Menininkės Ugnės Akstinaitės knyga - maršrutas "(Ne)atrastas Kaunas" pirma knyga

Page 1

ugnė akstinaitė

NEATRASTAS KAUNAS

ugnė akstinaitė

NEATRASTAS KAUNAS 2009 / 2012Ant šio pastato namo numerio nerasi, tačiau jį pastebėsi iškarto. Aš nuolatos mąsčiau kas tai buvo ar galėtų būti. Ir tik šiemet sužinojau, kad tai buvo žibalinė. Nenaudojami pastatai priduoda gatvėms žavesio su savo paslaptimis.

Maršrutą pelėdų kalnu patarčiau pradėti nuo Benediktinų g-vės. Tave pasitiks Šv. Mykalojaus bažnyčia ir nustebins gyvenamųjų namų architektūrinė įvairovė.


Pelėdų kalno aukščiausią vietą žymi pelėdos. Puiki vieta panoramai, tačiau, ji atsiveria tik rudenį arba žiemą, nukritus medžių lapams. Kalnu galima nukeliauti net iki Žaliakalnio, tik nereikia bijoti vingiuoti gatvelėmis ir laipioti laiptais, nežinant kur jie nuves.


Jei keliausi nuo Laisvės alėjos, teks užkilti į kalnelį, o nuo ten prasideda visas grožis. Po kaire matysi medžių šlaitą, kur toliau iki pat Putvinskio g-vės drieksis maži slapti ir neslapti parkeliai, bei sodeliai. Tik nepritrūk smalsumo pasukti iš kelio.
Šiame Ožeškienės g-vės name, už šių durų slypi viena gražiausių Kauno gyvenamųjų namų laiptinių. Tikrai neišduosiu paslapties kokia ji, tačiau jei eisi pro šalį būtinai patikrink ar durys neužtrenktos. Jei ne, tau pasisekė.
Ši gatvė — ­ viena gražiausių Kaune. Bent jau man tai tikrai. Architektūros įvairovė ir kontrastai stebina. Apstu vietų ir užkampių, kur galima užsukti ir atrasti kažką naujo. Užlipti ir nulipti, pakilti ir nusileisti. Tegul visur tave veda smalsumas.


Putvinskio g-vėje, tarp 38 ir 42 namo stovi balti vartai į Žaliakalnį. Nors tenka įveikti daug laiptų, bet šis kelio trumpinys naudojamas daugelio žmonių. Rudenį viskas paskęsta geltonuose lapuose, aplink galima išvysti vis daugėjančio Graffiti, o užlipus atsiveria Kauno panorama. Iš ten nesunkiai pasieksi kitus turistinius objektus, taip pat tyrinėjimui atsiveria Žaliakalnis.


Toje pačioje gatvėje šalia laiptų į Žaliakalnį stovi namas numeriu 38. Apėjus šį namą ir pasukus kairėn į Aušros taką, visų pirma reiktų pakelti galvą ir pastebėti milžiniško dydžio nišas balkonams. O įėjus į kiemą — ­ lūžtančias ir banguojančias architektūrines formas. Lendant dar giliau, pro namo bromą, patenki į ramų namo ir medžių šešėlį.
Už Kauno pilies yra Santakos parkas. Tai puiki vieta iškylauti, sportuoti ar ilsėtis. Tačiau pačiame gale yra lyg magiška vieta, kur dvi upės susilieja į vieną. Gali nukeliauti ir stovėti ant pačio krašto, gali ir vandenyje.Ši kišeninė knyga yra apie vieno žmogaus atradimus ir įspūdžius viename mieste. Atrasta 2009 / 2012
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.