Skip to main content

7254481_Hemköp Skogsbo_V39

Page 1

SKOGSBO givetvis


Bläddra i:

Veckans reklamblad

SKOGSBO givetvis


VECKANS BÄSTA PRISER! Priserna gäller på Hemköp Avesta Skogsbo v39, 21/9-27/9 2026

VECKANS

KLIPP!

15:-

10:-

/st

/st

Smörgåspålägg Garant, 80-120g, flera sorter, gäller ej Prosciutto, Rostbiff, ekologiskt, jmf-pris 125,00-187,50/kg Lägsta 30-dagarspris 22,66-24,94/st

2 FöR

99:-

Styckglass Sia Glass, 40-210ml, flera sorter, jmf-pris 10,00/st Lägsta 30-dagarspris 11,40-29,30/st

89:-

/st

Kaffe Löfbergs, 450g, flera sorter, malet, gäller även ekologiskt, jmf-pris 110,00/kg Max 2 köp

Kycklingbröstfilé, Kycklinglårfilé Kronfågel, 900g, Sverige, färsk, jmf-pris 98,89/kg

1/18


Delikatesser och godsaker

Beställ catering online Klicka här

SKOGSBO

GIVETVIS


45:-

129:-

/st

/kg

Svenskt smör Arla, 500g, normalsaltat fetthalt 82%, gäller ej laktosfritt, ekologiskt, jmf-pris 90,00/kg Max 5 köp Lägsta 30-dagarspris 63,30/st

Färsk laxfilé ASC Falkenberg, ca 1,4kg, odlad Norge, Salmo salar, hel sida, vakuumförpackad, jmf-pris 129,00/kg

20:-

18:-

/kg

/st

Yoggi Arla, 1kg, flera sorter, fetthalt 0,1-2%, gäller ej laktosfri, jmf-pris 18,00/kg Lägsta 30-dagarspris 25,60-27,30/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Satsumas Spanien, klass 1, jmf-pris 20,00/kg

2/18


Endast onsdag!

10:-

Endast onsdag!

/st

10:-

/st

Falukorv

Bacon

Garant, 300g, jmf-pris 33,33/kg Max 3 köp Lägsta 30-dagarspris 12,00/st

Garant, 140g, skivat, tärnat, jmf-pris 71,43/kg Max 5 köp Lägsta 30-dagarspris 12,00/st

Endast onsdag!

2 FöR

10:-

Endast onsdag!

/st

Krossade, Passerade tomater

Potatissallad

Eldorado, 290-500g, gäller även skivade champinjoner, jmf-pris 10,00-29,41/kg

Redo, 400g, jmf-pris 25,00/kg Lägsta 30-dagarspris 16,56/st

Endast onsdag!

10:-

10:-

Endast onsdag!

/st

10:-

/st

Riven Gouda Eldorado, 200g, fetthalt 28%, jmf-pris 50,00/kg Lägsta 30-dagarspris 19,80/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Mozzarella Granarolo, 125g, gäller ej minimozzarella, buffelmozzarella, jmf-pris 80,00/kg

4/18


Endast onsdag!

10:-

Endast onsdag!

/st

10:-

/st

Vetemjöl Strösocker

Kungsörnen, 1kg, gäller ej Durumvetemjöl, jmf-pris 10,00/kg Lägsta 30-dagarspris 17,93/st

Garant, 1kg, jmf-pris 10,00/kg Lägsta 30-dagarspris 17,93/st

Endast onsdag!

4 FöR

10:-

Endast onsdag!

10:-

/st

Nudlar Vetekaka

Eldorado, 85g, flera sorter, jmf-pris 29,41/kg Max 1 köp

Endast onsdag!

Garant, 450g, jmf-pris 22,22/kg

10:-

Endast onsdag!

/st

10:-

/st

Fryst mango Risgröt, Bruna bönor, Ärter … Felix, 500g, jmf-pris 20,00/kg Lägsta 30-dagarspris 14,14-16,04/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Garant, 225g, gäller ej ekologisk, jmf-pris 44,44/kg Lägsta 30-dagarspris 21,72/st

5/18


10:-

/st

Endast onsdag!

+pant

/st

Läsk 1,5l Coca-Cola, Fanta, Sprite, 1,5l, flera sorter, jmf-pris 6,67/l +pant Max 10 köp

Endast onsdag!

10:-

Endast onsdag!

/st

10:-

/st

Pan Pizza Tutti Frutti, Tyrkisk Peber

Billys, 170g, flera sorter, djupfryst, gäller ej Sweet, jmf-pris 58,82/kg Max 10 köp Lägsta 30-dagarspris 15,09/st

Fazer, 150-180g, flera sorter, jmf-pris 55,5666,67/kg Lägsta 30-dagarspris 20,77-21,72/st

Endast onsdag!

10:-

Endast onsdag!

/st

3 FöR

10:-

Chilinötter, Salta jordnötter Garant, gäller Chilinötter 150g, Salta jordnötter 250g, jmf-pris 40,00-66,67/kg Max 5 köp Lägsta 30-dagarspris 18,88/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Munkar Dafgårds, 63g, gäller vanilj, äpple, jmf-pris 52,86/kg

6/18


Endast onsdag!

10:-

Endast onsdag!

/st

10:-

/st

Matlåda Nordiska plast, gäller 1,1l, flera färger, jmfpris 10,00/st

Endast onsdag!

10:-

/st

Flytande tvål Vit avfallspåse 25-pack Fixa, 30l, med knythandtag, jmf-pris 0,40/st Lägsta 30-dagarspris 24,50/st

Endast onsdag!

2 FöR

10:-

Mevolution, 300ml, flera sorter, jmf-pris 33,33/l Lägsta 30-dagarspris 14,95/st

Endast onsdag!

2 FöR

10:-

Tandborste Mevolution, 1-pack, flera sorter, jmf-pris 5,00/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Bajspåsar 50-pack First Price, jmf-pris 0,10/st

7/18


10:-

Endast onsdag!

/st

Svensk gurka Sverige, klass 1, gäller ej ekologisk, jmf-pris ca 32,26/kg

Endast onsdag!

10:-

Endast onsdag!

/st

/st

Svenska röda äpplen

Blommande miniväxt

1kg, Sverige, klass 1, i påse, jmf-pris 10,00/kg

7cm

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

10:-

8/18


18:-

10:-

/st

/kg

Röd spetspaprika

Vitkål

200g, land se förp., klass 1, jmf-pris 90,00/kg

Sverige, klass 1, hel, gäller ej ekologisk, jmfpris 10,00/kg

10:-

149:/st

/st

Potatis 900g, Sverige, klass 1, i påse, gäller fast, mjölig, gäller ej ekologisk, jmf-pris 11,11/kg

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Säsongsbukett

9/18


85:-

1995

/kg

/st

Präst, Herrgård, Grevé Arla, ca 670g, mellanlagrad, mild, fetthalt 2831%, jmf-pris 85,00/kg Lägsta 30-dagarspris 117,00/kg

2995 /st

Kaviar

Feta

Kalles, 250-300g, flera sorter, jmf-pris 99,83119,80/kg Lägsta 30-dagarspris 35,91/st

Zeta, 150g, fetthalt 23%, jmf-pris 133,00/kg Lägsta 30-dagarspris 24,00/st

25:-

/st

25:-

/st

Prosciutto Crudo Garant, 80g, jmf-pris 312,50/kg Lägsta 30-dagarspris 39,70/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Grötlimpa, Lantbröd Tranbär Östras, 600-700g, jmf-pris 35,71-41,67/kg

10/18


7995

/kg

Svensk fläskkarré Scan, ca 1,1kg, Sverige, färsk, benfri, i bit, jmf-pris 79,95/kg

18:-

15:-

/st

/st

Chokladkaka

iKaffe

Marabou, 160g, flera sorter, jmf-pris 112,50/kg Lägsta 30-dagarspris 25,95/st

Oatly, 1l, flera sorter, gäller ej kyld, jmf-pris 15,00/l Lägsta 30-dagarspris 19,25-26,85/st

KLUBB HEMKÖP

VECKANS VEGO

20:-

28:-

/st

/st

Ketchup Vegan Mayo Garant, 330g, jmf-pris 60,61/kg Lägsta 30-dagarspris 33,07/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Felix, 0,98-1kg, flera sorter, jmf-pris 28,0028,57/kg Lägsta 30-dagarspris 34,86-37,80/st

11/18


KLUBB HEMKÖP

DUBBLA POÄNG

279:-

KLUBB HEMKÖP

DUBBLA POÄNG

119:-

/kg

/kg

Ekologisk lövbiff

Ekologisk hel kyckling

Garant Eko, ca 500g, Sverige, jmf-pris 279,00/kg

Reko, ca 2kg, Sverige, färsk, jmf-pris 119,00/kg

KLUBB HEMKÖP

DUBBLA POÄNG

12:-

KLUBB HEMKÖP

DUBBLA POÄNG

/st

7995

/st

Ekologiska tomater

Ekologisk olivolja

Garant Eko, 390g, krossade, passerade, jmfpris 30,77/kg Lägsta 30-dagarspris 16,04/st

Garant Eko, 500ml, gäller Italiensk, extra jungfru, jmf-pris 159,90/l Lägsta 30-dagarspris 93,85/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

12/18


20:/st

Sås Eriks såser, 170-230ml, flera sorter, jmf-pris 86,96-117,65/l Lägsta 30-dagarspris 28,34/st

1295

3495

/st

/st

Frysta kycklingdelar Makaroner

Guldfågeln, 350-500g, flera sorter, gäller Kebab, Nuggets, Rings, Schnitzel, Wings, jmf-pris 69,90-99,86/kg Lägsta 30-dagarspris 40,64/st

Kungsörnen, 750g, flera sorter, jmf-pris 17,27/kg Lägsta 30-dagarspris 14,66-19,82/st

22

3495

95

/st

/st

Panerad fisk Röror Zeinas, 170-210g, flera sorter, jmf-pris 109,29-135,00/kg

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Findus, 352-450g, flera sorter, djupfryst, gäller Fiskpinnar, Sprödbakad Fiskfilé, Fish & Fun, jmf-pris 77,67-99,29/kg Lägsta 30-dagarspris 41,55-44,43/st

13/18


2895

3495

/st

/hg

Appenzeller, Comté

Smörgåspålägg

Engelmanns, ca 150-170g, flera sorter, jmfpris 349,50/kg Lägsta 30-dagarspris 415,40499,00/hg

Pärsons, 200g, flera sorter, tunna skivor, gäller ej medvurst, jmf-pris 144,75/kg Lägsta 30-dagarspris 31,12/st

2995 +pant

6995

/st

/st

Juice

Snabbkaffe Gold

Tropicana, 900ml, flera sorter, jmf-pris 33,28/l +pant Lägsta 30-dagarspris 39,20-43,48/st

Nescafé, 150g, flera sorter, jmf-pris 466,33/kg Lägsta 30-dagarspris 87,25/st

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

14/18


25:-

20:-

/st

/st

Snacks

Ballerina, Singoalla

Estrella, 150-275g, flera sorter, jmf-pris 90,91-166,67/kg Lägsta 30-dagarspris 31,18-34,97/st

Göteborgs Kex, 190-210g, flera sorter, jmfpris 95,24-105,26/kg Lägsta 30-dagarspris 23,61/st

2 FöR

38:-

15-års gräns

10:+pant

/st

Energidryck Milkshake, Proteinbars Barebells, 40-55g, 330ml, flera sorter, jmfpris 57,58/l , 345,45-422,22/kg

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

Red Bull, 25cl, flera sorter, jmf-pris 40,00/l +pant Lägsta 30-dagarspris 16,98/st

15/18


34

95 /st

Tvättmedel A+, 725g, 880-920ml, flera sorter, jmf-pris 1,40-1,59/tvätt Lägsta 30-dagarspris 45,95-49,95/st

4295

20:-

/st

/st

Flourskölj

Toalettpapper 6-pack

Mevolution, 500ml, flera sorter, jmf-pris 40,00/l Lägsta 30-dagarspris 33,95/st

Serla, jmf-pris 43,12/kg Lägsta 30-dagarspris 49,95/st

2 FöR

99:-

30:Bindor, Trosskydd Libresse, 9-50-pack, 200ml, flera sorter, gäller även Intimtvätt, jmf-pris 75,00/l , …

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

/st

Maskindiskmedel Yes, gäller Original 70-pack, Platinum 51pack, jmf-pris 1,41-1,94/st Lägsta 30-dagarspris 125,00/st

16/18


Priser som gäller torsdag till söndag.

Gäller torssön

59

95

Gäller torssön

/st

22:-

/st

Crème fraiche Olivolja Classico

Garant, 5dl, flera sorter, fetthalt 8-32%, jmf-pris 44,00/l Lägsta 30-dagarspris 24,35-33,02/st

Garant, 750ml, extra virgin, jmf-pris 79,93/l

Gäller torssön

79

95

Gäller torssön

/st

18:-

/st

Svensk nötfärs

Blåbär

Smak av Gotland, 500g, Sverige, färsk, fetthalt max 12%, jmf-pris 159,90/kg

125g, land se förp., klass 1, i ask, jmf-pris 144,00/kg

Hemköp Avesta Skogsbo v39 - 2026

17/18


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
7254481_Hemköp Skogsbo_V39 by Bonnier News - Issuu