Page 1

Prostenal, dostane váš život do normálu.

výživový doplnok*

Stojíte pri ňom príliš často?


Charakteristika produktu Prostenal® PERFECT COMPLEX je špeciálny prípravok určený mužom a predstavuje komplexnú formu starostlivosti o prostatu. Prostenal® s obsahom zložky PERFECT COMPLEX – je unikátna kombinácia troch aktívnych látok (Saw palmetto, pŕhľava dvojdomá, lykopén), ktorá je v klinicky overených dávkach vhodná na komplexnú a účinnú starostlivosť o prostatu. Obsahuje prírodné rastlinné extrakty, ktoré majú priaznivý vplyv na prostatické problémy či tzv. príznaky benígnej hyperplázie prostaty – BHP (nezhubného zväčšenia prostaty u mužov).

výživový doplnok*

Denná dávka obsahuje:

Hmot./2 tob.

Saw palmetto

(extrakt)

320,0 mg

Pŕhľava dvojdomá

(extrakt)

240,0 mg

Lykopén

6,0 mg

Účinky:  pomáha pri prostatických problémoch (poruchy močenia),  pomáha zmierňovať nepríjemné prejavy pri ťažkostiach s prostatou (najmä pri jej nezhubnom zväčšení),  pomáha znížiť negatívne vplyvy voľných radikálov,  podporuje správnu funkciu močového a pohlavného ústrojenstva.

*Výživové doplnky Prostenal® PERFECT COMPLEX žiadajte vo svojej lekárni! Akcia platí od 1. 9. 2010 do vypredania zásob.


TRI AKTÍVNE LÁTKY SAW PALMETTO PŔHĽAVA DVOJDOMÁ

LYKOPÉN

Saw Palmetto

Pŕhľava dvojdomá

Lykopén

Extrakt zo Saw palmetta (Serenoa repens) pozitívne ovplyvňuje metabolizmus mužských pohlavných hormónov, zvlášť ovplyvňuje inhibíciu enzýmu 5-alfa reduktázy, čo vedie k zníženiu tvorby dihydrotestosterónu, ktorý stimuluje rast a množenie buniek, a ktorého zvýšená hladina vedie k zväčšeniu prostaty.

Extrakt z pŕhľavy obsahuje bohatú zmes aktívnych látok, ako je chlorofyl, kyselina kremičitá, triesloviny, histamín, sérotonín, karotenoidy, fytoncídy...

Lykopén je acyklický karotenoid obsahujúci červený pigment, ktorý dáva charakteristickú farbu rajčinám. Dosiaľ známe poznatky hodnotia lykopén ako veľmi silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred pôsobením voľných kyslíkových radikálov. Na základe vykonaných štúdií sa potvrdil pozitívny účinok príjmu lykopénu na ochranu lipidov, proteínov a najmä DNA pred oxidáciou, a tým aj pred zmenami v bunkách, ktoré vedú k  nekontrolovanému množeniu buniek prostaty.

Mechanizmus účinku látok v extrakte nie je úplne známy, ale bol dokázaný pozitívny efekt na metabolizmus pohlavných hormónov. Dôležitý je aj močopudný a dezinfekčný účinok na močové cesty.


BHP - benígna hyperplázia prostaty BHP je ochorenie, pri ktorom dochádza k výraznému zväčšovaniu prostaty, čím dochádza ku kompresii uretry (močovej rúry) a následným poruchám v odtoku moču.  Prvé klinické príznaky sa objavujú po 50. roku života (mikroskopické zmeny v tkanive sa objavujú už od 30. roku).

 Postihuje viac ako 50 % mužov nad 50 rokov a viac ako 70 % mužov vo veku nad 60 rokov.  Neliečená BHP vedie k poškodeniu horných močových ciest.  Rakovina prostaty je 6 x častejšia u mužov s BHP ako u mužov zdravých.  S progresiou ochorenia a s vekom sa znižuje kvalita života postihnutého a rozvíja sa rôzny stupeň BHP.

Zdravá prostata

Zväčšená prostata (BHP)

výživový doplnok*

Kombinácie rastlinných extraktov zo Saw palmetta a koreňa pŕhľavy dvojdomej sa na základe vedeckých štúdií odporúčajú pri benígnej hyperplázii prostaty – BHP a sú v produkte Prostenal® PERFECT COMPLEX zastúpené v klinicky účinnom a overenom množstve. Lykopén je v najväčšej miere koncentrovaný v prostatickom tkanive a bol preukázaný jeho významný účinok pri znížovaní negatívnych vplyvov voľných radikálov. Je prítomný v dávke, ktorá sa potvrdila ako dostatočná na zníženie negatívnych vplyvov voľných radikálov v prostate.

www.prostenal.sk

Infolinka 0800 191 191

*Výživové doplnky Prostenal® PERFECT COMPLEX žiadajte vo svojej lekárni! Akcia platí od 1. 9. 2010 do vypredania zásob.

Brožurka Prostenal  
Brožurka Prostenal  

Stojíte pri ňom príliš často? Prostenal, dostane váš život do normálu.

Advertisement