1 minute read

Sport to zdrowie, sport to my

17.05.2022 r. – reprezentacja dziewcząt Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu zdobyła I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. 14.06.2022 r. – I miejsce dla chłopców, II miejsce dla dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce, a nasze najmłodsze lekkoatletki z klasy 4a wywalczyły III miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w Trójboju Lekkoatletycznym. 8.06.2022 r. na stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku odbyła się Powiatowa Olimpiada w Lekkoatletyce. Wygraliśmy kwalifikację zespołową. Medale zdobywali w kategorii U14: Julia Sadowska – złoty medal w skoku w dal i rzucie piłką lekarską. W rzucie piłką palantową srebrny medal dla Karoliny Bielińskiej, brąz dla Julii Mazurczyk. W kategorii U16: Pola Salnikow zdobyła złoty medal w skoku w dal i srebrny w biegu na 100 m. Róża Tarasiewicz zwyciężyła w biegu na 1 km, a Katarzyna Knyszyńska dołożyła srebro w pchnięciu kulą. W rzucie oszczepem całe podium dla naszych chłopców: złoto dla Franciszka Zdanowicza z rekordem życiowym ponad 42 m plasującym go na XII miejsce w Polsce, srebro dla Kamila Bielińskiego, brąz dla Macieja Głuchowskiego. W skoku w dal zwyciężył Philip Domaszewicz, a Adam Nikitiuk zajął III miejsce. Philip dołożył brąz w biegu na 100 m. Gabriel Lebiedziński zajmuje II miejsce w biegu na 1 km. Dawid Faszczewski zwycięża w pchnięciu kulą, a Adam Tankiewicz III miejsce. 23.06.2022 r. w Sieradzu odbył się Finał Krajowy Programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Srebrny medal w pchnięciu kulą – Dawid Faszczewski, II miejsce Aleksander Wojna, IV miejsce Franciszek Zdanowicz w rzucie oszczepem, V miejsce w wieloskoku – Adam Nikitiuk, VI miejsce w skoku w dal – Pola Salnikow, VIII miejsce w biegu na 300 mpł. – Gabriel Lebiedziński, a na 9 miejscu w pchnięciu kulą uplasowała się Julia Sadowska.