tHUiS iN DE REgio
3 FEBRUARI 2016 WEEK 5
R U C P H E N S E
@rucphenseBode /rucphensebode
oPlagE RUCPHEN 10.500 totalE oPlagE: 480.000
www.internetbode.nl
Heemtuin krijgt ‘kabouterhoekje’ voor schoolkinderen
Bestuur Agora denkt na over inzamelingsacties Lees op pagina 3
Informatie van
Lees op pagina 5
Toch huldiging van sportkampioenen
Dankzij de Kwattas kon feest doorgang vinden
Jeugdprins Lamine van Kraaierijk geïnstalleerd
RUCPHEN - De gemeente Rucphen wil in maart de lokale sportkampioenen huldigen die de top drie hebben behaald op landelijk of hoger niveau in 2015. Deze huldiging vervangt het Sportgala. Dat evenement ging ter ziele door gebrek aan belangstelling. De gemeente wil sportkampioenen die in 2015 iets bijzonders hebben gepresteerd toch in het zonnetje zetten. Inwoners of teams van de gemeente die een eerste, tweede of derde plek hebben behaald op een Nationaal-, Europees- of Wereldkampioenschap kunnen zich tot 15 februari aanmelden via sportkampioenen@rucphen.nl. In uitzonderingsgevallen geldt dit ook voor een bijzondere lokale prestatie.
W E E K B L A D
W E E K B L A D
VV Schijf viert jubileum met reünie
M I D D E L B U R G S E
&
V E E R S E
Mgeïnstalleerd. I D D Dit E keer L kreeg B ULamine R Slot G deze S Eeer. Hij&werd door V prins E ETeunRd’nSEerste E officieel gepresenteerd RUCPHEN - Voor de 35e keer werd de Jeugdprins van Kraaierijk (Rucphen) in jeugdhuis de Louwen. Daarna hield hij heel professioneel zijn eerste speech als jeugdprins. Ook de kersverse Jeugdraad van Elf werd zaterdagavond bekend gemaakt. Lees verder op pagina 5 van deze Bode. FOTO IRWIN VERSTEEGH ‘Maatschappelijke initiatieven leveren juist t oegevoegde waarde op’
SKW Sprundel ziet niets in bezuinigingsscenario’s
Cijfers Daarnaast kloppen de cijfers over de inzet van agogen bij andere gemeenten volgens Van Ginneken W E niet. E K B L A D Zo zou Etten-Leur niet 2,7 FTE aan welzijnswerkers hebben, maar 7 FTE exclusief leidinggevenden. Wat Van Ginneken het meest steekt is dat de SKW’s alleen kunnen kiezen uit de vier gepresenteerde beW E E K B L A D szuinigingsscenario’s: i n d e r “Dat sluit niet aan bij de afzonderlijke dorpen en zeker niet aan wat de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning) vraagt. De Vereniging Nederlandse Gemeenten
e
r
8, .49
99
15.49
.49
9.99 9.99
15
29
€
2 bossen tulpen 6 5,-! 15
is per klant) (Max. 5tkratten e H
99
9.99
Krat 24 flesjes we á 25cl
.49
www.brabantwerkt.nl et H
15
e is w
Jupiler voor Pils er tijd voor carnaval!
o
v Maak gratis een d j i t professioneel er CV op
9.99
PLUSManniën Manniën Rucphen PLUS Rucphen Eerste hulp bij al! ! v l Het is weer tijdva voor carnaval! na Elke van 1010 tottot 17 uur Elkezondag zondaggeopend geopend van 17 uur a n solliciteren?or car r a c
29
29
d
29
n
29
i
Luuk en Mila zijn populairste namen
.49
s
RUCPHEN - Voetbalvereniging RSV heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden voor het eerste elftal. Arie Pouwe uit Roosendaal volgt Wim Blommerde op die aan het einde van dit seizoen stopt als trainer in het amateurvoetbal. Pouwe begint in het seizoen 2016-2017 als coach van de Rucphense vierdeklasser. De Roosendaler was eerder trainer van MOC ‘17 uit Bergen op Zoom, VV Roosendaal en van Baronie uit Breda. Daarvoor trainde hij een aantal clubs in het district 1 van de KNVB. Hij was in die streek coach van DOTO uit Bergschenhoek (inmiddels gefuseerd met Excelsior Pernis), TOGB uit Berkel en Rodenrijs en Victoria ‘04 uit Vlaardingen.
Prijzen Volgens Van Ginneken zou de gemeente de toegevoegde waarde juist moeten erkennen van maatschappelijke initiatieven van het SKW. Daarbij noemt hij het wijkenoverleg, de Jeugdraad, de Verenigingsraad, het Cursuswerk en het Zorgnetwerk. “Ons werk en e onzeg werkwijze i o worden door de inwoners van Sprundel en provinciale instellingen geprezen”, meldt Van Ginneken. Volgens hem kan het SKW de gemeente RUCPHEN - De meest gegeven babynamen in Brabant waren in 2015 voor de jongens juist uiteindelijk geld opleveren. Luuk en voor de meisjes Mila. Dat blijkt e g i o uit gegevens van de Sociale Verzekeringsbank. Een jaar eerder stond Luuk in Brabant ook op één. Bij de meisjes was dat toen Isa. Opvallend genoeg komt deze naam niet meer voor in de top-10 meisjesnamen wenst u een fijne carnaval in Brabant. De top-vijf-jongensnamen bein Brabant verder uit Sem op twee, carnavalsweekactie: staat Daan op drie, Noah op vier en Lucas op vijf. Bij de meisjes staat Emma op twee, Tess op drie, Saar op vier en Evi op vijf. Landelijk voor zijn Liam en Emma de populairste namen. 076 - 5034956 Ouders blijken steeds vaker een originele 9 .4 5 www.lifeandgarden.nl naam te kiezen voor hun kind. 1
9.99
15.49
l!
va
na
ar
c or
i
vo
u
ijd rt
h
ee
t
sw
Gebiedsgebonden werken Volgens Van Ginneken wordt er ten onrechte alleen gekeken tnaarhbezuinigingsu i mogelijkheden bij de SKW’s. Zo blijft de jongerenwerker buiten schot. Ook meent Van Ginneken dat ‘gebiedsgebonden werken’ mogelijkheden biedt voor bespa-
ti
In alle voorstellen wordt bezuinigd op de inzet van de agogen. Op dit moment zijn er nog drie welzijnswerkers voor de vijf dorpen. In de opties wordt onder meer voorgesteld om de formatie van drie agogen terug te brengen tot één. Een ander scenario is om de complete bezetting van de welzijnswerkers te schrappen en dan vaste bedragen vast te stellen voor activiteiten en de inloop. De SKW’s kunnen dan voor een aantal uren een
(VNG) adviseert gemeenten bij verschuiving naar een participatiesamenleving gebruik te maken van plaatselijke structuren. Zorg voor elkaar, sociale samenhang is afhankelijke van de sociale structuur van een dorp.”
15
agoog inhuren. Bij de andere voorstellen blijft het college bij een eerder voorstel van het korten van het budget met een derde en bij de laatste optie wordt gekeken naar het inwonersaantal.
He
DOOR MONIQUE JANSEN
ringen. Dan zouden Schijf/Sprundel, Rucphen/Zegge en Sint Willebrord drie eigen gebieden vormen met ieder een wijkagent, wijkhandhaver, wijkambtenaar, maatschappelijk werker én een welzijnswerker.
Arie Pouwe nieuwe coach van RSV
29
RUCPHEN – Voorzitter Adrie van Ginneken van SKW Sprundel ziet niets in de bezuinigingsvoorstellen van de gemeente Rucphen. Die heeft vier mogelijke bezuinigingsscenario’s opgesteld voor het sociaal cultureel werk. De SKW’s worden vanaf 2017 voor 100.000 euro gekort op het welzijnswerk. Wethouder Cees Evers wil in overleg met deze organisaties bepalen welk bezuinigingsscenario het beste past.
SCHIJF - VV Schijf viert het vijftigjarig jubileum van de club in het weekend van 20, 21 en 22 mei met verschillende activiteiten op Sportpark De Zoek. Onderdeel daarvan is een reünie voor oud-leden. Bij voldoende aanmeldingen staat er ook een wandelvoetbaltoernooi op het programma. Aanmelden kan via jubileum@vvschijf.nl. Via dit mailadres is ook meer informatie te verkrijgen. VV Schijf werd op 1 juli 1966 opgericht door een twintigtal Schijvenaren met als grote stimulator Stan de Smidt. Hij was 27 jaar voorzitter van de verenigingen. In de afgelopen jaren groeide VV Schijf van 55 naar 300 leden. Daarmee is de club niet meer weg te denken uit het dorp.
99
29
ACTUALITEIT
Verenigingen verhuizen rond zomer van 2017 naar gloednieuw buurthuis
Inzamelacties op komst voor inrichting dorpshuis Agora RUCPHEN – De besturen van SKW Rucphen en Stichting de Vaart beginnen binnenkort met inzamelingsacties en het werven van fondsen om een bedrag van ongeveer 300.000 euro bij elkaar te schrapen. Dit geld is nodig voor de inrichting van de nieuwe multifunctionele accommodatie d’Agora. De bouw van dit nieuwe Rucphense buurthuis start naar verwachting in april. Dat probleem is straks helemaal van tafel.
Onlangs werd de nieuwe naam van het dorpshuis gekozen. Er wordt nog wel met de naam gestoeid. “In de volksmond wordt het buurthuis snel Agora genoemd. Daarom overwegen we om de d en de apostrof van Agora af te halen”, vertelt Ron van Dorst, voorzitter van de gloednieuwe stichting die voortkomt uit een op handen zijnde fusie tussen SKW Rucphen en Stichting de Vaart. Agora is de Griekse benaming voor ‘verzamelplaats’.
Nieuwe inventaris De nieuwe stichting wil het dorpshuis voorzien van een zo compleet mogelijk nieuwe inventaris. Het is geen optie om alle oude meubelen uit de Vaart en de Louwen mee over te hevelen. “Die zijn ook verouderd en passen niet in de nieuwe multifunctionele accommodatie”, geeft Van Dorst aan. Daarnaast is er niet alleen geld nodig voor tafels, stoelen en kasten, maar ook voor een moderne keuken, geluidsapparatuur en tv-schermen. Een speciale werkgroep houdt zich bezig met het aantrekken van geld. Van Dorst: “Daarvoor schrijven we fondsen en subsidies aan. Zo hebben we vanuit de DOE-budgetten voor leefbaarheidsprojecten van de provincie Noord-Brabant een bedrag gekregen om een deel van de geluidsapparatuur te bekostigen.”
Samengaan Op dit moment draagt Stichting de Vaart zorg voor het beheer van buurthuis de Vaart. SKW Rucphen exploiteert Jeugdhuis de Louwen en zorgt ook nog voor de nodige activiteiten. Volgens Van Dorst lag het samengaan tussen de twee organisaties voor de hand: “We zitten straks in één gebouw en het is dan makkelijker om nu al samen te werken.” De gloednieuwe multifunctionele accommodatie krijgt in de nieuwe situatie een grote zaal en een aparte gymzaal. In de Vaart functioneert de sporthal ook als ruimte voor grote evenementen, waardoor niet alle activiteiten tegelijkertijd kunnen worden gehouden.
Inzamelingsacties Daarnaast bekijkt het comité hoe er inzamelacties op touw kunnen worden gezet om de Rucphense bevolking te stimuleren om bij te dragen aan de inrichting van dorpshuis Agora. De verenigingen die hun intrek in het buurtcentrum nemen zullen
Ron van Dorst is de nieuwe voorzitter van de stichting die dorpshuis Agora gaat beheren.
daarin een belangrijke rol spelen. “Er zitten ook afgevaardigden van de clubs in de werkgroep. Zij denken ook actief mee”, vertelt Van Dorst.
meer met diverse evenementen, een eigen versie van het Glazen Huis, rommelmarkten en statiegeldacties. Van Dorst hoopt dat Rucphen ook zo massaal in actie gaat komen als indertijd in Sprundel. Hij verwacht dat alle verenigingen vlak voor of na de zomer van 2017 naar Agora kunnen verhuizen. Een klein deel van de nieuwe inrichting ligt al klaar.
Verenigingsleven Voor het opzetten van de acties noemt Van Dorst als goed voorbeeld Sprundel. Het verenigingsleven in het dit buurdorp kwam massaal in actie om geld in te zamelen voor de inventaris voor het nieuwe dorpshuis de Trapkes. Dat gebeurde onder
Bestuur Het nieuwe bestuur van de stichting die
FOTO MONIQUE JANSEN
Agora gaat runnen bestaat uit tien leden. Zij komen over van Stichting De Vaart en SKW Rucphen. Deze nieuwe stichting houdt tot de zomer van 2017 ook nog de huidige Vaart en de Louwen draaiende. Daarna volgt de definitieve verhuizing. “We kijken er naar uit. De afgelopen jaren zijn een paar verenigingen verhuisd, omdat de huidige accommodatie niet voldeed. We hopen dan ook dat zij straks terugkeren als Agora gereed is”, besluit Van Dorst.
www.internetbode.nl
DOOR MONIQUE JANSEN
Altijd actueel en altijd bij de hand Bezoek nu
www.internetbode.nl
voor het nieuws uit uw buurt
VÓÓR U EN DÓÓR U, WANT LOKAAL NIEUWS MAKEN WE SAMEN Vacant: ambitieuze voorzitter en penningmeester KBO Sint Willebrord
Jan Mangnus en Jan Braspenning nemen afscheid van KBO SINT WILLEBRORD - Op woensdag 23 maart, tijdens de algemene ledenvergadering van de KBO Sint Willebrord, hopen Jan Mangnus en Jan Braspenning het stokje door te kunnen geven aan hun opvolgers. De 86-jarige Mangnus, die al vijf jaar de rol van voorzitter KBO Sint Willebrord vervult, stopt met deze functie. Hij zoekt echter nog steeds naar de geschikte persoon aan wie hij de voorzittershamer kan overdragen. Braspenning zoekt een opvolger om de centen van de KBO te beheren, want hij stopt in maart met de functie van penningmeester. Belangstellenden zijn meer dan welkom te reageren. DOOR CORINE ROKS “We zijn al enige tijd zoekende naar een
nieuwe penningmeester en voorzitter voor de KBO Sint Willebrord, maar niemand die zijn vinger opsteekt. Dat vind ik zo jammer.
Het zou mooi zijn als de leden geschikte kandidaten voordragen”, verklaart Mangnus.
Doelgroep groeit “Een probleem waar veel verengingen mee worstelen. Het is moeilijk om gemotiveerde en ambitieuze bestuursleden te vinden”, vult Braspenning aan. De KBO Sint Willebrord telt vijf bestuursleden en ruim tweehonderd leden. “Met de rigoureuze veranderingen in de ouderen- en gezondheidszorg is het juist zo belangrijk dat senioren hun stem laten horen. De KBO is hiervoor een mooi platform. Je ziet wel een verschuiving. Waren we in het beginsel voornamelijk gericht op het organiseren van activiteiten, tegenwoordig ligt het accent ook op informatief vlak. Daarbij is het onderhouden van contacten tussen diverse instellingen in het belang van onze senioren groeiende. En zo krijgt het bestuur er steeds meer taken bij. Het zou zo fijn zijn als we de taken wat beter konden verdelen. En de doelgroep, die wordt alleen maar groter, met het oog op de vergrijzing”, verklaren beide heren. Stapje terug Mangnus gaat een stapje terug vanwege zijn leeftijd en Braspenning, die in zijn vrije tijd graag op de fiets stapt, gaat zijn aandacht voornamelijk richten op de Landelijke Fietsroutes (LF- routes) . “Ik heb een stuk van een LF- route geadopteerd. Ik ben zeer betrokken bij de activiteiten van het Landelijk Fietsplatform die deze routes ontwikkelt en beheert.”
Jan Braspenning en rechts Jan Mangnus zoeken opvolgers voor hun functies bij de KBO Sint Willebrord.
FOTO CORINE ROKS PAGINA 3
Integreren Braspenning is vanaf 2011 lid van de KBO
Sint Willebrord. “Vanaf het eerste uur, zodra ik vanuit Etten-Leur naar Willebrord ben verhuisd heb ik me aangemeld. Je moet toch integreren, en dit leek me een prima manier. We hebben onze kennis- en vriendenkring enorm uitgebreid”. Twee jaar heeft Jan Braspenning de functie van penningmeester vervuld. Hij is eveneens verantwoordelijk voor het up to date houden van de website. Jan Mangnus, die veertig jaar geleden eveneens de switch van Etten-Leur naar Sint Willebrord maakte is al vijftien jaar lid. “Bij aanvang van mijn lidmaatschap werd ik al snel benoemd tot secretaris. De laatste vijf jaar vervul ik de functie van voorzitter.” Onlangs is Mangnus onderscheiden met de Zilveren KBO-speld met gouden stip, en voor zijn verdiensten voor de samenleving heeft hij een koninklijke onderscheiding ontvangen. Feeling Niet alleen bij de KBO worden de belangen van de senioren behartigd, ook daarbuiten vinden maatschappelijke ontwikkelingen plaats die gevolgen hebben voor deze groeiende groep. Zo is Mangnus nauw betrokken bij de herinrichting van de Dorpsstraat: “Inspringen op actualiteiten, en feeling hebben met de leden, daar gaat het om. De waardering is de kroon op je werk. Hopelijk stapt er iemand naar voren om onze functies voort te zetten”, besluit Mangnus. Reageren: jpw.braspenning@hotmail.nl
Klokkenmakerij
Definitief Stop Nu mEt RoKEN STOP NU METSTOP ROKEN!!! STOP NU MET ROKEN STOP NU MET ROKEN NU MET ROKEN Definitief Definitief AFSLANKEN DefinitiefAFSLANKEN AFSLANKEN AFSLANKEN
Gezond en blijvend afslanken
STOP STOPNU NUMET METROKEN!!! ROKEN!!!
Vakkundige restauratie: • antieke uurwerken • moderne uurwerken • wijzerplaten
Slagingspercentage, • • Hoogste Hoogste Slagingspercentage, Hoogste Slagingspercentage, BewezenMethode, Methode, 90,5% • Bewezen 90,5% •• Bewezen Methode, 90,5% Wilgenstraat 81 Oudenbosch LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE Tel. 0165 - 320948 3 behandelingen • 3 behandelingen • 3 behandelingen ● Hoogste slagingspercentage, 90,5% www.klokkenmakerijdetijd.nl Hoogste • GEEN Hoogste slagingspercentage, slagingspercentage, 90,5% 90,5% Hoogste slagingspercentage, 90,5% JOJO Effect JOJO Effect ••GEEN JOJO Effect GEEN extra kilo’s, pijnloos • GEEN extra kilo’s, pijnloos • GEEN extra kilo’s, pijnloos Hoogstemethode slagingspercentage, 90,5% Luxopuncture Nieuwste •●Wekelijks Nieuwste methode methode ->->Luxopuncture ->Luxopuncture Luxopuncture Wekelijks een behandeling een behandeling ••Nieuwste een behandeling methode, • • Bewezen Bewezen methode, Bewezen methode, Wekelijks Nieuwste methode -> Nieuwste methode -> Luxopuncture Mondzorgcentrum 20 min. van 20 min. van min. LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE LUXOPUNCTURE Blijvend vergoed door alle in !!! !!! Blijvend ●Blijvend vergoed vergoed door door alleZorgverzekeraars alle Zorgverzekeraars Zorgverzekeraars Zeer succesvol al in Duitsland, Frankrijk, België,Zwitserland Blijvend vergoed door alle Zorgverzekeraars Touwen • Behandeling door • Behandeling door • Behandeling door vergoed door alle • • Wordt Wordt vergoed door alle Wordt vergoed door alle (Zorgverlenersnummer: 90-039475, aangesloten bij VBAG enVBAG RBNG) Voor al uw Mondzorg (Zorgverlenersnummer: 90-039475, aangesloten bij en RBNG) Word vergoed door alle verzekeringsmaatschappijen gediplomeerd Therapeuten gediplomeerd Therapeuten zorgverzekeraars Therapeuten zorgverzekeraars zorgverzekeraars 3 behandelingen 3 gediplomeerd behandelingen doordoor gediplomeerde gediplomeerde therapeuten therapeuten Vanaf 2016 ook vergoed door behandelingen 2020minuten •●Wordt vergoed door ••3Wordt vergoed doorvanvan 3Geen behandelingen minuten ontwenningsverschijnselen Geen Geen extra extra kilo’s kilo’s en pijnloos en pijnloos avond openstelling Menopauze, Migraine, Yoga, Ook: Menopauze, Migraine, Yoga, Ook: Menopauze, Migraine, Yoga, alle zorgverzekeraars zorgverzekeraars alle Geen extra kilo’s en 20 pijnloos 3 zorgverzekeraars behandelingen van minuten Geen extra kilo’s en pijnloos Bel voor meer info: Luxopuncture ●Luxopuncture ook:ook: MENOPAUZE, MENOPAUZE, DEFINITIEF DEFINITIEF AFSLANKEN AFSLANKEN , 0165-505510 , Depressies, Vermoeidheid, Depressies, Vermoeidheid, Depressies, Vermoeidheid, Luxopuncture ook: MENOPAUZE, AFVALLEN, BURN-OUT Geen extraook: kilo’s en pijnloos Alle Chronische Klachten ● Luxopuncture MENOPAUZE, AFVALLEN, BURN-OUT Chronische Klachten Alle Chronische Klachten DEPRESSIES, DEPRESSIES, MIGRAINE, MIGRAINE, VERMOEIDHEID VERMOEIDHEID Raadhuisplein 4
2012
DEPRESSIES, MIGRAINE, OBSTIPATIE Luxopuncture ook: MENOPAUZE, AFVALLEN en, BURN-OUT te Hoeven CHRONISCHE CHRONISCHE KLACHTEN KLACHTEN QiGong/TaiChi , QiGong/TaiChi Alle Alle DEPRESSIES, MIGRAINE, VERMOEIDHEID
www.mzctouwen.nl info@mzctouwen.nl
Bel vrijblijvend voor info. of afspraak:
BelBel vrijblijvend voor info. ofofafspraak: vrijblijvend voor info. afspraak: vrijblijvend voor info. of afspraak:
076-5153143 076-5153143 076-5153143 076-5153143 076-5153143 (Etten-Leur) (Etten-Leur)
Deskundige begeleiding en heerlijke menu’s voor het hele gezin SPRUNDEL, Sint Janstraat 32 B, maandag 19.00 uur en woensdag 10.00 uur voor info: mw. J. Vergouwen .................................... telefoon: 0165 – 708944 HALSTEREN, De Witte Horst, Schoolstraat 6, dinsdag om 19.00 uur voor info: mw. E. Musters ......................................... telefoon: 0164 - 265378
Liever de online cursus volgen? Kijk op onze website www.slank-klup.nl Slank-Klup: telefoon: 0182528255, E-mail: info@slank-klup.nl Wij zijn op zoek naar enthousiaste klup-leidsters. Heeft u interesse? Stuur dan uw motivatie om leidster te worden naar info@slank-klup.nl
www.internetbode.nl voor het (gratis) aanleveren van al uw nieuws
(Etten-Leur) (Etten-Leur) Etten-Leur Bel vrijblijvend Bel vrijblijvend voor info. voor of info. afspraak: of afspraak: 076-5153143 076-5153143 (Etten-Leur) Behandelingen ook ’s-avonds Ook ’s-avonds in het weekend Behandelingen Behandelingen ook ’s-avonds ookBehandelingen ’s-avondsenook ’s-avonds Behandelingen ookook ’s-avonds Behandelingen ’s-avonds
Kuipplanten verpotten
Kuip- en potplanten fleuren en kleuren elk terras of balkon op. Wilt u er in de zomer weer van genieten? Februari is een prima tijd om uw meerjarige kuipplanten van een grotere pot met nieuwe potgrond te voorzien. Nodig, want een kuipplant beschikt maar over een beperkte hoeveelheid potgrond. Daarin raakt voeding uitgeput zodat wortelgroei stagneert. Verpot langlevende potplanten daarom elke 2 jaar. De vuistregel is dat de nieuwe pot minstens 5 cm breder en hoger dient te zijn. Meer handige tips over verpotten leest u op onze site!
Hulp nodig bij het verpotten? Vraag het aan de tuinspecialisten van Jansen Hoveniers of kijk op www.jansenhoveniers.com
Vakmanschap voorbij! Jansen Hoveniers. www.jansenhoveniers.com - (0165) 38 78 19
Een aandeel in elkaar
EUKENS &
KEUKENS
Wij maken uw droomkeuken werkelijkheid
Openingsuren: ma-vrij 8.00 - 12.00 en 13.00 - 18.00 uur zaterdag 9.00 doorlopend tot 16.00 uur
eigentijds, smaakvol en betaalbaar design
K EUKENS& KEUKENS KEUKENS KEUKENS
Wij maken uw WAAROM IN NEDERLAND TEVEEL BETALEN? droomkeuken Wij maken uw werkelijkheid droomkeuken eigentijds, smaakvol en betaalbaar design werkelijkheid
KEUKENS
&
KEUKENS
werkelijkheid Wij maken uw droomkeuken werkelijkheid
OPENDEURDAGEN TOT -40% KORTING eigentijds, smaakvol en betaalbaar design
Een ‘extra’ voor Wij maken uw droomkeukenuw clubkas
inspirerende en interactieve workshops:
• Bezuinigingen creatief te lijf met de Rabobank • Managen van een vereniging Clubkas Campagne • • Communicatie en publiciteit
Uitnodiging ’Aandeel in elkaar Kennisworkshops’, zaterdag 12 december 2015, Avans Hogeschool Breda. Verenigingen en stichtingen geven met hun vrijwilligerswerk ‘kleur en smaak’ aan de lokale gemeenschap: ze dragen bij aan verbondenheid, vitaliteit én leefbaarheid. Nieuwe tijden zorgen wel voor nieuwe vraagstukken en uitdagingen, voor bestuurders in het lokale verenigingsleven. Rabobank De Zuidelijke Baronie heeft graag een aandeel in het zoeken van nieuwe oplossingen en kansen. Met elkaar, samen met andere bestuurders én deskundigen. Daarom organiseren we de Aandeel in elkaar Kennisworkshops. Rabobank De Zuidelijke Baronie ondersteunt graag het lokale verenigingsleven:
Doet uw club ook mee? Meld u nu aan! donderdag 8 t/m maandag 12 oktober OPENDEURDAGEN Keukens en Keukens? DE GOEDKOOPSTE BELG VOOR HEEL NEDERLAND!
donderdag 8 t/m maandag• ruime 12keuze oktober topkeukens
TOT Keukens -40% en Keukens? KORTING
dit is de belangrijkste basis voor een vitale en leefbare lokale gemeenschap binnen
TOT -40% • nieuwste collecties Keukens en Keukens?KORTING Keukens en Keukens? • 12 maanden reservatie
• ruime keuze topkeukens
• 12 maanden reservatie • ruime keuze topkeukens • nieuwste collecties • 12 maanden reservatie • vakkundig advies • nieuwste collecties • 8 jaar all in garantie* • vakkundig advies • correcte afspraken * • 8 jaar all in garantie • grootste collectie greeploze keukens • correcte afspraken *
samenwerking metgreeploze ATAG keukens •ingrootste collectie
de Zuidelijke Baronie. Daarom geven we dit jaar het lokale verenigingsleven graag
Een aandeel in elkaar
• vakkundig advies • ruimeen keuze topkeukens Keukens Keukens? * • ruime topkeukens 12 maanden reservatie • 8•keuze jaar all in garantie
• 12 maanden reservatie • nieuwste collecties
• correcte afspraken
• nieuwste collecties advies • vakkundig
• 8 jaar all in garantie
Kennis delen om elkaar te met elkaar en Bent u lid van een vereniging of stichting? Maakstimuleren dan uw bestuur attent op de Rabobank Clubkas Campagne! teEnversterken. Bent u bestuurder van een vereniging of stichting? wilt u meer informatie (o.a. de voorwaarden en criteria
Aandeel in elkaar Kennisworkshops!
• grootste keukens • vakkundig adviescollectie greeploze * • 8 jaar all in garantie*
Mede mogelijk gemaakt door:
een ´extra duwtje in de rug` vanuit ons coöperatief dividend, met de Rabobank Clubkas Campagne.
voor deelname) of uw vereniging of stichting aanmelden voor deelname?
Uitnodiging Kennisworkshops’, zaterdag 12 december 2015, Avans Hogeschool Breda. correcte afspraken in•samenwerking met ATAG ’Aandeel in elkaar Ga snel naar rabo.nl/dzb/rcc2016 aanmelden kan tot 1 maart 2016! • correcte afspraken Verenigingen en stichtingen geven met hun vrijwilligerswerk ‘kleur en smaak’ aan de lokale gemeenschap: ze dragen bij aan • grootste collectie greeploze keukens onsheeft heeft u al BijBijons al een eenvolledig volledig *
Zaterdag 12 december 2015
in samenwerking met ATAG • grootste collectie greeploze keukens Grootste collectie greeploze keukens verbondenheid, vitaliteit én leefbaarheid. Nieuwe tijden zorgen wel voor nieuwe vraagstukken en uitdagingen, voor bestuurders Vrijheid 30 2320 HOOGSTRATEN Tel: 03 3209900 Bij ons heeftBaronie u al eengraag volledig ** uitgeruste keuken vanaf Vakkundig advies en 8 jaar all in garantie* uitgeruste * keuken in het lokale verenigingsleven. Rabobank De Zuidelijke een aandeel in het zoeken vanWilt nieuwe en vanaf €5.900 Werken met voor vrijwilligers is nuttig enheeft leuk, soms ook uitdagend en u alsoplossingen bestuurder in samenwerking met 65.900** ATAG * Of én kom naar het “Informatieuurtje” op dinsdagavond 16pittig. februari a.s.: *
** met ATAG Bij**in samenwerking ons heeftincl. u Exquisit-apparaten al een volledig www.keukensenkeukens.be Di. en Woe.gesloteninfo@keukensenkeukens.be * i.s.m. ATAG basiskeuken basiskeuken incl. Exquisit-apparaten keuken vanaf €5.900 kansen. Met elkaar, samen metuitgeruste andere bestuurders én deskundigen. Daarom organiseren we de Aandeel in elkaar Kennisworkshops. **
van een vereniging of stichting, die werkt met vrijwilligers, nieuwe of extra inspiratie opdoen? ** rabo.nl/dzb/rcc2016 voor meer informatie hierover! kijk op ons basiskeuken incl. volledig Exquisit-apparaten Bij heeft u al een ons u al12 een volledig KomBij dan opheeft zaterdag december naar Avans Hogeschool (Hogeschoollaan 1, 4818 CR Breda).
keuken vanaf €5.900** Ma. t/m Za.: 10 totVrijheid 17 uur 30 elke zondag: 12 uitgeruste totTel: 1703 uur. Di. en Woe.gesloten Vrijheid 30 2320 HOOGSTRATEN Tel: 03 3209900 2320 HOOGSTRATEN 3209900 elke zondag: 12 tot 17 uur.
Di. en Woe.gesloten
**
basiskeuken incl. Exquisit-apparaten
www.keukensenkeukens.be info@keukensenkeukens.be www.keukensenkeukens.be info@keukensenkeukens.be
** uitgeruste keuken vanaf €5.900 uitgeruste keuken vanaf €5.900**
Ma. 1010 tottot 17 17 uuruurelke zondag: 12 tot Di. en Woe.gesloten Ma.t/m t/mZa.: Za.: elke zondag: 1217 totuur. 17 uur. Di. en Woe.gesloten
Wij maken uw droomkeuken
**
basiskeuken **incl. Exquisit-apparaten
basiskeuken incl. Exquisit-apparaten deze dag kunt uelkaar - zowel in de ochtend als in de middag - deelnemen aan de volgende Aandeel Een aandeel Tijdens in elkaar Mede in mogelijk gemaakt door: inspirerende en interactieve workshops: werkelijkheid
Even over de grens vindt u de grootste en nieuwste keukenshowroom in de regio!
• Bezuinigingen creatief te lijf (Geldzorgen? Zorgen voor geld!)
Meer
actualiteit
Column
Jeugdprins Lamine van het Kraaierijk geïnstalleerd in De Louwen
‘De Kwattas’ hebben het jeugdcarnaval in Rucphen gered RUCPHEN – Een gezellige, maar verrassend georganiseerde bende. Dat was de presentatie van de 35e Kraaierijkse jeugdprins en zijn gevolg, afgelopen zaterdagavond. Rond zeven uur opende het Kraaienrijkse carnavalsgemeentehuis De Louwen zijn deuren voor circa vijftig tot in de puntjes verklede kinderen en jeugd. Onder begeleiding van diverse muzikale carnavalshoogstandjes als ‘Broodje Mexicano’ en ‘Sjansen met jou’, maakten de kersverse jeugdprins en zijn raad van elf om klokslag elf over acht hun opwachting.
Eugène de Kok
‘Cheers’ op de politiek
Het is elke aflevering wennen, omdat je hem telkens eventjes als geflipte psychiater met een biertje aan de bar ziet zitten van ‘Cheers’, tegenover stamgasten Norm en Cliff. Als je dat eenmaal hebt gehad, kijk je in ‘Boss’ echter naar een geweldige Kelsey Grammer. In de serie, te zien op Netflix, speelt de acteur Tom Kane, burgemeester van Chicago. In aflevering één krijgt hij te horen dat hij een extreme vorm van de ziekte van Alzheimer heeft. Hij heeft nog een paar jaar te leven en in die periode gaat zijn geest snel achteruit. Waar iemand anders zou besluiten van zijn laatste levensdagen te genieten, zet Kane een tandje bij als burgemeester. Hij is verslaafd aan de macht, onbetrouwbaar, corrupt en gaat letterlijk over lijken om aan te blijven als eerste burger van de miljoenenstad. Ezra Stone is zijn enige vertrouweling. In de laatste aflevering van seizoen één zitten ze tegenover elkaar. Na decennia trouwe dienst heeft Stone Kane’s vertrouwen geschonden. ‘Why’, vraagt de burgemeester. ‘Stoney’ antwoordt dat hij jarenlang zonder gewetenswroeging alle smerige karweitjes voor hem heeft opgeknapt, omdat het ‘in het belang van de stad’ was. Omdat Kane dat algemene belang volgens ‘Stoney’ nu uit het oog is verloren, heeft hij hem de rug toegekeerd. Een paar jaar geleden verscheen ‘Borgen’, een serie die zich afspeelt rondom het Deense Binnenhof. Tweede Kamerleden buitelden over elkaar heen om te zeggen dat ze fan waren, omdat deze ze deed te denken aan de Nederlandse politiek. Van het vergelijkbare Amerikaanse ‘House of Cards’, over machtswellusteling Frank Underwood, of ‘Boss’ waren de politici minder gecharmeerd. ‘Die staan wel erg ver af van hoe het hier gaat’, was het commentaar. Dat schoot vorige week door mijn hoofd toen door de vasthoudendheid van Nieuwsuur bleek dat het ambtenaren is verboden te zoeken naar het bonnetje van de Teeven-deal. Het lag voor het oprapen, maar mocht niet naar buiten komen. Niet omdat het het algemeen belang zou schaden of de staatsveiligheid in gevaar kwam, maar alleen om de minister en staatssecretaris van het kolossale ministerie van Veiligheid en Justitie te beschermen. ‘Cheers’ op de Nederlandse politiek, die meer op een Amerikaanse serie lijkt dan goed voor ze is.
Colofon
DOOR IRWIN VERSTEEGH Vanwege het vertrek van de Sjappies vorig jaar, was het voortbestaan van het kindercarnaval in Rucphen heel even onzeker. Als ware redders in nood waren daar echter De Kwattas. Vijf enthousiaste jongeren die het stokje hebben overgenomen met als doel het jeugdcarnaval in Rucphen draaiende te houden. Het directe resultaat mag er dan ook zijn. Na de nodige vergaderingen, bijeenkomsten en het samenstellen van een raad, werd afgelopen zaterdagavond de nieuwe jeugdprins en zijn elfkoppige gevolg geïnstalleerd op een carnavaleske bonte avond in De Louwen.
Hoofdkantoor Molenstraat 17a-1, 4881 CP Zundert Postbus 22, 4880 AA Zundert Tel. 076 599 8111, Fax 076 599 8199 Rucphense Bode Rucphense Bode Redactie Monique Jansen Correspondent Corine Roks en Irwin Versteegh Acquisitie John van Aert Druk Drukkerij Vorsselmans Sluittijden Advertenties dinsdag 13.00 uur Verenigingsnieuws en lezersfoto’s dinsdag 11.00 uur Aanleveren via www.internetbode.nl
W E E K B L A D
Bezorgklachten 076 599 8111 t
h
u
i
s
i
n
d
e
r
e
g
i
o
Uitgeverij de Bode b.v. behoudt zich ten aanzien van de inhoud van deze uitgave en/of website zowel het auteursrecht voor conform artikel 15 lid 1 sub 4 van de Auteurswet als het databankrecht.
Puzzel week 05
De oplossing van deze puzzel is in week 06 te vinden op www.internetbode.nl
© www.sudokusite.nl
Vlnr: Jarno, Jasper, Niek, Jens, Michael en prins Lamine.
Raad van Elf De elfjarige Lamine Slot vertegenwoordigt dit jaar het Kraaierijk, samen met zijn eveneens verse Raad van Elf. Een selectie die onder andere bestaat uit Nar Jasper,
FOTO IRWIN VERSTEEGH
Jens, Hofdame Renske, Boer Bart en Michael en Petemoei Daphne. Lamine zit momenteel in groep acht van basisschool Het Palet in Rucphen. “Ik ben altijd al gek geweest op carnaval,” vertelt Lamine. “Ik zat eerder al in de Jeugdraad, maar zal er nu alles aan doen om de grote optocht en de scholenoptocht te leiden. En aanmoedigen!” Wel had Lamine het een beetje moeilijk met het feit dat hij al ongeveer een week lang wist dat hij de nieuwe jeugdprins was. Lamine: “Ik mocht het aan niemand vertellen, en dat was best lastig!” Voordat de complete jeugdraad echter werd geïnstalleerd, ging daar de nodige muzikaliteit aan vooraf. Om elf minuten over acht begonnen de Blatblaosers dan ook met spelen.
carnavalssfeer en De Louwen leek voor even een kleine optocht te huisvesten. De nieuwe jeugdprins, gevolgd door zijn raad, betrad de grote zaal, evenals Prins Teun d’n Eerste. Na de jolige polonaise, was het daarna tijd voor het installeren van Prins Lamine. Met het duimpke onder de kin, geknield voor Prins Teun d’n Eerste, werd Prins Lamine geïnaugureerd en hield hij – professioneel als hij is – een uitgebreide speech en installeerde hij zelf zijn raad. Eén voor één kwam zijn gevolg op het podium en werden zij met het duimpje onder de kin verwelkomd. Met de woorden “ik heb er superveel zin in!” sloot Prins Lamine van het Kraaierijk zijn speech af en werd de toon gezet voor een avond vol muziek en carnavaleske gezelligheid.
Polonaise De digitale geluiden van Disco M Sound werden verruild voor de échte en pure
Kijk voor een filmpje van de installatie van prins Lamine op www.internetbode.nl.
Ook gelezen op NU.NL?
‘Kabouterhoekje’ in Heemtuin
RUCPHEN - De Rucphense Heemtuin krijgt een speciaal ‘kabouterhoekje’. Deze plek wordt speciaal ingericht voor het bezoek van de leerlingen van de groepen drie en vijf van de zes gemeentelijke basisscholen. Het gaat om bijna 500 kinderen. Het kabouterhoekje wordt ingericht met een centrale paddenstoel met daar omheen zes uit stamhout gezaagde kabouterstoelen. Het geheel wordt gerealiseerd nabij de musterdschelft waar opgezette diertjes en oude vogelnesten worden geplaatst. De musterdschelf werd vroeger gebruikt om takken met een eikentwijg bij elkaar bij te binden. De paddenstoelen en de kabouterstoelen zijn bedacht door Heemtuinvrijwilliger Jac van den Broek. Het geheel is naar verwachting in maart klaar. FOTO MANS DE JONG Dit artikel verscheen afgelopen week op www.internetbode.nl en Nu.nl. Weekblad De Bode werkt samen met de landelijke nieuwssite. Op www.nu.nl/roosendaal-halderberge-rucphen en via de app van Nu.nl kunt u het laatste nieuws volgen uit de gemeenten Rucphen, Roosendaal en Halderberge. PaGiNa 5
Fleur Kouwenberg wint Voorleeswedstrijd Rucphen
In de stoel met beker Fleur Kouwenberg.
RUCPHEN - Fleur Kouwenberg van basisschool Sint Martinus uit Schijf heeft de voorleeswedstrijd gewonnen. Deze wedstrijd die georganiseerd werd door bibliotheek VANnU vestiging Zundert- Rucphen, vond plaats in gemeenschapshuis De Hoge Dries te Schijf. Het betrof hier een voorronde van De Nationale Voorleeswedstrijd. De winnaar zal binnenkort de gemeente Rucphen ver-
SV Sprundel Uitslagen MOC’17 4-Sprundel 3 1-4 Zundert VR1-Sprundel VR1 0-7 Seolto E1-Sprundel E1 5-2
Jeugdtoto week 4 De winnaars van de Peter de Koning Makelaars/Verzekeringen jeugdtoto van zondag 31 januari met 5 goede uitslagen waren: Jan Gommers; Jack Verlaar; Rob v.d. Broek. De prijs is vanaf donderdag 4 februari af te halen in de kantine op ons
tegenwoordigen in de halve provinciale finale. En wellicht wordt Fleur wel De Nationale Voorleeskampioen 2016! De 7 kandidaten werden, aangemoedigd door veel supporters waaronder ook opa’s en oma’s. Na een hartelijk welkom door Riet Hereijgers werden de deelnemers om de beurt door “Pauline van Loon” naar voren gehaald en kort aan het publiek voorgesteld. Vervolgens las iedere kandidaat een fragment voor uit een zelf gekozen boek.
sportpark. Joker- en rikconcours Vrijdag 29 januari was de 4e ronde van de jaarlijkse 6 ronden van ons gezellig rik- en jokerconcours De prijzen zijn als volgt verdeeld: Rikken: 1. Denie de Jong 144 punten; 2. Dina Oomen 130 punten; 3. Willy v.d. Broek 127 punten. Damesprijs: Dina Oomen. Prijs voor de minste punten zonder tegenpunten: Theo v.d. Broek. Algemeen
De kandidaten die voorgelezen hebben waren voor basisschool Het Palet Amber Schuch, Arja Peeters- De olijke tweeling maakt het bont, basisschool Mariadonk Maud Mol, Erin Hunter- Middernacht, Sint Martinusschool uit Rucphen Anouck van Beeck, Marjon Hoffman - Helemaal Floor, Sint Martinusschool Schijf, Fleur Kouwenberg, Jacques Vriens - Baron 1898, basisschool Vinkenbos Jasper van Dijk, Tosca Menten - Juffrouw Pots, basisschool Maria Goretti Daan Engelen, Andy Griffiths - De waanzinnige boomhut van 26 verdiepingen, basisschool Willibrordus, Isa Konings, Frank van Pamelen - Uitnodiging: Knalfeest. De jury bestaande uit Paula Sanderink, Corrie van Broekhoven en Jeanne van Bergen heeft vooral gelet op zaken als uitspraak, verstaanbaarheid en tempo. Ook het contact van de voorlezer met het publiek was belangrijk. Terwijl “Pauline van Loon” het publiek vermaakte, trok de jury zich terug. Na een spannend kwartiertje, werd het de winnaar door juryvoorzitter Jeanne van Bergen bekend gemaakt. Fleur las een fragment voor uit het boek Baron 1898 geschreven door Jacques Vriens. De jury vond dat Fleur rustig voorlas, prettig om naar te luisteren en ze wist de zaal goed te boeien. Fleur zal één van de deelnemers zijn aan de halve provinciale finale die op 19 maart 2016 gehouden zal worden in Cultureel Centrum Jan van Besouw te Goirle.
Winkelcentrum 11 - Etten-Leur 076-5012941 www.juweliermekes.nl
klassement na 4 ronden: 1. Adrie De Hoon 434 punten; 2. Frans Antonissen 420 punten. Jokeren: 1. Marlie Verstijlen 45 punten; 2. Correke Jaspers 60 punten; 3. Frida de Kok 84 punten. Algemeen klassement na 4 ronden: 1. Marlie Verstijlen 294 punten; 2. Coba v.d. Broek 358 punten. Uiteraard bent u vrijdag 5 februari ook weer van harte welkom in onze kantine om weer mee te dingen naar de mooie prijzen.
Weidevogelbescherming: nuttig en leuk om te doen! RUCPHEN - Steeds meer boeren willen weidevogels meer kans geven om te nestelen en hun jongen groot te brengen. Daarbij is uw hulp als vrijwilliger onmisbaar! In onze omgeving zijn het vooral de kievit en scholekster die in het voorjaar op akkers en weilanden hun eieren leggen en uitbroeden. Vrijwilligers zoeken vanaf begin maart één à twee keer per week de nesten op en markeren ze. Als het legsel compleet is wordt het nest in een mandje gelegd. Zo kunnen de boeren en loonwerkers tijdens de bewerking van de akkers de nesten ontzien of verleggen. Als de jongen uitgekomen zijn, is het belangrijk dat er voldoende dekking en voedsel is. Ook hier is de samenwerking tussen boeren en vrijwilligers van groot belang. Met ondersteuning van een medewerker van het Brabants Landschap probeert de Agrarische Natuurvereniging tussen Baronie en Markiezaat (ANV) samen met zoveel mogelijk boeren en in nauwe samenwerking met de Natuurwerkgroep Gemeente Rucphen in ‘Het jaar van de kievit’ voldoende nieuwe vrijwilligers te werven om aan de toenemende vraag te kunnen
- ADVERTORIAL -
KORT BEDRIJVIG
Rabobank Clubkas Campagne:
75.000 euro voor verenigingen in De Zuidelijke Baronie
De werkgroep uit de ledenraad van de Rabobank, die meedenkt over de Clubkas Campagne v.l.n.r. Bart Poppelaars, Willem Koekkoek, Karin Bakker-Smeijers, Piet van Riel en Cees Thielen (Frans Laurijssen ontbreekt op de foto).
ZUNDERT - Verenigingen en stichtingen zijn belangrijke bouwstenen voor de leefbaarheid in lokale gemeenschappen. De Rabobank voelt zich onderdeel van deze gemeenschappen en wil bijdragen door te participeren, verbinden en stimuleren. “Daarom ondersteunen wij het lokale verenigingsleven, vrijwilligerswerk, sport, cultuur” zegt directievoorzitter Walter van Dinther van Rabobank De Zuidelijke Baronie. “Het past bij ons van oudsher, als coöperatie.” Naast donaties en sponsoringactiviteiten die de Rabobank al doet, is besloten een nieuwe actie te starten in 2016: de Rabobank Clubkas Campagne. “Circa 1200 verenigingen en stichtingen zijn klant van onze bank en ongeveer 700 voldoen aan de criteria voor deelname.” De ledenraad van de bank heeft besloten dit jaar 75.000 euro, een deel van het coöperatief dividend, beschikbaar te stellen aan verenigingen in de Rabobank Clubkas Campagne. Via de website www.rabobank.nl/dzb of rabo.nl/dzb/rcc2016 zijn informatie en voorwaarden te vinden. Kort samengevat moeten verenigingen en stichtingen die graag een deel van de Rabobank Clubkas Campagne pot willen hebben, eerst kijken of zij voldoen aan de criteria. Een vereniging moet uiteraard bij deze bank klant zijn, en zich inzetten voor de lokale gemeenschap. Fundraising of zakelijke verenigingen vallen bijvoorbeeld buiten de boot, net als grote gesponsorde activiteiten. Tot 1 maart kan men zich aanmelden via de site. Op dinsdagavond 16 februari wordt in het kantoor in Baarle-Nassau een extra informatiebijeenkomst voor (potentiële) deelnemers gehouden van 19.00 tot 20.00 uur. “Verenigingen worden uitgenodigd om zich actief te profileren naar de rest van de gemeenschap. Hun eigen trots uitstralen, laten zien wat ze doen. Zij zorgen voor een vitale én leefbare lokale gemeenschap!” Stemmen In april (6 t/m18 april) kan er dan gestemd worden door alle leden van de Rabobank. Ieder lid mag vijf stemmen uitbrengen; op één vereniging mag men maximaal twee stemmen uitbrengen. Aan het eind van de stemronde wordt het geld verdeeld op basis van het aantal stemmen dat een vereniging of stichting heeft gekregen. Alle leden krijgen een brief met een persoonlijke stemcode; er kan uitsluitend digitaal gestemd worden. Kennisworkshops De Rabobank Clubkas Campagne is elders in Nederland bedacht door een Rabobank en landelijk verder overgenomen. “Wij hebben dit concept snel omarmd, omdat in dit werkgebied, in kleine lokale gemeenschappen de impact voor verenigingen enorm is. Zij hebben ondersteuning nodig, niet alleen met geld. Vorig jaar hebben we ook kennisworkshops georganiseerd. Verenigingen en stichtingsbesturen konden er informatie krijgen en ervaringen uitwisselen: samen kijken naar oplossingen voor vraagstukken, waar ze allemaal mee te maken hebben. Het was een groot succes dat volgend jaar zeker vervolg krijgt” aldus Walter van Dinther. Winnaars De Actie Wereldidee die de Rabobank al jaren heeft blijft bestaan; dat moet gezien worden als een doorlopende vorm van ondersteuning. En ook andere sponsoring en donaties van de Rabobank blijven gehandhaafd. “Dit is een verbetering, een vernieuwing, extra naast de dingen die we al doen. Wij hebben aan de leden gevraagd waar behoefte aan was, waar we konden uitbouwen. Een werkgroep vanuit de ledenraad geeft mee inhoud en vorm aan deze actie: zij bewaken dat we een stabiele partner zijn en blijven voor verenigingen en stichtingen. Maar zorgen er ook voor dat we als bank de ondersteuning af blijven stemmen op de tijd van nu én straks. Het is de eerste keer dat wij de Rabobank Clubkas Campagne doen. We bekijken het effect, stippelen daarop ons beleid uit. Wij investeren hiermee in verenigingen en stichtingen. Grijp je kans als vereniging of stichting: het is een wedstrijd met alleen maar winnaars!”
Radioprogramma De Senioren-Express
De kievit.
voldoen. Ben u geïnteresseerd om in het voorjaar 1 à 2 keer per week het veld in te gaan om dit prachtige werk te doen, meldt u dan aan. Ook belangstellende boeren zijn welkom! U wordt dan uitgenodigd voor de startavond waar boeren en vrijwilligers in-
formatie krijgen over de uitvoering en worden de koppels gevormd die dit jaar gaan samenwerken. Aanmelden of vragen: liefst per mail: weidevogels@anv-baronie-markiezaat.nl. Per post kan ook: ANV Oosteindseweg 37, 4714 SC Sprundel. PAGINA 6
RUCPHEN - Donderdag 4 februari verzorgt de Senioren-Express van 9.00 tot 11.00 uur een radioprogramma op radio Rucphen FM 106.4 voor en door senioren met muziek, agenda en informatie seniorenwerk gemeente Rucphen en regio. Dialectenquiz i.s.m. het Erfgoed-Brabant. deze keer wordt het verhaal verteld door Johan Biemans uit Bergeijk.
Herkent u het genoemde dialectwoord, insturen per e-mail naar info@erfgoedbrabant.nl per post. Erfgoed-Brabant, postbus 1325 5200 BJ ‘s-Hertogenbosch onder vermelding van “bij wijze van” quiz nr. 5. U
kunt de oplossing ook tijdens de uitzending naar de studio bellen, tel. 342480. De winnaar van quiz nr. 3 is mevr. Corry Heeren uit Etten-Leur met de oplossing “zwerrij”, wat ontsteking, of zweer betekent. Tijdens deze uitzending zijn Marie Augustijn “Mantelzorg” en Joke Voermans “Zorg-Boulevard Kellebeek-College” live in de studio. Tevens is er gelegenheid voor het indienen van een felicitatie of muzikale groet, tel. 342480. Verenigingen en Instellingen kunnen hun agenda en Informatie betreffende seniorenwerk opgeven bij: J. Mangnus, tel. 388041 e-mail: j.mangnus8@kpnplanet.nl. Bezoek ook onze website: www. radiorucphen.nl
lief en leed
Familieberichten
DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk danken voor de belangstelling, de vele kaarten en andere blijken van medeleven, die wij mochten ontvangen na het overlijden van
Weekenddiensten
Alleen voor spoed bel voor levensbedreigende situaties 112. Huisarts Huisartsenpost Etten-Leur, tel. 076 - 50 40 444, Bredaseweg 171. Neem uw identiteitsbewijs en uw medicijnen mee. Apotheek Buiten de openingstijden van Apotheek Rucphen, Sprundel en Sint Willibrord wordt waargenomen door : Dienstapotheek Etten-Leur, Bredaseweg 173, 4872 LA Etten-Leur, Tel: 076 502 56 50. Dienstapotheek Breda bij Amphia Ziekenhuis, Molengracht 21, Breda, tel. 076 5953099. Poliklinische Apotheek Roosendaal bij Franciscus Ziekenhuis, Boerhaavelaan 25, Roosendaal, tel. 0165 591400. Tandarts Het antwoordapparaat van de eigen tandarts meldt wie de waarneming verzorgt. Wijkzuster Telelefoon 0165 - 54 66 13 Dierenarts Dierenartsengroep voor gezelschapsdieren tel. 076 501 2928/501 6915. Voor landbouwhuisdieren en paarden tel. 076 501 3645/596 1333. Dierenhospitaal Visdonk, Visdonkseweg 2a, Roosendaal, tel. 0165 583 750.
Ries Wijnings Speciale dank willen wij uitspreken aan dokter van Wouw en de medewerkers van “Zorgpaviljoen Jacqueline” voor de goede zorgen die zij Ries hebben gegeven. Familie Wijnings St. Willebrord, februari 2016
Thuiszorg Ons Thuis Voor al uw zorgvragen professioneel & kwaliteit. Direct inzetbaar. Tel: 06-13918168 of 06-13918940
7KXLV]RUJ
Persoonlijke zorg bij het laatste afscheid...
Tel.: 0165-36 45 66
Surplus Zorg thuiszorg Passende zorg en ondersteuning altijd dichtbij. Klantenservice: 0168 33 18 26 en klantenservice@surplusgroep.nl
Dag en nacht bereikbaar margaret@verbraak-uitvaart.nl www.verbraak-uitvaart.nl Bergsebaan 104 • 4709 AR Nispen
Openingstijden
Gemeente Rucphen Binnentuin 1 4715 RW Ruchpen Tel: 0165 – 349 500 Maandag t/m Vrijdag 08.00 – 12.00 uur
J&& d& W&&&&& &&&&&&&&&&&&&&&&&&
EEN UNIEK LEVEN VERDIENT EEN UNIEK AFSCHEID. Afscheidshuis Rijsbergen: Afscheidshuis Rucphen: Kantooradres: Website:
Sint Bavostraat 18 Schijfse Vaartkant 1B Sint Bavostraat 18 | 4891 CJ Rijsbergen | T: 076 - 5963698 www.jackmathijssen.nl
MAN 63 jaar, eenzaam, heeft veel meegemaakt, zoekt
vriendin of vriend Die ook in het verleden veel mee heeft gemaakt. Buitenl vrouw geen bezwaar. Br o nr 378 van dit blad
www.internetbode.nl voor het (gratis) aanleveren van al uw nieuws
Anna van70 Berchemlaan 36, 4872 XE Etten-Leur Markt Etten-Leur www.jandewit-zn.nl www.jandewit-zn.nl
GRATIS JURIDISCH ADVIES
(nabij Lievensberg Ziekenhuis)
Karin Drexeler Osteopathie
Huilbaby?
F e b r u a r i = S c h i l d e r i j e n Sa l e - 2 5 % gezellig even naar de evenaar en laat u verrassen door ons unieke assortiment
• De hele maand februari 25% korTing op alle schilderijen,
INLOOPSPREEKUUR: Iedere dinsdag 17.00 tot 19.00 uur Pasteurlaan 1 Bergen op Zoom Of maaK tELEfONISch EEN afSPRaaK: 0164-266600 Lensink & Partners en Vitak werken samen onder de naam Prisma advocaten
076-5015807
Dus ook op niEuwE koLLEkTiE • kompleet vernieuwde scentchips afdeling met XXL Display scentchips, scentpearls, scentcrush, scentcandles. • nieuwe kollektie lampen 100 x 100 bijv. van
s129,- nu s99,-
• nieuwe kollektie (kook)boeken • Meer dan 250 schilderijen
Februari geopend van dinsdag t/m zaterdag www.evenaar.com Bredaseweg 287 • Etten-Leur • Tel.: 076 5031660
Centrum voor volledige gebitsprothese en implantologie MKZ gecertificeerd
Wat kan ik doen bij een Huilbaby?
Uw baby’tje huilt omdat het pijn heeft of overprikkeld is. Wanneer een kindje overprikkeld is, wordt het moe en kan het niet goed in slaap komen. Je kindje is dan ook moeilijker te troosten. Door het slaapgebrek blijft het moe. Accent in mijn onderzoek is waar in het lichaam van het kind bewegingsverlies is. Ook let ik op asymmetrie van bewegingen of van reflexen. Op deze manier spoor ik de oorzaak van de klachten op. Met zeer zachte technieken corrigeer ik de gevonden bewegingsverliezen. Soms geef ik ook adviezen voor de thuissituatie. Oudenbosch | 06 53482614 | www.osteopathiekarindrexeler.nl
Dre Wit (‘t) goed reparaties witgoed producten Etten-Leur Voorrijkosten in Etten-Leur € 15.00 buiten Etten-Leur € 20.00
Tel.: 06-50905037
Voor in- en verkoop gebruikte meubelen. J.J. de Bom de meubelvriend marijke meustraat 32, Breda 076-5141601
• Ons team bestaat uit een tandarts, tandarts-implantoloog, mondhygiëniste en tandprotheticus. • Voor een nieuwe gebitsprothese, implantaatprothese, kroon- en brugwerk en aanpassingen. • Vergoedingen door alle verzekeringen. • Behandeling volgens telefonische afspraak. • Alle producten die in onze praktijk gebruikt worden zijn van Nederlands fabricaat.
ma T/m VrIJ open Van 12-18 uur
Zit jij met Valentijnsdag alleen? Aan jou de keuze! Gun jezelf een fijne partner en investeer in jezelf: Bel:
0165-388816 Lia van der Wel (Bergen op Zoom e.o.)
www.mens-en-relatie.nl Vraag ook naar de Valentijnsproeverij
Erkend BVSK en Geschillencommissie/Hoogste slagingspercentage.
PAGinA 7
Venneveld 20 (Majoppeveld-Noord) 4705 RR Roosendaal
0165 527490 voor reparatie in het weekend: 06 54324222 Onze praktijk is geopend voor nieuwe patiënten! Open van ma. t/m do. van 7.00 tot 16.30 uur en vrijdag van 7.00 tot 13.00 uur.
Valentijn BEKIJK DE FOLDER OP ACTION.NL/VALENTIJNSDAG
WEEKACTIE! WEEKACTIE! WEEKACTIE! Biggetjes, Apekoppen, Bere Mix 500 gram of Jungle Mix 275 gram
TORINO SFEERHAARD elektrische kachel met open haard effect 2 warmtestanden ca. 56x39x25 cm
KASSAKOOPJE
VALENTIJN WENSKAART XL diverse varianten 18.5x26.5 cm
0
1
59
69
LAMPEN STANDAARD
lampenkap rond diverse prints 20x13 cm
BEKIJK DE VIDEO OP ACTION.NL
3995
1.69
6
95
FILAMENT GLOEILAMP LSC E27, 40 Watt
60 ml 0 ml
PROLECTRIX HANDSTOFZUIGER
Despicable Me of Star Wars maten 98-128
MASKER MET VEREN diverse kleuren
1.49
2.39
2-in-1 stofzuiger/kruimeldief geschikt voor alle vloertypes licht en wendbaar makkelijk leeg te maken geen zak nodig
CARNAVALSTIP
395
595
BIRDY MEZENBOLLEN
BOWLING- OF DAMESTAS
720 gram
8-PAK
075
bowlingtas: met 2 voorvakken verstelbare nylon schouderband diverse kleuren damestas: 80% polyurethane/20% polyester met 2 ritsen diverse kleuren
COZZI KINDER ONDERGOED
kinder, dames en heren diverse varianten maten 19-46
boxershort of hipster diverse varianten 95% katoen/5% elastaan maten 98-152
groot aanbod speelfilms met veel romantische titels
Valentijn
2-PAK
239
wit of kleur vloeibaar 16 wasbeurten 1040 ml
BEKIJK DE VIDEO OP ACTION.NL
1995
T ACEXT TI IE E! L
uni of bloemprint polyester 220x240 cm
4
DVD TOP TITELS
DASH WASMIDDEL
BEDSPREI MET BORDUURSEL
99
495 295
UITZOEKEN SOKKEN
T ACEXT TI IE E! L
diverse kleuren met print ronde hals, lange mouwen 65% polyester/35% katoen 240 gram maten S-XXL
5.95
Sur prijs! 795
KINDER ONESIE
0
750 GRAM
heren sweater navy of grijs french terry maten M-XXL
of Maroussia 10
4.95
99
DAMES SWEATER
A-MERK DAMES GEURE N Mexx 30 ml, Puma
wit of whitewash fitting E27, rond 28 cm 34 cm
CELEBRATIONS CHOCOLADE
12
95
199 MOLTON HOESLAKEN
60% polyester/40% katoen 90x200 cm 90x220 cm 140x200 cm 180x200 cm 180x220 cm
3.49 3.99 4.99 5.49
NIEUWE KWALITEIT
2
99
Aanbiedingen geldig van woensdag 3 februari t/m dinsdag 9 februari 2016
Kijk voor al onze aanbiedingen op www.action.nl Q&A Research & Consultancy
De Telegraaf
Zet- en drukfouten voorbehouden.
KATJA UITDEELZAKKEN
s es j p o o k e j : op ko k: e e w k wee
koopje Koopje
3 kogelbiefstukken Shoarma pakket; € 698 95 500 shoarmavlees voor € metgram gratis kruidenmet GRATIS
6
5 broodjes en bakje saus naar keuze
2e pakket 1/2 prijs Haas op stok SpecIAl SpeCIAL
(Varkenshaasmedaillon met ontbijtspek Zwiebel Crumble Krokant pakketje van gevuld met zongedroogde tomaatjes)
25 2 225
schnitzel, gevuld met zachte frisse uien compôte. 100minuten. gram voor Bakken in de koekenpan 10-12 100 gram € MAALTIjD VAN De Week
€
SpecIAAl AAnBevolen
500 gram Italiaanse Gebraden gehaktballen
gehaktschotel met saus
5
25 € 099
voor per stuk €
cARnAvAlSAAnBIedInG SpeCIAAL AANbeVoLeN
4 Megaburgers
75 6 95 voor € 6
1 kilo Gekruid gehakt met GRATIS bakje uiensaus vleeSwARenAAnBIedInG
Rauwe ham + Boterhamworst Aspergesoep
€
100 gram Soep VAN De Week 100 gram
325 Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 6 februari 25 1 liter € 3 Daarna de hele week GeSloten
Veldsink Lodewijks - van Ginneken St. Janstraat 12 a | 4714 EG SprundEl T (0165) 38 80 26 | E cdronde@veldsink.nl | I www.veldsink.nl
€
Volg ons ook op Facebook: Keurslagerij Monden
keurslager keurslager
AD MoNDeN MoNDeN ST. JANSTRAAT 38 SPRUNDEL ST. JANSTRAAT 38 SPRUNDEL TELEFOON0165 0165- -382 382330 330 TELEFOON
Vanaf nu weer 24 uur per dag brood verkrijgbaar in onze nieuwe broodautomaat!! Deze week automaat aanbieding:
GRATIS WAARDEBEPALING Verhuisplannen? Het is nu de tijd, de woningmarkt leeft weer op. Profiteer nu van een gratis waardebepaling van uw woning. Maak dus snel een afspraak! Dorpsstraat 80 St. Willebrord 0165 - 38 32 51
www.bkmakelaars.nl
5 rozijnen bollen €1.75
Mon Plaisir 100 Etten-Leur Tel. 076 - 5022399
Citroen Berlingo 1.6 HDI 500 Comf. Ec Citroen C-Zero 4-persoons Airco Citroen C1 1.0-12V Ambiance Citroen C1 1.0-12V Ambiance Citroen C3 1.1i First Airco Citroen C3 1.2 PureT Collection Citroen C3 1.2 PureT Collection Citroen C3 1.4 Dynamique Citroen C3 1.4i Différence Citroen C3 1.6 e-HDi Dynamique Citroen C3 1.6 e-HDi Selection Navig. Citroen C3 Picasso 1.4 VTi Aura Citroen C4 1.4-16V Image Citroen C4 1.6 VTi Tendance Citroen C4 1.6 VTi Tendance Automaat Citroen C4 Cactus 1.2 e-VTi Shine Citroen C4 Picasso 1.6 THP Business Citroen C4 Picasso 1.8-16V Amb. Citroen C4 Picasso 1.8-16V Prestige Citroen C4 Picasso 2.0-16V Amb.5p. Citroen C4 Picasso 2.0-16V Exclus. 5p. Citroen C5 1.8-16V Différence2 Citroen C5 Tourer 2.0 16V L. Business Citroen C5 Tourer 3.0 V6 Exclusive Citroen DS3 1.2 VTi Chic Citroen DS3 1.2 VTi Chic Navig. Citroen DS3 1.2 VTi So Chic Citroen DS3 1.2 VTi So Chic Navig. Citroen DS3 1.6 BlueHDi Busin.Navig. Citroen Jumpy 10 1.6 HDI L1 H1 Airco Citroen Jumpy 10 1.6 HDI L1 H1 Airco Citroen Jumpy 12 2.0 HDI L2H1 125 pk Citroen Xsara Picasso 2.0i-16V Différence2 Hyundai Coupé 2.0i CVVT Dynamic Hyundai i10 1.1 Active Cool Hyundai i10 1.1 Active Cool Hyundai i10 1.1 Dynamic Cool Autom. Hyundai i10 1.1 i-Drive Cool Hyundai i20 1.2 HP i-Motion Hyundai i30 CW 2.0i Style Hyundai i40 Wagon 1.6 GDI B. i-Vision Hyundai ix20 1.4i i-Motion Hyundai ix20 Vision met navigatie en cruise control Hyundai ix35 1.6i GDI Style Hyundai Matrix 1.6i Active Cool Hyundai Tucson 2.0i Style
2013 2012 2011 2011 2010 2014 2014 2011 2004 2011 2012 2010 2007 2011 2011 2015 2013 2008 2007 2008 2008 2004 2008 2008 2012 2013 2013 2012 2014 2012 2012 2013 2003 2007 2010 2008 2010 2011 2015 2009 2011 2012 2014 2011 2007 2008
34348 14252 37865 20970 41868 33351 24988 70569 115955 106181 71451 68325 73689 89710 43695 3200 54943 77383 89158 104211 93960 185348 97257 114803 87175 40930 34980 70610 21345 53682 51566 76146 180192 127895 64412 27067 44426 44778 9880 98317 92332 36960 15758 99086 110493 91900
€ 8.490 € 11.990 € 6.290 € 6.490 € 7.290 € 12.890 € 12.690 € 9.690 € 3.990 € 7.890 € 10.990 € 9.990 € 7.490 € 12.490 € 15.290 € 18.990 € 20.990 € 10.290 € 8.690 € 10.890 € 9.990 € 3.690 € 9.990 € 10.990 € 11.990 € 14.290 € 13.990 € 13.690 € 15.690 € 9.890 € 9.890 € 11.690 € 2.990 € 8.990 € 5.490 € 5.290 € 8.990 € 5.990 € 14.990 € 9.990 € 15.490 € 13.790 € 17.990 € 15.690 € 4.790 € 8.690
Alle nieuwe auto’s bij ons in de showroom van zowel Citroën als Hyundai. Op al onze gebruikte auto’s 6 tot 12 maanden garantie of nog resterende fabrieks garantie. Diverse financierings vormen mogelijk, waaronder ook uitstel van betaling.
www.autobedrijfossenblok.nl
Het juiste adres voor onderhoud
Van vrijdag 5 februari t/m donderdag 11 februari:
Worstenbroodjes 5 stuks € 5.00
Van vrijdag 5 februari t/m donderdag 11 februari:
Tarwe Bolletjes 5 stuks € 0.99
Iedere Vrijdag brood dag!
Wit, Tarwe en Volkoren Brood € 1.99 Bezoek ook onze website: www.bakkerijvanoers.nl Aanbiedingen alleen geldig in onze winkel!
tel. 0165-383119 St. Janstraat 75 Sprundel
3 koloms
Jac Ossenblok b.v.
Meer dan een half miljoen Bodes elke week!
Audi A6 2.7 tdi dAihAtsu ChArAde 1.3 dAewoo tACumA 1.8 FiAt ideA 1.4 Ford Probe 2.5 V6 hondA Prelude 2.0 Autom hyundAi CouPé 1.6 hyundAi Getz 1.3 KiA rio stAtion 1.3 merCedes 180 Combi Autom mitsubishi sPACestAr 1.9 dsl nissAn miCrA nissAn miCrA 1.2 VisA oPel meriVA 1.6 Autom oPel zAFirA 1.8 PeuGeot 206 CC 1.6 CAbrio PeuGeot 307 sw PeuGeot 407 sw 2.0 renAult sCeniC lPG renAult twinGo seAt leon 1.8 turbo sPort smArt Pulse smArt Pulse suzuKi Alto 1.1
2008 1998 2001 2004 1997 1998 2002 2005 2001 2000 2003 2003 2004 2003 1999 2005 2003 2005 2003 1999 2001 2001 2001 2004
320000 189000 195000 204000 191000 219000 154000 215000 206000 220000 220000 95000 235000 125000 247000 116000 217000 198000 208000 181000 280000 164000 123000 103000
€ 13.495,€ 895,€ 1.450,€ 2.250,€ 1.850,€ 1.750,€ 2.450,€ 2.250,€ 995,€ 2.750,€ 2.250,€ 3.199,€ 2.750,€ 3.250,€ 1.395,€ 4.250,€ 2.750,€ 3.950,€ 2.750,€ 1.250,€ 2.650.€ 1.650,€ 1.950,€ 2.450,-
www.autobedrijfvandenbroek.nl
Kerriesoep of Noorse garnalencocktail **** Beenhammetje met honing-mosterd saus of Jonge kabeljauw met stamppotje van prei en kappertjesboter **** Vanille bavarois met advocaat en half opgeslagen slagroom of Coupe chocolate (chocolade en vanille ijs met chocolade-saus en slagroom)
Voortreffelijk genieten in bourgondische sferen! lunch - diner terras - speeltuin bruiloften - feesten partijen - vergaderingen en nog veel meer...
eetcafé • zaal
woensda & donderdgag 75 €
24.
Keuzemenu februari Carpaccio wrap of Salade met gerookte zalm en geitenkaas of Scampi’s op spaanse wijze
Rucphenseweg 30, 4882 KC Zundert, Tel. 076-5977979, www.demoersebossen.nl
Binnen en buiten spelen in een landelijke omgeving met boerderijdieren. Ook voor kinder- en familiefeestjes.
Openingstijden: wo-vr-za-zo van 10.00 tot 19.00 u
0165 342478
gehele Wij zijn de eopend! eek g carnavalsw zondag navals Behalve cagérén peuterochtenden) (deze week
Scherpenbergsebaan 55 Rucphen www.denscherpenberg.nl
Soepje naar keuze Runderentrecote v/d grill met een bearnaisesaus of Pikant gestoofde tarbot of Varkenshaasje met stroganoffsaus Coupe caramel met drie soorten ijs en caramelsaus of Koffie of Thee p.p met likeur € 2.- extra
29.75
Julianastraat 1 | 4715 AT Rucphen | (0165) 34 22 11
www.wapenvannassau.nl
www.internetbode.nl voor het (gratis) aanleveren van al uw nieuws
Kinderverjaardag is Bowlingparty Op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag v.a. 15.00 uur Leeftijd tussen 6 en 13 jaar. Min. 6 pers. Een uur bowlen, 2 cons., frietje met frikandel/ kroket met ketchup en mayonaise, kinderijsje, kinderfilm en kinderdisco. TOTAAL SPOTPRIJS
Resto Buffalo
“GRATIS BOWLEN” bij STEENGRILL OF GOURMET een uur GRATIS BOWLEN
✁
Maandmenu februari € 19,50
Atoomweg 2 • Roosendaal • 0165 - 55 33 43
* min. 4 volwassenen
Tegen inlevering van deze advertentie
€ 8,- p.p.
Graag reserveren.
Bel: 0165-536360 Na 12.00 uur
Bowling-Resto Buffalo Damstraat 52a te Roosendaal www.bowlingroosendaal.nl
Geslaagd orgelconcert in volle Martinuskerk
KORT BEDRIJVIG Spaar voetbalplaatjes van je favoriete speler
PLUS Mannien trapt af met nieuwe Eredivisie-actie RUCPHEN - Vanaf 31 januari staat PLUS Mannien helemaal in het teken van de Eredivisie. Vanaf die dag kunnen klanten weer sparen voor voetbalplaatjes. Maar dat is nog niet alles. In elk pakketje plaatjes zit namelijk ook een succesrecept van de moeder van een Eredivisie-voetballer. Want welk kind wil er nu niet smullen van het favoriete gerecht van Dirk Kuijt, Anwar El Ghazi of Luuk de Jong? Met deze nieuwe actie geeft PLUS Mannien ouders handvatten om hun (jonge) kinderen nog beter en gezonder te laten eten. Onder het motto ‘goed voorbeeld doet goed volgen’ delen de idolen uit de Eredivisie hun favoriete gerechten uit hun jeugd. Zelf zijn ze immers ook niet zover gekomen met alleen kip, patat en appelmoes: zij kregen van moederlief voldoende groente en fruit voorgeschoteld. Bij elke 10 euro die een klant in de actieperiode bij PLUS Mannien besteedt én bij aankoop van special actieproducten, ontvangt men een pakketje met drie voetbalplaatjes. In totaal kunnen bezoekers van PLUS Mannien 216 voetbalplaatjes sparen, van elke Eredivisieclub elf spelers en het clublogo. Tijdens de campagne introduceert PLUS een speciaal Eredivisie-kampioensbord - een lookalike van de bekende Eredivisie-kampioensschaal. Wie het kampioensbord wil scoren, moet snel zijn: het is in beperkte oplage én in een beperkte periode verkrijgbaar van zondag 14 februari t/m woensdag 17 februari.
Een bijna volle kerk voor het orgelconcert door de eigen organisten van de Martinusparochie.
RUCPHEN - Zondagmiddag 31 januari genoot een bijna volle Martinuskerk in Rucphen van een uitstekend orgelconcert. Naast enkele orgelsolo’s door de eigen organisten van de Martinusparochie waren er meerdere optredens van andere instrumenten samen met het orgel. Hierbij waren verrassende combinaties te horen, zo begeleidde het orgel de blokfluit, de accordeon, de
saxofoon en trompetten. Het eigen Ceciliakoor verzorgde ook een onderdeel van het concert, dat werd afgesloten met blues gezongen door Anneke de Bruijn, die daarbij begeleid werd op het orgel door haar man. Ongeveer 200 personen genoten van een zeer afwisselend en soms hoogstaand orgelmuziekprogramma. De reacties waren dan ook erg positief, waarbij vaak de wens werd uitgesproken om in de toekomst dergelijke concerten te organiseren. Het parochiebestuur is van zins om hier gehoor aan te geven.
Activiteiten dorpshuizen Gemeente Rucphen DORPSHUIS DE TRAPKES I.v.m. Carnaval zijn we maandag 8 en dinsdag 9 februari gesloten. Dinsdag 9 februari: 14.00-17.00u Kindermiddag sportzaal Woensdag 10 februari: 09.45-12.00u Combinatiespel Hertog Jan; 10.00-11.30u Koffietijd; 13.00-16.30u Ouderensoos; 13.15-16.15u KBO Tabletcursus; 19.0020.00u Gym Cursuswerk sportzaal; 19.0022.00u Kookles groep 3; 19.30-22.00u Kunstproject MFA; 19.30-22.30u St. Jansfeesten vergadering; 20.00-21.00u Damesgym sportzaal; 21.00-22.00u Badmintonclub WdeB sportzaal Donderdag 11 februari: 10.00-12.00u Biljarten Hertog Jan; 10.00-11.30u Koffietijd; 13.00-16.30u Ouderensoos; 13.0016.30u Kaarten; 13.30-15.30u Handwerken; 19.30-20.30u Trimclub sportzaal; 19.30-22.00u Speulend Sprundel; 19.3022.00u Sprundel Vocaal; 19.30-22.30u
Wijkenbiljart Vrijdag 12 februari: 10.00-11.30u Koffietijd; 10.00-12.00u Biljarten Hertog Jan; 13.30-15.30u SKW Next Generation; 18.30-20.30u Archida sportzaal; 19.0022.00u Kookles groep 7; 19.00-21.30u Jeugdhonk 2e klassers V.O.; 19.30-21.00u SKW Open Mic Night GEMEENSCHAPSHUIS DE LANTEERN Zaterdag 6 februari: 13.30-16.00u kindercarnaval t/m 8 jaar; 19.00-22.00u jeugdcarnaval t/m 16 jaar Zondag 7 februari: 19.00-22.00u jeugdcarnaval t/m 16 jaar Maandag 8 februari: 08.30-10.00u SHL/Franciscus Ziekenhuis Prikdienst & Bloedafname; 13.00-16.30u Open Inloop; 13.00-16.30u WAO Groep “De Spin”; 13.00-16.00u kindercarnaval; 19.00-22.00u jeugdcarnaval; 19.30-21.30u bestuursvergadering gekleurdezanger; 19.30-21.30u ehbo.
Dinsdag 9 februari: 08.30-10.00u SHL/ Franciscus Ziekenhuis Prikdienst & Bloedafname; 13.00-16.30u Open Inloop; 13.0016.30u WAO Groep “De Spin”; 19.0022.00u jeugdcarnaval Woensdag 10 februari: 08.30-10.00u SHL/ Franciscus Ziekenhuis Prikdienst & Bloedafname. De hele dag gesloten. Donderdag 11 februari: 08.30-10.00u SHL/ Franciscus Ziekenhuis Prikdienst & Bloedafname; 09.00-10.00u Travers; 13.0016.30u Open Inloop; 13.00-16.30u WAO Groep “De Spin”; 13.00-14.30u volksdans; 18.30-21.30u Sempre Crescendo; 20.0022.00u colijn. Vrijdag 12 februari: 08.30-10.00u SHL/ Franciscus Ziekenhuis Prikdienst & Bloedafname; 10.30-11.30u RVP Spreekuur; 13.00-16.30u Open Inloop; 13.00-16.30u WAO Groep “De Spin”; 13.30-15.30u Koersbal oefenen; 18.00-20.00u Jan Evers; 18.30-21.00u majoretten
ADVOCATENKANTOOR MR. V.D. BORST Markt 21 te Etten-Leur
KOSTELOOS inLOOpSpREEKUUR Wekelijks voor particulier en bedrijf Maandag 19.00 - 20.00 uur www.advocaatvanderborst.nl
Rayonkampioenschappen handboogschieten
Twee keer brons schutters Nooit Volleerd
SV Eeuwig Schaak
Wedstrijd tegen Baronie was ware thriller weer kansloos degraderen. Toch had het weinig gescheeld of Eeuwig Schaak had ze een puntje afgesnoept.
RUCPHEN - Eeuwig Schaak heeft de wedstrijd tegen De Baronie B uit Breda in de Avondcompetitie met 1½2½ verloren. Niet zo heel verrassend, aangezien het viertal van De Baronie op papier een stuk sterker was dan het viertal van Eeuwig Schaak. Het B-team van De Baronie zit qua niveau precies tussen de 1e en 2e klasse van de Avondcompetitie in en pingpongt dan ook voortdurend tussen die twee klasses heen en weer: het ene seizoen promoveren ze, het seizoen daarop degraderen ze weer en dit seizoen zullen ze ongetwijfeld weer promoveren. Daar echt naar uitzien doen ze niet, want ze vrezen nu al dat ze volgend seizoen
Ben Seleski zag een stuk verloren gaan door een klassieke vork. Jan Rijkse en Kees van Hogeloon kwamen niet verder dan remise, ondanks verwoede pogingen van zowel hen als hun Bredase tegenstanders om er meer uit te peuteren. Daardoor moest Hans Otten winnen om nog een matchpunt in Rucphen te houden. Zijn tegenstander had de kwaliteit geofferd voor twee gevaarlijke verbonden vrijpionnen en leek de beste winstkansen te hebben, maar zowaar leek Hans er alsnog met de winst vandoor te gaan, toen hij met zijn toren zowel de dame als een ongedekte toren in de lijn achter de dame wist aan te vallen. De speler van De Baronie wist zich echter met een Houdini-achtige act te bevrijden, waardoor de partij toch nog remise werd. Een enkel partijfragment doet de partij geen eer aan; in het clubblad van Eeuwig Schaak zal de partij uitgebreid aan bod komen. Wie van thrillers houdt zal smullen van deze partij; Steven Spielberg heeft al geïnformeerd naar de rechten om de partij te verfilmen. E n na de film zal Joop van den Ende er over
een aantal jaar ongetwijfeld ook nog een musical van maken. Het Tata Steel toernooi in Wijk aan Zee, ook wel het “Wimbledon” van het schaken genoemd, is inmiddels ten einde. De Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen heeft het toernooi gewonnen met een punt voorsprong op de Amerikaan/Italiaan Fabiano Caruana en de Chinees Liren Ding. Binnenkort wordt in het Kandidatentoernooi bepaald wie Magnus Carlsen mag gaan uitdagen voor de wereldtitel. Onze landgenoot Anish Giri (momenteel de nummer 3 van de wereld!) doet daar ook aan mee, maar Fabiano Caruana liet in Wijk aan Zee zien dat hij daar als één van de favorieten geldt. Een mooi staaltje liet hij zien in zijn partij tegen Loek van Wely. Caruana (met wit) speelde in de afgebeelde diagramstelling 30.f5-f6+! Hij lijkt daarmee een pion weg te geven, maar Van Wely mag na 30...,g7xf6 31.e5xf6 niet terugslaan met de koning: 31...,Kxf6? 32.Tf1+,Kxg6 33.Tg1+,Kh7 (33...,Kf6? 34.Dg5#) 34.Lf5+,exf5 35.Dh2+,Th4 36.Dxh4#. Van Wely had dit gezien en speelde 31...,Ke7-d6. Caruana kreeg daar mee een prachtige vrijpion op de g-lijn, wat hem de winst opleverde. PAGINA 10
Schutters van Nooit Volleerd behalen bronzen medailles op de Rayonkampioenschappen.
SCHIJF - Afgelopen weekeinde namen meerdere schutters van handboogschutterij Nooit Volleerd uit Schijf deel aan de rayonkampioenschappen Indoor. Er werd goed gepresteerd door de Schijfse schutters. Uitblinkers waren Valeska de Rooij en Kaylin Kapitein. Ondanks de vele finaleplaatsen voor de Schijfse schutters wisten Valeska en Kaylin de bronzen medaille te bemachtigen. Aan de rayonkampioenschappen indoor nemen een geselecteerd aantal schutters uit Zuid-Holland, Zeeland en west Brabant in diverse klassen op meerdere locaties deel. De wedstrijden worden geschoten op een afstand van 18 meter op een 40 cm blazoen. Na een voorronde van 60 pijlen volgen de finaleronden voor de 16 beste schutters waarbij telkens tegen een directe tegenstander wordt geschoten.
Zondagmorgen vroeg vertrokken de Schijfse deelnemers naar diverse schutterijen in het Rayon. Arno Kapitein schoot in de 1e klasse 543 punten en Ron Verbraak in de 2e klasse 537 punten compound hun kampioenschap. Johan Nouws recurve 1e klasse 541 punten. André Gommers recurve 1e klasse 530 punten. Mark de Rooij recurve 3e klasse 490 punten. Peter Rommers 4e klasse 480 punten. Bernadette Denissen recurve 5e klasse 499 punten. Brigitte Nouws recurve 5e klasse 434 punten. Valeska de Rooij recurve 6e klasse 493 punten (brons). Dennis Gommers recurve 2e klasse junior 474 punten. Rogier Lauwen recurve 1e klasse cadetten 500 punten. Dennis Jaspers recurve 1e klasse cadetten 408 punten. Jeffrey de Rooij recurve 2e klasse cadetten 400 punten. Vincent Lauwen recurve 2e klasse cadetten 333 punten. Kaylin Kapitein 1e klasse cadetten compound (brons). Proficiat allemaal.
Wilt u uw huis verkopen?
Mercari koopt uw huis! MADE - Het verkopen van een huis brengt normaal gesproken veel onzekerheden met zich mee. Binnen welke periode verkoop ik mijn huis? Krijg ik geen dubbele maandlasten? En niet de onbelangrijkste: wat wordt de uiteindelijke verkoopprijs? Als u bijvoorbeeld op leeftijd bent of naar een ander huis wilt is het van groot belang dat u precies weet waar u aan toe bent. Wij nemen alle onzekerheid weg en zorgen ervoor dat bovengenoemde vragen overbodig zijn. Vooral in deze tijden zijn garantie en zekerheid erg belangrijk en wij kunnen u dit bieden. Hoe we dit doen? Heel simpel. Wij kopen direct uw woning! Zo heeft u 100% garantie en een zorg minder. Ook als uw woning al te koop staat!
Wij van Mercari Vastgoed hebben ruim 30 jaar ervaring in het opkopen van woningen. Meer dan 2500 woningeigenaren zijn u al voorgegaan. Een belangrijke visie bij ons is: afspraak is afspraak! Wij doen wat vele anderen beloven. Zo kopen wij bijvoorbeeld altijd zonder ontbindende voorwaarden waardoor wij 100% zekerheid kunnen waarborgen.
Bosschendijk 11 - 4731 DA Oudenbosch Tel.: (0165) 31 61 11 - E-mail: info@epjanverdaas.nl WHIRLPOOL WP 207 Weg met de onzekerheid en ga ontspannen verder!
Mercari Vastgoed Voorstraat 19 4921 SH Made T 0162-372211 info@mercari.nl www.mercari.nl
I 05 T/M 07 FEBRUAR
van € 599,- voor inclusief inbouwen
499
van € 399,- voor
349
WHIRLPOOL AWB 720 WIT
!
W EEK EN D
VOORDEEL
Inbouw-vaatwasser, 10 spoelprogramma’s, 5 temperaturen, Resttijdaanduiding, Energieklasse A +++, Geluidsniveau #db: 44
Condensdroger, 7 kg vulgewicht, Energieklasse: B
Delicatessebolletjes Mini-broodjes gevuld met stukjes fruit, rozijnen en noten.
9 STUKS
HP PAVILION Intel pentium (dual core) 4 GB werk geheugen 1 TB harde schijf 15.6 inch led scherm USB 3.0 / bluetooth / HDMI Windows 10
WEEKEND
0.99
Shoarma met paprika*
Merguez*
Spruiten van € 449,- voor
900 G
500 G
300 G
W E E K E ND
W E E K E ND
3.69
W E E K E ND
1.99
Stoofperen
Mineola
Bospeen 1.5 KG
1 KG
W E E K E ND
0.49
Ca. 700 g
W E E K E ND
1.
0.
99
99
Vanaf woensdag 03 februari
Culinaire soepen
Piccalilly
SAMSUNG UE40JU6770UXXN ZWART 101cm LED televisie, 40 inch, Curved Display, resolutie: 3.840x2.160 pixels, 4k resolutie Quad Core processor, Wi-Fi Direct
PER BOS
W E E K E ND
0.
19
399
van € 999,- voor inruil oude tv mogelijk
799
SAMSUNG UE43J5600AWXXN ZWART
Zachte kaasjes
109cm LED televisie, 43 inch, resolutie: 1.920x1.080 pixels, Full HD, Wi-Fi Direct, Energie efficiëntieklasse A+ 0.4 l
0.79 1.98/l
0.314 l
0.99 3.15/l
125 g
1.19 9.52/kg
Zet- en drukfouten zijn voorbehouden. *Uit de koeling
474
KIJK VOOR MEER AANBIEDINGEN OP WWW.ALDI.NL
van € 599 voor inruil oude tv € 125
HOGE KWALITEIT - LAGE PRIJS
Ook uw adres voor tablets en laptops.
www.aldi.nl
Wij Zijn Traverse groep zoekt voorlezers voor in Sprundel en Sint Willebrord
Tekort aan Vrijwilligers bij Voorleesexpress
Biljarten Sprundelse wijken Sprundel - Biljartcompetitie van de Sprundelse wijken.
RUCPHEN – De VoorleesExpress is op zoek naar vrijwilligers die kinderen willen voorlezen in de gemeente Rucphen. Het is voor een kind niet alleen heel plezierig om voorgelezen te worden maar ook nog eens erg leerzaam. Toch worden lang niet alle kinderen voorgelezen om verschillende redenen. Dit kan zorgen voor een taalachterstand en laaggeletterdheid. De VoorleesExpress bestaat uit een groep vrijwilligers die gezinnen helpt met het wegwijs maken in de wereld van (voor)lezen, boeken en verhalen.
Achter de St-Jan was op maandag 25 januari net iets te sterk voor Branden 2. Dinsdag 26 januari werd Boskrekels 4 met een gevoelige nederlaag naar huis gestuurd door d’Hei 1 en ‘t Aarmend was veel te sterk voor Boskrekels 1 op woensdag 27 januari, terwijl donderdag 27 januari Bosk-
rekels 5 won van d’Hei 3.
Programma Woensdag 3 februari Boskrekels 4-Boskrekels 3, woensdag 10 februari Boskrekels 2-Pluspunt, donderdag 11 februari Branden 2-d’Hei 1, vrijdag 12 februari Branden 1-Boskrekels 1. In verband met carnaval ligt de competitie van donderdag 4 tot woensdag 10 februari stil.
RSV Programma donderdag 11 februari RSV 1-SCO/Tofs 1 (vr) av.19.30u
Christengemeente De Hoeksteen Iedere zondagmorgen om 10.00 uur een dienst in Het Turfschip, Schipperstraat 2, 4871 KK Etten-Leur. Woensdag 3 februari 20.00u: Midweekdienst. Zondag 7 februari 10.00u: Jan Baan. Woensdag 9 februari 20.00u: Huisgroepen
in Etten-Leur en omgeving. Meer info over De Hoeksteen: Kijk op onze website: www.dehoeksteen.com. Alle preken van de voorgaande zondag zijn te beluisteren via onze website. De Hoeksteen is aangesloten bij de VPE, zie www. VPE.nl
SportColumn Louis Bovée
Voorlezer Jeanne met de kinderen Carly en Marly.
DOOR LOES VERMEEREN Een kwart van de van de kinderen in Nederland verlaat de basisschool met een te laag leesvaardigheidsniveau. Dit heeft gevolgen voor de toekomst van de kinderen. Volgens Caroline Van den Akker, werkzaam bij VoorleesExpress regio Rucphen, is het belangrijk om de taalachterstand zo jong mogelijk aan te pakken: “Onze vrijwilligers lezen voor aan kinderen van 2 tot 8 jaar oud.” De VoorleesExpress in Rucphen bestaat inmiddels twee jaar en heeft al meerdere gezinnen ondersteund. Minder lezen Kinderen en volwassenen zouden in zijn algemeenheid steeds minderen lezen. Volgens Van den Akker komt dat onder andere omdat er tegenwoordig zo veel te kiezen is: “De beeldschermen vragen veel tijd van de kinderen en volwassenen. Het echte lezen en voorlezen komt steeds minder voor terwijl dat zo belangrijk is voor de taalontwikkeling.” Een van de belangrijkste doelen van de VoorleesExpress is dan ook het leesplezier vergroten door kinderen en ouders te inspireren. Steunpunt mantelzorg Rucphen en Roosendaal: Vanaf 1 februari, elke eerste maandag van de maand een inloopochtend in Dorpshuis de Trapkes, Hertogstraat 5 te Sprundel van 9.00 tot 12.00 uur; Vanaf donderdag 3 maart elke eerste donderdag van de maand een inloopochtend in CWZ de Brink, Melis Stokelaan 5 te Roosendaal van 10.00 tot 11.30 uur; Vanaf 7 maart elke maandagmiddag een inloopmiddag in mantelzorgsteunpunt Roosendaal, Bovendonk 29 te Roosendaal van 13.30 tot 16.30 uur; Vanaf 11 februari elke 2e donderdag van de maand een inloopmiddag in steunpunt Mariavaart, Jacob van lennepstraat 25 te Zegge van 13.30 tot 16.30 uur; Vanaf 16 februari elke 3e dinsdag van de maand een inloopmiddag in de Lanteern, Dorpsstraat 119, te Sint Willebrord van 13.30 tot 16.30 uur; Elke maandagochtend een inloopochtend in het Dienstverleningscentrum, Binnentuin 1 te Rucphen van 09.00 tot 12.00 uur. Verder is het altijd mogelijk een afspraak te maken met een van de consulenten in Roosendaal op Bovendonk en in gemeente Rucphen in het
FOTO VOORLEESEXPRESS
Oorzaken Er zijn verschillende oorzaken waarom kinderen niet voorgelezen (kunnen) worden, bij zowel Nederlandse- als buitenlandse kinderen. Bij de laatste categorie kinderen is de achterstand vaak te wijten aan het gegeven dat ze minder van de Nederlandse taal hebben meegekregen. Er zijn ook gezinnen waarbij dyslexie een grote rol heeft gespeeld waardoor het plezier bij het (voor)lezen is verloren. De vrijwilligers van de VoorleesExpress willen kinderen zoveel mogelijk ondersteunen bij de taalontwikkeling maar stimuleert ook de ouders om aan de slag te gaan. Van den Akker: “We vinden het erg belangrijk dat de ouders betrokken worden bij het voorleesmoment zodat ze in de toekomst ook zelf iets kunnen betekenen voor hun kind als het gaat om leesbevordering.” Bibliotheek Naast het (regelmatig) voorlezen neemt de vrijwilliger het gezin ook mee naar de plaatselijke bibliotheek. Ze krijgen een rondleiding in de bieb: “Ouders leren wat voor boeken geschikt zijn voor hun kinderen en waar ze deze kunnen vinden. Dienstverleningscentrum.
Sommige ouders zien door de hoeveelheid boeken in de bibliotheek door de bomen het bos niet meer, de vrijwilliger helpt hen hierbij”, vertelt Van den Akker. Vrijwilligers De groep vrijwilligers bij VoorleesExpress bestaat uit enthousiastelingen die het leuk vinden om met kinderen te werken en houden van lezen. Van den Akker: “Het contact tussen vrijwilliger en gezin zorgt niet alleen voor bevordering van de taalvaardigheden maar beiden partijen leren ook elkaars cultuur en gewoontes kennen.” Elk voor- en najaar gaat er een nieuwe voorleesgroep van start. Voor het voorjaarsseizoen, dat start in februari, zoekt de VoorleesExpress nog nieuwe vrijwilligers voor gezinnen in Sprundel en in Sint Willebrord. Als vrijwilliger kijk je samen met het gezin hoe het voorlezen past in de thuissituatie en help je mee een taalachterstand in de toekomst te voorkomen. Wil je vrijwilliger worden bij VoorleesExpress? Reageren kan: roosendaal@voorleesexpress.nl
KORTE BERICHTEN
RUCPHEN Stichting Ouderen Achter Computer: Op 22 februari starten de komende cursussen in Windows10. Locaties waar de computer cursussen worden gegeven zijn in het Steunpunt St.Janshof te Sprundel en het Steunpunt Schuitvaart te Rucphen. De cursussen zijn bedoelt voor personen van 50 jaar of ouder, hun eerste kennis willen opdoen met een computer of willen weten wat die voor hen kan betekenen. Voor geinteresseerden vindt men in voornoemde steunpunten, inschrijfformulieren waarop meer uitgebreidere informatie staat o.a. over lestijden. De inschrijfformulieren moeten vóór 5 februari gestuurd worden naar het adres dat u kunt vinden op het betreffende formulier. Vogelbeurs: Zondag 7 februari organiseert vogelvereniging De Vogelvrienden Rucphen weer een grote Internationale vogelbeurs in gemeenschapshuis De Vaart, St. Martinusstraat 2c. Deze vogelbeurs is geopend van 9.00-12.00 uur. Men kan vo-
gels inbrengen vanaf 8.30 uur. Er worden evenals elke eerste zondag van de maand weer vele vogels in diverse soorten en kleuren verwacht. Statiegeld-actie: Eind vorig jaar hebben wij bij de supermarkt in Rucphen een statiegeldactie mogen houden. Deze actie heeft 227,95 euro opgebracht. Met dit bedrag kunnen wij nog een paar arme weeskinderen in Malawi een jaar vervolgonderwijs laten volgen om hen zodoende een betere toekomst te bieden. Bij deze hartelijk dank aan de schenkers van hun statiegeld-bonnetjes en aan de supermarkt voor hun medewerking. Bestuur Stichting Onderwijs voor Weeskinderen in Malawi. SCHIJF Ledenvergadering BS Schijf: Op vrijdag 19 februari houdt Buurtschap Schijf de jaarlijkse ledenvergadering. De vergadering wordt gehouden bij ‘t Wapen van Schijf en begint om 20 uur. Alle leden van Buurtschap Schijf zijn hierbij uitgenodigd en van harte welkom om deze vergadering bij te wonen. PAGINA 12
Sportmotortje Wielrennen en affaires zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dopingaffaires, bedoel ik natuurlijk. Het begint met het bij hoog en laag ontkennen van het gebruik van verboden middelen en na de uiteindelijke ontmaskering, dikwijls jaren later, wentelt de veroordeelde zich vaak in de slachtofferrol. Ik heb met niemand medelijden, behalve nu een beetje met Michael Boogerd. Een tikje bezorgd vraag ik me af hoe de voor twee jaar geschorste Hagenees de nieuwe dreun in zijn leven zal weten te verwerken. Goed, hoop ik in elk geval, want ik mag Michael graag. Ook Boogerd maakte deel uit van een systeem, waarin list en bedrog hoogtij vieren. Liegen, vals spel, bluffen, rommelen met geld; het kenmerkt mijn geliefde sport. Het hoort bij het theater. Zaterdag tegen middernacht verslikte ik me bijna in een slok witte wijn toen ik op de website van de Vlaamse televisiezender Sporza las dat in het ’fietsenpark’ van Femke Van den Driessche, een jonge vrouw van 19, op het WK veldrijden een fiets met een motortje was aangetroffen. Ik nam nog een slok en liet het bericht weer langs mijn ogen glijden. Geschrokken vertelde ik mijn vriendin Annemarie het opzienbarende nieuws. ”Jij hebt dat toch wel eens eerder gesuggereerd. Dat renners mogelijk frauderen met motortjes en dat dat ooit zou uitkomen”, reageerde ze rustig. O ja, klopt. Ik herinnerde het me. Op zondagmiddag stemde ik af op het WK profs. De voorbeschouwing ter plekke in Heusden-Zolder van Studio Sport-presentator Gert van ’t Hof uit Willemstad, met verrassende inbreng van de nieuwe analist Thijs Al, sprak me erg aan. Veelzijdig journalist Van ’t Hof stelde de juiste vragen en draaide nergens om heen, dus het onderwerp mechanische doping kaartte hij uitgebreid aan. Ondersteund door het Sporza-interview met Femke en haar vader in tranen. Het verweer van Femke kwam verre van overtuigend over, het optreden van haar vader maakte zijn dochter nog verdachter. Ik kan me vergissen, maar voor mij wrongen ze zich in allerlei bochten. Boeiende televisie over een treurige zaak. ”Zelf ooit gefraudeerd, Louis?” - zo vraagt u zich misschien af. In alle oprechtheid: Jazeker, tweede helft van de jaren ‘60 op de onderwijzersopleiding in Oudenbosch. Het betrof het vak rekenen. De leerkracht, broeder Ladislaus van de Molengraaf, gaf aan de parallelklassen dezelfde proefwerken. Ik zat in klas 2C. Voor de pauze kreeg 2B het proefwerk in multiple choice-vorm. Het rekenwonder uit die klas, een jongen uit Zeeland, noteerde de antwoorden op de binnenkant van zijn hand en in ruil voor een flesje cola uit de automaat opende hij in de aula van pedagogische Academie De Vossenberg zijn hand en schreef ik de begeerde info op een piepklein spiekbriefje. Karakteristieke schooljeugdzonde, waar overigens veel meer leerlingen aan meededen. Valsspelen met kaarten? Nooit gedaan. Zou niet durven. Ik geloof niet dat de wielersport een optater heeft gekregen door het fietsmotortje. Pas zodra dergelijk ontluisterend bedrog bij vedetten wordt aangetoond, staat het wereldje op z’n kop. En zoiets lijkt me niet uitgesloten. In topsport is iedereen tot alles in staat. Matchfixing in het tennis verdwijnt waarschijnlijk snel naar de achtergrond. Vanwege de gigantische financiële belangen worden doping en omkoping in het voetbal nooit werkelijk tot op de bodem uitgezocht. Henny Warmenhoven, de in 1998 overleden roemruchte, integere pr-man van Adidas Nederland en een goede vriend, vertrouwde me al in 1982 tijdens een snoepreisje naar het hoofdkantoor van het sportartikelenmerk in het Duitse Herzogenaurach toe: ”Alles draait om geld. Voor geld moet alles wijken. Elke principe. Ben je in mijn functie geen wuivend riet, dan raak je je baan kwijt.” UCI-voorzitter Brian Cookson kondigde aan ’mechanische fraudeurs’ flink aan te pakken. Hij wist veel, maar kon niet alles naar buiten brengen, beweerde hij. Ik voorspel u meer fietsmotorfraudeurs. Mogelijk onder de tijdritspecialisten. Op hen gaat speciaal worden gelet. Ik wil graag positief afsluiten. Wereldkampioen Wout van Aert, een lefgozer met uitstraling, is een waardige opvolger van de onttroonde Mathieu van der Poel. Het WK was een fantastische koers, met een verrassend resultaat (zesde) voor Mathieu’s oudere broer David.
Voor uw terrasoVerkapping met de scherpste prijs
Houthandel en Mach.Timmerbedrijf
Rudi Saman
St. Willebrord
Etten-Leur 076-5015176 / 06-51145525
Voor het vakkundig en degelijk herstofferen van al uw meubelen. O.a. Capitonneer-
info@verandabouwsaman.nl
Met ruim 25 jaar stoffeer ervaring. Gegarandeerd een goed resultaat. Bel voor een
www.Verandabouwsaman.nl
werk, antiek, klassiek en modern. Ook boten, caravans en auto’s. vrijblijvende prijsopgave: tel. 0165-383958. www.meubelstoffeerderij-koevoets.nl
g.van Trijp Specialist in hardhouten:
binnendeuren - buitendeuren kozijnen - ramen
Tevens uw adres voor:
auto-bus verhuur klein en groot
aLLes km vrij !
www.QualityCarrent.nl 076-5022267 - etten-Leur
schaven, zagen en frezen
Wilt u een
container bestellen? dan OOmen bellen!
Canadastraat 4, St.Willebrord Tel. 0165 - 543094 Mobiel: 06 - 53498628
TEGEL DISCOUNT Argon 29, 4751 XC Oud Gastel, Borchwerf 2, 0165 530540
sloopwerken
HOOGWAARDIGE KWALITEIT
www.oomencontainers.nl
Kom voor de mooiste, slimste én voordeligste producten naar onze showroom
Ma. t/m Vrij. van 8.00-12.30 u. en van 13.00-17.30 u. Zat. van 8.00-16.00 u. www.tegel-discount.nl
Uw
belastingaangifte vakkundig ingevuld tegen betaalbare prijs bij u aan huis. tel.: 0653406935
KPJ Rucphen Schijf opgeven
trekkertrek vrijdag 12 februari vanaf 20.00 uur bij het Wapen van Schijf aan de St. Antoniusstraat 40 in Schijf
RadiateuR stuk? auto, tractor, motor, schip…
Voor de beste prijs & kwaliteit
KOOPT U BIJ ONS
Teunis bellen! 0113-216261
Jan Jochems Handel
en
SERRES • RAMEN & DEUREN
TransporT
in ALUMINIUM & PVC
Te koop:
Bestratingsmaterialen en sierkeien, speciaal gebakken, 5, 7 en 10 duimers.
• Eigen produktie en eigen plaatsingsdienst • Nieuwbouw & renovaties • Reeds 35 jaar ervaring • Zonder voorschotten • 10 jaar waarborg
Dit alles direct leverbaar tegen zeer concurrerende prijzen.
Verhuur:
Afvalcontainers
van 6 m3 tot 40 m3 Tel. 076 - 5976060 GSM 06 - 53937700
www.bruvo.be
Kunstgebitten
B E ZO E K O N ZE S H OW RO O M
OF V RA AG N U U W G R AT IS O F F E RT E A AN
Centrum voor Gebitsprotheses
076-532 83 05 Oude Bredaseweg 7B Etten-Leur (gratis parkeren)
Alles voor uw Kunstgebit
B R U Y N S E E L S - V O C H T E N n v • B r a s s c h a a t s e s t e e n w e g 2 9 2 • 2 9 2 0 Ka l m t h o u t • T + 3 2 3 - 6 6 6 5 7 8 6 - E i n f o @ b r u v o . b e A l l e d a g e n o p e n v a n 1 0 u - 1 7u , zo n d a g v a n 1 4 u - 1 7u • w w w. b r u v o . b e
ooK weeKeind repArAtiedienst!
ZONNEPANELEN
BESPAAR DIRECT OP UW ENERGIEREKENING!
Door Vigar geïnstalleerd van het dak tot in de meterkast!
ZONDER ZORGEN WARM DE WINTER DOOR?
Toe aan een Nieuwe CV-COMBI KETEL?
Laat uw VAILLANT of NEFIT ketel jaarlijks vakkundig onderhouden door Vigar.
-G4 0N1K LG30
ellen c 0 E 6 IT S B E
Nieuw in ons assortiment: N LG PANELE ruik 0gebW 3m0 aakt
NZE W BEZOEK O INSTALLATIE SE R E IV D R N VO O V PANELE P N E K WER
Erkend VAILLANT installateur
ck,
la ™2B
raden eON nne d n. LG, N e 12 du l van door te verhog anee voor n p e . e e lk ie 3 ba van LG rbeterd ieuw olog rheid Het n LO techn vervangt trouwbaa anningen vat ve een L e ie E o sp b g C t in n n e m lo van chno safgifte e ijs van de e klant. H igheden e te nd bew g voor d CELLO rmogen msta is het gin e ve ële o om d N™ 2 Black rdeverho ties in re a aa eO De N ekende w heid, prest r daken. g o m n een o e, duurzaa eschikt vo ti ng garan sch desig ti esthe
Paneel kleur geheel BLACK.
TM
73 BS KM 5645
5 EN 6121
ules taic Mod Photovol
nog tot Profiteer nu 16 31 maart 20 LANT IL A tijdens de V KEN E LW VOORDEE plus C TE o van de ec aanbieding
300 W olog • VERHUUR Techn CELLO • FLEXLEASE
ie
• VERKOOP • ONDERHOUD
VAN VERWARMINGS- EN WARMWATERTOESTELLEN
HOUD
ONDER HUUR LEASE KOOP
Kijk op vaillantvoordeelweken.nl
DOMINÉSTRAAT 3 - 4701 JC ROOSENDAAL - TEL 0165 - 53 64 04
BEZOEK ONZE VERNIEUWDE WEBSITE: WWW.VIGAR.NL
Nieuws en mededelingen • Beleidsregel Toeristisch Fonds definitief vastgesteld d.d. 19-012016. • De vastgestelde besluitenlijst van het college (d.d. 19 januari 2016) kunt u inzien op het gemeentehuis, of via www.rucphen.nl/ college. Voor inzage op het gemeentehuis kunt u zich melden bij de receptie. Bovenstaand nieuws is uitgebreid te raadplegen op onze website www.rucphen.nl
In memoriam Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van
Renson van der Heijden Renson kwam in dienst van de gemeente Rucphen op 1 maart 1987, waar hij werd aangesteld als medewerker post- en archiefzaken van het bureau interne zaken bij de Sector Middelen. Vanaf juli 2000 vervulde hij de functie van adviseur inkoop. Hij zette zich ook graag in voor zijn collega’s. Toen binnen onze organisatie een Ondernemingsraad werd ingesteld, stelde hij zich direct verkiesbaar. Binnen de Ondernemingsraad heeft hij ruim 20 jaar de functie van secretaris vervuld en hij deed dat met verve. Ook was hij een actief lid van onze personeelsvereniging. Renson verrichtte zijn werkzaamheden met grote inzet en enthousiasme. Hij had een groot gevoel voor humor en werd alom gewaardeerd. Met het heengaan van Renson verliezen wij een fijne collega, een voorbeeld voor velen. Wij zullen hem missen. Wij wensen Karina en Rob en overige familieleden veel sterkte toe de komende tijd. Mede namens de directie en medewerkers van de gemeente Rucphen, burgemeester en wethouders van Rucphen, de secretaris, Fred Verheijen, de burgemeester, Marjolein van der Meer Mohr.
Bestemmingsplan ‘Buitengebied Rucphen 2012, 3e herziening’ Burgemeester en wethouders maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8, lid 4 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad van Rucphen in zijn vergadering van 16 december 2015 het bestemmingsplan ‘Buitengebied Rucphen 2012, 3e herziening’ gewijzigd heeft vastgesteld. Inhoud in het kort In deze 3e herziening zijn de verplichte regels uit de provinciale Verordening Ruimte 2014 verwerkt, alsmede de uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State van 21 mei 2014. Onderdeel hiervan is de planMER. Eveneens zijn ambtshalve correcties en een aantal particuliere initiatieven meegenomen. Wijzigingen De wijzigingen vloeien voort uit de zienswijzen die eerder tegen het ontwerpbestemmingsplan naar voren zijn gebracht en hebben betrekking op de regels, de verbeelding en de toelichting. Voor een volledig overzicht van de wijzigingen ten opzichte van het ontwerpplan wordt verwezen naar raadsvoorstel en -besluit. Terinzagelegging Het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan, alsmede het bestemmingsplan zelf en de daarop betrekking hebbende stukken, zal met ingang van 4 februari 2016 gedurende een (beroeps)termijn van zes weken tijdens openingstijden ter inzage liggen in het Dienstverleningscentrum, Binnentuin 1 te Rucphen. Daarnaast is het vastgestelde bestemmingsplan met de bijbehorende stukken digitaal raadpleegbaar via de landelijke voorziening, www.ruimtelijkeplannen.nl (planidentificatie NL.IMRO.0840.9000B0013-DEF1). Beroep Degene die tijdig zijn zienswijze over het ontwerpbestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt en een belanghebbende die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan gedurende bovengenoemde termijn beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Dit recht komt eveneens toe aan een belanghebbende die zich niet kan verenigen met de wijzigingen die bij de vaststelling in het plan zijn aangebracht. Voorlopige voorziening Het instellen van beroep heeft geen schorsende werking. De indiener van een beroepschrift kan daarom gedurende bovengenoemde termijn eveneens een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Inwerkingtreding Ingevolge artikel 3.8, lid 5 van de Wet ruimtelijke ordening treedt het besluit tot vaststelling in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen die termijn naast een beroepschrift ook een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend, zal de werking van dit besluit worden opgeschort totdat op het verzoek is beslist.
Koninklijk Paar bezoekt Spr undel Op dinsdag 16 februari a.s. brengen Zijne Majesteit Koning WillemAlexander en Hare Majesteit Koningin Máxima een streekbezoek aan West-Brabant. Ze doen tijdens dit streekbezoek ook Sprundel aan. Als gemeente zijn we uiteraard zeer verheugd met dit bijzondere bezoek. Programma Het Koninklijk Paar brengt in Sprundel een bezoek aan het kerkgebouw waarin dorpshuis De Trapkes en de St. Janskapel zijn gevestigd. Zij krijgen een rondleiding door het gebouw en nemen vervolgens deel aan een rondetafelgesprek. Zijne Majesteit Koning Willem-Alexander en Hare Majesteit Koningin Máxima zullen per bus arriveren. Bij aankomst in Sprundel is er een kort publieksmoment. Het Koninklijk Echtpaar wordt onder meer verwelkomd door kinderen van basisschool Vinkenbos. Verkeers- en veiligheidsmaatregelen Om het bezoek in goede banen te leiden nemen we als gemeente een aantal verkeers- en veiligheidsmaatregelen. We verwachten namelijk een grote toestroom aan bezoekers uit de gemeente en uit de regio. Met name de inwoners van Sprundel vragen we om hun medewerking en begrip. Verkeersmaatregelen op een rij Onderstaand zetten we de meest belangrijke verkeersmaatregelen voor u op een rij: • Het Koninklijk Paar arriveert per bus om 13.25 uur bij het kerkgebouw aan de Hertogstraat. De aanrijdroute van de bus is via de Vosdonkseweg, Noorderstraat, Vorenseindseweg, Hertog Janlaan en Hertogstraat. • Het Koninklijk Paar neemt om 14.35 uur afscheid. Zij verlaten Sprundel via Hertogstraat, St. Janstraat, Schuurkerkstraat, Luienhoeksestraat naar de Vosdonkseweg. • Voor zowel de aanrijd- als vertrekroute geldt tussen 09.00 uur ’s morgens en 18.00 uur ’s avonds een parkeerverbod. Auto’s die tijdens het parkeerverbod blijven staan, moeten wij vanwege de veiligheid en doorgang laten wegslepen. • Inwoners mogen wel op eigen terrein parkeren. Als dat niet mogelijk is, vragen we inwoners in de omliggende straten te parkeren. • Kort vóór aankomst van het Koninklijk Echtpaar zijn de Vosdonkseweg, Noorderstraat, Vorenseindseweg, Hertog Janlaan en Hertogstraat afgesloten voor verkeer. Deze straten gaan rond 13.40 uur weer (even) open. • Kort vóór vertrek van het Koninklijk Echtpaar sluiten wij de Hertogstraat, St. Janstraat, Schuurkerkstraat, Luienhoeksestraat en de SINT WILLEBRORD Vosdonkseweg af. Rond 14.50 uur gaan ook deze straten weer open. • Voor een aantal genodigden zal een aantal parkeerplaatsen gereserveerd worden. Met name het Neerhofplein wordt hiervoor gebruikt.
3 februari 2016 Week 5
Colofon De Raadhuiskrant is een wekelijkse uitgave van de gemeente Rucphen. De volledige tekst van onze bekendmakingen vindt u op www.rucphen.nl/bekendmakingen Postbus 9, 4715 ZG Rucphen Binnentuin1, 4715 RW Rucphen www.rucphen.nl Telefoon: 0165-349500 Fax: 0165-341375 E-mail: gemeente@rucphen.nl Openingstijden elke werkdag 08.00 - 12.00 uur (ma en vr met afspraak tot 17.00 uur) woensdag 08.00 - 20.00 uur (met en zonder afspraak) Storingen: 0165-349649 @gemrucphen nieuws en contact @raadhuiskrant bekendmakingen @puurrucphen evenementen @bmrucphen burgemeester
A58
De aanrijd- en vertrekroute is aangegeven op de kaart. Veel bezoekers verwacht We verwachten veel bezoekers uit de regio die ook het Koninklijk Echtpaar welkom willen heten. Dat betekent een flinke stroom aan bezoekers richting Sprundel. Parkeer de auto op de daarvoor gereserveerde parkeerplaatsen en volg de instructies van de verkeersregelaars op Bezoekers van buiten Sprundel kunnen hun auto parkeren op de speciaal daarvoor gereserveerde parkeerplaatsen buiten het centrum van Sprundel. Deze parkeerplaatsen worden op 16 februari via bebording aangegeven. Ook zijn die dag verkeersbegeleiders aanwezig om het verkeer de parkeerplaatsen te wijzen. We vragen alle bezoekers strikt de aanwijzingen van de verkeersregelaars op te volgen.
SPRUNDEL
Aanrijdroute LEGENDA
Vertrekroute AANRIJD ROUTE VERTREK ROUTE
AANRIJDROUTE: • Vosdonkseweg • Noorderstraat • Vorenseindseweg • Hertog Janlaan • Hertogstraat
Advies: Kom te voet of met de fiets Inwoners die in Sprundel of in de buurt van Sprundel wonen, vragen we vooral te voet of met de fiets te komen. U kunt uw fiets plaatsen op het Neerhofplein op het middenterrein van het Neerhofplein tussen de paaltjes. Dit is een bewaakte fietsenstalling. Meer informatie Houd de Rucphense Bode in de gaten voor meer informatie over dit heuglijke bezoek. Op de website van de gemeente Rucphen via de link www.rucphen.nl/koninklijkbezoek vindt u steeds de meest actuele informatie. Vragen? Laat het ons weten! Heeft u specifieke vragen over het Koninklijk Bezoek? Neem dan contact op met de medewerkers van team Communicatie via het telefoonnummer 0165-349993.
VERTREKROUTE • Hertogstraat • St. Janstraat • Schuurkerkstraat • Luienhoeksestraat • Vosdonkseweg
Ontwerp verklaring van geen bedenkingen Sint Martinusstraat 11 te Rucphen Burgemeester en wethouders van Rucphen maken ingevolge paragraaf 3.3. van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) en afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bekend dat zij het voornemen hebben een omgevingsvergunning te verlenen. De omgevingsvergunning heeft betrekking op de sloop van één woning en de nieuwbouw van vier woningen op de hoek Sint Martinusstraat / Gebrande Hoefstraat te Rucphen. Teneinde medewerking te kunnen verlenen aan dit bouwplan zijn burgemeester en wethouders voornemens om op grond van artikel 2.12, lid 1, sub a onder 3 van de Wabo vergunning te verlenen met een afwijkingsbesluit van het bestemmingsplan. Gelet op de inhoud van het bouwplan, kan alleen medewerking worden verleend indien de gemeenteraad hiervoor een verklaring van geen bedenkingen heeft afgegeven. In verband hiermede wordt een ontwerp verklaring van geen bedenkingen ter inzage gelegd met ingang van 4 februari tot en met 16 maart 2016. Deze kan door een ieder worden ingezien bij de publieksbalie van het Gemeentehuis, Binnentuin 1 te Rucphen.
Zienswijzen Een ieder kan gedurende de termijn van terinzagelegging zijn of haar zienswijze, tegen de ontwerp verklaring van geen bedenkingen, schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Rucphen, Postbus 9, 4715 ZG, Rucphen. Mondelinge zienswijzen kunnen enkel op afspraak worden ingebracht bij de afdeling Ruimte. U kunt hiervoor telefonisch een afspraak maken via telefoonnummer 0165-349761.
Verkeersbesluiten Bekendmaking van dit besluit geschiedt in overeenstemming met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW). Instellen maximum rijsnelheid van 60 km/u en intrekken verbod voor landbouwvoertuigen op gedeelte Vosdonkseweg Een maximumsnelheid van 60 km instellen door het plaatsen van borden A1 ‘maximum rijsnelheid’ van het RVV 1990 zoals nader aangegeven op de bij dit besluit horende tekening met nummer VKV-04-0386-300. Het verbod voor landbouwverkeer op het gedeelte van de Vosdonkseweg gelegen tussen de Luienhoeksestraat en het viaduct opheffen middels het verwijderen van de borden ‘Verboden voor landbouwvoertuigen’ C8 van bijlage 2 van het RVV 1990, zoals nader aangegeven op de bij dit besluit horende tekening met nummer VKV-040387-300. Verkeersbesluit.
Aanvragen omgevingsvergunning (regulier) Bouw en afwijken van bestemmingsplan Aanvraag Verbouwen van de woning .................................................... Vorenseindseweg 85, Sprundel .........25 januari 2016 Bouw Renoveren van de schuur...................................................... Vorenseindseweg 79, Sprundel .........28 januari 2016 Verbouwen en uitbreiden van de woning ................................. Kenbelstraatje 9, St. Willebrord ........14 januari 2016 Kap 2 bomen ............................................................................. Hertogstraat ong., Sprundel .............26 januari 2016
Ontwerp omgevingsvergunning (uitgebreid) Bouw, afwijken van bestemmingsplan en uitrit
Inzage vanaf
Inzage en reacties Omgevingsvergunningen Inzage in het gemeentehuis tijdens openingstijden, vanaf de dag van deze publicatie. Regulier verleend of ingetrokken: bezwaar Tegen een verleende, ingetrokken of geweigerde vergunning kunt u gedurende 6 weken na de verzenddatum bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 9, 4715 ZG Rucphen. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Een onafhankelijke commissie voor bezwaarschriften adviseert het college in de besluitvorming rond uw bezwaar. Een ingediend bezwaar heeft geen schorsende werking. De vergunning is van kracht vanaf de dag van verlening. Wel kunt u binnen de bezwarentermijn een verzoek om een voorlopige voorziening doen. De vergunning wordt dan pas van kracht nadat op dat verzoek is beslist. Als er geen bezwaren zijn ingediend, wordt de vergunning zes weken na het verlenen ervan onherroepelijk. Ontwerp-omgevingsvergunning (uitgebreid): zienswijze Tijdens de periode van ter inzage legging (6 weken na de dag van publicatie) van een ontwerp-omgevingsvergunning kunnen schriftelijk zienswijzen worden ingebracht. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Rucphen, Postbus 9, 4715 ZG te Rucphen. Indien u mondeling uw zienswijze kenbaar wilt maken, kunt u daarvoor een afspraak maken. Houd er rekening mee dat u slechts beroep kan indienen tegen de uiteindelijke beschikking, als u belanghebbende bent en een zienswijze heeft ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Verkeersbesluiten Inzage in het gemeentehuis vanaf de dag van publicatie, tijdens openingstijden. Bezwaar en voorlopige voorziening Tegen een verkeersbesluit kunt u binnen zes weken na publicatie schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders van Rucphen, Postbus 9, 4715 ZG Rucphen. Een ingediend bezwaar heeft geen schorsende werking. Wel kunt u op basis van artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht om een voorlopige voorziening vragen. In dat geval zal deze beslissing pas in werking treden nadat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening dient u in bij de President van de Rechtbank Zeeland - West-Brabant, Postbus 90006, 4800 PA te Breda.
Bouwen van 4 woningen ....................................................... Sint Martinusstraat, Rucphen ............4 februari 2016
VoorleesExpress sluit voorleesseizoen najaar af
Verkeersinstructie voor Schijfse KBO-ers
Voorleesfeestje in de bibliotheek
SCHIJF - Door de Schijfse KBO afdeling zal er op dinsdag 16 februari de leden de mogelijkheid geboden worden om een verkeersopfriscursus te volgen. Veel ouderen maken dagelijks gebruik van de auto, deze is voor velen zelfs onmisbaar. Voor deze bestuurders is het vaak al vele jaren geleden dat zij hun rijbewijs hebben gehaald, zij merken dan ook dat er op het gebied van de verkeersregeling, verkeersborden en wegbelijning enorme veranderingen en aanpassingen hebben plaats gevonden. Het is belangrijk dat bestuurders op de hoogte zijn van al deze nieuwigheden, voor hun eigen veiligheid, voor de veiligheid van hun mede passagier en ook voor Voorleesfeestje.
RUCPHEN - Nationale Voorleesdagen 2016 en afsluiting voorleesseizoen najaar 2015. VoorleesExpress Rucphen vierde vrijdag 29 januari een voorleesfeestje in de bieb. Barbara Schoutens van De Voorleesboe-
tiek las voor uit haar boek ‘De wens van kleine kip’! Een modern sprookje in prentenboekstijl. Een heel leuk, interactief voorleesboek waar de kinderen enorm van hebben genoten! Medio februari start het nieuwe voorlees-
seizoen, voorjaar 2016. Meer weten? Kijk op www.voorleesexpress.nl of neem contact op met Wij Zijn Traversegroep, Caroline van den Akker (Wij Zijn Traverse Groep), 0164-237056, caroline.vandenakker@wijzijntraversegroep.nl.
TTV The Back Hands SINT WILLEBRORD - Afgelopen weekend werd er afgetrapt voor het nieuwe tafeltennisseizoen van 2016. Op donderdagavond trapte het vijfde seniorenteam als eerste af. Uit tegen Witac ‘89 1 werd het een pittige partij. Uiteindelijk wist Back Hands 5 alsnog met 6-4 te winnen. Op vrijdagavond speelde het tweede seniorenteam uit tegen OTTC 1 uit Oss. Het team van Danny Roks, Vicky Schijven en Ronnie Oonincx wist met 9-1 te winnen, een uitstekende start voor dit team! Ook
een zeer mooie start voor team drie. Ook dit team wist te winnen met 9-1 thuis tegen Smash ‘70 1 uit Noordhoek. Seniorenteam zes speelde ook thuis, dit team nam het op teven Vice Versa ‘51 6 uit Oudenbosch. Het team van Mickel van Ginneken, Jorg Schrauwen en Dominiek Willemse won met 6-4. Een knappe overwinning voor seniorenteam acht. Het team moest door omstandigheden helaas met twee spelers spelen. Marcel van Buren en Ad de Hoon wisten zeer knap alsnog te winnen met 6-4 uit tegen Belcrum 14 in Breda.
Uitslagen senioren Never Despair 3-Back Hands 1 5-5 OTTC 1-Back Hands 2 1-9 Back Hands 3-Smash ‘70 1 9-1 Die Meede 2-Back Hands 4 8-2 Witac ‘89 1-Back Hands 5 4-6 Back Hands 6-Vice Versa ‘51 6 6-4 Back Hands 7-Die Meede 8 uitgesteld Belcrum 14-Back Hands 8 4-6 Uitslagen jeugd Red Star ‘58 1-Back Hands 1 8-2 Back Hands 2-De Pin Pongers 1 4-6 Effect ‘71 1-Back Hands 3 5-5 Back Hands 4-Belcrum 2 0-10 PAGINA 15
de overige verkeersdeelnemers. Reden voor de Schijfse KBO om via een rijschool een middag te organiseren waar de kennis over het verkeer kan worden opgefrist onder begeleiding van een ervaren instructeur. Deze verkeersmiddag is bij rijschool Jansen in Sprundel en begint om 13.30 uur. Zij die aan deze opfriscursus willen deelnemen kunnen zich opgeven bij Kees van Zitteren, tel. 365473. Dit kan tot uiterlijk 11 februari. Ook zij die tijdens de Kerstviering te kennen hebben gegeven belangstelling te hebben voor deze middag worden verzocht zich op te geven. Op 16 februari vertrekken we gezamenlijk om 13.00 uur bij D’n Hoge Dries. Mocht U nog verdere informatie wensen dan kunt U contact opnemen met het eerder genoemde telefoonnummer.
Iefke Jacobs en Angèle de Bruijn winnen goud SCHIJF - Het weekend van 30 en 31 januari stond in Breda in het teken van de eerste voorwedstrijd voor divisie 4, 5 en 6, voor divisie 3 was dit alweer de regiofinale. Tijdens dit weekend kwamen ook weer turnsters uit Schijf uitkomend voor Olympia Wernhout in actie. Angèle kwam zaterdag in actie en turnde een goede wedstrijd. Voor Angèle was dit haar eerste wedstrijd in de keuze oefenstof, dit ging haar goed af. Door een keurige brugoefening te turnen maakte ze een foutje op balk goed en werd ze verrassend eerste! Voor Iefke stond zondag de regiofinale gepland. Na zich als beste te hebben geplaatst door beide voorwedstrijden te winnen, begon Iefke zondag ontspannen aan haar wedstrijd. Iefke liet zien dat ze goed onder druk kan presteren en haar rust kan bewaren. Op de 4 toestellen turnde zij met overtuiging haar oefeningen. Dit leverde de gouden medaille op, waardoor Iefke zich de rest van het seizoen Regiokampioene mag noemen. Hiermee heeft Iefke zich automatisch geplaatst voor de 1/2 landelijke finale. Een week eerder, op 23 januari, kwam Gwen Bommelijn ook al in actie tijdens haar plaatsingswedstrijd. Gwen heeft echter langdurig last gehad van een blessure, waardoor ze minimaal heeft getraind. Gwen werd uiteindelijk 10e.
6 1 0 2 l a Carnav Feest met motto ‘We kijke nie zo naauw’ SPRUNDEL - Carnavalsstichting De Nachtuilen had vrijdag 29 en zaterdag 30 januari goeie praters in de ton staan. Het publiek hing aan hun lippen, op zaterdag nog meer dan op vrijdag.
Prins en hofdame hebben plezier met het personeel van Kavetaria De Vettige Plek.
Kaat van de Kaai (Marleen Konings) die zaterdag in Oud Gastel West-Brabants kampioen tonpraten werd en oud-kampioen Berend ut Boerke (Ronnie Buiks) met zoon Nick maakten hun faam waar. Ook Kees Kansloos (Twan van Oers) en Sooike van Ostaayen (Frank Bakx) toonden beide avonden kun kwaliteiten. Op vrijdag kwam Mieke Pap (Amy van Doormaal) over haar nudistencamping vertellen en bleek Leo de Bussekjuritie (Luuk Meesters), ook heel wat dwaze dingen meegemaakt te hebben. Geweldig in de smaak vielen zaterdag de ‘criminele’ avonturen die Tony H. (Thomas Melisse) beleefd had. De zesde tonprater Ferry de Bont, als de bontscoach, moest zaterdag helaas op het laatste nippertje afhaken. Het ontstane gat werd door de andere praters en muziekkapel Stik Leutig perfect opgevuld. Met op vrijdag 112 en op zaterdag 145
1. Schrijf eerst het Sprundelse woord op en daarna het verkleinwoord. Plank: Ring:
GELDIG VAN VRIJDAG 5 FEBRUARI T/M DINSDAG 9 FEBRUARI 2016
Wang:
Compleet satémenu met 3 stokjes; keuze uit kip of varkenshaas
Schrijf op in het Sprundels: 2. Dat is van Jan, Kees, Ria en Nel. 3. Dat meisje schilt de aardappels met een scherp mesje. 4. Dat scheelde niet veel. 5. Een ijsco met chocolade.
9,95 Emmerblok 2 Oud-Gastel 0165 - 726 888 ROOSENDAAL
WWW.BEREN.NL
Programma Woensdag 3 februari in het Nachtuilennest bindingsavond voor de deelnemers aan de optocht, met trekking loterij. Vrijdag 5 februari bezoekt prins Juriaan d’n eerste basisschool Vinkenbos en zet daarna samen met de schooljeugd d’n uil op het nieuwe dorpsplein. ‘ s Avonds om 18.30 uur is in het jeugd-
honk van De Trapkes het jaarlijks kluppenbal voor de jeugd. Op 29 januari was er al een leutig moederkesbal in het Nachtuilennest, maar 5 februari is er een moederkesbal bij De Drie Zwaantjes moederkesbal. Tegelijk is dan in het Nachtuilennest een ventjesbal. Op zaterdag 6 februari start de optocht om 14.00 uur en volgt dezelfde route als vorig jaar. Vanaf 14.00 uur is het dan in de cafés en het dorpshuis bal. De prijsuitreiking van d’n optocht staat gepland om 19.00 uur is in dorpshuis De Trapkes. Een bal annex kindermiddag start zondag om 13.30 uur bij De Drie Zwaantjes. Maandag kunnen de kids vanaf 13.00 uur terecht op het brakkenbal in het Nachtuilennest. Dinsdagmorgen bezoeken prins en gevolg het St. Janshof en ‘s middags gaan ze zich vanaf 14.00 uur met de jeugd uitleven in de sportzaal aan de Hertogstraat. Als afsluiting wordt ‘s avonds om 19.30 uur op het dorpsplein bij De Trapkes d’n uil verbrand, gevolgd door een Nachtuilenbal met haringhappen in het Nachtuilennest.
Dialectkwis
CARNAVALS MENU!
De Beren Roosendaal
bezoekers, totaal weliswaar 60 minder dan vorig jaar, was de carnavalsstichting dik tevreden. De belangstelling voor de carnavalsmiddag op zondag 31 januari viel wel tegen. KBO en carnavalsstichting De Nachtuilen hadden gezorgd voor een feestelijk programma met traktaties en optredens van Martijn Kerstens en mister Nightlife. Zij die er waren hadden het wel naar hun zin en menigeen ging met prins Juriaan d’n eerste de vloer op. In Nachtuilennest De Coop krioelde het zondagmiddag 31 januari van de Nachtuiltjes. De wijkverenigingen Achter de St. Jan, De Branden, D’Hei, De Boskrekels en ‘t Brouwersnest hielden daar gezamenlijk hun kindercarnavalsmiddag. Met prins en z’n gevolg erbij was het er vol en gezellig.
Of geniet dagelijks van ons 3 gangen keuzemenu voor maar 19,50! Kies bijvoorbeeld voor carpaccio, eendenborst en een heerlijke Dame Blanche toe! Deze actie is niet geldig i.c.m. andere acties en alleen bij De Beren Roosendaal tijdens de aangegeven carnavalsperiode.
Adv.-Roosendaal-Carnaval-150x175mm.indd 1
27-01-16 14:34
PAGINA 16
Vraag: 6. Wat is de naam van ons Sprundels Molenbrood? 7. Een kip met acht kuikentjes. 8. Wat betekent: op d’aachteraand zitte? 9. Da’s n’m blèèter betekent: 10. Da’s zo gevèègd betekent: 11. Seringen noem je: 12. IJ éé ginne pûit te biechte betekent: 13. Wat is ‘n baomiskatje? 14. Wat betekent “aflèèges klaor”? 15. Van endere af aon begiene: a) van vooraf aan beginnen of b) van achter af aan beginne. 16. Weet je dat? 17. Wit je dat? 18. Wat is ‘n “bakkesvol”? 19. Als ‘t “smost” wat gebeurt er dan? Vertaal: 20. Ik heb een grote heg rond mijn tuin. 21. Bramen noemen we: De uitslag wordt bekend gemaakt tijdens de 14e dialectavond op maandag 7 maart in de Trapkes. Oplossingen kunnen ingeleverd worden in de Trapkes, via a.vanginneken@home.nl, bij Wilma Vermunt of Rietje Vergouwen.
6 1 0 2 l a Carnav St. Antoniusstraat 21a, Schijf Tel. nr. 0165 - 341703 Fax nr. 0165 - 340338
KBO Sprundel
(Naast het benzinestation Tamoil in Schijf)
Carnavalsmiddag
Echte Carnavalskost
SPRUNDEL - De 50 plus carnavalsmiddag was alweer een prima staaltje van de samenwerking tussen KBO Sprundel en carnavalsvereniging De Nachtuilen. Net als vorig jaar zorgden Mr. Nightlife, Martijn Kerstens en Meezun2en voor volop ambiance in dorpshuis De Trapkes in Sprundel. Bij binnenkomst werden de 50 plussers ontvangen met koffie en cake. Nadien werd er regelmatig getrakteerd op worst en kaasjes. Mr. Nightlife met accordeon bracht er meteen de sfeer goed in. Martijn had ook leuke meezingers en samen zongen ze ook nog enkele duetten. Dit alles werd versterkt door het geluid van Meezun2en. Prins carnaval op kop met de raad van elf als gevolg gingen regelmatig in de polonaise. Ook degene die minder mobiel zijn konden vanaf de kant gezellig meegenieten.
4 verse braadworstjes + 4 eigengemaakte hamburgers + shoarma ± 400 gram normaal € 14,-
nu €11,11
aval! e Carn Leutig Openingstijden: We zijn GESLOTEN op carnavalszaterdag dinsdag, donderdag en vrijdag 13.00-17.30 uur zaterdag 8.30-12.00 enOpeningstijden: de gehele week uur erop, donderdag en vrijdag 13.00-17.30 uur dus van dinsdag, 6 februari t/m 13 februari. zaterdag 8.30-12.00 uur Dinsdag 16 februari zijn we weer geopend.
Let op!
Volop gezelligheid bij seniorencarnaval.
Zo hadden de ouderen in Sprundel weer een prachtige carnaval als vanouds.
OPENINGSTIJDEN: dinsdag 8.30 uur tot 17.30 uur donderdag 8.30 uur tot 17.30 uur vrijdag 8.30 uur tot 17.30 uur zateradg 8.30 uur tot 12.00 uur We eten van 12.30 uur tot 13.00 uur Maandag en woensdag gesloten.
De laatste week: Alles 50% KORTING g! oet we m s e l l A
Denk aan onze GRATIS bezorgservice voor bestellingen boven de €25,- van ons heerlijke kwaliteitsvlees
Jeugdraad weer compleet in het Grasduinersdurp
Winkelcentrum 51-52 ● Etten-Leur ● T. 076-5034116 ● E. winkel.etten-leur@havep.com ● I. www.havep-winkel.nl
Kraaiepootjes uit Ut Kraaierijk
Jeugdoptocht Kraaierijk.
RUCPHEN - Nog enkele dagen en het grote feest kan beginnen. Op dit moment worden de laatste eindjes aan elkaar geknoopt. Ook bij de bouwclubs wordt de laatste behang plaksel aangemaakt en de verfkwast gehanteerd. We zijn er klaar voor zullen we maar zeggen om het grootse jaarlijks evenement in onze gemeente te organiseren. Afgelopen zaterdag op de Installatie jeugd in de Louwen is voor de 35e maal onze jeugdcarnaval geïnstalleerd. Met de voltallige carnavals stichting, Kapel de Blatblaosers was er door werkgroep de Kwatta’s alles aan gedaan om er een geslaagde avond van te maken. Alleen mag wel vermeld worden dat de jonge Kraaikes niet allemaal hun kieltje/ stofjas hebben kunnen vinden. Dat mocht de pret niet drukken, want samen met de kapellen en muziek van disco M sound werd er een geweldige sfeer weggezet. Door onze prins Teun de 1e werd Jeugdprins Lamine van het Kraaierijk geïnstalleerd. Op zijn beurt deed de kersverse jeugdprins Lamine zijn gevolg instaleren. Nar Jasper, Gulikx Jens, Hofdame Renske, Boer Bart en Michel, Petemoei Daphne en de Kraaieraad vielen toen de eer de te beurt om de jeugdcarnaval te vertegenwoordigen. Nadat prins Teun de 1e iedereen nog een medaille had omgehangen kon het feest losbarsten.
Programma Donderdagavond start carnaval met het Ventjesbal in café de Wereld. Vrijdag om 9.00 start de scholen optocht van de St Martinus en het Palet, de opmaat voor het grote carnavalsgebeuren. Let op dit jaar start Scholenoptocht vanuit het Palet! Vrijdagmiddag bezoek aan Zorgcentrum de Kerkakkers en in de avond het vermaarde Moederkesbal in café de Wereld. Zaterdagochtend het officiële moment dat de Opperkraai Kraaierijk (Burgemeester Marjolein van der Meer Mohr) de sleutel overhandigd aan de 5 Kerkdorpen. Zaterdagmiddag maken we opwachting in jeugdhuis de Louwen voor het Wijk/ kinderbal van Wijkvereniging de Louwen. Zaterdagavond Staontaofel Party in Zaal de Wereld, met muziek Timescape. Zondag de grote optocht met nadruk op groot, record aantal wagens en groepen, de teller staat nu op 22 deelnemers. Start in de Krijntjes om 13.30 uur. Prijsuitreiking 18.00 uur op pleintje bij café de Wereld. Maandagmiddag bezoek KBO ouderenmiddag in de Vaart en kindermiddag voor de allerkleinsten in jeugdhuis de Louwen. Maandagavond voor de Tieners Cocktail party niks X in Jeugdhuis de Louwen met medewerking Disco M Sound. Voor alle andere Kraaien voor 2e maal Rose Maondagavond georganiseerd door de Swingers met muziek Timescape en optreden van de Smarties in zaal de Wereld. Na het daverende succes vorig jaar nu kaartverkoop, deze zijn te verkrijgen bij Café de Wereld of bij Swingers. Dinsdag de grote kinderoptocht, waar tot op heden zich al 60 kinderen voor hebben ingeschreven start 13.30 uur voor Zorgcentrum Kerkakkers. Prijsuitreiking op kindermiddag in zaal de wereld. Na prijsuitreiking kan er genoten worden van een maaltijd in buffet vorm 18.00 uur, welk d.m.v. kaarten verkrijgbaar in café de Wereld aan deelgenomen kan worden. Na maaltijd om 19.30 vertrek bij zaal de Wereld voor de grote lampionnen optocht richting het Jan v. Genkplein, oftewel Avenue Da Kapelleke voor de grote Kraai verbranding. Na dit spektakel is het tijd om de traontjes weg te vegen op het Traonebal in café de Wereld. Onder het Motto ‘De Vaort erin’ heeft het Kraaierijk alles in zich om er weer een fantastisch feest van te maken.
Groot feest tijdens het Limonadebal.
ZEGGE - Op zaterdag 30 januari was het weer tijd voor het limonade bal in de Nieuwenberg in Zegge. Tijdens dit bal wordt traditioneel de jeugdraad geïnstalleerd en dat was dit jaar niet anders. Met karren vol (letterlijk) werden de jeugdraadsleden binnengereden in de lekker volle zaal. Allemaal sprongen ze vol energie het podium op, om het leutfeest aan te slingeren. Hierna werden de jeugd kopstukken binnengereden. Toen Boerin Lotte, Boer Keano, Grasduiner Roxanne, Nar Renske en Pliessie Marit op het podium stonden was het tijd om de jeugdprins en prinses binnen te halen. Onder groot applaus werden ze op het podium gehaald en geïnstalleerd als Prins Bjorn en Prinses Sanne. Zij mochten toen (met een beetje hulp van Prins Co en de rest van de grote kopstukken) hun raad aankleden en toen was het feest compleet. Hierna zette de discjockey de polonaise in en was het al snel één groot feest in de Nieuwenberg, die bijna te klein was voor dit feestgeweld. Nar Jubke had nog wel een speciaal optreden voorbereid voor deze avond. Het leek hem wel leuk om de kinderen uit te dagen voor een wedstrijd op maandag 8 februari. Alle kleine Grasduinerkes mogen dan meedoen met Playback je gek! Zelf had hij een dansje ingestudeerd, en hij daagde de kinderen uit om tijdens het Narrekesbal te laten zien dat ze het beter konden. Kinderen die op maandag 8 februari tijdens het Narrekesbal willen laten zien dat ze meer talent hebben dan Nar Jubke, kunnen zich aanmelden op de middag zelf, of tijdens één van de bals van te voren bij de mensen van de Raad. Nadat het limonadebal afgesloten was, mochten de grotere Grasduiners zich uit gaan leven in Kerkzicht tijdens het Mannekes/Vrouwkesbal. De dresscode voor deze avond was, mannekes as vrouwkes en vrouwkes as mannekes. Dit zorgde vooral later op de avond voor verwarring bij sommige mensen. Tijdens dit bal werden Marcel en Mariella (de nieuwe eigenaren van Kerkzicht) welkom geheten in het Grasduinersdurp door Prins Co. Zoals het hoort kregen zij hierbij het echte Zegse drankje, de Grasduiner cadeau. Het was verder weer een gezellige avond waarmee de Grasduiners zich weer van hun beste kant hebben laten zien. Nu gaan de Grasduiners zich op maken voor het grote leutfeest dat al vanaf donderdagmiddag los gaat barsten. Het volledige programma is terug te vinden in het Velleke vol.
kerkelijk
PAROCHIES I.P.V. REGIO RUCPHEN H. Martinus Rucphen, H. Martinus Schijf, H, Joannes de Doper Sprundel, H. Willibrordus St. Willebrord, Maria Boodschap Zegge. Pastoraal team: Pastoor F. Verheije, teamleider diaken Jan Foesenek, diaken J, van Steenoven, pastoraal werker G. Damen, pastoraal werker W. van Reen. Wij zijn bereikbaar op 0165-341246 (Rucphen Schijf Sprundel en Zegge) of op 0165-382201 (St. Willebrord). Voor zeer dringende zaken (aanvraag ziekenzalving, melden overlijden of crisissituaties) kunt u bellen naar de bereikbare dienst: 06-29334907 of 0165-382201 voor St. Willebrord. Voor het opgeven van misintenties, het aanmelden van dopen, huwelijken en andere vragen die de parochie betreffen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de parochie. PAROCHIE H. MARTINUS RUCPHEN Zondag 7 februari 9.30u Vijfde zondag door het jaar. Eucharistieviering. Celebrant pastor F. Burm m.m.v. het St. Ceciliakoor. Intenties: overl. fam. Otgers; overl. fam. Laats; jgt. Jac v. Ostaijen e.v. Jeanne Broos; Ellie Roks e.v. Gerard Vos; Johannes Uitdehaag w.v. Anna v. Dijk v.w. verj.; Cor Tak w.v. Jos Bartels; jgt. Maria Goorden e.v. Cornelis Konings; o.o. Johannes Hoendervangers en Catharina de Rooij v.w. jgt. moeder. Woensdag 10 februari 19.00u Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag; Regionale Eucharistieviering in de parochiekerk van de H. Willibrordus te St. Willebrord. Celebrant rector N. Schnell met assistentie van diaken J. Foesenek. Blasiuszegen: Woensdag 3 februari was de feestdag van de H. Blasius, beschermheilige van onze parochie. Deze heilige wordt in onze kerk geëerd met een muurschildering boven de beeltenis op het aan hem toegewijde altaar. Traditiegetrouw is de Blasiuszegen een krachtig teken geweest voor zijn verering. Na de viering van a.s. zondag bent u in de gelegenheid om de Blasiuszegen te ontvangen. Ziekenbezoek: Indien men opgenomen wordt in het ziekenhuis en er prijs op stelt bezoek te ontvangen, neem dan contact op met Mevr. A. van Rooij, tel.342331 of met Mevr. A. Hoendervangers tel.348090. Secretariaat: Het parochiecentrum is gevestigd in de kerk, Raadhuisstraat 3. Geopend op maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur en op donderdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur; tel.341246 www.parochierucphen.nl - e-mail adres: parochierucphen@hetnet.nl. Intenties uiterlijk maandagavond 18.00 uur inleveren. PAROCHIE H.JOANNES DE DOPER SPRUNDEL Parochie H.Joannes de Doper te Sprundel, Hertogstraat 1, 4714 BZ Sprundel, 0165-382214. Secretariaat is geopend op maandag-vrijdagmorgen van 9.30-11.30u (dringende gevallen regiotelefoon 0629334907); parhjdedoper@hetnet.nl; www.kerksprundel.nl Diensten Week 5: 6 t/m 12 februari. Vijfde zondag door het jaar. Hier ben ik, zend mij?! Zaterdag 6 februari 17.00u Eucharistieviering met Blasiuszege. Voorganger: Past. F. Burm. Zang: Gemengd Kerkkoor. Bart en Mientje v.d. Broek-Aarts en zoon Jackie v.w. geb.dag Mientje; overl. ouders Roovers-de Regt en zoon Jos en Rudy Nouws v.w. geb.dag moeder; jgt. Wilhelmina Roovers; Piet en Koos Gommeren-Fievet v.w. jgt. en geb.dag Koos; overl. ouders v. Bavel-Oomen v.w. geb.dag vader; Cor Timmermans-v. Hooijdonk; Guust v. Nispen en schoonzoon Paul v.w. jgt. Guust; Jan en Frans v. Dijk en overl. familie v.w. eerste jgt. en geb.dag Jan. Maandag 8 februari 19.00u Rozenkransgebed in het Steunpunt St.Janshof. Voorgangers: Cees en Jo. Woensdag 10 februari: Regionale Aswoensdagviering. 10.00u: in de kerk van Schijf met voorganger Past. G. Damen 19.00u: in de kerk van St.Willebrord met voorgangers Past. N. Schnell en Past. J. Foesenek. Extra collecte: Op zaterdag 6 februari is er een extra collecte die bestemd is voor de ziekenmandjes. Tevredenheid: Tevredenheid is het enige kapitaal dat niet verkeerd belegd kan worden. PAROCHIE H. MARTINUS SCHIJF St. Antoniusstraat 44, 4721 AN Schijf, 0165-341275, ParochieSchijf@hetnet.nl Zaterdag 6 februari 19.00u 5e zondag door het jaar. Carnavalsviering en kindernevendienst. Woord en Communiedienst. Voorganger(s):
Pastor Damen m.m.v. fanfare KNA. Wek. Marijn v. Nijnatten e.v. Cor Goorden; wek. Trien v. Laerhoven e.v. Geert v. Nijnatten; jgt. o.o. Frans Martens en Sjoke Suijkerbuijk v.w. moeder. Woensdag 10 februari 10.00u Regionale Aswoensdagviering. Woord en Communiedienst. Voorganger(s): Pastor Damen m.m.v. Gemengd Koor. Kosters/acolieten/misdienaars: Zaterdag 19.00u Ria Konings. Woensdag 10.00u Rien v. Ruiten. Lectoren: Zaterdag 19.00u Carnavalsvereniging. Woensdag 10.00u Betsy v.d. Sande. Kerkhof open: elk weekend van de maand geopend voor bezoekers. Openingstijden secretariaat: Het secretariaat is geopend op maandag- dinsdag- en op donderdagmorgen van 10.00 tot 11.30u. Gelieve de intenties voor het komende weekend op te geven voor maandag 11.30u. Dan kunnen de intenties nog in de Bode worden geplaatst. Voor het brengen van kleding voor Polen gelieve ook met de openingstijden rekening te houden. Het pastoresteam is bereikbaar via 06-29334907. PAROCHIE HEILIGE MARIA BOODSCHAP ZEGGE O.L. Vrouwestraat 105, 4735 AA Zegge, secretariaat@ mariaboodschap-zegge.nl; www.mariaboodschapzegge.nl Zondag 7 februari 9.30u 5e Zondag door het jaar. Woord en Communieviering. Voorganger: Pastor G. Damen. Koor: Gemengd Zangkoor. Intenties: Jac v.d. Oever e.v. Marie Verstaten; Jan Roosenburg voor verj. en jgt.; jgt. Janus Aanraad e.v. Jaantje Jansen. Ook gedenken wij in onze gebeden: Toon Dirken partner van Elisabeth v. Beeck-v.d. Borst. Dinsdag 9 februari: Viering vervalt i.v.m. Carnaval. Woensdag 10 februari 10.00u Aswoensdag. Regionale viering in de kerk van Schijf Woord en Communieviering. Voorganger: Pastor G. Damen 19.00u: Regionale viering in de kerk van St Willebrord. Eucharistieviering. Voorgangers: Rector N. Schnell, Diaken J. Foesenek. Caritas: Zondag 7 februari is het de maandelijkse Caritas Collecte. Carnaval/Aswoensdag: In verband met Carnaval is er op dinsdag 9 februari geen viering om 19.00u in de kapel. Op Aswoensdag 10 februari is er om 10.00u een regionale viering in de kerk van Schijf en om 19.00u is er een regionale viering in de kerk van St Willebrord. Parochiesecretariaat: geopend op dinsdagmorgen van 9.30-12.00u. Inleveren van misintenties, informatie over dopen, huwelijk en uitvaart en andere vragen 0165-534905. Boodschappen en misintenties: kunnen op dinsdagmorgen telefonisch of mondeling worden doorgegeven aan het secretariaat. Er wordt dan gezorgd dat uw boodschap bij de juiste persoon terecht komt. De misintenties worden in de bode van de volgende week geplaatst. Misintenties in gesloten enveloppe met aan buitenzijde vermeld ‘Misintentie’ in de brievenbus van de pastorie. PAROCHIE H. WILLIBRORDUS ST. WILLEBRORD Pastoor Bastiaansensingel 32, 4711 EC St. Willebrord, info@parochiesintwillebrord.nl, 0165-382201. Teamassistente: Karin Wagener; www.parochiesintwillebrord.nl Donderdag 4 februari 9.00u Eucharistieviering in de Mariakapel. Celebrant: Pastoor Frans Verheije. Gebedsintenties: de overleden pastores van onze parochie. Zaterdag 6 februari 19.00u H. Eucharistieviering. Celebrant: Emeritus deken Peter de Rooij, geassisteerd door diaken Jan Foesenek. Lector: Johan Reniers. Koor: Willibrorduskoor. Gebedsintenties: Piet Muijs e.v. Toke Brouwers en overl. ouders wegens verj.; Johannes Marijnissen en overl. kinderen wegens verj.; Toon Bastiaansen e.v. Pietje Wijnings namens Broederschap Hakendover. Zondag 7 februari 11.00u Woord en Communieviering. Vierde zondag door het jaar (C). Celebrant: Diaken Jan Foesenek. Lector: Gerarde de Jong. Koor: Willibrorduskoor. Gebedsintenties: Catharina Konings-Rokx e.v. Cornelis Konings wegens verj. Overleden: Op 27 januari is op 73 jarige leeftijd overleden Cor (Cornelia) van Dijk-Brouwers echtgenote van Cornelis van Dijk. Op maandagavond 1 februari hebben wij van Cor in de avondwake afscheid genomen. Dat Cor moge rusten in Gods eeuwige vrede! Op 47 jarige leeftijd is op 29 januari overleden Petra (Petronella Jacoba Maria) de Jong, levenspartner van
Luciën van Ginneken. De plechtige uitvaartdienst, waarin wij Petra uitgeleide doen vindt plaats op donderdag 4 februari om 10.30 uur in onze kerk. U kunt afscheid nemen van Petra op woensdagavond 3 februari in Mortuarium Sint Willebrord, gelegen naast de kerk, van 19.30 tot 20.30 uur. Dat Petra mag rusten in Gods eeuwige vrede! Op 31 januari is op 79 jarige leeftijd Hendrika Cornelia Maria Emmanuela (Rika) Kerstens overleden. De kerkelijke uitvaartdienst is op 5 februari in Crematorium Zegestede te Roosendaal. Dat Rika moge rusten in Gods eeuwige vrede! Op 27 januari is op 89 jarige leeftijd overleden Nellie (Petronella) Koevoets-Albers, weduwe van Wilhelmus Koevoets. Zondagavond 31 januari is er een openbaar rouwbezoek in ons mortuarium. Nellie is opgebaard in de rouwkamer Troost. Op maandag 1 februari om 10.30 uur vindt de plechtige uitvaartdienst van Nellie plaats in onze kerk met aansluitend crematie te Roosendaal. Dat Nellie mag rusten in Gods eeuwige vrede! Vijfde Zondag door het jaar (Jaar C): Het komend weekend lezen we als eerste lezing uit de profeet Jesaja (Jes. 6, 1-2a, 3-8) en uit het evangelie van Lucas (Lc. 5, 1-11). In de eerste lezing horen wij hoe een engel met gloeiende kool de lippen zuivert van de profeet Jesaja. Als mensen hebben wij dat hard nodig. Want lippen kunnen mensen bemoedigen, maar ook onderuit halen. Jezus heeft dat niet nodig. Hij spreekt voortdurende verlossende woorden. Dat had Hij van zijn Vader geleerd. We lezen dit weekend het bekende verhaal van de wonderbare visvangst. De boot wordt gevuld met vissen tot zinkens toe. Zo’n verhaal geeft de jonge kerk van toen weer moed om verder te gaan en mag ook ons bemoedigen. Regionale viering Aswoensdag: Op Aswoensdag (10 februari) horen we de eerste lezing uit de profeet Joël (Joël 2, 12-18) en lezen we uit het evangelie van Matteüs (Mt. 6, 1-6, 16-18). Het evangelie van Aswoensdag heeft het over vasten, bidden en aalmoezen geven. Jezus waarschuwt ons dat dat niet mag ontaarden in een uitwendige dienst “om gezien te worden door de mensen”. Vasten is voor Jezus meer dan je onthouden van eten en drinken. Het heeft alles te maken met de Vader die in de hemel is en met de broeders en zusters in nood. Als je vast, hoef je je hoofd niet te laten hangen als ‘n riet, je hoeft je ook niet in zak en as neer te zetten. De vastentijd moet ons allereerst vrij maken voor mensen die het slechter hebben dan wij zelf. Op Aswoensdag is er ‘s avonds om 19.00 uur een regionale eucharistieviering met het opleggen van het askruisje in onze Willibrorduskerk. Donderdag 11 februari: Op deze donderdag vieren wij om 9.00 uur ‘s morgens in onze Mariakapel de gedachtenis van Onze Lieve Vrouw van Lourdes. De celebrant in de H. Eucharistieviering is rector Norbert Schnell. Informatiebijeenkomst ‘Op weg naar één parochie’: Zoals u heeft kunnen lezen in de bijlage van onze Nieuwsbrief december 2015 is er op donderdag 4 februari om 20.00 uur een informatiebijeenkomst over de samenvoeging van de vijf parochies in de Regio Rucphen in onze Willibrorduskerk. Als u deze informatieavond wilt bijwonen, gelieve u zich aan te melden via ons parochiesecretariaat. Dat kan ook telefonisch: 0165-382201, of per e-mail: info@parochiesintwillebrord.nl. Aktie Kerkbalans: De Aktie Kerkbalans wordt gestart voor het jaar 2016. In de media zullen we er weer veel over zien en horen de komende tijd. Ook in onze parochie voeren we de Aktie Kerkbalans. U krijgt hierover persoonlijk bericht thuis. Het gaat in de Aktie Kerkbalans om de voortgang van onze geloofsgemeenschap en om het behoud van onze kerk en Lourdesgrot financieel te ondersteunen. Zonder uw - overigens vrijwillige - parochiebijdrage kan onze geloofsgemeenschap én onze kerk gewoon niet blijven bestaan. Het zou toch wel heel erg jammer zijn als het laatste monument ook nog uit ons dorp zou gaan verdwijnen! Doe dus mee! Het kan niet anders, dan dat we als dorp daar samen voor zorg voor moeten dragen! Tweede collecte voor groot onderhoud: De tweede collecte in de vieringen van elk weekend is bestemd voor het groot onderhoud van onze kerk, dat zich nu in de voorbereidende fase bevindt. Wij hopen in de loop van dit jaar hiermee te kunnen starten. Onze kerk is ingezegend op 25 mei 1926 door de toenmalige bisschop van Breda, mgr. Petrus Hopmans. In 2016 bestaat onze kerk dus 90 jaar. Graag houden wij onze kerk in een goede staat van onderhoud. Uw bijdrage daarbij is onontbeerlijk. U kunt uw gift ook storten op bankrekeningnummer NL43RABO 0306478056. Hartelijk dank voor uw gaven! Website: Kijk ook eens op onze websites voor nog meer actueel nieuws: www.parochiesintwille-
PAGiNA 18
brord.nl en op www.mortuariumsintwillebrord.nl. Bereikbaarheid: In zeer dringende pastorale gevallen is er altijd iemand van de parochie bereikbaar: 0165-382201. Op het antwoordapparaat staat het telefoonnummer dat kan worden gebeld, alléén voor zeer dringende pastorale zaken onder meer rond overlijden en uitvaart. In alle andere gevallen kan contact worden opgenomen met de parochie tijdens de openingstijden van het parochiesecretariaat. Openingstijden parochiesecretariaat: open op maandagmorgen en op donderdagmorgen tussen 9.30-12.30u. U kunt er dan ondermeer terecht voor de opgave van uw gebedsintenties, de aanmelding van dopen en huwelijken en de aanschaf van gewijde artikelen; en ook voor vragen over en informatie over andere parochiële aangelegenheden, zoals uitvaart en het parochiële kerkhof. PROT. GEM. ZUNDERT VAN GOGHKERKJE Kerkgebouw Vincent van Goghplein 1, 4881 DG Zundert Eredienst: Zondag 7 februari is Mevr. Ds. T. Veldhuizen onze voorganger. De organist is dhr. Guis. Dhr. van Dam is gastheer. De collecte is bestemd voor het Werelddiaconaat. Voor de kinderen is er de kindernevendienst. Agenda: Donderdag 4 februari is er cantorij repetitie, aanvang 20.00 uur. Dinsdagavond 9 februari is er een leerhuis met als thema: “Wie kent zijn buren (niet)”. Deze avond wordt verzorgd door Ds. R. Drop uit Rijsbergen, aanvang 19.30 uur, belangstellenden zijn van harte welkom! Woensdagmiddag 10 februari is er de Inloopmiddag, aanvang 14.30 uur, van harte welkom! www.pk-zundert.nl PROTESTANTSE GEMEENTE DE BAAI Protestantse Gemeente te Etten-Leur, Lukaserf 2, 4871 ZM Etten-Leur, t. 076-5013794, www.protestantsettenleur.nl Volgende kerkdienst Zondag 7 februari zal voorgaan mevrouw Anne-Mieke van Oost-Reiber. Er is kindernevendienst voor alle groepen van de basisschool in één groep. De kinderen verlaten de kerkzaal na aankondiging van de voorganger. Aanvangsuur kerkdiensten: Iedere zondag om 10.00u (tenzij anders aangegeven). Kinderoppas aanwezig (0-4 jaar). Na afloop van de dienst is er gelegenheid voor het drinken van een kopje koffie of thee. Sectie Hoeven/Sprundel en Sint Willebrord Alg.aanspreekpunt: mevr. N. Oostmeijer-v.d. Guchte, Bovendonksestraat 73, 4711 EE Hoeven, t.0165503313. Contactpersoon in Sprundel: mevr. M. Dijkshoorn-van der Spek, Bakkersmeer 3, 4714 RG Sprundel, t.0165381774. Contactpersoon in Sint Willebrord: mevr. J.W. Smith, Cederstraat 5, 4871 VK Etten-Leur, t.076-7851342. Predikant: Mevr. ds. E.J.S. van Sluijs, Lukaserf 4, 4871 ZM Etten-Leur, t.076-5013793 (b.g.g., alleen voor pastorale zaken, 06-47597120). Medewerker Gemeentewerk: Mevr. A.M van Oost-Reiber, Berlage-erf 170, 3315 JM Dordrecht, t.06-34906745. Coördinatie activiteiten De Baai: Mevr. M.A.M.C. van Ginneken-van Eekelen, Nieuwe Kerkstraat 14, 4873 CC, Etten-Leur, t.076-5013794. Kerkelijk Bureau: Dhr. A.J. van Wel, Lukaserf 2, 4871 ZM Etten-Leur, t. 076-5963400. Gezinsmutaties (geboorte, huwelijk, overlijden enz.) en verhuizingen s.v.p. doorgeven aan het Kerkelijk Bureau. PROTESTANTSE GEMEENTE OUDENBOSCH C.A. Kerkgebouw Fenkelstraat 24. Telefoon pastorie: 312453, www.pkn-oudenbosch.nl Protestantse Gemeente te Gastel & Kruisland. Kerkgebouw Dorpsstraat 13, Oud Gastel, www.pkn-gastelkruisland.nl Zondag 7 februari begint de kerkdienst in Oudenbosch 10.30u en in Oud Gastel 9.00u. Prop. Mw. M. Oldhoff uit Rotterdam zal in beide diensten voorgaan. Na afloop van de dienst is er gelegenheid voor een kopje koffie/thee of limo. In Oudenbosch is aansluitend een erwtensoepmaaltijd. Agenda: Maandag 8 februari Pastorije v.a. 19.30u Serie Grote Schrijvers (Franz Kafka). Inl. H.J. Inkelaar 0165-312453. Dinsdag 9 februari Pastorije 14.0016.00u Seniorensoos. Woensdag 10 februari Pastorie 19.00-20.00u gebedskring. Kerk 20.00u koorrepetitie. Donderdag 11 februari Pastorije 9.30-11.30u inloopochtend voor een kopje koffie/thee en een luisterend oor. Pastorije 20.00-22.00u vervolg Alphacursus.
* Arbeidsrecht * Bestuursrecht * Strafrecht * Echtscheiding * Burenrecht * Bouwrecht
Ik heb een liefste wens
* Huurrecht * Incasso * Contracten * Jeugdrecht * Algemene Voorwaarden
(en een hersentumor)
VAKANTIES
GRATIS JURIDISCH ADVIES Op ons spreekuur iedere dinsdag van 16.00-17.30u.
VOOR OUDEREN
Help mee en maak het verschil
U kunt uiteraard ook bellen voor een afspraak.
met zorg voor u gekozen
Help mee en maak het verschil
Brugstraat 41 Roosendaal 0165-391007 www.STRAkadvocaten.nl
makeawishnederland.org
Wasmachine, droger of vaatwasser defect?
BEL
n Janse d t i W goe
Wij ontzorgen: Woning- en bedrijfsontruiming Ophalen/opkopen inboedel Verhuizen & opslag info@miva-ontruimingen.nl www.miva-ontruimingen.nl Oud Gastel 0165 853268
Kinderopvang Nikkids is een zeer flexibele dagopvang voor kinderen van 0 tot 4 jaar waar de kinderen spelen in de speelzone van hun ontwikkelingsniveau.
Te huur gevraagd:
Kunstgebitten
snel verkopen!
reparaties & nieuwe
CAMper / CArAvAn of vouwwAgen Bel direct: 0186-652960
tomson
• Gespecialiseerd in alle soorten dakbedekking • Kunststof dakbedekking en isolatie • Bitumen vervangende dakbedekking • Onderhoud, reparaties en dakinspectie
met garantie
076-5976183
afspraak 8-22 uur (ook za & zo)
Voor nieuwbouw en renovatie. Dahliastraat 23. 4711 ES St. Willebrord Tel. 0165 38 9196 • Fax. 0165 38 9207
Vagevuurstraat 5 Zundert
BanketBakker Marcel kas
bv
Wij zijn op zoek naar enthousiaste en gemotiveerde medewerkers voor de functies:
• Machinist op mobiele graafmachine • Tractorchauffeur Wij vragen sollicitanten die: - Zowel zelfstandig, nauwkeurig als in teamverband kunnen werken. - Geen 9 tot 5 mentaliteit hebben. - Ervaring met verschillende landbouwmachines is een pré. - In het bezit zijn van een rijbewijs. Is dit iets voor jou? Stuur dan je motivatie en CV naar wil@whuijbregts.nl Of neem telefonisch contact op met Wil Huijbregts tel: 06 - 13298404
1KG
1.99
Landbouwgrond VARKENSLAPPEN 1KG 2.99 RUNDERRIBLAPPEN ½KG 2.99 3 hectare GEMENGD GEHAKT SOEPVLEES/TARTAAR 75 VERSE WORST 1KG 2. HACHEEVLEES ½KG 2.75 voor boomkwekerij op langere termijn i.v.m. pottenteelt Info: 06-51896565
Al 15 jaar een vertrouwd adres
0318 - 48 51 83
ROLLADE/SHOARMA ½KG RUNDERGEHAKT ½KG VARKENSHIELEN 1KG
Voor meer info en/of aanmeldingen kunt u contact opnemen met Nikki van Hoof: 06-22053447 of info@nikkids.nl
Van Sundert dakbedekking
www.allegoedsvakanties.nl
75 1.
Nikkids is gevestigd bij Basisschool Het Palet, De Krijntjes 28 te Rucphen.
www.sundak.nl info@sundak.nl
06 - 57 540 319 Voor snelle service en reparatie!
Saucpteire KIPDRUMSTICKS FRICANDEAU/
Van leren spelen naar spelend leren!
www.nikkids.nl
Nooit te oud voor vakantie!
presenteert alles op gebied van banket, zoals gebak s1,60 allerlei Fototaarten Kindertaarten Bruidstaarten Doop- en geboortetaarten Jubileumtaarten diverse soorten vlaaien en koeken enz. (alles gratis bezorgd) tel.: 0165-384532 tel.: 06-49926033
{
Recreatiestalling Numansdorp Z-H Vlakbij Rotterdam www.CArvA.nl carva@planet.nl
ROOSENDAAL | VOLTASTRAAT 9 | MAROS.NL
05
Peeters Landbouwmachines produceert duizenden machines per jaar die onder de merknamen Peecon en Tulip naar meer dan 45 landen worden geëxporteerd. Ditlocaties alles doen met 120 collega’s op totale drie locaties in Nederland, een totale drie inwe Nederland, op een oppervlakte vanop70.000 m2. oppervlakte 70.000 m2. Ons familiebedrijf meer dan 40 jaar! Onsvan familiebedrijf bestaat reedsbestaat meer reeds dan 40 jaar!
Wij zoeken op dit moment twee nieuwe fulltime collega’s:
Wij willen ons flexibele en enthousiaste team uitbreiden met een fulltime collega. ADMINISTRATIEF MEDEWERK(ST)ER Daarom zoeken we op korte termijn een
Peeters Landbouwmachines produceert
MANAGEMENT ASSISTENT
machines en onderdelen gaat plannen. In deze functie heb je veelvuldig contact met Wegensonze uitbreiding van Peeters Landbouwmachines duizenden machines per jaar onder devoor merknamen transporteurs en onzeproduceert klanten. Daarnaast word je die ingezet overige ons teamverschillende zijn wij op zoek we Peecon met 125 collega’s locaties ingeëxporteerd. Nederland, en Tulip naar meerop dandrie 40 landen worden Dit doen we met 125 collega’s o p administratieve werkzaamheden en lichte boekhoudkundige taken binnen de afdeling. drie locaties in Nederland, op een totale oppervlakte van 70.000 m2. naar een parttime 70.000 m2.Ons bestaat reeds 40 jaar. In deze functie werk je familiebedrijf administratief ondersteunend voormeer zoweldan de directie als
de in- en verkoopafdeling onzetwee vestiging Etten-Leur. Dit varieert van het allround opbinnen dit moment nieuwe in fulltime collega’s: taal in woord en geschrift vereist. NaWij dezoeken zomervakantie beginnen in een nieuwe job? uitvoeren van diverseADMINISTRATIEF interne controlesMEDEWERK(ST)ER binnen Profit, ons ERP systeem, tot het CONSTRUCTIEWERKER / LASSER Kijk snel www.peetersgroup.com/vacatures voor meer inform van stalWedan zijnbijhouden op zoekop naar een flexibelmailboxen inzetbare collega diemaken onder andere alle externe transporten van diverse en het van orders en retourbonnen. onze machines en onderdelen gaat plannen. openstaande In deze functie hebfuncties: je veelvuldig contact met volgende medewerker verschillende transporteurs en onze klanten. Daarnaast word je ingezet voor overige Ons familiebedrijf bestaat reeds meer dan 40 jaar!
administratieve werkzaamheden lichte boekhoudkundige binnen de afdeling. We zoeken een collegaendie breed inzetbaar wiltaken zijn en in het bezit is van een Reacties a.u.b. mailen VOORBEWERKER SPUITERIJ Voor deze functie is een MBO-opleiding in een relevante richting en goede kennis van de Engelse aflassen van complete machines. afgeronde HBO opleiding. Kennis van de Engelse en Franse taal is een must, Duits naar info@postbaan.com taal in woord en geschrift vereist. Reageren op deze vacatures het liefst perofe-mail: vacature@peetersgroup.com een pre. Je hebtgaat ervaring met Profit een vergelijkbaar ERP systeem en je bent CONSTRUCTIEWERKER / LASSER ASSEMBLAGEMEDEWERKER bezit voorLandbouwmachines deze functie een diploma MIG/MAG op niveau II en je bent bekend met hetNE lassen secuur in je werk. Daarnaast je een sterke persoonlijkheid. ook: Je Peeters B.V., heb Munnikenheiweg 47, 4879 Etten-Leur. van verschillende plaatdiktes en -kwaliteiten. Je wordt ingezet voor zowel het bouwen, hechten en aflassen van complete machines. Reageren op deze vacatures gaat het liefst per e-mail: vacature@peetersgroup.com. Per post kan ook: Peeters Landbouwmachines B.V., Munnikenheiweg 47, 4879 NE Etten-Leur.
op dezeiets vacatures kan per e-mail naar vacature@peetersgroup.com. Kijk voor over ons bedrijf Als deze functie meer voor jouinformatie is ga dan snel naar www.peetersgroup.com/vacature werkplaatshulp / Reageren voor een uitgebreide bedrijfs- en functiebeschrijving! Kijkvacatures voor meer op informatie over ons bedrijf op www.peetersgroup.com. caravanmonteur en de Kijk voor meer informatie over ons bedrijf
caravan centrum Bosschenhoofd
zoekt een student of vutter die vlot, handig en nauwkeurig is, gewend om te klussen en zelf technische oplossingen bedenkt. Je werkt 16 tot 24 uur en met name op zaterdag. Mail je reactie met foto naar: info@ccbosschenhoofd.nl
www.peetersgroup.com Reageer op vacatures deze vacatureop perwww.peetersgroup.com. e-mail: vacature@peetersgroup.com en de Fabrikant van en landbouwmachines Fabrikant van Fabrikant van
en
en
landbouwmachines landbouwmachines
Acquisitie wordt niet op prijs gesteld Acquisitie wordt niet op prijs gesteld
Acquisitie wordt niet op prijs gesteld
Spaar nunu voor Spaar voetbalplaatjes nu voor voetbalplaatjes Spaar nu voor voetbalplaatjes Spaar voor voetbalplaatjes succesrecepten Metvan succesrecepten de moeders Met van succesrecepten de moeders van de moeders pakkers Met succesrecepten van deMet moeders Met succesrecepten van de moeders do vr za PLUS Beter Leven Magere Varkensrollade
9.49
9.49 KILO
KILO
5.99 500 GRAM 3 voetbalplaatjes en 3 voetbalplaatjes en 3 voetbalplaatjes en 1 succesrecept bij elkebij 10 elke euro* 1 succesrecept bij elke 10 euro* 1 succesrecept 10 euro* aan boodschappen aan boodschappen aan boodschappen
3 voetbalplaatjes en PLUSPLUS Spareribs Indisch 1 succesrecept bij elke 10 euro* of piri piri Spareribs aan boodschappen kilo 6.98
Per kilo
4.
3.49
4.
49
49
Indisch of piri piri, kilo 6.98 Per 500 gram
Per 500 gram
3 voetbalplaatjes en 1 succesrecept bij elke 10 euro* aan boodschappen
Wilt uw kind ook profvoetballer worden? WiltNaast uw kind talent ooken profvoetballer training worden? Wilt uw Naast kindtalent ook profvoetballer en training worden? Naast talent en training Wilt uw kind ook profvoetballer worden? Naast talent en trainingWilt uw kind ook profvoetballer worden? Naast talent en training is goede voeding ook erg belangrijk om is goede het vervoeding te schoppen. ook erg belangrijkisom goede het ver voeding te schoppen. ook erg belangrijk om het ver te schoppen. is goede voeding ook erg belangrijk om het ver te schoppen. is goede voeding ook erg belangrijk om het ver te schoppen. Hoe beter uw kind eet, hoe beter de resultaten Hoe beter uw op het kindveld. eet, Daarom hoe beter komt de Hoe resultaten beter uwop kind het eet, veld.hoe Daarom beter komt de resultaten op het veld. Daarom komt Hoe beter uw kind eet, hoe beter de resultaten op het veld. Daarom Hoe komt beter uw kind eet, hoe beter de resultaten op het veld. Daarom komt PLUS met de succesrecepten van de moeders PLUS met van dede succesrecepten Eredivisiespelers: van dePLUS moeders met de vansuccesrecepten de Eredivisiespelers: van de moeders van de Eredivisiespelers: PLUS met de succesrecepten van de moeders van de Eredivisiespelers: PLUS met de succesrecepten van de moeders van de Eredivisiespelers: gerechten waarmee de Eredivisiespelers gerechten zijn grootgebracht. waarmee de Eredivisiespelers gerechten zijn grootgebracht. waarmee de Eredivisiespelers zijn grootgebracht. gerechten waarmee de Eredivisiespelers zijn grootgebracht. gerechten waarmee de Eredivisiespelers zijn grootgebracht. ijnen ndar mameer n tte ne 2 Kijk voor meer informatie op plus.nl Kijk voor meer informatie op plus.nl Kijk voor informatie op plus.nl bij Kijk voor meer informatie op plus.nl Kijk voor meer informatie op plus.nl
Alle merken wasverzachter Combineren mogelijk 2 stuks* 782222+R 78+ 78 /////////////////////////////////////////////////////
78 %
SUCCESVOLLE PASSES
Bijv. Robijn Wasverzachter Morgenfris, rg d Al be 2Rofll anacons à 750 ml 6.70 3.35
47 47%
NUMMER
NR. 8
GEWICHT
ASSISTS
NUMMER
782222+R 78+ 78
9
78 %
1990
LENGTE
GEBOREN
/////////////////////////////////////////////////////
22
31 79
GEWICHT
782222+R 78+ 78 78 % 174
1991
SUCCESVOLLE PASSES
NUMMER
47 47%
MIDDENVELDER
47 47%
LENGTE
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
7
/////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
MIDDENVELDER
Alléén geldig op 4, 5 en 6 februari
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
180
ASSISTS
SUCCESVOLLE PASSES
23 NUMMER
9
60 60%
180
1990
LENGTE
GEBOREN
/////////////////////////////////////////////////////
ASSISTS
47 47%
79 GEWICHT
782222+R 78+ 78
22
78 %
174
NUMMER
SUCCESVOLLE PASSES
/////////////////////////////////////////////////////
22
22
174
NUMMER
3 voetbalplaatjes en 1 succesrecept bij elke 10 euro* aan boodschappen
Ro l an
rg d Al be
99 0. 3. NR. 8
Kersen raster, carnaval of appel-kruimel, geschikt voor 10 personen Hele vlaai
rg d Al be
Ka mo he
NR. 8
PLUS Boerenkool
ko tjo lo Mo
MIDDENVELDER
60 60%
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
60 60%
ASSISTS
60 60%
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS /////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
Ro l an
rg d Al be
Ka mo he
NR. 8
NR. 161
kilo 2.58 Zak 500 gram
NR. 161
/////////////////////////////////////////////////////
ko tjo lo Mo
Ka mo he
Ka mo he
ko tjo lo Mo
ko tjo lo Mo
NR. 161
NR. 161
Wilt uw kind ook profvoetballer worden? Naast talent en training is goede voeding ook erg belangrijk om het ver te schoppen. Hoe beter uw kind eet, hoe beter de resultaten op het veld. Daarom komt T Kersen raster, carnaval of appel-kruimel, PLUS met de succesrecepten van de moeders van de Eredivisiespelers: Boerenkool LI M B UR PLUS PLUS geschiktVlaai voor 10 personen kilo 2.58 Kersen Hele raster, vlaai carnaval of appel-kruimel, Boerenkool *M.u.v. wettelijk niet toegestane artikelen. 2 voor*M.u.v. 2 *M.u.v. wettelijk nietzijn toegestane artikelen. geschikt 10 personen wettelijk niet toegestane artikelen. Zak 500 gram2 gerechten de 31 Eredivisiespelers grootgebracht. kilo 2.58 *M.u.v. wettelijk niet toegestane artikelen Actie geldigwaarmee van zondag januari t/m zaterdag 6 februari Hele vlaai 2 *M.u.v. wettelijk niet toegestane Zak artikelen. 500 gram Kijk voor meer informatie op plus.nl D E A K Mona L
**De prijs kan per product verschillen, uw korting wordt aan de kassa verrekend.
E
G
L à 450-500 ml Dagvers Alle bekers Per beker Dagvers LI U UI
G
kilo 2.58
LI M B UR
Speciaal voor carnaval!
T
UI
T
G
weekend
Pudding KE DA
Voor alle producten in deze folder geldt, tenzij anders vermeld, maximaal 5 dezelfde aanbiedingen per klant. * De ‘NERGENS GOEDKOPER’ garantie geldt ten opzichte van alle supermarkten in dezelfde vestigingsplaats als uw PLUS; kijk voor overige voorwaarden op plus.nl/nergensgoedkoper. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. T R
Dagvers UI
Kersen raster, carnaval of appel/kruimel, geschikt voor Alléén geldig op 4, 5 en 6 februari 10 personen Speciaal
3. 3.
5.59 99 PLUS Boerenkool 99 99 27
D LKE A
G
PLUS Vlaai
Met succesrecepten van de moeders UI
5.59 5.59
Kersen raster, carnaval of appel-kruimel, geschikt voor 10 personen Hele vlaai
G
Alléén geldig op 4, 5 en 6 februari Alléén geldig Lop Mona Alléén geldig op 4, 5 en 6 februari KE DA4, 5 en 6 februari Pudding Alle bekers à 450-500 ml Dagvers Per beker PLUS Vlaai PLUS
*M.u.v. wettelijk niet toegestane artikelen.
Hele vlaai
Ro l an
1991
LENGTE
7 ASSISTS
/////////////////////////////////////////////////////
weekend doweekend vr za za weekend vr do vr do 79Spaar nu voor voetbalplaatjes rg d Al be
174
NUMMER
1991
LENGTE
7
ASSISTS
GEWONNEN DUELS
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
1991
LENGTE
7
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
ASSISTS
MIDDENVELDER
1.39-1.49PLUS Vlaai 5.59
Ro l an
NR. 8
PLUS Vlaai 2
79
GEBOREN
9
GEWONNEN DUELS
MIDDENVELDER
1990
SUCCESVOLLE PASSES/////////////////////////////////////////////////////
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
Per beker
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
LENGTE
78 %
/////////////////////////////////////////////////////
ASSISTS
47%
GEWICHT 23 180
NUMMER
9
3.35
kilo 1.85 2 netten 4.78
weekend do vr za 1 + 1 GRATIS Alle bekers 782222+R 78+ 78 à 450-500 ml 47
Combineren mogelijk 2 stuks** Bijv. Robijn Wasverzachter Morgenfris, 2 flacons à 750 ml 6.70
GEBOREN
23
G
9
ASSISTS
LENGTE
79
E
GEWICHT
1990
E
79
GEBOREN
180
G
1990
LENGTE
23
MB
G
180
Net 1 kilo Met succesrecepten van de moeders
Mona Pudding
E
23
NUMMER
Alle merken wasverzachter
GRATIS verzamelalbums Spaar nu voor voetbalplaatjes PLUS Mandarijnen
LI M B UR
Zak 500 gram
Voor alle producten in deze folder geldt, tenzij anders vermeld, maximaal 5 dezelfde aanbiedingen per klant. * De ‘NERGENS GOEDKOPER’ garantie geldt ten opzichte van alle supermarkten in dezelfde vestigingsplaats als uw PLUS; kijk voor overige voorwaarden op plus.nl/nergensgoedkoper. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden.
Speciaal voor carnaval! Speciaal voor carnaval!
voor carnaval!
1.89
3.99
29 29
23 NUMMER
9
1. 1. 1.89 1.89
5.59
3 voetbalplaatjes en 1 succesrecept bij elke 10 euro* aan boodschappen 180
1990
LENGTE
GEBOREN
/////////////////////////////////////////////////////
79 GEWICHT
7822R+22 78+ 78
22
78 %
29
47%
SUCCESVOLLE PASSES
1991
LENGTE
7
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
174
NUMMER
Wilt uw kind ook profvoetballer worden? Naast talent en training 47 is goede voeding ook erg belangrijk om het ver te schoppen. Hoe beter uw kind eet, hoe beter de resultaten op het veld. Daarom komt PLUS met de succesrecepten van Al be rgmoeders van de Eredivisiespelers: d de Ro l an gerechten waarmee de Eredivisiespelers zijn grootgebracht. Kijk voor meer informatie op plus.nl ASSISTS
/////////////////////////////////////////////////////
ASSISTS
MIDDENVELDER
60 60%
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GEWONNEN DUELS
Ka mo he
NR. 8
ko tjo lo Mo
NR. 161
30
30
PLUS Manniën - Rucphen 30
Raadhuisplein 12 - T: 0165 - 341281
23 NUMMER
9
180
1990
LENGTE
GEBOREN
/////////////////////////////////////////////////////
ASSISTS
47 47%
2
*M.u.v. wettelijk niet toegestane artikelen.
Openingstijden: ma t/m vr 8.30 - 20.00; za. 8.00 - 18.00 uur; zo 10.00-17.00 uur.
79 GEWICHT
782222+R 78+ 78
22
78 %
1991
LENGTE
7
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
OPEN DAG VRIJDAG 5 FEB. 15:00 - 16:00 UUR
174
NUMMER
SUCCESVOLLE PASSES
GEWONNEN DUELS
ELKE ZONDAG GEOPEND 10 - 17 U.
/////////////////////////////////////////////////////
ASSISTS
MIDDENVELDER
rg d Al be
ko tjo lo Mo
TE OP
KO
BOUW ! GESTART
Ka mo he NR. 161
ÉN
*M.u.v. wettelijk niet toegestane artikelen.
/////////////////////////////////////////////////////////////////////
GÉ
2
NO
Ro l an
NR. 8
60 60%
GEWONNEN DUELS
PLAN:
MARGRIETSTRAAT, ST. WILLEBRORD ST. GERARDUSHOF 1, 4744 BC BOSSCHENHOOFD TEL. 0165 - 322300 WWW.EVERS-MAKELAARDIJ.NL