Page 1

Karavan 2010


Sisukord 4

Satelliitantennisüsteemid

10 Päikesepaneel

66 Külmikud

11 tenHaafti tooted/tellimisnumbrid

68 Hooldusluugid, valamud

12 Lumeketid

69 Ahjud, pliidiplaadid

14 Autosuvilate lisavarustus

71 Kemikaalid

32 Lisapeeglid

72 Vahad

34 Kaitserauad

73 Välispindade pesuvahendid

35 Lisatuled

75 Sisepindade puhastusvahendid

36 Valgustid

76 Tehnilised tooted

38 Veokonksud

77 Hooldustooted

39 Kaubavedu

79 Auto-/haagissuvila hooldusjuhend

40 Akulaadijad

80 Thule|Omnistor markiisid

44 Kiirtestrid 45 Inverterid 46 Akujärelvalvenäidikud 48 MagCode kiirliidised 49 Akud 50 DEFA sõidukite kaitse 51 Alkomeeter 52 Püsikiirusehoidjad 53 Webasto 56 Kliimaseadmed 57 Üldkütteseade 58 Ventilaatorid 60 3M Veefiltrid 62 Teisaldatavad WCd

2

64 Kassett-WCd


3


Satelliitantennisüsteemid Teleri vaatamine autosuvilas Telesignaali edastatakse mitmel moel. Eestis vaadatakse sõidukites telerit enamasti maapealse digitelevisiooni (DVB-T) kaudu. Püsivas kasutuskohas (nt kodus) on see hea ja toimiv lahendus. Autosuvilas aga, millega tihti päevas sadu kilomeetreid ringi liigutakse, on maapealse digitelevisiooni jälgimine keerukam. Uues peatuskohas peab esmalt teadma, kus suunas asub telemast, et antenni saaks sellele suunata. Pärast seda tuleb vastuvõtja uuesti antud masti sagedustele häälestada. Välismaal olles ei saa sellisel moel ka oma emakeelseid saateid vaadata.

Suurepärane kasutusmugavus Satelliit-digitelevisioon (DVB-S) vabastab kasutaja neist probleemidest. Soovitud kanalit edastav satelliit on alati ühes kohas, seepärast piisab, kui uues kohas satelliidiantenn lihtsalt vastavas suunas seada. Meie digitaalsete seadmete juures toimub see täiesti automaatselt, tuleb ainult valida vaadatav kanal. Puhkusereisil on enamasti ka huvitavamat tegevust, aga on hetki, millal parim lahendus on mõnus teleõhtu. Kuid ka lemmiksaate vaatamine pole enam pooltki nii tore, kui telepildi seadistamiseks tuleb katusele ronida või pikki kasutusjuhendeid läbi lapata. Pildi halb kvaliteet võib kergesti mõnusa puhkusetunde ära rikkuda. Telepilt ja seadmete kasutusmugavus peaksid reisil olema sama head kui kodus. Seepärast on meie seadmed lihtsalt kasutatavad, tõhusad ja täisautomaatsed. Seadmete kasutajasõbralik ja intelligentne satelliitsidesüsteem toimib nii, et saate keskenduda ainult tele- ja raadiosaadete nautimisele, nagu see puhkusel olema peabki.

Vastuvõtualad Näidatud vastuvõtualad on ligikaudsed põhilevialad. Ka neist väljaspool on signaal vastuvõetav, kuid kõik kanalid ei pruugi olla kättesaadavad.

Vastuvõtuala 10/2009

Vastuvõtuala 10/2009

Vastuvõtuala Caro MA

Joonistel näidatud alad on satelliitide Thor ja Sirius vastuvõtualad. Nende satelliitide kaudu saab vaadata mitmeid riikide kohalikke kanaleid,näiteks Soome YLE 1, YLE 2 ja MTV 3. Osaliselt läheb vaja 2. vastuvõtuala satelliitseadmeid. Kanalid on tihti tasulistes pakettides. Lisateavet satelliitidega edastatavate kanalite ja vastuvõtualade kohta saate ingliskeelsetel veebilehtedel: www.lyngsat.com/5east.html --> SIRIUS www.lyngsat.com/1west.html --> THOR

4


Satelliitantennisüsteemid Oyster® Digital ja Vision Oyster® Digital on satelliidiseade, mis tagab laia kanalivaliku ja suurepärase kasutusmugavuse. Selle lai ulatus, ülimalt terav pilt ning täisdigitaalne satelliidiotsing kindlustab paljude Rootsi ja Soome telekanalite optimaalset vastuvõtu suures osas Euroopas. 65 cm või 85 cm OysterR paraboolantenniga saate jälgida tele- ja raadioaprogramme kõikjal Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas. Seade toimib erandlikult hästi ka halva ilmaga, sest antenni mõõdud avaldavad olulist mõju vaadatavate kanalite arvule ja signaali vastuvõtu kvaliteedile. Oyster® tähendab austrit ja seda põhjusega: suletult kaitseb see oma väärtuslikku sisu sama kindlalt nagu auster pärlit enda sees. Antenni avanemisel saab selle häid omadusi nautida kohe teleri ääres istudes. Intelligentne tarkvara kiirendab samas raadio- ja telesaadete vastuvõtuvalmidust. Oyster® on saadaval kahe mudelina: Oyster® Digital CI Parimat kasutusmugavust pakkuv mudel koos digitaalse CI-vastuvõtjaga. Kasutamine toimub kaugjuhtimispuldi abil. Oyster® Vision Vastaanottimesta riippumaton versio, jossa on erillinen käyttöpaneeli vastaanottimen vapaata valintaa varten.

Oyster® Digital CI omadused 22 cm

• 65 või 85 cm paraboolantenn sulgub automaatselt auto käivitamisel. • Digitaalne satelliidiotsing täisautomaatse suunamisega. • Väga tõhus digivastuvõtja integreeritud juhtelektroonikaga. • Kaks CI-kaardipesa tasuliste kanalite vaatamiseks (ilma mooduli/kaardita) • Menüü: lihtne ja mugav kasutada teleri ekraanilt. Kõik tele- ja raadiokanalid valmis salvestatud (saab valida mitmeid keeli). • 5000 kanalikohta, digivastuvõtjaga integreeritud teksti-TV ja EPG, integreeritud elektrooniline kanalijuht. • Televisiooni helitugevust saab reguleerida Oyster® kaugjuhtimispuldiga. Kaasas on kaks kaugjuhtimispulti, millest ühega saab juhtida teleri tavapäraseid funktsioone, sellel on vaid kuus nuppu. • OBSC-süsteem: automaatne satelliidi vahetamine kanali vahetamisel. • Mitmeid variante pildi- ja heliühenduste tegemiseks (ka Dolby Digital). • Kõrgus suletuna 22 cm. • Antenniüksuse kaal ligikaudu 14 kg. • Tööpinge 12 või 24 V. • Voolukulu vaatamisel umbes 1 A, antenni liikumisel u 3 A, maksimaalselt 7 A.

Oyster® Visioni erinevused • Ilma satelliitsignaali vastuvõtjata, kuid omab juhtpaneeli ja juhtimisüksust satelliidi lokaliseerimiseks. • Sobib kõigi satelliitsignaali vastuvõtjatega.

5


Satelliitantennisüsteemid Oyster® Internet Interneti kasutamine e-posti lugemiseks ja internetikõnedeks satelliidi kaudu. Mudeliga Oyster® Internet on on lisaks telesignaali vastuvõtule integreeritud interneti kasutamise võimalus satelliidi kaudu. Ühendus luuakse täiesti automaatselt. Selle abil saab sirvida veebilehti, saata ja võtta vastu e-posti või teha kasvõi internetikõnesid! Telesignaali vastuvõtmisel töötab seade samal moel nagu Oyster® Digital CI. Nii on soodsa kuutasuga või eelnevalt tasutud „Pre-Paid“ ühenduse abil võimalik kasutada internetiteenuseid ka välismaal viibides. Oyster® Interneti teenindusala ei hõlma Eestit, vt juuresolevat teenindusala kaarti! Tavalise telesignaali vastuvõtuala on sama nagu Oyster® Digital CI või Visioni 85 cm antenniga mudelitel. Mudelil Oyster® Internet on automaatselt optimaalse asendi leidev mikropea (SKEW-funktsioon). Seadmega on kaasas stardipakett, millega saab edastada andmeid mahus 1 GB. Pakett sisaldab avamistasu ja on kasutatav 6 kuu jooksul pärast aktiveerimist. Pakett tuleb aktiveerida teenusepakkuja ASTRA2SE internetilehel www.oyterinternet.eu.

Satelliidi Astra 3 internetiteenuste vastuvõtuala 10/2009 23 cm

Oyster® Interneti omadused Telesignaali vastuvõtt Samad omadused nagu mudelil Oyster® Digital CI, vt eelmist lehte. Mikropea on erinev, sisaldades põhimudeliga võrreldes SKEW-funktsiooni. Internet: • Interaktiivne lugemispea pakub võimalusi kahesuunaliseks interneti kasutamiseks. • Digitaalne satelliidimodem satelliidile ASTRA2SE. • Kvaliteetne vastuvõtt tänu 85 cm läbimõõduga antennile.

6


Satelliitantennivastuvõtjad Cosmo® Digital ja Vision Erandlikult elegantse Cosmo® satelliitsideseadme innovaatiline tehnoloogia hõlmab meie 15-aastaseid kogemusi täisautomaatsete satelliidisüsteemide arendamisel ja tootmisel. Sellel on mitmeid praktilisi ja nutikaid lahendusi kasutamiseks autosuvilas. • Et mehaanilistele osadele rakenduks võimalikult vähe koormust, lukustub pöördvõll tugevalt ooteasendisse. Mehaanilised osad püsivad oma kohal. • Suletud antenni korpus kaitseb olulisi vastuvõtudetaile (LNB) ja on ilmastikukindel. • Ümar Cassegraini antenn pöördub ainult avatuna. 60-sentimeetriste antennide hulgas on selle liikumisraadius sõiduki katusel ilmselt maailma väikseim. Cosmos on saadaval kahe mudelina: Cosmo® Digital CI Parimat kasutusmugavust pakkuv mudel koos digitaalse CI-vastuvõtjaga. Kasutamine toimub kaugjuhtimispuldi abil. Cosmo® Vision Vastuvõtjast sõltumatu versioon, millel on eraldi juhtpaneel digitaalse või analoogse vastuvõtja vabaks valimiseks.

Omadused

26 cm

• Digitaalne satelliidiotsing. • Täisautomaatne suunamine üldjuhul 30–60 sekundiga. • Väga tõhus digivastuvõtja integreeritud juhtelektroonikaga. • CI-kaardipesaga mudelid: • Kaks CI-kaardipesa tasuliste kanalite vaatamiseks (ilma mooduli/kaardita). • OSD-menüü: lihtne ja mugav kasutada teleri ekraanilt. Kõik tele- ja raadiokanalid on valmis salvestatud (valitavad standardkeeled: DE, GB, NL, FR, IT, ES, PT, SE, NO, FI, DK, CZ, GR, PL), 5000 kanalikohta (3500 TV / 1500 raadio) • Digivastuvõtjaga integreeritud teksti-TV ja EPG: integreeritud elektrooniline saatekava, mis sisaldab teavet edastatavate saadete kohta ning üldist teavet. • Teleri helitugevust saab reguleerida COSMOR kaugjuhtimispuldi abil. • Tänu kanalinäiduga satelliidipuldile saab vastuvõtja paigutada vabalt valitavasse kohta. • OBSC-süsteem: automaatne satelliidi vahetamine kanali vahetamisel. • Mitmeid variante pildi- ja heliühenduste tegemiseks (ka Dolby Digital). • Sulgub automaatselt sõiduki käivitamisel. • Kõrgus umbes 26 cm. • Kaal ligikaudu 12 kg.

Digital-mudelite kaugjuhtimispult

Kõik Digital-mudelid (Oyster, Cosmo ja Camo) on varustatud kahe kaugjuhtimispuldiga: lihtne igapäevaseks kasutamiseks sobiv pult ja teine keerukam pult, mille abil saab kasutada kõiki funktsioone ja teha seadistusi.

7


Satelliitantennisüsteemid CARO® Digital MA ja Vision MA Digitaalajastu telesaadete vastuvõtt satelliidi kaudu pakub tänapäevast kvaliteetsemat pilti ja heli. Kõik auto- ja haagissuvilate kasutajad, kes on käsitsi otsinud satelliidi asukohta, teavad kui aeganõudev ja keerukas see on. Varasemal analoogsel ajastul oli soovitud satelliidi käsitsi lokaliseerimine isegi pisut lihtsam. Suunates antenni taldriku arvatud satelliidi asukoha suunas saadi piisav signaali tugevus pildi normaalseks vastuvõtuks. Digitaalsel ajastul on antennitaldrikut tavameetoditega satelliidile suunata üsna keeruline. Antenni reguleerimisel võib kergesti signaali õigest vastuvõtusuunast üle libiseda ilma, et seda üldse märkaks. Meie tootearenduse osakond on loonud sellele probleemile täiusliku lahenduse. CARO® Digital MA on manuaalselt suunatav taldrik, mille abil satelliidi asukoha määramine on lapsemäng. Süsteemi aluseks on tõeliselt tugev lame CARO® antenni taldrik, mille hea toimivuse kohta on juba aastatepikkused kogemused. CARO® Digital MA paketti täiendab lisaks lamedale ja rahe eest kaitstud antennile massiivne mast ja digitaalne vastuvõtja koos integreeritud satelliidi lokaliseerimissüsteemiga. Selle süsteemi jaoks spetsiaalselt loodud tugev mast on kergesti kasutatav ning varustatud täpse skaalaga kaldenurga reguleerimise lihtsustamiseks. CARO® Vision MA tarnitakse nutika satelliidi lokaliseerimissüsteemiga vastuvõtjasse ehitatud süsteemi asemel.

Omadused:

19 cm

8

Kompaktne lame satelliidiantenn 50 x 50 cm.

Madal profiil ja minimaalne ruumivajadus.

Tugev ja lihtsalt kasutatav antennimast.

Variandina digitaalne vastuvõtja või satelliidi lokalisaator.

Ilmastikukindel, rahe eest kaitstud konstruktsioon.

Tippkvaliteetsed materjalid ja täpne paigaldus.

Kolmeaastane garantii, lai hooldusvõrgustik.

QM-sertifikaadiga valmistaja, kes kasutab ISO 9001 kvaliteedijuhtimisstandardit.


Satelliitantennivastuvõtjad Vastuvõtjad Digital CI vastuvõtja Digital CI vastuvõtja (standardvarustuses kõigil digitaalsetel seadmetel). Tasuliste (kodeeritud) kanalite vastuvõtmiseks on vastuvõtjas Oyster Digital® kaks CI kaardipesa (ilma mooduli/kaardita). Kodeeringu kõrvaldamiseks vajalik kaart tuleb hankida otse teenusepakkujalt. Tuleb arvestada, et näiteks Hollandi, Austria ja Šveitsi teenusepakkujad nõuavad selleks antud riigi elukohatõendit. • Vastuvõtja mõõdud: L x K x S 27,2 cm x 6,3 cm x 15,5 cm • Digivastuvõtja: 12/24 V, 5000 kanalikohta • Lisavarustusena kaugjuhtimispult ja satelliidipult koos kanalinäiduga. • Kaks CI-kaardipesa sobivatele moodulitele. Digital HDCI vastuvõtja Kõvakettaga Digital CI vastuvõtja. Saate vaadata huvitavaid mänge, reisida ja nautida koosolemist pere ja sõpradega jätmata vaatamata ühtegi oma lemmiksaadet. Digivastuvõtja kõvakettale saab salvestada kuni 40 tundi saateid. Tänu vastuvõtja Time Shift –süsteemile saab alustada saate vaatamist algusest juba siis, kui salvestamine on veel pooleli. See kõvakettaga varustatud digivastuvõtja on saadaval koos tenHaafti satelliidiseadmete ja integreeritud juhtelektroonikaga. Teise võimalusena saab selle muretseda lisavarustusena vastuvõtjast sõltumatutele seadmetele (lisavõimalus: D5000 HDCI). Esmaklassiline seade, mis tagab suurepärase kasutusmugavuse!

Satelliitvastuvõtjad D5000 digivastuvõtja D5000 CI kahe CI-kaardipesaga digivastuvõtja tasuliste kanalite vaatamiseks (ilma mooduli/kaardita). D5000 DVB-T digivastuvõtja ja DVB-T-tüüner (DVB-Tantenn ei kuulu tarnekomplekti hulka). D5000 CI+DVB-T kahe CI-kaardipesaga digivastuvõtja tasuliste kanalite vaatamiseks (ilma mooduli/kaardita) ning DVB-T-tüüner (DVB-T-antenn ei kuulu tarnekomplekti hulka). D5000 HDCI digivastuvõtja koos 80 Gb kõvaketta ja kahe CI-kaardipesaga tasuliste kanalite vaatamiseks. D5000 HDCI+DVB-T digivastuvõtja koos 80 Gb kõvaketta ja kahe CI-kaardipesaga tasuliste kanalite vaatamiseks

HD: 80 Gb mälumahtu – vastab u 40 tunnile salvestusajale.

Time Shifti ajanihkesüsteem.

2,5“ kõvaketas, löögi- ja vibratsioonikindel, sobiv mobiilseks kasutamiseks.

CI: Kaks CI-kaardipesa tasuliste kanalite vaatamiseks, eeldab sobivate Common Interface moodulite kasutamist (ilma mooduli/kaardita).

DVB-T: DVB-T-tüüner (DVB-T-antenn ei kuulu tarnekomplekti hulka).

Vaikne tööhääl.

OSD-menüü: lihtne ja mugav kasutada teleri ekraanilt (valitavad standardkeeled: DE, GB, NL, FR, IT, ES, PT, SE, NO, FI, DK, CZ, GR, PL).

5000 kanalikohta (3500 TV / 1500 raadio)

Digivastuvõtjaga integreeritud teksti-TV.

EPG: elektrooniline saatekava.

Teleri helitugevust saab reguleerida vastuvõtja kaugjuhtimispuldi abil.

Arvukalt võimalusi erinevateks pildi- ja heliühendusteks (ka Dolby Digital), Scartvideo (Cinch), Y/C (Hosiden), RGB/YUV (Cinch), Audio L R (Cinch), Digital Audio SPDIF (Cinch: PCM, AC3, dts, Dolby 5.1), modulaatorväljund (IEC).

Tänu kanalinäiduga satelliidihiirele saab vastuvõtja paigutada vabalt valitavasse kohta.

12/24 V

Väga väike voolukulu (vaid 12,5 W, ooterežiimil 0 W).

Mõõdud: laius x kõrgus x sügavus: 27,2 x 6,3 x 15,5 cm

(ilma mooduli/kaardita) ning DVB-T-tüüner (DVB-T-antenn ei kuulu tarnekomplekti hulka). Jätame endale õiguse teha tehnilisi muudatusi.

Lisateavet tenHaafti toodete kohta eraldi brošüürist

9


Päikesepaneel SunMover® SunMoverR on intelligentne päikeseenergia akumuleerimise seade, mis järgib päikese liikumist GPSi abil juhitult ja automaatselt kogu päeva. Sellel on spetsiaalne 75 Wp päikesemoodul, mis on alati päikese suhtes parimas võimalikus asendis tagades maksimaalse energiatootmise. Selle keskmine energiatootlus vastab kolmele jäigalt paigaldatud 75 Wp üksikule moodulile. Lisaks sellele võtab SunMoverR auto katusel väga vähe ruumi ning kasutusmugavus on omast klassist: kasutamine toimub vaid nupuvajutusega. Seadme SunMoverR energiatootluse eelis talvel on veelgi suurem (kuni seitsmekordne). Sellel aastaajal on päike madalal horisondi kohal, mistõttu horisontaalasendisse paigaldatud moodulid annavad vaid minimaalset energiat. Tehnilised andmed •

Nutikas päikeseenergia salvestamise süsteem paljukristallilise 75 Wp päikesepaneeliga, mis järgib päikese liikumist automaatselt kogu päeva vältel.

Valgustatud ekraaniga juhtimispult. Valitavad kasutuskeeled: DE, GB, FR, NL, IT, ES, SE, DK, FI ja PT.

Saab valida automaatse avanemise päikesetõusul ja sulgumise päikeseloojangul.

Sulgub automaatselt sõiduki käivitamisel.

GPS-juhtimine, iseseisev andmeedastus (kuupäev, kellaaeg, päikese asukoht ja sõiduki paiknemine). Selle abil saavutatakse optimaalne suund päikese suhtes ning pidev maksimaalne energiatootmine.

Tänu vaid ühele päikesepaneelile suur ruumi kokkuhoid.

Uuendatud kasutusmugavus: kasutamine vaid nupuvajutusega ja parandatud liikuvus.

Suurenenud efektiivsus: liigutatav 75 Wp päikesepaneel vastab kolmele horisontaalselt paigaldatud 75 Wp moodulile (mõõtmiskoht Saksamaa, mõõtmisaeg 1 aasta, sõltuvalt aastaajast ja ilmast).

Väikese voolukuluga mootor: alla 1% toodetavast energiast.

Tippkvaliteet ja vastupidavad materjalid.

Garantii ja hooldus

Kõrgus umbes 17 cm.

Kõigil TenHaafti toodetel on kolmeaastane tehase garantii!

Kaal ligikaudu 24 kg.

Tehasel on hoolduskett tegevuskohtadega üle kogu Euroopa.

Saksa kvaliteet.

3-aastane garantii.

17 cm

Probleemide korral saate ka reisil pöörduda lähimasse hoolduspunkti. Soovi korral saate ka võtta ühendust tehase hooldusteenindusega saksa või inglise keeles (kontaktandmed seadme kasutusjuhendis). Kõikide seadmetega on kaasas kasutusjuhend. Kasutades TenHaafti Digital-seeria mudeleid on seadme funktsioonide menüü teleekraanil kasutatav inglise keeles (kokku saab valida 14 keele vahel!).

Uuendamine Telekanalite tootjad võivad aeg-ajalt kasutatavat satelliiti vahetada. Siis ei leia seadmed enam õiget satelliiti automaatselt üles. Sellisel juhul saab süsteemi satelliidi kaudu automaatselt uuendada. Ka võimalikud vastuvõtja tarkvarauuendused saab teha samal moel. Uuematel mudelitel saab olema võimalus uuendada tarkvara SD-mälukaardi abil.

10


tenHaafti tooted/tellimisnumbrid OysterR Digital 85 cm taldriku + vastuvõtjaga Digivastuvõtjaga TEN-10040036

Oyster 85 Digital CI

TEN-10040037

Oyster 85 Digital CI + SKEW¹

TEN-10040038

Oyster 85 Digital TWIN² CI + SKEW¹

TEN-10040039

Oyster 85 Digital QUAD³ CI + SKEW¹

TEN-10040041

Oyster 85 Digital TWIN² CI + ilma SKEW¹

Digivastuvõtja + antennitüüner (DVB-T) TEN-10040046

Oyster 85 Digital CI + DVB-T

TEN-10040047

Oyster 85 Digital CI + DVB-T + SKEW¹

TEN-10040048

Oyster 85 Digital TWIN² CI + DVB-T + SKEW¹

TEN-10040049

Oyster 85 Digital QUAD³ CI + DVB-T + SKEW¹

Salvestava digivastuvõtja + antennitüüneriga (DVB-T)

SKEW¹

TEN-10040056

Oyster 85 Digital HDCI + DVB-T

TEN-10040057

Oyster 85 Digital HDCI + DVB-T + SKEW¹

TEN-10040058

Oyster 85 Digital TWIN² HDCI + DVB-T + SKEW¹

TEN-10040059

Oyster 85 Digital QUAD³ HDCI + DVB-T + SKEW¹

Oyster® Internet 85 cm taldriku + vastuvõtjaga TEN-10040087

Oyster 85 Digital Internet CI + SKEW¹ stardikomplektiga*

TEN-10040088

Oyster 85 Digital Internet CI + DVB-T + SKEW¹ stardikomplektiga*

TEN-10040089

Oyster 85 Digital Internet HDCI + DVB-T + SKEW¹ stardikomp.*

Oyster® Vision 85 cm taldrikuga, juhtimisüksus, ilma satelliitvastuvõtjata TEN-10045002

Oyster 85 Vision

TEN-10045008

Oyster 85 Vision TWIN²

Cosmo® TWIN²

TEN-10041252

Cosmo® Digital CI

TEN-10041254

Cosmo® Digital CI + DVB-T

TEN-10041256

Cosmo® Digital HDCI + DVB-T

TEN-10045351

Cosmo® Vision

Caro® Digital MA TEN-10046001

Caro Digital manual 50 x 50 cm lameda antenniga, teleskoopmasti ja vastuvõtjaga

Caro® Vision MA TEN-10046002

Caro Digital manual 50 x 50 cm lameda antenniga, teleskoopmasti ja satelliidi lokalisaatoriga

SunMover® TEN-10047101

Poikkeuksellista käyttömukavuutta

Innovative Mobile Technology

Lisateavet tenHaafti toodete kohta eraldi brošüürist

SunMover päikeseelement (75Wp) GPS suunaja ja juhtimisüksusega.

1 Et vastuvõtt säiliks võimalikult hea ka kagu ja edela äärealadel, tuleks antennitaldriku sagedusmuundur (LNB) pöörata kõnealusesse ilmakaarde. Sellisel moel saab ühtlustada maapinna kumerusest tulenevat polarisatsiooni nurka. SKEW-varustuse ja täisautomaatse seadistusega (LNB-seadistus) saab katvusala optimeerida. OysterR seadmed teevad automaatselt kindlaks, millisesse ilmakaarde LNB pöörata tuleks ning korrigeerib vajadusel eraldi mootori abil asendit. 2 Kergesti kasutatav mitme kasutaja varustus, millel on 2 satelliidiühendust teise (analoogse või digitaalse) vastuvõtja jaoks (nt magamisruumi). Vajab kahte vastuvõtjat. 3 Nagu eelmine, aga neljale vastuvõtjale. 4 Digitaalsete maapealsete kanalite vastuvõtja. Praegune versioon ei toeta YLE-TV subtiitreid. *Salvestusseadmega (kõvakettaga) varustatud satelliitvastuvõtja. Interneti kasutamiseks tuleb sõlmida teenusepakkujaga kasutusleping. Stardikomplekt sisaldab aktiveerimiskoodi ja 1 Gb andmeedastusmahtu.

11


Lumeketid Lumeketid autosuvilatele Oma ala juhtiva ettevõttena Euroopas on Thule innovaatiliste lumekettide valmistaja nii tavalistele sõiduautodele, kaubikutele ja autosuvilatele kui ka erinevatele suurematele veokitele.

• • • • •

Tippkvaliteetne karastatud mangaan-nikkel teras (MnNi) tagab vastupidavuse. Kahepoolsed D-kujulised lülid tagavad parema pidavuse ja pikema kasutusea. Plastkattega terastross rehvi taha. Värvikoodiga ühenduskohad paigaldamise lihtsustamiseks ilma sõiduki liigutamiseta. Innovaatiline mittelibisev tugev pakend, mis sisaldab kindaid, matti, paigaldusjuhendit ja varuosi.

Mõnikord esineb pidavusprobleeme ka murul parkides. Kaunis muru võib pärast paduvihma olla sõitmiseks libe. Olge selleks valmis ja varustage oma auto ka suveks tippkvaliteetsete Thule lumekettidega. Need ei jäta teid hätta ka sellises olukorras ning tänu patenteeritud tehnoloogiale on neid lihtne kasutada.

XS-16 Kui vajate eriti kiiresti paigaldatavaid ja eemaldatavaid lumekette nii lumistele teedele kui märjale murule.

• • • • • •

Patenteeritud rehvi välisküljel asuv kinnitusmehhanism – kerge eemaldada ilma riideid määrimata. Patenteeritud automaatselt ketti pingutav ja tsentreeriv süsteem mikroseadistusega. Lüli läbimõõt 16 mm. Suurepärane pidamine nii jääl kui lumes sõiduautodest raskematele sõidukitele. Velgi mittekriimustav lukustussüsteem valuvelgedele. Innovaatiline disain ja ainulaadsed värvikoodiga tähistatud kinnituskohad.

XB-16 Tõhusad ja praktilised lumeketid eelkõige kaubikutele, autosuvilatele ja furgoonidele ning off-road seiklusteks.

12

Lüli läbimõõt 16 mm.

Värvikoodiga kinnituskohad.


Lumeketid REHVI MÕÕT Fiat Ducato

alusraam

14 (<3500 kg)

va 89-94

195/75R16C

230

185R14C

210

195R14C

220

Mercedes Sprinter

Iveco Daily

15 (<3500 kg)

va 95-03

215/70R15C

230

205/70R15C

225

215/70R15C

230

205/70R15C

225

va 06>

225/70 R15C

230

Tüüp

T5 California

3000 kg

215/65R16C

KETI MÕÕT

18 (3500> kg) 215/75R16C

245

215/75R16C

245

225/75 R16C

245

LT > 96 230

3500 kg

225/70R15C

230

4600 kg

195/75R16C

230

Tüüp

31x (3800 kg)

41x (4950 kg)

225/70R15C

230

2006>

235/65R16C

245

Tüüp

50C (5200 kg) 195/75R16C

Ford Transit

REHVI MÕÕT 18 (3500> kg)

alusraam

va 03-06

Volkswagen

KETI MÕÕT

Tüüp

195/75R16C

230

65C (6500 kg) 230

225/75R 16C

paarisrattad

paarisrattad

FT

E

245

195/65R16C

220

205/65R16C

225

195R14C

220

215/75R16C

245

FT150 paarisrattad

175/75R16C

220

Renault Master

205/75R16C

235

Nissan Primastar

205/75R16C

235

Peugeot Boxer

205/70R15C

225

Muud Mudel

XS-16 - 210 XS-16 - 220 XS-16 - 225 XS-16 - 230 XS-16 - 235 XS-16 - 240 XS-16 - 245 XS-16 - 247 XS-16 - 250 XS-16 - 255 XS-16 - 265 XS-16 - 267

69-XS16210 69-XS16220 69-XS16225 69-XS16230 69-XS16235 69-XS16240 69-XS16245 69-XS16247 69-XS16250 69-XS16255 69-XS16265 69-XS16267

MASS 9,000 9,200 9,250 9,800 9,850 10,050 10,150 10,600 10,600 10,700 11,000 11,200

XB-16 - 190 XB-16 - 200 XB-16 - 210 XB-16 - 220 XB-16 - 225 XB-16 - 230 XB-16 - 235 XB-16 - 240 XB-16 - 245 XB-16 - 247 XB-16 - 250 XB-16 - 255 XB-16 - 265 XB-16 - 267

69-XB16190 69-XB16200 69-XB16210 69-XB16220 69-XB16225 69-XB16230 69-XB16235 69-XB16240 69-XB16245 69-XB16247 69-XB16250 69-XB16255 69-XB16265 69-XB16267

MASS 7,120 7,120 7,200 7,400 7,600 7,700 7,800 8,000 8,200 8,300 8,549 8,780 8,800 8,877

< keti mõõt ülalolevast tabelist, kus ees on keti tüüp ja selle järel mõõt, seejärel tellimisnumber ja mass. Saadaval ka sõiduautodele, küsige lisa oma edasimüüjalt.

13


Autosuvilate lisavarustus Juba 75 aastat on AL-KO KOBER kuulunud Euroopa juhtivate järelhaagiste lisavarustuse arendajate ja valmistajate hulka. Meie tooteid kasutavad paljud tuntud järelhaagiste, haagissuvilate ja autosuvilate valmistajad üle kogu maailma standardvarustusena. AL-KO KOBER teeb pidevat tootearendust, mille eesmärk on arendada konstruktsioonilisi detaile ja lisavarustust, mis suurendavad sõitjate liiklusohutust ja kasutusmugavust. AL-KO KOBERi kontsern hõlmab üle maailma rohkem kui 40 ettevõtet kokku ligikaudu 4000 töötajaga.

Autosuvilate lisavarustus AL-KO alusraamile on omane madal konstruktsioon ja tavapärasest suurem tagatelje rööbe. Tagateljel on käändtelje abil teostatud eraldi vedrustus tavalise statsionaarse lehtvedrustuse asemel (ei kehti MB mudelite puhul). Kui rööbe on suurem ja konstruktsioon madal, on ka raskuskese madalamal ja sõiduk stabiilne. AL-KO alusraamiga autosuvila kaldub kurvides vähem ning ta pole ka nii tundlik külgtuule suhtes. Head sõiduomadused, turvalisus ja mugavus muudavad sõitmise nauditavamaks. Käändteljega vedrustus toimib pehmelt ja samas stabiilselt. See on vaikne ja kiire reaktsiooniga summutades tee ebatasasusi. Seda ka seepärast, et võllitoru sees olevad käändteljed ei puutu mingis olukorras üksteise vastu. Sõidumugavust parandab ka tänapäeva sõiduautode juures tavaline autonoomne vedrustus.

Lisateavet AL-KO autosuvila lisavarustuse kohta eraldi brošüürist

AL-KO Air Top Lisaamortisaatorid originaalraamidele Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper AL-KO Air Top on abiamortisaator Fiat Ducato, Ford Transit, Mercedes Sprinter, Renault Master ja VW LT originaalraamidele, millel on üks või mitu vedrulehte. AL-KO Air Top abiamordid teevad vedrustuse jäigemaks, mis muudab auto stabiilsemaks ja paremini juhitavaks. Lisaks hoiavad need auto õiges asendis, ka koormatuna. Mõlemad õhulõõtsad saab täita eraldi, täiteventiilid asuvad manomeetri juures. Mõlemal pool võib olla erinev rõhk, mis võimaldab ühtlustada ebavõrdset kaalu jagunemist. Air Topi abil saab alusraami tavaasendiga võrreldes umbes 50 mm tõsta. Normaaltasemest allapoole laskmine võimalik pole. Air Topi vedrusid on lihtne paigaldada. Vedrulõõts paigaldatakse raami ja vedruhoidja vahele telje kohale. Amortisaatorite paigaldamisel ei puurita auke. Lisaamordid on varustatud kinnitusmehhanismidega, mille abil need paigaldatakse tugevalt pingutades oma kohale. Õhuvoolikud on kinnitatud lõõtsade külge. Need veetakse mööda raami talasid sobivasse kaitstud kohta, kuhu saab kinnitada manomeetri. Paigaldustööd võiks soovitavalt teostada oma ala spetsialist. Air Topi süsteemi paigaldamiseks peab kõigil autodel, välja arvatud Fiat Ducato 230 ja 244, olema ABS-pidurisüsteem. Seda seepärast, et tagatelje koormusindikaator peab olema töös. Fiat Ducato 230 ja 244 raamile ilma ABS-piduriteta võib Air Topi paigaldada juhul, kui tagatelje koormusindikaatori ventiil asendatakse eraldi pidurdusjõu piirajaga, mis tellitakse koos Air Topi tootega.

Tellimisnumber

Kirjeldus

ALK222619

Mudel 230/244 1993 - 2006 FIAT Ducato, PEUGEOT Boxer, CITROEN Jumper

12,5 kg

ALK1250945

Mudel X250 2007> FIAT Ducato, PEUGEOT Boxer, CITROEN Jumper

12,5 kg

ALK222638

Renault Master, vaid ABS-piduritega varustatud mudelid

11,0 kg

ALK22048912

Mercedes Sprinter/VW LT kuni 2006, vaid ABS-piduritega varustatud mudelid

15,0 kg

ALK1250952

Ford Transit 350, esivedu, vaid ABS-piduritega varustatud mudelid

12,4 kg

ALK420150

Pidurdusjõu reguleerimisventiil Fiat Ducato 230/244 ilma ABS-piduriteta

14

Kaal

0,5 kg


Autosuvilate lisavarustus AL-KO koormaalusele Mootorratta või mopeediga saab koha peal tihti mugavamalt ringi liikuda, autosuvila võib sellisel juhul jääda laagrikohaks. Kui on vaja reisi jätkata, siis aetakse mootorratas lihtsalt üles AL-KO AMC koormaalusele ning kinnitatakse tugikaarte ja rihmade abil. Koormaalus sobib suurepäraselt umbes 100 kg kaaluvatele mopeedidele/skuutritele, kuid see talub koormust kuni 150 kg. Seda võib kasutada ka lihtsalt erinevate asjade vedamiseks. Raamile saab kinnitada ka jalgrattaalused ning toed 3–4 ratta transportimiseks. Koormaalus on saadaval enamusele AL-KO AMC alusraamidele ja nende pikendustele. Koormaaluse kinnitused paigaldatakse raami külge nelja poldiga. Kõigil AMC alusraamidel ja pärast 1995. aasta augustit valmistatud pikendusraamidel on paigaldamiseks vajalikud augud. Kinnitused paigaldatakse veokonksuga samadesse aukudesse. Pärast seda on koormaraami kerge kiirlukustite abil kinnitada ja eemaldada. NB! Koormaraami võib paigaldada ka autole, millel on AL-KO AMC veokonks. Seda ei saa siiski kunagi kasutada järelhaagise vedamisel. Pidage meeles, et vibuhoova mõjul kasvab tagatelje koormus rohkem kui koormaraami tühimass ja koorma mass kokku.

Valige õige koormaalus Õige aluse valimiseks tuleb mõõta allpool toodud joonisel esitatud mõõdud A, B ja C.

MP-seeria

Võrrelge tabeli mõõtu C ja kaugust alusraami tagumisest põiktalast põrkeraua välisservani. Kas kaugus on piisavalt suur? Tellimisnumber

A mm

B mm (min)

C mm

Tühimass

ALK1472422

1275-1307

400

340

40 kg

ALK1472423

1275-1307

500

340

40 kg

ALK1472424

995-1045

400

340

40 kg

ALK1472425

995-1045

500

340

40 kg

ALK1474009

1402-1432

400

340

40 kg

ALK1474010

1402-1432

500

340

40 kg

Lisavarustus ALK1471974

MP-seeria mootorratta kinnitamiseks

ALK201628

13-klemmiline elektrisüsteemi ühenduskomplekt Fiat X244

ALK201653

13-klemmiline elektrisüsteemi ühenduskomplekt Renault

ALK201669

13-klemmiline elektrisüsteemi ühenduskomplekt Fiat X250

Põhikomplekti LST 150 sisu: • Platvorm: 2008 x 600 mm • Tugikaar • Kinnitus kiirlukustitega • Laadimiskallak: 1972 mm • Tagatulede tala • 4 koormakinnitusaasa • Elektriühendus (13-klemmiga Jaeger)

MP-seeria sisu: • Kaks jalgrattakinnitust • Kinnituskaar • Pingutusrihmad NB! Autosuvilate juhtmekomplektis on pikema kerekonstruktsiooni tõttu kaubikute juhtmetest pikemad juhtmed.

Laadimiskallak standardvarustuses

15


Autosuvilate lisavarustus AL-KO AMC nurgatoed Kas te ei soovi veeta aega kõikuvas autosuvilas? Kõigile AL-KO AMC alusraamide ja ka raamipikendustega autodele on saadaval tagaotsa nurgatoed. AL-KO nurgatoed muudavad auto oluliselt stabiilsemaks, see kehtib ka kaheteljeliste mudelite kohta. Sobivad ka teiste alusraamidega, küsige lisa oma edasimüüjalt! Lisaks pakub AL-KO ette paigaldatavaid nurgatugesid Fiat Ducato Maxi ning Peugeot’ ja Citroeni vastavatele alusraamidele ehitatud autosuvilatele. Esiotsa nurgatugede paigaldamine alkooviga varustatud autole muudab selle kõikuvast hällist mugavaks voodiks. AL-KO nurgatugesid on kerge alla ja üles liigutada. Need lukustuvad automaatselt ülaasendisse. Kui toed liikuma asumisel juhuslikult alaasendisse jäävad, pöörduvad nad sõltuvalt sõidusuunast automaatselt ette või taha. AL-KO nurgatugede paigaldus on kiire ja lihtne. Kõigil AMC alusraamidel ja pärast 1995. aasta augustit valmistatud pikendusraamidel on paigaldamiseks vajalikud augud. Nurgatoed kinnitatakse lihtsalt kahe poldi abil. Esiotsa nurgatoed paigaldatakse tungraua toetuskohta paigaldatava poldiga. Nurgatoes on uus kinnituskoht tungrauale. Paljudel automudelitel saab kasutamist lihtsustada puurides augu läbi alumise ääre nii, et vända saab kergesti asetada mutri külge. Augu saab kaitsta kaasas olevate vastupidavate kummist läbiviikudega.

Mõõta vahe „A“ maast alusraami ülaservani koormatud auto puhul.

Edasimüüjatel on sobivustabel, millest on näha erinevatele automudelitele sobivad nurgatugede mudelid (ja ka veokonksud). Vt ka juuresolev tabel.

Tellimisnumber

Nurgatugede komplekt “A”

“B”

Reguleer“L” mm “F” mm “E” mm Tühimass imiskõrgus max mm

min mm

max mm

min mm

max mm

Tagumine nurgatugi ALK246872 ALK246873 ALK247142 ALK247149 ALK1228081 ALK1228081 ALK1228081

440 590 440 590 365* 395* 425*

570 720 570 720 400* 435* 465*

410 560 410 560 335* 365* 395*

580 730 580 730 415* 445* 475*

170 170 170 170 78* 78* 78*

340 480 340 480 270* 300* 330*

<440 <440 <605 <605 <605 <605 <605

27 27 200 200 200 200 200

9,4 kg 9,4 kg 10,0 kg 10,0 kg 10,5 kg 10,5 kg 10,5 kg

ALK1228081

455*

495*

425*

505*

78*

360*

<605

200

10,5 kg

235

345

51

27

11,5 kg

Esiotsa nurgatugi Fiat Ducato 230/244 Maxi 18 ALK247167 Lisavarustus ALK205520 ALK16239

260

335

Nurgatoe vänt Kummist läbiviik

* Mudelil ALK 1228081 on teleskoopiline sisetoru. Soovitud asend valitakse ja lukustatakse tihvtiga. Nurgatoe koormatavus • Suurim kandvus 1000 kg. • Nurgatuge ei või kasutada tõsteseadmena. • Sisetoru kuumtsingitud. • Välistoru kroomitud. Hooldus Nurgatugesid tuleb regulaarselt puhastada ja määrida.

16

0,6 kg


Autosuvilate lisavarustus AL-KO AMC veokonks AL-KO veokonksud on mõeldud AL-KO AMC alusraamidele ja raamipikendustele. Tootevalikusse kuuluvad nii püsiüaigaldusega kui eemaldatavad konksud. Alates 1995. aasta augustist on kõigil AL-KO AMC alusraamidel ja raamipikendustel veokonksu paigaldamiseks valmis paigaldusaugud. Sellisel moel on veokonksu paigaldamine lihtne vaid nelja poldi abil! Teatud autosuvilate alusraami alaservas tuleb veokonksu õigeks paigaldamiseks teha pisut muudatusi. Arvestage ka, et elektritarvikud ei kuulu veokonksu komplekti, neid müüakse eraldi.

Püsikinnitusega veokonks

AL-KO veokonksutel on direktiivile 94/20/EÜ vastav sertifikaat. Sertifitseeritud veokonks ei põhjusta probleeme ülevaatusel ning järelhaagise täismass võib olla isegi üle 1500 kg, kui kasutatav veokonks on mõeldud suurema koormuse vedamiseks. Arvestage, et suurima lubatud järelhaagise massi määrab alati siiski autosuvila valmistaja.

Valige õige veokonks Küsige AL-KO seadmete edasimüüjalt õige veokonks. Sobivustabel sisaldab autosuvilate mudeleid alates aastast 2000, neile on pakkuda sobivaid veokonkse. Kui teie autosuvilat eelnimetatud loendis ei leidu, on siiski üsna tõenäoline, et leiame ka teile sobiva alhenduse. Põhieeldus on see, et teie autosuvilal on piisavalt tugev raam või raamipikendus, mille külge veokonksu saab paigaldada. Kui tegemist pole AL-KO alusraami või raamipikendusega, ei saa me vastutada raami tugevuse eest. Selle eest saab vastutada vaid kõnealuse autosuvila valmistaja. Meie tagame vaid veokonksu enda nõuetelevastavuse. AL-KO müüjal on vaja sobiva veokonksu määramiseks teada joonisel näidatud mõõte ”A–C”. Jooniselt on näha ka kinnituskuuli kõrguse miinimummõõt ning nõutav kaugus raamist, et tagada vastavus direktiivi 94/20/EÜ nõuetele. Sobivat veokonksu aitavad määrata ka teie autosuvila tagumise otsa alt tehtud fotod.

Eemaldatav veokonks

Mõõt „A“ Raami laius taga, mõõdetakse raami tala välisservadest.

Tellimisnumber ALK201628 ALK201669 ALK201653 ALK261223 ALK259970 ALK259971

Mõõt „B“ Raami kõrgus taga, mõõdetakse maa ja raami ülaserva vahe. Auto peab mõõtmise ajal olema koormatud. Mõõt „C“ Raami tagaservast kuuli tsentrini.

Lisavarustus 13-klemmiline elektrisüsteemi ühenduskomplekt Fiat Ducato facelift (alusraami number alates 244) 13-klemmiline elektrisüsteemi ühenduskomplekt Fiat X250 13-klemmiline elektrisüsteemi ühenduskomplekt Renault Master Lukustatav eemaldatava konksu kaitse Lukustusmehhanismi peale paigaldatav kaitse Katteplaat augu katmiseks, kui konks on eemaldatud.

Veokonksude põhimudelid

Mudel 1

Mudel 2

Mudel 3

17


Autosuvilate lisavarustus ATC - AL-KO Trailer Control Innovaatliline turvatehnoloogia, mis stabiliseerib sõiduki kriitilistes liiklusolukordades!

ATC ühendatakse järelhaagise elektrikeskuse kaudu 13-klemmilise pistiku abil edastatava toitevooluga.

Autorong hakkab vibama. ATC-andurid fikseerivad selle otse teljel.

Kui te olete kunagi haagisega ohtlikku liiklusolukorda kogenud, siis teate, kui kergelt võib haagis või autosuvila suurtel kiirustel või ebasoodsates tingimustes reageerida – ja millised ohud siis ähvardavad! Instinktiivsed liigutused, külgtuul sildadel või õhukeeris veoautost möödumisel võivad põhjustada haagise vibamist. Kui olete proovinud, kuidas AL-KO Trailer Control tegelikkuses töötab, ei soovi te enam järelhaagist ilma selle turvavarustuseta vedada. Auto ESP stabiilsuskontroll aitab kõigis kriitilistes olukordades. Samamoodi võite usaldada ATC-süsteemi. ATC toimib väga lihtsalt. Nagu auto ESP stabiilsuskontroll valvab ka AL-KO ATC pidevalt järelhaagise või autosuvila külgliikumisi. Kui haagis hakkab vibama, märkab juhtimisüksus seda kohe. Teatud autodel reageerib ka EPS-süsteem kaudselt järelhaagise liikumistele, aga ATC reageerib kiiremini, sest see on paigaldatud sinna, kus pendelliikumine toimub. Järelhaagist pidurdatakse kiiresti ja pehmelt ilma, et juht peaks midagi tegema. Paarisekundilisest pidurdamisest piisab sõidu korrigeerimiseks ja stabiliseerimiseks.

Juht vaevu märkab pidurdust.

Paari sekundi pärast kulgeb sõit jälle otse. ATC pidurdab automaatselt pisut järelhaagist.

AKS + ATC tagab ohutuma sõidu ATC – passiivne ohutus:

AL-KO Trailer Control on turvasüsteem, mis aktiveerub automaatselt, kui järelhaagis hakkab vibama ehk ohtlikult kalduma.

AKS – aktiivne ohutus: AL-KO AKS turvaveoseade minimeerib haagise vähimad külgsuunalised liikumised ja nõksud ning tõstab lisaks kriitilist kiirust ehk kiirust, mille juures järelhaagis kaotab oma stabiilsuse, koguni 20%.

Tellimisnumber

Mudel ATC AL-KO raam

18

Täismass 750 - 1000 kg

Tühimass 500 kg

1001 - 1300 kg 1301 - 1500 kg

800 kg 1000 kg

ALK1223022

1-teljeline

ALK1223023

1-teljeline

ALK1223287

1-teljeline

1501 - 1800 kg

1100 kg

ALK1223161 ALK1223162 ALK1223288

2-teljeline 2-teljeline 2-teljeline

1300 - 1600 kg 1601 - 2000 kg 2001 - 2500 kg

1000 kg 1200 kg 1600 kg


Autosuvilate lisavarustus AL-KO AKS™ 3004 haakeseade integreeritud stabilisaatoriga • • • • • •

Tagab rahulikuma ja mugavama sõidu, sest autorongi kõikumisi ja nõkse summutatakse tõhusalt. Ohuolukorras taastub sõiduki stabiilsus kiiremini. Varustatud kinnitusega ALKO Safety kuulseadme lukustile. Selgelt mõistetav ühendamisõpetus. Pehme kummikaitse - AL-KO Soft-Dock – kaitseb liikmeid ja autot!

AKS™ tehnoloogia Et hõõrdepinnad suruvad vedava auto kuuli vastu täpselt määratud A B

survega, mõjub see kõiki nõkse ja vibamisi summutavalt.

B C D

Tellimisnumber ALK1213427

Täismass 3000 kg 3000 kg

Tellimisnumber ALK1220755 ALK1220757 ALK691418 ALK1220756

*AL-KO veopead **muud tooted

Kinnitusavad horisontaaltase* risti**

Toru A Ø mm 35+40+50 45+50

B mm 50+54 40

C mm Pikkus D mm Mass 11 18

168

4,2 kg

Artikkel Hõõrdeosad AKS 2000 / AKS 2004 / AKS 3004 haakeseadme külgedele Hõõrdeosad AKS 3004 haakeseadme esi- ja ülaosale (ETI 811342) Hõõrdeosad AKS 3004 haakeseadme esi- ja ülaosale (ETI 811426) Hõõrdeosad AKS 2004 haakeseadme esi- ja ülaosale

AL-KO Safety – vargusvastane lukusti • • • •

Väldib vale ühendamise. Väldib haakeseadme eemaldamist/varastamist. Saab kasutada ka sõidu ajal. Premium-konstruktsioon, parim turvaklass.

AL-KO Premium Safety lukud on testitud Svenska Stoldskyddsforeningenin standardi SSF 1057 kohaselt. Tegemist on ühe rangema haakeseadmete lukkude standardiga. Svensk Brand & Sakerhetscertifiering AB (SBSC) viis testid läbi ja tõendab, et AL-KO Premium Safety vastab standardi nõuetele. Safety toote võib tänu sellele tähistada SBSC kleebisega ”intygad produkt”, mis garanteerib, et vastab kõigile Rootsi kindlustusfirmade nõuetele. Hõbedased Compact Safety lukud Rootsi nõudmistele ei vasta, seepärast AL-KO Kober AB neid Rootsis ei turusta. Kõiki lukustustooteid on tutvustatud järgmistel lehekülgedel.

1. AKS 3004 2. Safety Compact 3. Safety Ball

AL-KO Safety – turvapaketid Tellimisnum- Tüüp ber ALK1220182 ALK1212460 ALK1213753 ALK1212896

AKS 3004 + Safety Premium lukk + Safety Ball AKS 3004 + Safety Compact lukk + Safety Ball* AK 300 + Safety Premium + Safety Ball + Safety Dock AK 300 + Safety Compact + Safety Ball + Safety Dock*

*Ei turustata Rootsis

1. AK 300 2. Safety Dock 3. Safety Compact 4. Safety Ball Safety Premium

Safety Compact

19


Autosuvilate lisavarustus AL-KO kuulhaakeseadmed Sellesse tootesarja kuulub erinevaid kuulhaakeseadmeid vastavalt järelhaagise täismassile ning ühendust näitava indikaatoriga või ilma. Juures olevast tabelis saate leida teie vajadustele sobiva haakeseadme. Nende jaoks mõeldud lukud on toodud järgmisel lehel.

AK 7, indikaatorita

AK 160, indikaatoriga

AK 160, indikaatoriga AK 7, indikaatoriga

AK 300, indikaatori ja adapteriga

AK 160, indikaatoriga TäismassTellimisnummaksiArtikkel ber maalne ALK242863 ALK242867 ALK242865 ALK242868 ALK242866 ALK203251 ALK203256 ALK203254 ALK203255 ALK1210084 ALK1210083 ALK247163 ALK267311 ALK246960 ALK246902

Kinnitusavad

750 kg 750 kg 750 kg 750 kg 750 kg 750 kg 750 kg 750 kg 750 kg 1600 kg 1600 kg 1600 kg 1600 kg 2300 (r) 3000 (v)kg

AK 7, indikaatorita, Ø 70 mm AK 7, indikaatorita, Ø 60 mm AK 7, indikaatorita, 45 mm AK 7, indikaatorita, 50 mm AK 7, indikaatorita, 60 mm AK 7, indikaatoriga, Ø 35 mm AK 7, indikaatoriga, Ø 50 mm AK 7, indikaatoriga, 50 mm AK 7, indikaatoriga, 60 mm AK 160, indikaatoriga, Ø 35/40 mm AK 160, indikaatoriga, Ø 45/50 mm AK 160, indikaatoriga, Ø 50 mm AK 160, indikaatoriga, Ø 35 mm AK 300, indikaatoriga, Ø 35/40/45/50 mm

3000 kg

AK 300, indikaatoriga, Ø 50 mm

Toru A Ø mm

püsti ümar 70 püsti ümar 60 püsti nelinurkne 45 püsti nelinurkne 50 püsti nelinurkne 60 püsti ümar 35 püsti ümar 50 püsti nelik. 50 püsti nelik. 60 horisontaalne ümar 35/40 põiki ümar 45/50 horisontaalne ümar 50 horisontaalne ümar 35 horisontaalne/ ümar 35/40/45/50 püsti horisontaalne/ ümar 50 püsti

B mm

C D Mass mm mm kg

90/116 90/116 90 90 90 54 90 90 90 54 40 50-54 54

15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15 11 15

236 236 215 215 215 175 215 215 215 175 160 168 177

1,4 1,4 1,3 1,3 1,3 1,2 1,3 1,5 1,5 1,7 1,7 1,6 1,4

50-54

11 168

1,9

50/54

11 168

1,7

AL-KO Soft Dock, Soft Ball ja Safety Ball Soft Dock kaitseb teie auto põrkerauda juhuslike kriimistuste eest. Sellel on ka koht turvatrossile. Soft Ball kaitseb konksu kuulpead määrimise abil. Safety Ball väldib haagise ärandamist väiksemat mõõtu kuulpea abil.

Tellimisnum- Artikkel ber ALK246412

Soft Dock, AK 7, AK 10/2, AK 252, AK 160, AK 300

ALK247095

Soft Ball 50 mm kuulile

ALK247104

Safety Ball

NÕUANNE: Soft Ball sobib Safety Balli hoidmiseks teel olles!

20

Rohkem veopeade tooteid AL-KO tooteloendis


Autosuvilate lisavarustus AL-KO Safety – vargusvastane lukk • • • •

Väldib vale ühendamise. Väldib haakeseadme eemaldamist/varastamist. Saab kasutada ka sõidu ajal. Premium-konstruktsioon, parim turvaklass.

AL-KO Premium Safety lukud on testitud Svenska Stoldskyddsforeningenin standardi SSF 1057 kohaselt. Tegemist on ühe rangema haakeseadmete lukkude standardiga. Svensk Brand & Sakerhetscertifiering AB (SBSC) viis testid läbi ja tõendab, et AL-KO Premium Safety vastab standardi nõuetele. Safety toote võib tänu sellele tähistada SBSC kleebisega ”intygad produkt”, mis garanteerib, et vastab kõigile Rootsi kindlustusfirmade nõuetele. Hõbedased Compact Safety lukud Rootsi nõudmistele ei vasta, seepärast AL-KO Kober AB neid Rootsis ei turusta.

Tellimisnum- Tüüp ber

Värv

Haakeseadmele

Mass

AKS 3004 Comfort

1,4kg

AK 160 Ø 35

1,4kg

AK 300/160 Ø 50

1,4kg

AKS 1300

1,4kg

AKS 2004/3004 AK 300

1,4kg

ALK1310892*

Safety Compact

ALK1310943*

Safety Compact

ALK1310890*

Safety Compact

ALK1310944*

Safety Compact

ALK1224871

Safety Premium

hõbedane hõbedane hõbedane hõbedane punane

ALK1224872

Safety Premium

punane AKS 1300

1,4kg

ALK249085

Safety Premium

punane AKS 2000

2,2kg

ALK1224869

Safety Premium

punane AK 160 Ø 35

1,4kg

ALK1224870

Safety Premium

punane AK 160 Ø 50

1,4kg

Lukuvarras

Haakeseadmele

ALK1224081

Üldlukk

ALK203216

AK 7, AK 10/2, AK 252, AK 251

ALK245737

AKS 1300

ALK203141

AKS 2000, AK 30, AK 35

ALK247925 Tabalukk mudelid AK 160, AK 300, AK 350 *Ei turustata Rootsis

AL-KO pistikuhoidja Klamber, mis sobib nii 7- kui 13-klemmilise pistikuga. Kui haagise pistik on ühendatud auto külge, saab Soft Balli konksukaitsme panna klambri külge hoiule.

Tellimisnum- Artikkel ber ALK1222023

Pistikuhoidja

21


Autosuvilate lisavarustus AL-KO Chrom Cover tiisli kaitsekaas • • • •

Stiilne disain Kerge paigaldada Kahe klambriga 7- ja 13-klemmilise pistiku jaoks

Tellimisnumber ALK 1212695

AL-KO tiislile

Pistikuhoidja

Euro II

7- ja 13-klemmiline

Mass 0,5 kg

AL-KO Komfort-Kit teie mugavuse jaoks Nurgatugede reguleerimine seistes •

Tänu AL-KO Komfort-Kit vända liigendühendusele ei pea te nurgatoe reguleerimisel küürutama.

Kerge paigaldada •

Nurgatoe vänta juhtivad mustada plasttorud on kergesti näha ka ilma kummardamata. Te ei pea enam vända võlli otsa seadmiseks maas roomama ja pükse määrima.

Kasutamine •

Kinnitage liigendpikendus nurgatoe vända otsa ja lükake see läbi vända juhiku, kuni see kinnitub võlli otsa. Väiksest vända pööramisest piisab, et pikendus ühenduks vända külge ja edasi saate töötada mugavalt ilma küürutamata.

Paigaldus •

Neli plasttoru kinnitatakse puidukruvidega autosuvila põranda alla. Nurgatoe võlli kaugus põranda servast võib autosuvilatel olla erinev, sellisel juhul saab torud sobivasse mõõtu lõigata näiteks rauasae abil. „Hõlmadega“ varustatud autosuvilatel tuleb mõnikord teha selle sisse ava.

Tellimisnumber

AL-KO Komfort-Kit, sobivus

ALK1210506

Nurgatoed 19 mm kuuskantmutriga

Mass 2,3 kg

AL-KO nurgatoed Kerge paigaldada •

Valmis kinnituskohad alusraamil (AL-KO alusraamid) lihtsustavad paigaldamist. Nurgatoe üks pool lükatakse kinnituse sisse ja teine kinnitatakse kahe poldiga autosuvila põhja külge.

Tugevad •

Tänu pressitud tugevdusprofiilidele on AL-KO Stabilformi nurgatoed tavalistest 20% tugevamad. Ka valtsitud trapetskeermega varustatud võll on väga tugev!

Pikk kasutusiga •

Tooted on pika kasutusea tagamiseks kuumtsingitud. Ne on kuumasinkitty kestämään pitkään.

AL-KO nurgatoed, standardmudel, 800 kg, lühike

22


Autosuvilate lisavarustus AL-KO nurgatoed, standardmudel, 800 kg, pikk Nõuanne: AL-KO Big Foot nurgatugede alusplaatide

ga varustatud suvila seisab

stabiilselt ilma,

et alla oleks vaja lauajuppe

vms!

AL-KO Stabilform nurgatoed AL-KO Stabilform nurgatugede kandvus vus on 1000 kg

470 60° nurga all

AL-KO Premium Stabilform nurgatoed Premium-nurgatoed on mõeldud suurematele autosuvilatele täismassiga kuni 2500 kg. Need on 55 mm pikemad kui tavakonstruktsiooniga Stabilformi nurgatoed (267 265). Premium-nurgatoed saab haagise varastamise vältimiseks varustada lukukapsliga.

520 60° nurga all

Tellimisnumber

Tüüp

Täismass

Kandvus

Mass

ALK205808

Standard, lühike

1300 kg

800 kg

3,4 kg

ALK205817

Standard, pikk

1300 kg

800 kg

3,4 kg

ALK267265

Stabilform

2000 kg

1000 kg

4,2 kg

ALK1221694

Premium Stabilform

2500 kg

1250 kg

4,9 kg

KASUTAMINE

So Ka ovita nd tav vu s u min mb ima es aln 70 urk % 3

tav ita ° ov So rk 60 nu

5° t4 as rg 0% nu 10 es us at v Al and K

Nurgatoe kasutusotstarve on ainult haagissuvila toestamine. Nurgatugesid ei või kasutada tungrauana või muul sarnasel otstarbel. Suurim kandvus saavutatakse 45°nurga all (vt joonis). Alla 45°nurga puhul kandvus väheneb. Enamusel alates 1989. aastast valmistatud AL-KO alusraamidel on Stabilformi nurgatugede paigaldamise valmidus.

laa

sim

k ma

23


Autosuvilate lisavarustus AL-KO ärandamiskaitse Ainult Premium Stabilform 1250 kg nurgatugedele

Paigaldage mutrilukk

Paigaldage lukk avadesse ja lükake paremale

Lükake lukusilinder sisse

Tellimisnumber

Tüüp

Pinnakate

ALK1222515

vaid Premium nurgatugedele, 2 tk tsingitud

Mass 3,4 kg

AL-KO nurgatoe vänt

Tellimisnumber

Tüüp

Pinnakate

Mass

ALK205520

Kuuskantmutter 19 mm

galvaniseeritud

1,0 kg

AL-KO paigaldussiin •

Stabilformi paigaldamiseks autosuvilatele millel pole AL-KO alusraam.

Tellimisnumber

Tüüp

Pinnakate

Mass

ALK294370

Paigaldussiin

galvaniseeritud

0,5 kg

AL-KO paigaldussiin •

24

Stabilformi paigaldamiseks autosuvilatele millel pole AL-KO alusraam.

Tellimisnumber

Tüüp

Pinnakate

Mass

ALK1220641

Paigaldussiin

galvaniseeritud

0,5 kg


Autosuvilate lisavarustus AL-KO Big Foot™ nurgatugede alusplaadid Läbimõeldud konstruktsioon •

Kui nurgatugi alla keeratakse, pöördub AL-KO ”big foot” alusplaat maapinnaga kokkupuutel automaatselt õigesse asendisse. Tänu nurgatoe alusplaadi pikisuunalistele soontele libiseb nurgatoe jalg reguleerimise lõpus plaadil, mitte aluspinnasel, mistõttu autosuvila rihti ajamine nõuab vähem jõudu.

Väiksed mõõtmed •

Et plaat paindub üles automaatselt, ei mõjuta see kaugust maapinnast.

Paigaldus •

Alates 2001. aastast valmistatavatele AL-KO Stabilformi nurgatugedele saab Big Footi paigaldada ilma lisameetmeteta. Vanematel nurgatugedele tuleb Big Footi paigaldamiseks puurida vastavalt juhistele vajalik auk.

Lihtsalt ja mugavalt Kui teie autosuvilal on AL-KO ”big foot”, pole teil enam vaja lauajuppe või muid aluseid nurgatugede jaoks kaasas kanda! Sellega hoiate kokku nii kaalu kui väärtuslikku ruumi ning autosuvila fikseerimine on palju kiirem ja lihtsam.

Kui nurgatugi on alla vändatud…

Tellimisnumber

Kirjeldus

Kaal

ALK1212458

Big Foot alusplaat 4 tk koos paigaldustarvikutega

2,5 kg

AL-KO Big Foot™ 45 mm adapter Maale lähemale

45 mm lisakõrgust AL-KO Stabilformi tugijalgadele

45 mm

...pöördub plaat alla…

Tellimisnumber

Kirjeldus

ALK1213899

4 tk 45 mm adapterit koos paigaldustarvikutega

Kaal 2,5 kg

AL-KO Stabil Foot Set – täiuslik komplekt ...ja jalg libiseb plaadi peal.

Saame nüüd pakkuda täielikku komplekti ehk 4 Stabilformi kergkonstruktsiooniga tugijalga (tellimisnumber 267265, andmed lk 23), millele on paigaldatud alusplaat ”Big Foot”.

Tellimisnumber

Kirjeldus

ALK1213217

4 tk tugijalga 267265, koos Big Foot alusplaatidega

Kaal 19,3 kg 25


Autosuvilate lisavarustus AL-KO E.C.S. elektrilised nurgatoed kaugjuhtimisega • •

• • • •

Kasutatakse kaugjuhtimisel. Täisautomaatne nurgatugede allalaskmine. Ühe nupu vajutusega juhitakse kõik 4 nurgatuge ühekaupa alla kuni maani. Seejärel reguleeritakse nurgatoed eraldi soovitud asendisse. (Nuppu tuleb all hoida.) Täisautomaatne nurgatugede ülesjuhtimine. Ühe nupu vajutusega juhitakse kõik 4 nurgatuge ühekaupa üles. Elektrooniline ülekoormuse kaitse kaitseb nurgatugesid ja alusraami kahjustuste eest. Kui elektritoide puudub, saab nurgatugesid tõsta ja alla lasta ka vända abil. Tänu pressitud tugevdusprofiilile talub iga nurgatugi koormust kuni 1250 kg ning tänu suurtele (200 x 180 mm) ”Big Foot” alusplaatidele seisab haagissuvila stabiilselt.

Elektritoite variandid a) Vedava auto aku (eeldab pidevat toitepinget haagise pistikupesast). b) Haagissuvila oma aku

• • • •

Madal elektrikulu (max 10–16 A). Lihtne ka hiljem paigaldada haagissuvilatele, millel on 1989. aastal või hiljem valmistatud AL-KO alusraam. Tänu väikesele kaalule 37,5 kg annab E.C.S. võrreldes nelja käsitsi paigaldatava Stabilformi nurgatoega vaid 15,7 kg lisakaalu. Soovitatakse nii haagissuvilatele kui müügikioskitele täismassiga kuni 2500 kg.

variandid

elektrikilp

haagise pistik Aku

Komplekti sisu 4 Premium Stabilformi mootoriga juhitavat nurgatuge 4 tugevdusplaati (nurgatugede ja põranda vahele) 4 AL-KO Big Footi (valmis paigaldatud) 1 elektrooniline juhtimisüksus koos integreeritud raadiovastuvõtjaga 1 toitekaabel 4 ühenduskaablit 1 kaugjuhtimispult 4 plastist laagripuksi

AL-KO E.C.S. nurgatoed Tellimisnumber ALK1223096 26

520 60° nurga all

• • • • • • • • •


Autosuvilate lisavarustus AL-KO nurgatugede paigaldus ja kasutamine

Kasutamine •

• • So Ka ovita nd v m vu s u inim mb aa es lnur 70 k 3 % 0°

Nurgatugesid on kerge üles ja alla vändata AL-KO nurgatoe vända abil (205 520). Pole vaja kummarduda riivide vabastamiseks, juhtige vänt võlli otsa ja vändake. Nurgatoed on mõeldud vaid haagise stabiliseerimiseks parkimisel. Neid ei või kasutada tõsteseadmena ega kogu haagise tõstmiseks. AL-KO pakub selleks otstarbeks spetsiaalseid tungraudu, vt allpool. NB! Nurgatugede võlle tuleb regulaarselt puhastada ja määrida. AL-KO nurgatugede kandvus on kõige suurem 45˚ nurga all. Väiksemate nurkade all kandvus väheneb, vt joonis.

Paigaldus AL-KO alusraamidele

a vm ita ° ov So rk 60 nu

5° t4 as rg 0% nu 10 es us at v Al and K

aa

im ks

l-

Kui soovite kõige tugevamaid nurgatugesid, mis sobivad kõigiks olukordadeks, on sobiv valik AL-KO Stabilform või Premium Stabilform. Need annava võrreldes AL-KO standardsete nurgatugede ja teiste tootjate nurgatugedega oluliselt parema stabiilsuse. Stabilformi ja Premium Stabilformi nurgatoed saab paigaldada kõigile alates 1989. aastast valmistatud AL-KO alusraamil haagissuvilatele. Stabilformi nurgatugede probleemideta paigaldamiseks tuleb kontrollida järgmisi asjaolusid. 1.

Pildil näidatud mõõt ”A” peab olema 605 mm. Kui see on 505 mm, siis Stabilformi tugijalgu paigaldada ei saa.

2.

Eendi kõrgusmõõt ”K” peab olema 23 mm. Kui see on 30 mm, siis Stabilformi nurgatoed kasutamiseks ei sobi.

Paigaldus teiste tootjate alusraamidele • AL-KO Stabilformi nurgatugesid saab paigaldada ka mõnedele teistele alusraamidele. Uurige oma haagissuvila edasimüüjalt/tootjalt, kas nad on koostanud paigaldusjuhised AL-KO Stabilformi nurgatugedele. Võite nõuannete saamiseks võtta ühendust ka AL-KOga. Paigaldamise lihtsustamiseks teiste tootjate alusraamidele on AL-KO loonud paigaldussiini (294370) ja adapteri (365100), mis on toodud lk 24. Arvestage, et lõpliku heakskiidu AL-KO Stabilformi tugijalgade paigaldusele ja garantii peab andma haagissuvila edasimüüja/valmistaja, kui tugijalad paigaldatakse alusraamile, mis ei ole AL-KO poolt valmistatud.

AL-KO tungraud •

Asendamatu abivahend rehvi purunemise korral.

Sobib suurepäraselt ka haagissuvila horisontaalasendisse viimiseks suurte kõrguserinevuste korral. Pidage meeles, et haagissuvila peab tungrauaga tõstes olema ühendatud vedava auto külge. Kui olete haagise ratta/rataste alt toestanud, võtke tungraud ära.

Tugev kinnitus – haagis ei saa tungraua küljest ära liikuda.

Väga tugev ja vastupidav konstruktsioon tagab muretu kasutamise aastateks.

Kinnitusnurki kasutatakse karkassi tugevdamiseks, samas annavad need lisatuge põrandale.

Tänu kinnitusnurga kujule on raamitaladele mõjuvad külgjõud minimaalsed.

Tellimisnumber Koormus

Tõstekõrgus mm

Maks kõrgus B mm

800 85

290

375

4,5 kg

1000 85

290

375

5,5 kg

kg

ALK246059* ALK1222530**

*sisaldab ümbrist **tugevdustega

Min kõrgus A mm

Mass

27


Autosuvilate lisavarustus AL-KO Premium juhtratas Lihtne käsitseda – lihtne teisaldada Modernne lai ratas lihtsustab teisaldamist • • •

Kõval pinnal veereb ratas tänu tõstetud keskosale kergesti. Pehmel pinnal kannab ratas maksimaalselt kogu toetuspinna laiuses. Suurepärane võimalus kasutamiseks koos haagissuvila rattaid mõjutavate teisaldusmootoritega, sest ratas ei vaju nii lihtsalt maasse.

Integreeritud kaal tiisli koormuse mõõtmiseks • • •

Pole vaja eraldi kaalu. Hea täpsus. Lihtsustab haagise koormamist kuni suurima lubatud tiisli koormuseni, mis on oluline sõidu stabiilsuse seisukohast.

Paindlik ratta kinnitus •

Lihtsustab teisaldamist. Ratas veereb kergemini üle ebatasasuste ja servade.

Ergonoomiliselt disainitud ja eemaldatav vänt •

Tänu survelaagrile on reguleerimine kerge ja kui vänt on eemaldatud, on tugiratast lihtne paigaldada ja eemaldada.

Eemaldatav ratas •

Lihtne vahetada ja ajutiselt eemaldada, nt ohtlike laevarampide puhul.

Kõrgekvaliteetne korrosioonikaitse •

Kuumtsingitud, kihi paksus 70 μm.

AL-KO Premium juhtratas Tellimisnumber

Staatiline kandvus

Dünaamiline kandvus

Pinnatöötlus

Ratas

Laager

Mass

ALK1221695

300 kg

180 kg

Galvaniseeritud

230 x 80 mm Täiskumm

Liuglaager

9,8 kg

AL-KO teisalduskäepide Mugavus •

Lihtsustab kõigi haagisetüüpide käsitsi teisaldamist.

Ohutu •

Tugev kinnitus, juhtratas ei saa läbi kinnituse liikudes lahti tulla. Pärast teisalduskäepideme paigaldamist ei libise juhtratas läbi kinnituse ka juhul, kui olete jätnud pinguti liiga lõdvaks või kui teel tekkiv vibratsioon põhjustab kinnituse avanemise.

Kerge paigaldada •

AL-KO siirtokahva Tellimisnumber 28

ALK1210867

AL-KO teisalduskäepide sobib kõigile juhtratastega toru välisläbimõõduga 48 mm. See kinnitatakse lihtsalt nelja kruviga.


Autosuvilate lisavarustus AL-KO juhtrattad • • • •

Praktikas heakskiidetud – valmistatud miljoneid Kuumtsingitud Ergonoomiliselt sobivalt disainitud vänt Survelaagriga vänt – kerge kasutada

1222433

1222436

1222435

1222438

1222437

243888

Tellimisnumber

Suurim kandvus

Täispikkus lühim ilma vändata

Toru Ø

ALK1222433

150 kg

470 mm

48 mm

ALK1222436

150 kg

550 mm

48 mm

ALK1222435

150 kg

560 mm

48 mm

ALK1222438

200 kg

580 mm

48 mm

ALK1222437

300 kg

550 mm

48 mm

ALK243888

500 kg

530 mm

60 mm

ALK 1224351

150 kg

470 mm

48 mm

Survelaager

Mudelil ALK1224351 on lukustusmehhanism, millega saab piduriteta järelhaagise ka mõõduka kalde ja koorma puhul paigal hoida!

Ratas Ø mm Täiskumm 200 x 50 mm plastvelg Täiskumm 200 x 50 mm terasvelg Täiskumm 215 x 750 mm plastvelg Õhukumm 260 x 85 mm terasvelg Täiskumm 200 x 50 mm terasvelg Täiskumm 200 x 50 mm terasvelg Lukustatav, täiskumm 200 x 50 mm terasvelg

29


Autosuvilate lisavarustus AL-KO juhtratta kinnitused

Versioon A 200 kg, Ø 48 mm

Versioon B 300 kg, Ø 48 mm

500 kg, Ø 60 mm

Puuritud auk

Tellimisnum- Versi- Ø mm Max ber oon kandvus

Kinnitusde- Lukustus- Mass tail hoob

ALK205318 ALK249804 ALK249859

Teras 2 auku Malm 6 auku Teras 6 auku

A B B

48 48 60

200 kg 300 kg 500 kg

painutatud liigendiga liigendiga

0,8 kg 1,0 kg 2,0 kg

AL-KO Octagon amortisaatorid – optimaalne amortisatsioon Amortisaatorid vananevad aja jooksul ja nende omadused halvenevad. Haagis käitub teel ebastabiilsemalt ja nii haagisele kui selle sisule suunatud koormus suureneb. Paigaldades oma haagisele uued amortisaatorid AL-KO Octagon taastate haagissuvila algsed head sõiduomadused. Selle tulemuseks on: • parem stabiilsus, • ohutum pidurdamine, • optimaalne teelpüsivus. Vastupidavad AL-KO Octagoni amortisaatorid on varustatud integreeritud ülekoormuskaitsega. Kõik tihendid on tippkvaliteediga, lisaks kasutab AL-KO amortisaatorites spetsiaalõli. Paigaldus AL-KO Octagoni amortisaatorid saab paigaldada kõigile muudele telgedele peale AL-KO Euro telgedele, kui võetakse arvesse paigaldusjuhendis nimetatud mõõte.

Tellimisnumber

Üheteljeline

ALK244084 ALK244085 ALK244086 ALK244087

max 900 kg max 1300 kg max 1800 kg max 4000 kg

Kaheteljeline max 1600 kg max 2600 kg max 3500 kg max 7500 kg

Värv

Mass

roheline sinine punane must

1,3 kg 1,3 kg 1,3 kg 1,5 kg

AL-KO varurattaraam • Mõõt X näitab varuratta suurimat lubatud laiust.

Mõõt X min.

Suurim rehvimõõt mudelitele EH1

Varuratta raami paigaldusaugud

Suurim rehvimõõt mudelitele EH1/BR

75 mm

155R13

175R13, 175R14, 175/70R14

85 mm

165R13

185R13, 185R14

95 mm

175R13, 175R14, 175/70R14

195R13, 195R14, 195/70R14

105 mm

185R14

205/70R14, 205/70R15

115 mm

195/70R14

205/70R14, 205/70R15

125 mm

205/70R14, 205/70R15

30

Raskeid esemeid, nt varurattaid, tuleb transportida võimalikult lähedal haagissuvila teljele.

AL-KO varurattaraam paigaldatakse seepärast raamitalade vahele ning sõidusuunas vaadates otse telje taha.

AL-KO varurattaraami omakaal on väga väike ja raam on oma konstruktsioonilt selline (teleskoopsüsteemiga väljatõmmatav), et varurattale saab teepeenra poolelt hästi ligi.

Tellimisnumber ALK209516 ALK209513 ALK241860

Alusraami laius mõõt A, alusraami servast servani

Tüüp

Raami laius, mõõt A

EH1 EH1 EH1/BR

1250-1550 1450-1850 1465-1815

Mass 6,8 kg 7,7 kg 7,7 kg


Autosuvilate lisavarustus AL-KO kassakapp

Ohutu Kindel lukustus – kaks ümarat lukukeelt ja sissepoole ehitatud hinged. Kassakappe müüakse koos kinnitusplaadi/vastuplaadi ja nelja poldiga. Mutrid kinnitatakse kapi sees. Kapi saab paigaldada sinna, kuhu see kõige paremini sobib. Seisvana või maha, seinale või põrandale, riiuli vastu või kappi.

Tellimisnumber

Mõõdud P x L x K

Maht

Mass

ALK245091

300 x 240 x 200 mm

14 liitrit

12,5 kg

AL-KO tõkiskingad AL-KO tootevalikusse kuuluvad erineva massiga haagistele ja autodele sobivad tõkiskingad. Neile on saada ka klambrid, mis muudab nende hoidmise lihtsaks.

Tellimisnumber

Max koormus

Materjal

Muud

Mass

ALK249422

800 kg

plast

tüüp 20, must

0,20 kg

ALK244373

1600 kg

metall

tüüp 36, galvaniseeritud

1,25 kg

ALK1213985

1600 kg

plast

tüüp 36, must

1,00 kg

ALK244374

5000 kg

metall

tüüp 46, galvaniseeritud

3,05 kg

ALK1221517

5000 kg

plast

tüüp 46, must

1,92 kg

ALK244375

6500 kg

metall

tyyppi 53, galvanoitu 5,00 kg

AL-KO tõkiskingade hoidikud Tellimisnumber

Sobivus

Materjal

Mass

ALK249423

Tüüp 20 (ALK 249422)

plast

0,05 kg

ALK244376

Tüüp 36 (ALK 24373 ja 213985)

metall

0,50 kg

ALK244377

Tüüp 46 (ALK 244374 ja 1221517)

metall

0,80 kg

ALK244378

Tüüp 53 (ALK 244375)

metall

1,20 kg

AL-KO tootevalik on lai Küsige AL-KO autosuvilate ja haagissuvilate lisavarustuse kataloogi oma edasimüüjalt!

Autosuvilate lisavarustus

Autosuvilate lisavarustus

31


Lisapeeglid Kaasaegse stiili ja hoolika disaini kombinatsioon. UUED Repuseli lisapeeglid on kasuks kõikjal! Repuseli lisapeeglid sobivad täiuslikult uute autode peeglitega, ülemine ja alumine kinnitus istuvad probleemideta! Kriitilisematesse kohtadesse saab kinnitada teisaldatava iminapa, et tagada kinnitusrihma püsimine auto küljepeegli korpuse küljes. Vajadusel saab rihmale paigaldada lisaiminappu (tootekood REP3017). •

36 cm rihmal on tugev konks ja see on piisavalt pikk sobimaks ka suuremate peeglitega.

Kui teie autol on tänapäevased automaatselt parkimisasendisse pöörduvad peeglid, võite rõõmustada, sest uued Repuseli lisapeeglid on loodud kaitsmaks teie autot. Peegli ümber on uued kummist löögikaitsed ning kruvid on disainitud ja paigutatud kahjustusi vältival moel.

Mittelibisev kaitse koos iminappadegaa tagab, et kinnitus püsib tugevalt paigal kõigi autode peeglite küljes ning talub tuult.

Sobiv mudel kõigi autode kõigile kasutajatele Alufori peeglipaar alumiiniumvarrastega REP-3000 REP-3001 REP-3002 REP-3003

Alufor, lühike varras, sirge klaas Alufor, lühike varras, kumer klaas Alufor, pikk varras, sirge klaas Alufor, pikk varras, kumer klaas

Lisapeeglite toed Teatud juhtudel võivad lisapeeglid ebameeldivalt väriseda, mis häirib nende kasutamist. Repuselil on kaks lahendust lisapeegli toestamiseks. Dasta: alumiiniumist tugivarras tõhusa iminapaga (vaid Alufor ja Luxmax) Alumiiniumist tugivarda pikkus 50 cm. REP-8790 REP-8792

pakendis 1 tk pakendis 2 tk

Luxmaxi peeglipaar roostevabade terasvarrastega REP-3004 REP-3005 REP-3006 REP-3007

Davit: Pingutusrihm tugeva iminapaga, pingutusrihma pikkus reguleeritav, max 75 cm. REP-8600

32

pakendis 1 tk

Luxmax, lühike varras, sirge suitsuklaas Luxmax, lühike varras, kumer suitsuklaas Luxmax, pikk varras, sirge suitsuklaas Luxmax, pikk varras, suitsutatud kumer klaas


Lisapeeglite varuosad REPUSELi on kõiki komponente saada varuosadena Varuklaasid REP-3008 REP-3009 REP-3010 REP-3011

Alufor, sirge klaas Alufor, kumer klaas Luxmax, sirge klaas Luxmax, kumer klaas

Peegliotsad REP-3012 REP-3013 REP-3014 REP-3015

Alufor, sirge klaas Alufor, kumer klaas Luxmax, sirge klaas Luxmax, kumer klaas

Peeglivardad REP-3035 REP-3036 REP-3037 REP-3038 REP-3039 REP-3040

Alufor, lühike, 28 cm, alumiinium Alufor, lühike, 33 cm, alumiinium Alufor, pikk, 44 cm, alumiinium Luxmax, lühike, 28 cm, roostevaba teras Luxmax, lühike, 33 cm, roostevaba teras Luxmax, pikk, 44 cm, roostevaba teras

Muud varuosad

REP-3016 REP-3017

REP-3018 REP-3019

REP-3016 REP-3017 REP-3018 REP-3019 REP-3020 REP-3021 REP-3022 REP-3023 REP-3024 REP-3025 REP-3042

Kummirõngas peegliklaasi kinnitamiseks Liigutatav iminapp Rihm väikese konksuga Rihm suure konksuga Pingutusosa ilma kruvideta Mittelibisev kaitse Tugiplaat Peegli varda kruvi (keskkruvi) Kruvi kinnituse pingutamiseks (külgkruvi) Peegli varda kinnitusosa, paar Rihma pikendus

Peeglid sobivad rihma pikenduse abil kasutamiseks ka raskeveokite juures. Tuleb kasuks erivedude teostamisel REP-3020

REP-3021

REP-3022 REP-3023

REP-3024

REP-3025

REP-3042

33


Kaitserauad

Lisavarustus maasturitele, maasturitele matkaautodele, matkaautodele kaubikutele kaubik ja mahtuniversaalidele Kõik ANTEC tooted on valmistatud kõrgkvaliteetsest roostevabast terasest, mis teeb nad vastupidavaks muutlikutele ilmastikuoludele. Toodete kõrge kvaliteet on saavutatud kasutades spetsiaalseid töövõtteid ja materjale. Toodete kavandamisel on arvestatud konkreetsete automudelite kere kinnituspunktidega, mis teeb paigaldamise lihtsaks (lühike paigaldusaeg). Ei ole tarvis keevitada ega puurida. Kaasas on kõik vajalikud kinnitusvahendid ja paigaldusjuhend. ANTEC tooted vastavad EL-is kehtivatele seadustele ja määrustele, nende paigaldamine on alati legaalne. Toodetel on ka TÜV-heakskiit.

Eestikeelne kodulehekülg: www.antec-online.de ANTEC tooted on turul ainsad, mis on käsitsi poleeritud ja roostevabast terasest.

AN1114013T AN1504013 AN1514013 AN10P4013 AN10W4213 AN11X4113 AN11W4013

EU kaitseraud 60 mm Renault Trafic Facelift EU kaitseraud 60 mm MB Sprinter / VW Crafter 06- sobib ka: Nissan Primastar+ Opel Vivaro EU kaitseraud 60 mm VW T5 EU kaitseraud 60 mm Suzuki Grand Vitara 06EU kaitseraud 60 mm Fiat Ducato 07EU kaitseraud 70 mm Renault Master 04EU kaitseraud 60 mm Ford Transit

Antec lisatulede kinnitusklambrid AN005472 AN005473 AN005474 AN005475 AN005476

34

Kinnitusklambrite komplekt 42 mm Kinnitusklambrite komplekt 51 mm Kinnitusklambrite komplekt 60 mm Kinnitusklambrite komplekt 70 mm Kinnitusklambrite komplekt 76 mm


Hella lisatuled Isegi uutel autodel, kus kasutusel moodsa tehnoloogia tulede süsteemid, vajatase paremat valgustatust lisatulede abil. Iga lisameeter, millel on võimalik parandada nähtavust, toob lisa reaktsiooniaega ja parandab turvalisust. Hella lisatuledest leidub õige kõigile lisanähtavust ja lisaturvalisust vajavale juhile ning ka neile, kes soovivad muuta sõidukit isikupärasemaks. HELLA tulede valikust leiate kaug- ja udutulesid, päevasõidutulesid, ääretulesid jne. HELLA tulevalikust leiab lahenduse ka kõige nõudlikum juht. 1F3-010-119-001 Rallye 3003 Compact Ref.17,5 1F8-009-797-021 Rallye 3003 Ref.37,5 1F8-009-797-031 Rallye 3003 Blue Ref.37,5 1F8-009-797-121 Rallye 3003 Ref.17,5 1F8-009-797-131 Rallye 3003 Blue Ref.17,5 1F8-007-560-731 Luminator Xenon 24V Ref.37,5

Luminator Xenon Lambi tüüp

D1S

Gabariittuli

-

Läbimõõt (mm)

223

Referentsnr.

37.5

Tellimiskood

12V: 1F8-007-560-721

24V: 1F8-007-560-731

Uudisena on uutes Luminator Xenon laternates toiteplokid juba sisseehitatud muutes laternate paigalduse väga lihtsaks.

Rallye 3003 Rallye 3003 Blue

Rallye 3003 Lambi tüüp

Kaugtuli

Kaugtuli

Kaugtuli Blue

Kaugtuli Blue

Gabariittuli

jah

jah

jah

jah

Läbimõõt (mm)

222

222

222

222

Referentsnr.

37,5

17,5

37,5

17,5

1F8-009-797-021

1F8-009-797-121

1F8-009-797-031

1F8-009-797-131

Tellimiskood

35


Valgustid Vilkur magnetkinnitusega B24 Britax • • • • • •

Magnetkinnitus Max 80 km/h 2,8 m juhe Vastab direktiivile ECE65. Pirn H1 55W (12V), H1 70W (24V) Vilkumiskiirus 160/min.

61-B24.00.12V 61-B24.00.24V

Vilkur oranź 12V magnetkinnitus Vilkur oranź 24V magnetkinnitus

LED Töötuled 12V-30V • • • • • • • •

Kõrge valgustusvõime Valguse planeerimine suurele pinnale 6 suure võimsusega LED pirni Pinge 12 V / 7,2 W; 24 V / 7,9 W Hea vibratsioonitaluvus ADR-heakskiit, IP-tähistus 67 Välismõõdud 137 x 107 x 80 mm Sisaldab paigaldusjalga

61-40460003

LED Tagavalgusti ECE R23 • • • • • • • • •

Kõrge valgustusvõime Valguse planeerimine suurele pinnale 6 suure võimsusega LED pirni Valgusti klaas on põrutus- ja veekindel, material polükarbonaat Toitepinge 12 V / 6,2 W; 24V / 7,7 W Hea vibratsioonitaluvus ADR-heakskiit, IP-tähistus 67 Välismõõdud 137x 107 x 80 mm Sisaldab paigaldusjalga

61-40460903

LED Vaatlusvalgusti ECE R87 • • • • • • • • •

Kõrge valgustusvõime Valguse planeerimine suurele pinnale 6 suure võimsusega LED pirni Valgusti klaas on põrutus- ja veekindel, material polükarbonaat Toitepinge 12 V / 6,2 W; 24 V / 7,7 W Hea vibratsioonitaluvus ADR-heakskiit Välismõõdud 137x 107 x 80 mm Sisaldab paigaldusjalga

61-40460500

Procar LED sisevalgusti , hall MW-57400020

36

Procar LED sisevalgusti , hall


Valgustid LED tagatuli • • • • • • • • •

61-40019001/61-40019461 Kolmetoimeline: tagatuli, piduri- ja suunatuli 61-40025002/61-40025462 Kahetoimeline: LED-tagaudutuli ja LED-tagurdustuli 36 võimast LED-i Valgusti tehtud põrutus- ja veekindlast polükarbonaadist Toitepinge 12V-30V Mõõdud 140 x 67 mm, kinnituskruvi pikkus 45 mm PG-läbiviik ja varustatud valmis pistikupesaga (toode 61-40019461 ja 61-40025462) ECE/ADR –heakskiit, kaitse IP 6K9K Lihtne paigaldada Scan-Box -juhtmesarjadele 61-50128000

61-40019001 61-40019461 61-40025002 61-40025462

LED tagatuli 12/24V LED tagatuli 12/24V pistikuga LED tagatuli 12/24V LED tagatuli 12/24V pistikuga

Tagatuled LC8 • • • •

Tagurdustuli Gabariittuli Numbrituli 400 x 160 x 88,5 mm

61-156770 61-156780

Mitmesektsiooniline tagatuli LC8 vasak Mitmesektsiooniline tagatuli LC8 parem

61-056540 61-056550

Klaas LC8 vasakule tulele Klaas LC8 paremale tulele

LED ääretuli Superpoint 3 • • • •

147x100 mm Painduv kummivardakinnitus Punane/valge/kollane LED-tuli 12/24V, ADR-heakskiit, 1,75 m juhe

61-40010004

LED ääretuli kummivarrega 12/24V

LED ääretuli Superpoint 3 lühike • • • •

119x100 mm Painduv kummivardakinnitus Punane/valge/kollane LED-tuli 12/24V, ADR-heakskiit, 1,75 m juhe

61-D12209

LED ääretuli kummivarrega 12/24V

Ääretuli Superpoint 3 • • • •

147x100 mm Painduv kummivardakinnitus Punane/valge/kollane tuli, 24V/4W pirni pesa 12/24V, ADR-heakskiit, 1,75 m juhe

61-40107004

Ääretuli kummivarrega 12/24V

LED ääretuli Flatpoint II 12V • • •

101 x 44 x 14 mm Kinnituskruvid 84 mm Juhe 0,5m, Aspöck-pistik

61-31230901

LED ääretuli 12V Flatpoint II

37


Veokonksud Thule pakub kaablikomplekte peaaegu kõigile automudelitele.

VETOKOUKKUOPAS

Tänapäeva autode CAN-siinid muudavad ise tehtava paigalduse peaaegu võimatuks, seepärast tuleb kaablikomplekti paigaldamiseks pöörduda pädeva töökoja poole.

Kaikki mitä sinun täytyy tietää vetokoukuista

Säädökset

Tyypit

Vinkkejä

Kaablikomplektid on nii 7-kui 13-klemmilised. 7-klemmilisest juhtmekomplektist piisab tavalise järelhaagise kasutamisel. Haagissuvila vedamisel kasutatakse üldiselt 13-klemmilist kaablikomplekti. Selle abil saab pidevalt voolu anda näiteks ka külmikule. Kui autol on 13-klemmiline kaablikomplekt, aga haagisel 7-klemmiline, saab nende vahele paigaldada adapteri.

Kui autol on 7-klemmiline kaablikomplekt ja haagisel 13-klemmiline, saab adapteri abil tööle vaid haagise tuled. Ehk siis pidevat voolutoidet ainult adapteri abil anda ei saa. Prijs & 2,95

verkooprijs € 4.95 Sustrud dipisMin venis nisl dolorper su

Pidage meeles

Thule veokonksude kataloog on raamat, mis sisaldab palju kasulikku veokonksude ja nende kaablikomplektidega seotud teavet. Tellimisnumber BRINK5

Thule astmelaud Step-up Thule astmelaud Step Up tagab sulle kergema ligipääsu katuseboksile, rattahoidjale ning on kindlasti abiks ka auto pesemisel!

• • • • •

13” – 19” rattale astmelaua maksimaalne kandevõime 130kg Step Up kinnitatakse rihmadega ratta tagant kaasas Step Up hoiustamise kott astmelauale garantii 5 aastat

69-STEP

Üldkonks (x2) Mugav viis kerida voolikuid või juhtmeid, riputada valgusteid või putukapeletajaid või ka näiteks kuivatada rätikuid.

• • • •

Kaks üldkonksu komplekti kohta. Kare pulbervärvitud terastoru. Vahtkummist kaitse toetab ja hoiab konksu paigal. Kinnitatakse ühe kinnitusega.

Seinakinnitused tuleb muretseda eraldi. OM28001000

POD kinnitussüsteem Kõige lihtsam ja mugavam viis erinevate asjade kinnitamiseks on riputada need autosuvila seinale.

• • •

Valge klaaskiudtugevdusega, UV-kaitsega, valatud nailon terasteljega. Kaitsekaas standardvarustuses, püsib hästi puhas. Tarvikud saab kinnitada hetkega ilma tööriistu kasutamata.

OM28000900

38

Autosuvila komplekt – pakendis 2 tk


Kaubavedu Thule|Omnistor taskutega seinariiul Kõrge seinariiul • • • • • • •

Mitmed hoiutaskud pakuvad rohkesti ruumi. Tõmblukuga klapp lihtsustab riiuli teisaldamist ja kaupade vedamist. Valmistatud välistingimustes kasutamiseks sobivast riidest. Saab vajadusel kokku rullida. Kandesang, mugav kasutada. Mõõdud: 85 x 50 cm. Saab kinnitada kahe seinakinnitusega, kuid mugavad velcronist rihmad võimaldavad kinnitada ka muudesse kohtadesse.

Seinakinnitused tuleb muretseda eraldi. OM28000100

Thule taskutega seinariiul, kõrge

Madal seinariiul • • • • • • • •

Kõik olulised laagripaigas vajalikud vahendid käeulatuses. Kinnitusrihmad standardvarustuses. Võrkkattega taskud, milles võite hoida söögivalmistamisvahendeid, märkmeraamatuid ja palju muud. Integreeritud paberirullihoidja mugavalt käeulatuses. Valmistatud tugevast välistingimustes kasutamiseks sobivast riidest. Saab vajadusel kokku rullida. Saab kinnitada seinakinnitustega või laua töötasapinnale. Mõõdud: 40 x 90 cm.

OM28000200

Thule seinariiul, madal

Tualett-tarvete kott • • • • • • •

Sobiv väikestesse ruumidesse, saab kasutada kogu pere. Konks uksele riputamiseks. Mitmed taskud pakuvad rohkesti hoiuruumi. Eraldi sahtel esmaabivahenditele. Lihtne peatuskoha pesemisruumidesse sangast hoides kaasa võtta. Saab vajadusel kokku rullida. Mõõdud suletuna: 40 x 35 cm – avatuna: 115 x 35 cm.

OM28000300

Thule tualett-tarvete kott, kõrge

Prügikast Lõpuks ometi toimiv lahendus peatuskoha prügikastiks, hoiab prügi turvaliselt enda sees.

• • • • •

Saab vajadusel kokku rullida. Tootel on tugev raam ja kindel nailonkott veekindla põhjaga. Kinnitatakse ühe kinnitusega (pole komplektis kaasas). Mõõdud: 35 x 35 x 55 cm. Sobib kasutamiseks 50-liitriste prügikottidega.

Seinakinnitused tuleb muretseda eraldi. OM28001100

Tõkiskingade komplekt kandekotis

• • • • •

Kahest tõkiskingast koosnev komplekt kandekotis. Kolm tasapinda lihtsustab autosuvila rihti ajamist. Suurim koormatavus 5 tonni paari kohta. UV-kaitse, stabiilsest HD PE materjalist. Mõõdud: 560 x 200 x 150 mm (tasapinnad 44 - 78 - 112 mm)

OM28000700

Thule tõkiskingad kotis

39


Akulaadijad Defa akulaadijad: Handy 70 Uue põlvkonna veekindel akulaadija, mis kontrollib kogu laadimisprotsessi ning on valmistatud viimase tehnoloogia abil. Handy 70 laadija abil tagatakse laetava aku maksimaalne eluiga. Seda akulaadijat on lihtne kasutada, sest kõik funktsioonid töötavad ühe nupu alt. • 170 – 260 V • 7 amperit • 12 volti • võib laadida 1,5 – 150 Ah akusid • kaal 0,5 kg • mõõdud 220 x 45 x 45mm • toimib taskulambina ja vooluallikana LC-70

12VDC-15Amp, 12VDC-2x15Amp, 12VDC-30Amp • • • • • • • •

Veekindel (IP67) Ohutu kasutada Säästev lülitus Võib kasutada vooluallikana 170-250VAC, 50-60Hz Hooldusfunktsioon Väline soojusandur Saab laadida igat liiki akusid plii/ happelisi akusid, mm. AGM ja Geeli

12VDC x 15A Välismõõdud (PxLxK) 200x115x45mm, Kaal 1,9Kg 12VDC - 2x15A Välismõõdud (PxLxK) 200x215x45mm, Kaal 3,5Kg 12VDC x 30A Välismõõdud (PxLxK) 200x215x45mm, Kaal 3,5Kg

DA700127 DA700128

Akude eraldusrelee Pingeindikaatori abil toimiv relee ühendab akud laadimisfaasis kokku kui käivitus aku pinge tõuseb 13,3 voldini ning eraldab need üksteisest laadimise lõppedes ning pinge langedes ootefaasi 12,8 V. Nii on käivitusaku muu tarbimise eest kaitstud. Laadimisvool max 140 A. WL-214-001

40

Akude eraldusrelee Wittrin


Akulaadijad CTEK akulaadijad:

XC800

XS800

Sisendpinge

220-240 VAC, 50-60 Hz

220-240 VAC, 50-60 Hz

Väljundpinge

6V

12 V

Efektiivsus

85%

85%

Laadepinge

7.2 V

14.4 V

Laadevool

0.8 A

0.8 A

<1 mA

<1 mA

10 mV rms, 12 mA (2%)

10 mV rms, 12 mA (2%)

-20°C kuni +50°C, võimsust vähendatakse automaatselt temperatuuri tõustes.

-20°C kuni +50°C, võimsust vähendatakse automaatselt temperatuuri tõustes.

Laadija tüüp

4 astmeline täisautomaatne, pusatsioonikontrolliga.

4 astmeline täisautomaatne, pusatsioonikontrolliga.

Akude tüüp

6 V pliiakud (Märg, MF, AGM ja GEL)

12 V pliiakud (Märg, MF, AGM ja GEL)

1.2 - 32 Ah (1.2-100Ah hoolduslaadimine)

1.2 - 32 Ah (1.2-100Ah hoolduslaadimine)

142 x 51 x 36 mm

142 x 51 x 36 mm

IP65 (pritsme- ja tolmukindel)

IP65 (pritsme- ja tolmukindel)

Kaal

0.3 kg

0.3 kg

Tootekood

XC800

XS800

Tühjendav tagasivool Pulsatsioon Töötemperatuur

Aku mahtuvus Mõõtmed (pikkus x laius x kõrgus) Isolatsioon

41


Akulaadijad

Multi XS7000

Multi XS3600

Multi XS3600 Pinge AC

Multi XS7000

220-240 V AC, 50-60 Hz

220-240 V AC, 50-60 Hz

170-260V AC, 50-60Hz

0,6 A rms

0,9 A rms

2,9 A rms

1,3 mA

<3 mA

<2Ah /kuus

Laadimispinge

Nominaalne: 12 V 14,4 V või 14,7 V.

Nominaalne: 12 V 13,6 V; 14,4 V; 14,7 V või 16V

Nominaalpiirkond: 14,4V

Maksimaalne pulsatsioon

50 mV rms; 0,13 A

150 mV rms; 0,3 A

<4%

Maksimaalne laadimisvool

3,6 A

7A

25A

-20 C kuni +50 C

-20 kuni +50 C

-20 kuni +50 C

Laadija tüüp

3-astmeline täisautomaatne IUoUp, impulssrežiimiga

5-astmeline täisautomaatne IUoUp, impulssrežiimiga

8-astmeline täisautomaatne, IUoUp, impulssrežiimiga

Akude tüüp

12 V pliiakud (Märg, MF, AGM ja GEL)

12 V pliiakud (Märg, MF, AGM ja GEL)

12 V pliiakud (Märg, MF, AGM ja GEL)

Aku mahtuvus

12 kuni 120 Ah

14 kuni 225 Ah

40 kuni 500 Ah

Mõõdud

165x61x38 mm

191x89x48 mm

233x128x64

IP65 (pritsme- ja tolmukindel)

IP65 (pritsme- ja tolmukindel)

IP44 (välikasutus)

0,5 kg

0,8 kg

1,4 kg

XS3600

XS7000

XS25000MUL

Vool Tühjendav tagasivool

Kasutustemperatuur

Isolatsioon Kaal

Tellimiskood

Multi XS25000

42

Multi XS25000


CTEK XS25000EXT akulaadijakomplekt

„Uued töövõtted“ = kokkuhoid akulaadimisel

Tehnikakõrgkooli teadurid on avastanud (koostöös CTEK-iga), et kui töökojad salvestavad ümber andmeid auto pardaarvutisse, peab toitepinge olema püsivalt 13,6 V. Kui pinge on madalam, on oht koodivigade tekkeks, kuigi mehaanik on teinud kõik õigesti.

Uued töövõtted võimaldavad tulude suurendamist: 75 EEK × 5 autot päevas töökoha kohta × 220 päeva aastas = 82 500 EEK aastas töökoha kohta.

Tootekood

XS25000EXT

43


Kiirtestrid

Kahtlemata muudab CTEK kiirtester akuhoolduse ja -laadimise lihtsamaks. Näidik aitab hõlpsasti mõista, millal aku on täis laetud, millal oleks vaja akut laadida ning millal tuleb akut otsekohe laadida. Kiirühendus võimaldab mugavat ühendust akuga, ilma et oleks vaja pakiruumi avada, akut oma varjatud asendist välja võtta või isegi vahetada olemasolevat kiirtesterit, kui see on juba paigaldatud.

Comfort indikaator kiirühendus otsdega • Ctek originaal kiirühendus • 1 m kaabel • 15 A kaitse koos niiskuskindla pesaga • Testri indikaator

Tootekood

XS56384

Comfort indikaator M8 silmuspeaga • M8 silmusühendusega • 40 cm kaablit • 15 A kaitse koos niiskuskindla pesaga • Testri indikaator

Tootekood

XS56382

Comfort indikaator süvistatav paneel • M8 silmusühendusega • 1,5 m kaabliga • 15 A kaitse koos niiskuskindla pesaga • Testri indikaator paneel süvisttav auto või muu seadme armatuuri

Tootekood

44

XS56380


Inverterid TBS ELECTRONICSi SIINUSLAINE INVERTERID, mõeldud liikuvate seadmete 230 V vooluallikaks. Tänapäeva elektroonika nõuab puhast siinuslainelist tööpinget, seda sama, mida saadakse tavalisest pistikupesast. TBSi inverterid toodavad 12 V ja 24 V (48 V) alalisvoolust 230 V siinuslainelist vahelduvvoolu ka nõudlikeks oludeks. TBSi pool edastatav vahelduvvool on erandlikult puhas ja häiretevaba, seepärast sobib see ka tundlike seadmete (testrid, monitorid, laadijad) vooluallikaks. Uusim saada olev tehnoloogia tagab hea kasuteguri ja väga väikese voolukulu. ASB (automatic stand-by) on automaatne ooteoleku kontroll, mis on standardvarustusena kõigil TBS siinuslaine inverteritel, vähendades voolukulu tavaseadmetega võrreldes kuni 70%. TBSi inventeril on akupinge ala- ja ülepingekontroll, ülekoormuse/temperatuuri kaitse ja loomulikult lühisekaitse.

• • • •

Väljundpinge 230 V +/-2% Väljundsagedus 50 Hz +/-0,05%, puhas siinuslaine THD < 5% nimivõimsusel Toitepinge 12 V / 24 V / (48 V, eritellimusel, u 3-4 nädalat) Töötemperatuur -20…+50 °

Soovitav aku mahutavus (Ah): S200-12: 50 Ah PS300-12: 100 Ah PS600-12: 200Ah PS200-24: 30 Ah PS350-24: 60 Ah PS800-24: 120Ah

Soovitatav aku mahutavus (Ah) ja kaitse (A) PS1000-12 : 160Ah / 200A PS1600-12 : 200Ah / 300A PS1400-24 : 90Ah / 120A PS1800-24 : 120Ah / 150A

parim Väljundvõimsus, hetkeline / ootevõimsus/ ASB kasu- mõõdud P x L 10 min / pidev ASB-võimsus piir tegur x K

Tootenumber Mudel

Pinge

TBS5002000 PS200-12

12VDC 230VAC 400VA / 210VA / 175VA

<2.8W / 0.6W 12W 90%

154 x 98 x 130

TBS5003000 PS300-12

12VDC 230VAC 700VA / 330VA / 250VA

<3W / 0.7W

184 x 98 x 130

TBS5004000 PS600-12

12VDC 230VAC 1000VA / 600VA / 500VA

<4.8W / 0.4W 15W 92%

228 x 113 x 163

<9.6W / 2.5W 10W 92%

355 x 105 x 206

TBS5006300 PS1600-12 12VDC 230VAC 2500VA / 1600VA / 1300VA <9.6W / 2.5W 10W 92%

351 x 210 x 114

TBS5002100 PS200-24

24VDC 230VAC 500VA / 220VA / 175VA

<3W / 0.8W

15W 91%

154 x 98 x 130

TBS5003100 PS350-24

24VDC 230VAC 800VA / 360VA / 300VA

<3.5W / 0.8W 15W 93%

184 x 98 x 130

TBS5004100 PS800-24

24VDC 230VAC 1200VA /800VA / 600VA

<6.5W / 0.7W 15W 93%

228 x 113 x 163

<12W /3.5W

10W 92%

355 x 105 x 206

TBS5006320 PS1800-24 24VDC 230VAC 3000VA / 1800VA / 1400VA <12W /3.5W

10W 92%

351 x 210 x 114

TBS5005000 PS1000-12 12VDC 230VAC 2000VA / 1050VA / 850VA

TBS5005100 PS1400-24 24VDC 230VAC 2800VA / 1450VA / 1000VA

12W 91%

45


Akujärelvalvenäidikud Aku järelevalves uus aeg E-XPERT pro aku kontroll näidikuga on võimalik jälgida aku pinget, laadimisel kasutatud ampeeritunnid, järelejäänud aku võimsuse ja kasutusaeg. E-XPERT Pro-le selge LCD-ekraan ja intuitiivne kasutajaliides, võimaldab et kõik väärtused saadakse mõne nupulevajutusega. Aparaat on liidesed kahe akule. Kasutusel oleva energia koguse kindlaksmääramine on keeruline ülesanne, kuna aku vanus, laadimisvoolu hulk ja temperatuur mõjutavad tegeliku võimaliku voolu suurust. Efektiivse mõõtmine koos mitmekülgse arvutamise tarkvaraga koos mõõdavad ja arvutavad tarbimist ja teavitavad täpselt aku seisundit. Arvesti on 500A mõõtmiseks. Kui 500A mõõtmine ei ole piisav, tarkvara on lihtne kalibreerida isegi 10000A mõõtmine shuntti. E-XPERT-s on sisseehitatud programmeeritav hoiatusrelee ots, mille abil on võimalik teostada vajalikke kaitse meetmeid .

e-xpert pro

e-xpert lite

Toitepinge

9. . 35V DC

9. . 35V DC

Energiatarvet, pingest sõltuv

@Vin=24VDC 7mA / @Vin=12VDC 9mA

2 . A k u pinge

2. . 35V DC

2. . 35V DC

P eaaku pinge

0. . 35V DC

0. . 35V DC

Aku üleslaadimine

- 9 9 9 9 . . +9 9 9 9 A

- 9 9 9 . . +9 9 9 A

A k u mahtuvus

20. . 9990Ah

20. . 999Ah

Kasutustemperatuur

- 2 0 . . +5 0 ° C

- 2 0 . . +5 0 ° C

Ekraani eristamine: pingetest

(0..35V)

Ekraani vool

± 0.01V

(0..200A)

Ekraani vool

(200..9999A)

± 0.1V

± 0.1A

± 0.1A

± 1A

± 1A

Ah

(0 . . 2 0 0 A h)

± 0. 1Ah

± 1Ah

Ah

(2 0 0 . . 9 9 9 0 A h)

± 1Ah

± 1Ah

(0 . . 1 0 0 % )

± 0. 1%

± 0. 1%

Laetuse tase Järelejäänud aeg

(0..24hrs)

± 1minut

Järelejäänud aeg

(24..240hrs)

± 1hr

3)

Temperatuur

(-20..+50°C)

± 0.5°C

Pinge mõõtmise täpsus

± 0. 3%

± 0. 3%

Voolumõõtmise täpsus

± 0. 4%

± 0. 4%

E sipaneeli läbimõõt

Ø 6 4 mm

Rõnga läbimööt

Ø 5 2 mm

Sügavus

7 9 mm

Kaal

9 5 gr

Põhja pindala

4 5 x 8 7 mm

Kõrgus

1 7 mm (põhja ) / 35mm (kruvi)

S huntin kaal

1 4 5 gr

Kaitseklaas

IP 2 0 ( esipool IP65)

Vastab järgmistele standarditele:; EN61000-6-3 (EN55022), EN61000-6-2 (EN61000-2/3/4, EN61000-4-3), LVD 73/23/EEC (EN60335-1), e4-95/54/EC, RoHS 2002/95/EC 1)

Mõõdetud taustvalgus, ( hoiatusrelee ei ole aktiivne)

2)

Sõltuvalt valitud shuntista, konstantne 500A /50mV (500A/5min, 350A pidev vool, 1500A/1sek.),mõõtevahemik -600..+600A. 3)

Kui lisavarustuses-soojusandur on ühendatud

Lisavarustusena 1200A / 50mv shunt, ( 1200A / 10 min, 1000A pidev vool, 3000A / 1 sek.)

46


Akujärelvalvenäidikud

Temperatuuri andur

Aku järelvalve mõõteriistad

h TBS5055010

E-xpert Lite, Sis.500A shuntti, 9..35V

h TBS5055030

E-xpert Pro, Sis.500A shuntti, 9..35V

h TBS5055040

E-xpert Pro-hv, Sis.500A shuntti, 14-70V

Järelvalve mõõteriistade lisavarustus;

h TBS5055200

Hoiatuse laiendus kpl

Rs-232 Kit, “Dashboard”programm Ja 1.8m 232 kaabel

h TBS5055210

Usb kpl “Dashboard”-programm Ja 1.8m usb kaabel

h TBS5054340

Temperatuuri-andur 10m

h TBS5055350

Temperatuuri-andur 15m

h TBS5055360

Temperatuuri-andur 20m

h TBS5055380

Temperatuuri-andur 30m

h TBS5055440

Lülitus kpl 10m 3x2x0.5mm

2

; sis.kaitsmed ja ühendused

h TBS5055450

Lülitus kpl 15m 3x2x0.5mm

2

; sis.kaitsmed ja ühendused

h TBS5055460

Lülitus kpl 20m 3x2x0.5mm

2

; sis.kaitsmed ja ühendused

h TBS5055480

Lülitus kpl 30m 3x2x0.5mm

2

; sis..kaitsmed ja ühendused

h TBS5055511

1:5 sobitamine kpl, laiendada E-xpert Pro sisend 175V:n

h TBS5055630

Hoiatus laiend, siis veel E-xpert Pro mobiilid 4-le

h TBS5055180

1200A/50mv shuntti, suure rakendusega

h TBS5095500

Üldine kaugjuhtimispult / programmeerimine seade lcd ekraanil

1:5 sobitus kpl max 175V

Lülitus kpl 10-30m

47


MagCode kiirliidised MagCode niiskuskindel voolupistik 12 ja 24 V kiirliidised, mis on ühed ainulaadsemad, turvalisemad, kvaliteetsemad, ning laia kasutusalaga ühendustarvikud, mida turul pakutakse. Tootevalikus on kahte tüüpi kiirliidiseid- ühed, mis kinnituvad omavahel magnetiga ja teised mehaaniliselt lukustatavad. Komplekt koosneb siis ``PowerClipist`` ja PowerPort ist, viimane paigaldatakse autosse sobivasse kohta, mida hiljem saab erinevate seadmete vooluvõrku ühendamiseks PowerClipi abil kasutada. MagCode abil võid oma sõidukisse ühendada kõik lisavarustuse näiteks autokülmiku, telefonilaadija jm. lisavarustust. h MC00199900B

Magcode powersystem 12V kiirliidise komplekt

h MC00199901A

Magcode powersystempro 12V kiirliidise komplekt

h MC00299900B

Magcode powersystem 24V kiirliidise komplekt

h MC00299901A

Magcode powersystempro 24V kiirliidise komplekt

h MC01110000B

Magcode powerport 12V alus

h MC01113301A

Magcode powerport pro 12V alus

h MC01210000B

Magcode power port 24V alus

h MC01213301A

Magcode powerport pro 24V alus

h MC01919900A

Magcode protectivecap, kaitse

h MC04101700A

Magcode powerclip 12V väljavõtt

h MC04104701A

Magcode powerclip pro 12V väljavõtt

h MC04201700A

Magcode powerclip 24V väljavõtt

h MC04204701A

Magcode powerclip pro 24V väljavõtt

h MC95104700

Magcode poweradapterpro 12V, adapter

Kui magnetid (sinised) Powerpordis ja Powerclipis omavahel ühendatakse, siis Powerport sisene kontaktiplaat (sinine) aktiveeruv ja ühendab pinge (punane).

Powerport on valmistatud nii et kui Powerclip ei ole õigesti ühendatud ei toimu ka kontaktide ühendust. Ühenduse tagamiseks peavad mõlemad pooled olema 100% ühendatud. 12 V ja 24V Clip ka Port omavahel ei ühildu.

Powerclip saab alles siis ühenduse kui on asetatud korralikult porti.

Kaitseklapp, kaitseb kulumise ja vigastuste eest.

PowerAdapter PRO

Tehniline info*; P owe rS ys te m / Lukustusmehanism:

magnetiline

Juhtmega PowerPort: 6,3mm lapikklemm

40mm kaabel

Üks tehnoloogia:

lapikklemm/juhe

Juhtmega PowerClip: kruviühendus, Max. juhtme jämedus: PowerPort kinnitus paigaldusava

juhe/liigend kruviühendus 2,5mm

:

PowerPort kinnitussüvis :

P owe rS ys te mP ro mehaaniline

2

Ø 28mm (M28) 22,0mm / 25,0mm

2,5mm 2 Ø 28mm (M28) 16,5 mm / 20,0 mm

(sobitamine rõngast /ilma )

PowerPort ja PowerClip Magneetilise lukustiga

PowerClip kõrgus:

21,5mm /18,5mm

28,00mm / 24,5mm

(kinnitusdetailid rõngast/ilma) Nimipinge: Maksim lülitusvool :

12 V / 24 V DC 15A (+70°C)

12 V / 24 V DC 25A (+70°C)

Pori ja veekindel; Port ( paigaldatuna välitingimustes):

IP 6K9K

IP 6K9K

Port (tagapool):

IP 5K0

IP 5K0

Clip (eraldunud):

IP 40

IP 40

Clip (ühendatuna porti):

IP 42

IP 42

Tööiga ilma koormusetta:

> 10.000 tsüklit

> 10.000 tsüklit

Peab vastu aurupesule

PowerPort ja PowerClip Pro 8mm kiirlukustusega tehnilised andmed.

48

Tööiga koos maksimum koormusega :

4.000 sykliä

* Tehnilised andmed on toodud arvestamata erilisi ilmastikutingimusi.

4.000 sykliä


Akud

Varta akud Õige aku õigesse kohta •

• •

Vaba aja aku annab voolu pikka aega ja ühtlaselt, käivitusaku annab korraga palju voolu käivitusfaasis. Seejärel käivitusaku võimsus väheneb kiiresti. Seepärast ei või neid kahte tüüpi omavahel segamini ajada. Varta Hobby akud on mõeldud korduvaks tühjenemiseks ja laadimiseks võimsust kaotamata. Akut tuleb säilitada laetult. Täis laetud aku külmub alles 68 miinuskraadi juures, tühi aku aga juba kümne külmakraadiga! Varta pakub laia valikut vaba aja akusid, tavalisemad suurused autosuvilatele on 60 Ah, 75 Ah ja 110 Ah, millest 60 Ah ja 75 Ah akud on varustatud gaasieemaldusvoolikuga.

A26 A27 A28

60 Ah 75 Ah 110 Ah

OPTIMA • • • • • •

3 erinevat tootesarja Yellow, Red, Blue. Täiesti suletud süsteem –> hooldusvaba. Tugev kompaktne ehitus –> talub vibratsiooni. Pole elektrolüüti -> ei leki mingis asendis SpiralCell tehnoloogia -> parem vastupidavus karmides oludes. Ei leki -> saab paigaldada mistahes asendisse.

49


DEFA sõidukite kaitse DEFA alarm autosuvilatele Ainult immobilisaatorist sõiduki kaitseks ei piisa. See väldib sõiduki varastamist, aga sissemurdmine ja vandalism jäävad ikka probleemiks. Vargad on tihti huvitatud sõiduki väärtuslikust lisavarustusest, mida on kerge varastada, näiteks raadiod ja navigeerimissüsteemid. Ka muud väärtuslikud esemed nagu reisikotid, sporditarbed, arvutid, fotoaparaadid, rahakotid ja mobiiltelefonid pakuvad neile huvi. Olge neist samm ees ja kaitske oma autosuvilat DEFA alarmseadmega!

DEFA 821 X-MGBS Caravan • • • • • •

Kaitseb uksed ja kapoti, magnetlüliti küljeuksele. Duo siseradar Klaasipurunemise indikaator Akutoitel sireen 1 ahelaga kävitamistõke 2 kaugjuhtimispulti

Duo siseradar on kombineeritud mikrolaine- ja infrapunaradar. 604821

DEFA 821 X-MGBS Caravan

DEFA alarm Fiat Ducato (tellimisel enne paigaldust uuendus ”motorhome”) MB Sprinter 604867

50


Alkomeeter Dräger Alcotest 3000 Väike ja kergesti kasutatav alkomeeter, mis annab kasutajale kiiret ja usaldusväärset teavet, mõõtes alkoholisisalduse väljahingatavas õhus.

Oodatud alkomeeter ennenägematus hinnaklassis! Alcotest 3000 on uus alkomeeter Dragerilt, kes on maailma juhtiv alkoholisisalduse mõõteseadmete tootja. Alcotest 3000 on mõeldud nii eraisikutele kui ka kutsealaseks kasutamiseks ja see on oma hinnaklassis turu usaldusväärseim toode.

Lihtne kasutada Ainult üks nupuvajutus ja alkomeeter on kasutusvalmis. Puhuge korraks huulikusse ja ekraanil kuvatakse koheselt tulemus. Vaid üks juhtnupp ja soomekeelne juhend muudavad alkomeetri väga kergesti kasutatavaks!

Väike voolukulu Alcotest 3000 töötab kahe AA-patareiga, mille abil saab teostada 1500 mõõtmist. Eridisainiga huulik. Huulik on loodud nii, et seda ei saa valesti paigaldada ning seda on ka lihtne vahetada. Huuliku kuju juures on arvestatud hügieenilisust, et kasutaja huuled ei puutuks alkomeetri korpuse vastu.

Praktiline disain Alcotest 3000 on saadaval praktilises pakendis, milles on lisaks kasutusjuhend, 2 patareid, 2 huulikut ja randmerihm. Tänu väiksele suurusele sobib Alcotest 3000 hästi kasvõi rinnataskusse. Ergonoomiline disain tagab alkomeetri hea kasutatavuse nii parema- kui vasakukäelistele. D6810690 D6812287 D8317911 D8320470

Huulik Alcotest 3000 (100 tk) Huulik Alcotest 3000 (10 tk) Alcotest nahkkott, vöökinnitus Drager Alcotest 3000 alkomeeter

Mõõtmispõhimõte

Elektrokeemiline DrägerSensor 1/4” tehnoloogia, alkoholispetsiifiline.

Mõõtmisvahemik

0 ... 2,5 mg/l (0 ... 5‰). Mõõtmisala ületamine kuvatakse ekraanil.

Proovivõtmine

Automaatne proovivõtmine pärast piisava koguse õhu puhumist..

Proovivõtmisvalmidus

Umbes 6 sekundit pärast sisselülitamist.

Proovi töötlemisaeg

Umbes 3 sekundit, kui mõõtmisväärtus on 0 mg/l; muidu umbes 10 sekundit, kui mõõtmisväärtus on 0,5 mg/l väljahingatavas õhus toatemperatuuril.

Töötemperatuur

0 ... +50 °C.

Õhuniiskus

10 ... 95% RH, anduris on kondenseerumiskaitse.

Õhurõhk

600 ... 1400 hPa.

Ekraan

Graafiline, taustvalgusega LCD-ekraan; 41 × 24 mm (128 × 64 pikslit). 3-värviline LED-indikaator, täpsustab ekraani ja hoiatusteateid.

Helisignaalid

Eraldi helisignaalid ekraani ja hoiatusteadete toeks.

Voolukulu

Kaks AA-patareid. Patarei laadimisoleku indikaator. Ühtede patareidega umbes 1500 mõõtmist.

Huulik

Hügieeniliselt eraldi pakendis. Kinnitatakse vajutades ning saab paigaldada kasutamiseks parema- või vasakukäeliselt.

Kasutamisohutus

Varustatud uuendusliku läbipuhumistehnoloogiaga.

Seadme kasutamine

Mõõtmisfunktsioonide juhtimiseks on vaid üks nupp.

Seadistamine

Seadistada 12 kuu tagant mõõtetäpsuse tagamiseks. Seadistamist teevad Drägeri volitatud hooldusfirmad (vt www.drager.fi).

Korpuse materjal

Löögikindel ABS/PC.

Mõõdud/kaal

Umbes 140 × 70 × 30 mm / umbes 195 g koos patareidega.

Vibratsiooni- ja löögikindlus

EN 60068-2-6, EN 60068-2-29.

CE-tähis

Direktiiv 89/336/EMÜ (elektromagnetiline ühilduvus).

Garantiiaeg

12 kuud alates ostukuupäevast.

51


Püsikiirusehoidjad E-Cruise püsikiirusehoidjad Püsikiirushoidjad saavad igapäevaselt üha populaarsemaks autode standard-varustuses. KG Knutssoni tootevalikus on E-cruise püsikiirushoidjaid sõidukitele milledel seade ei ole autovalmistaja standardvarustuses. E-cruise püsikiirushoidjat on lihtne kasutada, tagab mugavama ja ohutuma sõidu pikkade vahemaade läbimisel. E-Cruise püsikiirushoidjad on auto mudeli ja margipõhised ning on eelprogrameeritud. E- Cruise püsikiirushoidja juhib sõiduki elektroonilist gaasipedaali digitaalselt ning paigalduses ei kasutata sõiduki gaasisüsteemi juhtimiseks ühtegi mehhaanilist kinnitust või trossi.Mõningatel automarkidel on kasutuses ja pakendis kaasas ka autotootja tehase originaaljuhtkang, mis jätab autole originaalvarustuse mulje.

EC-1530669

X39-397106201 EC-1530270 EC-1530550

Ducato, Jumper, Boxer VTD 06Fiat Ducato 2,8 JTD 06Peugeot Boxer 2,8 Lüliti (1530669 juurde tellitav) Kia Sorento 2,5 LX 05- (terve sari) Nissan X-Trail 2,0 05- (terve sari)

VDO Pedal Interface II

VDO Pedal Interface II sõidukikohane komplekt: h

52

h X10 737 200 A01

Trafic / Primastar / Vivaro 2,0 dCi 90-115hv automaatkäigukast

h X10 737 200 A06

Trafic / Primastar / Opel 2,5 dCi 150hv automaatkäigukast.

h X10 737 200 R03

Master / Movano manuaalkäigukast. veoauto

h X10 737 200 R04

Boxer / Jumper / Ducato 100-120 hv manuaalkäigukast veoauto

h X10 737 200 R05

Boxer / Jumper / Ducato 160 hv manuaalkäigukast. veoauto

h X10 737 200 T01

Trafic / Primastar / Vivaro 2,0 dCi 90-115 hv manuaalkäigukast.

h X10 737 200 T02

Captiva 2,0 diesel ja 2,4 bensiini manuaalkäigukast.

h X10 737 200 T03

Master / Movano manuaalkäigukast. paketiauto

h X10 737 200 T04

Boxer / Jumper / Ducato 100-120 hv manuaalkäigukast. paketiauto

h X10 737 200 T05

Boxer / Jumper / Ducato 160 hv manuaalkäigukast. paketiauto

h X10 737 200 T06

Trafic / Primastar / Vivaro 2,5 dCi 150 hv manuaalkäigukast.

h X10 737 200 T07

Chevrolet Nubira 2,0 Diisel manuaalkäigukast.

h X10 737 200 T08

Toyota Hiace 2007> Diisel manuaalkäigukast.

h X10 737 100 T09

Isuzu D-max 2007> 2,5L Diisel manuaalkäigukast.

h X10 737 200 T10

Mercedes-Benz C W204, 200 CDI


Webasto Autosuvilate kütteseade Võimsusest 3,9 kW piisab kõigi autosuvila siseruumide kütmiseks. Väike voolukulu ja töökindlus ka suure külmaga annab lisamugavust igapäevaseks kasutamiseks. Pole enam vaja keset ööd gaasiballoone vahetada. Kütteseade kasutab autosuvila enda kütust ja akut. Standardvarustusse kuulub juhtlüliti, taimer on lisavarustuses. Paigaldusvalmis paketiks on vaja kütteseadet NING paigalduskomplekti. Lisavarustus ja paigaldustarvikud, vt Webasto tootekataloogi.

Air Top 3900 E Kütteseade Air Top 3900 Evo D 12 V, diisliküttel, koos põhivarustu- W9019198A sega Üldpaigalduskomplekt AT3900/5500 12/24 V

W813170

Paigalduskomplekt digitaaltaimeriga 12/24 V

W813172

Töö Tüübikinnitus Küttevõimsus

Reguleerimisvahemik

Air Top 3900 Evo B

Air Top 3900 Evo D

e1*2001/ 56*2006*19*0219*

e1*2001/ 56*2006*19*0220*

1,8 - 3,5 / 3,9 kW

1,5 - 3,5 / 3,9 kW

Bensiin

Diisel/PME

0,19 - 0,46 / 0,51 l/h

0,18 - 0,42 / 0,47 l/h

Kütus Kütus

Reguleerimisvahemik

Nimipinge Elektrikulu

12 V / 24 V Reguleerimisva-

15 - 36 / 45 W

15 - 36 / 45 W

132 m3/h

132 m3/h

hemik

Õhukogus (0,5 bar vastus- Max. urvega) Kütteseadme välismõõdud (P x L x K)

423 x 148 x 162 mm

Air Top 5500 Evo

Kütteseadme kaal koos 5,9 kg etteandepumbaga Õhkkütteseade Air Top 5500 Evo D 12 V, diisliküttel, koos põhivaW9019204A rustusega Üldpaigalduskomplekt AT3900/5500 12/24V

W813170

Paigalduskomplekt digitaaltaimeriga 12/24 V

W813172

Töö Tüübikinnitus Küttevõimsus

Reguleerimisvahemik

Kütus Kütus

Reguleerimisvahemik

Air Top 5500 Evo B

Air Top 5500 Evo D

e1*2001/ 56*2006/119*0219*

e1*2001/ 56*2006/119*0220*

1,5 - 5,0 (5,5)* kW * Booster võimsus max 30 min Bensiin

Diisel/PME

0,19 - 0,66 l/h

0,18 - 0,60 l/h

Nimipinge

EDASIMÜÜJAD Vt Webasto volitatud edasimüüjaid: www.webasto.fi

Elektrikulu

12 V / 24 V Reguleerimisvahemik

Õhukogus (0,5 bar vastus- Max. urvega) Kütteseadme välismõõdud (P x L x H) Kütteseadme kaal koos etteandepumbaga

15 - 95 / 116 W 200 m3/h

200 m3/h

423 x 148 x 162 mm 5,9 kg

53


Webasto Soojus ja värske tuulutus Koos Webasto juhtimisseadmetega pakuvad Webasto Thermo Top parkimisaegsed kütteseadmed sooja ja tuulutust sõltumata auto suurusest. Küsige lisa Webasto volitatud spetsialistidelt, nad on meeleldi nõus aitama.

Kütteseade

Thermo Top E

Thermo Top C

Kütteaeg min

60

60

Küttevõimsus kW -täisvõimsus/poolvõimsus

4,2/2,5

5,2/2,6

Kütusekulu l/h

0,5/0,25

0,6/0,3

Elektrikulu W

36/32

42/32

Mõõdud (P x L x K) Kaal, kg

214 x 106 x 168 3,2

214 x 106 x 168 3,2

Kütteseadmed ThermoTop E Be, ILMA Taimerita ThermoTop E Di, ILMA Taimerita

W9003169C W9003170C

ThermoTop C Be ILMA Taimerita

W9003167C

ThermoTop C Di, ILMA Taimerita

W9003168C

ThermoTop P Be, ILMA Taimerita

W9013624A

ThermoTop P Di, ILMA Taimerita

W9013625A

Juhtseadmed Taimer 1533 ThermoTop 10-60min Telestart T91 Advanced kompl.

W1301122A W9013796A

Telestart T100HTM kompl.

W9010148A

WebControl II GSM juhtimine + wecontrollist pilt või mobiiltelefonist.

W_500_500

Veeradiaatoriga ventilaator autosuvila elamisosa sõiduaegseks kütmiseks. Mudel SILENCIO2 on oma võimsuse suhtes väikeste mõõtudega ja väga vaikne. Lisaks ventilaatorile läheb paigaldamiseks vaja voolulülitit koos tarvikutega, veeventiili ja kolmikut, ABA voolikuklambreid ning 15 mm veevoolikut. Küttevõimsus Puhumisvõimsus Voolukulu Müratase Kaal

5,5kW 250m3/h 16W 46dB 2kg

L-120-14-030 W813190

Kütteseade Silencio 2 12 V, 16 mm Täiuslik küttekomplekt koos paigaldusosadega.

Kuba kütteseadmel on standardvarustuses 3 kiirusega ventilaator ja reguleeritav veeventiil. Küttevõimsus Puhumisvõimsus Võimsus Müratase Kaal Veeühendus Välismõõdud L-120-18-042

54

4,25 kW 195 m3/h 50 W 65 dB 1,5 kg 16 mm 262 x 195 x 205 mm Kütteseade Kuba 260 12 V, 16 mm


Webasto Webasto DualTop™ Puhkuseveetmise abimees! Webasto DualTop vajab autos vaid ühte kütust ning ehe Webasto seadmete soojus on tagatud. DualTop soojendab nii siseruume kui tarbevett diislikütte abil. DualTop ei võta siseruumides ruumi, sest kütteseade koos soojaveepaagiga paigaldatakse auto alusraami külge. Saab valida kahe variandi vahel. Webasto DualTop RHA-100 kasutab ainult sõiduki enda kütust. Webasto DualTop RHA-101 ja RHA-102 on varustatud ka elektrilise küttekehaga siseruumide ja tarbevee soojendamiseks vooluga 230 V. Elektrilised versioonid erinevad üksteisest võimsuse poolest. Uue standardse juhtseadme abil on lihtne kasutada seadme erinevaid funktsioone, nagu siseruumide ja/või tarbevee soojendamist, külmumise vältimist ja automaatset tühjendamist. Elektriliste küttekehadega versioonid on saadaval programmeeritava digitaalse juhtimispuldiga, mille valikute kaudu saab soovitud funktsioone kiiresti ja lihtsalt kasutada.

Webasto DualTop kütteseadmete omaduste lühiülevaade:

• • • • •

Rohkem siseruumi muuks kasutamiseks. Lihtne kasutada. Paagi tühjendamine nupuvajutusega. Külmumise vältimise funktsioon. Sujuv võimsuse ja temperatuuri reguleerimine.

W9018210A

Dual Top-rha 100 paigalduskomplektiga

Standardne juhtimispult Webasto DualTop RHA-100 kõikide funktsioonide lihtsaks juhtimiseks

Digitaalne juhtseade Digitaalne juhtseade on selliste Webasto DualTop mudelite standardvarustuses, mis on varustatud 230 V elektrilise küttekehaga.

C

C

Webasto DualTop küttesüsteem

B A

A

Kütteseade on eelkõige mõeldud paigaldamiseks sõiduki alusraamile siseruumide ruumi kokkuhoidmiseks. Seadme võib vajadusel siiski paigaldada ka topeltpõhjale või siseruumidesse.

B

Kütteõhu sissetulek õhuedastustorud

C

Kui vastusurve tõuseb liiga kõrgeks, reguleerib seade automaatselt küttevõimsust.

D

Integreeritud 11 l tarbeveepaak. Paagi saab vajadusel nupuvajutusega juhtseadmest tühjendada.

D

55


Kliimaseadmed Fiat Ducato kliimaseadmed Tellimisnumber

L-1015029

Valmistamisaasta

> 10 2006

Kirjeldus NB! Mootor

DUCATO 2.3 JTD - MV2006 Originaalne juhtpaneel F1AE0481C

Töömaht

2287

Silindreid

4T

HV

120

Juhtimisvõimendi

Jah

Umbkaudne paigaldusaeg /h

8

Tellimisnumber

L-1015030

Valmistamisaasta

> 10 2006

Kirjeldus NB! Mootor Töömaht Silindreid

DUCATO 3.0 JTD - MV2006 Originaalne juhtpaneel F1CE0481D 2998 4L

HV

157

Juhtimisvõimendi

Jah

Umbkaudne paigaldusaeg /h Tellimisnumber Valmistamisaasta Kirjeldus NB! Mootor Töömaht Silindreid

8 L-1015031 > 10 2006 DUCATO 2.2 JTD - MV2006 Originaalne juhtpaneel 4HV 2198 4L

HV

101

Juhtimisvõimendi

Jah

Umbkaudne paigaldusaeg /h

8

Margipõhiseid kliimaseadmeid on saada ka teistele markidele ja mudelitele.

56


Üldkütteseade Behri uus üldkütteseade Ultimate Uus Ulitimate on polüfunktsionaalne kütteseade nii juhikoha soojendamiseks kui ka lisaküttevajaduseks näiteks bussides, autosuvilates, kaatrites ning töö- põllumajandusmasinates.

Ultimate suur võimsus lubab seda kasutada ka härmatise eemaldamiseks. Ultimate seadet pole vaja peita katete taha, sest selle elegantne ja kaasaegne disain võimaldavad seda paigutada kuhu tahes. Ventilaatori kolm kiirust tagavad vaikse töö ja meeldiva soojenduse ning pikendavad ventilaatori mootori kasutusiga.

Ultimate mitmekülgsed omadused tagavad kasutatavuse erinevatel kasutusobjektidel.

• • • •

12 või 24 V mudelid 16 mm voolikuühendus Lisavarustusena esipaneel 5 voolikuväljundiga 3 puhumiskiirust

B-8141410035 B-8141420026 B-7145500079 B-7145500081

Olmo Ultimate lisakütteseade 12 V, ilma esiplaadita Olmo Ultimate lisakütteseade 24 V, ilma esiplaadita Esiplaat koos viie 60 mm voolikule sobiva väljundiga Esivõre

Tehnilised andmed Õhukogus m3/h

Võimsusvajadus A (24V)

Kaal kg

Võimsus Õhk 400 m3/h, vesi 800 l/h / DT 100 °C

662 / 415 / 200

6 / 3,2 / 1,7

2,8

10 kW

57


Ventilaatorid

Parimad ventilaatorid kõikidesse ilmaoludesse Caframo on 1955. aastal asutatud Kanadas tegutsev eraettevõte. Ettevõte on USA ja rahvusvahelise turu liider spetsiaalventilaatorite valmistamise alal. Ventilaatorid on nõutud üle kogu maailma. Marine ventilaatorid on valmistatud pidades silmas paadisõitjate soove ja need võimaldavad reisida mugavamalt. Tänu oma vastupidavusele ja väikesele voolukulule on need heaks lahenduseks ka autosuvilatesse. Caframo ventilaatorid on ehitatud ja heakskiidetud vastavalt standarditele CE, UL ja CSA.

Kavandatud, testitud ja valmistatud nõudlikesse oludesse Sõrmedele ohutud tiivikud Paljudel ventilaatoritel on patenteeritud sõrmedele ohutud ventilaatori tiivikud, mis ei vaja ümber kaitsevõret. Tiivikulaba esiservas on lööki summutav vöönd, mis paindub tiiva vastu puutumisel. Löögisummuti vähendab ka õhupööriseid, mis muudab ventilaatori vaiksemaks.

Soolaveetest Meie soolaveetesti tehakse 2 m3 suletud paagis. Soolvesi pihustatakse testimispaaki spetsiaalse ultraheliseadmega, mis moodustab testiruumis peene läbitungiva soolaveeseina. Ventilaatorit kasutatakse ja testitakse 24 h ööpäevas mitu nädalat.

Löögitest Testimaks lainete lööke paadi kere vastu kinnitatakse ventilaator hoova külge, mis kukutatakse 6 tolli kõrguselt elektrimootori abil betoonpõrandale. Ventilaatorit tabab tugev täisseiskamine ühest testtsüklist teise – ja nii üha uuesti ja uuesti.

58


Ventilaatorid Mini Ceramic Defogger, aknalt jäite eemaldamiseks Jäite eemaldamise ventilaator 12 V 8,3 A . Lihtne kinnitus iminapa või kruviga. Turvaline, seadme pind on soe, kuid mitte kuum. Keraamiline PTC soojus element. Sigaretisüütaja pistik Mõõdud:178*102x51mm. h CA 9303CA

Mini Ceramic Defogger, 12V, Must

Sanibel Odav 12V, 0,56 A ventilaatorit, 1 kiirus.Täielikult kaitstud. Möödud : 190x260x178mm. h CA760CAWBX

Sanibel 12V, valge

Camano Odav 12V, 0,34 A ventilaatorit, 1 kiirus, lüliti ventilaatori keskel. 2000 + tunni mootor. Tõhus ventilaator, reguleeritav sobivasse asendisse kuul liigendi abil. Mõõtmed:: 152x171x95mm h CA743CAWBX

Camano 12V, valge

Ultimate Mugav, kompaktne ajakirjandus-best-buy-preemia laureaat ventilaator. 12V, 0,5 A. Patenteeritud sõrmede kaitse. 2 kiirust, iminapp ja kruvi kinnitus võimalus. Kerge muuta suunda. Mõõtmed: 222x254x89mm h CA747DCWCS

Ultimate Tup, valge

h CA747DCBCS

Ultimate Tup, must

h CA757DCWBX

Ultimate , otsesed kaablid, valge

Bora 12V 0,19A / 24V01A (energiakulu täisvõimsusel) Kõige tõhusam. 3 kiirust, 5000+ TUNNI MOOTOR. Mõõdud : 165x241x89mm. h CA748CAWBX

Bora 12V, valge

h CA748CABBX

Bora 12V, must

h CA748CA24WBX

Bora 24V, valge

h CA748CABBX

Bora 24V, must

Kona Turu ainus ilmastikukindel ventilaator. 12V 0,34A / 24V 0,18A. Loodud välis ruumidesse, veekindel mootor, UV stabiliseeritud plastosad, rst nende liitekohad. Sujuv võimsuse reguleerimine. Ventilaator seiskub kui pinge langeb alla 10,5 V / 20V. Mõõtmed: 197x210x197mm h CA817CAWBX

Kona 12V, valge

h CA817CABBX

Kona 12V, must

h CA817CA24WBX

Kona 24V, valge

h CA817CA24BBX

Kona 24V, must

Sirocco Turu parim ventilaator 12V ja 24V. Ventilaatori struktuur võimaldab3D 360 kraadi nurga all töö. Kui ventilaator ei kasuta seda, võib piirangud vastu seadistada. 3 kiirust, 4 välja lülitust, ventilaator kustub 2,4,6,8 tunni möödudes. Alapinge kaitse 10,5/ 20V. 12V 0,4A / 24V 0,18A täisvõimsusel. Mõõdud : 54x305x133mm h CA807CAWBX

Sirocco 12V, Valge

h CA807CABBX

Sirocco 12V, Must

h CA807CA24WBX

Sirocco 24V, Valge

h CA807CA24BBX

Sirocco 24V, Must

59


3M Veefiltrid

US-E2 veefilter 3M US-E2 on autosuvilate mobiilseteks vajadusteks loodud tõhus filter, mis parandab joogivee kvaliteeti ja suurendab kasutatava vee ohutust. Filtrielementi, filtripead, kinnitusjalga ja adaptereid ning möödavoolukorki sisaldavat süsteemi on lihtne paigaldada horisontaalselt või vertikaalselt mistahes külmaveetorustiku juurde. Patenteeritud, hõbetatud aktiivsöefiltriga varustatud elemendil jätkub ühtlast 8 l/min filtreerimisvõimet kogu sõiduhooajaks. Enne uue hooaja algust toimub uue filterelemendi vahetamine sõna otsese mõttes ühe käeliigutusega ilma, et vett oleks vaja kinni keerata. Täielikele esmapaigalduskomplektidele lisaks on 3M US-E2 veefilter saadaval ka autosuvilate tootjatele mõeldud komplektidena, näiteks valitud ühenduste või ainult jalaga. Toodet on tutvustatud ja testitud ajakirjas Caravan 1/2010.

Tooteteave

• • • • • • • •

Sisaldab filtripead kinnitusjalaga ning filterelementi. Kaasas olevad ühendused on 3/8” adapter 12 mm & 15 mm pistikühendustele ja 3/8” adapter 12 mm voolikule. Suurim töörõhk 125 psi (8,62 bar) Suurim töötemperatuur 37,8 °C Filtriks on hõbetatud aktiivsöefilter. Filterelemendi konstruktsioon on hügieeniline ja elemendi vahetamisel pole vaja filtri materjali puutuda. Filterelemendid on kohe kasutusvalmis. Möödavoolukork süsteemi puhastamiseks on komplektiga kaasas.

7,6cm tila tarvitaan patruunan vaihtoon

Versioon

Järelpaigaldus

60

Mudel

VahetuPaFiltripea Liitmikud Vool selement kendi suurus US-E2 E2 4 VH3 3/8” BSPT 3/8” -- 12 mm & 15 4 l/min (max. 8 l/min) mm JG 3/8” -- 12 mm voolikule

Maht

Filtreerimisaste

Kloor

Bakterid (1)

Parasiidid (2)

Vetikad (3)

Hallitus (3)

7500

0,2 µm

>95%

>99,9 %

>99,9%

>99,9% >99,9%


3M Veefiltrid Omadused

• • • • • • • • •

Süsteemi on lihtne paigaldada Paigaldatakse külmaveetorustikule. Saab paigaldada horisontaalselt või vertikaalselt. Filterelement lihtsasti vahetatav. Patenteeritud aktiivsöefilter. Patenteeritud ühendus. Ühendused erinevatele torumõõtudele. Puhtam ja kirkam vesi otse kraanist. Vähendab ebameeldivat maitset ja lõhna ning mikroobide hulka.

Eelised

• • • • • • • • •

Puhtam ja kirkam vesi otse kraanist. Saab paigaldada valamukappi, istmete alla või ükskõik kuhu veetorustiku teele. Lihtsam paigaldus väikesesse ruumi. Ei määri, vahetamiseks pole vaja vett kinni keerata, filtri eemaldamiseks ja vahetamiseks piisab veerandist pöördest. Eemaldab efektiivselt kloori lõhna ja maitse. Lihtne kasutada, hea tihendus. Erinevate torude ühendamise võimalus. Pole vaja ladustada veepudeleid. Kirkam, parema maitse ja lõhnaga vesi ilma liiva ja roosteta. Minimeerib bioloogilise saastumise muret, parandades samas vee maitset, lõhna ja kirkust. Vähendab kontrollitult 99,9% baktereid, ainurakseid, vetikaid, hallituseoseid.

3MUS-E1 3ME1

3M US-E1 Veefiltreerimissüsteem Marine/RV 3M Vahetusfilter US-E1 süsteemile

3MUS-E2 3ME2

3M US-E2 Veefiltreerimissüsteem Marine/RV 3M Vahetusfilter US-E2 süsteemile

3MVH3PLUG

3M VH3 filtripea möödavoolukork

3MWV-B3-S 3MBS-S

3M WV-B3-S Veefiltreerimissüsteem Marine/RV 3M vahetusfilter WV-B3-S süsteemile

61


Teisaldatavad WCd Thetfordi teisaldatavad/kantavad WCd (Porta Potti) Porta Potti 145 Porta Potti 145 on väikeste mõõtudega ja kergesti kasutatav, vesiloputusega toimiv keemiline teisaldatav WC. Tänu väikestele mõõtudele sobib see suurepäraselt näiteks suvilasse, auto- ja haagissuvilasse või paatidesse. Omadused

• • • • • •

15 l loputusveepaak. 12 l reoveepaak. Manuaalne lõõtspump. Kiirlukustusega eemaldatav alumine veepaak. Mõõdud: Kõrgus 338 x laius 379 x sügavus 419mm Kaal: 3,3 kg tühjana. Värv: helehall

TF2154968

PP 145 Elegance

Porta Potti 165 Porta Potti 165 on lihtsasti kasutatav, vesiloputusega toimiv keemiline WC mahult suure reoveepaagiga. Kasutamise muudab mugavaks sobiv istumiskõrgus. Omadused

• • • • • • •

15 l loputusveepaak. 21 l reoveepaak. Manuaalne lõõtspump. Kiirlukustusega eemaldatav alumine veepaak. Integreeritud tühjendamistila reoveepaagil. Mõõdud: kõrgus 414 x laius 379 x sügavus 419 Kaal: 3,6 kg tühjana. Värv: helehall

TF2067568

PP 165 Elegance

Porta Potti 335 Porta Potti 335 on väga kompaktne ja lihtsasti kasutatav, vesiloputusega toimiv keemiline WC. Sobib suurepäraselt väikestesse ruumidesse, näiteks paatidesse. Omadused

• • • • • • • •

10 l loputusveepaak. 10 l reoveepaak. Manuaalne kolbpump. Reoveetaseme indikaator. Kiirlukustusega eemaldatav alumine veepaak. Integreeritud tühjendamistila reoveepaagil. Mõõdud: kõrgus 305 x laius 343 x sügavus 381mm Kaal: 3,8 kg tühjana Värv: valge

TF2532179

62

PP 335 Valge


Teisaldatavad WCd Porta Potti 345 Porta Potti 345 on keskmise suurusega ja lihtsasti kasutatav, vesiloputusega toimiv keemiline WC, mis on varustatud mahult suure reoveepaagiga. Omadused

• • • • • • • •

12 l loputusveepaak. 15 l reoveepaak. Manuaalne kolbpump. Reoveetaseme indikaator. Kiirlukustusega eemaldatav alumine veepaak. Integreeritud tühjendamistila reoveepaagil. Mõõdud: kõrgus 338 x laius 379 x sügavus 419 mm Kaal: 3,4 kg tühjana. Värv: Valge/hall

TF2532468 TF2532479

PP 345 Hall PP 345 Valge

Porta Potti 365 Porta Potti 365 on lihtsasti kasutatav, vesiloputusega toimiv keemiline WC mahult suure reoveepaagiga. Kasutamise muudab mugavaks sobiv istumiskõrgus. Omadused

• • • • • • • •

15 l loputusveepaak. 21 l reoveepaak. Manuaalne kolbpump. Reoveetaseme indikaator. Kiirlukustusega eemaldatav alumine veepaak. Integreeritud tühjendamistila reoveepaagil. Mõõdud: kõrgus 414 x laius 379 x sügavus 419 mm Kaal: 3,7 kg tühjana. Värv: Valge/hall

TF2532568 TF2532579

PP 365 Hall PP 365 Valge

Porta Potti 465 Porta Potti 465 on antud tooteseeria Premium-mudel. WC on varustatud näiteks elektrilise loputuspumbaga ning reoveepaagil on pinnataseme indikaator. Kasutamise mugavust tõstab sobiv istumiskõrgus. Omadused

• • • • • • • • • •

15 l loputusveepaak. 21 l reoveepaak. Elektriline loputus, 6 x 1,5 V patareid. (u 500 loputust). Reoveetaseme indikaator. Kiirlukustusega eemaldatav alumine veepaak. Integreeritud tühjendamistila reoveepaagil. Mõõteskaala tühjendamistila kaanel. Veetäitmiskork õhuavaga. Mõõdud: kõrgus 414 x laius 379 x sügavus 419 mm Kaal: 4,0 kg tühjana. Värv: Valge/hall

TF2540088 TF2540090

PP 465 Valge PP 465 Hall

63


Kassett-WCd Kassett-WCd C-200 kassett-WC mudelid on varustatud pöörduva istmeosaga, mida saab pöörata 180 kraadi. Istmeosa lukustub seda allapoole vajutades sobivasse asendisse. C-200 mudelid saab paigaldada eraldi üksusena ilma püsipaigalduseta sõiduki/haagise seina vastu. Tänu pööratavale istmeosale on WCd kerge kasutada kitsastes ja väikestes ruumides mugavuses järeleandmisi tegemata.

C-200S/C-200CS Omadused

• • • • •

Valget värvi. Elektriline loputamine. Integreeritud tühjendamistila reoveepaagil. Reoveepaagi maht 17 l. Loputusvee paak ühendatakse auto/haagise veepaagiga.

TF2352080 TF2352084

WC, statsionaarne C-200CS A, valge WC statsionaarne C-200CS A, hall

C200 CW C-200 kassett-WC mudelid on varustatud pöörduva istmeosaga, mida saab pöörata 180 kraadi. Istmeosa lukustub seda allapoole vajutades sobivasse asendisse. C-200 mudelid saab paigaldada eraldi üksusena ilma püsipaigalduseta sõiduki/haagise seina vastu. Tänu pööratavale istmeosale on WCd kerge kasutada kitsastes ja väikestes ruumides mugavuses järeleandmisi tegemata. Omadused

• • • •

Valget värvi. Manuaalne loputamine. Reoveepaagi maht 17 l. Loputusveepaagi maht 17 l.

TF2352180

WC, statsionaarne C-200CW A, valge

C200 CWE C-200 kassett-WC mudelid on varustatud pöörduva istmeosaga, mida saab pöörata 180 kraadi. Istmeosa lukustub seda allapoole vajutades sobivasse asendisse. C-200 mudelid saab paigaldada eraldi üksusena ilma püsipaigalduseta sõiduki/haagise seina vastu. Tänu pööratavale istmeosale on WCd kerge kasutada kitsastes ja väikestes ruumides mugavuses järeleandmisi tegemata. Omadused

• • • •

Valget värvi. Elektriline loputamine. Reoveepaagi maht 17 l. Loputusveepaagi maht 17 l.

TF2356980 TF2356984

Vt WC-kemikaalid lk 69.

64

WC, statsionaarne C-200CWE A, valge WC statsionaarne C-200CWE A, hall


Kassett-WCd C-402C C-400 mudelid on kassett-WCde tippmudelid. Need sisaldavad ainulaadseid omadusi nagu nt ratastel liigutatav reoveepaak, mida on lihtne integreeritud käepidemest tõmmata. Eemaldatavat reoveepaaki on lihtne tühjendada ja puhas hoida. C-400 mudeleid saab paigaldada sõiduki/haagise mõlemale poolele. Omadused

• • • • • • • •

Valget värvi. Elektriline loputussüsteem. Reoveepaagil on rattad ja käepide. LED-ekraan, mis näitab paagi täitumist. Integreeritud tühjendustila reoveepaagil. Reoveepaagi maht 19,3 l. Loputusveepaagi maht 15 l. Väline ventilatsioon (lisavarustus).

TF3241880 TF3241884 TF3241980 TF3241984

WC, statsionaarne C402C A parempoolne, valge WC, statsionaarne C402C A parempoolne, hall WC,statsionaarne C402C A vasakpoolne valge WC, statsionaarne C402C A parempoolne, hall

C403L C-400 mudelid on kassett-WCde tippmudelid. Need sisaldavad ainulaadseid omadusi nagu nt ratastel liigutatav reoveepaak, mida on lihtne integreeritud käepidemest tõmmata. Eemaldatavat reoveepaaki on lihtne tühjendada ja puhas hoida. C-400 mudeleid saab paigaldada sõiduki/haagise mõlemale poolele. Omadused

• • • • • • •

Valget värvi. Elektriline loputussüsteem. Reoveepaagil on rattad ja käepide. LED-ekraan, mis näitab paagi täitumist. Integreeritud tühjendustila reoveepaagil. Reoveepaagi maht 19,3 l. Väline ventilatsioon

TF3246780 TF3246784 TF3246880 TF3246884

WC, statsionaarne C403L A parempoolne, valge WC, statsionaarne C403L A parempoolne, hall WC,statsionaarne C403L A vasakpoolne valge WC, statsionaarne C403L A vasakpoolne, hall

Muud WC-mudelid TF24216 TF31734 TF31733 TF31136 TF31135

WC Electra Magic WC Aqua Magic V madal WC Aqua Magic V kõrge WC Aqua Magic Bravura madal WC Aqua Magic Bravura kõrge

65


Külmikud Thetfordi absorbtsioonkülmikud Deluxe line - N80P Kompaktne mudel, millel saab sõltuvalt tingimustest valida jahutuse manuaalselt toimivaks kas vedelgaasi või võrguvooluga 230 V. Kui soovite kasutada jahutamiseks gaasi, saab seda teha lihtsalt vajutades esipaneelil nuppu, misjärel süütel annab sädet ja süütab leegi. Omadused

• • • • • • •

Mõõdud: 821 x 486 x 543 mm (K x L x S) Maht koos külmkambriga 81 l, külmkambri maht 10 l. Manuaalne energiavalimisfunktsioon. Ekraan: Leegiindikaator. Energiakulu 230 V (kWh/24h): 2,5 Energiakulu, gaas (g/24h): 300 Netokaal: 22 kg

TF628196

külmik N80 Piezo Deluxe

Premium LCD N100E Premium LCD mudelil on kasutajasõbralik külmik kõigi tänapäevaste funktsioonide ja modernse disainiga. Külmikul on automaatne sulatusfunktsioon, mistõttu seda pole vaja eraldi sulatada. Omadused

• • • • • • •

Mõõdud: 821 x 525 x 543 mm (K x L x S) Maht koos külmkambriga 97 l, külmkambri maht 11 l. Elektriline ja täisautomaatne energiavalimisfunktsioon. Ekraan: LCD. Energiakulu 230 V (kWh/24h): 2,8 Energiakulu, gaas (g/24h): 330 Netokaal: 29 kg

TF629630

külmik N100 Electric Premium LCD

Premium LCD line - N145A Premium LCD mudelid on varustatud tänapäevaste funktsioonidega. Külmikute kasutamine on muudetud võimalikult kasutajasõbralikuks. Esipaneelil asuvalt LCD-ekraanilt on hea jälgida temperatuuri, millele külmik on reguleeritud. Ekraani abil saab ka kontrollida, milline on külmiku energiakulu. LCD-ekraan näitab ka numbrilisi veateateid, nende selgitused on toodud külmiku kasutusjuhendis. Kõigil Premium-seeria külmikutel on automaatne sulatamisfunktsioon, tänu millele pole neid vaja eraldi sulatada. Omadused

• • • • • • • •

Mõõdud: 1245 x 525 x 543 mm (K x L x S) Maht koos külmkambriga 141 l, külmkambri maht 23 l. Tõhus külmkamber Elektriline ja täisautomaatne energiavalimisfunktsioon. Ekraan: LCD. Energiakulu 230 V (kWh/24h): 4 Energiakulu, gaas (g/24h): 420 Netokaal: 38 kg

TF629628

66

külmik N145 Automatic Premium LCD


Külmikud INDEL WEBASTO kompressorkülmikud CR49 Inox Danfoss BD35F kompressoriga varustatud külmik. Kapil on 4-liitrine külmkamber ja lamp. Mõõdud: kõrgus 525, laius 380 mm, sügavus 485 mm, kaal 16 kg. Keskmine voolukulu 0,6 A.

CR49

DR65 Inox Isotherm INOX DR 65 on liugmehhanismiga varustatud eest avatav külmik, mis võimaldab heita kiire pilgu külmiku sisule ülevalt alla. Kapp on varustatud pudelihoidja, liugkorvide ja muidugi sisevalgustusega. Maksimaalsed välismõõdud 546 x 506 x 538 cm. 12/24 V. Voolukulu keskmiselt/max 0,8 / 2,7 Ah.

DR65

EZetil E 25 12 V ja 12+230 V Hooldusvaba Peltieri jahutussüsteem. Lisaventilaator tagab kiire ja ühtlase jahutuse. Kaane kummitihend vähendab niiskuse kondenseerumist. Elektriventilaatoriga kaas on eemaldatav. 2-liitrised pudelid mahuvad sisse püsti. (Maht standardi EN 12546-2 kohaselt 19,6 l.) 405 x 267 x 433 mm, 4,2kg, 30 x 0,33 l EZ-771285

külmakast E25 12 v + 230 V

EZetil E 40 12/230V Hooldusvaba Peltieri jahutussüsteem. Lisaventilaator tagab kiire ja ühtlase jahutuse. Kaane kummitihend vähendab niiskuse kondenseerumist korpuse sees. Elektriventilaatoriga varustatud eemaldatavas kaanes on valmis hoiupesa juhtmetele ja 12 V pistikule. Seadme põhi on löögikindel ja tugeva konstruktsiooniga. Sisse mahub 30 x 0,33 l purki. 1,5-liitrised pudelid mahuvad sisse püstiasendis. (Maht standardi EN 12546-2 kohaselt 37,4 l.)505 x 390 x 400 mm, 3,5kg

EZ-776280

külmakast E40, 40 l, 12/230 V

Ezetil A4000 ja A5000 12 V / 230 V / gaas (maht 39,4L) Tippklassi võimsus, töötab 12 V akupingel, 230 V võrgupingel ja gaasiga! CFC-vaba. Hääletu jahutus. Kuluosad puuduvad. Hooldusvaba ja pikaajaline. Jääkuubikute funktsioon. Teraskonstruktsioon kaetud plastpaneelidega. Gaasikasutuse funktsioon Piezo-süütajaga. 2-faasiline seadistus. 30 mbar. Elektrooniline LED-ekraan. EZ-772850

külmakast Ezetil A4000 12 V / 230 V / gaas (välismõõdud: 530 x 550 x 500 mm)

Akuandur 12 V / 5 A Alapingeandur EZETIL 5 A 12 V. Kaitseb auto akut ja katkestab külmakasti töö, kui pinge langeb alla 11,5 V. EZ-879810

Akuandur 12 V / 5 A

67


Hooldusluugid, valamud Hooldusluugid TF26805 57 TF26805 80 TF26805 84 TF26818 57 TF26818 80 TF26818 84 TF26824 57 TF26824 80 TF26824 84 TF26864 58 TF26864 80 TF26864 84

Hooldusluuk 3 Helepruun Hooldusluuk 3 Valge Hooldusluuk 3 Hall Hooldusluuk 4 Helepruun Hooldusluuk 4 Valge Hooldusluuk 4 Hall Hooldusluuk 5 Helepruun Hooldusluuk 5 Valge Hooldusluuk 5 Hall Hooldusluuk 6 Helepruun Hooldusluuk 6 Valge Hooldusluuk 6 Hall

Mudel

Hooldusluuk 3

Hooldusluuk 4

Hooldusluuk 5

Hooldusluuk 6

Kasutuskoht

Kassett-WC hooldusuks ja üldkasutus

Gaasiballoon ja veepaagid

Veepaak ja üldkasutus

Laoruumi uks suurematele kaupadele

Välismõõt

385 x 335 mm

685 x 385 mm

785 x 335 mm

1038 x 460 mm

Ukse mõõdud

330 x 280 mm

630 x 330 mm

730 x 280 mm

980 x 400 mm

Surunupuga lukustus

1

2

2

3

Surunupuga lukustus

1

-

-

-

Valamud Valamu Kitchen centre • • • •

mõõdud 360 x 470 x 153 mm (K x L x S) Plastvalamu Lõikelaud Plastkanalisatsioon

TFSBL1010

Valamu Kitchen centre

Valamu Basic Line täisnurkne • • •

Mõõdud 400 x 445 x 145 mm (K x L x S) Materjal: roostevaba teras Kaal 2,9 kg

TFSBL3410

Valamu Basic Line täisnurkne

Valamu Basic Line kolmnurkne • • •

Mõõdud 480 x 480 x 145 mm (K x L x S) Materjal: roostevaba teras Kaal 2,9 kg

TFSBL3310 TFSBL3311

68

Valamu Basic Line kolmnurkne mudel, vasakpoolne Valamu Basic Line kolmnurkne mudel, parempoolne


Ahjud, pliidiplaadid Ahjud Ahi Duplex • • • • •

Kaal 13,5 kg Mõõdud 445 x 456 x 440 mm (K x L x S) Ahju maht 36 l Grill 1,6 kW Ahi 1,5 kW

TFSOG70945

Ahi Duplex

Ahi Triplex • • • • • • •

Kaal 21,5 kg Mõõdud 468 x 456 x 500 mm (K x L x S) Ahju maht 36 l Grill 1,6 kW Ahi 1,5 kW Gaasiplaat 2 x 1,5 kW Elektriplaat 1 x 1,0 kW

TFSOH70915 TFSOH1500

Ahi Triplex Ahi Nelson

Pliidiplaadid Pliidiplaat Top line • • • •

Mõõdud: 546 x 476 x 114 mm (K x L x S) Põletid 2 x 1,5 kW ja 1 x 2,5 kW Mustad nupud (40 mm) Kaal 10,6 kg

TFSHB16951

Pliidiplaat Top line

Pliidiplaat Basic Line täisnurkne • • • • •

Mõõdud: 540 x 445 x 98,2 mm (K x L x S) Materjal: roostevaba teras Põletid 3 x 1,5 kW Mustad nupud (40 mm) Kaal 5,6 kg

TFSHB34500

Pliidiplaat Basic Line täisnurkne

Pliidiplaat Basic Line kolmnurkne • • • • •

Mõõdud: 480 x 480 x 100,5 mm (K x L x S) Materjal: roostevaba teras Põletid 3 x 1,5 kW Mustad nupud (40 mm) Kaal 4,1 kg

TFSHB33000 TFSHB33001

Pliidiplaat Basic line kolmnurkne, vasakpoolne Pliidiplaat Basic line kolmnurkne, parempoolne

69


Pliidid Webasto Diesel Cooker X100 Autosuvilatele mõeldud WEBASTO Diesel Cooker X100 Omadused

Juhtpaneel

• • • • • • • • • • • • • • •

Diiselpõleti, ilma avatuleta Keraamiline klaas, CERAN R by SCHOTT Lihtne kasutada, vaid 1 temperatuuri lüliti/regulaator Mäestikulüliti, kui kasutatakse kõrgetes piirkondades Eraldi heitgaasisüsteem (põranda läbiviiguga) Väga vaikne Peaaegu lõhnata ja suitsuta Juhtpaneel Tarnekomplekt Keraamiline pliit Kütusepump (valmis kinnitatud pliidi sisse) ja standardne kütusetoru Juhtpaneel Põhipaigalduskomplekt (heitgaasitoru, läbiviik, soojusisolatsioon) Kaablikomplekt (pliit - juhtpaneel) Paigaldusjuhend

Tehnilised andmed

• • •

• • • • • • • Vt ka Thetfordi ahjud ja pliidiplaadid lk 67

70

12 V (11–15 V) Voolukulu 0,19A täisvõimsusel, 8 A käivitamisel 6 min jooksul Mõõdud: 46,6 cm laius (keraamiline plaat) 31,6 cm sügavus (keraamiline plaat) 17 cm kõrgus Kaal: 8 kg Keetmise/kütmise võimsus reguleeritav: 0,9–1,8 kW Üks (1) suurem keeduala, mis on vasakult poolt kuumem kui paremalt. Vasakut ja paremat poolt ei saa eraldi reguleerida. Pinnatemperatuur ~ 550 °C max Kütusekulu 0,09-0,19 l/h Soojenemisaeg ~3 min Roostevabad metallosad (alumiinium, roostevaba teras)

• WA90000A


Kemikaalid Thetfordi WC-kemikaalid Aqua Kem Blue Aqua Kem Blue Weekender hoiab reoveemahuti puhta ja aitab vältida gaaside teket. Vähendab ja peidab ebameeldivaid lõhnu. TF30283BA

A/K BLUE WEEKENDER 2L

Aqua Kem Sachets Aqua Kem Sachets – kemikaal teisaldatavatele WCdele, pakendatud valmis doseerimiskottidesse. Asendab tavalist WC-vedelikku. Toode koosneb vees lahustuvast pulbrist, mis doseeritakse 1 kott 20 liitri vee kohta. Aine lahustub vees ja hoiab paagi värske. Kemikaal värvib vee siniseks ja vähendab halba lõhna WC kasutamise ja paagi tühjendamise ajal. Sobib eriti hästi talviseks reisimiseks. Sisaldab 15 doseeritud kotti. TF30262AF

AQUA KEM SACHETS 15tk

Aqua Kem Green Aqua Kem Green. WC-kemikaal. 1,5 liitrit. Aeglaselt liikuv ja mittetilgastuv vedelik. Mõjub kaua ja pikaajaliselt. Madalad kasutuskulud. Ei mõju biomassi hävitavalt. Sidrunilõhnaline. TF30246AF

AQUA KEM GREEN 1.5 L

Aqua Rinse Aqua Rinse 0,4 liitrit. Kasutatakse loputusveepaakides. Kaitseb WC istet ja hoiab selle puhta. Lõhnastatud. TF30151AF

AQUA RINSE 1.5 l.

Cassette Tank Cleaner Thetford Cassette Tank Cleaner. Põhjalikuks ja tõhusaks reoveepaagi sisepoole puhastamiseks kõigis Thetfordi WCdes. Hoiab paagi värske ja väldib katlakivi teket torude või paagi siseseintele. Ainet kasutatakse u 2–3 korda aastas. WC tõhusaks toimimiseks kasutage seda ainet lisaks teistele Thetfordi WC-kemikaalidele. Cassette Tank Cleaner on aeglase liikuvusega ning selle doseerimine on lihtne. Meeldiva lõhnaga. Aine ei kahjusta plastpindu. Pudel 1 liiter. TF30313AF

CASSETTE TANK CLEANER 1 L

Aqua Soft Aqua Soft WC-paber. 4 rulli. Väga pehme ja kerge lõhnaga paber. TF30010

AQUA SOFT BAG 4 pack

71


Vahad Premium Class CarnaubaCare Igat tüüpi uuematele ja eelnevalt hooldatud värvipindadele (ka nitro-, keraamilised- ja nanovärvid). Vaha sisaldab 100% puhast „Grade One“ karnaubavaha. Tänu tihedale molekul-struktuurile annab maksimaalse kaitse UV kiirguse vastu ja toob esile kirkad värvid ja läike. Ei sisalda abrasiivaineid ja on väga lihtne kasutada. Jätkub u. 10-15 kasutuskorraks. SO-211-200

200 ml

Läikevaha-1 Xtreme Nanotehnoloogial põhinev vedel kõvavaha uutele ja puhastatud värvipindadele. Annab sügava peegelläike ja eriti kauakestva kaitse. Väga lihtne kasutada, sobib igat tüüpi värvipindadele. Sisaldab ehtsat karnaubavaha. SO-201-100 SO-201-200

250 ml 500 ml

Poleerimisvaha-2 Xtreme Nanotehnoloogial põhinev mahe poleerimisvaha uutele, veidi tuhmunud ja regulaarselt hooldatud värvipindadele. Eemaldab värvilt peenemad kriimustused ja annab sügava läike. Kaitseb ja on pikaajalise toimega. Väga lihtne kasutada, sobib igat tüüpi värvipindadele. Sisaldab ehtsat karnaubavaha. SO-207-100 SO-207-200

250 ml 500 ml

Puhatusvaha-3 Xtreme Nanotehnoloogial põhinev jõuline poleerimisvaha tuhmunud, ilmastiku poolt kahjustada saanud ja hooletusse jäetud värvipindadele. Eemaldab väiksemad kriimustused, värskendab auto värvi ja annab sügava läike. Väga lihtne kasutada, sobib igat tüüpi värvipindadele. Sisaldab ehtsat karnaubavaha. SO-202-100 SO-202-200

250 ml 500 ml

Vedelvaha Super Kõrgekvaliteetne traditsiooniline vaha uutele ja puhastatud värvipindadele. Annab autode, paatide jm värvipinnale võrratu läike ja pikaajalise kaitse. Sobib igat tüüpi värvipindadele. Ei sisalda abrasiivaineid. SO-301-100

250 ml

Värvipindade puhastusaine Cleaner Puhastab läiketa, kergelt kriimustatud ja tugevalt kulunud värvipinnad. Eemaldab pigiplekid ja väiksemad kriimud. Sobib nii tavalistele kui ka metallikvärvidele. Äärmiselt lihtne kasutada. SO-302-200

72

500 ml


Välispindade pesuvahendid Leotus-vahašampoon Sobib hästi tugeva talvise mustuse mahapesemiseks. Eemaldab asfalti, pigi ja maanteesoola. Sisaldab lahustit, pesuainet ja ehtsat karnaubavaha. SO-213-200

500 ml

Vahašampoon Kiiretoimeline auto värvipindade hooldus. Eemaldab efektiivselt mustuse, kirgastab ja samas kaitseb auto värvipinda. Sisaldab ehtsat karnaubavaha. SO-313-200

500 ml

Intensiivšampoon 2in1 Puhastab kiirelt ja tõhusalt auto värvipinnad mustusest. Eemaldab lahjendamata kujul ka kõige kõvemini kinni jäänud mustuse nt putukad ja linnumustuse. Ei sisalda fosfaati. SO-214-200

500 ml

Putukaeemaldusvahend Tugevatoimeline, eemaldab tõhusalt putukad ja mustuse auto klaasidelt, värvi-, kroom- ja plastikpindadelt. Ohutu värvipindadele ja tulede plastist klaasidele. SO-233-241

500 ml

Veljepuhastusvahend Sobib kõikide kergmetall-, plekkvelgedele ja ilukilpide puhastamiseks. Neutraliseerib ja eemaldab kõvasti kinnijäänud ja eriti agressiivse piduritolmu, mida teised pesuvahendid ei suuda. Ei sisalda happeid, ei kahjusta värvi- ega kergmetallpindu. SO-230-241

500 ml

73


Välispindade puhastusvahendid Rehvipuhastusvaht Puhastab ja hooldab autorehve üheaegselt. Taastab algse sügavmusta välimuse ja jätab pinnale kauakestva kaitsva kihi. SO-435-300

400 ml

Pigieemaldi Eemaldab hõlpsasti pigi, õli ja muu mustuse auto värvi-, plastik- ja kroompindadelt neid kahjustamata. SO-334-200

300 ml

Värvipindade puhastusaine Cleaner Puhastab läiketa, kergelt kriimustatud ja tugevalt kulunud värvipinnad. Eemaldab pigiplekid ja väiksemad kriimud. Sobib nii tavalistele kui ka metallikvärvidele. Äärmiselt lihtne kasutada. SO-302-200

500 ml

Kriimustuste-eemaldi Puhastab peenete abrasiivainete abil tuhmunud plastikpinnad nagu kabriolettide aknad, karavani- ja paadiaknad, mobiiltelefonide- ja kellade ekraanid, akrüülklaasist mööbel jms. SO-305-000

250 ml

Väliste plastikdetailide värvi värskendamise geel Eriti efektiivne värvimata väliste plastosade algse välimuse taastamisaine (nt stanged, liistud ja peeglid). Pikaajaline toime. Ei sisalda silikooni. SO-210-100

250 ml

Kroomi- ja alumiiniumi puhastusvahend Eemaldab efektiivselt roostejäljed ja tuhmunud kohad kroom-, alumiinium-, vask-, pronksjms pindadelt. Taastab algse läike ja jätab pinnale kaitsva kihi. SO-308-000

75 ml

Abrasiivpasta Eemaldab väiksemad kriimustused ja ilmastiku poolt kahjustada saanud värvikihi, oksüdeerunud kohad ning värvitolmu. SO-320-100

74

750 ml


Sisepindade puhastusvahendid Auto sisepuhastusvahend Väga efektiivne vahutav puhastusvahend kõvasti kinnijäänud mustuse eemaldamiseks auto polstritelt, põrandakatetelt, tekstiil- ja plastikpindadelt. Tungib sügavale läbi kanga ja värskendab värve. Jätab värske lõhna. SO-321-200

500 ml

Klaasipuhastusvahend Eemaldab auto klaasidelt, peeglitelt ja tuledelt lihtsa vaevaga mustuse, putukad ja tubaka jäägid. Sobib kasutamiseks nii sees kui väljas. Sobib suurepäraselt ka kodus kasutamiseks. Fosfaadivaba. SO-338-241

500 ml

Klaasipoleerimisvahend Spetsiaalne sügavpuhastav abrasiividega koostis auto tuuleklaaside ja kabriolettide plastikust akende puhastamiseks. Eemaldab silikooni, vaha, õli, nõgi ja putukad. Puhastab ka klaasipuhastite kummipinnad. Sobib eriti hästi pindmiste kriimustuste ja tuhmunud kohtade eemaldamiseks plastikust akendelt. SO-274-100

250 ml

Tekstiili- ja Alcantara puhastusvaht Puhastab kõikidelt tekstiil- ja Alcantara-pindadelt mustuse ja kõrvaldab ebameeldiva lõhna. Puhastab põhjalikult, kuid õrnalt. Kõrvaldab nii tubakasuitsust, loomadest, riknenud piimast jms põhjustatud ebameeldivad lõhnad. Paneb värvid särama ega jäta töödeldud pindadele mustuserante. SO-206-300

400 ml

Nahahooldusvahend Sobib kõikide nahkistmete, nahast sisepindade, mööbli ja muude nahkpindade puhastamiseks ning hoolduseks. Eemaldab mustuse ning jätab meeldivalt pehme pinna. Ehtne mesilasvaha rikastab nahapinda ning muudab selle mustust tõrjuvaks. Ei sisalda värvaineid, sobib igat värvi nahkpindadele. Ideaalne autodele, mis on varustatud istmesoojendusega. Meeldiva nahalõhnaga. SO-289-100

250 ml

Plastikdetailide puhastusvahend, matt Puhastab ja hooldab kõiki auto interjööri plastpindu. Eriti sobilik näidikutepaneelide jaoks. Taastab algse värvi ja annab pindadele pehme, mati lõpptulemuse. Antistaatiline, moodustab tolmu hülgava kaitsekihi ja jätab värske ning meeldiva lõhna. Ei sisalda silikooni. SO-283-300

250 ml

Plastikdetailide puhastusvahend, läikiv Sobib kõikide auto salongi plastpindade puhastamiseks. Eriti sobilik näidikutepaneelide jaoks. Puhastab pinnad, kirgastab värve ja annab pindadele läikiva tulemuse. Moodustab antistaatilise tolmu hülgava kaitsekihi ja jätab värske lõhna. Takistab uksetihendite jäätumist. Ei sisalda silikooni. SO-341-200

Lõhnaeemaldi Neutraliseerib ebameeldivad lõhnad, mis on tekkinud tubakast, loomadest vms. Jätab värske ja meeldiva lõhna. SO-292-241

500 ml

Suitsuleevendaja Kõrge viskoossusega lisand vähendab mootori suitsemist ja õlikulu. Tihendab liikuvate osade vahele tekkinud lõtke kulunud mootoris ja parandab osade vahelist tihedust, millega pareneb põlemisprotsess. Vähendab hõõrdumist ja kulumist. Vaigistab mootori ja klappide poolt tekitatavat häält. Pikendab mootori iga. SO-517-100

250 ml

75


Tehnilised tooted

Sissepritse ja karburaatori puhastusaine Maksimaalseks mootori jõudluseks sissepritsesüsteemi puhastusvahend. Puhastab otsesissepritsesüsteemi ning karburaatori, klapid, süüteküünlad ja silindrid. Hoiab ära käivitamisprobleemid ja kütusesüsteemi korrosiooni. Määrib kütuse- ja sissepritsepumpa, regulaatorit ja pihusteid. Vähendab kütusekulu. SO-519-100

250 ml

Diiselmootori puhastusaine Optimaalseks mootori töötamiseks. Kõrvaldab tahma ja niiskuse. Puhastab kogu kütuseja pritsesüsteemi. Hoiab ära korrosiooni ja parafi inkristallide tekke. Vähendab heitgaase. SO-518-100

250 ml

Oktaaniarvu tõstja Kasvatab koheselt mootori jõudlust tõstes mootorikütuse oktaanarvu 2–3 ühiku võrra. Vähendab kütusekulu. Ei vigasta katalüsaatorit, lambdaandurit ega plast- või muid elastseid osi. Kaitseb kloppimise (detonatsiooni) tagajärjel tekkivate vigastuste eest. SO-514-100

250 ml

Mootori sisepuhastusaine Tänu oma progressiivsele koostisele määrib ja puhastab üheagselt. Kõrvaldab kahjuliku mustuse ja tahma, mis võib mootorisse jääda näiteks peale õlivahetust. Lahustab ja lahjendab lõpunikulunud hapendunud õli ja takistab uue õli määrdumist. Tagab klapipukside, kolvirõngaste ja õlipumba parema töö. Vähendab õlikulu. SO-511-200

500 ml

Käivitusgaas Usaldusväärne abivahend bensiini- ja diiselmootori külmkäivitamiseks. Mootor käivitub hetkega. Kaitseb mootorit ja akut ning hoiab ära karburaatori jäätumise. Aerosool. SO-312-100

250 ml

Lukusula Sulatab kiirelt jäätunud lukud. Annab pikaajalise kaitse uuesti jäätumise vastu. Määrib efektiivselt hooldades lukku. SO-331-541

76

50 ml


Hooldustooted Pesusvamm 2in1 Kahepoolne, pehme osa üldiseks pesuks ja karedam osa raskestieemaldatava mustuse jaoks. SO-428-000

Pesusvamm PopUp XL Pakendis 1 cm paksune pesusvamm, mis paisub veega mõõtudesse

21x12x7,5 cm.

SO-428-041

Veljepesuhari Eemaldab lihtsa vaevaga kõvasti kinnijäänud mustuse raskesti ligipääsetavatest kohtadest. SO-417-541

Vahatus-svamm Vahade ja hooldusvahendite pinnale kandmiseks. Valge kõvem osa annab töötamisel käele tuge. Suurus 12x8x3,5 cm. SO-417-300

Kuivatusspaatel Kiireim viis auto kuivatamiseks pärast pesu. Painduv silikoonist spaatel kuivatab märjad pinnad hetkega õrnalt ja kriimustamata. SO-417-400

77


Hooldustooted Kuivatuslapp, seemisnahast Seemisnahast loodusliku õliga töödeldud kuivatuslapp. Eriti hästi imav. Sobib märgade pindade kuivatamiseks, teeb siledad pinnad läikivaks jätmata triipe ja plekke. 100% looduslik toode. SO-416-300

Kuivatuslapp, sünteetiline Pehme hästi imav kuivatuslapp autode, mootorrataste, paatide ja aiamööbli jms kuivatamiseks. Plastikust säilituskarbis. SO-423-100

Karvahari Eemaldab kergelt juukse- ja loomakarvad istmetelt, polstritelt ja vaipadelt. Pehmed kummist harjased koguvad karvad kokku ja samal ajal hooldavad kangast. Harja puhastamiseks võib kasutada vett. SO-491-400

Puhastus- ja poleerimislapp Pehme ja hästi imav mikrokiudlapp klaas-, plastik-, kroom-, tekstiil- ja värvipindade puhastamiseks ning vaha ja hooldusainete pealekandmiseks. Antistaatiline, ei jäta ebemeid. Suurus 24x29 cm, 32 tk rullis. SO-422-341

Sisepuhastuslapp, ümmargune Käepärane mikrokiudlapp interjööri, klaaside, peeglite ja plastikpindade puhastamiseks. Ei jäta ebemeid. Pestav. SO-417-200

Poleerimislapp Ülimalt imav mikrokiudlapp värvipinna täiuslikuks viimistlemiseks peale vahatamist. Eemaldab vaha ja poleerimisvahendi jäägid täielikult jättes värvipinna kerge vaevaga särama. Pestav. Suurus 40x40 cm. SO-416-200

Sisepuhastuslapp Mikrokiudlapp interjööri, klaaside, peeglite, plastikpindade, polstrite ja tekstiilpindade puhastamiseks. Ei jäta ebemeid. Pestav. Suurus 40x40 cm. SO-416-500

78


Auto-/haagissuvila hooldusjuhend Auto-/haagissuvila hooldamist alustatakse kontrollides, millises seisukorras see on, millist mustust sellel on ning millises seisukorras on värv. Oluline on, et erinevatel aastaaegadel tekkinud mustus eemaldataks õigete ainetega. Talvel soolast, asfaldist ja naastudelt eemaldunud metallitolmust, porist ja nõest tekkinud raskesti eemaldatava mustuse jaoks on vaja tõhusaid lahusteid. Lihtsaim viis värvipinnalt raskete plekkide eemaldamiseks on pesta seda lahusti-vahašampooniga, mis sisaldab vajalikus koguses lahustit, šampooni ning värvipinda kaitsvat ehtsat Carnauba vaha. Lahusti-vahašampooni lahustisisaldus on u 40% ning see on sellisel kujul, mis ei kahjusta tihendeid. Suvel, kui mustust tekitavad peamiselt pori, nõgi ja tolm, sobivad pesemiseks kõige paremini autošampoonid või rohkesti Carnauba vaha sisaldav vahašampoon. Pärast pesemist tuleks auto-/haagissuvila pind ka kuivatada, et sellele ei jääks kuivanud veepiiskade jälgi. Kuivatamise lihtsustamiseks on loodud spetsiaalseid kaabitsaid ning tehis- ja ehtsast lambanahast valmistatud käsnu. Pesemist tuleks alustada velgedest, mille raskesti eemaldatava piduriklotside tolmu puhastamiseks sobib kõige paremini velgede pesuvahend. Suvel on surnud putukate eemaldamine auto esiotsalt, peeglitagustelt ning tuuleklaasilt värvipinda kahjustamata lihtsam spetsiaalse putukaeemaldusvahendiga, mida pihustatakse enne käsi- või masinpesu töödeldavatele kohtadele. Kui värvimata plastosad nagu põrkerauad, iluliistud ja peeglitagused paistavad luitunud ja hallid saab nende algse värvi taastada spetsiaalselt välimiste plastosade töötlemiseks mõeldud ning märga ja tolmu hülgava pinna jätva vahendiga. Kui vesi pärast pesemist värvipinnal ei sätenda, vajab pind tõenäoliselt kaitsevahatamist. Korralik vahatamine

paar korda aastas annab värvipinnale suurepärase kaitse õhusaaste, mustuse, päikese UVkiirguse ning lindude väljaheidetest tulenevate kahjustuste vastu. Vahatamist tuleb alustada värvipinna analüüsimisega, sest turul on mitmeks erinevaks otstarbeks sobivaid vahasid. Parima lõpptulemuse saavutamiseks tasub valimiseks pisut aega kulutada. Uutele ja värskelt värvitud, pisut läiget kaotanud, tuhmunud ja ilmastiku poolt kahjustatud pindadele on kõigile oma eriained. Lisaks tasub pöörata tähelepanu vahade erinevatele puhastusomadustele. Cleanerit sisaldavad vahad eemaldavad tõhusalt pleekinud kohad, väiksed kriimud ja hõõrdunud alad. Palju lahusteid sisaldavad vahad omakorda eemaldavad hästi pigi, vaiku jms raskesti eemalduvat mustust. Traditsioonilised süsivesinikel baseeruvad vahad tuleb kanda jahedale värvipinnale ja soovitavalt varjus. Turule on tulnud ka vähem loodust koormavate, biolagunevate lahustitega varustatud vahasid, mida saab kasutada nii otseses päikesepaistes kuumades kui ka jahedates oludes. Värvimata plastpindu oleks hea enne vahatamist kaitsta, siis vaha neile ei nakku. Kui iluliistudele siiski tekib või on varasemate vahatamiste käigus jäänud vahaplekke, on nende puhastamiseks olemas puhastuskäsn, mille abil on lihtne plekid eemaldada. Kui auto-/haagissuvila on väljast puhas, hästi kaitstud ja läikiv, on järg siseruumide käes. Siseruumide puhastamist alustatakse hoolika tolmuimemise ja vaipade kloppimisega. Järgmiseks pestakse aknad. Akende pesu on tihti üsna keerukas ülesanne. Tasuks muretseda spetsiaalselt akende pesemiseks mõeldud ebemevaba mikrokiudlapp ja lisada sellele pisut aknapesuvahendit (soovitavalt alkoholivaba), nii saab mustuse kergemini lahti ning tulemuseks on ühtlaselt puhast klaas. Aknakardinate puhastamisel tuleks arvestada,

kas tegemist on plekkide eemaldamise või üldise puhastamisega. Plekid eemaldatakse plekieemaldusvahendiga ja seejärel üldine mustus vahulaadse kardinapuhastusvahendiga. Nahkistmete puhastamiseks ja hooldamiseks on turul nahahooldusvahendeid, mis sisaldavad hooldavat ja nahka pehmendavat mesilasvaha. Kõvasid plastpindu, näiteks lävepakku, uksekatteid, istmetaguseid jms puhastatakse selleks otstarbeks mõeldud sisepuhastusvahendiga, mis taastab pindade algse läike ja annab värske lõhna. Armatuurlaua ja muude sisepindade töötlemiseks on erinevaid vahendeid, ühed jätavad pehme siidja läike, teised täiesti mati pinna. Kui soovite eriti läikivat pinda, siis selleks võib kasutada silikooni, mis ka määrib plastosi ja eemaldab nende krigina. Lõplikuks viimistlemiseks, kui auto-/haagissuvilas on veel mingi ebameeldiv lõhn (nt suitsulõhn), võib pihustada õhuvärskendajat, nii saab sõiduk taas kauniks ja esinduslikuks.

79


Thule|Omnistor markiisid Thule|Omnistor markiisid

Saa enemmän irti lomastasi Luettelo 2010

Vt täpsemaid andmeid Omnistori toodete soomekeelsest kataloogist Tämä kuva on käsitelty kuvankäsittelyohjelmalla, eikä vastaa todellisuutta

OM 8

FIN

www omnistor com

1

Mõeldud eelkõige Caravan Style kottmarkiisile • • • • •

Väga kerge Katkematu tervik – pole vahesid markiisi ja seinte vahel Kaasaegne disain Suured panoraamaknad Hea ventilatsioon

Lugege lisa uuest Thule|Omnistori tootekataloogist 2010

manuaalselt juhitav markiis • väga kerge • paigaldatakse haagise katte soonde • elegantne disain

manuaalselt juhitav markiis • teleskoopvardad • automaatne kerimisfunktsioon manuaalne markiisi

80

markiis vedruvarrastega • seinakinnitus • kiire paigaldus • kaasaegse disainiga markiis

markiis vedruvarrastega • seinakinnitus • pikema ja laiema mõõduga markiis vedruvarrastega

markiis vedruvarrastega • katusekinnitus • pikemad ja laiemad mõõdud • auto- ja haagissuvilatele manuaalselt juhitav markiis

markiis vedruvarrastega • katusekinnitus • auto- ja haagissuvilatele vedruvarrastega markiis

manuaalselt juhitav markiis • paigaldatakse markiis vedruvarrastega • spetsiaalne akna peale • automaatne kerimisfunktsioon disain VW T5 Multivan mudelile paigaldavedruvarrastega markiis takse katusesoonde • väga kerge


81


Maaletooja: AS KG Knutsson Saeveski 12, 11214 Tallinn www.kgk.e

KG KNUTSSON

Karavan 2010  
Karavan 2010  

Autosuvilatele

Advertisement