Page 1

K체ttekoldelahendused

Energias채채stlikud lahendused Terca tellistest

(Terca t채istelliste valik ja kasutamine)


Fassaadilahendused Küttekoldelahendused

Maastikulahendused

Katuselahendused

Terca kaubamärgi all pakume laia valikut keraamilisi telliseid. Tellis annab omanikule ja arhitektile piiramatud võimalused isikupärasteks lahendusteks ja rikkalikuks vormikeeleks. Tellise eelisteks fassaadimaterjalina on unikaalne välimus, põlisus, turvalisus ja säästlikkus. Tellistest ehitatud kaminatest, ahjudest, soemüüridest, pliitidest ja korstnatest on kogunenud rohkelt positiivseid kogemusi. Lai värvi-, pinna- ja mõõtude valik võimaldab teostada erinevaid sisekujunduslikke lahendusi vastavalt kodu arhitektuurile. Lisaks puhta vuugiga laotud kolletele saab kasutada krohvitud, segukihiga võõbatud ja värvitud lahendusi. Massiivsena laotud tellistest küttekolle kogub energiat ja ühtlustab eluaseme soojusbilanssi isegi kütmata.

Penter nime all pakume laia valikut klinkersillutustelliseid. Sillutustellis on läbinisti looduslik ehitusmaterjal ja sobib sillutiseks nii linnamaastikku kui aiakompleksi. Suured pinnad lasevad ennast huvitavalt liigendada ning omandavad uusi võluvate vaatenurkadega proportsioone. Tänu rohketele paigaldusmustritele on kõnni- ja sõiduteede, väljakute, trepiastmete ja terrasside kujundamise võimalused piiramatud. Peaaegu paakumispiirini põletamisel tekib eriti vastupidav tellis, mis talub karme ilmastikumõjusid ja suurt mehaanilist koormust, mille värv on igikestev ning mis on ka happe-, soola- ja õlikindel. Sillutustelliseid on lihtne hooldada ja tänu veidi krobelisele pealispinnale on sellel mugav ja ohutu kõndida.

Koramic kaubamärgi all pakume kõige laiemat valikut savist katusekive Euroopas − üle 45 profiili, palju erinevaid värve, pinnaviimistlusi (naturaalne, glasuuritud ja angoobeeritud) – erikive ja lisatarvikuid. Igal neist on oma iseloom, mis muudab iga kodu isikupäraseks. Wienerberger aitab viia ellu unistusi mugavatest, turvalistest ja ilusatest kodudest. Materjal on vastupidav ja kvaliteetne ning säilitab oma väärtuse väga pikaks ajaks. Kaasaegne tootmistehnoloogia võimaldab anda igale tootele iseloomuliku välimuse ja kordumatu pinna. Koramic jälgib turu vajadusi ja pakub uutele põlvkondadele uusi tooteid. Kõige uuemateks kasutusvaldkondadeks on seina välisvooderdused ja kumerad katusestruktuurid. Koramic – kõik vajalik täiusliku kivikatuse ehitamiseks.


Seinalahendused Porotherm nime all pakume keraamiliste kärgplokkide, silluste ja vahelagede süsteemi. Keraamilistest plokkidest maja on juba olemuselt tervislik ja looduslik elukeskkond. Tellismaja elanik teab, et seal on meeldiv sisekliima! Porotherm kärgplokkidesüsteem võimaldab ehitada kiiremini kui teiste sarnaste ehitusmaterjalidega. Punn-soon ühendusega püstvuuk teeb ehitamise lihtsaks, kiireks ja ökonoomseks. Lisaks on seinte hoolduskulud minimaalsed ja hea soojusisolatsioon ja tuulekindlus hoiavad kokku energiakulusid. Ploki lugematud poorid muudavad seinad hingavaks ja helikindlaks ning tagavad hea soojusmahtuvuse ja aurujuhtivuse. Pikk kasutusiga ja kõrge edasimüügiväärtus teevad tellismajast turvalise investeeringu, mis kestab põlvest põlve.

Wienerberger AS on maailma suurim keraamilisi ehituslahendusi valmistav ettevõte, kes pakub kvaliteetseid: ■ Terca fassaadi- ja küttekoldelahendusi (fassaadi-, ahju- ja korstnatellised) ■ Penter maastikulahendusi (klinkersillutustellised ehk tänavakivid) ■ Koramic katuselahendusi (keraamilised katusekivid ja tehnilised tarvikud) ■ Porotherm seinalahendusi (keraamilised kärgplokid ja sillused) Parima ülevaate meie tootevalikust saad meie näidistesaalist! Oled omanik, pottsepp, arhitekt, ehitaja või lihtsalt huviline, siis külasta meie näidistesaali. Oleme Teie jaoks teinud näidistesaali, kust leiate tunduvalt suurema tootevaliku, kui kauplustes ja aitame Teid professionaalse konsultatsiooniga. Ootame Teid Tallinnas, Peterburi tee 46, Susi Bürookeskuse II korrusel, esmaspäevast reedeni kell 9:00 - 16:00.

3

Wienerberger AS koos oma kahe esindusega Eestis ja Leedus, kuulub Wienerberger Group’i, mis on oma 215 tehasega 30 riigis maailma suurim telliseja Euroopa suurim katusekivide tootja. Eestis kuulub Wienerberger Group’ile moderne tellisetehas Aseris, mis oli rajatud 2006. aastal ning mille tootmisvõimsus ületab 50 miljonit tellist aastas. Lisaks viimistlustellistele valmistatakse tehases ka täistelliseid ahjude, kaminate ja korstnate ehitamiseks. 2011. aastal alustasime klinkersillutustelliste tootmist ka Aseri tehases, mida toodame kolmes erinevas värvitoonis ja kahes pinnaviimistluses. Rahuldamaks jätkuvalt suurenevat nõudlust loodusliku ja samas ainulaadsete omadustega ehitusmaterjali järele, toome Eestisse telliseid, sillutustelliseid, katusekive ja kärgplokke ka Soome, Saksamaa, Hollandi, Belgia ja teiste Euroopa riikide tehastest. Aseri tellisetehase suur võimsus võimaldab varustada kogu Baltikumi. Lisaks Eestile saame suurendada tarneid ka Lätti, Leetu ja Venemaale, kindlustades seeläbi piirkonnas oma turupositsiooni.


Küttekoldelahendused Müüritud küttekolded Küttekolle on kodu süda!

Küttekolded lisavad hubasust

Elav tuli sinu tellisahjus lisab hubasust ning vabastab stressist. Tellis on vastupidav looduslik, soe ja inimsõbralik materjal. Tellistest müüritud küttekolletest – kaminatest, ahjudest, soemüüridest, pliitidest, samuti ka telliskorstnatest – on aegade jooksul ladestunud rohkesti positiivseid kogemusi. Järjest enam kogub populaarsust keskkonda säästev ja arukas tarbimine, eelistades kodumaiseid, looduslähedasi ja ökoloogilisi tooteid ja lahendusi.

Küttekolded loovad soojust ning meeleolu, siluvad temperatuuride kõikumisi ning hoiavad ruumis niiskustasakaalu. Kamin ja ahi on tähtsad sisustuselemendid ning seetõttu on oluline, kuidas näeb välja kodu südameks valitud küttekolle. Soojussalvestiga küttekolle on üks osa eramaja säästlikust kütmisest.

Tellis on läbinisti looduslik ehitusmaterjal ning puidu põlemisel saadav energia kõike keskkonnaohutum. Lisaks sellele on mõlemat neist meie kodumaal pakkuda – valdav osa Terca keraamiliste telliste tootevalikusse kuuluvatest fassaadi-, ahju- ja korstnatellistest toodetakse Aseris. Tellistest laotud kolle on keskkonnasõbralik soojusallikas. Lisaks sellele on müüritud tulekoldel head soojust salvestavad omadused, mistõttu püsivad eluruumid kaua soojad ning kütmiseks kuluv energia on minimaalne, mis teeb tellistest müüritud ahju, kamina ja pliidi säästlikuks soojaallikaks.

Tellistest ehitatud küttekolded salvestavad soojust ning hoiavad seega kokku energiakulutusi. Soojustsalvestav kamin töötab ka kodu lisa- ning asesoojussüsteemina. Kui soovid oma koju korralikku leivaahju, kaminat, pliiti või aeda välikööki koos kamina, grillahju või suitsuahjuga, siis on Terca tellised parim lahendus. Isikupärasus ja sobivus arhitektuuriga Tellistest küttekolde võib ehitada just enda ootusi ja vajadusi arvestades. Nii on võimalik ehitada ainulaadne küttekolle, mida alati ei võimalda valmistoodang. Terca telliste lai värvi-, pinna- ja mõõtude valik pakuvad võimalusi teostamaks erinevaid sisekujunduslikke lahendusi vastavalt kodu arhitektuurile.

4

Puhta vuugiga laotud küttekoldele lisaks võib kasutada krohvitud, segukihiga võõbatud ja värvitud lahendusi. Hea soojussalvestamine ja ühtlane „soojajagamine”

Terca tellistest laotud tulekoldel on head soojust salvestavad omadused. Sellise küttekolde hea soojasalvestusvõime on tingitud peale materjali omaduste ka konstruktsiooni kogumassist. Massiivsena laotud tulekolle kogub energiat ja ühtlustab eluaseme soojusbilanssi isegi kütmata. Suhteliselt madala pinnatemperatuuri tõttu annab tellistest laotud tulekolle sooja aeglaselt ja kaua. Samuti on see turvaline, kuna temperatuur ei tõuse häirivalt kõrgeks ka pika kütmisperioodi jooksul. Tõhus põlemine ja hea kasutegur Tellis kannatab kõrgeid temperatuure. Laotud telliskoldes on võimalik saavutada puhta põlemise eelduseks olev kõrge temperatuur, isegi kuni 800-900ºC. Kuna puidu põlemisel eralduvad gaasid põlevad lõpuni, on lõõri juhitavate põlemisgaaside temperatuur suhteliselt madal ja tulekolde kasutegur seega kõrge, ulatudes lausa 85-90%-ni.


Küttekollete kasutamine ja hooldus Tulekolde kuivamine ja kasutusele võtmine Küttekolde valmides tuleb lasta sellel õhu käes kuivada umbes kaks nädalat, hoides täiesti avatuna ka lõõre ning uksi. Kuivatamisel võib abiks võtta ka soojapuhuri. Peale kuivatamist alustatakse küttekolde ettevaatliku kütmisega, kasutades väikseid puukoguseid kord päevas ühe nädala jooksul. Kütmine • Kontrollitakse, et tuharuum ei ole täis. • Puud laotakse horisontaalselt kolderuumi restile risti ning vahele asetatakse süütamisainet. • Kui küttekolle on seisnud pikka aega kasutamata, võib lõõris tõmbe tekkimiseni põletada veidi paberit. • Süüdatakse tuli. Uksed suletakse siis, kui puud on süttinud. Uste õhuvahed hoitakse lahti. Vajalikul määral tuleb anda põlemisõhku, paotades tuharuumi uksi, leivaahjudes ka söeaugu uksi. • Kuna korstna väljatõmme põhjustab puuküttega küttekolde tõmbe, reguleeritakse põlemist õhuvõtuavade, mitte suitsulõõri siibri abil. • Puude tarbetut kohendamist tuleb vältida, kuna see häirib põlemise tasast kulgu.

• Lõõrid ning õhuvõtuavad suletakse siis, kui süsi hakkab tuhmuma ning pole enam näha sinist leeki. Vajaduse korral eemaldatakse söed ahjust. • Kui erandolukorras vajatakse rohkem soojust, on säästlikum põletada kaks tavalist sületäit mõnetunnise vahega, kui lisada vastav hulk puid järjest tulekoldesse. Mõistlik on põletada hommikul ning õhtul üks sületäis puid. • Kui puid põletatakse nii, et pöördsiiber on lahti, peavad olema avatud ka küttekolde uksed. • Külmas seisnud küttekolde (näiteks talvel suvilas) kütmist tuleb alustada ettevaatlikult ning aeglaselt. Hooldamine Kõige tähtsam hooldusvõte on tuha eemaldamine! Tuhk eemaldatakse alati enne kui tuhapind ulatub restini. Järgmine tähtis hooldusvõte on tahma eemaldamine. Tavaliselt piisab korstnapühkija tehtud puhastusest. Vältimaks roostetamist on soovitav määrida küttekolde metallosi vahetevahel soolatu toiduõliga. Vinguhoiatus Hõõguvatest tukkidest tõuseb vingu, mis on eluohtlik, lõhnatu ning nähtamatu gaas. Tuha sisse jäänud tukid säilivad kaua aega hõõguvate ning ohtlikena.

5

Koldeesine põrandakate Tahke kütusega köetava kütteseadme kolde suu ees peab olema kas mittepõlevast materjalist põrand või põleva põrandakatte puhul mittepõlev kate (näiteks plekk, kivi, klaas vms) järgmiste mõõtmetega: • uksega kolde puhul peab mittepõlev põrandakate ulatuma ukseava servast kummalegi poole 100 mm ja vähemalt 400 mm koldesuust (arvestades kolde esiservast); • ukseta kolde puhul: 150 mm mõlemale poole ja vähemalt 750 mm kolde esiservast eemale; • kui koldel on esiservas 50 mm kõrgune ääretõke või kui kolde sügavus on üle 750 mm, siis peab mittepõlev põrandakate ulatuma koldesuu esiservast minimaalselt 600 mm eemale. Kütuse hoidmine küttekolde läheduses Kütust tuleb hoida selleks ettenähtud ruumis. Kütusekogust, millest piisab kuni kaheks küttekorraks, võib hoida kütteseadme läheduses. Kütuse hoiustamisel peab olema tagatud et selle pinnatemperatuur ei ületaks 80 ºC. Kütust ei tohi hoida kütteseadme peal ja hoiustamisruumi seina temperatuur ei tohi ületada 80 ºC.


Küttekoldelahendused Müüritud telliskorstnad

Energiatõhus telliskorsten on kõige soodsam! Tellistest müüritud korstna valimiseks on mitmeid häid põhjendusi: • Telliskorsten on kõige soodsam! • Tellistest müüritud korsten on ainuke korsten, mis salvestab soojust ja annab seda aeglaselt eluruumi edasi! • Telliskorsten on kui lisa soojusallikas, mis talletab hästi soojust! • Tellistest laotud korstna soojusvõimsus on kolmekordne võrreldes moodulkorstnatega (tõestatud katsetega)! • Telliskorsten soojendab ka ülemist korrust! • Tellistest korsten on tulekindel!

6

1

Mitteköetav ruum

2

Külmakindlad auk- või käsivormitellised ning Safari täistellised (VAT, KVT, VTT Safari/Rosso)

3

Soojasalvestavad täistellised (VTT, PTT) ja VAT auktellised

4

Köetav ruum


Müüritud telliskorstna ehitamine Massiivne telliskorsten töötab tõhusa soojussalvestina. Tulekolde tüübist ja ehituse arhitektuurist sõltuvalt on korstnal soojuse akumuleerijana palju positiivseid omadusi. Koldele järgnev müüritud korsten töötab tõhusa soojakogujana, suurendades veelgi tulekolde kasutegurit. Seevastu „kergele” koldele (malmkamin, pliit jne) liidetud massiivne telliskorsten moodustab märkimisväärse soojuse salvestaja. Selliselt pikeneb ka soojaloovutusaeg, millega omakorda kaasneb vajadus harvem kütta. Mitmekorruselistes hoonetes töötab laotud korsten hea „soojajagajana” ülemistele korrustele, suurendades koldest saadava energia paremat kasutamist kogu maja energiasäästu, mis uuringute järgi on selgelt väljenduv juba ühe kütteperioodi jooksul. NB! Enne telliskorstna ehitamise alustamist tuleb hoolikalt tutvuda tuleohutusnõuetega! 1. Telliskorsten rajatakse mittepõlevale vundamendile arvestades tulevasi koormusi. 2. Kaitseks maapinna niiskuse eest paigaldatakse vundamendi ja müüritise vahele hüdroisolatsioon. 3. Korstna paigaldus peab tagama korstna vaba vertikaalsuunalise liikumise (soojus-paisumise), ilma korstnat ja teda ümbritsevaid konstruktsioone kahjustamata. 4. Lõõride arv peab vastama kütteseadmete arvule. Üldjuhul nähakse igale kütteseadmele ette eraldi suitsulõõr. Kui need asuvad ühel ja samal korrusel, võib ühte lõõri ühendada maksimaalselt kaks kütteseadet, mille väljundgaaside temperatuur on alla 400ºC ja milles põletatakse ühesugust kütust. 5. Köetavas ruumis olev korstnaosa müüritakse täistellistega ja elastse mördiga (näiteks savimördiga), et vältida võimalikke soojusliikumisest tingitud pragusid. 6. Mitteköetavas ruumis (näiteks külmal pööningul) asuva korstna osa ja korstnapits (osa, mis ulatub katusest välja) laotakse külmakindlatest tellistest (külmakindlusklass F2) ja müüriseguga M100/600, kuna deformatsiooni liikumised on väiksed, aga oht külmakahjustusteks on suurem. 7. Müüritud korstna ülemine ots kaitstakse ilmastiku mõjude eest A1 tuletundlikkusklassi materjalist korstna mütsiga, mis peab olema avatav või eemaldatav korstna pühkimiseks. Kattematerjaliks võivad olla valatud betoondetailid ja alumiinium- või roostevabaplekk, mis ulatub vähemalt 3 cm üle müüritise ja on varustatud „veeninaga“.

8. Kohtades, kus korsten puutub kokku tuleohtlike materjalidega, nagu puidust laest läbiminek, kasutatakse isoleerimiseks tavaliselt mineraalvilla.

Lõõride arv ja suurused

Üldjuhul ühendatakse iga küttekolle omaette suitsulõõriga. Kaks samal korrusel olevat küttekollet, milles põletatakse ühesugust küttust, võib ühendada sama lõõriga liitmisel vähemalt 1m kõrguste vahega. Sel juhul varustatakse kumbki küttekolle eraldi suitsusiibriga. Lõõriga liituva küttekolle võimsus või kahe küttekolde koguvõimsus võib olla kuni 120 kW ja suitsugaaside temperatuur kuni 350ºC. Korsten tuleb ehitada selliselt, et selle seinte vaba välispinna temperatuur ei ületaks 80ºC. Tavatingimustes ühe toa kütmiseks ettenähtud kuni 3,5 kW võimsusega väikesed ahjud ja pliidid töötavad hästi poolekivilõõriga (~200cm2). Sel juhul peab lõõri sisepind olema eriti sile! Kahe ja kolme toa kütmiseks määratud kaminahjudele, ahjudele ja leivaahjudele, kus võidakse korraga põletada 5–10 kg puid, on sobiv ühekivilõõr (~400cm2). Kaminal või muu lahtise suudmega küttekoldel peab olema vähemalt ühekivilõõr. Ventilatsioonilõõrid on üldjuhul poolekivilõõrid. Täpse materjalikulu (erinevad tellised ja mört) arvutamiseks võib kasutada korstnakalkulaatorit kodulehel www.wienerberger.ee

56 tk/jm

70 tk/jm 147 tk/jm

91 tk/jm

119 tk/jm

126 tk/jm

105 tk/jm

168 tk/jm

– poolekivilõõr (~200cm2) kuni 3,5kW võimsusega väikesed kütteahjud ja pliidid, ventilatsioonilõõrid – ühekivilõõr (~400cm2) kaminad, kaminahjud, kütteahjud, leivaahjud Lõõride tüübid ja telliste kulu (arvestatud 10mm paksuse vuugiga ja 5% kaoga)

7


K체ttekoldelahendused Ahjud ja kaminad

Tellis: Terra sile Meister: Meelis Vaiksaar

Tellis: punane sile Meister: Urmas Feldmann

Tellis: punane sile Meister: Jaan P채채so

8


Tellis: PTT65 helepunane sile (sisemine osa) Meister: Kerri Koppel

Tellis: PTT65 helepunane sile (sisemine osa) Meister: Heino Soon

Tellis: PTT65 helepunane sile (sisemine osa) Meister: Ain Pello

9


K端ttekoldelahendused Ahjud ja kaminad

Tellis: redutseeritud punane sile Meister: Aivar Karpson

Tellis: Rosso ja Terra-kirju Riff Meister: Raul Rannus

Tellis: Terra Antiik, PTT65 helepunane sile (sisemine osa) Meister: Ants Paberits

10


Tellis: Kuura sile rea- ja kumertellised, PTT65 helepunane sile (sisemine osa) Meister: Egert Steinberg

Tellis: Strobloem Meister: Valdis Laur

Tellis: PTT65 helepunane sile (sisemine osa) Meister: Kerri Koppel

11


K端ttekoldelahendused Pliidid ja soem端端rid

Tellis: Orchidee Rose Meister: Ain Pello

Tellis: punane sile Meister: Eino Moosel

Tellis: redutseeritud punane sile Meister: Urmas Feldmann

12


Välikaminad ja grillid

Tellis: Orchidee Rose Meister: Sulev Kitsik

Tellis: St. Paul’s Meister: Veikko Martin

Tellis: punane harjatud Meister: Agris Mühlberg

13


Küttekoldelahendused Täistellised

Nimetus

Safari

Nimetus

Safari

Nimetus

Rosso*

Värvus

kollakas

Värvus

kollakas

Värvus

kollakasroosa

Pind

sile

Pind

klombitud*

Pind

sile

Tingtähistus

FTT, FTT M

VTT, VTT M

Tingtähistus

VTT, VTT P

Tingtähistus

FTT, FTT M

VTT, VTT M

Mõõtmed, mm

250x85x65

250x120x65

Mõõtmed, mm

250x120x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

250x120x65

Külmakindlus

Klass F2

Külmakindlus

Klass F2

Külmakindlus

Klass F2

Nimetus

Helepunane

Nimetus

Punane

Nimetus

Punane

Värvus

helepunane

Värvus

Aseri punane

Värvus

Aseri punane

Pind

sile

Pind

sile

Pind

Antiik

Tingtähistus

PTT

Tingtähistus

FTT, FTT M

VTT, VTT M

Tingtähistus

FTT

VTT, VTT M

Mõõtmed, mm

250x120x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

250x120x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

250x120x65

Külmakindlus

Klass F0

Külmakindlus

Klass F0

Külmakindlus

Klass F0

Nimetus

Punane

Nimetus

Punane

Nimetus

Red. punane

Värvus

Aseri punane

Värvus

Aseri punane

Värvus

punase-pruunikirju

Pind

Riff

Pind

Antiik-klombitud*

Pind

sile

Tingtähistus

FTT, FTT M*

Tingtähistus

FTT, FTT P

VTT, VTT P

Tingtähistus

FTT, FTT M

VTT, VTT M

250x120x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

250x120x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

Külmakindlus

VTT, VTT M* 250x120x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

Klass F0

Külmakindlus

Klass F0

Külmakindlus

Klass F0

Nimetus

Terra

Nimetus

Terra

Nimetus

Terra

Värvus

pruun

Värvus

pruun

Värvus

pruun

Pind

sile

Pind

Antiik*

Pind

Antiik-klombitud*

Tingtähistus

FTT

VTT

Tingtähistus

FTT

Tingtähistus

FTT, FTT P

Mõõtmed, mm

250x85x65

250x120x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

Mõõtmed, mm

250x85x65

Külmakindlus

Klass F0

Külmakindlus

Klass F0

Külmakindlus

Klass F0

14


Terca telliste kasutamine küttekolletes ja korstnates Ahjud ja kaminad Pliidid, soemüürid ja lesod

kõik VTT tellised 250x120x65mm

PTT tellis

250x120x65mm

kõik FTT tellised 250x85x65mm

kõik KVT tellised

215x103x65mm

Korstnad

köetav osa

(korstnajalg siseruumis)

kõik VTT tellised 250x120x65mm

kõik VAT tellised 250x120x65mm

PTT tellis

250x120x65mm

mitteköetav osa

(korstnapits, külm pööning)

VTT Safari/Rosso tellised 250x120x65mm

kõik VAT tellised

250x120x65mm

kõik KVT tellised 215x103x65mm

Välikaminad ja -grillid Suitsuahjud

VTT Safari/Rosso tellised 250x120x65mm

kõik VAT tellised 250x120x65mm

kõik FAT tellised 250x85x65mm

kõik KVT tellised 215x103x65mm

Terca keraamiliste telliste kasutamistemperatuur kuni 700°C (tagavad temperatuuriklassi T600).

VTT vääriktäistellis

VAT viimistlusauktellis

PTT pottsepatäistellis

FTT formaattäistellis

* Tellimustooted

- külmakindlad täistellised

Külmakindlaid täistelliseid (klass F2) saab kasutada ka välitingimustes! Külmakindlusklassiga F0 tellised on ettenähtud kasutamiseks VAID kaitstuna ilmastiku mõjudes. Kasutamisel ja ladustamisel on vaja kaitsta neid märgumise eest! Välikaminate/grillide ehitamiseks kasutage külmakindlaid telliseid (VAT, FAT, KVT, VTT Safari/Rosso). Ahjude/kaminate välisvoodri ehitamiseks saab kasutada laiema värvusevalikuga fassaadiauktellised. Fassaadiauktelliste valiku leiab Terca fassaaditelliste kataloogist. FTT M; VTT M - kumera nurgaga tellised FTT P; VTT P - klombitud nurgaga tellised

15

FAT fassaadiauktellis

KVT käsivormitellis


Wienerberger AS

N채idistesaal ja lisainfo:

Kordoni 1 Aseri 43401, Eesti

Peterburi tee 46 Tallinn 11415, Eesti

Tel +372 334 2130 Faks +372 334 2131 aseri@wienerberger.com www.wienerberger.ee

Tel +372 618 1900 Faks+372 618 1901 tallinn@wienerberger.com www.wienerberger.ee

Toodete kvaliteet vastab standardi EVS 771-1:2011 n천utele.

02/14 1.0

Wienerberger AS juhtimiss체steem vastab standardi ISO 9001:2008 n천utele.

Энергосберегающие решения из кирпичей Terca (Ассортимент и использование полнотелых кирпичей Terca)  

Энергосберегающие решения из кирпичей Terca (Ассортимент и использование полнотелых кирпичей Terca)