Page 1

Veroniku Machovou modeling neláká

LISTOPAD - PROSINEC 2010

VITALAND®

rozdává dárky

- nechte se obdarovat

Poradíme,

jak nepřibrat o Vánocích

Zabijte zimní nudu na běžkách

Veronika

Rozjeďte to s přáteli

na bowlingu

Vítková:

Xpower je moje trefa do černého

Americká sportovní klasika konečně v Česku Krásný dárek zdarma za váš nákup


Inzerce

Podpořte své úsilí kvalitní sportovní výživou od Aminostar® Krea-Genic® + BCAA Extreme Pure 120 cps ZDARMA! „Dynamický růst svalů a svalové síly“

Potraviny pro zvláštní výživu

Krea-Genic®: - nejmodernější, dvojitě chráněná forma kreatinu s vynikající vstřebatelností, bez vedlejších účinků - nárůst absolutní síly a výkonnosti je patrný již po prvních dnech užívání - zvýšení maximální zátěže vede ke kvalitnějšímu tréninku a tím i rychlejšímu a mohutnějšímu nárůstu svalové hmoty - rychlejší a hlubší regenerace, snížení pH krve a laktátu po výkonu BBCAA Extreme Pure: - pomáhá chránit bílkoviny svalů před jejich rozpadem - příznivě ovlivňují zdraví svalových tkání - podporují svalový růst

BCAA Extra 1000 ml + BCAA Extra 500 ml ZDARMA!

Potraviny pro zvláštní výživu

„Maximální ochrana pro vaše svaly“

BCAA Extra Liquid: - chrání svalovou hmotu před jejím rozpadem při fyzickém výkonu - zkracuje dobu regenerace po výkonu - podílí se na celkové anabolizaci organizmu

CarniXplode 60000 + L-Carnitine 60 cps ZDARMA!

Doplněk stravy

Potravina pro zvláštní výživu

“Pro dokonalou postavu“

CarniXplode 60000: - zvyšuje přeměnu tuků na energii - účinně podporuje odbourávání tuků - pomáhá udržovat štíhlou linii, pevné a pružné tělo - intenzivně podporuje fyzický výkon, urychluje regeneraci L-Carnitine - podporuje přeměnu tuků na energii - je vhodný jako podpora při redukčním programu na snížení nadváhy - napomáhá podporovat srdeční činnost

Získejte sportovní tašku Aminostar ZDARMA! Neváhejte, N Nev ev limitovaná nabídka ... P Pořiďte si výrobky sportovní výživy od Aminostar v min. hodnotě 1999 Kč a naplňte si s nimi sportovní tašku, kterou tak od nás dostanete zdarma. NNejenže uděláte něco pro své zdraví, vybudujete kvalitní svalovou hmotu, sshodíte přebytečné tuky, prodloužíte vytrvalost, urychlíte regeneraci, ale zá zároveň získáte moderní sportovní tašku, která se díky svému designu a objemu hodí pro každý sport.

w w w . a m i n o s ta r . c o m

Akce jsouu limitované a probíhají pro v obchodech Vitaland® od 1.11. do 31.12. 2010 nebo do vyprodání zásob. Každá akce probíhá samostatně.


Obsah 8

Zdraví a pohoda vždy na dosah

Nejsem modelkovský typ

4 Probian: zdraví a pohoda vždy na dosah

Česká Miss World Veronika Machová na sebe prozradí, proč chce raději oblečení navrhovat než předvádět a proč si myslí, že se jako misska vůbec nezměnila.

11 Tipy, jak nepřibrat o Vánocích

Nabízíme vám pár užitečných tipů na šikovné doplňky, s jejichž pomocí se nemusíte bát, že se po vánočním hodování nevejdete do sukně a nedopnete džíny. A také se dočtete, jak se dá zhubnout i při předvánočním úklidu.

4

29

Mořské dobrodružství

Lumíra Drápala

13 Ta pravá česká kvalita

Máte raději dárky praktické nebo ty, které udělají radost, i když praktické vůbec být nemusí? Jak se liší dárek z povinnosti od dárku z lásky? Ve VITALAND® nakoupíte z lásky dárky, které potěší a jsou i praktické – umožní přece vašim blízkým být zdraví a fit!

6 Listárna 8 Nejsem modelkovský typ

ZDRAVÍ

Představujeme společnost SEMIX PLUSO, českého výrobce kvalitních cereálií, o které jsme od října rozšířili náš sortiment.

Vyzkoušejte nový přípravek v praktickém balení – platíčko se žvýkacími tabletami se hravě vejde do kabelky a skvěle poslouží při problémech se zažíváním a s oslabenou imunitou – až se dozvíte o jedinečném složení přípravku Probian, pochopíte, že ho musíte rozhodně mít!

5 Co říkáme svými dárky

MA MAGA MAGAZIN AGA

14 Zajímavé akce NEPŘEHLÉDNĚTE! 15 Soutěže – kviz a sudoku produkty 17 Představujeme VITALAND sport ®

VITALAND® vám tentokrát představuje sportovní přípravky Sport L-Carnitin a Sport Vege Protein 75 %, které jsou vhodné pro aktivní i rekreační sportovce, a dokonce i pro vegetariány či osoby, které špatně snášejí mléčné produkty.

18 VITALAND® klub ti, 22 Dokážu že naše produkty fungují!

Máte jedinečnou příležitost sledovat takřka „v přímém přenosu“, jak se marketingovému řediteli podaří zhubnout s přípravky z nabídky VITALAND® - nenechte si to ujít a připojte se taky!

24 Vyjeďte na běžky!

Jízda na upravených tratích v zimních střediscích i hřebenové túry a výlety do míst, kde nepotkáte živáčka – to všechno vám umožní běžky. Jaké si koupit a jak o ně pečovat? Dočtete se i to, kde najdete školu běžek pro začátečníky nebo kempy pro zdatné běžkaře.

SPORT

KRÁSA

Bowling

Bavte se a sportujte

27 Bowling: bavte se a sportujte

Víte, čím se liší závodní bowlingová koule od té rekreační? Seznámíme vás stručně i s pravidly bowlingu, abyste si ještě před Vánoci mohli dojít zahrát.

dobrodružství 29 Mořské Lumíra Drápala

Na mořském kajaku se vydal do Botnického zálivu, který omývá břehy Švédska a Finska, a jen s pomocí vlastních paží ujel úctyhodných 4035 kilometrů.

30 Xpower je moje trefa do černého

Jaké přípravky Aminostar používá naše reprezentantka v biatlonu Veronika Vítková? Doporučí vám, co z široké nabídky sportovních přípravků může být užitečné i vám k rekreačnímu sportování.

americká sportovní 33 Cybergenix: klasika konečně na českém trhu

VITALAND® přivádí na český trh skvělou novinku, značku Cybergenix. Tyhle sportovní přípravky s jedinečným složením a osvědčenou kvalitou patří na americkém trhu už 30 let ke stálicím – teď je konečně můžete mít i vy.

35 Aktuality 37 Šárka Holá radí:

Co vše je důležité vědět o proteinech?

Vážení zákazníci a příznivci zdravého životního stylu, máme před sebou poslední dva měsíce roku 2010 a Vy právě otvíráte poslední číslo letošního VITALAND® magazínu. Proto bych Vám chtěl touto cestou poděkovat za Váš zájem a pravidelné nákupy v síti našich prodejen nebo v e-shopu. Věřím, že i v předvánočním čase, kdy se všichni zamýšlíme nad tím, jak obdarovat a čím potěšit své blízké, najdete v širokém sortimentu našich výrobků pro krásu, zdraví a sport vhodnou inspiraci k dárku pro rodiče, děti i přátele. I tentokrát pro Vás máme připravené Vaše oblíbené přípravky, ale také zajímavé novinky, s nimiž se můžete seznámit i na stránkách tohoto magazínu. Dovolte, abych Vám popřál klidné prožití vánočních svátků, veselý konec roku a hodně zdraví, spokojenosti, vitality a elánu do roku příštího.

Mgr. Jaroslav Dušek – ředitel společnosti

VITALAND® magazín, dvouměsíčník. Vydává: Společnost ProFitness Česká republika, a. s. sídlem Otradovická 286/6, Praha 4 142 00, zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 4727 ze dne 20. května 1997. Identifikační číslo organizace: 25 12 99 88. Základní kapitál společnosti 1 000 000 Kč. Adresa redakce: ProFitness Česká republika, a.s., Na Pankráci 1618/30, 140 00 Praha 4, P. O. BOX 72, 140 02 Praha 4, fax: 234 633 480, Volejte ZDARMA: 800 117 800, e-mail: info@vitaland.cz, Registrační číslo: MK ČR E 1451, www.vitaland.cz, listopad – prosinec 2010.

27

3


produkt Probian Zdraví a pohoda vždy na dosah

Účinné látky podporující imunitu a trávení ve formě cucavých tablet s výbornou jahodovou příchutí. To vše v praktickém a skladném balení vhodném do kabelky – to je novinka Probian. Rozhodně si ji nenechte ujít – zvlášť teď, když máme před sebou období, které je náročné na naši odolností a posléze i zažívání.

Probian obsahuje účinné látky označované jako probiotika a prebiotika, které jsou pro náš organismus velmi prospěšné. Probian navíc nabízí vhodnou kombinaci a vyvážený poměr obou skupin. Pojďme si tedy blíže představit jednotlivé složky nového přípravku.

Inulin Jako prebiotika se označují nestravitelné složky potravy, které procházejí naším trávicím traktem a podporují aktivitu střevní mikroflóry, MUDr. Tomáš Marada označuje prebiotika jako potravu a zdroj energie pro střevní bakterie (ordinace.cz). Prebiotika tedy vytvářejí živnou půdu pro množení a růst probiotických, tělu přátelských bakterií. Prebiotiky jsou nejčastěji nestravitelné složité cukry, oligosacharidy. V přípravku Probian plní úlohu prebiotika oligosacharid inulin, který se získává z kořenů čekanky obecné. Inulin se ve střevech chová jako vláknina, má téměř nulovou energetickou hodnotu, nezvyšuje hladinu krevního cukru, přitom ale chutná nasládle. Proto se využívá také jako sladidlo vhodné i pro diabetiky.

Lactobacillus sporogenes Lactobacilly jsou přátelské střevní bakterie, které se nejčastěji užívají jako probiotika, tedy živé organismy, které se přidávají do potravin či doplňků stravy a jejichž úkolem je vytvářet zdravou střevní mikroflóru. Lactobacillus sporogenes patří k odolným druhům bakterií, které potlačují množení patogenních bakterií ve střevech, přispívají k detoxikaci a pomáhají při špatné snášenlivosti laktózy. Jsou zároveň poměrně odolné proti působení antibiotik, mohou se tedy užívat k ochraně střevní flóry při léčbě antibiotiky a po ní.

Colostrum

Proč Probian? „ pro celkové posílení organismu a podporu imunity, „ k harmonizaci střevní mikroflóry a k podpoře zdravého zažívání, „ pro lepší využití živin z potravy i doplňků stravy, „ k podpoře zdravé pleti a omezení kožních problémů, „ protože ho můžete mít stále po ruce díky výhodnému balení, „ protože žvýkací tablety mají navíc příjemnou jahodovou chuť.

Doplněk stravy

Kolostrum neboli mlezivo je označení pro mateřské mléko, které se v mléčných žlázách savců vytváří v prvních dnech po narození mláděte. Má unikátní složení charakteristické

zvýšeným množstvím ochranných, imunostimulačních látek, které se liší od mléka, jímž se mládě živí v následujícím období. Obsahuje například imunoglobuliny cenné pro boj s infekcí. V době před objevením antibiotik se užívalo kravské kolostrum právě při infekčních onemocněních. Dokonce i rvní vakcína proti dětské obrně využívala imunoglobuliny z kolostra. Po rozšíření antibiotik zájem o kolostrum opadl, v době, kdy je řada bakterií vůči antibiotikům rezistentní, zájem o tento přírodní stimulátor imunity zase vzrůstá. Podle údajů wikipedia.org užívají mlezivo i někteří sportovci k ochraně formy a zvýšení výkonnosti, například australští plavci na olympijských hrách. Kolostrum, jehož složení se zatím nepodařilo vyvinout v laboratorních podmínkách, je bohaté na řadu imunoglobulinů, tedy protilátek, které jsou schopné identifikovat a likvidovat organismu nepřátelské bakterie, viry a neutralizují toxiny. Kolostrum obsahuje i růstové faktory, které jsou důležité i v dospělém věku, protože podporují regeneraci a obnovu tkání. Kolostrum se užívá k podpoře imunitního systému a celkové odolnosti, přispívá k posílení po prodělaném onemocnění, objevují se studie, které naznačují, že kolostrum napomáhá ke zlepšení stavu u autoimunitních onemocnění (např. ekzémy, alergie, únavový syndrom).

4


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Co říkáme svými dárky Pro někoho máme vymyšlený dárek okamžitě, dokonce máme tolik nápadů, že mezi nimi musíme vybírat, a s dárkem pro jiného si dlouhé hodiny lámeme hlavu. Pokud kupujeme rok co rok domácí pantofle, kazetu mýdel či potravinový koš z nabídky supermarketu, který se příliš neohlíží na chutě darovaného, prozrazujeme na sebe, že dotyčného vlastně moc dobře neznáme, netušíme, jaká maličkost by mu udělala radost. Což zkusit aspoň zjistit, jestli ho víc potěší mýdlo určité vůně nebo ladící s barvou obkladů v koupelně anebo třeba mýdlo v biokvalitě. Jsem především praktický

Měl by ses zlepšit

Často darujeme praktické dárky, které se dotyčnému či jeho domácnosti mohou hodit. Pokud ovšem manžel pyžamo potřebuje tak jako tak a místo rozbité zapékací mísy je stejně třeba koupit novou, přiznejme si, že vlastně zabíjíme dvě mouchy jednou ranou. Možná darovaného potěší, když mu dáte ještě nějakou malou, docela zbytečnou drobnůstku – jen tak pro radost. A pokud je sám také prakticky založený, ideální je najít věc, která se mu sice hodí, ale sám by si ji asi nekoupil, ačkoli kolem ní ve výloze obchází se zálibným úsměvem.

To říkáme dárky, které obdarovaného nenápadně směrují k nějaké zušlechťující či zocelující aktivitě, o kterou stojíme spíš my než on. Chtěl číst detektivku? Dostane ji v angličtině, ať se pocvičí. Měl by zhubnout? Dostane rotoped. Nůžky na zastřihávání stromů naznačují, že by se měl dotyčný o zahradu více starat. Nejčastěji dáváme „výchovné“ dárky dětem – neměli bychom se divit, že nad nimi příliš nejásají.

Já na to mám

Dárky z lásky patří k těm nejcennějším, i kdyby to byl jen kamínek z pláže, na které jsme se poprvé políbili. Základní otázka při výběru takových dárků zní: Co ho nebo ji potěší? Čím udělám radost? Z lásky kupujeme i věci, které se nám vůbec nelíbí, ale víme, že ten druhý po nich touží. K dárkům z lásky patří i ty, které kupujeme svým blízkým ve VITALADN®. Chceme přece, aby se i s jejich pomocí cítili dobře a skvěle vypadali. Přípravky z VITALADN® mohou našim nejbližším pomoct splnit jejich přání žít aktivně a být fit.

Tipy na VITALAND® dárky z lásky Pokud nemáme žádné zdravotní problémy, mnohdy si jen těžko představíme, že například bolest v kloubech dokáže člověka hodně omezit, bere mu radost z činností, které míval rád, protože ho zmáhají mnohem víc než dřív. Kloubní řada ProFlex® s obsahem přírodních látek důležitých pro správnou funkci kloubních chrupavek a zdraví kloubů může přispět k tomu, že rodiče či prarodiče začnou zase být aktivnější, víc chodit na procházky nebo sportovat. Ale ocení ji i náruživě sportující mladí – každý dnes ví, jak je ochrana namáhaných kloubů důležitá – ale kdo z nich si vzpomene, aby si přípravky koupil? Pokud váš blízký zkouší hubnout, cvičí, sportuje a sleduje, jestli se tuková vrstva konečně mění v hezky tvarovaný sval, rozhodně uvítá Sport L-Carnitin nebo další ze sportovních a redukčních doplňků v nabídce VITALAND®. Vitalita, výkonnost, síla, životní energie a duševní pohoda – kdo z mužů ve středním věku by si je nepřál? V.G.S. Man nabízí skvělé složení účinných látek, které právě tyhle schopnosti podpoří. Mít dobrou paměť a dokázat se soustředit, to je dnes chtějí všichni od studentů po seniory – dobrým tipem je například přírodní extrakt Ginkgo Biloba. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na přípravky určené pro zdraví a krásu žen – Beauty You, Pupalkový olej s vitaminem E, Provenae, Prenavit a další. Vybírejte přípravky pro zdraví, sport a krásu, kterými své blízké potěšíte – s akcí 3 za cenu 2 na celý sortiment VITALAND® najdete dárek opravdu pro každého!

Nezapomeňte na své nejbližší a darujte jim dárek pro zdraví

3

za cenu

2

Akce 3 za cenu 2 na celý sortiment VITALAND® Doplněk stravy

Každoročně se najdou lidé, kteří si jsou schopni vzít půjčku na nákup dárků, aniž by přemýšleli, jak ji budou splácet – představa, že mohou předat veledar, je nadobro omámí. Občas si drahými dary „kupujeme“ přízeň svých dětí (často takhle „trumfují“ někteří rozvedení rodiče), ohromuje příbuzné či partnery. Možná je na chvíli oslníme, ale láska ani respekt se natrvalo koupit nedají. Mnohdy navíc máme pocit, že například drahou hračkou zavazujeme dítě k tomu, aby si hrálo tak, jak my si představujeme – zklamaní budeme zpravidla nakonec oba.

Mám tě rád

– výběr pro každého Doplněk stravy

Nákup dárků je nezbytnou součástí Vánoc, v některých rodinách je to dokonce jedna z mála dodržovaných tradic. Bez kapra a salátu si mnozí dovedou Štědrý den docela dobře představit, bez dárků těžko. Uvažovali jste o tom, co vlastně o nás říkají dárky, které vybíráme?

Doplněk stravy

Nabídka platí od 1. 11. do 31. 12. 2010 nebo do vyprodání zásob.

5


listárna ?Dobrý den, potřebovala bych, aby mi

rychleji rostly vlasy, co s tím? Zhoršení kvality a stavu vlasů a jejich padání způsobuje několik příčin. Negativní vliv na stav vlasů má zvýšená psychická a fyzická zátěž, stres, dědičnost, oslabený imunitní systém, komplikace se štítnou žlázou (popř. jiný druh onemocnění způsobující vypadávaní a zhoršení kvality vlasů), nedostatečný přísun vitamínů, minerálních látek a dalších živin, nevhodná skladba jídelníčku atd. Důležité je i jak o vlasy pečujete, volte vhodný typ šamponů a kondicionérů podle typu vašich vlasů,nezatěžujte vlasy fénováním, barvami s obsahem chemikálií, chraňte vlasy před slunečním zářením atd. Doporučím vám užívat komplexní doplněk Beauty You, který obsahuje směs vitaminů, minerálních látek a rostlinných extraktů - speciálně sestavený ke zkvalitnění stavu nejen vlasů, ale i nehtů a pokožky. Užívejte 1 - 2 tabletky denně a dostatečně zapijte vodou, vhodné je užívání formou dlouhodobější kúry, alespoň po dobu 2 - 3 měsíců, Vhodná je kombinace užívání s nenasycenými mastnými kyselinami. Doporučuji užívat Beauty You v kombinaci s Pupalkovým olejem anebo Omega 3-6-9 1200 mg komplexem.

Pomozte Kontu Bariery společně s námi!

? Dobrý den, koupila jsem si Slim Master

Liquid. Kdy je nejlepší ho užívat a jak ho naředit? A je možné kombinovat s produktem Sport L-Carnitin? Děkuji. Velice nás těší, že jste si zvolila pomocníka k redukci hmotnosti Slim Master Liquid. Při dlouhodobém užívání tohoto doplňku může docházet k postupné adaptaci organismu na účinné látky, a tím k mírnému poklesu účinnosti. Doporučuji vám užívání 2 x 20 ml denně po dobu 2 - 3 měsíců, nejvhodnější je užívání po dobu 4 týdnů a pak zvolit 1 týden pauzu. Přijmout můžete 1 x 20 ml v dopoledních hodinách a dalších 1 x 20 ml 30 - 45 minut před fyzickou aktivitou společně s 150 - 200 ml vody anebo 40 ml 30 - 45 minut před fyzickou aktivitou a dostatečně zapijte vodou. Věnujte se pravidelně fyzické aktivitě, nezapomínejte na strečink a odpočinek, důležité je přihlížet na kvalitní vyvážený jídelníček s 5 - 6 porcemi jídla denně, dodržovat optimální přísun tekutin 2 - 3 litry denně. Společné užívání Slim Masteru Liquid a Sport L-Carnitinu je vhodné. Jen doplním, že Slim Master není vhodný pro ženy v období těhotenství a kojení.

listárna ? Dobrý den, z vašeho sortimentu

VITALAND® užívám přípravek Detoxin a jsem s ním spokojená. Ráda bych více podpořila detoxikaci organismu tím, že bych si vybrala další produkt, ale nevím který. Jaký doplněk bych mohla užívat v kombinaci s Detoxinem? Doporučuji užívat Detoxin v kombinaci s Yuccou a to nejen na maximální pročištění, odplavení škodlivin usazených v organismu, ale i na podporu trávení, k posílení činnosti imunitního systému atd. Optimální dávkování Yuccy je 1 - 3 tablety nejlépe ráno na lačno, popř. 1,5 - 2 hodiny před jídlem a dostatečně zapít vodou, doporučuji užívat po dobu 2 - 3 měsíců. Nejvhodnější užívání Yuccy je v 1. týdnu přijímat 1 tobolku ráno na lačný žaludek a 1 tobolku cca 2 hodiny před jídlem, ve 2. týdnu a dále pokračujte s užíváním 2 tobolek ráno na lačný žaludek a 1 tobolku cca 2 hodiny před jídlem. Důležité je dodržovat kvalitní pitný režim a zapíjet tobolky jen vodou v množství okolo 250 – 350 ml, nezapíjejte mlékem, čajem, kávou! Optimální je dodržovat pitný režim s příjmem alespoň 3 litrů tekutin (vody) denně, což je velmi důležité v závislosti s rozpustností, pročištěním a odplavením nežádoucích látek z organismu. Nezapomeňte přihlížet ke správnému životnímu stylu, k úpravě jídelníčku s postupným příjmem 5 - 6 porcí za den. Vyhněte se těžce stravitelným pokrmům a technologickým přípravám jako je smažení, omezte, popř. vyloučete příjem alkoholu a nikotinu (kouření).

Na dopisy čtenářů odpovídala Linda Vermachová – produktová specialistka. Pokud i vy máte nějaký dotaz, zašlete ho e-mailem na linda@vitaland.cz nebo poštou na adresu: ProFitness Česká republika, a.s., Otradovická 286/6, 142 00 Praha 4. Do předmětu nebo na obálku nadepište „listárna“.

Máte zdravotní problémy a potřebujete poradit? Nevíte, jaké doplňky jsou pro Vás nejvhodnější? Chcete ještě lépe pečovat o své zdraví a svou kondici?

Přijďte a zeptejte se přímo lékaře Ve vybraných prodejnách VITALAND® probíhají lékařské konzultace ZDARMA pro všechny zájemce. Objednávky předem nejsou nutné, stačí přijít.

lékařské konzultace ZDARMA jen v prodejnách

Místo

Datum a čas

Lékař

Mladá Boleslav Olympia Centrum

16. 11. 1020; 14. 12. 2010 17 - 19 hod.

MUDr. Martinča

Olomouc Dolní náměstí

4. 11. 2010; 25. 11. 1020; 2. 12. 2010; 16. 12. 2010 MUDr. Nasswettr 15 - 17 hod.

Olomouc Olympia Centrum

25. 11. 1020; 16. 12. 2010 18 -20 hod.

MUDr. Nasswettr

Praha 9 OC Letňany

24. 11. 1020; 22. 12. 2010 17 -19 hod.

MUDr. Martinča

Uherské Hradiště Mariánské náměstí

4. 11. 2010; 25. 11. 1020; 2. 12. 2010; 16. 12. 2010 MUDr. Gricová 15 - 17 hod.

Praha 1 Jungmannova

10. 11. 1020; 08. 12. 2010 16 - 18 hod.

Praha 4 OC Chodov

4. 11. 2010; 18. 11. 1020; 2. 12. 2010; 16. 12. 2010 MUDr. Martinča 17 -19 hod.

Praha 5 Metropole Zličín

11. 11. 1020; 15. 12. 2010 17 - 19 hod.

MUDr. Martinča

MUDr. Martinča


Preventivní prohlídky hrazené z veřejného zdravotního pojištění

doporučený interval preventivní prohlídky (1 x za X let)

muž/žena

věk od

prohlídku zajišťuje

název preventivního vyšetření prohlídky

účel preventivního vyšetření

muž/žena

18

praktický lékař

opakované komplexní vyšetření PL

včasná diagnostika závažných onemocnění

2

muž/žena

50

praktický lékař

stanovení okultního krvácení ve stolici speciálním testem v rámci screeningu KRCA

včasné odhalení možného výskytu zhoubného nádoru tlustého střeva a konečníku

2

muž/žena

55

praktický lékař

primární screeningová kolonoskopie (Od 55let si pacient může vybrat mezi vyšetřením okultního krvácení a tímto vyšetřením. Při negativním prim. screen. kolonoskopii se 10 let neprovádí žádné vyšetření)

včasné odhalení možného výskytu zhoubného nádoru tlustého střeva a konečníku

10

žena

45

specializované pracoviště

screeningová mamografie

včasné odhalení zhoubného nádoru prsu

2

žena

15

gynekolog

preventivní prohlídka gynekolog

včasné odhalení závažných gynekologických onemocnění

1

žena

18

gynekolog

cervikovaginální cytologie-screening karcinomu děložního hrdla

včasné odhalení zhoubného nádoru děložního hrdla

1

datum poslední preventivní prohlídky

Inzerce

Dopřejte si luxusní mýdla FIORENTINO s bylinkovými a ovocnými výtažky v jedinečném italském designu. Pokud přemýšlíte o vkusném vánočním dárku, pak jsou mýdla FIORENTINO ideální volbou.

Vánoční dárky s nádechem luxusu! Exkluzivně v prodejnách VITALAND® nebo na www.vitaland.cz


Foto: Jiří Herman ml.

Nejsem modelkovský typ Veronika Machová

byla na letošní soutěži Česká Miss zvolena Českou Miss World.

8


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

Jak odhadujete své šance na Miss World? Vůbec je neodhaduji. Mezi sto dvaceti dívkami to snad ani nejde, uspět chce každá. Musím přiznat, že jsem před cestou trochu rozrušená, nevím, co mě čeká. Čína je přece jen daleko, budu tam měsíc sama. Ale zážitky to budou určitě zajímavé.

Co se ve vašem životě od jara, kdy jste byla zvolena miss, změnilo? Čas strašně rychle utíká, ale nic moc se vlastně nezměnilo. Jen snad že dřív jsem víc studovala a teď víc pracuju. A práce je to příjemná – přehlídky, focení, moderuju o víkendu počasí na Frekvenci 1. Když ráno vstávám do práce, vstávám ráda, protože mě práce baví. Je to mnohem lepší než minulé léto, kdy jsem pracovala při studiu jako servírka. Vysokou školu studuju dálkově, ve škole jsem jeden den za čtrnáct dní, to se dá zařídit.

Vystudovala jste střední školu se zaměřením na oděvní design. Navrhujete si pro sebe oblečení? Sama pro sebe jsem si nikdy nic nenavrhovala, vždycky pro někoho jiného nebo na soutěž. Například v Brně se každoročně koná módní veletrh Styl a Kabo a mezi 140 návrháři, kteří poslali své návrhy, jsem byla mezi osmi vybranými, kteří si mohli svoji kolekci ušít. Pak jsme dostali k dispozici modelky, které kolekci předváděly. Nakonec jsem skončila druhá. Kamarádce jsem šila šaty na maturitní ples, pro přítelovu sestru zase svatební. Sobě jsem šaty od A do Z nešila nikdy. Ale když jsem třeba měla jít v pátek na party a neměla jsem co na sebe, koupila jsem si v sekáči nějaký kousek a přešila jsem si ho. Ale víc mě motivuje, když ode mě někdo něco chce.

Teď asi příliš času na navrhování nemáte, že? Zatím ne, ale až se vrátím z Číny, chtěla bych si udělat vlastní kolekci. Už mám základní představu. Mělo by to být něco trochu extravagantního, úplně jiného, než tady všichni nosí, ale nositelné, aby se v tom ženy nebály vyjít.

Máte v návrhářském světě vzor? Ne, nemám vzory. Ale nechávám se inspirovat přehlídkami, například na kanálu Fashing Tv. Je tam spousta zajímavých návrhářů z různých konců světa, kteří tedy nejsou vůbec známí, ale jsou nesmírně originální.

lím, že jsem chodila oblečená vkusně. V sekáčích se dají sehnat za pár korun maximálně originální věci. Jde o styl a sladění jednotlivých kousků. U nás si mnoho lidí myslí, že když si vezme na zadek Diesel a na tričku má Riply, je in.

Uvažovala jste dříve o tom, že byste pracovala v modelingu? Ve škole vám modelky nikdo nedá, většinou si musíte na soutěžích vlastní modely předvést sama. Bavilo mě to, ale nikdy jsem si nemyslela, že bych to dělala profesionálně. Myslím si, že nejsem ani ten správný modelkovský typ. Zatím si modeling v rámci povinností miss užívám, mám příležitost poznat zajímavé lidi z branže. Ale dělat jen přehlídky, odletět třeba do New Yorku a chodit tam denně na deset castingů, to mě v tuhle chvíli neláká.

Jak se změnil vztah kamarádů k vám od té doby, co jste miss? Někteří mi napíšou e-mail „Čau Veru, ty už asi žiješ jinak, tak se asi nestavíš.“ Proč bych žila jinak? Nestavím se spíš proto, že oni bydlí sto kilometrů ode mě. Když je nějaká sešlost, snažím se dostavit – ale oni to všichni začínají postupně poznávat sami taky, protože začínají pracovat. Vidí, že už nemůžou být spolu každé odpoledne, jako dřív, už prostě není čas.

Seznamují se s vámi lidi, kteří se chtějí vedle vás „přihřát na výsluní“? Ne. O misskách se většinou říká, že se brzy rozejdou s přítelem a jdou za nějakým pracháčem, nejlépe za hokejistou. Takovéhle typy lidí znají většinou už tolik missek, takže hned zjistí, jaký jste typ. Když vidí, že jsem jiná, přestanou mít zájem. Já zas nejsem Karel Gott, aby se se mnou někdo seznamoval kvůli jménu.

SPORT

KRÁSA

o něj ani jedna moc nestojíme? Pro návštěvu se něco vždycky koupí. Pokud někam přijdu, dva tři kousky ochutnám, ale že bych musela zobat vanilkové rohlíčky jeden za druhým, to mě ani neláká. Radši si dám jednou za týden nějaký dobrý dezert s čokoládou.

Jaký máte recept na hubnutí? Když potřebujete rychle zhubnout, osvědčuje se mi jíst zeleninu, ovoce, občas jogurt, sýr a pak je nejlepší se naladit na zdravý životní styl. Jím ráda celozrnné pečivo, sýr cottage, rajčata s mozzarelou – vůbec mám ráda k zelenině sýr. Anebo rýži se sýrem. Neřídím se dietami, kde je rozepsáno, v kolik hodin je potřeba co jít. To je podle mě důležitější pro lidi, kteří mají velkou nadváhu a potřebujou zhubnout. Jinak je k hubnutí samozřejmě potřeba i pohyb. Mně se nejvíc osvědčují kolečkové brusle. V zimě, když nejde jezdit na bruslích, chodím do fitka nebo plavat.

Znáte prodejny VITALAND®?

Ano, znám. Když jdeme s přítelem do obchodního centra, pokaždé se v prodejně VITALAND® staví. Přítel cvičí, takže si pravidelně kupuje sportovní výživu, koktejly a podobně. Já beru vitaminy. Maminka mi nakoupila doplňky na vlasy, nehty a proti chřipce. S doplňky na vlasy a nehty mám dobré zkušenosti, beru je tak dva měsíce před nějakou akcí a opravdu je to znát – vlasy míň padají, nehty jsou zdravější.

Jaké dárky vás potěší?

Spousta žen se bojí, že o Vánocích neuhlídá váhu. Co vy? Odepřete si cukroví?

Úplně všechny. Nikdy jsem nebyla zvyklá na velké dary, v létě jsem k narozeninám dostala nové kolečkové brusle, to mi udělalo velkou radost. Mám ráda praktické věci, dárky z drogerie a kosmetiky se vždycky hodí. Potěší mě i věci, co potřebuju do bytu. Nemám ráda dárky, které jsou dobré jen k tomu, že si je člověk někam vystaví.

Minulý rok mě před Vánoci vybrali do finalové dvanáctky a hned v lednu jsme letěli na soustředění do Dominikánské republiky – takže to jsem si fakt cukroví nedávala. Ale my jsme ho s maminkou stejně nikdy nepekly. Žijeme spolu samy – k čemu bychom ho dělaly, když

Taky. Já snad ani neznám nikoho, kdy by chtěl dostat jen tak nějakou hloupost. U některých dárků zase hrozí, že se netrefíte do vkusu. Já si obvykle zjistím, co dotyčného zajímá, co by si přál, a zkusím to vyplnit.

Kupujte sama taky praktické dárky?

Jak se podle vás oblékají české ženy? Tady se móda moc neřeší, není to prioritou žen. Když jsem byla v Paříži, doslova mi padala čelist z toho, kolik tamních žen se snaží chodit vkusně oblečených. Tady uvidíte tak jednu z padesáti. Zdá se mi, že se české ženy bojí nebo stydí být jiné – v Paříži nebo v Londýně je jim jedno, jestli je někdo sleduje nebo ne.

Není to také otázka financí? Vůbec ne. Nikdy jsem neměla peníze na to, abych si kupovala drahé věci, nikdy jsem nenosila značky, a přesto si mys-

9


Pomáhejte s námi na Konto Bariery Dobrý den, jmenuji se Eliška Kneblo vá, je mi pět a půl rok u a společně se svou čtrnácti letou sestrou Nikolkou bydlíme v malé vesnici 25 km od Vsetína. Máme stejnou dia gnosuheredodegenerativní one mocnění. Tu nám potvrd ili před pěti lety v nemocnici v Pra ze na Karlově u pana pro fesora Zemana. Průběh nemoci se podobá dětské mozko vé obrně. Nechodíme, nem luvíme, Nikolka má už son du do žaludku, protože málo pila . Se mnou mamka zatím ještě bojuje. Za letošní prázdn iny jsem pořádně povyro stla. Hodně věcí mám po Nik olce, ale kočárek si musím koupit nový. Mamka mě u nás na vesnici vozí na rehabi litačním kočárku, je pohodlný, ale špatně se skládá do auta. Takže když jedeme do města k paní doktorce, na cvič ení nebo i na nákup, bereme si spo rťák pro zdravé děti. Koč árek už „mele z posledního“. Jsem už dlouhá a nohy mám až na zem. Proto mamka zač ala pátrat po golfovém koč árku, který by se dobře skládal a dá se polohovat. Je jen jeden, ale nehradí ho pojišťovna a pro nás je dost drahý 30 000 Kč. Závěrem bych řekla, že nám s Nikolkou je ted a nejlíp na klíně a na rukách a pomůcky ulehčují práci hlavně mamce, taťkovi a celé jeho rodině, která se nám věn uje a má nás moc ráda.

Milí čtenáři, děkujeme Vám, že v minulé sbírce pro Konto Bariéry jste pomohli přispět sympatické Natálii Sedlákové na speciální chodítko, v němž se může sama postavit, být samostatnější a navíc kompenzovat neustálé sezení v invalidním vozíku. Zároveň vyhlašujeme novou sbírku – tentokrát chceme společně s Vámi pomoci malé Elišce, která trpí, stejně jako její starší sestřička, chorobou, která postihuje celkovou hybnost a motoriku. Věnujte v listopadu a prosinci své VITALAND® koruny Kontu Bariéry – přispějete tak Elišce na skladný kočárek, v němž ji může maminka snadněji vozit na potřené rehabilitace. Podrobnosti už vám společně s rodiči sdělí Eliška sama.

Konto Bariéry Počet věnovaných VITALAND® Korun

10 VITALAND® Korun 20 VITALAND® Korun 50 VITALAND® Korun 100 VITALAND® Korun

hodnota v Kč

50,-

Maminka, tatínek i já budeme moc rádi, kdy ž nám pomůžete a přispějete na nákup kočárku.

100,250,-

500,-

Děkujeme vám, Eliška

Inzerce

Vážený zákazníku,

velice rádi bychom Vám poděkovali za věrnost a pravidelné nákupy, které realizujete v našich prodejnách. Jako pozornost za pro

Vaše nákupy jsme Vás připravili možnost využití dalších výhod. Nově máte možnost

nakupovat v našich prodejnách

CashbackCard.

levněji prostřednictvím Lyoness

Co je Lyoness CashbackCard?

Lyoness CashbackCard je karta, která přináší hotové peníze zpět na konto z nákupů u Lyoness obchodních partnerů, kterým je VITALAND® také. Využijte i Vy možnosti získat peníze zpět z každého nákupu!

Věříme, že tato další výhoda, kterou Vám VITALAND® poskytuje Vás potěší a přispěje k Vaší větší spokojenosti. Detailní informace naleznete u obsluhy prodejen

VITALAND®.

10

Jak?

Stačí při nákupu předložit v jedné z VITALAND® prodejen svou Lyoness CashbackCard a 5 % z nákupu Vám bude automaticky přičteno na Váš Lyoness účet. Více se dozvíte na www.lyoness.cz .

Mohu kartu využít také u jiných obchodních partnerů?

Ano, společnost Lyoness propojila nyní více než 11 000 prodejních míst v Evropě a s Vaší kartou tak můžete čerpat slevy u dalších obchodních partnerů, jejichž detailní přehled naleznete na www.lyoness.cz.

Co když kartu ještě nemám? Jak se mohu zaregistrovat?

Registrace je pro každého zákazníka velmi snadná. Stačí se dostavit do některé z prodejen VITALAND® a náš personál registraci vyřídí za Vás. Od této chvíle můžete čerpat slevy ve všech prodejnách VITALAND® a také u všech dalších obchodních partnerů Lyoness.


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

Tipy,

SPORT

KRÁSA

jak nepřibrat o Vánocích

Taky si říkáte, že ve dnech mezi Vánocemi a Novým rokem se váha prostě uhlídat nedá? Počítáte s tím, že pár kilo přiberete – a už uprostřed svátků začínáte spřádat plány, jak je začnete v lednu zase shazovat? Zkuste to letos jinak: Přes Vánoce se skutečně přibrat nemusí – dokonce to nemusí stát ani tak ohromné odříkání, jak si možná myslíte. V předvánočním čase často měníme své obvyklé zvyky. Zejména ženy, které jsou zvyklé chodit určitý den v týdnu cvičit či plavat, začínají vynechávat lekce, protože je pohltí pečení a úklid. „Já vždycky začínám tloustnout už před svátky, protože začnu uzobávat rozlámané vanilkové rohlíčky a špatně vyklopené pracinky,“ říká čtyřicetiletá Marta. Kuchař by jí patrně poradil, aby si našla recepty, po nichž se rohlíčky nelámou a pracny se dobře vyklápějí, dietolog by jí doporučil, aby první ochutnávku předložila rodině a sama si nachystala na talířek třeba krájenou mrkev nebo křížaly s ořechy, které k vánoční atmosféře také patří. A psycholog by jí možná vysvětlil, jak funguje tzv. sebenaplňující se proroctví – prostě čekáte-li, že přiberete, nejspíš se to opravdu stane. Netrapte se tím, že nemáte kvůli vánočním přípravám čas na pravidelné cvičení – i úklid je pohyb. Při pokusu v jednom americkém hotelu psychologové řekli polovině uklízeček, že stlaní a luxování je výdej energie, který jim může pomoci zhubnout – a tahle skupina uklízeček opravdu zhubla, na rozdíl od těch, kterým nikdo neřekl, kolik energie za pracovní směnu vydají.

Svátky na talíři Příznivci zdravého životního stylu už znají tipy, jak tradiční menu odlehčit, aniž by ztratilo na chuti – ani konzervativněji založení členové rodiny nepoznají, že majonéza je light nebo „říznutí“ jogurtem a že porce kapra či řízky neplavaly v nádobě plné vroucího sádla, ale že krásně zlatavou, křupavou kůrčičku získaly na pár lžících olivového oleje v troubě. Odlehčit sváteční menu nám mohou pomoci i nenápadní pomocníci z VITALAND®, například Fat-Trap Rapid z prémiové řady, který se užívá s jídlem nebo nedlouho po něm – pokud se vám nepodaří prosadit dietní krůtí maso místo každoroční husy či kachny, chitosan v tomto přípravku se postará, aby se značná část tuku ze svátečního oběda neuložila v těle do zásoby. Sugar Trap Phase 2 zase pomůže snížit vstřebávání sacharidů (i ty se při nedostatku pohybu ukládají v podobě tuků). Pokud se při pohledu na množství lahůdek neudržíte a jíte „až k prasknutí“, zkuste před hodováním přípravek s obsahem vlákniny, například Fiber Plus – stačí dobře zapít a žaludek včas ohlásí, že víc se do něj už opravdu nevejde. Pocit sytosti navozuje i Jablečný ocet + papain, který zároveň přispívá k detoxikaci organismu a podobně jako Chromium Picolinate omezuje chuť na sladké. Vánoční svátky a oslavy Silvestra mnohdy zaskočí naše zažívání – v krátkém časovém intervalu konzumuje jídla, na která nejsme běžně zvyklí, celé dny se prolínají sladké variace se slanými a různé druhy alkoholických nápojů. Občas si dáme i něco, co nám ani příliš nechutná nebo nám nedělá dobře, abychom „neurazili“. Nečekejte, až vám bude těžko, raději se pro podobné případy vybavte doplňky, které přispívají ke zdravému trávení, např. Bromelain z prémiové řady VITALAND® napomáhá trávení bílkovin, Trávicí enzymy mírní pocity plnosti po jídle a nadýmání, podobně působí i řada přípravků s obsahem Aloe vera.

Holduj tanci, pohybu I když se mnozí těší na hodiny strávení vleže u televize sledováním pohádek a romantických filmů, udělejte si čas i na trochu pohybu – vánoční procházku můžete spojit s prohlídkou jesliček či výstavy tradičních Vánoc. Silvestrovská noc se dá i protančit, a pokud počasí nepřinese vytrvalý déšť, zachumlaní v šále můžete vyrazit i do přírody. Možná budeme mít štěstí na bílé Vánoce - proč nevytáhnout lyže? Anebo bude konečně čas na squash nebo tenis v kryté hale? Vašimi nezištnými průvodci mohou být i přípravky z redukční řady, které se postarají o svižnější spalování tuků při pohybu (například Green Tea, C.L.A., Premium Super Spalovač, V.I.P. Diet či Slim Master).

Víte, kolik vydáte energie? „ Chůze: 100 kalorií 1,5 km. „ Běh na lyžích: 486-1116 kalorií za hodinu v závislosti na rychlosti a terénu. „ Kondiční běh a běžecký simulátor: 102 kalorie za 1,5 km. „ Práce v domácnosti: 150-250 kalorií za hodinu. „ Tanec: energetický výdej za hodinu: klasický tanec 210, moderní tance 300 kalorií. Údaje platí pro ženu o hmotnosti 75 kg. Pokud vážíte více, spálíte více kalorií. 1 kalorie = 4,2 KJ (Zdroj: Iva Hédlová, Studio Hedis)

11


stravy Doplněk

V.I.P Diet z řady Premium VITALAND® tvoří: • Ranní tobolky, které akcelerují spalování tuků v průběhu dne a zároveň dodávají energii potřebnou k práci a aktivnímu životu. • Lahodný koktejl, který plní funkci svačinky v průběhu dne. Inzerce

• Noční tobolky, které dokončí proces hubnutí tím, že omezí ukládání tukových zásob během noci a umožní kvalitní spánek a regeneraci sil.


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Pravá česká kvalita Rádi bychom na tomto místě představili našeho nového dodavatele – společnost SEMIX PLUSO, českého výrobce kvalitních cereálií, o které jsme od října rozšířili náš sortiment.

SEMIX PLUSO, spol. s r. o. je výhradně českou výrobní potravinářskou firmou a na trhu působí již od roku 1995. Na trh firma vstoupila jako výrobce směsí, náplní a přípravků pro pekaře a cukráře. Šíře sortimentu se postupně rozrůstala dle požadavků zákazníků a ve firmě vznikly vedle pekařské divize PLUSO i dvě divize další - divize FOOD a divize CEREÁLIE. Skutečně celozrnné cereálie „Zdravý život“, jejichž základem jsou křupavé vločky (lupínky), jsou vyráběny unikátním procesem šetrného vaření. V zrnech tak zůstávají zachovány ty nejhodnotnější látky a cereálie Zdravý život tak mají vysoký obsah přirozené vlákniny, zachovávají si minerální látky a živiny. K výrobě cereálií jsou používány suroviny přirozeného původu nebo suroviny

upravené vařením či sušením. Přednost mají celozrnné obiloviny a jiné zrniny s vysokým obsahem cenných látek. Jen výjimečně jsou využívány pomocné látky zlepšující senzorické vlastnosti potraviny, které se často při přípravě pokrmu nebo pečení spotřebovávají. Úsilí vývojových pracovníků ve společnosti Semix však nesměřuje pouze k cíli vyvinout chutný a funkční výrobek, ale rovněž výrobek poskytující konzumujícímu zákazníkovi co nejvyšší výživnou hodnotu. Sledují se nejnovější trendy ve výživě, přemýšlí se nad funkčností výrobku. Semix byl v březnu 2010 oceněn na veletrhu Salima v Brně. Zlatou Salimu v kategorii Racionální a speciální potraviny získalo Müsli do ruky s lískovými oříšky. Stalo se zároveň i vítězem soutěže Trendy GoFuture!, kde jej odborníci vyhodnotili jako potravinu budoucnosti. Müsli do ruky – to jsou křupavé kousky ve tvaru osmiček. Můžete je jíst jen tak suché, jako sušenky, nebo s mlékem, případně jogurtem. Je to velmi chutná a zdravá alternativa sušenek, tyčinek či snacků. Müsli do ruky je vyrobeno z celozrnných ovesných lupínků, kdy při zpracování obilného zrna na křupavý

lupínek nedochází k žádným ztrátám obalových vrstev zrna. Díky tomu jsou zachovány jeho nutriční hodnoty a vysoký obsah vlákniny. Všechny tyto benefity činí z müsli do ruky pochoutku plnou vlákniny. Müsli do ruky můžete jíst kdekoli a kdykoli, jelikož má ideální velikost. Jedna osmička = jedno sousto. Je to skvělá svačinka ke kávě, do práce, k televizi, ke sportu, pro návštěvu.

Čím je müsli do ruky výjimečné? „ 90 % ovesných vloček „ skutečně celozrnné „ 0 % přidaného tuku „ vysoký obsah vlákniny „ ideální velikost, můžete ho jíst kdykoli a kdekoli Müsli do ruky je prozatím nabízeno ve dvou příchutích – Lískový oříšek nebo Zahradní ovoce, vyvíjejí se i další příchutě.

Müsli do ruky je ze 75 – 79 % vyrobeno z ovesných vloček, které Americká komise pro potraviny a léky označila za FUNKČNÍ POTRAVINU.

13


Vánoční SUPER nabídka – 3 výrobky pro hubnutí a n e c í Akčn Kč

č 690 45 K 6 e t í

ř ušet

L-Carnitin + HCA Thermoslim 500 ml** Super thermo spalovač Synephrine + Inulin Liquid 500 ml* Zdravé hubnutí a zdravé zažívání IONIX Sport 1000 ml** Doplnění tekutin, vitamínů a minerálů

*Doplňek stravy **Potravina pro zvláštní výživu – vhodné pro sportovce

K dostání v síti prodejen VITALAND® nebo na www.vitaland.cz Kontakt: Sport Wave, s.r.o.,V Náklích 7/7, 147 00 Praha 4 Tel./fax: +420 241 401 435, e-mail: info@sportwave.cz

Získejte zdarma luxusní

kosmetiku How beautiful

Tělové mléko a sprchový gel v praktickém dvojitém balení ve formě spreje

Balzám na rty s krémem na opalování obohacený o vitamin E

Krém na ruce s výtažky z Aloe Vera vhodný pro citlivou, suchou a popraskanou kůži

Produkty získáte při nákupu

nad 1000 Kč, 1250 Kč nebo 1500 Kč. Luxusní kosmetiku How beautiful s přírodními výtažky Vám exkluzivně přináší VITALAND®.


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

sudoku

Hlíva ústřičná v prodeji ve VITALAND®

Je zadána tabulka o devíti sloupcích a devíti řádcích s několika doplněnými jednocifernými číslicemi. Vaším cílem je doplnit tabulku Sudoku o zbýva jící číslice 1 až 9 tak, aby se žádná číslice v žádném sloupci, řádku a ani v jednom z devíti čtverců o hraně tvořené třemi čtverečky neopakovala. To znamená, že v každém řádku, sloupci a tučně ohraničeném čtverci musí být právě číslice 1–9. Výsledek (čísla z barevně vyznačených polí – celkem 4), nám zašlete do 5. 10. 2012 na adresu ProFitness Česká republika, a.s., Otradovická 286/6, 142 00 Praha 4 nebo na info@vitaland.cz. Obálku označte „SUDOKU“. Pět vylosovaných, kteří správně odpoví, získají produkt Super Minerály VITALAND®. Výhercem produktu Herbal Herve z minulého čísla se stávají: Marie Adamcová,České Budějovice; Jiřina Moulíková, Praha 8; Elena Dratnalová, Krnov; Ivana Nečasová, Týn nad Vltavou; Jaroslava Bělská, Mladá Boleslav

8

6 3 1 4

9

7

6 5

8 8

3

1

6

Doplněk stravy

2

2

9

4 1

5

6

3 8 2

soutěž pro děti Milé holčičky a kluci,

na každou ze čtyř otázek je jedna z odpovědí, označených a), b), c), správná. Poznáte správné odpovědi? 1. Čoko Medvídci Calcium obsahují minerál vápník. K čemu je vápník v těle důležitý? a) chrání proti klíšťatům, b) pro zdravé a silné kosti a zuby, c) není důležitý k ničemu.

2. Vitamin C, který najdeme například v Medvídcích Gelících s vitaminem C, pomáhá chránit:

3. Víte, jakou příchuť mají Medvídci dětský sirup? a) pomerančovou, b) malinovou, c) mandlovou.

4. Víte, které sladkosti na vánočním stole jsou nejzdravější?

a) vanilkové rohlíčky, b) vánočka, c) sušené ovoce. a) před rýmou, chřipkou a kašlem, b) před poznámkami ve škole, c) před špatnou výslovností písmenka r.

soutěž Napište nám, jak Vám pomáhají naše produkty a vyhrajte

ProFlex® od VITALAND®. Svůj text zašlete nejpozději do 5. 12. 2010 na adresu Profitness ČR a.s., Otradovická 286/6, 142 00 Praha 4 nebo na info@vitaland.cz. Nejhezčí článek bude otištěn v dalším čísle magazínu VITALAND® a jeho autor získá ProFlex® od VITALAND®.

Své odpovědi pošlete nejpozději 5. 12. 2010 na adresu Profitness ČR a.s. Otradovická 286/6, 142 00 Praha 4 nebo na info@vitaland.cz. Nezapomeňte uvést své celé jméno a adresu – na výherce čekají Medvídci Gelíci s vitaminem C.

Jeho zasláním souhlasíte s otištěním a zároven získáte zobrazený dárek.

Správné odpovědi z minulého čísla jsou 1a), 2b), 3c), 4b). Ze správných odpovědí byli vylosováni a Medvídci Gelíci Baby sirup získávají: Sestry Štulcovy, Praha; Jan Polášek, Vsetín; Lenka Švábíková, Praha 9; Eliška Cinádrová, Kralupy nad Vltavou; Petr Pelikán, Habrovany

Výhercem Premium Multi Complex + Aloe vera od VITALAND® z minulého čísla se stává Nina Horáková, Praha 1

kvízo ceny

Správné odpovědi z minulého čísla: 1b), 2a), 3a), 4c). Premium L-Lysin od VITALAND® vyhrávají: Iva Kopecká, Dvůr Králové nad Labem; Miluše Šimková, Příbram; Hana Štulcová, Praha; Venuše Kubáčková, Mladá Boleslav; Jaroslava Černá, Chomutov

5

15


Cenově zvýhodněné balení obsahuje navíc pastelky a omalovánky jako dárek! Vitaland_inzerce extra vlaknina.eps

28.5.2009

12:55:48

Inzerce

Multi-Fruit

ExtraVláknina Plus

• Obsahuje přirozený poměr rozpustné a nerozpustné vlákniny • Unikátně kombinuje 4 druhy vlákniny (brusinka, borůvka, hroznové víno a psyllium) • Vláknina obsahuje fytolátky a polyfenoly (antioxidanty)

Multi-Fruit

ExtraVláknina MULTIFUNKČNÍ

A VLÁKNINA NIN ÁK m V L o bj e a ce - aku o h v a e ř ev n í h u é s t bs a lick o ab o y e t nk - m úči

Multi-Fruit ExtraVláknina, balení 150 g Multi-Fr

Multifunkční vláknina z ovocných plodů s antioxidačním účinkem! Multifun

an V ý ra tio zn úč xida ý ine čn k í

Doplněk stravy. K dostání exklusivně v síti prodejen Vitaland. Více na www.vitaland.cz. Vyrábí NutraCept, a.s.


ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Přípravky pro vaše sportovní aktivity Přípravky z produktové řady VITALAND® SPORT jsou určené jak aktivním sportovcům – závodníkům, tak lidem, kteří sportují rekreačně, pro vlastní kondici a dobrý pocit. I v této oblasti je suplementace sportovními přípravky neobyčejně prospěšná, takže – seznamte se! Dnes už snad každý sportovec od dorostového věku ví, že bez suplementace kvalitními sportovními přípravky náročný režim tréninku, závodů a následné regenerace nejde zvládnout. Podpořit své sportovní úsilí chtějí samozřejmě i rekreační sportovci. Který mladý muž by nechtěl, aby se cvičení a posilování nepromítlo do pěkně tvarované muskulatury? Snad každý si přeje mít pevnou postavu bez zbytečných tukových zásob. Důležitou roli hraje samozřejmě také

výkonnost a regenerace po výkonu. U sportovců je to předpoklad dalšího sportovního růstu, lepších výsledků a nadějné sportovní kariéry. Rekreačního sportovce jistě také potěší vlastní sportovní úspěch, nicméně rychlá obnova a regenerace sil je důležitá také proto, aby mohl po fyzicky náročném víkendu v pondělí normálně fungovat v zaměstnání, i proto, aby po vyčerpávajícím pracovním dni měl ještě dost sil a energie ke sportování.

Sport L-Carnitin: energie pro vaše výkony

Základním předpokladem pro růst svalové hmoty je strava bohatá na proteiny. Jejich nejbohatším zdrojem je maso, které je však ve větším množství obtížně stravitelné a zatěžuje trávicí trakt. Zároveň je třeba pečlivě hlídat i jeho kvalitu, aby sportovec s bílkovinou nepřijímal zbytečně i tuk. Proto se suplementace proteinovými prostředky, nejčastěji ve formě koktejlů, stala nepostradatelnou pomocí v silových sportech, kde je budování svalové hmoty zásadní. Patřičnou svalovou hmotu však potřebují i sportovci, jimž jde o rychlost a vytrvalost. Svalnatá postava je cílem mladých mužů, kteří navštěvují fitness centra a svědomitě posilují. Mnohdy ovšem nemají ve výživě dostatek proteinů, takže ani po měsících usilovného tréninku nejsou výsledky takové, jaké by očekávali. Naprostá většina proteinových suplementů je na bázi živočišných bílkovin (mléko, syrovátka), což zdaleka každému sportovci nevyhovuje – časté jsou potíže s trávením mléčné bílkoviny, někdy dotyčný upřednostňuje vegetariánskou stravu. Právě v těchto případech je ideálním doplňkem koncentrát a izolát rostlinných bílkovin (pšeničné a sojové) v přípravku Sport Vege Protein 75 %. Vybírat lze z lahodných příchutí vanilka nebo čokoláda. « obsahuje 75% rostlinné bílkoviny pro zdravý růst a vývoj, « doplněné o spektrum vitaminů k udržení energie a vitality, « amonikyseliny BCAA chrání svalovou hmotu před degradací, « ideální pro vegetariány a vegany – bez obsahu živočišných zdrojů bílkovin, « další látky (karnitin, glutamin) přispívají k energizaci při výkonu a regeneraci po něm.

Doplněk stravy

Sport Vege Protein 75 %: bílkoviny pro růst vhodné nejen pro vegetariány

Doplněk stravy

L-karnitin je aminokyselina, která je v lidském organismu přirozenou součástí metabolismu tuků. Jejím úkolem je přenos mastných kyselin s dlouhým řetězcem do mitochondrií (energetických center buněk), kde jsou dále přeměňovány na zdroj energie pro svalovou činnost. Karnitin je důležitý jak pro svalstvo rukou či nohou, jehož činnost při sportovním výkonu sledujeme, ale i pro srdeční sval, jehož zásluhou jsou ony viditelně pracující svaly zásobeny kyslíkem a živinami. Vyšší množství karnitinu tedy znamená větší energetický potenciál organismu a vyšší výkon. Další výhodou L-karnitinu je, že přispívá k získávání energie z tukových zásob, ve svém důsledku tedy podporuje rychlejší spalování tuků, hubnutí a tvarování postavy. « usnadňuje odbourávání tuků a formování postavy při aktivním pohybu, « napomáhá k získávání energie z tukových zásob, « příznivě ovlivňuje pravidelný srdeční rytmus při fyzické námaze, « podporuje regeneraci po výkonu, « odbouráváním tuků podporuje správnou hladinu cholesterolu.

Foto: Josef Adlt

představujene

MA MAGA MAGAZIN AGA


Členské výhody

Zvýhodněné klubové nabídky VITALAND® klub - Výhody jen pro Vás

1. VITALAND® magazín

Zdarma až do schránky aktivním členům

Vážení členové, milí čtenáři, velice nás těší, že počet členů VITALAND® klubu stále roste! Výhody klubového členství totiž opravdu stojí za to! Výhodné nákupy, akce, slevy, poradny, dárky aj. jsou určeny jen pro vás, členy VITALAND® klubu. Každý měsíc si můžete vybírat oblíbené přípravky z nabídky našeho věrnostního programu. Pokud k členům VITALAND® klubu náhodou ještě nepatříte, neváhejte! Věrnostní program je plný členských výhod a milých překvapení, z nichž si to své vybere skutečně každý! VITALAND® klub vám přináší spousty skvělých nabídek, jedinečných výhod a dárků. Přesvědčte se, že VITALAND® klub má co nabídnout i vám a že být členem se vám opravdu vyplatí! Získat novou členskou kartu je tak snadné!

V každém čísle VITALAND® magazínu najdete zajímavé čtení o zdravém životním stylu a sportu, rady a doporučení lékařů, rozhovory s osobnostmi, informace o novinkách, poradny i řada soutěží o zajímavé ceny každé dva měsíce. Magazín je zasílán pouze aktivním členům klubu, tedy těm, kteří učiní nákup jednou za tři měsíce. Nezbytnou podmínkou doručení je správně uvedená adresa člena při registraci do klubu.

VITALAND® klub - Výhody šité na míru

Záleží vám na zdraví svém i vašich nejbližších? Záleží vám na zdravém životním stylu? Chcete si upevnit kondici? Sportujete? Trénujete? Právě pro vás je tu VITALAND® klub! Nabízí svým členům výhody, které nikdo jiný nemá, například oblíbené výrobky jako dárky zdarma, VITALAND® magazín zdarma až do schránky a další zajímavé benefity. Staňte se členem i vy – nezavazujete se přitom k nákupům, nečekají vás povinnosti, ale naopak spousta užitečných informací, tipy a nabídky pro zdraví, krásu i sport.

Jak se stát členem VITALAND® klubu?

ZDARMA! Podmínkou členství ve VITALAND® klubu není žádný vstupní poplatek ani nákup. Zaregistrovat se do VITALAND® klubu můžete v každé prodejně VITALAND® – stačí vyplnit přihlášku a okamžitě se stáváte členem VITALAND® klubu. Dostanete členskou kartu, prvních 5 VITALAND® korun jako vstupní vklad na své bonusové konto do věrnostního programu – a hned můžete začít využívat všech dalších členských výhod. Do VITALAND® klubu se můžete zaregistrovat také prostřednictvím internetu na www.vitaland.cz nebo infolinky 800 117 800. Členem VITALAND® klubu se může stát pouze soukromá osoba, nikoli firma.

2. Zvýhodněné klubové nabídky

Každý měsíc nové zajímavé nabídky!

Jen pro vás, členy VITALAND® klubu, pravidelně připravujeme vybrané přípravky se slevou nebo dárkem zdarma, které jsou k dispozici ve všech prodejnách VITALAND® nebo je můžete objednat prostřednictvím zásilkové služby VITALAND® direkt.

3. Věrnostní program

VITALAND® koruny na bonusovém kontě se Vám opravdu vyplatí! Na své bonusové konto získáte za každý nákup příslušný počet VITALAND® korun odpovídající hodnotě zakoupených výrobků. Za ně můžete získat oblíbený výrobek z našeho sortimentu zdarma nebo s výraznou slevou podle aktuálního přehledu na straně 20 (přehled je k dispozici v každé prodejně VITALAND® a na webových stránkách www.vitaland.cz).

Volejte nám zdarma! Členům VITALAND® klubu je k dispozici zelená infolinka na tel. čísle 800 117 800. Zkušení operátoři vám rádi poradí a pomohou s objednávkou vybraného zboží.

Doplňky stravy

Jak zjistíte stav svého bonusového konta? • na účtence s nakoupeným zbožím • zavolejte ZDARMA na 800 117 800 • v osobním profilu po přihlášení na www.vitaland.cz

18


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

Potěšilo nás Dopisy zákazníků

nadváDobrý den, nikdy neměla estože jsem př a t, celule je mi 35 h stehnech vila na svýc je ob em njs hu, v létě onální antiko věkem a horm to je že ad každá litidu. Vím, stejně má sn ou dn je du ti luli é se cepcí a že ce ěvačky, kter herečky a zp y, lk na de mo ži I ků ženská. rančovou těm tu pome e al – s í la aj se nechtě pořád hlíd stejně jsem e Al . jí šu em tu čala js fotkách vyre bez boje. Za tak smířit n je u do ičit na ti celuli vat lufou, cv sprše masíro ve ně emium el id se prav ívat nový Pr em začala už js ně av hl , jen vím, že nohy – a , co obsahuje ně es př m ví ují prokrveCellu-Fix. Ne které podpor y, tk lá ní od ování jsou to přír ispět ke spal že a můžou př ků ní tě vrtý iš čt oč ní a pr u-Fix už Premium Cell ru Be . ku yž tu plavky a kd podkožního být zima na la ča za k už ja ovala jsem měsíc, ale boso, nesled na it od ch em si brala jsem přestala . Tobolky js ně el id av pr tak přesvoje stehna c jsem byla – ale o to ví ti os čn va ětle tr sv spíš ze se cadle na po čase v zr se em js yž stehnech je kvapená, kd nčová kůže na ra me Po a. dl lé Premium pořádně proh víc vypnutá. dá pa vy že ků nší a viditelně me al! ece jen zabr př x Petra, Kolín Cellu-Fi

Všechny produkty VITALAND®, které jsem měla možnost vyzkoušet byly skvělé a naprosto dokonalé! Proto si zaslouží (ne)dokonalou básničku :-). Zdraví, sport a krása, jsme z kostí a masa, a když tělo churaví, VITALAND® to napraví. Jak nevyjde sluníčko a mám rýmu maličko, ImuFit mě může zpružit,

zábavu si spěchám užít.

Pupalka pro krásnou kůži, hned se otáčí i sexy muži! A když už ani střevo nemůže, též VITALAND® pomůže. Každý den tabletka s radostí, VITALAND® od všech chmur oprostí!

SPORT

KRÁSA

Dobrý den, chtěla bych vám všem popřát příjemné podzimní a zimní dny, protože sama si je letos konečně také užívám. Dříve jsem tot iž mívala hned z kraje podzimu náladu pod psa . Nemohla jsem se smířit s tím, jak se zkracu je den, přibývá zimy a všechno na mě padalo. Špa tně jsem usínala, v noci jsem se budila. Byla jsem protivná sama sobě a ani druzí si se mno u nejspíš moc neužili. Přítel vždycky říkal: „No jo, už má zase podzimní depku.“ Letos jse m se rozhodla vyzkoušet B-Complex Antistres a cítím se mnohem lépe. Taky líp spím, takže od rána na všechny hned nebrblám. Zpočátku jse m měla trošku obavy, jestli nebudu mít víc hlad, protože jsem četla, že některé vitaminy B podporují chuť k jídlu – ale je to úplně v pohodě. Jsem na tom s váhou dokonce o něco lép e, protože večer mám ještě chuť jít si občas zac vičit – když jsem měla ty „podzimní depky“, kolikrát jsem si už po zprávách zalezla do tep la, jedla čokoládu a pospávala u televize. Jestli máte stejně blbou náladu, jako jsem mívala dřív, určitě B-Complex Antistres zkuste taky. Jaroslava M., Praha

Zdravím z Písku, musím vá m napsat o svých s vlákni dobrých nou Fibe zkušenos r tech Plus. M blém s ěl jsem tím, že t o t i ž jsem mív prohlad a n al k ve ejvětší čeru ohr p o o r mný c e jídla js večer. N em snědl avíc jse m p r á m vě ě l problé váním, my s vyp takže m razdňoi hodně Věděl js často b em, že j ývalo t e to špa ěžko. nedařilo tný živo tní styl se mi ho , ale změnit. čení kol Až jsem egyně z na dopor p r á uc e vyzkou Vlákninu šel Fibe beru odp r P l o u l s. edne a vodou, t hodně ji akže do zapíjím večera m necpu se ám pocit na noc. sytosti Zlepšila a ristalti se i st ka a vy ř evní pep r a z d ň ování, a o nějako u změnu aniž byc životníh h se přišla v o stylu podstatě moc snaž sama. Ja il, jít nejv kmile js ětší por em přest ce večer al poledne, , dostáv ám hlad takže sn k í o d l á e m m , normálně čeřím mn ohem stř obědvám í a d m v ě e j i než dř že jsem ív. Řek po všech l bych, stránkác h i výko nnější. Zbyněk J irků, Pí sek

Nina Horáková, Praha 1 19


Nabídka

věrnostního programu

Zdraví

Značka

Vitaminy a minerály

Velikost balení

VITALAND® koruny

Sport

Značka

Velikost balení

VITALAND® koruny

500 g

125

Pitný režim

Beta Karoten 25 000 I.U. + Panthenol

VITALAND®

60

101

Acerola

VITALAND®

30

56

Vitamin E 100 I.U.

VITALAND®

60

65

Xpower Non-stop coffe-cream

Selen

VITALAND®

50

65

Hořčík

VITALAND®

100

80

Tyčinky

Selzin

VITALAND®

60

87

B-Complex Antistress

VITALAND®

60

153

Imunita Echinacea Forte

VITALAND®

60

101

ImuFit

VITALAND®

60

143

Srdce, energie a vitalita Vitality Komplex

VITALAND®

30

187

Omega Komplex 3-6-9

VITALAND®

50

111

Myšlení a koncentrace Ginkgo Biloba® Phyto

VITALAND®

60

155

Guarana

VITALAND®

100

106

Trávení a detoxikace SilyPlus

VITALAND®

50

126

Štíhlá linie Chromium Picolinate

VITALAND®

60

80

Slim Master Women

VITALAND®

60

329

Jablečný ocet + Papain

VITALAND®

70

101

Žena a krása BeautyYou

VITALAND®

60

208

Prenavit VITALAND®

60

92

Speciální přípravky Provision

VITALAND®

50

135

Doplňkový sortiment Šejkr Compress Expend

Nutrend

700 ml

150

Aminostar

500 ml

30

Velikost balení

VITALAND® koruny

VITALAND®

1 ks

100

Set porcelánových misek VITALAND®

1 ks

50

Kožený kalíšek s kostkami VITALAND®

1 ks

35

Cyklistická láhev

Dárky

Značka

Alkohol tester

Flash - pomeranč

Aminostar

Energie

ROX 27 % - banán

Aminostar

25 ml

Aminostar

1 ks

30

30

Aminokyseliny BCAA 4000

All Stars

180 tbl

600

Kreatinové výrobky Kre-Alkalyn

Aminostar

120 cps

479

Kre-Alkalyn - pomeranč

Aminostar

25 ml

30

Proteiny a gainery No.1 protein, 750g, ořech-cokolada

Biotech

750 g

359

CFM 1000g, čokoláda

Aminostar

1000 g

623

WHEY Protein Act. 65%, Vanilka

Aminostar

2500g

900

• Nabídka je platná od 1. 11. 2010 a může docházet k obměnám v souvislosti se změnami v sortimentu VITALAND®, výrobních plánů dodavatelů, změnami distribuce značek apod. Společnost ProFitness Česká republika, a.s. si vyhrazuje právo změny zejména obratového koeficientu, jakož i bodového hodnocení zboží ve věrnostním programu. Tuto nabídku lze uplatnit i přes zásilkovou službu VITALAND® direkt (800 117 800 nebo na www.vitaland.cz). • Věrnostní program spočívá ve sbírání bodů za nákup. Bodová hodnota výrobku začíná od úrovně 0. Bodové hodnoty všech výrobků najdete v prodejnách VITALAND® nebo na www.vitaland.cz. Akční nabídky mají své individuální bodové ohodnocení. • Stanovy VITALAND® klubu jsou k dispozici na internetových stránkách www.vitaland.cz a v sídle společnosti ProFitness Česká republika, a.s., Na Pankráci 1618/30, 140 00 Praha 4.

Při on-linenákupu nad hodnotu 799 Kč

poštovné a balné

ZDARMA!

Vyměňte nastřádané VITALAND® koruny za přípravky z pestré a zajímavé nabídky věrnostního programu VITALAND® klubu. 20


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

3.

KRÁSA

Vaše

nejoblíbenější produkty!

6.

5. 4.

10.

7. 8.

9.

Top 10 produktů

VITALAND® 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.

SOYA LECITHIN 1325 mg Koenzym Q10 60 mg Omega Komplex 3-6-9 1200 mg RODINNÉ BALENÍ ProFlex Premium V.I.P. Diet SLIM MASTER for Women Premium Ženšen Korejský Sport L-Carnitin 500 mg Premium Tryptofort Premium Cordyceps

Sport Novinka

n Podporuje ochranu a optimální výstavbu svalstva n Obsahuje mix antistresových hormonů n Regeneruje organismus během spánku n Podporuje hluboký spánek Potravina pro zvláštní výživu

n Noční aminokyseliny zajistíštující tvrdý spánek. Navíc

udrží organismus po celou noc v anabolickém stavu! 21

Vyobrazené produkty jsou doplňky stravy.

1.

2.

SPORT


téma Dokážu ti,

II. díl

že naše produkty fungují!

Milý čtenáři, členové VITALAND® klubu a příznivci zdravého životního stylu, v minulém čísle jsem vám stručně popsal, jak se mi nenápadně podařilo dopracovat ke slušné nadváze. Jak už asi víte, rozhodl jsem se do 1. 12. shodit 15 kg, v pase zhubnout ze 106 na 93 cm a snížit podíl tuku skoro o 12 %. Už se snažím dva měsíce – užívám redukční přípravky VITALAND® v dávkování, které mi doporučila naše produktové specialistka Linda Vermachová, a dodržuju plán cvičení pod odborným dohledem zkušených trenérů z wellness a fitness centra Balance Clubu Brumlovka na Praze 4, které mi je výborným zázemím pro dosažení mého cíle. A ono to opravdu jde! Zajímá vás jak? Každý týden jsem si pro vás zaznamenával to nejdůležitější.

První dva měsíce krok za krokem „ Ze začátku se zdálo, že to bude jednoduché. Za první týden jsem shodil 3 kg! To je skvělé, za měsíc a půl je hotovo, těšil jsem se. Ale brzy jsem zjistil, že to byl omyl. Ukázalo se, že z těch tří ztracených kilo je v podstatě největší část voda, měření tuku se příliš nezměnilo. Nevadí, bude líp, říkal jsem si. „ Hubnuti v druhém a dalších týdnech už nebylo tak rychlé jako v prvním. Žádná „rychlovka“ bez práce, realita mi ukázala, že skutečnost bude jiná. Nereálná očekávání mají možná i mnozí jiní lidé, kteří mají podobný problém jako já. Jenže všechno a hned ve skutečně fakt nejde – a zjistit to není vždycky příjemné. Hlavně se nedat odradit! „ Dodržoval jsem všechno tak, jak jsem měl napsáno, místo cukru jsem si dával umělé sladidlo (i když vím, že to není zrovna ideální), ale pomohlo mi to alespoň z části zahnat chuť na sladké. „ V průběhu prvního týdne jsem pociťoval hrozný hlad, někdy jsem až měl pocit, že se mi z hladu točí hlava, v noci jsem se budil s kručením v žaludku. Tak jsem se snažil pít alespoň vodu, a tím hlad zahnat…

Marian Polanský Marketingový ředitel VITALAND®. Věk 33 let

Koníčky: fitness, squash a hudba.

„ V prvním týdnu, kdy mi kvůli úpravě jídelníčku poklesl příjem energie, jsem cvičení nijak nepřeháněl. Nevěděl jsem ještě, jak tělo zareaguje, a pracovat jsem samozřejmě potřeboval naplno. Takže jsem byl 2x ve fitu a cvičil jsem pokaždé 40 minut – pomalejší nástup cvičení se mi osvědčil – rozhodně to doporučuji všem, kteří dosud nebyli zvyklí na časté pravidelné cvičení. „ Druhý týden už to bylo lepší. Neříkám, že jsem nepociťoval hlad, ale už jsem se s tím nějak vyrovnal, tělo si pomalu zvykalo na nižší dávky a žaludek se trochu „scvrknul“. Pokračoval jsem podle rozepsaného jídelníčku, k tomu 3x týdně fitko po 45 minutách a 1x rotoped 45 min. ráno nalačno. „ Další týdny byly víceméně konstantní. Váha se pohybovala opravdu mírně dolů, ale občas mě ještě napadlo, že výsledky jsou v porovnání s úsilím vidět hodně pomalu. Každý den mě sem tam přepadla myšlenka, že se na to vykašlu. Ale vydržel jsem. Na konci 6. týdne jsem dostal opravdu velkou krizi, myslel jsem si, že zbaštím i koně. Řeknu vám popravdě, že překonat tento stav je asi nejtěžší, co na celém hubnuti je. „ Nyní jsem v polovině naplánovaného redukčního cyklu (stav k 1. 10. 2010) a má současná váha je 96,7 kg a tuky jsou 22, 2% . Sám tomu nemůžu uvěřit. Vždyť je to od začátku už vlastně skoro 10 kg! A teď už se cítím opravdu mnohem lépe než předtím. Už opravdu věřím, že se mi běh podaří dokončit. „ Obzvláště jsem hrozně moc nadšený z VIP Diet, protože v jedné krabici mám, „vše co potřebuju“. Samozřejmě užívám i další produkty – Premium Super Spalovač Tuku, který skvěle podporuje spalování tuků při cvičení, L-Carnitin liquid 35 000 mg (Aminostar) a BCAA Extreme Pure (Amiostar). Karnitin beru ráno nalačno a před cvičením nebo v dnech, kdy nemám na programu fitko, si ho vezmu během dopoledne. Aminokyseliny BCAA užívám před tréninkem a po něm – když si tělo zvykne na pravidelný režim cvičení, aminokyseliny přispívají k podpoře a regeneraci svalů.

22

Foto: Josef Adlt

Jak vypadá osobní projekt hubnutí našeho marketingového ředitele Mariana Polanského po dvou měsících?Kolik kilo se mu už podařilo zhubnout s pomocí redukčních přípravků VITALAND®? Sledujte s námi jeho pokroky týden po týdnu – a nechte se také inspirovat k hubnutí!


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Hurá do finiše

Chtěl bych vám všem, kteří mě podporujete a držíte mi palce, poděkovat. Dostávám od vás dopisy a maily, ve kterých mě povzbuzujete, a věřte mi, že podpora při hubnutí opravdu pomáhá. Budu opravdu moc rád, pokud vás svým příkladem inspiruju a pomohu vám svými zkušenostmi – a hlavně se těším, že se do hubnutí s přípravky VITALAND® a Aminostar® zapojíte do motivační soutěže, kterou jsme vyhlásili v minulém čísle magazínu.

Aktuální stav k 1. 10. 2010

(při výšce 183 cm)

hmotnost: 97,6 kg pas: 98 cm

Cílové parametry k 1. 12. 2010

Listopad 2010

hmotnost: 90 kg pas: 93 cm

Zapojte se také

hlášku do programu žete poslat svou při mů 11. 20. do tě o vaši fotografii. Nezapomeňte, že ješ kg chcete zhubnout a proč, doplněnou lik pravky zdarma. ko pří í m, čn ne uk plá s red hubnutí n a předepsané plá ý ov živ zínech. vý ga jí ka ma zís VITALAND® Tři vylosovaní sí se zveřejněním ve hla sou eň ov zár ce Zájem

Inzerce

í dárek! n č o ván

Tip na

Darujte poukaz na relax a pohyb

na 1 měsíc na 3 měsíce na 6 měsíců na 1 rok

bcb-inzerce-vanoce03.indd 1

8.10.2010 13:19:52


sport

Vyjeďte na běžky! Běžecké lyžování patří ke sportům, v nichž tradičně míváme silné zastoupení, zároveň se jedná o skvělou fyzickou aktivitu, která procvičí téměř všechny svalové partie – a pokud zvolíte nenáročný, spíše rovinatý terén, můžete si užít radost z pohybu i jako začátečníci nebo senioři.

V oblastech bohatých na sníh vzniklo lyžování z ryze praktických důvodů – tak dlouho se vylepšovaly nejrůznější typy sněžnic, které člověku pohybujícímu se v zasněženém terénu pomáhaly, aby se nebořil, až vznikly lyže, které váhu osoby rozložily na delší plochu (v počátcích měřívaly lyže i přes dva metry) a společně s hůlkami umožnily plynulejší klouzavý pohyb. U počátků lyžování byly jedny univerzální lyže, které se připínaly na běžné boty, později se začaly používat speciální lyžařské boty s volnou patou – a tam někde můžeme najít vývojové rozcestí, z něhož se vydaly vlastní cestou lyže běžecké a sjezdové, které začaly používat vázání s pevnou patou.

Sjezdovky versus běžky Mezi lyžaři nejdeme zaryté zastánce sjezdového lyžování, zaryté běžkaře i ty, kteří jezdí „pod obojí“. Sjezdaři si většinou libují, že rychlá jízda z kopce je adrenalin a zábava, běžkaři kontrují, že ta chvíle jízdy je vykoupena mrznutím ve frontě na vlek. Spočteme-li sjezdové vybavení a ceny vleků, dostáváme se zpravidla na vyšší částku, než za jakou se dá pořídit den strávených v běžecké stopě – proto někteří běžkaři vyčítají sjezdovému lyžování i určité komerční ladění. Ostatně, na sjezdovce se dá snadněji demonstrovat značkové vybavení a Petr Jakl na stránkách nordicman.cz upozorňuje, že „Sjezdování je takovým zimním golfem. Celebrity i ty, co by mezi ně rádi patřili, na hřebenové túře potkáte málokdy, zato ve Špindlu můžete mezi nimi jezdit slalom.“ Přestože v kvalitě běžek, bot i dalšího vybavení existují pořádné rozdíly a najdeme tu značky, které mají světový zvuk, z celkového pohledu ve světě běžkařů vládne zatím spíš praktičnost a účelnost. Být na výletě po sněhových pláních „in“ rozhodně není podstatné. Pro běžky mluví i větší univerzálnost pohybu, který můžeme s jistou nadsázkou připodobnit k chůzi nebo běhu. Zatímco pohyb po sjezdovce je poměrně náročný pro kolena, na běžkách můžeme zvolit rovinatý terén a spíše „chodit“ než „běhat“, takže pohyb zvládnou i méně zdatní jedinci, starší lidé nebo ti, jimž (třeba po úraze) už kolenní klouby zdaleka tak spolehlivě neslouží. Loňská zima potvrdila, že když vyjde počasí, můžeme mnohdy nazout běžky opravdu téměř před vlastním domem a netřeba cestovat do vzdálených zimních center.

24

Díky rozmanitým terénům si na běžkách užije ten, kdo dává přednost „civilizaci“ a upraveným trasám v zimních střediscích, i ten, kdo touží po krásách ztichlé zimní přírody. „Priroritou však u každého běžkaře zůstává zdravotní a kondiční důvod. Není nad všestranný vyvážený pohyb na běžkách a přitvrdíme-li, pak i kvalitní kondiční trénink rozvíjející srdeční, plicní i cévní systém,“ tvrdí Petr Jakl.

Běžecké sportovní discipliny Běžecké závody mají nejstarší tradici v severských zemích, v našem regionu se první konaly v roce 1893. Olympijským sportem je běžecké lyžování od roku 1924, kdy se Chamonix jel tzv.

závod sdružený (dnes nazývaný severská kombinace) s během na 18 a 50 km. O dvanáct let později se v německém Garmisch-Partenkirchenu poprvé jely závody štafet na 4x10 km. Závod FIS považovaný za první mistrovství světa se jel v roce 1925 v Janských Lázních. Mezi běžecké discipliny, které se objevují na mistrovstvích světa a olympijských hrách, patří závody mužů na 10, 15, 30 a 50 km (se střídáním klasické a volné techniky), dále klasicky 30 a 50 km, štafety na 4x10 km a sprint. Ženy běhají na vzdálenosti 5, 10, 15 a 30 km, štafeta měří 4x5 km. Běh na lyžích je však i součástí dal-


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

ších sportovních disciplin: klasický běh v kombinaci se skoky na lyžích se nazývá severskou kombinací, biatlon kombinuje běh se střelbou, na lyžích se běhá i orientační závod, běhy na lyžích se objevují i v zimní variantě moderního pětiboje. V každé zemi obdařené v zimě sněhem se konají i tradiční závody. Mnohé mají masový charakter a v nejvyšší výkonnostní kategorii často i kvalitní mezinárodní účast. K nejznámějším českým běžeckým závodům patří Zlatá lyže (závod světového poháru v Novém Městě na Moravě), Jizerská padesátka, Krakonošská sedmdesátka či Šumavský skimaraton. Kalendář aktuálních akcí najdete například na webových stránkách www.bezeckelyzovani.com nebo na stránkách Svazu lyžařů ČR (http://www.czech-ski.cz).

Klasika nebo bruslení

Klasická běžecká technika znamená jízdu ve stopě, při níž se střídá běh s jízdou soupaž, případně odšlapování v zatáčce a při předjíždění a stoupání stromečkem (s lyžemi do tvaru V) do prudších svahů Od 80. let minulého století se prosazuje i takzvané bruslení, oficiálně nazývané volný styl, díky němuž je běh na lyžích rychlejší. Využívá jednodobého bruslení v rovinách a při mírném stoupání (na jeden odraz lyží jedno odpíchnutí hůlkami), dvoudobého bruslení ve větším stoupání a v obtížnějším terénu (na dva odrazy lyží jeden odpich hůlkami) a střídavé bruslení (odraz jednou lyží a odpich opačnou hůlkou), které připomíná stoupací stromeček využívající možnost skluzu. Při sjezdech se zpravidla bruslí bez odpichování. Podle převládající techniky jízdy se liší i typy běžek: – klasické lyže jsou vhodné pro jízdu ve stopě klasickou technikou, – skateové lyže mají kratší špičku a jsou vhodné pro volný styl, – combi lyže jsou kompromisem pro obě techniky jízdy, – backcountry lyže se využívají při jízdě v hlubokém sněhu ve volné přírodě. Petr Kožíšek, bratr olympijského medailisty Dušana a provozoval lyžařské školy, upozorňuje na to, že se běžky liší i podle účelu, k němuž slouží. Závodní lyže určené výkonnostním lyžařům jsou nejdražší, zároveň jsou lehké, užší, křehčí a stavěné na upravené tratě. Rekreační cestu lesem by nemusely přežít. Vhodným kompromisem pro všestranné použití lyžaři s dobrou technikou jsou podle Kožíška lyže sportovní. Nejdostupnější jsou turistické lyže, které uspokojí lyžaře turisty, začátečníky i méně náročné zdatné jezdce. Pokud si chcete vyzkoušet závodní lyže, bývá jedinečná příležitost v lyžařských centrech, kde se dají zapůjčit, případně odkoupit starší typy od závodníků. Pro rekreační běžkaře jsou k dispozici i lyže s šupinami na skluznici, které není třeba mazat stoupacími vosky, což ocení zejména lyžaři nezkušení v alchymii běžkařského mazání.

Mazej! Přestože se lyže se šupinami nemusejí mazat kvůli stoupání, neznamená to, že se skluznice nemusí mazat vůbec. Alespoň občas se doporučuje ošetřit skluznici patky a špičky, aby lyže lépe klouzala. Mazání lyží je téměř věda, takže pokud žijete v domnění, že umělá skluznice v podstatě nic nepotřebuje, jen pár drobností pro základní orientaci: Stoupací vosky se užívají tuhé pro teploty od nuly dolů, tekuté (klistry) při teplotách nad nulou (vosky pro jednotlivé teploty jsou odlišené barevně – červený, fialový, modrý, případně zelený a žlutý). Dobrý skluz zajišťují kluzné parafíny, jimiž mazací akce začíná. Parafín se nanáší na špičky a patky opět podle teploty a druhu sněhu, zažehlí se a nechá se zatuhnout (případně vymrznout), pak se zbytky parafínu, které se do skluznice nevsákly, strhnou škrabkou. Rekreační lyžař patrně nebude parafinovat skluznici před každým vyjetím, nicméně občas stojí za to zkontrolovat, jestli není skluznice vysušená do běla. Stoupací vosky se nanášejí do stoupací komory lyže, což je zhruba prostor,

SPORT

KRÁSA

který začíná tam, kde končí pata boty, a pokračuje ke špičce lyže. Maže se asi 60-70 cm skluznice, raději více slabších vrstev než jedna silná. Stoupací vosky je třeba dobře rozetřít korkem, případně zažehlit, zvlášť pokud plánujeme delší výlet a nechceme se po cestě zdržovat přimazáváním. Vyrážíme-li další den na sníh jiné kvality, je potřeba staré vosky odstranit s pomocí smývače vosků, hadříku, případně stěrky, kterou používáme na nanášení tekutých klistrů.

Nikdy není pozdě začít

Pokud se rozhodnete začít s běžkami, rozhodně si nechte poradit vhodný typ i délku lyží (kupodivu není závislá tolik na výšce postavy, ale na hmotnosti) a hůlek. Využít můžete i některé z lyžařských škol, například zmíněná lyžařská škola Petra Kožíška, další inspiraci najdete na www.skolabezky.cz (pořádají jak víkendové kurzy pro začátečníky zaměřené na výuky stylu, tak tréninkové kempy v tuzemsku i v zahraničí, kde si můžete zdokonalit techniku, zlepšit výkon a trénovat v náročnějším terénu).

Takže hurá do stopy!

Víte, že

první běžecké závody na lyžích se uskutečnily v Norsku už v 17. století?

Vita TIP Potravina pro zvláštní výživu 25


Inzerce

ání podporu spalov vek určený pro ra íp př ný in úč Extrémně arování postavy ků a efektivní tv přebytečných tu

doplněk stravy

s ním mogenic. Spolu Fat Burner Ther – í ím ut nš bn me hu s a na ji ohem rychle ého odborníka m velmi úspěšn ěnou postavu mn vá sn e vy t jem ka vu zís a sta ed ků Př ých tu e cítit. avit se přebytečn dete se také lép se vám podaří zb e vypadat, ale bu lép te de bu tak úsilím. Nejen, že Maximálně sta­ tvoří speciálně se ikátního přípravku nu a účinných fei Základ tohoto un ko ky lát í nn tivní termoge inu a troj­ vená směs z ak e, taurin, synefr (HCA, L­Carnitin za účelem zi ne ge spalovačů tuku mo í ter rá vyvolává intern kte ), Citrusu rom kty ch ý tra cn ex mo rostlinné ní tuku. Obsahuje ogie (zdroj HCA) rychlého spalová mb Ca nie rci Ga synefrinu) a spívají Aurantium (zdroj výměny, a tím při lují proces látkové – látky, které urych

www.aminostar.com

ergie a živin. žití přijímané en timální k efektivnímu vyu je důležitá pro op u rom ch ho né oc jm tro otnost vka hm dá u á no účinn ržovat těles kózy, pomáhá ud luje a povz­ mu sti hladinu krevní glu rin Tau ů. tabolismus tuk že váš a podporovat me nost. Jste si jisti, psychickou výkon šejte ou zk vy a mi buzuje fyzickou a te se sa samé? Přesvědč spalovač umí to r. sta ino Am od ogenic Fat Burner Therm


téma Bowling

MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

zábava a sport v jednom

Bowling je ideální příležitost, jak se dobře bavit s kamarády, když je venku nevlídno. Pokud vás hra chytí, můžete trénovat pravidelně a třeba i hrát amatérskou ligu. Ale bowling je i regulérní sport se systémem turnajů a mistrovství. Kupříkladu na letošním MS mužů v Mnichově startovalo 69 týmů včetně našich! Srážení kuželek je prastará zábava, jejíž kořeny můžeme vystopovat až do starověkého Egypta. Kuželky hráli i staří Římané, ale podobu, jakou má bowling dnes, začal dostávat až koncem 19. století v USA, které jsou dodnes bowlingovou velmocí – ostatně na letošním Mistrovství světa to stvrdili vítězstvím nad druhými Finy. V historii se měnily i koule, jimiž se kuželky shazovaly, nejbližší předchůdkyně dnešních typů byla vyrobena v roce 1905. Zpočátku nepotřebujete nic Chcete-li si zahrát bowling, nepotřebujete vlastně vůbec nic, jen pár kamarádů nebo kolegy ze zaměstnání, s nimiž si na určitý termín objednáte bowlingovou dráhu. Možností, kde hrát, je dost – buď v centru, které je součástí většího sportovního areálu, nebo v bowlingovém centru spojeném spíše s restauračním provozem. (I když nabídka jídel a nápojů je k dispozici prakticky všude). Bowlingové dráhy bývají často umístěné v centru spolu se stoly na kulečník a s šipkami. Jediné, s čím musíte počítat, je, že na bowlingovou dráhu se smí jen v předepsané obuvi se speciální podrážkou. Tu si v centru obvykle můžete zapůjčit. Ale protože strávit několik hodin v botách, které již nazouvalo nepočítaně nohou před vámi, nemusí být vždycky zrovna lákavá představa, bývají vlastní boty na bowling první investicí, kterou si častěji hrající rekreační hráči pořídí.

Pár slov o koulích Pokud chcete, můžete si koupit i vlastní bowlingovou kouli. Pro rekreační hru se prodávají koule na rovné házení, jakých je většina i v bowlingovém centru. Jejich střed je skutečně ve středu uvnitř koule a pro uchopení jsou opatřeny otvory – koule se drží dvěma články prstů a palcem, který směřuje vzhůru. Reprezentantka Kateřina Beštová radí, že při hodu je nejlepší využít princip kyvadla a kouli prostě vypustit, nedávat do hodu sílu. Bowlingové koule mají různou hmotnost (udává se v librách), ale podle

Kateřiny Beštové není výhodné sáhnout po těch nejlehčích, což prý zpravidla s oblibou dělají ženy. Každá z kuželek totiž váží kolem 1,5 kg a příliš lehká koule je nesrazí – do hodu se proto hráč snaží vložit vlastní sílu, kvůli tomu ale obvykle netrefí. Pro osobu s hmotností kolem 50 kg je prý vhodná minimálně koule označená desítkou. (Čísla na koulích udávají hmotnost v librách, 1 libra je 0,45 kg.) Nicméně hmotnost nejtěžší koule nesmí přesáhnout 7,25 kg a objem 68,6 cm. Profesionálové, ale i mnozí amatérští hráči však hrají s excentrickými koulemi, jejichž střed je umístěn prakticky libovolně. Je vyvrtaný podle toho, jak konkrétnímu hráči vyhovuje – hází se s nimi totiž s rotací. Tyto koule jsou prakticky vyráběné na míru. Liší se i způsobem držení, jež využívá jen jednoho článku prstů. Zůstaneme-li ještě chvíli u čísel, pak bowlingová dráha bývá dlouhá 18,29 m (od hranice přešlapu) a široká 1,05 m. Zpravidla bývá dřevěná. Dřevo je ošetřené lakem a namazané olejem. Na konci dráhy je do trojúhelníku postaveno deset kuželek – cílem hry je shodit jich co nejvíc, pokud možno všechny najednou.

Pravidla v kostce

Bowlingová hra má deset části (frame), v prvních devíti má hráč dva hody, v posledním hodu může házet třikrát. Pokud se podaří shodit všechny kuželky už prvním hodem, podruhé hráč nehází – zato v poslední hře má hod navíc, a to v případě, pokud všechny kuželky shodí prvním hodem (tzv. strike) nebo

dvěma hody (spare). Každá shozená kuželka znamená pro hráče jeden bod, maximálně lze získat v jedné hře (10 framech) 300 bodů. Česká bowlingová asociace eviduje v Síni slávy Klub 300, v němž jsou všichni tuzemští hráči a hráčky, kteří 300 bodů v jedné hře nasbírali. V bowlingové Síni slávy najdete i všechny vítěze Mistrovství ČR (hraje se ve 20 kategoriích od juniorů po muže, ženy, i v kategorii senior, jednotlivě, ve dvojicích, mix a družstva). Při České bowlingové asociaci je registrováno 151 klubů po celé republice. Kromě toho jsou amatérští hráči registrovaní u Amatérské bowlingové ligy (hraje se 1., 2., 3. liga, přebory a divize), zpravidla čtyři zápasy zjara a čtyři na podzim v regionu, v němž jsou amatéři přihlášení. Je docela obvyklé, že amatérské družstvo bývá složené třeba z kolegů v zaměstnání, kteří začali s bowlingem jen tak, rekreačně pro zábavu.

Zkuste to letos i vy!

Vita TIP 27


Inzerce

SHAPE UP AND FEEL GREAT

Xédra-Cut XT účinně odbourává a spaluje tuk díky synergicky působící směsi bylinných extraktů a látek, které prokazatelně napomáhají - bezpečně a efektivně - při redukci tělesné hmotnosti. Zvyšuje produkci tepla a urychluje metabolismus. Navíc zlepšuje náladu, mentální bystrost, působí jako antioxidant a dodává energii.

IT’S ALL ABOUT RESULTS

Pro více informací navštivte www.usnonline.cz nebo síť prodejen VITALAND

28

Doplněk stravy

Diet Fuel obsahuje vysoce kvalitní proteinový substrát, L-karnitin, HCA, CLA, chrom, bór a selen, které výrazně urychlují proces spalování tuků a zajišťují tělu zachování vysoké hladiny mikroživin i při náročné fyzické zátěži. USN Diet Fuel obsahuje komplexní a kompletní spektrum živin jako plnohodnotné jídlo, a tak chrání zdraví organismu při redukčním programu. Výborně chutná a je snadno stravitelný.

Potravina pro zvláštní výživu

JENNY PACEY Fitness Celebrity & Expert | ‘Enigma’ from TV Gladiators


rozhovor

MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Pádloval i 15 hodin denně, díky stravě tělo vydrželo

Na mořském kajaku se vydal do Botnického zálivu, který omývá břehy Švédska a Finska, a jen s pomocí vlastních paží ujel úctyhodných 4035 kilometrů. Dobrodruh Lumír Drápal to přitom zvládl za pouhých 88 dnů. „Zpočátku jsem dělal přestávky, po dvou měsících už to tělo nepotřebovalo a pádloval jsem denně až patnáct hodin. Pomohla mi hlavně dobrá strava,“ popisuje své severské dobrodružství. Naposledy jste obeplul Norsko, teď jste se vydal opět na sever - do Botnického zálivu v Baltském moři. Kudy plavba vedla? Začal jsem brzy na jaře v Helsinkách, obeplul celý Botnický záliv a pokračoval podél západního pobřeží Švédska až do malé norské vesničky Lauvvik, odkud jsem vyplouval před dvěma lety ke svému norskému dobrodružství. Tahle cesta byla ale od té předchozí hodně odlišná, vyvaroval jsem se velkým chybám z minulosti.

Jaké chyby máte na mysli? Měl jsem jinou loď, pádlo a stravu. Jídelníček jsem minule zanedbal, žil jsem na kuskusu a fazolích. Nyní dodržuji pravidla dobře jíst, dobře pít, dobře spát a být v teple. Tohle vše stálo za tím, že jsem i přes mnohem horší počasí než v Norsku zvládl cestu již za 88 dnů.

Kdo vám sestavil jídelníček? Profíci ze společnosti NUTREND, kterým musím moc poděkovat. Zároveň mi dali tipy na jejich doplňky stravy. Vše se vyvinulo jinak a vzhledem k nedostatku ryb ve vodě jsem musel potravinové doplňky povýšit na základní složku stravy. To, že to tělu prospívalo,

dokazuje fakt, že pro mě nebyl problém urazit 100 kilometrů na moři s naloženou lodí za jedenáct hodin. Díky dobře nastavené stravě jsem si mohl dovolit jít až do extrémů, do nichž bych se během norské expedice nepustil.

Co jste tedy jedl? Jídelníček byl postaven přesně pro konkrétní cestu, na energetický výdej okolo 15 000 kJ. Kvůli nedostatku ryb jsem musel improvizovat. Třeba ke snídani či obědu jsem si do hrnce ovesné kaše přimíchával B4 Sport a Support 35. Energii jsem doplňoval tyčinkami Voltage, krizi zaháněl gely Endurosnack či Carbosnack. Před spaním jsem si pak dal například hrnec rýže s cibulí a namíchal proteinový nápoj. Ale bylo toho víc. Třeba bez ionťáku Isodrinx si to opravdu nedokážu představit.

Jak náročná byla příprava na tak dlouhou plavbu? V podstatě žádná. Akorát jsem udělal 650 kliků a 800 sedů lehů denně. Ale pokud by se počítalo telefonování a brouzdání po internetu, tak to byl půlrok intenzivní přípravy (smích).

Co jste během plavby prožil? Jedny z nejkrásnějších dní svého života. Mix pokory, radosti, osamělosti, napětí, strachu, euforie. Pocit absolutní svobody, který člověk zažije jen zřídka. A poznal jsem hodně nových lidí, od nichž jsem měl možnost naučit se i něco malinko o místním životě. Také jsem poznal zase další kousek sebe sama. Pádloval jsem sám a v tichu, přitom mi běžela hlavou spousta věcí. Bloudil jsem mezi minulostí a přítomností, také plánoval, ale hlavně si to snažil užít.

Vita TIP Potravina pro zvláštní výživu.

29


Veronika Vítková

Xpower

je moje trefa do černého Přinášíme vám rozhovor s čerstvou maturantkou a reprezentantkou v biatlonu Veronikou Vítkovou, aktivní členkou Aminostar Professional Teamu. Veronika patří k nastupující generaci českého biatlonu a k nejnadějnější sportovkyni v tomto sportu s výhledem k příštím olympijským hrám a především MS v biatlonu na domácí půdě, v Novém Městě na Moravě. Mezi její největší úspěchy patří titul Biatlonistka roku ČR 2008/09, vítězství a 2. místo na Mistrovství světa juniorů v roce 2009. Gratulujeme k úspěšným maturitním zkouškám, Veroniko. Bylo v tvém případě hodně náročné připravit se na ně a současně zvládat náročnou tréninkovou přípravu? Děkuji. Připravit se na maturitu bylo hodně náročné, poslední týden jsem se učila téměř celé dny. Jelikož jsem byla nemocná, tak mě ve studiu nic nebránilo. I když závody bych jela raději, ale takových ještě bude. To naštěstí neplatí pro maturitní zkoušky :-)

Můžeš nám přiblížit, jak jsi začínala se sportem? Ke sportu jsem byla vedena již od mala. Asi největším stimulem pro mé závodní lyžování a biatlon byla teta Jana Suchardová, za svobodna Šaldová, bývalá reprezentantka v běhu na lyžích. Proto jsem se nejprve věnovala hladkému lyžování, tzv. klasickému, nicméně v páté třídě jsem vyzkoušela biatlon a nakonec u něj i zůstala.

30

Proč sis vybrala zrovna biatlon? Co tě k biatlonu přitáhlo? Největším důvodem je asi styl běhu - mám raději „bruslení“ než klasický způsob. A hlavně se mi tento sport zdál svého času mnohem zajímavější.

Když nejsi zrovna na závodech nebo někdě na přípravě a máš volno, co ráda děláš? Jaké máš koníčky? Koníčků moc nemám, protože na ně není moc času. Chceli člověk ve sportu něčeho dosáhnout, musí být zároveň jeho koníčkem a věnovat mu maximum, a to jak času, tak i psychiky. Když je nějaké to volnější období, tak si ráda zahraju třeba tenis.

Budeme tě moci vidět na biatlonových závodech i v ČR v této sezóně? A jestli ano, tak kde? Nevím to přesně, to je v kompetenci trenérů. Ale věřím, že na nějakém mistrovství republiky se určitě objevíme :-)


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Máš za sebou medaile z juniorských mistrovství světa, na velkém závodě jsi sahala po medaili. Jak jsi nachystaná na novou sezónu, co je pro tebe největším cílem?

Co je důležité pro to, aby ses rychle uklidnila před střelbou? Je určitě velmi náročné přejít bez ztráty kytičky z plného laufu rovnou do střelby. Máš na to nějaká cvičení?

Věřím, že jsem na novou sezónu připravená co nejlépe. Daným a zveřejněným cílem je, že bych se pravidelně ráda pohybovala do třicátého místa. Pak mám samozřejmě i své nesdělitelné cíle, které vycházejí z toho, že je mnoho závodnic, kterým to vždy ulétne, když se vše sejde, jak má.

Konkrétní cvičení na uklidnění nejsou, největším cvičením pro nás je trénink. Je nutné naučit se správně se uklidnit před střelnicí, což ale také znamená dát před střelbou „nohu z plynu“.

Jak vypadá tvoje letní a zimní příprava a v čem je hlavní rozdíl? Máš rozdělené tréninky mezi běh a střelbu? Rozdíl v letní a zimní přípravě bude asi jen ten, že v létě jezdíme na kolečkových lyžích, běháme, jezdíme na kole, zatímco v zimě převážně jezdíme na lyžích. Jinak posilujeme a střílíme v létě i v zimě. Tréninky máme vetšinou komplexní, což znamená, že jdeme třeba střílet a lyžovat. Oblíbené, především v době tréninkového volna, je tzv. sušení, kdy imitujete postoj nebo leh na střelnici a míříte na terč namalovaný třeba na zdi. Jen při zmáčknutí spouště nevyjde výstřel, je to jen na sucho.

V čem si myslíš, že je tvá výhoda oproti ostatním závodnicím, a v čem by ses naopak ráda zlepšila? Žádná absolutní výhoda mě moc nenapadá, úspěch je vždy poskládán z drobných kostiček. Ale zlepšovat se dá samozřejmě pořád něco, člověk by měl být stále s něčím nespokojen, to je to, co ho žene kupředu. Letos jsme se s trenérem zaměřili hlavně na obecnou a speciální sílu, stabilizaci střelby a na techniku jízdy na lyžích.

Biatlon je vytrvalostní sport, na trati trávíte dlouhé minuty - na co před startem a především pak na trati myslíš? Myslím na to, abych měla závod co nejdříve za sebou :-) A na trati si vždy v každém kopci říkám, kolikrát ho ještě pojedu. No a v případě nevydařené střelby si většinou nadávám, proč jsem nestřílela lépe. Základem úspěchu je ale správná koncentrace na výkon, takže myšlenky jinam než směrem k závodu se snažím vypudit hned v zárodku.

Aminostar v letošním roce zastřešil seriál přespolních běhů s názvem XpowerCup. Zúčastnila ses nějakého běhu i ty? Bohužel ne, přespolní běhy už netvoří základ naší biatlonové přípravy, dříve byly nezbytnou součástí tréninkového plánu. Pro mnohé mladé závodníky ale přespolní běhy zůstávají důležitou startovní čarou v jejich případné profesionální sportovní kariéře. Co o XpowerCupu ale vím, tak závody do tohoto seriálu zařazené patří mezi ty nejlepší, které se běhají na severu Čech, v pomyslném centru českého lyžování. Proto určitě doporučuji zúčastnit se některého závodu pod hlavičkou XpowerCup.

Jsme rádi, že jsi členkou Aminostar Professional Teamu. Jak ti výrobky od společnosti Aminostar pomáhají s výkonem, s regenerací a případně i s koncentrací na střelbu? Které produktu jsou tvé nejoblíbenější? Já jsem také ráda, že jsem se mohla stát členkou Aminostar Professional Teamu. Sice jsem součástí tohoto Teamu jen krátce, ale už teď vím, že mi produkty Aminostar velmi pomáhají a mají značný pozitivní vliv na můj trénink. Zatím jsem ještě neměla možnost je vyzkoušet v ostrém závodě, ale věřím, že tam to bude ještě lepší. Nejvíce mi vyhovují výrobky z řady Xpower určené pro vytrvalostní sportovce. A mezi mé nejoblíbenější produkty patří energetické tyčky Xpower Energy Bar a iontový nápoj Xpower Flash. Zapomenout také nemohu na Xpower Carbogel, to je můj kamarád při dlouhých trénincích.

Jak důležitá je pro tebe regenerace po výkonu a jaké produkty používáš? Regenerace je pro vytrvalostní sportovce hodně důležitá. Bez rychlé a dobré regenerace by se nedal zvládnout další trénink a tudíž by nedocházelo k tak efektivnímu zvyšování výkonnosti. Proto používám ihned po výkonu Xpower Recovery nebo Gainer, večer před spaním pak Night Effective Proteins.

Mohla bys našim čtenářům dát nějaký tip na vhodný výrobek před běžkařskou a vůbec zimní sezónou? Určitě mnoho z nich uvítá doporučení od naší úspěšné reprezentantky. Je to samozřejmě hodně individuální, protože každý sportuje jinak. Ale všem by měl být společný kvalitní pitný režim – na pivo po výkonu rozhodně zapomeňte, myslíte-li to se zdravím a kvalitním sportovním vyžitím opravdu vážně. Proto doporučuji vyvážený iontový nápoj IontStar Sport Sirup pro méně náročné výkony a Xpower Flash pro dlouhodobější fyzickou aktivitu. Při ní určitě oceníte i Xpower Carbogel, v němž máte ukryto dostatek energie a když člověka přepadá hlad, velmi se mi osvědčila energetická tyčka Xpower Energy bar. Tyto produkty jsou určeny pro každého, včetně rekreačních a amatérských sportovců.

Vita TIP

Potravina pro zvláštní výživu.

31


Turbo Fat Burner Doplněk stravy

Zakoupíte v síti prodejen VITALAND® v každém větším nákupním centru nebo na www.vitaland.cz.

Praktické balení v uzavíratelných lahvičkách vám umožní mít vašeho pomocníka vždy po ruce.

0

1

2

3

Hubnutí bez používání Turbo Fat Burner

avy ěk str Dopln

úbytek váhy

Jedinečné výhody Turbo Fat Burner - podporuje redukci podkožního tuku - přispívá k „rýsování” a formování postavy - je pomocníkem při redukčních dietách - stimuluje organismus během sportovních aktivit - přispívá k energizaci organismu a oddaluje únavu

Znatelný úbytel váhy při používání Turbo Fat Burner

měsíc

Zařaďte turbo pro spalování tuků

Turbo Fat Burner je komplexní spalovač tuků v efektivní tekuté formě. Jedná se o ideální kombinaci účinných látek, které byly vybrány na základě dlouholetého výzkumu. Právě speciálně zvolená kombinace látek přispívá k turbo efektu spalování tuků. Horká novinka jedině ve VITALAND®


novinky Americká sportovní klasika konečně na českém trhu

Díky prodejnám VITALAND® můžete konečně i vy vyzkoušet tradiční americkou kvalitu sportovních přípravků Cybergenix. Ocení je všichni, kdo se věnují silově vytrvalostním sportům, komu jde o výkon, kondici a vyrýsovanou postavu. Americká značka speciální doplňkové sportovní výživy Cybergenix má třicetiletou tradici, během níž se dokonale prokázalo, že skvělé unikátní složení přípravků této newyorské firmy přináší uživatelům to, co si skutečně přejí. Účinky jsou na výkonu opravdu vidět, což zpětně sportovce motivuje k dalšímu zlepšování. VITALAND® jako výhradní dovozce této značky na český trh vám tak může ve svých prodejnách postupně nabídnout zajímavý sortiment zaměřený jak na podporu výkonu a růst svalové hmoty, na spalování tuků a rýsování, tak i na rychlou a kvalitní regenerace po výkonu. Pojďme si nejúspěšnější doplňky, jakési základní vlajkové lodi společnosti Cybergenix, představit:

*

*

1. Redukce hmotnosti

Fat Blocked Liquid Thermogenic Formula Speciální tekutá formule aktivních látek a bylinných extraktů k podpoře spalování tuků a redukci hmotnosti, zároveň stimuluje k výkonu (L-carnitin, L-arginin, synephrin, guarana). L-carnitin liquid 50 000 mg + 25 000 mg Free Tekutá forma a vysoký obsah L-carnitin base (75 000 mg v 500 ml!) výrazně přispívá k odbourávání tuků, zrychluje metabolismus, podporuje výkon i srdeční činnost.

**

**

2. Speciální přípravky Creargine 180 tbl. Unikátní kombinace pro svalový růst, ke zvýšení výkonnosti a síly i k urychlení regenerace po výkonu: Creatine Monohydrate + Creatine Ethyl Ester a L-Arginin.

*

**

Nitric 180 tbl. Obsahuje AAKG (Arginine Alpha –Ketoglutarate), který zlepšuje průtok krve svalovou hmotou a usnadňuje přísun živin - k maximálnímu napumpování a k růstu svalové hmoty i síly. Tribolan 120 tbl. Koncentrovaný extrakt Tribulus Terrestris v jedinečné kombinaci s extraktem z černého pepře a pepře dlouhého – k podpoře výkonnosti, síly, ke zlepšení libida .

*

Evolution Cell Pump 4 Tři formy kreatinu plus L-Tyrosin a L-Taurin – maximum energie pro váš výkon, k získání objemu a pevné svalové hmoty. Creo cocktail XX Unikátní kombinace (Creatine Monohydrate, AAKG, L-Glutamin, L-Tyrosin) v koktejlu pro intenzivní výkon, dynamiku, sílu a výbušnost. Obohaceno o vitaminy C, E a skupiny B.

**

**

3. Aminokyseliny Fortex 400 Amino liquid Speciální snadno vstřebatelná tekutá formule s obsahem kvalitních bílkovin (vyvážený obsah aminokyselin!) obohacených vitaminy B6 a B12 – přispívá k nárůstu a ochraně svalové hmoty, energizuje, podporuje regeneraci svalů. BCAA Amino Lehce stravitelné aminokyseliny (2400 mg v jedné dávce) obohacené o L-Tyrosin, L-Lysin, HMB, AAKG – podporuje a chrání svalovou hmotu, přispívá k redukci hmotnosti i regeneraci po výkonu.

**

**

4. Proteiny Whey Pro Speciální směs syrovátkového koncentrátu a izolátu se 100% využitelností, vynikající rozpustností a s minimem tuků – pro nárůst a regeneraci svalů, k podpoře redukce hmotnosti.

* - Doplněk stravy * * - Potravina pro zvláštní výživu

Infinity Multiprotein Multifunkční vysokoproteinový přípravek (5 druhů kvalitních bílkovin – syrovátkový koncentrát, vaječný bílek, sojový izolát, hydrolyzáty kolegenu a syrovátkové bílkoviny) – minimum tuku, slazeno sukralózou – vše, co je třeba k růstu a ochraně aktivní hmoty.

MAGAZIN ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA


Inzerce

429 K

Ä?


aktuality sport

freeride.cz

MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Přijďte na freeridový mejdan

Český online magazín zaměřený na adrenalinové sporty FREERIDE.CZ slaví desáté narozeniny! Při této příležitosti pořádá sérii mejdanů po českých městech, na kterých proběhne premiéra snowboardového filmu SNOWPORNING THE “10TH” MOVIE, vzniklého v produkci Freeride.cz a LIP Production. Pražská párty se uskuteční ve středu 3. 11. v klubu Kostel (Michalská 27, Praha 1). Program další mejdanové série sledujte na www.freeride.cz

Snowkiting Škola snowkitingu v Odrách V Oderských vrších na Veselském kopci to pěkně fouká a čekají tu na vás ideální terény pro snowkiting. Nemusíte být brilantní lyžaři nebo snowboardeři, abyste se do snowkitingu mohli pustit. Stačí jen chuť se naučit něco nového a budete sami žasnout, jak jednoduché ovládání draka je a jak rychlé budete dělat pokroky. Již po jednom či dvou dnech pod dohledem zkušených lektorů si můžete troufnout na samostatné ježdění. Samotný kurz začíná vždy v 10 hodin teoretickou částí a pak pokračujeme praktickým nácvikem, během kterého se vám věnují zkušení lektoři. Bližší informace o kurzech, ubytování a přihláškách na www.kudrna.cz.

Hornická desítka s podporou Aminostar

Již celou řadu let patří první listopadová sobota ve Frýdku-Místku běžeckému závodu – tradiční silniční Hornické desítce. Jubilejní 25. ročník se letos uskuteční v sobotu 6. 11. Závod si mezi běžci a diváky vybudoval vysokou hodnotu nejen dlouhou dobou trvání nebo počtem účastníků, ale třeba i tím, že partnerem závodu je také společnost Aminostar. Ta pro účastníky zajistila kvalitní a plnohodnotný pitný režim a občerstvení v cíli, vítězové navíc obdrží pomocníky v cestě za ještě kvalitnějšími výkony – balíčky sportovní výživy pro vytrvalce dodané společností Aminostar. Závod je vypsán pro všechny věkové kategorie od těch nejmenších, kteří poběží 300 m, až po veterány. Hlavní závod dlouhý 10 km provede běžce ulicemi Frýdku-Místku. V loňském roce se závodu zúčastnilo celkem 1433 běžců, ale letos lze předpokládat, že sportovní výživa od Aminostar přiláká na start ještě o mnoho více závodníků. I v případě Hornické desítky totiž platí, že Aminostar pomáhá dosáhnout lepších sportovních výsledků s menší námahou.

35


NOVÝ LIPODEX SPALUJTE TUKY

JEŠTĚ RYCHLEJI!!! Po 3 letech prodeje extrémně účinného a velmi oblíbeného LIPODEXU, přichází na trh nová, vylepšená verze tohoto výjimečného produktu! NOVÝ LIPODEX má ještě lepší složení účinných látek! L-Tyrosine • Kayenský pepř • Bílý pepř • L-Tryptophan • Zelený čaj • Černý pepř • Kakao • Taurine • Guarana • Kofein • Zázvorový extrakt • Paprika • Synefrine A navíc jsou v každém balení 2 brožury s podrobným návodem jak zhubnout + krabička na tablety!

NOVÝ LIPODEX LIKVIDUJE PODKOŽNÍ TUK ✔ URYCHLUJE METABOLISMUS ✔ ZVYŠUJE TERMOGENEZI ✔ OMEZUJE POCIT HLADU ✔ DÁVÁ ENERGII A SÍLU NA CELÝ DEN ✔ VŠE NA PŘÍRODNÍ BÁZI ✔ MÁ ANTIDEPRESIVNÍ ÚČINKY (L-TRYPTOPHAN) ✔

LIPODEX ÚČINKUJE I BEZ CVIČENÍ!!!

LIPORUSH EXTREME POWERFUL ENERGY-BOOSTER! ULTIMATIVNÍ ENERGETICKÝ DRINK OBSAHUJÍCÍ DIETNÍ TERMOGENEZNÍ FORMULI! BOOSTER KTERÝ VÁS NASTARTUJE A ZÁROVEŇ POMŮŽE ODBOURAT TUK !

Skvělá chuť lesních plodů Bez přidaného cukru (jen 0,4 g sacharidů) ➤ Maximum síly 1,3,7-Trimethylxanthin! ➤ 300 mg rychlého a postupně nastupujícího kofeinového komplexu! ➤ 1000 mg Taurin + 500 mg L-Carnitin + 250 mg Cholin ➤ 600 mg Glucuronolacton + 500 mg Inositol + Vitamínový komplex ➤ ➤

500 mg mikronizovaný L-Arginin Nitrix Oxid Pump Formule! ➤ 473 ml láhev (2 porce) = Energy-Booster na dva tréninky! ➤

HORKÁ NOVINKA!!!

NOČNÍ AMINOKYSELINY!

ALPHA AMINO P.H. NIGHT-TIME Amino Acid Complex ALPHA AMINO P.H. – zajistí tvrdý spánek a udrží organismus po celou noc v anabolickém stavu! ● FREE-FORM AMINO ACIDS – 100% volná forma aminokyselin Obsahuje volnou formu čistých krystalických aminokyselin! ● ANTI-STRESS HORMONE MATRIX – L-Tryptophan + GABA Přináší hluboké uvolnění a zotavení během nočního spánku! ● ANABOLIC and ANTI-CATABOLIC EFFECT – L-Arginin + L-Ornitin Pro maximální ochranu a optimální výstavbu svalstva! ● ULTRA RECOVERY and SLEEP SUPPORT – Antioxidant + Extrakt bylin Optimální regenerace po intenzivním tréninku! ● MEGA-DOSED AMINO ACID COMPLEX – 5598 mg aminokyselin v jedné porci Nejvyšší možný obsah aminokyselin v tabletě „Caplets“! ● RAPID RELEASE CAPLETS – Nejrychlejší možné využití Obsažený „Release Activators“ (výbušný prostředek) zaručuje extrémně rychlý rozpad tablet „Caplets“!


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

SPORT

KRÁSA

Šárka Holá radí: Co vše je důležité vědět o proteinech? 1) Proteiny a jejich význam ve výživě

2) Výběr vhodného proteinu

Proteiny neboli bílkoviny jsou velmi nepostradatelnou živinou ve výživě, skládají se základních kamenů - aminokyselin. Aminokyseliny se dělí na esenciální (nezbytné, které si organismus nedovede metabolickými pochody vytvořit, a proto musí být dodávány potravou) a neesenciální (zbytné aminokyseliny, které je tělo schopné syntetizovat z jiných aminokyselin). Bílkoviny jsou obsaženy v různých potravinách. Živočišné zdroje bílkovin, maso, drůbež, ryby, vejce, mléko, sýry a jogurty obsahují bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou. Většina bílkovin rostlinného původu je označována jako bílkoviny s nízkou biologickou hodnotou. Pro zajištění všech běžných funkcí, které jsou nezbytné pro řádný růst a tvorbu tělesných tkání, je nutné zajistit, aby 10-15 % celkové přijímané energie pocházelo z bílkovin. Bílkoviny jsou nezbytnou složkou pro růst a obnovu, dobrou funkci a strukturu všech živých buněk, jsou základními stavebními kameny při tvorbě orgánů, svalových buněk, jsou součástí hormonů, enzymů apod., ale mohou se stát i zdrojem energie. Proteiny jsou pro naše tělo nepostradatelné a jejich tvorba je závislá výhradně na příjmu potravou, na rozdíl od tuků, které se mohou tvořit ze sacharidů a sacharidy se mohou tvořit z bílkovin. Stravou by neměl být problém denně přijmout asi 90 – 120 g bílkovin, ale pro nárůst svalové hmoty je zapotřebí 1,5 – 2,5 g, vrcholoví sportovci i 3,5 g na 1 kg tělesné hmotnosti, proto je vhodné případný deficit doplnit výživovými doplňky, jako jsou proteinové produkty. Nabídka je velice bohatá od proteinových koktejlů s nízkým obsahem proteinů, které se používají přes den (Whey Protein Actions 65), až po vysokoproteinové (Excelent 80, HY-PRO 85, CFM Compress Colostrum) nebo pak sacharidovo-proteinové výrobky (gainery), které zajistí vyvážený příjem potřebných živin hlavně v potréninkovém čase, např. Ultra Mass 35 nebo proteiny zajištující dostatek déle stravitelných bílkovin v noci (Night Effective Protein). Nepřehlédnutelné jsou i proteinové koktejly hodící se při redukci hmotnosti jako Ultra Diet Shake nebo T- Meal Fruity atd. Mezi další rychle použitelné zdroje bílkovin patří proteinové tyčinky, gely nebo již připravené koktejlové drinky (Whey Protein bar, HY-PRO bar a jiné).

Pokud se rozhodnete pro zakoupení proteinu, který ale vybrat? Ráno před snídaní nebo před tréninkem jsou vhodné jednosložkové (syrovátkové) proteiny, vícesložkové (s kaseinem, sójou) pak jako dopolední svačina nebo po tréninku a před spaním. Složky proteinu mohou být vyrobeny ze 4 přirozených zdrojů: mléčná syrovátka, kasein, sója, vaječný bílek. Mléčná syrovátka je rychle vstřebatelný protein, mléko se nejdříve usuší a ze sušeného produktu se složitými výrobními postupy (většinou ultrafiltrací) získává syrovátkový proteinový produkt. Kasein je v zásadě bílkovina tvarohu. Má se syrovátkou stejný zdroj, tedy mléko, ale procesy jeho trávení a vstřebávání probíhají velmi pomalu a zajistí tak vysokou hladinu aminokyselin po dobu 5 až 7 hodin. Sója představuje protein získaný ze sójových bobů. Vaječný protein je extrahován z čistých vaječných bílků, může dosahovat až hodnoty 80 % proteinů v sušině. Základní dělení proteinů: a) 50 - 65 % proteinový nápoj, je něco mezi gainerem (sacharidovým přípravkem) a proteinovým výrobkem. Obsahuje rychlejší i pomalejší sacharidy a většinou i tuk. Hodí se spíše pro ektomorfy (špatně nabírající). U endomorfů se přebytečná energie může uložit do tuků. b) 65 – 75 % protein má již nižší podíl sacharidů. Je vhodný jako svačina, po tréninku nebo jako poslední jídlo před spánkem. Proteinem bychom měli nahrazovat jídlo maximálně jedenkrát denně. c) proteiny s obsahem bílkovin 80 a více % se používají v období, kdy je potřeba zbavit přebytečného tuku a vyrýsovat postavu, jsou tedy vhodným pomocníkem do diety, jelikož obsahují minimum sacharidů i tuků. U proteinů je důležitá stravitelnost, je to hodnota, která vyjadřuje, kolik aminokyselin se krevním oběhem dostane ke svalovým buňkám, a takto hodnota je závislá na zdroji, jeho kvalitě a důležité je i zpracování, tedy na technologii výroby.

Prodejny:

Brno – OC Futurum, Vídeňská 100 Brno – NC Královo Pole, Cimburkova 4 Brno – Galerie Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1 České Budějovice – Globus, České Vrbné 2327 Hradec Králové – Kaufland, Pilňáčkova 25 Hradec Králové – OC Futurum, Brněnská 1825 Jihlava – CITY PARK, Hradební 1 Karlovy Vary – OC Varyáda, Kpt. Jaroše 375/31 Kladno – Tesco, Americká 2777 Kroměříž – Albert Hypermarket, Kotojedská 17b Liberec – OC Nisa, České Mládeže 456

3) Správné dávkování a příprava Ideální množství bílkovin v jedné dávce by mělo být cca 20 - 30 g, což je množství v 1 dávce pro tělo dobře zpracovatelné. Pokud tedy chcete toto množství načerpat z nápoje např. 70%, budete potřebovat cca 30 - 45 g koncentrátu. Nezapomínejte, že živiny se dopravují pomocí vody, proto

Liberec – OC Plaza, Palachova 1404 Mladá Boleslav – OC Olympia, Jičínská 1350/III. Mladá Boleslav – Kaufland, U Stadionu 1276/11 Olomouc – Dolní náměstí 2 Olomouc – OC Olympia, Olomoucká 90 Ostrava – Avion Shopping Park, Rudná 114/3114 Ostrava – OC Futurum, Novinářská 6a Plzeň – OC Olympia, Písecká 972/1 Praha 1 – Jungmannova 16 Praha 1 – OD Bílá labuť, Václavské nám. 59 Praha 3 – Palác Flóra, Vinohradská 151 Praha 4 – NC Chodov, ul. Roztylská Praha 5 – OC Nový Smíchov, Plzeňská 8 Praha 5 – Metropole Zličín, Řevnická 1 Praha 5 – Galerie Butovice, Radlická 117 Praha 9 – OC Letňany, Veselská 663 Praha 10 – OC Europark, Nákupní 389/3 Prostějov – Kramářská 2 Průhonice – Albert Hypermarket, o. z. Čestlice 111

je nutné zvýšit příjem tekutin. Důležité je sledovat nejen zdroj proteinu, ale také jaké je další složení, zda neobsahuje třeba laktózu, na kterou mohou být někteří lidé alergičtí. Pokud pořizujete protein poprvé, doporučuji menší gramáž, abyste vyzkoušeli chuť, případně zda vám protein nezpůsobuje zažívací potíže. Při menším balení můžete častěji měnit i příchutě a neriskujete zkažení nedobraného proteinu. Někteří výrobci mají protein balený po jednotlivých dávkách (30 g ) a v jednom balení naleznete několik příchutí, což je velice praktické. Osobně doporučuji protein míchat jen ve vodě, pokud výrobce neuvádí jinak, mléko obsahuje kasein, kaseinan, mléčný albumin, syrovátku a laktózu. Někteří lidé mají s laktózou potíže a navíc výrobci u kvalitních výrobků laktózu pracně odfiltrovávají, takže použitím mléka opět laktózu přidáme a nejen to, měníme tak i nutriční hodnotu celého nápoje.

4) Kombinace s dalšími produkty Proteiny je možno kombinovat se všemi dalšími doplňky stravy, ať jste v dietě, v nabíracím období nebo se sportu věnujete jen kondičně. Vhodné jsou aminokyseliny, creatin, glutamin, L-carnitin, HMB, kofein, Guarana, gainery (které jsou vlastně jen jinou formou proteinu). Nesmíme zapomenout ani na vitaminy, minerály a kloubní výživu.

5) Tip na produkt Pro fitness a kulturistiku jsou vhodné produkty ROX 68 a 78, ROX CFM Nitro proffesional, Protein Delikatese a nebo Night Effective Protein. Pro fotbal a hokej jsou vhodné např. Rox 68, tyčinka Protein star, Excelent Bar. Cyklisté a běžci zase ocení produkt Spektra 75. V případě redukce tuku jsou vhodné Ultra Diet Shake nebo T-Meal Fruity či HY-PRO 85.

Při on-linenákupu nad hodnotu 799 Kč

poštovné a balné

ZDARMA!

Přerov – Albert Hypermarket, Denisova 11 Příbram – Albert Hypermarket, Brodská 496 Teplice – OC Olympia, Srbická 646 Uherské Hradiště – Mariánské nám. 81 Uherské Hradiště – Interspar, Východní 1352 Zlín – Interspar, Náves 671 Zlín – NC Čepkov, Tyršovo nábřeží 5496

Partneři:

Karlovy Vary – Jugoslávská 4 Písek – Havlíčkovo nám. 95 Plzeň – Slovanská 25 Trutnov – Palackého 105 Ústí nad Labem – OC Sever, Mírové nám. 27/103

37


Jak nakupovat ve VITALAND®

VITALAND® direkt

Jak objednávat? VITALAND® direkt vám nabízí hned několik způsobů, postup je jednoduchý:

Nakupujte v pohodlí domova on-line Vaše objednávka bude vyřízena během 3 dnů od objednání (u objednávky doplňků stravy VITALAND®), v případě objednání produktů sportovní výživy se odeslání zásilky prodlužuje až na 8 dní (v případě ještě delší dodací lhůty z důvodu vyprodání zásob apod. nebo v případě jiného problému s vaší zásilkou budete informováni, pokud máme vaše kontaktní údaje: telefon, e-mail). Poštovné a balné je 95,– Kč. Pokud vaše objednávka přesáhne hodnotu 799 Kč, poštovné a balné je ZDARMA. Zboží vám bude doručeno poštou na dobírku.

To vše bez námahy, bez běhání a navíc v pohodlí domova!

www.vitaland.cz

• E-shop najdete na internetových strán­kách

www.vitaland.cz.

• Z širokého portfolia přípravků kliknutím vyberete zboží, kliknutím je vlo­žíte do košíku, doplníte objednávku potřebnými kon­ taktními údaji a kliknutím svoji objednávku odešlete.

faxem

234 633 480

• Na faxové číslo – . • Zašlete svou objednávku, která musí obsahovat: jméno, příjmení, adresu doručení, členské číslo, telefonní kontakt a názvy přípravků, o které máte zájem, včetně počtu.

telefonem

800 117 800

• Volejte ZDARMA – (po–pá 7–19 hod.) • Vyškolené operátorky vám pomohou s výběrem a zodpoví vaše dotazy. • Vybrané zboží si můžete ihned jednoduše objednat.

e-mailem

direkt@vitaland.cz

Košík

• Na adresu • Zpráva musí obsahovat: jméno, příjmení, adresu doručení, členské číslo, telefonní kontakt a názvy přípravků, o které máte zájem, včetně počtu.

Nakupujte on-line! Je to tak jednoduché… Pokud si chcete některý z našich výrobků objednat přímo na internetu, máte dvě možnosti:

Objednávka

Produkt

Rychlá objednávka

38

1. Můžete vložit výrobky do nákupního košíku

Do nákupního košíku vložíte výrobek tak, že kliknete na ikonku umístěnou u ceny výrobku. To způsobí, že se do nákupního košíku vloží jeden kus tohoto výrobku. Pokud jste klikli na košík u ceny v Kč, vloží se tento výrobek v Kč. Pokud jste klikli na košík u ceny v bodech VITALAND® klubu, vloží se výrobek v bodech. Jestliže nemáte dostatek VITALAND® korun, výrobek se nevloží ani není zobrazena možnost jeho nákupu. V případě, že budete chtít koupit více kusů, můžete jejich množství upravit v nákupním košíku nebo v objednávce. Jakmile bude obsah nákupního košíku odpovídat vašim požadavkům, můžete přikročit k objednání – kliknutím na tlačítko „OBJEDNAT“. Poté se vám otevře stránka s objednávkou, kde si můžete zvolit způsob dodání, způsob úhrady a také dodací adresu. Pečlivě vyplňte potřebné údaje a závazně odešlete objednávku.

2. Nebo můžete použít rychlou objednávku

V rychlé objednávce uvidíte vypsané najednou všechny naše výrobky, které si můžete v dané chvíli objednat. Stačí vyplnit požadované množství u výrobku a odeslat. Po odeslání se vám otevře stránka s již vyplněnou objednávkou, kde si můžete zvolit způsob dodání, způsob úhrady a také dodací adresu. Pečlivě vyplňte potřebné údaje a závazně odešlete objednávku. Pokud byla objednávka odeslána správně, budete přesměrováni na stránku „Moje objednávky“, kde uvidíte i vámi právě vloženou objednávku. Kliknutím na ikonku odstraníte výrobek z nákupního košíku nebo objednávky. U objednávky nižší než 799 Kč vám bude připočítáno balné a poštovné 95 Kč. Cena se sčítá i s položkami za VITALAND® koruny. Všechny změny, např. odebrání výrobku z košíku, můžete provádět POUZE před závazným potvrzením objednávky. Po tomto závazném potvrzení již nelze množství nebo druh zboží, způsob úhrady, poznámky a podobně jakkoli měnit.

Volejte ZDARMA 800 117 800


MA MAGA MAGAZIN AGA ZDRAVÍ

Ultra Diet Shake**

2 1 balení za cenu

Carnixplode** + Carnitin 60 cps*

ZDARMA

SPORT

BCAA Extra 1l** + BCAA 0,5 l** ZDARMA

KRÁSA

Kreagenic** + BCAA 120 cps**

ZDARMA

Sportovní taška Aminostar

- ZDARMA Flexit Liguid, 500ml, citron* + Flexit Gelacoll caps, 180 caps*

+

k nákupu produktů Aminostar nad 1 999 Kč

ZDARMA

LISTOPAD - PROSINEC

Sportovní klubové akce Vyobrazené produkty: * doplněk stravy, ** potravina pro zvláštní výživu.

ISOSTAR prášek** + bidon

Carniform** + 4 ampule Carniformu**

ZDARMA

ZDARMA

L-carnitin + HCA Thermoslim 0,5 l** & Synephrine Inulin Liquid 0,5 l & Ionix 1 l Carnitin 40 000** + 4 ampule Carniformu**

ZDARMA

Podmínkou využití všech uvedených akcí je být členem klubu VITALAND®.

Akční cena 690 Kč

(ušetříte 635 Kč) Nabídka sportovních klubových akcí platí od 1. 11. do 31. 12. 2010.

39


Vyobrazené produkty jsou doplňky stravy

ZÍSKEJTE ZDARMA

luxusní kosmetiku How beautiful s přírodními výtažky,

kterou vám exkluzivně přináší VITALAND®

Při nákupu nad 1000 Kč

- Krém na ruce s Aloe Vera nebo - Obal na mobil

Při nákupu nad 1250 Kč

- Balzám na rty a opalovací krém s Vitamine E

Při nákupu nad 1500 Kč

- Sprchový gel a tělové mléko s Aloe Vera

Společnost ProFitness Česká republika a. s. si vyhrazuje právo změny jednotlivých dárků či nabídek bez předchozího upozornění. Akce 3 za cenu 2 se vztahuje na produkty s logem VITALAND® /ProFitness® a nelze ji uplatnit na skupinová či zvýhodněná balení produktů. Platnost nabídky je od 1. 11. do 31. 12. 2010 nebo do vydání zásob.

Vitaland magazín - listopad / prosinec 2010  

Veroniku Machovou modeling neláká

Vitaland magazín - listopad / prosinec 2010  

Veroniku Machovou modeling neláká

Advertisement