Page 1

GMINA WIERUSZÓW

ORSZAK TRZECH KRÓLI W dniu 6 stycznia 2014 r. w Wieruszowie ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Inicjatywa mieszkańców przy pełnej aprobacie proboszczów wieruszowskich parafii została podjęta przez szkoły, organizacje i stowarzyszenia.

- czytaj str 4

REDAKCJA: tel. 601 154 038 e-mail: redakcja@tugazeta.pl

Cena:

1,50 zł (w tym 8% VAT)

SALON ŁAZIENEK

Nr 52 (196) • Rok IV 27 grudnia 2013 r.

w w w.tugazet a.pl

Na S8 spłonął samochód ISSN 2300-0805

Dzień po oddaniu do użytku trasy S-8 na odcinku Syców – Walichnowy w okolicach „węzła Wieruszów” doszło do pożaru pojazdu z lawetą.

Otwarto S8!

Wicemarszałek sejmu, Cezary Grabarczyk oraz pełnomocnik rządu ds. zarządzania infrastrukturą drogową, Zbigniew Rynasiewicz, w asyście parlamentarzystów oraz władz wszystkich szczebli otworzyli 45-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 z miejscowości Walichnowy do Sycowa.

- czytaj str 3

ENDOKRYNOLOG Specjalista Andrzej Pajdowski Choroby tarczycy, osteoporoza, endokrynologia ogólna i ginekologiczna, niepłodność, menopauza, andropauza, zaburzenia potencji, nadmierne owłosienie, otyłość, badania hormonalne. Badania USG – tarczycy, jamy brzusznej, ginekologiczne ciąży, piersi, jąder, prostaty. Biopsje – (punkcje) piersi i tarczycy pod kontrolą USG z dokumentacją zdjęciową.

- czytaj str 3

KĘPNO – SZPITAL ul. Szpitalna 7 Rejestracja: 502 517 325

Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia

Śmiertelny wypadek

w Walichnowach

Prezent dla strażaków

Nowy wóz w Sokolnikach!

Zadanie „Zakup średniego samochodu ratowniczogaśniczego 4x4 z osprzętem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach” dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

- czytaj str 5

- czytaj str 3

Audi wypadło z trasy W czwartek w godzinach wieczornych dyżurny KP PSP oraz policjanci z KPP Wieruszów odebrali zgłoszenie o wypadku drogowym niedaleko Ostrówka (gmina Galewice).

- czytaj str 5


2

TELEFON DO REDAKCJI

Mail do redakcji

U nas lampy, u nich dworzec Nie jest tak jak się wydaje… Dawno nic nie pisałem, to dziś mały tekścik. Zwróćcie proszę uwagę wieruszowskim kierowcom, że ulica Pawła Bylickiego (ten przejazd z ul. Warszawskiej do ul. Waryńskiego wzdłuż bloku na ul. Warszawskiej i Szkolnej) nie jest jak się niektórym wydaje na całej długości ulicą jednokierunkową! Ruch jednokierunkowy zaczyna się dopiero od wysokości parkingu - odcinek od końca parkingu do wyjazdu na ulicę Warszawską jest odcinkiem o ruchu dwukierunkowym o czym 99% kierowców nie ma pojęcia. A jest tak, żeby umożliwić wyjazd z parkingu przy bloku na ul. Warszawskiej. Oczywiście poprawki mile widziane. Bez nazwisk proszę - pozdrawiam. ►(dane do wiadomości redakcji)

WOŚP

Wesprzyj sztab w Wieruszowie!

Zbliża się 22. F i n a ł Wi e l k i e j Orkiestry Świątecznej Pomocy,dlatego też Wieruszowski Dom Kultury  zwraca się  z apelem do społeczeństwa Wieruszowa i okolic o wsparcie naszych wspólnych działań „orkiestrowych”. Jeżeli  macie Państwo ochotę i możliwości pomocy, to zapraszamy serdecznie do WDK. Pomożemy sprzedać przyniesione do nas przedmioty, które przyjmujemy już dzisiaj.  Jeśli ktoś ma pomysł na ciekawe działanie, które mogłoby towa-

rzyszyć 22. Finałowi dzwońcie  i przychodźcie. Zbieramy wolontariuszy, organizujemy program występów w WDK na dzień Finału tj. 12 stycznia 2014 roku. Sztab przy WDK pracuje pełną parą. Planujemy wykorzystać wszystkie zadeklarowane miejsca dla wolontariuszy, tj. 80 osób. Zapraszamy instytucje, firmy i osoby prywatne do włączenia się w akcję. Czekamy na Was!  ►Szef Sztabu WDK  Wiesława Opacka

W pobliżu przystanku Wieruszów – Miasto zakład energetyczny na zlecenie PKP rozpoczął instalację nowego oświetlenia. – Nie mam nic przeciwko tym pracom ale przy obecnym stanie tego miejsca będziemy doświetlać ruinę i śmieci – mówił nam internauta Roco, który zauważył prowadzone działania. Wieruszowski dworzec, o czym zarówno nasi internauci jak i dziennikarze piszą do znudzenia, jest w coraz gorszym stanie. Tymczasem kępnianie otworzyli nowo wyremontowany obiekt kolejowy. Trzeba przyznać, że dworzec naszych sąsiadów robi duże wrażenie. W galerii zdjęcia z instalacji lamp w Wieruszowie oraz kępiński dworzec z forum kepnosocjum.pl

MAIL DO REDAKCJI

Podziękowania

Składamy serdeczne podziękowania prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” Henryce Sokołowskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu „Twórczość – Terapia – Sukces”. Jak co roku mieliśmy świetną okazję aby wykonać prace i zaprezentować je w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie. Nasze starania zostały nagrodzone upominkami. Obejrzeliśmy film „Kupiliśmy zoo” w kinie „Słońce”. Jako autorzy prac mogliśmy również uczestniczyć w wycieczce do Wrocławia, gdzie robiliśmy zakupy w sklepie „Ikea” oraz na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym. Wspomnienia tych wydarzeń pozostaną z nami na długo. ► Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH w WIERUSZOWIE

Życzenia i komunikat

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku pragniemy złożyć Wszystkim Rzemieślnikom oraz ich Rodzinom, Pracownikom i Uczniom a także naszym Klientom serdeczne życzenia a w nich dużo zdrowia, sukcesów w pracy i życiu osobistym.

ZARZĄD CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W WIERUSZOWIE P.S. Informujemy także, że Spotkanie Wigilijne naszego Cechu odbędzie się 6 stycznia 2014 roku o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

ALFA i OMEGA zaprasza na Koncert Kolęd! CZASTARY Parafialny zespół Alfa i Omega serdecznie zaprasza na BOŻONARODZENIOWY KONCERT KOLĘD! Odbędzie się on w kościele p.w. Narodzenia NMP w Czastarach

29.12.2013r. (niedziela) o godz. 17.15.

Kolizja na węźle, pożar na rondzie

Wyjeżdżali do dwóch zdarzeń

Do dwóch incydentów z udziałem samochodów osobowych wyjeżdżali wczoraj funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Pierwsze zdarzenie – które zakończyło się na niegroźnej kolizji – miało miejsce w okolicy walichnowskiego węzła przy S8, natomiast w drugim przypadku w okolicy ronda przy wjeździe do Wieruszowa zapalił się samochód. Podróżujący na szczęście nie odnieśli większych obrażeń.

Wydawca – Łącznik Urszula Przybył, ul. Buczka 4, 98-400 Wieruszów Redaktor naczelny: Rafał Przybył, tel. 601 154 038 Skład i łamanie: APR KORA Kępno, tel. 605 24 60 60 Druk: Polskapresse Wrocław Redakcja: ul. Buczka, 4 Wieruszów Sekretariat: tel./fax 62 307 11 11, e-mail: sekretariat@tugazeta.pl Patryk Hodera: tel. 695 642 035, e-mail: patryk@tugazeta.pl Współpraca: Łukasz Wilk, Tomasz Cieśla Dział reklamy: tel. 883 917 688, e-mail reklama@tugazeta.pl Portal: www.tugazeta.pl – webmaster: Karol Dąbrowski

GMINA WIERUSZÓW

Pijana uderzyła w płot samochodem

W sobotę kierująca fordem escortem mieszkanka gminy Wieruszów wypadła z trasy i uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Cieszęcin. Jak się okazało 38-latka była pijana. Miała 1,2 promila alkoholu. Teraz grozi jej utrata prawa jazdy a także 2 lata więzienia.

www.tugazeta.pl

27 grudnia 2013


3

Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia

Prezent dla strażaków

Śmiertelny

wypadek w Walichnowach Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na krajowej ósemce w miejscowości Walichnowy.

48-letni rowerzysta poruszający się od strony miejscowości Radomina w kierunku Walichnów zamierzał przeciąć jezdnię i znaleźć się po jej drugiej stronie. Gdy rozpoczął manewr został potrącony przez prawidłowo jadący pojazd ciężarowy. Mieszkaniec gminy Sokolniki pomimo prób reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. 28 – letni kierowca samochodu był trzeźwy.

Historyczna chwila w powiecie wieruszowskim

Otwarto S8!

Wicemarszałek sejmu, Cezary Grabarczyk oraz pełnomocnik rządu ds. zarządzania infrastrukturą drogową, Zbigniew Rynasiewicz, w asyście parlamentarzystów oraz władz wszystkich szczebli otworzyli 45-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S8 z miejscowości Walichnowy do Sycowa.

wi bezpieczeństwo w ruchu, zwiększy jego płynność oraz znacznie skróci czas przejazdu. Droga łączy trzy województwa: dolnośląskie, wielkopolskie i łódzkie. Z biegiem czasu ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności terenów inwestycyjnych i spowoduje rozwój ekonomiczny regionu. Budowa 45-kilometrowego odcinka kosztowała aż 1 274 800 000 zł. To nie koniec budowy. Ministerstwo infrastruktury do 2015 roku planuje oddać kolejnych ponad 100 kilometrów S8. ►Patryk Hodera

– To dobra, bezpieczna droga z trwałą, betonową nawierzchnią – mówił nam były minister transportu, a obecnie wicemarszałek, Cezary Grabarczyk. – Trasa, bez większych remontów powinna służyć przez kolejnych 40 lat. Przy budowie tej drogi wiele osób ma zasługi. Najważniejsza jest determinacja samorządowców. Oni zostali poparci przez mieszkańców i dopięliśmy swego. Na kilka minut przed południem pierwsze samochody pojawiły się na nowej trasie. Zaledwie po paru chwilach ruch ze starej obwodnicy przeniósł się na jej alternatywny odcinek. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zrealizowanie drogi nr 8 w klasie S popra-

Zdjęcia: Ryszard Zych Materiały filmowe ŁUKASZA WILKA na www.tugazeta.pl

Zdarzenie w okolicy wieruszowskiego węzła

Na S8 spłonął samochód

Dzień po oddaniu do użytku trasy S-8 na odcinku Syców – Walichnowy w okolicach „węzła Wieruszów” doszło do pożaru pojazdu z lawetą. by ratunkowe o pojawieniu się ognia. Dla strażaków oraz funkcjonariuszy Policji był to prawdziwy test. Służby, za pomocą specjalnie przystosowanych bramek techniczno-awaryjnych, musiały przedostać się na drugi pas. Pożar stosunkowo szybko udało się ugasić. Kierowca wyszedł ze zdarzenia cało.  

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 22 grudnia przed godz. 21.00. Mieszkaniec Katowic poruszający się pasem w kierunku wrocławskim zawiadomił służ-

27 grudnia 2013

www.tugazeta.pl

Nowy wóz w Sokolnikach! Zadanie „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4 z osprzętem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach” dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Gmina zrealizowała zadanie pn. „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4 z osprzętem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolnikach”. Wartość zadania to kwota 658.800,00 zł, w tym 263.520,00 zł stanowi kwota dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Realizacja zadania umożliwi lepsze przygotowanie OSP Sokolniki do udziału w akcjach ratowniczych, tj. akcjach przy usuwaniu skutków wypadków komunikacyjnych, akcjach przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych.

Jeszcze raz NIE! Kolejne spotkanie na temat wiatraków w Sokolnikach

Inwestor, który przymierzał się do zainstalowania na terenie gminy Sokolniki kilkunastu turbin wiatrowych nie zdołał przekonać mieszkańców. Ci, przypomnijmy już wcześniej wyrazili swój stanowczy sprzeciw wobec jego pomysłów. Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie zaproponowane ze strony firmy. Jak informuje Magdalena Jaroch z RZW, zapewnienia inwestora o tym, że zamontowane na terenie gminy Sokolniki wiatraki będą nowe i nie będą w żaden sposób szkodliwe dla mieszkańców nic nie zmieniły. Odpierali oni argumenty przedstawicieli firmy obawiając się o swoje zdrowie, wartość gruntów i konieczność płacenia podatków. Po raz kolejny wyrazili sprzeciw dla inwestycji. Ostateczną decyzję w tym temacie podejmie Rada Gminy.


4

GMINA WIERUSZÓW

Kolejne informacje o Orszaku SZANOWNI MIESZKAŃCY WIERUSZOWA W dniu 6 stycznia 2014 r. ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Inicjatywa mieszkańców przy pełnej aprobacie proboszczów wieruszowskich parafii została podjęta przez szkoły, organizacje i stowarzyszenia.

GRUDNIOWA ZMIANA EKSPOZYCJI

Sypialnie, wypoczynki, kuchnie, stoły i krzesła

z rabatem do 50%

SALON FIRMOWY

.

.

.

ul. Prusa 6 98-400 Wieruszów tel. +48 62 78 411 37 www.stolwitmeble.pl

AGENCJA OCHRONY OSÓB I MIENIA Ochrona: • • • •

Osób Obiektów Imprez masowych Konwojowanie wartości pieniężnych i przedmiotów wartościowych.

• Organizowanie systemów alarmowych i monitorowanie chronionych obiektów z wykorzystaniem „Patrolu Interwencyjnego”.

Wieruszów, ul. Rzemieślnicza 17, tel. 607 253 433 oraz 062 78 42 659

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

BRYŁKA

MONTAŻ SAMOCHODOWYCH INSTALACJI GAZOWYCH YY PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE WSZYSTKICH POJAZDÓW YY REGULACJA KÓŁ (ZBIEŻNOŚĆ) YY MECHANIKA, WYMIANA I WYWAŻANIE OPON ZAPRASZAMY WIERUSZÓW PN – PT  7:00 – 18:00 UL. WITOSA 2 i FABRYCZNA 37 SO – 7:00 – 15:00 TEL. (62) 783 13 40 i (62) 78 41 654 KOM. 698 674 597 i 602 764 275

OFERUJEMY ATRAKCYJNE PROMOCJE

SKŁAD WĘGLOWY OSOWA ZAPRASZA

Dzięki temu wzorem innych miast Polski mieszkańcy Wieruszowa będą mieli okazję do oddania czci Nowonarodzonemu Jezusowi oraz Świętej Rodzinie. Organizatorem Orszaku Trzech Króli jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego a udział biorą także pozostałe parafie: p.w. Św. Stanisława B.M. i p.w. Nawiedzenia N.M.P. Orszaki poszczególnych parafii przejdą ulicami miasta do miejsca zbiórki na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Sportowej i Kilińskiego (za mostem) i dalej razem ulicą Wrocławską do Rynku, wokół którego odbędą się wspólne Jasełka. Orszak w kolorze zielonym z Parafii p.w. Św. Stanisława B.M. do miejsca zbiórki przejdzie ulicami: osiedle Fabryczna, Osiedlowa, Waryńskiego, Świerczewskiego, Nowa, Parkowa, Sportowa. Orszak w kolorze niebieskim z Parafii p.w. . Nawiedzenia N.M.P. do miejsca zbiórki przejdzie ulicami: Podzamcze i Wrocławską.

Orszak w kolorze czerwonym z Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego do miejsca zbiórki przejdzie ulicami: Dąbrowskiego i Kilińskiego. Ukoronowaniem wędrówki będzie oddanie pokłonu Świętej Rodzinie przy Stajence znajdującej się obok Wieruszowskiego Domy Kultury w Rynku. Kto może wziąć udział w Orszaku? Udział w Orszaku może wziąć każdy. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych, przedstawicieli zawodów, rzemiosła oraz wszystkich stanów. Niech udział w tym przedsięwzięciu stanie się okazją do wspólnego kolędowania, oddania czci Dzieciątku oraz przedłużenia radości z Jego narodzin na Nowy, 2014 Rok. Jak przygotować się do Orszaku? Zgodnie z tradycją, udziałowi w Orszaku może towarzyszyć przebranie się za postaci kojarzone z przekazem biblijnym dotyczącym narodzin Chrystusa lub zastosowanie w ubiorze jednego z trzech kolorów: zieleni symbolizującej Azję, czerwieni symbolizującej Europę lub niebieskiego symbolizującego Afrykę. Jako nakrycie głowy zastosować można chustę w wybranym kolorze. Już teraz warto zastanowić się nad strojem dla siebie i swoich bliskich. Więcej informacji o Orszaku na stronie internetowej www.orszak.org/wieruszow/ oraz https://www. facebook.com/otkwieruszow Międzyparafialny Sztab Orszaku

Materiał ze szkoły rolniczej w Lututowie

Poznajemy tradycje

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie w zawodzie technik architektury krajobrazu w grudniu 2013 roku uczestniczyli w zajęciach etnograficznych, które odbyły się  w Izbie Regionalnej w Klonowej.

Wyjazd ten był częściowo dofinansowany przez samorząd szkolny, gdyż młodzież  pracowała jesienią przy nasadzeniach rabat przyszkolnych. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Ireny Urbaniak i Beaty Wyczałkowskiej. Warsztaty prowadziły pracownice Przedszkola Pu-

PRZEZ NASZE CENY NAWET KONKURENCJI ROBI SIĘ CIEPŁO!

wyłożone z pieca chlebowego. Chłopcy pomagali przy maglowaniu prania kręcąc korbą maglownicy. Pani Mariola snuła opowieści jak to dawniej bywało przy żniwach; jak robiono zioła; jak wyglądała izba szkolna czy w chałupie. Po tym wszystkim czekała na nas nagroda w postaci polewki i ziemniaków w mundurkach, którą wszyscy ze smakiem zjedli. Chleb się już dopiekł i z namaszczeniem wyjmowaliśmy go z pieca na ławy. Ale to nie koniec atrakcji, otóż następnego dnia w szkole, tenże chleb z masłem i serem spożywaliśmy na śniadanie. Była to świetna lekcja gotowania,  historii  i tradycji przeprowadzona w niezwykle ciekawy      i profesjonalny sposób. ►Beata Wyczałkowska

WĘGIEL, MIAŁ, EKOGROSZEK!

TEL: 694 458 252

blicznego panie Mariola Perdek i Krystyna Kupis, a jednocześnie działaczki Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Klonowa. Zajęcia dotyczyły tradycyjnego wyrobu żywności w szczególności wypieku chleba, w którym każdy chętnie wziął udział. Po omówieniu całego procesu wyrobu chleba na zakwasie, zabraliśmy się do pracy zagniatając ciasto i formując bochenki, gdyż piec był już odpowiednio nagrzany. Po wygarnięciu żaru z pieca, wkładaliśmy bochny chleba do środka. W czasie pieczenia  wyrabialiśmy masło i odciskaliśmy ser w drewnianej prasce, a nasze panie profesorki gotowały polewkę na maślance. Po tak ciężkiej pracy zwiedziliśmy Izbę Regionalną, ale i tutaj nie było łatwo, dziewczyny prasowały żelazkiem z duszą, w którym żarzyły się węgle

www.tugazeta.pl

27 grudnia 2013


5

Groźny wypadek niedaleko Ostrówka

Audi wypadło z trasy

W czwartek w godzinach wieczornych dyżurny KP PSP oraz policjanci z KPP Wieruszów odebrali zgłoszenie o wypadku drogowym niedaleko Ostrówka (gmina Galewice).

Na miejsce dotarły jednostki z OSP Galewice, OSP Ostrówek i z PSP Wieruszów. Rannego kierowcę z audi przetransportowano do szpitala. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Auto miało sieradzkie tablice rejestracyjne.

Gmina kupiła koparko-ładowarkę

Zakup koparko- ładowarki na potrzeby Gminy Sokolniki” dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Gmina zrealizowała zaPolicjanci z KPP Wieruszów potwierdzają: danie pn. „Zakup koparko-ładomężczyzna w wieku 47 lat – mieszkaniec gminy warki na potrzeby Gminy SokolGalewice – który o 18.15 w czwartek doprowadził do kolizji swoim audi na jednej z dróg w okolicach Ostrówka był pijany – miał 3,2 promila alkoholu

Nieoczekiwana zmiana nazwy węzła przy S8

Był walichnowski, jest wieluński...

O duże zdziwienie został przyprawiony w ostatnią sobotę wójt gminy Sokolniki, Sylwester Skrzypek. Włodarz do końca był przekonany, że będzie uczestniczył w otwarciu kolejnego odcinka trasy ekspresowej S8 na węźle WALICHNOWY.

Na miejscu okazało się, że ni stąd ni zowąd parlamentarzyści zainaugurowali ruch na węźle… wieluńskim. Z tego faktu cieszył się burmistrz sąsiedniego miasta, Janusz Antczak. – Taki nasz przyjaciel jak Czarek ( wicemarszałek sejmu, Cezary Grabarczyk – przyp. red)słowa dotrzymuje. […] bardzo cieszę się, że to co kiedyś było powiedziane, to nazwa została dotrzymana, a teraz czekamy na kolejne wbicie szpadla – usłyszeliśmy na sobotnim spotkaniu inaugurującym ruch na S8. Nie będziemy się pewnie mocno mylić, gdy stwierdzimy że gmina Sokolniki została „ograna” – by nie mówić… oszukana. - Nawiązując do rozmowy telefonicznej w sprawie nazwy węzła z przykrością  stwierdzam, że do dnia dzisiejszego z oficjalnych dokumentów nie można wnioskować o zmianie nazwy.

SOKOLNIKI

Co prawda kilka miesięcy temu odebrałem sygnał od przedsiębiorcy z terenu naszej gminy o nowej nazwie, lecz jak wcześniej napisałem nie mamy oficjalnego stanowiska w tej sprawie - komentuje sprawę wójt Sokolnik, Sylwester Skrzypek. - W decyzji nr 46/I/2013 z dnia 07 lutego 2013 roku w sprawie pozwolenia na użytkowanie Łódzki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego operuje  nazwą węzeł Walichnowy. Ostatecznie o zmianie nazwy dowiedzieliśmy się podczas otwarcia S-8 z podziękowań burmistrza Antczaka kierowanych do Pana Grabarczyka. Niejawny sposób zmiany nazwy węzła będziemy starali się wyjaśnić na wszelkie sposoby  – dodaje. O stanowisko poprosiliśmy również wieluński magistrat. - Węzeł drogi ekspresowej S8 budowany w Walichnowach zgodnie z zapowiedziami byłego już Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka miał się nazywać „Wieluń”, gdyż jest to zjazd na trasę do Wielunia. Była o tym mowa już wówczas, kiedy inwestycja ruszała, więc decyzja nie zapadła „nagle” – twierdzi doradca burmistrza Wielunia ds. promocji, Magdalena Kopańska. Co w tym temacie ma do powiedzenia opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad? - „Węzeł Walichnowy” był nazwą roboczą na czas budowy. Obecnie jest „Węzeł Wieluń”, gdyż zasada jest obecnie taka, że węzeł powinien mieć nazwę najbliższego większego miasta, do którego można z tego węzła dojechać. Tak jest logiczniej i bardziej czytelnie dla kierowców – wyjaśnia rzecznik, Michał Wandrasz. Do sprawy będziemy wracać. ►Patryk Hodera Foto: Łukasz Wilk

niki”. Wartość zadania to kwota 240.000,00 zł, w tym 205.000,00 zł stanowi kwota pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Zadanie polega na zakupie koparko-ładowarki na potrzeby gminy. Realizacja zadania umożliwi usuwanie awarii na liniach wodociągowych i utrzymanie właściwych stosunków wodnych poprzez bieżącą konserwację rowów melioracyjnych przy oczyszczalni ścieków.

Sarna stwarzała zagrożenie na S8

W poniedziałkowe przedpołudnie służby ratownicze otrzymały informację o sarnie, która stwarzała zagrożenie na jednym z pasów S8. Do akcji wyruszyli strażacy - między innymi z OSP Wieruszów - którzy otworzyli jeden z wjazdów technicznych na 110 kilometrze w okolicach Teklinowa i tam na wolną przestrzeń wypuścili zdezorientowane zwierzę.

BIURO RACHUNKOWE

roczne rozliczenia dochodów z kraju i zagranicy (PIT) wnioski o zwrot wydatków za zakupy materiałów budowlanych (VZM) pomoc osobom rozpoczynającym dział. gospodarczą rozliczenie VAT rolników kompleksowa obsługa księgowa, płace, ZUS

NOWOŚĆ - ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY Wieruszów, ul. Dąbrowskiego 4 (obok klasztoru o. Paulinów)

Tel. 62 58 10 680, 790 232 582 www.liczydlo.com.pl

PANELE JUŻ OD 19,80 zł/m2 PIANKA DO PANELI GRATIS NOWE KOLEKCJE

– PANELE PODŁOGOWE – BLATY KUCHENNE – DESKA BARLINECKA – SKLEJKA – PŁYTY MEBLOWE – PŁYTY BUDOWALANE: OSB, MFP, P5

►Tekst & Foto – DOMINIK KRAWCZYK

P.H.U. „JUSZCZAK” Sp. Jawna ul.Teklinowska 16 B, 98-400 Wieruszów TEL. 62 58-10-110, 62 58-11-271 FAX. 62 58-11-270 www.juszczak-hurt.com.pl , poczta@juszczak-hurt.com.pl

27 grudnia 2013

www.tugazeta.pl


6

SALON FRYZJERSKI DLA ZWIERZĄT

Telefon: 500 017 749; 502 755 065 „SONIA” Wieruszów ul. gen. K. Świerczewskiego 1 STW Wieruszów ul. Teklinowska 63

ZBIJAMY CENY !!!

OKNA 6 KOMOROWE W CENIE 5 KOMOROWYCH OKNA PCV DRZWI ROLETY PARAPETY MOSKITIERY

PRZEBIJAMY KAŻDĄ OFERTĘ Zadzwoń i zapytaj o wycenę Tel. 602 510 350 Wojciech Gajda Cieszęcin 33

Wymarzone prezenty trafiły do dzieci w Lubczynie

Bardzo bogaty Mikołaj

ZAPRASZA w każdą niedzielę na największą GIEŁDĘ TOWAROWO-SAMOCHODOWĄ od poniedziałku do piątku:

Tradycyjnie, jak co roku - w środę 18 grudnia - odbyło się spotkanie wigilijne podsumowujące działalność Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Lubczyna.

SPRZEDAŻ I SERWIS OPON, CZĘŚCI DO SAMOCHODÓW KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH, CZĘŚCI DO CIĄGNIKÓW I MASZYN, GAZY TECHNICZNE, STACJA PALIW.

Mikołaja” organizowanej przez Fundację Przyjaciółka. Zgłoszenie do akcji przygotowały Marzena Kocoń, Joanna Grzesiak i Marta Baranowska. Każde z dzieci uczęszczających na zajęcia organizowane przez stowarzyszenie oraz ich rodzeństwo, mogło napisać list do Świętego Mikołaja, prosząc go o wymarzone prezenty. W sumie do Mikołaja trafiło 88 listów. Każdy z otrzymanych przez dzieci upominków był zakupiony za kwotę 100 zł. Dzięki temu dzieci mogły poprosić o te prezenty, na które nie zawsze mogliby pozwolić sobie ich rodzice.

Tel: 62 784 15 58 Foto Ryszarda Zycha i relacja Łącznika

Jarmark w WDK-u Po raz drugi kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia Wieruszowski Dom Kultury zorganizował jarmark, na którym można było nabyć ciekawe ozdoby a także skosztować wigilijnych potraw.

– Chcemy kultywować tradycje regionalne z okazji najpiękniejszych świąt – tłumaczyła dyrektor WDK, Anna Niesobska. – Myślę, że to również promocja miejscowych osób, które zajmują się handlem ale także Kół Gospodyń Wiejskich, które jak co roku przygotowały niezwykłe smakołyki. Do Wieruszowa zjechali rękodzielnicy oraz twórcy z kilku miejscowości, było więc w czym wybierać. – Prezentuję dziś stroiki, aniołki, gwiazdy betlejemskie i jemiołę – mówił i jednocześnie zachęcał do odwiedzenia swoje-

go stoiska Konrad Kozłowicz z Kępna. Z kolei Wojciech Malik z Galewic do tego dnia przygotowywał się już od dłuższego czasu. – Zacząłem już w połowie listopada. To pracochłonne zajęcie, trzeba z różnych rzeczy zrezygnować. Do wzięcia udziału w jarmarku zaproszono twórców ludowych, rękodzielników, Warsztaty Terapii Zajęciowej, placówki oświatowe, Koła Gospodyń Wiejskich oraz piekarnie i cukiernie z powiatu wieruszowskiego i nie tylko.

Z życzeniami świątecznymi oraz upominkami odwiedzili nas: burmistrz Bogdan Nawrocki,  starosta Andrzej Szymanek, prezes SI „KOS” Henryka Sokołowska, prezes Stowarzyszenia Działań Psychospołecznych Joanna Nowaczyk, dyrektor Wiesław Kasprzak, sołtys Bogdan Moska z żoną, prezes OSP Lubczyna Stanisław Błoch oraz przedstawiciele

WBK Banku Zachodniego. W tym roku spotkanie to było naprawdę wyjątkowe i niezapomniane w związku z tym, że nasza świetlica zakwalifikowała się do tegorocznej edycji akcji: „Qurier do Świętego

Sponsorem prezentów byli pracownicy oraz klienci placówek WBK Banku Zachodniego z całej Polski. Po krótkiej części artystycznej, świetlicę odwiedził długo oczekiwany gość: Święty Mikołaj. Wśród ogólnej radości Mikołaj rozdał dzieciom prezenty które były spełnieniem ich marzeń. Dziękujemy wszystkim gościom oraz rodzicom, którzy pomagali w organizacji tego wyjątkowego dnia. Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia oraz wielu szczęśliwych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Lubczyna

ZOG ZOSP RP

Strażacki opłatek w Ludwinowie

14 grudnia w Ludwinowie odbyło się  uroczyste spotkanie opłatkowe Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łubnicach. także  omówiono  plan pracy na 2014 rok. Po części oficjalnej przystąpiono do wspólnej wieczerzy wigilijnej, podczas której nie zabrakło wspólnego połamania się opłatkiem, świątecznych życzeń i śpiewania kolęd. 

►(PaH)

W posiedzeniu udział wzięli: wójt gminy Łubnice - Henryk Ciosek, honorowi prezesi poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy Łubnice oraz członkowie Zarządu wraz z kapelanem ks. dziekanem Zbigniewem Króczyńskim. Na spotkaniu podsumowano działalność Zarządu Oddziału Gminnego w 2013r a

www.tugazeta.pl

27 grudnia 2013


7

TEKLINÓW

W blasku gwieździstego nieba Już w czwartek – 19 grudnia, w scenerii gwieździstego nieba uczniowie z Teklinowa uczcili jedną z wielu tradycji bożonarodzeniowych: przedstawili jasełka -   widowisko o Bożym Narodzeniu.

Chyba nie ma na świecie takiego zakątka, do którego nie dotarłaby wieść o Bożym Narodzeniu. Święta te należą do najbardziej lubianych i oczekiwanych przez wszystkich na całym świecie. Jedną z wielu tradycji bożonarodzeniowych są wystawiane, między innymi w szkołach, jasełka –przedstawienia, których treścią jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem. Pierwsze jasełka urządził dawno temu, w roku 1223, wielki miłośnik Dzieciątka Jezus - św. Franciszek z Asyżu w skalnej grocie w Greccio. Ojcowie i bracia z Zakonu zwyczaj ten ponieśli na cały świat, w tym takżedo Polski.

Szkoła Podstawowa w Teklinowie organizuje jasełka co roku. Jest to doskonała okazja do  spotkania się razem wszystkich uczniów, przedszkolaków i nauczycieli, złożenia sobie życzeń, podzielenia się opłatkiem.W tym roku  o powodzenie przedstawienia i wrażenia artystyczne widzów zadbał pan Marcin Sobczak - nauczyciel religii w teklinowskiej szkole.   Przedstawienie jasełkowe zaprezentowali swoim  kolegom, uczniowie z klasy III i klas starszych. W scenariuszu tego pięknego widowiska były nie tylko występy aktorów grających role chociażby Maryi, Je-

zusa czy też pastuszków. Wspólny śpiew kolęd przy dźwiękach gitary pana Marcina dodawał szczególnego nastroju tej niezwykłej uroczystości. Dyrektor szkoły – pani Aleksandra Walczak dziękując panu Marcinowi za wspaniałe wprowadzenie wszystkich w radosny bożonarodzeniowy klimat złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pan Marcin podziękował za współpracę i zaangażowanie tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu scenografii: siostrze Darii z Zgromadzenia Siostr Jadwiżanek z Podzamcza, pani Joli Morcie, pani Irenie Kopackiej, panu Czarkowi Cicheckiemu, panu Pawłowi Piaseckiemu, pani Dąbrowskiej z Podzamcza, która pomogła przygotować stroje dla aktorów. Za pośrednictwem gazety „Łącznik” cała społeczność szkolna pragnie życzyć Redakcji gazety i wszystkim czytelnikom, aby Każdy znalazł swoje miejsce przy stole wigilijnym, by spełniły się Wszystkim najskrytsze marzenia, aby każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy. Bądźmy dla siebie bardziej serdeczni, patrzmy na to co dobre, a nie na to, co nas dzieli.

Materiał ze szkoły podstawowej

OSZCZĘDNE OGRZEWANIE

PALNIK

DO SPALANIA DYMU OSZCZĘDNY To nowoczesne rozwiązanie w technice grzewczej pozwala zaoszczędzić nawet do40 % kosztów UNIWERSALNY Palnik można zainstalować w większości tradycyjnych kotłów na paliwo stałe (np. węgiel) INNOWACYJNY Technologia palnika do dymu wykorzystuje zjawisko pyrolizy EKOLOGICZNY Wyższa temperatura spalania pozwala znacząco ograniczyć szkodliwe substancje zawarte w dymie. Przewody kominowe pozostają czyste, a z komina „ nie wydobywa się dym” Dzięki zwiększeniu temperatury spalania dotleniony dym staje się paliwem. Zostaje zassany do paleniska,gdzie w wysokiej temperaturze ulega spaleniu. W ten sposób osiągnięta zostaje jeszcze wyższa sprawność grzewcza kotła.

Tel. 605 404 675

ZADZWOŃ DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wigilia WTZ i TPD w Wieruszowie

Przy jednym stole Do wigilijnego stołu ze świątecznymi przysmakami zasiedli dziś uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, ich opiekunowie oraz przyjaciele.

wszyscy skosztowali smacznych, tradycyjnych potraw. Goście nawzajem obdarowywali się podarunkami, a przed zebranymi z występem artystycznym zaprezentowali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Wyszanowie. Wigilia odbyła się w sali Ochotniczej Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok. Straży Pożarnej w Wieruszowie. Jak zwykle nie zabrakło ciepłej Jej współorganizatorem było Toi rodzinnej atmosfery. Po łamaniu warzystwo Przyjaciół Dzieci Odsię opłatkiem i złożeniu życzeń dział Miejski w Wieruszowie. 

Świąteczne spotkanie w Osieku Przed przerwą świąteczną w Szkole Podstawowej w Osieku tradycyjnie do wspólnej wigilijnej wieczerzy ( choć przed południem ) zasiedli wszyscy uczniowie, przedszkolaki, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia, w którym ścierały się różne poglądy na temat wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem. Tak więc policjant poproszony o ochronę mówi do anioła: „Jakie Boże Dziecię, co ty anioł pleciesz?”, a inni aktorzy na wieść o przyjściu małego Jezusa na świat stwierdzają: „ A świstak siedzi i zawija w sreberka”. W końcu jednak wszyscy przekonują się, że czasami niemożliwe staje się możliwe, choć tak trudno w to uwierzyć. Wśród gości odwiedzających stajenkę z narodzonym Jezusem pojawił się też aktor - wójt, który widząc, że szopka licha i trochę w niej zimno, obiecał szybką gazyfikację Osieka. Diabły ( a raczej diablice ) wyglądały oczywiście przerażająco, za to małe dzieci śpiewające kolędy miały prawdziwie anielskie wyrazy twarzy. Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani A. Grądziel zakończyły piękne i mądre życzenia: „ By naszym rodzicom kochać było dane i by wszystkie dzieci czuły się kochane, by zażegnać wszystko to, co ludzi różni, aby nasze ręce nie spotkały próżni, aby nikt przed nikim nie musiał czuć strachu, a biedni bezdomni mieli skrawek dachu.” Ostatnim przesłaniem ze sceny było nawiązanie do

27 grudnia 2013

słów Jana Pawła II: „ Jeden wielki Polak, mądry – kto Go słucha, by odnowić Ziemię, wezwał kiedyś Ducha. A my Mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę Ziemi zacznijmy od siebie”. Po poświęceniu opłatków, wspólnej modlitwie i życzeniach, przy dźwiękach kolęd uczestnicy świątecznego spotkania mogli już z ochotą zajadać pyszny barszcz z uszkami, smażone ryby, pierniki i ciasto przygotowane przez rodziców oraz podziwiać wystawę szopek świątecznych zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Materiał internauty o nicku LUIS2

Jasełka w Czastarach

W ubiegłą sobotę w Czastarach odbyły się Jasełka na które licznie przybyli mieszkańcy gminy. Zobacz zdjęcia i materiały filmowe na www.tugazeta.pl - internauty o nicku LUSI2. Dziękujemy za korespondencję.

www.tugazeta.pl


8

OCHĘDZYN

Zapraszają do żywej szopki

Boże Narodzenie można tylko wspominać. Można świętować 2013 urodziny Jezusa.

Można również je przeżyć – to znaczy być znów tam w Betlejem, cofnąć się 2013 lat wstecz, zobaczyć ten cud znów na własne oczy przy odrobinie dobrej woli i wyobraźni dziecka. Zapraszam wszystkich do żywej szopki bożonarodzeniowej w Parafii św. Anny w Ochędzynie, choć przez chwilę poczujmy się jak dzieci z własnymi dziećmi, rozradujmy

GALEWICE

Strażacki opłatek

W ostatnią sobotę w sali OSP Galewice miało miejsce przedświąteczne spotkanie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Galewicach. W tym roku organizacja gminnego opłatka przypadła OSP Osowa.

się wraz z całym stworzeniem narodzinami Jezusa. Nie wstydźmy się naszej najpiękniejszej strony człowieczeństwa, które wzrusza, raduje i daje tyle nadziei. Pobądź przez chwilę w atmosferze tamtej Cudownej Nocy. Przeżyj swoje Betlejem. Miłym akcentem było nadanie odznaczeń i sta►Ks. Bogdan Tyc tuetek dla zasłużonych działaczy. Srebrnym medaproboszcz parafii lem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:  dh Adam Jastrząbek oraz dh Grzegorz Pawelski. Statuetkę dla zasłużonego działacza otrzymali dh Czesław Wizner, Stanisław Zawada i Kazimierz Światły. Na uwagę zasługuje fakt, iż druh Stanisław Zawada od 68 lat jest czynnym członkiem OSP  peł-

niąc obecnie funkcję skarbnika OSP w Osowej. Po odczytaniu sprawozdań i podjęciu uchwał wspólnie z ojcem Dariuszem Warchołem z Sanktuarium Św. Wojciecha w Cieszęcinie odmówiono modlitwę, a następnie strażacka brać podzieliła się opłatkiem zasiadając później do wigilijnego stołu. ►Tomasz Cieśla

WIERUSZÓW – 24 grudnia 2013 rok

Zwykła relacja z niezwykłej wigilii

WIERUSZÓW

Na opłatku u burmistrza

W bożonarodzeniowym spotkaniu ze strażakami z jednostek OSP działających na terenie Gminy Wieruszów wzięli udział w poniedziałek, 16 grudnia, burmistrz – Bogdan Nawrocki i jego zastępca – Piotr Psikus.

Po raz kolejny z inicjatywy fundacji „Wiktoria” w Wieruszowskim Domu Kultury odbyło się wigilijne spotkanie wszystkich tych mieszkańców, którzy z różnych powodów chcieli akurat w tym dniu znaleźć się w tym gronie, w tym miejscu i właśnie o tej porze – w czasie, gdy we wszystkich domach rodziny zasiadały do stołów. Modlitwę i poświęcenia świątecznych potraw dokonał paulin – ojciec Ludwik Kaszowski mówiąc między innymi: - Pamiętajmy o Bogu, pamiętajmy o tych dzięki którym mogliśmy się tutaj dzisiaj spotkać. Później były życzenia, łamanie się opłatkiem i zwykłe – niezwykłe wzruszenia. ►eRPe

Materiał z Zespołu Szkół

Uroczysta wigilia w Tyblach 19 grudnia w Zespole Szkół w Tyblach odbyła się, jak co roku uroczysta wigilia. Spotkali się na niej uczniowie i ich rodziny, pracownicy szkoły oraz gminy.

Okazją do spotkania była strażacka narada odbywająca się tego dnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Podczas spotkania z samorządowcami strażacy podsumowali najważniejsze tegoroczne wydarzenia. - Myślę, że ten rok był dla strażaków z naszej gminy naprawdę dobry – przyznał burmistrz Bogdan Nawrocki. – Dodatkowe środki, które przekazaliśmy do poszczególnych jednostek w dniu

Wspólne świętowanie rozpoczęły dzieci i młodzież, przedstawiając piękne jasełka i wprowadzając  wszystkich uczestników w świąteczny nastrój. Po występie dzieci,  dyrektor szkoły – Iwona Jamróz i v-ce wójt gminy Sokolniki - Renata Świeściak złożyły wszystkim obecnym świąteczne życzenia, po których wzajemnie połamano się opłatkiem i wszyscy zasiedli do wspólnego stołu z potrawami św. Mikołaja, bez wątpienia wpły- wigilijnymi. ną na poprawę ich działalności. W roku przyszłym priorytetem będzie zakup wozu strażackiego dla jednostki z Wieruszowa. Mogę także obiecać, że nie zapomnimy o pozostałych jednostkach działających w gminie Wieruszów. Włodarze złożyli druhom strażakom, ich rodzinom i społecznościom, które reprezentują najlepsze życzenia świątecznonoworoczne.

www.tugazeta.pl

Wszystkim Dzieciom, ich Rodzicom, Przyjaciołom i Sympatykom Zespołu Szkół w Tyblach, dziękując za wspólnie spędzony rok, składamy najserdeczniejsze życzenia mając nadzieję, że spokój i ludzka serdeczność, tak ważna w te niezwykłe święta, będzie towarzyszyła Wam również przez cały Nowy Rok 2014 ►Pracownicy Zespołu Szkół w Tyblach

27 grudnia 2013


9

Relacja Zarządu Gminnego

Strażacy z Lututowa na wigilii 21 grudnia Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Lututowie zorganizował wigilię.

Pierwsi pojawili się organizatorzy i zadbali o odpowiedni wystrój i atmosferę, potem do pracy przystąpiły panie z kuchni z Przedszkola Publicznego w Lututowie. W końcu zaczęli się pojawiać pierwsi goście, najpierw ci co mieli blisko z Lututowa. Kiedy licznie przybyli strażacy i ksiądz dziekan Piotr Szkudlarek z parafii pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła, wiązankę nastrojowych kolęd i pastorałek zaprezentowała w swoim programie, działająca przy GOK Kapela Ludowa „Lututowianie”. Z krótkim opóźnieniem nastąpiło uroczyste otwarcie spotkania i powitanie druhen i druhów, członków Kapeli Ludowej i gości.  Aktu tego dokonał Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lututowie, a zarazem Wójt Gminy Lututów druh Józef Suwara. Złożył serdeczne życzenia dla druhów  i członków ich rodzin i serdecznie zaprosił wszystkich na organizowaną, wspólnie  z Radiem Ziemi Wieluńskiej, noc sylwestrową na Lututowskim Rynku. Przedstawił również życzenia złożone przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka. W piśmie przedstawiona jest atmosfera Bożego Narodzenia i atmosfera zgody i miłości zgromadzonych przy wspólnym stole najbliższych. - Wspólna kolęda, najlepsze życzenia – tak cudowna odmiana w naszym rozpędzonym życiu. To najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Święta to czas refleksji, potrzeba bliskości drugiego człowieka. Życzę, by w takiej at-

mosferze przebiegały świąteczne dni. Piękna polska tradycja spotkania w gronie najbliższych, rodziny, przyjaciół, dzielenie się opłatkiem i serdeczne życzenia to szczególne wartości. W strażackiej służbie troska o drugiego człowieka, jego bezpieczeństwo to podstawowe przesłanie.  Serdecznie dziękuję wszystkim Rycerzom Świętego Floriana za tę piękną humanitarną służbę – w dzień i w nocy, w dzień powszedni i święto, gdy ktoś potrzebuje pomocy, za pielęgnowanie najpiękniejszych rycerskich tradycji – pisze druh Pawlak,  zżyczenia kończy stwierdzeniem:  Niech refleksja nad minionym rokiem przyniesie uczucie satysfakcji z życia, pracy i społecznej działalności, a Nowy Rok Przyniesie nowe nadzieje,

A także inny NOWY i używany asortyment z niemiecką jakością i dobrymi cenami !!!

ZAPRASZAMY CODZIENNIE od 8.00 do 18.00 Wieruszów ul. Rzemieślnicza (obok Giełdy).

Tel: 661 502 000

EKSPERCI OD DREWNA OD PONAD 85 LAT !!! Tyble 45a 98-420 Sokolniki www.tyble.pl Sekretariat Tel. 62 784 51 77 Dz. Handlowy 62 784 51 19 tartak@tyble.pl handlowy@tyble.pl

TARCICA IGLASTA Z CERTYFIKATEM FSC R DREWNO KONSTRUKCYJNE Z CERT.CE WIĘŹBY DACHOWE, ŁATY, KONTRŁATY PODŁOGI LIŚCIASTE I IGLASTE, TARASY BOAZERIE, PODBITKI ELEWACJE

CIESZĘCIN

marzenia i szansę na ich spełnienie. Dużo zdrowia, radości i szczęścia. Po życzeniach złożonych przez ks. Piotra Szkudlarka w których podkreślił zaangażowanie członków straży w ratowanie życia i mienia społeczeństwa i krótkiej modlitwie, nastąpiło uroczyste łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Po wystąpieniach, życzeniach, kolędach, wspólnych pamiątkowych zdjęciach wszyscy zasiedli do kolacji wigilijnej a kolędy i pastorałki prezentowała kapela Ludowa „Lututowianie”. Były wspomnienia, delektowanie się wigilijnymi potrawami, podziękowania i toasty w serdecznej, przyjacielskiej atmosferze. ►Zarząd Oddziału Gminnego

Materiał ze STASZICA

Kolędą i pastorałką...

Kolędą i pastorałką, opłatkiem i piernikiem- społeczność szkolna „Staszica” rozpoczęła wspólne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia się opłatkiem z chorymi i podarunki dla nich. Podarunki na rzecz hospicjum zakupili uczniowie klas: I R i III W (wychowawca Sławomir Stojecki). Finansowo akcję wsparli również pracodawcy zatrudniający naszych uczniów na praktykach (współpracujący z p.Mieczysławem Borkowskim z Hufca OHP). Serdecznie dziękujemy!

Jeszcze kilka życzeń: „zdrowia , szczęścia, pomyślności” – dla wychowawców, koleżanek i kolegów, a potem już ...ferie bożonarodzeniowe! Czas odpoczynku i rozmowy z najbliższymi w domu. Tradycją szkoły stały się przedświąteczne odwiedziny w hospicjum Sióstr Antoninek w Mirkowie. Połamanie

27 grudnia 2013

NOWE i używane OKNA I DRZWI NOWE i używane GRZEJNIKI

www.tugazeta.pl

Spotkanie opłatkowe

Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia jest dniem szczególnym, w którym składamy sobie życzenia, łamiemy się opłatkiem, śpiewamy kolędy i rozważamy o narodzinach małego Jezuska.

Tak i było w oddziale przedszkolnym przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek w Cieszęcinie). Rano wszystkim udzieliła się nerwowa atmosfera, przygotowania pełną parą i oczekiwanie na gości. Ale później… w piękny czar świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas przedszkolaczki, którzy przenieśli nas do czasów narodzin Chrystusa. Kiedy to zdarzył się cud nad cudy. Gdzie anioł oznajmił pastuszkom o narodzinach Zbawiciela, gdzie do żłóbeczka swoje dary przynieśli Trzej Królowie. Zaproszeni goście w śród, których była Pani Dyrektor Agata Barańska, proboszcz Ojciec Mieczysław Rećko, Ojciec Dariusz, Brat Jerzy, panie emerytki, p. Śniady, p. Polak i p. Duś oraz licznie przybyli rodzice, byli zachwyceni postawą maleńkich aktorów. Nie jednej osobie zabłysła łza w oku. A wszystko to zaprawą pani Niny, która przygotowała tą

uroczystość wigilijną przy współpracy rodziców. Pani Nina złożyła życzenia wszystkim przybyłym, następnie Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie tej uroczystości i dołączyła się do życzeń p. Niny. Ojciec Mieczysław odczytał uroczyście Słowa Pisma św. i dokonał poświęcenia opłatka, którym wszyscy się połamali składając sobie życzenia świąteczne. Następnie wszyscy usiedli do wieczerzy wigilijnej przy kolędach. Przedszkolaczki z Cieszęcina z wychowawczynią p. Niną składają Wszystkim czytelnikom, redakcji, nauczycielom, pracownikom, koleżankom i kolegom, oraz Dyrekcji najserdeczniejsze życzenia, świąt spędzonych w gronie rodziny, ciepła i miłości, aby Boże Dzieciątko błogosławiło na każdy dzień a w nadchodzącym Nowym Roku realizacji planów i wszelkiej pomyślności. Przedszkole Cieszęcin


10

Materiał ze Szkoły Podstawowej w Galewicach

Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas...

LUTUTÓW

Jak to lututowska wigilia… 19 grudnia o godz. 10.00 została zwołana XXVI sesja Rady Gminy w Lututowie. Miejscem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury a przygotowania trwały od paru dni, bo sesja rozpoczynała cykl wigilii corocznie organizowanych w dniach przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zaczęło się od występów dzieci ze Szkoły Podstawowej, które zaprezentowały Jasełka Bożonarodzeniowe w reżyserii Ewy Stańczak i przy akompaniamencie ks. Arkadiusza Wieczorka. Były rzęsiste 20 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej oklaski dla aktorów a potem mały poczęstunek i coś w Galewicach wspólnie z rodzicami i społecznością lokalną rozpoczęli tradycyjny na słodko na sali lustrzanej. Następnie sesja potoczyła się utartym porządkiem. czas kolędowania. To znaczy - otwarcie, porządek, protokół, interpelacje, sprawozdania. Później było już trudniej, bo na porządku były sprawy finansowe. Wieloletnia Prognoza Finansowania, uchwalenie budżetu gminy, uchwalenie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i uchwalenie Gminnego programu Przeciwdziałania Narkomanii. te. Przewodniczący i wójt zaprosili wszystkich do Dokonano też zmian w budżecie gminy na rok 2013 i wspólnego stołu zastawionego postnymi, wigilijnymi zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Trochę potrawami. Najpierw były życzenia dla wszystkich czasu zajęła dyskusja nad problemem stref gospodar- od wójta gminy, ks. Arkadiusza Wieczorka i przeczych. Było wiele sprzecznych stanowisk i teorii jed- wodniczącego Rady Gminy. Potem już wzajemne nak pod koniec przeważyły argumenty wójta, który życzenia według przypadku, sympatii i na wszelkie twierdził, że na stworzenie stref trzeba zainwestować inne możliwe sposoby. (…) W boki też trochę powiększą gotówkę a przyszłe zyski jakie mogą się po szło.  Były jeszcze wspomnienia dawnych wigilii, latach pojawić są bardzo niepewne. były zdjęcia na ekranie z lat poprzednich i z wizyty Przegłosowano jeszcze wydzierżawienie części ks. biskupa w roku ubiegłym. Był tez film i wywiad z Licznie zebrana publiczność w cza „Pastorałka anielska”, którą nieruchomości zabudowanej położonej w miejscowo- wójtem gminy o Lututowie i jego przyszłości a także sali OSP w Galewicach usłyszała i zaśpiewały i zatańczyły aniołki z ści Huta - gmina Lututów. Potem tylko: interpelacje, o prognozach na lata nadchodzące. wspólnie z dziećmi zanuciła wiele klasy I. Tego wieczoru nie mogło zapytania, wolne wnioski i obrady zostały zamknię►ORGANIZATORZY kolęd – od tych mało znanych, po zabraknąć ulubionej pastorałki tradycyjne, które przez wieki prze- błogosławionego Jana Pawła II SOKOLNIKI kazywane są z pokolenia na po- pt. „Oj maluśki, maluśki”, którą kolenie, do współczesnych pasto- zaprezentowali uczniowie klasy II. rałek. Wszystkie mają niezwykle krzepiącą moc, niosącą zarówno Na koniec uczennice klasy I złożyJest taki czas, który u schyłku roku wnosi do naszego życia jedno radość, jak i refleksję. Każda ople- ły wszystkim przybyłym życzenia, z najpiękniejszych polskich świąt - Bożego Narodzenia. Narodziny ciona jest nutką historii i poezji. które za pośrednictwem gazety Chrystusa stają się dla nas źródłem siły, nadając formę naszemu Jednym z najpiękniejszych zwy- „Łącznik” składamy wszystkim życiu, uwznioślając je, odrywając nas od własnego ja i otwierając na czajów bożonarodzeniowych jest czytelnikom. coś większego od nas : na Boga, wspólnotę i miłość. właśnie wspólne kolędowanie, Chcemy na czas Bożego Naw które włączyli się uczniowie rodzenia i na cały 2014 rok złopiosenka „Tak jak śnieg”, będąca „punktem naszej szkoły. Starsi uczniowie żyć wszystkim ciepłe i serdeczzapalnych w sercach rodziców”. Nie obyło się bez zaprezentowali tradycyjne kolę- ne życzenia – by domy Wasze chwili zadumy, wzruszenia, łez. dy: „Pójdźmy wszyscy do sta- dekorowały miłość, życzliwość i Święta to czas refleksji o sprawach dla nas jenki”, „Bóg się rodzi”, „Lulajże nadzieja. Niech światło choinki – ważnych, jest to okres wyhamowania biegu wyJezuniu”.  Najpopularniejszą na symbol radości z narodzenia Jezudarzeń, by wziąć oddech i zastanowić się nad tym świecie kolędę pt. „Cicha noc” sa, oświetla zawsze Wasze życie i co było i co będzie, czas by umocnić miłość do blisusłyszeliśmy w języku polskim, pozwala odnaleźć właściwą drogę. kich, do osób dla nas ważnych, mając ich zawsze angielskim i niemieckim,  a kolędę A przez cały rok od poniedziałku blisko siebie. Nasze szkolne Wigilie przypominają „Anioł pasterzom mówił” ucznio- do niedzieli niech Was wszystko nam o tym. Pozwalają właściwie przygotować się do wie klasy V zagrali na fletach. Naj- łączy, nic zaś niech nie dzieli. Przedświąteczny wieczór. Zapach świerku i ma- narodzin Dzieciątka Jezus, Maleńkiej Miłości. młodsi uczniowie zaśpiewali wekowca. Migocące lampki choinkowe. Sala oświetlona „Zatrzymajmy się więc na chwilę, sołe nowoczesne pastorałki, które Uczniowie i nauczyciele Szkoły ich nikłym światłem. Szopka. Takie drobiazgi spraw gonitwie codziennych spraw. wzbudziły uśmiech i gromkie braPodstawowej w Galewicach wiają, że czuć święta. Uciszmy swoje myśli. wa wśród publiczności, zwłaszW takiej atmosferze po raz kolejny na szkolnej Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy, Wigilii zgromadziła się cała społeczność gimnazjum to na pewno usłyszymy pukanie do drzwi.” - nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele Kościoła i   władz, przyjaciele szkoły. Całość rozpoczął klimaty►Katarzyna Kaczmarek czny utwór pt. „Bóg narodzi się”, który rozweselił Uczennica klasy III oblicza zebranych. Potem mieliśmy okazję posłuchać Publicznego Gimnazjum w Sokolnikach utworów lirycznych o tematyce bożonarodzenioim. Jana Pawła II wej. Pierwszoklasiści zaprezentowali inscenizację pt. „A dzisiaj czemu wśród ludzi...”. Ksiądz K. Wawrzyniak wraz z Panią Dyrektor A. Frankowską i przewodniczącą rady Rodziców Panią Honoratą Musiała  złożyli pełne ciepłych słów życzenia świąteczne. Klasa III gimnazjum wystawiła wzruszającą inscenizację pt. „Dzwony”. Opowiadała ona o chłopcu z biednej rodziny i starej legendzie, według której tytułowe dzwony rozkołyszą się, gdy ktoś złoży Dzieciątku dar prosto z serca. Występ uwieńczyła

Zatrzymajmy się na chwilę…

www.tugazeta.pl

27 grudnia 2013


11

PIECZYSKA

Jest taki dzień…

DUŻY WYBÓR RYB ŚWIEŻYCH I MROŻONYCH FLĄDRA, DORSZ FILET Z KARPIA SKLEP MIĘSNY „WĘDLINKA” PŁOTKA, KARAŚ Rafał Kubot SZCZUPAK, PSTRĄG Wieruszów ul. Fabryczna

Ten wyjątkowy dzień wydarzył się 18 grudnia, kiedy to w sali OSP w Pieczyskach spotkali się rodzice, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Pieczyskach.

  WWW

CHŁODNICTWO

KLIMATYZACJA

systemy klimatyzacyjne chłodnictwo przemysłowe chłodnie, mroźnie tunele szokowe

e-ma . I C E il: biu B O ro@i S S . P cebo ss.plL WENTYLACJA

agregaty wody lodowej systemy wentylacyjne pompy ciepła odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych

Wieruszów ul. Rynek 15  tel./fax: 62 78 111 37  tel. kom. 604 412 814

Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali także: Bogdan Nawrocki – burmistrz Wieruszowa, Jarosław Dębski – przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej, Henryka Sokołowska - prezes TPD OM w Wieruszowie, Iwona Kaźmierska-Małyska przewodnicząca Rady Rodziców, Tadeusz Zygmunt- prezes OSP. Wieczór rozpoczął się od klaso-

Były kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki, również w języku angielskim.Uczestnicy koła teatralnego przedstawili „Jasełka”. Opowiadając historię Bożego Narodzenia, przenieśli wszystkich do małej, skromnej stajenki, w której narodził się Chrystus. Wieczór upłynął w miłej atmosferze i przybliżył nas do wydarzeń najbliższych dni. Dużo radości sprawiły

wych występów, których głów- dzieciom paczki ze słodyczami, nym motywem były zbliżające się które podarowali im zaproszeni Święta Bożego Narodzenia. goście.

Zaśpiewa na prestiżowym konkursie

Sukces chóru LIRA

TARTAK PIECZYSKA Sprzedaż:

ZADZWOŃ, ZAPYTAJ, ZAMÓW! Tel. 667 345 625, 664 132 472 27 grudnia 2013

QQ QQ QQ QQ QQ

tarcicy bukowej więźb dachowych łat i kontrłat tarcicy drewna opałowego www.tugazeta.pl

Sukces chóru „Lira” działającego przy klasztorze oo. Paulinów w Wieruszowie! Muzycy na 20. eliminacjach w Dobrodzieniu zakwalifikowali się do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Konkurs będzie obywał się od 18 do 20 stycznia. – To największa tego typu impreza w Polsce. Eliminacje odbywają się w 38 miastach jednocześnie, łącznie z Białorusią i Ukrainą. Osiągnęliśmy duży sukces – cieszy się prezes stowarzyszenia chóralnego „Lira”, Marzena Kaczmarek. – Po raz pierwszy odważyliśmy się wystartować i udało się. Będzie to dla nas ogromny egzamin. Sukces nie przychodzi z dnia na dzień. Chór pieczołowicie pracuje cały rok. – Mamy próby raz w tygodniu w całości, a pozostałe dni są przeznaczone na opracowanie głosów. Później próbujemy wszystko połączyć. Chcemy pokazywać mieszkańcom efekty – dodaje Marzena Kaczmarek. Stowarzyszenie liczy 40-tu chórzystów. Grupę prowadzi brat Franciszek Bulanda. „Lira” koncertuje już od ponad 85-ciu lat. ►(PaH)


12

Podsumowanie Świątecznego Turnieju I Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wieruszowskiego i Burmistrza Wieruszowa 22 grudnia został zorganizowany I Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Wieruszowskiego i Burmistrza Wieruszowa. Organizatorem tej sportowej imprezy był Siatkarz GOKSiT Sokolniki. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów:Siatkarz GOKSiT Sokolniki, VOLLEYBALL Team Perzów, Nieprzeciętni Pajeczno, LKS Sokół Dzietrzkowice, KS Kąty, Oknobud Wieluń Rozgrywki zostały podzielone na dwie grupy: Grupa A (hala Gimnazjum nr 1 Wieruszów): a) Oknobud Wieluń, b) KS Kąty; c) LKS Sokół Dzietrzkowice Grupa B (hala ZSP Staszic Wieruszów): a) Siatkarz GOKSiT Sokolniki; b) Nieprzeciętni Pajeczno ; c) VOLLEYBALL Team Perzów Grupę A wygrał zespół Oknobud Wieluń - drugie miejsce przypadło dla KS Kąty a trzecie LKS Sokół Dzietrzkowice. Grupę B wygrał zespół Siatkarz GOKSiT Sokolniki, drugie miejsce przypadło dla Nieprzeciętni Pajeczno, a trzecie VOLLEYBALL Team Perzów. Po fazie grupowej na Hali ZSP im. Staszica zostały rozegrane finały: Mecz o V-VI Miejsce - LKS Sokół Dzietrzkowice - VOLLEYBALL Team Perzów Mecz o III-IV Miejsce - KS Kąty Nieprzeciętni Pajeczno Mecz o I-II Miejsce - Oknobud Wieluń - Siatkarz GOKSiT Sokolniki W meczu o V miejsce VOLLEYBALL Team Perzów pokonał dość pewnie zespół LKS Sokół Dzietrzkowice. W meczu o III miejsce mistrz Wieruszowskiej Powiatowej Ligi Siatkówki i obecny lider rozgrywek zespół KS Kąty pokonał drużynę z Pajęczna. Najwięcej emocji przyniósł finał. Obie drużyny pokazały dużo dobrej siatkówki. Pierwszy set pokazał że Siatkarz jest bardzo silny i zdeterminowany żeby wygrać. Zawodnicy z Sokolnik atakowali pewnie a ich najlepsi zawodnicy skutecznie serwowali. Pierwszy set padł łupem Siatkarza. W drugim secie gospodarze kontynuowali dobrą grę i zanosiło się na gładkie zwycięstwo. Jed-

nak przy stanie 19:13 dla Siatkarza, Oknobud przebudził się i wzmocnił zagrywkę. Siatkarze z Wielunia zachowali więcej zimnej krwi i doprowadzili do remisu w setach. Ostatnia partia przyniosła wiele emocji. Do samego końca nie było wiadomo, kto wygra cały Turniej. Przy stanie 14:13 dla Siatkarza, na zagrywce pojawił się ich atakujący, któremu udało się zaserwować asa. Ta zagrywka wywołała eksplozję radości wśród siatkarzy z Sokolnik, którzy w fianale pokonali obecnego lidera wieluńskich rozgrywek - zespół Oknobud Wieluń 2:1. Skład Siatkarza GOKSiT Sokolniki: Rozgrywający – Marcin Józefowski Atakujący – Sławomir Frankowski Przyjmujący – Michał Kowalczyk, Łukasz Foriasz, Dawid Matuszek Środkowi – Tomasz Jezierski, Łukasz Piskuła Libero – Szymon Bednarek Siatkarz GOKSiT Sokolniki chciał podsumować dość intensywny  2013 r., w którym odwiedziliśmy Skomlin, Gorzów Śląski, Galewice, Wieluń, Rząśnię, Byczynę, na różnego rodzaju turniejach. Wiele rozgrywek  zoorganizowaliśmy też w Sokolnikach. Natomiast w listopadzie wpadliśmy na pomysł zoorganizowania turnieju w Wieruszowie. Chcieliśmy właśnie w taki sposób podsumować ten rok :). Cieszymy się również - wszystko się udało. Dziękujemy za pomoc: - Starostwu Powiatowemu w Wieruszowie za udostępnienie sali sportowej ZSP im. Staszica oraz za ufundowanie nagród - Gminie Wieruszów za za udostępnienie sali sportowej Gimnazjum nr 1 Wieruszów - Sędziom (Andrzej Kołodziej i Sławomir Stojecki) - opiekunom sal sportowych i ich dyrektorom za udzieloną pomoc - Włodzimierzowi Kurzawie za udzieloną pomoc w obsłudze gastronomicznej turnieju - dziękujemy również za obecność Stefana Pietrasa przy wręczaniu nagród - dziękujemy też wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniu tego turnieju Z poważaniem organizatorzy Dawid Matuszek Tomasz Jezierski

KARATE

Wyniki z zawodów w Osieku Najmłodsi adepci popularnej ostatnio w powiecie wieruszowskim sztuki walki karate znów rywalizowali i uczyli się jak bezpiecznie walcząc szanować pokonanych i znosić pierwsze porażki. Mistrzostwa z udziałem widzów przeprowadzono we wtorek w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Osieku.

WYNIKI

1 miejsce -  SZYMON STRÓZIK  (Sokolniki) 2 miejsce  -  OSKAR SZYMANEK  (Mieleszyn) 3 miejsce  -  DOMINIK KOWALIK (Sokolniki)

DZIEWCZĘTA KATEGORIA WAGOWA 20-23 KG 1 miejsce -  KINGA ŁUCZAK (Sokolniki) 2 miejsce  -  JULIA ŚLIWKA (Mieleszyn) 3 miejsce  -  JULIA WERBICKA  (Sokolniki) KATEGORIA WAGOWA 28-37 KG 1 miejsce  -  BARTŁOMIEJ WRÓBEL  (Osiek) 2 miejsce  -  KONRAD WOJTYCZKA  (Sokolniki) 3 miejsce  -  MACIEJ WOJTYCZKA  (Sokolniki)

KATEGORIA WAGOWA 24-31 KG 1 miejsce -  PATRYCJA KOŁODZIEJ  (Osiek) 2 miejsce  -  MAJA WINKOWSKA  (Sokolniki) 3 miejsce  -  ALEKSANDRA BRYLAK  (Osiek) KATEGORIA WAGOWA 32-34 KG 1 miejsce  -  KLAUDIA WOJEWODA  (Osiek) 2 miejsce  -  MAGDALENA ROMANOWSKA (Osiek) KATEGORIA WAGOWA OPEN 3 miejsce  -  MARYSIA WERBICKA  (Sokolniki) 1 miejsce  -  PATRYK WÓJCIAK (Sokolniki) 2 miejsce  -  JAKUB WRÓBEL (Osiek) KATEGORIA WAGOWA OPEN 3 miejsce  -  MACIEJ KADŁUBEK  (Sokolniki) 1 miejsce  -  KLAUDIA GRAJERZ  (Sokolniki) 2 miejsce  -  SANDRA STRÓZIK (Sokolniki) 3 miejsce  -  NIKOLA GAJ  (Osiek) POZOSTALI: TATIANA WÓJCIAK  (Mieleszyn) NIKOLA WÓJCIAK    (Mieleszyn) NIKOLA KIEŁBIK      (Sokolniki)

POZOSTALI:

CHŁOPCY KATEGORIA WAGOWA 18-23 KG 1 miejsce -  JAKUB WOJTYCZKA  (Sokolniki) 2 miejsce  -  MARCEL SMOLIS  (Osiek) 3 miejsce  -  ALAN MARSZAŁEK  (Sokolniki) KATEGORIA WAGOWA 24-27 KG

www.tugazeta.pl

DAWID KOŁODZIEJ (Osiek), CYPRIAN SMOLIS (Osiek), MARCEL WINKOWSKI  (Osiek), PATRYK CISZEWSKI  (Osiek), JAKUB KOWALSKI (Osiek), ALEKSY KASZTAN (Sokolniki), MATEUSZ GASZTYCH  (Sokolniki), IGOR NOWAK  (Osiek), KACPER JASYK (Osiek), KACPER OWCZAREK (Osiek), KACPER JAGIEŁA (Mieleszyn)

27 grudnia 2013


13

BEZPOŚREDNIA SPRZEDAŻ PALIW DOWÓZ GRATIS! Zapraszamy! 721 039 731 oraz 605 361 811. Najlepsze paliwa w naprawdę doskonałych cenach! Specjalizujemy się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych.

Dystrybuujemy paliwa o parametrach zgodnych z obowiązującymi normami.

Sukces Patrycji Moska

Łódzka Gwiazdka z … Wieruszowa! W dniach 20-21 grudnia 2013 roku odbył się w Łodzi XII Ogólnopolski Turniej Szkół w Tenisie Stołowym „ ŁÓDZKA GWIAZDKA 2013”.

Wieruszowska Halowa Liga Piłki Nożnej

Sagan lepszy w końcówce Sagan Kępno pokonał po dramatycznym spotkaniu M-Line 5:4 w spotkaniu na szczycie II kolejki rozgrywek Wieruszowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Spotkania drugiej kolejki pokazały, że tegoroczna rywalizacja będzie bardzo zacięta, a o końcowe zwycięstwo powalczy kilka zespołów. W najciekawszym pojedynku pomiędzy zespołami Saga Kępno i M-Line losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Drużyna M-Line prowadziła już w pewnym momencie 3:0, a kapitalne spotkanie w jej barwach rozgrywał najlepszy na boisku Damian Karczmarek. - Faktycznie to zawodnik , który robi przysłowiowa różnicę – przyznaje jeden z organizatorów Marcin Wiśniewski. – Jest niezwykle groźny. Praktycznie każdy jego kontakt z piłką może dla przeciwnika skończyć się

utratą bramki. Nieprzypadkowo w zeszłorocznej edycji został on wybrany przez uczestników Najlepszym Zawodnikiem rozgrywek. Damian Karczmarek i jego koledzy nie dali jednak rady zwyciężyć w spotkaniu z kępińskim Saganem. Mimo wysokiego prowadzenia w końcówce to rywale zachowali więcej sił i dzięki temu oni wywalczyli 3 punkty. II KOLEJKA M-Line - Sagan Kępno........... 4:5 FC Polanki – Rytual ...............0:2 GLKS Biała - Hetman Żdżary.6:2 FC Balanga - Łęka Op. ..5:0 (wo) TABELA 1.FC Balanga  ...........- 2 - 6 -10:0 2.Rytual  .....................- 2  - 6 - 9:4 3.M-Line .................– 2 - 3 - 11:6

4.FC Polanki ............- 2 - 3 - 4:4 5.GLKS Biała ...........– 2 - 3 - 6:7 6.Sagan Kępno ........– 2 - 3 - 9:11 7.Hetman Żdżary ....- 2  - 0 - 4:10 8.Łęka Opatowska ...– 2 - 0 - 1:12 UWAGA: Bezpośrednie spotkania uwzględnione zostaną w końcowej tabeli! KLASYFIKACJA STRZELCÓW:  Adrian Lenek -..........................5  Łukasz Iwanetzki -....................4  Tobiasz Trzęsicki -....................4  Damian Karczmarek - ..............4  Mateusz Olender -.....................2  Piotr Klimek -............................2  Marcin Górecki   -.....................2  Paweł Baraniak – .......................2  Patryk Wąsla – ..........................2  Tomasz Koniarczyk -............... 2

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Tenis stołowy i Mistrzostwa Powiatu

17 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców - Szkół Ponadgimnazjalnych

W zawodach uczestniczyło sześć drużyn - trzy drużyny chłopców i trzy drużyny dziewcząt Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie - dz. i ch. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie - dz. i ch. Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie - dz. i ch Po zakończeniu rywalizacji, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: Dziewczęta: I miejsce- Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie II miejsce- Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie III miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie Chłopcy: I miejsce- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie II miejsce- Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie 1 III miejsce- Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie Dwie pierwsze drużyny zarówno w kategorii chłopców jak i w kategorii dziewcząt awansowały do zawodów rejonowych. Zawody rejonowe w ra-

27 grudnia 2013

mach Licealiady w tym roku zarówno w kategorii chłopców i dziewcząt odbędą się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie. Dziewczęta 07.01.2017 r. a chłopcy 08.01.2017 r. Organizatorem będzie Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieruszowie. Gratulujemy zawodnikom i opiekunom jednocześnie życząc sukcesów w dalszych szczeblach rywalizacji ►PSZS w Wieruszowie Jarosław Urbaniak

www.tugazeta.pl

Turniej rozegrany został w konkurencjach gier pojedynczych dziewcząt i gier pojedynczych chłopców.WKS „Prosnę” Wieruszów i Zespół Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie, w kategorii młodzi-

czek reprezentowała zawodniczka, Patrycja Moska, która w ścisłym finale, pokonując zawodniczki, Martynę Madejską z KS Legion Skierniewice i Oliwię Kowalską z UMLKS Radomsko, wywalczyła I miejsce. Ponadto, Patrycja zagrała również 21.12.2013 r. w Łodzi, w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorów i Juniorek, zajmując miejsce 13-16. Trenerzy prowadzący zawodniczkę to: Bernard Pietrakowski i Mariusz Moska

Podopieczni Wiśniewskiego na III lokacie

Pechowe miejsce Akademii Trzecia lokatę wywalczyli podopieczni Marcina Wiśniewskiego w silnie obsadzonym turnieju dla chłopców z rocznika 2003 w Kępnie. O rok młodsza ekipa z Wieruszowa powinna zagrać w finale imprezy. Wilki Opatów przed Marcinkami Kępno i Akademią Piłkarską Wieruszów – taka była kolejność w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocz. 2003 zorganizowanym przez KS Hanulin. O krok od sprawienia ogromnej sensacji był zespół z Wieruszowa, składający się w większości z chłopców o rok młodszych. W fazie grupowej najpierw pokonał on 1:0 LZS Olszowę, by później zremisować 1:1 z Płomieniem Opatów i wygrać z KS Hanulin. Lepszy bilans bramkowy mieli jednak Opatowianie i to oni wyszli z grupy z pierwszego miejsca. Dodajmy, że w decydującym pojedynku z Płomieniem Opatów przy stanie 1:1 na 10 sekund przed zakończeniem spotkania prowadzący zawody arbiter nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego należącego się Wieruszowianom. - Wtedy losy pojedynku pewnie byłby inne – mówi trener UKS AP Wieruszów, Marcin Wiśniewski. – W półfinale trafilibyśmy na znacznie słabszego rywala. Arbiter popełnił błąd, przyznali to nawet działacze z Opatowa. Takie rzeczy się jednak zdarzają, są elementem gry w piłkę nożną. Cieszyć należy się jednak z postawy chłopców. Nie przegrali oni tak naprawdę żadnego spotkania. Tylko raz byli

gorsi w rywalizacji w rzutach karnych. W półfinale drużyna Adama Kopisa pokonała 2:0 Polonię Kępno. Drużyna z Wieruszowa wpadła na faworyzowane Marcinki. Po świetnym meczu Wieruszowianie zremisowali 0:0, a w rzutach karnych musieli uznać wyższość rywali z Kępna. W finale Marcinki zremisowały z Opatowem. Wilki okazał się jednak lepszy w rzutach karnych. UKS Akademia Piłkarska Wieruszów w spotkaniu o miejsce trzecie pewnie pokonała 4:1 Polonię Kępno. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Olszowy, Słupi, Hanulina i Ostrzeszowa. Najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Jędrzejewskiego z Marcinków Kępno. Tytuł Króla Strzelców przypadł w udziale Dawidowi Rachlowi z opatowskich Wilków, a Najlepszym Zawodnikiem wybrano Mateusza Grzesiuka z AP Wieruszów. - Warto zaznaczyć, że graliśmy z zespołami występującymi w rozgrywkach ligowych – dodaje Marcin Wiśniewski. – Z postawy swoich zawodników jestem bardzo zadowolony. My w turniejowych potyczkach stawiamy dopiero pierwsze kroki. W zespole widać jednak spory potencjał. Jeszcze w styczniu chłopców z Akademii Piłkarskiej czeka bardzo mocno obsadzony trzydniowy turniej w Głuchołazach. Najprawdopodobniej 19 stycznia UKS AP Wieruszów będzie też organizatorem dużej piłkarskiej imprezy, w której swój udział potwierdził już m.in. Śląsk Wrocław.


14

JAK DODAĆ OGŁOSZENIE DROBNE?

ABY DODAĆ OGŁOSZENIE DO GAZETY ŁĄCZNIK I SERWISU www.tugazeta.pl należy wysłać treść SMS em pod numer 7936 Ogłoszenie wysyła się poprzez wpisanie specjalnego kodu poprzedzającego ogłoszenie: KLUCZ.GAZETA (spacja - czyli przerwa pomiędzy wyrazami) TREŚĆ OGŁOSZENIA PRZYKŁAD: KLUCZ.GAZETA Sprzedam meble ogrodowe. Tel. ... Po wysłaniu SMSa z ogloszeniem otrzymają Państwo SMS zwrotny potwierdzający przyjęcie ogłoszenia do emisji. Brak takiego potwierdzenia świadczy o NIEPOPRAWNYM PRZESŁANIU SMS.

PROSIMY O DOKŁADNE ZASTOSOWANIE SIĘ DO INSTRUKCJI REDAKCJA NIE ODPOWIADA ZA BŁĘDNE, NIEPOPRAWNE WYSŁANIE OGŁOSZENIA I ZWIĄZANE Z TYM OPŁATY

Koszt wysłania jednego SMS - 9 złotych plus VAT Ogłoszenie można również zlecić do emisji w redakcji na ul. Buczka 4 w Wieruszowie oraz w punktach oznaczonych specjalną naklejką na terenie całego powiatu Cena obejmuje 2 emisje ogłoszenia w kolejnych wydaniach gazety ŁĄCZNIK oraz emisję przez 2 tygodnie na www.tugazeta.pl

WAŻNE:

W przypadku przesyłania wiadomości zawierającej regionalne znaki diakrytyczne, w tym polskie znaki (np.: ą, ę, ł), z wykorzystaniem terminala GSM/UMTS, w tym aparatu telefonicznego kodującego znaki regionalne (tryb UNICODE), długość wiadomości wynosi maksymalnie 70 znaków. W przypadku jednorazowego przesłania wiadomości zawierającej więcej niż 70 znaków, tekst SMS jest dzielony na odpowiednią liczbę SMS-ów, z których każdy obciążany jest opłatą indywidualnie, zgodnie z cennikiem. (OGŁOSZENIE W RAZIE POTRZEBY MOŻNA PRZESYŁAĆ BEZ POLSKICH ZNAKÓW)

USŁUGI TRANSPORTOWE Oferujemy przewozy krajowe i zagraniczne: – maszyn i urządzeń – towarów do 3,5 t – przeprowadzki WYWROTKA DO 5 t AUTO LAWETA

Tel. 607 612 485

L

8

Ł8

Zaprasza na kurs Prawa Jazdy Kat"B"

Rozpoczę88

ZAPRASZAMY 12.08.2013

8żliwość8 dojazdu 88 8

KONTAKT 693 413 931

SPRZEDAŻ PIASKU Z TRANSPORTEM LUB BEZ Okolice Wieruszowa

Tel. 510 037 998 ZAPRASZAMY!

AUTO-GAZ

NIERUCHOMOŚCI

Sprzedam mieszkanie os. Waryńskiego 3 piętro 2 pokoje słoneczne odświeżone cena do negocjacji tel 884 603 448 (196) Sprzedam uroczy domek w Mieleszynie, powiat wieruszowski, położony na działce 0,25ha + 4ha pola. Kontakt: 661 845 598 (196) Mam do sprzedania mieszkanie 61m kw, znajdujące się w Wieruszowie na osiedlu Warszawska blok 4 na 2 piętrze. tel 724141671 (196) Wynajmę mieszkanie 65m2, 2 pokoje, kuchnie, łazienkę lub 38m2, pokój, kuchnie, łazienkę. Tel. 607055582, 607345236. (196) Mam do wynajęcia dwupokojowe (44m2), umeblowane mieszkanie w Wieruszowie przy ul. Kordeckiego. Kontakt pod nr 605 222 149 (196) Sprzedam dom z zabudowaniami gospodarczymi w Mieleszynie tel. 668 997 695 (196) Sprzedam mieszkanie! Lokalizacja w Wieruszowie - blisko rynku. Bardzo ładna kawalerka 38m2 nie wymagająca remontu: pokój, kuchnia, łazienka. Tel: 695 803 603 (195) Sprzedam mieszkanie po remoncie, zadbane, 38 m kw.parter w Wieruszowie na ul.Fabrycznej. Kontakt 785 517 189 (195) Sprzedam dom z zabudowaniami gospodarczymi w Mieleszynie tel. 668 997 695 (195) Mam do wynajęcia dwupokojowe (44m2), umeblowane mieszkanie w Wieruszowie przy ul. Kordeckiego.Kontakt pod nr 605 222 149 (195) Sprzedam mieszkanie 61m2, II piętro, 3 pokoje. Okna po wymianie. Oś. Warszawska 4/35 cena 185 000 zł tel.782 946 685 oraz 723 280 594 (194) Sprzedam mieszkanie własnościowe w bloku o pow. 48,48 mkw. w Wieruszowie. Lokal znajduje się parterze bloku nr. 8. Kontakt 514

KAŻDY WYMIAR. SZYBKIE TERMINY. BARDZO PROFESJONALNIE!

Tel. 602 510 350

zaraz. cena do negocjacji. tel; 508 377 631 (193) Wynajmę duże podwórze wraz z pomieszczeniami gospodarczymi, duża wiata, 2 bramy wjazdowe. Kontakt 602 359 929 (193) Sprzedam domek jednorodzinny 12km od Wieruszowa, powichrzenia 222m2, działka 5 arowa Tel. 797487534 (193) Mam do wynajęcia dwupokojowe, umeblowane mieszkanie w Wieruszowie przy ul. Kordeckiego. Kontakt pod nr 605 222 149 (193) Sprzedam mieszkanie 2 pokoje, III piętro, słoneczne, odświeżone do wprowadzenia się, okna po wymianie. Cena do negocjacji. Tel. 884 603 448 (193) Sprzedam mieszkanie 60 m,4 piętro, 3 pokoje os.Warszawska 2 tel. 607 612 512 (193)

USŁUGI

409 817 (194) Sprzedam uroczy domek w Mieleszynie, powiat wieruszowski, położony na działce 0,25ha + 4ha pola. Kontakt: 661 845 598 (194) WYNAJMĘ KAWALERKĘ O POW. 35 MKW. W MIEJSCOWOŚCI GALEWICE. KONTAKT 601 794 507 (194) Sprzedam działkę budowlaną w Osowej pow. 0,39 ha cena 48 tys. Kontakt 533 092 533 (194) WYNAJMĘ MIESZKANIE W BLOKU 3-POKOJOWE, KUCHNIA I WC W WIERUSZOWIE W RYNKU KONTAKT: 502 316 968 (194) MIESZKANIE W CENTRUM WIERUSZOWA - bezczynszowe-SPRZEDAM. 63m2 Tel.608 018 139 (194) Sprzedam dom do zamieszkania od zaraz. Myjomice 21a. Blisko Kępna. Tel 508 377 631 (193) Sprzedam dom w zabudowie bliźniaczej w Myjomicach k.Kępna. powierzchnia; 145 m.kw. na działce 800 m.kw. do zamieszkania od

USŁUGI BUDOWLANE: MURARSTWO DEKARSTWO DOCIEPLANIE BUDYNKÓW I PODDASZY REGIPSY GŁADZIE SZPACHLOWANIE PŁYTKI SOLIDNIE - ŁUKASZ 695 236 711 Sala do wynajęcia na imprezy okolicznościowe. Więcej informacji na stronie www.sala-na-gorce.pl (196) Firma budowlana przyjmie zlecenia - pełen zakres robót-ZIMOWE CENY tel.605 585 547 (196) SZYBKIE POŻYCZKI GOTÓWKOWE BEZ PORĘCZYCIELI WIERUSZÓW I OKOLICE TEL. 731 961 174 (195) Usługi remontowo-budowalne gładzie, malowanie, płytki łazienkowe itp, regipsy, podbitki dachowe, panele podłogowe, tynki cementowo-wapienne,tynki akrylowe, ocieplania. Mniejsze inwestycja budowa domów i pomieszczeń gospodarczych Tel. 627844146,

skład opału Ofreuje:

Piotr Tomczyk

Węgiel kostka, orzech, miał,

Montaż instalacji gazowych do samochodów. Mechanika samochodowa.

ekogroszek workowany

Wieruszów ul. Polna 23 Tel. 505 104 560 oraz 62 78 313 17

OKNA GOSPODARCZO - INWENTARSKIE

725605541 (195) Zakład usług ogrodowych i leśnych wykonuje usługi wycinkowe i przecinanie drzew, krzewów oraz usługi glebogryzarką w ogrodach, odśnieżenie posesji i dachów. Tel. 627844146, 725605541, 697272426 (195) Usługi remontowe: poddasza (ocieplenie, stelaż, płyty k-g, łączenia) od 25zł/m2, płytki, panele, sufity podwieszane tel. 783 674 972 (195) Wykonujemy altany,domki i inne meble ogrodowe. Tel.721 269 724 (195) USŁUGI HYDRAULICZNE SZEROKI ZAKRES PRAC 723 480 577 (195) Firma budowlana przyjmie zlecenia - pełen zakres robót-ZIMOWE CENY tel.605 585 547 (195) Sala do wynajęcia na imprezy okolicznościowe. Więcej informacji na stronie www. sala-na-gorce.pl (195) GABINET WETERYNARYJNY TOM-VET. UL. KORDECKIEGO 29 WIERUSZÓW. CHIRURGIA, USG, PROFILAKTYKA, CZIPOWANIE... TEL. 787 796 661. www.tom-vet.pl (194) PRANIE DYWANÓW, TAPICERKI MEBLOWEJ I WYKŁADZIN. SOLIDNIE I W PRZYSTĘPNEJ CENIE Tel: 796 88 33 31(194) Wypożyczalnia strojów - Galewice zaprasza tel. 506 081 021(194) Firma SKRININGMED zaprasza 7stycznia do Przychodni BONUS na ul. Kopernika 4 w Wieruszowie na badania USG DOPPLER więcej informacji.62 78 411 97(194) Wycinka lasów, ogrodów + rębak, lub kupię. Tel. 690 687 908 (st) (194) Stolarnia z doświadczeniem szuka zleceń. Wyprodukujemy wszystko co będzie nam się opłacało. Tel 781 699 328 (194) Usługi budowlane - budowa domów do podstaw, tynki wapienne i szlachetne, docieplanie budynków, kładzenie płytek i regipsy. Niskie ceny Tel.507 499 162 (194) Firma Remontowo-wykończeniowa poleca: kładzenie gipsów paneli płytek gładzi tynków ozdobnych papieru dekoracyjnego ocieplenia poddaszy i elewacji sufity podwieszane malowanie tynk cementowo-wapienny itp Tel 601 052 710 (193) Pranie dywanów, mebli tapicerowanych, sprzątanie mieszkań. Dojazd na miejsce. Wystawiam faktury VAT. Tel; 607 886 563 (193) Usługi hydrauliczne. Tanio szybko i solidnie. TEL: 691 585 289 (193) Usługi Remontowe Docieplenia poddaszy Zabudowy z płyt KG Płytki Malowanie Gładź Kafelki itp. Tel.782 067 325 (193) Wykonujemy usługi ciesielsko - dekarskie. Tel.721 269 724 (193) Kompleksowe układanie kostki brukowej. Elewacje docieplenia budynków. Tel. 731578-035 (193) KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ: gładzie, poddasza, sufity podwieszane, malowanie, panele, płytki itp.tel.661 106 866 (193) Skup samochodów – gotówka od ręki. Najkorzystniejsze warunki w regionie. Tel: 506

• Orzech – 630 zł/t !!! • Eko‑groszek luz – 670 zł/t !!! • Eko‑groszek workowany – 720 zł/t

INFOLINIA tel. 800 120 220

Telefon 507 134 397 www.opalwieruszow.pl Dobrydział 5

www.tugazeta.pl

27 grudnia 2013


15 680 804 (e 24 -170)

MOTORYZACYJNE

Sprzedam Audi A4B5 1998r. srebrny metalik, spr w 2012r, stan idealny, nowa inst. gazowa, nowy rozrząd i zawieszenie, hak, nowe lampy. Tel 781 238 749 (196) SPRZEDAM CINQUECENTO POJ.900 ROK 1996,Z INSTALACJĄ GAZOWĄ TEL.609 514 410 (196) Sprzedam fiat uno rok 1998 poj. 1000 Cena 1050 Kontakt: 725317506. (196) Sprzedam VW Golf IV 98r. 1.4benzyna,3drzwiowy, granat, do małych poprawek lakierniczych, stan silnika bdb. Tel 697 443 159 cena 5.500 do negocjacji (196) Sprzedam Hyundai TB poj.1.1, 2007r. przebieg 61 tyś, czerwony stan bardzo dobry. Pług 3 i 4 skibowe obrotowe. Siewnik zbożowy 2,70. Przyczepa rolnicza 3,5t + nastawki, pługi zagonowe 3 i 4 skibowe, agregat ścierniskowy szerokości 2,5m+ walec Tel. 60796371 (196) Sprzedam prawie nowe zimowe opony 175/65/14 (używane tylko miesiąc) z felgami od opla 4x100. Cena za komplet 550 złotych tel. 606 493 503 (195) Sprzedam Hyundai TB poj.1.1, 2007r. przebieg 61 tyś, czerwony stan bardzo dobry. Pług 3 i 4 skibowe obrotowe.Siewnik zbożowy 2,70. Przyczepa rolnicza 3,5t + nastawki, pługi zagonowe 3 i 4 skibowe, agregat ścierniskowy szerokości 2,5m+ walec Tel. 60796371 (195) Skup samochodów do złomowania. Odbiór lawetą oraz skup starych motocykli 791 096 871 (195) Sprzedam VW Golf IV 98r. 1.4benzyna,3drzwiowy, granat, do małych poprawek lakierniczych,stan silnika bdb.Tel 697 443 159 cena 5.500 do negocjacji (195)

Sprzedam Seata Ibizę 1.4, pięciodrzwiowe, kolor zielony metalik, A35 - hak, gaz z sekwencją, stan bardzo dobry. Tel. 693618916 (194) Sprzedam Fiata Seicento 1.1 Sporting, 2000r, udokumentowany przebieg 89 tys., kolor: wiśnia metalic, nowa instalacja gazowa, dwie poduszki pow., elektr. szyby, nowe koła zimowe i letnie, hak,użytkowany przez kobietę, cena do negocjacji, tel. 693 618 916 (194) KUPUJEMY AUTA do złomowania. Gotówka i dokumenty od ręki . 601 – 757 – 165 , 62/5976-067 (184- 13 e)

koło podporowe, 750kg cena 2550zł tel. 783 674 972 (195) Sprzedam kuchnie polową KP-340 z wyposażeniem, mało używana. Cena 5000. Tel.508 183 208 (195) SPRZEDAM KRZESŁA DO JADALNI KOMPLET 8 SZTUK STAN DOBRY.ZDJĘCIA NA E-MAIL.CENA 300ZŁ.Tel: 886 144 278 (195) Sprzedam żyto około 3 - 4 ton. Tel: 608 554 101 (195) Sprzedam maszyny maszyny szwalnicze, maszyny krojcze, lagowarka. www.youtube.com/ watch?v=ZFv4H4yG-nc Tel. 697 249 102 (195)

Sprzedam 5 prosiąt. Telefon: 507 187 706 (196) SPRZEDAM KRÓLIKI TEL.726737049 (196) Piękny HP DV6 3120. 500 Gb HDD, 3 Gb DDR3, Radeon 5470 512 Mb, Athlon II P320 2,1 ghz. Windows 7. 100% sprawny. Wersja exclusive. 887431546. (196) SPRZEDAM - Komputer+monitor LCD 19 cali! Mocny do gier i obróbki, w b.dobrym stanie. Zestaw 400 zł. Netbook HP MINI 160 Gb hdd. Stan b.dobry - 350 zł TEL: 887 431 546 (196) Sprzedam prawie nowe zimowe opony 175/65/14 (używane tylko miesiąc) z felgami od opla 4x100. Cena za komplet 550 złotych tel. 606 493 503 (196) Sprzedam dwa konie Klacz SP (spokojna dobrze, ujeżdżona), może służyć dzieciom i osobą niepełnosprawnym, oraz ogierek arab czystej krwi w trakcie ujeżdżania Tel. 627844146,725605541, 697272462 (195) Sprzedam duży parownik węglowy TEL.665 183 402 (195) Sprzedam przyczepkę samochodową z plandeką o wym. 250x150x150. Fabryczna, 2007r,

Kupię lochy, knury 4/kg, odbiór własny - kasa na miejscu 723 068 088 (196) KUPIĘ ZBOŻA PSZENICĘ ŻYTO PSZENŻYTO OWIES JĘCZMIEŃ RZEPAK ŁUBIN SŁODKI KUKURYDZĘ ILOŚCI MIN 24T ZAPEWNIAM TRANSPORT PŁATNE W DNIU ODBIORU TEL.504 082 106 (196) Kupię grunt rolny. Może być łąka, nieużytek, teren podmokły lub grunt orny. Tel 509 155 025 (196) Skup samochodów do złomowania. Odbiór lawetą oraz skup starych motocykli 791 096 871 (196) KUPIĘ ZBOŻA PSZENICĘ ŻYTO PSZENŻYTO OWIES JĘCZMIEŃ RZEPAK ŁUBIN SŁODKI KUKURYDZĘ ILOŚCI MIN 24T ZAPEWNIAM TRANSPORT PŁATNE W DNIU ODBIORU TEL.504 082 106 (195) KUPIĘ STARE MOTORY WSK WFM KOMAR JAWA KOREPETYCJE JUNAK ITP MOGĄ BYĆ WRAKI ORAZ CZĘŚCI JĘZYK ANGIELSKI DLA SILNIKI STARE RADIA ŻELAZKA ANTYKI 604 DZIECI I DOROSŁYCH.TANIO! 802 006 (195) Kupię grunt rolny. Może być łąka, nieużytek, KOM.790 674 308 po 17.00 (196)

SPRZEDAM

KUPIĘ

teren podmokły lub grunt orny. Tel 509 155 025 Absolwentka filologii germań(195) skiej z uprawnieniami nauczyPRACA cielskimi udzieli korepetycji, DAM PRACE WYKOŃCZENIOWE GŁADZIE RIGIP- przygotuje do matury i egzamiSY MALOWANIA. KONTAKT - 602 857 742 (196) nu gimnazjalnego. Kontakt: 661 Szukam pracy dodatkowej. Od 16.00 do go- 162 246 (196) dzin późnych wieczornych. Prawo jazdy kat B. Łatwo przyswajam wiedzę. TEL: 691 585 J. angielski - nauka, korepetycje tanio. Tel. 697 289 (196) 589 583 (195) Poszukuję pracownika do pracy biurowej z J. angielski - nauka, korepetycje tanio. Tel. 697 językiem niemieckim i podstawową znajo- 589 583 (194) mością komputera. Kontakt 537221223 (196) RÓŻNE Poszukuję pracownika do pakowa- Oddam gruz. Kontakt 601 329 020 (195) nia paczek. Mile widziani panowie Jestem żonatym 40 latkiem z Wiei panie. Tel. 791777040 (196) lunia. Chciałbym poznać kobietę z Szukam pracy jako kierowca mam własne auto którą wspólnie stworzymy dyskretcały kraj. Tel 502 360 988 (195) ną znajomość opartą na przyjaźni, Firma Meble Marzenie z siedzibą w Opato- zaufaniu i szczerości. Zmieńmy wie zatrudni: tapicerów,stolarzy,szwaczki i monotonię życia. 724 445  643 krojcze z doświadczeniem, pracowników do (195) pakowania mebli. Telefon kontaktowy: 509 ODDAM ZA DARMO, ALE W DOBRE RĘCE MAŁE 637 007 (IVx) (195) PIESKI - SZCZENIACZKI. WIĘCEJ POD NUMEREM Zatrudnię kierowcę w transporcie krajowym i TELEFONU: 884 995 873 (194) międzynarodowym. Wymagane prawo jazdy C+E. Kontakt 608 414 395. (195) 30-latek szuka pracy na okres od 23.12.2013 do 06.01.2014. Tel. 513 940 780 (195) Zatrudnię operatora traka taśmowego z doświadczeniem, bardzo dobra praca, płaca, dogodne warunki. Tel. 601 613 750 (195) Zatrudnię kierowce kat C+E z doświadczeniem w transporcie międzynarodowym. System 3/1. Podstawa+dieta. Tel: 517 735 051 (194)

MAKIJAŻ PERMANENTNY

Telefon:

515 243 641

a owo firmo rem ntlana budukoasw z Majda

docieplenia murarstwo dekarstwo usługi Ł ria.pl kas@inte kacper lu wykończeniowe i remontowe Krajanka 9a 98-410 Czastary

MECHANIKA POJAZDOWA

∙ Naprawy blacharskie, lakiernicze i zawieszeń ∙ Geometria kół ∙ Wymiana rozrządów ∙ i inne

Mirków 112 Kontakt: 883 705 575, 62 78 40 224

POMOC DROGOWA

USŁUGI HYDRAULICZNE

OSOBOWE i CIĘŻAROWE

Mechanika pojazdowa Blacharstwo (prostowanie na ramie) Lakiernictwo (komora lakiernicza)

– INSTALACJE CO – SANITARNE – WODNE I KANALIZACYJNE • Przyłącza wodne, naprawy, przeróbki • Pełen zakres usług Ponadto: Profesjonalne wiercenia wiertłami koronowymi w betonie zbrojeniowym, cegle oraz innych materiałach.

Jan Gruszka

Diagnostyka komputerowa Regeneracja głowic Ustawianie geometrii kół Sklep motoryzacyjny

www – http://pomocdrogowawieruszow.pl Galewice, ul. Marii Konopnickiej 1, tel: 601 87 27 99 oraz 605 47 39 59

27 grudnia 2013

Tel. 604 605 392

www.tugazeta.pl


16

Wieruszów

Rodzice i dzieci na scenie

19 grudnia w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Wieruszowie odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci i rodziców.

Uroczystość rozpoczęła Lena Płuska witając wszystkich zebranych i zapraszając do obejrzenia tej wyjątkowej bożonarodzeniowej historii. Oprawę muzyczną do przedstawienia przygotowali Dominika i Paweł Glac z Centrum Edukacji Muzycznej „Arpeggio” w Wieruszowie. W rolę Marii wcieliła się Marta Światła, w rolę Józefa Marcin Sułkowski. Królami byli: Małgorzata Dudka-Kos, Wojciech Gasztych oraz Andrzej Wajner. Z kolei w rolę pastuszków wcieliły się: Iwona Okoń,Ewa Miś oraz Katarzyna Zając – Sławska. Narratorami były:   Anna Wrzesińska, Marlena Szkop i Kamila Musialska. Rolę aniołków i dzieci pełnili przedszkolacy z naszego przedszkola. Aktorzy wystawili oryginalne przedstawienie jasełkowe. Wszyscy artyści i Ci mali i Ci duzi doskonale wcielili się w swoje role, które odgrywali z wielkim zaangażowaniem. Zaśpiewali nie jedną kolędę. Przedstawienie podniosło atmosferę świąt i uczyniło ją bardzo niebiańską. Po inscenizacji głos zabrała dyrektor Iwona Hojczyk składając wszystkim dzieciom, ich rodzicom i pracownikom przedszkola najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Następnie odbyła się przedszkolna Wigilia z udziałem wszystkich przedszkolaków, rodziców i pracowników przedszkola. Po wspólnym złożeniu życzeń, podzieleniu się opłatkiem  i modlitwie wszyscy zasiedli do świątecznie nakrytych stołów. Wśród wigilijnych dań znalazł się m.in.  barszczyk, kluski z makiem, śledź w śmietanie, kapusta z grochem, ryba. Czas spędzony na wspólnej wigilii upłynął szybko i radośnie

przy cichym akompaniamencie kolęd. Jak widać, dzień Wigilii w naszym przedszkolu ma niecodzienną oprawę. Jest to czas wyjątkowy, na który czekamy z niecierpliwością. I mimo, że wcześniej wszyscy mamy bardzo dużo pracy to dla tego jednego, szczególnego dnia warto włożyć tak wiele wysiłku. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, by dzień Wigilii w naszej placówce był wyjątkowy. Dziękujemy również Henrykowi Matusiakowi, który ten wspaniały dzień uwiecznił

w obiektywie swojego aparatu. Dzieci i cała kadra z naszej placówki składają wszystkim bardzo ciepłe i serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech radość i pokój tych Świąt towarzyszy Wam przez cały Nowy 2014 Rok. Życzymy, by był to rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe oraz przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań. ►Małgorzata Gawlik-Gattner Foto.: Henryk Matusiak Video: Agnieszka Danielewska Przypominamy o głosowaniu na nasz film znajdujący się na stronie: http://akademia-aquafresh.pl/konkurs-filmowy-dla -przedszkoli/praca/284/pastusiowe-przedstawienie.html Zapraszamy również na naszą stronę internetową http://przedszkolaki3wieruszow.przedszkolowo.pl/filmy-z-przedszkola

Kolędowali przy Florianie W niedzielne popołudnie Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie dała tradycyjny koncert bożonarodzeniowy pod pomnikiem Św. Floriana w rynku. Wydarzeniu przyglądało się sporo osób – wśród nich nie zabrakło władz. Później wszyscy udali się do miejscowej remizy, gdzie odbyła się coroczna wigilia strażacka. Fot. Ryszard Zych, film - tugazeta.pl

www.tugazeta.pl

27 grudnia 2013

Lacznik nr196  

Lacznik nr196

Lacznik nr196  

Lacznik nr196

Advertisement