Page 1

TARTAK PIECZYSKA ENDOKRYNOLOG Specjalista Andrzej Pajdowski Sprzedaż:

ZADZWOŃ, ZAPYTAJ, ZAMÓW! Tel. 667 345 625, 664 132 472 ISSN 2300-0805

Q Q Q Q Q

tarcicy bukowej więźb dachowych łat i kontrłat tarcicy drewna opałowego

REDAKCJA: tel. 601 154 038, e­mail: redakcja@tugazeta.pl Cena: 1,50 zł DZIAŁ REKLAMY: tel. 883 917 688, e­mail: reklama@tugazeta.pl (w tym 8% VAT)

Nr 29 (173) • Rok IV  lipca  r.

w w w. t u ga ze t a . p l

Ile kosztują nas samorządowcy?

Miesięcznie, rocznie, za całą kadencję

QQRozpoczynamy cykl publikacji dotyczących dochodów

naszych samorządowców a wpływających na ich konta z racji pełnienia funkcji publicznych.

QQCzytaj – str. 6

Wkrótce może dojść do tragedii

Fatalny stan wieży ciśnień

Choroby tarczycy, osteoporoza, endokrynologia ogólna i ginekologiczna, niepłodność, menopauza, andropauza, zaburzenia potencji, nadmierne owłosienie, otyłość, badania hormonalne. Badania USG – tarczycy, jamy brzusznej, ginekologiczne ciąży, piersi, jąder, prostaty. Biopsje – (punkcje) piersi i tarczycy pod kontrolą USG z dokumentacją zdjęciową.

KĘPNO – SZPITAL ul. Szpitalna 7 Rejestracja: 502 517 325 ∙ OBSŁUGUJEMY PRZYJĘCIA WESELNE oraz imprezy okolicznościowe do 200 osób ∙ Posiadamy mobilny bar z pełnym wyposażeniem i szkłem ∙ Certyfikowany barman

OBSŁUGA BARMAŃSKA Rafał Rosiński

Tel. 72 084 862

e‑mail: heavenly.bar@gmail.com www.heavenly‑bar.pl

KSIĘGARNIA “NOWA” PODRĘCZNIKI SZKOLNE

RABAT 7% Tel. 601 298 948 Wieruszów ul. Warszawska 37

OGŁASZAMY WYPRZEDAŻF

MEBLI TAPICEROWANYCH na terenie OSP Pieczyska SOFY, NAROŻNIKI, FOTELE

Ceny producenta!

TEL. 62 78 446 78, 697 652 004 od godz. 10:00 do 18:00

QQNa nic zdają się monity, interpelacje i publikacje prasowe.

QQCzytaj – str. 3 GMINA SOKOLNIKI

Uwaga okazja! Bardzo atrakcyjne grunty!

Firma OLIMP - JADA poszukuje

TAPICERÓW

z doświadczeniem

TEL. 603 476 668

QQSprzedamy bardzo atrakcyjne grunty w miejscowości Gumnisko w gminie Sokolniki.

QQCzytaj – str. 7

ZAPRASZAMY NA LETNIE WYPRZEDAŻE DO NASZYCH SKLEPÓW

Jak w Opolu! Nawet lepiej!

Dni Gminy Galewice

QQSobota – przede wszystkim ze względu na deszczową aurę – nie napawała optymizmem ani organizatorów, ani tych, którzy mieli w planach wybrać się na drugi dzień Święta Gminy Galewice.

QQCzytaj – str. 8

WIERUSZÓW ul.Wieluńska 21 ul.Dąbrowskiego 42 (siedziba starej „WÓLCZANKI”)


2 Kolizje na drogach powiatu

Mercedes z oplem, karetka z kią QQW piątek funkcjonariusze drogówki z KPP odnotowali na

drogach powiatu dwie kolizje. Do jednej doszło na terenie Galewic, gdzie kierująca oplem corsą – mieszkanka powia­ tu wieruszowskiego – nie ustąpiła pierw­ szeństwa przejazdu mieszkańcowi Dolnego Śląska siedzącemu za kierownicą mercedesa. Kobieta została ukarana mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. *** Do drugiej kolizji doszło natomiast na krajowej „ósemce” w Chobaninie, gdzie kierująca ambulansem marki renault – na­ leżącym do PCM – podczas lewoskrętu zderzyła się z wyprzedzającym ją samochodem marki kia prowadzonym przez mieszkańca powiatu wieruszowskiego (auto należące do wieruszowskiego szpitala wracało z warsztatu samochodowego) . Nikomu na szczęście nic się nie stało – kierujący byli trzeźwi.

Wieruszów

Telefony do redakcji QQMateriały pochodzą z minionego czwartku i piątku. Czytelnicy sygnalizowali w nich przede wszystkim bałagan jaki panuje przy koszach publicz­ nych, ale też krytykowali tych mieszkańców, którzy na wieru­ szowskim cmentarzu zamiast wyrzucać pozostałości po zni­ czach i wieńcach do kontenerów, ustawiają je na płocie tuż przy centralnej bramie. Był także głos w sprawie zmiany organizacji ruchu na wschodnim zjeździe z „ósemki” do miasta.

*** – To co dzieje się przy tych dużych koszach na Kordeckiego i przy Krasickiego to chyba brak świadomości, że tam bawią się dzieci z bloków i osiedla. Pomijam estetykę miasta. (…) Wiatr to roznosi, gdzie popadnie – to telefon od jednej z wieruszowianek. *** – Nie wiem, kto to robi, ale na cmentarnym płocie notorycznie ustawiane są klosze po wypalonych zniczach. (…) Wymagamy od innych to wymagajmy najpierw od siebie. (…) Tak trudno to wrzucić do kosza? – pytał nas mężczyzna odwiedzający groby swoich bliskich na wieruszowskiej nekropolii. *** – Czy ktoś może zwrócić uwagę na to co dzieje się przy zamkniętym zjeździe z „ósemki” od strony Pieczysk? Jest zakaz skrętu i trzeba jechać do ronda. Tymczasem kierowcy jadą pod prąd. (…) Sam byłem świadkiem jak rozpędzone pod górkę tiry w ostatniej chwili hamowały, by nie uderzać w skręcające auta.(…) Tam naprawdę może dojść do tragedii – to piątkowy telefon. QQ Foto – ŁĄCZNIK Wydawca – Łącznik Urszula Przybył, ul. Buczka 4, 98-400 Wieruszów Redaktor naczelny: Rafał Przybył, tel. 601 154 038 Skład i łamanie: APR KORA Kępno, tel. 605 24 60 60 Druk: Polskapresse Wrocław Redakcja: ul. Buczka, 4 Wieruszów Sekretariat: tel./fax 62 307 11 11, e-mail: sekretariat@tugazeta.pl Patryk Hodera: tel. 695 642 035, e-mail: patryk@tugazeta.pl Współpraca: Łukasz Wilk, Tomasz Cieśla Dział reklamy: tel. 883 917 688, e-mail reklama@tugazeta.pl Portal: www.tugazeta.pl – webmaster: Karol Dąbrowski

MOSKITIERY NO DE OK Ż A K NA OKNA PCV DRZWI BRAMY ALUMINIUM ROLETY

SPRZEDAŻ - MONTAŻ -

CZTERY KOLORY RAM PŁACISZ ZA METR BIEŻĄCY ŁATWE W MONTAŻU DOBRA CENA!!!

NIE DAJ SIĘ POŻREĆ ZA PARĘ ZŁOTYCH ZADZWOŃ - DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ

Tel. 602 510 350

Mail do redakcji

Składowisko eternitu pod Parcicami Nie wiem jak to możliwe, że w XXI wieku – czyli w czasie, kiedy tyle mówi się i pisze o ekologii, organizuje się sprzątanie naszych okolic, wydaje ulotki, czasopisma i podnosi wielki krzyk, tuż za naszą miedzą powstało i rozrasta się składowisko odpadów zawierających azbest. W tym jednym miejscu zostały złamane wszystkie chyba przepisy. Nie można przejść obok tego obojętnie. Ekolodzy do dzieła! To musi ujrzeć światło dzienne. W załączeniu przesyłam fotki ze składowiska, które znajduje się na trasie Skomlin – Parcice. Luis2 (dane do wiadomości redakcji)

Gmina Wieruszów

Będą regularne linie autobusowe QQJuż od 1 września na terenie gminy Wieruszów zostaną uruchomione regularne linie autobusowe, którymi będzie zarządzało Przedsiębiorstwo Komunalne.

Pierwszeństwo w podróżowaniu autobusami będą mieli uczniowie dojeżdżający do szkół, ale znajdzie się też miejsce dla mieszkańców. –Już za kilka tygodni zamierzamy zająć się świadczeniem nowych usług. Będzie to regularny transport, w godzinach dowozu dzieci do miejscowych szkół. Chcemy uruchomić dwie linie komunikacyjne – wyja­ śnia prezes „komunalki”, Andrzej Kiedos. Obecnie prowadzone są rozmo­ wy z lokalnymi przewoźnikami.

–My nie posiadamy taboru autobusowego. Chcemy zaangażować mieszkańców gminy, którzy świadczą już takie usługi. W tej chwili rozmawiamy z dwoma podmiotami. W naszym przedsiębiorstwie pracuje osoba, która zdobyła certyfikat kompetencji na świadczenie tego rodzaju usług. Zastanawiamy się także nad ewentualnym zatrudnieniem kie- za darmo. Pozostali mieszkańcy, rowców – dodaje Kiedos. chcąc udać się w trasę po gminie, Uczniowie –tak jak było to będą musieli zakupić bilet. do tej pory – będą podróżowali QQ (PaH)

Mail do redakcji

Organizują spotkanie byłych pracowników Informujemy, że 20 lipca 2013 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym położonym w miejscowości Niwiska (u p. Kasprzaka) odbędzie się spotkanie Pracowników byłego SKR w Galewicach. Koszt menu – 50 zł plus koszt ciasta i napojów. Każdy uczestnik płaci za siebie na miejscu. Bardzo prosimy o zgłoszenia do dnia 14 lipca. Tych należy dokonywać w sklepie p. Kantorskiej lub pod numerem telefonu: 661 610 803. Serdecznie zapraszamy

Ogłoszenie Spółdzielni Bursztyn Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Bursztyn” w Wieruszowie zaprasza do udziału w przetargu nieograniczonym, pisemnym, ofertowym, na remont schodów wejściowych do klatek schodowych w bloku mieszkalnym nr 2 i schodów wejściowych do klatki w bloku mieszkalnym nr 5 przy ul. Fabrycznej w Wieruszowie. Oferty należy składać w siedzibie organizatora lub za pośrednictwem poczty w terminie do dnia 05 sierpnia 2013 r. do godz. 10.00. Organizator zastrzega sobie prawo odwołania lub unieważnienia przetargu. Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze Spółdzielni lub telefonicznie pod nr (62) 307 11 40.

www.tugazeta.pl

19 lipca 2013


3 Wkrótce może dojść do tragedii

Fatalny stan wieży ciśnień

QQNa nic zdają się monity, interpelacje i publikacje prasowe. Mieszkańcy wieruszowskiego Pod­ zamcza rozkładają ręce i oczekują dni kiedy mury wieży ciśnień runą na ziemię. Do tego brakuje napraw­ dę niewiele. Przez ostatnie kilka miesięcy budynek uległ przyśpie­ szonej degradacji. Wszystko przez odkrycie dachu i pozostawienie obiektu na pastwę losu. –Takie były zapewnienia i spotkania. Ktoś

pokazał się w gazecie i na tym się skończyło. Nie wiemy kto ma tę część miasta w nosie. To gmina nic nie robi czy kolej działa na niekorzyść? – pytają miej­ scowi. –To tak błaha sprawa a dorośli ludzie nie potrafią dojść do finału. Mogliby chociaż zabezpieczyć mury przed deszczem ale co tam kogoś obchodzi jakaś stara wieża – grzmią na miejscu. Najprawdopodobniej cała spra­ wa zostanie zgłoszona do nadzoru budowlanego. Wieża ciśnień, nie dość że straszy, to i teraz staje się niebezpieczna. Jeśli w najbliż­ szych tygodniach nie dojdzie do konserwacji obiektu, to wkrótce pozostaną tylko ruiny tego czym

BEMAR

KOMPLEKSOWE USŁUGI kontakt: 601-324-728 ELEKTRYCZNE

Z.U.E

Marian Bednarz

Wykonujemy:

(62)78-47-675

Montujemy:

Instalacje elektryczne i odgromowe Automaty do bram i szlabany Instalacje alarmowe i monitoring Baterie kondensatorów Pomiary elektryczne

Bramy garażowe: segmentowe, uchylne, roletowe, przesuwne...

....więcej na:

www.zuebemar.cba.pl

kiedyś niejeden się zachwycał. – Aż żal na to patrzeć. Tutaj bawią się dzieci i czasami przebywa młodzież. Budynek jest niezabezpieczony, wkrótce może stać się nieszczęście. Tylko kto za to wszystko odpowie? – pytają rozgoryczeni mieszkańcy Podzamcza. QQ (PaH)

KWATERA „U IWONY” ZAPRASZAMY

LIST DO REDAKCJI

WIOŚ o pompowaniu ścieków W odpowiedzi na zgłoszenie z dnia 14.06.2013 roku, dotyczące wypompowywania ścieków do rowu melioracyjnego w miejscowości Mieleszyn, gmina Bolesławiec, przekazuję informacje w tej sprawie. Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, przeprowadzono rozmowę telefoniczna z wójtem gminy Bolesławiec. Z informacji uzyskanej od wójta wynika, że na przepompowni w miejscowości Mieleszyn miała miejsce awaria układu tłocznego, w wyniku czego doszło do przepełnienia studni. Nadmiar napływających ścieków, przepompowywano za pomocą węży do pobliskiego rowu melioracyjnego (sytuacja ta miała miejsce w dniu 13.06 i 14.06.013 r.). Podczas rozmowy wąż był już odłączony od przepompowni, a ewentualny nadmiar ścieków miał być przepompowywany do beczkowozu. Poinformowano też, że na miejscu jest patrol policji. Pismem z dnia 1 czerwca 013 roku wójt gminy Bolesławiec poinformował, że awaria została usunięta w dniu 14 czerwca, około godziny 18.00. W dniu 1.06.013 roku inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, Delegatury w Sieradzu dokonał oględzin terenu sąsiadującego z przepompownią ścieków i przedmiotowym rowem w miejscowości Mieleszyn, w dniu tym nie stwierdzono przepompowywania ścieków. W dniu 18.06.013 roku inspektor WIOŚ ponownie dokonał lustracji w/w terenu, w trakcie której zostały pobrane dwie próby wody powierzchniowej z cieku wodnego (rowu melioracyjnego, do którego przepompowano ścieki). Stwierdzono, że teren wokół przepompowni był czysty, uporządkowany. W czasie lustracji przeprowadzono rozmowę z mieszkańcem pobliskiej posesji nr 03 w Mieleszynie, który wskazał miejsce, do którego za pomocą węża pompowane były ścieki pochodzące z przepompowni ścieków. Wzdłuż rowu, na odcinku około 500 metrów, od wskazanego miejsca pompowania ścieków nie stwierdzono widocznych śladów nieczystości o charakterze socjalno – bytowym. Na podstawie oceny próbek wody pobranych w ramach interwencji z rowu melioracyjnego, stwierdzono, że jakość wody badanych próbek nie odbiega swym składem od jakości wody badanej w podobnych ciekach wodnych. Jednocześnie nadmieniam, że postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie. Z up. ŁÓDZKIEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA mgr inż. Antonina Wojtczak KIEROWNIK DELEGATORY WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORATU W SIERADZU Tu przeczytasz publikację Łącznika na ten temat – KLIKNIJ: http://www.tugazeta.pl/1, to-nie-my-to-wojt-scieki-do-rzeki, 32.html

Bolesławiec

Zareagowała odpowiedzialnie i szybko QQW środę około godziny 14.00 dyżurny PSP Wieruszów otrzymał informację o zagrożeniu pożarowym jakie wystąpiło w jednym z domów mieszkalnych na terenie Bolesławca.

Strażacy, którzy dotarli na miejsce ugasili i zdemontowali wadliwe, ga­ zowe urządzenie grzewcze – tzw: „junkers”. – Tak naprawdę o tym, że praktycznie – prócz piecyka – nie odnotowano żadnych strat możemy mówić dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji osoby niepełnoletniej, która akurat wtedy sama przebywała w domu. – podkreślał w rozmowie z portalem tugazeta.pl rzecznik wieruszowskiej PSP Dariusz Górecki.

19 lipca 2013

www.tugazeta.pl

Znad Prosny do Wisły!

Ośrodek jak dom – przytulny, bezpieczny. Blisko do malowniczych miejsc i szlaków turystycznych. Doskonałe miejsce na wypady do innych ośrodków. Bezpośrednie sąsiedztwo koryta rzeki Wisły

ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! REZERWACJA I KONTAKT E-MAIL: iwonesz@op.pl • TEL. 698-241-34 Odwiedź naszą stronę: http://www.u‑iwony.pl/

NAJWYŻSZE CENY W REGIONIE

SKUP ZŁOMU i metali kolorowych oraz makulatury i butelek PET MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY

BOLESŁAWIEC Chotynin 53 (teren zarządu dróg)

Tel. 88 52 21

Możliwość odbioru własnym transportem USŁUGI TRANSPORTOWE – wywrotki od 2 do 22 ton Usługi zamiatarką samozbierającą

Mail do redakcji

Podziękowania dla lekarzy „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.” – Henryk Sienkiewicz Serdeczne podziękowania lekarzom: p. Kazimierzowi Biniaszczykowi z Osieka, p. Maciejowi Sroce z Kępna oraz p. Pawłowi Kukawskiemu z Czastar za bezinteresowną, szybką i fachową interwencję chirurgiczną udzieloną jednemu ze znalezionych w Parcicach labradorów oraz za wszelką pomoc i opiekę medyczną nad pieskami, które miały szczęście i znalazły w Parcicach ciepły i troskliwy dom. Nowi opiekunowie


4 Gospodarstwa agroturystyczne w prestiżowym konkursie

Podkowa walczy o Złotą Gruszę

QQW kolejnej – piątej już – edycji Złotej Gruszy o laur dla najlepszego gospodarstwa agroturystycznego z naszego regionu walczy „Podkowa” – galewicka „agroturystyka” prowadzona przez Magdaleną i Dariusza Góralskich. Start w tym prestiżowym konkursie gospodarstw w województwie, to można było zgłosić do  czerwca. są całkiem nowe gospodarstwa. – Obecnie komisja powołana przez mówiła Radiu Ziemi Wieluńskiej marszałka województwa łódzkiego Maria Kaczorowska – dyrektor sukcesywnie odwiedza wszystkich Departamentu Funduszu Rozwoju uczestników. Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi zaznaczając, że zainteresowanie konkursem w ogóle nie spada. Zwycięzca oprócz statuetki Złotej Gruszy otrzymuje  złotych i możliwość publikacji w katalogu Krajowej Sieci Obszarów Wiej– To piąta edycja, więc mieliśmy skich. Ogłoszenie wyników nastąpi już zaobserwowane takie zjawisko, najpóźniej  września. Przypoże startują te same gospodarstwa, mnijmy – w  roku w pierwszej próbując zdobyć ten największy laur, kategorii zwycięstwo przyznano bo tylko pierwsze miejsce wyklucza Pawłowi Lasocie i jego gospodarstwu z uczestnictwa w kolejnych edy- „Na Grobli” w Mieleszynku. cjach. A w tym roku aż dwanaście QQ Foto: galewicka „Podkowa”

Dzieci odwiedziły naszą gazetę

Z wizytą w redakcji

QQKilkunastoosobowa grupa dzieci uczęszczająca na zajęcia

wakacyjne zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka oraz gminę Wieruszów odwiedziła we wtorek siedzibę gazety „Łącznik” oraz portalu tugazeta.pl.

Nasi goście mogli zapoznać się z codzienną pracą w redakcji. Młodzi dowiedzieli się najważniejszych zagadnień z zakresu dziennikarstwa, sami zaś mogli zadawać pytania. Podczas dzisiejszego spotkania usły­ szeliśmy o pasjach uczniów. Liwia: Lubię biegać, robię to od dwóch lat. Biegam w szkole, na zawodach albo na stadionie. Czy warto uprawiać sport? TAK! Najbardziej lubię długie dystanse – np. m albo m. Jeśli uprawia się sport to ma się lepszą formę, jest się zdrowszym i można osiągnąć sukces. Wiola: Moją pasją są zwierzęta, lubię też rysować. W domu mam jaszczurkę i dwa psy. Jaszczurka jest z Australii, ma ponad pół metra a połowę jej ciała stanowi ogon. Często biorę ją na podwórko. Wabi się Asia i ma już cztery lata. W przyszłości chciałabym jeszcze mieć konia. Kamil: Cztery lata temu tata zabrał mnie na narty do Bukowiny Tatrzańskiej. Od tego czasu nauczyłem się jeździć. Lubię zjeżdżać po czerwonych stokach, zaliczyłem kilka upadków ale były lekkie. Dzieci, za naszym pośrednictwem, podpowiadają dorosłym to, co chcie­ liby mieć w mieście. –Na pewno skatepark, basen, figloraj i żeby była siłownia Dziękujemy za miłe odwiedziny!

Jeden z 5000 tysięcy sklepów popularnej sieci

ABC PO SĄSIEDZKU

zaprasza na zakupy

Wieruszów ul. Wschodnia 4 – „między torami a blokami”

DOBRE CENY, PROMOCJE, MIŁA OBSŁUGA! OBECNIE POLECAMY PAŃSTWU:

Napój: COCA COLA, Pasztet: DROP drobiowy Serek homogenizowany DANIO SPRITE, FANTA ORANGE, – 160 gram 220-240g z czekoladą, COKE ZERO 1,55 zł wanilia, truskawka – 1,5 litra

1,95 zł

3,65 zł

Wieruszów

Dwa tygodnie wakacji za nami

QQOd 1 do 12 lipca w Zespole Szkół nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

odbywały się wakacyjne zajęcia sportowo – rekreacyjne zorganizowane przez Urząd Miejski – uczestniczyło w nich 75 dzieci.

W programie dostosowanym do 5 grup wiekowych, który nie po­ zwalał się nudzić znalazły się m.in.: wyjazdy na ostrze­ szowski basen, seans kinowy, pokaz tresury psa policyj­ nego, pokaz akcji ratowni­ czej przeprowadzonej przez młodzieżową drużynę OSP Podzamcze oraz pokaz mody kolonijnej połączony z kon­ kursem na najciekawszy strój i fryzurę. 9 lipca uczestnicy wyjecha­ li na wycieczkę do wrocławskiego ZOO połączoną z pokazem kino­ wym w technologii 3D. Nie mogło oczywiście zabrak­ nąć zajęć sportowych w sali gim­ nastycznej, na boisku, placu zabaw

czy przy stołach do ping – pon­ oraz upominki w postaci sprzętu ga. Dzieci korzystały codziennie sportowego i zabawek. Gorąco dziękujemy bur­ mistrz owi W ier usz owa Bogdanowi Nawrockiemu, Warsztatom Terapii Zajęcio­ wej, Janowi Zaustowiczowi, Ryszardowi Świsulskiemu, Aleksandrowi Gajewskiemu – właścicielowi Zakładów Mięsnych „Wędlinka”, OSP Podzamcze, Komendzie Powiatowej Policji w Wie­ ruszowie – szczególnie opie­ z trzech posiłków. kunowi psa Drako, aspirantowi 12 lipca nastąpiło podsumowa­ Marcinowi Lipiecie, wychowaw­ nie i zakończenie zajęć z udziałem com, paniom kucharkom i wszyst­ Alicji Ruty reprezentującej burmi­ kim dzięki którym 2 tygodnie wa­ strza. Podczas tego spotkania dzieci kacji upłynęły dzieciom radośnie otrzymały dyplomy i wyróżnienia i bezpiecznie.

Wieruszów – Dziwnówek

Odpoczywali nad Bałtykiem

QQKolejny turnus rehabilitacyjny, w którym uczestniczyły osoby niepełnosprawne z powiatu

wieruszowskiego za nami. Turnus został zorganizowany dzięki środkom pozyskanym z PFRON oraz w ramach środków pozyskanych w kampanii  % przez Stowarzyszenie Integracyjne „KOS”.

Blisko 70 osób nie­ pełnosprawnych mieszkańców powia­ tu wieruszowskiego wzięło udział w dwu­ tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym, który tym razem odbył się w Dziwnówku. Oprócz systematycznych zajęć rehabilitacyjnych za­ ordynowanych przez specjalistów, nie za­ brakło także różno­ rodnych atrakcji realizowanych w ramach terapii społecznej. Uczestnicy turnusy zwiedzili atrakcyjne i ciekawe miejsca takie jak Szczecin, Międzyzdroje, Świnoujście, Dziwnów i Kamień Pomorski. Podczas w/w wycieczek osoby niepełnosprawne brały udział w koncertach, wystawach oraz zwiedzały w Mię­ dzyzdrojach Aleje Gwiazd a w Dziwnowie Aleje Sportowców. Podczas pobytu nie zabrakło również plażowania i kąpania się w morzu oraz tradycyjnie już

www.tugazeta.pl

„chrztów”, dyskotek, korowodu przebierań­ ców ulicami miasta. Udział w turnusie sprawił wiele radości uczestnikom jak rów­ nież organizatorom i był znakomitą oka­ zją do wypoczynku, nawiązania nowych znajomości z rówie­ śnikami z Żor, którzy wspólnie z grupą wie­ ruszowską przebywali w Ośrodku Rehabilitacyjnym „ZORZA”. W imieniu uczestników i organizatorów turnu­ su składamy serdeczne podziękowania za możli­ wość udziału w turnusie oraz pomoc finansową jaką uzyskaliśmy z PCPR w Wieruszowie. Dziękujemy również za pomoc finansową i rzeczową wszystkim darczyńcom. Pomoc ta sprawiła, że mogliśmy obda­ rować wszystkich uczestników turnusu zasłużonymi upominkami.

19 lipca 2013


5

NOWE DOMY I MIESZKANIA NA KORDECKIEGO Y kompleksowe usługi budowlane Y termomodernizacje Y budowa hal i obiektów przemysłowych Y usługi deweloperskie

Tel. 664 132 472

Zosia i Michał z Dobregodziału po grzybobraniu

www.dwdglaz.com

Małe dzieci i DUUUŻE grzyby

QQSezon na grzyby rozpoczęty… i to na całego!

DOM WCZASÓW DZIECIĘCYCH DWD w GŁAZIE ZAPRASZA OFERTA IMPREZ PLENEROWYCH

W poniedziałek otrzymaliśmy kolejne zdjęcia po udanym, rodzinnym wypadzie do pobliskich la­ sów. Tym razem naprawdę pokaźną ilość borowi­ ków zebrali Zosia i Michał z Dobregodziału. Co najważniejsze – prawie wszystkie grzyby są zdro­ we. Do zdrowia wraca też mały grzybiarz, który mimo ospy dzielnie przemierzał leśne ścieżki.

WIOSNA - LATO - JESIEŃ 2013 ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego

Rozmawiali o drogach lokalnych

TEL. 62 78 43 929; 62 78 38 708

QQ5 lipca zorganizowano w Łodzi, w siedzibie Starostwa Łódzkiego Wschodniego posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego.

Starostowie powiatów województwa łódzkiego pod­ czas tego konwentu zwrócili uwagę na krytyczny stan dróg lokalnych i nie zgadzają się z koncepcją pozba­ wienia możliwości finansowania modernizacji dróg lokalnych z funduszy UE. Podjęto stanowiska w tej sprawie. W ten sposób Konwent Powiatów Woje­ wództwa Łódzkiego przyłączył się do ogólnopolskiej akcji zwołania w każdym województwie w dniu 5 lipca o godz.9.00 konwentu powiatów poświęconego za­ rządzaniu drogami powiatowymi w tym finansowa­ niu z funduszy europejskich w latach 2014­2020 oraz z funduszy krajowych infrastruktury dróg lokalnych.

Podjęte stanowisko doty­ czące finansowania dróg lo­ kalnych zostanie przesłane do Prezesa Rady Ministrów, wła­ ściwych ministrów w sprawie i parlamentarzystów z woje­ wództwa łódzkiego. Staro­ stowie wyrażają nadzieję, że ogólnopolska akcja zwróci uwagę rządzących na fatalny stan dróg lokalnych i brak środków na ich remonty i przebudowę.

Zawiadomienie starosty wieruszowskiego Zawiadamia się, że w lokalu nr 9a w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie ul. Rynek 1­7 w terminie od 5. 08. 2013 r. do 26. 08. 2013 r., w godzinach od 9.00 do 14.30, zostaną wyłożone do wglądu osób zainteresowanych operaty opisowo­kartograficzne ewidencji gruntów i budynków obrębu ewidencyjnego RADOSTÓW, położonego w jednostce ewidencyjnej CZASTARY, oraz obrębu ewidencyjnego OCHĘDZYN NOWY, położonego w jednostce ewidencyjnej Sokolniki

PANELE JUŻ OD 19,8 zł/m2 PIANKA DO PANELI GRATIS NOWE KOLEKCJE

– PANELE PODŁOGOWE – DESKA BARLINECKA – PŁYTY MEBLOWE

– BLATY KUCHENNE – SKLEJKA – PŁYTY BUDOWALANE: OSB, MFP, P5

Dokumentacja tych projektów składająca się z: rejestru gruntów, rejestru budynków, rejestru lokali, mapy ewidencyjnej opracowana została na podstawie art. art. 4 ust. 1 i art. 20 ust. 1­3 i art. 24a ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287 ze zmianami) oraz przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454).

Każdy czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projektach operatu opisowo­ ­kartograficznego, może w okresie wyłożenia projektu do wglądu, zgłaszać uwagi do tych danych. Upoważniony pracownik Starostwa Powiatowego, przy udziale wykonawcy prac geodezyjnych i kartograficznych, związanych z opracowaniem projektu operatu ewidencyjnego, rozstrzyga o przyjęciu lub odrzuceniu uwag zgłoszonych do tego projektu, po czym informuje zgłaszającego uwagi o sposobie rozpatrzenia uwag oraz sporządza wzmiankę o treści zgłoszonych uwag i sposobie ich rozpatrzenia w protokole. Skorzystanie z tego prawa leży w interesie zainteresowanych, aby na tym etapie postępowania związanego z modernizacją ewidencji gruntów i budynków ujawnić ewentualne błędy i nieprawidłowości. Niestawienie się w terminie i miejscu określonym w niniejszym zawiadomieniu nie stanowi przeszkody do prowadzenia dalszych etapów postępowania, zatwierdzenia operatu opisowo­kartograficznego i ujawnienia nowych danych w ewidencji gruntów i budynków.

19 lipca 2013

www.tugazeta.pl

P.H.U. „JUSZCZAK” Sp. Jawna ul.Teklinowska 16 B, 98­400 Wieruszów TEL. 62 58­10­110, 62 58­11­271 FAX. 62 58­11­270 www.juszczak­hurt.com.pl , poczta@juszczak­hurt.com.pl


6 Ile kosztują nas samorządowcy?

Miesięcznie, rocznie, za całą kadencję QQRozpoczynamy cykl publikacji dotyczących dochodów naszych samorządowców a wpływających na ich konta z racji pełnienia funkcji publicznych. Pierwsze dane uzyskaliśmy w wie­ ruszowskim Urzędzie Miejskim. W piśmie tam skierowanym za­ daliśmy między innymi pytanie o dotychczasowe, łączne dochody burmistrza, wiceburmistrza, skarb­ nika, sekretarza, radnych i naczel­ ników wydziałów na przestrzeni trwającej – a zbliżającej się do trzeciego roku – kadencji. Piotr Psikus – wiceburmistrz UM ode­ słał nas w tej sprawie na strony BIP przesyłając wyłącznie dane miesięczne i z pierwszej połowy 2013 roku. Wynika z nich po obli­ czeniach, że wypłaty za pracę tylko 4 najważniejszych osób z magistra­ tu a więc burmistrza, wiceburmi­ strza, skarbnika i sekretarza będą kosztować nas w całej kadencji 1.724.561 zł – słownie: milion siedemset dwadzieścia cztery ty‑ siące pięćset sześćdziesiąt jeden złotych (wynagrodzenie brutto + składka ZUS pracodawcy). 582.500 zł z tego (słownie: pięć­ set osiemdziesiąt dwa tysiące pięć­ set złotych) do końca 2014 roku kosztować będzie burmistrz Bog­ dan Nawrocki, przy miesięcznym uposażeniu brutto wraz ze skład­ ką ZUS 12.060 zł. Od ostatnich wyborów do dnia 30 czerwca 2013 roku rządy włodarza wieru­ szowskiej gminy kosztowały po­ datnika 353.123 złote. Stanowisko wiceburmistrza to koszt 460.728 zł (czterysta sześćdziesiąt tysię­ cy siedemset dwadzieścia osiem złotych) przez cztery lata z tym, że Rafał Barszczewski uposażony był całkowitą kwotą brutto i ZUS­ ‑em miesięcznie wynoszącą 7.975 reklama

zł natomiast obsada tego samego stanowiska przez Piotra Psikusa z Kępna kosztuje prawie trzy ty­ siące więcej na miesiąc dając 10.772 kosztów. Obecny skarbnik generuje miesięcznie koszty 6.888 zł brutto wraz z ZUS. Była skarbnik kosz­ towała podatnika nieco wyżej, bo 7.852 zł przy tych samych nalicze­ niach. Najmniej z wymienionej wy­ żej czwórki kosztuje sekretarz UM, bo 5.789 zł a za cztery lata łącznie – 304.353 zł (trzysta cztery tysiące trzysta pięćdziesiąt trzy złote). Jeśli mówić o  naczelnikach wydziałów, których wieruszowski Urząd Miejski ma czterech (dane ze strony internetowej www.wieru­ szow.pl) to dochody jednego tylko w pierwszym półroczu 2103 roku zamknęły się średnio kwotą brutto (bez ZUS) 30.590, 76 zł (trzydzie­ ści tysięcy pięćset dziewięćdzie­ siąt złotych) dając już z ZUS­‑em za cztery lata 278.480 zł (dwie­ ście siedemdziesiąt osiem tysięcy czterysta osiemdziesiąt złotych) na głowę. Oczywiście z taką uwagą jak do wszystkich, że zachowane zostaną dotychczasowe wysokości wynagrodzeń. Ile kosztują nas radni? Tu oczy­ wiście pomiędzy poszczególnymi osobami są rozbieżności wynika­ jące z pełnionych funkcji. Biorąc pod uwagę prognozę kosztów diet w całej kadencji dla wszyst­ kich 15 rajców, to ich uposażenia za posiedzenia w całej kadencji wyniosą podatnika ponad pół mi­ liona złotych – 537.884 zł (pięćset trzydzieści siedem tysięcy osiem­ set osiemdziesiąt cztery złote).

Najwięcej wpłynie rzecz jasna na konto przewodniczącego Ryszarda Olbromskiego, bo 56.675 zł (pięć­ dziesiąt sześć tysięcy sześćset sie­ demdziesiąt pięć złotych) za cztery lata. Już do tej pory jego działania od ostatnich wyborów kosztowały 35.421 złotych wynosząc średnio za półrocze 8.037 zł. Za pełnie­ nie funkcji jego zastępcy przez cały czas trwania obecnej kaden­ cji Czesław Wróblewski otrzyma 43.173 zł (czterdzieści trzy tysiące sto siedemdziesiąt trzy złote) ma­ Radnym, który będzie kosztował jąc zainkasowane od ostatnich wy­ podatnika najmniej jest Stanisław borów już 26.983 złote natomiast Karkoszka – 30.171 zł za cztery za obecne półrocze 6.050 zł. lata. Ponad 36 tysięcy wpłynie za

Koszty zatrudnienia najważniejszych osób magistratu według naszych obliczeń kształtują się następująco: Koszty zatrudnienia (wynagrodzenie brutto + składka ZUS pracodawcy) wg stanu na dzień 30 czerwca 2013 r.

stanowisko

burmistrz viceburmistrz2 skarbnik3 sekretarz razem

miesięczne

roczne na podstawie 2012 r.

od początku kadencji do dnia 30 VI 2013 r

prognoza kosztów zatrudnienia w całej kadencji1

12.060 7.975 / 10.772 7.852 / 6.888 5.789

141.180 103.079 95 812 81.378

353.123 255.731 239.220 188.568

582.500 460.728 376.980 304.353

33.676 / 35.509

421.449

1.036.642

1.724.561

1. – przy zachowaniu dotychczasowej wysokości wynagrodzeń 2. – zmiana na stanowisku poprzednik / następca 3. – zmiana na stanowisku poprzednik / następca

Średni koszt zatrudnienia jednego z 4 naczelników wydziałów Urzędu Miejskiego wynosi: naczelnik wydziału 5.148 68.602 171.576 278.480* * – przy zachowaniu dotychczasowej wysokości wynagrodzeń

Koszt diet wypłacanych radnym Rady Miejskiej Radna/Radny

Bez nazwy-1 1

2012-05-09 10:30:13

ten sam okres na konta Henryka Urbańskiego, Stanisława Przysiew­ ka, Anieli Korczak, Elżbiety Fiszer i Jarosława Dębskiego.

Maria Barszczewska Jarosław Dębski Elżbieta Fiszer Andrzej Gajewski Mirosław Gabas Marian Gruchocki Mirosław Jakubczak Stanisław Karkoszka Aniela Korczak Krzysztof Kwiatkowski Jadwiga Musiała Ryszard Olbromski Stanisław Przysiewek Henryk Urbański Czesław Wróblewski razem

2011

2012

7 987,88 7 887,19 8 856,82 8 791,62 8 865,82 8 902,92 7 419,12 7 419,12 8 021,44 8 055,00 7 388,21 7 419,12 7 904,31 7 904,31 7 388,21 7 388,21 8 902,92 8 865,00 8 056,00 7 887,20 7 954,31 7 853,62 13 778,40 13 606,17 8 902,92 8 865,00 8 791,63 8 754,52 10 510,44 10 422,76 130 728,43 130 021,76

* – przy zachowaniu dotychczasowej wysokości diet

www.tugazeta.pl

od początku kadencji do dnia 30 VI 2013 r

prognoza kosztów diet w całej kadencji*

20 473,14 22 767,62 22 925,01 19 166,06 20 607,38 19 135,15 20 440,25 18 856,96 22 961,29 20 407,03 20 406,00 35 421,97 22 887,29 22 739,52 26 983,33 336 178,00

32 757,02 36 428,19 36 680,02 30 665,70 32 971,81 30 616,24 32 704,40 30 171,14 36 738,06 32 651,25 32 649,60 56 675,15 36 619,66 36 383,23 43 173,33 537 884,80

19 lipca 2013


7 GMINA SOKOLNIKI

Narożnik ACAPULCO

Uwaga okazja! Bardzo atrakcyjne grunty!

z funkcją spania

1299,00 zł

Sprzedamy bardzo atrakcyjne grunty w miejscowości Gumnisko w gminie Sokolniki. Stanowią je 4 hektary z czego ponad 3 hektary wynosi samo lustro – naprawdę czystej – wody zasilanej źródłami gruntowymi i siatką nitek melioracyjnych. Zbiornik jest efektem wyrobiska po wydobyciu kruszywa. Obecnie trwają przy nim intensywne prace rekultywacyjne z regulacją brzegów a także z nasiewami i nasadzeniami. Pojawił się już zarys plaży oraz wysepki. Obiekt przylega do przepięknych lasów pełnych zwierzyny, jagód i grzybów należących do Nadleśnictwa Przedborów – obok znajdują się łąki i rozległe tereny niezamieszkałe.

SALON FIRMOWY

ul. Prusa 6 • 98-4 Wieruszów • tel. +48 62 78 411 37 • www.stolwitmeble.pl

Dojazd do działki jest bardzo dogodny – zarówno od strony Sokolnik (drogi pod trzema wiaduktami „szybkiej ósemki”) jak i od strony Galewic. Tym samym bliskie położenie Węzła Walichnowy na budowanej S8 zapewnia szybki dojazd do i z większych aglomeracji – choćby takich jak Wrocław. Obecny stan jest znakomitym punktem wyjścia dla przyszłego inwestora i jego wizji zagospodarowania.

11 149

99

12 99

1 kg

17

99

219 9

Spomlek, 1 kg

5 99

Napój Gazzzowany Tymbark 3 rodzaje, 500 ml 1 l = 2,98

4 79

Ser Radamer

1 99

8

Kupując 4-pak płacisz tylko

2,25

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO ROZMÓW

za 1 szt.

Gulasz angielski, Golonka wieprzowa Krakus, 300 g 1 kg = 15,97

99 99

9

Piwo Warka Jasne Pełne 4-pak puszka, 4 x 0,5 l 1 l = 4,50

24

6kg

99

29 99

Proszek do prania Rex

1/2 LITRA PIWA ZAWIERA 25 GRAMÓW CZYSTEGO ALKOHOLU ETYLOWEGO SPRZEDAŻ ALKOHOLU OSOBOM DO LAT 18 JEST PRZESTĘPSTWEM

3 rodzaje, 6 kg 1 kg = 4,17

OFERTA HANDLOWA WAŻNA od 17.07. do 23.07.2013 LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW Godziny pon. - sob. od 7:00 do 22:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO MARKETÓW

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DOdostępne MARKETÓW Adresy marketów na stronie www.marketdino.pl Adresy marketów dostępne na stronie www.marketdino.pl

Godziny pon.niedziela - sob. od 7:00dodo 22:00 otwarcia od 8:00 21:00 otwarcia niedziela od 8:00 do 21:00

REALIZUJEMY BONY

REALIZUJEMY BONY

Szlifują głosy z instruktorem z TVN-u

Telefony: 781 503 052 oraz 697 064 281 i 605 958 882

QQ Zajęcia wakacyjne w WDK

Wykaz aktualnych ofert pracy w PUP Wieruszów. Zobacz, zadzwoń, zapytaj. Ważne na dzień 15.07.2013 r

– palacz kotłów parowych (praca na terenie gminy Sokolniki)

– konsultant finansowy (praca Powiat Wieruszowski i okolice)

– piekarz (praca na terenie Sokolnik)

– przedstawiciel handlowy (praca na terenie kraju)

– kontroler jakości (praca na terenie Kępna)

– drobiarz-pakowacz (praca na terenie Kępna)

– monter sufitów podwieszanych (praca na terenie Wrocławia)

– stolarz (praca na terenie Świby)

– murarz (praca na terenie powiatu wieruszowskiego)

– tapicer (praca na terenie Świby)

– dekarz (praca na terenie powiatu Wieruszowskiego)

– pracownik produkcji zwierzęcej (praca w Mokrsku)

– przedstawiciel handlowy (praca na terenie pobliskich powiatów)

– szwaczka w tapicerstwie (praca na terenie Świby)

Więcej informacji: Powiatowy Urząd Pracy w Wieruszowie Godziny przyjęć interesantów: Poniedziałek-Piątek 7.30-15.30 Rejestracja osób bezrobotnych: Poniedziałek-Piątek 7.40-14.40 ul. Ludwika Waryńskiego 15 98-400 Wieruszów, tel.: (62) 78 41 553, fax: (62) 78 41 149, e-mail: lowe@praca.gov.pl

19 lipca 2013

Łopatka bez kości

www.tugazeta.pl

Jeszcze do jutra w Wieruszowskim Domu Kultury będą odbywać się warsztaty wokalne. Zajęcia z emi‑ sji głosu są prowadzone pod okiem instruktora, Marcina Wawrzyno‑ wicza – absolwenta Akademii Mu‑ zycznej, korepetytora w programie „Mam Talent”. –Pracujemy nad interpretacją utworów, nad zagadnieniami techniki wokalnej i warsztatowej. Przez te trzy dni spotykamy się dwa razy dziennie po trzy godziny. Uważam, że młodzież z którą przyszło mi współpracować jest bardzo zdolna, jest bardzo fajna atmosfera i jestem mile zaskoczony – mówił podczas czwartkowego spotkania Wawrzynowicz.

Małgosia Bystrek z Pieczysk: Ze śpiewaniem związałam się już dziesięć lat temu. Chciałabym robić to nadal i w przyszłości występować na scenie. Nie wyobrażam sobie już funkcjonowania bez udziału w przeglądach, festiwalach i konkursach. Małgosia Taras z Kuźnicy Ska­ kawskiej: W domu staram się ćwiczyć na wszystkich utworach. Bardzo lubię piosenkę „Puszek Okruszek”. QQ (PaH)


8 Jak w Opolu! Nawet lepiej!

Dni Gminy Galewice

QQSobota – przede wszystkim ze względu na deszczową aurę – nie napawała optymizmem ani organizatorów, ani tych, którzy mieli w planach wybrać się na drugi dzień Święta Gminy Galewice.

WAKACJE NAD BAŁTYKIEM I NIE TYLKO! Firma turystyczna P.H.U. „GRZEŚ” TORZENIEC PRZEWOZY AUTOKAROWE & BIURO PODRÓŻY poleca spędzanie urlopu na turnusach rehabilitacyjno‑wypoczynkowych Od maja do września

SARBINOWO MORSKIE, NIECHORZE, MIĘDZYZDROJE

Na szczęście stało się ina­ triumfowała ekipa futbo­ czej – świętowały setki, je­ listów z Rybki. Srebrny śli nie tysiące mieszkańców. medal wywalczyli strażacy Dwudniowy festyn w dużej z Osieka a brązowy z Wę‑ mierze został sfinansowany glewic. Także na pobliskiej ze środków zewnętrznych, hali nie zabrakło sporto­ pozyskanych przez Lokalną wych emocji. Tam walczyli Grupę Działania „Między siatkarze. Najlepszą drużyną Prosną a Wartą”. Samorząd okazała się drużyna Siatka‑ gminy Galewice na realiza­ rza GOKSiT Sokolniki, cję przedsięwzięcia otrzymał drudzy byli wieruszowianie aż 18.000 zł. Cały zaś koszt i ich team Kubusie a trze­ imprezy, jak szacuje wójt, Marian urodą. To rozgrzało widownię ci – gospodarze czyli Oldboys Wojcieszak, zamknie się kwotą tuż przed występem gwiazdy Galewice. wieczoru.

www.grzes.biz

Informacja i zapisy: Grzegorz Janicki 601 58 11 65; Mirosława Janicka 609 50 28 25

„BO WYJAZD Z GRZESIEM CIĘ TANIO WYNIESIE” 25.000 zł. –Gdyby nam przyszło realizować to spotkanie z własnych środków, to pewnie musielibyśmy się ograniczyć. Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak na gorąco chciałbym już w tym momencie podziękować wszystkim za przybycie i za wspólną, udaną zabawę – mó­ wił w rozmowie z portalem tuga­ zeta.pl włodarz Galewic. Przypo­

mnijmy – organizatorem festynu był Urząd Gminy Galewice oraz Gminny Ośrodek Kultury.

TURNIEJ SIŁACZY

W niedzielę murawa Orła tęt­ niła życiem i zabawą już od wcze­ snych godzin popołudniowych. Zaczęło się od zawodów, które wyłoniły najsilniejszego uczestni­ ka tego letniego festynu. Po rzu­ tach ciężarem, przerzucaniu opony, trzymaniu beczki po piwie i dźwi­ ganiu cegieł – najsilniejszym z sil­ nych został Marek Mak. Po nim na podium kolejno stawali Piotr Bizuga i Waldemar Kacała.

KONCERT ZBIGNIEWA WODECKIEGO Tym razem na galewickiej sce­ nie stanął Zbigniew Wodecki. Pio­ senkarz i muzyk korespondował z publicznością nie tylko swoimi przebojami, ale też dowcipem. Jak sam mówił – Jest jak w Opolu! Nawet lepiej, bo nie leje! Nie­ długo po nim i po pierwszej części tanecznej zabawy na uczestników spadł za to deszcz laserowych świateł. To iluminacyjne show poza dancingiem w plenerze z ze­ społem DOMINO było ostatnią atrakcją – naprawdę bardzo uda­ nego – wieczoru. Sobota była pierwszym dniem tegorocznego Święta Gminy Gale­ wice i tradycyjnie jej program sta­ nowiły bloki spor­ towe i rekreacyjne podsumowane wie­ czorem muzyczny­ mi występami grup „Holidays” i „Ponie­ działek”. Wszystko zaczęło się już od wczesnych godzin rannych zawodami wędkarski­ mi. Po kilkugodzinnej rywalizacji wygrał Zygmunt Krakuski. Za nim „na pudło” wszedł Henryk Kukuła z najdłuższą, bo 36 – cen­ tymetrową rybą. Trzeci był Kamil Walczak. W piłkarskim turnieju drużyn Ochotniczych Straży Po­ żarnych rozegranych na „Orliku”

O godzinie 18.00 na galewic­ kich drogach rozegrana została III już edycja biegów ulicznych. W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężył Jakub Przybył wyprze­ dzając Huberta Dąbrowskiego. W kategorii Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych złoty medal wy­ walczyła Maja Mielczarek a brą­ zowy Justyna Kacała. Natomiast w kategorii chłopców tej samej grupy wiekowej triumfowałł To‑ masz Stasik. W kategorii męż­ czyzn szkół ponadgimnazjalnych złoty medal trafił do Krzysztofa Dębskiego a brązowy do Micha‑ ła Adamczyka. W kategorii Open Kobiet pierwsza na mecie była Anastazja Modrzejewska a druga Ewelina Strzelczyk. Wśród panów bezkonkurencyjny na trasie był Arkadiusz Smolis, za nim Marian Świtoń i trzeci … Kazuś.

MAŻORETKI Z ŁUBNIC W GALEWICACH Naprawdę sporą widownię mia­ ły też mażoretki – dziewczęta na co dzień występujące z łubnicką orkiestrą dętą zachwyciły zarów­ no tańcem nasyconym elementami ekwilibrystyki i żonglerki oraz…

www.tugazeta.pl

19 lipca 2013


9

Sklep Mięsny „WĘDLINKA”

STW Wieruszów ul. Teklinowska 63

Wieruszów ul. Fabryczna W tym tygodniu polecamy Państwu:

ZAPRASZA w każdą niedzielę na największą GIEŁDĘ TOWAROWO‑SAMOCHODOWĄ od poniedziałku do piątku:

Rafała Kubota zaprasza na udane zakupy!

Y FILET KARMAZYN Y PSTRĄG ŚWIEŻY Y KREWETKI PANIEROWANE Y FILET HALIBUT

Wszyscy są happy!

Kolorowy autobus

już w powiecie wieruszowskim QQDeszczowa pogoda i niesprzyjająca aura nie przeszkodziły świetnej zabawie w Sokolnikach. W niedzielę do powiatu wieru­ szowskiego wjechał kolorowy autobus łódzkiej fundacji „Happy Kids”. Mobilny punkt zabaw został otwarty dla dzieci w poniedziałek i cieszył się nie lada popularnością. –Ten autobus łączy ze sobą wiele atrakcji. Oprócz tych w środku dla najmłodszych rozstawiamy trampolinę, dużą zjeżdżalnię oraz pawilony ogrodowe pod którymi możemy uczyć języka angielskiego – wyjaśnia jeden z wolontariuszy, Karol Mewald. Opiekę nad najmłodszymi spra­ wują ludzie z różnych stron świata. Do Polski przyjechali z ośmiu kra­ jów. –To połączenie kilku kultur. Są z nami przedstawiciele Włoch, Egiptu, Hiszpanii czy Turcji. Jak wiadomo nie każdego stać na zagraniczne wczasy, a ci ludzie dają naprawdę wiele od siebie. Dzieci muszą operować językiem angielskim. Widzę, że jest jakaś taka chemia pomiędzy nimi. Oni ciągną nawzajem do siebie i chcą jak najwięcej ze sobą przebywać – dodaje Mewald. Jak przyznali w rozmowie z por­ talem tugazeta.pl – wolontariusze z Rumunii oraz Egiptu, w Polsce

czują się bardzo dobrze. –Ten autobus to bardzo ładne miejsce i przede wszystkim bezpieczne miejsce. Tutaj dzieci nie mają czasu na nudę. Mogą grać i bawić się cały czas. My również przy tym wszystkim mamy dużo radości. Poznajemy nowy język i nowy kraj – usłyszeliśmy. Na miejscu są również wolonta­ riusze z najbliższych miejscowości. –Pomagamy już od trzech lat. Dlaczego warto? Bo to jest miło spędzony czas a najważniejszy jest uśmiech dzieci. Poznajemy obcokrajowców

i możemy podszkolić się języka angielskiego – wyjaśniały podczas zabawy Magdalena Hojka oraz Patrycja Duchnik. –Ja również uważam, że najważniejsza jest radość w oczach najmłodszych. To najcenniejsza zapłata jaką możemy otrzymać – dodał Bartosz Górka. Z kolejnej wizyty autobusu w Sokolnikach cieszyła się dy­ rektor Ośrodka Kultury, Zofia Siwik. –To dla nas bardzo duże wyróżnienie i zaszczyt, że możemy gościć na naszym terenie fundację „Happy Kids”. Włączyliśmy się w tę akcję i pomagamy jak tylko możemy – wyjaśniała. Pierwszy przystanek „Happy Busa” w powiecie wieruszowskim nie był przypadkowy. Właśnie tutaj –w Sokolnikach – powstaje kolejny Rodzinny Dom Dziec­ ka. Wcześniej podobną placów­ kę utworzono w Lubczynie i to właśnie tam zaplanowano kolejny postój. Kolorowy autobus zawita również do Wyszanowa. Później wolontariusze przejadą do woje­ wództwa wielkopolskiego. QQ Patryk Hodera

SPRZEDAŻ I SERWIS OPON, CZĘŚCI DO SAMOCHODÓW KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH, CZĘŚCI DO CIĄGNIKÓW I MASZYN, GAZY TECHNICZNE, STACJA PALIW.

Tel: 62 784 15 58 Czy mamy produkt turystyczny?

Ogłosili konkurs

QQPo raz piąty Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa

Łódzkiego organizuje konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego”. Jest on regionalnym etapem ogólnopolskiego konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny – CERTYFIKAT POT”.

Do konkursu można się zgłosić WY­ ŁĄCZNIE za pośrednictwem aplikacji konkursowej umieszczonej na stronie www.polskapodajdalej.pl (zakładka APLIKACJA KONKURSOWA). Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 sierpnia 2013 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do końca sierp­ nia na stronie www.rotwl.pl Produkty wyróżnione Certyfikatem ROTWŁ zostaną objęte działaniami promocyj­ nymi prowadzonymi przez ROTWŁ (reklama w Internecie, wydawnictwach promocyjnych ROTWŁ, mediach lo­ kalnych, rekomendacja przez ROTWŁ wśród przedsiębiorstw prowadzących turystykę przyjazdową). Dodatkowo Certyfikowane produkty będą mo­ gły posługiwać się nieodpłatnie logo Certyfikatu.

Spośród nagrodzonych produktów Kapituła konkursu wybierze maksymal­ nie 3 produkty, które będą reprezentować województwo łódzkie i zostaną zgłoszo­ ne przez ROTWŁ do ogólnopolskiego konkursu na „Najlepszy produkt tury­ styczny – CERTYFIKAT POT”. Produkty turystyczne wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną zostaną włączone w wybrane działania promocyjne prowadzone przez POT. Dodatkowych informacji udziela koordynator konkursu regionalnego – Emilia Słomska – tel: 042 663 77 33, e­mail: eslomska@rotwl.pl.

Gimnazjum w Łubnicach zwyciężyło!

Wygraliśmy ekopracownię! QQWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki

Wodnej w Łodzi opublikował listę szkół, które zwyciężyły w konkursie na najlepszy projekt z zakresu edukacji ekologicznej. Celem Konkursu pn. „Moja wymarzona ekopracownia” było dokonanie wyboru do wsparcia finansowego ze środków WFOŚiW w Łodzi najlepszych projektów utworzenia szkolnej pracowni na potrzeby edukacji eko­ logicznej wraz z programem edukacyjnym opartym na jej wykorzystaniu. To dzięki na‑ uczycielce biologii pani Jolancie Kik i na‑ uczycielce chemii pani Beacie Markiewicz Publiczne Gimnazjum im. Armii gen. Andersa w Łubnicach wygrało konkurs i uzyskało dofinansowanie w maksymalnej wysokości aż 45 000 zł co stanowi 95% kosztów na utworzenie i wyposażenie pracowni ekologicznej! Koszty własne gminy podczas realizacji inwestycji to tylko Pieczyska 5% wydatków. Program ekologiczny p.t „Cztery korzenie wszystkich rzeczy: ogień, powietrze, woda i ziemia” opracowany przez nauczy­ cielki w ramach projektu, w znaczny sposób wyróżnił się kreatywnością i pomysłowością, a nowa ekopracownia zdecydowanie wpłynie na po­ lepszenie warunków edukacji ekologicznej w łubnickim gimnazjum. To Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie poszukują białego busa, którego kierowca cofając na ogromny sukces nauczycieli – gratulujemy zwycięzcom! jednej z ulic w Pieczyskach doprowadził do kolizji z fiatem punto. Do zdarzenia doszło ok. 13.20, 11 lipca. QQ ZS ŁUBNICE

Cofnął, uderzył, odjechał 19 lipca 2013

www.tugazeta.pl


1 Sołectwo Osiek

Twoja Wieś – Twój Sołtys Dotarliśmy do Osieka – miejscowości leżącej na pograniczu gminy Wieruszów oraz gminy Galewice. Sołtysem od 6­ciu lat jest tutaj Kazimierz Markiewicz. –Dlaczego zdecydowałem się kandydować? Poprzedni sołtys zrezygnował. Zebranie wiejskie wytypowało moją osobę i udało się! Zawsze pracowałem społecznie. Uczestniczyłem w życiu Ochotniczej Straży Pożarnej. Odkąd sięgam pamięcią to drzewka i chodniki były u nas malowane. Wcześniej ten porządek był jeszcze inny. Za sołtysa Pisulę mieszkańcy musieli nawet usunąć trawę, która rosła od drogi w kierunku chodnika i płotów. Ludzie śmiali się „porządek jak w Osieku”. Budżet sołecki mamy od  lat. Środki były przeznaczane na szkołę, straż. Jako wieś nie możemy przeznaczyć pieniędzy na infrastrukturę drogową, ponieważ należy ona do powiatu. Do tej pory kupiliśmy kosiarkę spalinową i drabinę, za domem strażaka wybudowaliśmy mały amfiteatr. Obecnie planujmy zakup agregatu. Chcemy też zmodernizować drogę w Osieku-Zamoście. Wkrótce zamontujemy żółte lampy nad drogą. Pewną część środków zabezpieczyliśmy na organizację „Biegu Doliną Prosny”. Dla mieszkańców naszej wioski najważniejsza jest droga oraz chodnik. W ubiegłym roku wystosowaliśmy do starostwa pismo o to, by dokonano remontu drogi i chodników – tłumaczy Markiewicz. W Osieku znajdziemy Szkołę Podstawową, Wiejski Dom Kultury oraz Środowiskowy Dom Samopo­ mocy. Dużą rolę w życiu mieszkańców wsi odgrywa Ochotnicza Straż Pożarna. Podobną popularnością cieszy się miejscowe boisko.

Słodko-słodki festyn w Sokolnikach Sobota, 27 lipca

13:00 – 18:00 – III Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki w kategorii OPEN 20.00 – 2.00 – Zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu BRAWO

Niedziela, 28 lipca

10:00 – 18:00 – III Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki w kategorii OLD BOY 15:00 – 15:30 – Otwarcie imprezy przez Wójta Gminy Sokolniki 15:30 – 16:00 – przedstawienie w wykonaniu dzieci ze świetlicy wiejskiej 16:00 – 16:30 – występ lokalnych talentów 16:30 – 17:00 – występ Zespołu Folklorystycznego SOKOLNIKI działającego przy GOKSiT w Sokolnikach 17:00 – 18:00 – Program dla dzieci „Chatka Kubusia Puchatka” – występ Kabaretu Bajkowego ZGRYWUS 18:00 – 18:15 – pokaz Bractwa rycerskiego z Byczyny

27 i 28 lipca

18:15 – 18:30 – występ Towarzystwa Aktywnych Kobiet działającego przy GOKSiT w Sokolnikach 18:30 – 19:30 – Program dla dorosłych „Wszystko przez kobiety” – występ Kabaretu Bajkowego ZGRYWUS 19:30 – 19:45 – wręczenie medali dla uczestników III Turnieju Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Sokolniki 19:45 – 20:15 – pokaz Bractwa rycerskiego z Byczyny 20:15 – 20:30 – konkurs 20:30 – 21:00 – występ Bartosza Jagielskiego 21:00 – 21:40 – Koncert gwiazdy imprezy zespołu SOLEO 21:40 – 3:00 – Zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu DOMINO

PATRONAT NAD WYDARZENIEM OBJĘŁA GAZETA „ŁĄCZNIK” ORAZ PORTAL WWW.TUGAZETA.PL

www.tugazeta.pl

19 lipca 2013


11 Wizyta w redakcji Łącznika

Prawdziwki pana Lucjana QQ13 prawdziwków na… 13 lipca. Wczoraj redakcję „Łącznika” przy ul. Buczka w Wieru­ szowie odwiedził jeden z mieszkańców Wieruszowa. Pan Lucjan Gaj pochwalił się nam swoim ostatnim zbiorem. Grzyby znalazł w jednym z pobliskich lasów. W którym dokładnie? Tego nie zdradził. Gratulujemy!

Czas odpoczynku, relaksu, wyjazdów i zabawy

Wakacyjny GOK w Lututowie

Wakacje zawsze były i są upragnio­ ną i wyczekiwaną porą przez dzieci i młodzież. To czas odpoczynku, relaksu, wyjazdów i zabawy. Jednak Na drogach powiatu nie wszyscy mogą skorzystać z ko­ lonii i wczasów. Ci, którzy zostali chętnie korzystają z zajęć w Gmin­ nym Ośrodku Kultury. Szczegól­ nym zainteresowaniem cieszą się W sobotę na ulicy Wrocławskiej w Wieruszowie doszło do kolizji dwóch aut gry planszowe w warcaby i szachy osobowych. Jadący oplem corsą – 59­letni – mieszkaniec powiatu pabianickiego oraz zajęcia plastyczne. Rozgrywki nie zachował bezpiecznej odległości do poprzedzającego go samochodu marki w warcaby i szachy odbywają się audi kierowanego przez kępnianina w wyniku czego uderzył w tył tego pojazdu. dwa razy w tygodniu i będą trwa­ Kierowcy byli trzeźwi, sprawca ukarany został mandatem karnym. ły do końca wakacji. Zawodnikom *** liczone są punkty, po czym wyło­ Dzień wcześniej w miejscowości Ochędzyn podczas mijania się na krajowej nieni zostaną laureaci wakacyjnych „ósemce” doszło do bocznego zderzenia lusterkami seata ibiza z volkswagenem kierowanym przez warszawianina. Policjanci orzekli współwinę kierowców ob­ ciążając ich mandatami w wysokości 300 zł. *** Ponadto funkcjonariusze drogówki zatrzymali jednego rowerzystę z zakazem poruszania się wszelkimi pojazdami i innego cyklistę – 26 letniego mieszkańca gminy Wieruszów – u któ­ rego stwierdzono 3 promile alkoholu.

Z notatnika dyżurnego

spotkań a na zakończenie kaniku­ ły wszyscy otrzymają dyplomy i upominki. Zajęcia plastyczne i techniczne również odbywają się dwa razy w tygodniu. Chociaż mamy dopie­ ro początek wakacji, to już powsta­ ło wiele ciekawych prac, z których zorganizowana zostanie wystawa a uczestnicy zajęć nagrodzeni. Aktywność dzieci w zajęciach po­ budza ich wyobraźnię i kształtuje pozytywne relacje wśród rówieśni­ ków. Zachęcamy do udziału i ży­ czymy wesołych wakacji. QQ GOK Lututów

Zaproponowali uczestnikom wiele atrakcji

Półkolonie w gminie Galewice

QQ15 lipca po raz trzeci w Gminie Galewice rozpoczęły się półkolonie letnie zorganizowane

w Wiejskim Domu Kultury w Osieku, które zgromadziły 90 dzieci w wieku 7 do 13 lat z terenu Gminy Galewice.

Półkolonie trwać będą do 26 lipca. Środki na ich organizację pochodzą z Funduszu Samorządu Gminy Galewice i wpłat uczestników po 50 zł od osoby. Półkolonie trwają po 6 godzin dziennie, w godzinach od 9 do 15.Podczas poby­ tu uczestnicy mają zapewnione dwa posiłki: drugie śniadanie oraz obiad. W programie półkolonii jest wiele atrakcji m.in.: – wycieczka do Średniowiecz­ nego Grodu Rycerskiego nad Zalewem Biskupice­Brzózki pod Byczyną – wycieczka na basen do Ostrzeszowa – zajęcia sportowe na hali – zajęcia plastyczne – zajęcia taneczne pod kierun­ kiem instruktora – dzień zdrowej żywności – „Pokaz Mody Letniej” – gry i zabawy integracyjne Beata Zalewska – QQ kierownik półkolonii

SPRZEDAM

BMW 530D e39 kombi 99 r. 184 KM, automat, pełna elektryka (fotele, lusterka, kierownica, szyby), TV, klimatyzacja, skóra. Przebieg: 394tys. Aktualne OC i przegląd.

Cena: 9000 zł. Tel: 660 317 822

Jakie są aktualne ceny warzyw i owoców na wieruszowskim targowisku? Jak kształtują się ceny paliwa w regionie? Jaka jest cena skupu żywca? Tylko u nas aktualne dane. jabłka golden ..................... 2,00 zł/kg

rzodkiewka........................1,50 zł/szt.

por ....................................1,00 zł/szt.

jabłka prince ...................... 1,50 zł/kg

sałata .................................1,80 zł/szt

kapusta pekińska ..... 1,00-2,50 zł/szt.

jabłka decosta.................... 1,40 zł/kg

szczypiorek .................1,00 zł/pęczek

czosnek ...................... 2,00 zł/główka

ziemniaki młode ................. 1,40 zł/kg

natka ...........................1,00 zł/pęczek

orzechy .............................. 6,00 zł/kg

marchew młoda ................. 1.70 zł/kg

koper...........................0,50 zł/pęczek

kalafior ..............................4,50 zł/szt.

seler ................................... 4,00 zł/kg

pomidory ............................ 4,30 zł/kg

jajka małe ........................ 0,20 gr/szt.

cebula dymka .................... 2,50 zł/kg

ogórek zielony ................... 3,50 zł/kg

jajka średnie .................... 0,30 gr/szt.

cebula czerwona................ 1,50 zł/kg

banany ............................... 3,00 zł/kg

jajka duże ........................ 0,45 gr/szt.

kapusta włoska .................1,00 zł/szt.

winogrono .......................... 5,50 zł/kg

jajka wiejskie.................... 0,50 gr/szt.

kapusta młoda ..................3,00 zł/szt.

arbuz.................................. 4,00 zł/kg

miód ................................25,00 zł/szt.

19 lipca 2013

www.tugazeta.pl


12 Niedziela na orliku

Na sportowo w Łubnicach

QQW niedzielę od wczesnych godzin popołudniowych na terenie Łubnic odbywał się rodzinny festyn sportowy.

W rozgrywkach wzięli udział naj­ młodsi ale i ci nieco starsi włączyli się do wspólnej zabawy. –Dlaczego tak dobrze poradziłam sobie w rzutach karnych? Już od młodych lat ćwiczyłam na boisku. Kiedyś nie było komputerów, człowiek nie oglądał telewizji. Za to spotykaliśmy się z kole-

konkurencja została przygotowana dla kobiet – przybliża sekretarz gminy Łubnice, Krzysztof Piasta. –Cieszymy się, że na festynie sportowym pojawili się ludzie w różnym wieku. Trzeba propagować sport. U nas najsilniejszą dyscypliną jest piłka nożna, ale nie zapominamy

Karol Polak o zlocie miłośników starych maszyn

Blisko Wieruszowa…

QQW dniach 13 – 14 lipca w Nowej Wsi Książęcej odbywa się zlot miłośników starych maszyn. Na terenie Agroturystyki „Hubert” zgromadzono stare ciągniki rolni­ cze, maszyny oraz stare samochody. Dominowały traktory Lanz Bul­ dog, które są gratką dla kolekcjo­ nerów. Nie zabrakło także starych Ursusów oraz ciągników innych marek. Najstarsza maszyna miała 75 lat i była całkowicie sprawna. Jeśli chodzi o samochody, to przy­

jechały perełki z Kępna, takie jak Buick Riviera, Chevrolet Impala, Chevrolet Corvette – wszystkie po kompletnej renowacji. Nie mogło nie być poczciwych Fiatów 125p, Garbusów i samochodów in­ nych marek. Pogoda niestety nie rozpieszczała. QQ Tekst i foto – Karol Polak gami i koleżankami i kopaliśmy piłkę – zdradziła nam pani Marianna Glapa, która w jednej z konku­ rencji zajęła trzecie miejsce. To nie wszystko. Na kompleksie sporto­ wym przeprowadzono szereg in­ nych konkursów. –Były turnieje piłki nożnej, rozgrywki w tenisa ziemnego oraz pokaz piłkarskiej żonglerki. Dużą popularnością cieszyły się rzuty karne do pustej bramki. Ta

o innych – takich jak np. tenis ziemny – dodaje prezes klubu „Start Łubnice”, Marian Baniak. Były dyplomy, medale i nagro­ dy. Festyn został zorganizowany przez gminę Łubnice, stowarzy­ szenie „Łubniczanki na Szlaku Bursztynowym”, Koło Gospodyń Wiejskich w Łubnicach oraz LKS „Start Łubnice”. QQ (PaH)

Ślęzak bronił brązowego medalu

Zawody w warcabach 100­­‑polowych

QQW dniach 07­­‑14 lipca 2013 roku w Makowicach k/Wałbrzycha odbył się 37 Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100­­‑polowych.

Udział wzięło 12 zawodników, wśród nich Mariusz Ślęzak z LKS „Czarna Damka„ Lututów, który bronił brązowego medalu z ubiegłego roku. Zawo­ dy rozegrano systemem „każdy z każdym”. Stawka finalistów była bardzo wyrównana o czym świadczy uzyskanie najwięcej remisów z dotychczaso­ wych finałów. Na rozegranych 66 rund, 46 zakończyło się remisem. Nasz zawodnik, posiadający 7 ranking pośród finalistów uplasował się na 8 miejscu: wygrał 1 partię (z byłym MP Urbankiem) , uzyskał 9 remisów i przegrał 1 (z tegorocznym brązowym medalistą Kosobudzkim). Uważamy, że jest to rezultat pozytywny. Mariusz zdobywając 11 pkt. wypełnił normę na Mistrza. Koszty wyjazdu pokryła gmina Lututów.�  Ze sportowym pozdrowieniem. – LKS Czarna Damka

Wieruszów – Kalisz

Bartek i jego civic zwyciężyli

QQW Kaliszu na terenie Kart Team odbył sie I Zlot Motoryzacyjny połączony z Piknikiem Rodzinnym zorganizowany przez Dark Angels Kalisz i Kart Team.

Nasz Team w składzie Michał Bieganek, Przemysław Godzwon, Łukasz Świsul­ ski, Bartek Bejzen, Mateusz Sołyga oraz Bartosz Cłapa postanowił się wybrać i zo­ baczyć, co tam sie będzie działo. Można było tam obejrzeć dużo ciekawych aut z Kalisza i okolic – przyjechały nowe auta, ale też zabytkowe. Odbyło się wiele różnych konkursów – między innymi: naj­ niższe auto zlotu, najgłośniejszy wydech oraz najgłośniejsze car audio. Konkurs na najładniejsze auto zlotu wygrał nas ko­ lega Bartek Bejzen ze swoim Civiciem. Generalnie impreza udana. Pozdrawiamy organizatorów i wszystkich uczestników imprezy. Mamy nadzieję zobaczyć się za rok. A teraz trochę zdjęć. Życzymy miłego oglądania.�  Honda Team Wieruszów

www.tugazeta.pl

19 lipca 2013


13 Osiek – Namysłów

Z prądem rzeki, pod prąd ględom i nonsensom

QQW dniu 10 lipca 2013 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Nadzieja” oraz

QQŻeby uciąć wszelkie spekulacje już na samym początku

Uczestnicy ŚDS w Osieku wygrali

WTZ w Namysłowie uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku brali udział w VII cyklu imprezy integracyjnej „Raduj się z nami” której motywem przewodnim były zawody sportowe zorganizowane w ramach projektu „Zdrowiej, sprawniej, szybciej”.

Na starcie stanęło 9 drużyn, mię­ dzy innymi uczestnicy: Warszta­ tów Terapii Zajęciowej z Wieru­ szowa, Lewina Brzeskiego, Olesna, Kluczborka, Namysłowa, oraz przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku. Na stadionie Startu Namysłów organizatorzy zorganizowali na­ stępujące konkurencje sportowe: rzut piłką lekarską, slalom między pachołkami, rzut do celu, prowa­ dzenie piłki, bieg na 60m, bieg z przeszkodami. Bardzo dobre indywidualne wy­ stępy uczestników ŚDS w Osieku (2 pierwsze miejsca, 1 trzecie), oraz punktowane miejsca pozostałych Środowiskowy Dom Samopo­ sprawiły, że w klasyfikacji general­ mocy w Osieku reprezentowali: nej reprezentanci naszej placówki Elżbieta Kopacka, Anna Kra‑ zajęli pierwsze miejsce. wiec, Mazurowska Karolina,

Juszczak Józef, Daciuk Daniel, Wójciak Cezariusz, Polak Hen‑ ryk. Docenić należy również pracę opiekunów, którzy systematycznie w ramach prowadzonej terapii ruchowej i zajęć sportowych pra­ cują z uczestnikami, a ich efektem oprócz wysokich miejsc w za­ wodach jest poprawa kondycji fizycznej i lepsze samopoczucie uczestników. W ramach projektu „Zdrowiej, sprawniej, szybciej” organizatorzy postarali się aby obok przepro­ wadzenia zawodów sportowych dostarczyć uczestnikom wiedzy z ratownictwa przedmedycznego. Odbył się pokaz praktyczny i prze­ kazano wiedzę na temat korzysta­ nia z telefonów alarmowych.

To już 17 sierpnia

Zapraszają na III Bieg Doliną Prosny

QQNa 17 sierpnia pomysłodawcy i organizatorzy Biegu Doliną Prosny zapowiadają kolejną

odsłonę tej sportowej imprezy. W biegu głównym, podzielonym na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn chętni pobiegną na dystansie 6 kilometrów. Oprócz tego jak zwykle na starcie staną też przedszkolacy a na boisku siatka­ rze zagrają o Puchar Sołtysa. W klasyfikacji generalnej za miejsca od I do III wręczone zo­ staną nagrody pieniężne a także puchary – te tra fią również do rąk najmłodszego i najstarsze­ go uczestnika biegu. Opłata za start – 30 złotych. Przedszkolacy i ich opiekunowie są zwolnieni z wpisowego. Więcej można dowiedzieć się dzwoniąc na numer reprezentanta organizatorów Arkadiusza Smolisa – 601 474 897 lub pisząc na adres areksmolis0@op.pl POLECAMY – ZAPRASZAMY!

19 lipca 2013

www.tugazeta.pl

(Nie) legalny Bieg Rzeką Prosną 2013

i zaoszczędzić kilku osobom czasu na poszukiwanie między wierszami „niecnych czynów” informujemy, że poniżej opisana akcja nie została zainicjowana przez Łącznik, ani przez ludzi związanych z tytułem.

Po decyzji o zaprzestaniu organizo­ wania ogromnego przedsięwzięcia sportowo – ekologiczno – społeczno – kulturalnego jakim był Bieg Rzeką Prosną i uzasadnieniu podjętych kro­ ków spotkaliśmy się nie tylko ze zro­ zumieniem, lecz również z poparciem i nie zamierzamy tego ponownie ar­ tykułować (vide – kliknij link: http:// rafalprzybyl.blog.pl/2013/03/18/i­‑ ‑po­‑biegu%E2%80%A6/)

samym miejscu:)” – przeczytaliśmy. Naturalnym jest, że zaraz po tym podjęliśmy się nie tylko wzięcia udziału w tym radosnym happe­ ningu, ale też choć minimalnego zaangażowania. Na apel Sympaty­ ków Biegu jako jedna z wielu od­ powiedziała też Urszula Przybył: Jest mi miło! (to za mało) Ba! Się wzruszyłam:) Dla nas osobiście po‑ przednie edycje to kawał życia. Wie‑

Nie wszyscy jednak zgodzili się z tym, aby idea jedynego takiego przedsięwzięcia na świecie, którego twórcami i mecenasami byli w zna­ komitej większości mieszkańcy powiatu wieruszowskiego umarła i została zapomniana. Na portalu społecznościowym „marki” Face­ book został założony profil „Bieg dla uczczenia Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną”, którego twórcy namawiają do oryginalne­ go i wyjątkowego spotkania chyba nie tylko ludzi ze środowisk spor­ towych. „Zapraszamy wszystkich uczestników, sympatyków, przyja‑ ciół poprzednich edycji Biegu Rzeką Prosną do wspólnego biegu na trasie Kowalówka­‑Wyszanów. Trasa bie‑ gu będzie podobna do poprzednich (…). Bieg ten nie jest żadną zor‑ ganizowaną, oficjalną akcją toteż każdy biegacz sympatyk biegnie na swoją odpowiedzialność. W świetle prawa musi to wyglądać tak, że każ‑ dy „przypadkowo” wychodzi biegać akurat w tym samym czasie w tym

lu LUDZI obok na których zawsze można było liczyć i bez których nigdy nic takiego by się nie wydarzyło – za to OGROMNE DZIĘKI. (…) Chętnie włączymy się w „nieorgani‑ zowanie” tego biegu:) – napisała. „Organizatorzy” wyznaczyli start na 21 lipca i godzinę 16.00. Będzie można biec, iść brze‑ giem, lub po prostu czekać na wszystkich… W tym samym dniu organizowa­ ny jest też Kajakowy Patrol. Spływ wraz z dwoma ratownikami ruszy spod wieruszowskiego mostu kolejo­ wego o 9.30 i dopłynie do Wyszano­ wa. Wszyscy chętni proszeni o kon­ takt pod numerem: ksiądz Krzysztof Duchnowski – 609 206 717. QQ Pozdrawiamy – ŁĄCZNIK QQ ADRES NA FACEBOOK­‑a: https://www.facebook.com/ events/487024608043313/?ref=22 QQ Inna, znaleziona strona społecznościowa: https://www. facebook.com/search/results. php?q=Sympatycy+Biegu&init=public

POMOC DROGOWA OSOBOWE i CIĘŻAROWE

Jan Gruszka

YY Mechanika pojazdowa YY Blacharstwo (prostowanie na ramie) YY Lakiernictwo (komora lakiernicza)

YY Diagnostyka komputerowa YY Regeneracja głowic YY Ustawianie geometrii kół YY Sklep motoryzacyjny

www – http://pomocdrogowawieruszow.pl/ Galewice, ul. Marii Konopnickiej 1, tel: 601 87 27 99 oraz 605 47 39 59


14

USŁUGI TRANSPORTOWE Oferujemy przewozy krajowe i zagraniczne: – maszyn i urządzeń – towarów do 3,5 t – przeprowadzki WYWROTKA DO 5 t AUTO LAWETA

Tel. 607 612 485

Aby dodać ogłoszenie do gazety ŁĄCZNIK i serwisu www.tugazeta.pl należy TU DODASZ OGŁOSZENIE DROBNE wysłać SMS pod numer 3 o treści: KLUCZ.GAZETA (spacja – czyli przerwa pomiędzy wyrazami) TREŚĆ OGŁOSZENIA (Maksymalnie 150 znaków). Np.; KLUCZ.GAZETA Sprzedam meble ogrodowe używane w bardzo dobrym stanie. Kontakt: 84 411 31 Po wysłaniu SMS-a z ogłoszeniem, otrzymają Państwo SMS zwrotny potwierdzający przyjęcie ogłoszenia do emisji. Brak takiego potwierdzenia świadczy o niepoprawnym przesłaniu ogłoszenia. PROSIMY O BARDZO DOKŁADNE ZASTOSOWANIE SIĘ DO INSTRUKCJI I WZORU W razie błędu w kodzie ogłoszenie do nas nie dociera a operator pobiera opłatę za wysłanie sms (Redakcja nie odpowiada za błędne wpisanie kodu ogłoszenia) GAZETA BEZPŁATNA

Koszt wysłania jednego SMS –  złotych plus VAT. Cena obejmuje 2 emisje ogłoszenia w gazecie oraz 2 tygodnie emisji na www.tugazeta.pl

W przypadku przesyłania wiadomości zawierającej regionalne znaki diakrytyczne, w tym polskie znaki (np.: ą, ę, ł), z wykorzystaniem terminala GSM/UMTS, w tym aparatu telefonicznego kodującego znaki regionalne (tryb UNICODE), długość wiadomości wynosi maksymalnie 70 znaków. W przypadku jednorazowego przesłania wiadomości zawierającej więcej niż 70 znaków, tekst SMS jest dzielony na odpowiednią liczbę SMS‑ów, z których każdy obciążany jest opłatą indywidualnie, zgodnie z cennikiem. (OGŁOSZENIE W RAZIE POTRZEBY MOŻNA PRZESYŁAĆ BEZ POLSKICH ZNAKÓW) NIERUCHOMOŚCI

SKŁAD OPAŁU OFREUJE:

WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, MIAŁ, EKOGROSZEK WORKOWANY

PROMOCJA WIOSENNA

JAZDA KONNA Tel. 601 423 856

http://www.gosciniecnadprosna.pl

Sprzedam dom w Kopaninach przy trasie • Orzech – 610 zł/t !!! 8 na działce 1.22 ha możliwość podziału • Eko-groszek luz – 650 zł/t !!! na 2 działki. Tel: 668 10 172 (173 – 177) • Eko-groszek workowany Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni – 700 zł/t !!! 1900m2 z mediami w Kuźnicy Skakawskiej. Tel: 502 510 522 (173) Telefon 507 134 397 Uwaga – okazja! Sprzedam działkę w Jutrkowww.opalwieruszow.pl Dobrydział 5 wie nad stawem. 660 473 362 (173) Wydzierżawię dom w Jutrkowie. Tel: 660 473 NAUKA JAZDY 362 (173) działkę budowlaną o powierzchni Łukasz Górecki Sprzedam 20 arów w Kowalówce. Tel. 603 101 809 (173) Zaprasza na kurs Prawa Jazdy Kat"B" Wynajmę lokal w Wieruszowie przy ul. WarRozpoczęcie nowego kursu szawskiej, na biuro, gabinet lub sklep. Tel. 603 893 504 (173) 10.07.2013 Wynajmę lokal handlowy przy ul. WarszawTYLKO PRZEZ skiej 37 kontakt 605 604 173 (173) OKRES WAKACJI Do wynajęcia lokal na handel, usługi i inne. CENA ZA KURS Powierzchnia 87m2, Wieruszów, blisko cen1 199 zł trum, tanio! Tel: 668 997 709 (173) KONTAKT 693 413 931 Sprzedam dom murowany w miejscowości Wiewiórka. Cena – 130 tyś zł. Kontakt 507 Specjalna oferta dla mieszkańców 193 106 (173) Sprzedam działki przy ulicy Zielonej w SokolGminy Lututów nikach. Tel: 793 914 772 (172) NAPRAWA SPRZĘTU AGD SPRZEDAM DZIAŁKI BUDOWLANE PRZY UL. W DNIU ZGŁOSZENIA RZETELNIE, TANIO KUŹNICKIEJ – PODZAMCZE. POWIERZCHNIA I W DOMU KLIENTA OD 10 ARÓW. TEL: 690 017 430 (172) Naprawa: pralek, lodówek, Sprzedam działkę budowlaną 38a (okolice zmywarek, kuchenek gazowych stacji Wieruszów Miasto). Tel: 793 549 260 (172) oraz ogólne chłodnictwo i klimatyzacja. Sprzedam działkę budowlaną w miejscowości DOJAZD I USŁUGA Czastary. Kontakt 691-648-093 (172) W DNIU ZGŁOSZENIA! Sprzedam działkę budowlaną w Galewicach Tel: 607 419 958. 1070 m2 Kanalizacja, woda, prąd na działce obok. Cena 29 tys. Tel. 605-651-756 (172) Wynajmę lokal przy ul.Wrocławskiej, 15 m., • PROFESJONALNE woda, WC, ogrzewanie w cenie czynszu tel PROSTOWANIE 516 153 322 (172) FELG SPRZEDAM DOM na Polesiu o pow. 183m.kw. ALUMINIOWYCH Działka ogrodzona o pow. 775 m.kw. Dom • SPAWANIE ŻELIWA częściowo do wykończenia. Garaż. Tel 660 • SPAWANIE ALUMINIUM, 431 708 (172) Sprzedam uroczy domek w Mieleszynie, poKWASÓWKI itp wiat wieruszowski, położony na działce 0,25ha Rafał Świsulski + 4ha pola. Kontakt: 661 845 598 (171) Wieruszów, ul Witosa  Lokal o pow. 21m2 do wynajęcia od 01.09.2013 Tel: 1 0 3, 0 2 10 na zakład fryzjerski, biuro itp. Wieruszów ul.

L

Rynek 11/1. Lokal posiada C.O. i WC. Tel: 601 209 995, 601 255 569 (171) Sprzedam mieszkanie w Wieruszowie, 2 pokoje, słoneczne, po częściowym remoncie. Cena do negocjacji. 884 603 448 (171) Sprzedam mieszkanie 54m2 we Wrocławiu, w starym budownictwie na pierwszym piętrze. Zainteresowanych proszę o kontakt 71 329 11 34 (171) Młody odpowiedzialny mężczyzna szuka małego niedrogiego mieszkania/pokoju do wynajęcia w Wieruszowie lub okolicach. Kontakt 536 355 088 (171) Sprzedam 1Ha ziemi rolnej przy drodze s8 w gm sokolniki cena 23tyś zł nr Tel: 601 423 155 (171) Sprzedam 2 działki budowlane na osiedlu w Galewicach 2 170 m2 i 830 m2 oraz drut w zwojach 6 mm i 8 mm Tel. 62 78 38 139 (171) USŁUGI USŁUGI BUDOWLANE: MURARSTWO DEKARSTWO DOCIEPLANIE BUDYNKÓW I PODDASZY REGIPSY GŁADZIE SZPACHLOWANIE PŁYTKI SOLIDNIE ŁUKASZ 695 236 711 (173) Usługi ogrodowo – leśne: –przycinanie drzew, krzewów, żywopłotów, –wykaszanie trawników, zarośli, rowów, parków, –wycinka i cięcie drzewa, –rozdrabnianie gałęzi, –uprawa glebogryzarką. Tel: 725 605 541, (62) 78 44 146 (173) Murarstwo – mniejsze inwestycje. Tynki wapienno – cementowe oraz remonty: gładzie, regipsy, płytki, malowanie i kominki. Tel: 725 605 541, (62) 78 44 146 (173) Usługi ogrodowe, pielęgnacja ogródków i działek, sprzątanie biur i mieszkań, sprzątanie po remontach, po malowaniu. Tel: 725 605 541, (62) 78 44 146 (173) Wykonujemy altany, wiatraki i inne meble ogrodowe. tel.721 269 724 (173) Usługi budowlane: budowa domów, tynki wapienne i szlachetne, docieplanie budynków, kładzenie płytek itp. Niskie ceny! Tel: 507 499 162 (172) SEZAM szybka pożyczka gotówkowa bez poręczycieli. Tel: 515 132 960 (172) USŁUGI BUDOWLANE: MURARSTWO, DEKARSTWO, DOCIEPLANIE BUDYNKÓW I PODDASZY, REGIPSY, GŁADZIE, SZPACHLOWANIE, PŁYTKI – SOLIDNIE ŁUKASZ 695 236 711 (172) Remonty: mieszkań, biur – gładzie, malowanie, tapetowanie, panele, sufity podwieszane. Łazienki – glazura, terakota, biały montaż, przeróbki wodno-kanalizacyjne, elektryczne, itp. prace remontowe. Szybko i solidnie. Tel: 781 408 418 (172)

www.tugazeta.pl

Chcesz dodać za darmo ogłoszenie? Sprawdź SERWIS DARMOWYCH OGŁOSZEŃ! wieruszowogloszenia.pl Kontakt: wieruszowogloszenia.pl (172) DJ TIGER– OBSŁUGA MUZYCZNA. IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, NAGŁOŚNIENIE, OŚWIETLENIE, OPRAWA MUZYCZNA. MUZYKA OD LAT 70-tych PO AKTUALNE HITY. www.djtiger.pl, kom: 692 98 98 98. ATRAKCYJNE CENY! WYSTAWIAM RACHUNKI! (172) Renowacja mebli. Tel: 721 820 078 (172)

BUS TRANSPORT

Tel. 883 008 494 DACHY OD A DO Z DEKARSTWO DACHÓWKA REMONTY WYKOŃCZENIA PODBITKI PODMURÓWKI ITP SOLIDNIE I TANIO DARMOWA WYCENA I POMIAR 667 329 048(171) Na twojej działce stoją słupy energetyczne, telefoniczne? Idą linie z gazem, wodą? Czy wiesz, że należą ci się za to pieniądze? Zadzwoń pomożemy uzyskać należne ci pieniądze tel: 791 858 786 (171) LUKSUSOWE AUTO DO ŚLUBU AUDI A4 B8 CZARNA LIMUZYNA. Kontakt: 663 740 256 (171) Usługi Remontowo-Budowlane. Murarstwo, docieplanie budynków, adaptacja poddaszy, regipsy, tynki wapienne, płytki ceramiczne. Kontakt 698 412 831 (171) Profesjonalne usługi glazurnicze, instalacje elektryczne, prace wykończeniowe tel. 665 240 186 (171) Usługi Remontowe Układanie Płytek Paneli Malowanie Gładź Zabudowy Regips itp. Tel.782 067 325 (171) USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE: MURARSTWO DEKARSTWO DOCIEPLANIE BUDYNKÓW I PODDASZY REGIPSY GŁADZIE SZPACHLOWANIE PŁYTKI. SOLIDNIE ŁUKASZ 695 236 711 (171) Usługi informatyczne, tworzenie stron i sklepów internetowych oraz projekty graficzne już od 20 zł. Napisz: info-komp@wp.pl lub dzwoń: 881-264-388 (171) UWAGA!!! Od 1 lipca zmiana przepisów BHP. Sprawdź czy Twój Behapowiec nie stracił uprawnień. Zapraszam do kontaktu 663 821 651 – Krzysztof Kozera (171) Skup samochodów – gotówka od ręki. Najkorzystniejsze warunki w regionie. Tel: 506 680 804 (e24) (170) Transport lawetą lub skrzyniowym do 5t. Tel: 516 792 410 (10e) (170)

Szybka pożyczka do 5000 zł! Równe raty, bez ukrytych opłat. Provident Polska S.A. 600 400 288 (taryfa wg opłat operatora) (149-170) MOTORYZACYJNE SPRZEDAM BMW 530D e39 kombi 99 r. 184 KM, automat, pełna elektryka fotele, lusterka, kierownica, szyby), TV, klimatyzacja, skóra. Przebieg: 394tys. Aktualne OC i przegląd. Cena: 9000 zł. Tel: 660 317 822 (173) Sprzedam samochód Chrysler Grand Voyager, rok 2001, nowa wersja, pełne wyposażenie. Tel: 695 515 455 (173) SPRZEDAM SAM.OSOB MARKI SEAT IBIZA 2004R DISEL 1.9SDI CENA DO UZGODNIENIA TEL 724 459 195 (173) Sprzedam Hyundai Getz 2007 r. poj. 1,1; przebieg 56 tyś. kolor czerwony, wspomaganie kierownicy, ABS, elektr. szyby i reflektory. Pługi: Grudziądz 4 skibowe, przyczepy 4t, dmuchawy do zboża, siewniki“ Amazone” 3m. Tel: 607 963 712, (62) 78 36 157 (172) KUPUJEMY AUTA DO ZŁOMOWANIA. GOTÓWKA I DOKUMENTY OD RĘKI. 601–757–165, 62/59-76-067 (10E) (170) Sprzedam Opla Corsę B 1.2 z instalacją gazową, 1996 r, 3 drzwiowa, kolor czarny, cena: 2700zł. Tel. 691 494 625 (172) SPRZEDAM FIATA CC700 BIAŁY 1995 ROK, 130 TYS KM, 1500 ZŁ. KONTAKT: 725 317 506 (172) Sprzedam fiata cinquecento 900 plus lpg. stan dobry sprawny na gazie i na benzynie, ważne oc. nowy akumulator. Cena 1000 pln kontakt 536 963 590 (172) Skup samochodów do złomowania. Odbiór lawetą. Skupujemy także stare motocykle. Tel: 791 096 871 (171) Sprzedam Opel Frontera na części. Tel: 506 680 804 (e8) (170) SPRZEDAM Sprzedam wałki toczone 8,9 cm średnica – 2.3 do 2.4m wysokie. Drzewo liściaste olcha i brzoza 660 532 698 (173) SPRZEDAM ZESTAW 3+2+1 Z FUNKCJA SPANIA STAN B.DOBRY.ZDJĘCIA NA ŻYCZENIE.CENA 500 ZŁ TEL: 603 507 048 (173) SPRZEDAM PRASY ROLUJĄCE DO SŁOMY I SIANA RÓŻNEGO TYPU, SIATKA, SZNUREK, PŁUGI OBROTOWE. ORAZ SPRZEDAM SŁOMĘ. TEL: 663 222 700 (173) Sprzedam krowę lat 4 po wycieleniu i prosięta – 10 sztuk. Kontakt 693 934 054 (173) SPRZEDAM PROSIĘTA 12 SZTUK. POLESIE. TEL:696 682 315 (173) SPRZEDAM SŁUPKI OGRODZENIOWE O WYMIARZE 4X4cm, DŁUGOŚCI 240cm, GRUBOŚĆ PROFILU 3mm.100szt. TEL 695 599 044 (173) Sprzedam przyczepkę samochodową lekką z plandeką 3.6 dł 1.5szer 2.6 wys przyczepka zarejestrowana i opłacona. W bardzo dobrym stanie. Tel:660 532 698 (173) Sprzedam kopaczkę elewatorową do ziemniaków, opryskiwacz 12m“ KWAS” zarejestrowany. Tel: 660 323 801 (173) Sprzedam prosiaki. Tel: (62) 78 39 261 (173) SPRZEDAM W DOBRYM STANIE KOMPLET KSIĄŻEK DO 2 KLASY GIMNAZJUM W WIERUSZOWIE. KONTAKT 505 532 581 (173) Sprzedam wózek dziecięcy w bardzo do‑ brym stanie – kolor zielony, cena 10 zł. Kontakt: 67 416 88 (173) SPRZEDAM PIASEK, WÓZKI SPACEROWE, FOTELIKI SAMOCHODOWE I ROWEROWE, KRZESEŁKO DO KARMIENIA, BUJAK 663 323 820 (173) Sprzedam mieszalnik pasz 750 kg tel. 693 685 666 (173) Sprzedam 7 tapczaników 1-osobowych cena za sztukę 180zł; szafę 2-drzwiową typu helvetia

19 lipca 2013


15

SPRZEDAŻ DREWNA

OPAŁOWE – sosna KOMINKOWE – brzoza, dąb, olcha SPRZEDAŻ TARCICY I WIĘŹBY DACHOWEJ Fachowe ścinanie drzew także na terenie posesji

ZPHU DREWIX telefon: 669 446 999 cena 200zł; 7 stolików nocnych cena za sztukę 50zł; garaż blaszany 3x5m cena 1200zł oraz telewizor 21 cali cena 100zł Tel: 663 705 441 (173) Sprzedam książki z języka angielskiego INCREDIBLE ENGLISH 1 i 2 oraz język niemiecki KANGOOKANGOO DEUTSCH 1. Tel.609 548 626 (173) Sprzedam ładowacz tylny do ciągnika każdego typu, łyżka i widły stan b.dobry tel.501 097 899 (173) Sprzedam nieużywaną sofę, nierozkładana, kolor ciemny grafit. Bardzo ładna. Cena 500 zł. 721 335 446 (173) Sprzedam dwa roje pszczół z ulami wielkopolskimi 270zł za rodzinę. Sprzedam też kosiarkę spalinową do trawy z koszem i napędem. Tel.606 698 576 (172) Sprzedam sukienkę ślubną białą w bardzo dobrym stanie.Kontakt; 667 562 175. Wieruszów (172) Sprzedam rower marki BATAVUS cena 1160 zł. Tel: 605 460 991 (172) Sprzedam przegrabiarko-zagrabiarkę 5 i 7; opryskiwacz 400l. Tel: 513 022 020 (172) Sprzedam prosięta 11 szt. tel. 699 257 907 (172) Sprzedam 8 szt. dużych prosiąt. Kontakt: 668 410 568 (172) Sprzedam MATĘ MASUJĄCĄ wykonuje: –masaż Shiatsu, –masaż Shiatsu-miejscowy, – masaż wahadłowy, – masaż wałkujący. Wiadomość pod tel: (62) 58 10 552, 609 602 946 (172) Sprzedam obornik w cenie 50zł/tona z załadunkiem. Kontakt 695 424 094 (172) Sprzedam świnki wietnamki. Kontakt: 663 065 597 (172) Kółko Rolnicze Walichnowy posiada w sprzedaży kury nioski 12 tyg po 12,00/szt (62) 78 444 98 (172) SPRZEDAM KOMBAJN BIZON PO GENERALNYM REMONCIE cena:27000zł. Kontakt: 608 727 867 (172) Sprzedam lodówko-zamrażarkę POLAR CZ 340 wysokość 1,80m 2-agregatową 250 zł, narożnik skórzany czarny 1200 zł, 3 + fotel eko 100 zł. Tel: 607 942 969 (172) Sprzedaż drewna opałowego. Tel: 721 820 078 (172) Sprzedam baseny ogrodowe rozporowe (duże i małe), kajaki 2os, materace, ślizgi, wyspy, koła, fotele dmuchane i wiele innych bajerów do obejrzenia na miejscu. Atrakcyjne ceny! Produkty nowe, renomowanej firmy INTEX. Pieczyska Tel: 692 98 98 98 (171)

Firma „PROSPERO” z siedzibą w Łęce Mroczeńskiej

Sprzedam kamienie żużlowe w połowie ceny. Stan bardzo dobry. Tel: 607 886 563 (171) Sprzedam Tura do T-25, C-330, C-360, Ferguson. Niskie ceny! Tel: 607 567 685 (16e) (171) Sprzedam prosięta, owies, żyto, jęczmień. Tel.665 439 127(171) Sprzedam tanio tralki i słupki do schodów z różnego rodzaju drewna. Tel: 600 229 656 (171)

SPRZEDAM PROSIĘTA 10 SZTUK. TEL: 782 243 085 (171) Sprzedam siewniki“ Amazone” 3m, brony talerzowe 1,80-2,40m, pługi“ Grudziądz” 4 i 3 skibowe, przyczepy 4t, dmuchawy do zboża, żmijka do zboża dł. 10m, rozsiewacze do nawozu“ Amazone”. Tel: 607 963 712, (62) 78 36 157 (171) Sprzedam narożnik z funkcją spania – kolor brąz z beżem w b. dobrym stanie, oraz witrynę rogową w kolorze ciemny orzech. Góra za szkłem, dół szafka – stan idealny. Cena do uzgodnienia. 783 669 713 (171) Sprzedam kurki odchowane 15 i 17 tygodniowe, bojlery 5 tygodniowe i polonez truck. Tel: 721 286 222 (171) Sprzedam komplet węży spawalniczych z reduktorami i butle gazowe. Kontakt 601 552 873. (171) Sprzedam klatkę dla królików, nowa, solidna 6 komór+gniazda do wykotu. Wymiary w cm. 70*183*200 tel. 781 135 946 (171) Sprzedam 2 ule z pszczołami za 1 250zł, kosiarkę 470zł. Tel. 606 698 576 (171) Sprzedam rowery holenderskie marki BATAVUS i GAZELLE. Przystępne ceny! Tel: 605 460 991 (171) SKŁAD OPAŁU – Dobrydział  – OFERUJE do sprzedaży: WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, MIAŁ, EKOGROSZEK WORKOWANY ORZECH – 610 zł/tone!!! Eko‑Groszek luz – 60 zl/ tone!!! Eko‑Groszek Worekowany – 700 zl/tone!!! KUPIĘ Kupię słomę prosto z pola w żniwa. Kontakt: 726 725 032 (173) Skup samochodów do złomowania Odbiór lawetą oraz starych motocykli 791 096 871 (173) Kupię zboże: pszenica, owies, jęczmień, żyto, pszenżyto, kukurydze, łubin, bobik itp. Min 24t. Zapewniam transport, płacę w dniu odbioru. Tel. 509 942 079 (172) Kupię podręczniki do klasy czwartej kontakt 697 899 693 Wieruszów (172) KUPIĘ ZBOŻA – PSZENICA PRZENŻYTO OWIES ŻYTO JĘCZMIEN BOBIK KUKURYDZĘ ŁUBIN – ILOSCI MIN.23T PŁATNE W DNIU ODBIORU TEL. 504 082 106 (172) KUPIĘ ZBOŻA PSZENICA PSZENŻYTO OWIES ŻYTO JĘCZMIEŃ BOBIK rzepak, KUKURYDZĘ ŁUBIN ILOŚCI MIN.23T PŁATNE W DNIU ODBIORU TEL. 504 082 106 (171) PRACA Zatrudnię pracowników w firmie brukarskiej mile widziane doświadczenie tel.605 535 104

(173)

FIRMA ZATRUDNI KRAWCOWE I TAPICERÓW. Telefon 62 78 242 19, komórka 605 437 106 (173) Przyjmę uczniów na praktykę. Wiadomość w sklepie ART-MET. Robert Szewczyk ul. Podzamcze 1a Tel: (62) 78 40 140 (173) Szukam opiekunki do trzylatka z Czastar lub okolic tel 661 182 971 po 16.00 (173) Przyjmę pracownika w branży remontowo – wykończeniowej. tel 724 946 582 (173) Firma Sobota & Sobota poszukuje pracowników w branży remontowo-budowlanej. Mile widziane doświadczenie. 691 636 339 (173) Zatrudnimy pracownika z biegłą znajomością języka niemieckiego. Tel 696 831 281 (172) 16 letni chłopak szuka pracy na wakacje, jestem sumienny i pracowity. tel. 781 073 440 (172) PRZYJMĘ DO PRACY MĘŻCZYZNĘ MŁODEGO DO 30 ROKU W HURTOWNI TKANIN W KĘPNIE Tel. 661 140 666 (172) Praca w Niemczech przy opiece od zaraz. Kontakt 604-438-501 (172) Odpowiedzialna, sumienna i inteligentna dziewczyna w wieku 20 lat podejmie pracę na okres wakacji, doświadczenie w opiece nad dziećmi, gastronomii i handlu 691 711 626 (172) Dziewczyna 25lat szuka pracy na czas wakacji. Mam doświadczenie przy opiece nad dziećmi. Podejmę pracę również w innym charakterze 667 551 828 (172) Kółko Rolnicze w Kuźnicy Skakawskiej poszukuje kombajnisty mechanika z uprawnieniami na sezon 2013. Tel: 503 601 259 (171) POSZUKUJĘ KIEROWCY KAT B AUTA DOSTAWCZE Z DOŚWIADCZENIEM DODATKOWY ATUT PODSTAWOWY JĘZYK ANGIELSKI LUB NIEMIECKI KONTAKT 791 525 504 (171) Zatrudnię do pracy kierowcę na cemento-naczepę kat C i E. Jazda na terenie Polski (może być rencista lub emeryt). Tel: 722 317 908 (171) Zatrudnię masażystkę bez doświadczenia 601 941 381 (171) Zatrudnię hostessy kontakt: 889 356 416 (171) RÓŻNE Wolne pokoje noclegowe 605 104 068 (173) Poszukuję atrakcyjnej koleżanki do współpracy, bardzo wysokie zarobki, zakwaterowanie. Tel: 697 137 030 (172) Przystojny szatyn 36 lat, pozna samotna panią w celu towarzyskim. Wieruszów-Wieluń i okolice. Tel. 508 779 240 (172) PRZYJMĘ GRUZ(DROBNY) oraz sprzedam podlicznik budowlany tel 603 762 431 (172) Oddam za darmo gruz betonowy z fundamentów – Pichlice. Tel: 797 199 598 (172) KOREPETYCJE Lekcje gry na gitarze, keyboardzie, milo i profesjonalnie, zajęcia dla każdego tel. 609 141 328 (172) J.ANGIELSKI – nauka, korepetycje, tłumaczenia, egzaminy. Tel. 693 227 871 (172)

19 lipca 2013

Piotr Tomczyk

Montaż instalacji gazowych do samochodów. Mechanika samochodowa. Wieruszów ul. Polna 23 Tel. 505 104 560 oraz 62 78 313 17

MECHANIKA POJAZDOWA

∙ Naprawy blacharskie, lakiernicze i zawieszeń ∙ Geometria kół ∙ Wymiana rozrządów ∙ i inne

Mirków 112 Kontakt: 883 705 575, 62 78 40 224

USŁUGI HYDRAULICZNE

– INSTALACJE CO – SANITARNE – WODNE I KANALIZACYJNE • Przyłącza wodne, naprawy, przeróbki • Pełen zakres usług Ponadto: Profesjonalne wiercenia wiertłami koronowymi w betonie zbrojeniowym, cegle oraz innych materiałach.

Tel. 604 605 392

TARTAK TYBLE przyjmie od zaraz wykwalifikowane osoby do pracy przy obróbce drewna. Poszukujemy ludzi odpowiedzialnych! Gwarantujemy pełen pakiet socjalny.

Kontakt: Henryka Pawlak 601 700 975

KOMPLEKSOWE UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ FIRMA ŚWIADCZY USŁUGI: Y REMONTY POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH, BIUROWYCH, HANDLOWYCH ORAZ PRODUKCYJNYCH Y USŁUGI KOPARKO – ŁADOWARKĄ Y USŁUGI MINI-ŁADOWARKĄ

Tel. 605 535 104 Zatrudnimy krawcowe, tapicerów i spedytora

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ

Fabryka Mebli STAGRA w Wieruszowie

zatrudni pracowników do piankowania, kat. B oraz tapicerów oraz osoby kierowcę kat. C do obsługi maszyn obsługa sterowanych numerycznie. Wymagana komputera Informacje: Tel. (062)78 26 211 oraz 663 800 530.

AUTO-GAZ

zatrudni KRAWCOWE, TAPICERÓW oraz SPEDYTORA z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Zapewniamy bardzo dobre warunki płacy i pracy. Kontakt: (62) 78 40 061 oraz (62) 78 40 062 lub bezpośrednio w siedzibie firmy. E‑mail: biuro@stagrameble.pl

Kontakt: Colorglas Wieruszów ul. Handlowa 6

www.tugazeta.pl


16

  WWW CHŁODNICTWO

INFOLINIA tel. 800 120 220

KLIMATYZACJA

systemy klimatyzacyjne chłodnictwo przemysłowe chłodnie, mroźnie tunele szokowe

WENTYLACJA

e-ma . I C E il: biu B O ro@i S S . P cebo ss.plL

agregaty wody lodowej systemy wentylacyjne pompy ciepła odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych

Wieruszów ul. Rynek 15  tel./fax: 62 78 111 37  tel. kom. 604 412 814

AGENCJA OCHRONY OSÓB I MIENIA

Ochrona: • • • •

Osób Obiektów Imprez masowych Konwojowanie wartości pieniężnych i przedmiotów wartościowych.

Organizowanie systemów alarmowych i monitorowanie chronionych obiektów z wykorzystaniem „Patrolu Interwencyjnego”.

Wieruszów, ul. Rzemieślnicza 17, tel. 607 253 433 oraz 062 78 42 659

KAMIENIARSTWO

NAGROBKI

PARAPETY • SCHODY Małgorzata Piszczałka ul. Podzamcze 30, 98-400 Wieruszów Tel: 62 58 10 115 Kom: 512 113 434

e‑mail: dewon.kamieniarstwo@op.pl

• NOWE i używane okna i drzwi • NOWE i używane grzejniki • NOWE i używane opony a także: • inny NOWY i używany asortyment z niemiecką jakością i dobrymi cenami! ZAPRASZAMY CODZIENNIE od 8.00 do 18.00 Wieruszów ul. Rzemieślnicza (obok Giełdy). Tel: 661 502 000

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

BRYŁKA

MONTAŻ SAMOCHODOWYCH INSTALACJI GAZOWYCH Y PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE WSZYSTKICH POJAZDÓW Y REGULACJA KÓŁ (ZBIEŻNOŚĆ) Y MECHANIKA, WYMIANA I WYWAŻANIE OPON ZAPRASZAMY WIERUSZÓW PN – PT 7:00 – 18:00 UL. WITOSA 2 i FABRYCZNA 37 SO – 7:00 – 15:00 TEL. (62) 783 13 40 i (62) 78 41 654 KOM. 698 674 597 i 602 764 275

OFERUJEMY ATRAKCYJNE PROMOCJE

SPRZEDAŻ I MONTAŻ DRZWI I OKIEN pcv, aluminium, drewno, okna dachowe, bramy garażowe

D” U B M O

„T NAJNIŻSZE CENY!!! NAJLEPSZA JAKOŚĆ!!! Wejdź na stronę www.oknatombud.pl

www.tugazeta.pl

MONTAŻ

• rolet zewnętrznych i wewnętrznych • żaluzji, rolosów, • boazerii pcv • moskitiery TOM-BUD Tomasz Łuczak tel. 62 58 10 301, kom. 601 756 467 tombud@autograf.pl

19 lipca 2013

Lacznik nr173  

Lacznik nr173