Asteria Expeditions - Zomers Lapland, Noorwegen en IJsland 2024

ZOMERS LAPLAND NOORWEGEN & IJSLAND

2024

BEGELEIDE REIZEN IN KLEINE GROEP & INDIVIDUELE PROGRAMMA'S

MIDDERNACHTZON & NOORDERLICHT

FLY & DRIVES, AVONTURENWEKEN, CITYBREAKS, NATUUR & FOTOGRAFIE, WANDELEN & FIETSEN

HOTELS, CHALETS, LODGES, RORBUS, ICEHOTEL

TITEL Ontdek samen met

Ondertitel Asteria Expeditions

het Hoge Noorden en bezorg uzelf een onvergetelijke ervaring

ZOMERS LAPLAND,

NOORWEGEN & IJSLAND REIS

2024

Beste reisliefhebber,

XX

Het Hoge Noorden fascineert in vele facetten. De uitgestrektheid XX DAGEN / XX NACHTEN en de diversiteit in landschappen, de fauna en flora, aangevuld met hier en daar een vleugje cultuur, nodigen uit om ontdekt te worden. Verblijf er in typische logies en proef er de lokale keuken. Intro STERKE PUNTEN Beleef er de middernachtzon tijdens de zomermaanden of • Rechtstreekse vluchten aanschouw het magische noorderlicht vanaf september. Deze brochure bevat een divers aanbod van programma’s naar Zomers Lapland, Noorwegen en IJsland. Er is een ruime keuze uit prachtige en complete rondreizen in kleine Nederlandstalige groep, individuele programma’s, fly & drives, natuurreizen, avonturenweken en meerdaagse tochten per fiets, te voet of met een zeiljacht. Voor alle programmamogelijkheden verwijzen wij graag naar onze website www.zomerslapland.be en www.asteriaexpeditions.be. 2

Ieder programma is zorgvuldig voorbereid en uitgetest door ons ervaren en enthousiast team. Elk programma is samengesteld met oog voor detail en met bijzondere aandacht voor het beste wat ieder streek te bieden heeft. Er is voor elk wat wils en ieder programma is gericht op een ideale mix van natuur, avontuur, activiteiten, een cultuur,op comfort, luxe, lokale keuken, Ontdek ditstreepje programma exclusieve locaties … zonder daarbij de prijs-kwaliteitsverhouding www.asteriaexpeditions.be uit het oog te verliezen.

Gebruik programmacode XXX

Verder verwijzen wij ook graag naar onze aparte brochures ‘Winters Lapland’ en ‘Reizen Buiten het Gewone’. Deze brochures bevatten respectievelijk ons volledig aanbod naar Winters Lapland, inclusief rechtstreekse vluchten, en onze Nederlandstalige begeleide groepsreizen naar unieke bestemmingen wereldwijd en in Europa. Alvast veel leesplezier! Nico De Mûelenaere Product Manager

Noordkaap Hammerfest

DAG 1

LAPLAND

Vlucht

Tromsø SENJA

Alta Lyngen

Kautokeino

VESTERÅLEN

Jokkmokk

Snaefellsnes

Inari

Lapland is de benaming voor Kilpisjärvi een regio in Noord-Scandinavië Ivalo Evenes Saariselkä Björkliden die zich grotendeels boven en rond de noordpoolcirkel bevindt. Muonio LOFOTEN Jukkasjärvi Levi Zweden, tot in Deze regio strekt zich uit van Finland, over Kebnekaise Kittilä Bodø Kiruna Ylläs Noorwegen. Luosto

NOORSE ZEE

Dalvik Akureyri

Kirkenes Karasjok

Húsavik Mývatn

IJSLAND

Thingvellir Gulfoss Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork Blue Lagoon Stokkseyri Vik Kristiansund Ålesund

Flåm Voss Bergen

Stavanger

Rovaniemi

Lapland is één van de weinige plaatsen opRanua onze aarde waar de Ruka Boden Kuusamo Luleá natuur nog oorspronkelijk en onaangetast deze ongetemde Kemi is. In Syöte NOORWEGEN wildernis heersen een rust en stilte die we eigenlijk niet meer Oulu Kajaani nodigt uit voor mogelijk houden. Een overvloed aan ruimte Kuhmo voor een avontuurlijke tocht in de eenzaamheid van deze Trondheim wondermooie regio. Zomers Lapland betekent het ervaren van FINLAND deRøros middernachtzon (half mei tot eind juli). Vanaf september kan u er zelfs ZWEDEN al het noorderlicht waarnemen. Geiranger Otta Fagernes

In Lapland wonen de Sámi, de enige inheemse bevolkingsgroep Geilo van Noord-Europa. De Sámi spreken hun eigen taal en Oslo Helsinki Stockholm hebben hun eigen kleurrijke cultuur. Ondanks hun moderne en eigentijdse levenswijze houden de Sámi hun tradities in ere BOTNISCHE GOLF zoals de kleurrijke klederdracht, de rendierboerderijen en de ‘joiku-zang’.

DENEMARKEN Deze streek heeft perfect zijn authenticiteit en charme weten te

bewaren. Hier beleeft u nog de echte natuur; de fauna en flora zijn indrukwekkend, de lucht puur en het water zuiver.

VERENIGD KONINKRIJK Dublin

NEDERLAND

IERLAND

Amsterdam Londen

Berlijn NOORWEGEN

DUITSLAND

BELGIË

Brussel

Parijs

FRANKRIJK

POLEN Noorwegen is een fascinerend land dat zich lang uitstrekt langs de Noorse Zee. U kan de volledige kustlijn ontdekken dankzij onze groepsreis 'Noorse Kust en Fjorden', met als hoogtepunt een bezoek aan de Noordkaap. Maar u kan ook heel uitgebreid stukjes van Noorwegen ontdekken. Wat had u bijvoorbeeld gedacht van een verblijf in typische vissershuisjes op de idyllische Lofoten? Of de typische fjordenlandschappen in het zuiden in combinatie met Oslo, Bergen of Flåm, de steilste bergtrein van Europa?

RU

IJSLAND Denk aan IJsland en u maakt vanzelf associaties: het hippe Reykjavík, de schitterende therapeutische Blauwe Lagune of misschien de muziek van Björk of Sigur Rós. Maar dit land van kokende modderpoelen, spuitende geisers, gletsjers en watervallen zit vol avontuur. Het adembenemende landschap inspireert artiesten en fotografen. IJsland is het dunst bevolkte land van Europa, met een puur, onvervuild en enigszins magisch landschap. De zomers zijn verbazend warm, rijk en groen. De dagen worden steeds langer, tot midzomer, wanneer de zon nét de horizon raakt maar nooit echt onder gaat. Vanaf september kan u er al de verbazende groene, blauwe, gele en roze lichtgolven van het noorderlicht in de nachtelijke hemel bewonderen en het is minder koud dan u zou denken. Maar wanneer u ook komt, u kunt altijd rekenen op de warmte van de IJslanders en hun verlangen om hun cultuur te delen.

RUIME VLUCHTKEUZE Asteria Expeditions werkt volledig onafhankelijk en gaat voor u altijd op zoek naar de beste vluchtvoorstellen op het vlak van prijs én vluchttijden. Door onze sterke inkoopkracht beschikken wij over heel competitieve tarieven. Hiervoor werken wij samen met erkende EU luchtvaartmaatschappijen die de rechten van de passagiers erkennen. Tot deze maatschappijen behoren o.a. Finnair, Icelandair, SAS - Scandinavian Airlines en Eurowings. Vertrekken zijn mogelijk uit Brussel, maar ook uit Amsterdam en Düsseldorf. Hoe meer flexibiliteit u heeft in vertrekdata en hoe vroeger u reserveert, hoe groter de kans dat we voor u nog vluchten vinden aan de (goedkoopste) basisprijs. Enkel de vakantieperiodes, verlengde weekends en reizen van weekend tot weekend zijn traditioneel duurder en hier zijn mogelijk vluchttoeslagen van toepassing. Voor onze groepsreizen wordt er gewerkt met een vaste prijs en zijn er geen toeslagen mogelijk. Voor onze begeleide groepsreizen wordt gewerkt met vaste data, voor onze individuele programma’s en fly & drives zijn vertrekken praktisch elke dag mogelijk. Mits kleine toeslag kan u tijdens de individuele programma’s ook stopovers maken in Helsinki, Oslo of Stockholm voor 1 of meerdere nachten. In deze steden kan Asteria Expeditions diverse en centraal gelegen hotels voorstellen naar ieders wens en budget. Geef ons uw programmakeuze(s) door en de periode waarin u kan reizen. Asteria Expeditions zal vervolgens voor u de beste vluchtmogelijkheden uitzoeken en u een detailofferte bezorgen. Kijk en vergelijk!

GROEPEN & INCENTIVES Asteria Expeditions heeft door de jaren heen een ruime ervaring en flink wat referenties opgebouwd wat betreft groeps- en incentive­­reizen. Het samenstellen van een geslaagde groepsreis, incentive, teambuilding, meeting of congres is specialistenwerk en wordt door Asteria Expeditions met uiterste zorg en precisie uitgevoerd.

Zomers Lapland, Noorwegen of IJsland is dé ideale bestemming en vormt het perfecte kader om uw ultiem reisdoel te realiseren. Asteria Expeditions zorgt, aan de hand van zijn goede contacten ter plaatse en kennis van de bestemming, voor het beste programma op maat om u zo een onvergetelijke ‘wauw ervaring’ te bezorgen waarover nog lang zal nagepraat worden. De mogelijkheden zijn eindeloos en in deze brochure vindt u alvast enkele leuke ideeën terug. Neem gerust contact op met Asteria Expeditions om de mogelijkheden te bespreken.

BELANGRIJK De programma’s in deze brochure zijn een selectie van de betere reizen uit ons aanbod. Voor nog meer keuze kan u steeds terecht op www.asteriaexpeditions.be of volg ons via Facebook.

KIES HET PROGRAMMA DAT BIJ U PAST BEGELEIDE GROEPSREIZEN Asteria Expeditions organiseert maandelijks meerdere groepsreizen naar Zomers Lapland, Noorwegen en IJsland. Onze unieke groepsformules spreken ieder type reiziger aan omwille van de sterke inhoud en de mogelijkheid om zelf nog eigen accenten te leggen. Ons aanbod: • Programma’s met oog voor detail en meerwaarde • Programma’s voor ieders wens en budget • Kleine Nederlandstalige groepen • Ervaren Nederlandstalige gids of begeleider • Excursies, exclusieve locaties, gezellige wildernislodges, transfers en rondreisformules die op individuele basis niet mogelijk zijn. • Aandacht voor de lokale keuken • Themareizen: dieren en fotografie, middernachtzon, noorderlicht enz. • (Actieve) shortbreaks en avonturenweken, rondreizen, citybreaks en kindvriendelijke formules • Duidelijke prijzen, vlucht én bagage inclusief

INDIVIDUELE PROGRAMMA’S Wenst u liever op individuele basis te reizen? Dan kan u deelnemen aan één van onze individuele programma’s. •

Ons aanbod: • Programma’s met oog voor detail en meerwaarde • Programma’s voor ieders wens en budget • Rondreizen • Actieve vakanties: kano, kajak, rafting, walvissafari, zeearendsafari, king crabs, vissen … • Wandel- en fietsvakanties • Fly & drives (zie verder) • Bij vele programma’s geniet u steevast van een voordelenpakket aan inbegrepen excursies • Ter plaatse sluit u aan bij internationale groepjes of kies voor een programma op privé basis (mits supplement) • Duidelijke prijzen, vlucht én bagage inclusief FLY & DRIVES Asteria Expeditions organiseert diverse en uiterst complete fly & drives in Lapland, Noorwegen en IJsland. Uw wagen = uw vrijheid. De wegen zijn er tijdens de zomermaanden perfect berijdbaar en uw huurwagen brengt u naar de meeste authentieke plaatsjes. Deze fly & drives zijn enorm flexibel en u kan naar eigen keuze en budget op voorhand al excursies en/ of maaltijden bij reserveren. Zo verliest u geen onnodige tijd ter plaatse en bent u zeker van de beschikbaarheid. Asteria Expeditions gaat voor u altijd de beste prijzen na op de markt en werkt enkel met de beste autoverhuurmaatschappijen samen, incl. alle verzekeringen en afkoop van uw eigen risico. Zo komt u ter plaatse niet voor onaangename verrassingen te staan. Bezoek regelmatig www.asteriaexpeditions.be voor updates, nieuwe groepsreizen en individuele programma's naar Zomers Lapland, Noorwegen & IJsland.

TITEL INHOUD

Begeleide groepsreizen Ondertitel

Fjord Noorwegen met Oslo Bruisend Oslo Op ontdekking in het land van de Sámi Pracht van de Noorse Eilanden Op zoek naar het noorderlicht (herfst) Noorse kust & Fjorden met de Noordkaap Beren, wolven & veelvraten IJsland - land van geisers en vulkanen

8 8 10 12 14 16 18 20 22

Individuele afreizen Natuurweek in het Oulanka NP (zomer) Kajak & Rafting avontuur Natuur & Dieren (Fly & Drive) Ruka Avonturenweek (zomer) Grote Fly & Drive Noord-Scandinavië Natuurweek in Zweeds lapland Magische Lofoten met de Noordkaap Noorse eilanden (Fly & Drive) Ontdekking van de Noorse fjorden met Oslo REIS Grote Fly & Drive Zuid-Noorwegen

26 26 28 30 32 34 36 38 40 42 44

Meerdaagse XX DAGENtochten / XX NACHTEN Rondane Nationaal Park (wandelvakantie) Mjolkevegen (fietsvakantie) Intro STERKE Langs dePUNTEN Arctische kust (fietsvakantie) • Zeilavontuur Rechtstreekse vluchten Lofoten, Vesterålen en Senja

46 46 48 50 52

IJsland Hoogtepunten van Zuid-IJsland (Fly & Drive) Op ontdekking langs de kust (Fly & Drive) Land van water & vuur (Fly & Drive)

54 54 56 58

XX

VROEGBOEKACTIES

Droomt u er al langer van om het Hoge Noorden eens in al zijn pracht te ontdekken? Wenst u eens rustig te verblijven in een gezellige chalet middenin de natuur of heeft u het graag wat actiever? Maak uw droom waar! Hoe vroeger u reserveert, hoe groter de kans dat u vluchtplaatsen heeft in de goedkoopste prijsklasses. Maak gebruik van onze diverse vroegboekacties en bezorg uzelf wat extra vakantiebudget of een interessante upgrade. Onze vroegboekacties lopen tot 4 maanden voor afreis Ontdek dit programma op en voor wie nog vroeger reserveert ontvangt vaak nog extra www.asteriaexpeditions.be voordelen. Breng daarom regelmatig een bezoek aan www.asteriaexpeditions.be volg ons op Facebook. Gebruik programmacodeofXXX

MOEILIJKHEIDSGRAAD PROGRAMMA'S voor kinderen en volwassenen iets actiever (niet voor kleine kinderen) actief en licht avontuurlijk (enkel volwassenen) avontuurlijk (goede conditie en/of ervaring aangeraden)

Noordkaap Hammerfest

DAG 1

WAAROM KIEZEN VOOR ASTERIA EXPEDITIONS?

Vlucht

Tromsø

SENJA

Snaefellsnes

Kirkenes

Karasjok Kautokeino

Inari 1 HeelVESTERÅLEN ruime vluchtkeuze Kilpisjärvi Ivalo Evenes in de prijsbijlage zijn inclusief 2 Alle vermelde prijzen Saariselkä Björkliden Muonio LOFOTEN Jukkasjärvi vluchten en luchthaventaksen zodatLeviu meteen een duidelijk Kebnekaise Kittilä Bodø beeld heeft wat uw reisKiruna kost en Ylläs u niet voor onaangename Luosto verrassingen komt te staan. Jokkmokk 3 Kiezen voor een pakketreis (inclusief Rovaniemi vlucht) betekent 100% Ranua Ruka Boden veiligheid en bijstand in geval van vertragingen of andere Kuusamo Luleá Syöte Kemi problemen (bv. stofwolk IJsland). NOORWEGEN Oulu 4 Vertrouw uw reis toe aan een reisprofessional met een Kajaani Kuhmo jarenlange ervaring en ruime kennis van de bestemming. Ons enthousiast team heeft maar één doel: onze passie voor het Trondheim Hoge Noorden met u delen. FINLAND Kristiansund Røros Ålesund 5 Asteria Expeditions werkt met betrouwbare partners die ZWEDEN Geiranger kwaliteit en service ook hoog in het vaandel dragen. Otta Fagernes 6 Door onze jarenlange ervaring en groeiende Flåm Voss Geilo inkoopkracht beschikken wij over scherpe tarieven die in Bergen Oslo voordeelpakketten worden aangeboden. Helsinki Stockholm 7 Al jaren een gevestigde waarde wat betreft groeps-en Stavanger BOTNISCHE incentive reizen naarGOLF Lapland, Noorwegen en IJsland. 8 Uw reis en uw geld zijn in veilige handen doordat Asteria Expeditions lid is van de Vereniging van Vlaamse Reisbureaus en verzekerd is tegen financieel onvermogen. DENEMARKEN 9 Asteria Expeditions past de voorwaarden van de Geschillencommissie Reizen toe. 10 In geval van mogelijke problemen of klachten tijdens uw reis NEDERLAND zijn wij steeds bereikbaar.

NOORSE ZEE

Dalvik Akureyri

Alta

Lyngen

Húsavik Mývatn

IJSLAND

Thingvellir Gulfoss Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork Blue Lagoon Stokkseyri Vik

VERENIGD KONINKRIJK Dublin

IERLAND

Amsterdam Londen

BELGIË

Brussel

Parijs

FRANKRIJK

Berlijn

DUITSLAND

BELANGRIJK POLEN

De inhoud van de programma's is gegarandeerd, de volgorde van excursies en bezoeken kan soms wijzigen. Alle activiteiten en transfers zijn bovendien onderhevig aan de weers- en klimaatomstandigheden. Hierdoor zijn wijzigingen in het programma of in het slechtste geval annulaties mogelijk. De inhoud van het programma en de veiligheid van de klant komen voor Asteria Expeditions altijd op de eerste plaats. Asteria Expeditions behoudt zich het recht om de volgorde van het programma aan te passen om zo het maximale uit het programma te halen en de reiziger de best mogelijke ervaring te bezorgen. Tekst onder voorbehoud van drukfouten. De gebruikte afbeeldingen in deze brochure worden zorgvuldig geselecteerd en dienen ter illustratie van het vermelde programma. Deze afbeeldingen zijn echter niet bindend. Alle laatste info, updates en reisvoorwaarden vindt u op www.asteriaexpeditions.be of bij uw offerte.

PRIJZEN Alle correcte prijzen en data vindt u op onze website terug of ontvangt u bij uw offerte. Onze offertes bevatten de juiste prijsberekening, incl. de toepasselijke (kinder) kortingen en eventuele vroegboekacties. Aan de hand van de programmacode kan u snel en gemakkelijk de data en prijzen terugvinden op onze website. Onze prijzen kunnen (voor nieuwe reservaties) in de loop van het jaar aangepast worden in functie van de prijzen op de markt en op basis van de bezetting van onze groepen en vluchten. Hoe vroeger u boekt, hoe groter de garantie op de laagste prijs.

RU

NOORWEGEN

Fjord Noorwegen met Oslo

BEGELEIDE GROEPSREIS 29 MEI 2024 10 SEPTEMBER 2024 9 dagen / 8 nachten STERKE PUNTEN

Ontdek het beste wat Zuid-Noorwegen te bieden heeft tijdens deze unieke 9-daagse cultuur en

• Verblijf in de Hanzestad Bergen

natuurreis. Vanuit Bergen, een prachtige Hanzestad, zal u de prachtige fjorden en landschappen

• Panoramische treinrit naar Flåm

ontdekken die ‘Fjord Noorwegen’ typeren met als hoogtepunt een treinrit naar Flåm en een

• Boottocht in de Naerøyfjord (UNESCO)

cruise in één van de vele indrukwekkende fjorden (UNESCO).

• Diverse Norway Scenic Routes • Fjordcruise in de Geiranger fjord

Vervolgens trekt u via het binnenland noordwaarts naar het dorpje Geiranger. Op weg naar

• De Art Nouveau stad Ålesund

Geiranger volgt u een aantal van de vele prachtige ‘Scenic Routes’ die Noorwegen telt en maakt

• Trondheim met o.a. de oude stad en de

u uiteraard een boottocht in de gelijknamige en mooiste fjord van Noorwegen. De ontspannende

Nidaros cathedraal • Panoramische treinrit van Trondheim naar Oslo • De hoofdstad Oslo

fjordcruise brengt u naar de art nouveau stad Ålesund. Vanuit Ålesund trekt u vervolgens via de indrukwekkende ‘Scenic route Atlantershavsvegen’ naar Kristiansund. Vanuit Kristiansund neemt u vervolgens een lokale ferry naar Trondheim. Tijdens de boottocht kan u genieten van nog meer prachtige landschappen vanaf het water. Bij aankomst te Trondheim gaat u van boord en bezoekt u er het oude centrum en de indrukwekkende Nidaros kathedraal.

Tenslotte maakt u een panoramische treinrit op de Dovre Bahn van Trondheim naar Oslo. In Oslo bezoekt u de belangrijkste musea en bezienswaardigheden en is er ook wat vrije tijd voorzien.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode NOFJ

De variatie in gekozen vervoersmiddelen (bus, trein, boot) bezorgt het programma een extra troef en wordt door onze reizigers enorm geapprecieerd.

Jokkmokk Noordkaap

DAG 1 Snaefellsnes BRUSSEL - BERGEN

Dalvik Akureyri

Húsavik

Mývatn

Snaefellsnes

Alta

Tromsø

Thingvellir Vlucht van Brussel naar Bergen. Gulfoss Reykjavik avik Aankomst enKefltransfer naarThorsmork het Grindavik Blue Lagoon Stokkseyri Vik hotel in het centrum van Bergen, de bruisende hoofdstad van het district van de Noorse fjorden. Stadswandeling langs o.a. NOORSE de ZEE oude houten Hanzegebouwen in de Bryggen Wharf. De kade van Bryggen is heel pittoresk en door UNESCO Dalvik beschermd. Akureyri

Hammerfest

NOORWEGEN

IJSLAND

Trondheim

Kilpisjärvi

Flåm Voss Bergen

Røros

Björkliden

IJSLAND

Jokkmokk

Oslo

Kuhmo

FINLAND

Rovaniemi

Boden Luleá Stockholm Kemi

Stavanger NOORWEGEN

DAG 4 O+L+D GEIRANGER - GEIRANGERFJORD ÅLESUND

Kajaani

Fagernes

Geilo

Húsavik

Mývatn

Oulu

Inari

Ivalo Saariselkä Muonio Ålesund Jukkasjärvi Levi Kebnekaise ZWEDEN Kittilä Bodø Kiruna Geiranger Ylläs Otta Luosto

Kristiansund

LOFOTEN

Evenes

Ruka Kuusamo Syöte

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN

Ranua Kemi

Kirkenes

Lyngen

SENJA

Rovaniemi

Boden Luleá

Ranua

Ruka Helsinki Kuusamo Syöte

BOTNISCHE Oulu GOLF

Kajaani

Kuhmo

Trondheim

FINLAND DENEMARKEN pen is opgenomen, een streling Røros Ålesund voor het oog en een onvergeteVERENIGD In de loop van de namiddag gaat lijke ervaring.ZWEDEN Geiranger KONINKRIJK Otta u aan boord van een lokale ferry Fagernes Dublin Geirangerfjord Flåm die de volledige DAG 6 O+L+D Voss GeiloNEDERLAND IERLAND Bergen zal volgen tot in Ålesund. Tijdens KRISTIANSUND - TRONDHEIM Berlijn Oslo Amsterdam de boottocht van ca 3 uur pas- Met een lokale Stockholm express ferry Helsinki Londen seert u o.a. de watervallen van de wordt vervolgens richting gezet DUITSLAND BELGIË Stavanger BOTNISCHE ‘Zeven Zusters’. naar Brussel Trondheim. Op deze manier POLENGOLF leert u het typische kustlandschap DAG 2 O+L+D DAG 5 O+L+D ook vanaf het water kennen. OnParijs BERGEN - MYRDAL - FLÅM ÅLESUND - MOLDE derweg passeert u o.a. het schierFRANKRIJK In de voormiddag neemt u de KRISTIANSUND eiland van Fosen en een aantal DENEMARKEN Fløibahn (funicular) waar u kan De mooie Art Nouveau stad, Åles- mooie eilandjes zoals Hitra en genieten van de mooie uitzichten und, is op 3VERENIGD eilanden gebouwd en Frøya. op Bergen en omgeving. met elkaarKONINKRIJK verbonden door vele In Trondheim bezoekt u o.a. de te shoppen of om nog een extra bruggen. In Ålesund wordt een Nidaros kathedraal en maakt u museum te bezoeken. Dublin In de namiddag beleeft u één van IERLAND korte stadswandeling gemaakt en een mooie wandeling in het oude NEDERLAND Berlijn de hoogtepunten van Fjord Noor- voor wie wil kan ook de heuvel centrum van de stad. DAG 9 O Amsterdam wegen. Met de ‘Bergen Bahn’ rijdt Aksla beklimmen van waar u kan OSLO - BRUSSEL DUITSLAND Londen BELGIË u met de trein naar Myrdal. Hier genieten van mooie panorama’s. DAG 7 O+L+D Transfer rond de middag naar de Brussel neemt u de panoramische trein TRONDHEIM luchthaven van Oslo voor de tePOLEN - OSLO naar Flåm. De ‘Flåm Bahn’ is één Treinrit ‘Dovre Bahn’. Dit panora- rugvlucht. van de meeste steile spoorlijnen mische treintraject staat in vele Parijs van de wereld en staat niet voor reisgidsen als ‘uniek’ beschreven FRANKRIJK niets op de lijst van UNESCO. en onderweg zal u kennismaken met de prachtige landschappen DAG 3 O+L+D van het binnenland.

Vrije voormiddag.

Kristiansund

FLÅM - NAERØYFJORD GEIRANGER

’s Morgens gaat u in Flåm aan boord van een lokale ferry die u naar Gudvangen zal brengen. Onderweg passeert u o.a. de Aurlandsfjord en de Naerøyfjord. Onderweg zal u kunnen genieten van de adembenemende landschappen rondom u. In de namiddag maakt u een prachtige busrit naar het dorpje Geiranger, gekend van de gelijknamige en wereldberoemde fjord. De busrit neemt iets meer dan een halve dag in beslag maar uw tijd wordt ruimschoots beloond met spectaculaire panorama’s onderweg. Zo worden een aantal Scenic Routes (Aurlandsfjellet en Geiranger - Trollstigen) gevolgd en ook een staafkerk bezocht.

RU

Lichte lunch in het barrijtuig. Na een aangename en comfortabele rit komt u in de loop van de namiddag aan in het centrum van Oslo.

Per bus wordt u in de namiddag naar het vissershaventje van Kristiansund gebracht. Deze rit behoort tot de meest spectaculaire rit van de hele rondreis. Er wordt een omweg gemaakt en vanaf Bud tot aan Kårvåg wordt de ‘Atlantershavswegen’ (Scenic Route) gevolgd, een relatief kort traject van 36 km. Diverse eilandjes zijn er met maar liefst 7 bruggen met elkaar verbonden. Een staaltje van modern ingenieurswerk die elegant in de natuurlandschap-

DAG 8 OSLO

O+L+D

In de voormiddag bezoekt u per boot en per bus de 2 belangrijkste musea van de stad; het Fråm Museum die u meer zal vertellen over de maritieme geschiedenis van Noorwegen, en het Vigelandpark, een prachtig buitenluchtmuseum met schitterende beeldhouwwerken. Bovendien heeft u vanaf het Vigelandpark prachtige uitzichten op Oslo en omgeving. Stadswandeling in de namiddag, gevolgd door vrije tijd. Ideaal om

PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 3.545/pers in een hotelkamer (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

NOORWEGEN Bruisend Oslo

BEGELEIDE GROEPSREIS 16 MEI 2024 21 JUNI 2024 22 JULI 2024 5 DAGEN / 4 NACHTEN

STERKE PUNTEN

Ontdek het beste van de hoofdstad van Noorwegen. Slenter door levendige stadswijken,

• Rechstreekse vluchten

ontdek de innovatie architectuur, hippe bars & restaurants & bezoek de talrijke musea die tot de

• Gevarieerd programma

wereldklasse behoren.

• Alle belangrijke bezienswaardigheden • Alle belangrijke musea

De bruisende stad heeft Oslo een hoog kunstgehalte: naast tientallen galerijen, zijn er zo’n

• Vol pension (lokale keuken)

50 musea waarvan enkele tot wereldklasse behoren. Met onderwerpen variërend van Edvard

• Diners in de betere restaurant

Munch tot Vikingschepen en de Nobelprijs voor de Vrede. Ook liefhebbers van moderne kunst &

• Kleine reisgroep

architectuur komen aan hun trekken. De voorbije jaren zijn er verschillende nieuwe buurten in de binnenstad gecreëerd met heel wat (nieuwe) bezienswaardigheden. De hoge gebouwen in Barcode en mooie bezienswaardigheden zoals de Opera en het Astrup Fearnley museum veranderen het uitzicht van de stad. Tot de nieuwste aanwinsten van de stad behoren het nieuwe Munch Museum en het Nationaal Museum.

Oslo is bovendien ook nog een groene stad en kreeg in 2019 de prestigieuze titel Europese Groene Hoofdstad. Iets meer dan de helft van het grondgebied van de gemeente Oslo bestaat uit bossen en parken. De bekende Oslofjord loopt tot in het centrum.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode NOOS

Jokkmokk Noordkaap Dalvik Akureyri

Húsavik

Hammerfest

Boden Luleá

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

enige museum ter wereld dat NOORWEGEN Oulu slechts aan één kunstenaar is Alta Kirkenes Tromsø Kajaani Thingvellir Vlucht van Brussel naar Oslo.Aangewijd. Edvard Munch was een Gulfoss Kuhmo Reykjavik Lyngen Karasjok SENJA Keflavik komst in de namiddag en transfer wereldberoemde schilder en graGrindavik Thorsmork Kautokeino Blue Lagoon Stokkseyri VESTERÅLEN Inari (per trein) naar het centrum Vik van ficus uit Noorwegen. Hij heeft zijn Trondheim Kilpisjärvi Ivalo Oslo. Het hotel bevindt zich vlak- plek in de geschiedenis verdiend Evenes FINLAND Saariselkä Kristiansund Røros Björkliden Muonio bij en is gemakkelijk te voet te dankzij zijn kunstwerken die beïnLOFOTEN Ålesund Jukkasjärvi Levi bereiken. vloed Kebnekaise ZWEDEN NOORSE ZEEzijn door zijn rusteloze ziel Kittilä Bodø Kiruna Geiranger Ylläs en de prachtige Noorse natuur. Otta Luosto Fagernes Eerste verkenning van Oslo met 'De Schreeuw', zijn bekendste Flåm Voss Jokkmokk Geilo een wandeling en bezoek aan & meest iconische meesterwerk Rovaniemi Bergen Oslo de indrukwekkende Deichman bikent iedereen. Ranua Ruka Boden Dalvik Helsinki Kuusamo Luleá Stockholm bliotheek. Deze Húsavik bibliotheek wordt Akureyri Syöte Kemi Mývatn Stavanger NOORWEGEN genoemd als één van de mooiste Het gebouw op zich is ook al inBOTNISCHE Snaefellsnes Oulu GOLF bibliothekenIJSLAND ter wereld. Opval- drukwekkend. Het zestig meter Kajaani Thingvellir Gulfoss lend aan het gebouw is de boven- hoge gebouw dat de helft minder Kuhmo Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork ste verdieping: De vorm verwijst uitstoot heeft dan soortgelijke Blue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim naar een opengeslagen boek. gebouwen. Veel architectoniFINLAND DENEMARKEN sche beslissingen zijn genomen Kristiansund Røros Ålesund Elke avond wordt een lokaal res- op basis van het klimaat. Het kollen gepland. Vanaf de spring- een korte stadswandeling geVERENIGD schans heeftZWEDEN taurant opgezocht voor het diner. gebouw is bekleed met gerecyu een fantastisch uit- pland waar we onder andere het Geiranger KONINKRIJK Otta Deze gezellige of typische loca- cleerde aluminium golfplaten die zicht over de omgeving van Oslo bekende stadhuis van Oslo pasFagernes Dublintransparantieg- Flåm ties zijn gelegen in het centrum een verschillende en de gelijknamige fjord. seren, gekend om de uitreiking Voss GeiloNEDERLAND IERLAND Bergenis van de stad en gemakkelijk te raad hebben. De buitenkant van de Nobelprijs voor de Vrede, Berlijn Oslo Amsterdam voet bereikbaar. Op deze manier ontworpen om zonlicht te filteren het Nobels vredemuseum, Aker Helsinki Stockholm DUITSLAND Londen maakt u optimaal kennis met de en te weerkaatsen zodat de temBrygge met talrijke bars en restauBELGIË Stavanger BOTNISCHE rants aan het water en het prachtiBrussel diversiteit van de Noorse keuken. peratuur binnen constant blijft. POLENGOLF De lunches worden iedere keer ge Astrup Fernley museum. voorzien in een lokaal restaurant. Verder ontdekt u ook nog de Parijs Akrobaten Brug Stortinget, de DAG 5 O FRANKRIJK OPMERKING: Oslo Domkert en DronningsparOSLO - BRUSSEL DENEMARKEN Asteria Expeditions kiest voor ken, een groene oase van Oslo. Vrije voormiddag. Ideaal om faculeen centraal gelegen hotel dat tatief nog een museum bezoek in VERENIGD gemakkelijk en op de snelst te plannen of om te shoppen. KONINKRIJK mogelijke manier te bereiken Dublin is. Door de centrale ligging in IERLAND Transfer (per trein) naar de luchtNEDERLAND Berlijn het centrum worden een groot haven voor de terugvlucht. Amsterdam deel van de bezoeken te voet DUITSLAND Londen BELGIË afgelegd. De locaties die iets Brussel verder van het centrum geleDAG 4 POLEN O+L+D gen zijn worden bezocht per OSLO openbaar vervoer (bus, trein, In de voormiddag staat een wanParijs boot) om zo de ecologische deling gepland langs de rivier FRANKRIJK RU voetafdruk tot een minimum te Akerselva, Oslo’s groene long. beperken. Langs de rivier zijn er veel parken en natuurpaden. De wandeling DAG 2 O+L+D eindigt bij Mathallen food court. OSLO Hierna vertrekt u per bus naar het Volledige dag stadswandeling. DAG 3 O+L+D Ekebergparken, gelegen in een Bezoek aan de Opera van Oslo. OSLO bosrijke omgeving ten zuiden van De opera heeft één van de be- In de voormiddag bezoekt u per Oslo. roemdste daken ter wereld dat boot en per bus nog 2 belangrijvrij toegankelijk is voor iedereen. ke musea van de stad; het Fråm In de namiddag bezoekt u het Het absolute tegenovergestelde Museum en het Vigelandpark. gloednieuwe Nationaal Museum PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) van de ‘gelieve niet aan te komen’ Het Fråm Museum is op het mu- voor Kunst, Architectuur en -cultuur waar reizigers vaak reke- seumeiland gelegen en bereikt Design (geopend in 2022). Het Vanaf € 1.895/pers in een honing mee moeten houden. Zowel u via een korte boottocht vanuit museum bezit de grootste kunsttelkamer. binnen als buiten heeft de Opera het centrum. Hier komt u meer verzameling van Noorwegen. van Oslo enkele verrassingen in te weten over de maritieme ge- In zijn collectie bevinden zich Raadpleeg dit programma op 11 petto. schiedenis van Noorwegen. Per onder andere werken van Edvard onze website aan de hand van bus bereikt u het Vigelandpark, Munch, waaronder een schildede programmacode om alle Vlakbij de opera ligt ook de wijk een prachtig buitenluchtmuseum rij van 'de De Schreeuw' en de vertrekdata en prijzen te ont‘Barcode’. Deze wijk bestaat uit met schitterende beeldhouwwer- eerste versie van 'Meisjes op dekken. nieuwe multifunctionele hoog- ken. Bovendien heeft u vanaf het de pier'. Het museum heeft ook bouw die recent in 2016 werd ge- Vigelandpark prachtige uitzichten werken in bezit van Pablo Picasbouwd. op Oslo en de omgeving. so, Vincent van Gogh, Claude Monet en Henri Matisse. Vervolgens bezoek aan het In de namiddag staat een uitstap Nieuwe Munchmuseum. Het naar het hoger gelegen Holmen- Na het museumbezoek staat nog DAG 1 Snaefellsnes BRUSSEL - OSLO

IJSLAND

Mývatn

NOORWEGEN - ZWEDEN - FINLAND Op ontdekking in het land van de Sámi

BEGELEIDE GROEPSREIS 12 JUNI 2024 12 dagen / 11 nachten STERKE PUNTEN • Complete ontdekking van Lapland • Arktikum Museum, Santa Claus Village, Ranua Wildlife Park • Wandeling met husky’s en kennismaking met rendieren • Ervaren van de middernachtzon • Kennismaking met de Sámi-cultuur • Bezoek aan de Noordkaap • Bezoek aan 1 van de grootste zeevogelkolonies van Noorwegen • Proeven van king crabs • Tromsø en de idyllische Lofoten 12

en Vesterålen, met walvis- en zeearendsafari

Reis mee met Asteria Expeditions tijdens deze uiterst complete ontdekking van NoordScandinavië (Lapland). Deze rondreis is de meest complete formule om alle hoogtepunten te ontdekken waarin zowel de natuur- als de cultuurliefhebber volop aan z’n trekken komt. Naast alle belangrijkste bezienswaardigheden komen ook de minder belopen paden aan bod. Rondreis in kleine groep op basis van vol pension met ALLE bezoeken inbegrepen. Uw reis start vanaf de Noordpoolcirkel met een bezoek aan een typische kerkdorp in Zweden. Vervolgens brengt u een bezoek aan Rovaniemi, de stad van de Kerstman en het Arktikum Museum. Een bezoek aan dit museum vormt de beste basis om het Noorden van Scandinavië beter te begrijpen en te ontdekken. Hierna wordt u meegenomen op een reis doorheen de Sámicultuur tot helemaal op het meest noordelijke punt van Europa, de Noordkaap. Op het programma staan o.a. een bezoek aan een Wildlife Park, een wandeling met husky’s, een bezoek aan een rendierboerderij, Karasjok (de hoofdstad van de Sámi), een bezoek aan één van de grootste vogelkolonies van Noorwegen (met o.a. papegaaiduikers), de Noordkaap, king crab proeven, Alta met z’n rotstekeningen uit de prehistorie, de levendige stad Tromsø, een

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik Gebruik programmacode programmacode ZLSA XXX

walvissafari in de Vesterålen, de idyllische Lofoten met een eilandrondrit, zeearendsafari en nog veel, veel meer.

Noordkaap Hammerfest

kyboerderij bezoeken. Samen met een gids maakt u een wanAlta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Luleå. Bij aankomst deltocht met de husky’s in de Lyngen Karasjok SENJA maakt u meteen kennis met een natuur. U bezoekt ook nog kort Kautokeino VESTERÅLEN Inari typisch Zweedse traditie, nl. de een lokale rendierboerderij. In Kilpisjärvi Ivalo ‘fika’ of de ‘Zweedse koffiebreak’. de late namiddag wordt er verder Evenes Saariselkä Björkliden Muonio Deze koffiebreak houdt veel meer gereden naar Karasjok, de hoofdLOFOTEN Jukkasjärvi Levi in dan enkel een koffie drinkenNOORSE plaatsZEE van de Sámi. Deze regio Kebnekaise Kittilä Bodø Kiruna Ylläs met een gebak of zoetigheid er bij. in Noorwegen (of Finnmarken) is Luosto Hierna brengt u een bezoek aan gekenmerkt door z’n vele dorpjes Jokkmokk Gammelstad (UNESCO Wereld- die nog grotendeels uit etnische Rovaniemi erfgoed). Gammelstad is een Sámi bestaan. Ranua Ruka Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá kerkdorp dat ontstond in de 14e Akureyri Syöte Kemi Mývatn NOORWEGEN eeuw met een grote culturele en DAG 5 O+L+D Snaefellsnes Oulu IJSLANDvoor Luleå en historische waarde KARASJOK - NOORDKAAP Kajaani Thingvellir Gulfoss deReykjavik rest van Zweden. Bezoek aan het Sápmi Culture Kuhmo Keflavik Grindavik Thorsmork Park, een openluchtmuseum waar Blue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim DAG 2 O+L+D u alles zal te weten komen over LULEÅ - ROVANIEMI de tradities en de cultuur van Kristiansund de DAG 10 FINLAND O+L+D Røros Ålesund De rondreis wordt verder gezet Sámi. Na de middag wordt u met VESTERÅLEN - LOFOTEN ZWEDEN naar Fins Lapland en meer be- de bus naar Honningsvåg geVanuit Andenes maakt u een walGeiranger Otta paald Rovaniemi. In Rovanie- bracht, één van de meest noordevissafari waarbij u diverse walvisFagernes mi verblijft u in het beste boe- lijke stadjes van Noorwegen. Een VossFlåm soorten kan spotten. Vervolgens Geilo Bergen tiekhotel van Noord-Europa, groot stuk van de reisweg loopt wordt u per bus naar de idyllische Oslo nl. het Arctic Light hotel. Laat u langs de Porsangerfjord. Lofoten gebracht met onderweg Helsinki Stockholm er verrassen door de heerlijke nog wat sightseeing. Op de LofoStavanger BOTNISCHEten komt de natuur- en cultuurliefkeuken! Bezoek in de namiddag Rond Middernacht bezoekt u de GOLF aan het Arktikum Museum, een Noordkaap, het meeste noordehebber volop aan z’n trekken. Niet ideale introductie tot Lapland en lijke punt van het Europese vasvoor niets wordt dit gebied door Noord-Scandinavië. teland. Er is geen magischere UNESCO als uniek bestempeld. plaats van de Noordkaap om het DENEMARKEN DAG 11 O+L+D DAG 3 O+L+D fenomeen van de middernachtLOFOTEN ROVANIEMI - RANUA zon op dit tijdstip te beleven. VERENIGD Tromsø of het Parijs van het Hoge Tijdens een boottocht naar de MUONIO KONINKRIJK legendarische Trollfjord zal u Bezoek aan het Ranua Wildlife DAG 6 O+L+D Noorden. Dublin kennis maken met zeearenden Park. Rondleiding waarbij u ken- NOORDKAAP - ALTA NEDERLAND IERLAND Berlijn DAG 8 O+L+D en andere vogelsoorten. In de nanismaakt met de verschillende Per boot zal u naar het natuurAmsterdam middag maakt u een sightseeing dieren die in Lapland leven, o.a. reservaat van Gjesværstappan TROMSØ DUITSLAND Londen de eland, de wolf, de lynx, de varen. Hier bezoekt u één vanBELGIË de In de loop van de voormiddag tour van de Lofoten. U bezoekt Brussel bezoek gebracht aan o.a. het Lofotr Viking Museum in veelvraat, de vos en diverse vo- grootste zeevogelkolonies van wordt een POLEN gelsoorten. Kort bezoek in de Noorwegen. U zal papegaaidui- het Polar Museum en de Arctic Borg, een lokale zalmkwekerij, namiddag aan het Santa Claus kers en drieteenmeeuwen te zien Cathedral. In de namiddag maakt typische vissersdorpjes en wordt Parijs Village. krijgen. Zeekoeten, alken, aal- u een tocht met de ‘Fjellheisen’. er halt gehouden bij een aantal FRANKRIJK scholvers, kleine jagers, noorse Deze kabelbaan brengt u van mooie uitzichtpunten en witte stormvogels en jan van genten 50m tot 421m boven zeeniveau. zandstranden. zijn ook een onderdeel van het Deze locatie is op een bergrichel O rijke vogelleven op Gjesværstap- gelegen en vanop het terras heeft DAG 12 pan. Rond de middag wordt ook u prachtige uitzichten op de stad LOFOTEN - BRUSSEL nog halt gehouden in een klein Tromsø en de wijde omgeving Panaromische rit naar de luchthavissersdorpje waar u van verse met o.a. talloze eilanden, fjorden, ven van Evenes en terugvlucht. king crab kan proeven. Trans- bergen en de open zee. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) fer naar Alta dat gelegen is aan O+L+D het uiteinde van de gelijknamige DAG 9 TROMSØ - SENJA Vanaf € 4.695/pers in een hofjord. VESTERÅLEN telkamer (bezet door 2 pers). DAG 7 O+L+D Vandaag beleeft u een nieuw hoogtepunt: Senja. Per bus maakt Raadpleeg dit programma op ALTA - TROMSØ onze website aan de hand van ’s Morgens bezoekt u eerst de u een panoramische rit naar dit de programmacode om alle Noorderlichtkathedraal en ver- prachtige eiland. Dit traject bevertrekdata en prijzen te ontVervolgens rijdt u dwars door volgens de rotstekeningen van hoort tot de ‘Scenic Routes’ van dekken. dik beboste gebieden naar het Hjemmeluft (Alta Museum). Deze Noorwegen. De buitengewone deel van Lapland waar nog Sámi rotstekeningen zijn tussen 4200 landschappen worden gevormd wonen. Verblijf vlak bij de Zweed- en 500 v.C. gemaakt en zijn een diepe fjorden en hoge bergpiese grens en de Muoniojoki, de van de belangrijkste oudheidkun- ken. In de vooravond wordt vanuit rivier die 520 km lang de grens dige schatten die in het Noord- Senja de lokale ferry genomen vormt tussen Finland en Zweden. poolgebied zijn gevonden. Ver- naar Andenes, gelegen op het volgens wordt de rondreis verder uiterst noordelijke puntje van het DAG 4 O+L+D zuidwaarts gezet. Verblijf in één eiland Andoya. MUONIO - KARASJOK van de meest leuke en boeien’s Morgens zal u een lokale hus- de steden van het Noorden, nl DAG 1 BRUSSEL - LULEÅ

TITEL LAPLAND NOORS

Ondertitel Pracht van de Noorse eilanden

BEGELEIDE GROEPSREIS

REIS

22 MEI 2024 02 SEPTEMBER 2024 XX 9 dagen 8 nachten XX DAGEN // XX NACHTEN STERKE PUNTEN

PUNTEN • STERKE De idyllische eilandengroepen van de Vesterålen en Senja • Lofoten, Rechtstreekse vluchten • Alle excursies en bezoeken inbegrepen • Ervaren van de middernachtzon (of noorderlicht) • 3 Norway Scenic Routes worden gevolgd: Senja, Andøya en Lofoten • Bezoek aan een lokale zalmkwekerij • Walvis- en zeearendsafari

De eilandengroepen van de Lofoten, Vesterålen en Senja staan in vele reisgidsen als uniek beschreven. Tijdens deze complete rondreis in kleine groep ontdekt u alle hoogtepunten die deze bijzondere streek te bieden heeft. Op het programma staan o.a. diverse panoramische ritten per bus (o.a. 3 Norway Scenic Routes), een zeearend safari, een walvissafari, diverse bezoeken, een aantal natuurwandelingen en als afsluiter een uitgebreide verkenning van de levendige stad Tromsø. Onderweg logeert u in een aantal uniek gelegen en typische logies en zal u versteld staan van de heerlijke lokale keuken.

• Tromsø, het Parijs van het hoge Noorden • Vol pension (lokale keuken)

In de periode van half mei tot half juli kan u in deze streek het fenomeen van de middernachtzon

• Gezellige en typische logies

waarnemen. Vanaf begin september kan u er al het noorderlicht waarnemen. Tijdens de maand

• Kleine Nederlandstalige reisgroep

augustus zijn de nachten nog heel kort en kan u genieten van spectaculaire zonsopgangen en -ondergangen.

Ontdek dit programma op Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLPR Gebruik programmacode XXX

Noordkaap Noordkaap

DAG 1 D BRUSSEL - EVENES - LOFOTEN

Hammerfest Hammerfest

legendarische Trollfjord invaren.

Vlucht naar Evenes, gevolgd DAG 4 O+L+D door transfer naar de Lofoten. LOFOTEN - VESTERÅLEN Een van de hoogtepunten van Met de bus wordt u vervolgens een Noorwegen reis is onge- naar Andenes (Vesterålen) getwijfeld een overnachting in een bracht. rorbu, een typisch vissershuisje NOORSE NOORSE ZEE ZEE aan de rand van het water waar Zo wordt er o.a. via de westkust u de komende 3 nachten zal ver- van het eiland Andøya gereblijven. den. U zal versteld staan van de wondermooie landschappen en Dalvik Dalvik Húsavik Húsavik enkele parelwitte zandstranden Akureyri Akureyri Mývatn Mývatn die u zal tegenkomen. Dit traject Snaefellsnes Snaefellsnes IJSLAND IJSLAND behoort tot de ‘Scenic Routes’ Thingvellir Thingvellir Gulfoss Gulfoss van Noorwegen. Reykjavik Reykjavik

Tromsø Tromsø SENJA SENJA VESTERÅLEN VESTERÅLEN

LOFOTEN LOFOTEN

DAG 2 LOFOTEN

O+L+D

Kautokeino Kautokeino

Ivalo Ivalo Saariselkä Saariselkä Muonio Muonio Jukkasjärvi Jukkasjärvi LeviLevi Kebnekaise Kebnekaise Kittilä Kittilä Bodø Bodø Kiruna Kiruna Ylläs Ylläs Luosto Luosto Jokkmokk Jokkmokk

Rovaniemi Rovaniemi

Ranua Ranua Ruka Ruka Boden Boden Kuusamo Kuusamo Luleá Luleá Syöte Syöte Kemi Kemi

NOORWEGEN NOORWEGEN

Oulu Oulu Kajaani Kajaani

Kuhmo Kuhmo

Trondheim Trondheim In de namiddag vertrekt u vanuit Andenes op walvissafari. tempo de pracht van Senja te 1830.FINLAND InFINLAND dit museum komt u alles Kristiansund Kristiansund Røros Røros Ålesund Ålesund beleven. In de loop van de dag te weten over de centrale rol die ZWEDEN maakt u eenZWEDEN natuurwandeling in Tromsø speelde in de zeehonGeiranger Geiranger OttaOtta de buurt van de logies. Er wordt denjacht en de vele expeditiereiFagernes Fagernes FlåmFlåm gewandeld langs de kustlijn. De zen naar Arctische wateren die VossVoss Geilo Geilo Bergen Bergen wandeling wordt op een rustige hier vertrokken zijn. OsloOslo manier afgelegd (ca 2.5 à 3 uur) Helsinki Helsinki Stockholm Stockholm zodat er voldoende tijd is om Stavanger Stavanger BOTNISCHE BOTNISCHE foto’s te nemen of om even op GOLF GOLF adem te komen.

SENJA - TROMSØ

Met een transfer wordt u naar één van de meest leuke en boeiende steden van het Noorden gebracht, nl Tromsø of het Parijs van het Hoge Noorden.

O+L+D

’s Morgens vertrekt u op een boottocht, waar u beter kan kennis maken met de prachtige landschappen die deze streek te bieden heeft. Tijdens deze tocht worden er ook een aantal fjorden binnengevaren en is de kans heel groot dat u diverse zeearenden, aalscholvers en diverse meeuwensoorten te zien krijgt. Bij goed weer zal de boot ook de

InariInari

Evenes Evenes Björkliden Björkliden

De Lofoten hebben elk seizoen wel iets unieks te bieden. De DENEMARKEN DENEMARKEN Lofoten hebben bovendien een relatief mild klimaat vergeleken VERENIGD VERENIGD met andere gebieden op deKONINKRIJK KONINKRIJK zelfde breedtegraad door de inDublin Dublin vloed van de warme Golfstroom. IERLAND DAG 5 O+L+D NEDERLAND NEDERLAND IERLAND Berlijn Berlijn Sightseeing tour met o.a. het VESTERÅLEN – SENJA Amsterdam Amsterdam Lofotr Viking Museum in Borg, In de loop van de voormiddag DUITSLAND DUITSLAND Londen Londen BELGIË BELGIË een bezoek aan een lokale zalm- wordt vanuit Andenes de lokale Brussel Brussel kwekerij en enkele fotostops on- ferry genomen naar Senja. POLEN POLEN derweg. De eilandengroep van Senja is Parijs Parijs een nieuwe hoogtepunt tijdens FRANKRIJK FRANKRIJK deze rondreis. De buitengewone landschappen worden gevormd ’s Avonds kan u samen met de door diepe fjorden en hoge begeleider wandelen naar 1 van bergpieken. Er wordt opnieuw de omliggende heuvels van waar een stuk van de ‘Scenic Route’ u prachtig de middernachtzon (of gevolgd en aan een aantal pit- noorderlicht) kan aanschouwen. toreske plaatsen wordt ook halt gehouden. DAG 7 O+L+D

DAG 3 LOFOTEN

Kirkenes Kirkenes Karasjok Karasjok

Kilpisjärvi Kilpisjärvi

KeflKefl avikavik

Grindavik Grindavik Thorsmork Thorsmork BlueBlue Lagoon Lagoon Stokkseyri Stokkseyri Vik Vik

AltaAlta

Lyngen Lyngen

Aankomst in de loop van de namiddag. DAG 8 TROMSØ

DAG 6 SENJA

O+L+D

Vrije dag, ideaal om op eigen

O+L+D

In de loop van de voormiddag wordt een bezoek gebracht aan het Polar Museum en de Arctische Kathedraal. Het Polar Museum is gevestigd in één van de oudste huizen in Tromsø dat dateert uit

Hierna bezoekt u de Arctische Kathedraal, het landschapskenmerk van Tromsø en gekend voor z’n grote glasramen en moderne bouwstijl.

RUR

In de namiddag maakt u een tocht met de ‘Fjellheisen’. Deze kabelbaan brengt u van 50m tot 421m boven zeeniveau. Deze locatie is op een bergrichel gelegen en vanop het terras heeft u prachtige uitzichten op de stad Tromsø en de wijde omgeving. DAG 9 TROMSØ - BRUSSEL

O

Transfer naar de luchthaven van Tromsø voor de terugvlucht. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

TITEL LAPLAND NOORS

Ondertitel Op zoek naar het noorderlicht (herfst)

BEGELEIDE GROEPSREIS REIS 26 SEPTEMBER 2024 XX 8XX DAGEN DAGEN // 7 XXNACHTEN NACHTEN

STERKE PUNTEN • Walvissafari Rechtstreekse opvluchten de Vesterålen • Verblijf in een typische rorbu • Sightseeing van de Lofoten met o.a. enkele typische vissersdorpjes, het Viking Museum en een lokale zalmkwekerij • Bezoek aan een noorderlichtcentrum • Zeearendsafari in de Trollfjord • Bootreis aan boord van de Hurtigruten • Tromsø, het Parijs van het hoge Noorden • Bezoek aan de Noordkaap 16

Iedereen is gefascineerd door het noorderlicht en wil dit lichtspektakel in de hemel wel eens van dichtbij meemaken. Tijdens deze unieke ontdekkingsreis langs de prachtige kust van Noord-Noorwegen, waar natuur en cultuur centraal staan, is de kans statistisch het grootst om dit wonderbaarlijke natuurfenomeen waar te nemen. U ontdekt o.a. de idyllische Lofoten eilandengroep die op de UNESCO werelderfgoedlijst staat en u verblijft er in de typische visserhuisjes, bezoekt er een noorderlichtcentrum en maakt er een mooie eilandrondrit. In het uiterste noorden van de wondermooie eilandengroep van de Vesterålen zal u walvissen gaan spotten. Verder maakt u ook een wondermooie bootreis met de Hurtigruten langs de adembenemende kustlandschappen met onderweg bezoeken aan Tromsø, het Parijs van het Hoge Noorden en de Noordkaap. Tenslotte gaat u in Kirkenes meehelpen King Crabs te vangen en te proeven …

• King crab safari en proeven • Bezoek aan en diner in het Kirkenes Snowhotel • Kleine reisgroep (max. 14 deelnemers)

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik Gebruikprogrammacode programmacodeZLNO XXX

Deze groepsreis wordt slechts tweemaal per jaar georganiseerd en houdt rekening met de meest gunstige maand en de stand van de maan (nieuwe maan) om het noorderlicht in de beste omstandigheden te kunnen waarnemen en fotograferen. Gemiddeld wordt tijdens deze reis het noorderlicht tijdens 4 à 5 avonden waargenomen.

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - ANDENES

Hammerfest

over dit unieke fenomeen aan de hand van divers beeldmateriaal.

DAG 2 Dalvik Húsavik ANDENES -Akureyri SVOLVÆRMývatn

Evenes LOFOTEN Kebnekaise

Kilpisjärvi

Vervolgens wordt u naar de magische Lofoten en hun hoofdplaats Svolvær gebracht. Aankomst en verblijf in rorbus die net buiten het centrum van Svolvaer gelegen zijn. Eén van de hoogtepunten van een Noorwegen reis is ongetwijfeld een overnachting in een rorbu, een typisch vissershuisje aan de rand van het water. Deze rorbus deden in het verleden dienst als tijdelijke slaapplaats voor de vissers die tijdens de winter naar dit gebied kwamen om op kabeljauw te vissen. Tegenwoordig kan u er in alle comfort en gezelligheid logeren. O+L+D

De Lofoten hebben elk seizoen wel iets unieks en wondermoois te bieden. Hier komt de natuuren cultuurliefhebber volop aan z’n trekken. Niet voor niets wordt dit gebied door UNESCO als uniek bestempeld. ’s Morgens vertrekt u op een boottocht waar u beter kan kennis maken met de prachtige landschappen die deze streek te bieden heeft. Tijdens deze tocht worden er ook een aantal fjorden en inhammen binnengevaren en is de kans reëel dat u zeearenden en andere vogelsoorten te zien krijgt. Na het diner brengt u een bezoek per bus aan een noorderlichtcentrum. In dit kleine maar uiterst interessante onderzoekscentrum wordt het noorderlicht bestudeerd en krijgt u er een lezing

Inari

Ivalo Saariselkä Muonio Jukkasjärvi Levi Kittilä Kiruna Ylläs Luosto

Björkliden

Jokkmokk

O+L+D

Vanuit Andenes vertrekt u op IJSLAND walvissafari. Korte rondleiding in Thingvellir Gulfoss en vervolgens hetReykjavik Whale Centre Keflavik Grindavik Thorsmork maakt u een boottocht van ca. 3u. Blue Lagoon Stokkseyri Vik Onderweg wordt een soeplunch aangeboden. Na afloop ontvangt u ook nog een certificaat van deelname.

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN

Bodø

Kirkenes

Lyngen

SENJA

Boden Luleá

NOORWEGEN

Snaefellsnes

DAG 3 LOFOTEN

Alta

Tromsø

Vlucht van Brussel naar Evenes. Transfer naar Andenes dat op de Vesterålen eilandengroep gelegen is. Onderweg zal u versteld staan van de landschappen die u ziet opduiken. De noordeljkeNOORSE ZEE locatie is ook heel geschikt om noorderlicht te spotten.

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

Trondheim

O+L+D Kathedraal. Kristiansund Røros Het Polar Museum is

DAG 4 SVOLVÆR - TROMSØ

Kuhmo

DAG 7 FINLAND NOORDKAAP - KIRKENES

O+L+D

gevestigd in één van de oudste ZWEDEN Volledige dag sightseeing om de huizen in Tromsø dat dateert uit Bij aankomst in Kirkenes vertrekt Geiranger Otta wondermooie Lofoten te ontdek- 1830. InFagernes dit museum komt u alles u meteen op één van de hoogken. ’s Morgens bezoekt u o.a. Voss teFlåmweten over de centrale rol die tepunten van deze rondreis: een Bergen het Lofotr Viking Museum in Borg. TromsøGeilo speelde in de zeehon- unieke King crab safari. Oslo Dit museum is ondergebracht in denjacht en de vele expeditieHelsinki Stockholm een typische longhouse van maar reizen naar Arctische wateren. Met een boot wordt in een fjord Stavanger BOTNISCHEop zoek gegaan naar de beste liefst 83 m lang (originele recon- Hierna bezoekt u de Arctische GOLF structie). Kathedraal, het landschapsken- locaties om King Crabs te vangen merk van Tromsø en gekend voor Deze reuzenkrabben kunnen Onderweg bezoekt u ook nog z’n grote glasramen en moderne tot 2 meter groot en 15 kg zwaar een lokale zalmkwekerij. U maakt bouwstijl. worden. Bij terugkomst worden DENEMARKEN er kennis met de Noorse aquaculde King Crabs voor u vers klaartuur. U krijgtVERENIGD er een rondleiding, gemaakt waarna het dan natuurbezoekt er o.a. de kooien op zee lijk de tijd om van deze delicatesKONINKRIJK (per boot) en uiteraard kan er ook se te proeven. Een onvergetelijke Dublin geproefd worden. en culinaire ervaring! NEDERLAND IERLAND Ålesund

Amsterdam

In de namiddag bezoekt u enkele Londen BELGIË typische vissersdorpjes en wordt Brussel er halt gehouden bij een aantal mooie uitzichtpunten.

Berlijn

DUITSLAND POLEN

Parijs

In de loop van de avond meert FRANKRIJK het schip van de Hurtigruten aan in Svolvær. Het schip vertrekt vervolgens in noordwaartse richting en u vaart o.a. de mooie eilandenarchipel van Vesterålen voorbij. Deze bootreis met de Hurtigruten brengt u langsheen de mooie kustlijn van Finnmark, gekenmerkt door zijn fjorden en zijn prachtige fauna en flora met vooral veel zeevogels. Bovendien gebeurt het ook regelmatig dat u ‘s nachts vanaf het schip heel goed het noorderlicht kan waarnemen. Overnachting aan boord van de Hurtigruten. DAG 5 TROMSØ

O+L+D

Aankomst kort na de middag te Tromsø, het Parijs van het Hoge Noorden. Het schip bilijft in Tromsø 4uur aangemeerd. U brengt een bezoek aan het Polar Museum en de Arctische

DAG 6 TROMSØ - NOORDKAAP

O+L+D

Vroege vogels kunnen in Hammerfest kort van boord gaan voor een bezoekje (facultatief) aan de meest noordelijke stad van Noorwegen. Later in de voormiddag meert het schip aan in Honningsvåg, waar een bezoek gebracht wordt aan de Noordkaap (inbegrepen). De Noordkaap is het meest noordelijke punt van Europa waar u weidse uitzichten heeft op de Arctische Oceaan. Vervolgens gaat de boottocht verder naar de eindbestemming Kirkenes.

’s Avonds brengt u een bezoek aan het Kirkenes Snowhotel. U krijgt er een korte rondleiding, u kan er kennis maken met het rendierpark en de huskykennel en nadien staat er ook een diner op het programma. DAG 8 KIRKENES - BRUSSEL

O

Transfer naar de luchthaven van Kirkenes voor de terugvlucht. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 3.955/pers in een hotelkamer/buitenhut (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

NOORWEGEN

Noorse kust & enfjorden fjordenmet metde deNoordkaap Noordkaap

BEGELEIDE GROEPSREIS 24 SEPTEMBER 2024 9 dagen / 8 nachten STERKE PUNTEN

Winter, lente, zomer of herfst? Noorwegen heeft in elk seizoen wel iets unieks en wondermoois

• Complete natuur- en cultuurreis

te bieden. Is het nu de sneeuw en het noorderlicht in de winter, het ontwaken van de lente, de

middernachtzon in de zomer of de wondermooie herfstkleuren? Elk seizoen is er anders en een

• Boottocht in de Aurlandsfjord en

bezoek op zich waard.

Naerøyfjord (UNESCO) • Ontdekken van Bergen, Ålesund,

natuurreis. U ontdekt er de verrassende landschappen van Fjord-Noorwegen met z’n fjorden

Hammerfest en de Noordkaap

en prachtige binnenland, de Flåm bergtrein, de prachtige Hanzestad Bergen en nog veel meer.

• Noordwaartse zeereis van Bergen naar

Als hoogtepunt maakt u een prachtige en ontspannende zeereis aan boord van de Hurtigruten

Kirkenes met de Hurtigruten, de mooiste

langsheen de adembenemende kustlandschappen van Noorwegen. U meert aan in alle

zeereis ter wereld (gratis wifi en koffie/

belangrijke ptlaatsjes zoals Ålesund, Trondheim, de wondermooie eilanden van de Lofoten en

thee aan boord)

Vesterålen (UNESCO), Tromsø, de Noordkaap, etc, waar u diverse leuke én inbegrepen excursies

• Afreis september: Extra navigatie in de 18

Beleef al het beste wat Noorwegen te bieden heeft tijdens deze unieke 9-daagse cultuur- en

Trondheim, Bodø, Svolvær, Tromsø,

indrukwekkende Hjørundfjord • Afreis september: kans op noorderlicht boven de noordpoolcirkel

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode NONK

zal maken.

Noordkaap

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - BERGEN

Vlucht van Brussel naar Bergen gevolgd door een transfer naar het hotel dat in het centrum van Bergen.

Voor de afreis in september vaart hetZEE schip als leuke extra ook nog NOORSE de HjørundfjordIJSLAND (Urke) in. Dalvik Akureyri

Húsavik

Mývatn

SENJA VESTERÅLEN

Snaefellsnes

Húsavik Mývatn

IJSLAND

LOFOTEN Bodø

Inari

Flåm Voss

Jokkmokk

Jokkmokk

Rovaniemi FINLAND

Røros

Boden ZWEDEN Luleá

Geiranger Otta Fagernes

Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu

Geilo Oslo

Kajaani

Helsinki

Stockholm Stavanger

DAG 5 O+L+D Trondheim KRISTIANSUND - TRONDHEIM RØRVIK Kristiansund kapitein Røros beslissen om kort in de

Het schip zal vroeg in de ochtend Trollfjord te navigeren. ZWEDEN in het oude Trondheim aankomen Geiranger VERENIGD KONINKRIJK Otta waar een stadsbezoek met o.a. DAG 7Fagernes O+L+D Flåm de Nidaros kathedraal is inbegreSTOKMARKNESNEDERLAND - SORTLAND IERLAND Voss Geilo Bergen pen. - RISØYHAMN - HARSTAD Oslo

BOTNISCHE GOLF

Kuhmo

FINLAND

DENEMARKEN

Ålesund

DAG 2 O+L+D BERGEN - MYRDAL - FLÅM BERGEN

Inari

Ivalo Kirkenes Saariselkä Muonio Jukkasjärvi Lyngen Karasjok Levi Kebnekaise Kittilä Bodø Kiruna Kautokeino Ylläs Luosto

Björkliden

Ålesund

Bergen

Kilpisjärvi

Björkliden

Kilpisjärvi

Trondheim Kristiansund

NOORWEGEN

AltaEvenes

Ivalo Rovaniemi Saariselkä Ranua Ruka MuonioBoden Kuusamo Luleá Syöte Kemi Jukkasjärvi Levi NOORWEGEN Kebnekaise Oulu Kittilä Kiruna Kajaani Ylläs Luosto Kuhmo Evenes

Dalvik Akureyri

LOFOTEN

Karasjok

Kautokeino

VESTERÅLEN

Tromsø

Kirkenes

Hammerfest Lyngen

SENJA

Snaefellsnes

Het schip zal vervolgens zorgzaam varen door de Hustadvika, een gordel van eilandjes en riffen, navigeren, vooraleer het aanmeert in Kristiansund.

Alta

Tromsø

schip richting Torvik varen en wordt er ook halt gehouden in de mooie art-nouveaustad, Ålesund. NOORSE ZEE In Ålesund wordt er een stadswandeling gemaakt.

Hammerfest

Dublin

Amsterdam

Berlijn

BELGIË - FINNSNES - Brussel TROMSØ Stockholm POLEN SKJERVØY Londen

DUITSLAND

Vandaag bezoekt u hét hoogte- Vanuit Trondheim zal het schip Stavanger BOTNISCHE punt van ‘Fjord Noorwegen’. Met naar Rørvik varen, waar de noor- Tegen de middag komt het schip GOLF de ‘Bergen Bahn’ rijdt u met de delijke en zuidelijke kustschepen in Tromsø aan. De geschiedenis FRANKRIJK trein naar Myrdal waar u de pano- elkaar kruisen. van Tromsø gaat terug tot aan de ramische trein naar Flåm neemt. middeleeuwen en verder. De stad De ‘Flåm Bahn’ is 1 van de meeste was vroeger door zijn beschermDENEMARKEN steile spoorlijnen van de wereld de ligging vooral gekend als visen staat niet voor niets op de sershaven en handelspost. Het is VERENIGD lijst van UNESCO. Onderweg zal een fascinerende stad, gekend KONINKRIJK u verstomd staan van de prachtivoor zijn Arctische kathedraal Dublin ge panorama’s, de unieke natuur IERLAND maar ook voor zijn interessante NEDERLAND Berlijnmusea. In Tromsø en de spectaculaire watervallen. galerijen en Amsterdam Nadien maakt u ook nog een maakt u een stadswandeling en DUITSLAND Londen BELGIË korte boottocht en passeert u de bezoekt u ook het Polar Museum Brussel Aurlandsfjord en de Naerøyfjord en de POLEN Arctische kathedraal. (UNESCO).

Helsinki

Parijs

DAG 3 BERGEN

O+L+D

Stadswandeling waarbij u kennismaakt met alle belangrijkste bezienswaardigheden van Bergen zoals de vismarkt, de typische huisjes aan de waterrand, etc. In de namiddag neemt u de Fløibahn (funicular) waar u kan genieten van de mooie uitzichten op Bergen en omgeving. Wandelliefhebbers kunnen vanaf Fløyen mooie wandelingen maken over de hoogvlakte van Vidden die vanaf hier begint. ’s Avonds gaat u aan boord van één van de schepen van de Hurtigruten vloot die u langsheen de mooie kustlijn van Noorwegen zal brengen. Het verblijf aan boord is op basis van vol pension. DAG 4 O+L+D FLORØ - MÅLØY - TORVIK ÅLESUND - MOLDE

Wanneer u wakker wordt zal het

Parijs

FRANKRIJK

DAG 6 O+L+D BRØNNØYSUND SANDNESSJØEN - NESNA - ØRNES - BODØ - STAMSUND SVOLVÆR

Vandaag zult u de poolcirkel oversteken (66°33’51” Noorderbreedte). Aan bakboordzijde dient een wereldbol op het eiland Vikingen als een oriëntatiepunt. Na een kort bezoek aan Bodø vaart het schip vervolgens naar de Lofoten eilanden met hun pittoreske vissershutten op palen (rorbuer) en verweerde houten rekken met drogende kabeljauw. De Hurtigruten houdt o.a. halt in de vissershaven van Svolvær, de hoofdplaats van de Lofoten. In de avond vaart u door de smalle zee-engte van Raftsund, terwijl het schip de dreigende klippen van de Trollfjord passeert. Bij goed en rustig weer, kan de

RUSLAN

enkele uren aan. Hierdoor is er voldoende tijd om een geleid bezoek te maken naar de Noordkaap (inbegrepen), het meest noordelijke punt van Europa vanwaar u weidse uitzichten hebt op de Arctische Oceaan. Vervolgens wordt de boottocht verdergezet in oostelijke richting naar de mooie vissersdorpjes van Kjøllefjord, Mehamn en Berlevåg.

RU

DAG 9 O BÅTSFJORD - VADSØ - KIRKENES OSLO - BRUSSEL

Kort na het ontbijt komt u aan in Kirkenes. U gaat in Kirkenes van boord en u vliegt via Oslo terug naar Brussel. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

DAG 8 O+L+D ØKSFJORD - HAMMERFEST HAVØYSUND - HONNINGSVÅGKJØLLEFJORD - MEHAMN BERLEVÅG

Vroeg in de ochtend komt u aan in Hammerfest, Europa’s meest noordelijke stad. Vanaf hier is het nog slechts 2100 km tot de Noordpool. In één van de meest noordelijke stadjes van Noorwegen, Honningsvåg, legt de Hurtigruten

Vanaf € 3.985/pers in een hotelkamer/buitenhut (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

FINLAND

Beren, wolven & veelvraten

BEGELEIDE GROEPSREIS 30 MEI 2024 7 dagen / 6 nachten STERKE PUNTEN

Oost-Finland is een groot, ruig gebied dat zich uitstrekt tot de oostelijke grens, waarin het Finse

• Natuur- en fotografiereis

merenlandschap overgaat in Lapland. Het is een dunbevolkt gebied maar het karakter van Karelië

• Grote kans tot het spotten van beren,

geeft charme en kleur aan Oost-Finland.

wolven, veelvraten en diverse andere dier- en vogelsoorten

Het gebied van de wilde taiga ligt in het oosten van Finland. Het is een land van pure natuur

• Witte nachten

en wildleven. Geografisch gezien wordt het gebied gedomineerd door heuvels, bossen, meren

• Kleine reisgroep (max. 10 pers.)

en rivieren. Het is de woonplaats van vele wilde dieren, waaronder grote carnivoren, die ofwel

• Ervaren natuurkenner en fotograaf als

zeer zeldzaam zijn of elders in Europa uitgestorven zijn. Deze streek telt maar liefst ca. 430

begeleider

vogelsoorten, 115 000 rendieren, 900 bruine beren, 200 wolven en 140 veelvraten.

• Geschikt voor liefhebbers van fotografie en/of natuur

Tijdens deze 7-daagse natuurreis heeft u de mogelijkheid om beren, wolven en veelvraten in hun natuurlijke leefomgeving te observeren en te fotograferen. Maar natuurlijk zal u ook heel wat andere dier- en vogelsoorten kunnen waarnemen. Deze begeleide reis gaat door in een kleine Nederlandstalige groep, onder leiding van een uiterst ervaren natuurkenner en fotograaf.

Om aan deze reis deel te nemen hoeft u geen natuurkenner of ervaren fotograaf te zijn. Een passie voor de natuur en een portie geduld zijn wel onontbeerlijk om met een onvergetelijke

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode FIBE

natuurervaring terug te reizen. Een selectie van de betere foto’s van de reisbegeleider worden u op het einde van de reis bezorgd.

Noordkaap Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - KAJAANI

O

Vlucht naar Kajaani. Aankomst en transfer naar een wilderniscen- In de vroege avond vertrekt u trum in de buurt van Suomussalmi. naar een andere schuilplaats, Het wilderniscentrum ligt midden zodat uw foto’s getrokken worden in de wildernis. U verblijft in een in een andere omgeving. Rond klein en leuk hotelletje (kamers middernacht keert u terug naar NOORSE NOORSE ZEE ZEE met eigen sanitair). Bespreking uw logies voor een goede nachtvan het weekprogramma. rust. DAG 2 Dalvik Dalvik Húsavik Húsavik SUOMUSSALMI Akureyri Akureyri Mývatn Mývatn

Hammerfest Hammerfest

wondermooie landschap en foto’s maken van dieren vanaf het water.

LOFOTEN LOFOTEN

Vrije tijd. Met de begeleider kan IJSLAND IJSLAND u tijdens de dag wandeltochThingvellir Thingvellir ten maken Gulfoss omGulfoss de omgeving van Reykjavik Reykjavik KeflKefl avikavik Grindavik Grindavik Thorsmork uwLagoon logies teThorsmork ontdekken. Vlakbij BlueBlue Lagoon Stokkseyri Stokkseyri Vik bevindt zich Vikeen vogelvoederplaats. Soms wordt de zeldzame taigagaai gespot en ook de rode eekhoorn wordt hier regelmatig gezien. Het meeste wildleven wordt ’s avonds, ’s nachts en ’s morgens waargenomen. Hierdoor vinden de activiteiten vaak ’s avonds en ’s nachts plaats. Doordat het in deze periode met moeite donker wordt, kan u ’s nachts heel goed dieren waarnemen en fotograferen. Bovendien staat de natuur in deze periode ook mooi in bloei.

Kautokeino Kautokeino Kilpisjärvi Kilpisjärvi

InariInari

Ivalo Ivalo Saariselkä Saariselkä Muonio Muonio Jukkasjärvi Jukkasjärvi LeviLevi Kebnekaise Kebnekaise Kittilä Kittilä Bodø Bodø Kiruna Kiruna Ylläs Ylläs Luosto Luosto Evenes Evenes Björkliden Björkliden

Jokkmokk Jokkmokk

O+D NOORWEGEN NOORWEGEN

Snaefellsnes Snaefellsnes

AltaAlta

Lyngen Lyngen

Rovaniemi Rovaniemi

Ranua Ranua Ruka Ruka Boden Boden Kuusamo Kuusamo Luleá Luleá Syöte Syöte Kemi Kemi Oulu Oulu Kajaani Kajaani

Kuhmo Kuhmo

Trondheim Trondheim

FINLAND om inFINLAND een kleinere schuilplaats (max. 2 pers./tent, geen meerprijs, ZWEDEN ZWEDEN onder voorbehoud van beschikGeiranger Geiranger OttaOtta baarheid) te overnachten. Deze Fagernes Fagernes FlåmFlåm uiterst professionele schuilplaats VossVoss Geilo Geilo Bergen Bergen geeft u de mogelijkheid om echt OsloOslo dicht te gaan naar plaatsen waar Helsinki Helsinki Stockholm Stockholm de laatste dagen bv. een veelStavanger Stavanger BOTNISCHE BOTNISCHEvraat is waargenomen. FACULTATIEVE EXCURSIE: GOLF GOLF Uilen spotten en fotograferen: Deze regio wordt in een bepaalDAG 7 O de periode van het jaar gekenKAJAANI - BRUSSEL merkt door de aanwezigheid van Transfer naar de luchthaven van DENEMARKEN DENEMARKEN de meest prachtige uilensoorten Kajaani voor de terugvlucht. in Europa, VERENIGD nl.VERENIGD de oeraluil, de LaKort na het diner vertrekt pland uil en de sperwer uil. Een mooi weer kan u ook gaan zwemKONINKRIJK KONINKRIJK u naar een houten schuil- lokale gids neemt u mee naar de men in dit meer. Er wordt overDublin Dublin plaats. U spendeert de nacht IERLAND beste plaatsen om deze unieke nacht op basis van hotelkamers NEDERLAND NEDERLAND IERLAND Berlijn Berlijn in de schuilplaats terwijl u het vogelsoort te observeren en te met gedeeld sanitair. Amsterdam Amsterdam leven van de bruine beren volgt. fotograferen (duur: 2 à 4 uur, mits DUITSLAND DUITSLAND Londen Londen BELGIË BELGIË In de late namiddag vertrekt u Het is mogelijk dat u enkele supplement en onder voorbeBrussel Brussel vogels spot, zoals de zwarte houd). naar één van de schuilplaatsen POLEN POLEN wouw en zelfs de zeearend. De in de omgeving. U heeft specischuilplaatsen bieden comforta- DAG 4 O+D ale toestemming nodig om in Parijs Parijs bele zitplaatsen, slaapplaatsen en SUOMUSSALMI - KUHMO dit gebied te komen, waardoor FRANKRIJK FRANKRIJK een wildernistoilet. Een lokale na- Vandaag rijdt u naar een ander het een heel vredige leefomgetuurgids is aanwezig en er wordt wilderniscentrum in de buurt van ving is voor de dieren. Met een ook nog een snack voorzien voor Kuhmo, een stukje zuidelijker ge- beetje geluk ziet u een wolf, een tijdens de nacht. legen. Onderweg is de kans heel veelvraat of een steenarend. Een groot dat u kuddes rendieren zal lokale natuurgids staat u opnieuw DAG 3 O+D ontmoeten. Onderweg bezoekt u bij met de nodige professionele PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) SUOMUSSALMI ook het Petola Visitor Centre. Dit uitleg en er worden ook snacks Terugkeer in de ochtend en wat centrum biedt veelzijdige infor- voorzien. Vanaf € 2.545/pers in een hotijd om te rusten. Rond de middag matie over Finlands grootste cartelkamer (bezet door 2 pers). vertrekt u op een boottocht op nivoren: de bruine beer, de wolf, DAG 5 & 6 O+D een nabijgelegen meer. Op het de lynx en de veelvraat. KUHMO Raadpleeg dit programma op meer kan u genieten van het De dagindeling van dag 5 en dag onze website aan de hand van De grensstad Kuhmo ligt tussen 6 verloopt gelijkaardig. Na de de programmacode om alle dichte bossen in het wildernis- nacht heeft u altijd de mogelijkvertrekdata en prijzen te ontgebied Kainuu, het grootste ge- heid om wat te rusten of om wat dekken. meentelijke gebied van Finland te gaan wandelen in de prachtige (5458 km²). In de buurt liggen 2 natuuromgeving. Halfweg de nabelangrijke natuurreservaten (Eli- middag wordt opnieuw het diner myssalo en Iso-Palonen) die een voorzien en ’s avonds vertrekt u sterke aantrekkingskracht uitoe- dan naar één van de schuilplaatfenen op alle wilde dieren in deze sen waar u opnieuw het leven van regio. de dieren in de wildernis observeert en fotografeert. Inchecken in het wilderniscentrum dat aan de oevers van het Tijdens één van de laatste 3 Viiksimo-meer gelegen is. Bij nachten kan u er ook voor kiezen Kristiansund Kristiansund

Røros Røros

Ålesund Ålesund

RUR

IJSLAND

Land van geisers en vulkanen

BEGELEIDE GROEPSREIS DIVERSE VERTREKDATA 8 dagen / 7 nachten STERKE PUNTEN • De uitgestrekte Zuidkust met o.a.

Tijdens deze complete rondreis zal u alle hoogtepunten van IJsland beleven. Als eerste ontdekt u de volledige zuidkust met o.a. de Seljalandsfosswaterval, Thorsmork met een wandeling

Seljalandsfoss, Thorsmork, Skógafoss,

in de Stakkholtsgja kloof, een blik op de welgekende vulkaan Eyjafjallajokull, de waterval

Reynisfjara, het gletsjermeer van

van Skógafoss, de zwarte lavastranden van Reynisfjara, het nationaal park Skaftafell en het

Jökulsárlón, het Skaftafell Nationaal

gletsjermeer van Jökulsárlón. Natuurlijk mag de wondermooie ‘Golden Circle’ niet ontbreken met

Park…

o.a. de watervallen van Gullfoss, Geysir en natuurlijk ook het historische natuurpark Thingvellir.

• De Golden Circle met o.a. de geisers, de watervallen van Gullfoss, Thingvellir • Thermaal baden in een natuurlijke warmwaterbron • West-IJsland met o.a. Snæfellsjökull National Park en Kirkjufell

Vervolgens rijden we door naar de Westkust, een stukje adembenemende natuur met sprankelende fjorden, dramatische vulkanische pieken en steile kliffen. Het 100km lange Snæfellsnes schiereiland wordt bekroond door de glinsterende ijskap Snæfellsjökull. De rondreis eindigt in het hippe Reykjavik waar u kan genieten van wat vrije tijd. Hier kunt u uw programma naar eigen wens vervolledigen met één of meerdere facultatieve excursies zoals een

• Het hippe Reykjavik

walvissafari, een tocht met IJslandse paarden of een tocht met een quad.

• Lokale keuken

Tijdens deze rondreis verblijft u in goede hotels en zal u ook kennis maken met de verrassende

en heerlijke IJslandse keuken. Tijdens de afreis in september heeft u een goede kans om het noorderlicht te kunnen bewonderen,

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ISGE

terwijl u bij de afreis in juli de middernachtzon kan ervaren.

DAG 1 D BRUSSEL - KEFLAVIK - SELFOSS

Vlucht naar Keflavik, de internationale luchthaven van IJsland en vlakbij Reykjavik gelegen. Hierna rijdt u verder in zuidelijke richting. Onderweg rijdt u voorbij het geothermische gebied van Krysuvik. Het gebied bestaat uit verschillende geothermische velden, waaronder Seltun. De grond van Seltun heeft een groene, rode en gele kleur. DAG 2 O+L+D SELFOSS - THORSMORK VALLEI KIRKJUBÆJARKLAUSTUR

Volledige dag verkenning van de Zuidkust. Via de dorpen Hella en Hvolsvollur wordt er halt gehouden bij de Seljalandsfosswaterval, waar u zich achter de reusachtige muur van water kan begeven. Deze dag is voor een groot deel gewijd aan Thorsmork, een groene vallei gelegen tussen de Tindfjallajokull-gletsjer en de Eyjafjallajokull-gletsjers. Het gebied is genoemd naar de Germaanse god Thor. Deze uitstap in dit moeilijk toegankelijke gebied is enkel mogelijk dankzij een aangepaste 4x4 bus die voor deze uitstap speciaal wordt voorzien. Onderweg wordt halt er houden bij de Stakkholtsgja kloof voor een wondermooie wandeling van ongeveer 1u30. U zal ook overblijfselen zien van de vulkaanuitbarsting van de Eyjafjallajokull in 2010. Op het einde van de dag wordt er verder gereden naar Vik. DAG 3 O+L+D SKAFTAFELL NP - JÖKULSÁRLÓN

De rondreis wordt verder gezet naar het nationaal park Skaftafell. Dit park (ca 400 à 500 km²) is onderdeel van het nationaal park Vatnajökull. Er wordt een wandeltocht gemaakt naar de waterval van Svartifoss. Deze waterval is omgeven door kolommen van zwart basalt, vandaar de naam ‘zwarte waterval’. U kan ook naar de top van de berg Kristínartindar wandelen, waar u een adembenemend zicht hebt op de gletsjers en de rest van het park. Nadien wordt er verder gereden naar het gletsjermeer Jökulsárlón. Het meer wordt elk jaar groter door de gigantische ijsblokken die afbrokkelen van Europa’s grootste gletsjer: Vatnajökull. De ijsblokken drijven geleidelijk aan

naar de oceaan. Op dit gletsjermeer maakt u boottocht tussen de ijsbergen met een amfibievoertuig. Hierna wordt er teruggereden naar de omgeving van Kirkjubæjarklaustur.

IJSLAND

Snaefellsnes

Thingvellir Gullfoss Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork Blue Stokkseyri Lagoon Vik

DAG 4 O+L+D KIRKJUBÆJARKLAUSTUR ZUIDKUST - GOLDEN CIRCLE

Er wordt terug in westelijke richting gereden. Vandaag neemt u deel aan de ‘Icelandic Lava Show’ te Vík. Tijdens deze bijzondere presentatie komt u alles te weten over de werking van de vele vulkanen die IJsland rijk is. Na een boeiende uiteenzetting ervaart u het hoogtepunt van deze show: de lavastroom. Men maakt hier namelijk zelf lava. U zult er met eigen ogen een echte lavastroom bewonderen en de hitte voelen. Een unieke ervaring. De zuidelijke kust wordt gevolgd tot u aankomt te Reynisfjara, waar een korte wandeling gemaakt wordt op de zwarte lavastranden langs de prachtige basalt zuilen en grotten. Tijdens de zomermaanden is het mogelijk dat u hier papegaaienduikers kan zien. Vervolgens wordt er verder gereden naar Skógar. Skógar ligt tussen de gletsjers Mýrdalsjökull en Eyjafjallajökull en is bekend door zijn volksmuseum (niet inbegrepen) en de waterval Skógafoss. U rijdt naar de wondermooie ‘Golden Circle’, te beginnen met Gullfoss, één van de meest indrukwekkende watervallen in Europa. U bezoekt ook de geiser die de naam “Geyser” draagt en die z’n naam gegeven heeft aan alle andere warmwaterbronnen die uitbarsten. U zal er o.a. ook één van de meeste actieve geisers kunnen bewonderen, namelijk de ‘Strokkur’ die tot 30 meter hoog kan spuiten. DAG 5 O+L+D GOLDEN CIRCLE - REYKHOLT

IJsland is gekend voor haar thermale baden. Vandaag wordt een bezoek gebracht aan één van deze natuurlijke warmwaterbronnen en kunt u genieten van het heerlijk warme water in open lucht. Natuurlijk staat ook een bezoek aan het Thingvellir Nationaal Park op het programma. Dit park

is gekend voor z’n spectaculaire lava formaties en is één van de enige plaatsen in de wereld waar u zelf kan zien hoe de tektonische platen van elkaar wegdrijven.

Skafftafell

Glacier Lagoon

Vrije namiddag. Ideaal om de stad op eigen houtje te verkennen (bv een bezoek aan het Nationaal Museum) of om wat shoppen.

Dit Nationaal Park wordt tegenwoordig beschouwd als het belangrijkste park van heel IJsland. U maakt er een wandeling en al snel zal u merken dat dit park een natuurwonder is omwille van z’n geologische geschiedenis. De reis wordt verdergezet richting West-IJsland. Onderweg worden een aantal bezienswaardigheden bezocht. DAG 6 SNÆFELLSNES

O+L+D

Vandaag verkent u heel de dag het Snæfellsnes schiereiland. We rijden via Grundarfjordur, Ólafsvík en via de kleine vissersdorpjes naar het verste punt van de gletsjer. Onderweg zal u versteld staan van de diverse landschappen. Hoogtepunten zijn onder andere het strand van Djupalonssandur, de lavavelden in Hellnar, Kirkjufell en de Snæfellsjökull gletsjer. Op het uiterste punt van Snæfellsnes kunt u een blik werpen op Snæfellsjökull. Deze gletsjer ligt bovenop een 1446 m hoge uitgedoofde vulkaankegel en telt drie pieken. Op het einde van de dag wordt er verder gereden naar Reykjavik, de hoofdstad van IJsland en tevens meest noordelijke hoofdstad van de wereld. DAG 7 REYKJAVIK

O+L+D

Met uw begeleider maakt u ’s morgens een verkennende wandeling.

Indien u dit wenst, kan u ook nog een aantal facultatieve excursies bij reserveren om zo uw programma te vervolledigen en uw eigen accent te leggen. Tot de mogelijkheden behoren o.a. een walvissafari, een tocht met IJslandse paarden en nog veel meer. Vraag naar de lijst met mogelijkheden. Afscheidsdiner in een lokaal restaurant. DAG 8 KEFLAVIK - BRUSSEL

O

Vroege transfer naar de luchthaven van Keflavik voor de terugvlucht. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 2.895/pers in een hotelkamer (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

LOFOTEN

zie pg. 12, 14, 16, 18, 34, 38, 40, 50, 52

VESTERÅLEN

zie pg. 12, 14, 16, 18, 34, 40, 50, 52

SENJA

zie pg. 12, 14, 34, 40

TROMSØ

NOORDKAAP

zie pg. 12, 16, 18, 34, 38

NOORSE ZEE REYKJAVIK

zie pg. 22, 54, 56, 58

Dalvik Akureyri Snaefellsnes

Húsavik Mývatn

IJSLAND

T Kristiansund Ålesund

Flåm Voss Bergen

Stavanger

BLUE LAGOON zie pg. 54, 56, 58

DEN GOLDEN CIRCLE

VERENIGD KONINKRIJK

zie pg. 22, 54, 56, 58

Dublin

NEDERLAND

IERLAND

Amsterdam

SKAFTAFELL NATIONAAL PARK zie pg. 22, 54, 56, 58

RONDANE NATIONAAL PARK zie pg. 46

JOTUNHEIMEN NATIONAAL PARK

Londen

BELGIË

Brussel

zie pg. 48

Parijs

Noordkaap Hammerfest Alta

Tromsø

Lyngen

SENJA

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN Evenes LOFOTEN Bodø

Kirkenes

Inari

Kilpisjärvi

Ivalo Saariselkä

Björkliden

Kebnekaise

KIRKENES

zie pg. 16, 18, 38

Muonio Jukkasjärvi Levi Kittilä Kiruna Ylläs Luosto

KIRUNA - JUKASJÄRVI zie pg. 34

Jokkmokk Boden Luleá

NOORWEGEN

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

Trondheim

YLLÄS - PALLAS NP

Kuhmo

zie pg. 12, 34

FINLAND

Røros

ZWEDEN

Geiranger Otta Fagernes

SANTA CLAUS VILLAGE zie pg. 12, 30, 34

Geilo Oslo

Helsinki

Stockholm

BOTNISCHE GOLF

LAND VAN DE NATIONALE PARKEN zie pg. 26, 28, 30, 32

NEMARKEN BEREN, WOLVEN EN VEELVRATEN zie pg. 20, 30

D Berlijn

DUITSLAND STAVANGER POLEN zie pg. 42, 44

BERGEN

zie pg. 8, 18, 42, 44

FJORD NOORWEGEN zie pg. 8, 18, 42, 44

OSLO

zie 8, 10, 42, 44

TRONDHEIM zie 8, 18, 42, 44

2626

FINS LAPLAND

Natuurweek in het Oulanka NP (zomer)

INDIVIDUELE AFREIS DIVERSE VERTREKDATA 8 DAGEN / 7 NACHTEN

STERKE PUNTEN • Overnachting in een gezellige wildernislodge

Dichtbij de Poolcirkel wacht het avontuur... In het zuidoosten van Lapland ligt het Oulanka Nationaal Park, uw uitvalsbasis voor een onvergetelijk verblijf waar natuur, avontuur en ecotoerisme de centrale thema’s zijn.

• Ecotoerisme • Sauna en bubbelbad

Het Oulanka National Park is één van de mooiste natuurgebieden van Finland en is vooral gekend

• Vol pension gebaseerd op producten uit

van de Bear’s Trail trekroute. U verblijft er in een uniek natuurdecor waar u kan ontvluchten van

de omliggende natuur

de dagelijkse stress en één kan worden met de natuur.

• Diverse natuurgebonden activiteiten zoals kanotocht, rafting, natuurwandelen,

U hoeft geen sportieveling of avonturier te zijn om aan dit programma deel te nemen. U wordt

husky walking, …

bijgestaan door ervaren gidsen die u op uw eigen tempo kennis zullen laten maken met de natuur.

• Optionele activiteiten zoals bear

U verblijft in een gezellige en kleinschalige wildernislodge waar u over uw eigen kamer met

watching, tocht met fat bikes, etc.

sanitair beschikt en waar u elke avond kan genieten van een deugddoende sauna en bubbelbad.

• Geschikt voor rust- natuurliefhebbers

Het sterke punt bij dit programma is dat alles activiteiten doorgaan op privé basis met uw eigen

• Vrij gebruik van kano’s en kajaks om zelf

gids. Met hoe meer deelnemers u bent, hoe lager de basisprijs!

uw eigen tochten te maken

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLNW

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - KUUSAMO

Vlucht naar Kuusamo. Aankomst en transfer naar de wildernislodge die aan de rand van het Oulanka Nationaal Park gelegen is.

Hammerfest

De middaglunch wordt onderweg in de natuur voorzien. In de loop van de namiddag wordt u met een transfer naar de lodge teruggebracht.

Evenes

Bodø

Kebnekaise

Kautokeino

Boden Luleá

NOORWEGEN

Na een tocht van ca. 4u30 komt u terug aan bij de lodge en kan u opnieuw genieten van een sauna en bubbelbad (badkledij verplicht). DAG 4 O+L+D OULANKA NATIONAAL PARK

Iedereen wordt uitgerust met de nodige kledij voor een dag rafting. Er wordt gewandeld naar een nabijgelegen waterval van waar de tocht start. U vaart de rivier Kitka af (klasse I-II). Dit is een gemakkelijke tocht met beperkte versnellingen die voor iedereen mogelijk is. Tijdens deze tocht zal u de typische taiga bossen én de rust ontdekken die in het Oulanka Nationaal Park heersen.

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

DAG 2 O+L+D OULANKA NATIONAAL PARK

Vandaag staat één van de hoogtepunten van uw verblijf op het programma. Iedereen wordt van een lunchpakket voorzien en samen met de gids maakt u een prachtige wandeling langs de ‘Pienikarhunkierros’, beter gekend als de ‘Small Bear’s Trail’. Dit alom gekende wandelpad is zo’n 11 km lang en onderweg worden voldoende stops gemaakt om foto’s te nemen en van de natuur te genieten. U zal versteld staan van de ongekende natuurpracht en rust die er heerst. Uw gids zal ondertussen ook uitleg geven over de dieren die in deze streek leven.

Inari

Björkliden

Jokkmokk

DAG 3 O+L+D OULANKA NATIONAAL PARK

Karasjok

Kilpisjärvi

IJSLAND

In de voormiddag leert een gids u alle technieken aan om te leren varen met een kano of kajak. Tijdens deze les maakt u uiteraard ook een korte tocht en zal u de prachtige natuurlandschappen in deze streek ontdekken. Na de lunch heeft u de mogelijkheid om op uw eentje nog een tocht te maken op het meer.

Kirkenes

Lyngen

VESTERÅLEN

LOFOTEN

Iedere avond heeft u de mogelijk-NOORSE ZEE heid om gebruik te maken van de sauna en bubbelbad op het buitenterras (badkledij verplicht). U logeert op basis van vol pension. Dalvik Húsavik ’s MiddagsAkureyri wordt een lichte lunch Mývatn of lunchpakket voorzien. Snaefellsnes

Alta

Tromsø SENJA

Trondheim

kans omRøros wilde beren in hun habiÅlesund tat waar te nemen. De volgende morgen wordtZWEDEN u dan teruggeGeiranger Otta bracht naar de lodge. Fagernes

Kristiansund

Kuhmo

DAG 7 FINLAND O+L+D OULANKA NATIONAAL PARK

Vrije dag. U kan een daguitstap maken naar het nabijgelegen DAG 5 O+L+D VossFlåm dorpje van Ruka. Dit is een poGeilo OULANKA NATIONAAL PARK Bergen DAG 6 O+L+D pulair ski-oord tijdens de winterOslo In de vroege ochtend wordt u OULANKA NATIONAAL PARK maanden. In de zomer vindt u er Helsinki Stockholm naar een lokale huskyboerderij Indien u deelgenomen heeft aan een rodelbaan terug en ook een Stavanger BOTNISCHEsupermarkt en enkele winkeltjes. gebracht waar u een nieuw hoog- de Bear Watching (facultatief) GOLF tepunt zal beleven. Bij aankomst keert u ’s morgens terug naar de U kan er ook wandelingen maken staan de honden te blaffen en te lodge. naar de top van de heuvel of in de huilen vol ongeduld. De husky’s omgeving. Indien u een dag naar zijn echte werkpaarden tijdens Vrije dag. Ruka wenst te gaan kan het hotel DENEMARKEN de wintermaanden en doen niets altijd een lunchpakket voorzien. liever dan (meerdaagse) tochten FACULTATIEVE EXCURSIE: Dit moet wel altijd tijdig doorgeVERENIGD te ondernemen. Maar ook in hun Raftingtocht ‘Wild Route’: Heeft u geven worden. In Ruka kan u ook KONINKRIJK ‘verlof’ zitten ze niet graag stil. het graag zo actief mogelijk? Dan fat bikes huren indien u er een Dublin Zo ontmoet u de herder en zal u moet u beslist deze extra rafting- tocht wil maken op één van de NEDERLAND IERLAND samen een wandeling maken in tocht aan uwBerlijn programma toevoe- vele bewegwijzerde paden. Amsterdam de natuur. Na een aantal uur keert gen. Deze raftingtocht is actiever DUITSLAND Londen u terug naar de lodge voor BELGIË het (klasse III en IV) en bijgevolg enkel U kan natuurlijk ook blijven in de Brussel ontbijt geschikt POLEN voor personen +18 jaar. omgeving van de lodge en zelf tochten maken te voet of per Vrije tijd tijdens de rest van de 's Avonds beleeft u een unieke er- kano/kajak. Parijs dag, u heeft de mogelijkheid om varing. Gedurende een groot deel FRANKRIJK aan een aantal facultatieve acti- van de zomermaanden wordt het DAG 8 O viteiten deel te nemen of om uw in het Hoge Noorden nauwelijks KUUSAMO - BRUSSEL eigen tochten te maken per kano tot niet donker. In de periode Check out in de loop van de voorof kajak. waar de zon helemaal niet onder- middag en inleveren van de kledij gaat spreekt men van de ‘midder- en het materiaal. Transfer naar de nachtzon’ (juni). Tijdens die zoge- luchthaven voor de terugvlucht. naamde ‘witte nachten’ zal u een nieuwe ervaring rijker worden. U TIP: zal deelnemen aan een nieuwe Verleng uw verblijf met extra raftingtocht (klasse I-II) op de Kitnachten in de wildernislodge kajoki rivier. Na de tocht wordt of combineer het met een ciu terug naar de lodge gebracht tytrip in Helsinki of met 1 van waar u nog volop zal napraten onze Fly & Drive programma’s. over deze unieke en onvergetelijke ervaring. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) OPMERKING:

FACULTATIEVE EXCURSIE:

Bear watching: U wordt naar een schuilplaats gebracht nabij de Russische grens waar u de nacht zal doorbrengen. ’s Avonds en ’s morgens heeft u hier de grootste

Deze raftingtocht tijdens de periode van de middernachtzon gaat door in de periode van begin juni tot midden augustus. Hierna wordt deze tocht uitgevoerd tijdens de dag of de avond.

Vanaf € 1.895/pers in een hotelkamer (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

2828

FINS LAPLAND Kajak & Rafting avontuur

Kom en ontdek de laatste Europese wildernis! Bij een bezoek aan het Oulanka Nationaal Park zal u op een ecologisch verantwoorde manier kennis maken met de prachtige natuur die deze streek te bieden heeft.

• Ecotoerisme

De landschappen in het Oulanka Nationaal Park behoren tot de mooiste van Europa en dit gebied

• Sauna en bubbelbad

is ook gekend voor z’n vele rivieren en ravijnen.

• Vol pension gebaseerd op producten uit de omliggende natuur

Ervaar de rust en de ultieme stilte tijdens de ‘witte nachten’ in Fins Lapland. Samen met

• Diverse tochten per kajak of rafts

professionele en ervaren gidsen zal u meerdaagse tochten per kajak en rafts maken waar u zal

• Inbegrepen activiteiten op privé basis

meegenomen worden naar de mooiste plaatsjes in de natuur. U hoeft geen ervaren reiziger of

atleet te zijn om aan dit programma te kunnen deelnemen. De inbegrepen activiteiten gaan door

eigen tochten te maken • Optionele activiteiten mogelijk zoals zoals bear watching, tocht met fatbikes... • Geschikt voor de actieve reiziger • Kan gecombineerd worden met onze Fly & Drive programma’s

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLKA

met uw eigen privé gids.

Noordkaap Hammerfest

Per minibus wordt u naar Savilampi gebracht. Vanaf dit punt legt u Alta Kirkenes Tromsø Vlucht naar Kuusamo. Aankomst een traject af van 13 km tot aan Lyngen Karasjok SENJA in de (late) namiddag en transfer het Oulanka Visitor Centre. Het Kautokeino VESTERÅLEN Inari naar de wildernislodge die aan de eerste deel van de tocht brengt Kilpisjärvi Ivalo rand van Oulanka Nationaal Park u langs steile rotspartijen terwijl Evenes Saariselkä Björkliden Muonio gelegen is. u bij het tweede deel rustig pedLOFOTEN Jukkasjärvi Levi delt tussen Kebnekaise NOORSE ZEE open vlaktes en (overKittilä Bodø Kiruna Ylläs Iedere avond heeft u de moge- stroomde) weilanden (duur: ca 3 Luosto lijkheid om gebruik te maken van uur). Jokkmokk de sauna en bubbelbad op het Rovaniemi buitenterrasDalvik (badkledij verplicht). Bij het Oulanka Visitor Centre Ranua Ruka Boden Húsavik Kuusamo Luleá Verblijf opAkureyri basis van vol pension. wordt de middaglunch voorzien. Syöte Kemi Mývatn NOORWEGEN ’s Middags wordt een lichte lunch Hier kan u ook interessante exSnaefellsnes Oulu of lunchpakketIJSLAND voorzien. postie bekijken over dit indrukKajaani Thingvellir Gulfoss wekkende nationale park met Kuhmo Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork DAG 2 O+L+D z’n vele stroomversnellingen en Blue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim OULANKA NATIONAAL PARK rijke natuur. Er wordt ook nog een FINLAND In de voormiddag leert een gids korte wandeling gemaakt naar tijdens Røros de wintermaanden. In de en natte kleren gegarandeerd! Kristiansund Ålesund u alle technieken aan om te leren de watervallen van Kiutaköngäs zomer vindt u er een rodelbaan Verder passeert u o.a. langs de ZWEDEN varen met een kano of kajak. Tij- vooraleer terug te keren naar de terugGeiranger en ook een supermarkt en mooie waterval van Jyrävä en Otta dens deze les maakt u uiteraard lodge. enkele winkeltjes terug. wordt er verder stroomafwaarts Fagernes Flåm ook een korte tocht en zal u de gevaren. Lunch bij open kampVoss Geilo Bergen prachtige natuurlandschappen in U kan er ook wandelingen maken vuur. Oslo deze streek ontdekken. naar de top van de heuvel of in de Helsinki Stockholm omgeving. Indien u een dag naar Stavanger Na de lunch heeft u de mogelijkRuka wenst te gaan kan hetBOTNISCHE hotel GOLF heid om op uw eentje nog een altijd een lunchpakket voorzien. tocht te maken op het meer. Dit moet wel altijd tijdig doorgegeven worden. In Ruka kan u ook fat bikes huren indien u er een DENEMARKEN tocht wil maken op één van de vele bewegwijzerde paden. VERENIGD DAG 1 BRUSSEL - KUUSAMO

KONINKRIJK

Dublin

IERLAND

FACULTATIEVE EXCURSIE

Bear watching: U wordt naar een NEDERLAND

Berlijn schuilplaats gebracht waar u de nacht zal doorbrengen. ’s Avonds DUITSLAND Londen BELGIË en ’s morgens heeft u hier de DAG 5 O+L+D Brussel OULANKA NATIONAAL PARK grootste POLEN kans om wilde beren in Er wordt terug gereden naar het hun habitat waar te nemen. De Oulanka Visitor CentreParijsvoor het volgende morgen wordt u dan tweede deel van het kajakavon- teruggebracht naar het wildernisFRANKRIJK tuur langs de Oulanka rivier. hotel. Amsterdam

DAG 3 OULANKAJOKI RIVIER

O+L+D

Iedereen wordt uitgerust met de nodige kledij voor een halve dag rafting. Er wordt gewandeld naar een nabijgelegen waterval van waar de tocht start. U vaart de rivier Kitka af (klasse I-III). Dit is een relatief gemakkelijke tocht met beperkte versnellingen die voor iedereen mogelijk is. Tijdens deze tocht zal u de typische taiga bossen én de rust ontdekken die in het Oulanka Nationaal Park heersen. DAG 4 OULANKAJOKI RIVIER

O+L+D

Vandaag staat het eerste deel van een 2-daagse op het programma, nl. de ontdekking van de Oulankajoki rivier per kajak.

De route in het onderste deel van de rivier is maar liefst 25 km lang. Geniet onderweg zeker en vast van de stilte die er heerst. Tijdens deze lange en mooie dag worden diverse stops ingelast voor o.a. een picknick lunch bij een kampvuur of een zwempartijtje (duur: ca. 8-9 uur).

U kan een daguitstap maken naar het nabijgelegen dorpje van Ruka. Dit is een populair ski oord

O

Check out in de loop van de voormiddag en inleveren van de kledij en materiaal.

Transfer naar de luchthaven van Kuusamo voor de terugvlucht. TIP:

Verleng uw verblijf met extra nachten in de wildernislodge of combineer het met een citytrip in Helsinki of met 1 van onze Fly & Drive programma’s.

DAG 6 O+L+D OULANKA NATIONAAL PARK

Vrije dag. Ideaal om bijvoorbeeld nog een mooie wandeltocht te maken langs de vele bewegwijzerde paden (bv Little Bear Trail). Of u kan nog wat extra tochten maken per kajak of kano. U kan uw programma ook vervolledigen met een aantal facultatieve activiteiten zoals bear watching.

DAG 8 KUUSAMO - BRUSSEL

DAG 7 O+L+D OULANKA NATIONAAL PARK

Vandaag staat het hoogtepunt van de week op het programma, een volledige dag rafting. De tocht start vlakbij Basecamp Oulanka. U maakt meteen kennis met de 3 versnellingen van de rivier Kitka (klasse I-IV).. Plezier

Vanaf € 1.995/pers in een hotelkamer (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

FINLAND

Natuur & Dieren (Fly & Drive)

STERKE PUNTEN • Diverse leuke verblijfslocaties zoals

Liefhebbers van natuur, wandelen of andere activiteiten zoals tochten per kajak of fiets vinden

het beste boetiek hotel van Noord-

hier zeker hun gading terug. Het hoogtepunt van dit programma is ongetwijfeld het spotten van

Scandinavië, een typische chalet, een

bruine beren en andere wilde dieren. Uw reis start vanaf de Noordpoolcirkel met een bezoek aan

gezellig wildernishotel …

Rovaniemi, de stad van de Kerstman en het Arktikum Museum. Een bezoek aan dit museum vormt

• Uw huurwagen = uw vrijheid

de beste basis om deze regio beter te begrijpen en te ontdekken. Hier zal u 1 nacht verblijven in

• Gevarieerde ontdekking van Centraal

het beste boetiekhotel van Noord-Scandinavië en Finland.

Finland • Geschikt voor natuurliefhebbers en

Dit Fly & Drive programma is de meest complete formule om Centraal Finland te ontdekken.

Vervolgens trekt u zuidwaarts naar 1 van de mooiste natuurgebieden van Finland. In de regio van Ruka kan u prachtige wandelingen maken en aan diverse activiteiten deelnemen zoals

reizigers die houden van wandelingen

kanotochten, paddling, rafting, tochten met fatbikes, riviervissen, etc. U verblijft er in een klein

en activiteiten

wildernishotel dat aan een meer gelegen is. In de streek nabij Kuhmo gaat u vervolgens beren en

• 2 avonden uitgebreide observaties van

andere dieren in hun habitat gaan bewonderen. Voor het laatste deel van uw programma verblijft

bruine beren en andere typische dieren

u in een gezellige chalet die op de top van meest zuidelijke heuvel van Lapland gelegen is en nabij

• Nationale Parken van: Oulanka en Syöte

het Syöte Nationaal Park. Hier vindt u ontelbare mogelijkheden om te wandelen, boottochten te maken of te gaan fietsen met mountainbikes of fatbikes. U heeft er ook de mogelijk om de meeste noordelijke zoo ter wereld te bezoeken waar u alle dieren kan ontmoeten die in deze streek

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode FIDI

leven.

Noordkaap

DAG 1 ROVANIEMI

Vlucht naar Rovaniemi. Oppikken van de huurwagen en start van uw ontdekking van Centraal Finland.

Rovaniemi is de hoofdstad van Fins Lapland. Met ca 35 000 in-NOORSE ZEE woners is het de ‘grootste’ stad van de meest noordelijke provincie van Finland, nl Lapland. Deze stad is prachtig gelegen aan de Dalvik Húsavik oevers van de rivieren Kemijoki Akureyri Mývatn en Ounasjoki en is omringd door Snaefellsnes IJSLAND heuvels en bossen.

DAG 2 ROVANIEMI - RUKA

O+D

Vandaag kan u het Santa Claus Village, de officiële woonplaats van de Kerstman, en het Arktikum Museum bezoeken. Vervolgens verlaat u Rovaniemi en rijdt u zuid-oost dwars door dik beboste gebieden.De bossen en de landschappen behoren hier tot de mooiste van Finland.

Onderweg kan u halt houden aan het Oulanka Nationaal Park. Hier kan u een prachtige wandeling maken langs de ‘Small Bears Trail’. Dit alom gekende wandelpad is zo’n 11 km lang. Op het einde van de dag trekt u verder naar een gezellig wildernishotel in de buurt van Ruka. Dit hotel is mooi gelegen aan een meer. U logeert er op basis van half pension. De komende 3 dagen heeft u de mogelijkheid om uw programma naar eigen wens en budget te vervolledigen dankzij de uitgebreide excursielijst. U kan o.a.

Alta

Tromsø

LOFOTEN Kebnekaise

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN Evenes

Kirkenes

Lyngen

SENJA

Bodø

Kilpisjärvi

Inari

Björkliden

Jokkmokk Boden Luleá

NOORWEGEN

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

In Rovaniemi verblijft u 1 nacht in het beste boetiekhotel van Noord-Europa, nl. het Arctic Light hotel. Laat u er verrassen door de heerlijke keuken!

Hammerfest

deelnemen aan wandeltochten in het Oulanka Nationaal Park, kanotochten, paddling, rafting, tochten met fatbikes of riviervissen. Er is voor keuze voor elk wat wils, voor jong en oud, voor de genieters of voor wie het graag actief heeft.

Trondheim

ten metRøroslokale gids bijgeboekt Ålesund worden.

Kristiansund

Geiranger

ZWEDEN

Kuhmo

er ook FINLAND vissen of met de husky’s gaan wandelen. Vraag naar onze aparte excursielijst.

Otta Mogelijkheid om nog wat te Fagernes Flåm rusten en diner. Het meeste wild- U verblijft er in een gezellige Voss Geilo Bergen DAG 3 O+D leven wordt ’s avonds, ’s nachts houten chalet met o.a. aparte Oslo RUKA en ’s morgens waargenomen. slaapkamer, woonruimte, haard, Helsinki Stockholm Vrije dag. Vanuit uw hotel kan u Hierdoor vinden de activiteiten kitchenette en sauna. Stavanger BOTNISCHE mooie wandelingen of fietstoch- vaak ’s avonds en ’s nachts plaats. GOLF ten maken. DAG 7 O+D De schuilplaatsen bieden comfor- SYÖTE U kan ook een bezoekje brengen tabele zitplaatsen, slaapplaatsen Volledige dag vrije tijd die u ruimaan het kleine dorpje van Ruka en een wildernishoteltoilet. Een schoots kan invullen door te wanDENEMARKEN (te voet of per taxi). In de winter lokale natuurgids is de ganse de delen, fietsen of deel te nemen is Ruka eenVERENIGD heel populaire ski- tijd aanwezig en er wordt ook nog aan facultatieve excursies. bestemming.KONINKRIJK U vindt er o.a. een een snack voorzien voor tijdens zomerrodelbaan en een aantal de nacht. DAG 8 O Dublin leuke winkeltjes terug. SYÖTE - ROVANIEMI - BRUSSEL NEDERLAND IERLAND Berlijn Check out gevolgd door de rit Amsterdam DAG 4 O+L+D terug naar de luchthaven van RoDUITSLAND Londen BELGIË RUKA - KAJAANI - KUHMO vaniemi. Brussel Vandaag trekt u verder zuidwaarts POLEN naar de streek rond Kuhmo. Hier Halfweg de rit kan u nog een kunt u tijdens de zomermaanden bezoek brengen aan Ranua WildParijs vanuit een aantal kleine guestlife Park. U kan er kennis maken FRANKRIJK houses bruine beren gaan spotmet de verschillende dieren die in ten. Lapland leven maar die u nooit of zelden zal te zien krijgen. Tot deze U verblijft gedurende 2 nachten dieren behoren o.a. de eland, de in een wilderniscentrum. U zal wolf, de lynx, de veelvraat, de vos er iedere avond/nacht de kans en diverse vogelsoorten. hebben om bruine beren te gaan spotten in 1 van de schuilhutten. Drop-off van de huurwagen te RoNaast bruine beren kan u ook nog DAG 6 O+D vaniemi en terugvlucht. andere dieren ontmoeten zoals KUHMO - SYÖTE diverse vogelsoorten, rendieren, U rijdt naar de meest zuidelijk gePRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) elanden en heel zeldzaam ook legen heuvel van Fins Lapland, wolven of een veelvraat. gelegen in het Syöte Nationaal Vanaf € 1.660/pers in een hoPark. telkamer/chalet (bezet door 2 DAG 5 O+D pers). KUHMO Eenmaal aangekomen in het Tijdens de dag kan u altijd een Syöte Nationaal Park geniet u Raadpleeg dit programma op wandeltocht maken om de natuur, vanaf de top van spectaculaire onze website aan de hand van en mogelijk andere dieren, in de uitzichten op de omgeving. Vanuit de programmacode om alle omgeving van uw logies te ont- het Syöte Nationaal Park kan u vertrekdata en prijzen te ontdekken. Vlakbij bevinden zich prachtige wandelingen maken en dekken. vaak vogelvoederplaatsen. Soms deze locatie is tevens een parawordt de zeldzame taigagaai dijs voor fietsliefhebbers. U vindt gespot en ook de rode eekhoorn er talloze fietspaden terug die u wordt hier regelmatig gezien. Op kan verkennen met een mounvoorhand kunnen ook boottoch- tainbike of met een fat bike. U kan

FINS LAPLAND Ruka avonturenweek

INDIVIDUELE AFREIS DIVERSE VERTERKDATA 8 DAGEN / 7 NACHTEN

STERKE PUNTEN

De streek van Ruka behoort ongetwijfeld tot de mooiste van Fins Lapland door de combinatie van

• Verblijf in een gezellige wildernishotel

heuvelachtige landschappen, dik beboste gebieden en vele meren en rivieren. Hierdoor vindt u

• Geschikt voor zowel de actieve reiziger

er een heel uitgebreid en divers aan bod terug aan activiteiten en bezoeken die zowel jong als

als de genieter

oud bekoren.

• Rust- en natuurbeleving

U heeft de keuze uit een ruim aanbod aan activiteiten die u vrij kan kiezen. Er is voor elk wat

• Kindvriendelijk

wils, voor jong en oud, voor de genieters of voor wie het graag actief heeft. Wat had u gedacht

• Sauna

van: wandeltochten in het Oulanka Nationaal Park, kanotochten, paddling, rafting, beren spotten,

• Vrij gebruik van fietsen, kano’s en

tochten met fatbikes of riviervissen?

bootjes aan het meer • Ruime keuze uit diverse activiteiten, excursies en bezoeken (facultatief)

Uw uitvalsbasis is een gezellig wildernishotel dat aan de oevers van een meer gelegen is. De logies beschikt over een aantal kano’s en bootjes waarvan u tijdens uw verblijf gratis kan gebruik maken. Indien u als extra kiest voor een huurwagen dan kan u tijdens uw verblijf maar liefst 5 (!!!) Nationale Parken bezoeken die in de buurt gelegen zijn. Of u kan ook uitstappen maken naar het Ranua

Wildlife Park of Rovaniemi. U kan ook kiezen om 1 of meerdere nachten te overnachten in een glazen villa. Zo heeft u vanaf september al de kans om noorderlicht te spotten.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLRU

Noordkaap Hammerfest

een goede fysieke conditie is vereist.

DAG 1 BRUSSEL - KUUSAMO

Keflavik

Grindavik

Blue Lagoon Stokkseyri

DAG 2 RUKA

Thorsmork Vik

Er is keuze voor elk wat wils, voor jong en oud, voor de genieters of voor wie het graag actief heeft. Iedere avond kunnen de hotelgasten gratis gebruik maken van de elektrische sauna in het wildernishotel. Mits betaling kan u ook gebruik maken van een bubbelbad. FACTULTATIEVE EXCURSIE:

Rivier raften (familie route): De bekende rivier Kitkajoki levert onvergetelijke momenten op in een ongerept natuurgebied. De ganse familie (minimumleeftijd: 5 jaar) kan hieraan deelnemen. U zult het nodige materiaal ter beschikking krijgen voor het raften. In totaal zal u zo’n 14 km afleggen met zo’n 7 stroomversnellingen (klasse I-III) onderweg. FACTULTATIEVE EXCURSIE:

Evenes LOFOTEN

Rivier raften in het Oulanka Nationaal Park: Ontdek tijdens deze rafting de meest uitdagende stroomversnellingen in het Oulanka Nationaal Park. Tijdens deze tocht zal u kennismaken met de 3 beste stroomversnellingen van Finland (klasse II-IV). Onderweg wordt ook een picknick lunch voorzien. Deze excursie is geschikt vanaf 18 jaar,

Kebnekaise

Kilpisjärvi

Inari

Björkliden

Jokkmokk Boden Luleá

NOORWEGEN

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

Trondheim Kristiansund

’s Morgens wordt uw gekozen safariprogramma besproken en overlopen. Afhankelijk van de gekozen activiteit wordt u uitgerust met extra kledij of materiaal (zie beschrijving excursies).

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN

Bodø

Kirkenes

Lyngen

SENJA

O

U kan uw excursieprogramma zelf samenstellen aan de hand van de uitgebreide excursielijst. Wandeltochten in het Oulanka Nationaal Park, kanotochten, paddling, rafting, beren spotten, tochten met fatbikes of riviervissen zijn nog maar een kleine greep uit het aanbod.

Alta

Tromsø

Vlucht naar Kuusamo. Aankomst en transfer (ca 30min) naar het wil- FACTULTATIEVE EXCURSIE: dernishotel dat aan de rand van Beren spotten: ‘s Avonds transfer het Rukajärvi meer gelegen is. (met gids) naar uw schuilplaats. U Dit wildernishotel telt 11 slaapka- spendeert de avond in de schuilmers die elke over hun eigen sa-NOORSE plaatsZEE terwijl u het leven van de nitair beschikken. U verblijft er op bruine beren volgt. Het is mogelijk basis van kamer met ontbijt. (half dat u enkele vogels spot, zoals de pension mits supplement). Verder zwarte wouw en zelfs de zeeabeschikt hetDalvik hotel nog over een rend. U kunt ondertussen ook geHúsavik sauna. In Akureyri de zomer kunnen de nieten van enkele snacks. Mývatn gasten vrij gebruik maken van Snaefellsnes IJSLAND roeibootjes, sup-boards en buiten Thingvellir Gulfoss barbecue. Reykjavik

Flåm Voss

vindt erFINLAND een aantal leuke winkeltjes terug.

Røros

Ålesund Geiranger Otta Fagernes

Bergen

Geilo Oslo

Stavanger

Kuhmo

ZWEDEN

Voor wie wil is er ook de mogelijkheid om tijdens uw verblijf 1 of meerdere nachten in een glazen villa door te brengen. Vanaf sepHelsinki Stockholm tember kan u in deze regio al het BOTNISCHEnoorderlicht waarnemen. GOLF

FACTULTATIEVE EXCURSIE:

Natuurwandeling: Samen met een DENEMARKEN lokale gids maakt u een begeleide wandelingVERENIGD in de natuur rondom Ruka. De gids zal u vertellen over FACTULTATIEVE EXCURSIE: KONINKRIJK de 4 seizoen in deze streek en Fatbiken nabij Ruka: De directe Dublin hun invloed op de natuur. Afhanomgeving van Ruka is een paradijs NEDERLAND IERLAND Berlijnnatuurliefhebbers. kelijk van de periode wanneer voor fietsers en Amsterdam u in Ruka bent kan u onderweg De prachtige landschappen DUITSLAND zal Londen BELGIË u ten volle kunnen ontdekken tijbessen of paddenstoelen plukken. Brussel De wandeltocht wordt aangepast dens deze fietstocht met fat bikes. POLEN in functie van de samenstelling en Tijdens deze tocht zal u zo’n 6 à de fitheid van de groep.Parijs 8 km fietsen. Onderweg kan u genieten van een lekkere snack in FRANKRIJK FACTULTATIEVE EXCURSIE: een kota. Initiatie Stand Up Paddling (SUP): SUP is een mooie combinatie FACULTATIEVE EXCURSIE: tussen sport en het genieten van Fietstocht naar een huskyboerdede omgeving. De gids neemt u rij: Per fiets rijdt u naar een nabijmee naar een meer en leert u gelegen huskyboerderij. Onderde basistechnieken aan van het weg maakt u kennis met de rust peddelen. Hierna wordt een korte en de pracht van de natuur. Op tocht rond het meer gemaakt de huskyboerrij maakt u kennis waarbij u kan genieten van de met deze lieve honden en wordt rust en de mooie omgeving. Na er ook een snack voorzien. Hierna deze excursie kan u opwarmen in keert u terug naar uw logies. een deugddoende sauna die aan de rand van het meer gelegen is. DAG 3 O FACTULTATIEVE EXCURSIE:

Vissen: Een lokale gids bezorgt u het nodige materiaal en vervolgens maakt u een boottocht op het Rukajärvi meer. De gids zal u diverse technieken van het vissen aanleveren en op het einde van de excursie zal de gids u tonen hoe u de (eventuele) vangst kan klaarmaken bij een kampvuur. Voor het dessert worden er ook zoete broodjes en koffie voorzien.

RUKA

Vrije dag. U kan op eigen initiatief gaan wandelen, fietsen of een tocht maken per kajak. Of u kan deelnemen aan 1 van de vele excursiemogelijkheden. U kan ook een bezoekje brengen aan het kleine dorpje van Ruka (te voet of per taxi). In de winter is Ruka een heel populaire skibestemming. Tijdens de zomermaanden kan u er ook gaan rodelen. U

DAG 4 - 7 RUKA

O

DAG 8 KUUSAMO - BRUSSEL

O

Vrije dag. U kan op eigen initiatief gaan wandelen, fietsen of een tocht maken per kajak. Of u kan deelnemen aan 1 van de vele excursiemogelijkheden. Op de laatste avond van het weekprogramma wordt nog een leuk afscheidsdiner voorzien.

Transfer naar de luchthaven van Kuusamo voor de terugvlucht.

TIP:

Dit programma is ook mogelijk in 5 dagen (zie aparte prijstabel). Zo kan u bijvoorbeeld op de heen- of terugvlucht een stopover maken in Helsinki voor een citytrip in de bruisende hoofdstad van Finland. Voor grote groepen of families kunnen ook privé chalets of lodges met sauna en meerdere slaapkamers voorgesteld worden. Prijzen te verkrijgen op eenvoudige aanvraag. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 980/pers in een hotelkamer (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

FINLAND - NOORWEGEN - ZWEDEN Grote Fly & Drive Noord-Scandinavië (Lapland)

INDIVIDUELE AFREIS DIVERSE VERTREKDATA 14 DAGEN / 13 NACHTEN

STERKE PUNTEN • De meeste complete ontdekking van Noord-Scandinavië (Lapland) • Geschikt voor natuur- en cultuurliefhebbers

Dit Fly & Drive programma is de meest complete formule om in alle vrijheid Noord-Scandinavië of Lapland te ontdekken tijdens de zomermaanden. Tijdens deze fly & drive komt zowel de natuurals de cultuurliefhebber volop aan z’n trekken. Naast alle belangrijkste bezienswaardigheden komen ook de minder belopen paden aan bod. Uw reis start vanaf de Noordpoolcirkel met een bezoek aan Rovaniemi, de stad van de Kerstman

• Uw huurwagen = uw vrijheid

en het Arktikum Museum. Een bezoek aan dit museum vormt de beste basis om het Noorden

• Kennismaking met de Sámi-cultuur

van Scandinavië beter te begrijpen en te ontdekken. Hierna wordt u meegenomen op een reis

• Rovaniemi, Karasjok, de Noordkaap,

doorheen de Sámi-cultuur tot helemaal op het meest noordelijke punt van Europa, de Noordkaap,

en terug. Onderweg passeert u tal van gezellige dorpjes, leuke bezienswaardigheden,

• Nationale Parken van: Urho Kekkonen,

fascinerende landschappen en diverse Nationale Parken waar u prachtige wandelingen kan

maken. Gedurende een groot stuk van de zomermaanden kan u de middernachtzon en de

• 13x ontbijt, 0x lunch, 9x diner

typische witte nachten zelf zien en beleven.

• Facultatief: uitbreiding Lofoten en

U heeft ook de mogelijkheid om deze reis uit te breiden naar de Lofoten en Vesterålen waar u kan

Vesterålen met verblijf in een typisch

deelnemen aan een walvissafari en overnachten in een rorbu, een typisch vissershuisje.

vissershuisje

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLNS

LAPLAND MET DE NOORDKAAP (Fly & Drive) Beschikt u over wat minder tij of wenst u enkel de hoogtepunten van de grote fly & drive te beleven. Ontdek dan de fly & drive 'Lapland met de Noordkaap' (9 dagen) op onze website met programmacode ZLLV. Vanaf € 1.545/pers (vlucht incl.).

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - ROVANIEMI

de kans ook groot dat u kuddes rendieren zal ontmoeten. De landschappen hier zijn totaal anders dan in Finland want de bomen maken meer en meer plaats voor Arctische landschappen.

Hammerfest Alta

Kirkenes

Tromsø Vlucht van Brussel naar RovanieLyngen Karasjok SENJA mi. Oppikken van de huurwagen Kautokeino VESTERÅLEN Inari (zie opmerkingen) en start van uw Kilpisjärvi Ivalo ontdekking van Noord-ScandinaEvenes Saariselkä Björkliden Muonio vië. LOFOTEN Jukkasjärvi Levi Rovaniemi is de hoofdstad vanNOORSE U kanZEE tijdens de dag, in de loop Kebnekaise Kittilä Bodø Kiruna Ylläs Fins Lapland en tevens de offici- van de avond of zelf om midLuosto ële woonplaats van de Kerstman. dernacht (middernachtzon!) naar Jokkmokk Met ca 35 000 inwoners is Rova- het meest noordelijke punt van Rovaniemi niemi de ‘grootste’ stad van de Europa rijden, de Noordkaap, geRanua Ruka Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá meest noordelijke provincie van legen op 71°10’21”. U kan er genieAkureyri Syöte Kemi Mývatn NOORWEGEN Finland, nl Lapland. ten van weidse uitzichten op de Snaefellsnes Oulu IJSLAND Arctische Oceaan en hier bevindt Kajaani Thingvellir Gulfoss DAG 2 O+D zich ook een bezoekerscentrum Kuhmo Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork ROVANIEMI - SAARISELKÄ (de toegang tot de site van de Blue Lagoon Stokkseyri Trondheim Vandaag kan uVikhet Santa Claus Noordkaap is betalend). FINLAND Village en het Arktikum Museum Kristiansund Røros Ålesund bezoeken. Indien u alle dieren DAG 6 O+D DAG 10 O+D Muonio is een dorpje dat gelegen ZWEDEN van Lapland wil ontdekken, dan HONNINGSVÅG - HAMMERFEST TROMSØ - KIRUNA is naast de Muonio joki, de grensGeiranger Otta kan u eerst nog het nabijgelegen - ALTA Vandaag verlaat u Noorwegen rivier die 520 km lang de grens Fagernes Flåm Ranua Wildlife Park bezoeken Vanuit Honningsvåg rijdt u verder Voss en rijdt u naar het mijnstadje vormt tussen Finland en Zweden. Geilo Bergen vooraleer verder te rijden naar naar Hammerfest. Deze stad ligt van Kiruna, de hoofdplaats van Hier kunt u een aantal boottochOslo het noorden. op 70° 39’ 48” noorderbreedte, Zweeds Lapland. Onderweg kunt ten maken, kanoën op meren en Helsinki Stockholm Vervolgens verlaat u Rovaniemi dus op dezelfde breedtegraad als u het Polar Park bezoeken of net rivieren, wandeltochten maken, Stavanger BOTNISCHEetc. en rijdt u dwars door dik bebos- de noordelijkste gebieden van Si- over de grens een tussenstop GOLF te gebieden naar het uiterste berië. Vervolgens daalt u af naar houden aan het Abisko Nationaal noorden van Fins Lapland; het het zuiden langs prachtige fjor- Park waar u mooie wandeltochten U overnacht in het Harriniva Addeel van Lapland waar nog Sámi den en hoogvlaktes. U rijdt naar kan maken. venture Resort, dat vlak aan de wonen. Alta dat gelegen is aan het uiteinZweeds-Finse grens gelegen is. DENEMARKEN de van de gelijknamige fjord. U OPMERKING: Met z’n meer dan 400 honden DAG 3 O+D verblijft er gedurende 2 nachten Uitbreiding Vesterålen en de is dit wildernishotel tevens de VERENIGD SAARISELKÄ in gezelligeKONINKRIJK chalets vlak bij een Lofoten: Op dag 10 kan u een grootste huskyboerderij van Vandaag bent u de hele dag vrij natuurpark. uitbreiding van 4 dagen/3 Europa en misschien wel van de Dublin in de omgeving van Saariselkä, u nachten toevoegen aan uw hele wereld. U kan ook overnachNEDERLAND IERLAND kan o.a. goud gaan delven in de DAG 7 O+D programmaBerlijn naar de prachtige ten in het Jeris Lakeside Resort Amsterdam rivier bij het dorpje Tankavaara of ALTA eilandengroepen van de Ves(hotelkamer of chalet mits supDUITSLAND Londen BELGIË een stop maken bij het grootste Vandaag heeft u meerdere mogeterålen en de Lofoten. Prijzen plement) dat aan het gelijknamige Brussel Nationale Park van Finland, het lijkheden. U kan o.a. Alta gaan been mogelijkheden te verkrijmeer en vlakbij het Nationaal Park POLEN Urho Kekkonen Nationaal Park. zoeken met z’n Alta Museum dat gen op eenvoudige aanvraag’. gelegen is. Bij het Jeris hotel kan door z’n meer dan 2500 prehisu ook (mits supplement) gebruik Parijs DAG 4 O torische rotstekeningen uitgeroe- DAG 11 O+D maken van de Arctic Sauna World. FRANKRIJK SAARISELKÄ - INARI - KARASJOK pen is als UNESCO monument. KIRUNA U rijdt verder naar hét centrum Of u kan van de natuur en de rust Vrije dag om Kiruna te ontdekken. DAG 13 O+D van de Noorse Sámi: Karasjok. genieten door o.a. wandelingen Een bezoek aan de grootste ijzer- MUONIO - LEVI Maar eerst moet u beslist een te maken in het nabijgelegen na- mijn is beslist de moeite waard. Vrije dag. U kan deelnemen aan bezoek brengen aan Inari. Hier tuurgebied van de Sautso kloof. De mijn heeft maar liefst een diverse activiteiten of u kan gaan bevindt zich het Siida Museum en diepte van ca 1 000 m onder de wandelen in het Ylläs-Pallas Natihet gelijknamige meer. DAG 8 O zeespiegel en op een heel boei- onaal Park. U kan ook een dagbeIn de buurt van Karasjok bevinden ALTA - TROMSØ ende manier krijgt u een beter zoek maken aan Levi waar u o.a. zich een aantal dorpen zoals bv Vandaag staat de langste tocht beeld van het reilen en zeilen van een zomerrodelbaan terugvindt. Kautokeino waar de bevolking van deze fly & drive op het pro- een immens project. grotendeels nog etnische Sámi gramma. Uw tijd zal beloond DAG 14 O zijn. Als u tijdig in Karasjok bent, worden met prachtige landschap- In Kiruna kan u nu ook een MUONIO - BRUSSEL kan u het Sápmi Culture Park nog pen onderweg en de aankomst in bezoek brengen aan het Iceho- Rit naar Rovaniemi, inleveren van bezoeken of anders kan u dit de één van de meest leuke en boei- tel in de zomer. Het ICEHOTEL de huurwagen en terugvlucht. volgende ochtend doen. ende steden van het Noorden, is nu het ganse jaar open dankzij Tromsø. een ingenieus systeem met zonPRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) DAG 5 O nepanelen die permanent voor KARASJOK - NOORDKAAP DAG 9 O vriestemperaturen zorgt. Vanaf € 2.095/pers in een hoHONNINGSVÅG TROMSØ telkamer (bezet door 2 pers). Nadat u in Karasjok alles be- Volledige dag vrije tijd om Tromsø DAG 12 O+D leefd heeft, rijdt u verder naar en de wijde omgeving beter te ont- KIRUNA - MUONIO Raadpleeg dit programma op Honningsvåg, één van de meest dekken. Het is een fascinerende Vandaag rijdt u naar Muonio, een onze website aan de hand van Noordelijke stadjes van Noor- stad, gekend voor zijn Arctische ideale uitvalsbasis voor tochten de programmacode om alle wegen. Een groot stuk van de kathedraal maar ook voor zijn in- in westelijk Fins Lapland. Ondervertrekdata en prijzen te ontreisweg loopt langs de prachtige teressante musea zoals het Polar weg heeft u een grote kans om dekken. Porsangerfjord. Tijdens deze rit is Museum en het Tromsø Museum. elanden en rendieren te spotten.

3636

ZWEEDS LAPLAND Natuurweek in Zweeds Lapland

STERKE PUNTEN

Uw zomeravontuur situeert zich in de buurt van de grens van Zweden met Finland in het Hoge

• Ecotoerisme

Noorden van Scandinavië. De grens (ca 540 km) wordt hier grotendeels gevormd door de rivieren

• Afwisselend en compleet Lapland

Könkämä, Muonio en Tornio. Hier ontmoeten de Finse, Zweedse en Sámi cultuur elkaar. In deze

programma

regio wonen nog echte Sámi en dankzij de ongelofelijke natuurpracht en de gastvrijheid van de

• Geschikt voor elk type reiziger

eigenaars zal u een onvergetelijke en authentieke week in de natuur beleven.

• 2-daagse wandeltocht met overnachting

U maakt kennis met de typische fauna en flora en neemt deel aan alle typische zomeractiviteiten

in een typische lodge

zoals diverse wandeltochten, een tocht met fat bikes, een kanotocht, spotten van het lokale

• Fietstocht met fatbikes, wandeling met

dierenleven (o.a. bevers, beren en diverse vogelsoorten), wandeling met husky’s en een

husky’s, spotten van wildlife, kanotocht,

kennismaking met een typische Sámi familie. U verblijft in chalets die op een eiland in de Muonio

ontmoeting met een Sámi familie en

rivier gelegen zijn. De gezellige chalets zijn voorzien van alle comfort en in het restaurant kan u

rendierboerderij

genieten van de lokale keuken.

• Verblijf in een eigen chalet • Vol pension (lokale keuken)

U reist op individuele basis en sluit aan bij kleine internationale groepjes van max. 15 deelnemers. U kan kiezen uit diverse vertrekdata van midden juni tot september. Afhankelijk van de door u gekozen vertrekdatum kan u de bloei in de lente meemaken, de middernachtzon in juli of het rijke kleurenpallet van de herfst waarbij u zelfs al het noorderlicht kan waarnemen. Deze locatie draagt

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLNA

het label ‘Nature’s Best Sweden’ uitgereikt door de Zweedse Dienst voor Ecotoerisme.

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - ROVANIEMI/ KITTILÄ

Hammerfest

Vlucht van Brussel naar de luchthaven van Kittilä of Rovaniemi (afhankelijk van de beste vluchtconnectie).

Grindavik

Blue Lagoon Stokkseyri

Thorsmork Vik

Op een aantal avonden tijdens de week zal de gastheer u aan de hand van beeldmateriaal wat meer vertellen over de meest typische (roof)dieren die in deze regio leven. Tot deze dieren behoren o.a. de lynx, de veelvraat, de wolf en de beer.

Karasjok Kautokeino

Evenes LOFOTEN Bodø

Kirkenes

Lyngen

VESTERÅLEN

NOORSE ZEE

Verwelkoming en transfer (1u00 à 2u30) naar de verblijfslocatie die in de buurt van Muonio gelegen is. Betrekken van de chalets en Dalvik Húsavik informatie Akureyri bijeenkomst waarbij Mývatn het weekprogramma overlopen Snaefellsnes IJSLAND wordt en waar u een welkomstThingvellir drankje aangeboden. Reykjavik wordtGulfoss Keflavik

Alta

Tromsø SENJA

Kebnekaise

Kilpisjärvi

Björkliden

Jokkmokk Boden Luleá

la. Lunch onderweg bij een open kampvuur.

Inari

NOORWEGEN

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

Trondheim Na het diner wordt u naar een locatie nabij 1 van de vele rivieren Kristiansund Røros gebracht waar u bevers kan spot-Ålesund catie voor het ontbijt waarna er ten in hun natuurlijke habitat. Het tijd voorzien isZWEDEN om wat te rusten Geiranger Otta bezoek wordt in de loop van de of te slapen in uw chalet. Fagernes avond gedaan omdat deze dieren VossFlåm Geilo dan actiever zijn dan tijdens Bergen de Oslo dag. Stockholm Stavanger

DENEMARKEN

Kuhmo

FINLAND

dag en de week. DAG 7 MUODOSLOMPOLO

O+L+D

Na het ontbijt wordt er terug gewandeld via een andere weg. Helsinki De tocht van vandaag brengt u BOTNISCHEvooral langs een aantal heuvels GOLF van waar u vanaf de top kan genieten van prachtige vergezichten. Picknick lunch onderweg. Afscheidsdiner.

VERENIGD KONINKRIJK Dublin

NEDERLAND

IERLAND

Amsterdam Londen

BELGIË

Brussel

DAG 2 MUODOSLOMPOLO

O+L+D

Uw gids zal u opwachten voor een eerste dag avontuur. Vandaag maakt u een wandeltocht naar een lokale rendierboerderij. U ontmoet er een echte Sámi waarvan de familie al sinds generaties rendieren houdt in deze regio. U komt er alles te weten over de Sámi cultuur van vroeger tot nu en u hoort er heel wat interessante levensverhalen en -weetjes. DAG 3 MUODOSLOMPOLO

O+L+D

Met een transfer wordt u noordwaarts gebracht naar een plaats langs de Muonio river. De kano’s worden te water gelaten en vervolgens vaart u de Muonio rivier, de grens tussen Zweden en Finland, af. Tijdens deze kanotocht vaart u voorbij groene velden en heuvels en onderweg maakt u ook een korte stop bij de historische begraafplaats van Akanmel-

DAG 4 MUODOSLOMPOLO

Parijs

O+L+D

FRANKRIJK

Vandaag verkent u de prachtige natuur per fiets. Met speciale fat bikes kan u elk terrein aan. Tijdens de fietstocht wordt er vooral gereden in de buurt van het meer van Muodosjärvi en de Merasjoki rivier. Lunchbreak onderweg in de natuur. Wat vrije tijd in de namiddag en na het diner wordt u naar een observatiehut gebracht. De hut heeft een unieke ligging in de natuur en is speciaal ontworpen om zoveel mogelijk wildleven te kunnen waarnemen. U zal heel wat vogelsoorten en andere dieren kunnen spotten en hopelijk maakt ook de beer zijn opwachting. De observatiehut beschikt ook over bedden waar u tussenin wat kan rusten of slapen. DAG 5 MUODOSLOMPOLO

O+L+D

U keert terug naar de verblijfslo-

Berlijn

DUITSLAND

In de namiddag wordt u nog een leuke ervaring rijker. U bezoekt POLEN een nabijgelegen huskyboerderij. Samen met een lokale gids gaat u een wandeltocht maken samen met de husky’s. De wandelpaden zullen u langs bossen, meren en rivieren brengen. Onderweg zal u kunnen genieten van prachtige landschappen en de zuivere lucht. DAG 6 MUODOSLOMPOLO

O+L+D

Vandaag staat een nieuw en laatste hoogtepunt op het programma. Per boot wordt u naar een plaats ten zuiden van uw verblijfslocatie gebracht. U zal de ongekende natuurpracht in deze streek ontdekken aan de hand van een 2-daagse wandeltocht. Er wordt gewandeld in de buurt van de Muonio rivier naar een typische houten lodge waar de nacht wordt doorgebracht. Picknick lunch onderweg.

DAG 8 O KITTILÄ/ROVANIEMI - BRUSSEL

Transfer (ca 1u00) naar de luchthaven van Kittilä voor de terugvlucht. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 2.355/pers in een hotelkamer (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

Na het diner wordt de sauna opgewarmd en kan u gezellig napraten over de belevenissen van de

NOORS LAPLAND

Magische Lofoten met de Noordkaap

STERKE PUNTEN • De Lofoten met een verblijf in een typische rorbu • Vervolledig uw programma met

Tijdens dit 8-daags programma verblijft u in het eerste deel op de Lofoten in een rorbu of typisch houten vissershuisje. Aan de hand van een aantal facultatieve excursies kan u deze idyllische eilandengroep ontdekken. U kan ook een daguitstap maken naar de Vesterålen om er walvissen te gaan spotten.

een aantal facultatieve excursies:

zeearendsafari in de Trollfjord, foto trips,

Hierna reist u aan boord van één van de Hurtigruten schepen verder tot in Kirkenes. Onderweg

zeekajakken, fietstochten, walvissen

kan u nog kort Tromsø, het Parijs van het Hoge Noorden, en de Noordkaap bezoeken.

spotten, sneeuwschoenwandelen, etc

In Kirkenes kan u in de zomermaanden king crabs gaan vangen en proeven of met husky’s gaan

• Bootreis aan boord van de Hurtigruten

wandelen. In de maand april kan u er zelfs nog deelnemen aan een husky- of sneeuwscootertocht.

• Tromsø, het Parijs van het hoge Noorden

Het ganse jaar rond kan u er ook het ‘Snowhotel Kirkenes 365’ bezoeken.

• Bezoek aan de Noordkaap (facultatief)

Tijdens de periode van half mei tot eind juli kan u er het fenomeen van de middernachtzon

• King crab safari en proeven te Kirkenes

waarnemen. Vanaf september kan u er het feeërieke noorderlicht bewonderen.

(facultatief) • Beleef de middernachtzon vanaf mei tot augustus • Beleef het noorderlicht vanaf september

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLLO

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - LOFOTEN

DAG 3 LOFOTEN

Hammerfest

O

Stokkseyri

DAG 2 LOFOTEN

O

De Lofoten hebben elk seizoen wel iets unieks en wondermoois te bieden. Is het nu de sneeuw en het noorderlicht in de winter, de kabeljauw die aan het drogen is in de lente, de middernachtzon in de zomer of de wondermooie herfstkleuren? Elk seizoen is er anders en een bezoek op zich waard. U kan uw verblijf in de Lofoten vervolledigen met een aantal facultatieve excursies zoals kajakken, wandelen, deelnemen aan een zeerarendsafari of walvissafari en vanaf september kan u er al een noorderlichtcentrum bezoeken.

Karasjok Kautokeino

Kirkenes

Lyngen

SENJA

Kebnekaise

Kilpisjärvi

Boden Luleá

NOORWEGEN

Rovaniemi Ranua Kemi

Kajaani

Trondheim

Geilo Oslo

In de vooravond vertrekt het schip Stockholm opnieuw in noordwaartse richting. DAG 6 TROMSØ - NOORDKAAP

O+L+D

Daarna gaat de boottocht verder naar de eindbestemming Kirkenes. DAG 7 NOORDKAAP - KIRKENES

O+L+D

Aankomst kort na de middag te Tromsø, het Parijs van het hoge Noorden. Het schip meert gedurende 4 uur aan in de stad waardoor u voldoende tijd heeft

Helsinki

BOTNISCHE GOLF

In één van de meest Noordelijke stadjes van Noorwegen, HonDENEMARKEN DAG 4 O ningsvåg, legt de Hurtigruten LOFOTEN - TROMSØ enkele uren aan. Hierdoor is er VERENIGD Vrije dag. KONINKRIJK voldoende tijd om een geleid bezoek te maken naar de NoordDublin InIERLAND de loop van de avond meert kaap (facultatief), het meest noorNEDERLAND Berlijn Europa van waar het schip van de Hurtigruten aan delijke punt van Amsterdam in Svolvær en wordt u met een u weidse uitzichten DUITSLAND heeft op de Londen BELGIË Arctische Oceaan. Hier bevindt transfer naar de kade gebracht. Brussel Het schip vertrekt vervolgens in zich ookPOLEN een bezoekerscentrum noordwaartse richting en u vaart met videopresentaties en een o.a. de Trollfjord en deParijs mooie ei- postkantoor waar u een kaartje landenarchipel van Vesterålen kan versturen met een originele FRANKRIJK voorbij. poststempel. (duur: ca 3 u) Vervolgens wordt de boottocht Overnachting aan boord van de verdergezet richting Kjøllefjord en Hurtigruten. Mehamn. Kjølleforjd is een oude handelspost en vissershaven waar u o.a. de stenen ‘Sami kerk’ kan bewonderen bij het binnenvaren van de haven. De volgende halte is Mehamn, ook weer zo’n typisch vissersdorpje waar kort aangemeerd wordt.

DAG 5 TROMSØ

Kuhmo

FINLAND

om eenRøros wandeling te maken in Ålesund de stad, de Arctische kathedraal ZWEDEN te bezoeken en een interessant Geiranger Otta museum, zoals het Polar Museum, Fagernes Flåm mee te pikken. Voss

Stavanger

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu

Kristiansund

Bergen

Inari

Björkliden

Jokkmokk

Vik

OPMERKING:

Op sommige data tijdens de zomermaanden kan er ook rechtstreeks gevlogen worden op Svolvær vanuit Oslo. Indien u van deze ochtendvlucht wil gebruik maken dient u de nacht(en) voordien in Oslo te overnachten. U kan bv. 2 nachten in Oslo verblijven en zo een leuke citytrip aan uw programma toevoegen. Prijs te verkrijgen op eenvoudige aanvraag.

Alta

Tromsø

Vertrek vanuit Brussel naar de Vrije dag. U kan deelnemen aan lokale luchthaven van Svolvær. de facultatieve excursies of wanAankomst en transfer naar uw delingen maken in de buurt van verblijfslocatie dat op een klein uw logies. eilandje net voor het stadje Svolvær ligt (verbinding met een brug).NOORSE TIP: ZEE U kan ook een wagen huren Een van de hoogtepunten van en het programma uitbreiden een Noorwegen reis is ongemet een extra nacht te Andetwijfeld eenDalvik overnachting in een nes, het startpunt van de walHúsavik rorbu, eenAkureyri typisch vissershuisje vissafari. Zo heeft u voldoende Mývatn aan de rand van het water. Deze tijd om de Vesterålen in alle Snaefellsnes IJSLAND van alle mororbus zijn voorzien rust te ontdekken. Thingvellir derne comfortGulfoss waar u in alle geReykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork zelligheid zal verblijven. Blue Lagoon

O

Bij aankomst in Kirkenes wordt u naar uw hotel gebracht. U kan uw programma vervolledigen met facultatieve excursies om zo Kirkenes en omgeving beter te leren kennen. Zo kan u er met husky’s gaan wandelen, king crabs gaan vangen of het ‘Snowhotel Kirkenes 365’ gaan bezoeken.

DAG 8 KIRKENES - BRUSSEL

O

Transfer in loop van de voormiddag naar de luchthaven van Kirkenes voor de terugvlucht.

Vanaf € 1.935/pers in een hotelkamer/rorbu/buitenhut (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

4040

NOORS LAPLAND Noorse eilanden (Fly & Drive)

STERKE PUNTEN

Dit programma is de meest complete formule om in alle vrijheid Noors Lapland te ontdekken tijdens

• De idyllische eilandengroepen van

de zomermaanden. Tijdens deze fly & drive komt zowel de natuur- als de cultuurliefhebber volop

de Lofoten, Vesterålen en Senja

aan z’n trekken. Naast alle belangrijkste bezienswaardigheden komen ook de minder belopen

gecombineerd met Tromsø

paden aan bod. Onderweg passeert u tal van gezellige dorpjes, leuke bezienswaardigheden en

• Geschikt voor natuur- en cultuurliefhebbers

fascinerende landschappen. De Noorse eilanden zijn een verzameling van diverse grote en kleinere eilanden die al dan niet

• Verblijf in typische rorbus en huisjes

met elkaar verbonden zijn. Qua bekendheid staan de Lofoten vooraan, maar de Vesterålen zijn

• Heel complete rondreisformule

daarom niet minder mooi, integendeel zelfs. Niet voor niets wordt dit gebied door UNESCO als

• Diverse leuke excursiemogelijkheden

uniek bestempeld. 1000 foto’s geven nog maar een glimp van al het moois dat u hier kan beleven.

om uw programma te vervolledigen

Na uw verblijf op het wondermooie eiland Senja ontdekt u tenslotte het verrassende Tromsø, het

• Verleng uw programma met een verblijf in het Drielandenpunt • Ervaren van de middernachtzon tijdens de zomermaanden (juni en juli)

Parijs van het Hoge Noorden. Tijdens de periode van half mei tot eind juli kan u in deze streek het fenomeen van de middernachtzon waarnemen. Vanaf september kan u er al met uw eigen ogen het feeërieke noorderlicht waarnemen.

• Ervaren van het noorderlicht vanaf september

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLEI

LOFOTEN & VESTERÅLEN (Fly & Drive) Wenst u enkel de Lofoten en de Vesterålen te ontdekken of beschikt u over wat minder tijd? Ontdek dan de fly & drive 'Lofoten & Vesterålen) (8 dagen) op onze website met programmacode ZLLV. Vanaf € 1.095/pers (vlucht incl.).

Noordkaap

In de namiddag kan u Moskenesøya verkennen. U kan een Vlucht van Brussel naar Bardufoss daguitstap maken naar het meest of Tromsø. Aankomst in de loop westelijke plaatsje dat over land van de namiddag en pick up van bereikbaar is, Å. Ten zuiden van de huurwagen dit eiland bevinden zich een aantal sterke getijdestromen Rit naar uw logies in de buurt vanNOORSE waarvan ZEE de Maelstrom (MoskBardufoss. U logeert in een gezel- straumen) de gekendste is. De lig en historisch hotel waar u kan westkust is er gekenmerkt door genieten van een unieke atmo- steile kliffen en bergen terwijl de sfeer. Het hotel is gelegen aan de meer beschermde oostkust plaats Dalvik Húsavik oever vanAkureyri de Målselv rivier, een biedt voor dorpjes en havens. Mývatn populaire locatie om te vissen. Snaefellsnes

Hammerfest

DAG 1 BRUSSEL - TROMSØ/BARDUFOSS

IJSLAND

DAG 2 BARDUFOSS – EVENES SVOLVAER (LOFOTEN)

O

U rijdt naar Svolvær, de hoofdstad van de Lofoten. Onderweg kan u een aantal leuke stops inlassen. Zo kan u nabij Bardu een bezoek brengen aan het Polar Park. Bij dit meest noordelijk gelegen dierenpark kan u diverse dieren uit deze Arctische regio observeren zoals de beer, de lynx, de eland, de wolf, het rendier, de veelvraat en de muskusos. U verblijft Svolvær in mooie en gezellige rorbus. Svolvær is een uitstekende uitvalsbasis om de rest van de eilandengroep te verkennen. U kan er deelnemen aan heel wat georganiseerde excursies zoals kajakken, paardrijden en boottochten naar de Trollfjord om zeearenden te spotten. DAG 3 LOFOTEN

O

Vandaag kunt u de eilanden Austvagøy, Gimsøy en Vestvågøy verkennen. Op het eiland Austvagøy kan u de vele (kunst)galerijen en kleine musea bezoeken. Verder moet u beslist een bezoek brengen aan Henningsvær, ‘het Venetië van het Noorden’. Op het eiland Vestvågøy kan u het Lofotr Viking Museum bezoeken. DAG 4 LOFOTEN

O

Vandaag verkent u de eilanden Flakstadøya en Moskenesøya, het laatste eiland van de Lofoten dat via de weg bereikbaar is. In de voormiddag kan u Nusfjord bezoeken. Nusfjord was ooit één van de belangrijkste vissersdorpjes in de Lofoten en is nog altijd 1 van de best bewaarde en mooiste plaatsjes.

DAG 5 LOFOTEN

O

Tromsø SENJA VESTERÅLEN Evenes LOFOTEN Bodø

Kebnekaise

Alta

Kirkenes

Lyngen

Karasjok Kautokeino

Kilpisjärvi

Björkliden

Jokkmokk Boden Luleá

NOORWEGEN

Inari

Rovaniemi Ranua Kemi

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

Kuhmo

Vrije dag op de Lofoten. U kan Trondheim deelnemen aan facultatieve excursies of zelf nog een aantal shop ofRøros kajak- en wandeltochten. DAG 11 FINLAND O Kristiansund Ålesund uitstappen maken. Op de LofoSENJA ZWEDEN ten vindt u ook een aantal mooie DAG Geiranger 9 O ’s Morgens kan u de ‘Norway Otta wandelpaden terug voor wandel- BØ (VESTERÅLEN) – ANDENES Scenic Route’ volgen en op een Fagernes Flåm liefhebbers. (VESTERÅLEN) aantal pittoreske plaatsen halt Voss Geilo Bergen U maakt vandaag een dagtocht houden. In de buurt van uw logies Oslo DAG 6 O naar het grootste eiland van de bevindt Helsinki zich ook een mooie wanStockholm SVOLVAER (LOFOTEN) - BØ Vesterålen, namelijk Andøya; In delroute langs de kustlijn. U kan Stavanger (VESTERÅLEN) tegenstelling tot de andereBOTNISCHE eilan- er ook een daguitstap maken GOLF Vandaag verlaat u de Lofoten en den vindt u hier nog redelijk wat naar het Nationaal park Ånderdarijdt u naar de Vesterålen. U kan open vlaktes terug. len. gemakkelijk de ferry (ca 30min) nemen van Fiskebol naar Melbu. Neem de westkust van het eiland DAG 12 O DENEMARKEN Uw logies is gelegen aan de Andøya. U zal versteld staan van SENJA - TROMSØ westkant vanVERENIGD de Vesterålen, op de wondermooie landschappen Rit naar Tromsø. het eiland Langøya. en enkele parelwitte zandstranKONINKRIJK den die u zal tegenkomen. Voor DAG 13 O Dublin UIERLAND wordt op de Vesterålen gastvrij de kleine eilandjes voor de kust TROMSØ NEDERLAND Berlijn ontvangen door een sympathiek zitten af en toe zeehonden of pa- Volledige dag verkenning van de Amsterdam koppel waarvan de man natuur- pegaaiduikers die u DUITSLAND kan waarne- boeiende stad Tromsø. Londen BELGIË men. Ook dit traject behoort tot gids en –fotograaf is. U verblijft Brussel er in Ocean Suites met een fan- de ‘Scenic Route’ van NoorweOPMERKING: POLEN tastisch zicht op het water of in gen. Bezoek het Drielandenpunt: U gezellige appartementen, ideaal kan uw rondreis verder noordParijs voor families of groepjes vrien- Andenes ligt in het uiterste puntje waarts uitbreiden met een FRANKRIJK den. Het hoofdgebouw met o.a. van Andoya. Vanaf deze locatie bezoek aan het Drielandenreceptie en restaurant en het kan u op walvissafari gaan. punt, waar de grenzen van Finstarpunt van de diverse excursies land, Noorwegen en Zweden liggen vlakbij. DAG 10 O elkaar raken. Tijdens de lente, ANDENES (VESTERÅLEN) - SENJA zomer en herfst is deze streek DAG 7 O Vandaag verlaat u de Vesterålen een paradijs voor wandel- en VESTERÅLEN en gaat u een nieuw pareltje ontnatuurliefhebbers. Vandaag brengt u een bezoek dekken tijdens deze rondreis, nl. aan het eiland Langøya. Het Senja. U kan Senja het best berei- DAG 14 O eiland herbergt grillige en woeste ken per ferry. TROMSØ/BARDUFOSS - BRUSSEL bergen, lieflijke landschappen, kleine vissersdorpen en onbe- De eilandengroep van Senja is Transfer naar de luchthaven voor kende uithoeken. U rijdt tot aan een nieuwe hoogtepunt tijdens de terugvlucht. Myre en van daar uit rijdt u naar deze rondreis. De buitengewone Stø, een piepklein vissersdorpje landschappen worden gevormd PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) op het uiterste punt van Langøya. door diepe fjorden en hoge bergU kan er prachtige wandelingen pieken. Vanaf € 1.585/pers in een homaken langs de kustlijn. telkamer. In Senja overnacht u in hotelkaDAG 8 O mers of in gezellige huisjes. Vanaf Raadpleeg dit programma op VESTERÅLEN de toppen van de omliggende onze website aan de hand van Tijdens uw verblijf op de Ves- heuvels kan u prachtig de midde programmacode om alle terålen kan u uw programma ver- dernachtzon (of het noorderlicht) vertrekdata en prijzen te ontvolledigen met heel wat leuke aanschouwen. dekken. excursies en uitstappen zoals excursies per boot, een fotowork-

NOORWEGEN

Ontdekking van de Noorse fjorden met Oslo

STERKE PUNTEN

Ontdek het beste wat Noorwegen te bieden heeft tijdens deze unieke 8-daagse cultuur- en

• Verkenning van fjord Noorwegen

• Ontdekken van Bergen, Ålesund,

Trondheim • Zeereis van Bergen naar Trondheim met de Hurtigruten • Boottocht in de Geirangerfjord of de Hjørundfjord (vanaf juni) • Panoramische treinrit op de Dovre Bahn van Trondheim naar Oslo

Na een grondige verkenning van Bergen zelf gaat u vervolgens aan boord van één van de schepen van de Hurtigruten vloot. U zal een ontspannende zeereis maken langs de Noorse kust en fjorden en onderweg bezoekt u nog de art nouveau stad Ålesund. Tijdens de zomermaanden maakt de Hurtigruten nog een extra omweg en vaart het schip ook nog de Geiranger of de Hjørundfjord in. Kortom, een extra troef om deze prachtige regio te ontdekken.

• City trip Oslo

Bij aankomst te Trondheim gaat u van boord en kan u er het oude centrum en de indrukwekkende

• 7x ontbijt, 1x lunch, 2x diner

Nidaros kathedraal bezoeken.

• Facultatief: pre tour naar Stavanger

Vervolgens maakt u een panoramische treinrit op de Dovre Bahn van Trondheim naar Oslo. U kan er de bruisende hoofdstad van Noorwegen op eigen tempo ontdekken.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode NONO

Luosto Noordkaap Jokkmokk Boden Hammerfest Luleá

Rovaniemi Ranua

Ruka

Kuusamo gen. Onderweg passeert u o.a. Syöte Kemi de Aurlandsfjord en de NaerøyNOORWEGEN Alta Kirkenes Oulu Snaefellsnes Tromsø Vlucht van Brussel naarIJSLAND Bergen. fjord. Onderweg zal u kunnen Kajaani Lyngen Karasjok Thingvellir SENJA genieten van de adembenemenGulfoss Kuhmo Reykjavik Kautokeino Keflavikte regelen Grindavik per luchtVESTERÅLEN Inari Transfer (zelf de landschappen rondom u. Via Thorsmork Kilpisjärvi Blue Lagoon Stokkseyri Ivalo Vik Trondheim havenbus of per taxi) naar het Voss (bus) wordt er nadien met de Evenes Saariselkä Björkliden Muonio FINLAND hotel dat in het gezellige centrum ‘Bergen Bahn’ terug gereisd naar LOFOTEN Kristiansund Røros Jukkasjärvi Levi van Bergen gelegen is. Bergen Ålesund Kebnekaise NOORSE ZEE waar u in de vooravond Kittilä Bodø Kiruna Ylläs ZWEDEN opnieuw zal aankomen. Luosto Geiranger Otta Bergen is de bruisende hoofdFagernes Jokkmokk Flåm stad van het district van de DAG 3 O+D Rovaniemi Voss Geilo Noorse Fjorden. Hier kunt u langs BERGEN Ranua Ruka Bergen Boden Dalvik Oslo Húsavik Kuusamo Luleá de oude houten Hanzegebou- Volledig vrije dag. U kan een Akureyri Syöte Kemi Helsinki Mývatn Stockholm NOORWEGEN wen in de Bryggen Wharf wande- stadswandeling maken waarbij Snaefellsnes Oulu Stavanger BOTNISCHE IJSLAND len. Vanaf de berg Fløyen (319m) u kennis maakt met alle belangKajaani Thingvellir GOLF Gulfoss heeft rijkste bezienswaardigheden van Kuhmo Reykjavik u een prachtig zicht op de Keflavik Grindavik Thorsmork stad en u kan deze plaats ge- Bergen zoals de vismarkt, de tyBlue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim makkelijk bereiken met een berg- pische huisjes aan de waterrand, FINLAND baantje. De kade van Bryggen is etc. Ook kunt u de Fløibahn (funiO Verder moet u beslist een aantal Kristiansund DAG 5 Røros DENEMARKEN Ålesund heel pittoresk en niet voor niets cular) nemen, waar u kan genie- KRISTIANSUND - TRONDHEIM belangrijke musea van de stad door UNESCO beschermd. Ook ten van de mooie uitzichten op HetGeiranger schip zalZWEDEN in de voormiddag in bezoeken. Het Fråm Museum zal VERENIGD Otta een bezoek aan Troldhaugen, het Bergen en omgeving. Wandel- Trondheim aankomen. De haven u meer vertellen over de maritieKONINKRIJK Fagernes zomerhuis van de Noorse com- liefhebbers kunnen vanaf FløyenVossFlåm ligt op slechts 1 km van het cen- me geschiedenis van NoorweGeilo Dublin ponist Edvard Grieg is de moeite mooie wandelingen makenBergen over trum. Transfer (zelf te regelen per gen, het Nationaal Museum, het NEDERLAND Oslo IERLAND waard. de hoogvlakte van Vidden die Amsterdam bus of taxi) bij aankomst Vigelandpark, een prachtig buiBerlijnnaar uw Helsinki Stockholm vanaf hier begint. hotel dat in het centrum van DUITSLAND de tenluchtmuseum met schitterenStavanger Londen BOTNISCHE BELGIË OPMERKING: stad gelegen is. Hier zult u tijd de beeldhouwwerken. Bovendien GOLF Pre-tour Stavanger: Ontdek Transfer in de late namiddag Brussel hebben om deze POLEN juweel van een heeft u vanaf het Vigelandpark het charmante Stavanger en (zelf te regelen per taxi) naar de stad, Noorwegens eerste hoofd- prachtige uitzichten op Oslo en bezoek er de legendarische Hurtigruten-terminal. U gaat aan stad, te verkennen. de omgeving. Parijs Preikestolen. Stavanger was in boord van één van de schepen DENEMARKEN 2008 de culturele hoofdstad van de Hurtigruten vloot. Deze FRANKRIJK Wandel in de charmante straatjes, Bij uw reisdocumenten ontvangt u van Europa. De regio staat bootreis brengt u langsheen de zit bij de vredige haven of steek heel wat nuttige info met diverse VERENIGD bekend om de vele mooie atmooie kustlijn van Fjord Noorwe- de brug over van de oude stad tips om deze boeiende stad zelf KONINKRIJK tracties in de omgeving van de gen tot in Trondheim. om de gerestaureerde gebouwen te ontdekken. Dublin stad, zoals de Lysefjord, het IERLAND in Bakklandet en de gotische kaNEDERLAND BerlijnNidaros te zien. In strand van Sola en uiteraard de Er bestaat geen betere en aange- thedraal van Met de ‘Oslo Pass’ kan u gratis Amsterdam wereldberoemde Preikestolen namere manier om zich in Noor- deze kathedraal kregen de ko- gebruik maken van het openbaar DUITSLAND Londen BELGIË (De Preekstoel). Het centrum wegen te verplaatsen dan met de ningen van het oude Noorwegen vervoer in het centrum en krijgt u Brussel van Stavanger is vrij compact, Hurtigruten. De unieke zeereis hun officiële ook gratis toegang tot heel wat POLEN zegen. wat het mogelijk maakt om de leert u kennismaken met het rijke musea en bezienswaardigheden. meeste bezienswaardigheden historische erfgoed van Noorwe- DAG 6 O Parijs te voet te bezichtigen. In de gen en z’n prachtige fauna en TRONDHEIM - OSLO DAG 8 O FRANKRIJK oude stad van Stavanger vindt flora. Te voet bereikt u gemakkelijk het OSLO - BRUSSEL u de grootste verzameling van nabijgelegen treinstation en stapt Transfer (zelf te regelen) rond de houten huizen in Europa terug. DAG 4 O+L+D u vervolgens aan boord van de middag naar de luchthaven van Prijs te verkrijgen op eenvoudiFLORØ - MÅLØY - TORVIK ‘Dovre Bahn’. Dit panoramisch Oslo voor de terugvlucht. ge aanvraag. ÅLESUND - MOLDE treintraject staat in vele reisgidWanneer u wakker wordt zal het sen als ‘uniek’ beschreven en PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) DAG 2 O schip richting Torvik varen en onderweg zal u kennismaken met BERGEN - FLÅM - BERGEN wordt er ook halt gehouden in de prachtige landschappen van Vanaf € 1.725/pers in een hoVandaag bezoekt u enkele hoog- de mooie Art Nouveau stad, Åle- het binnenland. telkamer/buitenhut (bezet door tepunten van ‘Fjord Noorwegen’. sund. Het stadje is op 3 eilanden 2 pers). Met de ‘Bergen Bahn’ rijdt u met gebouwd en met elkaar verbon- Na een aangename en comfortade trein naar Myrdal. Hier neemt u den door vele bruggen.Vanaf de bele rit komt u in de loop van de Raadpleeg dit programma op de panoramische trein naar Flåm. heuvel Aksla kunt u genieten van namiddag aan in het centrum van onze website aan de hand van De ‘Flåm Bahn’ is 1 van de meeste mooie panorama’s. Oslo. Het hotel bevindt zich vlakde programmacode om alle steile spoorlijnen van de wereld bij het station en is gemakkelijk te vertrekdata en prijzen te onten staat niet voor niets op de lijst Voor de afreizen in juni, juli en voet te bereiken. dekken. van UNESCO. augustus vaart het schip als leuke extra ook nog de Geirangerfjord DAG 7 O Onderweg zal u verstomd staan in. Voor de afreizen in septem- OSLO van de prachtige panorama’s, de ber en oktober de Hjørundfjord Volledig vrije dag. In Oslo kunt u unieke natuur en de spectaculaire (Urke). Het schip zal zorgzaam vanaf uw hotel heel wat bezienswatervallen. door de Hustadvika, een gordel waardigheden te voet bereiken van eilandjes en riffen, navigeren, zoals het stadhuis, het koninklijk Vervolgens gaat u in Flåm aan vooraleer het in de loop van de paleis en de opera. Vele straten boord van een lokale veerboot avond aanmeert in Kristiansund. zijn er verkeersvrij. die u naar Gudvangen zal bren-

DAG 1 BRUSSEL - BERGEN

Dalvik Akureyri

Húsavik

Mývatn

RU

NOORWEGEN

Grote Fly & Drive Zuid-Noorwegen

INDIVIDUELE AFREIS DIVERSE VERTREKDATA 15 DAGEN / 14 NACHTEN

STERKE PUNTEN • Uiterst complete fly & drive

Ontdek het beste wat Zuid-Noorwegen te bieden heeft tijdens deze unieke & complete 15-daagse fly & drive. U kan deze rondreis afleggen met uw eigen wagen of met een huurwagen.

• Eigen wagen = alle vrijheid • Verblijf in hotels op basis van ontbijt in de steden • Verblijf in chalets/vakantiewoningen in de natuur • Steden en dorpjes onderweg: Stavanger, Voss, Bergen, Flåm, Geiranger, Ålesund,

Vanuit Stavanger begint uw rondreis doorheen Zuid-Noorwegen. U zal de prachtige fjorden en landschappen ontdekken die Zuid-Noorwegen te bieden heeft via de vele Scenic Routes die in het zuiden gelegen zijn. Bezoek één van de vele nationale parken waar u adembenemende wandelingen kunt maken, geniet van de lekkere lokale keuken en snuif de lokale cultuur op in één van de vele gezellige stadjes en dorpjes. Uw rondreis eindigt in Oslo, de hoofdstad van Noorwegen.

Kristiansund en Oslo • Mogelijkheid om ook Trondheim en Røros te bezoeken 44

• Uitgebreide reisinformatiemap met heel wat extra info, tips en weetjes

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode NOZN

Indien u met uw eigen wagen de rondreis wil maken, dan wordt de vlucht uit het programma gehaald en een minicruise vanuit Denemarken met overnachting aan boord voorgesteld. Vanuit Oslo of omgeving vaart u dan op de laatste dag van het programma terug. Prijs te verkrijgen op eenvoudige aanvraag.

Ylläs

Luosto

Jokkmokk

kennen. Wij raden u aan om een Húsavik Mývatnte maken naar Flåm daguitstap Vlucht naar Stavanger. Snaefellsnes Oppikken en omgeving waar u o. a. een traIJSLAND van de huurwagen (facultatief) Thingvellir en ject kan afleggen met de steilste Gulfoss Reykjavik rit naar uw hotel. Stavanger bergtrein van Europa. Hier kan u Keflavikis een Grindavik Thorsmork Lagoon klein en charmant stadje Blue met een ookVikboottochten maken in de AuStokkseyri heel mooie oude kern. rlandsfjord en de Naerøyfjord die beiden op de UNESCO werelderfVanuit Stavanger kunt u een mooie goedlijst staan. boottocht maken naar de Lysefjord om er de beroemde Preikestolen DAG 6 (De Preekstoel) te aanschouwen. VOSS - BERGEN - VOSS Voor wie het graag wat actiever Vandaag kan u een daguitstap heeft, kan ook een wandeling maken naar de prachtige Hanzemaken naar deze welgekende stad Bergen. U kan Bergen per rots. wagen bereiken of u kan ook de trein nemen. DAG 1 BRUSSEL - STAVANGER

DAG 2 STAVANGER - SAND/SAUDA

O

Vanuit Stavanger rijdt u naar Bore waar de Jaeren Scenic Route begint Kilometers lange zandstranden, open velden en cultureel erfgoed zijn maar enkele van de kenmerken van deze route. Daarna rijdt u een groot stuk van de Discovery route af. Deze route loopt van Stavanger tot Bergen en is één van de eerste nationale toeristwegen van het land. U rijdt tot in Sand of Sauda via de Ryfylke Scenic Route. Onderweg komt u overal borden tegen die u de weg wijzen richting de belangrijkste bezienswaardigheden en uitzichtpunten. DAG 3 SAND/SAUDA EN OMGEVING

O

Vrije dag. U kunt de omgeving verder verkennen via de Scenic Route Ryfylke met de wagen of een mooie wandeling maken. Onderweg moet u zeker de Svandalsfossen waterval bezoeken. In de buurt kan u o.a. gaan raften of op ‘zalmsafari’ gaan. DAG 4 SAND/SAUDA - VOSS

O

Rit naar Voss via de Hardangerfjord. Onderweg kunt u de staafkerk van Røldal bezoeken. Vandaag rijdt u verder op de Discovery (RV 13) route via de Hardangerfjord tot in Voss. Langs de Hardanger Scenic moet u zeker de watervallen van Steindalsfossen bezoeken. Voss ligt op minder dan een uurtje rijden van Bergen en de fjorden. Het is dus de ideale uitvalsbasis om Fjord-Noorwegen te verkennen. DAG 5 VOSS - FLÅM - VOSS

Boden Luleá

Dalvik Akureyri

Vrije dag om de omgeving te ver-

DAG 7 VOSS - GEIRANGER

Vandaag rijdt u verder naar de regio van Geiranger vanuit Voss. U volgt drie Scenic Routes, namelijk de Aurlandsfjellet (bekend als Dublin ‘sneeuwweg’ tussen deIERLAND bergen), Gamle Strynefjellsvegen (bekend door de stenen muren langs de weg) en een klein stukje van de Geiranger - Trollstigen (bekend voor de 11 haarspeldbochten). Onderweg kunt u een kleine omweg maken naar één van de grootste en mooiste staafkerken van Noorwegen, namelijk in Lom. Overnachting in de omgeving van Geiranger. Dit is uw volgende uitvalsbasis om de wijde omgeving van Geiranger te verkennen met z’n vele Nationale Parken en wandelmogelijkheden. DAG 8 GEIRANGER

Vrije dag. Ideaal om wat uit te rusten of om deel te nemen aan een facultatieve excursie. Tot de mogelijkheden behoren o.a. een kajaktocht, een fjordcruise in de Geirangerfjord of een wandeling in de omliggende heuvels en bergen. U kunt de omgeving verder verkennen via de Geiranger - Trollstigen route. U kan ook gaan wandelen in het Jostedalsbreen Nationaal Park.

NOORWEGEN

Ranua

Syö

Kemi Oulu

Kajaani

Trondheim Kristiansund

Flåm Voss Bergen

FINLAND

Røros

ZWEDEN

Geilo Oslo

Helsinki

Stockholm Stavanger

BOTNISCHE GOLF

genieten van mooie panorama’s.

reik. U kan deze Nationale Parken

DAG 10

kajak/raft ontdekken.

te voet, te paard, per fiets of per DENEMARKEN

VERENIGD GEIRANGER KONINKRIJK

U kunt vandaag een daguitstap DAG 12 maken naar Kristiansund (ca 160 RONDANE NP NEDERLAND km) af (duur: ca 4u). Indien u via Berlijn Vrije dag, ideaal om de vele NatiAmsterdam Molde, Bud en Kårvåg rijdt, dan onale Parken in deze regio te bevolgt u de Atlantershavswegen zoeken.DUITSLAND Londen BELGIË (Scenic Route). Deze rit behoort Brussel POLEN waarschijnlijk tot de meest specDAG 13 taculaire van de hele rondreis. De RONDANE NP - OSLO Parijs zelf is relatief kort (ca Scenic Route Rit naar Oslo. Onderweg kan u o.a. 36km). Er zijn langs de route diver- de staafkerken te Ringebu en LilFRANKRIJK se eilandjes gelegen die verbon- lehammer bezoeken. den zijn met 7 bruggen. Een staaltje van modern ingenieurswerk DAG 14 O OPMERKING:

Uitbreiding Fly & Drive: Indien u over meer tijd beschikt en de fly & drive wil uitbreiden, dan kan u vanuit Geiranger verder noordwaarts rijden naar Trondheim. Trondheim is de oude hoofdstad van Noorwegen en is o.a. gekend voor z’n Nidaros kathedraal. Na het bezoek aan Trondheim rijdt u vervolgens zuidwaarts en dient u beslist een kleine omweg te maken naar Røros. Røros is één van de oudste stadjes van Europa gekenmerkt door z’n vele houten huisjes. Hierna rijdt u verder naar Rondane en sluit u opnieuw bij het basisprogramma aan. Voor deze uitbreiding moet u 4 dagen/3 nachten extra rekenen.

DAG 9 GEIRANGER - ÅLESUND GEIRANGER

DAG 11 GEIRANGER - RONDANE NP

In Ålesund kunt u een stadswandeling maken en wie wil, kan ook de heuvel Aksla beklimmen om te

Vanuit uw centrale verblijfsplaats liggen de Nationale Parken van Rondane, Dovrefjell-Sunndalfjellta en Reinheimen binnen handbe-

Vandaag kunt u een daguitstap maken naar de mooie Art Nouveau stad, Ålesund. De stad is op 3 eilanden gebouwd die met elkaar verbonden zijn door vele bruggen.

Rovaniemi

Vandaag rijdt u naar het Rondane Nationaal Park. Vanuit Rondane kan u verschillende wandelingen en bezoeken maken.

OSLO

Vrije dag te Oslo. U kan er een boottocht maken in de Oslofjord of mooie stadswandelingen met o.a. bezoek aan het stadhuis of de wissel van de wacht bijwonen aan het Koninklijk Paleis. U moet er beslist het het Fråm Museum (maritieme geschiedenis) en het Vigelandpark (buitenluchtmuseum met beeldhouwwerken) bezoeken. DAG 15 OSLO - BRUSSEL

O

Vrije voormiddag. Rit naar de luchthaven voor de terugvlucht. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 2.095/pers in een hotelkamer/vakantiehuis (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

NOORWEGEN

Meerdaagse wandeltocht ‘Rondane Nationaal Park’

STERKE PUNTEN

Zorgeloos wandelen in een van de oudste en mooiste Nationale Parken van Noorwegen staat

• Rondane NP, een van de oudste

tijdens deze wandel meerdaagse centraal. Het Rondane Nationaal Park staat bekend om z’n

en mooiste nationale parken van

goed bewegwijzerde wandelpaden, dramatische landschappen en kuddes rendieren. Eenmaal

Noorwegen

boven de boomgrens wordt u getrakteerde op eindeloze vergezichten. In dit park bevinden zich

• 6-daagse wandeltocht

10 bergpieken boven de 2000m waarvan de ‘Rondeslottet’ de hoogste is met 2178m.

• Geschikt voor zowel gezinnen als sportievelingen • Gezellige en kleinschalige lodges en hotels

U kan kiezen uit diverse wandelroutes en zo zelf de moeilijkheidsgraad bepalen. Hierdoor is dit programma zowel geschikt voor families met kinderen als de actieve stapper. U wandelt van lodge tot lodge en onderweg ontdekt u de meest spectaculaire landschappen en natuur. Bij elke

• Vol pension (lokale keuken)

lodge verblijft u minimum 2 nachten zodat u zich niet elke dag uw bagage moet maken en u zich

• Mooie kinderkortingen

kan focussen op diverse wandelingen in de buurt van uw logies.

• Wandelniveau: gemakkelijk - gemiddeld

U wandelt bovendien zonder zorgen want uw bagage wordt met een aparte transfer telkens naar uw volgende verblijfplaats gebracht. De kleinschalige lodges en hotels laten u kennis maken met

de Noorse gastvrijheid en heerlijke keuken.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode NORO

Jokkmokk Noordkaap

DAG 1 Snaefellsnes BRUSSEL - OSLO - OTTA

Dalvik Akureyri

Húsavik

IJSLAND

DAG 4 RONDANE NP PUTTEN SETER

O+L+D

Mývatn

Grindavik

Blue Lagoon Stokkseyri

Voor kinderen worden mooie kinderkortingen toegekend indien zij samen met de ouders in een grote familiekamer verblijven.

Flåm Voss Bergen

Evenes

Røros

Kuhmo

Inari

Kilpisjärvi

Kristiansund

LOFOTEN

Björkliden

FINLAND

Fagernes

Geilo

Jokkmokk

Oslo

Rovaniemi

Boden Luleá Stockholm Kemi

Stavanger NOORWEGEN

Ranua

Ruka Helsinki Kuusamo Syöte

BOTNISCHE Oulu GOLF

Kajaani

Trondheim

HOOGTE: 1428M) Kristiansund Ålesund

VERENIGD KONINKRIJK

Kuhmo

DAG 2 O+L+D RONDANE NP (ØIGARDSETER)

Bergen

Londen Stavanger

AFSTAND: DIVERSE DAGTOCHTEN MOGELIJK

GEMIDDELDFINLAND MOEILIJK

DENEMARKEN MOEILIJKHEIDSGRAAD: MAKKELIJK Røros

GEDETAILLEERDE BESCHRIJVING BIJ UW REISDOCUMENTEN Geiranger Otta Fagernes

ZWEDEN

DAG 7 O+L GeiloNEDERLAND RONDANE NP Berlijn Oslo Amsterdam PUTTEN SETER - SMUKSJØSETER Stockholm

Flåm Voss

Dublin

IERLAND

Helsinki

DUITSLAND AFSTAND: DIVERSE DAGTOCHTEN BELGIË BOTNISCHE Brussel MOGELIJK POLENGOLF

Eerste wandeldag waarbij u dagtochten kan maken in de omgeving van uw logies. VARDHØE (CA 5 KM, 3 À 4 UUR, HOOGTE: 1116 M)

Trondheim

Kajaani

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN

Ruka Kuusamo Syöte

Oulu

Kirkenes

Lyngen

SENJA

Ranua Kemi

HOOGTEMETERS: 470M, MAXIMUM

Thorsmork Vik

HOOGTEMETERS: 230M, MAXIMUM

Alta

Tromsø

Thingvellir door Vlucht naar Oslo, gevolgd Gulfoss Reykjavik Keflavik Otta.Grindavik een treinrit naar Bij Thorsmork aan- AFSTAND: DIVERSE DAGTOCHTEN Blue Lagoon Stokkseyri Vik komst te Otta wordt u met een MOGELIJK shuttlebus naar uw eerste verblijf- Diverse dagtochten mogelijk in plaats gebracht. de buurt van uw logies. U kan bij uw ZEE logies ook visgerief huren. In NOORSE LOGIES: de late zomer en herfst kan u onU logeert elke avond in typiderweg van uw wandelingen heel sche lodges of kleine hotels. wat blauwe bessen plukken. Stuk voor stuk gezellige en Dalvik Húsavik kleinschalige logies waar u HARRTJERN (CA 7.5 KM, 2 UUR, Akureyri Mývatn kennis kan maken met de HOOGTEMETERS: 300, MAXIMUM Snaefellsnes IJSLAND Noorse gastvrijheid en de HOOGTE: 1120M) Thingvellir Gulfoss keuken. heerlijke lokale FORMOKAMPEN (CA 9 KM, 3 À 4 UUR, Reykjavik Keflavik

Hammerfest

NOORWEGEN

Rovaniemi

Boden Luleá

VERENIGD KONINKRIJK

U kan opnieuw kiezen voor een dagtocht in de buurt van Parijs uw logies. De langere en actieveFRANKRIJK tocht naar Bråkdalsbelgen DENEMARKEN is zeker een aanrader voor wie houdt van een uitdaging.

DAG 5 O+L+D SMUKSJØSETER - ØIGARDSETER (CA RONDANE NP NEDERLAND 7 KM, 3 UUR, HOOGTEMETERS: 40M, PUTTEN SETER - SMUKSJØSETER MAXIMUMBerlijn HOOGTE: 1130M) Amsterdam

Dublin

IERLAND

AFSTAND: 10 KM (5 À 6 UUR) Londen

BELGIË Check out na het ontbijt waarna Brussel uw bagage naar uw volgende verblijfsplaats wordt gebracht. Vandaag maakt u een wandeling van Parijs ca 10 km. Door het aantal hoogFRANKRIJK temeters (460 m) moet u rekenen op een wandeltijd van 5 à 6 uur inclusief wat pauzes. De maximum hoogte bedraagt 1320m.

DAG 3 O+L+D RONDANE NP (ØIGARDSETER PUTTEN SETER) AFSTAND: 8 KM (3 À 4 UUR)

Check out na het ontbijt waarna uw bagage naar uw volgende verblijfsplaats wordt gebracht. Vandaag maakt u een wandeling van ca 8 km. Het pad neemt u mee naar een hoogte van 1260m van waar u prachtige uitzichten heeft op de bergen van de Nationale Parken van Dovre en Jotunheimen. Onderweg kan u een oude begraafplaats voor dieren bezoeken. Kort voor aankomst te Putten Seter kan u ook een kleine kapel bezoeken.

BRÅKDALSBELGEN (CA 17 KM, 8 À 10 DUITSLAND UUR, HOOGTEMETERS: 880M, MAXIMUM HOOGTE: 1915M) POLEN

HOOGTEMETERS: 150M, MAXIMUM HOOGTE: 1215M).

DAG 8 OTTA - OSLO - BRUSSEL

O

Transfer naar het treinstation van Otta, gevolgd door een treinrit naar de luchthaven van Oslo voor de terugvlucht.

BRÅKDALSBELGEN (CA 17 KM, 8 À 10 UUR, HOOGTEMETERS: 880M, MAXIMUM HOOGTE: 1915M)

RU

Vanaf € 1.645/pers in een hotelkamer.

PEER GYNT (CA 8 KM, 3 À 4 UUR,

Verlenging te Oslo. U kan uw programma ook verlengen met een verblijf te Oslo, de hoofdstad van Noorwegen. Gelieve contact op te nemen met Asteria Expeditions voor prijzen en mogelijkheden. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

DAG 6 O+L+D RONDANE NP PUTTEN SETER - SMUKSJØSETER

U kan opnieuw kiezen uit diverse dagtochten in de buurt van uw logies. U kan bij uw logies ook terecht voor het huren van visgerief en boten.

OPMERKING:

OPMERKING:

Dit is een voorbeeldprogramma. De volgorde van de logies kan eventueel aangepast worden in functie van de beschikbaarheid.

Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

NOORWEGEN

Meerdaagse fietstocht 'Mjølkevegen'

STERKE PUNTEN

Ontdek de pracht van één van de mooiste regio’s in het zuiden van Noorwegen, het Jotunheimen

• Jotunheimen Nationaal Park.

Nationaal Park. Tijdens deze meerdaagse fietstocht fietst u van noord naar zuid via de

• 6-daagse fietstocht

zogenaamde ‘Mjølkevegen’. Vanuit Lemonsjøen rijdt u naar Jotunheimen, de hoogste bergketen

• Huur elektrische fiets inbegrepen

van Noorwegen. Tenslotte eindigt de tocht in het zuidelijke deel van deze regio, gekenmerkt door

• Gezellige en kleinschalige lodges en

kleine dorpjes en diverse boerderijen.

hotels • Gevarieerde natuur en landschappen

U fietst van de ene kleinschalige lodge of hotel naar de andere en onderweg ontdekt u de meest spectaculaire landschappen en natuur.

• Lokale keuken • Vol pension (lokale keuken)

U kan fietsen zonder zorgen want uw bagage wordt met een aparte transfer telkens naar uw

• Fietsniveau: gemiddeld (elektrische

volgende verblijfplaats gebracht. De kleinschalige lodges en hotels laten u kennis maken met de

mountainbike) – moeilijk (standaard

Noorse gastvrijheid en heerlijke keuken.

mountainbike)

Er wordt voor elke deelnemer een elektrische fiets voorzien zodat u het soms glooiende terrein zonder problemen kan afleggen. De geoefende sportfietser kan kiezen voor een standaard

mountainbike en de uitdaging met het heuvelachtige terrein aangaan.

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode NOMJ

Húsavik

DAG 1 D Snaefellsnes BRUSSEL - OSLO - VALDRES -IJSLAND Thingvellir LEMONSJØEN Gulfoss

Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork Blue Lagoon Stokkseyri Vik

DAG 3 RUTEN - BYGDIN

Mývatn

O+L+D

Hammerfest

NOORWEGEN Alta

Tromsø

AFSTAND: 63 KM – DUUR: 4-5 UUR

Vlucht van Brussel naar Oslo. Vandaag volgt u de ‘JotunheimveTransfer naar Valdres. Onderweg gen’. U rijdt via het beboste Espeontdekt u al meteen de typische dalen naar de heuvels en bergen landschappen met bergen, vallei- in Jotunheimen Nationaal Park die en, rivieren met daartussen kleine boven NOORSE ZEEde boomgrens gelegen zijn. dorpjes of fraaie boerderijen. U komt onderweg typische zomerboerderijen tegen en u rijdt o.a. LOGIES: het grote meer van Vinstra voorU logeert elke avond in typibij. In de verte ziet u al de bergen Dalvik Húsavik sche lodges of kleine hotels. van Jotunheimen en de piek van Akureyri Mývatn Stuk voor stuk gezellige en de ‘Bithorn’ opduiken waar u in de Snaefellsnes IJSLAND kleinschalige logies waar u buurt zal overnachten. Thingvellir Gulfossmaken kennis kan met de Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork Noorse gastvrijheid en de DAG 4 O+L+D Blue Lagoon Stokkseyri Vik heerlijke lokale keuken. BYGDIN - TYINKRYSSET

SENJA

Kilpisjärvi

Flåm Voss Bergen

Røros

Björkliden

Jokkmokk

Oslo

FINLAND

Ranua

Ruka Helsinki Kuusamo Syöte

BOTNISCHE Oulu GOLF

Trondheim

Kuhmo

FINLAND

DENEMARKEN

's Morgens kan u een mooie wan- latief vlak totdat u weer moet klimVERENIGD deling maken naar de top van één men om hetZWEDEN plateau van Syndin Geiranger KONINKRIJK Otta AFSTAND: 59 KM - DUUR: 3-6 UUR van de omliggende bergen. Sysn- en Syndinstøga te bereiken (ca. Fagernes Dublin Eerste fietsdag langs voornamelijk horn (1457m boven zeeniveau)VossFlåm 1000m NEDERLAND boven zeeniveau). Dit is Geilo IERLAND een gravelweg. De weg brengt u biedt een fantastisch uitzichtBergen over het meest uitdagende traject Berlijnvan Oslo Amsterdam langs het beboste Murudalen en Jotunheimen. De route naar dit de ‘Mjølkevegen’ Stockholm Helsinki DUITSLAND Londen diverse betoverende riviertjes. uitzichtpunt is relatief gemakkeBELGIË Stavanger BOTNISCHE Tijdens deze 6-daagse fietstocht lijk met onverharde paden in het DAG Brussel 6 O+L POLENGOLF volgt u vooral gravelwegen en af begin en meer rotsen naar het SYNDINSTØGA - VASET toe asfaltwegen waar u ook een einde toe. AFSTAND: 29 KM - DUUR: 2-4 UUR Parijs wagen kan tegenkomen. De kans Vandaag staat er een korte afstand dat u onderweg koeien, geiten en Vervolgens maakt u een boot- opFRANKRIJK het programma. Onderweg zal DENEMARKEN schapen tegen komt is in ieder tocht (ca 1u30) op het meer van u vele typische zomerboerderijen geval groter dan dat u een gemo- Bygdin en bereikt u Eidsbugarden. op of rond de gravelroute tegenVERENIGD toriseerd voertuig zal ontmoeten. Vervolgens rijdt u via een gravel- komen waar u beslist 1 of meerder PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) KONINKRIJK weg naar Tyin langs het gelijkna- stops dient te maken. Dublin mige meer. U kan ook een NEDERLAND kleine Vanaf € 2.475/pers in een hoIERLAND Berlijn omweg maken naar Kolkedalen DAG 7 O+L+D telkamer. Amsterdam om zo een beter zicht te hebben VASET – KAMBEN DUITSLAND Londen op de iconische bergen BELGIË zoals AFSTAND: 35 KM - DUUR: 2-3 UUR Raadpleeg dit programma op Brussel Falketinden, Uranostinden en de Vandaag volgt u grotendeels de onze website aan de hand van POLEN indrukwekkende gletsjers onder- ‘Panoramavegen’. Deze naam bede programmacode om alle weg. Tenslotte rijdt uParijs via hoofdza- hoeft weinig uitleg. Onderweg kan vertrekdata en prijzen te ontkelijk dalende en geasfalteerde u nog een zomerboerderij bezoedekken. FRANKRIJK wegen naar Tyinkrysset. ken of ahlt houden bij het bekende café Langestølen . DAG 2 LEMONSJØEN - RUTEN

O+L+D

Ålesund

RU

In totaal zal u tijdens deze 6-daagse, afhankelijk van de gekozen wegen, ca 250 km per fiets afleggen.

Het dagelijkse verloop: U ontvangt bij aankomst een gedetailleerde kaart waarop u de routes kan terugvinden. Deze meerdaagse fietstocht is een zogenaamde ‘self guided tour’ (geen gids aanwezig) waarbij u elke dag de voorziene tocht in uw reisgezelschap aflegt. Uw bagage wordt elke dag naar uw volgende verblijfplaats gebracht. Zo kan u elke dag zorgeloos en in alle comfort van uw fietstocht genieten. U kan een kleine rugzak meenemen met daarin een waterfles, uw lunchpakket en eventueel een regenjas en wat extra kledij.

Kuhmo

Rovaniemi

Boden Luleá Stockholm Kemi

Kajaani

Røros

Kajaani

Fagernes

Geilo

Stavanger NOORWEGEN

AFSTAND: 23 KM – DUUR: 2-3 UURKristiansund

Oulu

Inari

Kristiansund

LOFOTEN

Evenes

Ruka Kuusamo Syöte

Karasjok Kautokeino

Trondheim

Ranua Kemi

Kirkenes

Lyngen

VESTERÅLEN

Rovaniemi

Boden Luleá

DAG 8 KAMBEN- FAGERNES - OSLO BRUSSEL

DAG 5 O+L+D TYINKRYSSET - SYNDINSTØGA AFSTAND: 53 KM – DUUR: 4-6 UUR

Vanuit Tyinkrysset volgt u de hoofdweg en een deel van de ‘Koningsweg’ naar het meer van Vangsmjøsa. Het eerste deel langs het meer en steile hellingen is re-

O

U wordt gebracht naar Fagernes waar u de Express Bus (lijndienst) naar het centrum van Oslo neemt. Vanuit de busterminal kan u gemakkelijk per trein (zelf te regelen) de luchthaven bereiken voor de terugvlucht. TIP:

U kan deze meerdaagse fietstocht combineren met een bezoek aan Oslo. Prijzen voor verlengingsnachten te verkrijgen op eenvoudige aanvraag.

NOORS LAPLAND

Meerdaagse fietstocht ‘Langs de Arctische kust’

STERKE PUNTEN • Ontdekking van de mooiste kustlandschappen en eilanden

In Noord-Noorwegen vindt u een waar fietsparadijs terug. Langs de Arctische kust, tussen Tromsø en Svolvær, zal u een fantastisch fietsavontuur beleven en tegelijkertijd de mooiste eilandengroepen van Noorwegen ontdekken, nl. Senja, Vesterålen en de Lofoten. Tijdens

• Senja, Vesterålen en Lofoten in 1 reis

deze meerdaagse fietstocht zal u kennis maken met dramatische kustlandschappen, prachtige

• 6-daagse fietstocht

zandstranden en traditionele vissersdorpjes.

• Norway Scenic Routes van Senja en Andøya

Een aantal trajecten brengen u langs een aantal van de ‘Norway Scenic Routes’ zoals deze van

• Huur touring fiets inbegrepen

de Senja, Andøya (Vesterålen) en de Lofoten. In totaal zal u zo’n 350 km per fiets afleggen tijdens

• 7x ontbijt, 6x lunchpakket, 5x diner

deze uiterst mooie en onvergetelijke meerdaagse per fiets.

• Fietsniveau: gemiddeld - moeilijk

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLKU

Noordkaap Hammerfest

DAG 1 DAG 3 O+L+D BRUSSEL - OSLO - TROMSØ SOMMARØY - BRENSHOLMEN Alta Kirkenes Tromsø Vlucht vanuit Brussel naar Tromsø. MEFJORDVÆR Lyngen Karasjok SENJA Aankomst in de loop van de namiddag AFSTAND: 41 KM Kautokeino VESTERÅLEN Inari en transfer (zelf te regelen) naar uw Het eerste deel van deze fietsdag Kilpisjärvi Ivalo hotel in het oude centrum van Tromsø (ca 7 km) brengt u naar BrensEvenes Saariselkä Björkliden Muonio en vlakbij de haven. holmen. Hier neemt u lokale LOFOTEN Jukkasjärvi Levi veerboot (ter plaatse te betalen) Kebnekaise NOORSE ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs Tromsø is de hoofdstad van die u naar Botnhamn brengt op Luosto Noord-Noorwegen en is op bijna 90° het eiland Senja brengt. Senja Jokkmokk noorderbreedte gelegen. U kan er is de 2e grootste eilandengroep Rovaniemi de middernachtzon waarnemen van van Noorwegen is gelegen op Ranua Ruka Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá ongeveerAkureyri half mei tot eind juli. De 69° noorderbreedte. Eerst rijdt Syöte Kemi Mývatn NOORWEGEN geschiedenis van Tromsø gaat terug u langs heuvelachtig terrein via Snaefellsnes Oulu IJSLAND tot aan de Middeleeuwen en verder. een kleine bergpas (max. 120m), Kajaani Thingvellir Gulfoss De stad was vroeger vooral gekend waarna een gemakkelijk traject Kuhmo Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork als vissershaven en handelspost door volgt tot in Mefjordvær. U volgt Blue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim zijn beschermde ligging. Het is een de ‘Norway Scenic Route’ van FINLAND fascinerende stad, gekend voor zijn Senja. De landschappen worden Kristiansund Røros Ålesund Arctische kathedraal maar ook voor gekenmerkt door smalle straatjes neemt u de veerboot (ca 1u40, ter komt in de vooravond aan te SvolZWEDEN zijn interessante galerijen en musea. die langs de fjord kronkelen en plaatse vær. Onderweg vaart het schip Geirangerte betalen) van Senja naar Otta bergen die steil in de zee verdwij- het eiland Andøya dat op de eiFagernes Flåm nen. landengroep van de Vesterålen Voss Geilo Bergen gelegen is. Oslo

DAG 4 MEFJORDVÆR - HAMN AFSTAND: 46 KM

O+L+D

Stockholm

U komt aan te Andenes, het meest noordelijke stadje van BOTNISCHE Andøya. GOLF Vandaag verkent u verder de Van hier uit kan u op walvissafari ‘Norway Scenic Route’ van Senja. gaan (op aanvraag). U neemt de Via de tunnel van Geitskards daalt ‘Norway Scenic Route’ die aan de u af naar het strand van Ersfjor- westkant van het eiland gelegen DENEMARKEN den en vervolgens verder langs is. U rijdt zo’n 48 km tot aan het de fjord naar Tungeneset. Hier plaatsje Bø. U rijdt eerst langs het VERENIGD kan u eenKONINKRIJK rustpauze voorzien en mooie zandstrand (2.5 km) van genieten van een spectaculair uit- Bleik, waarna u na een heulachtig Dublin zicht op de berg Oksen, ook wel traject, langs open moerasvlaktes NEDERLAND IERLAND de ‘Devil’s Teeth’ genoemd. Het zal rijden Berlijn vooraleer te eindigen Amsterdam DAG 2 O+L+D voorlaatste traject van de dag is met heuvelachtig DUITSLAND traject. Langs Londen BELGIË TROMSØ - SOMMARØY de relatief steile klim naar de Ska- deze westkust kunt u vaak ook Brussel AFSTAND: 62 KM land tunnel. Halfweg de klim kan papegaaiduikers waarnemen. POLEN Ophalen van de huurfietsen en u even uitrusten bij een uitkijknadien kan het fietsavontuur van platform van maar liefst 44 meter DAG 6 O+L+D Parijs start gaan. met indrukwekkende panorama’s. BØ - SORTLAND FRANKRIJK Na de tunnel volgt een gemakke- AFSTAND: 63 KM U rijdt naar het uiterste zuiden van lijk traject tot in Hamn. Via Risøyhamn en een steile brug het eiland ‘Tromsøya’. Hier steekt u over de Risøsundet, een zeestraat de langste brug van Noord-Noortussen de eilanden Andøya en wegen over (1.2 km lengte en 45 Hinnøya, rijdt u verder naar Sortm hoogte) en vervolgens rijdt u in land. De wegen zijn relatief vlak. zuidwestelijke richting naar het U dient wel rekening te houden eiland Kvaløya. Vanaf hier is het met wat meer verkeer. mooi en gemakkelijk fietsen langs DAG 7 O+L de fjorden. Onderweg is er wel SORTLAND - SVOLVÆR een relatief steile beklimming van AFSTAND: 28 OF 76KM de Kattfjordeidet (150m) waarna u Vandaag kan u kiezen uit een zal afdalen in de richting van de lang fietstraject of een traject fjord van Sommarøy. Sommarøy waarbij een groot deel per boot is een klein dorpje dat leeft van wordt afgelegd. U fiets en/of vaart de visvangst en de toeristen in de naar Svolvær, de hoofdplaats van zomermaanden. Onderweg langs de Lofoten. de fjorden zal u zicht hebben op een aantal indrukwekkende DAG 5 O+L+D MOGELIJKHEID 1: bergen die tot 1040 m reiken. HAMN - GRYLLEFJORD - ANDENES U fietst van Sortland naar Stok- BØ marknes (28 km). Stokmarknes is Voor of na het diner moet u be- AFSTAND: 59 KM 1 van de vele havens waar de Hurslist een wandeling maken naar ’s Morgens fiets u naar de haven tigruten halt houdt. U kan hier aan Hillesøytoppen. Vanaf de top van Gryllefjord. U kan rijden via boord gaan en met de Hurtigruheeft u hier prachtige zichten op de Ballesvikskar tunnel (11 km) ten als dag passagier meevaren de oceaan en de eilandengroep of u kan een omweg maken via tot in Svolvær. Het schip vertrekt van Senja. een bergpas (17 km). In Gryllefjord in de loop van de namiddag en Stavanger

door de Raftsundet, een smalle zeestraat van ca 20 km die die de eilanden Hinnøya en Austvågøya van elkaar scheidt. Onderweg Helsinki maakt het schip bij rustig weer vaak ook nog een extra navigatie in de kleine maar spectaculaire Trollfjord. MOGELIJKHEID 2:

U fietst van Sortland naar Stokmarknes en vervolgens verder naar Melbu (45 km). Vanuit Melbu kan u gemakkelijk de ferry nemen naar Fiskebol (ca 10 €/pers, ter plaatse te betalen, onder voorbehoud van wijzigingen). Vanuit Fiskebol is het dan nog 33 km (volledig traject langs E10) of 63 km (panoramisch traject + stuk E10) fietsen naar Svolvær. Aankomst te Svolvær en inleveren van de fietsen. In Svolvær kan u de middernachtzon waarnemen van eind mei tot half juli. DAG 8 SVOLVÆR - OSLO - BRUSSEL

RU

O

Transfer (zelf te regelen) naar de lokale luchthaven. Vlucht van Svolvær naar Brussel met overstappen te Bodø en Oslo. Indien gewenst kan u ook per bus naar de luchthaven van Evenes reizen of met de Hurtigruten zuidwaarts varen naar Trondheim en Bergen, of noordwaarts naar Tromsø. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 2.895/pers in een hotelkamer. Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

NOORS LAPLAND

Zeilavontuur Lofoten, Vesterålen, Senja & Tromsø

INDIVIDUELE AFREIS 5 AUGUSTUS 2024 9 DAGEN / 8 NACHTEN

STERKE PUNTEN

Kom aan boord en beleef een leerrijke en actieve zeiltocht van de Lofoten tot in Tromsø. Op deze

• Ontdekking van de mooiste stukjes

reis ontdekt u de Lofoten, Vesterålen en Senja en zal u kennismaken met een unieke fauna en

kust in Noord-Noorwegen: Lofoten,

flora. Maar dit programma is veel meer dan zeilen alleen. Onderweg heeft u ook de mogelijkheid

Vesterålen, Senja en Tromsø

om te kajakken, te leren vissen of om mooie wandelingen langs de kust te maken.

• Unieke zeilervaring langs de kust • Kleine internationale reisgroep

U heeft geen specifieke zeilervaring nodig om deel te nemen aan dit programma, maar wel zin in

• Voldoende tijd voor andere activiteiten

een portie avontuur. Deze zeiltocht is zowel geschikt voor ervaren zeilers als voor personen die

zoals wandelen, kajak, etc • Mogelijkheid tot ontmoeting met diverse walvissoorten • Kennismaking met de typische fauna en flora 52

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ZLZE

het nog willen leren. Verder moet u ook een teamplayer zijn want een aantal taken aan boord van het zeilschip (bv koken) worden onderling verdeeld. Afsluiten doet u in Tromsø, het Parijs van het hoge Noorden, een levendige en prachtige stad met een rijke geschiedenis.

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - SVOLVÆR

Vlucht naar de lokale luchthaven van Svolvær.

Hammerfest

misschien wel walvis- of dolfijnachtigen. Deze fjord is het beste startpunt voor de wandeling naar Møysalen de volgende dag. Dit nationaal park is ontstaan in 2003.

Tromsø

Alta Lyngen

SENJA

Kirkenes Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN

Kilpisjärvi

Inari

Ivalo Aankomst en transfer (ca. 5 min, Evenes Saariselkä Björkliden Muonio zelf te regelen) naar het centrum DAG 4 O+L+D LOFOTEN Jukkasjärvi Levi van Svolvaer, de hoofdstad vanNOORSE LONKANFJORD - MØYSALEN Kebnekaise ZEE Kittilä Bodø Kiruna Ylläs de Lofoten en op het eiland Aust- VESTERÅLEN Luosto vågøy gelegen. In de voormiddag vertrekt u te voet Jokkmokk naar de top van Møysalen. VolRovaniemi De LofotenDalvikhebben een rela- gens sommigen is deze wandeRanua Ruka Boden Húsavik Kuusamo Luleá tief mild klimaat vergeleken met ling de meest prachtige van gans Akureyri Syöte Kemi Mývatn NOORWEGEN andere gebieden op dezelfde Noord-Noorwegen. Het hoogSnaefellsnes Oulu breedtegraad.IJSLAND Dit komt door de ste punt van Møysalen is 1262 m Kajaani Thingvellir Gulfoss invloed boven de zeespiegel gelegen en Kuhmo Reykjavikvan de warme Golfstroom. Keflavik Grindavik Thorsmork is daarmee de hoogste berg van Blue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim Tijdens de zomermaanden is het de Lofoten. Eenmaal terug aan de FINLAND weerbeeld soortgelijk met België; boot is het vertrek voorzien richplaats zorgt vele leuke hotels die de stad telt. Kristiansund Røros voor een unieke conÅlesund de temperaturen zijn vergelijkbaar ting Vesterålen en Andøya. centratie aan vissen en bijgevolg ZWEDEN en regendagen wisselen zich af trekt Geiranger deze locatie heel wat walvisOtta met mooie en warme dagen. DAG 5 O+L+D soorten Fagernes aan.

VESTERÅLEN

Flåm Voss

Geilo In de voormiddag vaart u verder In de namiddag vaart u verder richOslo noordwaarts langs de westkant ting Senja en de haven van Hamn Helsinki Stockholm van Andøya. In Bleik is het mo- waar u bij goed weer aan land kan Stavanger BOTNISCHE gelijk om te kajakken of te surfen gaan. GOLF (facultatief) of te zwemmen en misschien een wandeling te maken DAG 7 O+L+D langs de 3000 jaar oude jachtkui- SENJA - SOMMARØY len die gebruikt werden door de In de voormiddag kunt u kajakken, DENEMARKEN oorspronkelijke inwoners uit het wandelen of surfen nabij Hamn (fastenen tijdperk. Bleik staat ook cultatief). Kort na de middag zeilt VERENIGD bekend om KONINKRIJK de gezellige sfeer die u verder naar Bergsfjorden waarna er hangt in het dorpje. Café Jako- u vervolgens naar Sommarøy. Hier Dublin bine is een charmant koffiehuis wordt een leuke aanlegplaats ge- Transfer (zelf te regelen) rond de NEDERLAND IERLAND en is een echte aanrader. In Bleik zocht tussenBerlijn de eilanden en de middag naar de luchthaven en teAmsterdam vindt u prachtige witte zandstran- stranden. Voor wie wilDUITSLAND is er ook de rugvlucht. Londen BELGIË mogelijkheid om een wandeling te den terug. Brussel TIP: doen op POLEN 1 van de eilanden. Asteria Expeditions kan tijDAG 6 O+L+D dens de zomermaanden ook VESTERÅLEN - SENJA Parijs DAG 8 O+L+D zeiltochten organiseren waar Na het ontbijt zet u uw tocht verder SOMMARØY - TROMSØ FRANKRIJK u een uitgebreide verkenning langs de westkant van Andøya. Na het ontbijt vertrekt u op de doet van enkel de Lofoten en Onderweg passeert u het natuur- laatste zeildag en vaart u richting de Vesterålen. reservaat van Bleik. Dit is een be- Tromsø. Als de tijd en het weer het langrijke plaats voor papegaaidui- toelaat kan er onderweg nog wat In het najaar (eind septemkers en andere zeevogels tijdens gevist worden. ber/begin oktober) zijn er ook de zomermaanden. zeiltochten mogelijk in Fjord Diner aan boord. Indien u dit wenst Noorwegen van Bergen tot in kan u ook gaan eten in een restauTrondheim. rant te Tromsø (facultatief). Bergen

OPMERKING:

Indien gewenst kan u ook al enkele dagen vroeger vertrekken en deze reis combineren met een citybreak te Oslo of een verkenning van de Lofoten met een huurauto. DAG 2 LOFOTEN

O+D

Vrije voormiddag. Wandeling naar de kade (ongeveer 3 minuten) en kennismaking met de kapitein en de medereizigers in de namiddag. Al het materiaal en voedsel wordt aan boord gebracht. Na een grondige uitleg met o.a. de veiligheidsinstructies wordt het schip klaargemaakt om de volgende ochtend vroeg uit te varen. Bij goede weersomstandigheden gebeurt dit nog dezelfde avond. Diner aan boord. DAG 3 LOFOTEN - HINNØYA LONKANFJORD

OPMERKING:

De inhoud en volgorde van dit programma is altijd onder voorbehoud van de weers- en klimaatomstandigheden. DAG 9 TROMSØ - BRUSSEL

Ontbijt aan boord gevolgd door check out.

O+L+D

U vaart in noordelijke richting naar Hinnøya en de Lonkanfjord. Met wat gelukt ontmoet u onderweg

O

Ten noorden van Andenes is de kans heel groot dat u walvissen kan spotten. Hier wordt de zeebodem plots 1000 m diep. Deze

Afhankelijk van het uur van uw terugvlucht kan u Tromsø op facultatieve basis nog wat bezoeken of u kan ook uw verblijf in Tromsø verlengen met een verblijf in 1 van de

Vanaf € 2.770/pers in een hut (gedeeld door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

5454

IJSLAND

Hoogtepunten van Zuid-IJsland (Fly & Drive)

STERKE PUNTEN • Ontdekking van de Zuidkust, de Golden Circle en Reykjavik • Uw huurwagen = uw vrijheid

Deze complete Fly & Drive laat u kennis maken met alle hoogtepunten van zuid IJsland. U kunt een bezoek brengen aan de wereldbefaamde Blue Lagoon. Vervolgens ontdekt u de volledige zuidkust met oa de Seljalandsfosswaterval, de waterval van Skógafoss, de zwarte lavastranden van Reynisfjara, het nationaal park Skaftafell en het gletsjermeer van Jökulsárlón.

• Keuze uit kleinere (en voordeligere) wagentypes en 4x4 wagentypes/jeeps • Fly & drive zowel mogelijk tijdens de zomermaanden als de wintermaanden

Natuurlijk mag de wondermooie ‘Golden Circle’ niet ontbreken met o.a. de watervallen van Gullfoss, de geisers en het natuurpark van Thingvellir. De rondreis eindigt in het hippe Reykjavik, waar u kan genieten van wat vrije tijd en facultatief aan

• Herfst/winter = Noorderlicht

enkele extra activiteiten kan deelnemen.

• Zomer = Middernachtzon

Dit programma kan worden vervolledigd met tal van extra excursies.

• Geschikt voor zowel koppels als gezinnen met kinderen • Heel wat extra excursiemogelijkheden om het programma te vervolledigen • Rechtstreekse vluchten met Icelandair

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ISHO

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - KEFLAVIK - BLUE LAGOON - GRINDAVIK CA 30 KM

Vlucht naar de luchthaven van Keflavik, de internationale luchthaven van IJsland.

gaan naar de papegaaiduikers tussen de kliffen (enkel in de zomermaanden). Nadien kan u nabij Vík wandelen op het zwarte strand van Reynisfjara langs basalt zuilen en grotten.

Stokkseyri

Vik

Overnachting in de omgeving van Grindavik DAG 2 GRINDAVIK - SELFOSS REGIO CA 100 KM

O

U rijdt verder in zuidelijke richting. U kunt onderweg een wandeling maken tot aan de lavastroom die de Fagradalsfjall vulkaan heeft veroorzaakt. In maart 2021 vond hier een kleine uitbarsting plaats. U kunt er op heden de (gestolde) lavastroom die deze uitbarsting veroorzaakte met eigen ogen zien.

DAG 4 VÍK - SKAFTAFELL NATIONAAL PARK - JÖKULSÁRLÓN GLETSJERMEER - VÍK CA 390 KM

Hammerfest Alta

Tromsø

Bodø

O

Keflavik

NOORWEGEN

Kilpisjärvi

Thingvellir Gullfoss Jokkmokk

Grindavik Stokkseyri

GOLDEN CIRCLE - REYKJAVIK CA 120 KM

Van hieruit kunt u deelnemen Bezoek aan het Thingvellir NatioDENEMARKEN aan een gletsjerwandeling. ‘s naal Park. Dit park is gekend voor Middags kunt u doorrijden naar z’n spectaculaire lava formaties VERENIGD het gletsjermeer Jökulsárlón. Het en is één van de enige plaatsen KONINKRIJK meer wordt elk jaar groter door in de wereld waar u zelf kan zien Dublin Verder bezoekt u het geother- IERLAND de gigantische ijsblokken die af- hoe de tektonische platen van NEDERLAND Berlijn mische gebied van Krysuvik. Het brokkelen van Europa’s Amsterdam grootste elkaar wegdrijven. gebied bestaat uit verschillende gletsjer: Vatnajökull. De ijsblokDUITSLAND Londen geothermische velden, waaron- ken drijven geleidelijk aanBELGIË naar Dit Nationaal Park wordt tegenBrussel der Seltun. De grond van Seltun de oceaan. woordig beschouwd als het bePOLEN heeft een groene, rode en gele langrijkste park van heel IJsland. kleur. FACULTATIEVE EXCURSIE:Parijs U maakt er een wandeling en al U kunt een boottocht maken op snel zal u merken dat dit park een FRANKRIJK De overnachting is voorzien in de het gletsjermeer. Deze excursie is natuurwonder is omwille van z’n omgeving van Selfoss. mogelijk met een zodiac of amfi- geologische geschiedenis. bievoertuig. DAG 3 O Vervolgens rijdt u verder richting SELFOSS - ZUIDKUST - VÍK Vervolgens rijdt u terug richting Reykjavik, de meest noordelijk CA 130 KM Vik voor een tweede overnach- gelegen hoofdstad ter wereld. De zuidelijke kust wordt gevolgd ting. tot u aankomt bij de SeljalandsDAG 7 O+D fosswaterval, waar u zich achter DAG 5 O REYKJAVIK de reusachtige muur van water VÍK - ZUIDKUST - GOLDEN CIRCLE Vrije dag in Reykjavik, ideaal om kan begeven. CA 180 KM de stad te verkennen. Vandaag ontdekt u de wonder- Indien u dit wenst, kan u ook nog FACULTATIEVE EXCURSIE: mooie ‘Golden Circle’. Onderweg een aantal facultatieve excursies Van hieruit kunt u deelnemen kunt u een bezoekje brengen bij reserveren. Vraag naar onze aan een avontuurlijke superj- aan de Kerid krater. U kunt op de excursielijst. eep excursie naar het prachtige krater rondom wandelen. Er leidt Thorsmork (de vallei van thor). ook een pad naar het kratermeer FACULTATIEVE EXCURSIE: beneden. Walvissafari: U gaat mee op een U reist verder naar Skógar. boottocht van ca 3uur. Tot de Skógar ligt tussen de gletsjers Vervolgens rijdt u verder rich- soorten die het meest gespot Mýrdalsjökull en Eyjafjallajökull en ting Gullfoss, één van de meeste worden behoren oa dwergvinvis, is bekend door zijn volksmuseum ind rukwekkende watervallen in de witte bek dolfijn en bruinvis. en de waterval Skógafoss. Europa. U bezoekt ook de geiser Regelmatig worden ook bultrugdie de naam “Geyser” draagt en gen, orka’s of blauwe vinvissen U kunt een bezoek brengen aan die z’n naam gegeven heeft aan gespot. Dyrhólaey, waar u op zoek kan alle andere warmwaterbronnen

Rovaniemi Skafftafell

Boden Luleá

Vik

Na het ontbijt wordt de rondreis verder gezet naar het nationaal park Skaftafell. Dit park is onderTrondheim deel van het nationaal park Vatnajökull. U kan een wandeltocht U zal er o.a. ook Kristiansund die uitbarsten. Røros Ålesund één van de meest actieve geisers maken naar de waterval SvartiZWEDEN foss. Deze waterval is omgeven kunnen Geirangerbewonderen, namelijk de Otta door kolommen van zwart basalt, ‘Strokkur’ die tot 30 meter hoog Fagernes vandaar de naam ‘zwarte water-VossFlåm kan spuiten. Geilo val’. U kan ook naar de topBergen van Oslo de berg Kristínartindar wandelen, Overnachting in deStockholm Golden Circle waar u een adembenemend zicht regio. Stavanger BOTNISCHE hebt op de gletsjers en de rest GOLF van het park. DAG 6 O FACULTATIEVE EXCURSIE:

Inari

Björkliden

Kebnekaise

Reykjavik

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN Evenes

Kirkenes

Lyngen

SENJA

LOFOTEN

Overnachting in Vík NOORSE ZEE

Pick-up van uw huurwagen. U kunt meteen een eerste stop maken aan de Blue Lagoon, IJslands populairste attractie. De Dalvik Blue Lagoon isHúsavik een natuurlijke Akureyri Mývatn thermale spa omgeven door lava Snaefellsnes IJSLAND landschappen en stranden met Thingvellir zwart Hier kunt u optioneel Reykjavik zand. Gulfoss Keflavik Grindavik genieten vanThorsmork de thermale baden. Blue Lagoon

NOORDPOOLCIRKEL

Ranua

Kemi

Ruka Jokulsarlon Kuusamo Syöte

Oulu Kajaani

Kuhmo

FINLAND FACULTATIEVE EXCURSIE:

In de omgeving van Reykjavik is het nieuwe Sky Lagoon gevestigd. Deze zalige thermale baden bieden werkelijk een fantastische beleving. U kunt er niet enkel genieten van het heerlijke warme Helsinki water in een unieke setting. U neemt er ook deel aan het 7-stappen ritueel, met oa een sauna met magnifiek panorama, stoomcabine, neveldouche, scrub… FACULTATIEVE EXCURSIE:

Ontdek Snaefellsnes schiereiland: Deze dagexcursie neemt u mee langs het ruwe landschap van het westelijke schiereiland. U bezoekt de Kirkjufell berg, het Grundarfjörður en Snaefellsjökull. Ook bezoekt u het pittoreske vissersdorpje Arnarstapi en het indrukwekkende zwarte keienstrand van Djúpalónssandur. DAG 8 O REYKJAVIK - KEFLAVIK - BRUSSEL

RU

Vroege rit met de huurwagen naar de luchthaven van Keflavik voor de rechtstreekse terugvlucht. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 1.295/pers in een hotelkamer bezet door 2 pers Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken

IJSLAND

Op ontdekking langs de kust (Fly & Drive)

STERKE PUNTEN

Ontdek al het beste wat IJsland te bieden heeft in deze complete fly & drive formule waarbij

• Uw huurwagen = uw vrijheid

de ringweg rond IJsland u meeneemt naar alle mooie plaatsjes langs de kust van IJsland. De

• Complete rondreisformule met alle

zuidkust met z’n prachtige zwarte lavastranden, de verrassende noordkust en als hoogtepunt de

hoogtepunten langs de kust en stukjes

Golden Circle.

van het binnenland • Meest geboekte fly & drive formule van de lente tot de herfst • Programma op basis van kamer met ontbijt

5656

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ISKU

Tijdens deze Fly & Drive heeft u voldoende tijd om van IJsland te kunnen genieten. Op een aantal locaties verblijft u wat langer zodat u zeker tijd heeft om wandelingen te maken, aan excursies deel te nemen, de omgeving te te verkennen of te genieten van de natuur.

Noordkaap

DAG 1 BRUSSEL - KEFLAVIK - BLUE LAGOON - SELFOSS REGIO CA. 120 KM

gebouwen vindt uit de tijd dat de Denen de handel beheersten.In Stödvarfjördur kunt u de bekende steen collectie van Petra bezoeken (toegang niet inbegrepen).

NOORDPOOLCIRKEL

Hammerfest

Dalvîk Alta

Kirkenes

Tromsø SENJA

Lyngen Húsavik

Akuyeyri

Karasjok Kautokeino

VESTERÅLEN Inari Vlucht naar de luchthaven van Kilpisjärvi Mývatn Ivalo Keflavik, de internationale luchtEvenes Saariselkä Björkliden Muonio haven van IJsland en vlakbij Rey- U overnacht in Fáskrúðsfjörður, LOFOTEN Jukkasjärvi Levi kjavik gelegen. Pick-up van uw mooi Kebnekaise NOORSE ZEEaan een inham van de zee Kittilä Bodø Kiruna Ylläs Snaefellsnes huurwagen. Uw eerste stop is de gelegen. Luosto Thingvellir Gullfoss Blue Lagoon, IJslands populairste Reykjavik Jokkmokk Glacier attractie. U rijdt vervolgens in zui- DAG 5 O Rovaniemi Skafftafell Lagoon Keflavik Grindavik delijke richting naar het vissers- FÁSKRÚÐSFJÖRÐUR - DETTIFOSS Ranua Ruka Boden Dalvik Húsavik Kuusamo Luleá Blue Stokkseyri stadje Grindavik. Onderweg be- - ÁSBYRGI - MYVATN Akureyri Syöte Kemi Mývatn Lagoon NOORWEGEN zoekt u het geothermische gebied CA. 360 KM Vik Snaefellsnes Oulu van Krysuvik.IJSLAND U volgt de hoofdweg doorheen de Kajaani Thingvellir Gulfoss hooglanden van Oost-IJsland. Kuhmo Reykjavik Keflavik Grindavik Thorsmork DAG 2 O Onderweg kan u een omweg Blue Lagoon Stokkseyri Vik Trondheim SELFOSS - ZUIDKUST - VÍK nemen naar Mödrudalur, één van FINLAND CA. 130 KM de meest afgezonderde boerSkagafjordur en Ey- U brengt een bezoek aan ThingKristiansund ligt tussen Røros Ålesund De zuidelijke kust wordt gevolgd derijen van IJsland. De volgende jafjordur. Het is een doolhof van vellir NP. Dit park is gekend voor ZWEDEN tot u aankomt bij de Seljalands- stop is de waterval Dettifoss. Met bergen, z’n spectaculaire lava formaties en Geiranger rivieren en gletsjers. Het Otta fosswaterval, waar u zich achter zijn 44m breedte en 100m hoogte, bergachtige gebied is ideaal om is één van de enige plaatsen in de Fagernes de reusachtige muur van water is dit de krachtigste waterval vanVossFlåm te wandelen. wereld waar u zelf kan zien hoe Geilo kan begeven. U reist verder naar Europa. Vervolgens rijdt u in Bergen noorde tektonische platen van elkaar Oslo Skógar. Skógar ligt tussen de delijke richting naar de kust van Vervolgens rijdt u naar Siglufjörður. Helsinki wegdrijven. Stockholm gletsjers Mýrdalsjökull en Eyjaf- het schiereiland Tjörnes, waar u Dit is een klein vissersstadje aan Stavanger BOTNISCHE jallajökull en is bekend door zijn talloze vogelsoorten kan spotten. een smalle fjord. Tot 1970 werd het DAG 12 O GOLF volksmuseum en de waterval Skó- U kan ook een stop maken in Ás- de haringhoofdstad van het Noord GOLDEN CIRCLE - REYKJAVIK gafoss. byrgi, een 4 km lange kloof in de Atlantische gebied genoemd. CA. 170 KM vorm van een hoefijzer. Vandaag gaat u naar Gullfoss, één Uw volgende stop is Dyrhólaey, DAG 9 O van de meeste indrukwekkende DENEMARKEN waar u in de zomermaanden DAG 6 O AKUREYRI - GLAUMBÆR watervallen in Europa. U zal er op zoek kan gaan naar de pa- MYVATN REGIO REYKHOLT o.a. ook één van de meest actieVERENIGD pegaaiduikers tussen de kliffen CA. 50 KM KONINKRIJK CA 330 KM, 395 KM MET OMWEG ve geisers kunnen bewonderen, (Dyrhólaey is afgesloten voor be- Volledige dag verkenning van In de ochtend keert u terug naar namelijk de ‘Strokkur’ die tot 30 Dublin zoekers tot eind juni, zodat de zee- IERLAND de regio rond het meer Myvatn. het zuiden. U rijdt door Skagafjör- meter hoog kan spuiten. In de late NEDERLAND vogels kunnen broeden). Nadien Dit gebied is een paradijs IJslandse paarden kan namiddag komt u aan in Reykjavik. voor dur, waar uBerlijn Amsterdam kan u ook het dorpje Vik bezoeken natuur- en vogelliefhebbers. U rijdt zien in de weilanden. Vervolgens DUITSLAND Londen BELGIË of wandelen op het zwarte strand naar de vulkaan Krafla. Deze O vul- rijdt u verder richting Reykholt. DAG 13 Brussel van Reynisfjara langs basalt zuilen kaan was het laatst actief in 1724. Reykholt zelf betekent rookheu- REYKJAVIK POLEN en grotten. Op het einde van de Toen is ook de krater Víti ontstaan. vel, het heeft zijn naam te danken Vrije dag in Reykjavik, ideaal om dag rijdt u naar de regio van Vík, Víti is tegenwoordigParijs gevuld met omdat het hier een zeer geother- de stad te verkennen. Reykjavik waar u zal overnachten. is de meest noordelijke hoofdstad blauwgroen water. Vanaf Víti heeft misch actief gebied is. van de wereld. u een fantastisch zichtFRANKRIJK over LeirDAG 3 O hnjúkur. Het gebied werd in 1984 De watervallen Hraunfossar en SKAFTAFELL - JÖKULSÁRLÓN overspoeld met lava. Dimmuborgir Barnafoss zijn zeker een omwegje Indien gewenst, kunt u vanuit CA. 170 KM Reykjavik deelnemen aan enkele is een natuurreservaat met grillige waard. Bezoek aan het nationaal park rotsformaties uit vulkanisch gefacultatieve excursies. Vraag naar Skaftafell. Dit park is onderdeel steente. Deze natuurverschijnse- DAG 10 O de excursielijst. van het nationaal park Vatnajökull. len hebben de naam Dimmuborgir SNÆFELLSNES U kan een wandeltocht maken (donkere burchten) aan het reser- CA. 380 KM DAG 14 O naar de waterval Svartifoss. Heeft vaat gegeven. Vlakbij ligt de krater Vandaag verkent u heel de dag de REYKJAVIK - BRUSSEL u vandaag minder zin in een lange Hverfjall, die u kan beklimmen. Snæfellsnes gletsjer. U rijdt langs Rit met de huurwagen naar de wandeling, dan kan u doorrijden de gekende en fotogenieke Kirk- luchthaven van Keflavik voor de naar het gletsjermeer Jökulsárlón DAG 7 O jufell. U kunt er een stop maken terugvlucht naar Brussel (of Amof naar het kleinere nabijgelegen MYVATN - AKUREYRI en tot aan de kleine waterval wan- sterdam). gletsjermeer Fjallsárlón. U heeft Volledig vrije dag in Akureyri. delen. Deze locatie was één van op beide meren de mogelijkheid Deze stad is gekend voor zijn ty- de filmsets voor de serie ‘Game PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN) om een facultatieve boottocht te pische houten huisjes, de botani- of Thrones’. We raden u ook aan maken tussen de ijsbergen met sche tuin en de indrukwekkende om te stoppen aan het strand van Vanaf € 2.165/pers in een hoteleen amfibievoertuig. kerk. U kunt een ommetje maken Djupalonssandur en Hellnar. Hier kamer (bezet door 2 pers) richting Húsavik, waar u aan een kan u wandelen over lavavelden. DAG 4 O walvissafari kan deelnemen. Raadpleeg dit programma op OMGEVING JÖKULSÁRLÓN DAG 11 O onze website aan de hand van CA. 310 KM DAG 8 O REYKHOLT - GOLDEN CIRCLE de programmacode om alle Vandaag rijdt u door de oostelijke AKUREYRI - DALVIK CA. 270 KM vertrekdata en prijzen te ontfjorden van IJsland langs pittores- SIGLUFJÖRDUR -AKUREYRI U zet uw reis verder vanuit Reykolt dekken. ke vissersdorpjes en bergen. U CA. 160/205/300 KM richting de gekende Golden Circle passeert de dorpen Djúpivogur Vandaag kan u het schiereiland regio. en Breiddalsvík, waar u nog oude Tröllaskagi verkennen. Tröllaskagi

RU

IJSLAND

Land van Water en vuur (Fly & Drive)

INDIVIDUELE AFREIS DIVERSE VERTREKDATA 12 DAGEN / 11 NACHTEN

STERKE PUNTEN

Ontdek al het beste wat IJsland te bieden heeft in deze complete fly & drive formule. De zuidkust

• Uw huurwagen = uw vrijheid

met z’n prachtige zwarte lavastranden, het bergachtige binnenland en de verrassende noordkust

• Meest complete en uitdagende Fly &

met o.a. Myvatn en Akureyri. Eén van de hoogtepunten van de reis is ongetwijfeld de Golden

Drive formule

Circle.

• Het beste van de kusten (Noord & Zuid) gecombineerd met het bergachtige

Bij dit programma dwarst u het ruige binnenland en maakt u kennis met het ruwe IJsland. Dit

binnenland

bergachtig gebied is enkel maar te bezoeken tijdens de maanden juli en augustus. Gedurende de

• Programma op basis van kamer met ontbijt

5858

Ontdek dit programma op www.asteriaexpeditions.be Gebruik programmacode ISWA

rest van het jaar wordt deze regio afgesloten. Een wagentype 4x4 (type Landrover) is onontbeerlijk om deze Fly & Drive te kunnen doen.

DAG 1 BRUSSEL - KEFLAVIK - BLUE LAGOON - SELFOSS/HELLA REGIO CA. 150/180 KM

Vlucht naar Keflavik. Pick up van uw huurwagen. Als eerste kunt u een stop maken aan de Blue Lagoon, een natuurlijke thermale spa omgeven door lava landschappen. Vervolgens rijdt u in zuidelijke richting naar het vissersstadje Grindavik. Onderweg bezoekt u het geothermische gebied van Krysuvik waaronder Seltun. De grond van Seltun heeft een groene, rode en gele kleur. DAG 2 HVOLSVÖLLUR - ZUIDKUST KIRKJUBÆJARKLAUSTUR

O

CA. 155 KM

De zuidelijke kust wordt gevolgd tot u aankomt bij de Seljalandsfosswaterval, waar u zich achter de reusachtige muur van water kan begeven. U reist verder naar Skógar. Skógar ligt tussen de gletsjers Mýrdalsjökull en Eyjafjallajökull en is bekend door zijn volksmuseum en de waterval Skógafoss. Uw volgende stop is Dyrhólaey, waar u op zoek kan gaan naar de papegaaiduikers tussen de kliffen. Nadien kan u nog het dorpje Vik bezoeken of wandelen op het zwarte strand van Reynisfjara langs basalt zuilen en grotten.

adembenemend zicht heeft. Hier kunt u ook facultatief deelnemen aan een begeleide gletsjerwandeling. Iets verder vindt u de gletsjermeren Jökulsárlón en Fjallsárlón. U heeft hier de mogelijkheid om een facultatieve boottocht te maken tussen de ijsbergen met een amfibievoertuig of zodiac.

CA. 140 KM

Bezoek aan het nationaal park Skaftafell. U kan een wandeltocht maken naar de waterval Svartifoss, die is omgeven door kolommen van zwart basalt, vandaar de naam ‘zwarte waterval’. U kan ook naar de top van de berg Kristínartindar wandelen, waar u een

Húsavik Akuyeyri Mývatn

Snaefellsnes Reykjavik Keflavik

Thingvellir Gullfoss

Grindavik

Blue Stokkseyri Lagoon

Thorsmork

Glacier

Skafftafell Lagoon

Vik

CA. 140 KM

Deze ochtend is helemaal gewijd aan één van de hoogtepunten van deze reis: Landmannalaugar. Deze regio is gekend voor zijn ryolietbergen. Ryoliet is een heel kleurrijk gesteente dat vooral een rode, gele, bruine en grijsgroene kleur heeft. Als de zon schijnt, wordt het gesteente heel helder en krijgt u een fantastisch kleurenspektakel. U kan een stop maken bij de waterval Ófærufoss. U rijdt door het lavaveld Eldhraun, dat ontstaan is door een uitbarsting van de vulkaan Laki. DAG 5 O HEKLA REGIO - SPRENGISANDUR - MYVATN REGIO CA. 255 KM

Vandaag reist u verder noordwaarts naar de Myvatn regio. U rijdt door een deel van het IJslandse hoogland. U kan onderweg een stop maken bij de Nyudalur highland mountain hut en bij de waterval Aldeyjarfoss. O

CA. 50 KM

O

Dalvîk

DAG 4 O+D KIRKJUBÆJARKLAUSTUR LANDMANNALAUGAR - HEKLA REGIO

DAG 6 MYVATN REGIO

DAG 3 KIRKJUBÆJARKLAUSTUR - SKAFTAFELL KIRKJUBÆJARKLAUSTUR

NOORDPOOLCIRKEL

DAG 7 TJORNES - DETTIFOSS AKUREYRI

O

CA. 320 KM

U rijdt naar het charmante vissersdorpje Húsavik. Vanuit Húsavik volgt u de kust van het schiereiland Tjornes, waar u talloze vogelsoorten kan spotten. U maakt een stop in Ásbyrgi, een 4 km lange kloof in de vorm van een hoefijzer. U vervolgt de reis naar de waterval Dettifoss. Met zijn 44m breedte en 100m hoogte, is dit de krachtigste waterval van Europa. Nadien vertrekt u naar de hoofdstad van het noorden: Akureyri. DAG 8 AKUREYRI

O

Volledig vrije dag in Akureyri. U kan opteren om het schiereiland Tröllaskagi te verkennen. Het is een doolhof van bergen, rivieren en een aantal gletsjers. Het bergachtige gebied is ideaal om te wandelen.

Volledige dag verkenning van de regio rond het meer Myvatn. Dit gebied is een paradijs voor natuur- en vogelliefhebbers. U rijdt naar de vulkaan Krafla. De krater is tegenwoordig gevuld met blauwgroen water. Vanaf de krater heeft u een fantastisch zicht over Leirhnjúkur.

Vanuit Hauganes kan u facultatief deelnemen aan een walvissafari, om zo hopelijk orka’s, bultruggen, blauwe vinvissen of heel wat andere walvissoorten te spotten.

Een bezoek aan Dimmuborgir mag zeker niet ontbreken, dit is een natuurreservaat met grillige rotsformaties uit vulkanisch gesteente. In de Myvatn regio kunt u facultatief ook heerlijk baden in de ‘Myvatn Nature baths’, vanuit deze natuurlijke warmwaterbaden geniet u van een prachtig uitzicht over de omgeving.

U rijdt door Skagafjördur, waar u IJslandse paarden kan zien in de weilanden. U kan het museum Glaumbær bezoeken.

DAG 9 O AKUREYRI - KJÖLUR HVERAVELLIR - GULLFOSS REGIO CA. 290 KM

Vervolgens rijdt u verder langs de Kjölur-route, een weg die dwars door het binnenland van IJsland gaat, tussen de 2 grote gletsjers Langjökull en Hofsjökull. Halverwege deze route kan u stoppen bij Hveravellir, een geothermaal

gebied met hete poelen en warmwaterbronnen. DAG 10 GULLFOSS REGIO - GOLDEN CIRCLE - REYKJAVIK

O

CA. 135 KM

Vandaag ontdekt u de wondermooie ‘Golden Circle’, te beginnen met Gullfoss, één van de meest indrukwekkende watervallen in Europa. U zal er o.a. ook één van de meest actieve geisers kunnen bewonderen, namelijk de ‘Strokkur’ die tot 30 meter hoog kan spuiten. Als laatste gaat u naar het Thingvellir Nationaal Park. Dit park is gekend voor z’n spectaculaire lavaformaties en is één van de enige plaatsen in de wereld waar u zelf kan zien hoe de tektonische platen van elkaar wegdrijven. DAG 11 REYKJAVIK

O

DAG 12 KEFLAVIK- BRUSSEL

O

Vrije dag in Reykjavik, ideaal om de meest noordelijk gelegen hoofdstad ter wereld te verkennen. Vanuit Reykjavik kan u ook deelnemen aan tal van facultatieve excursies.

CA. 50 KM

Rit met de huurwagen naar de luchthaven van Keflavik voor de terugvlucht. PRIJSVOORBEELD (INCL. VLUCHTEN)

Vanaf € 2.365/pers in een hotelkamer (bezet door 2 pers). Raadpleeg dit programma op onze website aan de hand van de programmacode om alle vertrekdata en prijzen te ontdekken.

MIDDERNACHTZON De middernachtzon is het verschijnsel waarbij de zon op de noordpoolcirkel (21 juni) of ten noorden ervan niet ondergaat. Bijgevolg is de middernachtzon in Europa praktisch enkel waar te nemen in Noord-Scandinavië (Lapland) of IJsland. Hoe noordelijker u gaat, hoe langer dit fenomeen duurt. Het fenomeen waarbij het ‘s nachts niet donker wordt, wordt ook wel eens ‘witte nachten’ genoemd. Zo is op de Noordkaap de middernachtzon zichtbaar van half mei tot eind juli.

WELKE PROGRAMMA’S? Bij onderstaande programma’s kan u het fenomeen van de middernachtzon beleven: 60

In kleine Nederlandstalige groep: • Op ontdekking in het land van de Sámi - pag 12 • Pracht van de Noorse eilanden - pag 14 • IJsland - Land van geisers en vulkanen - pag 22 Op individuele basis: • Natuurweek in Oulanka NP - pag 26 • Kajak & Rafting avontuur - pag 28 • Natuur & Dieren (fly & drive) - pag 30 • Ruka Avonturenweek - pag 32 • Grote fly & drive Noord-Scandinavië (Lapland) - pag 34 • Natuurweek in Zweeds Lapland - pag 36 • Magische Lofoten met de Noordkaap - pag 38 • Noorse eilanden (fly & drive) - pag 40 • Meerdaagse fietstocht 'Langs de Arctische kust' - pag 50 • Zeilavontuur Lofoten, Vesterålen, Senja & Tromsø - pag 52 • IJsland - Hoogtepunten van Zuid-IJsland (fly & drive) - pag 54 • IJsland - op ontdekking langs de kust (fly & drive) - pag 56 • IJsland - Land van water en vuur (fly & drive) - pag 58

NOORDERLICHT Het noorderlicht, of aurora borealis, is een lichtfenomeen dat optreedt bij helder weer in de donkere nacht. Het wordt veroorzaakt door uitbarstingen (plasmawolken) op de zon die met grote snelheid in contact komen met het magnetisch veld van de aarde. Het schijnsel van het noorderlicht kan soms heel flauw zijn en kort duren, maar kan evengoed heel fel zijn en meerdere uren duren. Statistisch gezien kan u het verschijnsel in Lapland (NoordScandinavië) of IJsland waarnemen van eind augustus tot half april, maar een algemene regel en absolute garantie bestaat jammer genoeg niet. Moeder Natuur bepaalt waar, wanneer en hoelang!

WELKE PROGRAMMA’S? Bij onderstaande programma’s kan u het fenomeen van het noorderlicht beleven: In kleine Nederlandstalige groep: • Pracht van de Noorse eilanden - pag 14 • Op zoek naar het Noorderlicht - pag 16 • Noorse Kust en Fjorden met de Noordkaap - pag 18 • Land van geisers en vulkanen - pag 22 Op individuele basis: • Natuurweek in Oulanka NP - pag 26 • Kajak & Rafting avontuur - pag 28 • Natuur & Dieren (fly & drive) - pag 30 • Ruka Avonturenweek - pag 32 • Grote fly & drive Noord-Scandinavië (Lapland) - pag 34 • Magische Lofoten met de Noordkaap - pag 38 • IJsland - Hoogtepunten van Zuid-IJsland (fly & drive) - pag 54 • IJsland - op ontdekking langs de kust (fly & drive) - pag 56

6262

Beleef de magie van het Hoge Noorden tijdens de wintermaanden en ontdek de laatste Europese wildernis

WWW.ASTERIAEXPEDITIONS.BE

RAADPLEEG UW KWALITEITSBUREAU:

#ASTERIAEXPEDITIONS V.U. Annick Desmet, Korte Zilverstraat 6 - 8000 Brugge - Verg. A 1095