Page 1


Aakoo-Juniorit Ry on Inkeroisissa toimiva juniorijääkiekkoseura. Seuran joukkueissa ja ryhmissä harrastaa jääkiekkoa 4-vuotiaista Leijonakiekkokoululaisista, aina 19-vuotiaisiin junioreihin asti. Tarkoituksenamme on tarjota matalan kynnyksen jääkiekon harrastusmahdollisuus kaikille halukkaille lapsille ja nuorille iästä ja taitotasosta riippumatta.

Joukkueet Leijona-Kiekkokoulu Leijona-kiekkokoulaiset ovat pääsääntöisesti alle 8-vuotiaita, mutta mukaan pääsevät myös vanhemmat kiekkoharrastusta aloittavat. Leijona-kiekkokoulussa koulutetut ohjaajat opastavat lasta luistelun ja jääkiekon pariin ikä- ja taitotason mukaan. Sekä tytöille että pojille sopivat tapahtumat sisältävät lajiteknisiä harjoituksia kuten luistelua ja kiekon- ja mailankäsittelyä sekä pelejä ja leikkejä. Harjoitteet vaikeutuvat tasojen mukaan vuosittain. Joukkueenjohtajat: Heidi Turtiainen 041 435 3148 hturtiainen1@gmail.com Ari Tuominen 050 435 6367 ari.a.tuominen@gmail.com Kiekkokoulun harjoitukset maanantaisin 17:00-18:00 ja torstaisin 16:30-17:30

----------------------------------------

U10- juniorit, 2011 ja 2012 syntyneet. U10 juniorit pelaavat jääkiekkoliiton järjestämää Leijona-Liigaa Joukkueenjohtaja: Mari Danielsbacka 040 530 3273, mari.danielsbacka@kymp.net Joukkueen harjoitukset Maanantaisin 18.10-19.10, tiistaisin 18.15-19.15 ja torstaisin 17.40-18.40


U12-juniorit 2010 syntyneet. U12-juniorit pelaavat Jääkiekkoliiton Kymi-Saimaa aluesarjaa. Joukkueenjohtaja Tiia Hottola 044 984 8841 tiia.hottola@gmail.com Joukkueen harjoitukset Maanantaisin 19.20-20.15, tiistaisin 19.25-20.25 ja torstaisin 18.50-19.50

----------------------------------------

U13-juniorit 2009 ja 2008 syntyneet. U13-juniorit pelaavat Jääkiekkoliiton Kymi-Saimaa aluesarjaan. Joukkueenjohtaja Essi Vaulaste 044 576 3699, essi_vaulaste@msn.com, Joukkueen harjoitukset Maanantaisin 19.20-20.15, tiistaisin 19.25-20.25 ja torstaisin 18.50-19.50

----------------------------------------

U19-juniorit 2005, 2004 ja 2003 syntyneet. U19-juniorit pelaavat jääkiekkoliiton järjestämää U19-alemmalla sarjatasolla. Joukkueenjohtajat: Tiia Hottola 044 984 8841 tiia.hottola@gmail.com, Katja Noukkala 040700 3931 katja.noukkala@gmail.com Joukkueen harjoitukset Tiistaisin 20.35-21.35, torstaisin 20.00-21.00 ja perjantaisin 18:00-19:00

OTA YHTEYTTÄ! Jos olet kiinnostunut aloittamaan jääkiekkoharrastuksen seurassamme, ota yhteyttä joko suoraan joukkueenjohtajaan tai ole yhteydessä seuraan aakoojuniuorit@aakoojuniorit.com tai 045 673 0237 (Henri Nuuttila).


Aakoo-Juniorit Ry 045 673 0237 (Henri Nuuttila) Kiekkokuja 1, 46900 Inkeroinen sähköposti: aakoojuniorit@aakoojuniorit.com

www.aakoojuniorit.com

Profile for Aakoo Juniorit

Tervetuloa Aakoo-Junioreihin  

Esite Aakoo-Junioreiden kauden 2021-2022 toiminnasta.

Tervetuloa Aakoo-Junioreihin  

Esite Aakoo-Junioreiden kauden 2021-2022 toiminnasta.

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded