Tympanum / katalog audioknihy podzim - zima 2018/19

Page 1

Katalog audioknih podzim –– zima 2018/19


OBSAH

Audioknihy roku....................................................... 3 Ceny Bystrouška....................................................... 5 Beletrie................................................................... 6 Sci-fi a fantasy....................................................... 18 Napětí................................................................... 24 Audiokniha ZDARMA............................................. 29 Osobní rozvoj........................................................ 30 Pro děti................................................................. 32 Připravujeme.......................................................... 39 O vydavatelství...................................................... 40

Nechte si od nás vyprávět! 2

OBSAH


Vydáváme vítězné audioknihy roku! Audiokniha roku 2017: Nejlepší audiokniha pro děti a mládež (2. místo)

účinkuje Jiří Lábus 5 h 40 min

Jackův děda je už starý a zmatený. Věří, že jako stíhač Královského letectva bojuje proti Němcům v slavné bitvě o Anglii. Jediný, kdo ho chápe, je jeho vnuk...

Audiokniha roku 2017: Nejlepší audiokniha – jednohlasá četba Ceny Bystrouška - Kategorie 12 a více let – 1. místo

účinkuje Matouš Ruml 7 h 14 min

Výjimečný příběh o výjimečném světě autiského chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele...

a u d i o k n i h y ro k u

3


účinkuje Norbert Lichý 6 h 15 min

Rej zelených meteoritů je to poslední, co lidé uvidí, než jsou stiženi slepotou. Následuje útok průmyslově zmutovaných rostlin – trifidů.

Vítěz ankety Audiokniha roku 2017 v kategorii Nejlepší interpret.

B Norbert Lichý 4

a u d i o k n i h y ro k u


Ceny Bystrouška – rozhodují děti! Kategorie 4–6 let – 1. místo

Kategorie 7–11 let – 3. místo

účinkuje Dana Syslová

účinkuje Věra Slunéčková

2 h 53 min

5 h 10 min

BEST seller

Koho by občas nepotrápila nimravka nebo mlátilka, že? Naštěstí je tu paní Láryfáry, která zná spoustu chytrých rad a legračních návodů, díky kterým se děti vyléčí samy a rády.

Malá osiřelá Sofie se jedné noci probudí a uvidí něco, co by vůbec vidět neměla. Obr Dobr se krade nocí a plní hlavy spících dětí krásnými sny.

účinkuje Matouš Ruml

Kategorie 12 a více let – 3. místo

Dobrodružství zasazené do foglarovských kulis s mimořádně napínavou zápletkou. Jirka s kamarádkou En a bratrancem Tondou se v tajemné Prašině pouští do hry o čas s všehoschopnými pronásledovateli.

8 h 10 min

BEST seller

C e n y B y s t ro u š k a

5


Slavný román Milana Kundery poprvé v audioknižní podobě účinkuje Jiří Bartoška 10 h 46 min

„Jisté je jen jedno: protiklad tíha–lehkost je nejtajemnější a nejmnohovýznamnější ze všech protikladů.“

6

Beletrie


účinkuje Tereza Dočkalová

účinkuje Lucie Žáčková

14 h 15 min

6 h 20 min

Jaký Sin remquib by byl váš usantur. život, kdybyste Solora prem znalinemati přesné datum své smrti? Strhující příběh o moci Et volupta quoa illis ne dolorem numetas osudu a volby a síle pout. volorerum fuga. Itasrodinných bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

účinkuje Sylva Talpová 12 h 24 min

Příběh poničené krajiny, poraněných lidí Sin remquib usantur. Solora prem nemati aEtjezera plného jedů, dně numetas se však volupta quoa illisna nejehož dolorem přesto můžefuga. skrývat volorerum Itasnaděje. bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

účinkuje Kateřina Mendlová Horáčková 13 h 10 min

Barvité paměti neobyčejné zubařky, která Sin remquib usantur. Solora prem nemati se a ničeho a jejíž kleště Et nebála voluptanikoho quoa illis ne dolorem numetas přepisovaly dějiny. volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Příběh o lásce usantur. ke svobodě a poznání, Sin remquib Solora prem nemati oEtprotikladech, které přitahují a onumetas lidských volupta quoa illissene dolorem vášních a vysokých ideálech, které díky nim volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. často berou quoa za své.illis ne dolorem numeta. Et volupta

Beletrie

7


AUDIOKNIHA

účinkují Ivan Řezáč a Zdeněk Maryška

ROKU 2015

účinkuje Jan Kolařík 14 h 25 min

12 h 2 min

Komisař Durman vyšetřuje v této originální staropražské detektivce sérii bizarních vražd, stačí se ale i věnovat ženským vnadám, dobrému moku a krmi.

účinkuje Jiří Zavřel

Novodobá utopie, dílo pozdního romantismu, ale také pronikavé, velkoryse pojaté vyprávění o lásce, oběti a krvácející přírodě.

AUDIOKNIHA

ROKU 2016

účinkuje Dana Černá

14 h 39 min

11 h 30 min

Předloha osarového filmu Miloše Formana o vzpurnosti, odvaze a nezcizitelnosti lidské svobody.

Román podle skutečného příběhu malíře Einara Wegenera začíná nevinnou prosbou o pomoc a rozvíjí se ve strhující vyprávění o neobvyklé lásce a odvaze.

8

Beletrie


účinkují Miroslav Hanuš a Helena Dvořáková 5 h 48 min

Sin Tanec remquib vlastněusantur. neznamená Solora nic prem jinéhonemati než objímat se aquoa kráčet Otevřete Et volupta illispřinehudbě. dolorem numetas zamčené dveře života a nechte se volorerum fuga.svého Itas bala dolores volupt. vést v rytmuquoa tanga! Et volupta illis ne dolorem numeta.

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Robert Fulghum Et volupta quoa illis B ne dolorem numeta.

účinkuje Vladimír Čech

účinkuje Petr Oliva

4 h 50 min

4 h 34 min

„Ach jo“ v žádném slovníku encykloSin remquib usantur. Soloraani prem nemati pedii nenajdeme málokdy to vidíme Et volupta quoa aillis ne dolorem numetas napsané. Ale většina nás dolores ten zvukvolupt. vydává volorerum fuga. Itas zbala každý den. quoa A používá hodolorem celý život. Et volupta illis ne numeta.

Vtipné a bystréusantur. eseje odSolora „mistraprem vypravěče“, Sin remquib nemati který má darquoa pro nalézání smyslu v každoEt volupta illis ne dolorem numetas denním životě. volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Beletrie

9


účinkuje Pavel Soukup

účinkuje Otakar Brousek

9 h 30 min

8h

Osvěžující a vtipné vyprávění zavádí posluchače mezi slunné vinice, lány levandule, dubové lesíky a olivovníkové sady na jihu Francie. Provence, to je krajina srdce.

účinkuje Renata Volfová 19 h 36 min

Francie 1939. V tiché vesničce Carriveau se Vianne Mauriacová loučí s manželem Antoinem, který byl povolán do zbraně. Netuší, že i ji brzy čeká vlastní boj.

10

Beletrie

Jak vypadala Evropa před sto lety v očích anglických džentlmenů? Dobrodružství tří svérázných přátel je volným pokračováním slavných Tří mužů ve člunu.

BEST seller

účinkuje Marek Eben 34 min

Mistrovské, stylově čisté vyprávění o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provence, s nímž se autor poprvé setkal v roce 1913.


účinkuje Renata Volfová

účinkuje Martin Sláma

14 h 31 min

12 h 45 min

Sin Na začátku remquibjeusantur. vyprávěníSolora staré snad premjako nemati hory samy, o otci,quoa jenž aby ostatní děti, Et volupta illis zachránil ne dolorem numetas musel dát milovaného syna obřímu volorerum fuga. Itas bala doloresdévovi... volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Afghánistán, dvanáctiletý Amír Sin remquib 1975: usantur. Solora prem nemati aEtjeho přítelquoa Hasanillis touží po vítězství volupta ne dolorem numetas vvolorerum turnaji papírových Netuší, že ten fuga. Itasdraků. bala dolores volupt. den navždy quoa změníillis jejich Et volupta neosud. dolorem numeta.

účinkuje Radek Valenta

účinkuje Radek Valenta

8 h 30 min

9 h 30 min

Komorník Jeeves vstupuje na scénu Sin remquib usantur. Solora prem nemati a s volupta ním přichází komika P.numetas G. Et quoai mistrná illis ne dolorem Wodehouse. Jeevesův důvtip i v nejzapeklivolorerum fuga. Itas bala dolores volupt. tější situaci quoa vždy triumfuje! Et volupta illis ne dolorem numeta.

Druhá audiokniha s komorníkem Jeevesem, Sin remquib usantur. Solora prem nemati který bez ztráty řeší trampoty Et volupta quoaelegance illis ne dolorem numetas svého pána,fuga. se opět dodolores zlatéhovolupt. volorerum Itasřadí bala fondu britského Et volupta quoahumoru. illis ne dolorem numeta.

Beletrie

11


BEST seller

účinkuje Lukáš Hlavica

účinkuje Lenka Šestáková

4 h 20 min

6 h 30 min

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem je výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme.

účinkuje Renata Volfová 14 h 43 min

Veronika cítí, že její život je zcela prázdný a rozhodne se spáchat sebevraždu. Teprve když se po nezdařeném pokusu dozví, že umírá, začíná o svůj život bojovat.

účinkují Simona Peková a Zdeněk Junák 3 h 51 min

Paulo Coelho předkládá věrný obraz světa, kde se natolik upínáme k bohatství a úspěchu, že mnohdy neslyšíme, co říká naše vlastní srdce.

12

Beletrie

Vyzvědačka znovu oživuje skutečný příběh Maty Hari, slavné kurtizány obviněné ze špionáže, která byla před sto lety popravena pro velezradu.


účinkuje Martin Pechlát 7 h 15 min

Sin Autobiografická remquib usantur. kronika Solora cestyprem mladého nemati Paula do Nepálu zároveň originálním Et volupta quoa je illis ne dolorem numetas svědectvímfuga. o bouřlivých 60. letech.volupt. Kniha volorerum Itas bala dolores o lidech, kteří tápou hledají, ale numeta. hledají Et volupta quoa illis ane dolorem poctivě.

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

B Paulo Coelho

Další audioknihy Paula Coelha

Nevěra Čarodějka Poutník: Mágův deník Sin remquib usantur. Solora prem nemati z Portobella Sin remquib usantur. Solora prem nemati účinkuje účinkuje účinkuje Et volupta quoa illis ne dolorem numetas Et volupta quoa illis ne dolorem numetas Jana Stryková Renata Volfovávolorerum fuga. JanItas Hyhlík volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. bala dolores volupt. 7 h volupta 58 min quoa illis ne dolorem 8 h 37 min 9 h 1illis minne dolorem numeta. Et numeta. Et volupta quoa

Beletrie

13


Husitská epopej je konečně kompletní! účinkuje Jan Hyhlík 27 h 57 min

Sága o slavné i pohnuté době českých dějin se uzavírá. Utrakvismus byl sice uznán všemi církevními autoritami, ale mladá generace rodu Prokopů toho ví o ideálech svých rodičů málo a svět středověké víry nahrazuje svobodomyslná renesance.

Vlastimil Vondruška A

14

Beletrie


účinkuje Jan Hyhlík

účinkuje Jan Hyhlík

13 h 24 min

11 h 28 min

Sin Oldřich remquib z Chlumu usantur. byl nedávno Solora prem jmenován nemati královským prokurátorem a správcem Et volupta quoa illis ne dolorem numetas hradu Bezděz. Jeho případem se volorerum fuga. Itasprvním bala dolores volupt. stává vražda na hradě Grabštejn. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Tajné diplomatické poslání v Cáchách Sin remquib usantur. Solora prem nemati zmítaných nepokoji... Detektivní Et voluptalidovými quoa illis ne dolorem numetas práce pro Oldřicha z Chlumu, panoševolupt. Otu a volorerum fuga. Itas bala dolores velitele Diviše na sebe dlouho čekat. Et volupta quoa illis nenechá ne dolorem numeta.

účinkuje Jan Hyhlík 50 h

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Detektivní případy v Českém království za vlády Přemysla Otakara II se proplétají s pohnutými osudy mladého královského prokurátora a jeho přátel.

Jedinečná, 50hodinová série obsahuje případy Králův dluh, Zdislava Sin remquib usantur. Solora prem nemati a ztracená relikvie, numetas Et volupta quoa illis ne dolorem Podivná svatba na Lichnici volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. a Znamení rožmberské růže. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Beletrie

15


účinkuje Jan Hyhlík

účinkuje Jan Hyhlík

12 h 36 min

12 h 11 min

Oldřich z Chlumu je pověřen, aby doprovodil družinu Anežky České na zbožné pouti do Santiaga de Compostely. Co je jejím skutečným motivem?

Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Při jeho vyšetřování se však Olřich z Chlumu brzy ocitá na stopě tajemství, sahající až ke knížeti Václavovi.

účinkuje Jan Hyhlík 12 h 36 min

16

BELETRIE

Oldřich z Chlumu se ujímá správy Nitry obsazené při vojenské výpravě. O jedné z městských bran se říká, že je prokletá. Právě na ní se začnou objevovat oběšenci. Městem se šíří panika a Oldřich má tři dny na odhalení a usvědčení zločince.


účinkuje Jan Hyhlík

účinkuje Jan Hyhlík

6 h 52 min

8 h 3min

Sin Nevyjasněná remquib smrt usantur. v řadách Solora bratrstva prem nemati chrámových zpěváků ztracený starodávný Et volupta quoa illisane dolorem numetas kancionál. Jefuga. meziItas nimibala souvislost? přijde jí volorerum doloresAvolupt. Jiří volupta Adam z Dobronína nadolorem kloub? numeta. Et quoa illis ne

účinkuje Jan Hyhlík

Jiří z Dobronína měl jen prem dohlížet na SinAdam remquib usantur. Solora nemati pořádek na quoa novémillis nalezišti stříbranumetas v Údolí Et volupta ne dolorem svatého Jáchyma. Místo toho však vyšetřuje volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. jeden záhadný zločin Et volupta quoa illis za nedruhým... dolorem numeta.

účinkuje Jan Hyhlík 6 h 5 min

Jiří z Dobronína vyslanec dvoře SinAdam remquib usantur. jako Solora premna nemati anglické královny. Snaha dávnou Et volupta quoa illis neodhalit dolorem numetas vraždu ho zavede ponurého volorerum fuga. do Itascel bala doloresToweru, volupt. ale i do ruin quoa opatství Canterbury... Et volupta illisnedaleko ne dolorem numeta.

Jiří z Dobronína původně přijel do SinAdam remquib usantur. si Solora prem nemati teplických odpočinout. Záhy je však Et voluptalázní quoa illis ne dolorem numetas postaven před nový případ: vraždy mladých volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. dívek. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Beletrie

17


účinkuje Richard Honzovič 8 h 16 min

Sci-fi román, který navždy změnil podobu žánru. Existuje odpověď na věčnou otázku o původu člověka a jeho místě ve vesmíru? Cesta za limity lidské zkušenosti, za hranice prostoru a času.

účinkuje Pavla Beretová 8 h 30 min

účinkují Richard Honzovič a Renata Volfová 9 h 30 min

BEST seller

Strhující deník účastnice dvanácté expedice do Oblasti X. Tajemná zóna skrývá obrovskou topografickou anomálii a formy života, které se vymykají veškerému chápání.

18

SCI-FI a FANTASY

Co se stalo na stanici Solaris? Zatímco se Dr. Kelvin snaží rozkrýt příčinu podivného chování posádky, tajemná síla planety se pomalu vkrádá i do jeho mysli.


účinkuje Jiří Zavřel 8 h 16 min

Předloha kultovního sci-fi filmu Andreje Tarkovského. Objevy stop po návštvě z vesmíru proměnily Pásmo v nebezpečnou oblast nesmírné ceny.

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

účinkuje Marek Holý 6 h 50 min

Kultovní satirická antiutopie je znekliňujícím, prorockým obrazem budoucnosti, které vládne genové Sin remquib usantur. Solora prem nemati inženýrství a všeobecná diktaturanumetas zábavy Et volupta quoa illis ne dolorem a chemickyfuga. navozovaného pocitu štěstí. volorerum Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

SCI-FI a FANTASY

19


účinkuje Tomáš Kobr

prosinec 2018

Peter Grant na stopě další kouzelnické vraždy v hlubinách nejstarší, největší a nyní i nejvražednější podzemní dráhy na světě. A s kolegyní z FBI v patách. Další případ ze světa nejúspěšnější městské fantasy uplynulého desetiletí!

účinkuje Tomáš Kobr

účinkuje Tomáš Kobr

11 h 59 min

12 h 6 min

V Soho řádí vrah, který má nadpřirozené schopnosti a zálibu v jazzu. Jediný, kdo ho dokáže zastavit, je Peter Grant, člen tajné čarodějné jednotky londýnské policie.

20

SCI-FI a FANTASY

Nejúspěšnější městská fantasy desetiletí vás zavede do Londýna, ve kterém u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí duchové na válečné stezce.


účinkuje František Dočkal 267 h 9 min

Píseň ledu a ohně – monumentální sága a předloha seriálu HBO

Hra o trůny

Souborné vydání Martinovy epické ságy a předloha seriálu Hra o trůny obsahuje všechny dosud vydané díly: Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány a Tanec s draky. Ve světě, kde léto může trvat desítky let a zima celý život, vzrůstá nepokoj. Železný trůn Západozemí přitahuje bezpočet mocných, leč jeho jako břitva ostré hrany mohou být i smrtelnou pastí.

B George R. R. Martin SCI-FI a FANTASY

21


účinkuje Martin Finger 16 h 46 min

Dráha zaklínače není volbou, ale osudem

Zaklínač Geralt z Rivie putuje světem, aby bojoval proti nestvůrám a chránil obyčejné lidi. Výbor napínavých povídek obsahuje Prolog z knihy Zaklínač I. Poslední přání a kompletní povídky Zaklínač II. Meč osudu.

22

SCI-FI a FANTASY

B Martin Finger


účinkuje Martin Finger 74 h 31 min

Souborné vydání legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě – Ciri z Cintry. Zaklínač přijímá do ochrany malé dítě – Překvapení. Netuší, že ve skutečnosti pečuje o plamen, který může zapálit celý svět. Pentalogie obsahuje díly: Krev elfů, Čas opovržení, Křest ohněm, Věž vlaštovky a Paní jezera.

Meč, magie a vyzvědačské intriky. Svět Zaklínače ožívá!

Krev elfů

Čas opovržení

Křest ohněm

Vež vlaštovky

Paní jezera

SCI-FI a FANTASY

23


účinkují Anna Linhartová a Jan Kolařík

účinkuje Igor Bareš 14 h 35 min

8 h 28 min

Hluboko pod ulicemi Londýna, v labyrintu opuštěných tunelů, žije Tuesday. Kdysi jí ukradli celý život. A ona jim teď vezme ten jejich...

účinkuje Pavel Rímský 15 h

Machiavellistickému politikovi Francisi Urquhartovi přestane jeho úloha v britském parlamentu stačit a rozhodne se zamířit výš: až úplně nahoru, tedy do křesla premiéra.

účinkují Jan Kolařík a Eva Novotná 12 h 39 min

Píše se rok 1954 a vykonavatel federálního soudu Teddy Daniels přijíždějí na ostrov, kde sídlí nemocnice pro duševně choré zločince. Z ústavu uprchla nebezpečná vražedkyně.

24

N A P Ě TÍ

Jen na pár hodin si Alice odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Když však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu.


účinkuje Miroslav Černý 19 h 57 min

Píše se rok 1893 a na Chicago se upírají oči celého světa. Nikdo však netuší, že jen o pár ulic od bělostné nádhery Světové kolumbovské výstavy řádí jeden z nejstrašnějších vrahů historie. Kritiky oceňovaný román je precizní koláží střípků vystihující atmosféru doby i pozadí Holmesových zločinů.

účinkuje Martin Sláma

účinkuje Martin Siničák

20 h 30 min

12 h 2 min

BEST seller

Robert Langdon se má v Guggenheimově muzeu v Bilbau účastnit odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Někdo je však této události odhodlán zabránit. Za každou cenu.

Klid na předměstí Glasgow naruší stará otlučená dodávka, která prorazí dveře jednoho domu. Skupina ozbrojenců zajme rodinu a požadují výkupné milion liber.

N A P Ě TÍ

25


účinkuje Jan Hyhlík

účinkuje Jan Hyhlík

11 h 15 min

12 h 26 min

Seznam smrti je soupis těch nejnebezpečnějších zločinců, které likviduje agentura TOSA. Právě se na něm objevilo nové jméno: terorista zvaný Kazatel.

Na jedné straně neúprosný a pohádkově bohatý kolumbijský Kartel, který pašuje do Evropy a USA tuny kokainu na straně druhé supertajný projekt s krycím názvem Kobra.

účinkuje Jan Hyhlík 12 h 21 min

Tajné teroristické heslo Al-Isra věstí podle zpravodajských expertů hrozbu obrovsky ničivého úderu. Nezbývá než proniknout přímo k jeho zosnovatelům.

26

N A P Ě TÍ

Frederick Forsyth A


účinkuje Jan Hyhlík

účinkuje Jan Hyhlík

12 h 40 min

15 h 37 min

Když válečného veterána tragicky zasáhne bezcitná vražda, nemůže ji nechat bez odplaty. Nevědomky však začíná také nerovný boj se zpravodajskými silami.

Pět povídek Fredericka Forsytha. Strhující vyprávění o spravedlnosti, vině, odplatě a nevyzpytatelných cestách lidských osudů.

účinkuje Otakar Brousek ml. 15 h 37 min

Paříž, 1963. Oslav Dne osvobození se jako každý rok účastní prezident Charles de Gaulle. Kromě několika policistů nikdo ze statisícového davu netuší, že přes hlídky pronikl nenápadný muž: profesionální nájemný vrah s přezdívkou Šakal. Podaří se policistům zabijáka zastavit než bude pozdě?

N A P Ě TÍ

27


účinkuje Vasil Fridrich

účinkuje Jiří Suchý z Tábora 6 h 15 min

leden 2019

Londýn 1930. Po městě kolují dopisy podepsané rukou Hercula Poirota. Lidé v nich jsou obviňováni z krutých zločinů. Kdo má na svědomí tak nejapný vtip a proč?

účinkuje Michal Zelenka

účinkuje Martin Hruška

12 h 25 min

10 h 2 min

Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět… Potomci Agathy Christie svolili k návratu Hercula Poirota na stránky nových napínavých příběhů.

28

N A P Ě TÍ

Jedna rozvětvená rodina řeckého přistěhovalce, jeden velký bizarní dům na předměstí Londýna a mnoho nebezpečných tajemství...

Lady Playfordová u slavnostní večeře oznámí, že hodlá vydědit oba své potomky a veškeré jmění odkázat osobě, které zbývá jen několik týdnů života…


Stáhněte si velkolepou dramatizaci zdarma!

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Sin remquib usantur. Solora prem nemati • 17 předních hvězdnumetas Et volupta quoa illis ne dolorem numetas Et voluptahereckých quoa illis ne dolorem volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. • velkolepá dobová atmosféra Et volupta quoa illis ne dolorem numeta. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

• detektivka plná humoru i napětí • v titulních rolích     Ivan Trojan a Viktor Preiss • dále hrají: Ivan Řezáč, Pavel Rímský,      Jaromír Meduna, Josef Somr,      Arnošt Goldflam a další

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Sin remquib usantur. Solora prem nemati Et volupta quoa illis ne dolorem numetas volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

www.audioknihazdarma.cz

N A P Ě TÍ

29


BEST seller

účinkuje Jaroslav Dušek

účinkuje Zdeněk Junák

3 h 4 min

13 h 44 min

V bestselleru Čtyři dohody odhaluje don Miguel Ruiz zdroj našich limitujících myšlenek, které nás okrádají o radost a přinášejí zbytečné utrpení.

Působivé svědectví o niterné pouti Dona Miguela Ruize, autora Čtyř dohod, již podnikl na pomezí života a smrti, a o jeho duchovních objevech.

BEST seller

Pátá dohoda účinkuje Petr Pelzer 2 h 40 min

Láska, vztahy a přátelství účinkuje Reneta Volfová 4 h 4 min

30

OSOBNÍ ROZVOJ

Hlas poznání účinkuje Reneta Volfová 4 h 28 min


účinkuje Ilja Kreslík 8 h 30 min

účinkuje Miroslav Černý 7 h 25 min

Sin Audiokniha remquibukazuje usantur. sebedestruktivní Solora prem nemati vnitřní programy pomáhá najít cestu Et volupta quoa aillis ne dolorem numetas k jejich překonání. volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

Audiokniha odhaluje mechanismy, které v Sin remquib usantur. Solora prem nemati našem chování slouží náhrada za opravEt volupta quoa illisjako ne dolorem numetas dové prožívání důvěrných vztahů, a ukazuje volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. způsob, jak se neplodnému hraní hernumeta. vyhnout. Et volupta quoa illis ne dolorem

účinkuje Ladislav Heryán

účinkuje Ladislav Heryán

9 h 30 min

5h

Audiokniha je Sin remquib„pastýře usantur.undergroundu“ Solora prem nemati putováním stopách milosrdenEt volupta po quoa illis neBožího dolorem numetas ství na tétofuga. zemi,Itas protkaná setkáními volorerum bala dolores volupt. sEtlidmi z různých volupta quoa vrstev illis nespolečnosti. dolorem numeta.

Autor nacházíusantur. překvapivé pararely mezi svěSin remquib Solora prem nemati tem biblických poselství leckdy bolestivýEt volupta quoa illis neadolorem numetas mi životnímifuga. cestami Leitmotivolorerum Itassvých balapřátel. dolores volupt. vem audioknihy je illis téma velkorysosti. Et volupta quoa neBoží dolorem numeta.

OSOBNÍ ROZVOJ

31


účinkují Pavel Rímský, Igor Bareš, Lucie Pernetová, Jan Přeučil, Marek Holý, Mikuláš Převrátil a další 1 h 15 min

Strašení je zaměstnání jako každé jiné. Je k němu třeba talent a vzdělání. A tak to strašidýlko Stráša vůbec nemá jednoduché. Všeho se totiž bojí...

účinkují Lukáš Hlavica, Antonie Talacková, Otakar Brousek, Klára Suchá, Matěj Převrátil, Viktorie Hrachovcová a další 5 h 15 min

Audioknižní dramatizace klasického příběhu o nesmrtelné dětské duši, která dřímá v každém z nás, a o touhách, prodlévajících kdesi na vzdáleném ostrově věčného úsvitu. Věříte na víly?

32

pro dě t i


účinkují

Marek Eben, Josef Somr, Libuše Šafránková, Josef Abrhám

BEST seller

1 h 13 min

účinkují

Jiří Lábus, Ivan Trojan, Libuše Šafránková, Barbora Hrzánová, Arnošt Goldflam, Libuše Švormová 1 h 20 min

BEST seller

Sin Chlapec remquib Jáchym usantur. se snaží Solora objasnit prem záhadu nemati kolem zmizení dívky a vydává se Et volupta quoa illisElisabet ne dolorem numetas napříč prostorem i časem Betléma, kde se volorerum fuga. Itas baladodolores volupt. právě narodil malýillis Ježíš. Et volupta quoa ne dolorem numeta.

Originální bajky, v nichž zvířata v nich luští Sin remquib usantur. Solora prem nemati záhady existence fungování světa, Et volupta quoa aillis ne dolorem numetas vycházející fyzikálních zákonů. volorerum zfuga. Itas bala dolores volupt. Et volupta quoa illis ne dolorem numeta.

účinkují Vojtěch Dyk a Jakub Prachař

účinkují Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk

48 min

1 h 11 min

BEST

BEST

Úsměvné příhody zeleného žabáka Kvaka Sin remquib usantur. Solora prem nemati a hnědého Jedennumetas Et voluptaropušáka quoa illisŽbluňka. ne dolorem bez druhéhofuga. neudělají ani krok, i kdyžvolupt. volorerum Itas bala dolores i jejich přátelství zahalí mráček. Et volupta quoaněkdy illis ne dolorem numeta.

Svět se od Ezopových změnil od nemati Sin remquib usantur.časů Solora prem základu, lidéquoa skypují a létají do vesmíru, ale Et volupta illis ne dolorem numetas ovládají je tytéž radosti, vášně a zlozvyky volorerum fuga. Itas bala dolores volupt. jako Ezopovyquoa současníky. Et volupta illis ne dolorem numeta.

seller

seller

pro dě t i

33


účinkuje Jiří Lábus 5 h 15 min

Půlnoc je doba, kdy všechny děti tvrdě spí, samozřejmě až na... Půlnoční gang! Na dobrodružství narazíme někdy tam, kde bychom ho nejméně čekali. A pobyt v nemocnici se může změnit v supertajnou misi. Držte si berle, jízda začíná!

účinkuje Jiří Lábus

účinkuje Jiří Lábus

3 h 20 min

3 h 27 min

Joe je nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád. Poprosí proto tátu, aby směl chodit do docela obyčejné školy, inkognito!

34

pro dě t i

Pan Smraďoch patří do kategorie divných románových hrdinů. Žije na lavičce v parku a svému jménu dělá čest. Chloe to ale nebrání v tom se s ním spřátelit.


účinkují Jan Vondráček a Viktor Kuzník

účinkuje Ladislav Frej 2 h 45 min

5h

prosinec 2018

Edgar navštěvuje svého strýce Montaguea moc rád, i když je to podivín. Strýc zná totiž spoustu strašidelných příběhů, které se přihodily dětem jako on.

účinkuje Jiří Lábus

Příběhy prodchnuté tajuplnou atmosférou se spoustou geniálně nečekaných zvratů a nezbytným poučením, že zlomyslnost je vždy po zásluze potrestána.

účinkuje Jiří Ornest 3h

3 h 39 min

BEST seller

AUDIOKNIHA

ROKU 2014

Seznamte se s Benovou babičkou: má bílé vlasy a silné brýle, nosí naslouchátko, ráda hraje scrabble. A je... mezinárodní lupičkou klenotů!

Malá Alenka si žije docela obyčejně, až do chvíle, kdy potká Bílého Králíka a hupne za ním do králičí díry...

pro dě t i

35


účinkují Daniela Kolářová a Ladislav Mrkvička

BEST seller

účinkuje Barbora Hrzánová 4 h 35 min

1 h 47 min

Tajemný malý princ, který vypravěči zprvu klade jakoby dětinské otázky, se brzy proměňuje v průvodce po krajině citu a soucitu, zodpovědnosti a lásky.

Pan Willy Wonka vám upřímně potřásá pravicí! Jste zváni k celodenní návštěvě nejúžasnější manufaktury na světě – Wonkovy továrny na čokoládu.

účinkuje Lukáš Hlavica

účinkuje Tomáš Juřička

6 h 22 min

2 h 44 min

BEST seller

Kouzelný příběh o Krabatovi, který se na prahu dospělosti přiblíží temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit.

36

pro dě t i

Půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z pralesů Peru, kterého se ujmou v Londýně manželé Fouskovi. Kam tenhle chlupáč přijde, začnou se dít neobyčejné věci...


účinkuje Andrea Elsnerová

účinkuje Věra Slunéčková

1 h 15 min

5 h 31 min

Toník tráví prázdniny na venkově u babičky. Nevědomky překročí bludný kořen a ztratí se v lese. Pomůžou mu lesní bytosti a rostliny najít cestu zpět?

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je to ale inteligentní a nadaná dívka, která má má zvláštní, mimořádnou moc...

účinkuje Lucie Pernetová

účinkuje Jiří Lábus 1 hod 7 min

3 h 6 min

BEST seller

Seznamte se s Tracy z dětského domova, poslechněte si její vyprávění a sdílejte ho s ní v tomto místy dojemném, ale často velmi komickém příběhu.

Hravé příběhy plné slovních hříček napsal autor poprvé pro svou dceru. Nechte se zavést do orientu, afrického pralesa nebo k jihoamerické Amazonce.

pro dě t i

37


účinkuje Martha Issová 4 h 7 min

BEST seller

účinkují Martha Issová a Vojtěch Dyk 2 h 24 min

Nechali byste se adoptovat gorilou? Co se stane, když si jedna přijede pro malou Jonnu v otlučeném volvu?

BEST seller

účinkuje Oldřich Kaiser

účinkuje Lukáš Hlavica

2 h 16 min

7 h 40 min

AUDIOKNIHA

ROKU 2015

Existují i pohádky, kde nevítězí mocné kouzlo či hrubá síla, ale navrch má rozum, moudrost a vtip.

38

Velký příběh o lásce, o fantazii a odvaze. Příběh o tygrovi, o Thomasu Tracym a Lauře Luthyové.

pro dě t i

Víte, že stromy mluví? Víte něco o smíchu a slzách v lidském srdci? Vydejte se na cestu za poznáním pozoruhodné jednoty člověka, přírody a kosmu.


Připravujeme Roald Dahl: Fantastický pan Lišák

Jon McGregor: Reservoár 13

Roald Dahl: Jakub a obří broskev

Deborah Rodriguez: Kavárnička v Kábulu

Neil Gaiman: Američtí bohové

Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody – Pracovní kniha

Robert Fulghum: Opravář Osudů 1

Patrick Ryan: Jak jsem vyhrál válku

Neil Gaiman: Nikdykde

Samuel Shem: Dům Páně

Robert Holdstock: Les mytág

Tomáš Šebek: Africká zima

Peter James: Na dveře klepe smrt

John Kennedy Toole: Spolčení hlupců

Sergej Lukjaněnko: Noční hlídka

Vlastimil Vondruška: Olomoucký bestiář

Ursula K. Le Guin: Čaroděj Zeměmoří

Vlastimil Vondruška: Pečeť smrti

Frances Mayesová: Pod toskánským sluncem

David Walliams: Táta za všechny prachy

Arthus Ransome: Boj o ostrov

A to není všechno! Dalších více než sto audioknih najdete na stránkách našeho vydavatelství na:

ww.tympanum.cz

PŘIPRAVUJEME

39


O VYDAVATELSTVÍ

Tympanum se již 12 let specializuje na výrobu moderních audioknih. Vydáváme světovou i českou beletrii, audioknihy pro děti, sci-fi, fantasy i detektivky. Na jejich vytváření spolupracujeme s předními českými herci, režiséry a hudebníky. Audioknihy vydáváme na klasických CD a mp3 CD nebo je distribuujeme ke stažení online. Naši kompletní produkci, která momentálně čítá na 300 titulů, si můžete pohodlně koupit na www.tympanum.cz. Naše audioknihy jsou také k dostání v prodejních sítích Kosmas, Neoluxor, Bontonland, Kanzelsberger, Dobrovský a ve vybraných knihkupectvích a prodejnách CD.

Čtěte ušima!

facebook.com/audioknihy twitter.com/Tympanum_cz

www.tympanum.cz

instagram.com/tympanum_audioknihy

TYMPANUM audioknihy | Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1 | info@tympanum.cz