Page 1

SKUP ZŁOMU ENDOKRYNOLOG I METALI KOLOROWYCH Specjalista Andrzej Pajdowski Nowo otwarty • Najwyższe ceny Przyjdź i negocjuj cenę

koło Czastar (OTL)

Choroby tarczycy, osteoporoza, endokrynologia ogólna i ginekologiczna, niepłodność, menopauza, andropauza, zaburzenia potencji, nadmierne owłosienie, otyłość, badania hormonalne. Badania USG – tarczycy, jamy brzusznej, ginekologiczne ciąży, piersi, jąder, prostaty. Biopsje – (punkcje) piersi i tarczycy pod kontrolą USG z dokumentacją zdjęciową.

Odbieramy własnym transportem. Rozbieramy maszyny, konstrukcje stalowe, piece itp.

KĘPNO – SZPITAL ul. Szpitalna  Rejestracja:  025 0

Ostrówek 46 (SKR) Józefów ul. Kolejowa 21

Tel. 500 878 751

Co się stało z Basztą Bolesławiec?   Piłka nożna Wśród drużyn piłkarskich klasy A,  które doznały goryczy spadku do klasy B znalazła się Baszta Bolesławiec  – klub o dużych tradycjach piłkarskich.  W rundzie wiosennej drużynę prowadził szkoleniowiec Henryk Olbromski.  Niestety nie dało to efektu i drużyna  od nowego sezonu zagra tylko w klasie  B. Z Henrykiem Olbromskim rozmawiał Ryszard Tęsiorowski.

REDAKCJA: tel. 601 154 038, e-mail: redakcja@tugazeta.pl DZIAŁ REKLAMY: tel. 883 917 688 e-mail: reklama@tugazeta.pl

GAZETA BEZPŁATNA

Nr 27 (120) • Rok III  lipca  r.

w w w. t u ga ze t a . p l

Poszukujemy wolontariuszy!   Akcja na rzecz zarybienia Prosny Podobnie jak podczas pierwszej edycji Ogólnopolskiego Biegu Rzeką Prosną także i w tym roku kilka dni przed a także podczas imprez  21 i 22 lipca prowadzona będzie zbiórka na rzecz zarybienia rzeki.  Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie nas w tej inicjatywie.  Każda osoba będzie miała przydzielony identyfi kator oraz puszkę  kwestarską. Pieniądze zbieramy na terenie powiatu wieruszowskiego.  Dla osób które wykażą się największą aktywnością przewidujemy  nagrody. Informacje pod nr telefonu 695 642 035. Zapraszamy!   Foto: Zarybianie rzeki w ubiegłym roku. Na zdjęciu swoją brzanę wypuszcza triumfator Biegu Rzeką w kategorii INSIDE – Henryk Kukuła. REKLAMA

– Po raz drugi w swojej karierze  trenerskiej trafiłeś do Bolesławca,  tym razem mimo trudnej sytuacji po  rundzie jesiennej aby uratować dla  Bolesławca klasę A. Podjąłeś się tego  zadania znając sytuację klubu. – Wszystkim wiadomo gdzie natura ciągnie wilka. Że będzie ciężko wiedziałem od początku, ale myślałem, że zawodnikom zależy na klubie w którym grają i potrafią się zmobilizować. Niestety srodze się zawiodłem. – Nie udało się uratować klasy A, co  Twoim zdaniem było tego przyczyną? – Byłem i jestem zdania, że pierwszego z wyników należy rozliczać trenera, wszak pod warunkiem, że musi być spełnionych kilka warunków. Jednym z nich jest frekwencja na treningach. Jeśli ma się w drużynie siedmiu zawodników, którzy od początku (koniec stycznia)

do zakończenia rozgrywek nie było na żadnym treningu, dwóch innych może na jednym to co może zrobić trener? Chyba tylko siąść i płakać. A jeśli na treningu jest dwóch zawodników? Zabrać ze sobą karty i zagrać np. w tysiąca. A jeśli nie ma nikogo? Bo i tak również bywało. Jedynie do - zawodników nie mam specjalnie pretensji. Niestety oprócz Prezesa nikt się tym nie interesował. – W Bolesławcu dotychczas był dobry klimat do piłki nożnej, było kilku  oddanych działaczy, były sukcesy, organizowano wiele turniejów, obecnie  niestety coś się zmieniło na gorsze. – Tak – masz rację mówiąc w czasie przeszłym, sam pomagałem ściągać byłych reprezentantów Polski, byłe gwiazdy Górnika Zabrze. Może się mylę ale według mojej oceny obecnie został jeden działacz, brakuje natomiast kogoś takiego jak śp. Czesław Makowski, ale to tylko moja subiektywne spojrzenie… – Co dalej z piłką nożną w Baszcie,  czy coś wiadomo Ci na ten temat? – Pytanie raczej do działaczy Baszty. Z tego, co wiem Prezes składa rezygnację. Nowy zarząd musi się zastanowić co dalej. – Zamierzasz nadal pracować z piłkarzami Baszty, ewentualnie co dalej? – Mam sentyment do Bolesławca, spędziłem tam wiele przyjemnych chwil, tylko kogo miałbym trenować? Siebie? Mam swoje zdanie co dalej i obecny Prezes to wie. Ponieważ Prezes rezygnuje wszystko w głowach nowego zarządu. Jak mnie zapytają podzielę się swoimi przemyśleniami.


wydarzenia

2

Potrącenie rowerzystki

Zamiast położnictwa rodzą się inne pomysły

  Poszkodowana w wieluńskim szpitalu

  WIERUSZÓW

W poniedziałek po godz. 14.00 w sąsiedztwie marketu „Biedronka”  doszło do potrącenia 22-letniej rowerzystki przez mieszkańca powiatu  kępińskiego kierującego fi atem. Poszkodowana została przetransportowana do wieluńskiego szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  Kierujący był trzeźwy.  PaH

Zawieszony w wieruszowskim szpitalu od stycznia oddział ginekologiczno – położniczy został  defi nitywnie zamknięty. Dlaczego? – Ponieważ  przez te pół roku, kiedy oddział był zawieszony,  nie znalazłam lekarzy, którzy by chcieli pracować.  Skład lekarzy to powinno być 4-5 osób, w zależności od ilość dyżurów. W związku z tym oddział  będzie zamknięty, a zostanie zastąpiony – za zgodą  Narodowego Funduszu Zdrowia – jakimś innym  oddziałem. W tej chwili trwają rozmowy. – mówiła Radiu Ziemi Wieluńskiej prezes PCM Eunika  Adamus. Jak dowiedział się portal tugazeta.pl tym  innym oddziałem może być choćby chirurgia jednego dnia, cytologia czy rozszerzenie zakładu opiekuńczo  leczniczego. Wszystko zależy od konkursów jakie rozpisze NFZ. W szpitalu cały czas funkcjonuje poradnia  ginekologiczno – położnicza, której w ostatnim czasie przybyło specjalistów.

Zaniepokoił ich beczkowóz przy Brzeźnicy   WIERUSZÓW – mail do redakcji W poniedziałkowe przedpołudnie dzieci spacerujące w okolicach wieruszowskiego kirkutu sfotografowały beczkowóz  jednej z fi rm drogowych stojący przy strudze Brzeźnica.  Najmłodsi wieruszowianie  w obawie, że do wody mogły  być wypompowywane nieczystości zgłosili tę sprawę  dorosłym a ci zwrócili się do  naszej redakcji. Zdjęcia przekazaliśmy policji. Niezależnie  od ustaleń, dzieciakom należą  się słowa uznania za reakcję.  To przykład postawy, która  nadal należy do rzadkości.

Z Panem Bogiem i… z Dyplomem Uznania

Gmina Bolesławiec zakończyła realizację projektu pn. „Podniesienie standardu obsługi interesantów poprzez wdrożenie nowoczesnych technologii informatycznych w Urzędzie Gminy w Bolesławcu”, WND-RPLD...--/ w ramach konkursu dla naboru  Oś Priorytetowa IV. Społeczeństwo Informacyjne, Działanie IV. E – usługi publiczne. Projekt jest współfi nansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Całkowita wartość projektu: 265 749,00 zł Kwota dofi nansowania z EFRR: 165 307,27 zł Termin realizacji: sierpień 2010 r. – maj 2012r.

W zakres inwestycji wchodziły następujące działania: 1. Instalacja nowego okablowania sieciowego, telefonicznego i elektrycznego dedykowanego w piwnicy, na parterze, I piętrze, II piętrze (tylko w pomieszczeniu serwerowni) 2. Instalacja nowych urządzeń w pomieszczeniach serwerowni, przeniesienie dotychczasowych urządzeń sieciowych i telekomunikacyjnych do pomieszczenia serwerowni, z przyłączeniem urządzeń do nowej sieci, przeprowadzenie testów funkcjonowania i wydajności sieci 3. Instalacja i wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów 4. Studium wykonalności 5. Przygotowanie pomieszczeń serwerowni 6. Demontaż istniejącego okablowania sieciowego, elektrycznego i telefonicznego 7. Dokumentacja techniczna i kosztorysowa Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego

ZABAWA SMS – WYGRAJ PALIWO ZA 50 ZŁ Sponsorem zabawy jest STACJA BENZYNOWA WYSZANÓW MT-ex

MIELESZYN DLA ZESPOŁU „Z PANEM BOGIEM” POD KIERUNKIEM PANA MICHAŁA KANII Chcielibyśmy w tym miejscu wyrazić  podziękowania za Waszą  pracę, poświęcony czas i wiele  nowatorskich pomysłów.  Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Mamy nadzieję, że nadal nasza  współpraca będzie owocowała, a Wasza radość życiowa stanie się  radością każdego, kto tylko Was usłyszy. Dyrektor szkoły PODSTAWOWEJ W MIELESZYNIE,  RADA PEDAGOGICZNA ORAZ UCZNIOWIE ŁACZNIK Wydawca – Łącznik Urszula Przybył WIERUSZÓW, ul. Buczka , 8- Wieruszów Redaktor naczelny – Rafał Przybył, tel. 1 15 8 Skład i łamanie: APR KORA, Kępno, tel. 5 2   Druk: Polskapresse Wrocław Webmaster: Karol Dąbrowski www.tugazeta.pl REDAKCJA Adres: Wieruszów, ul. Buczka , 8- WIERUSZÓW Tel. 1 15 8, e-mail: redakcja@tugazeta.pl DZIAŁ REKLAMY: tel. 88 1 88, e-mail: reklama@tugazeta.pl Współpraca: Łukasz Wilk, Ryszard Tęsiorowski

Czynna od pn do pt w godz: . – 2. w soboty w godz: . – 1. Dostawcą paliw jest BP

ZAGRAJ Z NAMI I ODPOWIEDZ: Wieruszowski Dom Kultury zainaugurował występy pod Kulturalnym Kasztanem. W tytule pierwszego koncertu było oczywiście lato. Jakie?

a) truskawkowe

b) wiśniowe

c) malinowe

Rozwiązanie znajdziesz w tym numerze ŁĄCZNIKA. Wyślij je na numer 7255 w następujący sposób:

AA.HASLO(spacja – czyli przerwa między wyrazami)TREŚĆ ROZWIĄZANIA, np.: AA.HASLO Kowalski Całkowity koszt SMS – 2,44 zł

W ostatniej zabawie SMS paliwo za 50 zł ufundowane przez wyszanowską staję MT-ex wygrała

Pani Malwina Głowacka z miejscowości Przywory. Gratulujemy. www.tugazeta.pl

6 lipca 2012


wydarzenia

3

Nie żyje 32-letni mieszkaniec Żywca   Tragiczny wypadek na Wrocławskiej w Wieruszowie Około godziny 2.30 w nocy z piątku na sobotę w Wieruszowie na ul. Wrocławskiej – kilkadziesiąt metrów od  Rynku – doszło do tragicznego w skutkach wypadku.  W przechodzącego przez jezdnię – między dwoma miejscami do tego przeznaczonych – 32 letniego mieszkańca Żywca uderzył volkswagen touareg kierowany przez  22-letniego mieszkańca gminy Wieruszów. Na skutek  odniesionych obrażeń pieszy po przewiezieniu do szpitala  zmarł. Kierujący był trzeźwy. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

100 osób podejrzanych, 22 oskarżone   SOKOLNIKI Jak informuje łódzki Express Ilustrowany – kolejnych  10 osób oskarżonych o oszustwa związane z wyłudzeniem pieniędzy pochodzących z funduszy unijnych stanie przed sądem w Sieradzu. To drugi akt  oskarżenia w śledztwie prowadzonym przez sieradzką  prokuraturę okręgową a dotyczącym wyłudzenia co  najmniej 5 mln zł unijnych dotacji przez stowarzyszenia działające na terenie gminy Sokolniki. Jak poinformował rzecznik sieradzkiej prokuratury Józef Mizerski 10 oskarżonych, reprezentujących stowarzyszenia oraz kluby sportowe, podpisywało nieprawdziwe dokumenty w celu uzyskania  dotacji. W ten sposób mieli oni wyłudzić ponad  500 tys. zł. Rzecznik przypomniał, że w sumie, w śledztwie  w sprawie wyłudzeń unijnych pieniędzy podejrzanych jest ok. 100 osób; 22 zostały oskarżone. Trzy  osoby: były wójt Sokolnik Krzysztof R., b. sekretarz 

gminy Jolanta U. oraz b. dyrektor łódzkiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa, a w przeszłości  także wicewojewoda sieradzki  Jacek B. usłyszeli zarzuty: kierowania zorganizowaną grupą  przestępczą i oszustwa. Wobec  nich toczy się nadal prokuratorskie postępowanie. Według śledczych podejrzani stworzyli siatkę fikcyjnych stowarzyszeń, w większości klubów sportowych i wyłudzali pieniądze z funduszu SAPARD. W wielu przypadkach stowarzyszenia nie posiadały siedziby i nie były wpisane do KRS; nie miały prawa ubiegać się o dotacje. Podstawieni prezesi „stowarzyszeń” jedynie je firmowali i podpisywali odpowiednie dokumenty, umożliwiające wyłudzenie dotacji.

Pijany za kierownicą volvo

P.H.U. Hurt-Detal BHP Import-Export Art. Przemysłowych

U nas w ofercie: – obuwie, ubrania, rękawice robocze i ochronne – ochrona słuchu i głowy – gaśnice i środki czyszczące

  MIRKÓW W piątkowe popołudnie 37-letni mieszkaniec gminy Wieruszów  jadąc samochodem volvo przez miejscowość Mirków stracił panowanie nad kierownicą po czym uderzył w słup trakcji elektrycznej  a następnie w płot niszcząc poważnie ogrodzenie prywatnej posesji. U kierującego policjanci stwierdzili 1,5 promila alkoholu. 

Coś się kryje w zwykłych kamieniach   ZNALEZISKA NA S Wykopują narzędzia sprzed wieków, ujawniają osady,  jakie znajdowały się na naszym terenie przed tysiącami  lat, natrafi ają na cmentarzyska i szkielety naszych przodków. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  stała się w ostatnim czasie największym mecenasem prac  archeologów prowadzonych w Polsce w związku z budowami nowych tras szybkiego ruchu. Także w powiecie  wieruszowskim odnotowano wiele cennych znalezisk  o czym niejednokrotnie pisaliśmy. Tymczasem w ostatnich dniach otrzymaliśmy fotografi ę od wójta Sokolnik  – Sylwestra Skrzypka. – To taki zapis przeszłości ukryty

w kamieniu odnalezionym na budowie trasy S-. (…) Ja się na tym nie znam, ale dla mnie, to mikro plaster miodu zatopiony w skale. (…) Wysyłam, żeby pokazać, że w zwykłych kamieniach, których los wyznaczą „kopary” coś się kryje. Często widzę ludzi spacerujących po odkrywce. Może warto stworzyć galerię takich znalezisk – napisał do nas Skrzypek.

Kolizja w Wieruszowie   Kierująca fiatem nie zachowała bezpiecznego odstępu

W piątkowy poranek na ul. Warszawskiej tuż za skrzyżowaniem z ul. Fabryczną w kierunku zachodnim doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch  pojazdów. Kierowcami były kobiety zamieszkujące powiat wieruszowski. Jak  potwierdza rzecznik KPP Wieruszów – Kierująca białym fi atem nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego forda. Osoba ta została ukarana mandatem karnym w wysokości  250zł – Na miejscu pracowała jednostka PSP oraz policja. Osoby kierujące były trzeźwe.    PaH

6 lipca 2012

www.wieruszow.majsterplus.com

www.tugazeta.pl

Współpraca z wieloma firmami. Sklep: Wieruszów, ul. Wrocławska – dworzec PKS Kontakt:    • www.bhpwieruszow.artbhp.pl


wydarzenia

4

Pielgrzymka Klubu Wujka Karola   Do Częstochowy i Oświęcimia przez Wieruszów

Już po raz VII ulicami Wieruszowa przejechali pielgrzymi „Klubu Wujka Karola” zmierzający od Kościana przez Częstochowę do Oświęcimia. Cykliści w trasie będą do 6 lipca. – Wyruszyliśmy w sobotę. Pierwszy nocleg zaliczyliśmy w Zespole Szkół Publicznych w Skalmierzycach. W poniedziałek dojeżdżamy do Częstochowy a następnie przemierzamy przez Sławków do Oświęcimia. Podczas pielgrzymki zawsze jedziemy przez powiat wieruszowski – mówiła nam Elżbieta Bączyk, prezes i założyciel grupy z Kościana.   PaH

Szczęśliwy finał poszukiwań   Info: KPP Sieradz Szczęśliwie zakończyły się dzisiejsze poszukiwania 32-letniej mieszkanki gm. Wieruszów, której zaginięcie kilka dni temu w tamtejszej komendzie policji zgłosiła rodzina. W dniu 27 czerwca 2012 r. około godziny 18.30 do dyżurnego sieradzkiej jednostki zadzwonił mieszkaniec Sieradza, który poinformował, że na ulicy Mickiewicza w Sieradzu, niedaleko rzeki Warta znalazł damską torebkę oraz buty.

dokonując rozpytania okolicznych mieszkańców ustalili osobę, która przedmiotową torebkę widziała tego samego dnia około godziny 6 rano. Z uwagi na miejsce znalezienia torebki, dzisiaj poproszono o pomoc w poszukiwaniach sieradzkich i łódzkich strażaków, którzy dysponują specjalistycznym sprzętem do poszukiwań na wodzie. Jednak poszukiwania na rzece Warcie dość szybko przerwano z uwagi na odnalezienie kobiety

Dobrymi postawami walczyli o dobry rower   Konkurs w „Korczaku” Przez cały rok w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka prowadzono akcję, która uczyła dobrych postaw. Zadaniem wszystkich uczniów było… bycie dobrym dla innych. A było o co walczyć – nagrodą w konkursie był rower, który stał w szkole przez kilka ostatnich miesięcy. W czwartek odbył się apel podczas którego dyr. Beta Piekielna na forum szkoły wylosowała jedną osobę spośród najbardziej pracowitej dziesiątki. Właścicielem jednośladu został Kacper Bartodziejski z klasy V. – Bardzo się cieszę. Podczas całego roku pomagałem kolegom, pożyczałem różne rzeczy, sprzątałem dom a także chodziłem z babcią na zakupy. Od teraz wiem, że bycie dobrym jest bardzo opłacalne – komentował zwycięzca. – Zależy nam na tym, aby tego typu

przedsięwzięcia procentowały działaniem wolontariackim – mów przyszłym – dorosłym życiu. Na wiła nam Agata Kowalczyk-Ba-

pewno była część dzieci która brała udział w konkursie ze względu na rower. Ich dobroć, uczynność jest jednak dzisiaj najważniejsza. Rywalizacja była trudna, trzeba było się wykazać przede wszystkim

ryga, koordynator akcji. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Zwycięzca odjechał do domu na nowym rowerze.   PATRYK HODERA

Uczestnicy ŚDS Osiek w Książenicach   Materiał PAWŁA SZANDAŁY W ramach prowadzonej aktywizacji zawodowej realizowanej w ŚDS w Osieku zorganizowano wyjazd do Książenic koło Grabowa nad Prosną, gdzie znajduje się Zakład Aktywności Zawodowej. Zakład ten

powstał w grudniu 2004 roku a jego celem jest zatrudnianie osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, którym stwarza się możliwość rehabilitacji zawodowej,

społecznej i leczniczej. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy podczas wizyty zapoznali się z działalnością zakładu, warunkami pracy i zadaniami jakie realizują zatrudnieni tam niepełnosprawni. Dzięki uprzejmości kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej Pani Haliny Kościelskiej, mogli osobiście zobaczyć poszczególne rodzaje prowadzonej działalności usługowo-produkcyjnej w tym rozbudowaną pralnię, pracownię rękodzielniczą oraz konfekcjonowanie materiałów sypkich. Otrzymali informację o usługach realizowanych przez ZAZ w Książenicach na zewnątrz – w tym pracach leśnych oraz dotyczących utrzymania porządku w parkach i poboczach dróg. Wizyta ta ukazała uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy inne formy aktywności społecznej i zawodowej prowadzące do usamodzielnienia poprzez zatrudnienie na rynku pracy chronionej i była bardzo pozytywnie odebrana przez osoby uczestniczące do ŚDS, które chciałby się w przyszłości usamodzielnić.   Opracował Paweł Szandała

Szóstoklasiści we Wrocławiu   ŻDŻARY – WROCŁAW

Na miejsce wysłano policjantów, którzy sprawdzili zawartość torebki oraz dokonali penetracji najbliższej okolicy w poszukiwaniu właścicielki zostawionych rzeczy. W torebce znaleziono zaświadczenia, dzięki którym ustalono dane personalne prawdopodobnej właścicielki. Szybko ustalono również, że kobieta ta jest od kilku dni poszukiwana jako osoba zaginiona. Zgłoszenie o zaginięciu przyjęto w komendzie policji w Wieruszowie. Funkcjonariusze

przez sieradzkich kryminalnych. Funkcjonariusze zauważyli poszukiwaną na ulicy Sienkiewicza w Sieradzu gdy siedziała na przystanku. Kobieta w trakcie rozmowy nie za bardzo potrafiła wyjaśnić policjantom co robiła w dniu wczorajszym. Stwierdziła jedynie, że spożywała alkohol. O zakończonych sukcesem poszukiwaniach powiadomiono komendę w Wieruszowie.   Tekst & Foto – KPP SIERADZ

27 czerwca uczniowie i rodzice klasy szóstej Szkoły Podstawowej ze Żdżar wyruszyli do Wrocławia. Głównym celem były odwiedziny dwóch obiektów, których trudno poszukiwać w naszych małych miejscowościach: aquapark i zoo. Długi pobyt w zespole basenów, sztuczne fale, solanki, wodne zjeżdżalnie, dla niektórych basen rekreacyjny czy nawet brodzik, a  czasem zwykłe opalanie się w promieniach słońca, to wspaniała zabawa. A jak wzmagająca apetyt. Kiedy udaliśmy się do zoo, ciągle „wspominaliśmy’’ pobyt w wodzie i od czasu do czasu szukaliśmy ławeczek, aby na moment odpocząć.

www.tugazeta.pl

Jednak zwiedzanie kolejnych wybiegów ze zwierzętami lub stanowisk ciekawych ptaków, gadów, motyli, małp, rysi i wielu innych, pozwalało zapomnieć o trudach, szczególnie, kiedy zatrzymywaliśmy się w pobliżu stoisk z lodami.

W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy znane miejsce, gdzie posiłek zawsze smakuje dzieciom. Wycieczka mogła się odbyć dzięki rodzicom, ale także poprzez finansowe wsparcie Rady Rodziców.   Piotr Zawada

6 lipca 2012


wydarzenia

5

Rannego pracownika zabrał eurocopter   Mieszkaniec gm. Sokolniki przetransportowany do Łodzi Do zdarzenia doszło we wczesnych  godzinach popołudniowych na terenie składu budowlanego w Kątach Walichnowskich. Na skutek  niefortunnego pochwycenia i uwięzienia kończyny górnej mężczyzny  w przenośniku taśmowym doznał  on poważnego urazu w okolicy  stawu łokciowego. Obok ekipy  pogotowia ratunkowego wezwano  jednostkę PSP Wieruszów. Pracujący na miejscu ratownicy podjęli  decyzję o wezwaniu eurocpotera.  Z uwagi na to, że łódzki śmigłowiec wykonywał w tym samym  czasie inne zadanie, zadecydowano  o poderwaniu maszyny stacjonującej we Wrocławiu. Po wylądowaniu na boisku „Prosny” pacjent  został przygotowany do transportu. Załoga pogotowia lotniczego  w porozumieniu z koordynatorem wojewódzkim ds. ratownictwa 

medycznego ustalała miejsce transportu docelowego. Problemy pojawiające się z łącznością opóźniły  start maszyny o kilkanaście minut.  Ostatecznie poszkodowanego, 41  – latka przetransportowano droga 

powietrzną na Oddział Kliniczny  Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego Szpitala Klinicznego  w Łodzi. Jego życiu nie zagraża  niebezpieczeństwo.   PaH

• Więźby dachowe • Tarcica sucha i mokra

Tartak DAN-DREW Rybka 3a 98-45 Galewice Firmowy skład w Sokolnikach koło stacji LPG

• Meble ogrodowe • Drewno kominkowe

Tel. 667 345 625

A to wszystko dla Michałka Bystrka   Bardzo pozytywna akcja Szkoły Podstawowej z Pieczysk Od 27 kwietnia z inicjatywy Szkoły Podstawowej  z Pieczysk w placówkach  na terenie powiatu wieruszowskiego prowadzono  akcję zbiórki surowców  wtórnych. Uczniowie bardzo mocno zaangażowali  się w pomoc dla Michałka Bystrka, który urodził  się z wadą kręgosłupa.  W wyniku pozytywnego oddźwięku – z wielu szkół, na  konto małego mieszkańca Pieczysk trafi  ponad 2000zł. – Mam  nadzieję, że to początek. Ta cała  życzliwość, którą otrzymywaliśmy  od osób, które nas wspierały jest  nam bardzo potrzebna. Dziękuję  wszystkim bardzo serdecznie za  pomoc. Myślę, że dzisiejszy dzień  dobrze rokuje na podobne działania  w przyszłości. Osoby które potrzebują mogą na nas polegać – mówiła  nam Magdalena Gabas, dyrektor  szkoły z Pieczysk. W czwartek  obyło się podsumowanie konkursu. Na sali obok uczniów zasiedli  dyrektorzy, nauczyciele, sponsorzy, burmistrz Bogdan Nawrocki,  radny Rady Miejskiej – Mirosław  Gabas oraz mały Michałek wraz ze 

swoimi rodzicami. Każda placówka  została doceniona za aktywne włączenie się w tę bardzo pozytywną  akcję. Konkurs „Pomagamy Michałowi zbierając surowce wtórne” to  nie tylko zebrane środki fi nansowe  – to przede wszystkim dar wielkiego serca a przy okazji kształtowanie postaw proekologicznych wśród  najmłodszych. Pierwsze miejsce  w konkursie zajęła szkoła z Pieczysk. Drugą lokatę wywalczyli  uczniowie z Osieka. Trzecie miejsce  należay do placówki z Ochędzyna.  – Cieszę się że nasza szkoła robi  coś dobrego. Udało się nam uzbierać najwięcej makulatury i korków.  Podczas konkursu wiedzieliśmy  zże te pieniądze pomogą naszemu  małemu koledze – mówiła Marta 

Kowalińska, uczennica  z Pieczysk Konkurs odbywał się pod honorowym  patronatem burmistrza  Wieruszowa. – Chciałbym  pogratulować tej szlachetnej inicjatywy pani dyrektor. Myślę że nasza gmina  będzie strać się wspierać  Michałka i jego rodziców. Dziękuję wszystkim  szkołom za wszelką pomoc – komentował przedsięwzięcie  Bogdan Nawrocki. Fundatorami nagród, przeznaczonych przez organizatora dla  zwycięzców konkursu zostali: • Zakład Usługowo – Budowlany Marek Malik • „Auto Expres” Adam Podawacz • Hurtownia Materiałów Budowlanych – Marzena Gruszka • Firma – PPUH I A Cłapa – Agnieszka i Janusz Cłapowie • Gospodarstwo Ekologiczne – Iwona i Zbigniew Małyskowie, • Radny Rady Miejskiej – Mirosław Gabas, • Firma Rosar – Usługi Budowlane i Windykacja – Artur Sola • Zakład Kominiarski – Zbigniew Mazurkiewicz • „Dębscy” Sp.z o.o. • Sklep Wielobranżowy Pani Gabriela Mikołajczyk   PATRYK HODERA

OGÓLNOPOLSKI BIEG RZEKĄ PROSNĄ Od mostu do mostu...

www.bieg-rzeka.tugazeta.pl 6 lipca 2012

www.tugazeta.pl

Sezon wieeeelkich ogórków rozpoczęty   TEKLINÓW Witam! Chciałam przedstawić ogórek, który wyhodowałam w szklarni. Waży , kg. Ma około  cm. długości. Obwód tego okazu wynosi  cm. To warzywo wyhodowano w Teklinowie. Pozdrawiam   (dane do wiadomości redakcji)


wydarzenia

6

CISZA, SPOKÓJ, KOWALÓWKA NOWE DOMY JEDNORODZINNE

Ty mówisz jak, my budujemy!

Tel: 601 703 982, 605 780 001

Dobra zabawa w Ochędzynie   Festyn Rodzinny Rady Rodziców oraz OSP Sobotni festyn rodzinny w Ochędzynie upłynął pod  znakiem dobrej zabawy do której dołączyła słoneczna pogoda. Imprezę przygotowała Rada Rodziców  oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Na placu Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki zapewniono  występy artystyczne uczniów tamtejszego zespołu  szkół, liczne konkursy sportowe oraz obfi cie zaopatrzony bufet. – Były tańce, scenki, dodatkowo zaprosiliśmy bajkowe postacie które zabawiały naszych 

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie

UWAGA!

najmłodszych. Rozegraliśmy mecz piłki siatkowej  Walichnowy-Ochędzyn. W większości dochód z festynów przeznaczamy na wycieczki dla uczniów oraz  na pomoce dydaktyczne – mówili nam organizatorzy.  Fani motoryzacji mogli rzucić okiem na motocykle.  Późne godziny wieczorne to zabawa taneczna pod  gołym niebem.   PaH

PROMOCJA! 0 zł

OTWARCIE

0 zł

PROWADZENIE

RACHUNEK OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWY ROR RACHUNEK BIEŻĄCY (Wariant Standardowy) DLA FIRM ORAZ RACHUNEK BIEŻĄCY DLA ROLNIKÓW

Szukasz oszczędności, załóż ROR lub Rachunek bieżący w naszym Banku Zapewniamy całodobowy dostęp do rachunków dzięki usłudze Internet Banking (za darmo) oraz kontrolowanie salda rachunków za pomocą usługi SMS Banking lub Bankofon. Przy otwarciu rachunku otrzymasz kartę płatniczą systemu Visa lub MasterCard. Zapewniamy za darmo dostęp do sieci prawie 2800 bankomatów oznaczonych logo SGB i BPS w całej Polsce oraz milionów punktów akceptujących Twoje karty na całym świecie.

BANK, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ

ZAPRASZAMY www.rbs.lututow.pl

Malinowe Lato na rozpoczęcie wakacji   Pierwszy koncert pod Kulturalnym Kasztanem Piątkowy koncert „Malinowe Lato”  zainaugurował letnie spotkania  pod Kulturalnym Kasztanem przy  Wieruszowskim Domu Kultury.  Na scenie letniej wystąpili uczestnicy trzydniowych warsztatów muzycznych, które prowadził muzyk,  Jarosław Wasik. – Te imprezy będą  trwały przez dwa miesiące. Wakacje rozpoczęliśmy bardzo śpiewająco – mówiła podczas spotkania 

Anna Niesobska, dyrektor WDK.  Ostatnim utworem była tytułowa  piosenka „Malinowe Lato” w wykonaniu wszystkich uczestników  zajęć. Słowa do niej napisała Anna  Niesobska, a muzykę skomponował  Jacek Tellus. Wokaliści otrzymali  certyfi katy ukończenia warsztatów.  Zwieńczeniem pierwszego dnia  wakacji była zabawa przy zespole  „My Kapela”.    PaH

Pogoda dopisała, impreza wypaliła   Festyn dla Prosny Wyszanów Podczas tegorocznej, kolejnej edycji festynu rodzinno-sportowego  organizowanego przez Ludowy  Klub Sportowy Prosna Wyszanów  dopisali mieszkańcy oraz pogoda.  W pierwszym dniu imprezy odbyła  się zabawa taneczna przy muzyce  zespołu „Sonet”. – Pierwsza niedziela lipca to data, która już od  kilku lat należy do naszego klubu. Zawsze wtedy spotykamy się  w Wyszanowie. W ubiegłym roku  pogoda była jak na złość, tymczasem ostatni weekend był wymarzony. Zawsze odwiedza nas sporo  osób. My gramy charytatywnie –  dla „Prosny Wyszanów” – mówił  nam Roman Garczarek z LKS.  Według Garczarka, każdy kto  przybył na festyn i coś kupił stał 

się sponsorem wyszanowskiego klubu, który przypomnijmy – awansował w tym roku  do klasy A. W niedzielne 

popołudnie rozegrano mecze piłki  nożnej o puchar burmistrza Wieruszowa. Dzieci mogły pobawić się  z wolontariuszami. Na scenie pojawili się uczniowie z wyszanowskiej  szkoły a także iluzjonista „Magic  Joker”. Wieczorem czas zabawy  umilał Dj „Junior”.   PaH

Taaaaaaaaaaaaaaaki grzyb   CZASTARY Witam. Przesyłam zdjęcie grzyba, którego znalazł mieszkaniec gminy Czastary – Pan Mierzwiak. Grzyb waży 1,20kg (!) i mierzy około 40 centymetrów.  Proszę przyznać, że znalezisko jest bardzo okazałe:)   Gabriela Jaciuk

www.tugazeta.pl

6 lipca 2012


wydarzenia

7

TUTAJ SPOKOJNIE ODZYSKASZ SIŁY   Gospodarstwo Dąbie nareszcie otworzyło swoje podwoje! W malowniczej miejscowości Dąbie położonej w gminie Galewice przy drodze Dąbrówka – Zdzierczyzna zostało otwarte po długich oczekiwaniach nowe, ale pozytywnie trącące dobrą, polską tradycją i przede wszystkim gościnnością GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE. – Wszystko zaczęło się od koni. Miłość do tych zwierząt okazała się impulsem do podjęcia właśnie takich decyzji. Szukając przed dwoma laty miejsca, gdzie moglibyśmy rozwijać swoją pasję związaną z hipiką tra-

Rodzinnie w Mieleszynku   II PIKNIK FUNDACJI WIKTORIA W ubiegłą niedzielę odbyła się II edycja rodzinnych spotkań zainicjowanych w 2011 roku przez Fundację WIKTORIA. Imprezę tradycyjnie już o 7.00 rano otworzyły zawody wędkarskie. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników dwóch kółek, którzy rozegrali wyścigi rowerowe w poszczewyposażonych obiektach można gólnych kategoriach na malowniczo położonych terenach. Na pewno realizować kursokonferencje czy żaden z uczestników nie obszedł się smakiem. Każdy mógł wybierać zjazdy klasowe. Czekają przytul- między znakomitą pomidorową a doskonała grochówką – pysznymi ne pokoje, stołówki i stylowe wiaty z grillem i wędzarnią. To tutaj można organizować udane przyjęcia rodzinne. Z daleka od zgiełku i w bezpiecznych okolicach! Każdy znajdzie coś dla siebie. Są lasy w których można zbierać najprawdziwsze prawdziwki i jest staw w którym rządzi naprawdę

filiśmy właśnie do Dąbia. Znaleźliśmy olbrzymie obszary sprzyjające jeździectwu i… kilka zrujnowanych budynków. I tak to się zaczęło. – mówił nam gospodarz Tadeusz Wojewoda. Po długiej, wytężonej pracy idea została nareszcie zrealizowana. Na terenach pełnych lasów, słońca i spokoju powstał świetny ośrodek. Miejsce wymarzone dla

zupami podawanymi z kuchni polowej. To między innymi one dodały sił startującym w konkursie na najsilniejszego uczestnika festynu. Wtedy trzeba było między innymi dać sobie radę z młyńskim kołem i przeciągnąć… ciągnik siłą własnych mięśni. Dla wszystkich zagrał zespół Poniedziałek – rockowa formacja z Wieruszowa, która powoli dochodząc do głosu nadal szuka… wokalisty.

duuuuża ryba. Dąbie to całoroczna propozycja dla każdego i na każdą okazję. Zadzwoń, przyjedź i wypocznij tak jak sobie wymarzyłeś. Zobaczysz, że wrócisz! ZAPRASZAMY! Gospodarstwo agroturystyczne w Dąbiu – telefony: 62 78 43 931, 607 770 540 i 601 70 39 82 TUTAJ SPOKOJNIE ODZYSKASZ SIŁY tych, którzy szukają oddechu od codzienności. Tutaj zwyczajem jest cisza, dobra kuchnia i atrakcje dla dorosłych i ich podopiecznych. Tymi drugimi mogą być nawet konie przywiezione z najdalszych zakątków Polski i Europy. W Dąbiu czeka na nie dobrze wyposażona stajnia z całodobowym monitoringiem. Pod ręką są też weterynarze specjaliści. Dąbie to miejsce nie tylko dla amatorów hippiki. W znakomicie

6 lipca 2012

www.tugazeta.pl

Odgwizdali rozpoczęcie wakacji   Przedszkole Samorządowe w Żdżarach 28 czerwca w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego – oraz pożegnanie zerówki. Akademię przygotowała grupa 6-latków. Pożegnaliśmy się z dziećmi, które we wrześniu wstąpią w szkolne progi. Na początku wystąpiła grupa maluszków z wesołą piosenką żeglarską, wprawiając nas w wakacyjny nastrój. Odbyła się też krótka lekcja angielskiego w wykonaniu 6-latków a na koniec swoich starszych kolegów pożegnała wierszem i piosenką grupa 5-latków. Było mnóstwo niespodzianek: pamiątkowe dyplomy, książki, kwiaty, coś słodkiego, a na koniec każde dziecko otrzymało

gwizdek by wspólnie odgwizdać rozpoczęcie wakacji. Grono Pedagogiczne Przedszkola życząc wszystkim cudownych wakacji, serdecznie dziękuje za współpracę: Rodzicom, Radzie Rodziców, Dyrektorowi i wszystkim, którzy darzą nas zaufaniem. Serdecznie Dziękujemy!!!   Alicja Kaczmarzyk


8

wydarzenia

Ponad 60 cyklistów na trasie Segregowanie śmieci – nic trudnego   Wieruszów – Mikorzyn

  W Mieleszynie zebrali 2,5 tony makulatury

Po godzinie 10.00 w sobotnie przedpołudnie spod wieruszowskiego magistratu wyruszył Rajd Rowerowy zorganizowany przez burmistrza Bogdana Nawrockiego. Trasa wiedzie przez Cieszęcin i Torzeniec do Mikorzyna, gdzie planowany jest dłuższy postój połączony ze zwiedzaniem tamtejszego sanktuarium. Na rowery – w tym jeden tandem – wsiadło ponad 60 amatorów dwóch kółek.

To właśnie dzięki recyklingowi zmniejsza się ilość śmieci na wysypiskach oraz oszczędza się surowce i energię. Polega on na segregowaniu czyli rozdzielaniu śmieci ze względu na materiały z którego są wytworzone i na ewentualnym ponownym ich wykorzystaniu. Nie jest to rzecz trudna, ale wymaga minimalnego zaangażowania i wyrobienia pewnego nawyku wprowadzonego w codzienne życie. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie segregacji odpadów już w naszych domach i mieszkaniach. Szkoła Podstawowa w Mieleszynia ma już swoje sukcesy w gospodarce odpadami – dzięki systematycznej zbiórce surowców wtórnych zajmujemy wysokie miejsca w konkursach. W zbiórce makulatury,

przeprowadzonej na początku uczniowie, którzy systematycznie września przez tydzień zdołaliśmy zbierali surowce wtórne zostali zebrać dwie i pół tony makulatu- nagrodzeni. ry. Na zakończenie roku wszyscy   Małgorzata Cichecka

Wypadek robotnika na budowie S8   50-latek był pijany W sobotę około godziny 9.00 w miejscowości Polesie na tamtejszym terenie budowy S8 doszło do wypadku z udziałem 50-letniego robotnika, mieszkańca powiatu wieruszowskiego. Mężczyzna po upadku doznał poważnego urazu głowy i został przetransportowany do sieradzkiego szpitala. U poszkodowanego stwierdzono 2 promile alkoholu.

Fan City Tour bez fanów   Fotoreportaż Tomasza Cieśli

Pomnik Jana Pawła II wrócił na cokół   ŻDŻARY

Podczas Euro2012 – zarówno polskiej reprezentacji, jak i wieruszowskim kibicom – nie dopisuje szczęście. W mobilnej strefie kibica Fan City Tour zabrakło entuzjastów futbolu. Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła jednak w przeprowadzeniu licznych konkursów sportowych. Obok piłkarskiego akcentu, przed zgromadzoną publicznością wystąpili: „Red Eyes”, mażoretki oraz wokaliści ze studia piosenki WDK. Największe emocje towarzyszyły jednak wszystkim podczas spotkania Hiszpanii z Portugalią.   PaH   Foto – TOMASZ CIEŚLA – http://creatomix.blogspot.com

Witam. Pragnę poinformować, że pomnik Błogosławionego Jana Pawła II, po zniszczeniu przez wandali, został poddany gruntownemu remontowi i w środę w godzinach przedpołudniowych został przywieziony do parafii Żdżary. Mieszkańcy parafii ustawili go na dawnym miejscu, przed świątynią.   Pozdrawiam. Piotr Zawada

Żdżarski kapłan podziękował policji   To był akt niezrozumiałego wandalizmu Gościem Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie insp. Dariusza Dworczaka był Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Żdżarach Ksiądz Adam Sośnicki. Ksiądz przekazał na ręce komendanta podziękowanie dla wieruszowskiej policji, za błyskawiczną akcję zatrzymania sprawców zniszczenia figury Jana Pawła II przy kościele w Żdżarach. Akt niezrozumiałego wandalizmu oburzył lokalne społeczeństwo a w szczególności wszystkich parafian. Determinacja i zaangażowanie policjantów pozwoliło przywrócić wiarę w to, że taki czyn nie pozostanie bezkarny. Mężczyzna, który dokonał zniszczenia przebywa w areszcie. Petycja z podziękowaniem została podpisana przez kilkadziesiąt osób związanych z parafią.   KPP – Radosław Szkudlarek

www.tugazeta.pl

6 lipca 2012


sport

9

Relacja z drugiego dnia turnieju Relacja z pierwszego dnia turnieju

  SOKOLNIKI W ubiegłą niedzielę zakończono rozgrywki I Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Starosty Wieruszowskiego, który rozegrano na boisku w parku w Sokolnikach. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 1000.

Oto wyniki niedzielnego turnieju: – I miejsce dla Drużyny „SZYMEX” z Dzietrzkowic – II miejsce dla Drużyny „KACZUCHY” z Dzietrzkowic – III miejsce dla Drużyny „JÓZEFOWSKI – KOWALCZYK” z Sokolnik Ponadto w  turnieju wzięły udział następujące drużyny: – „FORZA” z Dzietrzkowic, – „NIETYKALNI” z Sokolnik, – „TURBOZIOMKI” z Czastar, – „LZS LUTUTÓW”, – „PYTONGI” z Sokolnik, – „BAD BOYS” z Sokolnik, – „EKIPA BUDOWLANA” z Wieruszowa, – „ŚCIGANI” z Sokolnik Wręczenia Pucharów oraz dyplomów dokonał Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego – Pan Andrzej Żóraw, który na zakończenie wyraził słowa podziękowania wszystkim uczestnikom za wspaniałą grę oraz skierował słowa podziękowania do Pana Janusza Chucia – kierownika „Siatkarza GOKSiT Sokolniki”, za wkład pracy na rzecz rozpowszechniania

  SOKOLNIKI Sobota była dniem w którym rozpoczęto dwudniowy Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o  Puchar Starosty Wieruszowskiego w parku w Sokolnikach. O godz. 10.00 rozgrywki rozpoczęły drużyny żeńskie.

tej dyscypliny sportu w powiecie wieruszowskim. Pragnę serdecznie podziękować: – Starostwu Powiatowemu w Wie­ru­ szowie za ufundowanie Pucharów, – Prezesowi GS Sokolniki za ufundowanie napojów, – sędziom za wielogodzinną pracę, a byli nimi: Dawid Matuszek, Michał Kowalczyk, Piotr Kowalczyk, Janusz Chuć, Zbigniew Pietrakowski, – wszystkim drużynom za wspaniałą grę a kibicom za doping. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pana Janusza Chucia oraz Pana Tomasza Jezierskiego za zorganizowanie turnieju a tym samym za ogromne zaangażowanie i poświęcenie dla rozwoju piłki siatkowej w Sokolnikach.

– VI miejsce dla Drużyny „SOKOLNIKI” Organizatorzy Turnieju: – Starostwo Powiatowe w Wie­ru­ szowie, – Gmina Sokolniki, – Siatkarz GOKSiT Sokolniki, – GOKSiT Sokolniki

Przypomnę, że dzięki inicjatywie Pana Janusza dokładnie rok temu powstało boisko do piłki siatkowej plażowej, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród sportowców począwszy od 6 do + 35 lat. Kolejne turnieje zaplanowane są na 27,28,29 lipca br. Mamy nadzieję, że tak jak i w ubiegły weekend tak w następnym Gminnym Turnieju dopisze nam pogoda, dobry humor oraz wysoki poziom gry siatkarzy.   TUTAJ RELACJA I FOTO Z PIERWSZEGO DNIA – www. tugazeta.pl/1,relacja-zpierwszego-dnia-turnieju,5582. html

Oto wyniki: Starostwo Powiatowe na Tur– I miejsce dla Drużyny „SOKÓŁ” z Galewic nieju reprezentował Mirosław – II miejsce dla Drużyny „NA KASA” Urbaś – wicestarosta. Wszystkim z Sokolnik obecnym na turnieju sprzyjała – III miejsce dla Drużyny „SUPER piękna pogoda oraz dobry humor. SIATKARKI” z Sokolnik Na niedzielę zaplanowano rozrywOd godz. 13.00 do 19.30 trwały ki w kategorii OPEN. rozgrywki drużyn w kategorii +35. Zapraszamy! Stawiło się 6 drużyn.   FOTO – Danuta Urbaś Wyniki: – I miejsce dla Drużyny „KS OLDBOY SOKOLNIKI” Zofia Siwik – II miejsce dla Drużyny   „KUBUSIE” z Wieruszowa – III miejsce dla Drużyny „LZS SWOBODA” – IV miejsce dla Drużyny „SOGAL” z Galewic 2002 wystartowało aż 6 zespołów. – V miejsce dla drużyny W wielkim finale pierwsza drużyna „Czastary” kępińskich Marcinków pokonało 2:0 podopiecznych Pawła Szandały z Akademii Piłkarskiej Wieruszów, którzy wcześniej odprawili z baga-   Sukces najmłodszych piłkarzy UKS Gal – Gaz żem kilku bramek bardziej doświad- Zawodnicy UKS Gal-Gaz Galewice z rocz- Maciej Siemieniak, Miłosz Dobrychłop, Mikołaj czonych rywali ze Słupi i Baranowa. nika 2000 i młodsi dwukrotnie pokonali Żmidziński, Jakub Jaśniak, Mateusz Wolny, W spotkaniu o miejsce trzecie Pio- w Wieruszowie miejscową Akademię Jakub Kasprzak, Adrian Musialski, Jakub nier Baranów ograł 1:0 drugi zespół Piłkarską. W zawodach rozgrywanych na Zawada, Hubert Dąbrowski Marcinków Kępno. Czwartą lokatę zajął drugi zespół Marcinków, piątą – strażak Słupia, a szóstą UKS AP II Wieruszów Najlepszym Bramkarzem turnieju wybrano Sebastiana Kasperka z Marcinków Kępno. Najlepszym zawodnikiem został Dawid Pluta z Wieruszowa, a strzelcem Emil Sibera z Baranowa. Wyróżnienia otrzymał Krystian Mikołajczyk z Baranowa. Nagrody zwycięzcą wręczył burAP Wieruszów I – mistrz Bogdan Nawrocki. boisku orlik padł wynik 6:2 i 5:4 dla UKS UKS Gal-Gaz I 2:6 (0:4) – Cieszę się, że jestem z wami i wi- Gal-Gaz! Teraz młodych piłkarzy czeka dzę wasze postępy – mówił do piłka- miesięczna przerwa, a do zajęć treningo- Bramki: Damian Małys – 4, Marcin Trała – 1, rzy. – Byłem na jednym z pierwszych wych podopieczni Marcina Patkowskiego Konrad Szkudlarek – 1 treningów Akademii Piłkarskiej. Wi- powrócą 1 sierpnia—> AP Wieruszów II – UKS Gal-Gaz II 4:5 (3:2) dać, że gracie coraz lepiej. Nasz sa- UKS Gal-Gaz Galewice: Patryk Walczak, morząd chce wspierać młodych ludzi, Konrad Szkudlarek, Bartosz Kacała, Tomasz Bramki: Jakub Jaśniak – 3, Tomasz Ociepa – wspierać sport. Myślę, że spotkamy się Ociepa, Marcin Trała, Jakub Małys, Damian 1, gol samobójczy tutaj ponownie. Małys, Kacper Wójciak, Jakub Karsznia,   www.uksgalewice.blox.pl

Pierwszy tryumf Akademii   Turniejowe zwycięstwo piłkarzy z Wieruszowa UKS Akademia Piłkarska Wieruszów w grupie młodszej i Marcinki Kępno w grupie starszej tryumfowały w rozegranym w niedzielę, 1 lipca na wieruszowskim Orliku Turnieju

– mówi Marcin Wiśniewski. – Obie drużyny spisały się bardzo dobrze. W ostatnich spotkaniach brakowało nam sił. Decydujące spotkania rozgrywaliśmy jednak w ekstremalnych

Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Burmistrza Wieruszowa – Bogdana Nawrockiego. W turnieju chłopców z rocznika 2003-2004, podopieczni Marcina Wiśniewskiego i Bartłomieja Steinerta najpierw pokonali 1:0 drużynę UKS Pionier Baranów. Później wysoko bo 5:0 ograli swoich klubowych kolegów z drugiej drużyny UKS AP Wieruszów. W decydującym pojedynku zremisowali bezbramkowo ze Strażakiem Słupia. – Dla naszych chłopców było to dopiero pierwszy turniej na boisku

wręcz warunkach. Upał był bardzo uciążliwy. Drugą lokatę w turnieju zajęli piłkarze Strażaka Słupia, trzecią Pioniera Baranów, a czwartą druga drużyna gospodarzy. Najlepszym bramkarzem został wybrany Filip Klepin z Baranowa. Najlepszym zawodnikiem został Sebastian Smolis z Wieruszowa, a Królem Strzelców – Bartosz Chwał ze Słupi. Wyróżnienie otrzymał także Gracjan Słupianek z Wieruszowa. W drugim rozgrywanym tego dnia turnieju, w kategorii 2000-

6 lipca 2012

Wygrana na zakończenie sezonu

www.tugazeta.pl


oGŁoszenia

1

Towarzysko rywalizowali nad stawem   Wyniki, relacja i foto z zawodów wędkarskich w Mieleszynku 1 lipca w ramach „Pikniku Rodzinnego – Mieleszynek 2012” zorganizowanego przez Fundację na Rzecz  Dzieci i Młodzieży „WIKTORIA”  odbyły się Towarzyskie Zawody  Spławikowo-Gruntowe. Udział  wzięło 25 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą przy pięknej,  słonecznej ale czasami wietrznej  pogodzie w czasie 4 godzin. MECHANIKA POJAZDOWA Zwycięzcą zawodów z wyni∙ Naprawy blacharskie, lakiernicze kiem 5,620 kgzostał Darek Drab.  i zawieszeń Drugie miejsce zajął Mariusz Mu∙ Geometria kół sialski (3,770 kg), a trzecie Robert  ∙ Wymiana rozrządów Wójcikowski  (1,585  kg).  NajOgólnie złowiono 17,560 kg  karasie. Złowiono teżwzdręgi,  ∙ i inne większą rybą zawodów był karaś  ryb wśród których dominowa- płotki, okonie i szczupaka. Ryby  1,225 kg złowiony przez Mariusza  ły  piękne  ponadkilogramowe  po komisyjnym zważeniu powęTANIO I SOLIDNIE Musialskiego. drowały z powrotem do wody  Mirków 112 zwycięzcy zawOdÓw: ponieważ zawody rozegrano na  Kontakt: 883 705 575, 1. Drab Darek – 5,620 kg tzw.” żywej rybie” . 62 78 40 224 2. Musialski Mariusz – 3,770 kg Całość zawodów przebiegła  3. Wójcikowski Robert – 1,585 kg w miłej, koleżeńskiej i luźnej  4. Kazuś Przemysław – 1,550 kg atmosferze. Mam nadzieję,  5. Czarnecki Krzysztof – 1,385 kg że za rok znów spotkamy się  6. Małecki Roman – 1,345 kg nad stawem w Mieleszynku na  7. Figiel Paweł – 0,985 kg wspólnym wędkowaniu w raOPAŁOWE – sosna 8. Synal Sebastian – 0,445 kg mach Pikniku Rodzinnego. KOMINKOWE – brzoza, dąb, olcha 9. Sroka Paweł – 0,260 kg   Drabek SPRZEDAŻ TARCICY I WIĘŹBY 10. Kasprzak Przesmysław – 0,240 kg P.S. Więcej zdjęć z zawodów  DACHOWEJ 11. Błaszczyk Zenon – 0,185 kg pod  zakładką  http://www. Fachowe ścinanie drzew 12. Błaszczyk Sebastian – 0,120 kg tugazeta.pl/1,rodzinnie-wtakże na terenie posesji 13. Walacik Adam – 0,070 kg mieleszynku,5599.html

INFOLINIA tel. 800 120 220

SPRZEDAŻ DREWNA

Burmistrz Wieruszowa informuje Nieruchomości przeznaczone do sprzedaży Na podstawie art. 35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn.zm.) Burmistrz Wieruszowa informuje, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, ul. Rynek  1-7 na tablicy ogłoszeń urzędowych w dniu 06.07.2012 r. zostanie podany do  publicznej wiadomości na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży  w drodze przetargowej (działki położone w Pieczyskach, oznaczone numerami ewidencyjnymi:  531, 532, 533 każda o pow. 0,0900 ha oraz działka nr ewid. 534 o pow. 0,1200 ha). REKLAMA

NAUKA JAZDY Łukasz Górecki

Zaprasza na kurs Prawa Jazdy - Kat "B"

WAKACYJNY KURS Rozpoczęcie nowego kursu

02. 07. 2012r.

Kontakt: 693 413 931

NAPRAWA SPRZĘTU AGD KLIMATYZACJA

Wieruszów, ul. PKWN 8 Sławomir Cieśla

Tel: 62 78 41 106 501 444 925

Ochrona: • • • •

AGENCJA OCHRONY OSÓB I MIENIA

Osób Obiektów Imprez masowych Konwojowanie wartości pieniężnych i przedmiotów wartościowych.

Organizowanie systemów alarmowych i monitorowanie chronionych obiektów z wykorzystaniem „Patrolu Interwencyjnego”.

Wieruszów, ul. Rzemieślnicza 17, tel. 607 253 433 oraz 062 78 42 659

www.tugazeta.pl

ZPHU DREWIX telefon: 669 446 999

AUTO-GAZ Piotr Tomczyk

Montaż instalacji gazowych do samochodów. Mechanika samochodowa. Wieruszów ul. Polna 23 Tel. 505 104 560 oraz 62 78 313 17

PROFESJONALNE PROSTOWANIE FELG ALUMINIOWYCH SPAWANIE ALUMINIUM, KWASÓWKI itp

Rafał Świsulski

Wieruszów, ul Witosa 8 Tel: 691 407 369, 605 277 105 NAPRAWY SPRZĘTU AGD RZETELNIE I TANIO naprawy sprzetu AGD w domu klienta. Naprawa: pralek, lodówek, zmywarek, kuchenek gazowych oraz ogólne chłodnictwo i klimatyzacja.

Dojazd i naprawa w dniu zgłoszenia. Wieruszów ul Warszawska 86a

Tel. 0 607 419 958

SKŁAD OPAŁU

OFERUJE:

WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, MIAŁ, EKOGROSZEK WORKOWANY

Promocja - Orzech Promocja – Eko-groszek workowany – 740 Cena od 645 zł zł/t Telefon 507134397 www.opalwieruszow.pl Dobrydział 5

auto mechanika

WENA SERWIS Smiatacz

• Mechanika (naprawy powypadkowe, zawieszenia, rozrządy itp) • Elektronika (kody usterek, alarmy, immo ABS, air bag, filtr cząstek, wszystkie marki) • Sprzedaż części (sklep, ceny hurtowe) • Auto myjnia (mycie, polerowanie lakieru, pranie: tapicerki, dywanów…)

Kuźnica Skakawska ul. Kępińska 11a (przy drodze nr 8 w pobliżu cegielni)

Zapraszamy od 8:00 do 20:00 Tel. 693 146 774

TANIO I SOLIDNIE

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

BRYŁKA

MONTAŻ SAMOCHODOWYCH INSTALACJI GAZOWYCH  PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE WSZYSTKICH POJAZDÓW  REGULACJA KÓŁ (ZBIEŻNOŚĆ)  MECHANIKA, WYMIANA I WYWAŻANIE OPON ZAPRASZAMY WIERUSZÓW PN – PT 7:00 – 18:00 UL. WITOSA 2 i FABRYCZNA 37 SO – 7:00 – 15:00 TEL. (62) 783 13 40 i (62) 78 41 654 KOM. 698 674 597 i 602 764 275

OFERUJEMY ATRAKCYJNE PROMOCJE

6 lipca 2012


oGŁoszenia Aby dodać ogłoszenie do gazety ŁĄCZNIK i serwisu www.tugazeta.pl należy wysłać SMS pod numer 7936 o treści: KLUCZ.GAZETA (spacja – czyli przerwa pomiędzy wyrazami) TREŚĆ OGŁOSZENIA (Maksymalnie 150 znaków). Np.; KLUCZ.GAZETA Sprzedam meble ogrodowe używane w bardzo dobrym stanie. Kontakt: 284 411 231 Po wysłaniu SMS-a z ogłoszeniem, otrzymają Państwo SMS zwrotny potwierdzający przyjęcie ogłoszenia do emisji. Brak takiego potwierdzenia świadczy o niepoprawnym przesłaniu ogłoszenia. PROSIMY O BARDZO DOKŁADNE ZASTOSOWANIE SIĘ DO INSTRUKCJI I WZORU W razie błędu w kodzie ogłoszenie do nas nie dociera a operator pobiera opłatę za wysłanie sms (Redakcja nie odpowiada za błędne wpisanie kodu ogłoszenia) Koszt wysłania jednego SMS – 9 złotych plus VAT. Cena obejmuje 2 emisje ogłoszenia w gazecie oraz 2 tygodnie emisji na www.tugazeta.pl W każdym kolejnym wydaniu gazety zamieszczane są ogłoszenia, które dotrą do redakcji do środy rano. Ogłoszenia z kategorii SZUKAM PRACY, ODDAM ZA DARMO, POTRZEBUJĘ POMOCY itp., publikowane są nieodpłatnie (mail, telefon) Ogłoszenia drobne można również zostawiać w punktach (sklepy z prasą i inne) oznaczonych naklejką: Punkty znajdują się w miejscowościach: Wyszanów, Osiek, Węglewice, Galewice, Osowa, Wieruszów, Pieczyska, Chobanin, Tyble, Sokolniki, Lututów, Czastary, Łubnice, Parcice, Żdżary, Bolesławiec, Chróścin, Mieleszyn i inne. NIERUCHOMOŚCI

Wynajem namiotów na imprezy okolicznościowe. Pełne wyposażenie – grille, ogrzewanie, ławki i wiele innych.

Tel: 796 492 755 www.namiotywynajem24.pl

Sprzedam połowę domu piętrowego o powierzchni 127 m2 położonego w centrum Bolesławca. Kontakt: 694 724 418 (120) Sprzedam dwie lub jedną działkę – każda po 10,40 ara, uzbrojona. Atrakcyjna lokalizacja, Dobrydział 608 842 833 (120) Do wynajęcia mieszkanie 60m2 w budynku wielorodzinnym w Wieruszowie. Kaucja. Tel: 726 774 823 (e1) (120) Sprzedam mieszkanie i garaż na osiedlu Fabryczna. Powierzchnia 32,30 m2, parter, 2 pokoje z kuchnią, garaż 17,20 m2 z kanałem murowanym. Tel: 663 778 804 (120) Wolne pokoje do wynajęcia firmie na noclegi. Dobra lokalizacja w Galewicach niedaleko nowobudowanej trasy S8.Kontakt: 662 213 265 (120) Do wynajęcia lokal 100 m.kw. w Wieruszowie ul. Prusa 2, bar PIAST obok Sedala. Na każdą działalność gospodarczą. Tel: 880 965 769 lub 601 85 19 76 (120) Wynajmę kawalerkę na IV piętrze. Tel: 695 515 455 (120) Sprzedam siedlisko w Wiewiórka dwa domy murowany i drewniany budynki gospodarcze na

działce 30ar cena 170 tys kontakt 507 193 106 (120) SPRZEDAM MIESZKANIE W WIERUSZOWIE 94m tel.664 629 868 (120) Sprzedam 2 działki budowlane uzbrojone pod lasem w Ostrówku k/ Wieruszowa dojazd drogą asfaltową o powierzchni 1400mkw i 1800mkw. Cena 14 000 zł za sztukę, do negocjacji. Tel: 695 004 006 (120) Sprzedam działkę w Kowalówce przy drodze do elektrowni wodnej na Prośnie. Cena ara – 1400 zł – do negocjacji. Tel: 724 895 73 (119) Sprzedam działkę o pow. 1,45 ha. Położona w Kowalówce przy drodze głównej. Cena ara 1400 zł – do negocjacji. Tel: 603 290 112 (119) Sprzedam działki budowlane w miejscowości Kowalówka cena do uzgodnienia tel.609 002 333 (119) Sprzedam 1ha ziemi rolnej w miejscowości OsiekZamoście. Numer kontaktowy 607 362 944 (119) Sprzedam działkę w Węglewicach o pow. 1100 m.kw. Tel. kont. 512 679 441 (119) Sprzedam dom o pow. 234 m.kw. w Lututowie na działce 7 ar. przy u. Gimnazjalnej 1. Tel: 888 016 960 oraz 787 267 312 (119) USŁUGI DACH-DOM ANDRZEJ PORAL OFERUJE KOMPLEKSOWE USŁUGI CIESIELSKO DEKARSKIE RÓWNIEŻ MALOWANIE ELEWACJI I DACHÓW SZYBKO TANIO SOLIDNIE TEL 604-802-OO6 (120) Wykonuje usługi stolarskie,meble ogrodowe,ozdobne studnie,huśtawki,szczegółowe informacje pod numerem tel: 663 233 305. (120) USŁUGI OGÓLNO BUDOWLANO REMONTOWE DACHY NOWE ROZBUDOWA WYMIANA WYKOŃCZENIA ADAPTACJE TANIO SOLIDNIE 667 774 207 (120)

KUPON – OGŁOSZENIE DROBNE

Kategoria (zaznacz właściwy kwadrat):  NIERUCHOMOŚCI  USŁUGI  KUPIĘ  KOREPETYCJE

 MOTORYZACJA  SPRZEDAM  PRACA  RÓŻNE

Treść ogłoszenia (maksymalnie 150 ZNAKÓW): ......................................................................................... ......................................................................................... ......................................................................................... .........................................................................................

Kontakt: ..................................................................... Ilość emisji:  2  4  6 6 lipca 2012

TU DODASZ OGŁOSZENIE DROBNE GAZETA BEZPŁATNA

REHABILITACJA DOMOWA NEUROLOGICZNA, ORTOPEDYCZNA, OSOB STARSZYCH. Fizjoterapeuta z dużym doświadczeniem. Tel. 695 538 641 (120) Kupię lub wyrejestruję każde auto tel: 691 755 686 (120) Skup katalizatorów tel: 506 680 804, 695 004 006 (120) Nowoczesne projektowanie stron i sklepów internetowych! Poważne podejście do klienta. SPRAWDŹ! Kontakt: 607 359 870 (120) Skup samochodów do złomowania Odbiór laweta 791 096 871 (e1) (120) Firma DJ TIGER Obsługa muzyczna imprez okolicznościowych, wystawiam rachunki, kom. 692-98-98-98 (120) FIRMA REMONTOWO – WYKOŃCZENIOWA ZATRUDNI PRACOWNIKA Z DOŚWIADCZENIEM 695 236 711 (120) WYKAŃCZANIE WNĘTRZ USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE PEŁEN ZAKRES Zabudowa poddaszy, kamień dekoracyjny, płytki, gładzie, sufity, malowanie, tapetowanie, panele.

Tel. 2 0 25

Mechanika pojazdowa-osobowe, ciężarowe, ciągniki rolnicze. Montaż świateł dziennych automatycznych włączników. Szeroki zakres usług 661 078 072 (120) Prace rozbiórkowe, wywóz gruzu, złomu tel: 506 680 804 (120) Skup samochodów, usługi transportowe lawetą tel: 516 792 410 (120) KOMPLEKSOWE USŁUGI BHP i PPOŻ Krzysztof Kozera, biuro: Wieruszow-Rynek 14, tel. 663 821 651 www.bhp-wieruszow.pl (119) Rehabilitacja Domowa. Dyplomowana Fizjoterapeutka z doświadczeniem oferuje:Masaże,rehabilitacje po wylewach. Tel. 728 642 364. (119) USŁUGI REMONTOWO-WYKOŃCZENIOWE: GŁADZIE, SUFITY PODWIESZANE, MALOWANIE, PŁYTKI, DOCIEPLANIE PODDASZY I DOMÓW, TYNKI, ELEWACJE. LUKASZ 695 236 711 (119) Wykaszanie trawy, zarośli,rowów oraz nieużytków kosa spalinowa. Ciecie drzewa opalowego. Szybko tanio i solidnie. 607 116 630 (119) WYKONUJE MEBLE OGRODOWE,STUDNIE,ŁAWKI,HUŚTAWKI,SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE POD NUM TEL 663 233 305. (119) SKLEP FIRMOWY FABRYKI MEBLI MEBLOSIEK ZAPRASZA NA WIELKA OBNIŻKĘ CEN DO 50%, ul. Waryńskiego 35, WIERUSZÓW. (119) EKO-GROSZEK 470zl/t tel. 781 696 880 ZAPEWNIAMY TRANSPORT (119) Firma Remonowo-budowlana poleca: kładzenie paneli, gładzi, tynków ozdobnych, ocieplenia

www.tugazeta.pl

11 poddaszy, sufity podwieszane, tynk cementowo-wapienny, Malowanie elewacje boniowanie podbitki itp Tel 601 052 710 (119) Pożyczki gotówkowe bez poręczycieli. Wieruszów, Bolesławiec i okolice. Tel: 797 603 044 (119) MOTORYZACYJNE KUPUJEMY AUTA do złomowania. Gotówka i dokumenty od ręki. 601 – 757 – 165, 605 – 074 – 623, 61 28 222 95 (120 e 13) Sprzedam Rover 200 Diesel, Rok produkcji 1999, oszczędny silnik, spalanie do 5 litrów, 5 drzwiowy, oryginalny przebieg. Cena 5200zł kontakt 608 282819 (120) Sprzedam BMW E 46 + gaz, rok 2000 kombi, Pełne wyposażenie + skóra i tempomat + szyberdach itp. Cena 15 500zł. Kontakt: 608 282 819 (120) Sprzedam Seat Ibiza 6L 2001r 1.2 12v sprowadzony z Niemiec przebieg 110tys cena wyjściowa 11500 kontakt Tel 722 379 595 (120) Sprzedam OPEL VECTA B 1996 r, 2.0l 16v + GAZ, – klimatyzacja, – elektryczne szyby, lusterka – zadbany, czysty – nowy akumulator Kontakt: 796 401 551 (120) Sprzedam lawetę mercedes 308. Tel 798 269 672 (120) Sprzedam ciągnik 360. Pierwszy właściciel, stan bardzo dobry, oryginał. Mało używany oraz rozsiewacz „KOS” do nawozu, kultywator. Tel: 43/ 8714 517 (120) Sprzedam Volvo 440 1.8 zielone, dużo części zamiennych cena 3000zl.Tel.609 308 680 dzw. po 15-tej (119) Sprzedam VW PASSATA 1.9 TDI 110 KM combi 1998r.sprowadzony stan b.dobry po wymianie rozrządu wraz z pompa wody, klocków i tarcz. Tel. 691 892 841 lub 609 390 742 (119) Sprzedam ciągnik rolniczy ursus C-385, rocznik 1981 po kapitalnym remoncie silnika oraz plug 3 skibowy, glebogryzarkę i siewnik „poznaniak”. Tel 602 796 269 (119) SPRZEDAM Sprzedam ładowacz do obornika kaplet na chodzie cena 800 do negocjacji tel.606 227 493 po 16 (120) Sprzedam nowe BASENY firmy intex 244x76cm 130zl, 188x46cm 70zl, 244x46cm 90zl ostatnie sztuki! taniej niz na allegro!!Tel. 692 989 898 (120) Sprzedam zestaw limitowanych srebrnych monet „4 x 10zł Euro 2012” z certyfikatem tel: 501 034 597 (e1) (120) Psy ratlerki miniaturowe 2 pieski i 1 suczka waga matki 1,70, ojca 1,20. Więcej informacji pod numerem tel: 784 425 708 (e4) (120) Sprzedam owies 2 tony. Kontakt: 627 846 584 (e1) (120) Sprzedam kurki 6-tygodniowe oraz kaczki i gęsi odchowane a także brojlery. Tel: 721 286 222 (120) Sprzedam robione radła do ziemniaków (trojki) w stanie dobrym. Cena 300zl do uzgodnienia. Tel. 696 606 344 Wieruszów. (120) Sprzedam: prasę wysokiego zgniotu Z-224/1. Sieczkarnia do kukurydzy – jeden rząd. Rozrzutnik obornika 1 rząd. Beczka asenizacyjna 3,5 tys. litra. Tel: 693 424 231 (120) Sprzedam 200 szt. pustak żużlowy 3 / 4 cena za szt. 3.00 kontakt 601 357 868 (120) SPRZEDAM INSTALACJĘ GAZOWĄ LPG DO SAMOCHODU cena do uzgodnienia oraz CZĘŚCI DO POLONEZA. Kontakt 721 286 221. (120) Sprzedam maszynę do szycia ŁUCZNIK i tor dla magnetycznych samochodzików hot-wheels rev-ups Tel. 693 373 430 (e4) (120) Sprzedam piasek cena 100zł za wywrotkę. tel: 506 680 804 (120) Sprzedam koński nawóz. Duże ilości. Tel: 660 473 814 (119) SzczeniakiYorka-zapraszam. Kontakt:723 455 240 (119) Sprzedam wersalkę w bardzo dobrym stanie, tanio. Kontakt 661 762 095 (119) Sprzedam tanio owies okolo 3 tony oraz nowe części do bizona. Kontakt 667 388 155 (119)

Sprzedam węgiel brunatny cena 240 zł tona tel 609 746 584 (119) Sprzedam kamień polny wraz transportem. tel. 604 216 083 (119) Sprzedam nową bramę garażową, uchylna Legbud-210 cm na 210 cm brązowa. Cena 700zl.606 529 961. (119) Szczenięta Labrador, biszkoptowe, 5 piesków, 1 suczka. Oddam za zwrot kosztów wyprawki. Tel. 663 582 857 (119) SKŁAD OPAŁU – Dobrydział 5 – OFERUJE do sprzedaży: WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, MIAŁ, EKOGROSZEK WORKOWANY. Telefon 507 134 397, www.opalwieruszow.pl (000) KUPIĘ Kupię każde zboże pasz,kons.gorzelniane i eko,tez łubin,rzepak,groch.Min 23t.Zapewniam transport,place w dniu odbioru.Tel:509-942-079 (120) KUPIĘ STARE MOTORY, MONET,Y ODZNACZENIA, MILITARIA, BAGNETY, HEŁMY, ŁUSKI ITP. NIE WYRZUCAJ ZADZWOŃ NA PEWNO SIĘ DOGADAMY TEL 604 802 006 (120) KUPIĘ ZBOŻA PASZOWE OWIES PSZENICE PSZENŻYTO TEL.696 458 610. (120) KUPIĘ pszenice owies pszenżyto zyto jęczmień groch bobik kukurydze rzepak tylko ilości min 23t tel.504 082 106 (119) PRACA Student IV-go roku informatyki (piszę pracę inż.) poszukuje pracy w zawodzie lub innej na okres wakacji lub dłużej. Posiadam doświadczenie w branży elektrycznej Tel. 723 737 882 e-mail: czarnymagik@gmail.com (120) OPIEKUNKI NIEMCY 501 355 948 (120) Absolwentka pedagogiki kreatywnie zajmie się dzieckiem. Doświadczenie w pracy z dziećmi pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi. Tel.696 345 885 (120) Zatrudnię kierowce kat C+E w transporcie krajowym. Tel. 693 105 575 (120) Firma MEBEL PARTNER zatrudni kierowce Busa z kat.B. Rekrutacja: 05.07 (czwartek) o godz. 16.30. Kontakt: 696 766 911 (120) Firma MEBEL PARTNER zatrudni osobę do pakowania mebli. Rekrutacja: 30.06 o godz. 10. Kontakt: 696 766 911 (119) Firma z Wieruszowa zatrudni pracownika biurowego ze znajomością topografii Polski. Kontakt: pracawieruszow@tlen.pl (119) Firma MEBELPARTNER zatrudni osobe do pracy przy pakowaniu mebli. Rekrutacja w siedzibie firmy Mianowice 3K 30.06 o godz. 10 tej. Zapytania: artur@mebel-partner.pl (119) Zatrudnię kierowce kat. C, E w transporcie krajowym kontakt 509 318 290 (118) RÓŻNE W DNIU 01.07.2012 ROKU ZAGUBIŁAM LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ Z WYŻSZEJ SZKOŁY ZARZĄDZANIA EDUKACJA NA NAZWISKO OWCZAREK. ZNALAZCĘ PROSZĘ O KONTAKT – 605 943 933 (120) Oddam za darmo szczeniaki po wyżle niemieckim. Kontakt 667 129 179 (120) Zespół PONIEDZIAŁEK poszukuje wokalisty śpiewającego rocka. Więcej pod nr: 725 093 060 (118) KOREPETYCJE Korepetycje z języka niemieckiego. Kontakt: 605 733 165 (e1) (120)

USŁUGI TRANSPORTOWE Oferujemy przewozy krajowe i zagraniczne: – maszyn i urządzeń – towarów do ,5 t – przeprowadzki WYWROTKA DO 5 t AUTO LAWETA

Tel. 607 612 485


reKLaMa

12

SPRZEDAŻ I MONTAŻ DRZWI I OKIEN pcv, aluminium, drewno, okna dachowe, bramy garażowe

” D U B M

„TO NAJNIŻSZE CENY!!! NAJLEPSZA JAKOŚĆ!!! Wejdź na stronę www.oknatombud.pl

MONTAŻ

• rolet zewnętrznych i wewnętrznych • żaluzji, rolosów, • boazerii pcv • moskitiery TOM-BUD Tomasz Łuczak tel. 62 58 10 301, kom. 601 756 467 tombud@autograf.pl

PPHU Technostal • Kotły C.O. uniwersalne i miałowe, • Kotły C.O. na ekogroszek • Piece C.O. – kuchenne typu „ANGIELKA” • Kotły nietypowe pod zamówienie • Profesjonalne wykonanie • Niezawodne działanie

SKŁAD WĘGLA OSOWA

• Konkurencyjne ceny

OFERUJE:

PPHU TECHNOSTAL Wieruszów, ul. Kolejowa 2 a tel. 2 8 1 1,  5  www.technostal.com • e-mail: technostal@wp.pl

Ekogroszek – 660 zł Orzech I – od 680 zł Miał z groszkiem – 540 zł Kostka – 770 zł

Telefon: 694 458 252 Organizujemy wszelkie imprezy okolicznościowe : wesela do 130 osób,

osiemnastki , rocznice, chrzciny, komunie, urodziny i imieniny oraz stypy do 200 osób

Świadczymy CATERING w miejscu wskazanym przez klienta. Tel. kom. 660 591 333 Tel. stacjonarny 62 78 426 12 Restauracja - Wieruszów ul. Rynek 10, Sala przyjęć - ul. Wrocławska 20

PANELE - PROMOCJA Dąb słoneczny

2

zł/m 0 8 , 9 1

PI DO ANKA GR PANE L ATI S!!! I

E UCHENN P, P5 • BLATY K OWLANE:OSB, MF E W O G D ŁO U D B O TY P ŁY LE •P • PANE KA A BARLINEC • SKLEJK • DESKA E W LO P.H.U. Juszczak Sp. j. ul. Teklinowska 16 B, 98-4 Wieruszów B E M • PŁYTY PFLEIDERER PARTNER

Hurtownia Artykułów Przemysłowych Tel. (62) 58 1 11, (62) 58 11 271 Fax. (62) 58 11 27

www.tugazeta.pl

6 lipca 2012

Lacznik nr120  

Lacznik nr120

Lacznik nr120  

Lacznik nr120

Advertisement