thuiS iN DE REGiO
3 FEBRUARI 2016 WEEK 5
B E R G E N
O P
Z O O M S E
@BergseBode /bergenopzoomsebode
OPlaGE BERGEN OP ZOOM 30.600 tOtalE OPlaGE: 480.000
www.internetbode.nl
Minister Schultz: droge voeten niet gegarandeerd
Rebelse Ruud Cleverens herenigd met zijn Tonny
*Vastenavond Champagne ontbijt € 19,50 p.p. *High Tea € 15 p.p. *Valentijn Champagne ontbijt € 19,50 p.p. *Stroopwafel Bak cursus € 17,50 p.p.
By Oma Koekie ~ Bergen op Zoom
Lees op pagina 3
Lees op pagina 5
06 - 58737290
VerhuisD!
ia ec ter p s e jn B
rdi Altijd
o eG
D
oZ
tB lis
Vanaf januari: Wassenaarstraat 7 Tel. 0164 259 698
Snel uitsluitsel over containerterminal
Grootste Boer en Steketee nemen afscheid va n hun rol
Kees en Wally bedankt!
BERGEN OP ZOOM - Wethouder Patrick van der Velden verwacht dat Mepavex deze maand nog uitsluitsel kan geven over de ontwikkeling van een nieuwe containerterminal aan de buitenhaven. “Het bedrijf is bezig met het optimaliseren van de financiering voor de investering. In de loop van februari wordt hierover (positief) uitsluitsel verwacht”, schrijft hij in een antwoord op vragen van D66. Die stoort zich aan de huidige terminal aan de Vierlinghweg en wijst op overlast voor de nabijgelegen nieuwbouwwijk Nieuwe Vesting. Van der Velden merkt echter op dat de terminal er al was voordat de raad instemde met nieuwbouw.
W E E K B L A D
W E E K B L A D
Brand Goudbaard in Opsporing Verzocht
M I D D E L B U R G S E
&
V E E R S E
KRABBEGAT - Kees Theunisse (rechts) en Wally Sep nemen dit jaar allebei afscheid van hun rol als Grootste Boer en Steketee bij de stichting vastenavend. Sep was dit jaar voor de veertiende keer steketee en Theunisse kroop negen keer in de rol van grootste boer. Voor de gelegenheid delen Stefaan Verheugt en Erik Huffmeijer stickers uit met de tekst ‘Kees en M I D D E L B U R G S E & V E E R S EFOTO MERIJNSITSEN.NL Wally bedankt’.
Peperbus laat voetstappen achter
Gemeente wil een op drie prullenbakken weghalen
380 afvalbakken op overschot BERGEN OP ZOOM - De gemeente Bergen op Zoom kan af met een derde minder afvalbakken. Dat blijkt uit het plaatsingsplan voor afvalbakken. Nu telt de gemeente nog 1150 openbare prullenbakken, wat relatief erg veel is. Uit een inventarisatie blijkt dat 380 bakken daarvan overbodig zijn en dus weg kunnen. DOOR RIA VAN MEIR Momenteel delen duizend inwoners van Bergen op Zoom, Halsteren en Lepelstraat nog zo’n 17,4 afvalbakken met elkaar. Dat is meer dan het landelijke gemiddelde van elf afvalbakken per duizend inwoners. Als er gekeken wordt naar gemeenten met diftar, het systeem waarbij huishoudens
Ook college overweegtt stappen tegen Doel BERGEN OP ZOOM - Het college van burgemeester en wethouders gaat serieus kijken naar de mogelijkheden om een juridische procedure tegen de levensduurverlening van de reactoren van Doel 1 en 2 op te starten. Het gemeentebestuur wil daarin eventueel samen optreden met andere gemeenten en provinciebesturen en bekijkt ook de mogelijkheden om bij bestaande procedures aan te sluiten. Dat meldt het college in een eerste reactie op de brief van de Bergse gemeenteraad. Alle acht partijen verzochten daarin het
Winkelstraten De gemeente heeft daarom de locaties van alle 1150 afvalbakken tegen het licht gehouden. Voor de winkelstraten en het station geldt dat iedere vijftig meter een prullenbak moet staan. Ook bij bankjes, bushaltes, parkeerplaatsen, speeltuintjes, milieuparkjes, in- en uitgangen van parken, hondenuitlaatplaatsen en scholen zijn afvalbakken gewenst. Langs wandelen fietsroutes hanteert de gemeente een afstand meter Wvan E 300 E K B tussen L A de D bakken. Binnen een straal van 25 meter van horecazaken plaatst de gemeente geen afvalbak, aangezien de ondernemers zelf
betalen per keer dat zij hun afval aanbieden, blijkt dat gemiddelde zelfs nog lager te zijn. In die gemeenten staan gemiddeld zes afvalbakken per duizend inwoners. In totaal is de gemeente jaarlijks meer dan een half miljoen euro kwijt aan het legen en onderhouden van de ruim duizend afvalbakken. Dat komt neer op een bedrag van 445 euro per bak.
h
u
i
s
gemeentebestuur een haalbaarheidsonderzoek in te stellen naar de juridische u i s mogelijkheden tegent de h levensduurverlening van Doel 1 en 2. Het college zegt die mogelijkheden nu te onderzoeken en daar nog dit kwartaal op terug te zullen komen. Burgemeester Petter laat daarnaast weten op 18 januari met zijn collega’s van Roosendaal en Woensdrecht, de veiligheidsregio’s en provincies te hebben gesproken met minister Melanie Schultz van Haegen over Doel. Daarin heeft hij zijn zorgen geuit over de kerncentrale en over de procedures rond de levensduurverlening.
W E E K B L A D i
i
n
n
BERGEN OP ZOOM - De opsporingsprogramma’s Bureau Brabant en Opsporing Verzocht hebben deze week aandacht besteed aan de brand in het appartementencomplex De Goudbaard. In de parkeerkelder van het complex ontstond in de vroege morgen van maandag 26 oktober brand. Het sterke vermoeden bestaat dat de brand is aangestoken, aangezien er volgens de brand weer geen sprake was van een normale brand en een normale brandontwikkeling. Door de hulp van het grote publiek in te schakelen hoopt de politie dichter bij de dader(s) te komen. Beide opsporingsprogramma’s hebben donderdag opnames gemaakt in en rond het complex.
d
e
b e r g e n
zorg moeten dragen voor de afvoer van het afval van hun klanten. Tweede verwijderactie Aan de hand van die criteria zou de gemeente af kunnen met 770 prullenbakken. Dat komt neer op 11,7 afvalbakken per duizend inwoners. Dat is weliswaar in de buurt van het landelijke gemiddelde, maar nog altijd meer dan andere diftargemeenten. “Het is dan ook de bedoeling om na toepassing van deze harde criteria een tweede verwijderactie op te stellen waarbij de ervaring over het gebruik van de zwerfafvalbakken van de beheerders doorslaggevend is”, aldus de gemeente.
Bergenaar (40) vast voor autobrand
ro p e z o go m si e o
Bode in d niet e r e g het weekend van Vastenavend
i
BERGEN OP ZOOM – De Peperbus neemt het vastenavendmotto ‘me lòòpe d’r mee weg’ wel heel letterlijk. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het grootste Bergse monument zijn zevenmijlslaarzen aangetrokken voor een wandeling door de binnenstad. In de hele stad zijn reusachtige voetstappen achter gelaten. Met zijn schoenmaat 1000 heeft hij een ommetje gemaakt door de Zuivelstraat, Wouwsestraat richting Mie de n’os en weer terug naar de Grote Markt. Het is geen eenmalige stunt van de stichting Vastenavend. “Ier is ’t leste nog nie over gezeed, denke me zo”, is de stichting cryptisch op haar website.
o
Bergen op Zoom - In verband met het feestgedruis rondom Vastenavend zal de uitgave van de Bergen op Zoomse Bode in het weekend van 6/7 februari (met o.a. de gemeentepagina’s) niet verschijnen. De meest leutige foto’s van het Vastenavendfeest, onder andere van de optocht, vindt u terug in de editie van woensdag 10 februari en op onze internetsite www.internetbode.nl
BERGEN OP ZOOM – Een 40-jarige Bergenaar is donderdagmorgen opgepakt, omdat hij verdacht wordt van brandstichting van een bestelbus aan de Westersingel. Het busje ging de vroege morgen van zaterdag 9 januari in vlammen op. De brandweer kon daarbij nog net voorkomen dat het vuur zou overslaan naar het naastgelegen bedrijf. De eigenaar heeft aangifte gedaan bij de politie. Die hield in het kader van het onderzoek donderdag een 40-jarige bewoner van de Seringstraat aan. De man is verhoord en kreeg daarna te horen dat hij langer moet blijven. Hij is ingesloten in het politiecellencomplex Mijkenbroek in Breda.
BELASTING AANGIFTE 2015 LAAT HET VÓÓR 1 MEI DOEN. RAADPLEEG TIJDIG UW BELASTINGADVISEUR.
8 2 9 5 6 3 8 2 5 4 2 6 5 3 8 8 5 3 2 0 0 5 3 2 7 0 3 5 2 3 6 2 5 7 8 3 3 2 tel: 0164 661313 www.vdkb.nl 2 6 6 5 5 8 3 3 2 2 6 Wij voor 5 Wij staan staan voor 3 2 23786 tel: 0164 6 8 7 3 2 661313 www.vdkb.nl 1 4 3 2 8 1 2 6 4 4 3 7 8 Wij staan voor 3 2 persoonlijke aandacht... 5 6 persoonlijke aandacht... 3 4 6 7 2 3 5 5 3 3 6 2 5 3 93528 persoonlijke3aandacht... 8 2 5 3 9 2 5 3 8 2 2 5 9 3 5 8 6 2 9 8 5 2 6 5 3 4 8 2 2 6 5 4 2 6 5 58835 Tel:tel:0164 3 8 0164 661313 661313 www.vdkb.nl 8 5 3 2 www.vdkb.nl 0 0 5 2 3 0 2 0 7 5 3 3 2 2 6 7 5 3 8 2 3 6 2 5 6 8 3 2 6 5 86235 3 2 6 8 7 3 2 1 7 4 3 3 2 8 1 2 4 6 3 4 8 7 2 3 6 5 4 3 7 6 3 5 3 6 2 28352 5 3 8 2 5 3 9 2 5 3 3 2 8 6 2 5 9 3 5 2 6 6 3 8 8 7 2 3 5 2 4 1 4 3 8 2 6 883562 4 7 3 5 3 6 3 2 5 0 3 0 6 5 2 3 5 2 3 7 8 3 2 2 5 6 3 5 9 8 2 5 3 8 2 9 235623 5 6 3 8 2 5 4 2 6 2 5 5 3 4 8 2 8 6 5 5 3 3 2 8 0 8 0 5 5 3 2 0 0 5 3 623723 2 7 3 2 6 5 8 3 2 5 6 8 5 3 3 2 2 6 6 5 8 3 7 2 3 6 2 8 1 7 3 2 1 4 3 Het persoonlijk 462834 8 2 6 4 7 3 5 3 6 7 2 3 5 5 3 3 betrokken 8 6 2 2 5 5 3 3 9 8 2 2 5 5 3 3 9 2 5 3 65928accountants8 2 9 5 6 3 8 2 5 6 4 3 2 8 6 2 kantoor finance 5 5 3 4 8 2 8 6 5 5 3 3 2 8 8 5 3 2 0 723500 0 5 3 2 7 3 2 6 5 7 8 3 3 2 2 6 6 5 5 8 3 3 2 2 6 6 8 5 7 3 2 6 8 7 3 834123 2 1 4 3 8 2 6 4 7 8 3 2 5 6 3 4 6 7 2 3 5 5 3 3 8 6 2 2 5 5 3 8 2 5 3 835293 9 2 5 3 8 2 9 5 6 8 3 2 8 9 2 5 5 6 4 3 2 8 6 2 5 5 3 4 8 2 6 5 3 8 8 002358 5 3 2 0 0 5 3 2 7 0 3 5 2 3 6 2 5 7 8 3 3 2 2 6 6 5 5 8 3 3 2 6 5 3 2 237862 6 8 7 3 2 1 4 3 8 2 De belastingadviseur7heeft 2 1 6 4 4 3 7 8 3 2 5 6 3 4 6 2 3 5 5 3 6 2 5 3 935283 8 2 5 verstand van zaken 3 9 2 5 3 8 2 2 9 5 5 3 6 8 3 2 8 9 2 5 5 6 4 3 2 8 2 5 4 2 6 588356 5 3 8 8 5 3 2 0 0 5 3 3 2 2 0 7 0 3 5 2 3 6 2 5 7 8 3 3 2 6 5 8 3 2 623562 6 5 3 2 6 8 7 3 2 1 8 4 7 3 3 8 2 2 1 6 4 4 3 7 8 3 2 5 6 4 7 3 5 3 835263 6 2 5 3 8 2 5 3 9 2 2 5 5 3 3 8 9 2 2 9 5 5 3 6 8 3 2 8 9 2 5 6 3 8 2 56245 5 4 2 6 5 3 8 8 5 3 3 2 8 0 8 0 5 5 3 3 2 2 0 7 0 3 5 2 3 6 2 7 3 2 6 62385 5 8 3 2 6 5 3 2 6 8 5 7 3 3 2 2 6 1 8 4 7 3 3 8 2 2 1 6 4 4 3 8 2 6 4 63537 7 3 5 3 6 2 5 3 8 2 2 5 5 3 3 9 8 2 2 5 5 3 3 8 9 2 2 9 5 5 3 8 2 9 5 52836 6 3 8 2 5 4 2 6 5 3 4 8 2 8 6 5 5 3 3 2 8 0 8 0 5 5 3 3 2 2 0 0 37 5 3 2 562Belastingadviseurs 7 3 2 6 5 8 3 2 6 5 8 3 3 2 2 6 6 8 5 7 3 3 2 2 6 1 8 4 7 3 3 2 1 4 3 74628 8 2 6 4 7 3 5 3 6 2 3 5 5 3 3 8 6 2 2 5 5 3 3 9 8 2 2 5 5 3 3 9 2 5 3 65928 8 2 9 5 6 3 8 2 5 4 8 2 2 6 5 5 4 3 2 8 6 8 5 5 3 3 8 2 8 0 5 3 2 0 0 72350 5 3 2 7 3 2 6 5 8 3 6 2 5 6 8 5 3 3 2 2 6 6 5 8 3 7 2 3 6 2 8 1 7 4 3 2 83 1 4 3 8 2 6 4 7 3 5 3 4 6 7 2 3 5 5 3 3 8 6 2 2 5 5 3 3 9 8 2 2 5 5 3 3 9 28 2 5 3 8 2 9 5 6 3 8 2 88356245 624528365 VAN DER KOLK BELASTINGADVISEURS VAN DER KOLK BELASTINGADVISEURS
• Administraties ••Aangiften • Advies • Administraties Aangiften • Advies
Uw
belastingaangifte vakkundig ingevuld tegen betaalbare prijs bij u aan huis. tel.: 0653406935
Nieuw ze voor al on! klanten
VA N DER VLUGT A C C O U N TA N T S
administraties belastingadvies financieel advies
Het persoonlijke overzicht van uw onderneming
Dorpsstraat 4, Halsteren • 0164 - 68 63 66 • info@accvlugtbv.nl • www.vandervlugtaccountants.nl
Dorpstraat 48, 4661 HP Halsteren t 0164 68 39 21 f 0164 68 75 80 e info@verbeekenpartners.nl i www.verbeekenpartners.nl
U kunt uw belastingadviseur de aangifte laten regelen. Zij weten de weg in het oerwoud van regels en beschikken over de nieuwste informatie. Ze kunnen daardoor bijvoorbeeld snel en betrouwbaar bepalen welke gunstige regels er voor uw situatie zijn. Zo weet u zeker dat u de aangifte goed invult en dat die zo voordelig mogelijk voor u uitpakt. Bijvoorbeeld als u een gift heeft gedaan, ziektekosten voor eigen rekening had, studiekosten heeft betaald, of als er sprake is van alimentatie of onderhoud van kinderen die niet tot uw huishouden behoren. Het is ook mogelijk dat u recht hebt gekregen op bepaalde heffingskortingen, waardoor de belastingdruk omlaag gaat. Zo wordt er soms bij gepensioneerden die behalve AOW nog één of meer pensioenuitkeringen krijgen, te veel of te weinig belasting ingehouden. Ook als u twijfelt of u aangifte moet doen, kan uw belastingadviseur uitsluitsel verschaffen. Als u uitstel wilt aanvragen voor uw aangifte, dan kan uw belastingadviseur dit ook voor u regelen.
Helmons Finance & Consultancy BV • Salarisadministratie • Administratie • Salarisadministratie • Administratie • Tussentijdse cijfers • Tussentijdse cijfers • Jaarrekening • Jaarrekening • Aangifte Inkomstenbelasting • Aangifte Inkomstenbelasting • Aangifte Vennootschapsbelasting • Aangifte Vennootschapsbelasting
Accountants en Accountants en Belastingadviseurs
Belastingadviseurs
Noordsingel 12 Noordsingel 12 op Zoom 4611 SE Bergen Tel.:SE 0164 - 241352 4611 Bergen op Zoom www.fixus.org Tel.: 0164 - 241352
www.fixus.org
Vaste prijsafspraak, geen facturen achteraf
Kladseweg 48, 4664 RE Tel: 0167-685579 Fax: 0164-681661 Burg. Stulemeijerlaan 20,Lepelstraat 4611 EG Bergen op Zoom, Tel. (0164) 685579 Email:info@helmonsfc.nl info@helmonsfc.nl Website: www.helmonsfc.nl www.helmonsfc.nl
REGISTER BELASTING ADVISEURS
Verder in fiscale kennis
ACTUALITEIT
Deel 1 in vooruitblik op bezoek koning Willem-Alexander en koning Máxima
Koningspaar kan Bergs visitekaartje verwachten BERGEN OP ZOOM - Het aftellen voor de komst van het koningspaar is begonnen. Over twee weken, op dinsdag 16 februari, brengen koning Willem-Alexander en koningin Máxima een uitgebreid bezoek aan West-Brabant, waarbij zij onder meer Hotel De Draak en Het Markiezenhof in Bergen op Zoom zullen aandoen. In de aanloop naar dit hoge bezoek blikt de Bergen op Zoomse Bode in een drieluik vooruit. Deze week deel twee, waarin burgemeester Frank Petter verder ingaat op het programma. “We willen ons visitekaartje afgeven”, kondigt hij aan.
Voor burgemeester Petter is het een komen en gaan van hooggeplaatste personen. “Me ruile d’n ene òògheid in vor d’n andere”, zegt hij met een knipoog naar de vastenavend. In amper drie weken tijd ziet hij premier Mark Rutte, minister Melanie Schultz van Haegen, prins Nilles III en koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn gemeente aandoen. Hij noemt de vastenavendhoogheid bewust in zijn inleiding, want het koningspaar zal bij aankomst op de Grote Markt getrakteerd worden op een stukje onvervalste Bergse vastenavend. Hoe dat precies zal gebeuren, laat hij nog even in het ongewisse. “Maar de koning en koningin zullen op een specifieke, Bergse manier worden toegesproken”, licht hij alvast een tipje van de sluier. Petter heeft ook nog een verrassing voor de bouwers van ‘t Krabbegat. “De winnaar van de optocht wordt opgesteld tijdens het koningsbezoek.” Aankleding Hoewel er niet veel ruimte in het programma is voor een Bergse inbreng, kiest de gemeente Bergen op Zoom er toch voor om de koning en koningin zoveel mo-
gelijk kennis te laten maken met wat de Markiezenstad te bieden heeft. Daarvoor trommelt de gemeente maar liefst 150 vrijwilligers op. Op de Grote Markt worden zij opgewacht door de Bergse stadsreuzen en tijdens hun wandeling van De Draak naar het Markiezenhof begeleid door jazzmuziek van het Bergse Jazzweekend.
‘Geen kleine Koningsdag, maar informatief werkbezoek’ Bij het Markiezenhof zal een leerlingenorkest de muzikale aankleding verzorgen. “Het gaat bewust om een aankleding, want misschien is er in het programma niet eens tijd om daar bij stil te staan. De koning en koningin zijn hier op werkbezoek, niet voor de viering van een koningsdag. Ze willen zich immers laten informeren over wat er in de regio speelt”, weet Petter. Philip Morris Het inhoudelijke programma is mede bepaald door de provincie en richt zich vooral op de veerkracht van de regio West-Bra-
bant. “Innovatie en creatie zijn de sleutelwoorden van het bezoek”, stelt Petter. Die begrippen komen ook terug tijdens een rondetafelgesprek dat de koning en koningin in het Markiezenhof zullen houden met nog zeven andere sprekers. Zij laten zich zo bijpraten over de ontwikkelingen op het gebied van biobased economy in Bergen op Zoom en de regio. Ook zal de koning met een aantal oud-werknemers van Philip Morris spreken. “De koning heeft vanaf een vroeg stadium al aangegeven dat hij meeleeft met de ontslagen medewerkers en wil ook graag met hen in gesprek”, weet de burgemeester. Ook een gesprek met Frans Hazen, eigenaar van het door brand getroffen hotel De Draak, staat op de planning. “De menselijke maat is voor de koning erg belangrijk.” Bijzonder Voor burgemeester Petter zal het bezoek zelf een bijzondere dag zijn. “Ik ben door de koning benoemd en wordt geacht hem die dag te begeleiden. In 2007 mocht ik de koninklijke familie ook verwelkomen als burgemeester in Woudrichem, dus ik heb alle voorbereidingen al eens kunnen meerwerken. Het blijft een bijzondere gebeurtenis.”
Onder meer de Bergse stadsreuzen worden opgetrommeld om het koningspaar te verwelkomen. ARCHIEFFOTO
www.internetbode.nl
DOOR RIA VAN MEIR
Altijd actueel en altijd bij de hand Bezoek nu
www.internetbode.nl
voor het nieuws uit uw buurt
VÓÓR U EN DÓÓR U, WANT LOKAAL NIEUWS MAKEN WE SAMEN Volkerak-Zoommeer beschermt in extreme situaties het Zuidwesten van Nederland
Droge voeten in West-Brabant nog niet gegarandeerd BERGEN OP ZOOM/REGIO - Minister Schultz van Haegen (Infrastructuur en Milieu)nam op 28 januari 2016 de waterberging Volkerak-Zoommeer officieel in gebruik bij de Broeckehaven in Bergen op Zoom. Volkerak-Zoommeer is het grootste waterbergingsgebied van Nederland. Bij extreme rivierwaterstanden en zware westerstorm op zee, functioneert het meer als tijdelijke waterparkeerplaats. Drie waterschappen en Rijkswaterstaat hebben de bedijking rondom het Volkerak-Zoommeer verbeterd, keringen aangebracht en sluizen hersteld. Een flinke investering voor een preventieve maatregel die slechts eens in de 1430 jaar voor komt. “Maar dat kan ook morgen zijn”, zei Schultz. “In Nederland hebben we altijd gereageerd ná rampen, we willen dat eigenlijk niet meer.” DOOR MARJET LUBBERS Wanneer de inzet van de waterberging
werkelijk nodig is, zijn daarbij 23 instanties betrokken. Af en toe zullen 13 gemeenten, 3 provincies, 3 veiligheidsregio’s, 3
waterschappen en Rijkswaterstaat zo’n noodsituatie moeten oefenen. Tijdens de ceremonie zetten zij hun handtekening on-
De dijkgraven van Brabantse Delta, Hollandse Delta, Scheldenstromen en minister Schultz van Haegen (2e van rechts) tonen de door 23 instanties ondertekende samenwerkingsovereenkomst. FOTO MARJET LUBBERS PAGINA 3
der het inzetprotocol. Daarin staat welke handelingen organisaties en overheden op welk moment moeten verrichten, om de waterberging succesvol te laten verlopen. Rijkswaterstaat is hierin eindverantwoordelijke. Parkeerplaats De kans dat water daadwerkelijk in het Volkerak-Zoommeer geparkeerd wordt, is erg klein: naar schatting eens in de 1430 jaar. Klimaatveranderingen maken de kans echter groter, na 2050 is deze 2,6 keer zo groot (eens in 550 jaar). Bij springvloed sluiten waterkeringen de zeekant van Nederland af door maatregelen die Nederland na de watersnood van 1953 nam. In die situatie stopt de afvoer van rivierwater, als er dan tevens hoogwater in de rivieren is, kan de dichtbevolkte Zuidwestelijke Randstad overstromen. Een rampscenario, bij schade zal het economisch belangrijke gebied moeilijk zijn om weer te activeren, zei Schultz. Ter voorkoming al het VolkerakZoommeer worden ingezet. Door de verbinding tussen het Hollands Diep en het Volkerak-Zoommeer te openen, stroomt dan maximaal 200 miljoen m3 water, 80.000 Olympische zwembaden, het meer in. Droge voeten Rijkswaterstaat en de waterschappen Brabantse Delta, Hollandse Delta en Scheldestromen lieten de afgelopen jaren werkzaamheden uitvoeren om het Volkerak-Zoommeer geschikt te maken voor waterberging. De kosten bedragen
70 miljoen euro (binnen budget gerealiseerd). 127 km dijk omringt het VolkerakZoommeer, 35 km daarvan is opnieuw bekleed en 1 km is verhoogd. Daarnaast zijn 9 sluizen, 1 gemaal, 1 inlaat en 1 uitlaat aangepast.
‘Het kan morgen gebeuren’ Deze maatregelen, die moeten voorkomen dat vervolgens het achterland van het Volkerak-Zoommeer volstroomt, zijn niet geheel voltooid. De Petersluis in Bergen op Zoom sluit niet goed en de dijken langs de West-Brabantse rivieren (Mark, Dintel en Vliet) zijn bij hoogwaterstanden een zorg. Droge voeten in West-Brabant zijn momenteel dus nog niet gegarandeerd, maar daar wordt aan gewerkt, verzekerde de minister. Mooier De maatregelen rondom het VolkerakZoommeer zijn ingrijpend geweest. Duizenden tonnen zand, keien en kilometers asfalt zijn via het water aangevoerd en aangebracht. Daarom was er bijna niets van de merken. Inmiddels is er bijna niets meer van te zien. De dijken zijn weer begroeid en gaan op in naastgelegen natuurgebieden. Bij het herstel van oude sluizen is gekeken naar de historische waarde van de keringen en deze zijn zoveel mogelijk in tact gebleven. “Bij alles wat wij doen vanuit het ministerie, is het uitgangspunt dat het mooier achterblijft”, zei Schultz.
Wilt u uw huis verkopen?
Mercari koopt uw huis! MADE - Het verkopen van een huis brengt normaal gesproken veel onzekerheden met zich mee. Binnen welke periode verkoop ik mijn huis? Krijg ik geen dubbele maandlasten? En niet de onbelangrijkste: wat wordt de uiteindelijke verkoopprijs? Als u bijvoorbeeld op leeftijd bent of naar een ander huis wilt is het van groot belang dat u precies weet waar u aan toe bent. Wij nemen alle onzekerheid weg en zorgen ervoor dat bovengenoemde vragen overbodig zijn. Vooral in deze tijden zijn garantie en zekerheid erg belangrijk en wij kunnen u dit bieden.
Uw hUis verwarmen meT een hOUTPelleTkachel?
Hoe we dit doen? Heel simpel. Wij kopen direct uw woning! Zo heeft u 100% garantie en een zorg minder. Ook als uw woning al te koop staat!
Wij van Mercari Vastgoed hebben ruim 30 jaar ervaring in het opkopen van woningen. Meer dan 2500 woningeigenaren zijn u al voorgegaan. Een belangrijke visie bij ons is: afspraak is afspraak! Wij doen wat vele anderen beloven. Zo kopen wij bijvoorbeeld altijd zonder ontbindende voorwaarden waardoor wij 100% zekerheid kunnen waarborgen.
Weg met de onzekerheid en ga ontspannen verder!
Mercari Vastgoed Voorstraat 19 4921 SH Made T 0162-372211 info@mercari.nl www.mercari.nl
ja daT kan! Nu ook leverbaar met max. 6500,- rijkssubsidie. U bent van harte welkom in onze speciaalzaak, voor pelletkachels en natuurlijk ook voor houtpellets. Plexba Trading • Mosquitostraat 16, 4651 ST Steenbergen 0167 567166 • www.plexba-pelletkachels.nl
!
W EEK EN D
VOORDEEL I 05 T/M 07 FEBRUAR
Delicatessebolletjes Mini-broodjes gevuld met stukjes fruit, rozijnen en noten.
Schoon genoeg van vuil tapijt?
9 STUKS
chem-Dry Droger, schoner, gezonder • • • • •
Voor particulieren en bedrijven Snel droog en langer schoon Vuilafstotende behandeling Specialist in moeilijke vlekken Speciale behandeling voor Berbers, Perzen etc.
Ook voor meubelreiniging
Slabbekoorn voorheen ChemDry Brooymans
Bergen op Zoom Goes 0800 - 4477999 (gratis) 0164-245005 0113-229020
WEEKEND Bel voor gratis advies en prijsopgave.
Dé tapijt- en meubelreinigers www.chemdryslabbekoorn.nl slabbekoorn@chemdry.nl
0.99
Shoarma met paprika*
Merguez*
Spruiten
900 G
Middelburg Roosendaal Roosendaal Goes 0118-639623 0165-529955
W E E K E ND
www.internetbode.nl voor het (gratis) aanleveren van al uw nieuws
500 G
300 G
W E E K E ND
3.69
W E E K E ND
1.99
Stoofperen
Mineola
Bospeen 1.5 KG
1 KG
W E E K E ND
0.49
Ca. 700 g
W E E K E ND
1.19
PER BOS
W E E K E ND
0.99
0.99
Vanaf woensdag 03 februari
Culinaire soepen
Piccalilly
Zachte kaasjes
0.4 l
0.79 1.98/l
0.314 l
0.99 3.15/l
125 g
1.19 9.52/kg
Zet- en drukfouten zijn voorbehouden. *Uit de koeling
KIJK VOOR MEER AANBIEDINGEN OP WWW.ALDI.NL
HOGE KWALITEIT - LAGE PRIJS
www.aldi.nl
actualiteit
Column
Bekende maquettebouwer uit Halsteren overleden
Rebelse Ruud herenigd met zijn Tonny HALSTEREN - Het zou zijn laatste klus worden, eentje waar hij tot aan zijn pensioen nog zoet mee zou zijn. Vol trots aanvaardde Ruud Cleverens een jaar geleden nog de opdracht om zijn geboortestad Tilburg in de vorm van een maquette na te bouwen. De miniatuurstad heeft hij niet kunnen afmaken. De markante en bekende Halsterenaar overleed maandag op 63-jarige leeftijd aan de gevolgen van hartfalen.
Eugène de Kok
DOOR RIA VAN MEIR
‘Cheers’ op de politiek
Het is elke aflevering wennen, omdat je hem telkens eventjes als geflipte psychiater met een biertje aan de bar ziet zitten van ‘Cheers’, tegenover stamgasten Norm en Cliff. Als je dat eenmaal hebt gehad, kijk je in ‘Boss’ echter naar een geweldige Kelsey Grammer. In de serie, te zien op Netflix, speelt de acteur Tom Kane, burgemeester van Chicago. In aflevering één krijgt hij te horen dat hij een extreme vorm van de ziekte van Alzheimer heeft. Hij heeft nog een paar jaar te leven en in die periode gaat zijn geest snel achteruit. Waar iemand anders zou besluiten van zijn laatste levensdagen te genieten, zet Kane een tandje bij als burgemeester. Hij is verslaafd aan de macht, onbetrouwbaar, corrupt en gaat letterlijk over lijken om aan te blijven als eerste burger van de miljoenenstad. Ezra Stone is zijn enige vertrouweling. In de laatste aflevering van seizoen één zitten ze tegenover elkaar. Na decennia trouwe dienst heeft Stone Kane’s vertrouwen geschonden. ‘Why’, vraagt de burgemeester. ‘Stoney’ antwoordt dat hij jarenlang zonder gewetenswroeging alle smerige karweitjes voor hem heeft opgeknapt, omdat het ‘in het belang van de stad’ was. Omdat Kane dat algemene belang volgens ‘Stoney’ nu uit het oog is verloren, heeft hij hem de rug toegekeerd. Een paar jaar geleden verscheen ‘Borgen’, een serie die zich afspeelt rondom het Deense Binnenhof. Tweede Kamerleden buitelden over elkaar heen om te zeggen dat ze fan waren, omdat deze ze deed te denken aan de Nederlandse politiek. Van het vergelijkbare Amerikaanse ‘House of Cards’, over machtswellusteling Frank Underwood, of ‘Boss’ waren de politici minder gecharmeerd. ‘Die staan wel erg ver af van hoe het hier gaat’, was het commentaar. Dat schoot vorige week door mijn hoofd toen door de vasthoudendheid van Nieuwsuur bleek dat het ambtenaren is verboden te zoeken naar het bonnetje van de Teeven-deal. Het lag voor het oprapen, maar mocht niet naar buiten komen. Niet omdat het het algemeen belang zou schaden of de staatsveiligheid in gevaar kwam, maar alleen om de minister en staatssecretaris van het kolossale ministerie van Veiligheid en Justitie te beschermen. ‘Cheers’ op de Nederlandse politiek, die meer op een Amerikaanse serie lijkt dan goed voor ze is.
Colofon
Kantoor regio West-Brabant Sint Catharinaplein 12, 4611 TS Bergen op Zoom, Tel. 0164 251 411, Fax 0164 245 089
Bergse Bode Bergse Bode
t
h
u
‘Maquette krijgt mooi plekje in Tilburg’
Wouw bouwde hij op schaal na. Zijn huis en garage staan bovendien vol miniaturen van schepen van de Holland Americalijn, KLM-toestellen, de Titanic, Eiffeltoren en het Vaticaan. Kruikenzeiker De kroon op het werk moest Ruud nog voltooien. Een jaar geleden zag hij zijn allergrootste wens in vervulling gaan, toen hij in opdracht van Stadsmuseum Tilburg mocht bouwen aan een maquette van zijn geboortestad uit 1955. “Ik ben een echte kruikenzeiker hè”, klonk zijn trots door. Het zou zijn laatste klus worden. “Dan ga ik echt met pensioen”, kondigde Ruud aan. Zover heeft het niet mogen komen. Eind december werd hij getroffen door twee hartaanvallen. Ondanks de gestarte revalidatie kwam zijn lichaam de optater niet meer te boven. Maandag 25 januari stierf
hij toch nog onverwachts op 63-jarige leeftijd. Een schok voor iedereen om hem heen, maar zijn levenswerk - de maquette van Tilburg - zal niet verloren gaan. “De maquette komt onze kant op, waar het een mooi plekje zal krijgen”, verzekert Petra Robben van Stadsmuseum Tilburg. Tonny Met zijn dood laat Ruud de herinnering aan een veelzijdig persoon achter, maar wel iemand die de laatste jaren leefde met een groot gemis. In 2011 overleed zijn levenspartner Tonny Bouwmans. Na diens heengaan verdiepte Ruud zich steeds meer in de jeugdjaren van Tonny om het trauma van zijn levensgezel uit de tijd van de Japanse bezetting van Nederlands-Indië een plek te geven. Het gemis voelde Ruud nog iedere dag. De hereniging met zijn grote liefde brengt hem mogelijk weer rust.
‘Heldere doelen stellen voor de komende jaren’ W E E K B L A D
i
s
i
n
d
e
De oplossing van deze puzzel is in week 06 te vinden op www.internetbode.nl
r
e
g
i
o
Nieuw plan voor Netwerkstad West-Brabant BERGEN OP ZOOM - VVD-fractievoorzitters Jeroen van den Beemt van Roosendaal en Gertjan Huismans van Bergen op Zoom willen de Netwerkstad-samenwerking tussen beide steden nieuw leven in blazen. Dat stellen zij in een brief voor aan de colleges van de gemeente Bergen op Zoom en Roosendaal. De Netwerkstad staat momenteel namelijk op een laag pitje. DOOR KELLY THEUNIS “De twee middelgrote gemeente in de regio, Bergen op Zoom en Roosendaal, kunnen gezamenlijk doelmatiger werken. Elkaar met aanvullende kwaliteiten versterken en krachtiger optreden in de richting van hogere overheden”, dat werd in 2009 als aanleiding voor de oprichting van de Netwerkstad gesteld. De gemeentebesturen kozen daarmee voor een nauwere samenwerking om de twee West-Brabantse steden onder aandacht van de provincie te brengen. Die verliep echter niet altijd even soepel. Een voorbeeld is de discussie rondom de komst van de meldkamer in 2012 . Beide gemeenten wilden die binnenhalen. Toch konden Bergen op Zoom en Roosendaal niet tot een gezamenlijk voorstel komen. Volgens de toenmalige burgemeester van Bergen op Zoom Han Polman was dat juist een moment om als Netwerkstad samen op te treden.
© www.sudokusite.nl
Ruud Cleverens had oog voor detail en een grote voorliefde voor geschiedenis. Het bouwen van maquettes was zijn levenswerk. ARCHIEFFOTO
Ook gelezen op NU.NL?
Uitgeverij de Bode b.v. behoudt zich ten aanzien van de inhoud van deze uitgave en/of website zowel het auteursrecht voor conform artikel 15 lid 1 sub 4 van de Auteurswet als het databankrecht.
Puzzel week 05
Miniaturen 33 jaar lang werkte Ruud Cleverens in de horeca, waarvan twaalf jaar op de Holland Americalijn. Op zijn 50e koos hij ervoor om met pensioen te gaan. “Anderen gaan door tot hun 65e en komen er dan pas achter wat het leven werkelijk te bieden heeft.
Ik heb altijd héél hard gewerkt, daardoor heb ik nu geen betaalde baan meer nodig en ook zeker geen uitkering”, zei hij in 2005 in een gesprek met de Bergen op Zoomse Bode. Sindsdien legde Ruud zich toe op zijn grootste hobby: het bouwen van maquettes en schaalmodellen. Een miniatuur van Halsteren was zijn eerste werk. Later volgden ook schaalmodellen van Bergen op Zoom, Steenbergen en Roosendaal. Ook Paleis het Loo en het Kasteel van
Hoofdkantoor Molenstraat 17a-1, 4881 CP Zundert, Postbus 22, 4880 AA Zundert Tel. 076 599 8111, Fax 076 599 8199
Redactie Vera de Geus, Ria van Meir Correspondenten Thijmen Alleman, Hans de Bot, Marjet Lubbers, Merijn Sitsen en Bart van der Westen Acquisitie Leo Elenbaas Druk Drukkerij Vorsselmans Sluittijden Advertenties maandag 09.00 uur Verenigingsnieuws en lezersfoto’s vrijdag 12.00 uur Weekendverslagen maandag 07.00 uur Aanleveren via www.internetbode.nl Bezorgklachten 076 599 8111
In zijn woonplaats Halsteren, maar ook daar buiten, was Ruud Cleverens een bekend figuur. Hij was modelbouwer in hart en nieren, hield van het fijne priegelwerk dat hoort bij het bouwen van maquettes en schaalmodellen. Ruud had een bijzonder oog voor details en een voorliefde voor geschiedenis. Een tikje rebels was hij wel, nam geen blad voor de mond. Hij solliciteerde ooit naar het burgemeesterschap van Breda en nam het op voor Halsteren, als het dorp zich ondergesneeuwd voelde door de grote gemeente Bergen op Zoom. Of wees Nederland terecht tijdens de viering van 200 jaar koninkrijk, omdat men voorbij ging aan de eerste koning Lodewijk Napoleon, die ooit nog vijf dagen zetelde in het Bergse stadhuis en veel betekende voor de zuidelijke provincies.
Nieuw plan De Netwerkstad is mede daardoor op een PaGiNa 5
laag pitje te komen staan. Jeroen van den Beemt en Gertjan Huismans, beide VVDfractievoorzitters, komen met een voorstel aan de colleges van beide gemeenten. Zij willen de Netwerkstad nieuw leven inblazen door heldere doelen voor de komende jaren te stellen. Daarbij zou het opstellen van een gezamenlijk plan in het kader van de nota bestuurskracht een idee kunnen zijn. Daarnaast wordt er voorgesteld om de gemeenteraden vaker te informeren over de gezamenlijke lobbyagenda. Tot slot suggereren de fractieleden om de raden een notitie aan te bieden, die onderdeel gaat uitmaken van de beleidscyclus. Met het uitvoeren van deze punten zou het gebied volgens Van den Beemt en Huismans geen krimpregio, maar een vitale regio zijn. “Een gebied waarvan Den Bosch en Den Haag zeggen: zo moet het, een krachtige bevolking, met een krachtig lokaal bestuur en een krachtige lobby, dat leidt altijd tot iets moois”, aldus Van den Beemt en Huismans.
Resultaten Volgens Van den Beemt en Huismans heeft West-Brabant zichzelf al goed op de kaart gezet. Dat blijkt onder andere uit de recente bezoeken van minister-president Mark Rutte, verkeersminister Melanie Schultz en afgelopen jaar minister Henk Kamp. Daarnaast is het aanstaande bezoek van het Koningspaar op 16 februari in Bergen op Zoom een uitblinker. “Wij zien de aandacht van de provincie, Tweede Kamer, het kabinet en het Koningshuis als een duidelijk signaal dat de lobby haar vruchten begint af te werpen”, stellen Van den Beemt en Huismans. Dit artikel verscheen afgelopen week op www.internetbode.nl en Nu.nl. Weekblad De Bode werkt samen met de landelijke nieuwssite. Op www. nu.nl/bergen-op-zoom en via de app van Nu.nl kunt u het laatste nieuws volgen uit de gemeenten Woensdrecht, Bergen op Zoom, Steenbergen en Tholen.
Wethouder ziet kans voor fietspad in project herstel Waterschans
Plaatbewoner pleit voor compleet rondje Binnenschelde BERGEN OP ZOOM - Een stevige dijk is er al, grond ter aanvulling is in overvloed beschikbaar en de kans is groot dat vrijwilligers ook een handje willen bijdragen. Als fervent fietsliefhebber begrijpt Kees van Vessem niet dat het fietsrondje rond de Binnenschelde nog altijd niet compleet is. De bewoner van de Bergse Plaat houdt daarom een warm pleidooi voor de aanleg van het ontbrekende stuk fietspad tussen de Waterschans en de Boulevard.
Column Orthodontie OP WELKE LEEFTIJD STARTEN MET ORTHODONTIE? Laatst vroeg een moeder van twee kinderen van 7 en 9 jaar aan mij of het niet tijd werd om te beginnen met een orthodontische behandeling voor haar kinderen. Volgens haar staan de tanden van haar kinderen te ver naar voren. Daarbij komt het in de familie voor dat tanden en kiezen ontbreken.
Jan Govers, orthodontist in TopOrthopraktijk Bergen op Zoom
1. De vraag of er al gestart moet worden met het corrigeren van een overbeet op jonge leeftijd is moeilijk te beantwoorden. Bij veel jonge kinderen staan de snijtanden te ver naar voren. Dit kan komen door duim- of vingerzuigen, slechte lipsluiting, vergrote neusamandelen of mondademhaling. In die situaties waarbij de snijtanden zo ver vooruitsteken dat de mond niet kan worden gesloten bestaat er bij vallen of stoten risico van beschadiging en/of uitvallen van de snijtanden. Met behulp van losse/ uitneembare apparatuur kan de onderkaak geactiveerd worden om te groeien en kunnen de bovensnijtanden teruggebracht worden. Steeds moet dan de afweging worden gemaakt om niet te vroeg te beginnen met deze behandeling. Optimaal is op 11 á 12 jarige leeftijd te starten met de kaakcorrectie waarna aansluitend, na de wisseling (alle blijvende tanden en kiezen zijn dan doorgebroken) kan worden gestart met de vaste apparatuur (plaatjesbeugel). Deze behandeling duurt circa 2,5 jaar. Wanneer toch vroeger wordt gestart met de orthodontische behandeling omdat de overbeet veel te groot is, zal de orthodontist de ouders erop wijzen dat de behandeling langer gaat duren. 2. Het is niet altijd vanzelfsprekend dat na de wisseling een gebit compleet is. “Je verliest de Peperbus nooit uit het oog”, zegt Kees van Vessem over het rondje Binnenschelde.
DOOR RIA VAN MEIR Met zijn tachtig jaar maakt Kees van Vessem nog altijd graag een tochtje op de fiets. Het rondje rond de Binnenschelde is zijn persoonlijke favoriet. “Met zicht op een prachtige skyline en langs de oude oesterputten is het echt genieten geblazen. En je verliest de Peperbus geen moment uit het oog”, vat hij zijn favoriete rondje samen. Toch kent de fietsroute één groot nadeel. Tussen de Noordlandseweg en de Boulevard ontbreekt het fietspad en moeten recreanten omrijden langs het industrieterrein. “De Binnendijk, Waterschans en Geertruidadijk liggen er al jaren verwilderd en achteruitgesteld bij. Het is een aanfluiting, zeker in vergelijking met de Kraaijenberg, het Natuurpodium bij Stayokay en de omgeving van Fort de Roovere, die wel opgeknapt zijn. Is het nou zo moeilijk en kostbaar om een fietspad hier te realise-
ren”, vraagt hij zich geërgerd af.
‘Zo moeilijk moet dat toch niet zijn’ Bereidheid Want veel is er volgens Van Vessem niet nodig om het rondje compleet te maken. “De stevige dijk ligt er al, er is grond ter aanvulling in overvloed beschikbaar. Met vrijwilligers, werkzoekenden en natuurgroepen in combinatie met gemeentelijke bereidheid is dit bij wijze van spreken een fluitje van een cent”, voorspelt de Plaatbewoner. Hij roept de gemeenteraadsleden daarom op aandacht te hebben voor dit ‘vergeten’ stukje fietspad. “Waar een wil is, is een weg. Vooruitzien is realiseren. Bovendien komt dit het toerisme en recreatie in de gemeente ten goede. Dan is Ber-
FOTO KEES VAN VESSEM
gen op Zoom echt de Groenste Stad van Europa”, meent Van Vessem. Waterschans Wethouder Patrick van der Velden laat in een reactie weten dat het rondje ook hoog op de wensenlijst van de gemeente staat. “Ons is er ook veel aan gelegen om dat rondje af te maken”, zegt hij. De wethouder ziet kansen om het fietspad tegelijkertijd met het herstel van de Waterschans aan te leggen. “De komende tijd wordt er in het deel tussen de Boulevard en de Waterschans door TenneT gewerkt aan de kabels en leidingen. Daar wordt ‘werk met werk’ gemaakt en zal een voorlopig pad aangelegd worden. Eind 2017 moet de Waterschans gereed zijn en is het ook de bedoeling om een fietspad langs het fort aan te leggen. Het zou mooi zijn als we het pad dan ook kunnen doortrekken over de Geertruidadijk.”
‘Plannen voor terugverhuizen voelde meteen enorm goed’
Feestprogramma Draai terug naar Kadeplein ROOSENDAAL – De Draai van de Kaai keert geheel terug naar zijn roots. Het festivalterrein verhuist van de Wipweide naar de Kade. Eerder werd de finishlijn al teruggelegd op de Kade. De 37e editie van de Draai van de Kaai vindt dit jaar plaats op maandag 1 augustus. DOOR MONIQUE JANSEN De gemeente Roosendaal werkt momenteel hard aan de plannen voor de Wipweide. Vorig jaar werd de organisatie van de Draai al meegedeeld dat zij dit jaar niet met het feestprogramma op de Wipweide terecht konden. Wel was duidelijk dat het Kadeterrein eventueel beschikbaar was. Vorig jaar fungeerde het Kadeplein als een soort van wielerplein met verschillende activiteiten op het gebied van wielrennen. Uitdaging Voorzitter Sander van Peer laat weten dat de organisatie dit jaar voor een uitdaging stond, omdat de Wipweide niet langer beschikbaar was. “De plannen voor het te-
rug verhuizen naar het Kadeplein voelden gelijk enorm goed. Na het onderzoeken van diverse opties was de keuze voor het Kadeplein snel gemaakt.” Gevolgen De verhuizing heeft wel wat gevolgen voor de 37e editie van de Draai van de Kaai. Zo dient er een nieuw parcours te komen, want er mag niet langer over de Turfberg worden gefietst. Hiervoor onderzoekt de organisatie meerdere alternatieven. In de komende weken wordt een keuze gemaakt. Jeffrey Zwegers, bestuurslid wielerzaken geeft aan dat er hard wordt gewerkt aan de nieuwste editie van de Draai: “Dit jaar vernieuwen wij ons koersprogramma. Het publiek mag komende editie een ver-
nieuwd programma verwachten gericht op topsport, breedtesport en jeugd. De Draai van de Kaai wordt een evenement voor het hele gezin.” Uitsmeren Het entertainmentprogramma wordt dit jaar opnieuw over twee dagen uitgesmeerd. Het bestuur wil nog niet teveel prijsgeven over de invulling daarvan, maar verklapt wel dat het ‘warmdraaiprogramma’ op zondag 31 juli weer in het teken zal staan van de ‘nineties’. Dat was vorig jaar een groot succes. Daarnaast begint de zoektocht weer naar de Rondemiss van 2016. Er komt een speciale website waar dames uit de gemeente Roosendaal zich kunnen aanmelden kandidaat voor de rondemiss van 2016. PAGINA 6
Tanden en kiezen kunnen niet zijn aangelegd: agenetisch zijn. Wanneer bekend is dat familieleden tanden of kiezen missen is het voor de diagnostiek goed om bij het kind op jonge leeftijd een orthopantomogram (OPG) te maken om een overzicht te krijgen van het gebit en de zich ontwikkelende gebitssituatie. Indien er tanden of kiezen ontbreken kunnen soms melkkiezen eerder worden verwijderd om spontane opschuiving van kiezen van achterin het gebit naar voren af te wachten. Op latere leeftijd is zeker een volledig vaste apparatuur behandeling nodig om het gebit goed passend te reguleren. Bron: Standby nr. 5-2015
KORTE BERICHTEN Miniorenwedstrijd: Op 24 januari was in zwembad de Stok voor de minioren de 3de zwemwedstrijd in het miniorencircuit. Saad Danjaoui zwom 2 zware afstanden. Hij kwam aan de start op de 400m vrije slag en zwom daar een keurige tijd 6.17.35 Op de 100m wisselslag zwom hij met een pr van 4s naar een 4de plaats. Sven Ten Hove zwom ook weer een goede wedstrijd. Hij won zowel de vrije als de wisselslag en ging met 2 gouden medailles naar huis. Zoë de Jong zwom 2 zware afstanden. Ze kwam aan de start op de 400m vrije slag en zwom daar een mooie tijd 7.15.43 Ook op de 100m wisselslag zwom ze een mooie tijd. Berend van der Schrier zwom op de vrije slag een mooi persoonlijk record. Teun van der Schrier won beide zware afstanden. Op de 100m wisselslag zwom hij een pr van 2s en hij zwom de 40om vrije slag in een tijd van 5.26.17 BERGEN OP ZOOM Boekenmarkt: Zaterdag 6 februari van 11.00-16.00 uur is er een boekenmarkt in het Kerkelijk Centrum, Williamstraat. Duizenden boeken staan klaar en elke maand zijn er weer nieuwe boeken te vinden. De opbrengst van de boekenmarkt komt ten goede aan het onderhoudsfonds van de Ontmoetingskerk. Iedereen ist van harte welkom. Inlichtingen: Ank van der Kallen, tel. 0164-265158. Het Getij: Ontmoetingsplaats voor (ex) kankerpatiënten en hun naasten. 9, 10 en 11 februari zijn er geen activiteiten in het inloophuis Het Getij vanwege de carnavalsvakantie. Dinsdag 16 februari is de locatie Bergen op Zoom weer geopend en op donderdag 18 februari de locatie in Ossendrecht. Info: Bergen op Zoom 06-22823504, Ossendrecht 06-22823531. Nadere informatie over de activiteiten zijn te vinden op de website van Het Getij: www.inloophuishetgetij.nl Postzegelruil: Op donderdag 4 februari houdt Postzegelvereniging Delta Oost haar maandelijkse ruilavond in De Korenaere, Korenmarkt 7 van 19.00-21.30 uur. Deze avond dient ook ter introductie en informatie voor nieuwe geïnteresseerde starters of verzamelaars die hun hobby opnieuw willen oppakken. Tegelijkertijd kan men voordeel doen door een prijsje in de loterij, gunstig bod op een kavel tijdens de veiling, of een koopje op de koopjestafel. De toegang is gratis. HALSTEREN KBO carnavalsbingo: Zaoterdag 6 feebrewaori de Vastelaovedbingo, gedaon deur de KBO van Altere. Ok di jaor is ‘t bestuur wit van zins om ‘n bingo t ‘orgaoniesere op zaoterdag 6 feebruwaori. ‘T is netuurlijk wel leutig da ge allemaol aongebusselt naor de bingo komt. De bingo wor gespeuld in ‘t Leutol de Wittenhorst. De tijd dad ‘t begint is 13.30 uur. De zaol is open om 13.00 uur. In de pauze zal er wa lekkers zijn. Nao afloop zulde snert en pannenkoeken kunnen ete. Laote me d’r wir ‘n leutige middaoge van maoke. ‘’T bestuur rekent er op da ge oak komt. Inzameling oud papier: Op zaterdag 6 februari kan er weer oud papier ingeleverd worden voor BS de Biezenhof. Van 8.30-12.00 uur staat de container weer klaar naast sporthal de Kannebuis, Poelekes in Halsteren.
Tuinman – Stratenmaker nodig!
Voor de beste prijs & kwaliteit
Voor al uw TUINWERKZAAMHEDEN. • ALLE SOORTEN BESTRATINGEN • OPHOGEN • SCHOONMAKEN • VOOR- EN NAjAARS BEuRTEN • ONDERHOuD • SNOEIEN • WIj KuNNEN OOK VOOR ALLE MATERIALEN ZORGEN • AFVOER VAN HET VuIL • DuIDELIjKE PRIjSOPGAVE • GARANTIE OP AL ONS WERK • ONDERHOuD AL VANAF € 30,- PER MAAND GRATIS PRIJSOPGAVE AAN HUIS
Frans Klaver, 0165-820 399
RadiateuR stuk? auto, tractor, motor, schip…
KOOPT U BIJ ONS SERRES • RAMEN & DEUREN in ALUMINIUM & PVC • Eigen produktie en eigen plaatsingsdienst • Nieuwbouw & renovaties • Reeds 35 jaar ervaring • Zonder voorschotten • 10 jaar waarborg
Teunis bellen! 0113-216261
www.bruvo.be
Pedicure Jeanet
B E ZO E K O N ZE S H OW RO O M
OF V RA AG N U U W G R AT IS O F F E RT E A AN
aan huis
06 - 43084446
Ik heb een liefste wens
gratis advertentie
B R U Y N S E E L S - V O C H T E N n v • B r a s s c h a a t s e s t e e n w e g 2 9 2 • 2 9 2 0 Ka l m t h o u t • T + 3 2 3 - 6 6 6 5 7 8 6 - E i n f o @ b r u v o . b e A l l e d a g e n o p e n v a n 1 0 u - 1 7u , zo n d a g v a n 1 4 u - 1 7u • w w w. b r u v o . b e
(en leukemie)
Zit jij met Valentijnsdag alleen? Aan jou de keuze! Gun jezelf een fijne partner en investeer in jezelf: Bel:
Help mee en maak het verschil makeawishnederland.org
snel verkopen! CAMper / CArAvAn of vouwwAgen Bel direct: 0186-652960
0165-388816 Lia van der Wel (Bergen op Zoom e.o.)
www.mens-en-relatie.nl Vraag ook naar de Valentijnsproeverij
Erkend BVSK en Geschillencommissie/Hoogste slagingspercentage.
www.garageboxentehuur.NU
Te koop
Bergen op Zoom / Zevenbergschen Hoek /
Recreatiestalling Numansdorp Z-H Vlakbij Rotterdam www.CArvA.nl carva@planet.nl
Breda / Kapelle (Zld)
0164 – 687235
Binnen en buiten spelen in een landelijke omgeving met boerderijdieren. Ook voor kinder- en familiefeestjes.
www.internetbode.nl voor het (gratis) aanleveren van al uw nieuws
BEL SJAK DAK
Openingstijden: wo-vr-za-zo van 10.00 tot 19.00 u
0165 342478
gehele Wij zijn de eopend! eek g carnavalsw valszondag na Behalve ekcagérén peuterochtenden)
Half vrijstaande bungalow, schuurtje en zeer ruime garage, tuinkas, voortuin en flinke achtertuin, gelegen op het zuiden met vrij uitzicht, gelegen aan de Bou Kooijmanstraat 15 4698 AL Oud-Vossemeer, bouwjaar 1964, alleen bewoond door de eerste bouwers/ eigenaars in zeer goede staat van onderhoud. Te bevragen 0166-672557, email cwleeuw@gmail.com
alle merken zijn ons even lief
Vraag vrijblijvend een offerte op maat.
(deze we
Scherpenbergsebaan 55 Rucphen www.denscherpenberg.nl
Roosendaal Gsm: 06-53728473 Tel. 0165-554325
TDH Projects bv zoekt voor een aantal lang lopende projecten:
Zelfstandige 1e pijpfitters Flensmonteurs
(met onafhankelijke ademlucht cert.)
Gecertificeerde Lassers (RVS+CS)
met geldige certificaten.
Heb je interesse mail je motivatie en cv naar: personeel@tdhprojects.com of neem contact met ons op tel.: 06-46882762
Roosendaal: Belder 100 Bergen op Zoom: Marconilaan-Noord 63 www.autoschadeteam.nl
6 1 0 2 d n e v a n e t s a V 4x11 jaar dweilband ’t Achterom
‘Het is een gezellig rommeltje’ KRABBEGAT – Ieder jaar valt er wel een jubileum te vieren in het Krabbegat. Een bandje, of club die door de jaren heen iconisch is geworden voor de Vastenavend. Dit jaar is het de beurt aan ’t Achterom. Een uniek bandje dat zich van Herenband heeft ontwikkeld tot een gezellige vriendengroep. “Zolang ik erbij zit gaan we met een vaste groep op stap en is het altijd gezellig”, vertelt klarinetist Kees ‘Kiske’ Maartense over de band. DOOR THIJMEN ALLEMAN “In 1972 is de band ontstaan uit twee andere dweilbands in Café Hendrikske in de Moeregrebstraat. Toen was het een echte herenband. Ze maakten samen muziek en er zaten alleen maar mannen in, maar het ook waren ook mannen van stand. Het was een hechte groep, maar het was toen net zo’n rommeltje als nu.” Stikgezellig Dat is 44 jaar later is er veel veranderd. Hoewel, 44 jaar? “Het je ooit gehoord van de discussie van de paaltjes en de touwtjes? Als je de jaren telt, sla je ieder jaar een paaltje in de grond. Tussen de paaltjes span je een touw. Als je de touwen telt hebben we pas volgend jaar ons jubileum.” Na veel discussie is ’t Achterom het erover eens dat ze toch echt dit jaar een feestjaar hebben. “Er is er nog een die denkt dat het volgend jaar pas is hoor”, lacht Kiske. ’t Achterom is pas sinds kort geen echte mannenband meer. “Vijf jaar geleden zijn er twee vrouwen bij gekomen. Ik moet zeggen, was benieuwd wat dat met de sfeer zou doen, want met vrouwen erbij is het altijd anders dan met mannen onder elkaar. Maar dat is geen probleem hoor. Het is stikgezellig!” Met die vriendengroep gaan ze iedere zondag van de vastenavend en de weken ervoor op stap. “Dat zijn de allerleukste dagen. Al die kinderen die met hun ouders op stap zijn. Dat is gewoon het leukste wat er is.” Jubileum Een feestjaar moet natuurlijk gevierd worden
Tijdens de vastenavond zaterdag 6 en zondag 7 februari een goede bojemlegger in het Oude Raadhuis !!!
Vastenavond menuke: Friet mej mayonaise mej 250 gram… Keuze uit: - kiepesate mej satesaus - huisgemaakte stoverij - gegrilde zalmmoot - biefstuk mej peperroomsaus
Prijs per bordje € 9,50 ! Snacks: friet mej mayonaise mej…
De mannen en vrouwen van ‘t Achterom in de Draak.
en dat doet de band ook. “Op de zondag van de vastenavend hebben we banddag. Dat gaan we met alle leden en aanhang uit eten. Daarna doen we wat sketches en maken we grappen over wat we mee hebben gemaakt. Daar kijkt iedereen al naar uit. Ongetwijfeld gaat het daar ook over de paaltjesdicussie. “ Op die dag onthullen ze ook een plaquette bij ’t Zwijnshoofd. “En we zijn natuurlijk in de optocht te bewonderen. Vorig jaar hebben we overgeslagen maar dit jaar doen we weer mee. Ik denk dat er makkelijk acht vergaderingen overheen zijn gegaan
Aanmelden ‘Koninklijk Talent’ en ‘Lint voor een kind’
Keuze uit: - frikandel - kaassoufflee - kroket
FOTO THIJMEN ALLEMAN
voor we het eens waren over het idee, maar dat is ieder jaar zo. Een paar weekenden voor ’t Neuzebal zijn we gaan bouwen en de mensen moeten in de optocht maar zien wat het geworden is.” In de optocht is ook het nieuwe insigne van de band gezien. “We hebben het oude uitgebreid en op zaddoekhouders laten bedrukken. Ieder bandlid is nu weer goed herkenbaar.” Het insigne is ook op een vlag te zien, waardoor ’t Achterom goed herkenbaar is en de mensen langs de kant weten dat ze moeten klappen voor deze schitterende jubilaris.
Prijs per bordje € 4,50 !
Voor diegenen die niet van het carnaval’s gedruis houdt, is ons restaurant op de 1e verdieping geopend.
Voor reserveringen bel of mail info@RestaurantHetOudeRaadhuis.nl Dorpsstraat 22 | Halsteren | 0164-684076
www.RestaurantHetOudeRaadhuis.nl
Bar van Waldolala nog één keer domein van oude kasteleins
Horeca nostalgie tijdens Vastenavend
BERGEN OP ZOOM - Koningsdag Bergen op Zoom heeft ook dit jaar weer een vol programma. Eén van die activiteiten is ‘Koninklijk Talent’. Op diverse podia in het centrum kan iedereen zijn of haar talenten op het gebied van muziek, dans of theater laten zien. Zo wordt het een oranjefeest van en voor iedereen. Daarnaast is er weer de uitreiking van ‘Lint voor een kind’ voor kinderen die iets goeds hebben gedaan. Vorig jaar werd ‘Koninklijk Talent’ voor het eerst gehouden onder de titel ‘Open Podia’. Met succes, want 3 podia waren de hele middag gevuld met leuke optredens. ‘Lint voor een Kind’ is dit jaar voor het eerst ook voor iets oudere kinderen, namelijk tot en met 14 jaar. Wie zijn of haar talenten wilt showen, wordt aangeraden om zich snel aan te melden. Wie een kind kent die iets iets goeds heeft gedaan, kan het kind ook aanmelden. Dit via de speciale aanmeldformulieren op www. koningsdagboz.nl.
BERGEN OP ZOOM- Uitbater Marc Franken van het pop-up Vastenavend café Waldolala heeft zondagmiddag de Bergse horeca doen herleven. Achter de bar stonden vier Bergse bekende oud kasteleins. Vele Krabben maakte even plaats vrij in hun dweilroute om samen met Mia Bosters, Bets Verhagen, Jac Verhagen en Riet Mathijssen oude horeca herinnering op te halen. FOTO HANS DE BOT
Kijken bij Leutige Bouwers LEPELSTRAAT - Het is het weer zover op vrijdagavond 5 februari. Dan staan de deuren van het bouwkot van B.C. de Leutige Bouwers uit Lepelstraat wagenwijd
open voor het publiek. Deze avond zal de wagen, waarmee ze te optocht zullen sieren in Lepelstraat, Halsteren en ‘t Krabbegat, met het motto ‘Berrege n’op Stoom’ voor het eerst getoond worden. Van stoomwals, stoomtrein, stoomketels, tot aan de
monteurs die alles op stoom moeten houden, is terug te vinden op deze wagen. De echte beleving is er natuurlijk pas tijdens de optochten, wat een prachtig schouwspel belooft te worden, maar de 1e indruk tijden de Open Avond wilt men natuurlijk
niet missen. Daarom is iedereen van harte welkom op vrijdag 5 februari vanaf 20.00 uur in het bouwkot aan de Zoekweg in Lepelstraat. Diverse dweilbandjes en de huis-dj van de Leutige Bouwers zullen er een onvergetelijke avond van maken.
2016
BOUW JE WERELD
24e editie
VISHANDEL
IN BERGEN OP ZOOM GEBEURT HET... Iedere donderdag op de weekmarkt in het centrum, voor de V&D van 08.00 tot 17.00 uur met gebakken, gerookte en verse vis
T FESTIJN ME STENEN W OU LEGO Bwe rken
NIEUWE HARING € 1,75 per stuk € 5,-Sper 3 stuks mpi a c e 4 gratis k
WARME GEBAKKEN LEKKERBEK € 2,75 per stuk de perV4 istuks s MODELBOUWSHOW.NL Nieuw Nuin€ 10,20 en 21 februari 2016 | 10.00 tot 18.00 uur
Iedere maandag van 8.00 tot 12.30 uur Iedere zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur
Op de markt in heino12 mtr gebakken, gerookte en verse vis
• Grote bouw trijden • Bouwweds
o lo in n e ! z g e i in p d s aanbie VERSE FOREL MOOIE GESTOOMDE2.95 lm 100 gram € a stuk € 2.25 er p Moten Z MAKREEL OF ZALMFOREL
tickets online te bestellen www.zeelandhallen.nl
vanaf 3 t/m 12 jr € 5,00
3 stuks per stuk € 3. Nu50€ 10,- per kilo stuks € 10.00 vanaf 12 jr € 3 11,00
Moederdag www.gebr vandier men.nl mde aktie
Zeevishandel Gebr. van Diermen Spakenburg
ieuwe vangst! N0653-306450
Verse forel stoo e G l e r o f lm a of z l e e k r a M kilo € 10.95 Bestellen kan ook tel
info@gebr vandier men.nl
Let op grote keuze uit verse vis. Bestellen kan ook
Chinees - Indisch Restaurant tel.+31653-306450
Heerlijk voor in de oven of bbq VOORJAARSAANBIEDING Blauwstraatinfo@gebrvandiermen.nl 9 - Steenbergen - tel. 0167-564432
per stuk 2 stuks
Nooit te oud voor vakantie! Elke vrijdag, zaterdag en zondag van 17.00-22.00 uur Zeevishandel Gebr. van Diermen Spakenburg
SPECIAAL LOPEND BUFFET Bestellen kan ook tel 06-53306450
met soep vooraf en 50 verschillende Chinese, Indische, nieuw nu ook online vis bestellen via de website Kantonese en Sze Chuan voor- en hoofdgerechten en vers fruit. Ook een nagerecht is inbegrepen, u kunt kiezen uit: koffie, ijs of lychees. U kunt van dit zeer gevarieerde buffet onbeperkt eten.
normaal € 14,-
Tijdelijk
Kinderen tot 12 jaar normaal € 7,50
Tijdelijk
€ 12,€ 6,-
Boven 10 personen is het ook op andere dagen mogelijk om dit buffet te reserveren.
Gaarne tijdig reserveren: 0167-564432 Deze aanbieding is geldig van maandag 1 februari t/m zondag 27 maart 2016.
Kwaliteit tegen de scherpste prijs.
500 gr € 15.00 € 4.00VAKANTIES VOOR OUDEREN € 7.00met zorg voor alingfilet akjesupgekozen p Vraag onze brochure aan of k € 5.50 stuinformatie: permeer bel ons voor 0318 - 48 51 83 2 stuks € 10.00 www.allegoedsvakanties.nl
Gezond en blijvend afslanken Deskundige begeleiding en heerlijke menu’s voor het hele gezin SPRUNDEL, Sint Janstraat 32 B, maandag 19.00 uur en woensdag 10.00 uur voor info: mw. J. Vergouwen .................................... telefoon: 0165 – 708944
gratis kleur advies bij u thuis! Heeft u advies nodig bij het kiezen
van de juiste kleur voor die verfklus? Of voor uw interieur een nieuwe kleur? Of heeft u ‘gewoon’ een goede pot verf nodig? Kom dan naar TMC
HALSTEREN, De Witte Horst, Schoolstraat 6, dinsdag om 19.00 uur voor info: mw. E. Musters ......................................... telefoon: 0164 - 265378
Liever de online cursus volgen? Kijk op onze website www.slank-klup.nl Slank-Klup: telefoon: 0182528255, E-mail: info@slank-klup.nl Wij zijn op zoek naar enthousiaste klup-leidsters. Heeft u interesse? Stuur dan uw motivatie om leidster te worden naar info@slank-klup.nl
Bergen op Zoom of TMC Goes, of maak een afspraak bij u thuis!
TMC Bergen op Zoom - Van Konijnenburgweg 13 - (0164) 27 44 77 TMC Goes - Marconistraat 13 - (0113) 22 41 02
www.tmcwoonwinkels.nl
info@gebrvandiermen.nl
www.gebrvandiermen.nl
Ook geldig tijdens Carnaval op maandag 8 en dinsdag 9 februari. Openingstijden: Maandag t/m donderdag 16.00-22.00 uur Vrijdag t/m zondag en feestdagen van 12.00-22.00 uur.
Gerookte paling
Nieuw nu ook online vis bestellen via de website
Nu per
“KOTA RADJA” www.gebrvandiermen.nl
Prijs per persoon
€ 6.00 Ambachtelijk Nu € 0,90 d gram berei100
‘Ut mag gin naam ebbe’
BRIDGE
BERGEN OP ZOOM - Voor de 22e keer loopt tijdens de optocht van Bergen op Zoom een groep vrienden mee, die op basis van hun groepsnaam onherkenbaar zijn. Jaarlijks wordt er een brainstorm gehouden over het motto, waarna er jaarlijks een nieuw idee en een nieuw naam voor de bouwclub ontstaat. Zo heeft de groep namen gehad als ‘t leste garnizoen’, ‘Fietsclub De Deurtrappers’, ‘BC onder de dikke boom’ en ‘De rijzende zon’. Na een aantal mindere ervaringen doordat het geluid niet altijd naar wens functioneerde, werkt het sinds een paar jaar perfect door professionele apparatuur. Al blijft altijd het gevaar dat bijvoorbeeld de brandstof voor het aggregaat op is of een kabel te heet dreigt te worden. Geen jaar is hetzelfde en ieder jaar zijn er weer nieuwe verrassingen. Dit jaar wordt duidelijk verwezen naar het motto van het Krabbegat door met ‘You never wok alone’ deel te nemen aan de optocht. Onder de deelnemers zijn
BC DE WITTENHORST Uitslag van woensdagmiddag 26 januari: 1. Ria Schepers-Lies Frijters 61.46%, 2. Lucie-Chris Suijkerbuijk 60.94%, 3. Diny v. Dijk-Corrie v/d Schuit 59.11%, 4. Wim Matthijssen-Jan Peijs 56.51%, 5. Plony Kees-Corrie Daniëles 56.25%.
Groepsfoto uit 2015, waarbij de 1e prijs en de leutprijs is gewonnen
inwoners uit Roosendaal en Halsteren en is de helft van de 22 deelnemers onder de 18
jaar. De jubilerende groep neemt deel aan de optocht onder nummer 22.
Rabobank Zuidwest-Brabant
Mobiele geldautomaat tijdens de Vastenavend BERGEN OP ZOOM – Net als voorgaande jaren plaatst Rabobank Zuidwest-Brabant een mobiele geldautomaat tijdens de Vastenavend. Hiermee komt de bank tegemoet aan de enorme vraag naar contant geld tijdens dit evenement. De geldautomaat wordt geplaatst aan de Westersingel tegenover de Gevangenpoort.
Rabobank draagt de Stichting Vastenavend een warm hart toe. Met de steun vanuit onze bank willen we bijdragen aan een vooruitstrevend en plezierig woon- en leefgebied voor inwoners van Bergen op Zoom en daarbuiten. ‘Wij tonen onze maatschappelijke betrokkenheid niet alleen door financiële steun te bieden, maar ook daar waar mogelijk te faciliteren. Met het plaatsen van de extra
geldautomaat zorgen we dat we tegemoet komen aan de enorme vraag naar contant geld tijdens de Vastenavend’, vertelt Ed Vreman Directievoorzitter bij Rabobank Zuidwest-Brabant. ‘Hiermee hebben we een klein aandeel in het feestplezier van de samenleving. Zo blijven we verbonden’ De mobiele geldautomaat is beschikbaar van vrijdag 5 februari tot en met dinsdag 9 februari.
Beginnerscursus van AV SPADO start op 1 maart BERGEN OP ZOOM - In de Bode van zaterdag 30 januari stond abusievelijk dat de beginnerscursus van AV SPADO start op 1 februari.
Dit moet zijn 1 maart. De informatieavond over deze cursus is op 29 februari om 19.30 uur in het clubhuis van SPADO. Alle informatie op www.spado.nl onder wegatletiek. Inschrijven via wegatletiek@spado.nl
VAKANTIES VOOR OUDEREN met zorg voor u gekozen
Vraag onze brochure aan of bel ons voor meer informatie:
Nooit te oud voor vakantie!
0318 - 48 51 83 | www.allegoedsvakanties.nl
Wandelen door Brabant, Zeeland en Zuid-Holland
Wandeltocht haakt in op Waterpoort gedachte BERGEN OP ZOOM - Een tocht door de provincies Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. Dat is de nieuwe Waterpoortloop. De wandeltocht gaat dit jaar voor het eerst plaatsvinden op vrijdag 11 en zaterdag 12 maart. De start en finish is bij het Fort in Ooltgensplaat. Deelnemers aan de Waterpoortloop kunnen kiezen uit vier afstanden: 110, 80, 40 en 20 kilometer. De routes gaan langs locaties die te maken hebben met Waterpoort. De wandelaars maken bijvoorbeeld kennis met de vesting van Willemstad, Fort de Hel en de historische wallen van Ooltgensplaat. De routes van de nieuwe tocht overlappen gedeelten van bestaande wandelpaden, zoals het Floris V-pad, een route van Amsterdam naar Bergen op Zoom. DOOR TIES STEEHOUWER De start van de 110 en 80 kilometer is op vrijdagavond 22.00 uur op het fort Prins Frederik in Ooltgensplaat. Via de Volkeraksluizen duiken de wandelaars Brabant in, passeren de stelling van Willem-
stad, fort de Hel, fort Sabina en lopen via Dinteloord naar De Heen. Hier splitsen de twee afstanden. De 110 kilometer maakt hier een extra lus via Nieuw-Vossemeer. In De Heen worden de lopers opgehouden om daarna weer gezamenlijk te starten. Vervolgens de Philipsdam naar Oude-Tonge. Hier maakt de 110 weer een extra lus via Den Bommel. De finish is bij fort Prins Frederik in Ooltgensplaat. Op zaterdag 12 maart, tussen 09.00 en 11.00 uur is hier de start van de 20 en 40 kilometer. Deze lopers komen niet van het eiland af. Alle routes zijn gepijld. De inschrijving voor de 110 en 80 kilometer is gestart. De 20 en 40 kilometerlopers kunnen ter plekke inschrijven. De tochten zijn ingeschreven bij de K.W.B.N. en hebben stempelrecht. Volgens de organisatie is er tot nu toe veel enthousiasme voor de tocht. In de Heen is er een aantal mensen die meewerkten bij de organisatie van de Zuid-Westhoekmars. Deze tocht van 110 kilometer is enkele tientallen jaren gelopen, maar wordt de laatste jaren niet meer gehouden. Waterpoort De tocht wordt mede mogelijk gemaakt
door de samenwerkende partijen in Waterpoort. Waterpoort, rondom het Volkerak-Zoommeer, ligt op het grondgebied van de Brabantse gemeenten Bergen op Zoom, Steenbergen, Halderberge, Moerdijk, het Zeeuwse Tholen en het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee. Het is onderdeel van het Uitvoeringsprogramma Zuidwestelijke Delta waarin naast de betrokken gemeenten en de provincie ook Waterschap Brabantse Delta, terreinbeheerders, onderwijs en ondernemers samen optrekken. De tocht is niet opgenomen in de wandeljaargids omdat hiervoor al vroeg in het jaar voor opgegeven moet worden. Ton Korteweg, een van de organisatoren: “In augustus wordt voor de 27ste maal De Omloop rond Goeree-Overflakkee gehouden van 110 kilometer. Wij vinden dat onze loop daarvoor geen concurrent is omdat er een half jaar tussen beide wandeltochten zit.” Voor verdere informatie de website: www.boog-ooltgensplaat.nl/waterpoortloop of bij Ton Korteweg, telefoon: 0187-631815/06-22185466; e-mail: t.korteweg@hotmail.com. PAGINA 10
BRIDGECLUB GEZELLIGHEID TROEF Uitslag donderdag 28 januari, A-Lijn: 1. Ria Karman-Aart Burggraaf 59,42%, 2. Jan Deusing-THeo Hehewerth 58,26%, 3. Tom v.d. Berg-Gerrit v.d. Meer 56,83%, 4. Miep Gatersleben-Joke v.d. Linden 55,25%, 5. Hans v.d. Boom-Ton Thijssen 51,92%, 6. Piet Noordijk-Ton Pelzer 50,08%. B-Lijn: 1. Riet Bogers-Theo de Wit 59,54%, 2. Rini-Frans Lambregts 57,08%, 3. Riet Buckens-Nel v. Meer 53,75%, 4. Bep Jansen-Job v.d. Meer 53,65%, 5. Martha v.d. Berg-Corry Laenen 53,13%, 6. Jo Brouwers-Monica Noordijk 49,79%. C-Lijn: 1. Hanny Adriaansen-Toos Bruijnzeels 63,19%, 2. Mieke Peeters-Jan v. Geel 62,29%, 3. Corry Bervaes-Rosa Kil 57,50%, 4. Luus Verdult-Ton v. Herp 55,07%, 5. Julia v. Dijk-Ria Overbeeke 48,61%, 6. Marleen v.d. Brugge-Willy v.d. Aa 48,41%. Er kunnen zich nog een 4-tal paren als lid aanmelden, daarna volgt er een ledenstop. Latere aanmeldingen komen op een wachtlijst en kunnen als invallers worden ingezet. Men kan zich nog aanmelden bij Jac Kil, tel. 06-51157770 of via email bcgezelligheidtroef@ziggo.nl. Zij spelen op donderdagmiddag in Paviljoen Rozenoord, Beukenlaan 14, Bergen op Zoom. BRIDGECLUB DE MOERKENS Uitslag 28 januari, middag A-lijn: 1. Lau v. Geel-Henk v.d. Velden 62,85%, 2. Carla Bakx-Ria Schepers 60,76%, 3. Ankie Holtzer-Johan Buijs 60,00%, 4. Peter Bakx-Peter v. Loon 56,94%, 5. Rien Eversen-Marius Wierckx 55,21%, 6. Piet-Jan de Rooij 53,47%. B-lijn: 1. Nel v. Steenwijk-Marianne Gijsbertsen 62,74%, 2. Jopie Vale-Carine Rijnkels 60,17%, 3. Piet Verbaarendse-Hans Graafmans 55,83%, 4. Jo Langenberg-Riet Lambrechts 55,80%, 5. John Metaal-Ad vd Linden 55,07, 6. Mathieu v. Lunen-Jan Kil 53,89%. Avond: 1. Mariette ten DamPierre Voeten 62,08%, 2. Luuk HertogsNol Jansen 59,00%, 3. Piet-Jan de Rooij 58,75%, 4. Christien Roelse-Frans v. Haperen 55,83%, 5. Rene-Marcel Redeman 53,33%, 6. Gemma-Bert Piepers 51,50%. Er wordt op donderdagmiddag, aanvang 13.30 uur en donderdagavond aanvang 19.30 uur gebridged in wijkcentrum de Moerkens. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor info en aanmelden kan men contact opnemen met tel. 0164253634 of 06-31306253. BRIDGECLUB SANS FUMEE Uitslag donderdag 28 januari, ALijn: 1-2. Mriam Becht-Betsy Doomen 56,77%, 1-2. Margot Franken-Frank Brouwer 56,77%, 3. Leny in het Veld-Riet Way 55,21%. B-Lijn: 1. Anneke HuijgensEvelien Lemans 61,98%, 2. Nel v. GaansMarion Louwen 57,81%, 3. Leny en Karel Bartelen 56,25%. Elke donderdagavond begint de competitie om 19.30 uur bij spellencentrum D’Honneur, Koepelstraat 103, Bergen op Zoom. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor info B. Doomen, bel. 0164-241805. BRIDGECLUB MARKIEZAAT Uitslag maandag 25 januari, Lijn A. 1. Jos Pijnenburg-Eef v. Hasselt 59,38%, 2. Marian Wijt-Marius Wierckx 56,94%, 3. Tom Hagenaars-Dré Flipse 54,17%, 3. Lia en Evrard Oremus 54,17%, 5. Karel Bartelen-Jan de Rooij 53,47%. Lijn B: 1. Leo Kuipers-Jan v. Es 65,48%, 2. Nettie en Piet de Rooij 62,20%, 3. Tineke en Gerard Crusio 57,74%, 4. Riet Bogers-Theo de Wit 56,85%, 5. Toine Buckens-Jan den Ridder 53,57%. Lijn C: 1. José v.d. Maeg-
denbergh-Ineke Jansen 69,17%, 2. Jopie Vale-Annelies Tempelaars 56,67%, 3. Annemarie Roeten-Leny Bartelen 55,42%, 4. Loed Weys-Johan Moonen 52,92%, 5. Trees Baartmans-Rina Haest 52,50%. BRIDGECLUB BELLEVUE Uitslag woensdag 27 januari, Lijn A: 1. Elly v. Aken-Joke Jacobs 60,83%, 2. Marian Kools-Jan Pigmans 59,58%, 3. Maddy v. Mechelen-Marlijn Kappers 58,33%, 4. Wil Hagenaars-Hans Graafmans 57,50%, 4. Jan de Rooij-Marius Wierckx 57,50%. Lijn B: 1. Jeannette v. Hooydonk-Loed Weys 65,00, 2. Marijke Wanrooij-Paula Krooswijk 57,50%, 3. Jan v. Es-Bert v. Vrouwerff 51,67%, 4. Anneke Diks-Gerdadien Kuijlen 51,00%, 5. Jeanne Franken-Jan v. Geel 50,00%. BV BERGEN TROEF Uitslag woensdag 27 januari, Alijn: 1. Corrie Buuron-Jenny Dingemans 62,08%, 2. Jan Meertens-Arie Seip 56,67%, 3. Nettie de Rooij-Piet de Rooij 55,00%. B-lijn: 1. Walter Berbers-Chris de Ruijter 64,17%, 2. Loes BurghouwtJohn Dingemans 59,17%, 3. Tineke Crusio-Gerard Crusio 57,08%. C-lijn: 1. Joke v.d. Dijs-Nel v. Egmond 67,25%, 2. Nelly Huijbregts-Jan Huijbregts 61,00%, 3. Hans v. Aalzum-Jan Hellings 57,50%. Zij bridgen iedere woensdagavond om 19.30 uur in het Wijkcentrum op de Plaat, Ooitas 3, Bergen op Zoom. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Inlichtingen bij de secretaris Rieky Corstiaensen, tel.: 0164234656. BC NEVER DOWN Wintercompetitie 27 januari, Alijn: 1. Lia Edelman-Ingrid Ligteringen 65,00%, 2. Ludo Haagdorens-Jeff Haagdorens 57,92%, 3/4. Winfried Peil-Roger Loopmans en Dymphie Koopman-Sheba Wong 54,00%, 5. Annemarie BaatenStephan Vervloessem 53,75%, 6. Annie Salvenmoser-Els Willemsen 51,25%. B-lijn: 1. Tini de Haan-Anja Jansen 71,11%, 2. Riet Oprel-Leon Noordhuizen 67,78%, 3. Nel v. Oorschot-Mia Bernaards 55,63%, 4. Toos de Klerk-Stef Luijks 53,65%5. Ton Pelzer-Peter v. Peppen 51,46%, 6. Ria Romijn-André Romijn 50,52%. BC ALERT Uitslag 27 januari: 1. Riet-Gerard Withagen 58,50%, 2. Jenny-Kees Huijbregts 57,50%, 3. Conny Hertogs-Jaap Dekker 56,50%, 4. Anne-Marie v.d. Beemt-Hanny Geerards 56,25%, 5. Lisbeth HeslingRiet v. Dijk 54,17%. BC Alert speelt op de woensdagmiddag in de Zoomflat. Info: Anne-Marie v.d. Beemt, tel. 0164243361. BV BERGEN OP ZOOM Uitslag 26 januari, A-lijn: 1. Henk Hertogs-Leo v. Huffel 64,58%, 2. Wilma Dekkers-Theo Groenewoudt 64,17%, 3. Janny Custers-Tom Hagenaars 51,67%, 4. Herman v. Straten-Jac Voeten 49,31%. B-lijn: 1. Jacqueline Maas-Marleen Mouwen 60,83%, 2. Wim SpieringsJan Timmermans 56,76% 3 Marijke Hagenaars-Riet Schot 52,92% 4. Sitta en Jac v. Loon 51,67% 5 Marjo Bekker-Joke Hazen 50,42%. C-lijn: 1. Ted Blom-Nelly Koolen 61,25%, 2. Phulp Oprel-Sjaak Vriens 56,67%, 3. Joop Schot-Jan Hazen 54,58%, 4. Frits Bakker-Chris Kats 54,17%, 5. Ans-Cor v. Dijk 53,75%. BC A LA CARTE Uitslag 28 januari, A-lijn: 1. Winfried Peil-Theo Groenewoudt 63,19%, 2. Leo v. Huffel-Henk Hertogs 56,25%, 3. Tom Hagenaars-Ton Suijkerbuijk 52,78%, 4. Wilma Dekkers-Jan Kuyk 51,39%. B-lijn: 1. Anneke Mies-Harry v. Wijnen 65,83%, 2. Ria v.d. Berg-Plony Goossens 59,17%, 3. Riet Schot-Henny Lambregts 55,83%, 4. Dinie v. Oers-Tini de Haan 55,56%, 5. Roos Bril-Bert v. Ravensbergen 53,47%.
Valentijnsdag ZATERDAG 14 FEBRUARI ZONDAG 14 FEBRUARI
G re el se iev rv e er te en
Romantisch Valentijnsdiner
Loting De oorsprong van Valentijnsdag wordt vooral gezocht in het oude
Kuswedstrijd op zondag 14 februari Wilt u uw geliefde verrassen met een romantisch diner op zondag 14 februari? Reserveer dan een heerlijk 4-gangen Valentijnverrassingsdiner voor twee. Ons restaurant is volledig in kaarslicht gehuld, zodat u samen kunt genieten van een intieme sfeer. 4-gangen Valentijnverrassingsdiner Het Valentijnsmenu is met liefde samengesteld door onze chef-kok en keukenbrigade en zal met passie worden bereid. Kortom u bent verzekerd van een sfeervolle avond overgoten met liefde!
€3950 P.P.
Als u precies 30 seconden kust of er het dichtst bij zit, ontvangt u een Dinercheque t.w.v. €59. Wilt u zeker zijn van een plaats in de kuscompetitie? Reserveer dan van te voren!
Rome. 14 februari was de dag van de godin Juno. Zij was de koningin van alle goden en godinnen en de beschermheilige van vrouwen en het huwelijk. Op het festival dat een dag na haar feest begon, werden Romeinse jongens en meisjes door middel van een soort loting bij elkaar gebracht. Dit festival zou de voorloper zijn van het latere Valentijnsfeest.
Op zondag 14 februari kunt in alle Fletcher hotels genieten van een romantisch diner.
Meer informatie of reserveren? Bel 0164 - 260 202 of mail naar info@fletcherstadsparkhotel.nl Gertrudisboulevard 200 | 4615 MA | Bergen op Zoom | www.fletcherstadsparkhotel.nl
Donderdag huldiging bij De Boulevard in Ossendrecht
De Jong vol ongeloof na wereldtitel OSSENDRECHT – Thalita de Jong heeft niet alleen heel de wielerwereld verrast met haar overwinning op het WK veldrijden, ook zal kan ze maar nauwelijks bevatten wat haar is overkomen. “Ongelofelijk. Ik blijf het maar herhalen”, zegt de Ossendrechtse zondag na een korte nacht. “Ik heb weinig geslapen, maar dat maakt niet uit. Dat haal ik nog wel in.” DOOR RIA VAN MEIR Hoewel de veldrijdster van Rabo-Liv oppermachtig over de finish kwam, zag het er bij de start niet naar uit dat ze er na veertig minuten met de regenboogtrui vandoor zou gaan. “Ik dacht toen eigenlijk ook dat het ‘over’ was”, geeft De Jong zondag toe. Dit seizoen heeft ze echter vaker laten zien juist sterk te zijn in haar inhaalraces. Bij de derde en voorlaatste passage van de finish had ze de kopgroep ineens in beeld. “Daar verbaasde ik me echt over. Ik moest vanaf toen tactisch gaan rijden. Sanne Cant (de Belgische winnares van het brons) probeerde mij te lossen, maar ik kon volgen. Op het zwaarste stuk maakte ik de beslissende versnelling. Ik wist dat Cant mentaal kraakte. Ik bleef goed tempo houden en reed weg van de achtervolgers. In de laatste afdaling wist ik dat ik gewonnen had en kon ik schreeuwend genieten van mijn prachtige overwinning”, blikt de kersverse wereldkampioene terug. Huldiging Een dag na haar overwinning kan ze nog
niet helemaal bevatten wat haar is overkomen. ““Ik heb heel veel berichten gehad, een volle mailbox en kaartjes in de brievenbus. Allemaal leuke reacties. Daar ben ik erg blij mee.” Direct na haar overwinning stond burgemeester Steven Adriaansen haar al op te wachten om De Jong te feliciteren. “Dit is een prachtige prestatie, zowel persoonlijk voor Thalita als ook voor onze wielergemeente Woensdrecht.
‘Schreeuwend genieten van mijn overwinning’ Het gemeentebestuur is trots op deze kanjer die in Zolder een prachtige prestatie heeft geleverd”, klinkt zijn trots door. Zaterdagavond werd De Jong thuis opgewacht door buren, leden van de supportersvereniging, sportwethouder Hans de Waal en leden van de Ossendrechtse carnaval. Een officiële huldiging volgt donderdag 4 februari in het supportershome De Boule-
De lach verdween het hele weekend niet meer van De Jongs gezicht.
vard in Ossendrecht. Waarschijnlijk zal de huldiging om 19.30 uur plaatsvinden. Wegseizoen Met ook al de Nederlandse kampioenstrui PAGINA 11
op zak is het moeilijk voor te stellen dat De Jong nog altijd niet vol gas geeft voor het crossseizoen. Haar focus ligt immers op het voorjaar van het wegseizoen. “Het veld trekt nu meer dan ooit. Maar ook een weg-
FOTO LEON VERBRAECKEN
programma staat er voor de deur. Het is nu belangrijk om de juiste keuzes te maken. Ik hoop een mooi weg seizoen te rijden en me daar over verder in te ontwikkelen om dan daarna het veld weer in te duiken.”
W e s t- P o i n t v o o r d e m u z i e k l i e f h e b b e r We s t - Po i n t ge e ft g ra a g a a n e e n i e d e r d e ru i m te o m z i ch te p re s e n te re n . h e b j e w a t t e m e l d e n ? l a a t v a n j e h o r e n v i a w w w. w e s t - p o i n t . n l Bijzonder programma ter gelegenheid van 5-jarig bestaan
Gebouw-t de komende weken twee uitverkocht De Bergen op Zoomse poptempel draait ondertussen al weer vijf jaar met succes. Honderden acts hebben in die vijf jaar op het podium gestaan.
De komende maanden biedt GebouwT weer een heel mooi programma aan. Waarbij, helaas, een aantal mensen achter het net zal vissen. Het is nu eenmaal zo dat er geen duizenden mensen tegelijkertijd in Gebouw-T terecht kunnen. De liefhebbers van de Belgische superband Balthazar en het Nederlandse popfenomeen Jett Rebel die een kaartje hebben weten te bemachtigen voor deze optredens mogen zich gelukkig prijzen. Het is natuurlijk heel leuk om deze bands in grote zalen als 013 te zien, maar het is helemaal top als je deze acts op het Gebouw-T podium kan zien. Er gaat niets boven de sfeer van een middelgroot poppodium. Je kan hier de artiesten wel van erg dichtbij beleven en het geluid is er ook nog eens vaak (veel) beter dan in de grote zalen. Naast de uitverkochte optredens van Balthazar en Jett Rebel staat er de komende maanden nog veel meer moois op de agenda van Gebouw-T. Een greep: zaterdag 20 februari New Cool Collective onder leiding van Benjamin Herman, super(blues)gitarist Julian Sas staat één week later op zaterdag 27 februari op het Bergen op Zoomse podium, Tom Barman (DEUS) geeft op vrijdag 4 maart een optreden met Taxiwars, tijdens de bluesroute speelt Bas Paardekooper met zijn
Agenda Roy Donders & Paul Elstak El Corazon Roosendaal maandag 4 februari SRVeza Gesellies Zevenbergen zaterdag 6 februari Hot Snax Gesellies Zevenbergen zondag 7 februari Daniël Arends De Kring Roosendaal donderdag 11 februari Michiel Borstlap & Scapino Ballet De Kring Roosendaal vrijdag 12 februari Amber Gomaa Mezz Breda vrijdag 12 februari T-Strijd Gebouw-T Bergen op Zoom zaterdag 13 februari Bird On The Wire Mezz Breda zaterdag 13 februari 666 The Nightmare Café ‘t Slik Bergen op Zoom zaterdag 13 februari Kennyweed Free Mind Empire Time Out Roosendaal zaterdag 13 februari Moonshine Kaffee De Bonnefooi Dinteloord zondag 14 februari Triple B Café Die Twee Bergen op Zoom zondag 14 februari De Deeldeliers De Kring Roosendaal woensdag 17 februari
Woensdag 17 februari
deeldeliers in de kring Jett Rebel in Gebouw-T.
band in Gebouw-T en op zaterdag 2 april is het de beurt aan De Jeugd Van Tegenwoordig. Verderop in april, zaterdag 9 april om precies te zijn, komt de psychedelische bluesband PAUW naar Bergen op Zoom en precies één week is er een heerlijk optreden van Spinvis, Roos Rebergen en Anna Rune. Iets harder (ahum) speelt het
Belgische Black Box Revelation. Zij komen vrijdag 22 april. De aprilmaand wordt op zaterdag 30 april afgesloten door, zonder discussie, de heerlijkste Bob Marley tribute band ter wereld: Rootsriders. Wij vinden dit het lekkerste Gebouw-T programma tot nu toe. En dat smaakt naar meer! Meer info: gebouw-t.nl
Vijftig jaar geleden
beatles scoorden drie nummer één hits op rij
Kort succes voor Overlanders met Michelle.
in januari 1965 verscheen de eerste Veronica top 40. De hitlijst werd een instant succes en sprak tientallen jaren met name de jongere nederlanders enorm aan. Als op de donderdag voor het weekeind de top 40 verspreid werd over de platenzaken stonden de tieners van toen al in de rij om een exemplaar te bemachtigen. op de allereerste Veronica top 40, die van 2 januari 1965, stonden de Beatles
trots bovenaan de lijst met i feel fine. en de allereerste nummer één hit van 1966 was wederom een song van lennon & McCartney; Michelle. De fans van de Beatles kwamen meteen weer goed aan hun trekken. Het fenomeen ‘Beatles’, Beatlemania genoemd, bestond nog steeds! De Fab Four bereikten op 12 februari 1966 voor de derde achtereenvolgende keer de eerste plaats. Na Yesterday,
We Can Work It Out/Daytripper nam nu Michelle de nummer één positie over. De Beatles stonden van 13 november 1965 tot en met 12 maart 1966 onafgebroken op nummer 1, een periode van 18 weken. In die tijd was het gebruikelijk dat andere bands nummers van de Beatles bijna één op één kopieerden en ook uitbrachten. Zo gebeurde dat ook met Michelle. De Britse band ‘Overlanders’ kwamen eind 1965 al met Michelle op de proppen en kwamen in Engeland op nummer één terecht. De Beatles hadden Michelle in Engeland niet op single uitgebracht. In Engeland was het nummer alleen op elpee (Rubber Soul) uitgebracht. Na Yesterday is Michelle de meest gecoverde Beatles song. De versie van de Overlanders is de enige Beatles cover die in Nederland de eerste plaats heeft gehaald. Naast Michelle van de Overlanders was de meest succesvolle Beatles cover ‘With A Little Help From My Friends’ van Joe Cocker, een nummer 2 hit uit 1969. Met de Overlanders ging het na hun enige Top 40 hit overigens bergafwaarts. Eind 1966, toen al, was de band uit elkaar gevallen. Ter geruststelling van de niet-Beatlesfans: de volgende nummer één hit was een niet Beatles hit: These Boots Are Made For Walking van Nancy Sinatra. Daarover volgende keer meer…. De top 5 van 12 februari 1966 1.Michelle - Beatles 2.That Day - Golden Earrings 3.We Can Work It Out/Daytripper - Beatles 4.To Whom It Concerns - Chris Andrews 5.Een Glaasje Madeira My Dear - Ted de Braak
Deeldeliers komen naar Roosendaal.
onder het motto ‘swingtanzen geboten’ gaan De Deeldeliers tweemaal drie kwartier nader in op de vraag die al sinds de tachtigjarige oorlog de theatergemoederen verhit: mag er bewogen worden? Door middel van een nietsontziende stoomcursus ‘dansen terwijl u zit’ wordt deze kwestie door De Deeldeliers voor eens en voor altijd uit z’n verband gerukt. een deelderair verantwoorde happening die niet alleen de zinnen prikkelt, maar ook de stoelgang krachtig bevordert. De nachtburgemeester van Rotterdam, gepassioneerd jazzliefhebber, verzamelaar van vlinderzonnebrillen, principieel Citroën rijder Jules Deelder is ‘de stem’ van het gezelschap de Deeldeliers. Daarnaast vervult hij de rol van parttime slagwerker en DJ. De Deeldeliers werden door Bas van Lier en Jules Deelder opgericht als een groep die soulvolle jazz, keiharde swing en ronkende blues combineert met tekstuele voordrachten. Op het zwarte pak van Jules Deelder geschreven dus! De Deeldeliers
maken échte jazz. Dat alles voorzien van een flinke groove. Organist Bas van Lier presenteert het programma en fungeert als aangever in geïmproviseerde dialogen. Deelder werd in 1944 geboren in Rotterdam. Op zijn elfde schreef hij zijn eerste gedicht met de titel ‘Hoort, men werpt een atoombom’. In 1962 debuteerde hij in het Algemeen Handelsblad met het gedicht ‘Straat’. Hij werd ontdekt door Simon Vinkenoog die hem uitnodigde als deelnemer aan een poëzie manifestatie in het Amsterdamse theater Carré in 1966. Een hoogtepunt in zijn prozawerk is ‘The Dutch Windmill’, zijn biografie over de Rotterdamse bokser Bep van Klaveren. Niet in de laatste plaats vanwege het uitermate kleurrijke stadsbargoens van de meervoudige Europees kampioen en de Olympisch kampioen Vedergewicht van 1928 in Amsterdam. Jules wordt bijgestaan door Bas van Lier op het Hammond orgel, Boris van der Lek op tenorsaxofoon en Erik Kooger is de fulltime slagwerker. Meer info: dekringroosendaal.nl
nu online Op de website van West-Point tref je voortdurend actuele achtergrondinformatie aan. De laatste nieuwtjes, agenda, films- en fotoseries, bandnieuws. West-Point is op de radio te beluisteren.
w w w. we s t - P oin t. n l - in fo @ west- Point.nl - www.west- Point.nl - inf o @ we st - Po int . nl - w w w .w e st - Po int . nl PAGINA 12
Kyle in style naar twee overwinningen met motorcross POORTVLIET - School, stage, verkering en werk zorgden ervoor dat Kyle Matthijssen twee jaar niet meer op de motor stapte. Vier maanden geleden kon hij het niet meer weerstaan. Hij pakte zijn oude liefde weer op en veroverde onlangs twee keer de eerste plaats.
Kinderverjaardag is Bowlingparty Op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag v.a. 15.00 uur Leeftijd tussen 6 en 13 jaar. Min. 6 pers. Een uur bowlen, 2 cons., frietje met frikandel/ kroket met ketchup en mayonaise, kinderijsje, kinderfilm en kinderdisco. TOTAAL SPOTPRIJS
Resto Buffalo
“GRATIS BOWLEN” bij STEENGRILL OF GOURMET een uur GRATIS BOWLEN
✁
20-jarige Kyle Matthijssen maakt succesvolle rentree
* min. 4 volwassenen
Tegen inlevering van deze advertentie
€ 8,- p.p.
Graag reserveren.
Bel: 0165-536360
Even alles vergeten omdat papa je neus opeet Zieke kinderen voelen zich beter als hun ouders dichtbij zijn. Daarom zijn er de Ronald McDonald Huizen.
Na 12.00 uur
Bowling-Resto Buffalo Damstraat 52a te Roosendaal www.bowlingroosendaal.nl
www.kinderfonds.nl
Een ziek kind kan niet zonder zijn ouders
Wegens restyling van de winkel zijn wij gesloten van zaterdag 6 t/m donderdag 11 februari Motorcross zit er bij Kyle Matthijssen al van jongs af aan in.
FOTO FRITS SIMONS
DOOR FRITS SIMONS
wat gebroken.
Van kinds af aan zat het er al in. Hele dagen was de kleine Kyle in Poortvliet bezig op zijn minibike en op zijn puchje aan het crossen. Toen hij 12 jaar was, begon hij met het echte werk. Hij reed drie keer op een baan in de Maasvlakte van Rotterdam. Een jaar later reed hij al wedstrijden op de supermoto. Hierbij rijd je op klei en asfalt. Al snel volgden zijn eerste successen. Twee keer werd hij Nederlands kampioen.
Wedstrijden Het mooist zijn natuurlijk de wedstrijden. Kyle: “Toen ik besloot om weer te beginnen, deed ik dat echt voor mijn plezier. Maar als je dan weer wedstrijden gaat rijden, wil je natuurlijk toch weer presteren. Er worden snelheden behaald van 100 km. Het is heel inspannend om 20 minuten achter elkaar te crossen. Je conditie, concentratie, discipline en durf spelen allemaal een rol. En natuurlijk moet je talent hebben. Maar dat geldt voor elke sport. Meestal worden er twee sessies gereden. Elke keer kun je dan punten halen. Op vrijdag 15 januari begon ik in Goes heel goed. Tijdens de eerste sessie lag ik al voorop maar toen reed er een coureur boven op me vanaf achteren. De jongen kon hier verder niets aan doen, maar ik stond niet in de finale want ik viel natuurlijk. In de herkansing lukte het beter. En in de finale kwam ik voorop te liggen en bleef ik voorop. De volgende dag won ik opnieuw de finale.“
Motorcross Op zijn zestiende stapte Kyle over naar de motorcross. “Dat is veel uitdagender. Je rijdt dan met andere banden en altijd op zand. Het is leuker, spannender en je moet zowel fysiek als mentaal veel meer inspanning verrichten.“ Twee jaar trainde hij op banen in Axel, Rilland-Bath en Lommel (België). Toen gaf hij er de brui aan tot hij vier maanden geleden opnieuw begon. “Motorcross is echt een individuele sport. Ik ga wel vaak met een maat oefenen, maar de enige coach die ik had, was mijn vader. Hij vindt het nog steeds mooi en gaat mee met naar de wedstrijden net als mijn andere familieleden. Maar ik moet het nu wel allemaal alleen uitzoeken. “ Kyle heeft als motor een KTM 250 cc. Voor de veiligheid natuurlijk een stevig motorpak, bodyprotector, kniebracers, nekbrace, wedstrijdhelm, stevige laarzen, sterke bril en dito handschoenen. Dat is allemaal hard nodig, want motorcross is een gevaarlijke sport. Kyle is al dikwijls gevallen. Dat hoort er gewoon bij, maar gelukkig heeft hij nog nooit
Vrijdag 12 februari zijn de deuren weer voor iedereen geopend!
Voordelig en makkelijk
een warm en gezellig thuis!
Ambitie Kyle is nog heel voorzichtig in zijn uitspraken. Voor 2016 richt hij zich op de KNMV DMX Zuid competitie. Dat zijn ongeveer 20 wedstrijden in de zuidelijke regio van ons land. Kyle wil natuurlijk zo hoog mogelijk eindigen. Het liefst verovert hij de eerste plaats. Daarna zal hij wel verder zien. Geld verdienen met zijn sport zit er voorlopig nog niet in. Dat komt pas als hij ooit mee gaat doen aan de Grand Prix.
NL Label PVC vloeren nu all-in
huismerk Het leukste voor uw huis
49,95
AfhAAlmenu feBRuARI voor 2 à 3 personen E 23,90
Kroepoek • Babi Pangang • Tjap Tjoy • Gebakken Banaan • Naar keuze: nasi, bami of witte rijst
We heten u van harte welkom in ons Chinees Indisch Restaurant Nieuw Eiland Tholen!
Gedurende 2,5 uur onbeperkt ontspan- Culinair gezien zult u zeker niets nen genieten van eten & drinken voor te kort komen. Superverse Chineeen vaste prijs. se & Japanse heerlijkheden, die
Gelieve vooraf te reserveren. Vrijdag Diner 2 1/2 uur <12 jaar € 1,70 p.levensjaar 12 t/m 64 jaar € 27,90 65+ € 25,90
Za t/m Zo Diner 2 1/2 uur <12 jaar € 1,70 p.levensjaar 12 t/m 64 jaar € 29,90 65+ € 27,90
Di t/m Do Diner 2 1/2 uur <12 jaar € 1,70 p.levensjaar 12 t/m 64 jaar € 25,90 65+ € 23,90
* à la cart alleen mogelijk ma t/m do * Op feestdagen hebben wij een aangepast arrangement en daardoor afwijkende tarieven. * Arrangement met glas bier of wijn € 1,60 per glas.
bereid worden door wokken of op de ‘sissende plaat’, Teppan Yaki genaamd. Het rijkelijk gevulde Chinees-Indisch buffet, inclusief heerlijke warme en koude voorgerechten + frisdranken zorgt voor de uitstekend passende combinatie! Een uitgebreid dessertbuffet zorgt voor de perfecte afwerking van het culinaire genieten. Ter afsluiting koffie of thee, wat u wenst.
Open: Di t/m Vr: 16.00 tot 22.00 uur. Za/Zo: 12.00 tot 22.00 uur
per m2
TMC Kruiningen - Zandweg 1b - (0113) 38 26 26 TMC Bergen op Zoom - Van Konijnenburgweg 13 - (0164) 27 44 77 TMC Goes - Marconistraat 13 - (0113) 22 41 02
www.tmcwoonwinkels.nl
sport
Team 2 van badminton SPADO-atleet Sven van Merode springt limiet Olympus’69 is kampioen Talententeam SPADO weer op dreef
HALSTEREN - Het 2e team van badmintonvereniging Olympus’69 is dit seizoen kampioen geworden in de 5e klasse van de regiocompetitie.
Sven over 2.16m. en gekwalificeerd voor WK junioren
BERGEN OP ZOOM - Bij de opening van het SPADO jubileumjaar in september 2015, stelde voorzitter Jacques van Gool dat gezien de prima prestaties van met name het SPADO talententeam, het bestuur van SPADO de focus wilde verleggen van de Nationale top naar de Europese- en zelfs de Wereldtop. Een gedurfde uitspraak en hij had vast niet kunnen denken dat die uitspraak zo snel
bewaarheid zou worden. Tijdens de 8e AV PEC indoorwedstrijden in Apeldoorn op 30 januari overschreed Sven van Merode een hoogte van 2.16 meter en voldeed daarmee aan de WK-limiet voor junioren. Tevens is dit een evenaring van het Nederlands junioren record, dat hij nu deelt met Sven Ootjers en Douwe Amels. Dit wereldkampioenschap wordt van 19-24 juli gehouden in Bydgoszcz (Polen). In het begin liep zijn wedstrijd in totaal niet, doordat hij zijn volledige aanloop niet kon neerzetten.
Op 1.98 waren er zelfs 3 pogingen nodig om de hoogte te halen. In samenspraak met zijn trainer heeft hij toen zijn aanloop aangepast. Eenmaal boven de 2 meter ging hij helemaal los en volgde er een serie sprongen van 2.01, 2.04, 2.07 en 2.11, met onwijs veel ruimte en nergens twijfels bij het springen. Alles viel op zijn plek. Tot slot volgde daar de 2.16, als ongelofelijk mooi eindresultaat van de wedstrijd. SPADO-atleet Sven van Merode sprint de limiet voor WK junioren.
Districtsjeugdkampioenschap schaken basisschool
GRATIS ADVERTENTIE
HALSTEREN - Op basisschool De Rode Schouw wordt op woensdag 2 maart het districtsjeugdkampioenschap schaken van West-Brabant voor basisschoolteams gehouden.
Er wordt in teams van 4 leerlingen gespeeld. Basisscholen kunnen meerdere teams inschrijven. De 1e 3 teams plaatsen zich voor de Noord-Brabantse kampioenschappen voor basisschoolteams in
Oosterhout, dat gehouden wordt later in maart. Informatie kan ingewonnen worden bij René Punt, tel. 06-22108135 of renepunt@ kpnmail.nl
VAKANTIE IS WIELEWAAL
VAKANTIE IS... ...EEN KIJKJE IN EEN ANDERE WERELD
Bezorg jij hen een onvergetelijke vakantietijd?
www.wielewaal.nl/ vrijwilligers
Daan Maasdam gaat voor Wildcard ABN-AMRO WTT BERGEN OP ZOOM - De 43e editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament vindt plaats in Ahoy Rotterdam van 8 t/m 14 februari. Niet alleen wereldtoppers geven acte de présence in Rotterdam, tennistalenten die dromen van het centre court in Ahoy maken ook dit jaar kans om deel te nemen aan het ABN AMRO World Tennis Tournament. Toernooidirecteur Richard Krajicek stelt namens ABN AMRO namelijk wederom een wildcard beschikbaar om samen met Jesse Huta Galung deel te nemen aan het dubbeltoernooi. De 128 sterkste clubkampioenen van heel Nederland mochten gaan strijden voor deze wildcard. Daan Maasdam, ranking 2.5, 19 jaar en clubkampioen van Tennisvereniging LTC De Zoom, is als één van de weinige Brabanders (enige uit Bergen op Zoom) ingeloot om te mogen strijden voor de Wildcard. Daan werd als 59e geplaatst van de 128. In een busje toog Daan Maasdam zaterdag 23 januari naar SV Victoria in Rotterdam om de 1e ronde te spelen. Zijn 1e wedstrijd speelde hij tegen Harry van Duin, die hij verpletterend versloeg met maar liefst 6-0 6-1. Zijn 2e wedstrijd tegen Youri de Vries won hij met 6-4 6-3. Dit is een ranking 2,9 speler en volgens Daan moest hij hier wel meer voor doen, maar hij was niet in de problemen gekomen. De sfeer wordt wel meer gespannen naarmate de rondes vorderden. Buiten het publiek werden de wedstrijden ook met professionele filmcamera’s gevolgd. Daan was door naar de 2e ronde op zondag 24 januari, samen met 31 van de 128 spelers waarmee gestart was. Op deze dag waren er scheidsrechters en ballenjongens en -meisjes aanwezig. Hij speelde tegen Patrick Speelman (10e geplaatst, uit Oud-Beijerland) en verloor
helaas deze wedstrijd met 3-6 2-6. Deze Patrick behoort nu bij de 8 overgebleven spelers die naar de kwartfinales gaan op 5 februari. De Zoom vindt het geweldig en is er trots op dat Daan Maasdam hiervoor ging. Medelid Joost van Loon heeft reeds in 2012, 2013 én 2014 de clubkleuren van De Zoom op dit toernooi mogen verdedigen.
pAGINA 14
Olympus’69 feliciteert Hans Schrauwen, Stefan Stoel, Govert Blommerde, Lizette van Lammeren, Jenny Hoedelmans en Janna Schmetz met dit mooi behaalde resultaat. De vereniging bestaat voornamelijk uit recrea-
tieve spelers/sters. Wilt men echter als meer competitief spelen, dan is dit natuurlijk ook mogelijk. Tevens hebben ze een behoorlijke jeugdafdeling, welke getraind wordt door een gecertificeerde trainer. Wilt men eens een keer komen kijken of meespelen, stap dan gerust binnen in sporthal de Kannebuis in Halsteren. Zij spelen op woensdagavond van 18.30-20.00 uur (jeugd) en vanaf 20.0022.00 uur kunnen de volwassenen terecht.
SportColumn Louis Bovée
Sportmotortje Wielrennen en affaires zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dopingaffaires, bedoel ik natuurlijk. Het begint met het bij hoog en laag ontkennen van het gebruik van verboden middelen en na de uiteindelijke ontmaskering, dikwijls jaren later, wentelt de veroordeelde zich vaak in de slachtofferrol. Ik heb met niemand medelijden, behalve nu een beetje met Michael Boogerd. Een tikje bezorgd vraag ik me af hoe de voor twee jaar geschorste Hagenees de nieuwe dreun in zijn leven zal weten te verwerken. Goed, hoop ik in elk geval, want ik mag Michael graag. Ook Boogerd maakte deel uit van een systeem, waarin list en bedrog hoogtij vieren. Liegen, vals spel, bluffen, rommelen met geld; het kenmerkt mijn geliefde sport. Het hoort bij het theater. Zaterdag tegen middernacht verslikte ik me bijna in een slok witte wijn toen ik op de website van de Vlaamse televisiezender Sporza las dat in het ’fietsenpark’ van Femke Van den Driessche, een jonge vrouw van 19, op het WK veldrijden een fiets met een motortje was aangetroffen. Ik nam nog een slok en liet het bericht weer langs mijn ogen glijden. Geschrokken vertelde ik mijn vriendin Annemarie het opzienbarende nieuws. ”Jij hebt dat toch wel eens eerder gesuggereerd. Dat renners mogelijk frauderen met motortjes en dat dat ooit zou uitkomen”, reageerde ze rustig. O ja, klopt. Ik herinnerde het me. Op zondagmiddag stemde ik af op het WK profs. De voorbeschouwing ter plekke in Heusden-Zolder van Studio Sport-presentator Gert van ’t Hof uit Willemstad, met verrassende inbreng van de nieuwe analist Thijs Al, sprak me erg aan. Veelzijdig journalist Van ’t Hof stelde de juiste vragen en draaide nergens om heen, dus het onderwerp mechanische doping kaartte hij uitgebreid aan. Ondersteund door het Sporza-interview met Femke en haar vader in tranen. Het verweer van Femke kwam verre van overtuigend over, het optreden van haar vader maakte zijn dochter nog verdachter. Ik kan me vergissen, maar voor mij wrongen ze zich in allerlei bochten. Boeiende televisie over een treurige zaak. ”Zelf ooit gefraudeerd, Louis?” - zo vraagt u zich misschien af. In alle oprechtheid: Jazeker, tweede helft van de jaren ‘60 op de onderwijzersopleiding in Oudenbosch. Het betrof het vak rekenen. De leerkracht, broeder Ladislaus van de Molengraaf, gaf aan de parallelklassen dezelfde proefwerken. Ik zat in klas 2C. Voor de pauze kreeg 2B het proefwerk in multiple choice-vorm. Het rekenwonder uit die klas, een jongen uit Zeeland, noteerde de antwoorden op de binnenkant van zijn hand en in ruil voor een flesje cola uit de automaat opende hij in de aula van pedagogische Academie De Vossenberg zijn hand en schreef ik de begeerde info op een piepklein spiekbriefje. Karakteristieke schooljeugdzonde, waar overigens veel meer leerlingen aan meededen. Valsspelen met kaarten? Nooit gedaan. Zou niet durven. Ik geloof niet dat de wielersport een optater heeft gekregen door het fietsmotortje. Pas zodra dergelijk ontluisterend bedrog bij vedetten wordt aangetoond, staat het wereldje op z’n kop. En zoiets lijkt me niet uitgesloten. In topsport is iedereen tot alles in staat. Matchfixing in het tennis verdwijnt waarschijnlijk snel naar de achtergrond. Vanwege de gigantische financiële belangen worden doping en omkoping in het voetbal nooit werkelijk tot op de bodem uitgezocht. Henny Warmenhoven, de in 1998 overleden roemruchte, integere pr-man van Adidas Nederland en een goede vriend, vertrouwde me al in 1982 tijdens een snoepreisje naar het hoofdkantoor van het sportartikelenmerk in het Duitse Herzogenaurach toe: ”Alles draait om geld. Voor geld moet alles wijken. Elke principe. Ben je in mijn functie geen wuivend riet, dan raak je je baan kwijt.” UCI-voorzitter Brian Cookson kondigde aan ’mechanische fraudeurs’ flink aan te pakken. Hij wist veel, maar kon niet alles naar buiten brengen, beweerde hij. Ik voorspel u meer fietsmotorfraudeurs. Mogelijk onder de tijdritspecialisten. Op hen gaat speciaal worden gelet. Ik wil graag positief afsluiten. Wereldkampioen Wout van Aert, een lefgozer met uitstraling, is een waardige opvolger van de onttroonde Mathieu van der Poel. Het WK was een fantastische koers, met een verrassend resultaat (zesde) voor Mathieu’s oudere broer David.
lief en leed
Familieberichten Weekenddiensten
Alleen voor spoed bel voor levensbedreigende situaties 112. Huisarts Huisartsenpost Bergen op Zoom, tel. 0164 - 27 38 55, Boerhaaveplein 1, Ingang: Van Swietenlaan. Neem uw identiteitsbewijs en uw medicijnen mee. Apotheek Dienstapotheek naast de polikliniek van het Lievensberg Ziekenhuis, Boerhaaveplein 1, tel. 0164 246 939. Tandarts Het antwoordapparaat van de eigen tandarts meldt wie de waarneming verzorgt. Wijkzuster Telelefoon 0165 - 54 66 13
• Afscheid zoals u dat wenst • Persoonlijk en betrokken • Ook wanneer u niet of elders verzekerd bent Dag en nacht bereikbaar: 0164 - 24 76 06 Website: www.monutaterol.nl
Openingstijden
Gemeente Bergen op Zoom Jacob Obrechtlaan 4 4611 AR Bergen op Zoom Tel: 14 0164 Maandag t/m vrijdag 09.00 – 13.00 uur Donderdag 08.00 – 20.00 uur
KERKELIJK NIEUWS HALSTEREN Protestantse Gemeente in Halsteren en Nieuw Vossemeer. Elke zondag 10.30 uur dienst in de St. Martinuskerk, Dorpsstraat 20, Halsteren. Predikant: Ds. H. van het Maalpad, Zwartewaal 46, 4617 NS Bergen op Zoom, tel.; 0164-231992, e-mail: hcvhmaalpad@home.nl. Voor informatie: B. van Weesep, tel. 0164-683941. Zondag 7 februari, 10.30 uur: eredienst in de St. Martinuskerk, viering Heilig Avondmaal, Ds. H. van het Maalpad. Zondag 7 februari: 16.00 uur: Meditatief moment in de St. Martinuskerk. Voorbereid en verzorgd door gemeenteleden. Sint Christoffel parochie: Secretariaat H. Quirinuskerk, Lindenlaantje 13, tel: 0164-682310, quirinuskerk@sintchristoffel.nl. Secretariaat parochiekern open op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. Pastores: Hans van Geel; Sebastian Chazhoor; Hein Paulissen en Lenie Robijn, bereikbaar op 0164-680381,
Prikbord
e-mail: pastorhans@sintannachristoffel. nl, pastorsebastian@sintannachristoffel. nl, pastorlenie@sintannachristoffel.nl, pastorhein@sintannachristoffel.nl. In dringende gevallen te bereiken via uitvaarttelefoon 06-28409023. Parochiebijdrage Rabo: 11.88.00.647 t.n.v. Sint Christoffelparocie inzake H.Quirinus. Zondag 7 februari 9.30u: Carnavalsviering. Eucharistieviering, voorganger pastor Sebastian Chazhoor m.m.v. de Sintekrijnscantorij. Int: o.o. Maas-Clarijs; overl. leden SAC; Ton v.d. Watering; Lauran v. Loon; Adrie Thielen; Ton Heldens. Woensdag 10 februari 19.00u: Aswoensdag. Eucharistieviering en uitreiking askruisje, voorganger pastor Sebastian Chazhoor m.m.v. het Dameskoor. Donderdag 11 februari 9.00u: Eucharistieviering, voorganger pastoor Hans v. Geel. Wij gedenken onze overleden parochiaan Ruud Cleverens. Zorgcentrum St. Elisabeth: Kerkdienst elke donderdag 14.00u in de kapel.
Gebedsviering Woensdag 3 februari gebedsviering om 14.00 uur in de Mariakapel HHartkerk. Egidiusgebed Woensdag 3 februari Egidiusgebed om 20.30 uur in de Gertrudiskerk. Daarna gesprek met koffie in het Cantatorium van de Gertrudiskerk. On the Move Vrijdag 5 februari bijeenkomst tienergroep On the Move in het Praathuis in de Lourdeskerk. Vastenavendviering Zondag 7 februari 12.00 uur in de Gertrudiskerk de vastenavendviering. Voorgangers: pastor Paul Verbeek en dominee Willem Vermeulen. De muzikale ondersteuning komt van het Vastenavendkoor. De viering om 9.30 uur vervalt die zondag. Aswoensdag Woensdag 10 februari is het Aswoensdag en zal er in beide kerken s’ avonds om 19.00u een viering zijn. ’s Morgens is er om 9.00 uur in Eigen Haard een Woord- en Communieviering en om 9.15 uur in de gebedsruimte van het ABG een eucharistieviering. In alle vieringen wordt de as gewijd en askruisjes uitgereikt.
Evangelische Gemeente Het Anker: Samenkomst: iedere zondag om 10.00 uur in De Wittenhorst, Lindenlaantje 1A, 4661 JK Halsteren. Ook zondagsschool en crèche. Na de samenkomst: koffie en onderling contact, omzien naar elkaar. Geloven willen we doen. Voor meer informatie: www.evgemhetanker.nl of bel 0164249650. LEPELSTRAAT H. Antonius van Padua - St.Christoffel parochie: Pastoresteam: Past.H.van Geel, Past.S.Chazhoor, Past.L.Robijn en Past.H.Paulissen. Regiosecretariaat: 01646830381. Uw gebed wordt gevraagd voor: Maria Mertens-van Loon; Bartje Clarijs. Zaterdag 6 februari: geen viering. Zondag 7 februari,11.00 uur: Dienst van W.G.C. carnavalsviering. Zij gedenken: o.o. Van Oevelen-Kijzers. Alle overleden leden van de Stichting Carnaval. Voorganger: Past. H. Paulissen m.m.v. de Stichting Carnaval met ondersteuning van de dweil-
Lofprijsavond Woensdag 10 februari om 20.00 uur in de grot Lourdeskerk. Bijbels Leerhuis Woensdag 10 februari 20.00 uur Bijbels Leerhuis in het Parochiecentrum olv pastor Rud Smit. Opnieuw wordt er een hoofdstuk uit het evangelie van Johannes gelezen. Boekbespreking ‘Eindelijk thuis’ Donderdag 11 februari 19.30 uur eerste van de drie avonden in het parochiecentrum. In het kader van het Heilig Jaar van Barmhartigheid gaan we drie avonden samen met pastoor Paul Verbeek op weg met het boek van Henri Nouwen: “Eindelijk Thuis”. Centraal staat het verhaal van de verloren zoon uit Lucas. Het samen lezen van dit boek kan voor boeiende gesprekken zorgen. Aanmelden bij het parochiecentrum tel. 233574 of per mail lievevrouweparochie@rkboz.nl. U bent van harte welkom. Het boek aanschaffen en lezen is aan te raden. Kerkberichten Bode Een misintentie wordt ook in de Bode vermeld als deze bij het parochiecentrum een week daarvoor op vrijdag vóór 10.00 uur is opgegeven.
band. Dinsdag 9 februari is er i.v.m. carnaval geen Antoniusviering. Woensdag 10 februari, 19.00 uur: Dienst van W.G.C. Aswoensdagviering. Voorganger: Past. H. Paulissen, lector: H. Wouts, acolieten en m.m.v. het dameskoor. BERGEN OP ZOOM Evangelische kerk de Schuilplaats: Elke zondag 10.00u in Markiezaatscollege, Nobellaan 50. Info: www.schuilplaats. com. Gereformeerde kerk (vrijgemaakt): Elke zondag om 09.30 en 16.00u. in de Emmaüskerk, Korenberg 90. Info: www. bergen-op-zoom.gkv.nl Protestantse Gemeente: Ontmoetingskerk zondag 10.00u Bolwerk Zuid 134. Cel-Kerk Levend Woord BrabantZeeland: Pastors: Jorden & Deora Spijker, Plantagelaan 8, 4631 CS Hoogerheide, 0164-612927, www.lwgbz.nl, jordenspijker@home.nl. Maandag 8 februari, 20.00 uur: Open Celgroep, iedereen is wel-
kom aan de Kastanjelaan 53A. Evangelische Baptisten Gemeente: Elke zondag 10.00u in de Stichting Welzijn Ouderen, Keldermanslaan 5, Bergen op Zoom. Nieuw Apostolische Kerk: Elke zondag 10.00u en woensdag 20.00u, Marslaan 5. Voorganger dhr. Fr. Rijnders, Priester dhr. R. Voll. Kapel zorgcentrum Catharina: Viering, Catharinaplein 25, 09.30u, ingang via het hek aan de Klaverstraat (opent om 09.00u) Chr. Gemeenschap De Schakel: Zondag 10.00-11.30u in het Kwadrant, Oberonstraat 2, Bergen op Zoom. Info: J. Vega Sanchez, 0166-60587. Jehova’s Getuigen Koninkrijkszaal: Glimesstraat 10, Bergen op Zoom, tel.: 0164-256965. Diensten: dinsdag t/m donderdag 19.30-21.15u., zaterdag 10.0011.45; 17.30-19.15u., zondag 10.00-11.45u. Verpleeghuis Moermont: Elke zondag 11.00u in Evenementenzaal.
Lievevrouweparochie
Parochiebureau: Burgemeester Stulemeijerlaan 8, 4611 EE Bergen op Zoom, tel. 0164-233574, lievevrouweparochie@rkboz.nl, www.rkboz.nl. Het parochiebureau is iedere werkdag bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur en van 13.00-15.30 uur. Twee kerkgebouwen: Gertrudiskerk, Grote Markt 10 (ingang Kerkstraat), 4611 NR Bergen op Zoom; Kerk OLV van Lourdes, Pr. Bernhardlaan 66, 4615 BD Bergen op Zoom. Pastoresteam: pastoor Paul Verbeek, tel. 06-83215322, e-mail: paulverbeek@rkboz.nl; teamleider diaken Co van Bekkum, tel. 233574, e-mail: covanbekkum@rkboz.nl; pastoraal werkster Mary Zopfi, tel. 233574, email: maryzopfi@rkboz.nl; pastoraal werkster Fredi Hagedoorn, tel. 233574, e-mail: fredihagedoorn@rkboz. nl
Pastoraal hoekje Masker op, masker af!
Beste Krabben! De komende dagen zullen weer in het teken van Vastenavond staan. Bij ons in ‘t Krabbegat weet men wel raad met dit volksfeest. Een aantal dagen voelen we ons een grote familie. We kunnen ons als de meest leutige dweil uitdossen. Het masker blijft een geliefd voorwerp tijdens deze dagen van leut en ontspanning. Misschien voelen we ons met masker op veiliger dan zonder. Diverse mensen kunnen hierdoor tijdens het Vastenavend meer zichzelf dan anders. Ze hebben het idee dat ze niet herkend worden. Tevens is de slogan van dit feest dat iedereen gelijk is en daarom plezier mag maken met elkaar. Dat is het wonderlijke van dit volksfeest wat nadrukkelijk een link heeft met onze katholieke traditie. Immers met het weekenden voor en van Vastenavend tot en met vastenavend-dinsdag hebben we hopelijk genoeg energie opgedaan om met Aswoensdag de Veertigdagentijd te beginnen als voorbereiding op het feest der feesten: Pasen. Met Vastenavend mogen we allemaal uit ons dak gaan om de sobere vastentijd aan te kunnen. Daarom wens ik u allen een aantal leutige dagen toe bij ons in het Krabbegat. Paul Verbeek, pastoor
KERKELIJK NIEUWS WEEKENDVIERINGEN Gertrudiskerk Zondag 7 februari 12.00u: Vastenavendviering; voorgangers: pastoor Paul Verbeek en ds Willem Vermeulen. Muziek: Vastenavend zang en muziek. O.L.Vrouw van Lourdes Zaterdag 6 februari 17.00u: Woord- en Communieviering; voorganger: diaken Co van Bekkum. Muziek: Samenzangkoor. Zondag 7 februari 11.00u: Eucharistieviering; voorgangers: pastor Rud Smit en diaken Co van Bekkum. Muziek: Kerkkoor O.L.Vr. van Lourdes. Intenties weekendvieringen: Jan Free,
Thijs v. Rijsewijk, pastor Ben Riesewijk, Marietje Theuns-Jetten, o.o. Roels-Warnar, Jacobus en Pieternella Rijk-Vermue, o.e. Testers-Bakx, Daniëlle en Leo Boudewijn, Kees Bruijs, Arnold v. Mil, Ismel v.d. Smissen, Ma en oma Schuurbiers en tante Jo, Jan Hopmans, Truus Nuijten-Gieles, Geert Haas, Jos de Deugd, Gerard v. Raam. Overleden: Jan Free. OVERIGE VIERINGEN Gertrudiskerk: woensdag 10 februari 19.00u: Aswoensdagviering; voorgangers: diaken Co v. Bekkum en pastor Fredi Hagedoorn. Middaggebed: van maandag t/m vrijdag om 12.15u in de Dagkerk van de Gertru-
diskerk. Lourdeskerk: dinsdag 9 februari 9.00u: Eucharistieviering in de grot; voorganger: pastoor Paul Verbeek. Woensdag 10 februari 19.00u: Aswoensdagviering; voorgangers pastoor Paul Verbeek en pastor Mary Zopfi. Jacquelineflat: vrijdag 5 februari 14.30u: voorganger: ds Bert ten Kate. Meilust: zondag 7 februari 10.15u: Woorden Communieviering; voorganger: mevr. Margit Kaspers. Moermont: zondag 7 februari 11.00u: Woord- en Communieviering; voorganger: pastor Ulla Berger. Catharinakapel: zondag 7 februari 9.30u: PAGinA 15
Woord-en Communieviering; voorganger: pastor Jo Staps. Gebedsruimte ABG: iedere maandag, dinsdag en vrijdag 9.15u: Eucharistieviering; woensdag geen viering en donderdag: Woord- en Communieviering. Extra: Aswoensdag 9.15u Eucharistieviering voorganger pastor Rud Smit. Eigen Haard (Antonius Abt): woensdag 10 februari 9.00u: Woord- en Communieviering; voorganger: diaken Co v. Bekkum. Intenties: Pieter Deuling, o.o. Vriens-Bergs, opa en oma en verdere familie. MEDEDELINGEN Doop: De (gezamenlijke) doopdiensten in
Lourdeskerk op 1ste en 4de zondag en in de Gertrudiskerk op 2de en 3de zondag van de maand. Opgave op het parochiebureau, tel. 233574. Huwelijk: neem contact op met het parochiebureau, tel. 233574. Kledingdepot Mensen in Nood. De kerk van Onze Lieve Vrouw van Lourdes is kledingdepot voor Mensen in Nood. U kunt hier op werkdagen tussen 09.30 en 11.30 uur kleding afgeven, verpakt in gesloten plastic zakken. Kledinginzameling Filippijnen. Iedere 1ste en 2de zaterdag van de maand tussen 11.00 en 13.00u Olympialaan 10. Zie www. Filippijnenaktie.nl
Valentijn BEKIJK DE FOLDER OP ACTION.NL/VALENTIJNSDAG
WEEKACTIE! WEEKACTIE! WEEKACTIE! Biggetjes, Apekoppen, Bere Mix 500 gram of Jungle Mix 275 gram
TORINO SFEERHAARD elektrische kachel met open haard effect 2 warmtestanden ca. 56x39x25 cm
KASSAKOOPJE
VALENTIJN WENSKAART XL diverse varianten 18.5x26.5 cm
0
1
59
69
LAMPEN STANDAARD
lampenkap rond diverse prints 20x13 cm
BEKIJK DE VIDEO OP ACTION.NL
3995
1.69
6
95
FILAMENT GLOEILAMP LSC E27, 40 Watt
60 ml 0 ml
PROLECTRIX HANDSTOFZUIGER
Despicable Me of Star Wars maten 98-128
MASKER MET VEREN diverse kleuren
1.49
2.39
2-in-1 stofzuiger/kruimeldief geschikt voor alle vloertypes licht en wendbaar makkelijk leeg te maken geen zak nodig
CARNAVALSTIP
395
595
BIRDY MEZENBOLLEN
BOWLING- OF DAMESTAS
720 gram
8-PAK
075
bowlingtas: met 2 voorvakken verstelbare nylon schouderband diverse kleuren damestas: 80% polyurethane/20% polyester met 2 ritsen diverse kleuren
COZZI KINDER ONDERGOED
kinder, dames en heren diverse varianten maten 19-46
boxershort of hipster diverse varianten 95% katoen/5% elastaan maten 98-152
groot aanbod speelfilms met veel romantische titels
Valentijn
2-PAK
239
wit of kleur vloeibaar 16 wasbeurten 1040 ml
BEKIJK DE VIDEO OP ACTION.NL
1995
T ACEXT TI IE E! L
uni of bloemprint polyester 220x240 cm
4
DVD TOP TITELS
DASH WASMIDDEL
BEDSPREI MET BORDUURSEL
99
495 295
UITZOEKEN SOKKEN
T ACEXT TI IE E! L
diverse kleuren met print ronde hals, lange mouwen 65% polyester/35% katoen 240 gram maten S-XXL
5.95
Sur prijs! 795
KINDER ONESIE
0
750 GRAM
heren sweater navy of grijs french terry maten M-XXL
of Maroussia 10
4.95
99
DAMES SWEATER
A-MERK DAMES GEURE N Mexx 30 ml, Puma
wit of whitewash fitting E27, rond 28 cm 34 cm
CELEBRATIONS CHOCOLADE
12
95
199 MOLTON HOESLAKEN
60% polyester/40% katoen 90x200 cm 90x220 cm 140x200 cm 180x200 cm 180x220 cm
3.49 3.99 4.99 5.49
NIEUWE KWALITEIT
2
99
Aanbiedingen geldig van woensdag 3 februari t/m dinsdag 9 februari 2016
Kijk voor al onze aanbiedingen op www.action.nl Q&A Research & Consultancy
De Telegraaf
Zet- en drukfouten voorbehouden.
KATJA UITDEELZAKKEN