1 minute read

Zanim wyjedziemy na obóz (2)

Już za parę dni, jedziesz na obóz!

Czas leci szybko i wyjazd na obóz coraz bliżej. W tym odcinku nie zamierzam się rozpisywać. Obejrzyjcie tylko kilka propozycji, jak zagospodarować urządzenia w namiocie i na zewnątrz niego. Nie są to pomysły moje, ale sprawdzone, ponieważ wielokrotnie je wykorzystywałam. Miałam później satysfakcję, że wszystko jest tak, jak powinno być.

Pokazanie członkom zastępu. jak wygląda stojak na rzeczy, nie jest żadnym wstydem, tylko pomocą. Bo skąd ma znać taką konstrukcję ktoś, kto jest pierwszy raz na obozie. A Wam, Druhowie, ułatwi trudny okres pionierki obozowej. Powielcie te pomysły lub możecie przedstawić swoje. Pokażcie młodym obozowiczom, jak ma wyglądać pionierka obozowa w rzeczywistości. Nie wysługujcie się nimi, ale i nie róbcie tego za nich. Pamiętajcie - dla tych młodych ludzi jesteście wzorami, ale również starszymi kolegami.

Porządek w namiocie kadry to wizytówka obozu. Gwoździe w drzewie zaś są hańbą dla harcerza i komendanta obozu. Nie układajcie klombów i napisów z szyszek, kamyków i muszelek. Nie jest to właściwa dekoracja harcerskich obozów. Bibułki, wstążeczki i szmatki nie są elementami harcerskiego zdobnictwa. Skorzystajcie z wypróbowanych już wzorów.

Powodzenia hm. Róża Karwecka