Page 1

Вівторок, 15 квітня 2014 року № 28 (9886) Виходить з березня 1935 року

Ãàçåòà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ ðàäè òà Îëåêñàíäð³âñüêî¿ ðàéîííî¿ äåðæàâíî¿ àäì³í³ñòðàö³¿ Îô³ö³éíî!

ÂÅËÈÊÅ ÏÐÈÁÈÐÀÍÍß ÏÅÐÅÄ ÑÂßÒÀÌÈ опоряджували клумби, тротуари, підбирали нанесену землю з-під бордюр. Незважаючи на холодну погоду, працювати було легше завдяки тому, що напередодні пройшов дощ, а тому не було звичної при прибиранні пилюки. Участь у суботнику взяли і воїни-інтернаціоналісти. Члени районної організації Української спілки ветеранів Афганістану прибрали біля пам’ятника своїм побратимам та висадили там берізки. Тож до Великодня та травневих свят Олександрівка буде чистішою і ошатнішою. Го-

ÒÓÐ×ÈÍΠϲÄÏÈÑÀ ÓÊÀÇ ÏÐÎ ÐÅÔÎÐÌÓ ÂËÀÄÈ Â ÐÅòÎÍÀÕ ² ÏÎÌÈËÓÂÀÍÍß Ó×ÀÑÍÈʲ ÀÊÖ²É ÍÀ ÄÎÍÁÀѲ В.о. президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав Указ «Про заходи щодо забезпечення консолідації громадян України та припинення громадянського протистояння в Донецькій та Луганській областях». Турчинов доручив Кабінету Міністрів України підготувати законопроекти про реформу місцевого самоврядування та організацію влади в регіонах, передбачивши децентралізацію влади і суттєве розширення повноважень територіальних громад. Турчинов доручив також створити робочу групу з представників центральної, місцевої влади та громадськості для узгодження реформи місцевого самоврядування. У третьому пункті указу йдеться про звільнення від кримінального переслідування осіб з приводу подій, які мали та мають місце під час масових акцій у місті Донецьку та Донецькій області, місті Луганську та Луганській області, якщо учасники цих заходів добровільно здадуть зброю, бойові припаси, вибухові речовини та пристрої і звільнять усі зайняті будівлі та приміщення державних органів і органів місцевого самоврядування до 9.00 14 квітня 2014 року. При цьому помилування не поширюється на осіб, які поранили або вбили громадян України, зокрема військовослужбовців, працівників правоохоронних органів. У зверненні до народу України Турчинов заявив про те, що РНБО вирішила розпочати широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням армії. «Ми не дамо Росії повторити кримський сценарій у східному регіоні України», — заявив в.о. президента. Турчинов звернувся до українців на сході з проханням не бути «інструментами в цинічній та чужій війні проти власної країни».

×ÅÐÅÇ Ñ²ÒËÎÂÎÄÑÜÊ ÏÐÎ˲à ËÀÍÖÞà ªÄÍÀÍÍß Минулої суботи, 12 квітня, через Світловодськ — від ревівської греблі, вулицею Миру, повз 5-ту школу і далі до 2-ї об’їзної дороги — проліг маршрут Всеукраїнської акції «За єдину Україну і за мир!». Як повідомив кореспондент Першої електронної, о 15 годині понад 50 світловодців, взявшись за руки, заспівали Гімн України. У живий ланцюг влилася делегація Євромайдану із Кіровограда з величезним 30-метровим синьо-жовтим прапором.

ÏÀÒÐÓËÞÞÒÜ ÂÓËÈÖ² ÑϲËÜÍÎ В охороні г р ом а д с ь ко г о порядку на території Олександ рівського району задіяно більше ста осіб. Як розповів начальник Олександ рівського райвідділу міліції Сергій Козяр, представники громадськості разом з правоохоронцями щоп’ятниці і щосуботи виходять на чергування на вулиці селищ і сіл. Місця несення служби та маршрути патрулювання пролягають в основному там, де найбільш складна оперативна обстановка, в місцях розташування розважальних закладів та масового відпочинку молоді. – Спільна праця з громадою це велика допомога правоохоронним органам в наведенні правопорядку та захисті населення від кримінальних правопорушень, - зазначив Сергій Козяр.

Ïîãîäêà

У п’ятницю в Олександрівці було організовано велике

прибирання центральної частини селища. Своєрідний суботник у п’ятницю провели і окремі підприємства та організації біля своїх територій.

Активно працювали держслужбовці районної ради та районної державної адміністрації, працівники бюджетних установ. Всі гуртом наводили

санітарний порядок на центральній вулиці Леніна, у сквері,

Ïîñàäèìî ÷îðíîáðèâö³â ðîçìàé – îá ’ºäíàºìî Óêðà¿íñüêèé íàø êðàé! ÌÎËÎÄÈÌÈ ÄÅÐÅÂÖßÌÈ ÏÐÈÊÐÀÑÈËÈ ²ÑÒÎÐÈÊÎ-ÊÓËÜÒÓÐÍÈÉ ÇÀÏβÄÍÈÊ Працівники департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації на території історико-культурного заповідника родини Раєвських у селі Розумівці Олександрівського району посадили 50 берізок, 10 самшитів, ялівець та тую. Рослини для садіння надало ДП „Олександрівський лісгосп”.

ÎËÅÊÑÀÍÄвÂÑÜʲ ˲ѲÂÍÈÊÈ ÂÈÊÎÍÀËÈ ÇÀÏËÀÍÎÂÀÍÅ

У роботі працівникам культури допомагали Розумівський сільський голова Микола Христенко, депутат Олександрівської районної ради, директор ДП „Олександрівський лісгосп” Олександр Синявський, настоятель місцевого храму Михайло та працівники місцевої бібліотеки і музею. Як розповіла директор департаменту Валентина Животовська, яка працювала разом з своїм колективом, не дивлячись на дощову погоду, всі садили молоді дерева з гарним настроєм. ТЕРМІНОВО ШУКАЮ НЕЖИТЛОВЕ ПРИМІЩЕННЯ В ОРЕНДУ ВІД 40 КВ.М. Перший поверх. Довгостроково. Тел. 093-899-1055. № 918.

Працівники ДП „Олександрівський лісгосп” повністю справилися з запланованим весняним обсягом робіт. Зокрема, посадили 41 гектар нових лісових насаджень. Про це нашому кореспонденту повідомив інженер лісових культур підприємства Микола Петренко. До того ж, з його слів, виконано річний план – 120 гектарів - посадки лісу на зрубах. А у ці дні лісівники займаються доповненням нових рослин на тих площах, де торік рослини не повністю прийнялися.

ловне - не смітити, а любити своє селище всім нам гуртом.

2014-é — ñ³ëüñüêîãîñïîäàðñüêèé Рання, помірно тепла – з різкими коливаннями температур, і аж до 10 квітня суха, видалась весна нинішнього року. Мало того, що зима нас не радувала глибокими снігами, та ще й весною протягом сорок одного дня опадів практично не було. Зате приморозки витягували, а суховії видували дорогоцінну вологу з грунту. Та сільгоспвиробники, незважаючи ні на що, поспішали виконати комплекс веснянопольових робіт: вчасно підживити озимину, закрити вологу, і у відносно вологий на той час грунт закласти насіння ранніх зернових та зернобобових культур. У нинішньому році практично разом з ранніми зерновими розпочали сівбу цукрових буряків. І це тому, щоб закласти їх посівний матеріал у вологий грунт і отримати дружні сходи. Пережили посіви цукрових буряків нічні та вранішні приморозки від 0 до 10 градусів морозу, і теплі та холодні суховійні вітри. Нині на полях, зайнятих цукровими буряками, чітко вимальовуються рядочки їх сходів. Услід сільгоспвиробники багатьох господарств вивели на поля техніку на сівбу соняшників і вже засіяли ними майже 2,5 тисячі гектарів. У ФГ Гусака розпочали сівбу сої, і вже засіяли 200-гектарну площу, у ЗАТ ТД „Елітне насіння” стартували на сівбі кукурудзи. Всі ці роботи виконані до дощів. А після рясних дощів, які йдуть по всьому району і радують сільгоспвиробників, (з 914 квітня випало їх від 20 до 27 міліметрів), масово продовжать сівбу і теплолюбних культур.


2

15 квітня 2014 року ³÷íå ïîëóì’ÿ ïîäâèãó

ØÒÓÐÌ ÊÅͲÃÑÁÅÐÃÀ

Восени 1944 року війська 3го Білоруського фронту, визволивши Литву, вступили в Східну Пруссію, яка з давніх часів була оплотом німецького мілітаризму, ударною силою в завоюванні слов’янських земель. Командуючим фронту був двічі Герой Радянського Союзу, генерал армії І.Д. Черняховський. Він народився в багатодітній родині села Оксанино, Уманського району. 18 лютого 1945 року на 39-му році життя він був смертельно поранений. На той час був підготовлений Указ Президії Верховної Ради СРСР про присвоєння йому вищого військового звання – Маршала Радянського Союзу. У повідомленні Ради Народних Комісарів СРСР відзначалося: „В особі товариша Черняховського держава втратила одного з найталановитіших молодих полководців, які виросли в ході Вітчизняної війни”. Війська фронту під командуванням (з 21 лютого) Маршала Радянського Союзу О.М. Василевського пробилися до побережжя Балтійського моря, оточивши місто-фортецю Кенігсберг, і почали підготовку його штурму. Ця фортеця існувала біля семи століть, і весь час удосконалювалася її оборонна система. Напередодні полонений німецький полковник артилерії Бейзе на допиті зухвало і самовпевнено заявив: „22 січня 1758 року не повториться – Кенігсберг не здамо”. В тому далекому році російські війська вже побували в тій фортеці. У штурмі взяли участь чотири загальновійських армій, 5200 гармат і мінометів, 125 танків і 413 самохідних артилерійських установок (САУ). Для підтримки з повітря взяли участь 2400 бойових літаків. Щільність артилерії становила

150-250 гармат на один кілометр. Руйнування фортечних стін здійснювалося від 150 до 305 мм гарматами, снаряд яких в 340 кг буквально проламував двометрові стіни. Перед штурмом укріплень протягом чотирьох днів 5-6 годин здійснювався масовий артилерійський обстріл 15-ти фортів, з’єднаних між собою підземними переходами. На кожний з них витрачалося 360440 снарядів. Ці форти становили першу лінію оборони. 6 квітня 1945 року о 12-й годині після могутньої артпідготовки танки і піхота вслід за вогняним валом пішли на штурм першої лінії оборони і до кінця дня її прорвали. До ранку 7 квітня наступаючі війська оволоділи сімома фортами і вийшли на околиці Кенігсберга. Гарнізони двох фортів капітулювали, не чекаючи початку їх атаки. 7 квітня 516 дальніх бомбардувальників під захистом 232 винищувачів здійснили наліт на Кенігсберг і морську базу Піллау. За день було здійснено 4758 літако-вильотів і скинуто на ворога 1658 тонн бомб („ История второй мировой войны», т.10, ст.117-118). 8 квітня гарнізон Кенігсберга був оточений і розчленований на частини. За день авіація здійснила 6077 літаковильотів і скинула 2100 тонн бомб. 9 квітня ворожі війська піддалися удару артилерії і авіації. Комендант фортеці вирішив, що „тактична обстановка Кенігсберга була безнадійною” і дав наказ підлеглим частинам капітулювати. О 21-й годині в бомбосховищі він підписав акт про беззастережну капітуляцію гарнізону. На допиті комендант генерал О. Ляш сказав: „Ніяк не можна було передбачити, що така фортеця, як Кенігсберг,

так швидко впаде”, а перед штурмом він переконував офіцерів, що „фортеця Кенігсберг впаде тільки після падіння Берліна”. Його думку підтвердив якийсь Вагнер: „Кенігсберг буде таким же стійким в обороні, як Ленінград і Севастополь”. Міністр пропаганди гітлерівської Німеччини Й. Геббельс в „Последних записях” 10 квітня зробив останній запис: „В битві за Кенігсберг противнику вдалося здійснити більш глибокі вклинення і перервати зв’язок. В результаті ударів, нанесених противником з заходу, сходу і півдня, кенігсбергський гарнізон відтиснутий на вузький клаптик землі”. Більше писати щоденник йому не було часу – наближалось 9 травня 1945 року. В боях за Кенігсберг ворог втратив 42 тисячі солдат і офіцерів вбитими, 92 тисячі взято в полон, в тому числі 1819 офіцерів і чотири генерали на чолі з комендантом фортеці. Завершення штурму Кенігсберга Москва відзначила в ніч на 10 квітня 1945 року салютом вищої категорії – 24 артилерійськими залпами з 324-х гармат. В ознаменування цієї перемоги була запроваджена медаль „За взяття Кенігсберга”, що робилося тільки у випадках здобуття нашими військами столиць інших держав. Нею були нагороджені учасники штурму, в тому числі особовий склад нашого 3-го НТ полку. Наш полк знаходився в передмісті Кенігсберга до кінця квітня, коли був переведений у місто Цінтен, про яке Геббельс згадує в своїх записах у зв’язку з жорстокими боями. Полк поповнився танками ІС-2 та САУ-152, ставши 60-м важким танко-самохідним полком.

ÒÀËÀÍÒÈ Ç²ÁÐÀËÀ ÂÅÑÍÀ У рамках V обласного огляду-конкурсу роботи позашкільних навчальних закладів днями вихованці районного центру дитячої та юнацької творчості звітували перед кіровоградськими гостями, батьками та громадськістю Олександрівки. Звіт розпочався з презентації діяльності закладу „Розвиток творчих здібностей вихованців як умова формування талановитої особистості”. Потім відбувся круглий стіл «Партнерство заради виховання”. А вихованці гуртка „Повір у себе”, де займаються діти з обмеженими фізичними можливостями, гуртка спортивного туризму „Стимул”, ансамблю бандуристів «Елегія», літературно-творчого гуртка «Дивослово», військовопатріотичного гуртка «Патріот» провели для гостей майстер-класи. Всі присутні мали змогу ознайомитися з виставкою дитячих робіт «Світ руками

Іван СУХИНА.

ÏÐÎ ÐÈÁÀËÊÓ ÒÈÌ×ÀÑÎÂÎ ÇÀÁÓÒÈ З метою охорони природного відновлення водних біоресурсів під час нересту у рибогосподарських водних об’єктах, підконтрольних Кіровоградрибохороні, керуючись ст. 19, 20 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” та іншими законодавчими документами, заборонене промислове та любительське і спортивне рибальство, на період нересту риби і розмноження інших водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах, зокрема, річках та їх кореневих водах на території Олександрівського району з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових – з 1 квітня по 30 червня.

Також заборонити під час весняно-літнього нерестового періоду проведення у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові та сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано- ракушкової суміші, а також, у відповідності до п. 3,14 „Правил любительського і спортивного рибальства”, пересування всіх плавучих засобів. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. Валерій КОШАРНИЙ, головний держінспектор Кіровоградрибохорони.

ÄÎ ÓÂÀÃÈ ÏËÀÒÍÈʲ ÒÀ ÓÑÒÀÍΠÁÀÍʲÂ! Законом України від 27.03.2014 № 1166 “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Ук-

Назва району (міста та району у місті)

Код ЄДРПОУ одержувача (управління Державної казначейської служби України)

Олександрівський р-н

37964328

лі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі. Національний банк України забезпечує організацію і конт-

Назва одержувача (управління Державної казначейської служби України)

Банк одержувача (управління ДКСУ)

УК в Олекс. ГУДКСУ у р-ні/Олександр. Кіровоградській області р-н/24140100

раїні” внесено зміни до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, якими встановлено, що юридичні та фізичні особи, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі, сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5 відсотка від суми операції з купів-

роль за сплатою (утриманням) збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти юридичними та фізичними особами у безготівковій та/або готівковій формі. Відповідно до розділу ІV Прикінцевих положень Закону України від 27.03.2014 № 1166, зазначені зміни набрали

чинності з 1 квітня 2014 року. Тому надаємо реквізити щодо сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з куРозрахункові рахунки для надходження збору на обов’язкове державне пенсійне МФО банку страхування з одержувача окремих видів господарських операцій з операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі

823016

обласних та Всеукраїнських заходах вихованцям Олександрівсь кого РЦДЮТ та Олекса ндрівської СЮТ. Концерт відбувся за участі зразкового хореограф ічного колективу «Калинонька», керівник Світлана Соколовська; ансамблю бандуристів «Елегія», керівник Валентина Душейко; народного художнього фольклорного колек-

тиву «Джерельце», керівник Любов Халецька; «Театру мініатюр», керівник Людмила Дудник; солістів Дарії Литвиненко, Ольги Дудник, керівник Любов Халецька , Ярослави

ри Гресь, керівник Людмила Дудник; хору «Цвіт калиновий», керівник Наталія Журило; тріо гітаристів «Вінтаж», керівник Сергій Шолька; агітаційно-художньої бригади «Здорово», керівник Наталія Михалюк; дуету «Подружки» Наталія Лимар та Яна Ткачук, керівник Любов Халецька; студії мод «Колаж», керівник Інна Товкун, зразкової естрадно-циркової студії «Едельвейс», керівники Ніна Мажара та Василь Мажара; ансамблю «Викрутаси», керівник Н.Скоропад. Під час концерту вихованці демонстрували нові сценічні костюми та акторську та акробатичну майстерність, вокальні та хореографічні здібності. Лейтмотивом програми став патріотичний стрижень, якому аплодували глядачі. Адміністрація, педагоги та вихованці Олександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості вдячні за сприяння та підтримку відділу освіти Олександрівської РДА та профспілці освітян; сільському голові Бірок - Поліщуку Олександру Івановичу, селища

Ключник, Анни Лавріненко, керівник Наталія Скоропад, Людмили Чиж, керівник Наталія Усатенко; читця Олександ-

Лісове – Галкіну Вадиму Володимировичу, села Михайлівки – Савченку Олександру Володимировичу, голові райспоживтовариства Тімановському Володимиру Миколайовичу; директору ДП «Олександрівське лісове господарство» - Синявському Олександру Петровичу; директорам навчальних закладів в освітніх округах, на базі яких працюють гуртки РЦДЮТ; голові батьківського комітету РЦДЮТ – Чернишовій Т. Жанна СКРИПНИК, директор РЦДЮТ.

дітей», що відбулася у приміщенні районного Будинку культури. У роботах переважала національна тематика та вражав екостиль. Звітний концерт вихованців РЦДЮТ «Весною мрії оживають» пройшов у заповненому вщерть залі. На урочистому його відкритті були присутні голова районної ради Микола Марфула та начальник відділу освіти райдерж-

31217222700041

півлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі в Олександрівському районі: Ірина ЧЕРНИШЕНКО, начальник відділу надходження, прогнозування платежів,обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи УПФУ в Олександрівському районі

адміністрації Федір Шаповал. Керівник освітян району традиційно вручив Грамоти відділу освіти за призові місця в


3

15 квітня 2014 року

ÇÀÏÀËÈÒÈ ²ÑÊÐÓ ÁÎÆÓ Обдарованість дитини… Що це таке? Думаю,що це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в душі дитини і допомогти їй не тільки не згаснути, й спалахнути полум’ям. Обдаровані діти мають вищі порівняно з більшістю учнів інтелектуальні здібності, потяг до навчання, творчі можливості. Вони відчувають радість від здобуття знань, розумової праці. Завдання вчителя: створити сприятливі умови для розвитку творчих здібностей учнів, для самовираження кожної особистості для розкриття її обдарувань. В.О. Сухомлинський говорив: «Творчість – це не сума знань, а особлива спрямованість інтелекту, особливий взаємозв’язок між інтелектуальним життям особистості і проявом її сил в активній діяльності». Творчі діти рідко бувають спокійними, вони страждають від своєї винятковості, тому вимагають особливого підходу до них. Знаю, що розвиток здібностей нерозривно пов’язаний з формуванням інтересу. Тому намагаюся на кожному уроці зацікавити своїх вихованців, запалити вогник бажання до здобуття знань. Крім того, обдарованість і талант не люблять тиску, тому до кожної дитини потрібно підібрати свій ключик. Обрана мною проблема, над якою працюю останнім часом, «Використання інфомаційної компетентності на уроках української мови та літератури. Розвиток критичного мислення учнів» дає можливість вико-

ристовувати інноваційні технології, сучасні методи викладання, за яких кожна дитина може проявити себе. Проте щораз то більше переконуюся, що жодна технологія не здатна замінити живого слова. Досвід

Ïåäàãîã³÷íèé äîñâ³ä

Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді. Безсмола Ірина закінчила роботу над науковою працею «Назви підприємств, установ, організацій смт Олександрівки». Ученицею зібрано та дос-

Переможці обласного конкурсу наукових робіт МАНу Безсмола І. (3-е місце), Шевченко Є. (2-ге місце). показує, що найбільший результат приносять ті уроки, на яких учні постають перед проблемою і самі намагаються її розв’язати. Більший інтерес до пошукової роботи виникає в учнів, коли виучувану тему пов’язано з краєзнавчим матеріалом. Робота над розвитком пізнавальних інтересів дитини активізує її діяльність, підвищує продуктивність праці. Так, учні 11 класу І. Безсмола і Є. Шевченко обрали теми для дослідження за уподобаннями, вони є слухачами

ліджено 230 ергонімів смт Олександрівки, розподілено їх на структурно-семантичні типи, визначено лексичні види, погруповано ряд відхилень від норм літературної мови у назвах підприємств, установ та організацій, що свідчить про актуальність цього питання в наш час та необхідність законодавчого і лінгвістичного врегулювання, творення та використання назв, обгрунтоване вживання іншомовних найменувань, їх доречність використання.

У науковій роботі Є. Шевченка «Особливості поетичної мови С. Г. Барабаш (за збіркою «Золоті причали»)» зроблено глибокий аналіз поезій, досліджено використання художніх засобів: епітетів, порівнянь, поетичного синтаксису. Зосереджено увагу на ролі пісні в житті і творчості письменниці. Всього проаналізовано близько 56 поезій. Актуальність теми дослідження полягає у необхідності знання письменників рідного краю, у поглибленому вивчені особливостей поетичної мови С. Г. Барабаш. Творчі здібності учнів відкриваються не лише на уроках, а й у позакласній роботі: це шкільні та районні олімпіади, різноманітні предметні конкурси. Нещодавно завершився ІІІ (обласний) етап IV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка, переможцем якого стала учениця 5 класу Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 Дорошенко Анастасія. Розгледіти в кожній дитині особистість, розкрити її для творчості не просто. Це процес постійний і безперервний. Вчительська праця не можлива без любові до дитини. Пропрацювавши 24 роки з дітьми, щораз ловлю себе на думці: щоб дати промінь світла учням, учитель повинен увібрати в себе сонце. Віра АНДРУЩЕНКО, вчитель української мови та літератури Олександрівської ЗШ №1.

ÇÂÅÐÍÅÍÍß ÎÐÃÀͲÇÀÖ²ÉÍÎÃÎ ÊÎ̲ÒÅÒÓ Ç Ï²ÄÃÎÒÎÂÊÈ ÒÀ ÏÐÎÂÅÄÅÍÍß Ó 2014 ÐÎÖ² ÇÀÕÎÄ²Â Ç ÍÀÃÎÄÈ ÄÍß ÎÕÎÐÎÍÈ ÏÐÀÖ² Ó Ê²ÐÎÂÎÃÐÀÄÑÜÊ²É ÎÁËÀÑÒ² Шановні колеги! Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/ 2006 „Про День охорони праці” в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці. Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві. У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві». Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних як у повсякденному житті людини, так і на виробництві. Зокрема, атмосфера Землі повітряна суміш різних газів є хімічними елементами та перебувають у відносно постійному об’ємному співвідношенні. Але у результаті виробничої діяльності у повітря надходять різні хімічні речовини та їх

сполуки, що призводить до зміни складу повітряної суміші та співвідношення газів. Слід зазначити, що всі хімічні речовини, залежно від дії та ступеня їх впливу на організм людини, діляться на класи. Так, за ступенем впливу на організм людини шкідливі речовини на території України поділяються на чотири класи небезпеки: надзвичайно небезпечні, високо небезпечні, помірно небезпечні, мало небезпечні. Одним із найбільш поширених і небезпечних речовин, що використовуються у промисловості та побуті, зокрема у холодильних установках, є аміак. При малих концентраціях його вплив на організм людини майже не помітний, а при великих - може призвести до інвалідності або смерті. Постійний ріст виробництва і збільшення використання хімічних речовин породжує реальну загрозу як для суспільства в цілому, так і для виробничого середовища, яке нерозривно пов’язано із навколишнім. Тільки у 2013 році в Україні на підприємствах хімічної промисловості травмовано 198 осіб, із них 19 смертельно, чотири нещасні випадки сталися безпосередньо під час використання та застосування хімічних речовин на вироб-

ництві. Резонансна аварія, яка сталася на ПАТ „Концерн „Стирол” 6 серпня 2113 року у Донецькій області, через розгерметизацію трубопроводу з рідким аміаком під час капітального ремонту у цеху з виробництва аміаку призвела до загибелі шести працівників та гострого отруєння аміаком 29 працівників. Існує перевірена та відпрацьована часом практика вжиття заходів та використання засобів захисту працівниками, а саме, заміна у технологічних процесах шкідливих речовин на менш, шкідливі; удосконалення технологічних процесів та устаткування, використання засобів індивідуального та колективного захисту; контроль за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони; автоматизація виробництва, своєчасне проведення технічного діагностування обладнання, механізмів, устаткування тощо. Пошук оптимального балансу між використанням хімічних речовин і заходами профілактики і контролю за їх негативним впливом на працівників повинні стати базовим пріоритетом під час розробки та впровадження національних програм у країні, а мінімізація застосування хімічних речовин на виробництві для роботодавців.

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві - запорука збереження здоров’я працівників. Необхідно пам’ятати, що людське життя - найвища соціальна цінність, і ніщо не може виправдати смерть людини. Зважаючи на важливість питань, пов’язаних із використанням хімічних речовин у виробництві, організаційний комітет звертається до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, у першу чергу тих, що у своїй діяльності використовують особливо небезпечні та високо небезпечні хімічні речовини, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом акцентувати свою увагу на здоров’ї працівників та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та виконання вимог Закону України „Про охорону праці”. Організаційний комітет.

ÊÐÀÙÈÉ ÊËÀÑ Â ²ÂÀÍÃÎÐÎÄÑÜÊ²É ØÊÎ˲

10 квітня в Івангородській школі пройшов конкурс «Кращий клас року». Участь у цьому заході взяли учні 1-11 класів. Кожен із них виготовив стіннівку і представив її як проект свого творчого, активного і дружнього колективу. На святі лунали пісні та вірші, які розкрили весь різнобарвний шкільний світ. Журі було дуже складно визначити кращих, оскільки виступ кожного з учасників

був цікавим та по-своєму оригінальним. За результатами конкурсу було визначено три перших місця у різних вікових категоріях. Лавровий вінок переможців отримали учні 1, 5 та 10 класів. Гранпрі за кращу фотографію «Клас у класі» отримали першокласники. Кожний учень відчув себе членом великої дружньої шкільної родини. Нагородою для всіх став хороший настрій та позитивні емоції.

Âàøå çäîðîâ’ÿ

ÐÀÊ ÏÐßÌί ÊÈØÊÈ Проблеми з прямою кишкою стали постійними для більшості з нас, ми вже звиклися з ними, прагнемо не помічати ні геморою, ні синдрому знервованої кишки або, не дай Боже, яких-небудь тріщин або поліпів прямої кишки. Відмахуючись і соромлячись, відкладаємо «на потім», поки проблема серйозно не заявить про себе. Відкинувши помилкову соромливість, потрібно серйозно поговорити про делікатне місце, бо результати статистики змушують бити тривогу. Щорік в світі реєструється більше 1 мільйона нових випадків раку товстої кишки і більше 500. тисяч смертей. В Україні щорік реєструється 18 - 19 тисяч випадків раку кишковика. Ви повинні знати, що попередити розвиток раку кишковика можна, і це сповна у ваших силах. Більш того, більшість випадків раку товстої кишки успішно виліковуються при ранньому виявленні. Методи діагностики, які для цього використовуються, дивно прості і доступні всім: 1. АНАЛІЗ КАЛУ НА ПРИХОВАНУ КРОВ. Є найбільш поширеним в світі способом скринінгу раку кишковика. Аналіз не володіє абсолютною точністю, але завдяки своїй простоті і доступності є пріоритетним, і дозволяє виявляти не менше 70 % пухлин. Досліджувати кал на приховану кров можна в районній поліклініці. 2. ПАЛЬЦЬОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРЯМОЇ КИШКИ. Такий нескладний діагностичний прийом дозволяє виявити до 80 % випадків раку прямої кишки. Ви можете пройти дослідження в оглядовому кабінеті або у лікаря-хірурга. ЦЕ МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ВАШЕ ЖИТТЯ! Сигнал для звернення до лікаря. Особливість захворювань прямої кишки полягає в постійному травмуванні і роздратуванні каловими масами поверхні поліпів, пухлин, і, як наслідок, активнішому зростанні новоутворень. Кровоносні судини на поверхні пухлини крихкі і легко ушкоджуються, виділяючи в просвіт кишки невелику кількість крові. Наявність слизу і крові в калових масах навіть в незначних кількостях повинна послужити сигналом для звернення до лікаря. Надалі ознаки хвороби наростають: з’являються біль в животі, слабкість, стрічкоподібний стілець, запалення з появою гною в калі, порушення травлення з подальшою непрохідною, проростанням пухлини в суміжні органи, поразкою лімфовузлів, печінки, хребта. Розповідаю так детально, щоб було зрозуміло, наскільки важливо вчасно почати лікування. Продукти, які можуть захистити від раку прямої кишки. За даними американських вчених, червоне м’ясо, смажена картопля, солодощі збільшують ризик появи пухлини прямої кишки в 3 рази! Збільшення в раціоні капусти брокколі, фруктів і овочів темного кольору, кави, овочевих соків, особливо сирого буряка, продуктів, що містять кальцій (сир, горіхи, боби, квасоля, петрушка, шпинат, риба), значно захищає людину від пухлин. Добре допомагає при будь-яких пухлинах шлунково-кишкового тракту регулярне вживання салатів з листя кульбаби, подорожника, цибулі, часнику, суниці, зірочника на кефірі. Андрій КУЦЕНКО, завідуючий поліклінікою райлікарні.

ÇÂÅÐÍÅÍÍß ÑÒÎÐ²Í ÑÎÖ²ÀËÜÍÎÃΠIJÀËÎÃÓ ÍÀ ÍÀÖ²ÎÍÀËÜÍÎÌÓ Ð²ÂͲ ÙÎÄÎ ÍÅÎÁÕ²ÄÍÎÑÒ² ϲÄÂÈÙÅÍÍß ÅÔÅÊÒÈÂÍÎÑÒ² ÊÎËÅÊÒÈÂÍÎ-ÄÎÃβÐÍÎÃÎ ÐÅÃÓËÞÂÀÍÍß ÒÐÓÄÎÂÈÕ, ²ÄÍÎÑÈÍ Ïðèéíÿòî íà çàñ³äàíí³ Ïðåçè䳿 Íàö³îíàëüíî¿ òðèñòîðîííüî¿ ñîö³àëüíî-åêîíîì³÷íî¿ ðàäè КЕРУЮЧИСЬ Конституцією України, Кодексом законів про працю України, конвенціями та рекомендаціями Міжнародної організації праці, законами України «Про соціальний діалог в Україні» та «Про колективні договори і угоди», БЕРУЧИ до уваги непросту економічну ситуацію та несприятливий вплив кризових явищ в економіці на трудові відносини, зайнятість населення і забезпечення його робочими місцями, ВИЗНАЮЧИ, що колективні договори й угоди є ефективним інструментом регулювання трудових відносин, підвищення конкурентоспроможності підприємств та трудового потенціалу, забезпечення реалізації принципів гідної праці й упередження трудових конфліктів, ПОГОДЖУЮЧИСЬ із доцільністю укладення колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, ПРАГНУЧИ через колективно-договірне регулювання забезпечити:

- підвищення ефективності діяльності підприємств та продуктивності праці; - збереження робочих місць та зростання продуктивної зайнятості; - здорові та безпечні умови праці та гідну її оплату; - ведення діалогу з розподілу результатів праці та викорінення бідності серед працюючих. ЗВЕРТАЄМОСЬ .до працівників, профспілок та роботодавців, а також їх організацій (об’єднань організацій), органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з пропозицією активізувати колективно-договірну роботу на відповідних рівнях соціального діалогу та ПРОПОНУЄМО для забезпечення представництва і захисту своїх прав та інтересів: 1. брати активну участь у колективних переговорах з укладення колективних договорів та угод; 2. сприяти поширенню дії галузевих (міжгалузевих),

територіальних угод всіх рівнів на підприємства, установи та організації відповідної галузі або території шляхом: - вступу до діючих організацій роботодавців, професійних спілок: - делегування організаціями роботодавців та професійними спілками, їх об’єднаннями повноважень репрезентативним організаціям та об’єднанням роботодавців і профспілок відповідного рівня; - сприяння участі роботодавців (підприємств, установ та організацій), первинних організацій профспілок (а у разі відсутності представників працівників) у підготовці пропозицій з метою їх врахування під час колективних переговорів з укладення галузевих (міжгалузевих), територіальних угод. ЗАКЛИКАЄМО працівників, профспілки та роботодавців вживати спільні дії, спрямовані на сприяння ведення колективних переговорів, укладання колективних договорів і угод та підвищення їх ефективності!


4

15 квітня 2014 року

Ñóáîòà

Íåä³ëÿ

19 êâ³òíÿ

20 êâ³òíÿ

06.00 Підсумки 06.30 На слуху 07.00 Шустер LIVE 09.S0 Православний вісник 10.45, 18.10 Громадське телебачення 13.20 Шеф-кухар країни 14.40 Миттєвості життя 15.45 Театральні сезони 16.55 У гостях у Д. Гордона 20.00 ПРИБУТТЯ БЛАГОДАТНОГО ВОГНЮ з ЄРУСАЛИМА до УКРАЇНИ 20.40 Український акцент 21.00, 04.30 Підсумки дня 21.35 Головний аргумент 21.50 Українська пісня 22.50 Мегалот, Суперлото, Трійка, Кено 23.00 Від першої особи 23.30 ТРАНСЛЯЦІЯ ВЕЛИКОДНІХ БОГОСЛУЖІНЬ із ХРАМІВ УКРАЇНИ

06.05 Світ православ’я 06.35 Д/ф «Три різьблені ікони» 07.05 Панянка й кулінар 07.30 Ток-шоу «Дружина» 09.15 ТРАНСЛЯЦІЯ ВЕЛИКОДНІХ БОГОСЛУЖІНЬ із ХРАМІВ УКРАЇНИ 11.15 ВЕЛИКОДНЯ СЛУЖБА БОЖА й АПОСТОЛЬСЬКЕ БЛАГОСЛОВЕННЯ для РИМУ й ЦІЛОГО СВІТУ СВЯТІЙШОГО ОТЦЯ ФРАНЦИСКА з площі Св. ПЕТРА в РИМІ 13.45 Крок до зірок 14.35 Як Ваше здоров’я? 15.40, 19.10 Громадське телебачення 17.25 У гостях у Д. Гордона 18.30 Діловий світ 21.00, 05.30 Підсумки дня 21.35 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.00 Ера бізнесу 23.40 Д/ф «Великдень» 00.45 Д/ф «П’яте Євангеліє»

06.15 «Світське життя» 07.00 «Хто там?» 08.00, 08.25 М/с «Гуфі та його команда» 08.50,19.30, 02.45 ТСН 09.50, 11.10, 12.15, 13.20 «Свати - 5» 14.25 Вечірній Київ -2013 16.20, 20.15 Вечірній квартал2014 18.30 Розсміши коміка - 5 22.15 Х/ф «Я, робот» 00.35 Х/ф «Страсті Христові»

06.15, 03.40 Х/ф «Казка, розказана вночі» 07.40 Мультфільм 08.10, 08.35 М/с «Гуфі та його команда» 09.00 Лото-забава 10.00 ТСН 10.50 Світ навиворіт - 5 11.55 Машини казки. Маша й Ведмідь 12.10, 02.55 Зіркова хроніка 13.10 Чотири весілля - З 14.25, 21.00 Голос країни - 4. Перезавантаження 16.40 Розсміши коміка - 5 17.40 Х/ф «Травневий дощ» 19.30 ТСН-тиждень 23.20 Світське життя 00.20 Що? Де? Коли?

05.45 Т/с «Камо грядеші» (закл. с.) 08.35 Д/ф «Монастир» 09.30 Новини 10.00 Д/ф «Великдень» 11.05 Х/ф «Кохання земне» 13.00 Сходження Благодатного Вогню у Храмі Гробу Господнього 15.00 Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала-2013» 17.00 Обережно:) Діти! 18.00 Т/с «Свахи» 20.00 Подробиці 20.35 Т/с «Свахи» 22.05 Х/ф «Піп» 00.30 Великодня літургія

06.10 Міжнародний фестиваль гумору «Юрмала-2013» 07.50 Вдалий проект 08.45 Д/ф «Останній Великдень» 09.30 Недільні новини 10.00 Орел і Решка 11.00 Сусід на обід 12.00 Х/ф «Сусіди за розлученням» 13.55 Т/с «Свахи» 20.00 Подробиці тижня 21.00 Ток-шоу «Без протоколу» 21.40 Т/с «Свахи» (закл. с.) 23.35 Х/ф «Сусіди за розлученням» 01.30 Т/с «Людина-амфібія»

Сусіди Данилюк Н.Г., Курінний О.О., Громадська В.Д., Халецький А.М., Ольховик Т.М., Кирилюк С., Кравченко С., Бондаренко В.В., Гаєвська Л.Г., Кріпка А.Д., Подгорова Л.І., Вітер С.В., Шолька Г., Гиковата Л.І., Шевченко В.Ф. та їх сім’ї глибоко сумують з приводу смерті доброї людини, хорошого сусіда СКРИПНИКА Івана Платоновича і висловлюють щире співчуття дружині Раїсі Антонівні та всім рідним і близьким покійного. Вічний спокій і Царство Небесне йому, а рідним – віка, здоров’я, витримки пережити важку втрату. № 946.

Колишні працівники Регеза Л.Ю., Бойко В.В., Козир Л.І., Кожем’яка Є.П., Костенко В.І., Ткаченко О.І., Рула О.П., Тарасевич Н.І Романець Т.М., Прасол Т.М., Павловська Г.І., Гладка С.Л. висловлюють щире співчуття Скрипник Раїсі Антонівні та її родині з приводу тяжкої втрати – смерті чоловіка СКРИПНИКА Івана Платоновича. Хай буде земля пухом і Царство Небесне покійному, а рідним – віка і здоров’я. № 947.

Сім’я Козир Миколи Григоровича висловлює щире співчуття родині Загинайка Миколи Миколайовича з приводу передчасної смерті дружини, мами, бабусі ЗАГИНАЙКО Інни Григорівни. Царство Небесне, світла і вічна пам’ять покійній, а родині – віка, здоров’я, витримки пережити тяжке горе. № 949.

Колектив працівників Олександрівської центральної районної лікарні в глибокій зажурі. Передчасно перестало битися серце висококваліфікованої акушерки пологового відділення, доброї, щирої людини ЗАГИНАЙКО Інни Григорівни. Сумуємо з приводу тяжкої втрати і висловлюємо щире співчуття чоловікові, дітям і всій родині. Світла пам’ять і земля пухом Інні Григорівні, Царство Небесне її душі, а родині – віка, здоров’я, витримки пережити велике горе. № 950.

Дорогу, кохану, турботливу дружину, ніжну, щиру маму і бабусю ЗАГИНАЙКО Лідію Миколаївну з 60-річчям від дня народження щиро вітають чоловік Василь Наумович, сини Ігор, Роман, Дмитро з дружинами і дітьми. Ваш ювілей – поважна дата, про це нагадувати не слід, а краще щиро побажати здоров’я, щастя й довгих літ. Щоб завжди Ви жили у мирі, у колі рідної сім’ї. Нехай пісні веселі й щирі Вам завжди співають солов’ї. № 945.

№ 955.

Дорогу, любу, турботливу матусю, тещу, ласкаву, щедру бабусю, прабабусю, жительку села Старої Осоти, МАХНО Євдокію Сидорівну з 75-річчям від дня народження, яке вона відсвяткувала 14 квітня, щиро, з любов’ю вітають дочки, зяті, внуки і правнучок Дениско. Ты долгую жизнь прожила в суете, в заботе о детях, о внуках. Работать вставала еще на заре, весь день, проводя на ногах. Прости за обиды, за грубости наши, за резкость, и дерзкую речь. Ты лишь улыбнешся, и скажешь уставши, что любишь, и будешь беречь. Спасибо, хотят сказать дети и внуки за щедрость души и нежные руки, за крепкую нашу семью. И в день юбилея желаем мы счастья, здоровья и долгих лет жизни, чтоб ты не встречала плохого ненастья. Еще раз ты нас извини!

Продам дюралюмінієвий човен „Прогрес”, у доброму стані. Тел. 096-240-10-92. № 963.

В селі Івангороді продається сіно (овес, люцерна). Тел. 099-153-65-64.

№ 938.

В селі Розумівці продається робоча кобила з возом. Тел. 096-98-14-502. № 941.

Продам автомобіль ГАЗ-53, 1991 р. в. Тел. 095-93-40-851, 099-32-32-335, 098-41-93-433. № 932.

№ 939.

Продам автомобіль ЗАЗ-968М. Тел. 097-633-68-83. № 915.

Продам дрова твердих порід, цеглу б/в. Тел. 096-850-60-20. № 942.

Куплю раму гаражних воріт і шлакоблоки. Тел. 096-993-27-48.

В селі Бірках-ІІ по вул. Калініна,38 продається газифікований будинок з усіма надвірними будівлями. Городу 20 соток. Тел. 067-521-22-67, 093-865-80-10, 067-455-18-20. № 893.

№ 959.

Втрачене пенсійне посвідчення № 110670 пенсійної справи, видане відділенням ПФУ України в Олександрівському районі на ім’я Волосової Раїси Марківки, вважати недійсним. № 943.

В Олександрівці по вулиці Леніна, 74 продається двокімнатна квартира (третій поверх) з індивідуальним опаленням. Квартира внутрішня, є талефон та інтернет, балкон засклений. Біля будинку гараж, готові всі документи для продажу. Тел. 097-449-05-35 або 3-21-93. Продам автомобіль ВАЗ 2110, 2008 року, пробіг – 60 тис. у гарному стані, додатково зимова гума. Тел. 098-502-82-55, 099-35-999-34. ПАМ’ЯТАЄМО Тобі б ще жити та жити, радіти успіхам діточок, дорогий наш. Та не судилося. 16 квітня виповниться 5 років, як перестало битися серце дорогої нам людини КОСТЕНКА Пет ра Петровича. Не віриться, що не переступиш поріг, не усміхнешся, не скажеш: „А я уже приїхав до Вас”. Хай земля буде тобі пухом. Сумуючі: батько, мати, брат з сім’єю. № 951.

№ 954.

Колишні колеги по роботі глибоко сумують з приводу смерті доброї душі людини СКРИПНИКА Івана Платоновича і висловлюють щире співчуття дружині та всім рідним і близьким покійного. Світла і вічна йому пам’ять, Царство йому Небесне. № 964.

№ 957.

№ 956.

* * * Редакційна колегія:

Старченко М.Я., Найко І.П., Шаповал Ф.О., Тімановський В.М., Шевченко С.П., Присяжнюк В.П., Доля Н.М., Шевченко Г.В., Горло О.Є.

У справах реклами та оголошень телефонуйте 3-24-21, 3-24-26. * * * Позиція газети не завжди може збігатися з думками авторів. * * * Газета залишає за собою право редагувати і скорочувати тексти. * * * За зміст і достовірність реклами та оголошень відповідальність несе рекламодавець.

ЗАПРОШУЄМО ДО МАГАЗИНУ БЕНЗОІНСТРУМЕНТУ, комплектуючих до них та запчастин. За адресою: вул. Пушкіна,15 (побуткомбінат). Тел. 098-006-06-24. № 940.

Продається косарка тракторна навісна. Тел. 067-159-61-45. № 962.

Сертифікат на земельну ділянку № 256 площею 3,90, яка згідно схеми поділу земель КСП „Росія” числиться за Львовим Григорієм Семеновичем та сертифікат на земельну ділянку № 255 площею 4,08 га, яка згідно схеми поділу земель КСП „Росія” числиться за Львовою Ніною Степанівною, вважати втраченими. № 936.

Сім’ї Миронюка Г.Я., Цибулька М.Я. глибоко сумують, розділяють біль втрати і висловлюють щире співчуття Стельмаху Григорію Савовичу та його родині з приводу тяжкої втрати – передчасної смерті найдорожчої людини дочки ІННИ ГРИГОРІВНИ. Світла пам’ять і Царство Небесне покійній, а родині - віка, здоров’я, витримки пережити велике горе.

№ 953.

Колеги по роботі управління державної лікарні та лабораторії ветеринарної медицини Олександрівського району висловлюють щире співчуття Лимарю Миколі Олександровичу та його родині з приводу тяжкої, непоправної втрати – смерті дорогої людини батька ЛИМАРЯ Олександра Івановича. Світла пам’ять і Царство Небесне покійному, а родині – віка, здоров’я.

Редактор

№ 825.

Однокласники 2011 року випуску Олександрівського НВК №2 та класний керівник Федьоха Людмила Анатоліївна висловлюють щире співчуття Хохлачовій Тетяні Юріївні та її родині з приводу тяжкої, непоправної втрати – смерті найдорожчої людини матері ЗАГИНАЙКО Інни Григорівни. Земля пухом і світла пам’ять покійній, Царство Небесне її душі, а родині – витримки пережити велике горе, віка і здоров’я.

№ 952.

Ніна ДОЛЯ

В смт Олександрівці по вул. Титова, 18 продається двоповерховий газифікований будинок з усіма зручностями, всі господарські споруди, гараж, колодязь. Садиби — 20,5 сотки. Тел. 3-22-19, 066—153-14-09, 067-958-18-34.

№ 960.

ПАМ’ЯТАЄМО 16 квітня виповниться 7 років, як не стало нашої матусі МОСКАЛЕНКО Анастасії Йосипівни. Прийди ж, моя мамо, хоч на хвилинку. Я пісню і голос Ваш чую завжди. Якщо Вам важко прийти в нашу хату, прийдіть до нас, мамо, хоча б у ві сні. Сумуючі: дочка Галя, зять Петро, внук Саша з своєю сім’єю.

Сім’я Грабовиків Л.О. і О.М., їх син Ігор глибоко сумують з приводу передчасної смерті доброї, щирої людини ЗАГИНАЙКО Інни Григорівни і висловлюють щире співчуття чоловікові Миколі Миколайовичу, дітям і всім рідним і близьким покійної. Світла їй пам’ять і Царство Небесне, а родині – віка, здоров’я, витримки пережити велике горе.

Âïåðåä

Дорогого, рідненького, турботливого дідуся ДОНЦОВА Валентина Івановича з 75-річним ювілеєм від дня народження вітає внучка Таня та вся її родина. Дедушка, дедуля, милый, дорогой, помню я, как в детстве, ты играл со мной. На руках твоих я – крепких, словно сталь – поднималась в небо, в сказочкую даль. Пролетели годы – повзрослела я. Мы с тобой, дедуля, все равно друзья. Дедушка и внучка –не розлей вода! Будет наша дружба крепкою всегда. И на юбилей хочу я пожелать оставаться прежним и проблем не знать. Пусть твое здоровье будет о-го-го, чтоб его хватило лет еще на сто.

№ 944.

Колишні колеги по роботі Вдовіченко О.М., Мельник Г.М., Майборода Л.І., Тарануха Л.І., Мироненко А.О., Перевертень Н.А. та їх сім’ї висловлюють щире співчуття дружині Скрипник Раїсі Антонівні з привожу тяжкої втрати – смерті чоловіка СКРИПНИКА Івана Платоновича. Світла і вічна йому пам’ять і Царство Небесне його душі, а дружині – віка, здоров’я, витримки.

районна газета Засновники: Олександрівська районна рада, Олександрівська районна державна адміністрація Кіровоградської області. * * * Свідоцтво про реєстрацію КГ № 0216У. 7 квітня 1999 року.

Дорогу, милу, найкращу у світі внучку АВРАМЧЕНКО Аліну Віталіївну з 16-річчям від дня народження, яке вона відзначатиме 16 квітня, щиро, з любов’ю вітають бабуся Оля, дідусь Міша. Нехай соловейко тобі співає, цвіте калина у саду, лелека щастя принесе, зозуля сто літ накує. Нехай тобі сонечко сміється, наука легко хай дається, а доля світлою хай буде, щоб поважати тебе люди. Щоб удача тебе не лишала, щоб везло тобі всюди й завжди, Матір Божа тебе опікала, одним словом – з роси і води.

Сім’ї Козиря П.В., Бойко В.В., Прасола І.Д., Криворучка П.М., Кравченка С.М. висловлюють щире співчуття Шпильовому Василю Тихоновичу та його родині з приводу тяжкої втрати – смерті матері ШПИЛЬОВОЇ Лідії Йосипівни. Світла і вічна пам’ять покійній, а рідним – віка і здоров’я. № 948.

Колишні працівники Черкас А.З., Бурлака Н.М., Чипіга Г.П., Мовчан П.К., Бурлака Г.С., Ткаченко Л.А., Кравченко Л.Г., Сигида М., Олійник В. глибоко сумують з приводу смерті хорошої колеги, доброї душі людини ДЕМЧЕНКО Людмили Василівни і висловлюють щире співчуття синам Андрію, Валерію, їх сім’ям та всім рідним і близьким. Світла і вічна пам’ять покійній, а рідним – віка і здоров’я пережити тяжку втрату. № 934.

Сусіди Литвин С.В., Науменко Л., Каштанов О.І., Загинайко Л.І., Цимбалюк О.І., Крехно Н.Ф, Мазенко В.С., Богаченко О.І., Амеліна М.Н., Серватюк С.А., Чипіга Г.П. та їх сім’ї висловлюють щире співчуття Демченку Андрію Валерійовичу та його сім’ї з приводу тяжкої втрати – смерті дорогої людини – мами, бабусі ДЕМЧЕНКО Людмили Василівни. Хай свята земля береже спокій покійної, Царства їй Небесного, а рідним – віка, здоров’я, витримки пережити тяжку втрату.

При передруку чи використанні матеріалів посилання на районну газету «Вперед» ОБОВ‘ЯЗКОВЕ.

* * * Газета видається українською мовою, виходить двічі на тиждень: у вівторок та суботу. Ціна договірна. Індекс 61739. Друк — офсетний. Обсяг 1 друк. арк. Тижневий наклад 7645.

№ 935.

Газету набрано, зверстано і віддруковано у комп’ютерному центрі РВО «Олександрівщина». НАША АДРЕСА: 27300, Кіров оградська область, смт Олександрівка, вул. Радянська, 1д. E-mail: r_vpered@ukr.net Site: gazeta-vpered.com.ua * * * НАШІ ТЕЛЕФОНИ: 3-24-20, 3-24-26, 3-24-21, 3-30-61. Зам. № 139.

28-2014