Page 1


У НОМЕРІ:

Наші в небі На обкладинці: Пиво «Жигулівське» знов на «Оболоні»

№9, серпень – вересень 2010 р. Засновник: ЗАТ «Оболонь» Редактор: Максим КУШНІР Над випуском працювали: Олена ШЕВЕЛЬ Анна ПОНОМАРЕНКО Олексій ЯЦЮК Віталій МИЛЬНИЧУК Юлія КАБАНОВА Відділ зв'язків з громадськістю ЗАТ «Оболонь» Київ 04655, вул. Богатирська, 1 тел: +38 044 201-47-81 e-mail: mk@kiev.obolon.ua Видавець: ТОВ «Українська Інвестиційна Газета» Директор проекту: Анна ЦЕРКОВНА Випускаючий редактор: Олексій ЗУБАНОВ Арт-директор: Євген СНІЖКО Літ. редактор: Олена ЛЕПТУГА Фото: Олексій БОЛДІН, Олена ГОНЧАР, Сергій НЕЗНАМОВ, Валентин ОГІРЕНКО Фотокорекція: Андрій ГАВРИЛЮК Адреса видавця (редакції): Київ, вул. М. Раскової, 11, оф. 1013-17 Друк: ТОВ «Тріада-Прінт» Київ, вул. Бастіонна, 15, оф. 6 Тираж 2 500 прим., зам. № 421 Виключне майнове право на матеріали, надруковані в корпоративному виданні «Вісник компанії Оболонь», належать ЗАТ «Оболонь». Концепція, зміст та дизайн є інтелектуальною власністю видавця. За умови передрукування та використання матеріалів посилання на видання обов’язкове.

Літальний авіапарк корпорації «Оболонь» поповнився новеньким парапланом

с. 10

6 Новини компанії

10 Фотофакт 12 Кращі працівники 14 Волонтерство

24 Тема номеру 26 Бренд 29 Новини 30 Маркетинг 32 Поради для роботи

18 Регіони

34

• Корпорація «Оболонь» – рекордсмен за кількістю нагород на «Святі пива-2010» • «Оболонь» – офіційний спонсор Прем’єр-ліги України

• Наші в небі

• Червень – Липень

• Донорська допомога: вклад «Оболоні»

• Яке пиво фастівських пивоварів найсмачніше?

20 нтерв’ю

• Наталія Силенко: «Моя перша робота стала роботою всього мого життя…»

Розповсюджується безкоштовно.

22 Спорт

• «Жигулі» ви мої, «Жигулі»!

• Жива вода «Прозора»

• Інтернет-магазин ТМ «Живчик» відкрито

• Zibert запрошує до Німеччини

• Як адаптуватися після відпустки

нновації • Оптимізація ЦГП: крок за кроком

Конку рс

с. 35

• ФК «Оболонь «Оболонь»: гра з фанатами • Футболісти н на пивоварні!

«Жигулі» «Жигу у

ви мої, «Жигулі»!

«ПИВНА № №1» ЗІБРАЛА ЖУРНАЛІСТІВ І БЛОГЕРІВ, ЖУРНАЛІС ЩОБ РАЗОМ РАЗО ПОСМАКУВАТИ СПРАВЖ СПРАВЖНІМ «ЖИГУЛІВСЬКИМ» ВІД «ОБОЛІВСЬКИМ ЛОНІ».

Zibert запрошує на ювілейний Октоберфест

Легендарне пиво знов на «Оболоні». Найбільша «Оболоні» пивоварня Європи відновлює традиц традиції виробництва «Жигулівського» пива, «Жигулівсь довгі роки набуло яке за довг присмаку добрих д спогадів і великої істо історії.

У всьому світі Октоберфест відомий як пивне свято №1, і кожен шанувальник хмільного напою мріє хоч раз потрапити до Баварії. «Zibert» – це справжнє німецьке пиво, і невипадково один із сортів має назву «Баварське».

с. 24

с. 30

ТМ «ZIBERT» РОЗІГРАЛА СЕРЕД СВОЇХ ВІДДАНИХ СПОЖИВАЧІВ УНІКАЛЬНІ ПРИЗИ – 50 ПОДОРОЖЕЙ НА НАЙВІДОМІШИЙ ПИВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ – ОКТОБЕРФЕСТ!


Оболонці! У кожному номері нашого корпоративного журналу я піднімаю найактуальнішу тему. Цього разу мова піде про маркетинг, адже багато хто недооцінює його роль у компанії. «Оболонь» завжди була новатором, зокрема й у сфері маркетингу. На початку 90-х років замість назв «Жигулівське» та «Київське» ми ввели назву «Оболонь» і заклали основи брендування пивної пляшки: почали використовувати контретикетки, кольєретки, наносити логотип на пробку. І зусилля виявилися не марними. Наш основний бренд «Оболонь» неодноразово визнавався найуспішнішим і найдорожчим в Україні. Нині його знають у багатьох країнах світу. Сьогодні у службі працюють переважно молоді фахівці. Для багатьох їхня робота є непомітною, однак у сучасних ринкових умовах вона є визначальною. Наприклад, є товар – пиво. Його розміщують на полицях супермаркету й чекають на продажі. Цей товар купують або не купують. Головне, щоб свою роль відіграла вдала назва, зовнішнє оформлення, слоган, реклама, смак тощо. Коли пиво не купують, тоді проблема лягає на плечі служби маркетингу. Завдання маркетологів – зробити так, щоб людина захотіла купити товар. У супермаркетах є великий вибір пива, адже споживачі не можуть купляти лише один бренд. І виробник намагається боротися за вибір кожного покупця. У цьому випадку нам необхідно, щоб серед десятків марок пива вибір падав саме на «Оболонь» чи на інші наші бренди. Споживачі мають різний вік, дохід, стать, хобі, освіту. Маркетинг визначає групи людей, які мають однакові інтереси, і для них створює товар. Тому першочергово маркетологи пропонують технологам розробити продукт. Дуже детально виписується смак, колір, упаковка, об’єм, зовнішнє оформлення, ціна тощо. Якщо у вас запитають, яке ви знаєте пиво, перше, що спадає на думку – це «Оболонь». А якщо вас запитають, що ви думаєте про «Оболонь», ви відповісте: «Це пиво моєї Батьківщини», «Воно смачне та якісне», «Я скрізь його можу знайти». І якщо ви постали перед вибором: купити пиво «Оболонь» чи інших виробників, то ви купуєте «Оболонь». А якщо «Оболоні» немає в цьому магазині, то ви підете в інший, щоб отримати саме це пиво. Ось така поведінка лояльного споживача, продиктована маркетингом. Недооцінювати значення маркетингу в умовах ринкової економіки неприпустимо. Наша продукція передусім спрямована на задоволення потреб споживачів, і від того, наскільки успішно ми це робимо, залежить і наша прибутковість, і позиції на ринку, і достаток кожного працівника.

Президент корпорації «Оболонь» Олександр СЛОБОДЯН


Новини

2 вересня в Пушкінському парку відбулася щорічна професійна зустріч пивоварів України «Свято пива-2010». На заході були присутні як представники великих пивних грандів, таких як корпорація «Оболонь», «САН ІнБев Україна», так і керівники невеликих і малих броварень зі всієї України. Делегація від корпорації «Оболонь» була найчисельнішою та виділялася гарним настроєм і згуртованістю. Вручення почесних нагород, Олександр ПУЧОК отримує Гран-прі за найвищу якість пива «Оболонь Живе»

Корпорація «Оболонь» – абсолютний рекордсмен за кількістю нагород на «Святі пива-2010» Під час прес-конференції представники президії розповідали про труднощі, з якими щодня стикається галузь. Зокрема, Олександр Пучок, генеральний директор ЗАТ «Оболонь», відзначив проблеми з сировиною (нестача пивоварного ячменю), які найближчим часом позначаться на ринку. Крім того, він назвав перешкоди для стабільного розвитку галузі, які останні роки чинить уряд. Але і без приємних новин не обійшлося. Олександр Пучок відзначив позитивну динаміку розвитку корпорації «Оболонь», зауваживши, що вже в серпні цього року ми збільшили виробництво пива на 4 млн дал у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Результати щорічного Міжнародного професійного конкурсу пива, слабоалкогольних, безалкогольних напоїв, мінеральних і питних вод геть приголомшили наших конкурентів. Адже експертне журі Любов ОНИЩУК, директор «Пивоварні Зіберта», отримує золоті медалі за високу якість своєї продукції


Новини

присудило продукції корпорації «Оболонь» аж 38 (!) нагород – абсолютний рекорд серед заявлених до участі броварень. Більшість відзнак поповнила скарбницю Київської пивоварні «Оболонь»: • БУРШТИНОВА ЗІРКА за найбільший обсяг випуску пива ТМ «Оболонь» і безалкогольного напою ТМ «Живчик»; • 3 ГРАН-ПРІ за найвищу якість пива «Оболонь Живе», спеціального пива «BeerMix Малина», а також безалкогольного напою «Живчик Груша»; • 14 ЗОЛОТИХ МЕДАЛЕЙ: «Оболонь Світле», «Оболонь Соборне», «Оболонь Міцне», «Оболонь Преміум», «BeerMix Лимон», «BeerMix Energy», «BeerMix Грейпфрут», hike premium, hike premium light, Magnat, ліцензійне пиво Bitburger Premium Beer, мінеральна вода «Оболонська», безалкогольні напої «Живчик Яблуко» та «Живчик Лимон»; • 3 СРІБНІ МЕДАЛІ: «Жигулівське», «Оболонь Безалкогольне», «Десант Світле». Не залишили без нагород і продукцію дочірніх підприємств корпорації, а також підприємств із корпоративними правами. Продукція

ДП ЗАТ «Оболонь» Пивоварня Зіберта» завоювала Гран-прі за найвищу якість пива «Оболонь Пшеничне» та нагороджена 5 золотими медалями за пиво «Зіберт Світле», «Зіберт Баварське», «Зіберт Біле», «Оболонь Оксамитове» та безалкогольний напій живого бродіння «Квас Богатирський». Також відзначено високу якість продукції ДП ЗАТ «Оболонь» «Красилівське». Золоті медалі отримали питні води «Прозора газована» та «Прозора негазована», безалкогольний соковмісний напій «Живчик негазований», а срібну – «Оболонь Ананас». ТМ «Живчик» також відзначено Почесним кубком за кращий дизайн зовнішнього оформлення безалкогольних напоїв. Нагороди одержало ще одне підприємство корпорації – ВАТ «Охтирський пивоварний завод» – золоту медаль за високу якість питної води «Охтирська» та срібну медаль за високу якість пива «Охтирське Світле». Золотими медалями за високу якість продукції нагороджений виробничий комплекс ЗАТ «Оболонь» у місті Олександрія за слабоалкогольні напої «Icelife Грейпфрут» і Cosmopolitan, а також ВАТ «Севастопольський ПБЗ» за питну воду «Підгірна».

Генеральний директор ЗАТ «Оболонь» Олександр ПУЧОК на прес-конференції

Визнання міжнародних експертів, прихильність споживачів – це найбільша подяка всім співробітникам корпорації, які щодня працюють, аби бути першими та не залишити спраглих на планеті!

Колективне фото всіх учасників «Свята пива-2010»

7

www.obolon.ua


«Оболонь» продовжує підтримувати український футбол Корпорація «Оболонь» продовжила співпрацю з Прем’єр-лігою в статусі генерального спонсора Чемпіонату України з футболу, адже футбольні вболівальники, як правило, є активними споживачами пива. Згідно з контрактом співпраця корпорації «Оболонь» і Прем’єрліги триватиме три роки. Сума спонсорського пакету не розголошується. Експерти переконані, що підписані контракти є проривом на вітчизняному спонсорському ринку. Лише Прем’єр-лізі з-поміж інших вітчизняних спортивних організацій вдалося залучити такий великий обсяг спонсорських надходжень.

Олександр Слободян, президент корпорації «Оболонь»: «Ми продовжуємо традиції підтримки українського футболу. Ви знаєте, два роки ми були спонсорами національної збірної України і молодіжної збірної України. Тоді наша команда грала на першості світу з футболу й досягнула тієї вершини, що й зараз є найвищою».

Віталій Данілов, президент Прем’єр-ліги: «Завдяки таким брендам, як «Епіцентр» та «Оболонь», наш український футбол досягне небачених вершин. Ми збільшимо прибуток Прем’єр-ліги. Ми повністю забезпечуємо проведення Чемпіонату України з футболу: сплату гонорарів суддям, гарантуємо їхнє навчання, збори. Наші клуби на сьогоднішній день не обтяжені жодними фінансовими вливаннями чи внесками до Прем’єр-ліги».

www.obolon.ua

8


Новини

Сталий розвиток

Соціальн компанії «О ий звіт болонь» Ста лий розвит ок у 2009 роц і

«Оболонь» продовжує звітувати про діяльність у сфері соціальної відповідальності Наприкінці липня корпорація «Оболонь» випустила другий соціальний звіт. Документ відображає прогрес у діяльності компанії у сфері відповідального ведення бізнесу та сталого розвитку в 2009 році. Цим звітом «Оболонь» продовжила добру практику системного інформування зацікавлених сторін про діяльність у сфері корпоративної соціальної відповідальності. Новий соціальний звіт корпорації «Оболонь» покликаний показати системність її діяльності у сфері реалізації принципів корпоративної соціальної діяльності. Соціальний звіт компанії «Оболонь» складений за загальноприйнятими міжнародними стандартами звітності GRI (третьої версії) і відповідає високій оцінці «В». Слід також відмітити, що «Оболонь» є активним учасником Глобального договору ООН уже три роки й відпо-

відно до вимог цієї організації та принципів корпоративного управління реалізує заходи щодо регулярного звітування громадськості про свою соціальну діяльність. Особлива увага в документі приділяється питанням відповідальності за продукт на всіх стадіях його життя. Соціальний звіт засвідчує, що «Оболонь» дотримується принципів відповідальності за продукт, починаючи із закупівель, продовжуючи виробництвом і маркетингом та закінчуючи переробкою відходів упаковки. Також «Оболонь» у 2009 році розпочала інформаційно-просвітницьку програму виховання культури споживання пива в Україні. Крім цього, соціальний звіт містить результати діяльності корпорації у 2009 році, який відзначився кризовими явищами. Олександр Слободян, президент корпорації «Оболонь»: «Корпоративна соціальна

відповідальність для нас є дуже важливим інструментом на шляху до сталого довгострокового розвитку. Під час кризи, навіть попри падіння ринку й обсягів продажу, ми покращили свою фінансову стабільність, і це стало можливим зокрема завдяки реалізації стратегії сталого розвитку корпорації. Але ми також прагнемо донести до всіх зацікавлених сторін думку, що соціальна діяльність нашої компанії або всього бізнесу не може стати заміною ефективному виконанню обов'язків і повноважень держави. Так, сплачуючи щороку більше 600 млн грн податків, «Оболонь» не в змозі гарантувати, що держава витратить їх відповідально». Кожен охочий може ознайомитись із текстом соціального звіту за посиланням http:// obolon.ua/ukr/corporate-responsibility/socialreporting/

9

www.obolon.ua


Фотофакт

Наші

в небі!

Літальний авіапарк корпорації «Оболонь» поповнився новеньким парапланом. Його вага становить 5 кг, площа – 5 кв. м. Такі габарити дозволяють швидко набирати висоту за рахунок теплих потоків повітря. На відміну від повітряної кулі, яка бере участь у міжнародних змаганнях,

новий параплан поки розігрівається на тренуваннях. Але його пілот, Андрій Вітченко, вже встиг виступити на Кубку світу з парапланеризму та посісти 68-те місце. Крім того, наш головний юрист є учасником збірної України з парапланеризму і входить до числа кращих парапланеристів Європи.

Андрій ВІТЧЕНКО Заступник директора з безпеки ЗАТ «Оболонь»

Захоплення:

42 роки пілот винищувача, юрист Юрист року, 68-те місце на Кубку cвіту з парапланеризму (124 учасники) парапланеризм, кайтсерфінг

Пиво:

Zibert

Вік: Професія: Досягнення:

www.obolon.ua

10


Фотофакт

Параплан – літальний апарат, планер з м'яким двооболонковим крилом, що наповнюється через повітрозабірники набігаючим потоком повітря, створюється тиск, завдяки якому зберігається форма та профіль крила. Вперед параплан рухається під дією ваги пілота й сили тяжіння.

Місце: с. Ходосіївка, Київська область Дата: 13 серпня, 14:00 год Швидкість вітру: 5-7 м/с. Відеосюжет можна проглянути за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=kzuGzlrdIfE

11

www.obolon.ua


Червень

Ігор Хаустович:

«Головне – це постійний прогрес» Звання кращого працівника заводу в червні отримав Ігор Хаустович, електромонтер електроцеху. Ігорю, чи давно Ви працюєте на заводі? Розкажіть, як складалася Ваша кар’єра. Працюю з 1993 року. Прийшов в електроцех учнем електрика, паралельно отримував вищу освіту. Згодом став електромонтером, а з минулого року мені довірили керівництво бригадою. Ви згадали про навчання. Яка у Вас спеціальність? Я вступав до КПІ на гірничо-технологічний факультет, а потім, коли поновлювався після армії, його переформували в інститут енергозбереження та енергоменеджменту. Так і вийшло, що я інженер-електрик-енергоменеджер. Тема енергозберігаючих технологій зараз дуже актуальна, й «Оболонь» багато працює у цьому напрямку. Мабуть, тут є і Ваш внесок? Можливо. Тільки ми не впроваджуємо ці технології, а підтримуємо їхню роботу. Наприклад, я обслуговую варильні порядки, де якраз і використовуються принципи максимального енергозбереження: повторне використання тепла і пари, зменшення витрат газу. Звання кращого працівника Вам дали в тому числі й за навчання молодих спеціалістів. Багато у Вашому цеху новачків? Буває, що приходять хлопці зовсім «зелені». В університеті чи технікумі їх навчають більше теорії, а в нас – практика. Спочатку вони просто спостерігають, а потім вже починають працювати самі.

www.obolon.ua

12

Коли читаєш підручники – це одне, а коли стикаєшся з обслуговуванням реального об’єкта – зовсім інше. До того ж, у нас більше фізичної роботи, ніж розумової. Але якщо руки вміють працювати, то й мозок «підтягується». А чому Ви обрали саме таку професію? Можливо, це спадкове. У мене батько електрик, ось і я теж. Як думаєте, Ваші діти теж будуть працювати в цій сфері? Зараз рано про це говорити, діти ще в початкових класах. У мене двоє синів – Артем і Саша, 7 і 9 років. Поки нехай гарно школу закінчать, а там самі вирішать. Розкажіть, звідки Ви родом? Де минули дитячі роки? Народився я в Києві. І дитинство провів ось тут, на Оболоні. Ми жили якраз навпроти заводу і, коли він ще тільки будувався, ходили купатися на сусіднє озеро. А ще на майданчику перед заводом було дуже гарно їздити на велосипеді чи скейті. Тож Ви пам’ятаєте, як виріс завод! Правда ж, він дуже змінився порівняно з минулими часами? На 100%! Прогрес іде, і нам теж треба змінюватись. Запорука успіху в тому, що ніколи не можна стояти на місці. Мабуть, Ви теж досить активна людина, як і «Оболонь». Чим займаєтесь у вільний час? Мої захоплення досить звичайні – гриби і рибалка. А ще люблю квіти. Я купую в магазині саджанці, а потім ми разом з дружиною вирощуємо їх на дачі. У нас там справжні квіткові колекції.


Кращі працівники

Ігор Малишев:

«Цікаво працювати, коли не сидиш на місці» У липні кращим працівником заводу став слюсар-ремонтник комплексної дільниці по впровадженню нової техніки Ігор Малишев. Ігорю Анатолійовичу, чи давно Ви працюєте на «Оболоні»? Скоро буде 10-річний ювілей, як я працюю тут – з 2001 року. Весь час – на цій самій дільниці нової техніки. Де працювали до того? Яким був Ваш трудовий шлях? До «Оболоні» працював також слюсарем-ремонтником на станковому заводі, на Нивках. Зараз він називається «Веркон». А звідки у Вас ця спеціальність? Що закінчували? Навчався в Київському професійно-технічному училищі №4, яке готує слюсарів, верстатників, електриків. Що цікавого можете розповісти про свою роботу? Найцікавіше те, що мені дуже подобається тут працювати. Усе: і сама робота, і колектив – приносить задоволення. Цех у нас дуже дружний, відтак і працювати веселіше. Останнім часом прийшло багато молодих хлопців, тому нам не сумно. Що у Вашій роботі подобається найбільше? Мабуть, те, що ніколи не буває одноманітності. Ми маємо справу

з усією новою технікою, яка приходить на завод, встановлюємо і налагоджуємо її, випробовуємо. Чим новіше, складніше обладнання – тим цікавіше з ним працювати. Не буває такого, щоб робити одне й те саме щодня – завжди щось змінюється: то в одному цеху працюєш, то в іншому. Ну і, звичайно, ми не сидимо на місці – об’їздили всі наші підприємства. І часто трапляються відрядження? Звичайно, ми ж встановлюємо техніку всюди: у Красилові, Фастові, Севастополі, Олександрії… Буває, що їздимо на три місяці, на півроку. Ось в Олександрії роботи тривали загалом десь три роки, отак ми й подорожували: там 3-4 тижні, потім тут місяць, а в цей час інша бригада їде. Сім’я не заперечує проти таких тривалих зникнень з дому? Звісно, дружина заперечує, але що ж поробиш – треба їхати. Син у мене вже дорослий – йому 21 рік. Зараз навчається на 5-му курсі в університеті інформаційно-комунікаційних технологій (раніше – інститут зв’язку). Буде інженером з телекомунікацій. Як полюбляєте проводити вільний час? Як і всі – природа, рибалка. Часто гуляю з собакою, у мене стафордширський тер’єр, звуть Майла. Взагалі-то я люблю веселі компанії. Десь вийти з друзями в ліс, поспілкуватися, відпочити.

Липень

13

www.obolon.ua


Волонтерство


Волонтерство

Донорська допомога:

вклад «Оболоні» Чи задавали ви собі питання, що вам насправді відомо про донорство? Чи безпечно здавати кров? Для чого це взагалі потрібно? Ця стаття покликана відповісти не лише на ці питання, а й показати успішну практику донорського руху компанії «Оболонь».

Чи вистачає нам крові? У нашому суспільстві існує думка, що проблема донорської крові в сучасному світі вирішена. Думають, що лікарні повністю забезпечені донорською кров’ю, а особливо найбільш поширених першої та другої групи. Насправді донорської крові у світі не вистачає постійно, а в Україні ця проблема дуже гостра. Необхідність у донорській крові може виникнути в кожного з нас. Щодня тисячі хворих знаходяться під загрозою через брак донорської крові. Це не лише ті люди, які потребують операційного втручання, а й, наприклад, жінки після важких пологів. Систематичне переливання крові необхідне не лише при великих її втратах. Існує низка захворювань, коли лікування можливе лише за умови переливання крові чи її компонентів. Також кров потрібна для виготовлення багатьох життєво необхідних ліків. За даними МОЗ, в Україні на одного жителя необхідно 12-15 мл крові, а у нас є лише 8-8,5 мл. І це проблема для всієї країни, навіть для, здавалося б, благополучної столиці. Найважча задача в донорстві – це забезпечити регулярність, тобто щоб у банках крові був постійний її запас.

Також у людей інколи складається враження, що крові вдосталь через те, що багатьом потенційним донорам відмовляють, а в дні донорства бувають особливо великі черги. Хоча в дійсності крові бракує, а практика регулярного донорства практично забута. Насправді людям відмовляють через те, що існують дуже жорсткі правила. Для того щоб стати донором і кров була дійсно корисною, необхідно пройти ряд тестів на її безпечність. Також іноді потенційні донори відмовляються від здачі крові, оскільки думають, що їхня група крові нікому не потрібна. У дійсності, чим поширеніша група крові (перша чи друга), тим більша потреба в ній існує, адже і хворих із цією групою більше, ніж з іншими. Донорство і пільги Саме для того, щоб донорство стало більш шанованим, держава докладає зусилля у вигляді встановлення пільг і нагород донорам. Крім цього, кожна компанія чи організація, чиї працівники є донорами, можуть додатково заохочувати людей здавати кров.

Основні пільги, які отримує донор: медичне обстеження донора перед здаванням крові та її компонентів і видача

довідок про стан його здоров'я здійснюються безплатно; • у день здавання крові або її компонентів, а також у день медичного обстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві зі збереженням за ним середнього заробітку; • після кожного дня здавання крові або її компонентів, у тому числі в разі здавання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донорові надається додатковий день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня здавання крові чи її компонентів; • у день здавання крові або її компонентів донор забезпечується безкоштовними сніданком та обідом за рахунок закладу охорони здоров'я, що здійснює взяття в донора крові. Донори, які безоплатно здали кров у кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разових максимально допустимих доз, незалежно від часу їх здачі, набувають статусу

15

www.obolon.ua


Волонтерство

Почесного донора України. Таким особам видається відповідне посвідчення. Статус Почесного донора не лише дуже престижний, але й надає таким шляхетним людям право на деякі пільги. Наприклад, пільгове придбання ліків (зі знижкою 50% від їхньої вартості); безплатне забезпечення донорською кров'ю та її препаратами, необхідними для їх особистого лікування; використання чергової щорічної оплачуваної відпустки в зручний для них час; отримання надбавки до пенсії в розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму тощо. Крім цього, свої засоби стимулювання донорів є і в організацій, у яких працюють Почесні донори. Здача крові та здоров’я донора Регулярна здача крові є корисною для профілактики захворювань серцево-судинної системи та сприяє самооновленню всього організму (що особливо корисно чоловікам). Згідно з дослідженнями фінських учених у донорів вірогідність інфарктів у десятки разів менша. Це підтвердили й американські дослідники, які виявили, що донори на 30% менше страждають на захворювання серця. Практика компанії «Оболонь» На Київській пивоварні «Оболонь» донорський рух започаткований ще в 2001 році, і щороку все більше і більше оболонців стають донорами крові. Кожного року в

Кількість донорів на Київській пивоварні «Оболонь», які здавали кров (за роки)

не лише днем відпочинку в день здачі крові, а і додатковим днем відпустки. Значення донорського руху ЗАТ «Оболонь» для Києва є величезним, адже окрім значної кількості зданої крові, наші донори є в списку Київського міського центру переливання крові і в разі гострої необхідності здають кров повторно. Програмою донорства на Київській пивоварні «Оболонь» опікується головний лікар Олександр Сергійович Бодрягов. Він розповів, що ініціативу по здачі крові підтримує велика кількість працівників (як показано на графіку), але також висловив побажання, щоб ще більше оболонців стали донорами. «У міжнародних корпораціях дні донорства є поширеним явищем і однією зі складових корпоративного волонтерства. «Оболонь» також має багату корпоративну культуру, і вже майже 10 років наші працівники беруть участь у днях донорства. Компанія підтримує і заохочує добрі наміри своїх працівників. Ми пишаємося тим, що все більше і більше оболонців долучаються до донорського руху!» – сказав Олександр Сергійович. За словами пана Олександра, іноді буває, що комусь із працівників або їхнім родичам терміново необхідна донорська кров, і тоді наша компанія одразу ж приходить на допомогу. «У таких випадках ми обдзвонюємо за нашою базою донорів і організовуємо автобусом їх доставку в Центр здачі крові»,– повідомив Олександр Бодрягов.

100 89

91

80

74

60 50

51

2005

2006

40

20

0

2007

2008

2009

листопаді на території підприємства розташовується пересувна лабораторія Київського міського центру переливання крові. Усі бажаючі працівники беруть участь у здачі крові. Це відбувається без завдання шкоди основній діяльності, адже узгоджується з безпосереднім керівництвом, і всі процеси завчасно плануються з урахуванням відсутності донорів на робочому місці. Адміністрація повністю дотримується всіх вимог законодавства й забезпечує донорів

Факти про донорство •

У розвинених країнах донорство є безоплатним. Як компенсацію донори отримують лише подарунки й обіди. Здача цільної крові займає не більше 15 хвилин, здача компонентів крові (плазми, тромбоцитів) триває довше: від 30 хвилин, але не більше ніж 1,5 години. Здача крові – це дуже проста процедура. Для того щоб оцінити свої відчуття від уколу голки, досить вщипнути шкіру на внутрішній поверхні ліктьової області. Здача крові безпечна для донора – всі донорські пункти забезпечені одноразовим, стерильним обладнанням, індивідуальними системами.

www.obolon.ua

16

Якщо ви палите, слід утриматися від куріння протягом години до і після кровоздачі. За статистикою, кожна третя людина протягом свого життя потребує переливання крові. І сьогодні ви можете стати донором і допомогти.

Донорство не приносить шкоди організму, а кровоздачі не можуть викликати звикання, тому що організм людини еволюційно пристосований до кровопускання. Чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4.


Волонтерство

Слово донорам компанії «Оболонь» Любов Дорошенко Місце роботи: водій навантажувача ЦГП №1 Група крові: ІІ (+) Стаж роботи на «Оболоні»: 30 років Коли Ви розпочали здавати кров? Це було ще на минулій роботі. А взагалі, скільки себе пам’ятаю на «Оболоні», завжди здаю кров. Ми з чоловіком, який також працює на «Оболоні», разом ходимо на дні донора до пункту здачі крові. А Ви пам’ятаєте свою першу здачу крові? Які взагалі враження? Уперше здала кров, мабуть, коли мені було років 20. Враження були хороші, страху жодного не було. А потім втягнулась і зараз я навіть не уявляю, як не здам кров. Адже помітила, що цей процес дає якийсь позитивний ефект на організм у цілому. Коли була в декреті два роки і не здавала кров, то почала відчувати головний біль. А коли знов вийшла на роботу, то без вагань пішла в донорський день здавати кров і – як заново на світ народилась, наче відчула якесь полегшення. Що для Вас означає бути донором? Тепер я вже зрозуміла, що це реальна поміч для людей. Для мене неважливо, чи платять за донорську кров мені чи ні, головне, щоб вона пішла на користь хворим людям. Це почуття і є визначальним. Іноді мене просять здати кров у Київському центрі переливання крові, бо бувають екстрені випадки і пацієнти по-

требують донорської крові. І я усвідомлюю, що донорство – це реальний вклад у суспільне благо, і головне, що це під силу кожному. А скільки разів Ви здавали кров? Навіть не пам’ятаю, у Центрі крові, певно, є записи. Але це десятки разів, бо донорський стаж у мене вже більш як 30 років. Що б Ви сказали співробітникам – потенційним донорам? Ну, звісно, те, що донорство – це чудовий прояв людяності, необхідно хоча б раз здати кров. У нас у цеху багато хто є донором. І взагалі, компанія наша забезпечує дуже зручні умови для донорів, адже до нас приїздить пересувна лабораторія з найкращим обладнанням. Та й додатковий вихідний нікому не завадить.

Анатолій Лук’яненко Місце роботи: водій вантажного автомобіля автотранспортного цеху Група крові: ІІІ (+) Стаж роботи на «Оболоні»: 11 років Коли Ви розпочали здавати кров? Я став донором тоді, коли прийшов на «Оболонь». Записався на здачу крові в день донора й уже десять років продовжую таку практику. Адже дуже зручним є те, що пересувна станція приїздить на територію підприємства. Що для Вас означає бути донором? Для мене це, в першу чергу, можливість допомогти нужденним. Знаю, що є проблема з донорською кров’ю в нас у країні і що є багато хворих, яким може допомогти донорська кров. Це, звісно, дуже почесно, відчуваю певну відповідальність і маю намір і в майбутньому бути донором. У нас часто бувають заклики по підприємству від співробітників, що комусь потрібна донорська кров, і тоді одразу допомагаю. І знаю, що багато оболонців є донорами.

А Ви пам’ятаєте свою першу здачу крові? Так, спочатку було навіть боязко. Але пройшов, і все було нормально, навіть самопочуття потім краще стало. У мене підвищений тиск, а після здачі крові він урівноважується. Що б Ви сказали своїм колегам, які ще не стали донорами? Думаю, кожен у житті має спробувати здати кров. Як мінімум, це тест крові. А найкраще, якщо людина зможе стати донором.

17

www.obolon.ua


Яке пиво фастівських пивоварів найсмачніше? На «Пивоварні Зіберта» постійно стежать за тим, щоб не втратити довіру споживачів до пива, яке тут варять. А це – «Зіберт Світле», «Зіберт Баварське», «Зіберт Біле», «Оболонь Оксамитове». Тому регулярно влаштовують дегустації, щоб контролювати якість продукції. Ось і 4 серпня до Фастова завітала делегація фахівців із головного підприємства «Оболонь». До них приєдналися і фастівські пивовари. Щоб провести якісну дегустацію, збирається команда технологів, начальників цехів розливу, співробітників лабораторій. Усі вони свого часу пройшли спеціальний відбір і навчання за міжнародними стандартами, щоб досконало оволодіти навичками професійного дегустатора. Адже для цієї роботи потрібні люди з надзвичайно тонкими здібностями розрізняти смак і запах. Спочатку заступник директора з виробництва Любов Прокопюк провела екскур-

www.obolon.ua

18

Правила дегустації: - сконцентрувати увагу і зробити кілька послідовних вдихів через ніс, щоб відчути запах пива; - збовтати по колу пиво в бокалі й ще раз вдихнути запах, помічаючи різницю; - оцінити утворення піни, прозорість, колір та ігристість напою; - взяти в рот трохи пива, потримати протягом кількох секунд, зафіксувати враження; - відчути аромат пива носом і ротом; - зробити ковток і відчути смак та післясмак пива.

сію заводом для столичних колег. Згодом у дегустаційній залі розпочалося дійство. Усе було з дотриманням певних правил. Це температура напоїв, порядок дегустації пивних сортів. Зокрема, спочатку на дегустацію пропонувалися світлі сорти з нижчою густиною та меншим вмістом алкоголю, далі – міцніші та більш насичені сорти. Усі оцінки кожен учасник записував до спеціальної дегустаційної анкети й виставляв бали за показниками прозорості, кольору, смаку, аромату, хмельової гірчинки, піноутворення, а також загальну оцінку кожного зразка (за 25-бальною шкалою). Технологи пивзаводу можуть визначити не лише найменші відхилення у смаку, але й їхні причини: характеристики солоду,


Регіони

Олександр Клокун, начальник дільниці цеху ферментації ЗАТ «Оболонь»: «На «Пивоварню Зіберта» я приїздив рік тому. Видно, що підприємство розвивається з кожним роком. І це приємно. Одразу помітна чистота й досконалість організації всіх процесів. А чого лишень вартий новий варильний цех і цех розливу».

Наталія Намистюк, провідний інженер із стандартизації ЗАТ «Оболонь»: «У Фастові на пивоварні була тоді, коли ми сертифікували обладнання. Сьогодні тут дуже потужна система управління якістю. Зауважу, що «Пивоварня Зіберта» – настільки серйозне, по-європейськи оснащене підприємство, що стало справжньою «перлиною» дочірніх підприємств корпорації «Оболонь». А популярність пива «Zibert» серед споживачів говорить сама за себе».

Іван Пістун, начальник цеху розливу пива в кеги: «Пам’ятаю фастівську пивоварню ще з тих часів, коли тут була стара будівля. Зараз приємно бачити, як змінилося виробництво. На повну потужність працює лінія розливу пива в кеги, яка колись була на головному підприємстві «Оболонь». Там вона перестала відповідати потужностям підприємства і було вирішено передати її Фастову. Тому тепер ця сучасна лінія успішно розливає пиво для фастівських броварів. Узагалі, без перебільшення можу сказати, що таким європейським підприємством потрібно пишатися. Чого варта лише торгова марка «Zibert»!

хмелю, води, температурні режими виготовлення пива, умови фільтрації тощо. Після підбиття підсумків дегустації, фахівці поділилися враженнями та надали рекомендації щодо тих чи інших зразків пива. Але всі були одностайними в думці, що якщо кілька років тому смак фастівського пива можна було відрізнити від того, що виготовлявся на головній пивоварні «Оболонь», то сьогодні різниця не відчувається. Адже недаремно цього року на Міжнародному професійному конкурсі всі сорти пива «Зіберт» та «Оболонь Оксамитове» отримали золоті медалі за високу якість.

19

www.obolon.ua


Інтерв’ю

Наталія Силенко:

«Моя перша робота стала роботою всього мого життя…» Небагато хто з нас може похвалитися тим, що пропрацював на одному підприємстві понад 40 років. А старший бухгалтерекономіст «Пивоварні Зіберта» Наталія Силенко окрім того, що в серпні відзначала 42-гу річницю своєї роботи, та ще й у трудовій книжці має один-єдиний запис про прийняття на роботу на Фастівський пивзавод. Цю енергійну жінку колеги називають хранителькою історичних традицій заводу.

www.obolon.ua

20


Інтерв’ю

Наталіє Олександрівно, як Ви – уродженка м. Ічня Чернігівської області – потрапили до Фастова? Як і всі в ті часи – за розподіленням. Закінчивши Львівський технікум харчової промисловості, я отримала направлення на пивзавод у Фастові. Ніколи не думала, що залишуся тут назавжди. Але так склалося, що саме в цьому місті я знайшла свою долю, тут народила своїх дітей, і моя перша робота стала роботою всього мого життя… Хто очолював тоді завод і чи великим був колектив? Тоді виконував обов’язки директора Павло Йосипович Мотренко, який залишив по собі хороші спогади. А колектив налічував усього близько 60 осіб. А свою першу зарплату пам’ятаєте? Звісно. Перша моя посада – нормувальник, з окладом 70 рублів. Бувало, що давали невелику квартальну премію, якщо план перевиконували. Звісно, не порівняти з тим, що маємо зараз. Скільки пива тоді випускали? Пам’ятаю все, як сьогодні. Тоді ми випускали по 24 тис. пляшок на день, а сьогодні – 16-18 тис. пляшок на годину! Були навіть такі періоди, коли доводилося закочувати рукави й ставати до роботи в цехах. Це траплялося тоді, коли тривалий час не вистачало тари, а потім привозили її у великій кількості і треба було виконувати план. Можу сказати, що наш пивзавод, немов дитина, зростав і розвивався на моїх очах.

Як тодішня міська влада ставилася до пивзаводу? Ви знаєте, завжди підтримували. Можливо, цьому сприяло й те, що податок з обігу нашого тоді невеличкого пивзаводу був більшим, ніж у великого місцевого заводу «Червоний Жовтень». Важко нам тоді було з транспортом. Власного автопарку ми не мали, доводилось орендувати машини. Часто їх не вистачало. І тоді наше керівництво зверталося до промислового відділу партії, і машини одразу знаходилися. Часто самі клієнти вишиковувались у чергу з 10-15 машин, яка тягнулася аж до церкви, щоб встигнути купити собі пива. Дефіцит тоді був і з нашим напоєм. Коли, на Вашу думку, були найскрутніші часи для підприємства? Коли в державі був «сухий закон», боротьба з алкоголізмом. Але навіть тоді на заводі не було жодного дня простою, і ми працювали повний робочий тиждень. Але, на щастя, минулися ті часи. Ви – старожил пивоварні. Можете згадати, коли саме почався розквіт заводу? Безперечно, з того часу, як приєдналися до «Оболоні». Тоді наш завод отримав друге дихання. Реконструкція, модернізація, збільшення обсягів виробництва, комп’ютеризація й автоматизація всіх процесів... Любов Іванівна Онищук тривалий час виконувала обов’язки директора, довівши всім не словами, а справами, що цій мудрій і наполегливій жінці все вдасться.

Ви стільки років працюєте на одному місці. Ніколи не хотілося змінити роботу? Ніколи. Я не весь час займалася однією роботою, змінювалися мої посади – змінювалися обов’язки. Мені ніколи не було нудно. Можливо, тому, що просто я дійсно люблю свою роботу, адже саме на ній ми проводимо більшу частину свого життя. Я прийшла на цей завод молодим спеціалістом, звідси колись і на пенсію піду. Хоча я зовсім не хочу йти туди. (Сміється.) Не уявляю, як я житиму без роботи. Адже тут молодь наша не дає мені старіти. На «Пивоварні Зіберта» працюють Ваші рідні. Щось схоже є в японських корпораціях, коли представники родини працюють усе життя в одній компанії. Дійсно. Моя дочка Ірина вже 10 років працює оператором у варниці, зять Віктор також має 13 років трудового стажу на пивоварні, а син Тарас 15 років входить до будівельної бригади. У нас навіть онук Сашко вступив до Університету харчових технологій, але на його вибір ніхто не впливав. Сам обрав, дивлячись на те, що в нашій родині стільки пивоварів! Як проводите дозвілля? Люблю поратися на своїй ділянці, вирощую, окрім овочів, безліч квітів. Нещодавно вперше в житті їздила на зустріч випускників на свою малу батьківщину. З однокласниками не бачилися 44 (!) роки. Вони дуже здивувалися, дізнавшись, що я 42 роки працюю на пивоварні. Сказали жартома: «Зрозуміло, чому тебе чоловік так любить – від тебе ж його улюбленим пивом пахне!»

21

www.obolon.ua


ФК «Оболонь»:

гра з фанатами На навчально-тренувальній базі ФК «Оболонь» відбувся товариський матч між тренерським складом клубу та фанами. У складі «Оболоні» вийшли: головний тренер команди Сергій Ковалець, тренери Олег Ратій та В’ячеслав Нівінський, Сергій Конюшенко та Віталій Кобзар, відомий сьогодні футбольний експерт Сергій Морозов. Фани також зібрали солідну групу футболістів. Команди зіграли два тайми по 30 хвилин. Матч завершився з рахунком 7:2 на користь тренерського складу «Оболоні». Сергій Ковалець: «Коли наші фанати запропонували провести такий матч, ми одразу ж погодились, адже під час кожної гри

www.obolon.ua

22

відчуваємо їхню підтримку. Часто на виїзних матчах вони навіть перекрикують місцевих уболівальників. Це, звичайно, додає нам сил та енергії. Ми хочемо бути ближчими та відкритими до своїх фанатів, бо робимо одну справу. Постійно відбуваються зустрічі з уболівальниками, ми запрошуємо їх на різноманітні заходи». Філософія футбольного клубу «Оболонь» полягає у відкритості до вболівальників і людей, яким небайдужа команда та її розвиток. Для фанів постійно проводяться акції, які мають на меті зблизити їх із клубом. Зустрічі з командою, товариські матчі, відкриті тренування й інші події можуть відвідувати всі, хто вболіває за «Оболонь». Зв’язок «уболівальник-команда» є головним у футболі.

Олег Фанат ФК «Оболонь»

«Усім дуже сподобався цей матч. Важливо, що клуб дбає про своїх найвідданіших прихильників. Ми змогли ближче поспілкуватися з тренерами, поставити свої запитання, які найбільше цікавлять, отримати відповіді та просто поспілкуватися з людьми, за яких ми вболіваємо на всіх іграх команди».


Олександр СЛОБОДЯН:

Футболісти

на пивоварні Команда познайомилася з технологією виробництва пива та простежила весь технологічний процес. Гравці мали можливість поспілкуватися з працівниками компанії та поспостерігати за їхньою роботою. Сергій КОВАЛЕЦЬ,

Ігор ПЛАСТУН,

головний тренер:

захисник:

«Наша команда вже давно хотіла завітати на завод. Ми представляємо район міста Києва, ми представляємо людей, які тут працюють, ми представляємо «Оболонь». На підприємстві в нас багато вболівальників. Вони переживають за команду, приходять на матчі та допомагають нам досягати вищих результатів. Хлопцям було важливо побачити, як працюють люди на найбільшій пивоварні в Європі, як віддаються своїй роботі заради того, щоб підприємство розвивалося. Футболісти так само повинні командно працювати на тренуваннях і на полі, щоб рухатись уперед, удосконалюватись і досягати успіху».

«Звичайно, було цікаво побувати на заводі. Не кожного дня опиняєшся в найбільшій броварні Європи. Масштаби виробництва вражають. Цифри, які нам назвала екскурсовод, просто фантастичні, стільки продукції виробляється в одному місці! Ми подивились і на технології, і на працівників. Знаємо, що працівники заводу як віддані вболівальники слідкують за нашими успіхами, приходять на наші домашні матчі та дуже нас підтримують протягом сезону. Цей візит точно додасть нам додаткової мотивації на наступні матчі».

«Приємно, що команда знайшла час у щільному графіку своїх матчів, щоб завітати на «Оболонь» у гості. У нас на підприємстві працює понад три тисячі людей. Багато з них є активними вболівальниками «біло-зелених», завжди їх підтримують. Ми змогли показати хлопцям команду підприємства, яка працює на заводі та виробляє найкращий продукт у країні. Сподіваємося, що виступи наших футболістів будуть не гіршими».

23

www.obolon.ua


«Жигулі» ви мої, «Жигулі»! «Пивна №1» зібрала журналістів і блогерів, щоб разом посмакувати справжнім «Жигулівським» від «Оболоні». Після події вони описали свої враження.

Відеосюжет можна проглянути за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=kzuGzlrdIfE

Олександр ПЕТРУК, колекціонер пивних атрибутів: Коли нас запросили на презентацію, від «Оболоні» було одне прохання – візуалізувати презентацію атрибутикою пива «Жигулівське». Мої колегиколекціонери принесли з собою кілька альбомів з етикетками і пробками. До них з боку організаторів і гостей був жвавий інтерес.

Ігор КУЛАКОВ Блогер «Жигулівське» від «Оболоні» я купуватиму. Мені, насправді, досить важко догодити з пивом. Я майже не п'ю пляшкового, надаю перевагу розливному. А ось «Жигулівське» пиво наближене до моїх уявлень про хмільний напій. У будьякому разі «Жигулівське» живе, воно грає і піниться в бокалі.

Наталя СЕЛІВАНОВА Блогер «Жигулівське» – таке радянське і не розбавлене. Під раки на ура! Загалом, це пиво в дешевому сегменті однозначно буде кращим. Те, що я пробувала з дешевого пива, було жахливим, а ось «Жигулівське» цілком може скласти конкуренцію навіть «Чернігівському», на мій погляд.

Олександр ЦЬОМА Блогер За ці роки перепробував багато «Жигулівських» різних виробників. Майже всі на смак були зовсім не ті. «Оболоні» вдалося максимально близько повторити смак. Хоча я думаю, що такого, як тоді, уже й не спробую.

www.obolon.ua

24


25

www.obolon.ua


Бренд

ЖИВА ВОДА Вода – це основа життя. Навряд чи хто-небудь стане заперечувати це твердження. Покриваючи дві третини поверхні Землі, вона впливає практично на всі процеси, які відбуваються на нашій планеті. Важко знайти таке природне тіло, яке не містило б у собі води. Вологу містить навіть каміння. Доросла людина складається з води на 70%, а немовля — на 85%! Ось чому важливість води, особливо питної, складно переоцінити.

www.obolon.ua

26


Бренд

Прагнучи забезпечити українців якісною питною водою, компанія «Оболонь» ще в кінці 2006 року почала випускати «Прозору». Це унікальна вода з найчистішого регіону Хмельниччини, яка підходить і для тамування спраги жарким днем, і для щоденного приготування їжі та напоїв. Чим же відрізняється «Прозора» від звичайної води, яка тече в нас із крана, чи від десятків брендів води, представлених на ринку? Щоб дати відповідь на це питання і заодно розказати про переваги продукту торговим представникам «Оболоні», відділ маркетингу ринків напоїв ініціював проведення низки досліджень. Результати були озвучені на дводенному семінарі для торгових команд, який відбувся на початку літа. Для читачів «Вісника» наводимо деякі корисні та цікаві факти про улюблену нами воду «Прозора».

Факт

тури, воду з фільтра помістили в чашку й розчинили в ній трохи звичайної солі. У воді сіль розподіляється відповідно до структури води. Після випарування води відкладення солі повторюють цю структуру. Для водопровідної води це виглядає ось так:

Тепер ті самі дії проводяться з «Прозорою». Сіль, що відклалася з розчину, формує красиві фрактальні візерунки. Це відбувається тому, що структура води не порушена.

При різних фізичних впливах на воду її властивості динамічно змінюються. До речі, такий ефект спостерігається не в будь-якої води, а лише в отриманої з природних джерел – такої як «Прозора».

Експеримент Визначальним критерієм для подібного експерименту є кислотно-лужний баланс води. На початку дослідження заміряли рН звичайної водопровідної води та питної води «Прозора». У водопровідної води він становить 6,7. А в «Прозорій» – 7,53. Обидві посудини розташовуються поруч із музичним програвачем на 30 хвилин. Після цього знову вимірюється рівень рН. Водопровідна вода без змін – 6,7. Рівень рН «Прозорої» змінився з 7,53 до 8,03. Бачимо, що у води «Прозора» зміни виражені яскраво, а у водопровідної води їх просто немає. Відтак нема сумнівів у тому, яка ж вода є природною.

Факт Природна вода має баланс речовин і домішок, який визначається місцем її видобування, а також певну структурну будову, або фрактальність. «Прозора» – це єдина з вод, що виробляються в Україні, яка не просто відповідає суворим нормам, що ставляться до питних вод, але й добувається таким чином, щоб не втратити унікальної кластерної структури.

Експеримент Щоб переконатися в тому, що навіть очищена водопровідна вода не має струк-

Як це відбувається. Молекула води Н2О має два полюси з різними зарядами і своєю негативною стороною притягується до позитивної сторони іншої молекули, утворюючи ланцюжки. Майже всі вони недовговічні й руйнуються за лічені секунди. Проте останні дослідження довели, що ланцюг із 5 молекул води при з'єднанні з аналогічним ланцюгом утворює структуру, час життя якої на кілька порядків більший.

Михайло КУРИК, доктор фізико-математичних наук, професор Інституту фізики НАН України, директор Українського інституту екології людини:

«Серед унікальних властивостей «Прозорої» дуже важливою є природна енергетика води, її біологічна значимість для організму. Завдяки своїй фрактальності й оптичній активності питна вода «Прозора» чітко відповідає поняттю «жива матерія». Це справді жива вода».

Конструкція з 57 молекул уже має достатню живучість – її назвали «квантом» води. У свою чергу, кванти поєднуються в кластери (912 молекул), які можуть набувати безліч властивостей. Натомість молекули неструктурованої води втрачають здатність утворювати ланцюжки, і структура води зникає. Це відбувається через неприродний, шкідливий вплив на воду. Поки вона добіжить до кінцевого споживача по нескінченних трубах, піддаючись при цьому впливу техногенних магнітних полів, від її природної структури не залишається ні сліду. Саме такою – неприродною, мертвою, енергетично брудною – і є водопровідна вода в наших квартирах.

Факт Структурована вода – така як «Прозора» – найбільше підходить для щоденного вживання, адже вона подібна до внутріклітинної води в організмі людини.

Експеримент Показовим прикладом того, як легко і швидко засвоюється структурована вода, є експеримент із квітами. Поряд із «Прозорою», наявність структури якої науково

27

www.obolon.ua


Бренд

доведена, у склянки налили воду інших українських виробників, а також воду з-під крана, і поставили в них квіти. Тривалість проведення експерименту склала 48 годин. Різниця у швидкості поглинання води стала очевидною – «Прозора» в цьому аспекті виявилася безумовним лідером. Показовим також є той факт, що у водопровідної води швидкість поглинання найменша. Як це відбувається. Проникаючи в організм людини, вода повинна подолати клітинну мембрану – бар'єр, завдяки якому кожна клітина є замкнутою посудиною зі своєю внутрішньою структурою. Транспортуючи необхідні для внутрішньоклітинного комплексу корисні речовини, структурована вода з легкістю проходить через мембрану. Натомість неструктуровану воду клітина сприймає як шкідливе середовище. Частину цієї «чужої» для себе води організм усе ж таки може переробити. Тим не менше, перевищення певного рівня неструктурованої води неминуче порушує фізіологічний режим живої клітини, її захисні функції слабшають, у неї починають проникати шкідливі речовини. Тому регулярне вживання структурованої води, на засвоєння якої організм не витрачає енергії, є запорукою здоров'я, гарного самопочуття та правильної роботи всього організму.

Факт Вживання структурованої води гармонізує фізіологічні й енергетично-інформаційні процеси в людському організмі.

Експеримент В Інституті екології людини провели дослідження з вимірюванням електричного потенціалу людського організму. За допомогою амперметра в людини вимірюється сила гальванічного струму. Після цього дані вводяться в комп'ютер, на якому спеціальна програма вибудовує відповідну діаграму. За нею фахівець може визначити, на які органи варто звернути терапевтичну увагу. Після вимірювання первинних показників перший піддослідний випив склянку звичайної водопровідної води, а другий – стільки ж води

www.obolon.ua

28

«Прозора». Ось показники піддослідних до експерименту:

А ось після.

У першому випадку гармонізація очевидна. У другому порушення стали ще більш яскраво вираженими.

Факт «Прозора» позитивно впливає на організм і знижує рівень захворюваності серед дітей.

Експеримент У низці дитячих садків Києва діти вживають тільки питну воду «Прозора». Вчені ретельно відстежують дані щодо статистики захворювань у цих дитсадках. Результати багаторічної та кропіткої роботи переконливо доводять сприятливий вплив води «Прозора». За словами завідувача дитсадком №298 Ольги Вінник, завдяки вживанню питної води «Прозора» майже вдвічі знизився загальний показник захворюваності дітей у садку, а також майже зникла така хвороба, як дисбактеріоз. Регулярне вживання структурованої води позитивно діє не тільки на загальне фізичне здоров'я дітей, вони швидше ростуть і краще навчаються, в них яскраво проявляється та збільшується творчий потенціал. Структурована питна вода – це не ліки і не панацея. Але її сприятливий вплив на організм уже є науково доведеним фактом. І «Прозора» – це наш шанс покращити якість життя для себе та своїх дітей, батьків, друзів. Варто лише знати й використовувати ту силу, яку несе в собі питна вода «Прозора».


Новини

Павло Шевчук, начальник відділу маркетингу ринків напоїв:

Інтернет-магазин ТМ «Живчик» відкрито! 15 червня цього року відкрито інтернет-магазин ТМ «Живчик» на базі вже існуючого сайту цього бренда. Раніше придбати сувеніри з «Живчиком» можна було тільки у фірмовому магазині компанії в Києві, а відтепер – з будь-якої точки України. Наразі асортимент магазину налічує близько 20 позицій, які постійно оновлюються. Найбільшим попитом користуються м’які іграшки, рюкзаки та блокноти. Доставку обраного сувеніра забезпечує мережа дитячих магазинів раннього розвитку «Знайка».

«Відкриття інтернет-магазину – виважений у рамках маркетингової концепції ТМ «Живчик» крок. У нас є багато цікавої сувенірної продукції, яка має нести радість нашим маленьким споживачам, рекламувати наш бренд, а також бути додатковим джерелом заробітку для компанії «Оболонь». За місяць існування магазину ми вже реалізували сувенірів більш ніж на 5000 гривень».

Фільм про святкування 30-річчя корпорації «Оболонь» 30-річний ювілей компанії, як і його веселе святкування, уже потроху стає частиною нашого минулого.

Проте в кожного з нас іноді з’являється бажання повернутися назад і згадати цей яскравий весняний день. Щоб освіжити свої спогади і ще раз «підзарядитися» позитивом, для працівників «Оболоні» створено фільм про ювілей корпорації – підбірка найкращих і найбільш колоритних миттєвостей святкування на «Оболонь-АРЕНІ».

Відео знаходиться на сайті компанії та доступне всім зареєстрованим користувачам внутрішнього корпоративного порталу. Щоб отримати доступ до цього сервісу, треба подати заявку із вказаними іменем, прізвищем і посадою на адресу pressa@kiev.obolon. ua. У відповідь надійде логін і пароль для доступу на корпоративний портал (форма для входу – у верхньому лівому кутку головної сторінки сайту www.obolon. ua). Увійшовши, працівник зможе відредагувати інформацію про себе, завантажити фото й користуватися всіма можливостями розділу. Зокрема і подивитися фільм про святкування ювілею «Оболоні». Ласкаво просимо до корпоративних сервісів!

29

www.obolon.ua


Маркетинг

Zibert запрошує до Німеччини на ювілейний

Октоберфест

З 1 сер серпня по 15 вересня проходила акція ТМ «Zibert», яка розігра розіграла серед своїх відданих споживачів унікальні призи – 50 подоро подорожей на найвідоміший пивний фестиваль – Октоберфест! У всьому світі Октоберфест відомий як пивне свято №1, і кожен шанувальник хмільного напою ж мріє хоч раз потрапити до Баварії. «Zibert» – це спра справжнє німецьке пиво, і невипадково один із сортів має назву «Баварське». Саме зар зараз, коли Октоберфесту виповнюється 200 2 років, бренд дарує своїм прихильникам захопливу мандрівку на батьківщину пивних традицій. Переможців акції чекає не просто фестиваль – це буде гранді-

www.obolon.ua

30

озне святкування ювілею, де пиво ллється рікою і повсюди пливе аромат смажених ковбасок. Поїздка на Октоберфест спланована так, щоб потрапити на офіційне закриття свята. Саме в цей день відбудуться найяскравіші урочистості, пов’язані з ювілеєм фестивалю. Усього переможці акції перебуватимуть за кордоном кілька днів – з 1 по 5 жовтня. За цей період вони матимуть змогу отримати незабутні враження від екскурсії містами Німеччини та не менш «пивної» Чехії.


Маркетинг

Цікаві факти про Октоберфест: • Щороку на Октоберфест приїжджають кілька мільйонів людей. • Вони випивають близько 6 мільйонів літрів пива, з’їдають 750 тисяч смажених курчат і 800 тисяч сосисок. • Один літр пива коштує в середньому від 8,30 до 8,60 євро. • Пиво подається особливе: зварене в березні, воно дозріває восени – точнісінько під Октоберфест. • Протягом фестивалю відбувається кілька знаменних подій: свято офіційного відкриття першої бочки з пивом, парад пивоварів, парад традиційного одягу та стрільців, кінні перегони, величезний салют. • Щовівторка з 12 до 18 години на Октоберфесті проходять сімейні дні, коли ціни на вхід, пиво та закуски значно зменшуються.

Традиції Октоберфесту У Німеччині згідно з опитуваннями регулярно п’ють пиво 67% жінок і 91% чоловіків. Не дивно, що саме в цій країні проходить найбільший пивний фестиваль – Октоберфест. Свою славетну історію він розпочав у жовтні 1810 року, коли вся Баварія відзначала весілля Людвіга І та принцеси Терези Саксонської. На честь цієї події влаштували масштабні народні гуляння з пивом і кінними перегонами. На свято запросили всіх жителів Мюнхена, а пиво наливали безкоштовно. Цей захід так сподобався Людвігові, що він наказав проводити його щороку. Відтоді в третю суботу вересня починається пивний фестиваль Октоберфест. На галявині, названій на честь принцеси Терези, виставляються гігантські пивні намети – філії мюнхенських пивних закладів. Їх завжди чотирнадцять, і це теж своєрідна традиція. Цього року фестиваль проходитиме з 18 вересня по 4 жовтня – його продовжили на 1 день на честь ювілею.

• Кожного року відвідувачі фестивалю гублять і знаходять понад 4000 речей. Найчастіше це окуляри, мобільні телефони, гроші, ключі, куртки, светри і навіть вставні щелепи. • На Октоберфесті існує своєрідна традиція для знайомств: якщо в жінки бант на костюмі зліва – вона вільна і не відмовиться познайомитися з кимось, якщо справа – заміжня. • Найбільший намет Hofbrauhaus вміщує 11 000 людей, причому всі місця призначені для сидіння – тут пиво не п’ють поспіхом. • У 1999 році Октоберфест занесений до Книги рекордів Гіннесса як найбільший у світі пивний фестиваль.

31

www.obolon.ua


Поради для роботи

Як адаптуватися до роботи

після відпустки Пам’ятаєте, є такий жарт: «відпочинку найбільше потребує та людина, яка щойно повернулася з відпустки». Цей парадокс підтверджують і психологи, які кажуть, у 40% людей після відпустки починається депресія. Вони почуваються більш втомленими, ніж до відпочинку. Їм важко адаптуватися до активної роботи. Тож «Вісник» дає поради, як найкраще адаптуватися до роботи після відпустки.

www.obolon.ua

32


Поради для роботи

Часто-густо повернення до звичного робочого графіку викликає дивний стан, коли ніби все в порядку, відпустка вдалася, але щось не так. Найпоширеніші симптоми: безпричинне небажання йти на роботу, сонливість, запаморочення, головний біль і біль у суглобах, поганий настрій, пригнічений стан і пошук усіляких можливостей відтягнути початок роботи. Це не лінощі, а депресія, спричинена потребою адаптуватися та «переключитися» з режиму відпочинку в активний робочий стан. Далі наводяться дієві поради для боротьби з депресією.

НЕ БЕРІТЬСЯ ЗА РОБОТУ ОДРАЗУ Ваша психіка поки що не готова швидко й уважно аналізувати, тому не починайте з масштабних справ. Організм найкраще адаптується, якщо перехід до бурхливої діяльності буде плавним. Щоб сповільнити вир повсякденної роботи, після відпустки варто братися не за складні, а за легкі задачі. Головне – не панікуйте! Те, чого ви не зробили за тижні відпустки, зробити за один день не вийде. Тому спробуйте скласти план дій. Випишіть усі проблеми та задачі, виберіть у списку улюблені й легкі завдання та почніть із них, «втягуючись» у роботу.

ПОВЕРНІТЬСЯ З ВІДПУСТКИ ЗА 2-3 ДНІ ДО ПОЧАТКУ РОБОТИ Різко переходити від повного релаксу до цілковитої зайнятості не варто. Скажімо, якщо відпустка проходила далеко від дому, то повернутися краще за кілька днів до виходу на роботу. Вихід із відпустки – це зміна режиму дня, харчування та способу життя. Імунна система відчуває стрес протягом періоду адаптації. Для полегшення можна прийняти комплекс вітамінів. В останні дні відпустки висипайтеся та відпочивайте, не беріться за складні справи. Крім здоров’я, потурбуйтеся про свою поінформованість. Прогляньте документи та записи, згадайте, чим займалися до відпустки. Поцікавтеся змінами, що відбулися на роботі. Упорядкуйте та систематизуйте свої плани – це дієвий антидепресант. Також допоможе будь-яка діяльність, що вимагає скрупульозності: приберіть у шафу літні речі, розберіть валізи, впорядкуйте фотографії чи папери.

ПСИХОЛОГІЧНО ПРОДОВЖУЙТЕ ВІДПУСТКУ Наприклад, перші дні можна присвятити спогадам про позитивні враження від відпочинку. Принесіть на роботу улюблені світлини та поставте їх на столі, повісьте на стіні чи використайте як заставку на робочому столі комп’ютера. Також можна поспілкуватися з колегами, обмінятися враженнями про найбільш вдалі фото. Водночас не надто захоплюйтеся спогадами про відпустку. Це не лише відволікає оточення від роботи – ваш захват може дратувати чи навіть спровокувати заздрість. Адже не кожен мав можливість відпочити.

ЗАНУДЬГУЙТЕ ЗА РОБОТОЮ Налаштуйте себе на те, що вам хочеться повернутися на роботу. Чекайте повернення до праці. Розставте пріоритети. Згадайте, для чого ви працюєте, для чого відпочиваєте. Шукайте позитиви в роботі та пригадайте, за що ви її любите. ПРИГОТУЙТЕСЯ ДО ПЕРШОГО РОБОЧОГО ДНЯ Пережити перший день після відпустки нелегко. Ситуація ускладнюється, якщо він припадає на понеділок. Психологи радять виходити на роботу посеред тижня. Четвер – оптимальний день. Здогадалися, чому? Бо два дні попрацювали – і знову вихідні.

УНИКАЙТЕ КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЙ Стежте за своєю поведінкою. Процес адаптації може викликати зайву дратівливість, тобто неконструктивні конфлікти. Крім того, колеги можуть непогано допомогти призвичаїтися до роботи, тому поспілкуйтеся з ними. З одного боку, так ви відчуєте, як оточення радіє вашому поверненню. З другого боку, це непогана нагода розпитати про робочі новини, зміни, проекти. Головне – уникайте сухої формальної розмови, спілкуйтеся з колегами щиро та зацікавлено. ПРАЦЮЙТЕ М’ЯЗАМИ Після відпустки зверніть увагу на фізичну активність. Дуже важливо ввести додаткове фізичне навантаження, бо зазвичай на відпочинку люди більше рухаються. Також існує природний антидепресант, так звана «м’язова радість», тобто задоволення від фізичної активності. Допоможе

довга прогулянка після роботи, гімнастика на балконі, ранкова пробіжка. ЗРОБІТЬ ТЕ, ПРО ЩО ДАВНО МРІЯЛИ У перші після відпустки вихідні не захоплюйтеся домашніми справами: не прибирайте, не займайтеся ремонтом чи іншою нудною для вас роботою. Краще поїхати на пікнік або на пляж, щоб отримати нові позитивні емоції. На дачу їхати не варто – набагато корисніше обрати якесь незвичне місце. Гарно підійде фестиваль, кіно, сусіднє місто, де ніколи раніше не бували. Насолоджуйтеся тим, чого бракувало на відпочинку: інтернет, походи в кіно, спілкування з друзями, кава в улюбленій кав’ярні. ДАЙТЕ ВИХІД ТВОРЧІЙ ЕНЕРГІЇ Впорядкуйте фотоальбом, зробіть колаж, прикрасьте улюблену фотографію красивою рамкою. Якщо дизайнерські витребеньки не до смаку, то спробуйте приготувати щось смачненьке для близьких, але замість звичної святкової страви приготуйте щось екзотичне всією родиною. ПЛАНУЙТЕ НАСТУПНИЙ ВІДПОЧИНОК Подумайте, як відпочиватимете восени. Психологи радять влаштовувати «відпустку» щосезону, тобто чотири рази на рік. Такий відпочинок може тривати навіть усього кілька днів, але це має бути час для розслаблення та «перезавантаження». ДОТРИМУЙТЕСЯ РЕЖИМУ ДНЯ Головне в дотриманні режиму – це не жертвувати сном, тобто необхідно заздалегідь лягати спати. А перед першим робочим днем після відпустки обов’язково необхідно якнайкраще виспатися, щоб легше перейти на новий режим дня. Ще одна хитрість: вставати вранці хвилин на 20-30 раніше, ніж зазвичай. Це дасть вам додатковий час на переосмислення цінностей, звикання до нової обстановки та мрії про наступну відпустку.


Інновації

Оптимізація ЦГП:

крок за кроком

Найновішими на заводі виробничими підрозділами, введеними в дію у 2008 році, є цехи розливу №6 та готової продукції (баночної). При облаштуванні обох цехів суттєво попрацювали над оптимізацією. Про інновації свого підрозділу розповів начальник ЦГП (баночної) Сергій ШАБЕТНІК. Сергію Володимировичу, як побудована робота звичайного цеху готової продукції? Чому постала необхідність зміни алгоритму? Зазвичай робота ЦГП будується таким чином: оператор друкує накладні на вивіз продукції, приймальник-здавальник показує, що саме потрібно відвантажити, а вже водій навантажувача здійснює операцію переміщення товару зі складу в автомобіль. За такої схеми, по-перше, задіяно більше працівників, відтак зростає «людський фактор» – імовірність виникнення помилок через неуважність чи неорганізованість. По-друге, при аналізі причин помилок дуже важко знайти саме ту стадію процесу, на якій стався збій. Чи приймальникздавальник вказав не той піддон, чи водій не подумав і завантажив іншу продукцію… Відтак ми спробували врахувати весь досвід і уникнути багатоступінчатої системи. Отже, у Вас все по-іншому. Що саме змінилося? Основна наша відмінність – суміщення робіт приймальниківздавальників і водіїв-вантажників. Одна і та сама людина оформляє документи на товар, знаходить потрібну продукцію на складі, сідає за кермо «кара» і здійснює операцію відвантаження. Звичайно, цим ми підвищили складність роботи, але поряд із цим зросла відповідальність працівників за свої дії. Тепер і водій-вантажник уважно звіряє продукцію на складі з тією, що зазначена в накладній, і ми знаємо,

Олександр Яценко, водій навантажувача-комірник: «Працюється нам добре. Відповідальність, звичайно, набагато вища, треба бути уважним на 100%. Але так і значно цікавіше»

www.obolon.ua

34

з кого спитати у разі помилки. Пропрацювавши в такому режимі вже 2 роки, ми можемо констатувати значне підвищення ефективності. Напевно, у Вас значно менше працівників у цеху порівняно з іншими? Так, менше. Наприклад, коли я був начальником ЦГП №5, то там при дуже низькій продуктивності лінії розливу в експедиції працювало близько 50 осіб. У нас же в цеху, при високій продуктивності лінії і великій кількості видів продукції, працює всього 24 людини. На одній зміні – п’ятеро: майстер і 4 водії навантажувачів. Як люди поставилися до таких нововведень у їхній роботі? У цілому, позитивно. За суміщення посад їм збільшили заробітну плату в півтора рази, і це стало значним стимулом для підвищення ефективності роботи і більш сумлінного ставлення до своїх обов’язків. Чи переймають інші цехи Ваш досвід? Коли ми тільки починали впроваджувати цю систему, було чимало скептиків, які не вірили в успіх. Проте ми щодня доводимо, що схема ефективно працює, незважаючи на те, що постійно збільшується асортимент продукції. Ми іноді приймаємо і відвантажуємо продукцію інших цехів, а також займаємося своєю тарою, тому кількість різновидів продукції значно більша, ніж планувалося спочатку. Проте ми справляємося. Думаю, що й інші цехи так змогли б. На Вашу думку, які подальші кроки мають бути зроблені для вдосконалення роботи ЦГП? Є ще чимало простору для впровадження різних інновацій, зокрема у сфері автоматизації обліку та відвантаження продукції. І я думаю, що свого часу ми підкоримо і цей ступінь розвитку.


ур нк Ко

Оболонці!

с

Запрошуємо всіх вас до участі в цікавому конкурсі «5 ФАКТІВ ПРО «ОБОЛОНЬ». Переможцем стати дуже просто! Дайте відповіді на питання та занесіть анкету до відділу зв’язків із громадськістю (каб. 337, кулінарка). Термін подачі анкет – до 8 жовтня 2010 року. Розіграш цінних призів відбуватиметься в присутності експертного журі серед тих, хто правильно відповів на всі запитання. Імена переможців будуть опубліковані в наступному номері «Вісника». Ви можете виграти один зі 100 наборів, до якого входить: • DVD диск корпоративного фільму зі святкування 30-річчя корпорації Оболонь»; • напої корпорації «Оболонь»; • сувенірна продукція.

ь»? Як звучить місія корпорації «Оболон у». 1. «Жодного року без нового крок першими 2. «Щодня ми працюємо, щоб бути еті». план на глих спра та не залишити 3. «Пиво твоєї Батьківщини». Скільки робочих місць забезпечує «Оболонь» по Україні? 1. 3000. 2. 9000. 3. 7000.

корпорація

і експортні Коли і в яку країну зроблено перш ? пива кого онсь обол поставки 1. У 1992 році до Чехії. 2. У 1989 році до Великобританії. 3. У 1985 році до Німеччини. ь»

Скільки пива корпорація «Оболон виробила у 2009 році? 1. 109,1 млн дал. 2. 113,3 млн дал. 3. 96,6 млн дал.

Скільки працівників узяли участь з наймасовішого у встановленні Рекорду України іччя корпорації? пивного тосту на святкуванні 30-р 1. 1715. 2. 2123. 3. 2010.

Ім'я, прізвище.......................................................................................................... Посада ..................................................................................................................... ....... ................................................................................................................................... ... ..... Телефон ...................................................................................................................


obolon_visnyk_84  
obolon_visnyk_84  

Тема номеру Кращі працівники Бренд Маркетинг Новини компанії Донорська допомога: вклад• «Оболоні» ви мої, «Жигулі»! Волонтерство нновації нт...

Advertisement