Page 1

Domy Magazyn projektów Studio Z500 1/2014

PONAD 260 PROJEKTÓW W RÓŻNYM STYLU

DODATKI DO PROJEKTÓW

INSPIRACJE I ARANŻACJE WNĘTRZ

KOSZTY BUDOWY DOMÓW

Cena: 11,90 zł (w tym 8% VAT)

Z500

DUŻE WIZUALIZACJE W JAKOŚCI HD

www.z500.pl www.z500.com

2014 2015

PORADY DLA POCZĄTKUJĄCYCH ZBUDUJ DOM ENERGOOSZCZĘDNY TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI INTERAKTYWNY KATALOG NA SMARTFONA I TABLET

260 PROJEKTÓW

Z PONAD 720 W OFERCIE index 269476

MAŁE I OSZCZĘDNE DO 140 M2 WYGODNE DLA RODZINY NOWOCZESNE DLA INDYWIDUALISTÓW LUKSUSOWE DLA CENIĄCYCH KOMFORT DLA BIZNESU I DEWELOPERÓW GARAŻE I BUDYNKI GOSPODARCZE


ISSN 2082-1425 INDEX 269476

CHCESZ WIĘCEJ PROJEKTÓW? ZOBACZ SERIĘ KATALOGÓW www.z500.pl

MAGAZYN PROJEKTÓW STUDIO Z500

JEDEN KATALOG TO ZA MAŁO, ABY POMIEŚCIĆ WSZYSTKIE NASZE POMYSŁY Poznaj serię katalogów Z500.

Redakcja naczelna, grafika, copywriting: Piotr Zwierzyński Ula Zwierzyńska Grzegorz Nowak Skład: Grzegorz Nowak Druk: Legra Sp. z o.o. ul. Albatrosów 10c, 30-716 Kraków Kolportaż: F.H.U. 2M s.c. Magdalena i Marek Szwed Graniczna 19B; 05-840 Brwinów Wydawca: Z500 Sp. z o.o. ul. Gen. Zajączka 32, 01-510 Warszawa, Polska Wszystkie przedstawione w niniejszej publikacji projekty domów oraz znaki graficzne chronione są prawem autorskim i należą do Z500. Apple, iPhone, iPad to zarejestrowane znaki handlowe Apple Inc. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treści reklam i artykułów. Niniejsza publikacja nie stanowi oferty w rozumieniu prawa i jest publikowana jedynie dla celów informacyjnych. Copyright © Z500 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone.

DOMY NOWOCZESNE 2014 100 PROJEKTÓW Z PŁASKIM I SPADZISTYM DACHEM

DOMY W RÓŻNYM STYLU 2014

260 WYBRANYCH PROJEKTÓW Z PONAD 720 W OFERCIE

DOMY W RÓŻNYM STYLU 2014 / 2015

260 WYBRANYCH PROJEKTÓW Z PONAD 720 W OFERCIE


SPIS TREŚCI

DOMY MAŁE DO 140 M2 Ekonomiczne w budowie i utrzymaniu

Z313

92 DOMY RODZINNE

Wygodne domy dla większej rodziny o powierzchni powyżej 140 m2 Z284

232 DOMY NOWOCZESNE

Wyjątkowy styl, współczesna forma, wysoki komfort

Zx45

312 DOMY LUKSUSOWE

Prestiż, wygoda, elegancja

CO NOWEGO

4

FUNKCJE I STYLE 8 12 16

Stylistyka współczesnych domów Projekt z kolekcji Jak okiełznać współczesne wnętrza

ABC BUDOWY 20 22 24 26 28 30 34 36 42 44

FAQ – najczęściej zadawane pytania Jaki projekt dla Ciebie? Adaptacja i zmiany w projekcie Formalności w przyjazny sposób Dlaczego potrzebny jest kosztorys? Jak uzyskać najlepszy kredyt budowlany? Program dopłat Mieszkanie dla Młodych Jaką technologię budowy wybrać? Z69PR - lider na rynku Więźba, która jest stropem

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE 46 48 50

Domy inteligentne Projekt SMART Ready™ Podróż w przyszłość

EKO TRENDY Eko trendy to więcej niż moda XXI wieku

Zr1

364 PROJEKTY DLA BIZNESU

Zs1

Oferta dla deweloperów Osiedla, bliźniaki, pensjonaty, pawilony handlowo-usługowe

GARAŻE I BUDYNKI GOSPODARCZE

386 424

Kiedy dom staje się energooszczędny? Energia za darmo Ciepło w nowoczesnej oprawie Wspomaganie ogrzewania wody użytkowej Projekt EKO Ready™ Projekt NF40

PAKIETY KORZYŚCI

INDEKS PROJEKTÓW

56 58 60 64 66 68 70

72

84


STYLE I FUNKCJE

JAK OKIEŁZNAĆ WSPÓŁCZESNE WNĘTRZA?

„ PRZEMYŚL KWESTIĘ ARANŻACJI WNĘTRZ, KORZYSTA JĄC Z PORAD NASZYCH DOŚWIADCZONYCH PROJEKTANTÓW, A UNIKNIESZ DODATKOWYCH KOSZTÓW I STRESÓW. OPRACUJ WŁASNĄ LISTĘ ZAŁOŻEŃ I PRIORYTETÓW, BY W PRZYSZŁOŚCI MIESZKAĆ ŁADNIE I WYGODNIE. PAMIĘTA J - TWOJE PRZEMYŚLANE DECYZJE ZAOWOCUJĄ ZARAZ PO TYM, GDY ZACZNIESZ MIESZKAĆ W NOWYM DOMU.

16 

Z200

Jak sprawić, by stały się atrakcyjne i funkcjonalne?

TWOJE MARZENIE O WŁASNYM DOMU WŁAŚNIE SIĘ ZISZCZA. NA JWYŻSZA PORA, BY ZADBAĆ O WYSTRÓJ WNĘTRZ. NIE BAGATELIZUJ TEJ KWESTII I NIE ODKŁADA J PLANÓW ARANŻACJI. O FINALNYM KOMFORCIE MIESZKANIA ZDECYDUJĄ W DUŻYM STOPNIU TWOJE OBECNE DECYZJE. PRZEMYŚL KWESTIE TECHNICZNE, ZASTANÓW SIĘ NAD FUNKCJONALNOŚCIĄ I ESTETYKĄ SWOICH WNĘTRZ. DOWIEDZ SIĘ, JAK ROZSĄDNIE PODEJŚĆ DO KWESTII URZĄDZANIA SWOJEGO DOMU. WIĘKSZOŚĆ INWESTORÓW, WYBIERA JĄC PROJEKT DOMU I ZABIERA JĄC SIĘ ZA JEGO REALIZACJĘ, NIE ZASTANAWIA SIĘ JESZCZE NAD ESTETYKĄ WNĘTRZ. TE SPRAWY NA TYM ETAPIE WYDA JĄ SIĘ DOŚĆ ODLEGŁE. WSZAK SAMA BUDOWA PRZYSPARZA NIE LADA TRUDNOŚCI. POSTARAMY SIĘ PRZEKONAĆ CIĘ, ŻE NIE NALEŻY ODKŁADAĆ KWESTII ARANŻACJI WNĘTRZ NA CZAS FINALIZOWANIA BUDOWY. TWOJE WCZESNE I PRZEMYŚLANE DECYZJE SZYBKO ZAPROCENTUJĄ - UNIKNIESZ PRZESTAWIANIA CZY KUCIA ŚCIAN, PRZENOSZENIA INSTALACJI ITP. ZAOSZCZĘDZISZ CZAS, PIENIĄDZE I NERWY.

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 


DODATKI Z500

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

Z273

WWW.Z500.PL/WNETRZA

? KIEDY I OD CZEGO ZACZĄĆ? Kwestie, którymi powinieneś zająć się najwcześniej (już na etapie projektu domu) to wszelkie sprawy techniczne – rozkład i liczba włączników, kontaktów, miejsce na multimedia (telewizor, projektor, komputer) itp. Podziel pomieszczenia na strefy (kąt do pracy, odpoczynku, przechowywania), zaplanuj sypialnie dla poszczególnych członków rodziny, wydziel komunikację, rozplanuj rozkład szaf, półek, w kuchni zaplanuj ciąg roboczy, w łazience rodzaj i wielkość wanny, umywalek, prysznica. Warto też przemyśleć wcześniej kwestie oświetlenia – lampy nie tylko spełniają rolę praktyczną. Za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia dekorujesz, wręcz malujesz wnętrza. W ostatniej fazie urządzania wnętrz możesz podjąć decyzje o kolorystyce, dodatkach, nawet materiałach, które zostaną wykorzystane. Pamiętaj jednak – łatwiej zmienić zdanie w kwestii koloru czy rodzaju glazury niż przestawić ścianę, bo w łazience nie mieści się wymarzona umywalka.

? CZY KONIECZNY JEST FACHOWIEC? Pewnie najprościej jest zlecić kwestie aranżacji wnętrza fachowcowi, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Projektant posiada praktyczną wiedzę, prawdopodobnie uniknie błędów, na które narażamy się, urządzając mieszkanie sami. Pewnie zaproponuje nam szereg ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, jednak nie każdy może sobie pozwolić na kolejne wydatki. Pośrednim rozwiązaniem jest zlecenie części prac fachowcowi. Pamiętaj – jeśli zdecydujesz się na fachową pomoc, przed przystąpieniem do realizacji, niech projektant przedstawi Ci kolorowe wizualizacje. Bierz też udział w tworzeniu swojego wnętrza – w końcu to Tobie ma się ono podobać. Jeśli wolisz sam zająć się aranżacją, możesz uzyskać ogromne wsparcie.

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 

? GDZIE SZUKAĆ WSKAZÓWEK I INSPIRACJI? Na pewno bez trudu znajdziesz inspiracje na stronach internetowych, w licznych katalogach i czasopismach wnętrzarskich. Fachową poradą służą producenci sprzętu, sklepy, oferujące pomoc w projektowaniu kuchni czy łazienki. Znajdziesz też ciekawe i proste w obsłudze programy do projektowania. Warto przejrzeć też stronę Z500.pl – znajdziesz u nas mnóstwo gotowych propozycji (o tym w dalszej części artykułu).

? NA CZYM NIE WARTO OSZCZĘDZAĆ? Większość inwestorów szuka oszczędności – to naturalne. Jednak nie na wszystkim oszczędzać warto. Jeśli dysponujesz czasem i odpowiednio podejdziesz do tematu, możesz zrezygnować z usług projektanta. Można porównać oferty producentów mebli i sprzętu pod kątem ceny. Czasem warto część prac wykonać samodzielnie.

Co miesiąc publikujemy nowe aranżacje wnętrz wybranych domów w stylu tradycyjnym i nowoczesnym oraz ciekawe pomysły na dekoracje i dodatki. Nowe aranżacje znajdziesz na www.z500.pl przy wybranych projektach, w zakładce WNĘTRZA.

RZUTY DOMÓW MOGĄ BYĆ DO SIEBIE PODOBNE, ZWŁASZCZA KIEDY WIDZIAŁO SIĘ ICH JUŻ DZIESIĄTKI, ZA TO ARANŻACJA PRZESTRZENI 3D MA PRAWIE NIEOGRANICZONĄ MOŻLIWOŚĆ KREACJI.

Pamiętaj jednak, by nie oszczędzać na:  Jakości instalacji elektrycznej, hydraulicznej, itp.  Jakości armatury  Jakości wszystkich sprzętów, powierzchni,

które są często używane

TAKIE OSZCZĘDNOŚCI SĄ POZORNE. SZYBKO OKAŻE SIĘ, ŻE WIELE SPRZĘTÓW NALEŻY WYMIENIĆ, INSTALACJE OKAŻĄ SIĘ AWARYJNE, A PRZEZ TO OBNIŻĄ POZIOM BEZPIECZEŃSTWA W TWOIM DOMU.

17


INFO

JAK CZYTAĆ RZUTY? Kominek

POTRZEBNY GARAŻ?

W każdym projekcie przewidzieliśmy kominek. Jeśli masz lepszy pomysł na aranżację – możesz przesunąć komin.

Każdy projekt z500 może wystąpić z garażem jednolub dwustanowiskowym. Sprawdź warianty na Z500.pl

Taras

9

Wykusz

Ściana nośna / słup konstrukcyjny 10,08 m

Kształt i lokalizacja tarasów jest niemal dowolna i możesz ją zmienić.

Zmiana podparcia spowoduje konieczność przeprojektowania stropu. Uzgodnij to przy adaptacji projektu z uprawnionym projektantem

Jako opcja może pojawić się w każdym projekcie. Wykusz można przykryć dachem, bądź umieścić na nim balkon. Urozmaica bryłę domu oraz doświetla wnętrze. Często występuje w jadalni.

Podcień wejściowy

Ścianki działowe Wykonane jako murowane lub w lekkiej konstrukcji gipskartonowej. Na etapie realizacji możliwe są dowolne zmiany w układzie ścian działowych.

Osłania wejście do domu przed opadami. Możesz zmienić sposób zadaszenia wejścia.

11,48 m

Wymiary zewnętrzne budynku Likwidując wykusz lub rezygnując z okien i drzwi w ścianie bocznej, budynek zmieści się na węższej działce.

Okna połaciowe Połać dachu

Lokalizacja oraz wielkość okien może ulec zmianie w trakcie realizacji.

Kierunek kreskowania oznacza spadek połaci dachu.

Linia h=1.90m Linia ta wyznacza wysokość, powyżej której powierzchnię traktuje się jako w pełni użytkową według standardu ISO.

Strych Balkon / taras

Powierzchnię nad garażem możesz zagospodarować jako dodatkowy pokój lub jako przestrzeń rekreacyjną.

Może być wykonany jako: wiszący (wspornikowy); podparty na słupach zewnętrznych; oparty na ścianach parteru

Lukarna / facjata

Legenda

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA / NETTO

Pow. użytkowa pomieszczeń liczona według nowego rozporządzenia (DzU z 27 kwietnia 2012, poz. 462) Pow. netto pomieszczeń liczona w obrysie podłogi Powierzchnia netto i użytkowa mogą różnić się na poddaszu. W miejscach gdzie występują skosy, przestrzeń poniżej 220 cm liczy się w 50%, a poniżej 140 cm nie wlicza się do powierzchni użytkowej.

78 

Doświetla i powiększa pow. użytkową poddasza. Jest to nadbudówka w konstrukcji dachu z oknem umieszczonym w ściance frontowej.

!!! PODRĘCZNY SŁOWNICZEK PRZYDATNYCH POJĘĆ ZNA JDZIESZ NA LEWYM „SKRZYDEŁKU” OKŁADKI. Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 


INFO

JAK ZAMÓWIĆ? ZAMÓW PRZEZ WWW WEJDŹ NA STRONĘ INTERNETOWĄ WWW.Z500.PL, WYBIERZ PROJEKT I KLIKNIJ ZAMAWIAM

ZAMÓW PRZEZ INFOLINIĘ ZADZWOŃ LUB WYŚLIJ FAKS:

+48 (22) 355 15 55 +48 (22) 425 50 30 +48 725 000 005

ZAMÓW WYSYŁA JĄC E-MAIL NAPISZ NA ADRES: PROJEKTY@Z500.PL

ZAMÓW U PARTNERA Z500 WYBRANE KONTAKTY REGIONALNYCH PARTNERÓW ZNA JDZIESZ NA OSTATNICH STRONACH KATALOGU. NA STRONIE Z500.PL POZNASZ LISTĘ PONAD 1000 NASZYCH PARTNERÓW!

POTRZEBUJESZ PORADY LUB MASZ PYTANIA?

PRZECZYTAJ, ZANIM ZAMÓWISZ

Zadzwoń na infolinię

? JAK SZYBKO ZREALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE?

GWARANCJA JAKOŚCI, BEZPIECZEŃSTWO LUB ZWROT

Aby przesyłka dotarła szybko i bezpiecznie, dla Twojej wygody wyślemy ją kurierem w ciągu 3 dni roboczych. W przypadku NOWOŚCI lub wyboru WARIANTÓW potwierdź czas dostępności na www.Z500.pl lub kontaktując się z nami.

Zamawiając projekt Z500 dostajesz rękojmię i ponadczasową gwarancję jakości. Gdyby jednak okazało się, że musisz zwrócić projekt – w Z500 masz jeszcze więcej czasu, niż 10 ustawowych dni! Pamiętaj TYLKO, aby projekt nie nosił śladów użycia lub zniszczenia.

Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji w godzinach: 8:00-19:00 oraz w soboty.

WYBIERZ DOGODNĄ FORMĘ PŁATNOŚCI:  Przelewem na konto: 92 2490 0005 0000 4520 9192 6912 Z500 Sp. z o.o. ul. Gen. Zajączka 32 01-510 Warszawa, NIP: 525-249-69-83  Przy odbiorze przesyłki „za pobraniem”  Płatność kartą kredytową lub szybkim transferem bankowym przez stronę www  Płatność gotówką lub kartą płatniczą w siedzibie firmy

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 

SZCZEGÓŁY DOT. ZWROTU ZOBACZ NA: WWW.Z500.PL

ZMIANY DO PROJEKTU I ZGODA AUTORSKA Zmiany możesz wykonać w każdym projekcie, więc dla ułatwienia dołączamy autorską zgodę na wiele popularnych zmian (okna, drzwi, ścianki działowe, dach, kominy, instalacje itp.). Jeżeli wprowadzasz dodatkowe zmiany – bezpłatnie wystawimy dla Ciebie nową zgodę. Pamiętaj, aby zmiany wprowadzać pod okiem fachowca.

+48 (22) 355 15 55

PAMIĘTA J, ABY SPYTAĆ O DODATKI I AKTUALNE PROMOCJE!

WWW.Z500.PL /JAKZAMOWIC

WIĘCEJ O ZAMÓWIENIU DOWIESZ SIĘ NA STRONIE WWW.Z500.PL LUB W FAQ NA STR. 20

79


CO I GDZIE?

INDEKS PROJEKTÓW

Z1

Z7

97 m2

Z2

109 m2

82 m2

Z12

70 m2

Z20

209 m2

Z24

111 m2

Z33

96 + 24 m2

Z39

66 m2

84 

140

155

120

EDYCJA 2014 / 2015

Z3

100 m2

143

Z4

Z9

163 m2

277

Z14

110 m2

161

Z10

134 m2

Z16

65 m2

97

Z17

169 + 34 m2

95 m2

132

Z21

153 + 50 m2

Z19

121 + 36 m2

Z25

59 m2

166

Z29

260

144 m2

238

224

Z8

99 m2

142

Z11

51 m2

93

Z15

77 m2

108

286

Z18

170 m2

192

Z22

157 + 31 m2

265

Z23 GL

100

304

Z6

288

112 + 31 m2

170

94

Z26

179 + 34 m2

291

Z27

139 m2

223

Z28

153 m2

259

146 + 28 m2

244

Z30

96 m2

137

Z31

193 + 51 m2

297

Z32

82 m2

119

Z40

115 m2

136

Z34

96 m2

138

Z35

123 + 44 m2

197

Z38

108 m2

154

98

Z41

112 m2

174

Z45

105 m2

150

Z47

122 m2

195

182

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 


CO I GDZIE? MAŁE I OSZCZĘDNE

Z48

189 + 22 m2

Z57

62 m2

RODZINNE

295

Z49

158 + 20 m2

269

Z50 A

96

Z58

178 + 22 m2

290

Z60

NOWOCZESNE

LUKSUSOWE

370

Z51

149 + 35 m2

249

Z52

163 + 33 m2

275

Z56 A

44 m2

92

Z64

84 m2

122

Z66

129 m2

212

Z72

74 m2

105

Z74

204 + 54 m2

303

Z75

97 m2

106

Z78

70 m2

102

Z79

127 m2

207

Z80

272 + 38 m2

158 + 26 m2

267

Z69

102 m2

146

139

Z77

190 + 33 m2

296

153 + 44 m2

258

Z81

163 + 46 m2

276

Z91

112 m2

171

Z92 GL

129 + 24 m2

210

Z71

76 m2

Z82

224 + 47 m2

307

Z84

167 m2

285

Z87

72 m2

104

Z90

149 + 23 m2

251

Z94

106 + 36 m2

152

Z96

119 + 48 m2

191

Z97

199 m2

301

Z98

123 m2

196

Z101

96 m2

135

Z102

105 m2

149

Z104

142 m2

235

Z106

112 m2

175

Z99

108 m2

Z108

158 + 28 m2

270

Z109

189 + 30 m2

294

Z111

129 m2

211

Z113

125 m2

201

Z114

107 + 25 m2

Z116

163 + 25 m2

280

Z122

126 + 26 m2

206

Z119

118 + 30 m2

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 

DLA BIZNESU

186

Z123

130 + 27 m2

158

153

214

Z115

121 m2

194

Z123ZBL

130 + 27 m2

398

Z125

145 + 27 m2

241

85


Z308

79 m2

od 115 tys. zł* MDM NOWOŚĆ!

Z308 Powierzchnia netto Garaż Powierzchnia zabudowy Wysokość budynku Kąt dachu Powierzchnia dachu

11,04 m

m2 m2 m2 m º m2

3m

16,94 m

8,94 m

Z308 to projekt małego, przytulnego domu jednorodzinnego. Prosta konstrukcja i niewielkie wymiary budynku znacznie zmniejszą koszty wykonania inwestycji. Brak wewnętrznych ścian konstrukcyjnych umożliwia dowolną aranżację wnętrza w zależności od potrzeby użytkowników. Pokój dzienny połączono razem z jadalnią oraz kuchnią. Przy wiatrołapie zaprojektowano spore pomieszczenie gospodarcze. W projekcie przewidziano dwa niezależne pokoje, aby w niewielkim wnętrzu mogła zamieszkać nawet 4-osobowa rodzina. Główna sypialnia została wyposażona w osobną łazienkę. W przedsionku oraz sypialniach zaplanowano miejsca na pojemne szafy wnękowe.

4m

4m

79 79 opcja 99 6,3 30 158

Propozycje materiałowe: Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty Strop: drewniany, wiązary Dach: dachówka, blachodachówka

4m

Warianty projektu: • odbicie lustrzane

11,8 m² 8,94 m

Powierzchnia użytkowa

Ready ™

Mały, parterowy dom z prostym dwuspadowym dachem z ogrzewaniem na paliwo stałe.

11,7 m²

30,2 m² 3,7 m² 5,4 m²

5 m²

4,5 m²

7 m²

18,04 m KOSZTORYS Stan surowy zamknięty Instalacje wewnętrzne Wykończenie

Średni

Minimalny

81,5 27,7 54,8

69,4 tys 23,5 tys 46,7 tys

114 z500.pl/Z308 – Aktualne kosztorysy, multimedia i dodatki, więcej wariantów

11,04 m

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 


Z221

80 m2 od 151 tys. zł* MDM

Z221 Mały, funkcjonalny dom z pokojem gościnnym na parterze i poddaszem użytkowym.

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia netto Garaż

2,3 m²

3,3 m²

Na piętro prowadzi centralnie zlokalizowana klatka schodowa. Znajdują się tam trzy pokoje, każdy posiada miejsce na szafę–garderobę i dość przestronna łazienka. Z221 to idealny dom dla ludzi ceniących prostą formę, a zarazem praktyczność.

8,88 m

Propozycje materiałowe: Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty Strop: betonowy gęstożebrowy Dach: dachówka, blachodachówka, blacha

8,9 m² (13,9 m²)

5,8 m² (11,6 m²)

4 m² 2,5 m² (7,7 m²)

1,1 (2,1)

7 m² (10,3 m²)

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 

Warianty projektu: • odbicie lustrzane

4m

8,88 m

m2 m º m2

4m

16,28 m

4,1 m²

Charakterystyczna baza znajdująca się na parterze otrzymała trwałą i odporną na uderzenia okładzinę ceramiczną, tam też znajduje się strefa dzienna domu kuchnia, jadalnia oraz salon. Wszystkie te pomieszczenia zostały integralnie połączone. Dodatkowo część pomieszczenia gospodarczego można wykorzystać jako spiżarka. W drugiej części domu znajduje się pokój który może służyć jako gabinet lub pokój gościnny.

Powierzchnia dachu

m2

4m

4,3 m²

Kąt dachu

8,28 m

8,28 m

26,1 m²

Wysokość budynku

m2

4m

10,6 m²

Powierzchnia zabudowy

Z221 to propozycja niewielkiego domu z poddaszem użytkowym, o prostej bryle, dużymi przeszkleniami i ciepłej kolorystyce. Podcień wejściowy chroni nas przed deszczem i daje ciekawy efekt wizualny. Koncepcja tego domu zrodziła się z połączenia dwóch brył o różnych materiałach i funkcji.

80 101 opcja 67 7,1 40 93

16,88m KOSZTORYS

Średni

Minimalny

Stan surowy zamknięty

124,1 26,0 65,3

105,7 tys 22,1 tys 55,6 tys

Instalacje wewnętrzne Wykończenie

Aktualne kosztorysy, multimedia i dodatki, więcej wariantów – z500.pl/Z221 115


Zx102

111 + 37 m2

od 201 tys. zł*

Zx102 Ready ™

Nowoczesny dom parterowy z garażem dwustanowiskowym. Powierzchnia netto Garaż Powierzchnia zabudowy Wysokość budynku Kąt dachu Powierzchnia dachu

20,84 m

m2 m2 m2 m

2

m º m2

3m

10,90 m

18,90 m

4m

4m

111 167 37 204 4,2 3 189

Zaletą projektu jest obszerne pomieszczenie gospodarcze, idealne jako kotłownia na paliwo stałe. Podręczny schowek, dostępny z tarasu, sprawdzi się jako miejsce na narzędzia oraz meble ogrodowe. Strefa dzienna to przestronny salon z dużą kuchnia w kompozycji otwartej. Pomieszczenia można w razie potrzeby oddzielić ścianką działową. Do kuchni przynależy spiżarka. Z salonu prowadzi wyjście na zadaszony taras. W przeciwległej części budynku wyodrębniono strefę nocną z trzema komfortowymi pokojami. Do dyspozycji domowników są również dwie łazienki, mniejsza z kabiną oraz większa ulokowana blisko sypialni. Dodatkowo program użytkowy wzbogaca niewielkie pomieszczenie z oknem, które może pełnić rolę pralni czy garderoby. Można je także powiększyć likwidując szafę w holu.

4m

Propozycje materiałowe: Ściany: gazobeton, ceramika, silikaty Strop: żelbetowy Dach: papa, folia, blacha

27,84 m

Warianty projektu: • wersja bez garażu • wersja Zx102 z garażem jednostanowiskowym • odbicie lustrzane

KOSZTORYS

Średni

Minimalny

Stan surowy zamknięty

166,9 37,5 81,7

142,1 tys 31,9 tys 69,5 tys

Instalacje wewnętrzne Wykończenie

Zx102 to nowoczesny dom parterowy z kolekcji Parto w eleganckim, modernistycznym stylu. Prostą, kubiczną formę urozmaicają podcienie od strony wejścia oraz salonu–znakomite miejsce do odpoczynku.

318 z500.pl/Zx102 – Aktualne kosztorysy, multimedia i dodatki, więcej wariantów

2,3 14,2 m² 10,90m

Powierzchnia użytkowa

30,1 m²

16,1 m²

6 m²

37 m²

8,7 14,1 m²

3,5

3,8

16 m²

3,1

1,7

10 m²

20,84 m

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 


Zx102

Salon Konsekwencję w zastosowaniu chłodnej kolorystyki subtelnie przełamuje ciepły odcień drewnianych elementów i ciekawej fototapety; szarości rozjaśniają białe dodatki - kanapa, dywan i zasłony. Takie zestawienie daje efekt elegancko i funkcjonalnie rozplanowanego salonu, połączonego z jadalnią i kuchnią.

Sypialnia

Pokój

Łazienka

Mocny akcent w tym pokoju tworzą wygodne łózko w ciemnym kolorze oraz oryginalny zagłówek. Piękna drewniana podłoga ociepla wnętrze, w którym dopełnieniem jest delikatna tapeta, pozwalająca stworzyć klimat przytulności i świeżości. Na uwagę zasługuje funkcjonalna szafa ukryta w ścianie.

Jasna tapeta oraz proste w formie meble, przełamane kolorowymi elementami to doskonałe rozwiązanie w pokoju dzieci. Piętrowe łózko pozwala oszczędzić przestrzeń, dzięki czemu możliwe jest ustawienie dużej szafy.

Połączenie brązu, beżu i bieli w łazience to ukłon w stronę tradycji, która doskonale koresponduje z nowoczesną zabudową i armaturą.

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 

Więcej aranżacji wnętrz, panoramy 3D – z500.pl/Zx102 319


O NAS

Z, JAK ZESPÓŁ

WIELKIE WYZWANIA ZACZYNA JĄ SIĘ OD IDEI... IDEI, KTÓRA STA JE SIĘ DROGĄ ROZWOJU I EWOLUCJI.

MISJA Z500  TWORZENIE PRZYDATNYCH I INSPIRUJĄCYCH PROJEKTÓW W POLSCE, EUROPIE I NA ŚWIECIE  ZAPEWNIANIE PROFESJONALNEGO I KOMPLEKSOWEGO SERWISU

ORAZ PAKIETU DODATKOWYCH USŁUG PRZED, W TRAKCIE I PO WYBUDOWANIU DOMU  WSPARCIE, ŁĄCZENIE I EDUKOWANIE ZA POMOCĄ GLOBALNEJ SPOŁECZNOŚCI

ORAZ SIECI ZAUFANYCH PARTNERÓW, TWORZĄC PRZYJAZNĄ I EKOLOGICZNĄ PRZESTRZEŃ NA ŚWIECIE

PIOTR ZWIERZYŃSKI & ZESPÓŁ Z500

DZIAŁ KREATYWNY

DZIAŁ INŻYNIERSKI

OBSŁUGA KLIENTA

MARKETING IT

DZIAŁ STRATEGII

Urszula Zwierzyńska

Łukasz Zwierzyński

Martyna Postek

Grzegorz Nowak

Grzegorz Hajduczek

Na początku zawsze jest idea... Każdy pomysł przelewamy na papier, tworząc magazyn inspiracji. W procesie kreatywnej burzy mózgów wybieramy najlepsze koncepcje, które stają się esencją wielu pomysłów. Kiedy zaplanujemy funkcję, modelujemy bryły 3D. Otrzymujemy wizję, której nadajemy charakter, dobierając materiały. W kolejnych etapach powstają fotorealistyczne wizualizacje, animacje HD oraz kolornik elewacji.

Kiedy idea spotyka się z rzeczywistością – wkracza dział inżynierski.

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc oraz wyjaśnić wszystko, co niezbędne w przyjazny i zrozumiały sposób. Dzięki temu dokonasz trafnego wyboru projektu i dodatków. Bądź z nami w kontakcie, aby na bieżąco orientować się w zmianach, nowościach i atrakcyjnych promocjach!

Projekt – to tylko jeden z elementów procesu, w którym idea staje się rzeczywistością. Dobry produkt to także wartości dodane, z których możesz czerpać prawdziwe korzyści.

Działania operacyjne związane z realizacją wyzwań, jakich podjęło się Z500 wymaga doskonałej organizacji, wszechstronnej wiedzy i znajomości mechanizmów rynkowo – biznesowych.

Mimo, że kreatywność to nasza domena, główną inspiracją są dla nas potrzeby i oczekiwania ludzi. Śledzimy, badamy i jednocześnie kreujemy światowe trendy w tworzeniu dobrej architektury domów. Dzięki temu masz gwarancję, że stale będziemy dostarczać Ci świeżych, sprawdzonych i funkcjonalnych pomysłów w wyjątkowym stylu Z500!

Mimo, że projektowanie jest sztuką, dział inżynierski bazuje na wiedzy eksperckiej, normach, przepisach oraz doświadczeniu z budowy, opracowując projekty z najwyższą starannością. Nauczyliśmy się myśleć kategoriami inwestora, wykonawcy oraz kierownika budowy, eliminując możliwe trudności występujące podczas realizacji. Projektowanie konstrukcji, rozwiązywanie problemów technicznych, serwis i wsparcie - to nasza specjalność. Tutaj brak kompromisów! Liczy się jakość, solidność, ekonomika i bezpieczeństwo.

Będąc Partnerem biznesowym możesz liczyć na sprawną, profesjonalną obsługę zamówień dla Twojego klienta oraz gwarancje i elastyczne warunki współpracy. W razie potrzeby zadbamy o Ciebie od pierwszego kontaktu do momentu, kiedy zbudujesz i zamieszkasz w swoim domu. Możesz na nas polegać! W pełnej gotowości, czekamy na Twój kontakt :)

Ważne są dla nas Twoje potrzeby i jesteśmy po to, aby doskonalić ofertę, stronę WWW, katalog, promocje, czy rozdać atrakcyjne nagrody w konkursie foto–video.

Analiza zachodzących zmian, mikro- i makro-ekonomii, optymalizacja procesów jest dziś miarą nowoczesnego i uczącego się przedsiębiorstwa.

Budowa domu to historia... Kiedy zdecydujesz się pochwalić zdjęciami lub filmem z realizacji, umieść go na stronie Z500 albo nawet zaproś nas do siebie na reportaż. Dzieląc się, możesz zyskać wsparcie i uznanie od innych budujących i stworzysz ponadczasową pamiątkę z budowy.

Od wiedzy i doświadczenia zależy poziom świadomość i kultura biznesowa organizacji, dlatego jedną z rzeczy, za które jesteśmy odpowiedzialni jest ciągły rozwój, doskonalenie i edukacja zespołu. Strategiczne planowanie, kontrola kosztów, umiejętne korzystanie z zasobów przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności pozwalają uzyskać przewagę na rynku.

Masz ciekawe pomysły i chcesz do nas dołączyć? Przyślij CV i napisz, co możesz wnieść do Z500: kariera@z500.pl

GWARANCJA JAKOŚCI OBSŁUGI

CERTYFIKATY

Persolog to uznany na świecie system komunikacji międzyludzkiej, bazujący na modelach osobowości i ponad 50-ciu latach doświadczeń. Pozwala nam lepiej rozumieć ludzi i spełniać oczekiwania klientów. Jako nieliczni certyfikowani trenerzy w Polsce możemy prowadzić szkolenia także dla firm zewnętrznych i instytucji, które chcą poprawić komunikację w zespołach i zatrudniać odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach, świadcząc usługi na najwyższym poziomie.

438 

Z500 +48 (22) 355 15 55 projekty@z500.pl www.z500.pl 


AROUND THE WORLD

BECOME OUR BUSINESS PARTNER WHEN WHAT YOU DO IS USEFUL AND BENEFITS OTHER PEOPLE YOU CAN SHARE IT WITH THE WHOLE WORLD. BECAUSE, BY SHARING, EVERYONE GAINS. TODAY, IT BECOMES POSSIBLE... JOIN Z500 AND BUILD A FRIENDLY ENVIRONMENT AROUND YOU! Kiedy to, co robisz jest przydatne i przynosi wartość innym, możesz udostępnić to dla całego świata, bo dzieląc się, wszyscy zyskują. DZIŚ STAŁO SIĘ TO MOŻLIWE... PRZYŁĄCZ SIĘ DO Z500 I BUDUJ PRZYJAZNĄ PRZESTRZEŃ WOKÓŁ SIEBIE!

MARIUSZ DĘBSKI +48 725 555 500 partner@z500.com

Z500 NA ŚWIECIE Z500 INTERNATIONAL

Norway

Sweden Lithuania www.Z500.lt

Russia www.ProektyZ500.ru

Poland www.Z500.pl

Kazakhstan

Czech Republic

www.Z500Proekty.kz

www.Z500.cz

Slovakia France www.Z500France.fr

www.Z500.si

www.Z500.sk

Slovenia Hungary www.Z500.hu

Spain

Ukraine www.Z500.com.ua

Moldova www.Z500.md

Croatia

www.ProyectosDeCasas.es

Sardinia Z500 online get projects searching for partners


House plans Magazine 2014 / 2015  

Over 260 house plans in various style

House plans Magazine 2014 / 2015  

Over 260 house plans in various style