THUIS IN DE REGIO
23 SEPTEMBER 2015 WEEK 39
B E R G E N
O P
Z O O M S E
@BergseBode /bergenopzoomsebode
OPLAGE BERGEN OP ZOOM 30.600 TOTALE OPLAGE: 480.000
www.internetbode.nl
Voorbereidingen van het Sportgala zijn weer begonnen
Cor van Dort is Held van de Smaak in Noord-Brabant
Lees op pagina 3
Lees op pagina 5
Potters traat vol met bierliefhebbers
Bierfestival goed op zijn plek in Bergen op Zoom W E E K B L A D
W E E K B L A D
rabantWerkt.nl Politie ruimt diverse hennepkwekerijen BERGEN OP ZOOM - De politie heeft deze week verschillende hennepkwekerijen geruimd in Bergen op Zoom en omgeving. Bewoners in de Palingstraat hadden een slaapkamer en zolder als hennepkwekerij ingericht. Het ging volgens de politie om driehonderd hennepplanten. In twee woningen aan het Irissenveld werden zowel een hennepkwekerij als een hennepdrogerij aangetroffen. Verdeeld over twee ruimtes stonden er 295 hennepplanten. De elektriciteit werd illegaal afgetakt. De bewoner van één pand was niet thuis en zal dus later gehoord worden. Twee personen (24 en 26) zijn aangehouden en meegenomen naar het cellencomplex.
GBWP wil snel meer duidelijkheid geven
M I D D E L B U R G S E
&
V E E R S E
M I D D E L B U R G S E
&
V E E R S E
BERGEN OP ZOOM - In een Bourgondische stad als Bergen op Zoom is het jaarlijks terugkerende Bergs Bierfestival prima op zijn plek. Het Bergsche Bierbrouwersgilde organiseert dit evenement om bezoekers kennis te laten maken met bekende en minder bekende (speciaal-)bieren. Het is goed druk in de Potterstraat voor het Provoosthuis waar het festival wordt gehouden want het staat vol met liefhebbers die van goed bier willen genieten. Winnaar van het Open Bergsche Bierbrouw Kampioenschap 2015 is geworden Kitzen met een American Amber-Red FOTO MERIJNSITSEN.NL
G emeente stelt plaatsen beschikbaar in sport hal de Boulevard
Het lezend meisje terug naar Halsteren
Tijdelijke opvang van 250 vluchtelingen BERGEN OP ZOOM - De gemeente Bergen op Zoom stelt 200 tot 250 plaatsen beschikbaar voor de tijdelijke opvang van vluchtelingen. Dat heeft burgemeester Petter afgelopen week besloten. Het gaat om opvang voor maximaal 72 uur, het is echter nog niet zeker of de plaatsen daadwerkelijk in gebruik genomen gaan worden. Petter reageerde hiermee op een verzoek van het Ministerie van Veiligheid en Justitie.
baar. Ook de gemeente Roosendaal gaf aan opvang te willen bieden aan ongeveer 250 vluchtelingen. “Hoewel de opvangplaatsen in Bergen op Zoom op dit moment dus niet nodig zijn, biedt de gemeente de plaatsen wel aan, voor het geval er in de toekomst behoefte aan is.”
DOOR REMKO VERMUNT
Politieke arena De VVD-fractie is tegen het opvangen van meer asielzoekers, maar toch gaven zij aan om achter het besluit te staan van de burgemeester. 72 uur bed om W E“Een E keer K B L een A D te slapen voor 200 mensen. Als het om humane dilemma’s gaat moet je eerst op zoek naar de echte feiten. Daar past geen politieke arena bij.” Volgens de VVD-fractie heeft de gehele raad een maatschap-
De gemeente heeft als opvanglocatie sporthal de Boulevard aangewezen. Als blijkt dat de opvang daadwerkelijk nodig is, dan wordt daar alles gereed gemaakt. “Dit is een vaste locatie voor crisisopvang”, aldus de gemeente. De gemeente Bergen op Zoom geeft hiermee gehoor aan de oproep van het Ministerie van Veiligheid en
Justitie om noodopvang te regelen. Dat verzoek bereikte de gemeenten op donderdag. Er bleken 750 extra plaatsen nodig te zijn voor de opvang van migranten. In de commissievergadering van die avond werd eerst in de openbaarheid en daarna achter gesloten deuren gesproken over de mogelijke opvang van vluchtelingen. Door de oproep van het ministerie kwamen er in korte tijd tweeduizend plaatsen beschik-
t
h
u
i
s
W E E K B L A D i
n
d
e
r
pelijke verantwoordelijkheid. “Tegelijkertijd moeten we rond onze burgemeester kunnen gaan staan als hij besluit om gebruik te maken van zijn bevoegdheden in crisistijd. Dat geldt voor alle calamiteiten die kunnen gebeuren. Dan is hij gewoon de baas.” De fractie geeft dan ook aan dat zij na uitleg van de burgemeester goed aan de achterban kunnen uitleggen dat menselijkheid nu even voorgaat op het politieke standpunt. “In deze gemeente is alleen plaats voor de opname van statushouders die we verplicht moeten huisvesten. En dat alleen is al moeilijk genoeg. Wij voelen dan ook niets voor de motie van de PvdA voor de komende raadsvergadering om meer asielzoekers toe te laten in onze gemeente.”
e
g
i
o
Popmonument in finale van Brabantse Erfgoedprijs 2015 BERGEN OP ZOOM - Het Bergse muziekfestival PopMonument is één van de drie projecten die in de finale staat van de Brabantse Erfgoedprijs 2015. Het festival werd dit jaar voor de tweede keer georganiseerd tijdens Kunsten in de Monumenten. Op verschillende monumentenlocaties vonden optredens plaats. De jury van de Brabantse Erfgoedprijs, onder leiding van de gedeputeerde van cultuur, schreef: “PopMonument smeedt een originele en succesvolle koppeling tussen jong publiek en erfgoed, tussen monument en hedendaagse muziek. Door middel van popacts en speciale rondleidingen wordt
BERGEN OP ZOOM - De GBWP heeft uitnodigingen verstuurd aan de fractievoorzitters van de oppositiepartijen voor een tussentijdse informatieronde. “Het doel hiervan is om te bekijken of het nodig en mogelijk is om een extra partij toe te voegen aan de overgebleven coalitie van GBWP, VVD en D66”, aldus fractievoorzitter Evert Weys. De eerste gesprekken hebben al aan het begin van deze week plaatsgevonden.GBWP wil binnen enkele weken tot een slotdocument komen met duidelijkheid over de invulling van de nieuwe coalitie. Alle partijen hebben aangegeven bereid te zijn om in gesprek te gaan, behalve Lijst Linssen.
beleving en sfeer gecreëerd op verras- op www.popmonument.nl. De winnaar van dag 24 oktober tijdens de Dutch Design sende plekken in Bergen op Zoom, waar de prijs wordt bekend gemaakt op zater- Week in Eindhoven. i s i n d e r e g i o je anders niet komt.t Methdeze u bijzondere vorm van ‘storytelling’ wordt de belangstelling voor erfgoed bij een nieuwe, jongere doelgroep geprikkeld. PopMonument biedt daarmee een frisse en originele aanvulling op het aanbod van de Open Monumentendag” Inkoop • Verkoop • Veiling • Verpanden • Beleggen • Taxatie De uiteindelijke winnaar van de Brabantse Erfgoedprijs 2015 wordt gekozen via publiekstemmen. Vanaf woensdag 23 september tot maandag 12 oktober kan Sint Lucasplein, 4631 LH Hoogerheide elke woensdag 10.00-16.30 uur gestemd worden via de website van Erfwww.goudwisselkantoor.nl goed Brabant. De directe link is te vinden
Uw kostbaarheden zijn goud waard!
BERGEN OP ZOOM - Het kunstwerk Lezend Kind kan op korte termijn teruggeplaatst worden in Halsteren. Dat antwoord het college op vragen van Annette Stinenbosch (CDA). Volgens het college is dit mogelijk indien ‘het voldoende blijkt te zijn om haar op dezelfde manier een plaats te geven als tijdens de tentoonstelling in het Koetshuis.’ Wanneer echter extra beveiliging moet worden aangebracht, dan is er meer tijd nodig. Ook een ander kunstwerk, Egel, zou op de korte termijn teruggeplaatst kunnen worden in de openbare ruimte, mits daarvoor toestemming wordt gegeven door de erfgenamen van de kunstenaar Anton van Meurs.
Zelf-op-stap-dag is een groot succes BERGEN OP ZOOM - De ruim 175 senioren die aanwezig waren bij de Zelf-op-stapdag hebben een geslaagde dag gehad. Het doel van de dag was: ‘Senioren informeren en enthousiasmeren om zelfstandig gebruik te maken van duurzame en verkeersveilige alternatieve vervoersmiddelen dan auto en deeltaxi.’ Volgens Marloes Roks van de gemeente Bergen op Zoom is dat doel bereikt. “Veel senioren zijn in contact gekomen met verschillende vervoersdiensten.’ De aanwezigen beoordeelden de dag met een goede 8. De verschillende stands werden goed bezocht, vooral die van de gratis ov-chipkaarten. Daar werd zestig keer gebruik van gemaakt.
Za 9.00 — 13.00 T. 0164 68 34 25
Showroom geopend OPENINGSTIJDEN SHOWROOM Di— vrij 9.00 — 17.00 MAANDAG GESLOTEN Za 9.00 — 13.00 DI.0164 T/M VR. 9.0025 - 16.30 UUR T. 68 34 ZATERDAG 9.00 - 13.00 UUR
Canadaweg CANADAWEG 66 4661 PZPZ Halsteren 4661 HALSTEREN i. Www.mr-groep.nl I. WWW.MR-GROEP.NL E. info@mr-groep.nl E. INFO@MR-GROEP.NL T. 0164 68 34 25
Topkwaliteit met standaardbeslag HALSTEREN - De MR Groep werkt met topproducten van beslagfabrikant Roto, die innovatie en kwaliteit als kernwoorden heeft. Daarom werkt de beslagfabrikant ook graag mee aan tests die bijdragen aan betere raam- en deurproducten. Zo halen de ramen van MR Groep glansrijk ongelofelijk hoge hoekdrukwaarden en de eisen van Weerstandsklasse 2. Nota bene met het standaard NT-beslag van Roto. MR heeft de kunststof ramen zonder staalversterking door SKG laten beproeven op Weerstandsklasse 2 (WK2). Daarvoor koos de kozijnenbouwer niet de gemakkelijkste weg. De ‘moeilijkste’ ramen gingen de test in. “Een set stolpramen in de maximale afmetingen van 165 x 165. Als die het halen, is de rest automatisch ook okay”, stelt Jaap Rijnberg van de MR Groep. Voor het hangen sluitwerk monteert MR al vele jaren naar
tevredenheid Roto-Frank-producten en die werden uiteraard ook in deze test gebruikt. Rijnberg: “Met het gangbare NT-beslag konden we uit de voeten, zonder enige aanpassing. Als enige hebben we her en der een langere montageschroef gebruikt, maar verder kwam het beslag zo uit de gangbare voorraad van Roto.” Zelfs de Zamac-sluitplaten voldeden volgens Rijnberg, terwijl Roto ook stalen sluitplaten kan aanbieden. “Bij WK3 moet je misschien de stalen sluitplaten gebruiken. Maar dat je bij WK2 voldoende hebt aan de Zamac-exemplaren is mooi. Dat scheelt toch mooi weer.” Gerry Claassens is new business developer van Roto en werkte mee aan de test. “MR is een firma die graag vooroploopt en als eerste startte met Zendow#neo. Als Roto zoeken we dan graag mee naar nieuwe kansen en denken we graag mee aan mogelijke
verbeteringen, innovaties en kansen in de markt.” Om die reden spaarde de beslagfabrikant kosten noch moeite om de test goed te doorlopen. Al kostte dat niet bijzonder veel moeite, aldus Claassens: “Na vier minuten is de test gestopt zonder dat het element bezweek. De test is dus met vlag en wimpel geslaagd.” De MR-Groep uit Halsteren verwerkt al 27 jaar Deceuninck-profielen en profileert zich met energiezuinige kunststof kozijnen voor nieuwbouw en renovatie. Een prominente besparingscalculator op de website wijst opdrachtgevers op de voordelen van het brede scala aan MR-producten. Het portfolio omvat naast kozijnen, onder andere ook voordeuren, schuifpuien, rolluiken, zonwering, overkappingen.
Jaap Rijnberg
www.opdevijverberg.nl ®
Bouw van de koopwoningen gestart! Prognose oplevering eind 2016**
7 ruime koopwoningen vanaf € 175.000,- v.o.n.
26 koopappartementen vanaf € 145.000,- v.o.n. (bruto maandlast € 623 p/m. netto vanaf € 521 p/m.)*
(bruto maandlast € 752 p/m. netto vanaf € 639 p/m.)*
De appartementen bieden u: • woonkamer met grote leefkeuken • twee of drie ruime slaapkamers • een zonnig balkon of een terras • een complete oplevering inclusief keuken en sanitair • inclusief een berging en parkeerplaats op het terrein achter het appartementengebouw
De woningen bieden u: • drie ruime slaapkamers • een complete oplevering inclusief keuken en sanitair • vrij uitzicht over de Vijverberg • inclusief een berging en parkeerplaats op eigen terrein
Ontwikkeling en realisatie
Informatie en verkoop
* vraag naar de voorwaarden. ** Dit is een voorzichtige prognose, hieraan kunnen geen rechten worden ontleend
0343 59 29 50 www.si-no.nl
0164 21 70 00 www.vanopstalgrosfeld.nl
actualiteit
“Eigenlijk zijn het allemaal winnaars, die zich met passie en vol overgave inzetten voor hun vereniging”
Aanmelden voor 39e Sportgala Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM – Het duurt wellicht nog even, maar de voorbereidingen voor het Sportgala 2015 zijn alweer in volle gang. Op zaterdag 19 december wordt het 39e Sportgala georganiseerd, waarbij de sporters uit de gemeente Bergen op Zoom op een feestelijke manier worden geëerd. De gemeente nodigt dan ook iedereen uit om hét jaarlijkse sportfeest bij te wonen, maar ook kunnen er vanaf nu sporters genomineerd worden. DOOR REMKO VERMUNT Isa Vedeler, Ruud Poppelaars of Bregje van Tongeren en Ylin Fortuijn. Het zijn slechts een paar namen van sporters die vorig jaar in de prijzen vielen tijdens het Sportgala. Ook dit jaar worden er weer veel prijzen uitgereikt op 19 december. “De Commissie Sportverkiezingen hoopt dat veel sporters en teams met een bijzondere sportprestatie worden aangemeld in de categorie sportvrouw, - man, - ploeg, seniorsporter,
Winnaars van het Sportgala in 2014 Sportman - Ralf Prebisch Sportvrouw - isa Videler Sportploeg - Bregje van tongeren en Ylin Fortuijn Boogie Down aanmoedigingsprijs - Harvey van loon Sporters met een beperking - Ruud Poppelaars Seniorsporter - Hans Kwaks Sportvrijwilliger - ad de Kok Sportevenement - SPaDO voor organisatie eK atletiek voor mensen met een verstandelijke beperking
sporter of sportploeg met een beperking, vrijwilliger van het jaar en de Christ van Wijk Aanmoedigingsprijs”, aldus de organisatie. “De sportvrijwilliger wordt gekozen uit kandidaten die het afgelopen jaar zijn gekozen tot vrijwilliger van de maand. Uit deze kandidaten worden drie genomineerden gekozen. De commissie kiest de winnaar, maar eigenlijk zijn het allemaal winnaars, die zich met passie en vol overgave inzetten voor hun vereniging.” Sportstad De ambitie van de commissie is om er opnieuw een mooie avond van te maken met een mooie mix van sport, cultuur en amusement. “Uiteraard blijven de sporters en hun prestaties het belangrijkste element van de avond. Naast een gezellige avond waar sporters elkaar kunnen ontmoeten heeft de verkiezing ook een ander maatschappelijk belang. Het winnen van de sportprijs en de daarmee verbonden ambassadeursfunctie dient sportstimulerend te zijn voor anderen. Daarnaast wil de commissie de stad nadrukkelijker neerzetten als sportstad met vele aansprekende sportevenementen in de afgelopen jaren. “Ook dit jaar zijn we
Wethouder Arjan van der Weegen bij de winnaars van Sportgala 2014
te gast in Stadsschouwburg De Maagd. De editie van vorig jaar is ons geweldig goed bevallen. Als het ons ligt, wordt het opnieuw een mooie avond.” aldus de voorzitter. Aanmelden Iedereen mag kandidaten aanleveren. Dat kan via de website www.sportverkiezingenboz.nl. “Inwoners van de gemeente Bergen op Zoom die geen lid zijn van een plaatselijke vereniging en die menen in
aanmerking te komen voor een titel of prijs kunnen zich ook aanmelden.” De kandidaten die worden aangemeld moeten de prestaties hebben geleverd tussen 1 november 2014 en 1 november van dit jaar. De genomineerden worden half november door de commissie bekend gemaakt. De prijzen zullen worden uitgereikt door speciale gasten. “Aanmelden kan tot 1 november”, aldus voorzitter van de Sportcommissie Loes Franken.
ARCHIEFFOTO
Geschiedenis De verkiezingen zijn in 1976 voor het eerst georganiseerd. De commissie bestaat uit zes personen en is opgezet door de gemeente Bergen op Zoom om de sporttitels in Bergen op Zoom te bepalen en de uitreiking te organiseren. De commissie werkt met subsidie van de gemeente en met bijdragen van sponsoren. Het winnen van de sportprijs en de daarmee verbonden ambassadeursfunctie dient sportstimulerend te zijn voor andere (potentiële) sporters.
Lezersactie supervoordelig naar Disneyland® Paris! Dagtocht
3-daagse reis
zaterdag 3 of 17 oktober 2015
vrijdag 16 of 23 oktober 2015
0 t/m 2 jaar:
van € 35 voor
€15,00 p.p.
3 t/m 11 jaar:
van € 75 voor
€55,00 p.p.
van € 219 voor
€169,00 p.p.
12 jaar of ouder:
van € 79 voor
€59,00 p.p.
van € 269 voor
€219,00 p.p.
Excl. € 5,00 reserveringskosten per boeking
€59,00 p.p.
Excl. € 15,00 reserveringskosten per boeking
Reserveren of meer informatie: www.brabantexpres.nl/bode 088 - 50 60 310 Prijzen zijn inclusief: - Vervoer per luxe touringcar - Entree Disneyland® Paris (keuze uit 1 Park) Deze aanbieding wordt u aangeboden door:
© Disney
Interna tionaal persgezelschap bezoekt de Brabantse Wal
In de voetsporen van de WOII-strijders BERGEN OP ZOOM – De strijd om de Schelde, eind 1944 was voor deze regio een belangrijke strijd. Een strijd met vele slachtoffers, maar uiteindelijk ook een strijd die ‘vergeten’ werd ten opzichte van andere strijdvelden als Market Garden bij Arnhem. Om deze gevechten onder de aandacht te brengen, bezocht een internationaal persgezelschap de Brabantse Wal. DOOR JOSÉ VAN DER WEGEN
De zogenoemde Strijd om de Schelde komt
De internationale journalisten nemen de verhalen van toen mee naar huis om daar via tekst en foto’s over te brengen aan hun landgenoten FOTO JOSÉ VAN DER WEGEN PaGiNa 3
niet vaak voor in de Nederlandse geschiedenisboeken. En als wij Nederlanders er al weinig van weten, laat staan dat buitenlandse bezoekers het weten of er iets over leren. Door de ontwikkeling van de Liberation Route Europe is er al meer aandacht gekomen voor de Strijd om de Schelde of in het Engels The Battle of the Scheldt. Want door die Liberation Route worden diverse markante punten uit de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog aangedaan en komen de verhalen van toen tot leven via de luisterpalen die her en der in het landschap zijn verrezen. Het is dan aan de buitenlandse toerist om een en ander mee te nemen naar zijn of haar land van herkomst, maar het is ook aan de buitenlandse media om het historische woord over te brengen aan de lezers, luisteraars of kijkers. Vandaar dan ook dat Canadese, Britse, Poolse en Duitse journalisten deelnamen aan de persreis langs de Liberation Route. Woensdrecht De journalisten begonnen hun trip in Rotterdam en gingen via Zeeland richting de Brabantse Wal, om vervolgens door te reizen naar andere markante locaties uit de oorlogsgeschiedenis, zoals Arnhem en Nijmegen. Op de Brabantse Wal zijn die markante locaties er natuurlijk ook, te beginnen bij de Volksabdij in Ossendrecht. Terwijl de regen met bakken uit de lucht viel, net als tijdens de Strijd om de Schelde in 1944, kregen de journalisten binnen te horen wat er zo bijzonder was aan de Volksabdij. Bijvoorbeeld dat in de Volksab-
dij zowel nazi’s bivakkeerden als vluchtelingen en verzetshelden ondergedoken zaten, dat verbaasde de journalisten wel. “Hoe was dit dan mogelijk?”, was een vraag die op hun lippen lag. Wie de Volksabdij kent, snapt het allicht: het uitgestrekte karakter van de gebouwen, welwillende mensen en de omgeving maakten het mogelijk dat vriend en vijand ongemerkt dichtbij elkaar konden vertoeven. Na de lunch ging de rit naar de tank aan de Onderstal in Woensdrecht, waar in de stromende regen foto’s werden gemaakt, en naar de luisterpaal bij Non Plus Ultra, waar Black Friday centraal staat, de zwarte dag uit de Canadese oorlogsgeschiedenis. Bergen op Zoom Van daaruit ging de rit door de polder en over de Heimolen naar Bergen op Zoom, naar de Canadese begraafplaats en naar de Canadalaan. De rijen witte grafzerken op de begraafplaats toonden het verlies van zovele, vaak zulke jonge, mensenlevens aan, iets wat ook de aanwezige journalisten zeker wel wat deed. Zoals journaliste Jennifer van de Toronto Star, die zelf in Edmonton woont: “Dit is gewoon tragisch, zoveel mensenlevens, voor niets. Want nog steeds is er oorlog in de wereld en nog steeds sterven daardoor mensen. En waarvoor?” Het antwoord op die vraag is uiteindelijk niet te geven, al zijn wij de Canadese, Britse en alle andere bevrijders nog steeds van harte dankbaar voor hun inzet destijds. Want zonder hen zag onze wereld er wellicht heel anders uit.
de zekerheid zekerheid van van de
uw officiele suzuki dealer
Merk type Merk Alto typeComfort plus Suzuki SuzukiAlto Alto1.01.100 Suzuki 5 drs.GLS Automaat SuzukiAlto Alto1.11.05 5drs. drs.AutomAAt Comfort Suzuki SuzukiSplash Alto 1.0 drs. Exlcusive Suzuki 1.0 5 Comfort airco SuzukiSplash Ignis 1.0 1.3Comfort 5 drs. Freestyle Cool Suzuki airco Suzuki Splash 1.2 Exclusive Suzuki Splash 1.2 exclusive Suzuki Swift 1.3 3 drs. Automaat Suzuki Swift 1.3 5 drs. Limited GT pakket Suzuki Swift 1.3 3 drs. Comfort Suzuki Swift 1.2 5 drs. Exclusive Suzuki Swift 1.5 Exclusive 3 drs. Suzuki 5 drs. Bandit SuzukiSwift Swift1.21.3 5 drs. Shogun Suzuki SuzukiSwift SwiftShogun 1.3 5 drs. Shogun Suzuki 2.0 5 drs.4 grip SuzukiGrand SX4 Vitara 1.6 Exclusive Suzuki SuzukiSX4 SX4Shogun 1.6 Exclusive Chevrolet Aveo1.6 1.4Shogun 5 drs. Airco Suzuki SX4 Kia Rio 1.2 5 drs. pack Suzuki Liana 1.6Comfort Exclusive Suzuki Grand Vitara 2.0 Cabrio Skoda Fabia 1.4 16v Ambiente 5 drs. Suzuki Grand Vitaracool 2.0AutomAAt 5 drs. Exclusive Hyundai I10 dynamic Hyundai Opel AgilaGetz 1.0 1.5 5 drs. Active Cool Mazda 2 1.5 5 drs. Sportline Opel Agila 1.2 Edition style Peugeot 206 drs.AutomAAt Airline Mitsubishi Colt 1.4 1.3 55 drs. VW Fox 1.45Trendline Airco Toyota Yaris drs. 1.8 T-sport Ford500Katwinair Airco Sport Fiat
bouwjaar bouwjaar 2012 2002 2011 2010 2006 2009 2012 2005 2012 2009 2008 1997 2010 2007 2012 2005 2013 2008 2007 2007 2003 2006 2009 2010 2012 2008 2012 2006 2001 2009 2006 2008 2008 2002 2006 2010 2006 2005 2006 2007 2006 2011
km stand
prijs €
km stand prijs € 24677 7450 69450 3950 41194 6450 12436 7950 38209 3950 16200 7950 25724 8950 84594 6950 28657 8950 18500 10750 77759 6750 44200 2450 68497 9450 58700 7750 49779 11950 127850 6450 19871 12450 19200 9950 55300 6950 38340 8950 170977 5450 56782 11250 95924 9950 10935 16450 44600 9450 59350 12750 35072 10950 52820 8950 85398 4750 55969 8750 50137 15950 49716 7950 57694 7450 49530 2750 51330 7950 42410 8250 102300 6950 77766 5450 52898 6950 55194 8450 56785 4750 145812 6950 Kia Picanto 1.0 5 drs. X-pect 2008 18750 5950 Toyota Yaris 1.8 16v VVT-I TS 5 drs. 2007 14500 10950 Kijk voor de hele voorraad op onze website WWW.SuZuKICENtRum.NL Kijk voor de hele voorraad op onze website
autobedrijf cenTruM
VOORDEEL BER 25 T/M 27 SEPTEM
8 STUKS
BLOKHUTTEN
Kaiserbroodjes Thuis nog even afbakken.
WEEKEND
0.
79
Casselerrib*
4 STUKS
Gerookte ribkarbonade. 550 g
Van Heelulaan Heelulaan 81 81 Bergen Bergenop opZoom ZoomTel. Tel.0164-257057 0164-257057 Van www.suZukicenTrum.nl www.suZukicenTrum.nl
SIERBESTRATING
!
W EEK EN D
Gemarineerde spareribs*
WEEKEND
PER BOS
G
WEEKEND
2.49
Bospeen
CA . 5 0 0
2.49
ca.
4.99/kg
Trio sla
PER STU
K
TUINVERLICHTING TRAMPOLINES/ SKELTERS
WEEKEND
SCHUTTINGEN/ TUINHOUT
5 0 ja ar!
0.99
KUNSTGRAS
Paasdijkweg 33, Poortvliet - 0166-619200 | Pilootweg 5, Stavenisse - 0166-692977
www.sierbestratingvanhaaften.nl
WEEKEND
Kiwi’s
500 G
0.69
Honey Crunch appelen
WEEKEND
WEEKEND
1.19
1.69
1 KG
Kabeljauwfilet**
198 G
Gebakken kibbeling*
250 G
1.99 2.49
10.05/kg
Pangasiusfilet mosterd-dille**
9.96/kg
300 G
1.85
6.17/kg
Verse maatjesharing*
155 G
1.59
10.26/kg
Zet- en drukfouten zijn voorbehouden. *Uit de koeling **Uit de diepvries
BEKIJK NU ONZE VISFOLDER OP WWW.ALDI.NL HOGE KWALITEIT - LAGE PRIJS
www.aldi.nl
actualiteit
Column
Groenste stad van Nederland en van Europa
Bergen op Zoom wint goud BERGEN OP ZOOM – Bergen op Zoom is vrijdag door Entente Florale Europe uitgeroepen tot Groenste Stad van Europa. Wethouder Patrick van der Velden mocht in het Engelse Bristol de prijs in ontvangst nemen. In totaal waren er negen steden genomineerd, waarbij de jury eerder dit jaar langs ging. Bergen op Zoom won vorig jaar al de prijs van Groenste stad in Nederland.
Eugène de Kok
of dorp beoordeeld. Grofweg gaat het om de vegetatie en het landschap (50 procent), de omgeving (23 procent), en toerisme en participatie (27 procent). “De Entente Florale heeft zijn naam niet echt mee, veel mensen denken dat het om mooie bloembakken gaat”, zei Geerardyn. Maar de Entente Florale wil via landschapsontwikkeling en tuinbouw de sociale en culturele ontwikkeling van steden bevorderen en de kwaliteit van leven van stadsbewoners verbeteren. De internationale juryleden geven daarom uitgebreid feedback aan de deelnemers. “Het is niet alleen handgeklap, we willen dat deelnemers ook van elkaar leren”, zei de juryvoorzitter.
Wie wil het nou niet?
Tussen alle berichten over de vluchtelingenstromen, de keurig door onze koning voorgelezen troonrede, de volgens een al jaren vast scenario verlopen Algemene Beschouwingen (Geert Wilders zegt iets schokkends, andere partijen hakken er als wilden op in en niemand praat meer over de toekomstplannen van het kabinet) en de 342e verkiezingen van dit decennium in Griekenland was het belangrijkste nieuws van de afgelopen week natuurlijk dat er te weinig Nederlandstalige muziek wordt gedraaid op de publieke radio. Van de muziek op NPO Radio 1 en 2 en 3FM is volgens Buma Cultuur ‘slechts’ 4,6 procent Nederlandstalig. ‘Dramatisch’, was het oordeel van Frank Helmink, directeur van de organisatie die zich sterk maakt voor muziek uit Nederland. Gelukkig waren de kranten het met hem eens en besteedden ruim aandacht aan het onderwerp. Wat doe je als journalist van een landelijk dagblad als je zoiets leest? Eureka! Je belt Liesbeth List. Je kunt het natuurlijk vragen aan Bløf, Guus Meeuwis, Anouk (wier eerste Nederlandstalige single momenteel gegarandeerd voorbij komt als je de radio aanzet), Nick en Simon of Jan Smit, die misschien wat moeilijk bereikbaar is door zijn tv-klussen, maar waarom zou je? List, niets verkeerds over haar zangcapaciteiten, vierde haar hoogtijdagen in de jaren ‘60 en ‘70 van de vorige eeuw, waarvan ze een groot deel in het Engels zong. Met recht dus de aangewezen persoon om iets over de radio van vandaag de dag te zeggen. De ‘grande dame van het chanson’ zei woest te zijn. Welke tiener (doelgroep 3FM), wie tussen de 40 en 54 jaar (doelgroep NPO Radio 2) en welke nieuwsjunk (doelgroep NPO Radio 1) zit immers niet op haar liedjes te wachten? Voor wat tegenwicht werd ook een hedendaagse ster gebeld: Frans Duijts. Desgevraagd zei de levensliedzanger, die wel wat extra royalty’s kan gebruiken, voor een quotum van 40 procent Nederlandstalige muziek te zijn, net zoals de Fransen dat doen. Alsof de organisatie van de Davis Cup Roger Federer en Stanislaw Wawrinka vrijdag had verboden te spelen tegen Nederland, omdat het kwaliteitsverschil anders wel erg groot is. Kwaliteit heb of maak je. Regeltjes helpen niet.
Colofon
v.l.n.r. Peter Bogers, Patrick van der Velden en Marjan Huijgens mochten namens de gemeente Bergen op Zoom de prijs in ontvangst nemen. FOTO PATRICK VAN DER VELDEN
DOOR REMKO VERMUNT Wethouder Patrick van der Velden: “Het meedoen aan de Europese verkiezing van Groenste Stad is een fantastische ervaring. Ik ben trots op onze medewerkers en op de vele vrijwilligers die ervoor hebben gezorgd dat we de gemeente van haar beste kant hebben kunnen laten zien. Zoals de jury aangaf behaal je zo’n resultaat niet zo maar binnen een paar weken of maanden. Dit is het resultaat van een zorgvuldig beleid en beheer in de openbare ruimte dat in
Kantoor regio West-Brabant Sint Catharinaplein 12, 4611 TS Bergen op Zoom, Tel. 0164 251 411, Fax 0164 245 089 Hoofdkantoor Molenstraat 17a-1, 4881 CP Zundert, Postbus 22, 4880 AA Zundert Tel. 076 599 8111, Fax 076 599 8199 Bergse Bode Bergse Bode Redactie Vera de Geus, Ria van Meir Correspondenten Thijmen Alleman, Marjet Lubbers, Merijn Sitsen Acquisitie Leo Elenbaas Druk Drukkerij Vorsselmans Sluittijden Advertenties maandag 09.00 uur Verenigingsnieuws en lezersfoto’s vrijdag 12.00 uur Weekendverslagen maandag 07.00 uur Aanleveren via www.internetbode.nl Bezorgklachten 076 599 8111 t
h
u
het verleden is ingezet en dat we nog lang willen voortzetten. Iedereen mag het nu weten, we zijn een stad van allure en daar mogen we trots op zijn met onze gouden bekroning!” Succes Bergen op Zoom is vorig jaar al verkozen tot Groenste stad van Nederland. Vanuit die positie mocht Bergen op Zoom dan ook meedoen met de Europese verkiezing. Eerder dit jaar kwam de internationale jury naar Bergen op Zoom om het juryrapport vast te stellen. Het team van Peter Bogers, afdelingsmanager Openbare Ruimte, heeft zich toen wekenlang ingespannen om de presentatie tot een succes te maken. “Ons doel is om op een inventieve en creatieve manier de juiste dingen te doen”, zei Bogers destijds. “Ondanks dat we moeten bezuinigen op groenonderhoud.” Juryvoorzitter Geerardyn gaf al aan dat de landschappelijke historische context was aangetoond. Criteria Er zijn tien criteria waarop de jury een stad
Aandacht In 2016 zal tijdens de heropening van het Anton van Duinkerkenpark tijdens de Dag van het Park extra aandacht worden besteed aan deze prijs. Daarnaast wordt de route die met de jury is afgelegd, ook uitgegeven in een boekje waarbij de highlights van de route worden toegelicht. Deze is binnenkort gratis verkrijgbaar is bij VVV de Brabantse Wal of te downloaden via de gemeentelijke website. “Een zeer goede presentatie”, meende destijds Rudi Geerardyn van Entente Florale Europe na afloop van de exact zeven uur durende rondleiding door de gemeente. Samen met dertien andere internationale juryleden beoordeelde hij toen de groene infrastructuur van Bergen op Zoom. Entente Florale Entente Florale Europe is een Europese competitie in twaalf landen. Er deden dit jaar negen steden en zeven dorpen mee, waaronder Beesel in Nederland. De participanten wisselden op 18 september in Bristol hun ervaringen uit, daarna maakte de jury de winnaar bekend. Op woensdag 23 september vindt in Bergen op Zoom de uitreiking plaats van de Nederlandse Entente Florale.
‘Cor is een gewone hardwerkende mens’
Cor van Dort is Held van de Smaak
W E E K B L A D
i
s
i
n
d
e
r
e
g
i
o
Uitgeverij de Bode b.v. behoudt zich ten aanzien van de inhoud van deze uitgave en/of website zowel het auteursrecht voor conform artikel 15 lid 1 sub 4 van de Auteurswet als het databankrecht.
Puzzel week 39
De oplossing van deze puzzel is in week 40 te vinden op www.internetbode.nl
© www.sudokusite.nl
BERGEN OP ZOOM - De Bergse Cor van Dort is verkozen tot Brabantse Held van de Smaak 2015, in het thema ‘verantwoorde vis, schaalen schelpdieren’. Van Dort werd genomineerd door Stichting Proefmei. Zij lichtte hun nominatie als volgt toe: ‘Cor van Dort, inmiddels 83 jaar oud, is de laatste echte ‘weervisser’ van Nederland en zelfs van Europa. De zaak is inmiddels overgedragen naar de volgende generatie, maar Cor gaat in het seizoen nog dagelijks mee om te vissen en de weren te onderhouden. Cor is een gewone hardwerkende mens. Aan hem is het te danken dat de weervisserij op Bergse Ansjovis nog bestaat en dat zijn kennis via de Stichting Weervisserij wordt overgedragen op jonge weervissers om het ambacht zo in stand te houden’. Cor van Dort zal Brabant vertegenwoordigen bij de landelijke Held van de Smaak verkiezing in het najaar. PaGiNa 5
bijzondere tattoos
Lezersactie supervoordelig naar
Disneyland® Paris!
‘Wat hedde gij daar nou, da’s een verminking van je lichaam’
An van Rijckevorsel trots op tattoo geschonken door haar kleindochter
© Disney
Dagtocht
3-daagse reis
zaterdag 3 of 17 oktober 2015
vrijdag 16 of 23 oktober 2015
van € 35 voor
ETTEN-LEUR - Je zal maar 75 jaar worden en een tattoo cadeau krijgen van je kleindochter. Dat overkwam An van Rijckevorsel-Verschuren. Ze is er trots op en vertelt vol smaak het verhaal dat erachter steekt, over de bewondering die ze oogst bij de jongere garde en de negatieve reacties die zo’n tatoeage oproept bij ouderen.
0 t/m 2 jaar:
€15,00 p.p.
van € 219 voor
van € 75 voor
3 t/m 11 jaar:
00
€55,
p.p.
00
€59,
€169,00 p.p. van € 269 voor
van € 79 voor
12 jaar of ouder:
€59,00 p.p.
p.p.
Excl. € 5,00 reserveringskosten per boeking
€219,00 p.p. Excl. € 15,00 reserveringskosten per boeking
Reserveren of meer informatie: www.brabantexpres.nl/bode
Deze aanbieding wordt u aangeboden door:
088 - 50 60 310 Prijzen zijn inclusief: - Vervoer per luxe touringcar - Entree Disneyland® Paris (keuze uit 1 Park)
Week tegen Pesten: 21 t/m 25 september 2015
Durf jij het aan? BERGEN OP ZOOM - Elk jaar in de 4e week van september wordt de ‘Week Tegen Pesten’ gehouden.
An van Rijckevorsel met de tatoeage op haar rechterpink.
DOOR STELLA MARIJNISSEN Inmiddels is deze zeer actieve vrouw 78 jaar. Ze is geboren in Etten, waar ze bekend stond als Anny Verschuren, maar woont nu al jaren op de Leur. “En hier ben ik An van Rijckevorsel”, zegt ze glimlachend. Ze was onderwijzeres en heeft drie jaar in Hoeven en drie jaar in Oudenbosch les gegeven. Maar ze moest stoppen toen ze trouwde met haar Marius. Hun huwelijk bracht hen drie zonen en vervolgens vier kleinkinderen waarvan één meisje. Tanja. En daar draait het allemaal om. Kikker An kreeg als kind een ringetje van haar moeder met een camee; precies zo een als haar moeder had, maar dan wat kleiner. Kleindochter Tanja, die al een paar tatoeages had, zat op enig moment met een vriendin naar een Amerikaans programma op tv te kijken. Oma An keek mee. Het ver-
haalde van een man die een afbeelding wilde laten zetten ter herinnering aan zijn overleden vader. De 19-jarige Tanja zei tegen haar oma: “Als jij dood bent laat ik van jou ook een tattoo zetten!” Oma vond dat maar niks, een afbeelding van haarzelf op het lijf van haar kleindochter. “En ik ben nog helemaal niet van plan om dood te gaan”, zei ze “maar áls je er een laat zetten zoek je maar een mooi kikkertje uit.” Ze legt uit: “De familie van Rijckevorsel heeft een wapen met drie kikkertjes daarin.” Sponsor An vond dat, als haar kleindochter ter ere van haar een tatoeage nam, ze die zelf wel eens wilde zien. Samen uitzoeken en samen naar de tatoeëerder, waarbij oma als sponsor optrad omdat de kosten toch wel erg hoog waren. Het gesprek ging uiteraard, hoe kan het ook anders, over tatoeëren, waarbij An te kennen gaf geen tattoo’s
FOTO STELLA MARIJNISSEN
te willen. Hooguit een klein ringetje, maar dan in de vorm van een bandje. De specialist keek eens even naar haar vingers en oordeelde dat dit, ondanks een wat oudere huid, best wel kon. Tanja greep haar kans, plaatste oma voor het blok en zei: “Dan krijg jij van mij een ringetje voor je verjaardag.” Want het ringetje van oma An met de camee had inmiddels zijn weg gevonden naar de vinger van kleindochter Tanja.
BERGEN OP ZOOM - Na een relatief succesvolle inloopavond op vrijdag 18 september gaat het voor BSV vrijdag 25 september echt gebeuren. Het Open Bergs Kampioenschap gaat van start. Eerst wordt er gespeeld in voorronden en vanaf januari 2016 in een finale-
Durf jij het aan? De campagne ‘Durf jij het aan?’ helpt ou-
Strodorp tijdens paardendriedaagse Huijbergen
Stoer Het werd geen smal ringetje, maar een wat grotere in de vorm van de ring met de camee, ingekleurd met Tanja’s lievelingskleur roze om een grote T. “En ik heb er wat commentaar op gehad”, vertelt An. “Bij de bridge onder andere: ‘Wat hedde gij daar nou, da’s een verminking van je lichaam.’ Jongeren vinden het stoer maar de meeste ouderen wijzen het af en trekken hun neus op. “Maar het trekt altijd wél belangstelling!”
Nieuw seizoen BSV poule. De winnaar hiervan is de nieuwe kampioen van BSV. Oliver de Hert, de huidige kampioen, zal zijn titel met alle macht proberen te verdedigen. Volgende week zaterdag speelt het 1e team van BSV een uitwedstrijd tegen Souburg. Vorig jaar werd het onbeslist, dit jaar gaan de Bergenaren alleen voor de winst. Iedere dinsdagavond trainen en spelen de jeugdspelers van 18.30-19.30 uur op het Juvenaat. Op dit moment zijn er een aantal talentrijke jongeren overgestapt naar de seniorencompetities. Op de vrijdagavonden zijn er trainingen van de stappen 1 tot en met 4. Maar als de voortekenen niet bedriegen, dan zullen er binnenkort ook jongeren in de hogere stappen actief zijn. BSV biedt de trainingen aan voor alle niveaus. Op zondag 18 oktober vindt het jeugdtoernooi van BSV plaats. Dan worden de jeugdspelers
De start van het schooljaar is een belangrijke periode in de groepsvorming. De sfeer in de klas heeft een impact op de rest van het jaar en bepaalt voor een groot deel de mate waarin pestgedrag voorkomt. ‘De Week Tegen Pesten’ is hèt moment om extra aandacht te besteden aan groepsvorming in de klas. Met het thema ‘Durf jij het aan’ houdt CVT & Co deze hele week voor ouders, leerlingen en leerkrachten workshops over pesten en groepsdruk.
ders en leerkrachten om kinderen te laten ontdekken wat hun kwaliteiten zijn én die van een ander. Wanneer kinderen en jongeren het gevoel hebben dat ze zichzelf kunnen zijn, onderdeel uitmaken van een groep en kwaliteiten bezitten om trots op te zijn, zal hun zelfvertrouwen groeien en daardoor het pesten als een bewuste of onbewuste strategie steeds minder vaak worden ingezet in de klas, op het schoolplein of daarbuiten. Ciska Vriesema gunt alle kinderen een positieve tijd op school. Daarom houdt zij in oktober 2015 de ‘Sta Sterk training’ in Roosendaal en Bergen op Zoom voor kinderen van 8 t/m 12 jaar op de woensdagmiddag. Kijk voor alle activiteiten op www.cvt-co.nl
Jonge waaghalzen op het vliegend tapijt 2014
naar sterkte (volgens de stappenmethode) ingedeeld. Dit altijd gezellige toernooi vindt al jaren op deze locatie plaats en trekt vele jeugdschakers uit heel Brabant en daarbuiten. Schaken in Nederland zit in de lift en dit zal ongetwijfeld ook liggen aan het succes van Anish Giri, die behoort tot de top 5 van de wereld. Hij speelt nu in Bakoe voor de wereldbeker en heeft zich geplaatst voor de 8e finale. Het probleem van vorige week: BeumanDe Hert (Vlissingen 2007), wit: Kh1, Dh4, Tf1, Th2, Lf7, Pf6 pi: a2- b2-c3-e4, zwart: Kh8, De3, Td8, Tg5, Le6, Pc6 pi: a6-b5-e5h6, zwart wint door: 1Df3+ 2.Txf3 Td1+ enz. Het nieuwe probleem is er één uit een partij van bijna een eeuw geleden tussen oud- wereldkampioen Capablanca en Fonaroff, gespeeld in 1918. De opgave luidt: wit speelt en wint. PAGINA 6
HUIJBERGEN - Er stijgt een gezonde spanning op boven het Huijbergse, want er wordt afgeteld voor alweer de 6e editie van de paarden3daagse. Een evenement welke begon als geintje, maar inmiddels serieuze vormen heeft aangenomen en naam heeft gekregen door heel Nederland en Belgie met ca 250 deelnemers. Niet alleen de deelnemers zelf hebben de weg naar Huijbergen gevonden, maar ook de vele bezoekers vanuit de wijde omtrek weten het Strodorp op zondag 27 september te vinden. Een gezellige opzet van standjes waar men vanaf ca 11.30 uur al dan niet paard gerelateerde spulletjes heeft uitgestald. Genoeg van het snuffelen tussen de spulletjes, dan is het tijd voor een hapje en drankje op het terrein van de driedaagse, ook daar is aan gedacht een heerlijke puntzak friet of verse poffertjes, maakt het uitje toch helemaal compleet! Geniet tijdens het eten van de vrijheids-
dressuur show of van het optreden van de Jachthoornblazers. Voor de jongsten is er volop vermaak dus geen zorgen over hen, ze vermaken zich op het springkussen de krokodil! En voor de echte stoere kids is er smiddags een vliegend tapijt achter de trekpaarden van Brooijmans, wie durft het langst te blijven staan? Ben je al wat ouder maar diep van binnen nog jong van geest doe dan een poging bij het ringsteken om dit zelf eens te proberen! Liever een wat rustiger ritje ? dat kan ook in de paardentram die vanaf 13 uur het vaste rondje door het dorp zal rijden voor de mensen die in stijl van het dorp naar het terrein gebracht willen worden en terug. De toegang tot het terrein is gratis, met volop parkeergelegenheid. Locatie: Het weiland tegen over Manege en restaurant de Wolfshoek aan de Staartsestraat te Huijbergen, volg de aanwijzingen in het dorp en u komt vanzelf bij het gezelligste paardenevenement van Huijbergen uit! Zondag 27 september.
lief en leed
Familieberichten • Afscheid zoals u dat wenst • Persoonlijk en betrokken • Ook wanneer u niet of elders verzekerd bent
Weekenddiensten
Alleen voor spoed bel voor levensbedreigende situaties 112. Huisarts Huisartsenpost Bergen op Zoom, tel. 0164 - 27 38 55, Boerhaaveplein 1, Ingang: Van Swietenlaan. Neem uw identiteitsbewijs en uw medicijnen mee. Apotheek Dienstapotheek naast de polikliniek van het Lievensberg Ziekenhuis, Boerhaaveplein 1, tel. 0164 246 939. Tandarts Het antwoordapparaat van de eigen tandarts meldt wie de waarneming verzorgt. Wijkzuster Telelefoon 0165 - 54 66 13
Dag en nacht bereikbaar: 0164 - 24 76 06 Website: www.monutaterol.nl
Zorgzaam, betrokken en professioneel
Openingstijden
Complete uitvaart vanaf € 3495,-
Gemeente Bergen op Zoom Jacob Obrechtlaan 4 4611 AR Bergen op Zoom Tel: 14 0164 Maandag t/m vrijdag 09.00 – 13.00 uur Donderdag 08.00 – 20.00 uur
Wij zijn tot uw dienst, ongeacht of en waar u verzekerd bent Altijd bereikbaar: 06 398 398 96 Website: www.abeo-uitvaartzorg.nl Postadres: Postbus 955, 4600 AZ Bergen op Zoom
Wim Visser
Op zoek naar echte rust??
WILT U MEER WERK, MEER OMZET, MEER KLANTEN?
denengelsmansierbestrating.nl
www.
SierbeStrating • natuurSteen • tuinhout tuinverlichting • tuinhuiSjeS • verandaS Kies voor Den Engelsman Tuinmaterialen
Veilingweg 9, 4697 RB Sint-Annaland T; 0166-653190 F: 0165-653740
www.denengelsmansierbestrating.nl
Chaletpark Wouwse Plantage Prachtig chalet op ruime koopkavels.
Chaletparc de Uitwijk heeft het!!! Hier worden luxe vrijstaande Top Totaal chalets geplaatst, nu tot wel 70 m2 vloeroppervlak, welke het gehele jaar door voor recreatieve doeleinden gebruikt mogen worden. Het parc gelegen nabij jachthaven “de Schapenput” beschikt over ruime landelijk gelegen kavels voorzien van alle comfort (nog enkele kavels bij vijvers beschikbaar). 20 minuten van Rotterdam en 10 min v.a. ‘t Grevelingenstrand.
Word dan displayhouder van Byzon Buitenzonwering. Een nieuw verkoopconcept in buitenzonwering met aantrekkelijke marges. Zeer geschikt voor woninginrichters, ZZP-ers, tuincentra, montage-/klusbedrijven, enz. Unieke combinatie van online bestelgemak en mooie display met 5 typen buitenzonwering. Per jan. 2016 een groot landelijk netwerk. Kleine investering voor mooie grote display, eigen website en verkoopondersteuning.
Bezoekadres: Heensedijk 77A
Info: 0651 788 847 Zondag 27 SePtember
www.byzon.nl
oPen dag van 11.00 uur tot 14.00 uur
SCHILDERLES !
Voor informatie belt u:
grond 06-51988579 of 0165-379349 financiering Chaletpark Wouwse Plantage mogelijk tot 90% ! Schouwenbaan 6, 4725 SV Wouwse Plantage
Roselina
Coaching & Officemanagement
Lorentzweg 20 Energieweg 11B 4691 SR Tholen 4691 SE THOLEN Telefoon: 0166-603036 Telefoon: 0166-603036 GSM: info@roselina.nl 06-20626810 E-mail: Internet: www.roselina.nl
E-mail: roselina.langius@tiscali.nl Internet: www.roselina.nl
Financiering mogelijk.
OPEN DAG ZONDAG 9 OPEN DAG zAtErDAG 26NOVEMBER SEPtEMBEr VAN13:00 13.00tOt - 16.00 VAN 16:00UUR UUr
oor daag v Bel van et! tiepakk informa
Meer 0031-167-560000 www.de-uitwijk.nl Meer info: info: Fam. Fam. v. v. Nieuwenhuyzen Nieuwenhuyzen +31167-560000 www.de-uitwijk.nl of neem contact op met onze Top Totaal-vertegenwoordiger 0031-6-45484570 www.toptotaal.nl/parken/chaletparc-de-uitwijk/ Top Totaal Dhr. L. Haverkamp J.K. Bekius GSM +31658977991. Nieuw: instapmodel Top Montana € 55.000,- sleutelklaar.
Dorpsweg136, 136, Dorpsweg 4655AH AHde deHeen Heen 4655 (Steenbergen) (Steenbergen) Dorpsweg Dorpsweg 136, 136, De Heen, Tel. 0167-560000 Dorpsweg 136, De DeHeen, Heen,Tel. Tel.0167-560000 0167-560000 www.de-uitwijk.nl www.de-uitwijk.nl Tevenswww.de-uitwijk.nl heeft onze camping nog enkele seizoensplaatsen beschikbaar! Restaurant geopend: dinsdag t/m zondag v.a. 12.00 uur,
Restaurant geopend: v.a. 12.00 uur,uur, Restaurant geopend:dinsdag dinsdagt/m t/mzondag zondag v.a. 12.00
Kunstschilder Rick Lelieveld heeft nog maandag gesloten maandag gesloten Tevens terrein-, keuken- en bedieningsmedewerkers m/v gevraagd enkele vrije plaatsen in de div. groepen. Tevens terrein-, keuken- en bedieningsmedewerkers m/v gevraagd
www.rick-lelieveld.nl 0164-236279
Wilt u op een leuke manier wijzer worden? Bij ons heeft u de garantie dat onze opleidingen altijd doorgaan!
Wilt op een leuke manier worden? Bij onsukunnen bedrijven en particulieren terecht wijzer voor erkende opleidingen, trainingen en workshops die leuk en leerzaam zijn om te volgen o.a.:
Bij ons kunnen bedrijven en particulieren terecht voor Managementopleidingen/managementsupport erkende opleidingen, en workshops die leuk en Praktische Psychologie trainingen start 29 september HRM Management 6 oktober leerzaam zijn om testart volgen o.a.: Boekhouden start wekelijks op wo. avond en do .middag Communicatie: Basiskennis Boekhouden Praktijkdiploma Een goedBoekhouden(PDB) gesprek met lastige types (start 2 juni) Moderne Bedrijfsadministratie (MBA) Om de tafel met de medewerker (start 23 mei) Praktijkdiploma Loonadministratie (PDL) Workshops Als de telefoon gaat….(start 7 mei)
Verbetertrajecten met daadkracht 26 september Plannen en organiseren in Outlook 29 september Notuleren met de laptop 29 september Management: Alles onder controle 29 september Zaken in een notendop (start 19 mei) NLP Personele 6 oktober Alle ins en outs in Outlook oktobereen baas (23 mei) Alleen een hond6heeft Alleen een hond heeft een baas 6 oktober Even HRM op de stoel van oktober de werkgever (5 mei) Strategisch (accounting)13 Functionerings- en beoordelingsgesprekken 13 oktober Vaardigheden voor de manager van vandaag 20 oktober Managementsuppport: Resultaatgericht managen 20 oktober Projectmanagement 27 oktober En zo is het afgesproken (notuleren) (start 7 mei) Assertiviteit 3 november incasseren (start 9 mei en 25 juni) WordVan voorfactureren gevorderden 3tot november Spijkers met koppen slaan 7 november Het mysterie van financiën (start 2 juni en 29 Hoe schrijf ik? 10 november augustus) Medisch rekenen 17 november Mindmappen 27 november Engels voor de secretaresse (start 6 mei en 27 Powerpoint 1 december Stoppen met piekeren 4 december augustus) Resultaat gericht werken 8 december Telefoneren lastige voor types LSSO, 11 december zijn erkend met opleider Nemas en de Associatie.
Wij Wij zijn erkend geworden? opleider voor LSSO, Nemas enudegraag Associatie. Wij sturen toe. Nieuwsgierig Wij sturen informatie u graag informatie toe, ook is een (kosteloos) intakegesprek mogelijk. Ook kunt u een afspraak maken voor een (gratis) intakegesprek. PAGinA 7
Brain-care en You&Me Psychologie zijn samen Brain+
Praktijk Bergen op Zoom De Melkfabriek Bruinevisstraat 32 4611 HJ Bergen op Zoom
Praktijk Etten-Leur Lambertushof Lambertusstraat 13 4872 XA Etten-Leur
‘Inwoners van Halsteren ontmoeten elkaar tijdens de traditionele braderie’
Drukte en lekker weer tijdens 40ste Halsterse Braderie HALSTEREN – De jubileumeditie van de Halsterse braderie werd mede door het goede weer druk bezocht. De markt telt 130 kramen op zondag en 110 op zaterdag. Daarnaast kent het evenement een boordevol programma met verschillende opvoeringen en live muziek. Dit jaar werden voor het eerst kermiselementen toegevoegd aan het evenement.
Mede door het mooie weer en een goede organisatie was het erg druk op de Halsterse Braderie.
DOOR MERIJN SITSEN Gezellige sfeer en een lekker weertje; de veertigste editie van de Halsterse braderie zal ongetwijfeld de boeken ingaan als een geslaagde editie. Tijdens het traditionele evenement dat na de zomervakantie plaatsvindt, is volgens de organisatie ook een plek waar de inwoners van het dorp elkaar ontmoeten. Kermis Vanwege de jubileumeditie heeft de organisatie gekozen om wat meer kermiselementen toe te voegen aan het programma. Zo stonden er op het Lindelaantje tussen de Wittenhorst en de Quirinuskerk een aantal kermisattracties opgesteld. Hiervoor is volgens de organisatie ook gekozen omdat de kermis in juli de laatste jaren te kampen heeft met lage bezoekersaantallen. Het is volgens de organisatie de bedoeling om dit in de toekomst verder uit
FOTO MERIJNSITSEN.NL
te breiden. Daarvoor is een prima plek in ontwikkeling want met het plein dat gaat ontstaan bij de Vogelenzang, heeft de organisatie een geschikte locatie voor een uitgebreide kermis.
veel bezoekers. De organisatie liet daarom eerder al weten ambitues te zijn en het evenement graag verder willen uitbreiden. Zoals het er nu naar uitziet, is daar zeker de ruimte voor.
Kraampjes Op zaterdag staat de hele Dorpstraat gevuld met kraampjes vanaf de rotonde bij de Beeklaan tot de Plus supermarkt. De tweede dag wordt het parkoers vergroot zodat tot en met de Albert Heijn bij de Vogelenzang. Deelnemende standhouders verkopen op de markt allerlei koopjes. Daarbij zijn er verschillende gelegenheden om een hapje te eten en wat te drinken zoals een megagrote barbecue waar je een overheerlijke braadworst haalt of een palingroker. Het recept van de Halsterse braderie is daarbij niet zo verschillend met de voorgaande edities. Het blijkt echter een succesvol recept te zijn want het jaarlijkse evenement trekt keer op keer erg
Livemuziek Mede doordat de organisatie van de braderie al heel wat jaren in handen ligt van harmonie St. cecilia eensgezindheid, wordt er ook stilgestaan bij een uitgebreid muzikaal programma. De harmonie zorgt met meerdere optredens van de drumband, de vereniging zelf en het opleidingsorkest. Daarnaast is er een DJ en zijn er verschillende live acts die een optreden geven. Met een succesvol jubileum achter de rug en een mooie toekomst voor zich mag de organisatie van de Halsterse braderie trots zijn op het evenement dat ze jaarlijks neerzetten. Ook volgend jaar staat er ongetwijfeld weer een top editie worden neergezet.
Benefiet-toernooi The Airteam bij tennisvereniging HALSTEREN - Bij de Halsterse tennisvereniging vindt op zondag 4 oktober vanaf 11.00 uur vindt voor de 4e keer op rij een open tennistoernooi plaats ten behoeve van Cystic Fibrosis (ook wel taaislijmziekte genoemd). Dit toernooi wordt gehouden door The Air Team, team dat bestaat uit 24 enthousiaste vrijwilligers die evenals vorig jaar gaan schaatsen op de Weissensee om geld in te zamelen voor onderzoek bij kinderen die lijden aan deze ingrijpende ziekte. Daarnaast houden ze regelmatig andere activiteiten om geld in te zamelen voor de strijd tegen deze ziekte. Aantal leden van The Air Team is lid van de Halsterse Tennisvereniging en daarom op het idee gekomen om door middel van een tennistoernooi een deel van het benodigde sponsorgeld bij elkaar te krijgen. Cystic Fibrosis is een ernstige aangeboren aandoening die vooralsnog niet te genezen is. Cystic Fibrosis is blijvend, waarbij tijdens het verloop van de ziekte de klachten over
het algemeen steeds ernstiger worden. Dit leidt tot een beperkte levensverwachting. Naar schatting lijden er in Nederland 1400 mensen aan deze ziekte. Dit lijkt weinig, maar het is daarmee één van de meest voorkomende erfelijke aandoeningen met een beperkte levensverwachting. Door intensieve (medische) zorg is tegenwoordig de kwaliteit van leven van Cystic Fibrosis patiënten sterk verbeterd. Ondanks dat de gemiddelde levensverwachting momenteel ongeveer 35 tot 40 jaar is, is de helft van alle patiënten die aan CF overlijdt jonger dan 18 jaar. Bron: www.NCFS.nl Vorig jaar namen aan dit toernooi bijna 100 enthousiaste spelers deel en natuurlijk hoopt de organisatie en het bestuur op weer zo’n geweldige opkomst bij deze gezellige en sportieve dag. De opbrengst hiervan gaat geheel naar dit goede doel. Ook geïnteresseerden die geen lid zijn van de vereniging kunnen zich inschrijven. Heeft men kennissen, vrienden of buren, die nog niet tennissen maar het graag eens willen
proberen, laat ze inschrijven want iedereen is welkom. Familie die ook tennist maar verder weg woont: dit is een uitgelezen mogelijkheid om gezellig samen een dag te tennissen (wensen om in 1 poule te spelen worden in de planning zoveel mogelijk meegenomen). Voor kinderen die niet willen tennissen, zullen er activiteiten gehouden worden. Het toernooi wordt mede mogelijk gemaakt door het bestuur van de Halsterse Tennisvereniging. Zij stelt haar banen voor dit doel beschikbaar. Inschrijving is nog mogelijk tot donderdag 1 oktober door een e-mail te sturen naar tennis4air@gmail.com. Schrijf hierin naam, eventuele speelsterkte en leeftijd. Meer informatie is terug te vinden op: www.htvhalsteren.nl Wilt men niet deelnemen aan het toernooi, maar wel dit goede doel steunen, dan kan de bijdrage gestort worden op bankrekeningnummer 6696081, t.n.v. OJG Quik onder vermelding van theairteam. Meer informatie: www.theairteam.nl PAGINA 8
BRIDGE BC NEVER DOWN Uitslag 3e zitting 1e ronde wintercompetitie, A-lijn: 1. Jan Megens en George Muskens 59.17%; 2. Ludo en Jeff Haagdorens 58.33%; 3/4. Winfried Peil en Roger Loopmans en Annemarie Baaten en Stephan Vervloessem 57.50%. B-lijn: 1. Job en Gerrit v.d. Meer 61.90%; 2. Joke Aarden en Nel v. Oorschot 60.71%; 3. Ton Pelzer en Peter v. Peppen 56.55% BC DE VIER WINDEN Uitslag 15 september, A-Lijn: 1. Nel Borghstijn-Helene van Schie 63,13%, 2. Wim Hopmans-Ben van Straaten 62,50%, 2. Jeanne Schrauwen-Rinus Maurer 59,90%. B-Lijn: 1. Joke v.d. Dijs-Hanny Geerards 63,75%, 2. Doortje v.d. Bersselaar-Wim v.d. Bersselaar 61,25%, 3. Joke van Wouwe-Loes Burghouwt 60,83%. C-Lijn: 1. Mieke Maes-Ad Buckens 66,32%, 2. Maria Geling-Ineke Suilen 61,11%, 3. Jose Alberse-Jan Huigen 56,25%. Bridgeclub de Vier Winden speelt elke dinsdagavond om 19.45 uur in Zaal d’Honneur, Koepelstraat 103, Bergen op Zoom. Men dient om 19.30 uur aanwezig te zijn. Inlichtingen/opgave nieuwe leden: secretaresse Gerda Klaassen, 0164-683915/06-40348607, gerda.klaassen@home.nl. BRIDGECLUB GEZELLIGHEID TROEF 17 september, zitting 2, wintercompetitie, A-Lijn: 1.Riet Bogers en Theo de Wit 59,07%; 2.Miep Gatersleben en Joke van der Linden 57,32% 3.Bob van Daele en Adrie Koevoets 56,13%; 4.Paula Suijkerbuijk en Peter Sanders 55,28%; 5.Lien Damen en Toke Dons 54,88%; 6.Tom van den Berg en Gerrit van der Meer 53,15%; 7.Chris Blankers en Theo Hehewerth 50,12%; 8.Joke Claes en Wil Hagenaars 49,88%. B-Lijn: 1.Polly en Hans Handstede 61,01%; 2.Riet en Jan Sebrechts 55,95%; 3.Rini en Frans Lambregts 55,65%; 3.Trudy en Jan van Eekelen 55,65%; 5.An Bierhuisen en Marian Lauwen 55,06%; 6.Marie-Jose van den Broek en Will van Emmerik 52,98%; 7.Hanny Adriaansen en Toos Bruijnzeels 52,68%; 8.Bep Jansen en Corrie Rombouts 52,62%. Nieuwe leden aanmelden bij Jac Kil 06-51157770, bcgezelligheidtroef@ziggo.nl. Zij spelen in Paviljoen Rozenoord, Beukenlaan 14, Bergen op Zoom. BC DE MOERKENS Uitslag 17 september,middag A-lijn: 1. Martha Bogers-Leo Bogers 63,02%,2. Ankie Holtzer-Johan Buys 62,50% 2. Joke Buuron Frits Bakker 62,50% 4. Annemarie vd Beemt-Nellie Huybrechts 56,25% 5. Marlijn Kappers-Jan Kappers 53,65%. B-lijn: 1. Jo Langeberg-Riet Lambrechts 67.08% 2. Ria Scheepers-Tinie Seitz 67.01% 2. Toos Bruijs-Roelien vd Tol 67.01% 4. Adje Geers-Corine Withagen 52,43% 5. Kobus Boven-Jan Peijs 51.04% 5. Jopie Vale-Anne-Marie Roeten 51.04%. Avond: 1. Luuk Hertogs-Nol Jansen 57,50% 1. Cor Bruijs-Rien Markusse 57,50% 3. Chris Blankers-Hans Graafmans 55,21% 4. Wim v Hoof-Louis Maas 54,38% 5. Joke v Bragt-Frans v Haperen 51,25%. Bridgeclub de Moerkens start in oktober een gratis bridgecursus voor beginners in wijkcentrum de Moerkens. De cursus wordt gegeven op de donderdagavond.Infoaanmelden bij Anne-Marie Roeten, tel. 0619598918,annemarieroeten@ziggo.nl of bij Rien Eversen tel. 0166-677035, rieneversen@hetnet.nl. BRIDGECLUB ‘T MARKIEZAAT Kampioenen 2014-2015, Groep A: 1. Tom Hagenaars-Dré Flipse, 2. Trudy en Jan van Eekelen, 3. Carla en Cees van Gool, 4. Karel Bartelen-Jan de Rooij, 5. Jan van Huffel-Toon van Huffel. Groep B: 1. Toos Suykerbuyk-Jopie Vale, 2. Bob van DaeleJan van Geel, 3. Annie Aertssen-Elly Kalker, 4. Loed Weys-Johan Moonen, 5. Adje Maurer- Maurits Schoenmaker. Groep C: 1. Adrie Huijben-Clem Vermeulen, 2. Diny van Haaren-Maggy Canne, 3. Trees Baartmans-Rina Haest, 4. Ineke Jansen-Corrie van Leeuwen, 5. Annie van Hoof- Toos Jordans. Zomerkampioenen: 1. Tom Hagenaars 61,90%, 1. Dré Flipse 61,90%, 3. Toine Buckens 59,96%, 4. Annemarie Roeten 59,81%, 4. Frits Bakker 59,81%, 6. Joep Matthijssen 59,79%, 7. Marius Wierckx 59,13%, 8. Trudy van Eekelen 58,03%, 8 Jan van Eekelen 58,03%. Bellevue Bridgeclub, kampioenen 2014-2015, Groep A: 1. Jan de Rooij-Piet de Rooij, 2. Marian Kools-Jan Pigmans, 3. Trudy en Jan van Eekelen, 4. Jenny en Koos Weijdt, 5. Lau van Geel-Peter Sanders. Groep B: 1. Anneke Diks-Gerdadien Kuijlen, 2. Elly Pijnen-Willem Frasl, 3. Jeanne Franken-Jan van Geel, 4. Trees van Vrouwerff-Corrie Vliegenthart, 5. Nellie v.d. Bergh-Nellie Schrauwen. Zomerkampioenen: 1. Dré Flipse 61,64%, 2. Lau van Geel 60,51%, 3. Jan de Rooij 59,85%, 4. Koos Weijdt 59,79%, 5. Corrie van Leeuwen 59,15%, 5. Jopie Vale 59,15%, 7. Jenny Weijdt 58,81%, 8. Maddy van Mechelen 58,70%, 8. Marlijn Kappers 58,70%. BC ALERT Uitslag woensdag 16 september: 1. Conny-Luuk Hertogs 65,63%, 2. RietAd Goense 65,10%, 3. Riet van Dijk-Riet Lambrechts 58,33%, 4 Anne-Marie v.d. Beemt-Hanny Geerards54,17%, 5. Riet-Gerard Withagen 49,48%. BC Alert speelt op woensdagmiddag in de Zoomflat. Info: Anne-Marie v.d. Beemt, tel. 0164-243361. BV BERGEN OP ZOOM Uitslag 15 september, A-lijn: 1. Henk Hertogs-Leo van Huffel 58,33%, 2. Ed Drijver-René de Heer 56,25%, 3. Wilma Dekkers-Theo Groenewoudt 55,21%, 4 Tom Hagenaars-Jan Kuyk 54,17%. B-lijn: 1. Marijke Hagenaars-Riet Schot 62,08%, 2. Cor Bruijs-Rien Eversen 54,58%, 3. Annie Salvenmoser-Marijke Schijven, Mariëtte ten Dam-Jozien Lybeert 52,08%, 5. Jacqueline Maas-Marleen Mouwen 51,25%. C-lijn: 1. Lia-Hans Ransdorp 59,72%, 2. Ans-Cor van Dijk 54,17%, 3. Ted BlomNelly Koolen 52,78%, 4. Annie Dries-Joyce L’Hoest 50,69%. Op woensdag 7 oktober starten ze met een bridgecursus voor beginners. De cursus is van 19.30-21.30 in café De Mortier, Dubbelstraat en zal worden gegeven door een ervaren docent. Voor aanmelden en/of meer info kan men terecht bij Plony Goossens op tel. 0164250998, e-mail ggoossens1@home.nl of bij Ed Drijver, tel. 06-80088560, e-mail e.drijver@ziggo.nl. BC A LA CARTE Uitslag 17 september, A-lijn: 1. Frits Hobbelen-Theo Groenwoudt 61,25%, 2. Jan Kalker-Jan Goossens 52,50%, 3. Anneke Mies-Harry van Wijnen 52,08%, 4. Ed Drijver-Tom Hagenaars 51,67%. B-lijn: 1. Wim de Haas-Aart Kapteyn 61,46%, 2. Riet Schot-Henny Lambrtegts 58,96%, 3. Plony Goossens-Marian Kools 52,71%, 4.Jacqueline Groenewoudt-Marius Wierckx 51,04%. BV BERGEN TROEF Uitslag 16 september, A-lijn: 1. Corrie Buuron-Jenny Dingemans 61,59%, 2. Miriam Hertogh-Ben Hertogh 59,54%, 3. Bernadette van Rooijen-Johan de Kooning 58,91%. B-lijn: 1. Riëtte Kooiman-Leen Kooiman 65,42%, 2. Margreet WiskerkeWim van Nieuwenhuijzen 59,58%, 2. Ina Braam-Jeannette Lambrechts 54,58%. Ze bridgen iedere woensdagavond om 19.30 uur in het Wijkcentrum op de Plaat, Ooitas 3, Bergen op Zoom. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Inlichtingen bij de secretaris Rieky Corstiaensen, tel.: 0164-234656.
RAT IN DE VAL
RUIM 45 JAAR
Duurzame oplossingen bij vliegen, houtworm, mollen, ratten, muizen, papiervisjes, vogeloverlast, wespen enz.
TAPIJT - VINYL - PVC VLOEREN SPECIALIST
PVC vloeren AKTIE Moduleo diverse kleuren
(0113) 57 38 81
TOT 20 JA-AR 729453L4 B09 Ed : RANT 729453L4 GA - B09 EdIE: 609/SKT
www.ongediertespecialist.nl
Damesschoenen Damesschoenen Damesschoenen vanaf maat maat 35 vanaf vanaf maat 35
Tuinman – Stratenmaker nodig! Voor al uw TUINWERKZAAMHEDEN. • ALLE SOORTEN BESTRATINGEN • OPHOGEN • SCHOONMAKEN • VOOR- EN NAjAARS BEuRTEN • ONDERHOuD • SNOEIEN • WIj KuNNEN OOK VOOR ALLE MATERIALEN ZORGEN • AFVOER VAN HET VuIL • DuIDELIjKE PRIjSOPGAVE • GARANTIE OP AL ONS WERK • ONDERHOuD AL VANAF € 30,- PER MAAND
verkoopprijs € 64,95 sale prijs v.a. € 42,95
m2 (incl leggen, lijm en egaliseren)
Zonwering en Raamdecoratie
GRATIS PRIJSOPGAVE AAN HUIS
Frans Klaver, 0165-820 399 DESKUNDIG ADVIES VAN SFEERVOLLE LUXE RAAMBEKLEDING VRIJBLIJVEND AAN HUIS
€
Klaar voor een nieuwe start?
Wij leren u eerst goed kennen.... Dan gaan we zoeken. Bel: 0165-388816 Lia van der Wel (Bergen op Zoom e.o) Of 088-0221900 (alle regio’s).
www.mens-en-relatie.nl
OMDAT nieTs ZO persOOnLijk is ALs een reLATie erkend Branchevereniging singles keurmerk en Geschillencommissie.
Opslag gevraagd Tevens uw adres voor gebruikte auto-onderdelen.
€219,60 €
huisraad e.d. www.
Telefoon 0165 - 341913 Autodemontagebedrijf Franken
opslagtholen.nl
Heimolendreef 36a - Rucphen
tel: 06 - 12864807
Voor baby’tjes in Afrika betekent een waterhoofd vaak een doodvonnis ...
Nieuw: de ‘leesbril’ voor uw gehoor Heeft u wel eens het idee dat uw gehoor wat hulp kan gebruiken? Bijvoorbeeld als u tv kijkt of tijdens een gesprek? Dan zou de Axon luisterhulp voor u wel eens ideaal kunnen zijn. Een apparaatje dat uw gehoor ondersteunt bij licht gehoorverlies. Het is als het ware de leesbril voor uw oren.
De Axon luisterhulp is speciaal ontworpen om geluiden duidelijker te horen. Zo kunt u met de
De voordelen op een rijtje: • Eenvoudig in gebruik
harder te zetten. En ook als u met iemand in
• Diverse maten oordopjes
gesprek bent, kan net wat extra volume uitkomst
voor de juiste pasvorm
A xon luisterhulp
€
29,
95
19,95
€
LIQUIDATIE VERKOOP
TAPIJTEN
bieden. De Axon zorgt ervoor, heel eenvoudig
• Oplaadbaar
zonder ingewikkelde instellingen. U hoeft de
• Maximaal 24 uur achter elkaar te gebruiken
luisterhulp alleen maar in uw oor te doen en aan
• Volume simpel te regelen
te zetten. Het volume regelt u simpel met een
• Niet tevreden, geld terug
G R AT IS PA R VO O R D K ER EN E D EU R
VOOR KINDEREN MET EEN HANDICAP
Voegwerk! vakbekwame
zoekt voegwerk
06-55887266 Pallets
Te koop gevraagd Alle soorten ook kapot 06-51549157 Minimaal 100 stuks.
klein draaiknopje.
P
Geef via child-help.nl
voeger
oordopjes krijgt, past hij vrijwel altijd.
Axon bijvoorbeeld de tv beter verstaan zonder deze
incl leggen en lijm t/m 13 treden
Nu € 299,-
Advertentie
Eenvoudig in gebruik
Trapstoffering grote keus uit A-Merk tapijt
Hoogwaardige boucle en pooltapijten merk BEWE verkregen uit faillissement Op=Op meeneemprijzen va € 9,95 /m2
Gratis woonadvies Wonen
PVC Vloeren
Groothandel
Projecten
Eenmalig in prijs verlaagd Alleen als het nodig is
De Axon luisterhulp kost normaal € 29,95. Maar
U gebruikt de Axon luisterhulp alleen in situaties
op vrijdag 25 september betaalt u slechts € 19,95.
waarin uw gehoor even een steuntje in de rug
U doet eerst een hoortest en als de Axon
kan gebruiken. Eigenlijk net zo als u een leesbril
geschikt is voor u, krijgt u deze mee naar huis.
gebruikt om die kleine lettertjes te kunnen
Wanneer het apparaatje is opgeladen, ervaart
lezen. En omdat u bij de Axon verschillende maten
u meteen hoe het uw gehoor ondersteunt.
Onze adviseurs komen op afspraak vrijblijvend bij u thuis met de mobiele showroom. In heel Nederland en Belgie Sjerk Slagmolen Wooninrichters Bergen op Zoom Hoofdkantoor - Centraal magazijn - Project Rooseveltlaan 72-78, 4624 DB Bergen op Zoom (voorheen Ben de Graaff Tapijt) tel 0164 788 393 Open: ma t/m za 09:00 - 17:00 of op afspraak Sjerk Slagmolen Wooninrichters Putte Antwerpsestraat 86, 4645 BL Putte tel 0164 606 918, fax 0164 606 919 Open: 7 dagen per week open www.sjerkslagmolen.nl info@sjerkslagmolen.info
Alleen op vrijdag 25 september! Kan uw gehoor wel wat hulp gebruiken? Ga dan op 25 september naar Schoonenberg Bergen op Zoom, St. Josephstraat 6, tel. (0164) 24 50 30 (Schuin tegenover Kruidvat). Wij doen dan eerst een hoortest om te bepalen of de Axon luisterhulp voor u geschikt is. Kom op tijd want dit aanbod geldt zolang de voorraad strekt!
088 22 121 22
3 tot 20 jaar garantie met de S van Service
Invoering WMO is pittige klus die nog volop loopt
Huishoudelijke hulp is al ´gekanteld´ BERGEN OP ZOOM – De huishoudelijke kanteling is verwezenlijkt, maar wat betreft het invoeren van de nieuwe taken binnen de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) is de gemeente nog volop aan het werk. Het is een pittige klus die dankzij korte lijnen tussen gemeenten en zorgaanbieders tot nu toe best goed uitpakt. Dat bleek op een presentatie aan senioren. De samenwerkende ouderenbonden in Bergen op Zoom (verenigd in het OOBOZ) hadden aan een zorgverlener en de gemeente gevraagd om de stand van zaken voor hen uit de doeken te doen.
Meditatief Moment HALSTEREN - Er is een Meditatief Moment in de Martinus op zondag 4 oktober. Het thema van deze keer is Water-Bron van leven. Ze volgen hiermee de elementen, zoals vuur en lucht, waar vorige meditatieve momenten over gingen. Water kan levensreddend zijn, maar ook verwoestend, reinigend, maar ook verstikkend. Ze
gaan ook op zoek naar de spirituele kanten van water. Dat doen ze met muziek, beelden, teksten en liederen. Het Meditatief Moment in de Martinuskerk begint om 16.00 uur, Dorpsstraat in Halsteren. Het duurt ongeveer een half uur. Na afloop is er tijd voor een drankje en gesprek. Iedereen die dit moment met de voorbereidingsgroep wil meebeleven, is van harte welkom.
Kunstliefhebbers smullen van variatie aan beeldhouwwerken
Beeldentuin van Het Nieuwe ABG officieel geopend
BERGEN OP ZOOM – De Beeldentuin van Het Nieuwe ABG in Bergen op Zoom werd op zaterdag 19 september officieel geopend. In maart 2015 zijn de eerste twee beelden in het glooiende landschap van de Beeldentuin achter Het Nieuwe ABG geplaatst. De afgelopen zomermaanden kreeg de tuin zijn kleurige uitstraling en vormt nu een prachtig decor voor een achttiental grote en kleine beelden.
Geïnteresseerden luisteren naar een presentatie over de stand van zaken binnen de WMO door een zorgverlener en de gemeente Bergen op Zoom. FOTO MARJET LUBBERS
DOOR MARJET LUBBERS Een dertigtal mensen waren op de bijeenkomt aanwezig, een handvol maakte gebruik van huishoudelijke hulp. Het leveren van maatwerk daarin is een lastig vraagstuk, bleek uit de discussie. Wie bepaalt waar iemand recht op heeft en wie bepaalt of een huis leefbaar en schoon is? Feit is dat de gemeente veel minder geld te besteden heeft en dat schuurt met de menselijke kant van het verhaal. De kanteling, de term die staat voor de nieuwe manier van werken binnen de WMO, heeft grote impact op zowel de gebruikers als de medewerkers in de zorg. Kanteling De kanteling van huishoudelijke zorg is op de Brabantse Wal, de gemeenten Woensdrecht, Steenbergen en Bergen op Zoom trekken hierbij samen op, al gerealiseerd. Hulp in het huishouden is een verantwoordelijkheid binnen de WMO die gemeenten voor 2015 al hadden. Dit jaar krijgen zij van het rijk daar 40 procent minder geld voor. Thuiszorg West-Brabant (TWB) heeft de kanteling bij haar 800 cliënten in afgelopen zomermaanden gerealiseerd en scha-
kelde over naar resultaatgericht werken: Een gemiddelde cliënt krijgt 25 procent minder uren hulp, soms een nieuw gezicht over de vloer, en heeft recht op een schoon en leefbaar huis, dat hoeft voortaan niet overal meer spik en span te zijn. Voor TWB betekende het naast de nieuwe aanpak, afscheid nemen van vele medewerkers. Via dienstencheques kunnen cliënten extra huishoudelijke hulp bijkopen.
´Dienstencheque wordt nog niet veel gebruikt´ Een cadeautje waarvan nog niet veel gebruik gemaakt wordt volgens Miriam Broos, beleidsmedewerker bij TWB. Van verschillende kanten kwam de suggestie om het beleid en/of de prijs van de dienstencheque aantrekkelijker te maken. Tevredenheid De eerste maanden na de transitie waren hectisch maar de klachten zijn inmiddels weggeëbd, constateerde Rian Vogels, manager huishoudelijke ondersteuning
van TWB. “We wisten dat het succesvol kon zijn vanuit onze ervaring met de gemeente Halderberge en ervaringen elders in het land”, vertelt ze. Medewerkers van de gemeente gaven ook aan dat de transitie de nodige reuring gaf, er zijn nog enkele bezwaarschriften in behandeling. In oktober gaat de gemeente een klanttevredenheidsonderzoek uitvoeren. Het instellen van een WMO-raad in Bergen op Zoom lijkt wethouder Yvonne Kammeijer heel nuttig, zei ze. De gemeenteraden van Woensdrecht en Steenbergen hebben al wel een WMO-raad ingesteld. Overgangsproces Ambtenaren werken nog volop aan de kanteling van de nieuwe WMO-taken die op het gemeentelijke bordje liggen. De gemeente wordt voor zeer diverse doelgroepen verantwoordelijk en werkt momenteel aan: (onafhankelijke) cliëntondersteuning, mantelzorg(compliment), begeleiding van mensen die hulp nodig hebben bij zelfstandig wonen, beschermd wonen en het opzetten van inloop GGZ in Woensdrecht en Steenbergen. Op 1 januari 2016 verwacht het rijk dat de gemeenten het kantelingsproces hebben afgerond.
Wilt u de I love dieren raamsticker bestellen, ga dan naar www.dier.nu/raamsticker
www.dier.nu
Informatieavond tot mogelijke oprichting Egidiusgroep BERGEN OP ZOOM - San Egido is een christelijke lekengemeenschap, ontstaan in Rome, die inmiddels in meer dan 70 landen over de wereld actief is. Gebed, gemeenschap en vriendschap staan centraal in hun handelen; Gebed, zorg en aandacht voor onze arme,
zwakkere of eenzame medemens. Woensdagavond 30 september starten we met een gebedsviering om 19 uur in het priesterkoor in de Gertrudiskerk. Aansluitend willen we rond 19.30 uur in het cantatorium verder praten met geïnteres-
seerden en belangstellenden. Bespreken of het haalbaar is voor onze parochie om een groep te starten die in de geest van Sint Egidius activiteiten kan ontplooien. U wordt van harte uitgenodigd om te komen luisteren, meedenken en meepraten. En wie weet ook mee doen! PAGINA 10
Wethouder Kammeijer en de heer J. Pelgrims van Stichting tanteLouise-Vivensis tonen belangstelling voor het werk van de Bergse beeldhouwer Gerard Fransen. FOTO BART VAN DER WESTEN
DOOR BART VAN DER WESTEN “Waar is dat feestje? Hier is dat feestje!” Zo begon de heer J. Pelgrims van de Raad van Bestuur van de Stichting tanteLouiseVivensis zijn openingswoord. En een feestje is het geworden! Niet alleen tijdens de ontvangst en de openingshandeling in het mooie restaurant van het Nieuwe ABG, maar ook daarna tijdens een gezamenlijke wandeling door de 500 m² grote en zonovergoten beeldentuin. Wethouder Yvonne Kammeijer sprak namens de gemeente Bergen op Zoom in haar toespraak veel waardering uit aan alle betrokken partijen die aan de totstandkoming van de Beeldentuin hebben bijgedragen. In het bijzonder Stichting tanteLouise-Vivensis, die de vele kunstenaars uit Bergen op Zoom en uit de regio een mooi podium biedt om hun kunstwerken aan een breed publiek te kunnen tonen. Beeldenstorm Na de toespraken en de officiële openingsceremonie verlaat iedereen het restaurant voor een wandeling door de tuin. Het heeft wel iets weg van een Beeldenstorm. Als in een langgerekt lint trekken de vele belangstellenden door de tuin waar elk beeld belangstellend wordt bekeken. Aanwezige beeldhouwers geven persoonlijke achtergrondinformatie en waar nodig uitleg over hun werk. De tocht door de tuin eindigt bij een speciaal voor deze gelegenheid geschonken metalen container. Het grijze gevaarte is aan de buitenzijde door Remco van den Beemd (Roosendaal) en Robbe Baartmans (Steenbergen) met hun spuitbussen getransformeerd tot een kleurrijk
en futuristisch landschap. De container is bedoeld als opslag voor de beeldhouwers, zodat zij in de beeldentuin aan de slag kunnen gaan en de bezoekers daar hun werkproces op de voet kunnen volgen. Demonstratie Bij de containerwerkplaats drijft “artist in residence” Gerard Fransen uit Bergen op Zoom zijn beitel met uiterste precisie en vaste hand door het oppervlak van een gespleten stuk Belgisch hardsteen. Hij heeft er zichtbaar plezier in en neemt volop de tijd om de vele belangstellenden tekst en uitleg te geven over het gebruikte gereedschap, de technieken en geschikte steensoorten. Over het werk waar hij mee bezig is zegt hij: ”De vorm van letters en het elementaire van geschreven taal in leesbaar en onleesbaar schrift is een van de basisgedachten waarop ik word geïnspireerd in mijn werk als beeldhouwer. Bij het werk waar ik nu mee bezig ben is het de uitdaging om een relatief eenvoudige tekst zodanig te vorm te geven dat deze tekst aanzienlijk meer aandacht krijgt dan normaal is”. Binnenexpo Speciaal ter gelegenheid van de opening van de beeldentuin is er een expositie ingericht in het oude ABG gebouw aan de Van Dedemstraat 11. In deze samenwerking tussen Expo Thuis en kunststichting Arsis tonen zestien kunstenaars een selectie van hun werk: Tekeningen, keramiek, beelden en schilderijen. Deze expositie is tot 1 november 2015, alle zaterdagen en zondagen tussen 13.00 uur en 17.00 uur gratis te bezoeken.
7:00 1 T O 1:00 T 1 N A V PEND O E G BER M E T P SE G 27 A D N ZO ZATERDAG 26 SEPTEMBER KOOKDEMONSTRATiE ‘Koken op een fornuis van Stoves/Belling’
Complete badkamer 4290,-
Complete keuken
2495,-
7544,-
5950,-
Incl. inloopdouche, stortdouche, badmeubel, wastafelkraan en wandcloset combinatie, excl. tegels.*
Incl. vaatwasmachine. Verkrijgbaar in diverse afmetingen en kleuren.*
Exclusieve maatwerk sauna
1001 soorten wand- & vloertegels
Moderne exclusieve maatwerksauna’s bij Jan van Sundert. Elke sauna is te maken naar uw wensen.
Wandtegels nú per m2 vanaf
6995,-
Vloertegels nú per m2 vanaf
Kijk voor meer inspiratie, informatie en openingstijden op www.janvansundert.nl
300 KEUKENS & BADKAMERS 1001 VLOER- & WANDTEGELS 4500 M2 WINKELPLEZIER! Jan van Sundert Lokkerdreef 10, Etten-Leur Tel. (076) 504 8800
VERBOUWINGSOVERLAST HEEFT ZO Z’N VOORDELEN
50%
korting op ALLE monturen
Chanel Mykita Lindberg Oakley Tom Ford Ray-Ban Theo Anne & Valentin Paul Frank Lacoste Pro Design Dutz en vele andere topmerken
Ergens anders een montuur gezien? Wij bestellen het voor u!
Tijdelijk adres: Fortuinstraat 19 Bergen op Zoom
*Vraag naar de voorwaarden in de showroom.
PHILIPS AUTO KOPLAMP H7 12V, 55 watt H4 12V, 60/55 watt 2.39
2
99
VILEDA VLOERSYSTEEM
PEDIGREE SNACKS
AIRWICK GEURKAARS
Rodeo: kauwsnacks, 70 gram Dentastix: medium, 3 stuks
diverse geuren
4 OKTOBER DIERENDAG
0
49
DWEIL VERVANGING chenille
reinigingssysteem voor nat en droog gebruik absorberend, ideaal voor hoeken en wasbaar op 60째 C
3.19
1
4
3-pack 160 gram
regular, light of zero 375 ml
39
WHISKAS SNACKPAKKET
1
99
ACTION HEEFT HEEL VEEL A-MERKEN
WD-40 MULTISPRAY
stopt piepen en kraken reinigt en beschermt tegen roest siliconenvrij
300 ML
1
99
70x60 cm
16 GB
95
COCA COLA FRISDRANK
6.96
6
PIERRE CARDIN HOOFDKUSSEN
gemakkelijk je bestanden delen, meenemen en/of overdragen
tray van 12 stuks
99 PSST..
SANDISK USB STICK
A-MERK SPEELGOED diverse artikelen
PIERRE CARDIN ONDERGOED dames singlet wit maten S-XXL
0
58
GRUNDIG BUREAULAMP wit of zwart RVS 13x13x38 cm
5
99 DAMES SLIP maten S-XXL 2-pack 2.49 HEREN SLIP maten M-XXL 2-pack 3.49
4
75
UITZOEKEN
3
99
2-PACK
3
49
De grootste in kleine prijzen
HEREN SINGLET maten M-XXL 2-pack 3.99
WEEKACTIE! WEEKACTIE! AXE DEOSPRAY OF SHOWERGEL diverse varianten deospray 150 ml douchegel 250 ml
DOVE DOUCHECRÈME
INK&PRINT INKTCARTRIDGE
diverse varianten
premium kwaliteit incl. chip die ook het inktniveau aangeeft verpakt per 4 of 5 cartridges kijk voor de compatibele printers op www.action.nl
500 ML
PRIJSDOORBRAAK
1
7
89
95
VANISH OXI ACTION vlekverwijderaar sensitive
PSST..
ACTION HEEFT A-MERKEN VOOR DE LAAGSTE PRIJS
940 GRAM
1
49
UMBRO HEREN BOXER diverse kleuren maten S-XL
3
99
UMBRO HEREN JOGGINGBROEK
diverse kleuren katoen/polyester maten M-XL
CELEBRATIONS CHOCOLADE 277 gram
OP = OP
2
2
49
49
VALVOLINE MOTOROLIE
LOTTO SPORTSOKKEN
FINISH VAATWASTABLETTEN
3 PAAR
2
zwart of wit maten 39-46
10W40 of 15W40 1 liter
classic 36 stuks of all-in-1 28 stuks
5W30 of 5W40
TOPKWALITEIT
2
49
STUNTPRIJS
9
95
1
99
99
Aanbiedingen geldig van woensdag 23 september t/m dinsdag 29 september 2015
Kijk voor al onze aanbiedingen op www.action.nl
Zet- en drukfouten voorbehouden.
3.99
‘Evenement heeft alles in zich om uit te groeien tot dé Bergse uitmarkt’
Erfgoedfair ‘Wonen in Historie’
Cultuur Carrousel biedt een gevarieerd programma BERGEN OP ZOOM – De tweede editie van het evenement Cultuur Carrousel op zondag 27 september biedt dit jaar een gevarieerd programma op vier locaties. Het evenement biedt verschillende acts een podium om zich te profileren voor het komende theaterseizoen. Daarnaast wordt er tijdens het evenement geld opgehaald voor het goede doel; Vrienden van Hospice de Markies.
Cultuur Carrousel 2014 was een groot succes
DOOR MERIJN SITSEN Met 600 bezoekers die op drie verschillende locaties getrakteerd werden op uiteenlopende optredens was de eerste editie van de Cultuur Carrousel volgens voorzitter Ad Rooms een groot succes. “Dit succes moet tot het gevolg hebben dat we dit jaar een groter publiek trekken”, aldus de voorzitter. Er wordt daarom een nieuwe locatie toegevoegd en er wordt uitgepakt met een breder programma van klassieke tot popmuziek en van musical tot theatergroep. Het evenement is vorig jaar opgezet om geld op te halen voor het goede doel maar ook om een mooi evenement neer te zetten en een podium te bieden voor Bergs theatertalent. Met het succes in het achterhoofd geeft Rooms toe dat het evenement in de toekomst nog verder kan uitgroeien tot een evenement zoals de uitmarkt. Locaties Net als vorig jaar vinden er dit jaar optredens plaats in poppodium Gebouw T, de Stoelemat en het Vestzaktheater van ’t Zwijnshoofd. Daar komt dit jaar de theaterzaal van de muziekschool bij. De bezoekers kunnen voor tien euro een kaartje kopen en tijdens de gehele dag op verschillende plekken naar optredens kijken.
ARCHIEFFOTO
Programma Het programma is volgens Rooms behoorlijk gevarieerd. Daarbij staan er ook een aantal bijzondere optredens op het programma. Een van de topattracties van de cultuur carrousel is Carmen Jacobs. Als enige in Nederland speelt ze op een 7-snarige Viper viool.
‘Evenement biedt ruimte voor uitbreiding’ Tijdens deze editie gaat ze samen optreden met Bill Bounders Orchestra in de Stoelemat. Dit is volgens Rooms slechts één van de vele topartiesten die op gaan treden tijdens de carrousel. Mensen die interesse hebben in het volledige programma, kunnen terecht op www.cultuur-carrousel.nl. Sponsoren Hoewel de eerste editie van de Cultuur Carrousel erg succesvol was, is het volgens Rooms erg moeilijk om het financiële plaatje rond te krijgen. Hoewel de markt inmiddels weer wat aantrekken en bedrijven weer wat meer geld over hebben
om dergelijke evenementen te sponsoren, blijft het voor de organisatie een hele uitdaging om sponsoren binnen te halen. “We hebben te maken met een bomvolle evenementenkalender in Bergen op Zoom. Daardoor wordt het niet makkelijker om een organisatie warm te maken om jou evenement financieel te ondersteunen”, vertelt Rooms. Hij geeft aan dat deze sponsoren wel nodig zijn om de kosten te dekken. “Je moet techniek inhuren en ook de zalen waar wordt opgetreden moeten worden gehuurd”, aldus de voorzitter. Door dit te laten betalen door sponsoren, houdt de organisatie een mooi bedrag over om te doneren aan stichting Vrienden van Hospice de Markies. “We vinden dat deze vrijwilligers ongelofelijk mooi werk verrichten. Deze mensen staan bijna dag en nacht voor deze doodzieke patienten klaar. Ze zorgen ervoor dat deze mensen nog kunnen genieten in de laatste dagen van hun leven en daarom vinden we dat deze vrijwilligers wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken”, besluit Rooms. Mensen die van een mooi en gevarieerd programma bomvol met entertainment willen genieten en ook nog eens bij willen dragen aan een goed doel, moeten op zondag 27 september absoluut een kijkje nemen op de Cultuur Carrousel.
BERGEN OP ZOOM - De vierde editie van de Erfgoedfair ‘Wonen in Historie’ zal rond half 11 worden geopend door niemand minder dan Gravin Marie Louise Pelletier de Chambure, ‘het gravinneke’. Zij staat op zondag 27 september uit haar dood op om haar geliefde landgoed Mattemburgh ter beschikking te stellen aan erfgoedliefhebbers uit heel Nederland en Vlaanderen. De sfeervolle themafair staat geheel in het teken van: ‘wonen in een historisch pand’ De Erfgoedfair is hét evenement voor iedereen die een historisch pand bezit of bewoont. Of het nu gaat om een jaren dertig huis, grachtenpand of buitenplaats; het behoud van het pand staat voor deze doelgroep voorop. Tijdens de Erfgoedfair vindt u alle deskundigen op het gebied van inrichting, restauratie en onderhoud van historische panden. Maar ook voor geïnteresseerden in historie, inrichting, ambacht en erfgoed is deze dag zeker een aanrader. In de historische stijlkamers van Villa Mattemburgh worden lezingen gehouden over bijvoorbeeld energiebesparing in monumenten en de bouwstijl rond 1900. Tijdens inspirerende workshops leert u alles over traditionele stoffen en kunt u uw behangfragment voorleggen aan dé historische behangspecialisten van Nederland. Rondleidingen worden verzorgt in de historische villa en natuurlijk door de Engelse- en Franse stijltuin, die wordt gerekend tot de top-5 van Nederland! Bijzonder is de mogelijkheid om een Masterclass historische interieurs te volgen. Eloy Koldeweij, senior specialist historische interieurs van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed neemt u mee naar de stijlkamers van Villa Mattemburgh en leert u kijken door de ogen van een interieurspecialist…
-Bijna vergeten- ambachten In de stijltuinen presenteren ruim 60 bedrijven en organisaties uit Nederland en België zich. Hier vindt u de top van de restauratiebedrijven en ontdekt u –bijna vergeten- ambachten die nodig zijn om monumentale panden in stand te houden en te restaureren. Ook kinderen zullen een onvergetelijke dag hebben, een speurtocht en speciale timmer- en knutselhoek brengt ook hen in aanraking met de historie van dit bijzondere landgoed. De entreeprijs bedraagt €12,50 aan de kassa en €7,50 in de voorverkoop (via www. erfgoedfair.nl). Het evenement vindt plaats op zondag 27 september van 10.00 uur tot 17.00 uur. De Erfgoedfair ‘Wonen in Historie’ is een initiatief van magazine Herenhuis in nauwe samenwerking met Brabants Landschap, gemeente Bergen op Zoom, gemeente Woensdrecht, monumentenverzekeraar Donatus, aannemingsbedrijf Nico de Bont en Erfgoed Brabant. Meer info: www.erfgoedfair.nl
Bezoek de Fair met € 5,- korting Op vertoon van deze bon ontvangt u aan de kassa € 5,- korting op uw toegangskaart
U betaalt € 7,50 i.p.v € 12,50 p.p. (geldig voor max. 2 personen)
Lezing Hans van Breukelen voor Heroes for Heroes BERGEN OP ZOOM - Begin dit jaar zijn wij allen opgeschrikt vanwege het plotselinge overlijden van onze voorzitter Patrick van Zon. De overige bestuursleden van Heroes for Heroes hebben besloten dat het goede werk en het gedachtegoed van stichting Heroes for Heroes niet verloren mag gaan. Het bestuur en enkele nieuwe betrokkenen gaan dan ook door met de organisatie van het evenement Heroes for Heroes. Het jaar 2016 zal dan ook een bijzonder jaar worden. Niet alleen omdat het, het eerste lustrum is van het evenement, maar ook omdat zij Patrick in deze editie een bijzondere plaats zal geven. Het primaire doel van Heroes for Heroes is het inzamelen van zoveel mogelijk gelden voor goede doelen gelieerd aan de ziekte kanker. Onvoorwaardelijke randvoorwaar-
den zijn voor ons: Samen, beleven en alles geven. De intensieve, uitputtende indoorcycling marathon symboliseert voor ons het gevecht dat kankerpatiënten vaak dagelijks en maandenlang leveren. Deelnemers “geven fysiek alles” tijdens de indoorcycling clinics, maar ook voor de faciliterende bedrijven en vrijwilligers geldt dit motto. We streven naar het 1 op 1 doorstorten van onze gelden naar de goede doelen. De bedrijven, organisaties en mensen die het Heroes for Heroes evenement mogelijk maken, doen dit bijna allemaal zonder (geldelijke) tegenprestatie. De vijfde editie van Heroes for Heroes zal plaatsvinden op zaterdag 9 januari in gebouw T te bergen op Zoom. Heroes for Heroes start haar editie 2016 al in oktober 2015. In samenwerking met stichting Topsport for life, een van onze goede doelen, en zalencentrum ‘t Appeltje, organiseren wij op 9 oktober om 20.00 uur
een lezing door Hans van Breukelen met als titel ‘WINNEN’. De term ‘WINNEN’ slaat niet enkel op prestaties in de sport maar zeker ook op ons privé leven waarin we vaak situaties moeten over WINNEN. De kaarten voor deze avond kosten €20,per persoon. De opbrengst gaat rechtstreeks naar de volgende goede doelen: stichting Topsport for Life, stichting Anky, roparunteam De Runners, Hospice de Markies. U kunt uw kaarten bestellen via heroesforheroes.toine@gmail.com of door middel van overmaking van het verschuldigde bedrag op rekeningnummer: NL50ABNA0447503340 t.n.v Heroes for Heroes, onder vermelding van: lezing WINNEN en uw naam, zodat wij een plaats voor u kunnen reserveren. Wij hopen u te mogen begroeten op 9 oktober in zalencentrum het ’t Appeltje te Bergen op Zoom, waar de deur voor u al om 19.30 uur is geopend. PAGINA 14
www.erfgoedfair.nl
Groep voor vrouwen met een huiselijk geweldervaring BERGEN OP ZOOM - Het kan gebeuren dat een relatie anders loopt dan u had verwacht. Ondanks uw inspanningen en aanpassingen kan geweld soms op een sluipende manier uw relatie binnenkomen. Op maandagavond 5 oktober start Traverse een lotgenotengroep voor vrouwen met een huiselijk geweld ervaring. De groep is voor vrouwen die op dit moment of in het verleden te maken hebben gehad met huiselijk geweld. In deze groep kunt u gevoelens en ervaringen delen met an-
deren. Naast dit lotgenotencontact staan het (weer) opbouwen van een positiever zelfbeeld en het leren stellen van grenzen centraal. Door middel van informatie en oefeningen wordt het inzicht in het ontstaan van de geweldsituatie meer duidelijk en wordt de regie over uw eigen leven weer vergroot. Er zijn 6 bijeenkomsten van 2 uur die begeleid worden door twee maatschappelijk werkers. Informatie en aanmelding: Traverse, 0164237056. Na telefonische aanmelding vindt een gesprek plaats.
Winnaars Puzzel & Evenementen nr. adverteerder 121 Restaurant de Drempel
141 Rest.Het Oude Raadhuis 122 Van der Ham Optiek
111 ABS Naai en borduurmachine 151 Singer van Poppelen
112 Monkey Town 171 Slagmolen Wooninrichters 113 Henri’s Ladies & Gents 131 Outdoor & Travel Outfitters 114 Verkeersschool Blom 191 Omnium Goes
181 Holland Casino
271 Schrauwen Fietsen 211 De Beren eetcafé
221 Lodge Visdonk
222 Captain’s Cook
251 Surprise Kookgerei 253 Bouwmarkt Ben Kouters 213 Spot-XL 241 Visgilde Nieuwe Markt
214 Scoofie 252 Vreugde Meubelen 381 Vloerencentrale 321 Vishandel De Ruijter 341 Tweewielerspecialist V. Boxel 322 De Stoffenkraam 391 Verfhuys 301 Tandprothetiek Tuinzigt 312 Van Gils Auto’s Doornbos 351 Bossers Tweewielers 311 Bella Gordijnhuis 323 Dermatologisch Centrum 352 Coiffure De Milano 411 Autobedrijf Kees Vermeulen 421 Melissen Woninginrichting 441 Mobiliteit & Comfort 413 Het Witte Paard 422 Zus & Zo Lunchcafé 423 De 3 Musketiers 431 Medisport 521 Jinc Optiek 551 t Klok’uus 592 Grootplezier 511 Bosman Tuinadvies 522 Primera 593 City Spa 512 OHC Openhaardcentrum 552 Projectinrichting Lavoir 553 Harms Rijwielcentrale 554 Ambachtscentrum 594 HGZ Geveltechniek 523 Juwelier Minderhoud 571 Maatgarant 555 Spek Mie Stroop 513 Camping Zon & Zee
Prijs Waardebon twv €25,00 Waardebon twv €25,00 Waardebon twv €25,00 Waardebon twv €25,00 Waardebon twv €25,00 3 Gangen keuze menu voor 4 p. Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Ice Watch zonnebril twv €37,50 Waardebon twv €150,00 Waardebon twv €20,00 Waardebon twv €20,00 Waardebon twv €20,00 Waardebon twv €20,00 Waardebon twv €20,00 Lunchbon twv €25,00 Lunchbon twv €25,00 Trapstoffering twv €399,00 Shoptegoed twv €100,00 Vaude cluster rugzak twv €63,00 Slipcursus twv €80,00 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland 2 combitickets zwem/tropenland Dinerbon twv €100,00 Dinerbon twv €100,00 Dinerbon twv €100,00 Dinerbon twv €100,00 Fietstas twv €60,00 Berendinerbon twv €25,00 Berendinerbon twv €25,00 Berendinerbon twv €25,00 Berendinerbon twv €25,00 Dinerbon twv €25,00 Dinerbon twv €25,00 Dinerbon twv €25,00 Dinerbon twv €25,00 Borrel dinerbon twv €50,00 Borrel dinerbon twv €20,00 Borrel dinerbon twv €20,00 Borrel dinerbon twv €20,00 Fissler koekenpan twv €99,00 Waardebon twv €25,00 Samsung Galaxy twv €200,00 Viskookboek twv €14,95 Viskookboek twv €14,95 Viskookboek twv €14,95 Viskookboek twv €14,95 Thule fietsendrager twv €224,00 Melody kussen twv €69,00 Karpet twv €49,95 Visschotel twv €50,00 Polar Loop twv €99,95 Naaicursus twv €60,00 Naaicursus twv €60,00 Waardebon twv €150,00 Prothese reiniging twv €75,00 Benzinebon twv €50,00 Benzinebon twv €50,00 Ballonvaart 1 persoon Kortingscheque twv €100,00 Wegspuiten spataders twv €175,00 Waardebon twv €50,00 Airco onderhoud twv €159,00 Dekbedovertrek twv €100,00 Handen vrije openers twv €80,00 Luxe wijnpakket twv €95,00 Waardebon twv €25,00 Waardebon twv €25,00 Dinerbon twv €50,00 VIP sporten twv €250,00 Polaroid zonnebril twv €49,95 Polaroid zonnebril twv €49,95 Polaroid zonnebril twv €49,95 Lasergamefeestje Cheque twv €100,00 Cheque twv €100,00 Cheque twv €100,00 Kunstgras coupon twv €250,00 Cadeaucard twv €50,00 Verwenarrangement twv €100,00 Verwenarrangement twv €100,00 Waardebon twv €50,00 Waardebon twv €50,00 Waardebon twv €50,00 Overnachting B&B Maison Rocaille Comfort Zadel twv €50,00 Buitenkaars twv €35,00 Sieraad twv €25,00 Foto op hout bewerkt Etentje voor 2 van Gift For You Etentje voor 2 van Gift For You Waardebon twv €50,00 Waardebon twv €50,00 Teakhouten bank twv €289,00 High Wine of High Beer voor 4 pers. Dinerbon twv €50,00
naam Plaats J.P. vd Reest St. Philipsland J.A.M. Rens Bergen op Zoom J. van Beers Lepelstraat H.L. vd Jagt Tholen L.N. Vermeulen Bergen op Zoom W.P. vd Velde St. Philipsland Erik Tuininga Steenbergen L.C. van Linden Putte F.A.H. Glansbeek Bergen op Zoom T.J.B. Brabander Bergen op Zoom R. Stuart Bergen op Zoom J.Huijbregts Bergen op Zoom M.J. Gebraad Poortvliet L.Dorst Oud Vossemeer W. Deurloo Tholen J.C. Knulst Tholen S.M. Geers Dinteloord P.A.M. Willemse Dinteloord T. Bocxe Tholen J. Bogert Tholen J. Zuideweg Tholen J.P.M. Kools Putte T. Meulemans Dinteloord N.P. Moerkerken Tholen M.J. Verbrugge St. Annaland M. Hector Halsteren C.A. Soomers Halsteren M. vd Beemt Bergen op Zoom C.M. Linders Bergen op Zoom K.R. Weber Putte J. de Jong Scherpenisse J.C. van Buitendijk Tholen H. Veraart Steenbergen L.C.M. Timmermans Bergen op Zoom G.P.C. de Jongh Hoogerheide N. Hage St. Annaland V.H.W. de Raay Wouwse Plantage J.L.L. Peeman Nisse L. Provoost Meliskerke P.A. de Jager Goes M.C. van Tilborg Bergen op Zoom J.A. Peeters Breda T.T.J.M. Aerts-Vergouwen Rijsbergen J.K.E. Bogers Roosendaal Mevr. E.C.J. de Hoon Roosendaal Fam. Suikerbuijk Rucphen Fam. vd Zande Zegge Mevr. Vermeulen Klundert Fam. vd Winden Langeweg Fam. Janssen Zegge Fam. Jobse Roosendaal Fam. Mens Roosendaal Fam. van Gent Wouw Mevr. Mol Roosendaal Mevr. Obels Roosendaal Mevr. van Gent Wouw Mevr. Jobse Roosendaal Mevr. v. Ootmarsum Roosendaal Dhr.vd Duijn-Schouten Zevenbergen Mevr. van Aart Heerle Fam. Houtepen Roosendaal Fam. Bouwman Roosendaal Fam. Vervaart Wouw Dhr. Van Gent Wouw Fam. Linssen Roosendaal Fam. Brand Rucphen A.J.J. Reijnart Zevenbergen M.M.P.J. Oomen Teteringen A.A. Wouters Breda H. Dute Breda E.P. Slingerland Prinsenbeek Dhr. Peeters Breda Mevr. Luyten Ulvenhout Mevr. Bastiaansen Breda Mevr. Gommers Breda Dhr. Van Rosmalen Prinsenbeek Mevr. Lens-van Gool Breda E.M.C. Evers Oosterhout Mevr. Jaarsveld Breda Dhr. Federer Bosschenhoofd Mevr. Boheemen Etten-Leur Mevr. Oostvogels Etten-Leur Mevr. Goossens Zundert Mevr. van Meer Zundert Mevr. W. Hoevenaars Etten-Leur Fam. Koomans Etten-Leur Els Langewouters Etten-Leur P.J. van Eijkeren Goes Kees den Braber s Gravenpolder J. Eikenhout Kloetinge J.P. Hollestelle Goes G. Smit Rilland A. Geluk Goes B. Otte Kruiningen A.W. Oostdijk Yerseke J. de Looff Yerseke G.W. Smallegange Nisse M.M. de Zwarte Middelburg W.J.A. Louwerse Goes D.A. Janssen Oostdijk J. de Boer Vrouwenpolder I. van Nassau Vlissingen M.B. Mostert Middelburg J. Theunis Lewedorp A. Aarnoutse s Gravenpolder G.D. Murre Vlissingen S.E. Graag-Mondeel Middelburg J. van Belzen Arnemuiden E. van Es Yerseke J.A. Schrier s Gravenpolder K.P. Faasse Wetskapelle J.A.H. Witkamp s Heerenhoek J.L. Meijer Meliskerke
Lezersactie supervoordelig naar
Disneyland® Paris! © Disney
Dagtocht
3-daagse reis
zaterdag 3 of 17 oktober 2015
vrijdag 16 of 23 oktober 2015
van € 35 voor
0 t/m 2 jaar:
€59,00 p.p.
€15,00 p.p.
van € 219 voor
van € 75 voor
3 t/m 11 jaar:
00
p.p.
€169,00 p.p.
€59,00 p.p.
€219,00 p.p.
Excl. € 5,00 reserveringskosten per boeking
Excl. € 15,00 reserveringskosten per boeking
€55,
van € 269 voor
van € 79 voor
12 jaar of ouder:
Reserveren of meer informatie: www.brabantexpres.nl/bode
Deze aanbieding wordt u aangeboden door:
088 - 50 60 310 Prijzen zijn inclusief: - Vervoer per luxe touringcar - Entree Disneyland® Paris (keuze uit 1 Park)
KORTE BERICHTEN LEPELSTRAAT Koersbal: Uitslag 17 september: 1. Lisa van Schilt, 2. Jaantje van Schilt, 3. Anny Hensen, 4. Rinus Nijssen, 5. Cor van Wijk, 6. Riet Bosters. BERGEN OP ZOOM Jaarvergadering: In wijkcentrum De Korenaere houdt biljartgroep De Korenaere een algemene ledenvergadering op vrijdag 25 september, 13.30 uur. Op de agenda staat o.a. de gang van zaken m.b.t. de komende wintercompetitie. Voor deze wintercompetitie zijn nog enkele plaatsen beschikbaar bij het libre voor spelers met een gemiddelde tot 1,50 en bij het driebanden voor spelers tot 0,300. Opgave bij Ton Veken, tel. 06-82225446.
Bent u op zoek naar personeel? BERGEN OP ZOOM - Meld u dan aan voor de Werkbeurs in het Groot Arsenaal te Bergen op Zoom. Op 1 oktober organiseren WSP Werkcentrum Brabantse Wal en Samen in de Regio het event om bedrijven, organisaties en werkzoekenden resultaatgerichte netwerkmogelijkheden en kansen te bieden. Het Groot Arsenaal, gelegen aan de Rijtuigweg te Bergen op Zoom is de locatie waar het allemaal gaat gebeuren. Tijdens de Werkbeurs presenteren bedrijven en organisaties zich aan potentiële kandidaten. Werkgevers met vacatures worden gericht in contact gebracht met personen die ook werkelijk op zoek zijn naar een baan. De persoonlijke ontmoeting is wat het evenement uniek maakt, haar Unique Selling Point. Om 12.00 uur wordt er afgetrapt met een gezamenlijke lunch voor alle werkgevers, deze wordt geschonken
door Bakker Groffen en Bakhuys Brood en Banket. Gedurende de lunch heeft u als deelnemende organisatie volop tijd om uw medestandhouders te ontmoeten. Wanneer de klok 13.00 uur aanslaat gaat de Werkbeurs officieel van start. Om 17.00 uur sluiten wij de deuren en kijken wij met u terug op het evenement met een borrel. Deelname aan de Werkbeurs is kosteloos, wij zorgen voor een stand en opkomst uit de regio inclusief België, u zorgt voor de vacatures. Kortom, 1 oktober wordt een dag met een vol programma, maar het is zeker de moeite waard voor werkgevers die graag naar de toekomst kijken. Wij hopen dat u er één van bent en verwelkomen u graag op deze dag te Bergen op Zoom. Wilt u meer informatie of deelnemen, neem dan gerust en geheel vrijblijvend contact met ons op via werkbeurs@bergenopzoom.nl of bel 0164-707510.
GGZ WNB zoekt vrijwilligers met GGZ-ervaring BERGEN OP ZOOM - GGZ Westelijk Noord-Brabant is op zoek naar vrijwilligers die ervaringskennis hebben van de geestelijke gezondheidszorg, als (voormalig) cliënt of familielid/naaste van een cliënt. Al een aantal jaar worden deze vrijwilligers bij GGZ WNB intern opgeleid en als ervaringsdeskundige ingezet. Ervaringsdeskundigen zijn mensen die zelf psychiatrische problematiek hebben gehad of ervaring hebben met psychiatrische problematiek in hun omgeving. Zij gebruiken hun ervaringskennis om anderen in een vergelijkbare situatie te helpen. Veel mensen met een psychiatrische achtergrond zijn op zoek naar een lotgenoot. Iemand die tijd en aandacht voor ze heeft. Ze krijgen te maken met verschillende problemen zoals sociaal isolement, motivatieproblemen en meer. Ervaringsdeskundigen kunnen deze mensen verder helpen. Dit doen ze door het geven van voorlichting, het begeleiden van (groepen) cliënten bij hun herstel en door onderdeel te zijn van verschillende
wijkteams in de regio. Eén van de ervaringsdeskundigen vertelt: “Ik vind het belangrijk om met cliënten te delen hoe ik mijn leven weer op de rit heb gekregen. Ik weet als geen ander, dat het loskomen van - in mijn geval - een verslaving een heel proces is. Maar met professionele hulp en een steuntje in de rug, lukt het je wel.” Het enthousiaste team van 25 ervaringsdeskundigen is op zoek naar versterking, in de vorm van vrijwilligers met GGZervaring. Deze vrijwilligers zijn enthousiaste mensen die iets voor hun medemens willen betekenen. Zij hebben een goed inlevingsvermogen en gaan uit van de eigen kracht van de cliënt. Nieuwe vrijwilligers worden intern opgeleid. De ervaringsdeskundigen worden begeleid en ontvangen een vergoeding voor hun inzet. Voor meer informatie over de functie Ervaringsdeskundige en de sollicitatieprocedure: www.ggzwnb.nl/ervaringsdeskundigen. U kunt ook contact opnemen met Els Dietvorst via 0164-289100.
sport
Geslaagde ‘Open Dag’
Tijdens clubkampioenschappen op 25 september
AV SPADO opent festiviteiten jubileumjaar BERGEN OP ZOOM - Op 15 december 2015 viert atletiekvereniging SPADO uit Bergen op Zoom haar 60-jarig bestaan. Volgend weekend vinden de jaarlijkse clubkampioenschappen plaats op sportpark Rozenoord en de jubileumcommissie heeft juist dat moment uitgekozen om het startsein te geven voor het jubileumjaar, omdat het leveren van sportprestaties het hart van de vereniging vormt. Op zaterdag 26 september rond 16.00 uur starten de festiviteiten met een openingswoord van voorzitter Jacques van Gool en
de voorzitter van de jubileumcommissie Jeroen Jonkers. Er wordt een folder beschikbaar gesteld, waarop alle activiteiten gedurende het feestjaar staan vermeld. Op de folder staan ook 2 aanmeldformulieren. Eén voor het opgeven voor de feestavond op 19 december in ‘Den Enghel’ en één voor het bestellen van het jubileumboek dat momenteel wordt samengesteld. Ook voor oud- leden is er de mogelijkheid om de feestavond te bezoeken en het jubileumboek te bestellen. Dit kan door een e-mail te sturen naar Harry Bakx via pr@spado.nl
FC Bergen BERGEN OP ZOOM- De opening van het nieuwe seizoen 2015-2016 bij sv Dosko stond op het programma middels de ‘Open Dag’ voor alle jongens en meisjes uit Bergen op Zoom e.o. met het geboortejaar 2007-2008-2009 en 2010 op zondag 13 september. Het maakte ook niet uit of men nu wel of geen lid is van sv.Dosko, iedereen was welkom. Buienradar had wat neerslag aangekondigd, maar het werd een heerlijke zondagmorgen/middag. De open dag begon om 11.00 uur en duurde tot 13.00 uur. De organisatie had een 8-tal voetbalvormen in een circuitmodel uitgezet, afwerk-, dribbel-, mik- en partijvorm. Bij een redelijk tevreden opkomst, werden zij verdeeld in leeftijdsgroepjes van 6/8 kinderen en kon men ervaren of voetbal helemaal jouw sport is of om te zien of je het in de vakantie niet verleerd was. Deze vormen werden goed begeleid door de jeugdtrainers van sv.Dosko. Naast deze voetbalvormen was er ook de geledenheid om info in te winnen over de jeugdafdeling en de mogelijkheid om zich aan te melden. Naast de voetbalvormen kon men ook
bij de leden van de activiteitencommissie zich laten schminken in de rood/geel/ zwarte kleuren van sv.Dosko. Gedurende deze ochtend/middag werden de kinderen voorzien van een frisje en werden zij na afloop beloond met nog eens een pakje fris en mooie vierkleuren voetbalpen. Een geslaagde start van het nieuwe seizoen voor deze leeftijdsgroep(en). Wilt uw kind voetballen, de kinderen zijn welkom bij sv.Dosko en kunnen gedurende 40 weken lang een pracht voetbalseizoen meemaken, 2 maal in de week trainen, zaterdag de voetbalwedstrijden en tal van andere voetbalactiviteiten. Wilt men meer informatie over sv.Dosko, stuur dan een mail naar jeugdtcj@svdosko.nl of ga op zaterdagmorgen even in de jeugdkamer langs in het clubgebouw van sv.Dosko op sportpark Meilust, de Ravelstraat. Speel mee, doe mee, bij sv.Dosko, gewoon doen. Er kan nog steeds oud papier en karton worden ingeleverd (t.b.v. de jeugd). Verder zoeken ze nog mini’s en F-pupillen (2007, 2008, 2009, 2010). Voor informatie kan men Ruud Brugmans bellen, tel. 06-41504241. Programma
Donderdag 24 september 20.00 Dosko VE 1-MOC’17 VE 1 Zaterdag: 26 september 12.45 Kapelle B1-Dosko B1 12.30 Dosko C1-Zeelandia Middelburg C1 13.45 Halsteren C4-Dosko C2 10.30 Dosko D2-SPS D1G 11.00 Tholense Boys D2-Dosko D3 09.00 Dosko E1-Tholense Boys E1 09.00 Dosko E2-Grenswachters E1 11.00 Nw. Borgvliet E1-Dosko E3 09.30 Yerseke F1-Dosko F1 09.00 Dosko F2-Halsteren F3 15.00 Smerdiek zat 1-Dosko zat 1 14.30 Dosko zat 2-VVC’68 zat 3 Zondag 27 september 14.30 Dosko 1-Gestel 1 14.00 RKDVC 3-Dosko 2 13.00 Dosko 3-SC Gastel 4 13.00 Dosko 4-Vivoo 2 12.00 BVV’63 3-Dosko 5 11.00 HSC’28 2-Dosko 6 10.00 Nw. Borgvliet 4-Dosko 7 10.00 Dosko 8-DZC’09 2 10.00 Dosko 9-NSV 4 10.00 RSV 5-Dosko 10 10.30 Dosko VR 1-Vogelwaarde VR 1 12.00 HSC’28 VR 1-Dosko VR 2
Thuiswedstrijd MOC’17 1 Programma Donderdag 24 september 20.00 Dosko VE1-MOC VE1 20.00 MOC VE3-Oranje Blauw’14 VE1 Zaterdag 26 september 15.00 MOC 2(zat)-Kapelle 4 (zat) 12.30 Forum Sport A1-MOC A1 13.00 MOC A2-Hoeven A1 15.00 MOC A4-Alliance A2 13.00 DVO’60 A2-MOC A5 15.00 MOC B1-Jeka B1 13.00 MOC B2-Halsteren B1 13.00 MOC B3-Grenswachters B1 13.00 MOC B4-Rillandia B1 11.00 Moerse Boys B2-MOC B5 11.15 MOC B7-MOC B6 13.00 MOC C1-Oranje Wit C1 11.15 MOC C2-Meto C1 12.15 Prinsenland C1-MOC C3 11.45 SSV’65 C1-MOC C4 11.15 MOC C5-Steenbergen C4 12.30 Alliance C3-MOC C6 11.15 SC ‘t Zand U14-MOC U14 11.00 MOC D1-SC ‘t Zand D1
09.45 MOC D2-Kapelle D1 11.00 Steenbergen D2-MOC D3 09.45 MOC D4-Vivoo D1 09.45 MOC D5-Roosendaal D5 09.30 BSC D4-MOC D7 10.30 MOC U10-Boeimeer U10 08.45 Kloetinge E1-MOC E1 08.30 MOC E2-MZC’11 E1 08.30 MOC E3-Odio E1 10.15 Meto E2-MOC E4 08.30 MOC E5-NVS E1 10.45 Vivoo E1-MOC E6 10.15 Halsteren E4-MOC E7 08.30 MOC E8-FC Bergen E4 08.30 MOC E9-Grenswachters E2 08.30 MOC E10-Prinsenland E4 10.00 MOC F1-HVV’24 F1 08.30 MOC F2-FC Bergen F1 09.00 Halsteren F2-MOC F3 08.30 MOC F4-Grenswachters F1 09.00 Alliance F4-MOC F5 09.45 Beek Vooruit F5-MOC F6 09.00 Halsteren F6-MOC F8 11.30 MOC F9-Schijf F1
08.30 MOC F10-Grenswachters F2 09.30 MOC F12-Roosendaal F8 11.30 MOC G1-SVV’65 G1 11.30 Braakhuizen G1-MOC G2 12.15 Sarto JG1-MOC JG1 14.30 De Fendert VE1-MOC VE2 13.00 MOC MB1-Papendrecht MB1 10.30 Bruse Boys/SKNWK MB1-MOC MB2 12.30 Unitas’30 MC2-MOC MC1 09.45 MOC MD1-Virtus MD1 08.30 MOC MD2-MOC MD3 14.45 MOC ME1-Tholense Boys ME1 Zondag 27 september 14.30 MOC’17-Nemelaer 12.00 MOC 2-Haarsteeg 2 09.30 Roosendaal 5-MOC 3 12.45 Schijf 2-MOC 4 10.00 SC Gastel 7-MOC 5 09.30 Roosendaal 15-MOC 6 09.45 MOC VR1-AGE VR1 12.00 MOC VR2-Achtmaal VR1 Voor veranderingen en uitslagen: www.MOC17.nl
Wedstrijdseizoen van de Krabben 2015-2016 is begonnen BERGEN OP ZOOM - Het wedstrijdseizoen voor de zwemmers van De Krabben is begonnen met OWKW deel 1 in Roosendaal op zondag 20 september. Aan de start verschenen 19 zwemmers die in totaal 50 keer zijn gestart. Ze hadden 4 debutanten in de gelederen. Maaike van Mechelen en Daphne Vroege kwamen vanuit de opleidingsploeg om het wedstrijd-
team te versterken. Kim Kluts en Kimberly Bernaards zijn als nieuw lid van De Krabben het team komen versterken. Tijdens een bloedstollende 200m. vrije slag race wisten de 2 debutanten Kim en Kimberly gelijk de spanning op te voeren. De race duurde 8 banen en daarbij bleven de 2 zwemmers continu naast elkaar. Af en toe werd er gewisseld wie er voorop zwom, maar uiteindelijk trok Kimberly aan het langste eind en won
de race. In totaal zijn 20 pr’s gezwommen, waarbij de grootste pr.-verbetering van 138,8% door Shanna Joppe is gezwommen. Luna van Tilburg wist een limiet, voor de Regionale Sprintkampioenschappen, te bemachtigen op de 50m. rugslag. Deze prachtige start belooft veel voor de rest van het seizoen. Heeft men interesse in zwemmen en wilt men meer weten over De Krabben, kijkt op: www.dekrabben.nl pAGINA 16
Programma Zaterdag 26 september 14.30u Rillandia 1-FC Bergen 1 14.30u FC Bergen 3-SC Stavenisse 2 14.30u FC Bergen 4-Kogelvangers 3 15.00u Krabbendijke A1-FC Bergen A1 15.00u METO B1-FC Bergen B1 12.15u FC Bergen C1-Yerseke C1 10.15u FC Bergen D1-Arnemuiden D1 10.15u FC Bergen D2-Krabbendijke D2 9.30u JEKA E2G-FC Bergen E1 10.15u FC Bergen E2-SC Welberg E1
9.00u FC Bergen E3-Goes E2G 8.30u MOC’17 E8-FC Bergen E4 8.30u MOC’17 F2-FC Bergen F1 9.00u FC Bergen F2-Rillandia F1 9.00u FC Bergen F3-Halsteren F4 Zondag 27 september 14.30u Cluzona 1-FC Bergen 1 11.30u HVV’24 2-FC Bergen 2 12.00u FC Bergen 3-BVV’63 2 12.00u FC Bergen 4-Grenswachters 2 14.30u FC Bergen 5-NVS 3
Sic Pugno heren 1 toont ambities BERGEN OP ZOOM - Terwijl de vakantieperiode nog niet echt afgelopen is, speelden de Bergse volleyballers van Sic Pugno Heren 1 Zaterdag 19 september hun 1e wedstrijd van het seizoen. Atak ‘55 3 werd ruim verslagen met 4-0.
Met goede moed en een duidelijke doelstelling, na de knappe 5e plaats vorig jaar, startte het team prima aan het seizoen. Goed aanvallend spel, met name van Bas Krijger op de middenpositie, zorgde voor vlotte punten in de 1e set. De tegenstander, met maar liefst 12 man sterk afgereisd naar Bergen op Zoom, bleef eigenlijk alleen redelijk bij door een te hoog foutpercentage op de service: 25-21. Nadat
de ‘nieuwe’ coach Kees-Jan van Vliet dit ook aangaf na afloop van de 1e set, ging dit duidelijk beter. Door goede punten te maken via gevarieerde aanvallen, herhaaldelijk sterke blokkering door Jasper Nuijten en Ruud Lijmbach en continue de servicedruk op de tegenstander te houden, ging het vervolgens snel: 25-11 en 25-13. In de 4e set was het eigenlijk niet anders, een kleine hapering werd rap gerepareerd. Richting het einde van de wedstrijd verslapte de echte scherpte wellicht wat en kwam Atak wat dichter bij dan vorige sets, maar desalniettemin volgde ruime setwinst met 25-21. Ook interesse in volleyballen bij Sic Pugno? Kijk op www.sicpugno.nl en vul daar het contactformulier in.
Halve van Bergen belooft groot succes te worden BERGEN OP ZOOM - De Halve van Bergen is als opvolger van het succesvolle loopevenement De Bergse Havenloop, qua aantal kilometers het grootste loopevenement dat binnen de gemeentegrenzen van Bergen op Zoom georganiseerd wordt. Het evenement zal dit jaar voor het eerst georganiseerd worden onder de naam Halve van Bergen. De datum van deze loopwedstrijd is 11 oktober. De inschrijvingen tot op dit moment gaan de verwachtingen ver te boven. Als u nog deel wilt nemen, zorg dan dat u op tijd inschrijft. De naam Halve van Bergen is gebaseerd op het koningsnummer, de Halve Marathon (21 km en 97.5 meter). Hiernaast heeft het evenement ook nog de volgende loopafstanden: een 10 km, een 5 km en een Kidsrun over een afstand van 1.4 km. Het parcours is gelegen langs de boulevard van Bergen op Zoom, het gaat over de Kijk in de Pot, over de Molenplaat, langs de mooie Binnenschelde en zelfs langs het buitengebied van Bergen op Zoom, de Kraaijenberg en door de polders van Hildernisse. De starts van de diverse afstanden vinden allemaal plaats nabij zwembad De Schelp om 13.00 uur en om 13.05 uur klinkt het startschot voor de Kidsrun. De opbrengt van het
evenement gaat naar het goede doel. Het goede doel is dit jaar de Roparun. De Roparun besteedt haar opbrengsten aan diverse zaken die te maken hebben met de genezing van mensen met kanker. Diverse roparunteams zullen dit jaar ook bij de Halve van Bergen acties ondernemen om geld op te halen voor mensen met kanker. De Halve van Bergen is een leuk evenement om aan deel te nemen. Diverse deelnemers hebben afgelopen jaren gezegd dat de toen nog Bergse Havenloop een goed georganiseerde loop was met een mooi gevarieerd parcours. Het parcours is niet vlak. De Have Marathon zal nabij boerderij Hildernisse ook diverse hoogteverschillen kennen. Er zijn diverse drankposten aanwezig en het geheel zal opgevrolijkt worden door muziek. Kortom; een leuk evenement om aan deel te nemen. Voor de deelnemers aan de Halve Marathon, de 10 km en de 5 km die zich inschrijven vóór of uiterlijk op 21 september, wordt er door de organisatie van de Halve van Bergen gegarandeerd een leuk shirt in de juiste maat ter beschikking gesteld als aandenken aan de eerste Halve van Bergen! Als men zich inschrijft na 21 september heeft men recht op een shirt, zo lang de voorraad strekt. De inschrijving is nog steeds geopend: www. halvevanbergen.nl
www.dehoefwonen.nl
Hoogerheide
DE HOEF
28 september start verkoop. De laatste kans om in de Hoef een mooie nieuwbouwwoning te kopen! Hoogerheide, perfect gelegen tussen de randstad en Antwerpen
Informatie en verkoop
T 0164 - 217 000 www.vanopstalgrosveld.nl
Ontwikkeling
www.lithos.nl
6 Twee-onder-één-kap-woningen Vlier • Prijzen vanaf € 254.000,- v.o.n.
• Inclusief vloerverwarming op de begane grond
• Standaard met garage
• Tuin gelegen op het westen
• Inclusief keuken en sanitair Villeroy & Boch of Sphinx
Van de BreeVaart
Paasdijkweg 27 Poortvliet
keuken & sanitairspecialist Canadaweg 12a • Halsteren • 0164 - 63 03 29 • www.vdbwonen.nl
Basiscursus Dementie voor mantelzorgers & vrijwilligers
Boomkwekerij / Hoveniers Hoogerheide MET REK € 32.50 € 35.00 •DAKBOMEN BLADHOUDEND € 45.00 •CATALPA vanaf € 15.00 •LEI SIERAPPELS € 35.00 •LEILINDE
•DAKPLATAAN
0164-616707 of 06-30429026 0113-552255 Valkestraat 15, Hoogerheide vofakkermans@hotmail.com Openingstijden: zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur of op afspraak.
Tuinrenovatie Tuinaanleg, Snoeibeurt Tuinafval nemen wij gratis mee Maak vrijblijvend een afspraak met ons
www.hoveniers-hoogerheide.nl
www.garageboxentehuur.NU Bergen op Zoom / Zevenbergschen Hoek 0164-687235
BERGEN OP ZOOM - Het Regionaal Platform Dementieondersteuning (RPD) heeft, in samenwerking met Alzheimer Nederland, een aantal scholingen ontwikkeld. Een daarvan is de Basiscursus Dementie voor Mantelzorgers & Vrijwilligers.
Te koop Op mooie locatie van het bedrijventerrein in Poortvliet Met inpandige garage en kantoorruimte of slaapkamer op de begane grond. Geïsoleerd werkplaats-loods van 10 x 15 meter. Op 2830 m2 grond. Vraagprijs 459.500,- k.k.
Inl: 06-25 55 56 51
In deze cursus wordt in twee dagdelen aandacht besteed aan o.a. het ziektebeeld dementie, de wijze van bejegening en wat de weg is naar de juiste zorg en ondersteuning. Er wordt veel gebruik gemaakt van filmmateriaal, om het ziektebeeld en diens diverse vormen op een laagdrempelige manier te kunnen uitleggen. Wanneer je als mantelzorger of vrijwilliger in je omgeving te maken krijgt met dementie, komt er veel op je af. Er is vaak onbekendheid met de ziekte dementie en diens bejegening, onzekerheid over het verloop en welke zorg en ondersteuning in welke fase beschikbaar is. Door deze cursus wil het RPD mantelzorgers en vrijwilligers informeren,
maar vooral ook met elkaar in contact te laten komen. De cursus zal tweemaal per jaar georganiseerd worden, in het voor- en in het najaar, gegeven door docenten van partners van het RPD. De inschrijving voor de cursus van het najaar is geopend! Donderdag 22 oktober (introductiebijeenkomst 10:00-11:00u; maandag 16 november 11:00-15:00u; dinsdag 24 november 11:00-15:00u. Locatie volgt z.s.m. Om contact met elkaar te krijgen en kennis en ervaringen te kunnen uitwisselen, is tijdens de cursus ruim tijd ingepland voor pauze. Een lunch zal voor beide dagdelen worden verzorgd. De cursus vindt doorgang met minimaal 8 en maximaal 16 personen. Deelname aan deze cursus voor mantelzorgers en vrijwilligers is geheel kosteloos. Aanmelden tot donderdag 15 oktober via www.dementiewegwijzer.nl/scholing of neem contact op met Saskya de Keijzer, 0164-265946/06-18263780 of sdekeijzer@ swoboz.nl.
Ruime zege Lepelstraatse Boys 1 in derby Uitslag senioren Zondag 20 september Lepelstraatse Boys 1-NVS 1 4-0 Lepelstraatse Boys 2-Steenbergen 3 3-4 ODIO 4-Lepelstraatse Boys 3 2-5 Alliance 7-Lepelstraatse Boys 4 6-0 Uitslag jeugd Zaterdag 19 september Lepelstraatse Boys A1-St Duiveland/SKNWK A1 2-0 Internos A2-Lepelstraatse Boys A2 2-3 Kloetinge B4 -Lepelstraatse Boys B1 3-12
Lepelstraatse Boys C1-Steenbergen C3 2-3 Halsteren D4-Lepelstraatse Boys D1 3-4 Prinsenland E2-Lepelstraatse Boys E1 5-6 Lepelstraatse Boys F1- Steenbergen F3 0-7 Programma senioren Zondag 27 september 14.30 Graauw 1-Lepelstraatse Boys 1 11.30 ODIO 4-Lepelstraatse Boys 2 10.00 Lepelstraatse Boys 3-Rimboe 3 10.30 Lepelstraatse Boys 4-DEVO 4 Programma jeugd
Zaterdag 26 september 15.00 Sc Welberg A1-Lepelstraatse Boys A1 12.00 Lepelstraatse Boys A2-Roosendaal A4 11.00 Lepelstraatse Boys B1-Vosmeer B1 11.00 Kogelvangers C1-Lepelstraatse Boys C1 11.30 Sc Welberg D1G-Lepelstraatse Boys D1 09.30 Lepelstraatse Boys D2-Sc Gastel D2 10.30 Lepelstraatse Boys E1-Sc Stavenisse E1 10.00 Tholense Boys F2-Lepelstraatse Boys F1 Voor wijzigingen en/of aanvullingen: www.lepelstraatseboys.nl
kerkelijk
HALSTEREN Protestantse Gemeente in Halsteren en Nieuw Vossemeer. Elke zondag 10.30 uur dienst in de St. Martinuskerk, Dorpsstraat 20, Halsteren. Predikant: Ds. H. van het Maalpad, Zwartewaal 46, 4617 NS Bergen op Zoom, tel.; 0164-231992, email: hcvhmaalpad@home.nl. Voor informatie: B. van Weesep, tel. 0164-683941. Zondag 27 september: 10.30 uur eredienst in de St. Martinus, Ds. H. van het Maalpad, Bevestiging ambtsdragers. Sint Christoffel parochie: Secretariaat H. Quirinuskerk, Lindenlaantje 13, tel: 0164-682310, quirinuskerk@sintchristoffel.nl. Secretariaat parochiekern open op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. Pastores: Hans van Geel; Sebastian Chazhoor; Hein Paulissen en Lenie Robijn, bereikbaar op 0164-680381, e-mail: pastorhans@sintannachristoffel. nl, pastorsebastian@sintannachristoffel.
nl, pastorlenie@sintannachristoffel.nl, pastorhein@sintannachristoffel.nl. In dringende gevallen te bereiken via uitvaarttelefoon 06-28409023. Parochiebijdrage Rabo: 11.88.00.647 t.n.v. Sint Christoffelparocie inzake H.Quirinus. Zondag 27 september 11.00u: Startzondag. Eucharistieviering, voorgangers: het pastorale team m.m.v. het Christoffelkoor. Int: overl. leden van de KBO; Cor de Krom-Oomen; Riet v. Hooijdonk-v. Broekhoven; Marie Stuij-Rens; Henny Waij en overl. familieleden. Deze zondag is er in de andere kernen geen viering. Donderdag 1 oktober 9.00u: Eucharistieviering, voorganger pastor Sebastian Chazhoor. Wij bidden voor de overledenen Annie Janmaat-de Wit en Bob Walburg. Zorgcentrum St. Elisabeth: Kerkdienst elke donderdag 14.00u in de kapel. Evangelische Gemeente Het Anker: Samenkomst: iedere zondag om 10.00 uur in
De Wittenhorst, Lindenlaantje 1A, 4661 JK Halsteren. Ook zondagsschool en crèche. Na de samenkomst: koffie en onderling contact, omzien naar elkaar. Geloven willen we doen. Voor meer informatie: www.evgemhetanker.nl of bel 0164-249650. LEPELSTRAAT H. Antonius van Padua - St.Christoffel parochie: Pastoresteam: Past.H.van Geel, Past.S.Chazhoor, Past.L.Robijn en Past.H.Paulissen. Regiosecretariaat: 01646830381. Uw gebed wordt gevraagd voor: Neeltje Dekkers w.v. Frie Jochems, Franciscus Luijks, Piet van Dijk. Zaterdag 26 september 19.00 uur: Euch.: Louis de Blaaij e.v. Net van Loon en zoon Jantje, o.o. Jan Bernaards en Keeke van Schilt, o.o. Goossens-Van Ekeren en dochter José, o. echtp. Van Geel-Gabriëls, jrgt. Kees Oogstvogels, voorganger: Past. B. van Schaik, lector: F. Veraart, misdienaar: Ruben, zang: dameskoor. Dinsdag 29
september, 19.00 uur: Euch.: Ter ere van de H. Antonius voor de gezinnen. BERGEN OP ZOOM Evangelische kerk de Schuilplaats: Elke zondag 10.00u in Markiezaatscollege, Nobellaan 50. Info: www.schuilplaats. com. Gereformeerde kerk (vrijgemaakt): Elke zondag om 09.30 en 16.00u. in de Emmaüskerk, Korenberg 90. Info: www. bergen-op-zoom.gkv.nl Protestantse Gemeente: Ontmoetingskerk zondag 10.00u Bolwerk Zuid 134. Cel-Kerk Levend Woord BrabantZeeland: Pastors: Jorden & Deora Spijker, Plantagelaan 8, 4631 CS Hoogerheide, 0164-612927, www.lwgbz.nl, jordenspijker@home.nl. Zondag 27 september 10.30 uur Celebration, kerkdienst, met Jorden en Debora.Ga, hoor en zie, Kastanjelaan 53A (tussen 53 en 55), Bergen op Zoom.
Levensverhalen delen
Informatie vormselproject
BERGEN OP ZOOM - In oktober start in de Lievevrouweparochie een nieuwe gespreksgroep onder het motto ‘Levensverhalen delen’.
BERGEN OP ZOOM - Informatieavond over het vormselproject op woensdagavond 23 september, start om 19.15 uur in de Lourdeskerk.
Deelnemers worden uitgenodigd met elkaar enkele belangrijke periodes uit hun leven te delen. Mooie, gezellige en fijne momenten, maar ook verdrietige of moeilijke momenten. Dit naar eigen keuze. We luisteren naar elkaars verhaal. We vragen ons daarbij af wie of wat bij een gebeurtenis een belangrijke rol speelden. En ook of het geloof daarbij een steun was.
De groep bestaat maximaal uit 8 personen. Dit om zoveel mogelijk eenieder aan het woord te laten. De bijeenkomsten zijn elke donderdagmorgen van oktober op het parochiecentrum van 10.00-12.30u. Te beginnen op donderdag 1 oktober. Samen met Jolanda Tholenaar zal pastor Co van Bekkum de bijeenkomsten leiden. U kunt zich opgeven op het pastoraal centrum aan de Burg. Stulemeijerlaan 8 (tel. 0164-233574 of via www.lievevrouweparochie@boz.nl). Ook kunt u daar terecht voor meer informatie.
Pastoraal Hoekje Telkens als er op de scouting waar ik staflid ben, nieuwe meiden komen kijken, doen we een naamspelletje om de namen te leren kennen. Zo’n ijsbreker heb je wel nodig als je voor het eerst in een groep komt. Je weet nog niet wie de anderen zijn, of je wel bevriend zult raken met elkaar. Toen ik laatst een feestje had met vriendinnen bedacht ik me hoe we samen van vreemden naar vrienden zijn gegroeid. Vriendinnen van de studie, van reizen, uit de kerk. Sommigen zie ik bijna iedere week, sommigen spreek ik dagelijks – al dan niet virtueel. Enkele vriendinnen wonen verder weg, hebben het net als ik heel druk. Toch blijven die vriendschappen stevig, is het altijd goed als we elkaar zien. De spellen op dit feest waren er dan ook niet om het ijs te breken, maar vooral om de vriendschap te vieren. Wat een rijk gevoel! Vaak zijn clichés afgezaagd en bekende liedjes lijken soms wat eendimensionaal te worden als je ze te vaak hoort, maar ik voelde dat het waar is: daar waar vriendschap is, en liefde, daar is God! Fredi Timmermans
Lievevrouweparochie Parochiebureau: Burgemeester Stulemeijerlaan 8, 4611 EE Bergen op Zoom, tel. 0164-233574, lievevrouweparochie@rkboz.nl, www.rkboz.nl. Het parochiebureau is iedere werkdag bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur en van 13.00-15.30 uur. Twee kerkgebouwen: Gertrudiskerk, Grote Markt 10 (ingang Kerkstraat), 4611 NR Bergen op Zoom; Kerk OLV van Lourdes, Pr. Bernhardlaan 66, 4615 BD Bergen op Zoom. Pastoresteam: pastoor Paul Verbeek, tel. 06-83215322, e-mail: paulverbeek@rkboz. nl; teamleider diaken Co v. Bekkum, tel. 233574, e-mail: covanbekkum@rkboz.nl; pastoraal werkster Mary Zopfi, tel. 233574, e-mail: maryzopfi@rkboz.nl; pastoraal werkster Fredi Timmermans, tel. 233574, e-mail: freditimmermans@rkboz.nl
Ouders/verzorgers en hun kinderen zijn van harte welkom. De vormselwerkgroep
vertelt dan over het vormsel zelf, de inhoud van het project en de activiteiten daarom heen. Startmoment van het vormselproject is op zaterdag 3 oktober met Lopend Vuurtje. Een actieve en inhoudelijke dag voor vormelingen en hun ouders/verzorgers door
Evangelische Baptisten Gemeente: Elke zondag 10.00u in de Stichting Welzijn Ouderen, Keldermanslaan 5, Bergen op Zoom. Nieuw Apostolische Kerk: Elke zondag 10.00u en woensdag 20.00u, Marslaan 5. Voorganger dhr. Fr. Rijnders, Priester dhr. R. Voll. Kapel zorgcentrum Catharina: Viering, Catharinaplein 25, 09.30u, ingang via het hek aan de Klaverstraat (opent om 09.00u) Chr. Gemeenschap De Schakel: Zondag 10.00-11.30u in het Kwadrant, Oberonstraat 2, Bergen op Zoom. Info: J. Vega Sanchez, 0166-60587. Jehova’s Getuigen Koninkrijkszaal: Glimesstraat 10, Bergen op Zoom, tel.: 0164-256965. Diensten: dinsdag t/m donderdag 19.30-21.15u., zaterdag 10.0011.45; 17.30-19.15u., zondag 10.00-11.45u. Verpleeghuis Moermont: Elke zondag 11.00u in Evenementenzaal.
het bisdom Breda. Lopend Vuurtje wordt in Bergen op Zoom gehouden en leden van de vormselwerkgroep zijn dan ook aanwezig. Kijk voor informatie op de website van Onze Lieve Vrouwe Parohie: rkboz.nl onder tabblad Vormsel.
Prikbord
Jaarboekje en Jaarkalender Met de start van het nieuwe werkjaar zijn verschenen het Jaarboekje en de Jaarkalender. De Jaarkalender om op te hangen en van maand tot maand de activiteiten te volgen. Informatie over de activiteiten vindt u in het Jaarboekje. Beide uitgaves vindt u in de beide kerken en in het Parochiecentrum. Kerk poetsen Woensdag 23 september wordt om 9.00 uur de Lourdeskerk gepoetst. Informatieavond over vormselproject Woensdagavond 23 september informatieavond voor ouders en kinderen die hun kind dit jaar willen laten vormen. Start om 19.15 uur in de Lourdeskerk tot rond 20.30 uur. De vormselwerkgroep vertelt dan over het vormsel, de inhoud van het project en de activiteiten daarom heen. Het startmoment voor het vormsel is 3 oktober met Lopend Vuurtje, een actieve en inhoudelijke dag voor vormelingen en hun ouders door het bisdom Breda. Lopend Vuurtje wordt in Bergen op Zoom georganiseerd. Ziekenzalving Woensdag 23 september 19.00 uur Meilustflat (Bloemendaal) een gemeenschappelijke ziekenzalving. Bewoners van Meilust en parochianen zijn uitgenodigd de zalving te ontvangen. Voorgangers zijn pastoor Paul Verbeek en pastor Jo Staps. Geloof Verbeeld Donderdag 24 september bezoek aan de kerk en de Annakapel in Molenschot. Daarna naar Breda/Heusdenhout voor bezoek aan de Annakapel aldaar. Verzamelen bij het parochiecentrum om 13.00 uur. Tweespraak Vrijdag 25 september 9.30 tot 11.45 uur Ontmoetingskerk (Bolwerk 134) leggen ds Willem Vermeulen en pastor Rud Smit de joodse feesten en de mogelijke invloeden hiervan op de kerkelijke / Christelijke tradities. Een dialoog tussen de inleiders en de bezoekers. Het is een maandelijks terugkerende bijeenkomst. Vredesweek Vrijdag 25 september 19.30 uur laten we vredesduiven los midden op de Markt. Daarvoor is er om 19.00 uur een gebedsdienst rond het thema dit jaar ‘Vrede verbindt’. De dienst is in de Gertrudiskerk met als voorgangers pastor Paul Verbeek en ds Bert ten Kate. Tienergroep ‘On the Move’ Vrijdag 25 september om 19.15 uur de twee wekelijkse bijeenkomst van jongeren tussen 11 en 16 jaar in het Praathuis van de Lourdeskerk. Ontspanning en gezelligheid naast een thema uit hun leven en over hun geloof en kerk. Viering rond Rouw en Verlies Zondag 27 september 15.00 uur Parochiecentrum staan we stil bij licht en donker in ons. Met muziek, gebed, evangelielezing en een symbolisch moment geven we uitdrukking aan dit thema. Aansluitend is er weer gelegenheid om te delen wat er in ons leeft bij een kopje koffie of thee en sluiten dit samenzijn af rond 17.00 uur. Oprichting Egidiusgroep Woensdag 30 september informatie- en gespreksavond om te komen tot de oprichting van een Egidiusgroep in de parochie. Om 19.00 uur een gebedsviering in het priesterkoor van de Gertrudiskerk en daarna een vervolg in gesprek in het Cantatorium om 19.30 uur. Lofprijsavond Woensdag 30 september is er om 19.30 uur een Lofprijsavond in de grot van de Lourdeskerk. Levensverhalen delen In de maand oktober start een nieuwe gespreksgroep voor senioren olv pastor Co van Bekkum onder het motto: ‘levensverhalen delen’. Vijf donderdagmorgens van 10.00-12.30 uur in het Parochiecentrum. We luisteren naar elkaars verhalen en gaan na of het geloof daarbij een steun kan zijn. Deelname voor maximaal 8 personen. Voor info en opgeven: bel tel. 233574 of mail naar lievevrouweparochie@rkboz.nl.
KERKELIJK NIEUWS WEEKENDVIERINGEN Gertrudiskerk Vrijdag 25 september 19.00u: Gebedsviering; voorgangers: ds Bert ten Kate en pastoor Paul Verbeek. Zaterdag 26 september 11.00u: Eucharistieviering. Bedevaart Beauraing. Zondag 27 september 9.30u: Eucharistieviering; voorganger: pastor Rud Smit. Zang: HMR Gemengd koor. O.L.Vrouw van Lourdes Zaterdag 26 september 17.00u: Eucharistieviering; voorganger: pastoor Paul Verbeek. Zang: Koor Menora. Zondag 27 september 11.00u: Eucharis-
tieviering; voorganger: pastor Rud Smit. Muziek: Kerkkoor Onze Lieve vrouw van Lourdes. Intenties weekendvieringen: Voor de overledenen: o.e. Musters-Klaassen, Frank Steffek, o.o. Keulen-Boesten, Wiel Heuts en Maria José Cintas Cano, jgt. voor echtgenoot Piet Jacobs, Anneke v.d. Boom, Joke v.d. Boom-Jonkers, Mevr. Bakker Damveld, o.o. Harrie en Corry de Meulderv.d. Wegen, pastor Ben Riesewijk, Corrie v. Doornmalen-Wanrooij, Riet Maas-Nuijten, Frans Küppers, Jack v.d. Boom, Edith v.d. Vijver. Overleden: Edith v.d. Vijver.
OVERIGE VIERINGEN Gertrudiskerk: Middaggebed: van maandag t/m vrijdag om 12.15u in de Dagkerk van de Gertrudiskerk. Lourdeskerk: dinsdag 29 september 9.00u: Eucharistieviering in de grot; voorganger: pastoor Paul Verbeek. Stuijvenburg: vrijdag 25 september 11.00u: Woord- en Communieviering; voorganger: diaken Co van Bekkum. Jacquelineflat: vrijdag 25 september 14.30u: Eucharistieviering; voorganger: pastor Rud Smit. Meilust: zondag 27 september 10.15u: Woord- en Communieviering; voorganger: werkgroep. PAGiNA 18
Moermont: zondag 27 september 11.00u: Eucharistieviering; voorganger: pastor Ton Willemsen. Catharina kapel: zondag 27 september 9.30u: Eucharistieviering; voorganger: pastor Ton Willemsen. Gebedsruimte ABG: iedere maandag, dinsdag en vrijdag 9.15u: Eucharistieviering; woensdag geen viering en donderdag: Woord- en Communieviering. Eigen Haard (Antonius Abt): woensdag 30 september 9.00u: Eucharistieviering; voorganger: pastoor Paul Verbeek. MEDEDELINGEN Doop: De (gezamenlijke) doopdiensten in
Lourdeskerk op 1ste en 4de zondag en in de Gertrudiskerk op 2de en 3de zondag van de maand. Opgave op het parochiebureau, tel. 233574. Huwelijk: neem contact op met het parochiebureau, tel. 233574. Kledingdepot Mensen in Nood. De kerk van Onze Lieve Vrouw van Lourdes is kledingdepot voor Mensen in Nood. U kunt hier op werkdagen tussen 9.30 en 11.30 uur kleding afgeven, verpakt in gesloten plastic zakken. Kledinginzameling Filippijnen. Iedere 1ste en 2de zaterdag van de maand tussen 11.00 en 13.00 uur Olympialaan 10. Zie www.Filippijnenaktie.nl
vacatures
Bradford & Hamilton bv is al ruim 18 jaar een toonaangevende onderneming in de verkoop van zonnebrandcrèmes en zonnebanklotions in 16 Europese landen. Tot het assortiment behoren wereldmerken als Australian Gold, Swedish Beauty en Designer Skin. Het klantenbestand bestaat o.a. uit zonnestudio’s, beautysalons, diverse retailkanalen en buitenlandse distributeurs. Bradford & Hamilton bv is een dynamisch bedrijf en marktleider in Europa. Wij willen ons team versterken met een enthousiaste, talentvolle
INDONESISCH RESTAURANT BALI WORDT KOOK. PLUS Op dit moment wordt Indonesisch restaurant Bali aan de Grote Markt in Bergen op Zoom grondig verbouwd en omgetoverd tot restaurant Kook. Plus. Eind oktober hopen we de deuren te openen. Daarom zijn we op zoek naar creatieve, enthousiaste en flexibele medewerk(st)ers. Wij zijn op zoek naar full- en parttimers voor de volgende functies:
• Chef-KOK, KOKS, hULPKOKS • bedrijfSLeider • WeeKendhULPen • bedieningSmedeWerKerS Arbeidsvoorwaarden volgens de horeca CAO. U wil meer informatie? Stuur dan een mailtje naar kook.plus@gmail.com Solliciteren? Stuur uw sollicitatiebrief met CV naar kook.plus@gmail.com ter attentie van dhr. Y.Q. Tang.
Commercieel Medewerker Duitse markt m/v Functie 20-24 uur per week / Functie 32-40 uur per week
Functie-omschrijving: U onderhoudt contact met onze Duitse klanten, verwerkt bestellingen, brengt offertes uit. Ook telefonische acquisitie voor het verder uitbreiden van onze rayons, het maken van afspraken en het vertalen van elektronische nieuwsbrieven en catalogi behoren tot uw taken. Functie-eisen: Wij zoeken een man of vrouw die de Duitse taal perfect beheerst zowel in woord als geschrift (native speaker). U spreekt goed Nederlands en beheerst de Engelse taal. U hebt een commerciële aanpak, een opleiding op MBO niveau, relevante computerervaring, goede mondelinge vaardigheden en een zelfstandige en servicegerichte instelling. Aanbod: Wij bieden een afwisselende functie in de cosmetica branche bij een sterk groeiend internationaal bedrijf en een passend salaris. Interesse? Stuur uw sollicitatie met korte CV en pasfoto naar: Bradford & Hamilton bv T.a.v. Mevrouw E. Aertssen Postbus 1721, 4700 BS Roosendaal Telefoon: 0165-515103 e.aertssen@bradford.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.
Per november 2015 zijn we in verband met zwangerschapsverlof op zoek naar: docenten (m/v, 2de graads) voor de vakken
Het Jan Tinbergen College is een moderne, openbare scholengemeenschap voor Tweetalig VWO (Engels), VWO, HAVO en MAVO te Roosendaal. De resultaten van de school zijn goed en de school heeft een goed imago in de omgeving. Kijk voor meer informatie over de school en de vacatures op
www.jtc-roosendaal.nl
Engels Wiskunde/Rekenen
wtf 0,6 – 0,7 wtf 0,5 – 0,6
Ook LIO stagiaires worden uitgenodigd om te solliciteren. Voor meer informatie over de functies kunt u contact opnemen met de heer drs. P.J.H.M. Pasmans, conrector, (0165) 543871 Uw sollicitatie met cv zien we met belangstelling tegemoet, deze kunt u tot en met vrijdag 2 oktober 2015 sturen naar het Jan Tinbergen College, t.a.v. mevrouw I. Seljak, personeelsfunctionaris, postbus 1675, 4700 BR Roosendaal. Solliciteren kan ook per mail: ise@jtc-roosendaal.nl
Nieuw Borgvliet 1 thuis BERGEN OP ZOOM - Justin van Meel zal zondag 27 september de wedstrijd Nieuw Borgvliet 1-Vivoo 1 openen.
Shizzle 11 in ‘t Locomotiefke! BERGEN OP ZOOM - Het heeft even geduurd, want iedereen moest zonodig op vakantie, maar er komt weer een nieuwe editie van Shizzle aan. Hier op de redactie is er afgelopen weken hard gezwoegd en gezweten om weer een leuke en spannende kwis in elkaar te breien , en met gepaste trots kunnen wij melden dat dat erg goed gelukt is! Shizzle is de voornamelijk gezellige popkwis voor muziekliefhebbers. In april 2013 is Shizzle ontstaan en heeft al bij veel mensen een vaste plek op de kalender gekregen. Op regelmatige basis kun je terecht voor een nieuwe editie boordevol muziekfragmenten, beeldvragen, videoclips en wat al niet meer ontsproten is aan het brein van de licht getikte Shizzlemeister. Qua nivo is Shizzle redelijk toegankelijk en voor iedereen leuk, dus je hoeft je niet je hele leven op zolder te hebben opgesloten met de muziekcollectie van je pa of ma. Ook hoef je de de pop-encyclopedie niet van buiten te hebben geleerd om mee te kunnen doen.
Zolang je van muziek houdt, en over een gezonde competitiedrang beschikt kun je het al ver schoppen. Een leuke zangstem is echter wel een pré, want de meezingers komen aan de lopende band voorbij! Ook deze nieuwe editie staat bol van de leuke vragen en en zit vol goede muziek. Daarnaast zijn er ook leuke prijzen te winnen! Shizzle 11 wordt gehouden op zondag 27 september in café ‘t Locomotiefke aan de Grote Markt 11 in Bergen op Zoom. Vooraf inschrijven is aan te raden want voor elke Shizzle geldt vol = helaas vol, er kunnen maximaal 20 teams meedoen. Inschrijven is gratis en je team dient uit minimaal 2 en maximaal 4 personen te bestaan. De kwis begint om 16.00 uur en de inschrijfformulieren kunnen vanaf 15.30 uur opgehaald worden. Deuren open van 15.00 uur. Inschrijven kan via www.shizzlekwis.nl, maar je kunt je natuurlijk ook gewoon opgeven bij ‘t Locomotiefke. Shizzle is ook te volgen via Facebook voor het laatste nieuws!
Justin is 6 jaar en staat bij de F2 het liefst op het middenveld. Hij is fan van Ajax en kan onmogelijk maar één beste voetballer uitkiezen. Justin zit in groep 3 van de Octopus en schrijven is zijn favoriete vak op school. Buiten schooltijd houdt Justin van buiten spelen. Er is nog ruimte voor nieuwe spelers bij de volgende leeftijdscategorieën: 2003/2004 (D), 2005/2006 (E), 2007/2008 (F) & 2009/2010/2011
(Mini’s). Voor informatie over voetballen bij Nieuw Borgvliet, bel David Wessels, tel. 06-10379396 of ga op dinsdagavond langs op sportpark de Markiezaten van 18.00-19.00 (voor de E/F/Mini’s) of van 19.00-20.00 uur (voor de D). Uitslag jeugd Zaterdag 19 september NOAD’67 A1-Nieuw Borgvliet A1 2-6 Nieuw Borgvliet B1-Kloetinge B5 1-3 VVC’68 C1-Nieuw Borgvliet C1 0-10 Nieuw Borgvliet D2-Cluzona D3 2-2 Nieuw Borgvliet E1-FC Bergen E2 2-2 FC Bergen E4-Nieuw Borgvliet E2 3-2 Nieuw Borgvliet F2-MOC’17 F9 2-2
Programma Zaterdag 26 september Steenbergen Zat3-Nieuw Borgvliet Zat2 16.00u Zondag 27 september Nieuw Borgvliet-Vivoo 14.30u RBC 2-Nieuw Borgvliet 2 12.00u Nieuw Borgvliet 4-Dosko 7 10.00u SC Kruisland 4-Nieuw Borgvliet 5 11.00u Nieuw Borgvliet 6-Meto 3 12.00u WVV’67 3-Nieuw Borgvliet 7 10.00u Nieuw Borgvliet vrouwen-Halsteren vrouwen 10.00u
F!TFabriek houdt SportCafé met Erben Wennemars BERGEN OP ZOOM - Het jaarlijks terugkerende SportCafé gehouden door de F!TFabriek met als gastspreker Erben Wennemars is op donderdag 8 oktober. Het SportCafé is dé plek om personen en instanties te ontmoeten die betrokken zijn bij de sport in Bergen op Zoom. Hierbij moet gedacht worden aan bestuurders/ commissieleden van sportverenigingen, sportbonden, onderwijsinstellingen, het bedrijfsleven en maatschappelijke orPaGINa 19
ganisaties. Deze editie zetten ze in op welke meerwaarde samenwerking kan hebben en hoe dit vormgegeven kan worden. Het evenement vindt dit jaar plaats aansluitend aan de Beursvloer, welke gehouden zal worden door Samen in de Regio. Samen in de Regio partners wisselen op de Beursvloer vraag en aanbod uit en als het klikt, maken zij afspraken met elkaar. Een notaris legt die maatschappelijke waarde vervolgens ter plekke vast. Na afloop is het mogelijk om vanuit de Beursvloer aan te sluiten
bij het SportCafé. Olympiër Erben Wennemars werd Nederlands en wereldkampioen schaatsen. Hij zal een ieder tijdens het SportCafé als gastspreker meenemen in zijn boeiende, leerzame en bovenal inspirerende verhaal. Na afloop van de presentatie is er de mogelijkheid om met elkaar in gesprek te gaan/te borrelen. Aanmelden voor het SportCafé kan tot en met dinsdag 29 september via: i.kerbusch@fitfabriekboz.nl. Inloop 19.30 uur in Bouwmensen Zuid-West BV, Nobellaan 27, Bergen op Zoom.
ALLE Campina literpakken* Per pak
*M.u.v. Optimel
AH Pistolets
Wit, bruin en boulogne Vers uit onze oven 4 stuks naar keuze
1.03 - 1.86
4
Coolbest literpakken Alle varianten Per pak
2 1.59 - 2.02
AH Trostomaten Schaal 5 stuks
1.69
1.20
Los Per kilo
1.98
AH Malse rundertartaar 2 stuks Per schaal
2 blikjes
AH Muffins
VOOR
AH Sperziebonen
Heineken 0.33 liter blik
2.00
Van de bakkerij Dubbelchocolade, vanille-choco en appel-kaneel 2 stuks naar keuze
Alle Bonusaanbiedingen gelden in week 39 vanaf maandag 21 t/m zondag 27 september 2015.
Kijk voor de dichtstbijzijnde Albert Heijn op www.ah.nl/winkels
VOOR
1.74
2
VOOR
1.50