Page 1


nawierzchnia z klimatem


11 KOSTKA SZLACHETNA 13 Neapol 17 Primavera 21 Moderno*

47

25

MELANŻE i KOLORY

KOSTKA ANTIC

49 Neapol 53 Nostalit 57 Primavera 61 Portos 65 Veneto 69 Moderno* 73 Via Tres*

27 Neapol Antic 31 Primavera Antic 35 Veneto Antic 39 Bruk Antic* 43 Moderno Antic*

77 ELEMENTY DEKORACYJNE 79 Legato 81 Legato Alto* 83 Legato Antic 85 Legato Alto Antic* 87 Palisada Nostalit* 89 Palisada Tres* 91 Obrzeże Palisadowe* 93 Obrzeże Palisadowe Impari* 95 Palisada Okrągła 97 Obrzeże*

99 PRODUKTY PRZEMYSŁOWE 101 Holland 103 Behaton 105 Behaton Połówka 105 Behaton Telefon 106 Eko Torowa 107 Ażur Obrzeże Krawężnik 108 Kręgi Rura ze stopką Ścianka oporowa * NOWOŚĆ

04

09

FIRMA

SYSTEM OCHRONY HPT

05

109

PROJEKTY

ABC BRUKOWANIA


kształtujemy przyjazne otoczenie


FIRMA www.drogbruk.pl

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce aktualną ofertę produktów firmy DROG-BRUK. Mamy nadzieję, że będzie ona odpowiedzią na Państwa potrzeby i oczekiwania, związane z aranżacją posesji, czy też urządzaniem ogrodu. Liczymy również, że będzie inspiracją do wykreowania wizerunku wymarzonego otoczenia, praktycznym i niezawodnym przewodnikiem, pozwalającym na dokonanie wyboru właściwych produktów. Najnowocześniejsza technologia wykorzystywana przez naszą firmę, pozwala nam oferować Państwu produkty najwyższej jakości, o interesującym wzornictwie, ciekawej i bogatej kolorystyce, które mogą być pięknym uzupełnieniem i efektownym podkreśleniem Państwa projektów aranżacji terenu. Wierzymy, że nasze ponad 15-letnie doświadczenie, zaangażowanie oraz pasja w tym co robimy, pozwolą nam na udaną współpracę i stworzenie wspólnie z Państwem przyjaznych i ciekawych przestrzeni wokół nas.

Posiadamy najnowocześniejsze linie technologiczne do produkcji wyrobów wibroprasowanych, stosujemy tylko najwyższej jakości surowce, cechuje nas maksymalne zaangażowanie na każdym etapie produkcji. Dzięki czemu możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości produkty, w bogatej gamie kolorów i kształtów. Pragniemy, aby nasze produkty sprawiły, że Państwa otoczenie stanie się piękne i funkcjonalne.


DrogBruk Katalog 2014 23/24 05/06

BEZPナ、TNY

PROJEKT


PROJEKTY www.drogbruk.pl

KOMPLEKSOWA USŁUGA W celu ułatwienia Państwu wyboru kostki brukowej stworzyliśmy dział projektowy. Projektanci fachowo doradzą i wykonają realistyczny projekt 3D lub 2D, w którym, oprócz kostki brukowej, zostaną uwzględnione elementy małej architektury oraz zieleń. W dziale projektowym naszej firmy możecie Państwo liczyć na pomoc ze strony profesjonalnie przygotowanego personelu. Konsultacje i doradztwo w zakresie doboru materiałów i zestawień ilościowych odbywają się również na miejscu prowadzonej inwestycji. Przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatny pakiet projektowy 2D i 3D - dla inwestycji powyżej 150 m2. Skorzystanie z usług naszych projektantów wymaga złożenia zamówienia na określoną ilość kostki u Dystrybutora firmy.

PROJEKT

KOSTKA BRUKOWA

WYKONANIE

Bezpłatne koncepcje wizualne zagospodarowania terenu wykonujemy dla Klientów, którzy zdecydowali się zakupić kostkę brukową DROG-BRUK w jednym z naszych Autoryzowanych Punktów Sprzedaży, gdzie wypełnili formularz zamówienia i wpłacili kaucję zwrotną. Na miejscu inwestycji nasi projektanci przygotowują dokumentację fotograficzną oraz wykonują niezbędne pomiary.

Wybór kostki brukowej zależy przede wszystkim od planów zagospodarowania przestrzennego, charakteru i stylu posesji, od kolorystyki istniejących i planowanych zabudowań oraz zieleni. Wszystkie te elementy muszą idealnie komponować się z kostką. Projektanci, w końcowym etapie projektu, przedstawią Państwu efekt tworzący spójną całość otoczenia.

Wykonana koncepcja wizualna zawiera specyfikację produktową i ilościową materiału, potrzebnego do wykonania Państwa aranżacji. Z projektem należy udać się do Autoryzowanego Punktu Sprzedaży, gdzie został złożony formularz zamówienia. Na miejscu otrzymają Państwo kosztorys, a w miarę potrzeb, zostaną Państwu wskazane kontakty do profesjonalnych firm brukarskich, które wykonają zaplanowaną aranżację.

2D 3D od 150

m2

od 300

m2


Wykonana koncepcja wizualna zawiera specyfikację produktową. DrogBruk Katalog 2014 23/24 07/08


PROJEKTY

www.drogbruk.pl

Bezpłatny pakiet projektowy 2D i 3D - dla inwestycji powyżej 150 m2.


JAKOŚĆ www.drogbruk.pl

Na czym polega HYDRO PROTECTION TECHNOLOGY ? Hydro Protection Technology to innowacyjne rozwiązanie wprowadzone w firmie DROG-BRUK, polegające na zapewnieniu długotrwałej ochrony kostki brukowej. Poprzez zastosowanie specjalnych domieszek hydrofobizujących został uzyskany wysoki stopień uszczelnienia betonu, a co za tym idzie, produkowana kostka brukowa stała się jeszcze bardziej wytrzymała na zabrudzenia powierzchniowe.

Korzyści wynikające z wprowadzenia HYDRO PROTECTION TECHNOLOGY: • zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników takich, jak np. mróz i sole /czynniki rozmrażające/ • kolor kostki jest pogłębiony i staje się intensywniejszy, bardziej trwały • powstające na powierzchni kostki plamy i zabrudzenia są łatwe do usunięcia przy pomocy dostępnych środków, gdyż plama nie wnika w głąb kostki • skuteczne ograniczenie powstawania wykwitów wapniowych • bardzo dobre uszczelnienie powierzchni kostki • zabezpieczenie przed rozrostem mchów i porostów


kostka SZLACHETNA


Kostka szlachetna o strukturze wykonanej z naturalnych skał, prezentuje się w naszych ogrodach i przydomowych aranżacjach wyjątkowo i niepowtarzalnie. Wierzchnia warstwa tej kostki składa się ze szlachetnych, naturalnych kruszyw: granitu, porfiru, marmuru. Materiał ten jest coraz częściej wybierany do aranżowania przestrzeni wokół domu. Kształty kostek oraz bogata paleta barw pozwalają na jej nieograniczone możliwości kompozycyjne. Wyjątkowo piękna struktura tej kostki potrafi zaspokoić najbardziej wysublimowane oczekiwania.


DrogBruk Katalog 2014 13/14

niebanalne

aranĹźacje


6

KOSTKA SZLACHETNA www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA BEZ FAZY

FAKTURA CHROPOWATA

KRUSZYWO SZLACHETNE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NEAPOL 11,3cm

10,3cm

9,3cm

8,3cm

9,1cm

9,3cm

8,3cm

7,3cm

7,3cm

6,3cm

5,3cm

9,1cm

Atutami tej kostki są jej niewielkie rozmiary i trapezowe kształty, które w dowolny sposób pozwalają tworzyć fantazyjne wzory geometryczne oraz różnorodne linie brzegowe. Najwyższej jakości szlachetne, różnobarwne kruszywa użyte do produkcji wierzchniej warstwy zostały zaprojektowane tak, aby doskonale imitować naturalne skały. Uzyskana struktura sprawia, że wykonana aranżacja ma właściwości antypoślizgowe, a dzięki minimalnym fugom tworzy jednolitą nawierzchnię. Bogata gama kolorystyczna zestawiona z różnymi materiałami pozwala na nieograniczone możliwości kompozycyjne.

natura nero onyks

diament

bursztyn

trawertyn

opal

natura

nero

onyks


DrogBruk Katalog 2014 15/16

Idealna do kształtowania powierzchni

NEAPOL

w przydomowych aranżacjach, alejkach i ścieżkach oraz w postaci opasek, jako wykończenie nawierzchni. Odpowiednio dobrany materiał na wykonanie aranżacji podkreśli indywidualny charakter każdej posesji, a w połączeniu z dużymi prostokątnymi elementami nada ciekawy charakter o wyjątkowym komforcie użytkowania. Bogata gama kolorystyczna sprawia, że kostka może być odpowiednio dopasowana do każdego otoczenia.


KOSTKA SZLACHETNA www.drogbruk.pl


DrogBruk Katalog 2014 17/18

relaks na tarasie


6

KOSTKA SZLACHETNA www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

FAKTURA CHROPOWATA

KRUSZYWO SZLACHETNE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

PRIMAVERA

23,6cm

17,6cm

23,6cm

17,6cm

17,6 cm

11,6cm 11,6cm natura onyks

diament

natura

onyks

bursztyn

trawertyn

11,6 cm

Szlachetny wygląd Primavery doskonale sprawdza się w nowoczesnej architekturze. Idealnie prezentuje się na dużych powierzchniach o uporządkowanych kształtach, wokół basenu, domu, na tarasach i w ogrodzie. Poprzez zastosowanie na powierzchni kostki szlachetnego kruszywa uzyskaliśmy atrakcyjny wygląd i właściwości antypoślizgowe. Niewątpliwym atutem tej kostki są minimalistyczne fugi, które sprawiają, że ułożona powierzchnia będzie wyjątkowo jednolita. Zestaw pięciu prostokątnych elementów w różnych rozmiarach pozwala tworzyć unikalne kompozycje.


DrogBruk Katalog 2014 19/20

Kostka o szczególnych walorach estetycznych i krajobrazowych umożliwia dowolne kreowanie otoczenia. Pięć elementów Primavery oraz szeroka paleta barw pozwala zrealizować każdy projekt i stworzyć ponadczasowy styl. Naturalne, szlachetne kruszywo użyte do wierzchniej warstwy, tworzy fakturę idealnie imitującą kostkę granitową.

Stosowana w produkcji nowoczesna technologia, doskonałej jakości kruszywa, wnikliwa kontrola na każdym etapie procesu produkcyjnego, sprawiają, że nasza kostka jest najwyższej jakości i spełnia wszystkie obowiązujące normy.

PRIMAVERA


KOSTKA SZLACHETNA www.drogbruk.pl


DrogBruk Katalog 2014 21/22

nowocześnie i komfortowo


6

KOSTKA SZLACHETNA www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA BEZ FAZY

NIERÓWNA POWIERZCHNIA

FAKTURA CHROPOWATA

KRUSZYWO SZLACHETNE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

MODERNO

20,9cm

19,2cm 13,9cm

17,4cm

15,7cm 13,9cm

Aranżacje wykonane z kostki Moderno doskonale prezentują się na rozległych placach, przy stylowych rezydencjach, ogrodowych alejkach i chodnikach. Różnorodność kolorystyczna zastosowanego na powierzchni kostek szlachetnego kruszywa, pozwala idealnie skomponować się z kolorystyką istniejących zabudowań. Siedmioelementowy rodzaj tej kostki nada każdej zaaranżowanej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru, stylu i elegancji. Właściwości antypoślizgowe szlachetnej kostki Moderno o falowanej powierzchni gwarantują duży komfort użytkowania.

13,9cm

12,2cm

10,4cm 13,9cm nero

MODERNO

diament

6

natura

11,172

1490

m2

natura

nero

trawertyn

trawertyn


DrogBruk Katalog 2014 23/24

Wybór kostki zależy przede wszystkim od planów zagospodarowania przestrzennego, charakteru i stylu posesji, od kolorystyki istniejących i planowanych zabudowań oraz zieleni. Wszystkie te elementy muszą idealnie komponować się z odpowiednio dobraną kostką, jeśli chcemy nadać przestrzeni nietuzinkowy i jedyny w swoim rodzaju klimat.

Nowoczesna technologia produkcji kostki szlachetnej Moderno polega na wypłukiwaniu z wierzchniej warstwy betonu i eksponowaniu grubszych ziaren najwyższej jakości kruszyw: granitu, marmuru, porfiru i bazaltu.


KOSTKA SZLACHETNA www.drogbruk.pl

MODERNO


kostka ANTIC


Kostka antic - inspirowana wyglądem antycznych nawierzchni, wspaniale komponuje się z zabytkową, jak również wyszukaną, nowoczesną architekturą. Idealna dla osób ceniących oryginalność i piękno przestrzeni. Delikatny proces postarzania sprawił, że uzyskaliśmy kostkę stylizowaną na antyczny bruk. Zastosowana przy nowoczesnych budowlach daje niepowtarzalne zestawienie, a w zabytkowych kompleksach - wytworny styl. Ciekawy kształt i kolorystyka niewątpliwie oddają klimat średniowiecznych aranżacji, urzekających ciepłem i dostojnym charakterem.


DrogBruk Katalog 2014 27/28

podr贸偶e w czasie


6

KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA BEZ FAZY

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NEAPOL ANTIC

cappuccino

amaretto

10,3cm

9,3cm

8,3cm

9,3cm

8,3cm

7,3cm

7,3cm

6,3cm

5,3cm

9,1cm

ok. 9,64

NEAPOL ANTIC

11,3cm

9,1cm

To niepowtarzalna kostka o trapezowych kształtach i zróżnicowanych brzegach. Drobne elementy można znakomicie wykorzystać do tworzenia skomplikowanych wzorów i wymarzonych, efektownych mozaik. Delikatna obróbka pozwoliła uzyskać wyjątkowy efekt kamiennej powierzchni, połączenia nowoczesności z tradycją. Aranżacje z zastosowaniem kostki antic dają niepowtarzalny efekt miejskiego bruku. Niezawodnie sprawdza się w miejscach, gdzie chcemy zachować naturalność przestrzeni. Faktura tej kostki wręcz narzuca zastosowanie jej przy zabytkowych obiektach i stylowych rezydencjach, przy których chcemy stworzyć niezwykły klimat. Neapol Antic równie dobrze funkcjonuje jako uzupełnienie kostki bazowej, w postaci opasek. Takie połączenie sprawia, że otoczenie nabiera wdzięku i elegancji.

ok. 1240

mahoń

szary


DrogBruk Katalog 2014 29/30

NEAPOL ANTIC


KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

Trapezowe elementy kostki antycznej Neapol umożliwiają dowolne kreowanie wymarzonego otoczenia, pozwalają na tworzenie wymyślnych wzorów geometrycznych, łuków, okręgów. Swe zastosowanie znajduje przy stylowych posesjach, zabytkowych budowlach, ale również nowoczesnych rezydencjach. Eleganckim kształtem i strukturą imitującą kamień naturalny nadaje przestrzeni indywidualny styl. Właściwy wybór koloru spośród bogatej palety barw melanży, pozwoli stworzyć idealną harmonię z otoczeniem.


DrogBruk Katalog 2014 31/32

piękno inspirowane naturą


6

KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

PRIMAVERA ANTIC 17,6cm

23,6cm

17,6cm

11,6cm 11,6cm

PRIMAVERA ANTIC

ok. 12,09

tiramisu

ok. 1600

amaretto

11,6 cm

Swym eleganckim kształtem i delikatną obróbką postarzania sprawia, że otoczenie nabiera stylowego charakteru. Idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie chcemy wnieść do otoczenia nutę historii.

23,6cm

17,6 cm

Dzięki procesowi postarzania uzyskaliśmy strukturę o nieregularnych krawędziach, co w wyjątkowy sposób oddaje klimat kamienia naturalnego. Rustykalny charakter formy narzuca zastosowanie w architekturze zabytkowej oraz przy dostojnych rezydencjach.


DrogBruk Katalog 2014 33/34


KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

primavera antic Kształt i wielkość kostki zostały tak zaplanowane, by oddać atmosferę średniowiecznych brukowych ulic. Postarzona struktura i bogata kolorystyka melanży pozwala na tworzenie nawierzchni w stylu rustykalnym. Aranżacje wykonane z kostki Primavera Antic podkreślają klasykę i prostotę, a otoczenie nabiera dostojnego charakteru. Imitująca kamień naturalny faktura oraz niepowtarzalna forma nieregularnych, obtłuczonych krawędzi, nadaje indywidualność każdej posesji.


DrogBruk Katalog 2014 35/36

wykreuj własny styl


6

KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

VENETO ANTIC

VENETO ANTIC

ok. 10,72

ok. 1420

cappuccino

15,0cm 15,0cm

To jednoelementowa kostka brukowa o lekko pofalowanych brzegach. Drobne nierówności krawędzi i przetarcia powierzchni, powstające podczas delikatnego procesu postarzania, stanowią zamierzony efekt przypominający autentyczną strukturę kamienia naturalnego. Swą lekkością i pięknem doskonale zaznaczy indywidualność otoczenia, a w odpowiednio dobranej kolorystyce, odzwierciedli antyczny bruk.


DrogBruk Katalog 2014 37/38

Jednoelementowa, kwadratowa kostka brukowa jest idealna do stosowania na powierzchniach wymagających estetyki i funkcjonalności. Pastelowa kolorystyka sprawi, że nawierzchnia dobrze skomponuje się z każdym otoczeniem. Delikatnie postarzona wierzchnia warstwa zachwyca kształtem i przypomina strukturę prawdziwego kamienia.

Veneto Antic bardzo dobrze komponuje się z innymi produktami w kolorach melanżu.


KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

VENETO ANTIC


DrogBruk Katalog 2014 39/40

pomysły na Twój wypoczynek


8

KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

NIERÓWNA POWIERZCHNIA

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

22,0cm

19,0cm

16,5,0cm 11,0cm

To kostka brukowa, która doda każdemu otoczeniu niepowtarzalnego, historycznego klimatu. Delikatnie falowana powierzchnia tej kostki, fazowane krawędzie oraz nowe oryginalne kolory: rafa, agavero i inverno sprawią, że ułożona nawierzchnia będzie niepowtarzalnym dopełnieniem wizerunku naszego otoczenia. Bruk o grubości 8 cm, stworzy piękną nawierzchnię, która może być poddawana dużym obciążeniom. Ten rodzaj kostki idealnie nadaje się do zastosowania w zabytkowych kompleksach, na rynkach miast oraz wokół stylowych rezydencji.

11,0cm

BRUK ANTIC

14,0cm

11,0cm 11,0cm

ok. 8,52

BRUK ANTIC

rafa

agavero

ok. 1530

inverno


DrogBruk Katalog 2014 41/42

BRUK ANTIC


KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

Poprzez zastosowanie specjalnej obróbki postarzania uzyskaliśmy strukturę o nieregularnych kształtach, co w wyjątkowy sposób oddało klimat kamienia naturalnego. Postarzona i pofalowana faktura wnosi w kreowaną przestrzeń niepowtarzalny styl, nadając otoczeniu indywidualne oblicze. Wybierając dla siebie kostkę brukową warto skorzystać z rad projektanta i przed zakupem zobaczyć wizualizację ułożenia kostki. Unikniemy wówczas częstych błędów projektowych, a nasze otoczenie będzie piękne i niepowtarzalne.


DrogBruk Katalog 2014 43/44

naturalny

wdzięk


6

KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA BEZ FAZY

NIERÓWNA POWIERZCHNIA

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

MODERNO ANTIC 20,9cm

19,2cm 13,9cm

17,4cm

15,7cm 13,9cm

Nowa forma kostki składająca się z siedmiu elementów, o różnych rozmiarach, pozwala na tworzenie wymarzonych aranżacji. Niepowtarzalność tej kostki polega na nierównomiernym poddawaniu każdego elementu procesowi postarzania, co sprawia, że każdy z nich posiada swoją indywidualną strukturę i charakterystyczne przetarcia. Dzięki kostce Moderno Antic otoczenie nabierze niepowtarzalnego wyrazu. Ciekawy kształt i oryginalna kolorystyka kostki niewątpliwie oddają atmosferę średniowiecznych aranżacji, urzekających ciepłem i imponującym wyglądem. Zastosowana subtelna kolorystyka melanży daje nieskończone możliwości aranżacyjne.

13,9cm

12,2cm

10,4cm 13,9cm

MODERNO

cappuccino

ok. 11,172

amaretto

ok. 1490

cappuccino amaretto mahoń tiramisu

mahoń

tiramisu


DrogBruk Katalog 2014 45/46

moderno antic


KOSTKA ANTIC www.drogbruk.pl

Różnorodność form kostki brukowej antic daje nieograniczone możliwości projektowe przestrzeni. Zastosowana do produkcji nowoczesna technologia, najwyższej jakości barwniki i delikatna obróbka postarzania dużych, prostokątnych elementów o nieregularnych brzegach sprawiają, że kostka wyglądem przypomina antyczny bruk. Doskonale nadaje się do zrealizowania wielkopowierzchniowych aranżacji, wokół stylowych posesji i przy zabytkowych budowlach.

Moderno Antic urzeka strukturą kamienia naturalnego, wykorzystana w projektach wygląda imponująco i niepowtarzalnie.


MELANŻE i KOLORY


Podczas procesu produkcji odpowiednio zabarwione mieszanki betonowe są ze sobą łączone, co daje niepowtarzalny efekt melanży. Znakomita paleta barw oraz subtelna kolorystyka pastelowych odcieni, to ponadczasowe piękno nawierzchni podjazdów, deptaków i tarasów, które stwarza nieograniczone możliwości projektowania. To najbardziej znany rodzaj kostki występujący w najbogatszej gamie kolorów i kształtów. Zaprojektowanie pięknych przestrzeni wokół domu i miejsc wypoczynku w ogrodzie, stanie się realne, dzięki kostkom z kolekcji melanże i kolory.


DrogBruk Katalog 2014 49/50

pomysły na ogrodowe aleje


6

MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA BEZ FAZY

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NEAPOL 11,3cm

10,3cm

9,3cm

8,3cm

9,1cm

Niewielkie rozmiary kostki w kształcie trapezu pozwalają tworzyć najbardziej wymyślne projekty uwzględniające piękne mozaiki, łuki i okręgi. Idealnie łączy się z każdym rodzajem kostki. Jeżeli marzysz o pięknej, wyszukanej i niepowtarzalnej aranżacji, spełnimy Twoje oczekiwania. Szeroka paleta kolorów tej kostki pozwoli Państwu wykreować kompozycje pełne ciepła i wdzięku, które podkreślą indywidualny charakter posesji.

8,3cm

7,3cm

7,3cm

6,3cm

5,3cm

9,1cm

9,3cm

KOLOR

cappuccino

tiramisu

amaretto

czarny

mahoń


DrogBruk Katalog 2014 51/52

neapol Neapol doskonale współgra z innymi elementami wykończenia nawierzchni, kamieniem naturalnym i drewnem. Idealnie komponuje się z każdą kostką brukową tworząc harmonię i naturalność otoczenia. Każdy rodzaj kostki brukowej z serii melanże i kolory posiada właściwości hydrofobowe, czyli zabezpieczające wyroby betonowe przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Zastosowanie specjalnych domieszek hydrofobizujących wpływa na wysoki stopień uszczelnienia betonu i długotrwałe zachowanie wyrazistości kolorów.


MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl


DrogBruk Katalog 2014 53/54

nowa jakość bruku


6 8 cm

cm

GRUBOŚĆ

GRUBOŚĆ

MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl KOSTKA Z FAZĄ

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOSTALIT

18,0cm 11,8cm

Kostka o zaokrąglonych krawędziach, przypominająca bruk, nawiązuje do staromiejskiego stylu. To najbardziej rozpowszechniony na polskim rynku rodzaj kostki brukowej. Wysoka estetyka zdecydowała o jej dużej popularności. Trójelementowy system kostek pozwala na ułożenie oryginalnych ścieżek, dróg, podjazdów, nawierzchni, placów.

11,8cm

8,8cm 11,8cm

MELANŻ I KOLOR

11,11

melanż żółty

szary

melanż czerwony

żółty

czerwony

melanż ciemny

melanż brązowy

brązowy

czarny

tiramisu


DrogBruk Katalog 2014 55/56

Delikatne kolory melanży sprawiają, że otoczenie nabiera przyjaznego ciepła. Idealnie sprawdza się w miejscach, w których chcemy zachować naturalny charakter środowiska.

Produkowana również o grubości 8 cm doskonale sprawdza się na powierzchniach, gdzie przewidywane jest duże obciążenie ruchem pojazdów.


MELANĹťE I KOLORY www.drogbruk.pl

nostalit


DrogBruk Katalog 2014 57/58

piękno w każdym metrze


6

MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

PRIMAVERA

23,6cm

17,6cm

23,6cm

17,6cm

17,6 cm

11,6cm 11,6cm KOLOR

cappuccino

tiramisu

amaretto

mahoń

11,6 cm

Kostka wyjątkowo funkcjonalna, praktyczna i estetyczna, doskonale współgra z nowoczesną architekturą. Zaletą tej kostki są minimalnie zaakcentowane fazy, które sprawią, że po ułożeniu powstanie gładka nawierzchnia o wyjątkowym komforcie użytkowania. Dzięki swoim geometrycznym kształtom i prostym liniom, nadaje nawierzchni niezwykle estetyczny, oryginalny i pełen prostoty wygląd. Oferowana jest w niepowtarzalnych odcieniach melanży, dzięki którym otoczenie nabierze eleganckiego, ponadczasowego stylu.


DrogBruk Katalog 2014 59/60

PRIMAVERA Prostokątne i duże kształty Primavery idealnie nadają się do wykonania nowoczesnych, prostych aranżacji, dużych powierzchni, na tarasy, trakty, chodniki, podjazdy i parkingi. Ciekawa paleta barw daje nieograniczone możliwości tworzenia kompozycji, które doskonale współgrają z innymi elementami wykończenia nawierzchni. Idealna dla osób ceniących klasykę i prostotę formy.


MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl


DrogBruk Katalog 2014 61/62

czas na relaks


6

MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

PORTOS

19,8cm

39,8cm 39,8cm

Kostka dla prawdziwych koneserów, ceniących piękno i elegancję. Wyjątkowo estetyczna, praktyczna i funkcjonalna, doskonale komponuje się z nowoczesną architekturą. Idealna do realizowania unikalnych kompozycji, wokół basenu, domu, w ogrodzie i na tarasie. Minimalne boczne fazy sprawiają, że ułożona nawierzchnia jest wyjątkowo gładka i bardzo praktyczna. Subtelna paleta barw melanży oraz znakomita kolorystyka pastelowych odcieni tworzy ponadczasowe piękno nawierzchni.

19,8cm 19,8cm

cappuccino

amaretto

mahoń


DrogBruk Katalog 2014 63/64


MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

PORTOS Nowoczesna kostka o dużych prostych kształtach. Wymarzona dla wszystkich ceniących sobie oryginalność i wygodę. Idealna do stosowania na powierzchniach wymagających estetyki i funkcjonalności. Nowoczesna forma kostek Portos sprawdza się w modernistycznych aranżacjach, a delikatna kolorystyka pozwoli zaprojektować imponujące nawierzchnie.


DrogBruk Katalog 2014 65/66

doskonałe

połączenie


6

MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

VENETO To niezwykle urokliwa kostka brukowa, której cechą charakterystyczną jest lekko pofalowana linia brzegowa. Idealna dla osób poszukujących eleganckich, a zarazem funkcjonalnych rozwiązań, pozwalających skomponować praktyczne nawierzchnie. Doskonały materiał do aranżacji placów, tarasów, chodników i podjazdów. Ciekawa paleta barw melanży idealnie komponuje się z otoczeniem.

amaretto

15,0cm

cappuccino

15,0cm

mahoń


DrogBruk Katalog 2014 67/68

VENETO


MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

Prosty kształt Veneto o delikatnie falistych krawędziach pozwala na ciekawą aranżację każdego terenu.

Kostka w pastelowych odcieniach, w otoczeniu zieleni, zachowa przyjazny i urokliwy klimat na długie lata. W p o ł ą c z e n i u z i n n y m i produktami serii melanży staje się szykownym uzupełnieniem indywidualnych aranżacji.


DrogBruk Katalog 2014 69/70

styl i elegancja


6

MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA BEZ FAZY

NIERÓWNA POWIERZCHNIA

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

MODERNO

20,9cm

19,2cm 13,9cm

17,4cm

15,7cm 13,9cm

Kompozycje wykonane z zastosowaniem Moderno cechują się prostotą wykończenia. Idealnie nadaje się na powierzchnię deptaków, placów oraz ścieżek. Nowoczesny i prosty kształt oraz różnorodność odcieni umożliwia tworzenie niepowtarzalnych, wyszukanych nawierzchni. Zestaw siedmiu prostokątnych elementów w różnych rozmiarach, w połączeniu z innymi materiałami dekoracyjnymi, kamieniem naturalnym i drewnem znakomicie wpisuje się w przestrzeń, w której dominuje natura.

13,9cm

12,2cm

10,4cm 13,9cm

MODERNO

cappuccino

11,172

amaretto

1490

cappuccino amaretto tiramisu mahoń

tiramisu

mahoń


DrogBruk Katalog 2014 71/72


MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

Wyszukane piękno prostych, bezfazowych form kostki Moderno i subtelna kolorystyka tworzą niepowtarzalne mozaiki o wyjątkowym komforcie użytkowania. Doskonale współgra z elewacjami zabudowań, zielenią i innymi elementami wykończeniowymi.

Ze względu na swoje walory wizualne, kostka bardzo chętnie wybierana jest przez klientów ceniących indywidualność i klasyczną prostotę.

moderno


DrogBruk Katalog 2014 73/74

nigdy nie wyjdzie

z mody


6

MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

cm

GRUBOŚĆ

KOSTKA Z FAZĄ

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

VIA TRES

45,0cm 18,0cm

36,0cm 18,0cm

Kostka idealna dla osób ceniących styl, harmonię i naturalność otoczenia. Najatrakcyjniej prezentuje się na większych przestrzeniach akcentując jej geometryczny układ. Ciepła paleta kolorów melanży pozwoli stworzyć wymarzoną aranżację, nadając otoczeniu dyskretnej elegancji. Układ trzech kostek Via Tres, w połączeniu z mniejszymi elementami Neapolu, idealnie podkreśli spokój, prostotę, wytworność i ekskluzywny charakter nawierzchni.

27,0cm 18,0cm

VIA TRES

cappuccino

9,675

1300

cappuccino amaretto rafa agavero

amaretto

rafa

agavero

inverno

inverno


DrogBruk Katalog 2014 75/76

To nowość w naszej ofercie na 2014 rok. Nawierzchnia ułożona z trzech dużych prostokątnych płyt tego systemu tworzy prosty, geometryczny wzór, a wprowadzona nowa kolorystyka: rafa, agavero i inverno nada każdej posesji nowoczesnego stylu.


MELANŻE I KOLORY www.drogbruk.pl

VIA TRES

Szeroka paleta barw melanży daje nieograniczone możliwości tworzenia kompozycji, które nienagannie współgrają z innymi elementami wykończenia nawierzchni oraz z otoczeniem. Wytworne i subtelne aranżacje wykonane z Via Tres spełnią oczekiwania wymagającego klienta.


ELEMENTY DEKORACYJNE


To produkty przeznaczone do wykończenia nawierzchni, by nasze aranżacje zyskały estetyczny i piękny wygląd. Są nie tylko szczegółem, lecz decydującym o wyglądzie całej zabudowy, dopełnieniem. Dzięki szerokiej palecie barw pozwalają na duże możliwości kompozycyjne, tworząc malowniczy i oryginalny wygląd otoczenia. W połączeniu z bogatą kolorystyką kostki brukowej stanowią niewyczerpalne źródło pomysłów, wykorzystywanych podczas realizacji projektów. To idealne uzupełnienie powstałej aranżacji.


DrogBruk Katalog 2014 79/80

komfort

na wielu poziomach


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

L1

L2

L3

To element wykończeniowy, który pięknie uzupełnia każdą nawierzchnię. Trapezowe kształty pozwalają na oryginalne i ozdobne wykończenie najbardziej skomplikowanych aranżacji. Idealne do tworzenia schodów, elementów małej architektury, wyznacza powierzchnię chodników i tarasów. Palisada Legato dostępna jest aż w pięciu barwach, dzięki czemu nienagannie współgra z każdym kolorem i rodzajem kostki.

10,0cm

7,5cm

10,0cm

L1

L2

L3

7,5cm

10,0cm

10,0cm

12,4cm

LEGATO

10,0cm 20,0cm 10,0cm

LEGATO

cappuccino

amaretto

mahoń

szary

czarny


DrogBruk Katalog 2014 81/82

elegancja na kaĹźdym kroku


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

L1

L2

L3

To wyjątkowo funkcjonalny element wykończeniowy pozwala tworzyć linie brzegowe o dowolnych kształtach. Doskonałe do formowania schodów, akcentuje granice tarasów, nadaje się również idealnie do oddzielania kompozycji kwiatowych od zieleni, przez co otoczenie nabierze estetycznego wyglądu. Przemyślane i ciekawe wykończenie z zastosowaniem Legato Alto pozwoli wyeksponować piękno całej aranżacji.

10,0cm

7,5cm

10,0cm

L1

L2

L3

7,5cm

10,0cm

10,0cm

12,4cm

LEGATO ALTO

15,0cm 35,0cm 20,0cm

LEGATO ALTO

cappuccino

35

L1 = 8 L2 = 28 L3 = 90

inverno

1160

amaretto

mahoń

inverno

czarny


DrogBruk Katalog 2014 83/84

bliskość natury


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

L1

L2

L3

LEGATO ANTIC 10,0cm

7,5cm

10,0cm

L1

L2

L3

7,5cm

10,0cm

10,0cm

12,4cm

To produkt, który spełnia wysokie wymagania wizualne i użytkowe. Palisada Legato Antic została poddana delikatnej obróbce postarzania, dzięki czemu nabrała stylu i elegancji. Idealnie komponuje się z kolekcją kostek antycznych oraz z serii melanży. Spośród dostępnych elementów małej architektury produkt ten cieszy się dużą popularnością. Dobrze sprawdza się wszędzie tam, gdzie zależy nam na efektownym wykończeniu linii nawierzchni.

10,0cm 20,0cm 10,0cm

ok. 1015

LEGATO ANTIC

cappuccino

amaretto

mahoń


DrogBruk Katalog 2014 85/86

włoskie klimaty


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

L1

L2

L3

LEGATO ALTO ANTIC 10,0cm

7,5cm

10,0cm

L1

L2

L3

7,5cm

10,0cm

10,0cm

12,4cm

To rodzaj palisady, która została poddana delikatnemu procesowi postarzania, dzięki czemu uzyskała indywidualną strukturę o charakterystycznych przetarciach. Stanowi idealne uzupełnienie dla nawierzchni ułożonych z antycznej kostki brukowej. Narzuca zastosowanie przy wykończeniu schodów, tarasów, podjazdów i chodników, w otoczeniu pięknych dostojnych rezydencji oraz zabytkowych budowli. Doskonała, aby w aranżacji uzyskać efekt zróżnicowanej wysokości.

15,0cm 35,0cm 20,0cm

LEGATO ALTO ANTIC

cappuccino

35

amaretto

L1 = 8 L2 = 28 L3 = 90

ok. 1160

inverno

mahoń

inverno


DrogBruk Katalog 2014 87/88

palisada w roli głównej


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl FAKTURA CHROPOWATA

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

PALISADA NOSTALIT

11,8cm

To element wykończeniowy małej architektury idealnie komponujący się z kostką brukową typu Nostalit. Umożliwia kształtowanie terenu, wszędzie tam, gdzie zależy nam na podkreśleniu różnic poziomu. Prosta, klasyczna forma palisady o przekroju kwadratu pozwala na tworzenie linii brzegowych o dowolnych łukach i wyodrębnienie terenów zielonych. Podkreślając ją kontrastowym kolorem kostki Nostalit, uzyskamy imponujący efekt aranżacji.

11,8cm

25,0cm

PALISADA NOSTALIT

cappuccino

25

994

126

cappuccino brązowy czerwony szary czarny

brązowy

czerwony

szary

czarny


DrogBruk Katalog 2014 89/90

schody na najwyĹźszym poziomie


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

PALISADA TRES

39,0cm 8,0cm

Jej zastosowanie pozwala na kształtowanie dowolnych linii brzegowych, schodów, chodników, ścieżek, wpływając na estetykę i funkcjonalność nawierzchni. Jej walory szczególnie podkreśli połączenie z zielenią i kostką brukową tej samej barwy. Dzięki wyjątkowej kolorystyce: cappuccino, amaretto, mahoń, kreuje, wzbogaca i uzupełnia tworzone nawierzchnie.

40,0cm

PALISADA TRES

cappuccino

40

48

amaretto

1330

mahoń


DrogBruk Katalog 2014 91/92

solidna skarpa


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

OBRZEŻE PALISADOWE To praktyczny rodzaj obrzeża, które efektownie wyodrębni pas zieleni, pozwoli na stworzenie stopni, zabezpieczy skarpy. Produkt o strukturze jednowarstwowej, dostępny w kolorze: szarym, czarnym, czerwonym, brązowym i cappuccino. Wizualnie przypomina ściśle połączone ze sobą palisady kwadratowe. Wymiar jednego elementu to 6 cm x 28 cm x 50 cm. Dzięki elementom małej architektury w prosty sposób możemy urozmaicić aranżacje z kostki brukowej.

50,0cm 6,0cm 28,0cm

OBRZEŻE PALISADOWE

cappuccino

28

883

72

cappuccino

brązowy

czerwony

brązowy

czerwony

szary

czarny

szary

czarny


DrogBruk Katalog 2014 93/94

piękno tkwi

w szczegółach


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl FAKTURA CHROPOWATA

MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

NOWOŚĆ!

OBRZEŻE PALISADOWE IMPARI To element małej architektury, który prezentuje się bardzo okazale w naszych ogrodach. Produkt o wymiarach 6 cm x 28 cm x 50 cm i porowatej strukturze, wyglądem przypomina kilka połączonych ze sobą palisad kwadratowych. Dzięki obrzeżom palisadowym można w szybki sposób kształtować stopnie schodowe oraz wyznaczać granice terenów zielonych.

50,0cm 6,0cm 28,0cm

IMPARI

cappuccino

28

883

72

cappuccino

brązowy

czerwony

brązowy

czerwony

szary

czarny

szary

czarny


DrogBruk Katalog 2014 95/96

idealne

zestawienie


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

DŁUGOTRWAŁA OCHRONA

PALISADA OKRĄGŁA To bardzo popularny produkt wykończeniowy schodów, tarasów i ścieżek ogrodowych. Pozwala na kształtowanie nieregularnych form łukowych, doskonale oddziela nawierzchnię z kostki brukowej od terenów zielonych. Klasyczna forma palisady proponowana jest w wysokości 40 cm i średnicy 11 cm. Jest idealnym rozwiązaniem przy tworzeniu skarp ogrodowych i różnicowaniu wysokości nawierzchni.

11,0cm

40,0cm

PALISADA OKRĄGŁA

brązowy

czerwony

brązowy

czerwony

szary

czarny

szary

czarny


DrogBruk Katalog 2014 97/98

pewny

kaĹźdy krok


ELEMENTY DEKORACYJNE www.drogbruk.pl MELANŻE

NOWOŚĆ!

100,0cm

cappuccino

amaretto

20,0cm

To element, który znajduje zastosowanie przy wzmacnianiu krawędzi powierzchni utwardzonej. Oddziela powierzchnię alejek, chodników, wjazdów od terenów zielonych. Wybór obrzeża w kolorach cappuccino, amaretto i mahoń to idealne uzupełnienie powstałej aranżacji z kostki brukowej w tych samych odcieniach melanży. W swoim ogrodzie możesz teraz zadbać o wykończenie najmniejszych detali. To proste i praktyczne rozwiązanie daje nieograniczone możliwość kreowania przestrzeni. Produkt dostępny w wymiarze: 6 cm x 20 cm x 100 cm.

6,0cm

OBRZEŻE

mahoń


PRODUKTY PRZEMYSŁOWE


Produkty z serii przemysłowych: kostka brukowa, krawężniki, obrzeża oraz elementy drogowe, znajdują szerokie zastosowanie w architekturze ciągów komunikacyjnych, parkingów, przy obiektach użyteczności publicznej, ale również na posesjach prywatnych. Elementy przemysłowe produkowane są w trzech podstawowych kolorach: szarym, czerwonym i czarnym, w formie z fazą i bez fazy. Produkty te cechuje wyjątkowa trwałość i funkcjonalność.


DrogBruk Katalog 2014 101/102

stabilność i

precyzja


6 8 cm

cm

GRUBOŚĆ

GRUBOŚĆ

PRODUKTY PRZEMYSŁOWE www.drogbruk.pl KOSTKA BEZ FAZY

KOSTKA Z FAZĄ

HOLLAND Klasyczna prostokątna kostka brukowa. Idealnie sprawdza się na nawierzchniach, gdzie wymagana jest estetyka i funkcjonalność. Pozwala układać się na szereg różnych sposobów, imitując np. wzór parkietu. Kostka, dzięki swej prostocie, idealnie nadaje się do układania ścieżek rowerowych, alejek parkowych, ciągów pieszych, dużych powierzchni użytkowych. Produkt dostępny jest w wersji z fazą i bez fazy, w trzech podstawowych kolorach: szarym, czarnym i czerwonym.

20,0cm 10,0cm

szary czarny czerwony

szary

czarny

czerwony


DrogBruk Katalog 2014 103/104

prostota

szarości


6 8 cm

cm

GRUBOŚĆ

GRUBOŚĆ

PRODUKTY PRZEMYSŁOWE www.drogbruk.pl KOSTKA BEZ FAZY

KOSTKA Z FAZĄ

BEHATON

PODWÓJNE T (2T)

To tradycyjna kostka brukowa o znacznej odporności na duże obciążenia. Ze względu na swój specyficzny kształt pozwalający na zazębianie się elementów, buduje nawierzchnie o dużej stabilności. Dzięki temu jest odpowiednia do zastosowania przy budowie rozległych powierzchni przemysłowych i komunikacyjnych. Kostka ta produkowana jest o wysokości 6 cm i 8 cm, w trzech kolorach: szarym, czarnym i czerwonym. Istnieje możliwość zakupu kostki z fazą i bez fazy.

20,0cm 16,5cm

szary czarny czerwony

szary

czarny

czerwony


DrogBruk Katalog 2014 105/106

BEHATON POŁÓWKA (1/2) 9,8cm 16,5cm

szary czarny czerwony

To element uzupełniający, znajduje zastosowanie przy wykańczaniu nawierzchni z kostki Behaton, jako zamknięcie ułożonej powierzchni.

BEHATON TELEFON (C) 20,0cm 16,5cm

szary czarny czerwony

Układając nawierzchnie z kostki brukowej Behaton, często potrzebujemy elementu zamykającego całość brukowanej nawierzchni, tym elementem jest BEHATON TELEFON.


PRODUKTY PRZEMYSŁOWE www.drogbruk.pl

EKO 19,5cm

19,5cm szary czarny czerwony

Cechą charakterystyczną tej kostki są wyraźnie zaznaczone dystanse, które powodują, że woda deszczowa bez problemu może wsiąkać w podłoże. Wypełnienie trawą lub kruszywem pustych przestrzeni pomiędzy kolejnymi elementami kostki nada powstałej aranżacji ekologicznego charakteru.

TOROWA 16,0cm

16,0cm szary czarny czerwony

To rodzaj kostki przeznaczony głównie na torowiska oraz do układania rozległych powierzchni przemysłowych. Kostka odporna na obciążenia dynamiczne i naprężenia spowodowane ruchem pojazdów szynowych. Produkt o wysokości 15 cm, produkowany jest w kolorach: szary, czarny, czerwony.


DrogBruk Katalog 2014 107/108

AŻUR 60,0cm 40,0cm

szary czarny czerwony

Płyta ażurowa tworzy stabilną i przyjazną środowisku nawierzchnię. Znajduje zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie istnieje potrzeba zbudowania powierzchni odwadniającej. Cechą charakterystyczną są szerokie spoiny i wycięte w środku otwory. Stosowana jest na parkingach, wjazdach do garaży, na drogach dojazdowych, placach oraz w celu umocnienia skarp.

OBRZEŻE 8,0cm 6,0cm

100,0cm

30,0cm 20,0cm

szary czarny czerwony

To produkt przeznaczony do wzmacniania krawędzi powierzchni utwardzonych. Oddziela powierzchnię alejek, chodników, wjazdów i terenów zielonych.

KRAWĘŻNIK

100,0cm 20,0cm 15,0cm

To element znajdujący zastosowanie w budownictwie dróg, ciągów komunikacyjnych i parkingów. Stosowany do ograniczania powierzchni jezdni i chodników oddzielając je od siebie.

30,0cm

szary czarny czerwony


PRODUKTY PRZEMYSŁOWE www.drogbruk.pl

KRĘGI 80,0cm 100,0cm 60,0cm 100,0cm

Znajdują zastosowanie przy budowie kanalizacji deszczowych, odwodnieniowych i sanitarnych.

RURA ZE STOPKĄ 30,0cm 40,0cm 50,0cm 60,0cm 100,0cm

Przeznaczona jest do budowy kanalizacji deszczowych, odwodnieniowych i sanitarnych oraz do przepustów drogowych.

b

ŚCIANKA OPOROWA

G

H

D

L

Element betonowy, który wykorzystywany jest, jako zakończenie przepustów drogowych. B


DrogBruk Katalog 2014 109/110

ABC BRUKOWANIA JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWĄ KOSTKĘ BRUKOWĄ? Kostka brukowa posiada nieograniczone możliwości. Swym kształtem pozwala wydobyć piękno otoczenia oraz stworzyć doskonałą harmonię człowieka z naturą. Na ryku dostępnych jest kilkanaście form i kolorów betonowych kostek brukowych, a przed wyborem właściwej należy dokładnie przemyśleć całość aranżacji wokół posesji. Kreując przestrzeń wokół domu powinniśmy uwzględnić charakter miejsca, upodobania użytkowników oraz kolorystykę elewacji budynków oraz dachu. Wybrana kostka brukowa powinna idealnie komponować się z całością. Przy wyborze kostki brukowej należy zwrócić przede wszystkim uwagę na planowany sposób użytkowania nawierzchni oraz rodzaj obciążenia ruchem pojazdów: • kostka o wysokości 6 cm przeznaczona jest dla ruchu samochodów osobowych • kostka o wysokości 8 cm dedykowana jest dla obciążenia ruchem samochodów ciężarowych oraz ciągników i maszyn rolniczych. Do ułożenie kostki będziemy również potrzebować narzędzi w postaci: zagęszczarki, gilotyny do cięcia kostki oraz sprzętu do usunięcia zbędnej ziemi pod wykonanie podbudowy /np. koparka/, dlatego warto rozważyć wynajęcie firmy brukarskiej do układania kostki, która fachowo wykona całość prac. JAK ZAPLANOWAĆ UŁOŻENIE KOSTKI? Wybór kostki brukowej to decyzja na długie lata. Aby ułatwić Państwu wybór stworzyliśmy dział projektowy, który fachowo doradzi, zaplanuje oraz wykona realistyczny projekt 3D lub 2D, w którym, oprócz kostki brukowej zostaną uwzględnione elementy małej architektury oraz zieleń. Nasi projektanci z uwagą wsłuchają się w Państwa potrzeby i upodobania; dołożą wszelkich starań, aby wykonany projekt odzwierciedlał Państwa osobowość, styl życia i spełniał stawiane mu oczekiwania. Przy zakupie już 150 m2 projekt wykonania jest gratis. Zaangażowanie projektanta w planowanie ułożenia kostki zagwarantuje Państwu uniknięcie błędów projektowych oraz uchroni przed zamówieniem niewłaściwej kostki. Zlecając projekt już przed rozpoczęciem prac brukarskich, będą Państwo w stanie wyobrazić sobie efekt końcowy. ETAPY WYKONYWANIA PRAC 1. Prace projektowe oraz wyznaczenie powierzchni, którą chcemy pokryć kostką. Etap ten polega na dokładnym wyznaczeniu powierzchni, na której ma zostać ułożona kostka brukowa oraz wyznaczeniu wysokości na jakiej ma znaleźć górny poziom nawierzchni. Prace te najlepiej wykonać to za pomocą sznurka i metalowych kołków (szpilek). Na tym etapie również uwzględnić należy sposób odwodnienia terenu czyli spadki poprzeczne i podłużne. 2. Korytowanie powierzchni - czyli przygotowanie miejsca pod ułożenie kostki. Praca ta polega na usunięciu w miejscu ułożenia kostki wierzchniej warstwy roślinności i humusu. W zależności od podbudowy jaką planujemy powinno to być na wysokość 20-80 cm (wysokość oraz rodzaj materiałów użytych do wykonania podbudowy zależy od grubości wybranej kostki oraz klasy gruntu rodzimego). Również na tym etapie należy pamiętać o uwzględnieniu spadków poprzecznych i podłużnych (optymalne spadki wahają się w granicach 0,5% - 3,0%).


ABC BRUKOWANIA www.drogbruk.pl

3. Wykonanie podbudowy – ma ona bardzo istotne znaczenie dla trwałości nawierzchni z kostki brukowej. O konstrukcji podbudowy decyduje przede wszystkim wielkość i rodzaj obciążeń, typ gruntu rodzimego oraz rodzaj użytego materiału stabilizującego podbudowę/ tłuczeń/. Podbudowę należy wykonać z materiałów niespoistych, na uprzednio zagęszczonym, ubitym podłożu (do wykonania podbudowy najczęściej stosuje się kruszywo łamane). Warstwa podbudowy powinna zostać równomiernie rozłożona i zagęszczona/ubita/. Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat jak powinna wyglądać podbudowa pod kostkę brukową /ilości podanego materiału mają charakter orientacyjny, ze względu na klasę gruntu rodzimego mogą one zostać zmienione. Uwaga: w końcowym etapie prac wykonywane jest zagęszczenie kostki, które powoduje jej obniżenie, dlatego należy to uwzględnić przy wykonywaniu podbudowy.

Schemat układania kostki o gr. 6cm UŁOŻONA KOSTKA gr. 6cm PODŁOŻE KOSTKI podsypka piaskowa frakcja 0-4, gr. 3-5cm PODBUDOWA • tłuczeń gr. 10cm • żwir 10cm GRUNT RODZIMY

Schemat układania kostki o gr. 8cm UŁOŻONA KOSTKA gr. 8cm PODŁOŻE KOSTKI podsypka piaskowa frakcja 0-4, gr. 3-5cm PODBUDOWA • tłuczeń gr. 20cm • żwir 10cm • beton 15cm GRUNT RODZIMY

WYKONANIE OBRAMOWANIA NAWIERZCHNI Układanie kostki brukowej należy rozpocząć od wkopania obrzeży lub krawężników betonowych, które będą wyznaczały nam powierzchnie z kostki brukowej. Obrzeża lub krawężniki należy wykonać na fundamencie z półsuchego betonu. Właściwe zamocowanie krawężników ma bardzo istotne znaczenie dla stabilności całej powierzchni z kostki, gdyż muszą one przenosić obciążenia powstałe podczas poruszania się pojazdów. Przy układaniu krawężników bądź obrzeży należy pamiętać, żeby szerokość drogi odpowiadała wielokrotności szerokości kostki, tak aby na etapie układanie nie było konieczności przycinania kolejnych kostek.


DrogBruk Katalog 2014 111/112

WYKONANIE PODSYPKI Kolejnym ważnym elementem przy układaniu kostki jest wykonanie podsypki piaskowej lub cementowo – piaskowej. Zagęszczoną warstwę tę wyrównujemy np. przy pomocy deski. Należy pamiętać, aby układając kostkę nie chodzić po wykonanej podsypce. Właściwe wykonanie podsypki piaskowej pozwala zniwelować niewielkie nierówności w wysokościach kostek /dopuszczalna tolerancja grubości kostek przewidziana w normie to „+” „-'' 3 mm /

ZASADY PRZY UKŁADANIU KOSTKI 1. Przy układaniu kostki należy bezwzględnie stosować zasadę układania kostki jednocześnie z 3 palet – pozwala to na zminimalizowanie różnic w kolorystyce kostki. 2. Kierunek układania kostki powinien być przeciwny do zaplanowanych ciągów komunikacyjnych – większa powierzchnia znajdująca się pod naciskiem kół powoduje, że lepiej rozkładają się obciążenia i w miejscach, gdzie stale poruszają się pojazdy. Kostka w tych miejscach nie będzie się obniżać. 3. W przypadku konieczności docinania kostki w miejscu, gdzie kostka łączy się z obrzeżem bądź krawężnikiem należy pamiętać, aby docięte kawałki nie były zbyt wąskie- optymalnym jest stosowanie zasady, że docięty kawałek nie powinien być mniejszy niż połowa normalnej wielkości kostki. 4. Układając kostkę należy pamiętać, aby pomiędzy sąsiadującymi kostkami pozostawić wolną przestrzeń tzw. fugi (szerokość 2-5 mm). Fugi powinny zostać wypełnione piaskiem o frakcji ok 0,2 mm ZAGĘSZCZENIE NAWIERZCHNI Na końcu prac ułożoną suchą nawierzchnię z kostki zasypujemy drobnoziarnistym suchym piaskiem, który wmiatamy w fugi pomiędzy poszczególnymi kostkami. Następie całość powierzchni ubijamy za pomocą zagęszczarki z zamontowaną okładziną gumową, aby nie uszkodzić powierzchni kostki. Zagęszczenie powinno być przeprowadzone na całej ułożonej powierzchni. Powstałe ubytki w piasku powinny być uzupełniane. KONSERWACJA KOSTKI Aby kostka zachowały ładny wygląd, należy w razie potrzeby zamiatać i czyścić wodą z węża lub za pomocą myjki ciśnieniowej. Na rynku dostępne są również środki do czyszczenia i impregnacji i kostki, których możemy używać. Zaimpregnowanie kostki spowoduje wzmocnienie koloru. W okresie zimowym niezalecane jest stosowanie na powierzchni kostki środków rozmrażających, gdyż może spowodować to odbarwienia. Aby nie uszkodzić kostki, nie należy również podczas odśnieżania używać ostro zakończonych narzędzi.


Z uwagi na specyfikę druku, kolory przedstawione w katalogu mogą różnić się od rzeczywistych kolorów produktów.


DROG-BRUK A.P.Szczerek Sp. J. ul. Polna 29, 98-235 BĹ‚aszki tel./fax: +48/ 43 829 15 82 e-mail: info@drogbruk.pl www.drogbruk.pl

Drogbruk katalog 2014 kostka brukowa  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you