Skip to main content

Zundertse Bode 03-02-2016

Page 1

ThUiS iN DE REgio

3 FEBRUARI 2016 WEEK 5

Z U N D E R T S E

@ZundertseBode /ZundertseActieBode

oplagE ZUNDERT 9.500 ToTalE oplagE: 480.000

www.internetbode.nl

Carnavalskoorts loopt steeds hoger op

Creatief met carnavalsmotto’s

 Lees op pagina 3

 Lees op pagina 5

Iedere v oorstelling volle bak in Koutershof

Bonte Avond ideale opwarmer voor carnaval W E E K B L A D

W E E K B L A D

Spiegels van auto’s getrapt in Zundert ZUNDERT - Een onbekende onverlaat heeft zondagavond spiegels van auto’s getrapt. Dat gebeurde in de omgeving van het Nassauplein in Zundert. In totaal werden drie spiegels vernield. Dat meldt Zundert Alert op Twitter. Zundert Alert is een initiatief van de Buurtpreventie Zundert. Zij roepen mensen op die weten wie er achter de vernielingen zit op om te bellen met de politie via telefoonnummer 0900-8844. Surf voor meer informatie naar www.buurtpreventiezundert.nl Naast informatie over buurtpreventie binnen Zundert, preventietips, contactgegevens van de wijkagenten en dergelijke bevat deze site ook een overzicht van gebeurtenissen in Zundert.

Regionaal archief krijgt gestalte

M I D D E L B U R G S E

&

V E E R S E

M I D D E L B U R G S E

&

V E E R S E

De Bonte Avond heeft nog voldoende dorpelingen in voorraad om daar flink de spot mee te drijven.

ZUNDERT - Het Zundertse college stemt in met de voorgenomen toetreding van de gemeenten Roosendaal, Woensdrecht, Bergen op Zoom en Steenbergen tot de gemeenschappelijke regeling Regionaal Archief West-Brabant. Door de gemeenten Etten-Leur, Moerdijk, Rucphen, Halderberge, Zundert, Roosendaal, Bergen op Zoom, Woensdrecht en Steenbergen is in 2013 de intentie uitgesproken samen één West-Brabants Archief te vormen. Met de eerste vier genoemde gemeenten werd al samengewerkt. Opschaling hiervan is nodig vanwege ontwikkelingen en nieuwe taken veroorzaakt door digitalisering van overheidsinformatie.

FOTO CHARLES LUIJTEN

Gemeente Zundert en COA ‘met elkaar in gesprek’

AZC Rijsbergen mogelijk nog niet van de baan RIJSBERGEN - De komst van asielzoekers naar Rijsbergen is wellicht toch niet definitief van de baan. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA), eigenaar van het voormalige klooster en asielzoekerscentrum aan de Ettenseweg in Rijsbergen, zijn met elkaar in gesprek. DOOR ADDO SPRANGERS Dat bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Over de aard van het contact

worden op dit moment echter geen mededelingen gedaan. Eind november nog ging er vanuit de Gemeente Zundert een brief aan het Centraal Orgaan opvang Asielzoe-

Tien tips na tv-uitzending t h u over overval in Zundert ZUNDERT - De via opsporingsprogramma Bureau Brabant uitgezonden reconstructie van een woningoverval in Zundert, in april 2015 gepleegd, heeft tien tips opgeleverd. DOOR ADDO SPRANGERS Dat meldt de politie. De overval vond plaats op dinsdagochtend 14 april 2015 rond 09.30 uur. De 85-jarige bewoner van een huis aan de Achtmaalseweg deed de voordeur open, nadat er bij hem was aangebeld door iemand die zich voordeed als een pakketbezorger van DHL. De bewoner verkeerde in de veronderstelling dat er een

kers (COA) met de mededeling dat er geen medewerking wordt verleend aan het verzoek om vluchtelingen op te vangen. “Er is vastgesteld dat er geen overeenstemming kan worden bereikt tussen de gemeente en het COA over de aantallen op te vangen asielzoekers W E inEhetKAZCBin LRijsbergen,” A D zo luidde de boodschap. Dat aantal was door het COA in eerste instantie bepaald op 400

i

s

pakje afgeleverd werd. Twee onbekende mannen drongen vervolgens de woning binnen. De daders hadden hun gezichten t deh85-jarige u bewoi s bedekt. Ze bedreigden ner en een toevallig aanwezige buurman (73) met een voorwerp dat op een vuurwapen leek. Toen beide overvallers zich op de buurman richtten, wist de bewoner naar buiten te vluchten en alarm te slaan. Het is nog onduidelijk waar de daders op uit waren. Ze vertrokken in een zwarte BMW zonder iets te hebben buitgemaakt. Die auto is later teruggevonden in Roosendaal. Het voertuig was enkele dagen voor de overval gestolen van de Marksingel in Breda.

W E E K B L A D i

n

d

e

r

en werd later teruggeschroefd naar 350. Het Zundertse college richtte zijn pijlen op de opvang van 275 tot 325 vluchtelingen, terwijl de gemeenteraad inzette op de opvang van 100 tot 150 asielzoekers en spreiding van de vluchtelingen. Voor de kleinschalige opvang van asielzoekers maakten ook de bewoners van de Rijsbergse buurtschap De Meren zich meteen al sterk.

e

g

i

o

...voor het laatste actuele lokale nieuws... i

n

d

e

r

e

g

i

o

kijk op W W W. i n t e r n e t b o d e . n l

Presentatie boek over Paul Windhausen ZUNDERT - Het leven van kunstschilder en verzetsheld Paul Windhausen staat centraal in een boek van de inmiddels gepensioneerde schrijver Anton Joosen dat volgende week vrijdag gepresenteerd wordt in De Weeghreyse in Rijsbergen. Burgemeester Leny Poppe-de Looff van de gemeente Zundert zal het eerste exemplaar in ontvangst nemen en een tentoonstelling over het werk van Windhausen openen. Aansluitend wordt het privéarchief over Windhausen overgedragen aan het Regionaal Archief West-Brabant. Paul Windhausen (1903-1944) was een kunstschilder en zat tijdens de Tweede Wereldoorlog actief in het verzet.

Tom Molenaars in Van GoghHuis ZUNDERT - Kunsthistoricus Tom Molenaars nodigt het publiek uit voor een ‘atelierbezoek’ bij Vincent van Gogh. Het ‘atelierbezoek’ vindt in de vorm van lezingen plaats in het Van Goghhuis in Zundert. Op zondag 21 februari houdt hij een lezing onder de noemer ‘Vincent van Gogh - Visie en Inspiratie’. Op zondag 6 maart is het thema van de lezing ‘Vincent van Gogh - Een temperamentvolle monnik’. Beide lezingen duren van 14.00 uur tot 16.00 uur. Tom Molenaars bezoekt als galeriehouder al ruim dertig jaar ateliers in binnen- en buitenland. Hij wordt gezien als een ervaren en stimulerende gesprekspartner voor kunstenaars. Informatie: www.vangoghhuis.com


‘BESTE BAKKERSWINKEL VAN NEDERLAND D STAAT IN RIJSBERGEN’

HET GEHEIM?

N E F L R O O G O D R E GEWOON ONSZELF M O Z DE

RIJSBERGEN – “Zaten we daar, vooraan in de RAI in Amsterdam, te kijken naar foto’s van de vijf bakkerswinkels die rondcirkelden over het scherm. Steeds viel er één af. We hadden niets in de gaten.” Esther Douenburg, haar broer Joost en zijn echtgenote Victoria zijn er nog een beetje beduusd van. Op 12 januari ontvingen zij de prijs voor Beste Bakkerswinkel van Nederland. “We zijn supertrots op onze Gouden Schieter.”

Echte Bakker-logo voeren, kregen bezoek van zogenaamde mystery guests. Deze inspecteurs, die als klant de winkel bezochten, beoordeelden de winkels onder andere op sfeer, productpresentatie en gastvrijheid. “Ik heb geen idee wie de mystery guests waren”, lacht Esther. “We kennen veel mensen, maar er komen ook dagelijks onbekende klanten in onze winkel. Dat maakt niet uit. Het enige verschil is dat we hen niet bij de voornaam aan kunnen spreken. Verder is iedere klant gelijk voor ons.”

DOOR MIEKE VAN MEER

Trots

Als lid van het Echte Bakkersgilde heeft bakker Joost Douenburg regelmatig te maken met keuringen van zijn producten. Dit jaar kwam daar een keuring van de winkel bij. Alle 363 winkels die het

Douenburg scoorde 98 op 100 en won daarmee de Gouden Schieter. Voor degenen die niet weten wat een ‘schieter’ is. Dat is een plank met een lange steel waarmee de bakker de broden in en uit de oven ‘schiet’. “Of we die gastvrijheid van

ZIJN!

hebben bloemen ontvangen. Heel leuk allemaal.” “Zelfs een felicitatiemail van een vrouw uit Noord-Holland kregen we”, vult Joost aan. “Ze komt oorspronkelijk uit Rijsbergen en schrijft dat ze daar altijd ons worstenbrood aanprijst.” Zoals het een Echte Bakker betaamt, is Joost bezig met het bedenken van een nieuw broodje. “Hoe dat gaat heten? ‘Het Gouden Schietertje’ natuurlijk!”

91 909-50105 0 r a a n g ssin bel de oplo n e p o l e z z Los de pu

R E D N E NKAL

DIT IS ECHT ONZE EIGEN VERDIENSTE’

E T N E ENEM

EV

Esther, Joost en Victoria: “Klantvriendelijk zijn leer je niet. Dat ben je”. FOTO MIEKE VAN MEER

onze ouders leerden? Niet bewust. Dat doe je gewoon.” De winkelmedewerkers beamen dat. “We zijn gewoon ons zelf.” Nelly Douenburg, moeder van Esther en Joost, sluit bij het gesprek aan. Ze is trots op de prestatie van haar kinderen. “Ik denk dat daarboven ook iemand heel trots zit te wezen.” Joost nam in 2001 de bakkerszaak, gevestigd in het karakteristieke pand aan de Sint Bavostraat in Rijsbergen, over van zijn ouders Anton en Nelly Douenburg. Bakkerij Douenburg is al sinds 1905 op die plaats gevestigd en kreeg in 2005 het predicaat Hofleverancier toegekend. “Onze ouders hebben dag

en nacht gewerkt om de zaak te maken”, zegt Esther. “Daar mogen wij op teren. Maar deze prijs hebben we helemaal zelf in de wacht gesleept.” Joost: “Je ervaart zelf de zaken die je doet als normaal. Het is wel eens goed daar even bij stil te staan. Dan maakt zo’n prijs je echt trots. Dat hebben we met zijn allen toch maar mooi geflikt.”

Felicitaties

De reacties van de klanten op hun prijs vindt de familie Douenburg overweldigend. Victoria: “Ik kreeg felicitaties toen ik de kinderen naar school bracht en we

Joost Douenburg

De Echte Bakker St. Bavostraat 53, Rijsbergen Tel. 076 - 596 12 65

Wij feliciteren ECHTE Bakker Joost Douenburg met

de BESTE winkel van Nederland

Neerloopweg 34 4814 RS Breda E. info@huijbregtskoeltechniek.nl | T. 076 5425734

De Zuidelijke Baronie Singel 4, 5111 CD Baarle Nassau Tel. 013-5074000 | Fax 013-5074099

e t r a h Van

24-uurs service

www.huijbregtskoeltechniek.nl

g

nin ze erken e d t e m eerd gefelicit eel succes V

Joost Douenburg De Echte Bakker

Burgemeester de Manlaan 2, 4837 BN Breda T 076 - 564 20 42 | www.lussenburgadvies.nl

pensioen, verzekering, hypotheek pensioen, verzekering, hypotheek

Evenementen & Puzzel Bode is een special van Uitgeverij de Bode. Preventie Plaagdierbeheersing Voedselveiligheid Hygiëne

Anticimex The modern pest control company preventie - nieuwe technologieën duurzame oplossingen www.anticimex.nl 088-54 86 66 2

Molenstraat 17a-1 | 4881 CP Zundert Telefoon 076 – 599 81 11 www.internetbode.nl

St. Bavostraat 88 - 4891 CK Rijsbergen - T 076 596 1615 info@rijsbergenbv.nl www.rijsbergenbv.nl


ACTUALITEIT

Van Zaantaozelaant tot ’t Banaonblussersrijk en van Aopelaand tot ‘t Goudpoepersrijk

Carnavalskoorts loopt steeds hoger op ZUNDERT - Voor de echte carnavalsvierders begon het aftellen natuurlijk al op de Elfde van de Elfde, maar met het grote feest in zicht breidt de carnavalskoorts zich pas echt gestaag uit. Nog heel even en de polonaise kan worden ingezet. Een beknopt overzicht van ‘the places to be’.

Komende vrijdag wordt in de verschillende dorpen al begonnen met de viering van carnaval. Zowel in Wernhout (Zaantaozelaant) als Zundert (Banaoanblussersrijk) gebeurt dat met een bezoek aan de basisscholen door de plaatselijke carnavalsvereniging, respectievelijk CV De Zaantaoze en CV De Banaonblussers. Carnavalsmis De carnavalsviering op de Sint Bavoschool in Rijsbergen (Aopelaand) wordt afgesloten met een lawaaioptocht door het dorp. In het Banaonblussersrijk geven de prins en zijn gevolg ’s avonds ook nog acte de presence bij het Mutsenbal voor de vrouwkes. In de Sint Bavokerk, vindt om 18.30 uur traditiegetrouw een heuse carnavalsmis plaats, waarbij zanggroep Weerijs enkele liederen ten gehore zal brengen.

Programma Alle genoemde activiteiten en tijdstippen onder voorbehoud. Surf voor eventuele verdere informatie naar www.cvdegoudpoepers. nl, www.cvdezaantaoze.nl, www. aopelaanders.nl en www.banaonblussers.nl

Optochten Zaterdag wordt het carnavalsfeest voortgezet op de verschillende locaties in de dorpen. Op tal van plaatsen kan daarbij worden genoten van de creaties van de lokale wagenbouwers. Aopelaand, onder aanvoering van Prins Dominicus I, staat vanaf 13.00 uur in het teken van de Kinderoptocht, waarna ’s avonds in De Koutershof het carnavalsfeest pas echt losbarst. In ’t Banaonblussersrijk, thuishaven van leutvorst Prins Tiest dun Eerste, wordt vanaf 14.00 uur de Grote Optocht gehouden, is er om 16.00 uur het Banaonblusserkesbal voor de kids en staat de avond in het teken van het Banaonebal. De Gouwe Stad, in het ‘gewone’ leven Achtmaal, viert onder de bezielende leiding van Prins Dikkels d’n Allerleste uiteraard ook carnaval op zaterdag. Dat gebeurt vanaf 14.00 uur met zowel de Grote Optocht als de Kinderoptocht. Sleuteloverdracht Ook zondag komen de carnavalsvierders aan hun trekken met onder meer de Grote Optocht in ’t Aopelaand vanaf 13.30 uur. De Gouwe Stad gaat feesten tijdens de Boerenbruiloft, terwijl CV De Banaonblussers een bezoek gaat brengen aan Prinsenbeek (Boemeldonck). Maandag is er niet veel tijd meer om de accu op te laden, want ’s middags om 13.00 uur staat in Zaantaozelaant alweer de Optocht op het programma.

Het feestgedruis kan weer losbarsten. Bij CV De Banaonblussers zijn ze er meer dan klaar voor.

Daarbij is uiteraard een hoofdrol weggelegd voor Prinses Steffi I en haar gevolg. In ’t Aopelaand kan worden aangeschoven bij de Klûnmiddag. Daarnaast is er gelegenheid om van 12.00 uur tot 17.00 uur nog een keer alle carnavalswagens te bekijken op het als tentoonstellingsterrein ingerichte Kennedyplein.

Kinderbal In De Gouwe Stad krijgen de jonkies alle ruimte tijdens het Goudpoeperkesbal vanaf 13.00 uur. In Klein Zundert is er eveneens een kinderbal. Dinsdag breekt de laatste dag van carnaval aan. Met onder meer een 55+ Bal en

Altijd actueel en altijd bij de hand Bezoek nu

www.internetbode.nl

voor het nieuws uit uw buurt

VÓÓR U EN DÓÓR U, WANT LOKAAL NIEUWS MAKEN WE SAMEN

FOTO WEEKBLAD DE BODE

een Kinderbal gaat ’t Banaoanblussersrijk nog één keer los voordat om 23.11 uur de sleuteloverhandiging op de Zundertse Markt weer plaatsvindt. ‘t Aopelaand staat in het teken van het Kindercarnaval, het laatste hoogtepunt in De Gouwe Stad ten slotte moet het Agmaols Kabaret voor de bejaarden worden.

www.internetbode.nl

DOOR ADDO SPRANGERS

Bonte Avond met hoge amusementswaarde RIJSBERGEN - De Bonte Avond is en blijft een fenomeen in Rijsbergen. Ook dit jaar is de werkgroep onder leiding DOOR CHARLES LUIJTEN Dorpsfiguren van Ron Schijfs er weer in geslaagd een prima Bonte Avond neer te zetten. Een flink meezingend publiek aan het U verwacht mogelijk een beschrijving van einde van de show spreekt wat dat betreft boekdelen. Afgaande op de vele reacties van de be- al wat in het licht komt. Wel, dat is onbezoekers die weer in groten getale Koutershof wisten te vinden, mag de Bonte Avond ook deze keer weer een succes worden genoemd. Na 36 jaar is de jaarlijkse voorstellingenreeks nog altijd zeer populair. De toeschouwers komen overal vandaan en zij hebben de bonte show een hoog waarderingscijfer gegeven. Van onze kant doen wij dat eveneens. Een zeer gevarieerd programma krijgt de zaal voorgeschoteld. Op elk nummer wordt enthousiast gereageerd met een daverend applaus. Een sterk punt van de Bonte Avond is dat daarin plaats is voor liedjes begeleid door livemuziek. Dit naast de sketches welke stuk voor stuk in de smaak vallen.

De Bonte Avond staat weer bol van de grappen en grollen.

FOTO CHARLES LUIJTEN PAGINA 3

Gissen Verrassend is dit keer dat het publiek nu zelf de keuze maakt van het programmaverloop. Er zijn liefst 36 laadjes met daarin verborgen de titel van de act, waarvan er in totaal zestien worden opgevoerd. De acteurs gaan beurtelings de zaal in om iemand uit het publiek te verzoeken een nummertje te kiezen. Is of wordt dat ‘ ’t Geheim van Rijsbergen’? We weten het niet, het is gissen. Zo kan het gebeuren dat het gebruikelijke openingslied van de Bonte Avond plotseling gewisseld wordt met het slotnummer. Het resultaat is hoe dan ook een avond vol amusement waarbij je de zotste dingen kunt verwachten.

gonnen werk. We pikken er derhalve enkele willekeurige nummers uit. De Bonte Avond is inhoudelijk zeer Rijsbergs getint. Bezoekers moeten dan ook goed tot redelijk op de hoogte zijn wat zoal in het dorp speelt en de personen kennen die daarbij het meest opvallen. Ze worden er op komische wijze doorheen geslingerd. Het dorp mag dan qua inwoners sterk gegroeid zijn, het aantal excentrieke dorpsfiguren, zoals die jaren er terug nog legio waren, is stilletjes aan het verdwijnen. Nieuwe komen nagenoeg er niet voor terug. Een uitstervend ras is het geworden. Parc Tichelt De Bonte Avond echter schijnt nog voldoende dorpelingen in voorraad te hebben om daar flink de spot mee te drijven. Dat gebeurt onder andere bij de Beat Bar, het Kaffee en de Timmerwinkel van Theo. De spot wordt eveneens gedreven met de tussenruimten en afmetingen van de huizen die op Parc Tichelt zijn gebouwd. Een van de mooiste liedjes wordt Moeder Theresa gevonden. Leuke vondsten (en gedurfd!) zijn de Geboorte en de Bevruchting waarvan ook hier de normale volgorde andersom is. Om een Bonte Avond in de toekomst ’n keer volledig achterstevoren op te voeren, lijkt ons echter toch wat moeilijk.


Tuinman – Stratenmaker nodig!

8-15 OKTOBER 2016

Voor al uw TUINWERKZAAMHEDEN. • ALLE SOORTEN BESTRATINGEN • OPHOGEN • SCHOONMAKEN • VOOR- EN NAjAARS BEuRTEN • ONDERHOuD • SNOEIEN • WIj KuNNEN OOK VOOR ALLE MATERIALEN ZORGEN • AFVOER VAN HET VuIL • DuIDELIjKE PRIjSOPGAVE • GARANTIE OP AL ONS WERK • ONDERHOuD AL VANAF € 30,- PER MAAND

F e b r u a r i = S c h i l d e r i j e n Sa l e - 2 5 % gezellig even naar de evenaar en laat u verrassen door ons unieke assortiment

• De hele maand februari 25% korTing op alle schilderijen,

Dus ook op niEuwE koLLEkTiE • kompleet vernieuwde scentchips afdeling met XXL Display scentchips, scentpearls, scentcrush, scentcandles. • nieuwe kollektie lampen

GRATIS PRIJSOPGAVE AAN HUIS

Frans Klaver, 076-8200371

Elk uur

100 x 100 bijv. van

s129,- nu s99,-

• nieuwe kollektie (kook)boeken • Meer dan 250 schilderijen

FIETS 6 DAGEN DOOR SPECTACULAIR TANZANIA EN GEEF MENSEN EEN KANS OP EEN GEZONDE TOEKOMST

Februari geopend van dinsdag t/m zaterdag www.evenaar.com Bredaseweg 287 • Etten-Leur • Tel.: 076 5031660

overlijden wereldwijd acht kinderen aan tuberculose

AFRICACLASSIC.NL

Meer dan een half miljoen Bodes elke week!

Keshia gelukkig niet Met goede medicijnen en de juiste behandeling kan iedereen genezen

HARD WORK, MAGIC MOMENTS

!

W EEK EN D

VOORDEEL

Help mee! Ga naar: www.stoptbc.nl

I 05 T/M 07 FEBRUAR

Mondzorgcentrum Touwen

Delicatessebolletjes

Voor al uw Mondzorg Vanaf 2016 ook avond openstelling Bel voor meer info: 0165-505510 Raadhuisplein 4 te Hoeven www.mzctouwen.nl info@mzctouwen.nl

Mini-broodjes gevuld met stukjes fruit, rozijnen en noten.

9 STUKS

WEEKEND

Kapsalon “Frans”

0.99

Shoarma met paprika*

Merguez*

Spruiten

900 G

Gommersstraat 116 te Rijsbergen, tel. 076 - 5961249

500 G

300 G

Sinds 1979 een begrip in Rijsbergen! W E E K E ND

......’t is weer eens wat anders I.v.m. Carnaval zijn wij van zaterdag 6 februari 12:00 uur tot woensdag 10 februari 12:00 uur gesloten.

Leutige Carnaval toegewenst!

3.69 Stoofperen

STOP STOPNU NUMET METROKEN!!! ROKEN!!!

 

1.5 KG

W E E K E ND

Slagingspercentage, • • Hoogste Hoogste Slagingspercentage, Hoogste Slagingspercentage, BewezenMethode, Methode, 90,5% • Bewezen 90,5% •• Bewezen Methode, 90,5% LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE • • 33 behandelingen behandelingen 3 behandelingen ●Hoogste Hoogste slagingspercentage, 90,5% Culinaire Hoogste  • GEEN slagingspercentage, slagingspercentage, Hoogste slagingspercentage,90,5% 90,5% JOJO Effect JOJO Effect ••GEEN JOJO Effect GEEN extra kilo’s, pijnloos • •90,5% GEEN extra kilo’s, pijnloos GEEN extra kilo’s, pijnloos Hoogste slagingspercentage, 90,5% methode Luxopuncture Nieuwste  •●Wekelijks Nieuwste methode methode ->->Luxopuncture Luxopuncture Wekelijks een behandeling een behandeling ••Nieuwste een behandeling methode, • • Bewezen Bewezen methode, Bewezen methode, Nieuwste methode ->->Luxopuncture Luxopuncture Wekelijks Nieuwste methode -> min. 2020min. van min. LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE Blijvend vergoed door alle Zorgverzekeraars in Blijvend  ●van Blijvend vergoed vergoed door door alle alle Zorgverzekeraars Zorgverzekeraars !!! !!! Behandeling Zeer succesvol al indoor Duitsland, Frankrijk, België,Zwitserland Blijvend vergoed alle Zorgverzekeraars door • Behandeling door ••Behandeling door vergoed door alle • • Wordt Wordt vergoed door alle Wordt vergoed door alle (Zorgverlenersnummer: 90-039475, bij VBAG RBNG) (Zorgverlenersnummer: aangesloten bijenVBAG en RBNG) gediplomeerd Word vergoed door 90-039475, alle aangesloten verzekeringsmaatschappijen gediplomeerd Therapeuten gediplomeerd Therapeuten zorgverzekeraars Therapeuten zorgverzekeraars zorgverzekeraars 3 behandelingen 3 behandelingen doordoor gediplomeerde gediplomeerde therapeuten therapeuten vergoed door behandelingen 2020minuten •●Wordt vergoed door ••3Wordt vergoed doorvanvan 3 behandelingen minuten Geen ontwenningsverschijnselen Geen  Geen extra extra kilo’s kilo’s en pijnloos en pijnloos Menopauze, Migraine, Yoga, Ook: Menopauze, Migraine, Yoga, Ook: Menopauze, Migraine, Yoga, zorgverzekeraars alle zorgverzekeraars zorgverzekeraars alle Geen extra kilo’s en 20 pijnloos 3 behandelingen van minuten ● Geen extra kilo’s en pijnloos Luxopuncture  Luxopuncture ook:ook: MENOPAUZE, MENOPAUZE, DEFINITIEF DEFINITIEF AFSLANKEN AFSLANKEN , , Depressies, Vermoeidheid, Depressies, Vermoeidheid, Depressies, Vermoeidheid,  Luxopuncture ook: MENOPAUZE, AFVALLEN, BURN-OUT Geen extraook: kilo’s en pijnloos Chronische Klachten ● Luxopuncture MENOPAUZE, AFVALLEN, BURN-OUT Alle Chronische Klachten Alle Chronische Klachten DEPRESSIES, DEPRESSIES, MIGRAINE, MIGRAINE, VERMOEIDHEID VERMOEIDHEID

0.49

Bospeen

1 KG

Definitief Stop Nu mEt RoKEN STOP NU METSTOP ROKEN!!! STOP NU MET ROKEN STOP NU MET ROKEN NU MET ROKEN Definitief Definitief AFSLANKEN DefinitiefAFSLANKEN AFSLANKEN AFSLANKEN

W E E K E ND

1.99

Mineola

Alja - Frans

  

W E E K E ND

Ca. 700 g

W E E K E ND

1.19

PER BOS

W E E K E ND

0.99

0.99

Vanaf woensdag 03 februari

soepen

Piccalilly

Zachte kaasjes

2012

DEPRESSIES, MIGRAINE, OBSTIPATIE  Luxopuncture ook: MENOPAUZE, AFVALLEN en, BURN-OUT CHRONISCHE CHRONISCHE KLACHTEN KLACHTEN QiGong/TaiChi , QiGong/TaiChi Alle Alle DEPRESSIES, MIGRAINE, VERMOEIDHEID Bel vrijblijvend voor info. of afspraak:

BelBel vrijblijvend voor info. ofofafspraak: vrijblijvend voor info. afspraak: vrijblijvend voor info. of afspraak:

076-5153143 076-5153143 076-5153143 076-5153143 076-5153143 (Etten-Leur) (Etten-Leur)

(Etten-Leur) (Etten-Leur) Etten-Leur Bel vrijblijvend Bel vrijblijvend voor info. voor of info. afspraak: of afspraak: 076-5153143 076-5153143 (Etten-Leur) Behandelingen ook ’s-avonds Ook ’s-avonds en in het weekend Behandelingen Behandelingen ook ’s-avonds ook ’s-avonds Behandelingen ook ’s-avonds Behandelingen ookook ’s-avonds Behandelingen ’s-avonds

0.4 l

0.79 1.98/l

0.314 l

0.99 3.15/l

125 g

1.19 9.52/kg

Zet- en drukfouten zijn voorbehouden. *Uit de koeling

KIJK VOOR MEER AANBIEDINGEN OP WWW.ALDI.NL

HOGE KWALITEIT - LAGE PRIJS

www.aldi.nl


actualiteit

Column

In startblokken voor carnavalsfeest 2016

Creatief met carnavalsmotto’s ZUNDERT - Het carnavalsfeest komt er weer aan. De fanatieke carnavalsvierders verheugen zich er nu al op. Even de sleur van het dagelijks leven doorbreken met dagenlang hossen, zingen, drinken en feestvieren. De echte ‘diehards’ hanteren daarbij natuurlijk ook de carnavalsmotto’s van de plaats(en) waar ze carnaval gaan vieren.

Eugène de Kok

‘Cheers’ op de politiek

Het is elke aflevering wennen, omdat je hem telkens eventjes als geflipte psychiater met een biertje aan de bar ziet zitten van ‘Cheers’, tegenover stamgasten Norm en Cliff. Als je dat eenmaal hebt gehad, kijk je in ‘Boss’ echter naar een geweldige Kelsey Grammer. In de serie, te zien op Netflix, speelt de acteur Tom Kane, burgemeester van Chicago. In aflevering één krijgt hij te horen dat hij een extreme vorm van de ziekte van Alzheimer heeft. Hij heeft nog een paar jaar te leven en in die periode gaat zijn geest snel achteruit. Waar iemand anders zou besluiten van zijn laatste levensdagen te genieten, zet Kane een tandje bij als burgemeester. Hij is verslaafd aan de macht, onbetrouwbaar, corrupt en gaat letterlijk over lijken om aan te blijven als eerste burger van de miljoenenstad. Ezra Stone is zijn enige vertrouweling. In de laatste aflevering van seizoen één zitten ze tegenover elkaar. Na decennia trouwe dienst heeft Stone Kane’s vertrouwen geschonden. ‘Why’, vraagt de burgemeester. ‘Stoney’ antwoordt dat hij jarenlang zonder gewetenswroeging alle smerige karweitjes voor hem heeft opgeknapt, omdat het ‘in het belang van de stad’ was. Omdat Kane dat algemene belang volgens ‘Stoney’ nu uit het oog is verloren, heeft hij hem de rug toegekeerd. Een paar jaar geleden verscheen ‘Borgen’, een serie die zich afspeelt rondom het Deense Binnenhof. Tweede Kamerleden buitelden over elkaar heen om te zeggen dat ze fan waren, omdat deze ze deed te denken aan de Nederlandse politiek. Van het vergelijkbare Amerikaanse ‘House of Cards’, over machtswellusteling Frank Underwood, of ‘Boss’ waren de politici minder gecharmeerd. ‘Die staan wel erg ver af van hoe het hier gaat’, was het commentaar. Dat schoot vorige week door mijn hoofd toen door de vasthoudendheid van Nieuwsuur bleek dat het ambtenaren is verboden te zoeken naar het bonnetje van de Teeven-deal. Het lag voor het oprapen, maar mocht niet naar buiten komen. Niet omdat het het algemeen belang zou schaden of de staatsveiligheid in gevaar kwam, maar alleen om de minister en staatssecretaris van het kolossale ministerie van Veiligheid en Justitie te beschermen. ‘Cheers’ op de Nederlandse politiek, die meer op een Amerikaanse serie lijkt dan goed voor ze is.

Colofon

Hoofdkantoor Molenstraat 17a-1, 4881 CP Zundert Postbus 22, 4880 AA Zundert Tel. 076 599 8111, Fax 076 599 8199

‘Zut ut op de kaort’, het carnavalsmotto in de Achtmaalse optocht van vorig jaar.

DOOR ADDO SPRANGERS Die motto’s geven elk jaar weer genoeg stof tot nadenken. ‘Zet ut op de kaort’, zo klonk het in Achtmaal tijdens de laatste carnavalseditie. Met dat laatste bedoelden ze in de Gouwe Stad uiteraard eerst en vooral het carnavalsfeest. De daad werd vorig jaar dan ook bij het woord gevoegd, want carnaval vieren kunnen ze er namelijk als de beste. Dit jaar hebben De Goudpoepers er ook weer erg veel zin in, getuige het nieuwe motto ‘We hange de vlag uit’. Met Prins Dikkels d’n Allerleste als aanvoerder komt dat ongetwijfeld goed. Zaantaozelaant De carnavalsvierders In Wernhout waren het er de vorige carnavalseditie onderling wel over eens: ‘Da zit wel snor’. De befaamde KinderRaad van 11 in Zaantaozelaant is echter niet van plan om nu dan maar op haar lauweren te gaan rusten. Sterker nog: ze zetten er met z’n allen weer eensgezind de schouders onder. Da’s niet

Zundertse Bode Zundertse Bode Redactie Addo Sprangers Correspondenten Charles Luijten, Mieke van Meer Acquisitie John van Aert Druk Drukkerij Vorsselmans

alleen heel gezellig, maar ook hard nodig. ‘Da kunde nie in oew jeendje’, luidt dan ook het motto voor 2016. Ze hebben natuurlijk gelijk, want carnaval vier je samen. Aopelaand In ’t Aopelaand speelden de carnavalsvierders vorig jaar volledig open kaart onder het motto ‘We hemme niks te verbloeme’. Dit jaar echter is het motto een stuk geheimzinniger. ‘ We breien ons vur’, zo hebben de Aopelaanders inmiddels te kennen gegeven. Naar het waarop en waarom is het nog even gissen, maar daar komen we de komende dagen vanzelf wel een keer achter. De creativiteit van de Aopelaanders kent immers geen grenzen. Met leutvorst Prins Dominicus I weer aan het roer mag Rijsbergen zich hoe dan ook weer verheugen op een knallend carnavalsfeest. Banaonblussersrijk Met ‘Ut schilde nie veul’ kregen de carnavalsvierders in ’t Banaonblussersrijk vorig jaar een verrassend motto voor de kiezen.

FOTO MARGOT DE RUYTTER

Geen probleem in Zundert, want met de Raad van Tig als achterban is men daar gegarandeerd van een bijkans onuitputtelijke bron van creativiteit. Die zal ook dit jaar ongetwijfeld weer ten volle worden benut om het nieuwe motto ‘We fjiste oos schil’ gestalte te geven. Niet in de war raken dus wanneer het soms lijkt alsof iemand een oogje op je heeft als hij of zij je aankijkt.

Carnavalsmotto’s De carnavalsmotto’s 2016 in de gemeente Zundert op een rijtje: CV Goudpoepers We hange de vlag uit CV De Zaantaoze Da kunde nie in oew jeendje CV De Aopelaanders We breien ons vur CV De Banaonblussers We fjiste oos schil

Ook gelezen op NU.NL?

Sluittijden Advertenties dinsdag 12.00 uur Verenigingsnieuws en lezersfoto’s dinsdag 10.00 uur Aanleveren via www.internetbode.nl

W E E K B L A D

Bezorgklachten 076 599 8111 t

h

u

i

s

i

n

d

e

r

e

g

i

o

Uitgeverij de Bode b.v. behoudt zich ten aanzien van de inhoud van deze uitgave en/of website zowel het auteursrecht voor conform artikel 15 lid 1 sub 4 van de Auteurswet als het databankrecht.

Bouwbord bedrijventerrein ‘Molenzicht’ onthuld in Zundert

Puzzel week 05

De oplossing van deze puzzel is in week 06 te vinden op www.internetbode.nl

© www.sudokusite.nl

ZUNDERT - Bedrijventerrein ‘Molenzicht’, het stuk grond tussen de Bredaseweg en de Beeklaan, is officieel beschikbaar voor bedrijfskavels. Wethouder Piet Utens onthulde afgelopen week het bouwbord. In totaal zijn er negen kavels beschikbaar van 1.000 tot 3.000 vierkante meter groot. Er zijn momenteel al twee serieuze geïnteresseerden. Volgens bedrijfsfunctionaris Gerard Sand is de belangstelling niet onverwacht: “Het is een uitstekende zichtlocatie voor bedrijven. Het is als het ware de entree van Zundert.” Omdat het een belangrijke zichtlocatie is, worden er hoge(re) eisen gesteld aan de kandidaten dan gebruikelijk. Sand: “Met name de buitenkant van het pand moet overeenkomen met een uitstraling die passend is voor deze bijzondere zichtlocatie.” FOTO LOES VERMEEREN Een bericht over de onthulling van het bouwbord van bedrijventerrein ‘Molenzicht’ stond eerder al op www.internetbode.nl en NU.nl. Weekblad de Bode werkt samen met de landelijke nieuwsorganisatie. Op de website www.nu.nl/etten-leur is het laatste nieuws te vinden uit de gemeenten Etten-Leur, Zundert en Moerdijk. PaGiNa 5


Achtmaal heeft in Frans Raats voor vijfde keer een wereldkampioen

‘Vogelsport is fantastische hobby’

Juul van Hassel scoort bij Dutch Open Darts

ACHTMAAL - Jan Raats uit Achtmaal mag zich in de wereld van de vogelsport tot een absolute topper rekenen. ZUNDERT - De 13-jarige Juul van Zijn huis hangt dan ook vol medailles. Door zijn succesvolle deelname aan de wereldexpositie in Portugal heeft Hassel uit Zundert heeft het voorhij er weer verschillende mooie exemplaren aan mogen toevoegen. bije weekeinde tijdens de Dutch Open Darts Jeugd in de categorie aspiranten een verdienstelijke gedeelde derde plaats behaald. Het jeugdige dartstalent versloeg in Assen in de achtste finale zijn tegenstander Coen Wasse met 0-3. In de kwartfinale zette hij vervolgens tegenstander Dani te Pas opzij met 2-3. Juul van Hassel wist in de halve finale echter niet langszij Gian van Veen te komen. Ondanks kansen om de partij naar zijn hand te zetten verloor Van Hassel met 2-3. Gian van Veen won uiteindelijk met 0-3 de jeugdfinale van Owen Roelofs.

Meer dan een half Miljoen Bodes ElkE wEEk!

Juul van Hassel. FOTO STILL RTV DRENTHE

Bij Kringkampioenschappen

Acht DES-combinaties in de prijzen DOOR CHARLES LUIJTEN Op de onlangs gehouden wereldtentoonstelling in het Portugese Matosinhos bevonden zich meer dan 40.000 vogels uit 23 landen. Van allerlei pluimage en verschillend van kleur en maat. Te midden van al dat gevederte bevond een twaalftal vogels - zijnde roodstuit- en bergparkieten - van Frans Raats uit Achtmaal. Voor de zesde keer nam hij aan ’s wereld grootste vogelshow deel. De Achtmaler heeft een waar huzarenstukje geleverd door voor het vijfde achtereenvolgende jaar wereldkampioen te worden. De buit bedroeg dit keer maar liefst driemaal goud en een zilveren plaquette. Tweehonderd “Het is een fantastische hobby. Ik houd er al vanaf mijn jeugdjaren vogels op na. Meer dan veertig jaar ben ik lid van Rerste Zundertse Vogelvereniging De Edelzanger - opgericht in 1954 - die thuis is in café

Schuttershof te Klein Zundert,” zegt de 68-jarige Raats in zijn fraai en pront vogelhuis waar je van de grond kunt eten. Hij heeft ruim 200 exemplaren rondvliegen, dus heel wat bekjes moeten dagelijks gevoerd worden. Vol trots toont hij het op de wereldkampioenschappen behaalde eremetaal en de daarbij horende oorkonden. Als het niet stopt moet hij misschien straks nog wel gaan verbouwen. Kanaries Net zo bezeten van vogels als Raats is Jan van den Broek uit Zundert. Ook hij is al heel wat jaren lid van De Edelzanger,waar hij de rol van penningmeester vervult. Met nog drie andere vogelliefhebbers van de eigen club nam hij deel aan het nationaal kampioenschap. In totaal waren 13.700 vogels uit heel Nederland bijeengebracht in de Americahal te Apeldoorn. Jan van den Broek had een twintigtal grasparkieten ingeschreven. Bij De Edel-

zanger houdt men er immers hoofdzakelijk parkieten op na en nagenoeg geen kanaries. “Daarvoor moet je bij De Vogelvriend in Rijsbergen zijn,” zegt Jan van den Broek. Eenmaal brons en twee keer zilver bij respectievelijk de categorie kleine grasparkieten en de categorie standaardgrasparkieten werden hem uitgereikt. Uiterst content ondernam de vogeltjesman uit Zundert met zijn vogels dan ook de terugreis van uit Apeldoorn naar huis. Raadsel De medailles, bekers en prijzentakken die Raats in huis heeft zijn niet te tellen. Ook staan we versteld van het aantal uren dat hij dagelijks - en dan vooral in het voor- en naseizoen - bij zijn vogels doorbrengt om de beste daarvan te koppelen en in opperbeste conditie te brengen. Het vergt zeeën aan tijd, kennis en geduld. We hebben hier van doen met iemand die in de vogelsport topprestaties levert.

Mooie opbrengst spinningmarathon voor Ad D’huZes

Onder grote belangstelling opent Jan Jansen de spinningmarathon.

ZUNDERT - Afgelopen zaterdag werd er bij Better Boddies te Zundert een spinningmarathon gehouden t.b.v. het goede doel. In samenwerking met het team Ad D’huZes en vele vrijwilligers werd dit evenement georganiseerd. Niemand had vooraf durven dromen dat het op zo’n enorm succes zou uitdraaien. Er waren aanvankelijk 32 fietsen die voor 100 euro per stuk 4 uur lang konden worden gehuurd, maar omdat deze in no time waren uitverkocht werden er nog eens 16

fietsen bij geregeld. Ook die waren zaterdag “gewoon” volgeboekt en zo werden er 4 sessies afgewerkt met 48 spinners per per keer. Velen hadden met vier personen een fiets geboekt, andere gingen voor meerdere uren en 10 personen gingen zelfs voor de volle 4 uur spinnen. Tussendoor kon er worden gebruik gemaakt van een lekker soepje, een fris schaaltje vers fruit en met bonnetjes kon er genoeg gedronken worden door de deelnemers. De bezoekers konden beneden in de kantine wat drinken en het eve-

nement wat zich boven afspeelde op een scherm live volgen. Toch was het vooral de sfeer die er in de zaal hing datgene wat de marathon zo bijzonder maakte. Met liedjes oplopend van de 70’s tot aan de hedendaagse muziek en het jezelf inzetten voor het KWF maakte het geheel tot een heel bijzondere dag. Iedere deelnemer heeft zo zijn eigen verhaal en kent mensen in hun omgeving die ermee te maken hebben of hebben gehad. Daarnaast kon je jezelf ook nog laten masseren en was er entertainment om het geheel wat op te fleuren. En of dat allemaal nog niet genoeg was werd het ook nog eens geopend door Nederlands eerste tourwinnaar Jan Janssen. Jan heeft zelf ook te maken gehad met de ziekte en sprak met een mooi openingswoord de menigte toe. Daarna knipte hij een lint door en maakte daarmee de weg vrij richting de grote spinningzaal. Na de laatste sessie en het aansluitende applaus bleef het nog lang gezellig en werd het bedrag onthuld wat er met deze actie bij elkaar was gesprokkeld. Met een totaal bedrag van 5951,10 kunnen we wel stellen dat ook op het financiële vlak het een uitermate geslaagde middag was. Tot slot nog even iedereen bedankt voor jullie hulp op wat voor manier dan ook. Van alle vrijwilligers tot aan de gulle begunstigers. Door zulke acties merk je pas hoe goed het voelt als je iets voor een ander kunt beteken.

RIJSBERGEN - Inmiddels is bekend geworden welke ruiters zich reserve of kring kampioen winter 2015-2016 mogen noemen. Maar liefst vier DES combinaties worden reserve kring kampioen en nog eens vier combinaties worden kring kampioen. Bij de dressuur zijn Fay van Hooijdonk, klasse AB-L2 en Yonie Marijnissen in de klasse D-L2 reserve kring kampioen geworden. Tess Aerts, klasse A/B-B en Emma Steenhof in de klasse C-Z1 werden kring kampioen. Bij het springen werd Bram van Eekelen reserve kring kampioen in de klasse C-L, Tom Huijbregts werd kring kampioen in de klasse D/E-M en Mila Kuijpers werd zowel reserve kring kampioen (klasse A/B-B) en kring kampioen in de klasse A/BL. Alle kampioenen en de meeste kring

kampioenen worden afgevaardigd naar de Brabantse Kampioenschappen voor de dressuur komt daar Tessa Oostvogels bij en voor het springen worden ook Liv en Thieu Huijbregts en Jesse Sprenkels afgevaardigd naar de Brabantse. Voor de dressuurruiters wordt de Brabantse Kampioenschappen op 13 en 14 februari in Schijndel verreden. De springruiters zijn op 20 en 21 februari in De Mortel welkom om de strijd met elkaar aan te gaan om de titel Brabantse Kampioen. Emma is al druk bezig met haar voorbereidingen, zij behaalde in Prinsenbeek twee keer een eerste plaats in de klasse C-Z1. Dat beloofd wat voor de Brabantse Kampioenschappen. Allemaal veel succes met de voorbereidingen. Voor degene die deze keer niet zijn afgevaardigd, geniet van de komende maanden en op naar het zomerseizoen 2016.

Vrijwilligers verrassen alleenstaande ouderen

Een vrijwilliger bezorgt een gezellig momentje bij een alleenstaande oudere.

ETTEN-LEUR - Een geslaagd nieuw, maatschappelijk initiatief van Avoord: 62 vrijwilligers bezoeken deze week een alleenstaande oudere voor een gezellig momentje. Waarom? Omdat in de gemeenten Etten-Leur en Zundert alleenstaande ouderen wonen die ook nà de feestdagen een gezellig momentje kunnen waarderen. Onder de deelnemende ‘vrijwilligers voor PAGINA 6

1 dag’ bevinden zich maar liefst 26 vrijwillige nieuwkomers, medewerkers uit het bedrijfsleven, medewerkers en bestaande vrijwilligers van Avoord. Verschillende nieuwkomers lieten Avoord al weten dat ze dit vrijwilligerswerk blijven doen. De ouderen die worden bezocht zijn cliënt bij Avoord AanHuis (de thuiszorg van Avoord) en wonen in de wijk of op één van de locaties van Avoord. Zij zijn vooraf op de hoogte gebracht van het bezoek.


lief en leed

Dankbetuiging “Komt goed”

Familieberichten

Ron Nouws Zonder Ron is alles anders. Het doet ons goed zoveel kaarten, berichtjes, bloemen en warme woorden te hebben ontvangen. Het is voor ons onmogelijk om iedereen persoonlijk te bedanken voor de hartverwarmende belangstelling die wij mochten ontvangen na zijn plotselinge overlijden en bij zijn afscheid.

Wij bedanken iedereen die van ons Gouden Huwelijksfeest een mooie dag heeft gemaakt. Bedankt voor alle kaartjes, bloemen en attenties.

Sjef van Aert * Achtmaal, 12 augustus 1939

✝ Breda, 28 januari 2016

Jan en José nouws-kennis Carola en Stef, Anneleen, Pieter Rijsbergen, februari 2016

Bedankt

Na een paar laatste moeilijke maanden is in volle berusting van ons heengegaan onze broer, zwager en oom

Jan & Trinet Poppelaars-Backx

Broers en zussen Neven en nichten

Kinderen en kleinkinderen

Correspondentieadres: Uitvaartverzorging Jack Mathijssen t.a.v. fam. van Aert St. Bavostraat 18, 4891 CJ Rijsbergen

DANKBETUIGING

Wij hebben op woensdag 3 februari, in besloten familiekring, afscheid van hem genomen.

Het was een mooi en warm afscheid van mijn lieve vrouw, ons ma en trotse oma

Annie Heeren Alle blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, en de belangstelling bij de uitvaart zijn voor ons een grote troost. Wij hebben ervaren hoe geliefd Annie was. Hiervoor willen wij iedereen hartelijk bedanken.

Ons broertje en zoontje is geboren!

DAAN

10.01.2016 Wij nodigen je graag uit op onze receptie in de harmoniezaal aan de lagestraat te rijsbergen je bent Welkom tussen 19:00 en 20:00 uur

Wouter, Fabiënne en Sem Jenny van Dijk & Vincent Kokx

Rinus Verpalen, kinderen en kleinkinderen

Koningin Julianastraat 17, 4891 AB Rijsbergen

Rijsbergen, februari 2016

kerkakkerstraat 33 4891 ae rijsbergen

Afscheid nemen doen we samen. Zorgvuldig, zorgzaam, met aandacht voor detail. EEN UNIEK LEVEN VERDIENT EEN UNIEK AFSCHEID. Afscheidshuis Rijsbergen: Afscheidshuis Rucphen: Kantooradres: Website:

Sint Bavostraat 18 Schijfse Vaartkant 1B Sint Bavostraat 18 | 4891 CJ Rijsbergen | T: 076 - 5963698 www.jackmathijssen.nl

Bel voor een kennismaking of wensengesprek. Prinsenbeek, Etten-Leur en Zundert e.o., ook op verzoek daarbuiten Monuta Patricia van Vliet T: 06 - 50 63 01 07 E: pvanvliet@monuta.nl I: www.monutavanvliet.nl

Persoonlijke zorg bij het laatste afscheid...

Patricia van Vliet

Tel.: 0165-36 45 66

Dag en nacht bereikbaar margaret@verbraak-uitvaart.nl www.verbraak-uitvaart.nl Bergsebaan 104 • 4709 AR Nispen

“Ik luister en vertaal, steun en ondersteun, regel en organiseer om zo samen met de nabestaanden op een respectvolle, eigen manier tot een passend afscheid te komen.”

J&& d& W&&&&&

Ellen Oostdam Uitvaartverzorgster

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Anna van70 Berchemlaan 36, 4872 XE Etten-Leur Markt Etten-Leur www.jandewit-zn.nl www.jandewit-zn.nl

076 - 521 68 77 www.zuylen.nl

076-5015807 PAGinA 7


KORT BEDRIJVIG

‘Grootste Boer’ hangt de vlag uit in De Gouwe Stad

‘Compleet mesjogge van carnaval’ ACHTMAAL - Marc Schrauwen mag zich de ‘Grootste Boer’ van Achtmaal noemen. Niet omdat hij de meeste grond heeft of het grootste aantal koeien. Neen, hij vervult de finctie van ‘Grootste Boer’ bij CV De Goudpoepers.

Rabobank Clubkas Campagne:

75.000 euro voor verenigingen in De Zuidelijke Baronie

De werkgroep uit de ledenraad van de Rabobank, die meedenkt over de Clubkas Campagne v.l.n.r. Bart Poppelaars, Willem Koekkoek, Karin Bakker-Smeijers, Piet van Riel en Cees Thielen (Frans Laurijssen ontbreekt op de foto).

ZUNDERT - Verenigingen en stichtingen zijn belangrijke bouwstenen voor de leefbaarheid in lokale gemeenschappen. De Rabobank voelt zich onderdeel van deze gemeenschappen en wil bijdragen door te participeren, verbinden en stimuleren. “Daarom ondersteunen wij het lokale verenigingsleven, vrijwilligerswerk, sport, cultuur” zegt directievoorzitter Walter van Dinther van Rabobank De Zuidelijke Baronie. “Het past bij ons van oudsher, als coöperatie.”

De ‘Grootste Boer’ voelt zich helemaal thuis in de Gouwe Stad.

DOOR CHARLES LUIJTEN Het is druilerig weer wanneer we Achtmaal vrijdagavond binnenrijden. Geen kip op straat? Toch wel. We zien Achtmalers diep weggestoken in de kraag van hun jas richting café-zaal De Toekomst gaan. Het voormalig smokkelaarsdorp is al een beetje in de ban van het carnaval. CV De Goudpoepers, onder voorzitterschap van Remy Godrie, houdt haar zogeheten mauwavond waarvoor vijf ‘ouwoeren’ in de ton staan. Toch zijn we daarvoor niet in Achtmaal. We zoeken de ‘Grootste Boer’ in het domein der Goudpoepers voor een lekkere babbel.

ster Linda vraagt mij of ik trek heb in een kopje koffie. Ik zeg dat liever te hebben dan een pak slaag. Een antwoord dat natuurlijk nergens op slaat, maar och, we verkeren immers in de tijd van carnaval. Het gesprek met Marc - die tussendoor aan een flesje bier lurkt - gaat snel van start. “Ik kwam vanaf mijn zestiende nagenoeg iedere zondag in Achtmaal waar ik een aantal vrienden had”, zegt Marc die in de Gouwe Stad, zoals het dorp met carnaval heet, ook zijn grote liefde tegenkwam. Vijf jaar geleden stapte hij in het huwelijk. Of dat gebeurde met dezelfde hoge hoed die hij nu draagt weten we niet. Deze maakt deel uit van zijn carnavalsoutfit.

Liefde In het bevolkingsregister van de gemeente Zundert komt hij voor onder de naam Marc Schrauwen, werkzaam bij een loonwerkersbedrijf. Hij is oorspronkelijk van Schijf en zag daar 28 jaar geleden het levenslicht. In een hoekje van het café schuiven we met z’n tweetjes aan een tafeltje. Serveer-

Motto Het wordt zijn zesde jaar als lid van CV De Goudpoepers, deze keer in de rol van de ‘Grootste Boer’. Daarvoor was hij actief als lid van de Raad van Elf. “De functie kwam vacant en ik had daar wel zin in. Ik solliciteerde en kwam bij het examen dat volgde goed uit de bus.

FOTO CHARLES LUIJTEN

Wij zijn een echte en officiële carnavalsvereniging omdat zij qua samenstelling voldoet aan alle voorwaarden en regels. We hebben dus een volledige Raad van Elf,” zegt Marc Schrauwen. Compleet mesjogge van de Vastenavond is hij. Die wordt gevierd onder het motto ’We hange de vlag uit’. In de Gouwe Stad is dat nu reeds duidelijk merkbaar. Internationaal Komende zaterdag barst het feest rond de Vastenavond in Achtmaal los. ’s Middags trekt de optocht door het dorp. Volgens de Grootste Boer zijn er net als in voorgaande jaren weer veel deelnemers. “De optocht is feitelijk internationaal omdat ze ook van de Nieuwmoer, Brecht en uit andere omliggende Belgische plaatsen komen. Al mag zaterdag de topper van ons carnaval zijn, ook de andere dagen is het ‘poepie’ gezellig op Achtmaal,” besluit Marc Schrauwen die in juli zijn eerste kind verwacht en zich na het carnaval op het vaderschap gaat voorbereiden.

Een ezel op bezoek als verjaardagscadeau

Naast donaties en sponsoringactiviteiten die de Rabobank al doet, is besloten een nieuwe actie te starten in 2016: de Rabobank Clubkas Campagne. “Circa 1200 verenigingen en stichtingen zijn klant van onze bank en ongeveer 700 voldoen aan de criteria voor deelname.” De ledenraad van de bank heeft besloten dit jaar 75.000 euro, een deel van het coöperatief dividend, beschikbaar te stellen aan verenigingen in de Rabobank Clubkas Campagne. Via de website www.rabobank.nl/dzb of rabo.nl/dzb/rcc2016 zijn informatie en voorwaarden te vinden. Kort samengevat moeten verenigingen en stichtingen die graag een deel van de Rabobank Clubkas Campagne pot willen hebben, eerst kijken of zij voldoen aan de criteria. Een vereniging moet uiteraard bij deze bank klant zijn, en zich inzetten voor de lokale gemeenschap. Fundraising of zakelijke verenigingen vallen bijvoorbeeld buiten de boot, net als grote gesponsorde activiteiten. Tot 1 maart kan men zich aanmelden via de site. Op dinsdagavond 16 februari wordt in het kantoor in Baarle-Nassau een extra informatiebijeenkomst voor (potentiële) deelnemers gehouden van 19.00 tot 20.00 uur. “Verenigingen worden uitgenodigd om zich actief te profileren naar de rest van de gemeenschap. Hun eigen trots uitstralen, laten zien wat ze doen. Zij zorgen voor een vitale én leefbare lokale gemeenschap!” Stemmen In april (6 t/m18 april) kan er dan gestemd worden door alle leden van de Rabobank. Ieder lid mag vijf stemmen uitbrengen; op één vereniging mag men maximaal twee stemmen uitbrengen. Aan het eind van de stemronde wordt het geld verdeeld op basis van het aantal stemmen dat een vereniging of stichting heeft gekregen. Alle leden krijgen een brief met een persoonlijke stemcode; er kan uitsluitend digitaal gestemd worden. Kennisworkshops De Rabobank Clubkas Campagne is elders in Nederland bedacht door een Rabobank en landelijk verder overgenomen. “Wij hebben dit concept snel omarmd, omdat in dit werkgebied, in kleine lokale gemeenschappen de impact voor verenigingen enorm is. Zij hebben ondersteuning nodig, niet alleen met geld. Vorig jaar hebben we ook kennisworkshops georganiseerd. Verenigingen en stichtingsbesturen konden er informatie krijgen en ervaringen uitwisselen: samen kijken naar oplossingen voor vraagstukken, waar ze allemaal mee te maken hebben. Het was een groot succes dat volgend jaar zeker vervolg krijgt” aldus Walter van Dinther. Winnaars De Actie Wereldidee die de Rabobank al jaren heeft blijft bestaan; dat moet gezien worden als een doorlopende vorm van ondersteuning. En ook andere sponsoring en donaties van de Rabobank blijven gehandhaafd. “Dit is een verbetering, een vernieuwing, extra naast de dingen die we al doen. Wij hebben aan de leden gevraagd waar behoefte aan was, waar we konden uitbouwen. Een werkgroep vanuit de ledenraad geeft mee inhoud en vorm aan deze actie: zij bewaken dat we een stabiele partner zijn en blijven voor verenigingen en stichtingen. Maar zorgen er ook voor dat we als bank de ondersteuning af blijven stemmen op de tijd van nu én straks. Het is de eerste keer dat wij de Rabobank Clubkas Campagne doen. We bekijken het effect, stippelen daarop ons beleid uit. Wij investeren hiermee in verenigingen en stichtingen. Grijp je kans als vereniging of stichting: het is een wedstrijd met alleen maar winnaars!”

Je weet meer van corso dan je denkt!

Poteind nodigt alle corsokenners uit ZUNDERT - Op zaterdag 13 februari is het weer tijd voor de Corsokwis van buurtschap Poteind.

ZUNDERT - Mw. Smits was blij verrast met een echte ezel voor haar deur als verjaardagsbezoek. Er volgden vele knuffels met ezeltje Fay van Snoez. Daarnaast werden er herinneringen aan hondje Tommie van mw. Smits van vroeger opgehaald. Een onvergetelijke 79e verjaardag! PAGINA 8

De quiz bestaat weer uit een eerste (schriftelijke) ronde voor teams van twee personen. De beste acht teams gaan door naar de kwartfinale. Vanaf deze ronde zijn de vragen te volgen via een groot scherm. Via de halve finale zullen vier finalisten uitmaken wie zich een jaar lang Corsokenner mag noemen. Gaat Ronald van Loon op

jacht naar zijn derde titel of lukt het Olav den Ridder zijn titel te prolongeren? Degenen die de strijd aandurven hebben nog even de tijd zich in de corsoarchieven te verdiepen. Buurtschap Poteind nodigt iedereen uit voor de 11e Corsokwis, die wordt gehouden in het zaaltje van café Neefs op zaterdag 13 februari en begint om 19.45 uur. Uiteraard zal ook deze keer de beroemde Snack en Snaai-loterij niet ontbreken! Opgeven kan via corsokwis@poteind.nl.


KPJ Rucphen Schijf opgeven

KEURSLAGERKOOPJE

vrijdag 12 februari vanaf 20.00 uur

4 saucijzen en 4 slavinken

GES

bij het Wapen van Schijf

lunch - diner terras - speeltuin bruiloften - feesten partijen - vergaderingen en nog veel meer...

i.v.m. L O T E N C KEURSLAGERKOOPJE m a 8 e arnaval op VLEESWARENKOOPJE samen n di 9 Gepaneerde kipschnitzels febru Bij 150 gram gebraden ari

650

aan de St. Antoniusstraat 40 in Schijf

TROTS VAN DE KEURSLAGER

mosterdrollade

GRATIS 100 GRAM EIMinute steaks BACONSALADE eiersalade

20 jaar

Rucphenseweg 30, 4882 KC Zundert, Tel. 076-5977979, www.demoersebossen.nl

SPECIAL

VIB speciaal

TROTS VAN DE KEURSLAGER

Houthakker steaks 4E GRATIS

Geslaagde kandidaten: eld je tijdig aan! M Kijk op de Facebook pagina van Autorijschool Peter de Hoon voor een actuele lijst met geslaagde kandidaten

Op beide adressen hopen wij u weer te ontmoeten voor heerlijke verse:

6

Zwiebel crumble

160

SALADE VAN DE WEEK

VLEESWARENSPECIAL

595

Gekookte 3 stuks achterham en 150 GR HALEN 100 GR BETALEN leverkaas

100 gram Huzarensalde, rijk gevuld

225Hendrikx, keurslager 349 475

Edgard 100 gram

2 x 100

500 gramgram Molenstraat 190, Zundert Edgard Hendrikx, keurslager Tel. 076-5972301, Fax: 076-8501092 EdgardHENDRIKX, Hendrikx, keurslager EDGARD KEURSLAGER Molenstraat 190, 4881 ZUNDERT info@hendrikx.keurslager.nl Molenstraat 190,GH Zundert Tel. 076-5972301, Fax 076-5974590 hendrikx.keurslager.nl Tel.Tel. 076-5972301 Molenstraat 190 076-5972301, Fax: 076-8501092 www.hendrikx.keurslager.nl info@hendrikx.keurslager.nl www.hendrikx.keurslager.nl info@hendrikx.keurslager.nl hendrikx.keurslager.nl

oliebollen, appelbollen, berlinerbollen en de heerlijke roomboter wafels Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u

1 euro korting op een grote zak oliebollen !

www.internetbode.nl voor het (gratis) aanleveren van al uw nieuws

Dus tot ziens bij de Hollandsche gebakkraam Rocher Meurs Oranjeplein Zundert & Sint Bavostraat Rijsbergen.

Kijk op de website voor de meest actuele aanbieding en informeer naar de voorwaarden. informeer naar de voorwaarden. Internet: www.peterdehoon.nl Internet: www.peterdehoon.nl | E-mail: autorijschool@peterdehoon.nl E-mail: autorijschool@peterdehoon.nl

auto-bus verhuur klein en groot

aLLes km vrij !

www.QualityCarrent.nl 076-5022267 - etten-Leur

SchoorSteen & kachelbedrijf

j. aartS alphen rookkanalen - Schouwen - kachelS Goedentijd 18, 5131 AS Alphen N.B. tel. en fax 013 - 508 14 56 Alle onderhoud. Schoorsteenvegen. Reparatie. Aanleg rookkanalen. Dubbel- en enkelwandige R.V.S. Renovatie van schouwen. Impregneer- en reinigingsmiddel. Accessoires en hulpstukken. Nieuwe en gebruikte kachels.

Start lesse

3

5

GRATIS 100 gram kipsalade95 50 4 stuks 4 stuks enzo Worstjes Gebraden TIP VAN UW KEURSLAGER winterrollade Gemarineerde steaks VLEESWARENDUO SPECIAL SPECIAL

✂

- Theorie- en praktijklessen cat. B (personenauto) - Theoriepraktijklessen cat. B (personenauto) - Praktijklessen cat. E achter Ben (aanhanger) Praktijklessen cat. E achter B (aanhanger) - Theorielessen cat. AM (bromfiets) - Theorielessen cat. AM (bromfiets) Tel. 076-5977730 / 06-52416276 - Gecertificeerd faalangstinstructeur

3

Megaburgers 2 x 100 gram met gratis Bij 150 gram gebraden fricandeau sausje

Al meer dan 20 jaar staat Rocher Meurs met zijn Hollandsche gebakkraam tijdens carnaval, in Zundert en Rijsbergen. Dit jaar, 5 t/m 9 februari 2016, staat de oliebollenkraam op het Oranjeplein in Zundert (dit i.v.m. bouwwerkzaamheden aan de Prinsenstraat) en in Rijsbergen aan de Sint Bavostraat.

✂

06-52416276

15049

KEURSLAGERKOOPJE

100 gram

VLEESWARENKOOPJE

Hollandsche gebakkraam Tel. 076-5977730

95 5 Rookvlees en VLEESWARENKOOPJE 4 stuks

Aanbiedingen zijn geldig van 1 geldig t/m 6 februari Aanbiedingen zijn van 16 januari Aanbiedingen zijn geldig van111t/m t/m 6 februari

Kerriesoep of Noorse garnalencocktail **** Beenhammetje met honing-mosterd saus of Jonge kabeljauw met stamppotje van prei en kappertjesboter **** Vanille bavarois met advocaat en half opgeslagen slagroom of Coupe chocolate (chocolade en vanille ijs met chocolade-saus en slagroom)

trekkertrek

Aanbiedingen zijn geldig van 27-05-2013 t/m 01-06-2013.

Voortreffelijk genieten in bourgondische sferen!

Maandmenu februari € 19,50

n

Een aandeel in elkaar

februari

Sportief bewegen! Bij Anton Mol kun je het beleven!

SCHRIJF NU IN!!! online of kom langs op do-vrij of zat. van 19.30 - 21.00 uur.

Een ‘extra’ voor uw clubkas

Lessen voor scholieren - twens - paren - 55+

inspirerende en interactieve workshops:

• Bezuinigingen creatief te lijf met de Rabobank • Managen van een vereniging Clubkas Campagne • • Communicatie en publiciteit

OOK OPFRIS CURSUS! Meer info:

www.danscentrumantonmol.nlUitnodiging ’Aandeel in elkaar Kennisworkshops’, zaterdag 12 december 2015, Avans Hogeschool Breda.

Doet uw club ook mee? Meld u nu aan!

Verenigingen en stichtingen geven met hun vrijwilligerswerk ‘kleur en smaak’ aan de lokale gemeenschap: ze dragen bij aan verbondenheid, vitaliteit én leefbaarheid. Nieuwe tijden zorgen wel voor nieuwe vraagstukken en uitdagingen, voor bestuurders in het lokale verenigingsleven. Rabobank De Zuidelijke Baronie heeft graag een aandeel in het zoeken van nieuwe oplossingen en kansen. Met elkaar, samen met andere bestuurders én deskundigen. Daarom organiseren we de Aandeel in elkaar Kennisworkshops. Rabobank De Zuidelijke Baronie ondersteunt graag het lokale verenigingsleven:

dit is de belangrijkste basis voor een vitale en leefbare lokale gemeenschap binnen

Hofdreef 40, Zundert, tel. 076-5971727

de Zuidelijke Baronie. Daarom geven we dit jaar het lokale verenigingsleven graag

Een aandeel in elkaar

Mede mogelijk gemaakt door:

een ´extra duwtje in de rug` vanuit ons coöperatief dividend, met de Rabobank Clubkas Campagne.

Binnen en buiten spelen in een landelijke omgeving met boerderijdieren.

Kennis delen om elkaar te met elkaar en Bent u lid van een vereniging of stichting? Maakstimuleren dan uw bestuur attent op de Rabobank Clubkas Campagne! teEnversterken. Bent u bestuurder van een vereniging of stichting? wilt u meer informatie (o.a. de voorwaarden en criteria

Aandeel in elkaar Kennisworkshops!

Ook voor kinder- en familiefeestjes.

voor deelname) of uw vereniging of stichting aanmelden voor deelname?

Openingstijden: Uitnodiging ’Aandeel in elkaar Kennisworkshops’, zaterdag 12 december 2015, Avans Hogeschool Breda. Ga snel naar rabo.nl/dzb/rcc2016 aanmelden kan tot 1 maart 2016! wo-vr-za-zo Verenigingen en stichtingen geven met hun vrijwilligerswerk ‘kleur en smaak’ aan de lokale gemeenschap: ze dragen bij aan van 10.00 tot 19.00 u verbondenheid, vitaliteit én leefbaarheid. Nieuwe tijden zorgen wel voor nieuwe vraagstukken en uitdagingen, voor bestuurders in het lokale verenigingsleven. Rabobank De Zuidelijke Baronie een aandeel in het zoeken vanWilt nieuwe en Werken met voor vrijwilligers is nuttig enheeft leuk,graag soms ook uitdagend en u alsoplossingen bestuurder Of én kom naar het “Informatieuurtje” op dinsdagavond 16pittig. februari a.s.: kansen. Met elkaar, samen met andere bestuurders én deskundigen. Daarom organiseren we de Aandeel in elkaar Kennisworkshops. van een vereniging of stichting, die werkt met vrijwilligers, nieuwe of extra inspiratie opdoen?

Zaterdag 12 december 2015

0165 342478

gehele Wij zijn de eopend! eek g carnavalsw zondag navals Behalve cagérén peuterochtenden) (deze week

kijk op rabo.nl/dzb/rcc2016 voor meer informatie hierover!

Kom dan op zaterdag 12 december naar Avans Hogeschool (Hogeschoollaan 1, 4818 CR Breda).

deze dag kunt uelkaar - zowel in de ochtend als in de middag - deelnemen aan de volgende Aandeel Een aandeel Tijdens in elkaar Mede in mogelijk gemaakt door: inspirerende en interactieve workshops:

Scherpenbergsebaan 55 Rucphen www.denscherpenberg.nl

• Bezuinigingen creatief te lijf (Geldzorgen? Zorgen voor geld!)

Meer


Achtmaalse heeft bijzondere band met woestijnbuizerd

Lobke en Kaya zijn dikke maatjes ACHTMAAL - Vanaf haar achtste kreeg de nu 20-jarige Lobke Bink een grote passie voor roofvogels. Om er ooit eentje te bezitten, stond bovenaan haar verlanglijstje.

Weekenddiensten

Alleen voor spoed bel voor levensbedreigende situaties 112. Huisarts Huisartsenpost Etten-Leur, tel. 076 - 50 40 444, Bredaseweg 171. Neem uw identiteitsbewijs en uw medicijnen mee. Wijkzuster tel: 0165-54 66 13. Apotheek Buiten de openingstijden van Apotheek Zundert en Rijsbergen (maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur) kunt u voor spoedgevallen terecht bij: Dienstapotheek Etten-Leur, Bredaseweg 173, 4872 LA Etten-Leur, Tel: 076 502 56 50. Dienstapotheek Breda bij Amphia Ziekenhuis, Molengracht 21, Breda, tel. 076 5953099. Poliklinische Apotheek Roosendaal bij Franciscus Ziekenhuis, Boerhaavelaan 25, Roosendaal, tel. 0165 591400. Tandarts Het antwoordapparaat van de eigen tandarts meldt wie de waarneming verzorgt. Wijkzuster Thebe Wijkverpleging: Telelefoon 088 - 117 67 47 Dierenarts Zundert Dierenartsenpraktijk Zundert, tel. 076 597 2349. Rijsbergen Dierenartsengroep voor gezelschapsdieren tel. 076 501 2928/501 6915, voor landbouwhuisdieren en paarden tel. 076 501 3645/596 1333. Surplus Zorg thuiszorg passende zorg en ondersteuning altijd dichtbij. Klantenservice: 0168 33 18 26 en klantenservice@surplusgroep.nl Avoord AanHuis Thuiszorg zoals u het wenst in de gemeenten Etten-Leur, Rijsbergen en Zundert. Zorg of verpleging thuis nodig? Bel op werkdagen tussen 09:00 en 17:00 met 0800 - 220 0 220 (gratis) en daarbuiten: 076-513 51 13 of mail naar: avoordaanhuis@avoord.nl

De woestijnbuizerd Kaya heeft het op de arm van Lobke Bink best naar de zin.

VAN DE REDACTIE Ze benaderde daarom een paar valkeniers in Schijf die er een eigen valkenierscentrum op na houden. Toen die haar verhaal hoorden, vonden ze Lobke nog een beetje te jong om zich met roofvogels in te laten. Ze beloofden Lobke echter met haar contact op te nemen zodra ze vier jaar verder zou zijn. “Ze hebben zich aan hun woord gehouden en ik mocht met hen meelopen. Op mijn achttiende kreeg ik een eigen vogel. Mijn ouders hebben daar samen met de valkeniers voor gezorgd,” vertelt Lobke.

Kaya We komen haar tegen op de Roosendaalsebaan in de omgeving van de Oude Buisse Heide met een woestijnbuizerd op haar linkerarm en maken een praatje met de blondine. Het dier is anderhalf jaar oud en stoort zich in het geheel niet aan mijn nabijheid. Het draait wel zijn kopje met spiedende ogen alle kanten uit. “Ik woon hier in de buurt en kom vaak deze richting uit om Kaya (roepnaam) aan mensen, honden of andere dieren die hier lopen te laten gewennen. De vogel heeft een echte band met mij en die hebben we samen opgebouwd.”

FOTO CHARLES LUIJTEN

Menukaart Op de menukaart van de roofvogel staan hoofdgerechten als eendagskuikens, konijn en duif. Of de buizerd hierna ook nog een dessert gebruikt vergeten we te vragen. “We hebben thuis een speciaal hok met een badje voor haar en ze voelt er zich best bij. Als het maar even kan gaat Kaya met me mee,” zegt Lobke die haar vogel elke dag in haar buurmans wei probeert te laten vliegen zonder dat het dier er vandoor gaat. “Tot nu komt zij telkens weer netjes terug op mijn arm. Daarbij gebruik ik een fluitje,” aldus Achtmaalse Lobke.

Het Agmoals Cabaret hangt de vlag uit

Thebe Wijkverpleging Zundert, Werhout, Rijsbergen en Achtmaal. Voor persoonlijke verzorging/verpleging. Kleine teams, vertrouwde gezichten. Bel: 088 - 117 67 47 of mail naar team.zundert@thebe.nl

Openingstijden

Gemeente Zundert Markt 1 4881 CN Zundert Tel: 076 – 599 56 00 Maandag t/m Vrijdag 09.00 – 12.30 uur

KORTE BERICHTEN ZUNDERT Oliebollenkraam: De oliebollenkraam van de familie Meurs die met carnaval altijd in Zundert staat is verhuisd. Normaal staat de oliebollenkraam aan de Prinsenstraat, maar i.v.m. bouwwerkzaamheden is de kraam verplaatst naar het Oranjeplein. Hij staat daar van 5 t/m 9 februari. Alzheimercafé: Het eerstvolgende Alzheimercafé Zundert is op donderdag 11 februari. Thema: Veiligheid in en om het huis. Gastspreker is ergotherapeute Ina Gommers werkzaam bij Avoord Zorg en Wonen. Op deze avond gaat zij vertellen over de veiligheid in en om het huis. Is de woning veilig ingericht om vallen te voorkomen. Maar ook: Wat is veiligheid gezien vanuit de dementerende. Het café is open vanaf 19.00 uur. De avond start om 19.30 uur. De entree is gratis. Grand Café van De Willaert, Burg. Manderslaan 53. RIJSBERGEN Inzameling oud papier: Er is weer de mogelijkheid om uw oud papier karton en boeken in te leveren op het Kennedyplein. Heeft u een buur of kennis die niet in staat is om dit te brengen breng dan hun oud papier mee. Opbrengst is voor de Rijsbergse mensen met een handicap. Inleveren vrijdag 5 februari 13.00-17.30 uur en zaterdag 6 februari 8.30-11.30 uur. Eerstvolgende inlevering vrijdag 4 en zaterdag 5 maart.

ADVOCATENKANTOOR MR. V.D. BORST Markt 21 te Etten-Leur

KOSTELOOS inLOOpSpREEKUUR Wekelijks voor particulier en bedrijf Maandag 19.00 - 20.00 uur www.advocaatvanderborst.nl

Gym- en Turnvereniging Olympia Wernhout

Zooitje ongeregeld gesignaleerd in de straten van Achtmaal.

ACHTMAAL - Zoals menigeen al wel zal weten draait bij het Agmoals Cabaret alles om leut, veul leut. Dus als je even lekker wil ontspannen en de lachspieren in conditie wil houden moet je zorgen dat je erbij bent geweest. De groep waarmee het Agmoals Cabaret dit jaar zal optreden bestaat dit jaar uit elf personen. Frans Gommers en Jan Michielsen zijn na 41 jaar trouw lid te zijn geweest gestopt. Frans, Jan en natuurlijk ‘oos’ Luus bedankt voor al die jaren. De volgende spelers zullen dit jaar weer op de planken

verschijnen: Josepha Vermeiren, Wim Vermeiren, Diny Kools, Rene Godrie, Anita van Nispen, Ruud Vriends, Frans Hereijgers, Lisbeth Dictus, Jose Hereijgers, Sefan Godrie en Angelique van Elven. Het Cabaret is 42 jaar geleden door Carnavalsvereniging de Goudpoepers in het leven geroepen bedoeld als gezellige en leutige middag voor de Agmoalse ouderen. Zij zullen dan ook dit jaar weer de première krijgen en kunnen onder het genot van een drankje en een lekkere koek komen genieten van de voorstelling op dinsdagmiddag 9 februari aanvang 13.00 uur. Deze middag was 42 jaar geleden zo’n

succes dat er nog 2 avonden aangeplakt werden, tot op heden is dat nog zo. Vrijdag 12 en zaterdag 13 februari aanvang 20.00 uur brengen we de voorstelling nog een keer maar dan voor iedereen die ook de lachspieren nog eens in werking wil zetten. En, Het Agmoals Cabaret hangt de vlag uit. Vrijdag en zaterdag nodigen wij u uit op onze After Party, als cabaret liefhebber mag je dit niet zeker niet missen. We hebben wat extra zwervend talent naar Achtmaal weten te lokken dus zorg dat je bij geweest bent. Wij van het cabaret staan weer te popelen om voor jullie te spelen. PAGINA 10

Tessa Verschuuren en Lauren Gommers winnen medailles WERNHOUT - In het weekend van 23 en 24 januari en zaterdag 30 januari stonden de eerste voorwedstrijden op het programma. Zaterdag 23 januari begon het wedstrijdseizoen voor de turnsters van Olympia. Alle turnsters turnden een goede wedstrijd. Sanne Top zat dicht in de buurt van het podium en werd 5e. Op zondag 24 januari waren de junioren en senioren aan de beurt. Bij de senioren miste Lindsay van Nijnatten net het podium en werd knap 4e. Bij de junioren turnde

Tessa Verschuuren een uitstekende wedstrijd wat een gouden medaille opleveren. In dezelfde categorie mocht Lauren Gommers de bronzen medaille in ontvangst nemen na een stabiele wedstrijd. Afgelopen weekend kwamen de overige turnsters in actie. Karlijn Tax kwam net tekort voor het podium en werd 5e. Ook voor Fleur Roovers kwam een 4e plaats als verrassing na een goede wedstrijd in haar eerste jaar als Senior. Voor alle turnsters, de kop is er af! Afgelopen weekenden waren een mooie start van het seizoen, op naar de volgende voorronde!


Etten-Leur 076-5015176 / 06-51145525

Aandacht voor lekker!

Aanbiedingen zijn geldig van 4 t/m 7 februari 2016

Magere speklappen

500 gram

info@verandabouwsaman.nl

2 130

entrecôte

35

100 gram

Kijk op www.uaf.nl Studie en werk voor hoger opgeleide vluchtelingen

Carpaccio wrap of Salade met gerookte zalm en geitenkaas of Scampi’s op spaanse wijze

binnendeuren - buitendeuren kozijnen - ramen

Runderentrecote v/d grill met een bearnaisesaus of Pikant gestoofde tarbot of Varkenshaasje met stroganoffsaus

Tevens uw adres voor: schaven, zagen en frezen

Canadastraat 4, St.Willebrord Tel. 0165 - 543094 Mobiel: 06 - 53498628

Katerstraat 50, 4881 AS Zundert

Coupe caramel met drie soorten ijs en caramelsaus of Koffie of Thee p.p met likeur € 2.- extra

29.75

Julianastraat 1 | 4715 AT Rucphen | (0165) 34 22 11

www.wapenvannassau.nl

KEUKENS

EUKENS &

Kwaliteitsslagerij Graumans Molenstraat 43, 4881 CP Zundert, telefoon 076 - 597 37 20 info@slagerijgraumans-zundert.nl

www.slagerijgraumans-zundert.nl

Soepje naar keuze

Specialist in hardhouten:

ook gel- en acrylnagels

24.

Keuzemenu februari

g.van Trijp

6

eigentijds, smaakvol eninfo@vangenkhoveniers.nl betaalbaar design E-mail:

Koen Martens

BETONBORINGEN ••boren betonslijpen/frezen• verankeringen • zagen • verankeringen • sleuven zagen • zagen • sloopwerken • kleine sloopwerken • boren • sleuven zagen

Strijbeekseweg 39b Telefoon: 06-38220171 4856 AA Strijbeek koen@martensbetonboringen.nl

• • • • •

Houthandel en Mach.Timmerbedrijf

Week 6: 8 t/m 13 feb. Kassakoopje 4 gepaneerde gehakt- zijn wij gesloten! ballen + stukje grillworst 50 Iedereen fijne samen carnavalsdagen!

Koen Martens BETONBORINGEN BETONBORINGEN • betonslijpen/frezen • zagen

www.vermeerenmakelaardij.nl

eetcafé • zaal

woensda & donderdgag 75 €

www.martensbetonboringen.nl

Wij maken uw droomkeuken werkelijkheid

K EUKENS& KEUKENS KEUKENS KEUKENS KEUKENS & KEUKENS

Wij maken uw WAAROM IN NEDERLAND TEVEEL BETALEN?

droomkeuken Wij maken uw werkelijkheid droomkeuken betaalbaar design werkelijkheid

eigentijds, smaakvol en

OPENDEURDAGEN TOT -40% KORTING eigentijds, smaakvol en betaalbaar design

donderdag 8 t/m maandag 12 oktober OPENDEURDAGEN Keukens en Keukens? DE GOEDKOOPSTE BELG VOOR HEEL NEDERLAND!

donderdag 8 t/m maandag• ruime 12keuze oktober topkeukens

TOT Keukens -40% en Keukens? KORTING

TOT -40% • nieuwste collecties Keukens en Keukens?KORTING Keukens en Keukens? • 12 maanden reservatie

• ruime keuze topkeukens

• 12 maanden reservatie • ruime keuze topkeukens • nieuwste collecties • 12 maanden reservatie • vakkundig advies • nieuwste collecties • 8 jaar all in garantie* • vakkundig advies • correcte afspraken * • 8 jaar all in garantie • grootste collectie greeploze keukens • correcte afspraken *

samenwerking metgreeploze ATAG keukens •ingrootste collectie

• vakkundig advies • ruimeen keuze topkeukens Keukens Keukens? * • ruime topkeukens 12 maanden reservatie • 8•keuze jaar all in garantie

• 12 maanden reservatie • nieuwste collecties

• correcte afspraken

• nieuwste collecties advies • vakkundig

• grootste keukens • vakkundig adviescollectie greeploze * • 8 jaar all in garantie

• 8 jaar all in garantie* *

correcte afspraken in•samenwerking met ATAG

• correcte afspraken

Wij maken uw droomkeuken IS INLEVERENED! O werkelijkheid G D Wij maken ALTIJuw Recycle mee droomkeuken raten ische appa Kleine elektr werkelijkheid en mp Spaarla

*

elke zondag: 12 tot 17 uur.

Di. en Woe.gesloten

*

**

**

2 e RONDE GESTART

e doel lokale goed Support het en ijz pr op leuke Maak kans

Win ook een sponsorcheque t.w.v. 1000,voor een lokaal goed doel en maak zelf kans op een nieuw apparaat! Kijk op wecycle.nl voor welk goed doel jouw gemeente meespeelt.

DOE MEE ! ZO DOE JE MEE 1 Lever je oude elektrische apparaten en spaarlampen in op de milieustraat 2 Ga ter plekke op je smartphone naar wecycle.nl/inleveren 3 Check in!

Wecycle feliciteert eerste 25 winnaars sponsorcheques Boxmeer Ridderkerk Vlieland Wageningen Haarlem Boekel Cuijk Vianen Sint Anthonis Deurne

Scouting Overloon Kinderboerderij Dierenhof Lokale Oranjevereniging Waterscouting Musinga-Rijn Vogelhospitaal Stichting Leergeld Gemert Voedselbank Land van Cuijk Lokale Oranjevereniging Voedselbank Land van Cuijk Natuur- en Milieucentrum Ossenbeemd Loop tegen kanker (Stichting Jaimy van Boxel) Repair cafe© Diemen

• grootste collectie keukens in samenwerking met ATAG ons heeft al volledig Bij ons heeft al een eengreeploze volledig •Bij grootste collectieugreeploze keukens Grootste collectie greeploze keukens Vrijheid 30 2320 HOOGSTRATEN Tel: 03 3209900 Bij ons heeft u al een volledig uitgeruste keukenvanaf vanaf 65.900** Vakkundig advies en 8 jaar all in garantie* uitgeruste keuken €5.900** inheeft samenwerking met volledig ATAG Renkum in samenwerking met ATAG Bij ons u al een www.keukensenkeukens.be info@keukensenkeukens.be Di. en Woe.gesloten * i.s.m. ATAG ** basiskeuken basiskeuken incl. incl. Exquisit-apparaten Exquisit-apparaten uitgeruste keuken vanaf €5.900** ** uitgeruste keuken vanaf €5.900 **Diemen Ma. t/m Za.: 10 totVrijheid 17 uur elke zondag: 12 tot 17 uur. Di. en Woe.gesloten basiskeuken incl. volledig Exquisit-apparaten Vrijheid 2320 HOOGSTRATEN Tel: 03 3209900 Bij ons u al een 3030 2320 HOOGSTRATEN Tel: 03 3209900 Bij ons heeft u alheeft een volledig *

100 gram

Portie hachee + aardappelpuree en rode kool samen voor

Koen Martens

Klein Maalbergen 6 te Wernhout Rustig gelegen ruime 2/1-kapwoning (ca. 470 m³) met grote schuur (ca. 59 m²) op een mooie groene locatie in het buitengebied van Wernhout op 3.350 m². Vraagprijs € 275.000,- k.k.

100 gram

eiersalade

sleuven zagen zagen boren sleuven zagen boren

Geef om talent en maak deze studie mogelijk!

leverkaas

4 voor

• • • • •

Ilaha: ‘Ik ben gevlucht uit Afghanistan. Nu wil ik graag weer studeren.’

Hamburgers

verankeringen betonslijpen/frezen kleine sloopwerken verankeringen kleine sloopwerken

www.Verandabouwsaman.nl

basiskeuken incl. Exquisit-apparaten

Veenendaal Ameland Mill en Sint Hubert Vught Nijkerk Zoetermeer Kapelle Albrandswaard Grave Terschelling Geldrop-Mierlo Smallingerland Slochteren

Stichting Bo viert Feest Lokale Oranjevereniging Stichting De Ladder Repaircafe IVN Nijkerk Kledingbank MEVE Lokale Oranjevereniging Stichting Ambulance Wens Rhoon Voedselbank Land van Cuijk Stichting De Milieujutter KiKa Oranjevereniging Lokale Oranjevereniging

Alle inwoners hartelijk dank**voor hun inzet voor het milieu en het lokale goede doel. ** www.keukensenkeukens.be info@keukensenkeukens.be uitgeruste www.keukensenkeukens.be info@keukensenkeukens.be keuken vanaf €5.900 uitgeruste keuken vanaf €5.900 ** Ma. 1010 tottot 17 17 uuruurelke zondag: 12 tot Di. en Woe.gesloten ** Ma.t/m t/mZa.: Za.: elke zondag: 1217 totuur. 17 uur. Di. en Woe.gesloten basiskeuken incl. Exquisit-apparaten basiskeuken incl. Exquisit-apparaten

Wij maken uw droomkeuken werkelijkheid

Even over de grens vindt u de grootste en nieuwste keukenshowroom in de regio!

wecycle.nl/inleveren

490 360 130 550

www.martensbetonboringen.nl

Rudi Saman

Strijbeekseweg 39b Telefoon: 06-38220171 4856 AA Strijbeek koen@martensbetonboringen.nl Strijbeekseweg 39b Telefoon: 06-38220171 4856 AA Strijbeek koen@martensbetonboringen.nl www.martensbetonboringen.nl

Voor uw terrasoVerkapping met de scherpste prijs

Exclusief Landelijk Wonen & Agrarisch Vastgoed


voor slechts € 3,00

6 1 0 2 l a Carnav

Joost Douenburg

Programma CV de Banaonblussers Vrijdag 5 februari 8.30 Bezoek basisscholen 14.30 Bezoek Willaert 15.30 Nonnekeshof 19.30 Bezoek Stokperdje samen met Jeugdraad Zanthaoze 21.00 Bezoek Mutsenbal georganiseerd door C.V. de Banaonblussers 21.00 Aanvang opwarmavond CV de Banaonblussers in Cafe2 Thema: ‘We Fjiste os schil’’ 23.11 Presentatie raad Café 2 Zaterdag 6 februari 10.00 Raad vertrekt vanuit Wapen van Zundert naar BaronieTV 11.30 Raad BaronieTV 13.00 Verzamelen deelnemers Grote Optocht 14.00 Grote Optocht Zundert vertrekt vanuit de Caspar Damstraat 15.45 Aankomst op de Markt met aldaar de Sleuteloverdracht. 16.00 Aanvang Banaonblusserkesbal in Cafe-Zaal Wapen van Zundert 19.00 Friet eten Café 2 (raad van tig leden) 21.00 Aanvang Banaonebal bij ‘t Wapen van Zundert 11.15 Vertrek bus richting Cafe Stuivezand 11.30 Ontbijt bij Cafe Stuivezand (raad van tig leden) 12.30 Vertrek Prinsenbeek / Boemeldonck 19.00 Vertrek bus weer richting Zundert 19.30 Eten bij de Turan (raad van tig leden) 21.30 Bezoek aan Tenniscentrum de Leeuwerik voor een TennisBal

St. Bavostraat 53, Rijsbergen Tel. 076 - 596 12 65

Maandag 8 februari 11.30 Verzamelen Wapen van Zundert 12.00 Pannenkoeken eten bij De Valk (raad van tig leden) 13.00 Optocht C.V. de Zanthaoze 14.30 Kinderbal Schuttershof 19.00 Kiekenplukkersbal met kip van Lennart bij Nest (raad van tig leden) 13.00 Brunch Wapen van Zundert (raad van tig leden) 14.00 Bezoek 55+ Bal bij CCZ 15.00 Bezoek Kinderbal bij Café Wapen van Zundert 18.00 Chinees eten bij Het Wapen van Zundert (raad van tig leden) 20.30 Afsluiting Carnaval 2016 bij Café 2 of met zijn alle naar Breda bij BaronieTV(eigen bijdrage) 23.11 Sleuteloverhandiging op de Markt 23.30 Afsluiting Carnaval 2016 bij Café 2

We breien ons vur!

Bij koninklijke BeSchikking hofleveRancieR

Tis wir Carnaval in ’t Aopelaand en dan kunde bij dun bakker wir de beroemde

Aopelaanders kopen.

Ge kun ze meej de 4 tegelijk kopen en dan betaolde’r gin € 8,00 vur

mar € 6.66

We hemme ok wir dieje kleurige & fleurige Carnavalscake Mee Carnaval verkopen we ok

Biercake gemokt van Kaorschots Triple ut oos aige Resbergen bij Hobbybrouwerij Kaorschot.

In verband met Carnaval is de winkel dit jaar alleen maar gesloten op maandag 8 februari en dinsdag 9 februari ! Dus op woensdag 10 februari is de winkel gewoon weer open.

Woensdag 10 februari 19.00 Haringhappen en kodakskes kijken bij de Roskam (raad van tig leden) Raad van Tig Als carnavalsvereniging hopen we natuurlijk dat weer heel veel Banaonblussers en Banaonblusserinnekes met ons komen meefeesten: carnaval vier je immers samen. En om dit extra gezellig te maken nodigen we je uit om lid te worden van de Raad van Tig. Als lid heb je veel voordelen zoals een lekkere warme maaltijd op alle carnavalsdagen, de anti-katerlunch op zondag, een luxe busreis om gezamenlijk naar de optocht in Boemeldonck te gaan kijken en het pannekoekenontbijt op maandag. En dat alles voor slechts 20 euro. Lid worden kan vanaf vrijdagavond, bij Café 2 in de Katerstraat. Carnaval in Zundert: CV De Banaonblussers is er klaar voor.

*

De Echte Bakker

CarnavalsKalender 2016 4 tot en met 9 februari

ri

rua

b 4 fe

n uwe

dag vro he y c oois Part der

Don

G

Zaterda

Kleine Aopkgmiddag na de opto es optocht cht KOMPA KT

Zaterdaga vond Groot Ca

Zondag

rna

valsbal met de DJ ’s GIJS en FL ORIS

e sbergs

Rij

y t Part

Optoch

S MATHIJ J Maanda D t e m gmid

KLUUNM

dag

IDDAG

met de Grote B rei Con test

dag agmid IDDAG

sd KINDERM DRin ISJES K

nd agavRoTJE d s n i D LUITE HIJS AFS DJ MAT

Maa

ndagav BRUTA ond L DJ will E MAANDA G em, DJ M DJ AA R PATRICK , DJ BRU TEN TAL

met

Carnaval 2016 Zondagavond 7 februari

DJ Gijs in de zaal met optreden van Chef Soldaat

Maandagavond 8 februari Live muziek Double ´W´

Café Marktzicht & Harmoniezaal

St. Antoniusstraat 21a, Schijf Tel. nr. 0165 - 341703 Fax nr. 0165 - 340338

(Naast het benzinestation Tamoil in Schijf)

Echte Carnavalskost

4 verse braadworstjes + 4 eigengemaakte hamburgers + shoarma ± 400 gram normaal € 14,-

Golden Oldies carnavalsbal ZUNDERT - Ook dit jaar weer verzorgt het Cultuurcentrum met hulp van de Banaonblussers en fanatieke sponsors het carnavalsbal voor de wat ouderen uit Zundert, dit jaar voor het eerst onder de titel Golden Oldies bal. Wat niet is veranderd is de minimumleeftijd van 55, de consumptieprijs en het banaonenvlaaitje daarbij. Met DJ Toine als nieuwe man achter de knoppen wordt er gezorgd voor een goei stukske muziek, wat wordt aangevuld met de Nootgevallen en dubbel S zonder B. Dus wanneer je oud bent maar je je jong voelt, of wat jonger bent maar je je soms wat oud voelt is het Golden Oldiesbal er voor jou, of u. Haal de oude boerenkiel van zolder, zet de LP van de Klokkebaaien alvast op en tot ziens in het Cultuurcentrum, dinsdag 9 februari vanaf 13.00 staan de deuren wagenwijd open.

nu €11,11

aval! e Carn ig t u e L Openingstijden: We zijn GESLOTEN op carnavalszaterdag dinsdag, donderdag en vrijdag 13.00-17.30 uur zaterdag 8.30-12.00 enOpeningstijden: de gehele week uur erop, donderdag en vrijdag 13.00-17.30 uur dus van dinsdag, 6 februari t/m 13 februari. zaterdag 8.30-12.00 uur Dinsdag 16 februari zijn we weer geopend.

Let op!

OPENINGSTIJDEN: dinsdag 8.30 uur tot 17.30 uur donderdag 8.30 uur tot 17.30 uur vrijdag 8.30 uur tot 17.30 uur zateradg 8.30 uur tot 12.00 uur We eten van 12.30 uur tot 13.00 uur Maandag en woensdag gesloten.

Denk aan onze GRATIS bezorgservice voor bestellingen boven de €25,- van ons heerlijke kwaliteitsvlees


6 1 0 2 l a Carnav De week van Carnaval zijn wij GESLOTEN van 8 februari tot en met 13 februari Maandag 15 februari zijn wij weer geopend! Slagerij Billet Molenstraat 112, 4881 CV Zundert Tel. 076-5972224, billet.gildeslager.nl

Carnaval 2016: Zaterdag 6 februari: In de zaal speciaal voor de kinderen:

Kiddie-Kids Animatie vanaf 15.00 uur In ‘t café: Groot Carnavalsbal met DJ John Zondag 7 februari: Ouwerwetse Boeren Bruiloft 17.00 uur Onthaal bruidspaar door de Raad van Elf en de Ezels 17.15 uur Voltrekking en toespraak door de pastoor 18.30 uur Feestmaal ‘spek met eieren en stamppot met worst’ 20.00 uur Feestavond met live muziek van Ron & John IEDEREEN VAN HARTE WELKOM!! Maandag 8 en Dinsdag 9 februari:

Carnaval in ‘t café

Allemaal een leutige carnaval gewenst! CV de Zaantaoze

Programma Carnaval Vrijdag 5 februari 14.30u Opening Carnaval op de St. Jozefschool in Wernhout d.m.v. sleuteloverdracht door de Wethouder. De Kinderraad gaat ouderen en zieken bezoeken voor het bezorgen van een fruitmandje. Daarnaast wordt er een bezoek gebracht aan de vernieuwde gymzaal i.v.m. een donatie vanuit de carnavalsvereniging. Zaterdag 6 februari 09.00u De Kinderraad gaat opnieuw op zieken- en ouderenbezoek in Wernhout. Na de lunch in Grand café de Bocht brengen we een bezoek aan de Gouwe Stad in Achtmaal waar de optocht vertrekt. Rond de klok van 15.00 uur is het carnavalsbal in de kantine van VV Wernhout met muziek van DJ Pol. Iedereen is van harte welkom. Zondag 7 februari Vrij programma. Maandag 8 februari Optocht in Zaantaozelaant welke rond de klok van 13.30 uur geopend wordt door wethouder De Beer. Het is mogelijk om vooraf in te schrijven voor de optocht of tot 13.00 uur bij Café de Valk. Aansluitend vindt het grote carnavalsbal plaats. Ook hier zal DJ Pol weer voor de muziek zorgen. Wij hopen jullie in grote getale te mogen begroeten.

Carnaval in Zundert: feest voor iedereen ZUNDERT - Over een paar dagen is het zover: dan barst het carnaval los in Zundert. Van zaterdag 6 februari tot en met dinsdag 9 januari wordt ons dorp omgedoopt tot Banaonblussersrijk en zijn we voor even allemaal een Banaonblusser of Banaonblusserinneke.

Maandag 8 februari

groots kinderbal met discomuziek en bezoek van Raad van Tig en Blaoskapel Aanvang 14.00 uur

En CV De Banaonblussers doet er alles aan om er voor te zorgen dat iedere bewoner van ons mooie Banaonblussersrijk het carnaval kan meevieren. Op het programma staan talloze activiteiten voor jongeren, ouderen en iedereen die daar tussenin zit. Want iedereen die van een feestje, verkleedpartij, dansje of een gezellig praatje houdt kan meedoen met het carnaval in Zundert. Niet voor niets is ons motto dit jaar: ‘We fjiste oos schil’! Houd je dus niet in en sluit je aan bij CV De Banaonblussers. Ons programma is als volgt: Vrijdag 5 februari 19.30u: Bezoek aan ’t Stokperdje, met jeugdraad van CV De Zaantoaze 21.00u: Mutsenbal bij het Wapen van Zundert en Opwarmavond bij Café 2 23.11u: Officiële presentatie Raad in Café 2 Zaterdag 6 februari 13.00u: Verzamelen deelnemers Grote Optocht 14.00u: Grote Optocht Zundert vertrekt vanuit de Caspar Damstraat 15.45u: Aankomst optocht op de Markt voor de sleuteloverdracht

16.00u: Aanvang Banaonblusserkesbal in het Wapen van Zundert 17.30u: Prijsuitreiking optocht 21:00u: Aanvang Banaonebal bij ‘t Wapen van Zundert Zondag 7 februari Overdag: Bezoek aan optocht Boemeldonck 21.30u: Bezoek aan Tenniscentrum de Leeuwerik voor het TennisBal Maandag 8 februari 13.00u: Optocht CV de Zaantaoze in Wernhout 14.30u: Kinderbal Schuttershof 16.30u: Bezoek aan café Stuivezand 20.30u: Bèlze Kèrel Kroegentocht, met bezoek aan De Kèrel en Den Bels Dinsdag 9 februari 14.00u: Golden Oldies Bal bij CCZ 15.00u: Bezoek Kinderbal bij het Wapen van Zundert 20.30u: Afsluiting Carnaval 2016 bij Café 2 23.11u: Sleuteloverhandiging op de Markt Het volledige programma van de Raad van Tig, meer informatie over de optocht en hoe je lid kunt worden van de Raad van Tig vind je op www.banaonblussers.nl en in het Banaoneblad (nog te verkrijgen bij Het Wapen van Zundert en De Leeuwerik). Hopelijk mogen we weer veel Banaonblussers en Banaonblusserinnekes verwelkomen tijdens carnaval!


sport

Moerse Boys voetbal weet Mitchell Matthijssen wint snelschaaktoernooi weer wat verliezen is SV De Raadsheer

Michel ontvangt de beker.

ZUNDERT - Zaterdag 30 januari werd in HCR De Roskam in Zundert weer het traditionele snelschaaktoernooi georganiseerd door SV De Raadsheer. Er waren 21 deelnemers weer van de partij om hun kunde van het schaakspel in rap tempo te kunnen laten zien. Met slechts 5 minuten bedenktijd per partij, is deze tak van schaaksport alleen weggelegd voor diegene onder ons met stalen zenuwen. Na het ontbijt, dat werd verzorgd door De Roskam, konden de heren en dames schakers beginnen. Al snel bleek dat de meest getrainde man Mitchell Matthijssen was

en hij gaf zijn koppositie de hele dag niet meer af. Met slechts 2 verliespunten op de mogelijke 20, mag hij zichzelf terecht de snelschaakkampioen van Zundert 2016 noemen. Achter Mitchell eindigden Willem de Kort en Hans Bogaert allebei met 15,5 punten. Uit een barragewedstrijd kwam Willem op plaats 2 en Hans op plaats 3. Er was ook een sub-klassement voor spelers tot 1500. Dit werd gewonnen door Naomi Han, gevolgd door Dennis Roelands en Luuk van Dongen. Naomi Han werd ook 1e in de categorie jeugd. In de jeugdcompetitie was het zondag 31 januari weer tijd voor een nieuwe start.

Een nieuwe indeling zorgde ervoor dat alle tellers weer op nul stonden en dat iedereen weer met een schone lei begon. Sommige spelers zien we in een hogere groep waardoor anderen hun plek weer in kunnen nemen. In groep 3 mochten we 3 nieuwe gezichten begroeten. Zo nam Ilona Struijs voor het eerst deel aan de jeugdcompetitie. Ilona deed dit heel goed en won dan ook van Fientje Bosch. De andere twee nieuwelingen, Alexander Nowee en Victor Ketelbueters, namen het tegen elkaar op. Een spannende wedstrijd was het zeker maar Victor trok aan het langste eind en had zo zijn eerste punt in de tas. Thijs de Kort won van Lucas van Wijk en Brent van Loon won van Cédric Bosch. In groep 2 zagen we paar nieuwe gezichten. Nieuw omdat ze gepromoveerd zijn uit groep 3. Bram Oomen is er daar 1 van. Bram won van Matt Voeten en bewijst daarmee goed mee te kunnen in deze nieuwe groep. Vince van Loon is de andere schaker die overgestapt is. Hij won van Thijs Hereijgers en zo laat ook Vince zien, niet onder te hoeven doen voor deze nieuwe groep. Chiel Hereijgers won van Jesse Roos en Daan Hennekam van Louis van Oorschot. Sem Doomen won van Matthijs Saas. In de hoogste groep van de jeugd waren Jan de Kort en Rosa de Groot de nieuwelingen. Rosa moest nog wennen en verloor van Thijs Broeders. Jan de Kort moest er alles uithalen maar haalde nog een remise tegen Lucas Jansen. Willem van Oorschot won van Hidde Roos. Wil je leren schaken of zou je graag mee willen schaken in de jeugdcompetitie? Dat kan! Je kunt jezelf nog steeds inschrijven voor lessen en/of wedstrijden. Kijk voor meer informatie op de website van SV De Raadsheer: www.sv-deraadsheer.nl

VVR start werving Mini-pupillen en overige jeugd RIJSBERGEN - Vanaf dinsdag 1 maart start VV Rijsbergen weer voetbal voor de allerkleinsten: de Mini’s. Alle beginnende voetballertjes (meisjes en jongens) die geboren zijn in het jaar 2010/2011 zijn van harte welkom. Elke dinsdagavond van 18.00-19.00 uur zijn er voetbalspelletjes met het belangrijkste uitgangspunt: Plezier! Er wordt op een speelse maar toch leerzame manier getraind en gespeeld. Het trainingsveld wordt wekelijks omgetoverd in een speeltuin waarin het voetballen centraal staat. Het minvoetbal staat in het teken van lek-

ker achter een bal aan rennen, proberen wat doelpunten te maken, spelen tikkertje met de bal of we spelen een wedstrijdje. Kortom veel bewegen, sportief plezier met elkaar, lekker actief zijn en leren omgaan met winst en verlies, blijdschap en teleurstelling. We starten met simpele oefeningen om zo een goede basis te leggen en om te leren dat voetbal in teamverband wordt gespeeld. Ook wordt er tijdens de trainingen op een speelse manier uitgelegd wat de spelregels zijn. Dit alles met de bedoeling dat de minipupillen zich lekker voelen in een voetbalshirt en de overgang naar de

F-Jeugd te vergemakkelijken. Nieuwe kinderen kunnen eerst een paar keer proef trainen. U kunt uw kind dan 3 keer mee laten trainen en vervolgens besluiten om door te gaan en lid te worden. Je moet je van te voren wel even aanmelden, zodat we rekening kunnen houden met nieuwe kinderen in de groep. Natuurlijk is het ook voor oudere jongens/ meisjes mogelijk zich in te schrijven. Proeftrainingen kunnen in bijbehorende leeftijdscategorie. Wil je kennis maken met het voetbalspel aarzel niet en laat je aanmelden bij: r.dekkers@tastemaker.nl zie ook www.vvrijsbergen.nl

Zundert gemakkelijk langs Luctor ‘88 ZUNDERT - Op een druilerig sportpark De Wildert liet Zundert haar trouw opgekomen supporters niet in de steek. Met, bij vlagen, goed combinatievoetbal en vijf doelpunten trakteerde de in nieuwe tenues gestoken Zundertploeg haar aanhangers op een leuke voetbalmiddag. Eindstand 5-1. Zundert zocht vanaf het beginsignaal direct de aanval en leek binnen 20 minuten de wedstrijd te beslissen. Al in de 3e minuut dook de deze middag goed acterende Tim Goethals alleen op voor de vijandelijke goal. De keeper pareerde met een geweldige reflex de inzet tot corner. De door Tim getrapte hoekschop werd vervolgens door de vrijstaande Frenk Zagers simpel binnen geplaatst. 1-0. Direct daarop een zelfde situatie voor het Zundert doel. Thomas van Nederkassel redde knap, maar de daaropvolgende corner leverde geen tegentreffer op. Luctor had in het begin geen vat op het vlotte combinatievoetbal van het Zundertse middenveld en het steeds diep sturen van de snelle vleugelaanvallers.

In de 14e minuut joeg Fabian Nelemans goed door, veroverde de bal, leverde bij een medespeler in en bood zich weer aan. Zijn voorzet was net geen prooi voor Ferdy Hereijgers en de Zeeuwse keeper, maar wel voor Gaynio Aarts die de bal op een presenteerblaadje kreeg en de 2-0 aantekende. Vijf minuten later stuurde Ferdy Tim weer eens weg. Tim won van het duel van de uitlopende keeper en kon daarna simpel de 3-0 binnenschieten. Zundert zat op rozen, liet de teugels wat vieren en was wat minder bij de les. Het gaf Luctor ‘88 de mogelijkheid iets terug te doen. Net voor het half uur viel de tegentreffer toen een cornerbal niet werd weggewerkt. Luctor ‘88 leek hier vertrouwen uit te tanken en was het laatste kwart van het eerste bedrijf gelijkwaardig aan Zundert. Vier minuten voor rust forceerde de Zeeuwen zelfs bijna de aansluitingstreffer. De inzet na een mooie aanval over links werd echter in het zijnet geschoten. Zundert reageerde nog met een snel en scherp uitgevoerde aanval waarop de keeper knap redde. Het kwartier rust zette Zundert weer

scherp voor de tweede helft. Na twee minuten lag de 4-1 achter de Luctor-goalie. Eerst had Tim alleen voor de keeper te veel tijd nodig, maar in de daarop volgende aanval was hij niet zelfzuchtig en bood hij Fabian een niet te missen kans. De goede bedoelingen van de bezoekers werden direct de grond in geboord en het Zeeuwse verzet was definitief gebroken. Zundert was de gehele helft de bovenliggende partij en reeg vele kansen aaneen. Luctor liet alleen via een vrije trap van zich horen en profiteerde bijna van een Zundertse mistrap waarop Thomas redde. Zundert ververste de aanval met “papa” Denis Vujcic en Jesse Mouws om de druk op Luctor ‘88 hoog te houden. Het leverde een aantal prima mogelijkheden op om de score verder uit te bouwen. Dat lukte uiteindelijk in de 80e minuut. Na voorbereidend werk van Tim stuurde Jesse Fabian weg die met een droge knal de eindstand op het scorebord zette. Een verdiende overwinning waardoor Zundert mee blijft strijden om de bovenste plaatsen. pAGINA 14

ZUNDERT - Moerse Boys is zondag 31 januari teruggekeerd op aarde.

Op een sfeerloos en nat sportpark Bijstervelden maakte SC ‘t Zand een einde aan de Klein-Zundertse succesreeks die de club de afgelopen maanden in hogere sferen bracht. Het werd voor het vlaggenschip een kansloze expeditie in Tilburg: 3-0. In november en december reeg Moerse Boys de zeges aaneen en vorige week werd de competitie eveneens hervat met een driepunter. Even mochten de Oranjehemden dromen van een dergelijk toetje aan het einde van het seizoen, maar zondag werd de Klein-Zundertse trots geconfronteerd met de realiteit. Zeker na rust was SC ‘t Zand op alle vlakken beter. De afwezigheid van de niet fitte Roy en Mark was voelbaar. Voor rust kon Moerse Boys de opponent nog aardig bijbenen. De nummer 3 van 1C had wel meer balbezit, maar de kansenverdeling was aanvankelijk vrijwel gelijk. Aan KleinZundertse zijde deelde Bart al snel een speldenprikje uit, terwijl Joris een teenlengte tekort kwam voor een doelpunt en Leroy overschoot uit een hoekschop. Daan liet de grootste oranje-witte mogelijkheid noteren. De spelmaker kreeg de bal op middelste linie en passeerde een handvol tegenstanders, alsof ze er niet stonden. Zijn uithaal was vervolgens een prooi voor de sluitpost. Vlak voor rust waren de allergrootste mogelijkheden echter voor ‘t Zand. Tot 2 maal toe kroop Moerse Boys door het oog van de naald bij een uitbraak van de rood-witten. Beide keren stond het

Tilburgse vizier niet goed afgesteld, waardoor Tom niet in actie hoefde te komen. Aan het begin van het 2e bedrijf moest de doelman wel ingrijpen: hij bokste een inzet uit de korte hoek. Ook toen de sterke ‘t Zand-aanvaller doorbrak, hield Tom zijn doel schoon. Zo’n 20 minuten na rust moest de held van vorige week alsnog capituleren. Diagonale schuiver eindigde in het uiterste hoekje van het doel: 1-0. Dus moest Moerse Boys in de achtervolging. Al snel leek het langszij te komen, maar op aangeven van Joris schoot Siemen in kansrijke positie op de keeper. Even later was een vrije kopkans niet aan Daan besteed. De kopbal van Daan had het kantelpunt kunnen zijn, maar de treffer viel direct daarna aan de andere kant. Tom werd omspeeld en uit een lastige hoek schoot de buitenspeler van de thuisploeg raak. Het was de beslissing, zo bleek. De angel was uit het duel. ‘t Zand had Moerse Boys in de houdgreep en gaf zijn opponent geen enkele mogelijkheid om daaruit te ontsnappen. In de allerlaatste minuut werd het zelfs nog 3-0. Op die manier leed het 1e elftal zijn 1e nederlaag sinds 8 november. Het 1e verlies in 6 wedstrijden. Door de verliespartij zakt Moerse Boys naar de 8e plaats op de ranglijst. Zondag 7 februari is het carnaval en daarna volgen 2 thuisduels op Akkermolen. Dat is tot op heden een garantie voor punten. Aanstaand weekend is er geen programma, maar op zaterdag word er gestreden om de wereldvermaarde ‘Oliebollencup’. Zie voor het programma: www. moerseboys.nl

RTC Zundert ZUNDERT - Ook afgelopen zondag waren de weersomstandigheden niet optimaal. Om 09.00 uur stonden dan ook maar elf fietsers aan het clublokaal voor de wekelijkse wegrit. De A groep vertrok met 6 man met in gedachten dat wanneer het zou gaan regenen men de rit zou inkorten. Via Achtmaal, Nieuwmoer, Essen-Wildert ging het richting Huijbergen en toen begon het inderdaad te druppelen waarop besloten werd om via Essen Hoek naar de koffiestop Trapke Op te rijden. Juist op tijd arriveerden ze daar want de hemelsluizen werden

toen verder opengezet. Na deze stop werd dan ook maar direct voor de kortste weg naar huis gekozen. Onze veldtoerders hebben met vijf een rit rondom Wernhout gereden en getuige de reacties waren ze zeer tevreden hierover. Programma Carnavalszondag wordt er toch nog gewoon gefietst. Om 09.00 vertrekken de A en B ploeg vanaf ons clublokaal. De A ploeg zal vergezeld worden door een volgwagen waarvoor het de beurt is aan K. Haast om deze te besturen. nDe veldtoerders regelen onderling wat zij op hun programma zetten.

Wernhout geeft het in vijf minuten weg tegen VVR RIJSBERGEN - Op sportpark ‘De Laguiten’ in Rijsbergen werd in de tweede wedstrijd van 2016, de derby tussen VVR en Wernhout gespeeld.

Op een doorweekte grasmat had Wernhout in het eerste half uur de betere kansen. Binnen tien minuten was het eerste echte gevaar van Wernhout-zijde en schoot Nuwan naast het doel van VVR. Even later werd een schot van Dion nog door een VVR-verdediger geraakt en ook deze bal verdween naast de palen. Op een kopbal van VVR bracht Carlo redding en bij de Wernhoutse tegenaanval kwam de Rijsbergse doelman buiten de zestien onbesuisd in op Thijs zonder een bal te raken en kwam hiermee goed weg dat hij binnen de lijnen mocht blijven. De hieruit voortvloeiende vrije trap werd door Dion richting de linker kruising geschoten maar met een knappe reflex ook gered door de VVR-doelman. Hierna was er nog een kans na een snelle aanval voor Nuwan, maar wederom hield de Rijsbergse goalie zijn team op de been. Kort na het half uur braken voor Wernhout twee fatale momenten aan waaruit VVR wist te scoren. Uit een afgeslagen corner werd door een geheel vrijstaande speler de bal laag onder in de korte hoek geknald, 1-0. Enkele minuten later werd een voorzet niet weggewerkt

en zodoende simpel van dichtbij binnengeschoten door één van de VVR-spitsen, 2-0. In de tweede helft kwam Wernhout minder goed uit de startblokken als in de eerste helft en dit leverde binnen tien minuten, na een aanval door het midden, een 3-0 voorsprong op voor VVR. Na deze treffer kwam er bij Wernhout toch weer wat meer beleving in het spel. Na een aanval over rechts bediende Thijs Michel met een voorzet en die schoot de bal laag in de verre hoek tegen de touwen, 3-1. Wernhout begon er terug in te geloven dat er nog iets mogelijk was en gooide er nog een schepje bovenop. Helaas kwam Wernhout door twee gele kaarten voor Jeremy met tien man te spelen en hierdoor kreeg VVR weer vat op Wernhout. In de laatste minuut was er nog een grote kans voor Frans die naast schoot. Het slotakkoord was voor VVR dat in de blessuretijd nog 4-1 scoorde. Door deze nederlaag wordt de situatie er voor Wernhout niet florisanter op en worden de komende wedstrijden meteen erg belangrijk om de kans op rechtstreeks behoud in leven te houden. Komend weekend zijn er i.v.m. carnaval geen wedstrijden. Een week later op 14 februari komt DIOZ uit Zegge op bezoek in Wernhout en de week daarna staat op 21 februari de uitwedstrijd tegen Chaam op het programma.


RadiateuR stuk? auto, tractor, motor, schip… Teunis bellen! 0113-216261 VERKOOP - VERHUUR * Bouwdrogers * Rolsteigers * * Houtkliefmachine * * Stronkenfrees * Tuinfrees * * Kniklader * Heteluchtkachels * * Toiletwagens *

verkoop - verhuur Baarleseweg 16 Ulicoten TE KOOP 013-5199501 TE HUUR: voor ons compleet verhuurprogramma:

• Hoogwerkers www.jespersmachinehandel.nl • Tuinfrezen • Stronkenfrezen • Houtversnipperaars

SNOEIHOUT VERSNIPPEREN OP LOCATIE € 40,- PER UUR

VERWIJDEREN IS OOK MOGELIJK.

W. JOCHEMS 06-17455001

Recreatiestalling Numansdorp Z-H Vlakbij Rotterdam www.CArvA.nl carva@planet.nl

0(031)13-5199501 • Baarleseweg 16 • 5113 TA Ulicoten

Te huur

Glas prosecco

€17,50

 Zondag 14 februari

Vitello tonnato of Tonijn carpaccio

Bistecca (runderbiefstuk) of Kabeljauwfilet met salade & pasta of frietjes IJstaart

CAMper / CArAvAn of vouwwAgen Bel direct: 0186-652960

Klokkenmakerij

Wilgenstraat 81 Oudenbosch Tel. 0165 - 320948 www.klokkenmakerijdetijd.nl

et ok wo z

snel verkopen!

www.jespersmachinehandel.nl

Vakkundige restauratie: • antieke uurwerken • moderne uurwerken • wijzerplaten

: uur en -21 d ij 7 st : 1 uur ng ken -21 i en keu : 11 Valentijnsmenu Op za ken Verras jouw Valentijn m / eu

3-gangen keuzemenu €14,50 Elke zaterdag & zondag in februari

Carpaccio rund of zwaardvis Saltimbocca (kalfsvlees) of Zalmfilet met salade & pasta of frietjes IJs met vers fruit

Zero Zero Pizzeria Taverna Dreef 64 Meerseldreef Tel. tot 15.00 uur 0031-624298280 na 15.00 uur 0032-36058854

AppArtement Vrijkomend: eind februari (voor werkend persoon) inl. 06 51688783 gezocht met enige spoed, nette zelfstandige

Waar drinkt u koffie uit?

woonruimte

Kunstgebitten tomson

Met dit gevoel hebben Alzheimerpatiënten dagelijks te kampen.

reparaties & nieuwe

Help Alzheimer overwinnen. Dan hoeft niemand zichzelf te verliezen. www.alzheimer-nederland.nl

afspraak 8-22 uur (ook za & zo)

Wasmachine, droger of vaatwasser defect?

BEL

n Janse d t Wi goe

Zit jij met Valentijnsdag alleen? Aan jou de keuze! Gun jezelf een fijne partner en investeer in jezelf: Bel:

0165-388816 Lia van der Wel (Bergen op Zoom e.o.)

www.mens-en-relatie.nl Vraag ook naar de Valentijnsproeverij

Erkend BVSK en Geschillencommissie/Hoogste slagingspercentage.

TransporT

Te koop:

Bestratingsmaterialen en sierkeien, speciaal gebakken, 5, 7 en 10 duimers.

Dit alles direct leverbaar tegen zeer concurrerende prijzen.

Verhuur:

Afvalcontainers

van 6 m3 tot 40 m3 Tel. 076 - 5976060 GSM 06 - 53937700

FRIJTERS VERHUUR

• Houtversnipperaars • Houtkliefmachine • Bladblazers • Grond / Paalboor

75 1. 1KG

VARKENSLAPPEN 1KG 2.99 RUNDERRIBLAPPEN ½KG 2.99 GEMENGD GEHAKT SOEPVLEES/TARTAAR 75 VERSE WORST 1KG 2. HACHEEVLEES ½KG 2.75

ROOSENDAAL | VOLTASTRAAT 9 | MAROS.NL

Vagevuurstraat 5 Zundert Dre Wit (‘t) goed reparaties witgoed producten Etten-Leur Voorrijkosten in Etten-Leur € 15.00 buiten Etten-Leur € 20.00

Tel.: 06-50905037

Voor de beste prijs & kwaliteit

KOOPT U BIJ ONS SERRES • RAMEN & DEUREN in ALUMINIUM & PVC • Eigen produktie en eigen plaatsingsdienst • Nieuwbouw & renovaties • Reeds 35 jaar ervaring • Zonder voorschotten • 10 jaar waarborg

www.bruvo.be

B E ZO E K O N ZE S H OW RO O M

OF V RA AG N U U W G R AT IS O F F E RT E A AN

• Trilplaat • Heteluchtkachels • Terrasverwarming • Bouwdrogers • Tenten

Tel. 06-53802331

1.99

ROLLADE/SHOARMA ½KG RUNDERGEHAKT ½KG VARKENSHIELEN 1KG

076-5976183

Jan Jochems en

Met 1 SMS doneert u eenmalig € 2,- (exclusief telefoonkosten). www.nierstichting.nl/sms

met garantie

06 - 57 540 319 Voor snelle service en reparatie!

Handel

Uw steun is onmisbaar. SMS NIER naar 4333 of geef via nierstichting.nl

Saucpteire KIPDRUMSTICKS FRICANDEAU/

etten-Leur

voor nette landarbeider, werkzaam in Rijsbergen. Ruime kamer, etage of zomerhuis, zodat later dit jaar zijn verloofde zich ook bij hem kan voegen. Uw reactie graag naar 0621285149 of 0621477110

Laat nierpatiënten overleven.

B R U Y N S E E L S - V O C H T E N n v • B r a s s c h a a t s e s t e e n w e g 2 9 2 • 2 9 2 0 Ka l m t h o u t • T + 3 2 3 - 6 6 6 5 7 8 6 - E i n f o @ b r u v o . b e A l l e d a g e n o p e n v a n 1 0 u - 1 7u , zo n d a g v a n 1 4 u - 1 7u • w w w. b r u v o . b e

05


sport

Gilde St. Joris verbroederd met KVW

Frank en Leo van Gilde St. Joris overhandigen de cheque aan Miriam van KVW Rijsbergen.

RIJSBERGEN - Van oudsher staat bij het gilde naast bescherming, het broederschap centraal. Dat iets voor elkaar over hebben en elkaar helpen bij Gilde St. Joris uit Rijsbergen hoog in het vaandel staat, hebben zij op 15 januari bewezen. Op vrijdagavond 15 januari organiseerde KinderVakantieWeek Rijsbergen een

nieuwjaarsborrel waarbij tevens nieuwe ideeën voor de komende jaren uitgewisseld werden. Op deze avond, die verliep onder het genot van een hapje en drankje, werd de leiding blij verrast door de komst van twee leden van het Rijsbergse Gilde St. Joris. Hoofdman Frank Pellens en koning Leo Marijnissen kwamen uitleg geven over het gilde, de historie ervan en het wedstrijdschieten.

De gastvrijheid van het gilde uitte zich direct in de uitnodiging om een avond te komen kijken bij het clubhuis aan ‘t Rijkepad, waaraan de hoofdman toevoegde dat St. Joris jaarlijks een goed doel steunt. Het steunen gebeurd door middel van geld dat ze verdienen bij wedstrijden kruisboog schieten, waarbij geschoten wordt op een afstand van 61 meter. De opbrengst van de evenementen doneert het Rijsbergse gilde aan een jaarlijks wisselend doel. Hoofdman Frank en koning Leo verrasten de aanwezigen met de cheque voor het goede doel van dit jaar: KinderVakantieWeek Rijsbergen. Door de grote inspanning van het gilde konden zij het geweldige bedrag van 300 euro overhandigen. Onder het genot van een glaasje bubbels werd geproost op een goed verloop van 2016 en werden de heren van het gilde hartelijk bedankt, waarna de gezellige avond nog enkele uren werd voortgezet. KVW Rijsbergen wil Gilde St. Joris uit Rijsbergen hartelijk danken voor de steun en de donatie. Door de hulp van het gilde kunnen vele leuke activiteiten voor de kinderen worden georganiseerd.

Zundert Rijsbergse Dartfederatie Uitslagen speelweek 16, A-poule Den Bels I-Kieremikkers 5-4 Wapen I-Jolly Jester II 7-2 Wapen V-De Toekomst 5-4 Den Hoek III-Double Trouble 1-8 De Kereltjes-B&S Ut Krisje 8-1 Grand Neuf-Bull’shit 6-3 Stand: 1. Wapen V 15-87; 2. Jolly Jester II 15-85; 3. Wapen I 15-85; 4. De Kereltjes 15-76; 5. Kieremikkers 15-71; 6. HHH 1469; 7. De Toekomst 15-67; 8. MultiMaten 14-65; 9. B&S Ut Krisje 15-65; 10. Double Trouble 15-62; 11. Grand Neuf 15-57; 12. Bull’shit 15-52; 13. Den Bels I 15-48; 14. Den Hoek III 15-47 B-poule Victoria II-Factor 180 7-2 DC Café Neefs-DC De Sundarts 3-6 Den Hoek II-Jolly Jester I 5-4

Dun Zatte Schup-VPV De Knots 7-2 Bull Boyz-Wapen II 8-1 NTH-Den Bels Angels 5-4 Stand: 1. Bull Boyz 15-97; 2. NTH 15-80; 3. Dun Zatte Schup 15-78; 4. DC De Sundarts 15-75; 5. DC Café Neefs 15-73; 6. Victoria II 15-70; 7. Jolly Jester I 15-67; 8. VPC Marktzicht 14-63; 9. VPV De Knots 15-63; 10. Den Hoek II 15-60; 11. Factor 180 1556; 12. Den Bels Angels 15-56; 13. Wapen II 15-52; 14. Krisje III 14-46 C-poule Ossekop III-Zeker En Vast 3-6 Praaivangers-DC Die Twee 5-4 Den Bels II-Victoria III 0-9 DC Ut Trefpunt-The Jolly Dots 7-2 H4DC-Cel’s Angels 9-0 S.G.Z.-Den Bels III 8-1 Den Bels IV-Bull-IT 4-5

Stand: 1. Victoria III 16-104; 2. DC Ut Trefpunt 16-97; 3. H4DC 16-93; 4. Tokkiestreet 15-91; 5. Zeker En Vast 16-90; 6. DC Die Twee 16-89; 7. Den Bels IV 16-86; 8. Praaivangers 16-83; 9. S.G.Z. 16-76; 10. Bull-IT 16-75; 11. Cel’s Angels 16-63; 12. Den Bels III 16-47; 13. Ossekop III 16-40; 14. The Jolly Dots 16-39; 15. Den Bels II 16-36; 16. Kwit ‘T Nie 15-25 (-9) Toernooiagenda Zaterdagavond 13 februari: Koppeltoernooi 501 bij Bier- & Eetcafé Den Hoek in Zundert. Zaterdagavond 20 februari: 5e kwalificatietoernooi ZRDF Mastercup (single 501) bij Café ‘t Zonneke in Zundert. Zaterdagavond 27 februari: Koppeltoernooi Under-30 bij Café ‘t Zonneke in Zundert. Voor meer informatie kijk op www.zrdf.nl.

Biljarten in Zundert BILJARTNIEUWS VAN DE ZOBC Afgelopen week zijn de eerste wedstrijden gespeeld voor de nieuwe competitie voor 3-tallen driebanden op de kleine tafel. Uitslagen waren als volgt: ‘t Zonneke-KOT 53.500-51.489 Toekomst 1-Toekomst 3 53.000-45.818 Toekomst 2-de Ossekop 50.167-56.923 de Mortier-BIOS 57.692-35.227 de Pommerans-Toekomst 4 51.250-48.409 Het drietal van de Mortier, Charel Hendrikx, Eddy Buys en Jos van Genk staan voorlopig eerste in het klassement. De kortste partij in slechts 13 beurten was voor 2 spelers, Toon Bogers van de Pommerans en Charel Hendrikx van de Mortier. Komende week wordt de 2e speelronde gespeeld. KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN TEAMS RIJSBERGEN 2016 Uitslagen 18e ronde Nooit Volleerd 40.0000-Kwinkslag 35.8099 Carambole 38.0783-DEL 33.8703 KOT 2 32.8291-de Toekomst 35.7875 KOT 1 40.0000-André Billet Slagerij 30.7300 Ossekop 1 37.9155-Daemen 24.5156 Ossekop 2 33.4313-Klein Keuke 1 36.0585 Kwinkslag 8 25.7119-Victoria 25.7423 Klein Keuke 2 35.8332-Duvels 23.5735 Bakkerij Douenburg vrij Kortste partij: 29 brt. Kees de Bruijn Hoogste serie: 8 car. Frans Gosens Hoogste alg.gem: 1.100 John Vriends; 1.000 Heddy Hendrickx; 0.990 Frans Gosens. Beste teamprestatie: 40.0000 pnt. Nooit Volleerd; 40.0000 pnt. KOT 1. Tussenstand: (+) wedstr.meer gespeeld -

(*)wedstr.minder gespeeld. 1. Carambole 599.7644 pnt; 2. Klein Keuke 1 597.9898 pnt(+); 3. Kwinkslag 8 595.3081 pnt(+); 4. Nooit Volleerd 593.5798 pnt; 5. Ossekop 2 581.6467 pnt; 6. DEL 579.3874 pnt; 7. Ossekop 1 579.2562 pnt; 8. Bakkerij Douenburg 579.0737 pnt; 9. KOT 1 574.4482 pnt; 10. Kwinkslag 571.2001 pnt; 11. de Toekomst 570.1298 pnt; 12. Victoria 564.6290 pnt; 13. André Billet Slagerij 556.8263 pnt; 14. Klein Keuke 2 542.0297 pnt; 15. Duvels 541.6835 pnt(*); 16. KOT 2 538.8984 pnt(*); 17. Daemen 512.3341 pnt. POELIERSCHRAUWEN.NL Het afgelopen weekend hebben de poeliers twee wedstrijden gespeeld. Een competitiewedstrijd zaterdagavond in Bergeijk, en een bekerwedstrijd zondagmiddag thuis in Biljartcentrum Den Hoek. Op bezoek bij Burgmans-Biljarts.nl was er applaus voor de tegenstander van Danny Geysen, Maarten Janssen, die in de 15e beurt 9 scoorde, de beurt erop 10, en de beurt daarop nog eens 9. 28 caramboles in 3 beurten dus en uiteindelijk 28 beurten totaal voor de partij. Gelukkig voor de wildspecialisten kwamen Ton de Hoon en Peter Meersman in actie met positief resultaat. Ton startte wat traag maar kwam daarna met wat series er doorheen. Peter Meersman liet de zoekende Roger Roefs het nakijken en had maar 39 beurten nodig voor de 45 punten. Mark Havermans moest wel passen waardoor het teamresultaat 4-4 werd. Een prima resultaat in een lastige uitwedstrijd. De volledige uitslag: 1. Danny Geysen vs. Maarten Janssen 20-45 (28 brt); 2. Peter Meersman vs.

Roger Roefs 45-25 (39 brt); 3. Mark Havermans vs. René Peters 32-40 (48 brt); 4. Ton de Hoon vs. Wilco Meusen 40-34 (52 brt). Het tweeluik met Eerste Divisie-genoot Jan Brock Amusement in de vierde bekerronde werd zondagmiddag beslist. De opdracht een 5-7 achterstand in sets uit de uitwedstrijd goedmaken. Ton de Hoon en Mark Havermans gingen voorop maar liepen al snel achter de bezoekers aan. Ton had de goede swung van een dag eerder niet en moest Gert-Jan Esvelt met 0-3 voorrang verlenen. Mark maakte er tegen Dennis Hoogakker na 10-15 verlies in set 1 weer een wedstrijd van door set 2 met 15-7 te winnen. Maar in de beslissende set was Hoogakker al in 11 beurten klaar terwijl Mark op 8 stond. 0-4 in partijpunten en 1-5 in sets achter. Zowel Danny als Lennart zouden met 3-0 moeten gaan winnen om vervolgens op caramboles nog het verschil te maken. Dit bleek al snel ijdele hoop want Danny miste steeds nipt maar te vaak om John Schollink af te troeven. In 14 en 16 beurten werd het 0-2 voor de bezoeker. Een mooie serie van 9 en winst in set 3 voor Danny daarna. Ondertussen liep Lennart met 1.000 moyenne 2-0 uit op Marcel Krikhaar, die de laatste set wel naar zicht toetrok en 1315 won. Zodoende is Poelierschrauwen.nl uitgeschakeld in het bekertoernooi, en kan Jan Brock Amusement in de 5e en laatste ronde uitkijken naar Dallinga waar o.a. Frederic Caudron en Jean-Paul de Bruijn spelen. Voor de poeliers is de eerstvolgende wedstrijd 6 februari thuis tegen Van Broekhoven - De Distel. Aanvang 13:00 in Biljartcentrum Bier & Eetcafé Den Hoek. pAGINA 16

Titelkandidaat Anton Rokx wordt afgetekend winnaar

Groot KPJ Achtmaal Rikkonkours 2016 ACHTMAAL - Afgelopen zondag 31 januari rikte men de vierde en dus laatste avond weg voor het klassement in het Groot KPJ Achtmaal Rikkonkours 2016. Voor velen een eindspurt in het algemeen klassement. Op deze avond deden verschillende rikkers nog een poging het individuele puntenaantal nog wat op te vijzelen. De beste drie kaarters deze avond waren Arno van Rijsbergen met 164 ptn, Johan Schrauwen met 154 ptn en Frank Vos met 153 ptn. Met deze puntendeling in het dagklassement werd ook het uiteindelijke eindklassement over de vier zondagen bekend gemaakt. Een verpletterende eindzege van Anton Rokx met maar liefst 458 ptn (19 tegen) was het resultaat. Op nummer 2 volgde Riet Gevers met 433 ptn (2 tegen) en Wim Huybregts kwam met 421 ptn (0 tegen) op een niet onverdienstelijke derde plaats.

Rest van de top 10 4. Arno van Rijsbergen 417 ptn (12 tegen); 5. Bernard Vermunt 415 ptn (3 tegen); 6. Dre Jacobs 409 ptn (14 tegen); 7. Johan Schrauwen 393 ptn (34 tegen); 8. Frank Vos 392 ptn (17 tegen); 9. Toon vd Broek 389 ptn (0 tegen); 10. Louis Mertens 385 ptn (0 tegen) Uiteraard werd ook dit jaar aan de minder fortuinlijke rikkers gedacht en gingen weer behoorlijk wat deelnemers met een leuke prijs naar huis. Alle daguitslagen, tussenklassementen en natuurlijk de einduitslag zijn weer terug te vinden op www.kpjachtmaal.nl. Mede door onze sponsors is ook dit toernooi weer geslaagd te noemen, waarvoor natuurlijk onze hartelijke dank! Nu is het weer een geheel jaar wachten op de 34e editie van dit concours; noteer alvast in uw agenda: de (laatste) 4 zondagen 8-15-22 en 29 januari 2017 kunt u weer blokkeren voor dit concours. Tot dan!

Badminton Club Zundert ZUNDERT - De uitslag van Zundert 2 tegen BCO uit Oosterhout is niet interessant, 2 tegen 6. Verloren dus. Moet dat nou in de krant? Ja, dat moet in de krant. Want de uitslag was misschien niet waar we op gehoopt hadden, maar we hebben ze de overwinning niet voor niets gegeven. Oftewel, het had net zo goed andersom kunnen zijn. De dubbels werden nog redelijk snel verloren, beide in 2 sets. Ook de mix wedstrijden waren voor BCO, maar daar was al een spannende 3-setter bij. 0 tegen 4 halverwege. Toen de enkel wedstrijden. Adrie maakte het erg spannend, maar ging met 19-21 en 21-23 ten onder. Carina, Malou en Paul

moesten in 3 sets uitvechten wie er met de winst ging lopen. Carina had veel energie in de sterke 2e set gestopt, en moest dat in de 3e set bekopen. Malou had het erg zwaar, wilde helemaal geen derde set spelen, maar moest het toch. Hard gewerkt, met als resultaat een puike winst na 3 sets. Ook Paul moest in 3 sets bepalen wie de sterkste was. Na 2224 in de 2e set, werd het in de 3e set ook een ‘verlenging’. Uiteindelijk trok ook Paul aan het langste eind met 22-20. Kortom: leuke, mooie en spannende wedstrijden. Het bewijs dat je na een verloren wedstrijd niet altijd ontevreden hoeft te zijn. Moe maar voldaan werden de verdiende snacks weggespoeld met een pilsje. Op naar de volgende wedstrijd!

Zundertse Hockey Club Uitslagen Oudenbosch MC1-Zundert MC1 14-3 Oudenbosch MA2-Zundert MA1 1-1 Etten-Leur MB-Zundert MB1 0-5 HC Tilburg D4-Zundert D2 2-4 Zundert H1-MHCD H4 nnb MHCT MA2-Zundert MA1 2-2

Programma Aankomende week is er geen competitieprogramma i.v.m. carnaval. Voor meer informatie kun je contact opnemen op het mailadres van ZHC: info@ dezundertsehockeyclub.nl.

Heren 1 overklast Jola met 4-0 in eenzijdig duel

Zuvo heer en meester in eigen huis ZUNDERT - Afgelopen zaterdag stond het traditionele jaarlijkse Zuvo feest op de agenda. Eerst in de middag het affiche Zuvo-Jola Olympus afwerken in de Zundertse sporthal ‘onder de mast’. Het klinkt een beetje plichtmatig. Dat was de wedstrijd voor Zuvo zeker niet. Zuvo de koploper in de 3e divisie beseft dat het nog een lange weg is richting het einde van het seizoen. De ontmoetingen met Olympus uit Made heeft Zuvo in het verleden mooie wedstrijden opgeleverd. Echter het Jola van Nico Simons uit de gloriedagen van de club zijn passe, zover is duidelijk. Jola moet dit jaar knokken voor lijfsbehoud. Zuvo moet de voorsprong op concurrenten vergroten waar het kan. Dat deden de mannen afgelopen zaterdag met overtuiging. Zuvo is toch vaak de slow starter en moet steeds aan het eind van de set inhalen wat eerder misging. In de eerste set toonde het scherp en gretig. Het was even geleden maar dit is het spel waarvoor je graag komt kijken. Veel tempo op de buitenkanten en ruimte creëren voor de dreiging op de 3 meter. Die liep in de eerste set op rolletjes bij de ploeg uit Zun-

dert. Jola werd aan alle kanten overklast en ging met 25-8 (!) naar de wissel. Voor Zuvo een record setwinst dit seizoen. In de 2e set ging het iets meer gelijk op, Dirk hield het tempo echter goed hoog en de 3meter aanvallen van Bram, Stijn en Richard waren voor Jola te machtig. Mooie variaties in hard geslagen ballen en korte tikballetjes. 25-16. In de 3e set kwam Zuvo op een 19-10 voorsprong en kregen de wissels ook een kans hun minuten te maken. Jammer dat op zo’n moment de schwung er te snel uit gaat. Jola kon zich herpakken en probeerde aan te klampen. In de terug wissel kon Zuvo de set veilig stellen. 2521. In de 4e set kwamen de gasten toch even op voorsprong, met 8-6 op de tellen leek Zuvo wat getergd en gespannen om geen set weg te geven. Met goede services van Sietse en Richard werd de druk op Jola weer opgevoerd en kon de nervositeit ruimte maken voor spelplezier. Zuvo speelde de set en wedstrijd gemakkelijk uit. 25-17 en 4-0 winst een opsteker om de voorsprong te vergroten in de competitie. Zuvo blijft ongeslagen. Zaterdag 6 februari wederom een thuiswedstrijd in sporthal ‘Onder de Mast’ tegen Tilburg. Support is welkom! Aanvang 14.30 uur.


Verleende / ontvangen vergunningen en ontheffingen APV Activiteit

Datum activiteit

Locatie activiteit

Datum verzending

Carnavalsoptocht Wernhout 08-02-2016

Wernhout

22-01-2016

Carnavalsoptocht Zundert

Zundert

22-01-2016

06-02-2016

* Voor de getroffen verkeersmaatregelen www.haalmeeruitdeweg.nl raadplegen.

kunt

u

de

website

Rechtsbescherming, zie bij *3 Kennisgeving beschikking maatwerkvoorschrift(en) Activiteitenbesluit

Gemeente Informatie Week 5, 3 februari 2016

De Ambachten 20, Zundert

Ruimtelijke plannen en procedures

Bekendmakingen van het college van burgemeester en wethouders: Aanvragen omgevingsvergunning Datum aanvraag

Soort activiteit

Locatie

21-01-2016

Verrichten aanvullende kavelaanvaardingswerkzaamheden

Deelgebied 12 Weerijs-Zuid, omgeving Tiggeltsestraat, Rijsbergen

21-01-2016

Plaatsen aanbouw

Laguitensebaan 42, Rijsbergen

25-01-2016

Oprichten woning en aanleggen in-of uitrit

Warandepark kavel 7, Rijsbergen

27-01-2016

Verbouwen woning

Willem Passtoorsstraat 57, Zundert

28-01-2016

Realiseren seizoensarbeidershuisvesting in loods

Laarakkerstraat 3 BEDR, Zundert

Rechtsbescherming, zie bij *1 Verleende omgevingsvergunningen reguliere procedure

26-01-2016

Inrichting

01-02-2016 Rechtsbescherming, zie bij *2

Vergunningen

Verzenddatum Soort activiteit beschikking

Verzenddatum beschikking

Locatie

Oprichten 16 appartementen Bredaseweg 10, en 1 verhuurbare ruimte Zundert

27-01-2016

Oprichten woning

Kapelstraat ong., Rijsbergen

01-02-2016

Vestigen kapsalon aan huis

Achtmaalseweg 98a, Zundert

01-02-2016

Werkzaamheden watersysteem

Gebied Turfvaart Bijloop Zuid, gemeente Zundert

01-02-2016

Oprichten woning en aanleggen in- of uitrit

Van Lanschotstraat ong., Achtmaal

Rechtsbescherming, zie bij *2 Melding Activiteitenbesluit

Onherroepelijk bestemmingsplan ‘Bedrijventerrein Beekzicht Herziening 1’ te Zundert

Het bestemmingsplan ‘Bedrijventerrein Beekzicht Herziening 1’ te Zundert is op 19 mei 2015 gewijzigd vastgesteld door de gemeenteraad van Zundert. Het bestemmingsplan heeft samen met het vaststellingsbesluit vanaf 2 juli 2015 gedurende zes weken ter inzage gelegen. Tegen het besluit is beroep ingesteld. Het beroep is bij uitspraak van de Raad van State van 20 januari 2016 ongegrond verklaard. Hierdoor is het bestemmingsplan ‘Bedrijventerrein Beekzicht Herziening 1’ te Zundert op 21 januari 2016 in werking getreden en onherroepelijk geworden. Ter inzage Iedereen kan het bestemmingsplan inzien bij de gemeente, afdeling Ruimte (Bredaseweg 2 te Zundert). Het digitale bestemmingsplan is het juridisch bindende plan en is rechtstreeks in te zien via www.ruimtelijkeplannen.nl.

Onherroepelijk bestemmingsplan ‘Kavels het Laar’ te Zundert

Het bestemmingsplan ‘Kavels het Laar’ te Zundert is op 13 oktober 2015 ongewijzigd vastgesteld door de gemeenteraad van Zundert. Het bestemmingsplan heeft samen met het vaststellingsbesluit vanaf 22 oktober 2015 gedurende zes weken ter inzage gelegen. Tegen het besluit is beroep ingesteld. Het beroep is bij uitspraak van de Raad van State van 22 januari 2016 niet-ontvankelijk verklaard. Hierdoor is het bestemmingsplan ‘Kavels het Laar’ te Zundert op 23 januari 2016 in werking getreden en onherroepelijk geworden. Ter inzage Iedereen kan het bestemmingsplan inzien bij de gemeente, afdeling Ruimte (Bredaseweg 2 te Zundert). Het digitale bestemmingsplan is het juridisch bindende plan en is rechtstreeks in te zien via www.ruimtelijkeplannen.nl.

Verwijzingen ter inzage / bezwaar maken *1) Tegen een aanvraag om omgevingsvergunning kan geen bezwaar worden ingediend. Bezwaar op grond van de Algemene wet bestuursrecht is pas mogelijk, nadat het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zundert op het verzoek heeft beschikt. Ingediende aanvragen liggen gedurende 2 weken elke werkdag tussen 09.00 uur en 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Ruimte, Bredaseweg 2 te Zundert. *2) Op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen deze beschikking bezwaar maken. Een bezwaarschrift dient binnen zes weken na de datum van verzending van de beschikking (aan de aanvrager) te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zundert, Postbus

Locatie De Ambachten 20, Zundert Rechtsbescherming, zie bij *4

10.001, 4880 GA Zundert. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Tevens kunt u op grond van artikel 8:81 Awb, als onverwijlde spoed dat vereist, een voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90.006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek bent u griffierecht verschuldigd. *3) Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van verzending van het besluit tegen de verleende ontheffingen c.q. vergunningen een bezwaarschrift indienen bij het college van B&W van Zundert, Postbus 10.001, 4880 GA Zundert. Deze termijn gaat in op de dag na die van verzending van het besluit aan de aanvrager. Een bezwaarschrift dat per e-mail is ingezonden, wordt pas nadat dit bezwaar Awb-conform is in behandeling genomen. U kunt ook de Voorzieningenrechter van de rechtbank om een voorlopige voorziening vragen. Een voorlopige voorziening is een soort kort geding. Een dergelijk verzoek kunt u richten aan de Rechtbank Breda, Sector Bestuursrecht, Postbus 90.006, 4800 PA Breda. Voor meer informatie over de vergunning kunt u contact opnemen met het cluster Vergunningverlening en Handhaving, tel. 076 - 599 56 00. *4) De betreffende stukken liggen op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Ruimte, Bredaseweg 2 te Zundert.

Overig nieuws Gewijzigde openingstijden Werkplein Hart van West-Brabant Rondom Carnaval geldt er een aangepaste dienstverlening voor allebei de locaties van het Werkplein Hart van West-Brabant (Etten-Leur en Roosendaal).

Maandag 8 en dinsdag 9 februari 2016: • Servicebalies zijn geopend van 9.00 uur tot 11.00 uur. • Het telefonisch spreekuur voor klanten is van 9.00 tot 10.30 uur. • Het Werkplein is vanaf 12.00 uur gesloten en niet bereikbaar op het algemene telefoonnummer (076) 750 35 00.

Inbrekers vieren geen carnaval!

Maak het inbrekers niet te makkelijk Met carnaval ziet u ze overal. Dieven, inbrekers, mensen in streepjespakken, kinderen met geschminkte stoppelbaarden. Helaas zijn echte inbrekers niet zo gemakkelijk te herkennen. De kans op een inbraak is met carnaval hoger dan in de rest van het jaar. Laat uw huis dus veilig achter wanneer u feest gaat vieren of op vakantie gaat. Zorg voor een bewoonde indruk Er zijn een heleboel manieren waarop u inbraak tijdens uw afwezigheid kunt voorkomen. Zorg bijvoorbeeld voor een goede buitenverlichting, die automatisch aangaat als het donker wordt, eventueel met bewegingsmelder. Licht maakt inbrekers zichtbaar, wat het risico om gepakt te worden vergroot. Daarnaast is het belangrijk dat het lijkt alsof er iemand thuis is. Dit kunt u doen door binnen een lamp te laten branden. En gaat u op vakantie? Spreek dan met uw buren af dat zij de post uit uw brievenbus halen. Zo laat u uw huis veilig achter. Meer tips? Wilt u nog meer tips om inbraak te voorkomen? Kijk dan op www.politiekeurmerk.nl bij Bewoners > Preventietips of op www.maakhetzeniettemakkelijk.nl.

Carnavalsoptocht Zundert

Tijdens het trekken van de optocht (14.00 uur - 16.00 uur) mag er in de smalle straten van de route niet worden geparkeerd. De route is als volgt: Markt - C. Damstraat - V. van Goghstraat - Nassauplein - Bredaseweg - Meirseweg - Burg. Manderslaan - Wildertsedijk - Industrieweg Oranjeplein - Molenstraat - Markt.

Gemeente Zundert

Redactie: stafafdeling Bestuurszaken, tel. 076-599 57 29, publicaties@zundert.nl • Redactie gemeenteraad: griffie, tel. 076-599 55 59, griffie@zundert.nl • Gemeenteraad, College van Burgemeester en Wethouders, commissie bezwaarschriften. Postadres: Postbus 10.001, 4880 GA Zundert • Bezoekadres: Markt 1, 4881 CN, Zundert, tel: 076-599 56 00, fax 076-599 56 66 • Openingstijden gemeentehuis: maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur. Woensdag ook van 13.30 uur tot 19.00 uur (publieksbalies). Openingstijden Milieustraat: maandag 14.00 - 17.00 uur, donderdag 13.00 - 17.00 uur en zaterdag 08.00 - 12.00 uur. • E: gemeente@zundert.nl • I: www.zundert.nl • Facebook: www.facebook.com/GemeenteZundert • Twitter www.twitter.com/Gem_Zundert

Voorstelling Titanic op 19, 20, 26 en 27 februari

Hé-Cabaret zet zaal CCZ onder water ZUNDERT - Binnenkort speelt Hé-Cabaret en Theatergroep de voorstelling TITANIC. Het verhaal rondom het zinken van hét onzinkbare schip is bij iedereen wel bekend, maar Hé-Cabaret belicht net even een andere kant van het verhaal; eentje waar vooral droge humor de boventoon voert, zoals men dat van Hé-Cabaret gewend is. In TITANIC gaat Hé-Cabaret in volle vaart langs de passagiers en hun belevenissen. Van de kapitein en bemanningsleden tot de stokers in het stookhok, van de kok tot het live-entertainment en de eerste klasse passagiers tijdens het diner dansant. Alles gaat voorspoedig, de sfeer is goed, tot het schip een ijsberg raakt. De 14 spelers bouwen het verhaal met 4 à 5 rollen per persoon op naar de bekendste aanvaring uit de scheepvaart ooit. De regie is wederom in handen van Lars van Hassel. Uiteraard blijft onze band spelen tot het bittere eind, onder muzikale leiding van Gert-Jan Hereijgers. Publiek zit hoog en droog Dit jaar gaat de vereniging een uitdaging aan qua decor. Dit komt namelijk in de zaal van CultuurCentrum Zundert, waarbij

Werkbezoek VVD-europarlementariër Jan Huitema ZUNDERT - Woensdag 10 februari van 16.00 tot 22.00 uur brengt VVD europarlementariër Jan Huitema een werkbezoek aan de VVD afdeling Zundert-Rijsbergen. Het werkbezoek begint voor genodigden in het kantoor van Treeport in Zundert en eindigt met een openbare bijeenkomst bij brasserie restaurant De Moerse Mossen. Het bezoek staat in het teken van de ontwikkelingen in de landbouw, boomteelt en het platteland.

Repetitie TITANIC, foto: Hé-Cabaret & Theatergroep.

17 watertanks van 1000 liter het frame van het decor vormen. Het publiek zit op het vaste podium en kijkt zo van bovenaf op het decor en de spelers. Dat is weer eens wat anders, dacht decorontwerper Robin Schijfs. De leden moeten tijdens het opbouwweekend dus vooral veel sjouwen en op en neer rijden. Ook moet er een constructie komen voor het afvoeren van het water dat tijdens de voorstelling uit de tanks komt. Dat is zeker geen 17000 liter, de meeste tanks zijn niet of deels gevuld

met water, maar toch blijft het een hele uitdaging. Speeldata Hé-Cabaret & Theatergroep speelt TITANIC op 19, 20, 26 en 27 februari. Aanvang 20.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.he-cabaret.nl of like ons op www. facebook.com/hecabaret voor het laatste nieuws rondom Titanic. Kaarten zijn verkrijgbaar bij CultuurCentrum Zundert, www.cczundert.nl PAGINA 17

Namens de VVD is Huitema sinds 1 juli 2014 lid van de Fractie Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa. Hij heeft zitting in de commissie Landbouw en plattelandsontwikkeling. Tevens is hij plaatsvervangend lid van de Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid. Europarlementariër Huitema laat zich ’s middags bij Treeport en het bedrijf Providing Plants Sap Holland informeren over de lokale, nationale en internationale ontwikkelingen. Beoogde doelen en effecten van het middagprogramma zijn informatie en aandacht voor:

1. Zundertse boomteeltsector; 2. Economisch perspectief en toekomstbestendige werkgelegenheid in de boomteelt en boomteeltsector; 3. Innovatie en Biobased ontwikkelingsprogramma’s in de boomteelt(sector); 4. De rol van Treeport als coöperatieve vereniging in de (nieuwe deel)economie van de boomteeltsector; 5. De betekenis van het Business Centre Treeport als internationaal, sectoraal en regionaal centrum; 6. De rol van de regionale, nationale en Europese politiek in de boomteeltsector. Het openbare avondprogramma bij De Moerse Bossen ziet er als volgt uit: 19.30-20.00 uur ontvangst 20.00-22.00 uur korte reactie op middagprogramma door Jan Huitema. Aansluitend gaat Huitema interactief met de aanwezigen aan de slag over onderwerpen die bij veel melkveehouders leven, zoals de fosfaatrechten, de forse aanbodstijging van melk, de toekomstvisie volgens Brussel en het mestbeleid (derogatie, Bex, kringloopwijzer, veel regels).


Losgaan op carnavalsmuziek bij jaarlijks Gehandicaptenbal

Polonaise in Banaonblussersrijk

Zet jij Zundert op de kaart?

PRET-handdruk van €500,voor de beste ideeën ZUNDERT - Zundert barst van het creatieve en innovatieve talent. Het platform Recreatie en Toerisme Zundert (PRET) daagt hen uit om die talenten om te zetten in creatieve, bijzondere, leuke of innovatieve ideeën om Zundert op de kaart te zetten. De beste ideeën worden beloond met een PRET-handdruk van €500, -. Stichting PRET Het afgelopen jaar is het (PRET) een stichting geworden met als doel door meer samenwerking het vrijetijdsaanbod in de gemeente Zundert te versterken en promoten. Door samenwerking binnen de gemeente te intensiveren verwacht PRET meer bezoekers naar Zundert te trekken wat resulteert in meer inkomsten voor culturele instellingen, voor horeca, verblijfsaccomodaties, winkeliers en ondernemers. Uiteindelijk heeft dit ook effect op de werkgelegenheid.

ZUNDERT - Carnaval is er voor iedereen. In het Banaonblussersrijk werd zaterdag daarom weer het jaarlijkse Gehandicaptenbal gehouden. Mensen met een beperking uit de gemeente Zundert konden daarbij weer heerlijk losgaan op vrolijke carnavalsklanken. Met de aanwezigheid van CV De Banaonblussers was ambiance in het CultuurCentrum bij voorbaar verzekerd. In polonaise gingede bezoekers dan ook door de feestzaal. In Zundert luidt het carnavalsmotto dit jaar ‘We fjiste oos schil’. Zaterdag werd al een klein voorproefje gegeven van hoe dat er in de praktijk uitziet. FOTO WEEKBLAD DE BODE

Samenwerking met ondernemers én inwoners Het bestuur van PRET betrekt zoveel mogelijk ondernemers en organisaties uit de toeristisch-recreatieve sector om hun doelstellingen te bereiken. Om ze te betrekken roept PRET inwoners van de gemeente Zundert met creatieve en innovatieve ideeën op om Zundert op de kaart te zetten. De beste ideeën komen in aanmerking voor een PRET-handdruk van €500,Het idee moet worden ingediend als pro-

ject en voldoen aan: De criteria: 1. Het project bevordert (promotie van) recreatie en toerisme in Zundert 2. Het idee is vernieuwend voor Zundert, of een aanvulling op het bestaande aanbod 3. Bij de uitvoering wordt samenwerking gezocht met andere partijen uit de sector, of met andere lokale ondernemers. De spelregels: - PRET stelt in 2016 vijf maal EUR 500, -- ter beschikking voor een goed projectvoorstel - Zowel individuen, organisaties als bedrijven kunnen mee doen, maximaal 1 aanvraag per jaar - Het voorstel moet worden ingediend via een projectformulier. Dit formulier is te downloaden op de website van de gemeente Zundert: www.zundert.nl Het volledig ingevulde formulier met bijlagen kunt u sturen naar: info@pretzundert. nl - Een project moet binnen 12 maanden ook daadwerkelijk uitgevoerd of zichtbaar worden om in aanmerking te komen voor een PRET Handdruk - Er zijn twee momenten waarop je kunt indienen: vóór 26 februari of vóór 30 september Tijdens de halfjaarlijkse PRET-bijeenkomsten op 8 maart en 11 oktober worden de PRET Handdruk-ken uitgereikt. Ontvangers van een PRET-handdruk presenteren tijdens de eerstvolgende PRET-bijeenkomst het resultaat of de status van hun project (korte pitch van maximaal 5 minuten).

KERKELIJK NIEUWS PAROCHIE HEILIGE DRIE-EENHEID PAROCHIEKERN H. CORNELIUS ACHTMAAL www.parochieheilige3eenheid.nl Diaken Jan v. Steenoven 06-13593082. Spreekuur dinsdag 9.30-10.30u 0765985218. Tijdens het spreekuur kunt u opgave doen van misintenties en om andere afspraken te maken zoals doop, huwelijk en jubilea. U kunt hiervoor ook bellen naar Ria van Aert, tel. 076- 5985570. Graag de intenties opgeven voor de zaterdag voorafgaand aan het uitkomen van de Zundertse Bode, o.v.v. naam en telefoonnummer. Zaterdag 6 februari 17.00u H. Eucharistieviering. Voorganger pastor Jan v. Oers. 5e zondag door het jaar. Misintenties: overl. familie v. Aert-Marijnissen; jgt. Lies Mertens-Goossens; jgt. Kees Hereijgers en Maria Balemans; verj. Adrianus Oostvogels en Adriana Oostvogels-Godrie; Riet Jacobs-Roovers. Er worden 2 collectes gehouden: de eerste voor de eigen parochiekern en de tweede voor de Memisa. Dinsdag 9 februari 9.00u H. Eucharistieviering. Voorganger Pastor Jan v. Oers. Woensdag 10 februari 19.00u Aswoensdag regionale viering in Klein Zundert. Voorganger Pastor Jan v. Oers. Kerk schoonmaken: Groep 2. PAROCHIEKERN H.WILLIBRORDUS KLEIN ZUNDERT Diaken Jan v. Steenoven tel. 06-13593082. Spreekuur op woensdag van 9.30-10.30u. Het parochiecentrum is enkel op woensdag tijdens het spreekuur te bereiken. tel. 5972214. www.parochie-klein-zundert. nl Tijdens het spreekuur kunt u terecht voor het maken van afspraken en het opgeven van misintenties. Misintenties kunnen ook in de brievenbus van het parochiecentrum, huisnummer 5, worden gedeponeerd. Graag in een gesloten enveloppe met duidelijke vermelding van de namen en naam en telefoonnummer van de contactpersoon. Intenties opgegeven voor woensdagmiddag worden de daaropvolgende week vermeld in de Zundertse Bode.

Zondag 7 februari 10.00u Eucharistieviering. Voorganger pastor J. v. Oers. Jgt. Sonja Kustermans-v. Leuven; jgt. o.o. v.d. Broek-Braspenning en hun zoon Toon; jgt. Franciscus Zagers en Marie Sprenkels en hun zonen Jac en Kees; Frans Jacobs e.v. Luus Jacobs-Roelands. Woensdag 10 februari 19.00u Aswoensdag. Eucharistieviering m.m.v. Vivace. Voorganger pastor J. v. Oers. Caritas: De opbrengst van de Caritas collecte die dit weekend gehouden wordt is bestemd voor Memisa. PAROCHIEKERN O.L.V VAN ALTIJDDURENDE BIJSTAND WERNHOUT Diaken Jan v. Steenoven 06-13593082, parochie.wernhout@hotmail.com. Contactpersoon K. Roelands tel. 5985979. www.parochie-wernhout.nl. Spreekuur donderdag van 18.30-19.00u tel. 5972294. Hier kunt U terecht voor het opgeven van misintenties of het maken van afspraken. Misintenties kunnen ook in de brievenbus van de sacristie worden gedeponeerd in een gesloten enveloppe met duidelijke vermelding van de naam of namen, alsmede het adres of telefoonnummer van de contactpersoon. Intenties opgegeven tot donderdagavond worden de daaropvolgende week in de Zundertse Bode vermeld. Vrijdag 5 februari Woord en communieviering, bij gelegenheid van de Jaarvergadering van de Bond van Ouderen, voorganger Diaken Foesenek. Zaterdag 6 februari 19.00u Vooravond 5e zondag door het jaar. Eucharistieviering m.m.v. Zanggroep Belcanto. Voorganger is pastor Jan v. Oers. Intenties: Piet Wagemakers e.v. Wieske Schellekens; jgt. Johanna Hereijgers-v.d. Berg. Woensdag 10 februari: Aswoensdag, regionale viering in Klein Zundert. Donderdag 11 februari 9.00u: Eucharistieviering, voorganger pater Johan Driessens. Caritas: In de viering van zaterdagavond is er een extra caritascollecte ten bate van Memisa. Thuiscommunie: Vrijdag 5 februari is het 1e vrijdag van de maand de thuiscommunie wordt op zaterdag 6 februari op de

bekende adressen thuisgebracht, PAROCHIE ST. BAVO RIJSBERGEN Pastores: Pastoor Drs. F.M. Verheije, Molenstraat 9, 4881 CP Zundert, 0765972292. Parochie St. Bavo, St. Bavostraat 7, 4891 CG Rijsbergen, 076-5961283. www.sintbavorijsbergen.nl Spreekuur: Iedere woensdagochtend 9.3010.30 uur en donderdagavond 18.30-19.00 uur. U kunt dan altijd terecht voor het opgeven van misintenties en het maken van afspraken. Misintenties kunnen ook in de brievenbus worden gedeponeerd in een gesloten envelop met duidelijke vermelding van de namen, alsmede een adres of telefoonnummer. Ook kan dit via e-mail: Kerkbest@home.nl. Diensten Week van zaterdag 6 t/m vrijdag 12 februari. Zaterdag 6 februari 19.00u H.Eucharistieviering in de H.Trudokerk te Zundert. Pastoor F.Verheije. Zondag 7 februari 10.30u H.Eucharistieviering in de St.Bavokerk te Rijsbergen m.m.v. gemengd koor Voluntate. Pastoor F.Verheije. Misintenties: o.o. Tax-Martens; o.o. Martens Pluim; Jaan Stoffelen verj.; Jan Dekkers; jgt. Wim de Bruijn; jgt. Kees Vermeeren-Braspenning; jgt. Frans Daamen. Caritas collecte Memisa. Woensdag 10 februari 9.00u H.Eucharistieviering met Askruisje in de St.Bavokerk m.m.v. Seniorenkoor. Pastoor F.Verheije. 10.30u: H.Eucharistieviering met Askruisje in Kapel Margriet van de Laer Rijserf. Pastoor F.Verheije. 19.00u: H.Eucharistieviering met Askruisje in de H.Trudokerk te Zundert. Pastoor F.Verheije. Overleden: Antonius Jacobs weduwnaar van Anja Peeters, partner van Corry Leemans in de leeftijd van 59 jaar. Op dinsdag 2 februari was de plechtige uitvaartdienst in de St.Bavokerk te Rijsbergen waarna de crematie te Breda. Carnavalsdienst: Op vrijdag 5 februari om 18.30u is er in de St.Bavokerk een Carnavalsdienst. Het is geen H.Mis maar een sfeervolle dienst met leuke gedichten en PAGINA 18

gebeden. Ook carnavalsmuziek gespeeld door D’Oaps en zanggroep Weerijs. PAROCHIE H. TRUDO ZUNDERT Pastoor: drs. F.M. Verheije, Molenstraat 9, 4881 CP Zundert, 076-5972292; www. trudozundert.nl Open Pastorie: dinsdag en woensdag van 9.00-12.00u kunt u bij de pastorie langs komen. Ook is de pastorie dan het beste telefonisch te bereiken, via 5972292. U kunt misintenties opgeven en afspraken maken bijvoorbeeld rondom doopviering, huwelijksviering of jubileumviering. Als u een huisbezoek wenst voor een zieke of voor een pastoraal gesprek kan dit tijdens de spreekuren gemeld worden. Voor vragen met betrekking tot de begraafplaats kunt u het beste de woensdagmorgen contact opnemen. Bereikbaarheid: De melding van een overlijden kunt u doen via het telefoonnummer van de pastorie. Als uw telefoontje niet meteen persoonlijk beantwoord kan worden, is er gelegenheid om in te spreken en wordt, wanneer dit weer mogelijk is, contact met u opgenomen. Soms wordt verwezen naar een ander telefoonnummer of naar een telefonisch spreekuur voor spoedeisende aangelegenheden op een ander tijdstip. Zaterdag 6 februari 19.00u Eucharistieviering, liturgie van de vijfde zondag door het jaar, pastoor F. Verheije, gemengd koor. Caritascollecte voor Memisa, voor medische hulp in de Derde Wereld, bijzonder aan moeders en pasgeboren kinderen. Intentie: Cees v. Zundert. Zondag 7 februari 10.30u Eucharistieviering in de St. Bavokerk te Rijsbergen, pastoor F. Verheije. Aswoensdag 10 februari 9.00u H.Mis met askruisje in de St. Bavokerk te Rijsbergen, pastoor F. Verheije. 19.00u: H.Mis met askruisje, pastoor F. Verheije, gemengd koor. Op Aswoensdag begint de Veertigdagentijd van voorbereiding op Pasen. Samen met Goede Vrijdag is de Aswoensdag een verplichte vasten- en onthoudingsdag. Men beperkt zich in eten en drinken, men eet bijvoorbeeld op Aswoensdag geen vlees.

Meer dan anders wijdt men zich in de hele Veertigdagentijd aan christelijke naastenliefde, het doen van goede werken van barmhartigheid en verdiept zich in het geloof. Het getekend worden met de as aan het begin van de Veertigdagentijd, het askruisje, betekent dat je de eigen sterfelijkheid erkent en je daarom wil richten op wat niet voorbijgaat, op God en zijn Woord. Je wil zo gaan leven dat je bij God uitkomt. Donderdag 11 februari 14.00u H.Mis met askruisje in de kapel van Margriet van de Laer in de Willaert, pastoor F. Verheije. Kerk schoonmaken: groep 7 op woensdagmorgen. PROT. GEM. ZUNDERT VAN GOGHKERKJE Predikant: vacant. Eredienst: Zondag 7 februari is Mevr. Ds. T. Veldhuizen onze voorganger. De organist is dhr. Guis. Dhr. van Dam is gastheer. De collecte is bestemd voor het Werelddiaconaat. Voor de kinderen is er de kindernevendienst. Agenda: Donderdag 4 februari is er cantorij repetitie, aanvang 20.00 uur. Dinsdagavond 9 februari is er een leerhuis met als thema: “Wie kent zijn buren (niet)”. Deze avond wordt verzorgd door Ds. R. Drop uit Rijsbergen, aanvang 19.30 uur, belangstellenden zijn van harte welkom! Woensdagmiddag 10 februari is er de Inloopmiddag, aanvang 14.30 uur, van harte welkom! www.pk-zundert.nl NEDERLANDS GEREFORMEERDE KERK RIJSBERGEN Thema: Seks, lust en liefde. De dienst van zondag wordt geleid door ds. Reinier Drop en zal zoals altijd worden gehouden in het gebouw Diakonia, Gommersstraat 87 te Rijsbergen. De aanvang is 10.00 uur. Er is kinderoppas en de kindernevendienst is geopend voor kinderen van de basisschoolleeftijd. Als u meer wilt weten over geloof of over activiteiten van onze gemeente, neem dan contact op met onze predikant, ds. Reinier Drop (Rijsbergen), 06-19021077, www.ngkrijsbergen.nl


Voorleeswedstrijd gemeente Zundert

vAcAtures

Indy van Oorschot wint Voorleeswedstrijd

Op de stoel winnaar Indy, eromheen staan alle deelnemers en Pauline van Loon.

ZUNDERT - Indy van Oorschot van basisschool De Wegwijzer uit Achtmaal heeft de voorleeswedstrijd voor alle basisscholen uit de gemeente Zundert op 1 februari gewonnen. Deze wedstrijd die georganiseerd werd door bibliotheek VANnU vestiging Zundert-Rucphen, vond plaats in het Cultureel Centrum te Zundert.

Het betrof hier een voorronde van De Nationale Voorleeswedstrijd. De winnaar zal binnenkort gemeente Zundert vertegenwoordigen in de halve provinciale finale. En wie weet wordt zij wel De Nationale Voorleeskampioen 2016! Na een inleiding door Riet van de Bieb werden de 6 kandidaten, aangemoedigd door hun supporters, om de beurt door ‘’Pauline van Loon” naar voren gehaald en kort aan het publiek voorgesteld.

Vervolgens las iedere kandidaat een fragment voor uit een zelf gekozen boek. De kandidaten die voorgelezen hebben waren voor basisschool De Wegwijzer Indy van Oorschot, Francine Oomen Hoe overleef ik mezelf, Sint Bavoschool Lieve Schipperen, Lydia Rood - Marietje Appelgat en haar vieze vrienden, Sint Jozefschool Jan de Kort, Jeff Kinney - Het leven van een loser 6, Sint Antoniusschool Nina van der Maas, Tosca Menten - Juffrouw Pots, basisschool Zonnebloem Sietske Schepers, Marjon Hoffman - De Boskampi’s, Sint Annaschool Job Verkooijen, Tosca Menten Dummie De Mummie. De jury bestaande uit Ria Nooren, Mieke van den Heijkant en Willemien Ceelen, heeft vooral gelet op zaken als uitspraak, verstaanbaarheid en tempo. Ook het contact van de voorlezer met het publiek was belangrijk. Terwijl “Pauline van Loon” het publiek vermaakte, trok de jury zich terug. Na een spannend kwartiertje, werd de winnaar bekend gemaakt. Indy las een fragment voor uit het boek ‘Hoe overleef ik mezelf’ geschreven door Francine Oomen. De jury vond dat zij in een prettig tempo voor kon lezen. Indy zal één van de deelnemers zijn aan de halve provinciale finale die op 19 maart gehouden zal worden in Cultureel Centrum Jan van Besouw te Goirle.

Topweekend voor STZ ZUNDERT - De Eredivisieteams speelden het voorbije weekend een dubbel programma.

Het Zundertse team STZ begon op zaterdag als gastheer van regerend kampioen Dallinga.com. Zondag ging het team al vroeg in de morgen naar Lochem om te proberen tegen Holland-Mineraal de “dubbel” te vervolmaken. Dat ging ook lukken want de Zundertse formatie ging tweemaal met 6-2 winnen. Dit resultaat was zeker niet verwacht, maar dank zij de geweldige inzet van kopman Roland Forthomme, Barry van Beers, en met stip, Peter Ceulemans staat STZ nu op een gedeelde 2e plaats van de Eredivisie. Barry had na 27 brt met 43-31tegen Bart Ceulemans de finish bijna bereikt, maar moest toch nog 14 maal aanleggen om de winst binnen te halen. Ook tegen Therese Klompenhouwer wist Barry zijn match goed op te bouwen en caramboleerde hij zich bekwaam naar een voorsprong van 45-27 na 33 brt. Maar wederom zakte de focus, met als gevolg dat Barry nog 13 maal moest aanleggen om zich met 50-41 te laten feliciteren. Omdat Raymon in beide partijen te weinig had in te brengen, stond het team halverwege met 2-0 achter en werden onze Belgische krachten voor een zware opdracht geplaatst. Peter zag JP de Bruijn met 3 en 2 vertrekken en trok zijn eigen plan. Het bleek een prima plan dat hem na 10 brt. op een 23-7 voorsprong had gebracht. Wat was er met JP de Bruijn aan de hand? Na 23 brt wist de Bruijn slechts 19 treffers op de groene tafel te leggen.

Spinnen voor het goede doel

De jeugd heeft zondag een korte rit ‘volle bak’ gereden tussen de buien door om daarna het WK veldrijden voor de beloften om 11 uur op TV te kunnen volgen. Ondanks de andere activiteiten van afgelopen weekend stonden er toch weer een man of veertien van de wegploeg aan de start voor de winterronde. Na een uurtje begon het te regenen en al snel waren de mannen nat en verkleumd. In overleg werd besloten de rit wat in te korten, waren ze meteen ook op tijd terug om de verrichtingen van Sieben Wouters bij het WK veldrijden te volgen. Dat was zeker de moeite waard, wat een spannende strijd werd daar geleverd in Heusden-Zolder. Sieben Wouters deed de harten van de Nederlandse, maar vooral van de Zundertse supporters sneller kloppen. Hij reed een tijd lang erg sterk op kop, maar helaas, op een spekglad gedeelte ging hij onderuit waardoor zijn kansen eigenlijk bekeken waren. Op karakter wist hij toch nog een mooie 9e plaats te behalen bij de beloften. Niet minder belangrijk, hij heeft lef getoond en zich

Zelfstandige 1e pijpfitters Flensmonteurs

(met onafhankelijke ademlucht cert.)

Gecertificeerde Lassers (RVS+CS)

met geldige certificaten.

Heb je interesse mail je motivatie en cv naar: personeel@tdhprojects.com of neem contact met ons op tel.: 06-46882762

Eerste

bv

Wij zijn op zoek naar enthousiaste en gemotiveerde medewerkers voor de functies:

• Machinist op mobiele graafmachine • Tractorchauffeur

Een schril vergelijk met de 50 caramboles die Peter in 23 brt. wist te verzamelen, schitterend! In Lochem moest Peter Wij vragen sollicitanten die: trachten om Stefan Galla te verschalken. Galla begon met 10 - Zowel zelfstandig, nauwkeurig als in teamverband caramboles in 4 brt. Evenals de dag ervoor wist Peter niet alkunnen werken. leen regelmatig te scoren, maar zorgde ook nu voor een goede - Geen 9 tot 5 mentaliteit hebben. verdediging. Resultaat, 25-14 voorsprong na 14 brt. Galla ont- Ervaring met verschillende landbouwmachines waakte uit zijn droom met series van 2-3-4 maar Peter had het is een pré. mooiste voor het laatste deel bewaard. Hij pakte uit met series - In het bezit zijn van een rijbewijs. Maak gratis een van 4- 6 -4 en 8 en tikte vrolijk na 22 beurten de finish aan met 50-26 op het bord. Is dit iets voor jou? professioneel CV op Tot hier hadden we op beide dagen dus 2 van de 3 partijen Stuur dan je motivatie en CV naar wil@whuijbregts.nl gewonnen, dus een Daw” was al bereikt, maar hoe staat het www.brabantwerkt.nl Of neem telefonisch contact op met Wil Huijbregts met de verstuikte voet van Roland? tel: 06 - 13298404 In Den Hoek moest Roland de strijd aangaan met Frédéric Caudron. Niet simpel. Roland vertrok met 11 in 3 brt. Caudron had 12 brt nodig om de 11 te bereiken. Naar later zou blijken was het niet de dag van Caudron en wist Roland te scoren, waar mogelijk onder de druk dat Caudron plotsklaps zou exploderen ?? Dat gebeurde niet dus wist Roland Forthomme na 32 brt. met 50-28 te winnen. Ook op de zondag was de afloop in Lochem afhankelijk van de Zundertse kopman. De tegenstander van deze middag is Murat Nasi Coklu. Rolands vertrek mag hoopvol genoemd worden Peeters Landbouwmachines produceert duizenden machines per jaar die onder met de leiding, 24-19 na 11 brt. de merknamen Peecon en Tulip naar meer dan 45 landen worden geëxporteerd. Dan lijkt de “dubbel” voor STZ en Roland in rook op te gaan, als Ditlocaties alles doen met 120 collega’s op totale drie locaties in Nederland, een totale inwe Nederland, op een oppervlakte vanop70.000 m2. Coklu kort achter elkaar verrast met 12 en 5 car. en de stand op drie oppervlakte van 70.000 m2. Ons familiebedrijf bestaat reeds meer dan 40 jaar! Ons familiebedrijf bestaat reeds meer dan 40 jaar! 27-38 staat. Roland herpakt zich en verrast met 8-4-5-x-2-4 en wint alsnog met 50-47 in 21 brt. Wij zoeken op dit moment twee nieuwe fulltime collega’s:

hulp bij

solliciteren?

Wij willen ons flexibele en enthousiaste team uitbreiden met een fulltime collega. ADMINISTRATIEF MEDEWERK(ST)ER Daarom zoeken we op korte termijn een

WTC de Trappistentrappers ZUNDERT - Vele Trappistentrappers hebben zich zaterdagmiddag van hun beste kant laten zien bij de zeer succesvolle spinning marathon door ‘Tour Ad D’huzes’. De spinningzaal bij BetterBodies was overvol. Na de officiële opening door Jan Janssen kon er gefietst worden, vier uur spinnen, alleen of met een team, ter nagedachtenis aan Ad Wouters en dat allemaal ten behoeve van het KWF. Alles over Tour Ad D’huzes vindt u op hun facebookpagina.

TDH Projects bv zoekt voor een aantal lang lopende projecten:

Peeters Landbouwmachines produceert onze machines en onderdelen gaat plannen. In deze functie heb je veelvuldig contact met Peeters Landbouwmachines duizenden machines per jaar onder devoor merknamen verschillende transporteurs en onzeproduceert klanten. Daarnaast word je die ingezet overige we Peecon met 125 collega’s locaties ingeëxporteerd. Nederland, en Tulip naar meerop dandrie 40 landen worden Dit doen we met 125 collega’s o p in de kijker gereden; een renner waarmeeadministratieve terdege rekening werkzaamheden en lichte boekhoudkundige taken binnen de afdeling. drie locaties in Nederland, op een totale oppervlakte van 70.000 m2. 70.000 m2.Ons bestaat reeds 40 jaar. In deze functie werk je familiebedrijf administratief ondersteunend voormeer zoweldan de directie als

MANAGEMENT ASSISTENT

gehouden moet worden. ‘s Middags bij de elite opnieuw een Ons familiebedrijf bestaat reeds meer dan 40 jaar! in- en verkoopafdeling onzetwee vestiging Etten-Leur. Dit varieert van het opbinnen dit moment nieuwe in fulltime collega’s: super spannende strijd met een sensationeel verloop. Ook hieren de taal in woord geschrift vereist. NaWij dezoeken zomervakantie beginnen in een nieuwe job? uitvoeren van diverseADMINISTRATIEF interne controlesMEDEWERK(ST)ER binnen Profit, ons ERP systeem, tot het ging de zege naar de zuiderburen. Stan Godrie reed een prima CONSTRUCTIEWERKER / LASSER Kijk snel www.peetersgroup.com/vacatures voor meer inform van Wedan zijnbijhouden op zoekop naar een flexibelmailboxen inzetbare collega diemaken onder andere alle externe transporten van diverse en het van orders en retourbonnen. plannen. openstaande In deze functie hebfuncties: je veelvuldig contact met wedstrijd maar het geluk lachte hem niet toe. Een renner pal onze machines en onderdelen gaat volgende transporteurs en onze klanten. Daarnaast word je ingezet voor overige voor hem kwam ten val en ontwijken was niet meer mogelijk. verschillende administratieve werkzaamheden lichte boekhoudkundige binnen de afdeling. We zoeken een collegaendie breed inzetbaar wiltaken zijn en in het bezit is van een VOORBEWERKER SPUITERIJ Ondanks dat tijdverlies leverde Stan toch een puike prestatie Voor deze functie is een MBO-opleiding in een relevante richting en goede kennis van de Engelse aflassen van complete machines. afgeronde HBO opleiding. Kennis van de Engelse en Franse taal is een must, Duits taal in woord en geschrift vereist. met zijn 13e plaats. De talrijke meegereisdeReageren supporters zagen op deze vacatures het liefst perofe-mail: vacature@peetersgroup.com een pre. Je hebtgaat ervaring met Profit een vergelijkbaar ERP systeem en je bent CONSTRUCTIEWERKER / LASSER ASSEMBLAGEMEDEWERKER een prachtig WK met mooie resultaten, voldoende reden dus Je bezit voorLandbouwmachines deze functie een diploma MIG/MAG op niveau II en je bent bekend met hetNE lassen secuur in je werk. Daarnaast je een sterke persoonlijkheid. ook: Peeters B.V., heb Munnikenheiweg 47, 4879 Etten-Leur. van verschillende plaatdiktes en -kwaliteiten. Je wordt ingezet voor zowel het bouwen, hechten en om een feestje te vieren. aflassen vanop complete machines. Reageren dezemeer vacatures kan persnel e-mail naar vacature@peetersgroup.com. Op zondag 7 februari staat de Superprestige Hoogstraten op Kijk voor informatie over ons Per bedrijf Als deze iets voor isliefst ga dan naar www.peetersgroup.com/vacature Reageren op functie deze vacatures gaatjou het per e-mail: vacature@peetersgroup.com. post kan het programma. Alle grote toppers zullen daar weer present ook: Peeters Landbouwmachines B.V., Munnikenheiweg 47, 4879 NE Etten-Leur. voor een uitgebreide bedrijfsen functiebeschrijving! Kijkvacatures voor meer op informatie over ons bedrijf op en de www.peetersgroup.com. zijn, een ‘thuiswedstrijd’ voor Stan en Sieben. Kijk voor meer informatie over ons bedrijf De supporters zullen ongetwijfeld weer in grote getallen aanwww.peetersgroup.com Reageer op vacatures deze vacatureop perwww.peetersgroup.com. e-mail: vacature@peetersgroup.com en de en landbouwmachines wezig zijn. Ook voor Lars de Jong wordt dit een spannende Fabrikant van Fabrikant van en landbouwmachines Fabrikant van en landbouwmachines dag. De G-renners gaan als eerste van start in de finale van de Acquisitie wordt niet op prijs gesteld IOK-G cyclocrosstrofee om 9.00 uur op het terrein van Veiling Acquisitie wordt niet op prijs gesteld Acquisitie wordt niet op prijs gesteld Hoogstraten. De Trappistentrappers wensen hun leden heel veel succes aanstaande zondag. Programma Voor diegenen die met Carnaval willen (en nog kunnen) fietsen, de MTB-ers en de veldrijders gaan naar de altijd mooie toertocht van Berkenbeek Wuustwezel. De bedoeling is om op de fiets weg en terug te rijden, vertrek om 8.30 uur. Het zal geen verrassing zijn, de wegploeg rijdt de vaste winterronde met vertrek om 9.00 uur. De jeugdgroep gaat dit weekend niet fietsen maar carnaval vieren. PAGINA 19

Ontvang vacatures die jij zoekt! Maak gratis een zoekprofiel aan op www.brabantwerkt.nl


Valentijn BEKIJK DE FOLDER OP ACTION.NL/VALENTIJNSDAG

WEEKACTIE! WEEKACTIE! WEEKACTIE! Biggetjes, Apekoppen, Bere Mix 500 gram of Jungle Mix 275 gram

TORINO SFEERHAARD elektrische kachel met open haard effect 2 warmtestanden ca. 56x39x25 cm

KASSAKOOPJE

VALENTIJN WENSKAART XL diverse varianten 18.5x26.5 cm

0

1

59

69

LAMPEN STANDAARD

lampenkap rond diverse prints 20x13 cm

BEKIJK DE VIDEO OP ACTION.NL

3995

1.69

6

95

FILAMENT GLOEILAMP LSC E27, 40 Watt

60 ml 0 ml

PROLECTRIX HANDSTOFZUIGER

Despicable Me of Star Wars maten 98-128

MASKER MET VEREN diverse kleuren

1.49

2.39

2-in-1 stofzuiger/kruimeldief geschikt voor alle vloertypes licht en wendbaar makkelijk leeg te maken geen zak nodig

CARNAVALSTIP

395

595

BIRDY MEZENBOLLEN

BOWLING- OF DAMESTAS

720 gram

8-PAK

075

bowlingtas: met 2 voorvakken verstelbare nylon schouderband diverse kleuren damestas: 80% polyurethane/20% polyester met 2 ritsen diverse kleuren

COZZI KINDER ONDERGOED

kinder, dames en heren diverse varianten maten 19-46

boxershort of hipster diverse varianten 95% katoen/5% elastaan maten 98-152

groot aanbod speelfilms met veel romantische titels

Valentijn

2-PAK

239

wit of kleur vloeibaar 16 wasbeurten 1040 ml

BEKIJK DE VIDEO OP ACTION.NL

1995

T ACEXT TI IE E! L

uni of bloemprint polyester 220x240 cm

4

DVD TOP TITELS

DASH WASMIDDEL

BEDSPREI MET BORDUURSEL

99

495 295

UITZOEKEN SOKKEN

T ACEXT TI IE E! L

diverse kleuren met print ronde hals, lange mouwen 65% polyester/35% katoen 240 gram maten S-XXL

5.95

Sur prijs! 795

KINDER ONESIE

0

750 GRAM

heren sweater navy of grijs french terry maten M-XXL

of Maroussia 10

4.95

99

DAMES SWEATER

A-MERK DAMES GEURE N Mexx 30 ml, Puma

wit of whitewash fitting E27, rond 28 cm 34 cm

CELEBRATIONS CHOCOLADE

12

95

199 MOLTON HOESLAKEN

60% polyester/40% katoen 90x200 cm 90x220 cm 140x200 cm 180x200 cm 180x220 cm

3.49 3.99 4.99 5.49

NIEUWE KWALITEIT

2

99

Aanbiedingen geldig van woensdag 3 februari t/m dinsdag 9 februari 2016

Kijk voor al onze aanbiedingen op www.action.nl Q&A Research & Consultancy

De Telegraaf

Zet- en drukfouten voorbehouden.

KATJA UITDEELZAKKEN


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook