Page 1

W dniach 8-12 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II turnusie kolonii w Bieszczadach. Były to kolonie dla uczniów uczęszczających do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie powiatu pułtuskiego w ramach projektu "Musimy siać..." Program profilaktyki i promocji zdrowia u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i budżetu państwa w ramach Programu PL13: Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu.


Kolonie zimowe w Bieszczadach dla naszych uczniów były niezapomnianym wspomnieniem. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w pokojach zostali mile przyjęci przez organizatorów. Dzień zakończyli smakowitą kolacją i zabawą taneczną.

. Następnego dnia rano odbyły

się zajęcia

taneczne, później uczestnicy pojechali do kina 3D na film

„Gwiezdne wojny”, na zakończenie dnia

odbyła się dyskoteka.


Trzeciego dnia z rana odbyła się przejażdżka konna i ognisko z kiełbaskami oraz wędrówka po okolicach pan leśniczy opowiadał

o zwierzętach żyjących w lesie

bieszczadzkim. Następnie odbyły się zajęcia sportowe i orientacji w terenie, a także zajęcia z psychologiem, uczniowie nauczyli się budować wieżę z papieru.


Czwartego dnia uczniowie wyjechali na wycieczkę do Sanoka, gdzie zwiedzili skansen Muzeum Budownictwa Ludowego, po zwiedzaniu przyszedł czas na rozrywkę w kręgielni. Pod koniec dnia zaczerpnęli kąpieli wodnej w basenie „AQUDIS” w Lesku


Ostatniego dnia uczestnicy kolonii udali się na spacer po największej w Polsce zaporze wodnej na Solinie, później wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Zimowisko Solina  

Zimowisko w Solinie

Zimowisko Solina  

Zimowisko w Solinie

Advertisement