Skip to main content

SUPABARN BROCHURE Available Wednesday 8th July until Tuesday 14th July 2026

Page 1

SAVE

SAVE OVER

40% $

17

40%

99

$

ea

½ PRICE

2

SAVE

30%

99

$

kg

SAVE $3.00 INGHAM’S CHICKEN DRUMSTICKS $2.99 per kg

15

kg

SAVE $5.00 PENDLE SHORTCUT BACON $15.99 per kg

SAVE OVER

55%

$

10

99 ea

SAVE $15.01 COLD POWER ADVANCED CLEAN LAUNDRY LIQUID 2L SELECTED VARIETIES $5.50 per L

kg

SAVE OVER

20% 99

22

99

SAVE $10.00 BASS STRAIT MSA GRASS FED RUMP CAPS $22.99 per kg

SAVE OVER

$

kg

SAVE $30.00 BASS STRAIT MSA GRASS FED SCOTCH FILLET PORTIONS $39.99 per kg

SAVE $12.00 OCEAN KING SMOKED SALMON AND TROUT 500g $35.98 per kg

$

39

99

SAVE OVER

25% $

2

99 kg

GREAT VALUE IMPERIAL MANDARINS $2.99 per kg

5

2 $ FOR

SAVE $2.00 BARILLA PASTA 500g SELECTED VARIETIES $0.50 per 100g

½ PRICE $

1

85 ea

SAVE $1.90 PEPSI, SOLO, MOUNTAIN DEW, SUNKIST AND 7 UP SOFT DRINK 1.25L $1.48 per L

Available Wednesday 8th July until Tuesday 14th July 2026

40% $

2

75 ea

SAVE $2.75 COCOBELLA STRAIGHT UP AND FLAVOURED COCONUT WATER 1L $2.75 per L

ea

SAVE $4.01 REMEDY KOMBUCHA 250ml x 4 pack SELECTED VARIETIES $5.49 per L

½ PRICE $

5

49

SAVE OVER

70%

$

26

99 ea

SAVE $73.01 MAVERICK SILK ROAD BV SHIRAZ 750ml


BUTCHERY, DELI & CHEESE Great Value

SAVE OVER

30%

$

22

99

$

kg

SAVE $12.00 GREENHAM PORTERHOUSE 1/3 CUT PORTIONS $22.99 per kg

15

99

$

kg

99

$

kg

5

99

$

kg

$

30%

99

$

ea

ea

SAVE $1.26 SOUTH CAPE MINI BRIE AND CAMEMBERT 125g $27.92 per kg

19

ea

SAVE

29

99 kg

SAVE $13.00 JARLSBERG SPECIAL RESERVE $29.99 per kg

½ PRICE

49

3

99

SAVE $4.00 TANZI PROSCIUTTO CRUDO 100g $3.99 per 100g

SAVE $2.30 CHRISTIS CYPRIAN HALLOUMI 200g $29.95 per kg

25%

kg

½ PRICE

25%

SAVE OVER

3

19

19

99

SAVE $10.00 BORROWDALE ORGANIC PORK BELLY PORTIONS $19.99 per kg

SAVE OVER

SAVE $9.00 OLD GERMANY WALNUT AND PEPPER CHEESE $39.99 per kg

$

kg

SAVE $10.00 BERTOCCHI HONEY HAM $19.99 per kg

Great Value

39

$

30%

SAVE $5.00 BERTOCCHI SMOKED HOCKS $9.99 per kg

$

99

SAVE OVER

30%

9

30%

SAVE $3.00 BEEF MINCE BULK PACK $15.99 per kg

SAVE OVER

$

SAVE OVER

Great Value

99

$

kg

SAVE $20.00 DI PRATO GRATED PARMESAN $19.99 per kg

69

99 kg

SAVE $9.96 HEIDI FARM RACLETTE $69.99 per kg

SEAFOOD Great Value

SAVE OVER

25%

$

2

10

99 kg

$

22

SAVE

SAVE OVER

25%

99 kg

SAVE $4.00 SQUID TUBES IMPORTED $10.99 per kg

SAVE $4.00 RAW KING PRAWNS $22.99 per kg

Follow us on:

@supabarn.farmers.market or

$

10

20%

50 ea

SAVE $3.50 GLOBAL SALT & PEPPER SQUID 500G $21.00 per kg

@supabarnfarmersmarket

$

25

99 ea

SAVE $7.00 BLUE WAVE RAW PRAWNS TAIL ON 1KG $25.99 per kg


45%

95

$

c ea

20% 90

$

ea

SAVE $3.00 FOXES DEN MEALS 360/400g SELECTED VARIETIES

ea

5

75

$

ea

SAVE $1.94 EOSS PREMIUM GREEK YOGHURT 900g RANGE $8.61 per kg

8

2

85 ea

SAVE $2.90 FLORA PROACTIV MARGARINE SPREAD 250g RANGE $1.14 per 100g

SAVE

25%

99

$

ea

2

99 ea

SAVE $1.00 MONJAY MEZZA DIPS 200g RANGE $1.50 per 100g

Great Value

20%

7

$

SAVE $1.41 DARI'S SOUP 550g RANGE $1.09 per 100g

SAVE

$

10

Great Value

SAVE

11

2

½

PRICE

SAVE $2.15 BULLA GOODNESS GREEK STYLE YOGHURT 'N' MUESLI 170g RANGE $1.24 per 100g

SAVE $0.80 YOPLAIT PETIT MIAM YOGHURT POUCH 70g RANGE $1.36 per 100g

$

DAIRY

½ PRICE

SAVE

SAVE

25%

50

$

ea

SAVE $1.70 PERFECT ITALIANO GRATED CHEESE 450g RANGE $18.89 per kg

2

99 ea

SAVE $1.01 PRIMO DELI SLICES 80/100g SELECTED VARIETIES

BREAKFAST SAVE OVER

30% $

3

99 ea

SAVE $1.96 PURE EDEN SPREADS 300g RANGE $1.33 per 100g

SAVE OVER

25% $

3

99 ea

SAVE $1.51 BORING OAT MILK UHT 1L RANGE $3.99 per L

Available Wednesday 8th July until Tuesday 14th July 2026

SAVE

20% $

7

99 ea

SAVE $2.01 MORNING MADE MATCHA LATTE POUCH 50g RANGE $15.98 per 100g

SAVE

40%

$

13

99 ea

SAVE $9.61 MOCCONA FREEZE DRIED INSTANT COFFEE 200g SELECTED VARIETIES $7.00 per 100g

3


FREEZER

½ PRICE

$

5

99

$

ea

99

$

ea

SAVE $3.51 SNICKERS/MARS ICE CREAM BARS 5 pack

49

$

ea

½ PRICE

3

50 ea

Great Value

8

50 ea

SAVE $1.00 QUEEN PURE MAPLE SYRUP 250ml $3.40 per 100ml

4

8

Follow us on:

4

50 ea

3

$

3

ea

@supabarn.farmers.market or

2

75 ea

SAVE OVER

$

ea

½ PRICE

SAVE $2.75 UNCLE TOBYS MUESLI BARS & ROLL UPS 5/6 pack SELECTED VARIETIES

40% SAVE $2.20 ARNOTT'S CHOCOLATE BISCUITS 160-250g SELECTED VARIETIES

4

60

SAVE $1.20 MCCAIN FRIES/WEDGES/CHIPS 750g SELECTED VARIETIES $6.13 per kg

½ PRICE

50

30

ea

SAVE $6.01 BIRDS EYE OVEN BAKE FISH 425g SELECTED VARIETIES $14.09 per kg

$

SAVE

$

5

99

20%

ea

ea

ea

SAVE

50

SAVE $3.50 WHITE WINGS BAKE MIX 230-560g SELECTED VARIETIES

90

SAVE $3.00 DRUMSTICK MULTI PACKS 4/6 pack RANGE

$

½ PRICE $

6

½ PRICE

SAVE $1.10 MCCAIN REDBOX MEALS 375/400g SELECTED VARIETIES

PANTRY

SAVE $3.50 KELLOGG'S NUTRI-GRAIN, SPECKIAL K & SULTANA BRAN CEREAL 290-420g

$

ea

Great Value

SAVE $2.00 FUEL FOODZ PROTEIN PIZZA 380g RANGE $3.02 per 100g

$

$

SAVE $2.00 SARA LEE DEEP DISH PIES 775/800g SELECTED VARIETIES

Great Value

11

20

Great Value

35%

$

7

SAVE $4.80 STREETS MAGNUM MULTI PACKS 4 pack SELECTED VARIETIES

SAVE OVER

5

30%

40%

SAVE $6.01 BULLA MURRAY ST ICE CREAM TUBS 1L RANGE $0.60 per 100ml

$

SAVE

SAVE

$

3

95 ea

SAVE $3.95 MOCCONA COFFEE SACHETS 10 pack RANGE

SAVE OVER

20%

30%

13

$

50 ea

SAVE $4.00 NESTLE MILO 1kg $1.35 per 100g

@supabarnfarmersmarket

9

99 ea

SAVE $5.00 GOLDFIELDS MIXED BLOSSOM AUSTRALIAN HONEY 1kg $1.00 per 100g


½ PRICE $

2

SNACKS & DRINKS

½ PRICE

75

$

ea

SAVE $2.75 CC'S CORN CHIPS 175g RANGE $1.57 per 100g

2

SAVE

40%

75

$

ea

SAVE $2.75 THE NATURAL CHIP CO. POTATO CHIPS 175g RANGE $1.57 per 100g

SAVE

2

99 ea

SAVE $2.01 ALLEN'S LOLLIES 140-200g RANGE

SAVE

SAVE

30%

40%

40%

3

$

1

$

$

85 ea

SAVE $1.65 LIPTON ICE TEA 1.5L RANGE $2.57 per L

6

ea

SAVE $1.20 SCHWEPPES SOFT DRINKS AND MIXERS 1.1L $1.64 per L

½ PRICE $

80

$

ea

SAVE $7.01 CADBURY FAVOURITES 264/265g RANGE

9

ea

SAVE $6.60 MONSTER ENERGY DRINK 500ml x 4 pack RANGE $4.95 per L

½ PRICE

99

9

90

SAVE OVER

30%

99

$

ea

SAVE $10.01 TOBLERONE CHOCOLATE BAR 340g $2.94 per 100g

5

50 ea

SAVE $2.50 CADBURY CHOCOLATE BLOCKS 150-190g RANGE

PANTRY SAVE OVER

SAVE OVER

SAVE

30%

40%

20%

1

99

$

$

99 ea

SAVE $0.96 SIRENA TUNA ITALIAN STYLE IN OIL 95g $20.95 per kg

SAVE OVER

30%

6

2 $ FOR

SAVE $3.00 CAMPBELL'S REAL STOCK 1L RANGE $0.30 per 100ml

c ea

SAVE $0.71 SPC DICED AND CRUSHED TOMATOES 400g $2.48 per kg

SAVE OVER

7

ea

SAVE $2.01 MASALA MAKERS BY SUMEET SIMMER SAUCE 500g RANGE $1.60 per 100g

2 $ FOR

$

Available Wednesday 8th July until Tuesday 14th July 2026

$

3

50 ea

SAVE $1.50 MAGGI 2 MINUTE INSTANT NOODLES 5 pack RANGE

2

25 ea

SAVE $1.00 ROMANELLA PASTA 500g RANGE $0.45 per 100g

SAVE

30%

5

30%

99

35%

SAVE $3.00 BEN'S FLAVOURED MICROWAVE RICE POUCH 250g SELECTED VARIETIES $1.00 per 100g

SAVE

SAVE OVER

40%

$

14

99 ea

SAVE $11.01 BLU ESTATE EXTRA VIRGIN OLIVE OIL CLASSIC 750ml $2.00 per 100ml

5


HEALTH, BEAUTY & BABY ½ ½ PRICE PRICE $

3

99

$

ea

SAVE $4.01 LISTERINE MOUTHWASH 500ml SELECTED VARIETIES $0.80 per 100ml

7

50

$

ea

SAVE $7.75 AVEENO MOISTURISING LOTION 354ml SELECTED VARIETIES $2.19 per 100ml

2

ea

$

99 ea

14

ea

SAVE $14.50 DYNAMO PROFESSIONAL LAUNDRY LIQUID 2L RANGE $7.25 per L

½ PRICE $

1

29

99

$

ea

SAVE $35.01 FINISH ULTIMATE ALL IN ONE POWERBALL DISHWASHER TABLETS 61 pack $0.49 each

$

ea

SAVE $2.01 DAZZLE SUPER TOUGH CLEANING WIPES 60 pack $0.03 each

1

99

$

ea

SAVE $2.01 CLEANA DISHWASHING LIQUID 500ml RANGE $0.40 per 100ml

8

ea

6

Follow us on:

99 ea

7

ea

SAVE $2.01 MY DOG WET DOG FOOD TRAYS 100g x 6 pack RANGE $1.33 per 100g

@supabarn.farmers.market or

9

99 ea

SAVE $7.61 HUGGIES BABY WIPES 3 x 72/80 pack SELECTED VARIETIES

$

3

49 ea

SAVE $3.11 DOMESTOS DISINFECTANT BLEACH 1.25L RANGE $2.79 per L

35%

99 ea

11

$

SAVE OVER

30%

$

ea

SAVE $4.80 GILLETTE BLUE 3 DISPOSABLE RAZORS 10 pack $1.12 each

45%

SAVE OVER

20% $ 99

SAVE $6.01 PEDIGREE DRY DOG FOOD 2.5/3kg RANGE

1

11

20

SAVE OVER

SAVE $2.01 CLEANA SPRAY & WIPE MULTIPURPOSE CLEANING SPRAY 500ml RANGE $0.40 per 100ml

SAVE

40% $ 99

ea

½ PRICE

PET CARE SAVE

50

SAVE $10.01 VANISH GOLD PRO STAIN REMOVER 1kg $9.99 per kg

½ PRICE

99

9

$

40%

½ PRICE

½

30%

SAVE OVER

SAVE $5.50 JOHNSON’S BABY SHAMPOO/BABY WASH 500ml $1.10 per 100ml

PRICE

$

5

$

BELOW

50

ea

½ PRICE

HOUSEHOLD ½

99

SAVE $9.01 TRESEMME SHAMPOO & CONDITIONER 750ml RANGE $0.93 per 100ml

SAVE $3.01 STAYFREE ULTRA THIN PADS 10-14 pack SELECTED VARIETIES

PRICE

6

$

½ PRICE

75

SAVE

55%

SAVE $3.50 COLGATE TOTAL TOOTHPASTE 115g SELECTED VARIETIES $3.04 per 100g

½ PRICE $

3

SAVE OVER

50 ea

SAVE $5.50 SCHMACKOS STRAPZ DOG TREATS 500g RANGE $2.30 per 100g

@supabarnfarmersmarket

$

4

99 ea

SAVE $3.01 GREEN PLANET PAPER TOWEL XL ROLL 250 sheets $2.00 per 100 sheets

SAVE OVER

40% $

7

50 ea

SAVE $5.50 WHISKAS WET CAT FOOD 85g x 12 pack $0.74 per 100g


LIQUOR Great Value

$

52

Great Value

99

$

ea

SAVE $6.00 COOPERS DRY 4.2% LOW CARB LAGER BOTTLES 355ml x 24 pack & CANS 375ml x 24 pack

$

00

$

ea

99

$

ea

00

SAVE OVER

SAVE OVER

20%

ea

ea

97 POINTS

SAVE OVER

40%

$

42

99 ea

SAVE $4.00

SAVE OVER

25%

SAVE OVER

25%

Great Value

99

SAVE OVER

70% 99

$

ea

SAVE OVER

30%

9

14

$

ea PIRRAMIMMA SAVE UP TO $31.00 'HARTFELL' MV SHIRAZ ARIANE VODKA 700ml, COUGAR BOURBON 700ml, BLACK DOUGLAS BLENDED SCOTCH 700ml AND MIDORI MELON LIQUEUR 20% 700ml 22 750ml

SAVE $10.00 WOODSTOCK BOURBON & COLA RESERVE 12% 200ml x 10 pack

$

20%

LOREM IPSUM LOREM IPSUM

Great Value

54

SAVE OVER

00

99

MANAGER’S CHOICE

99

ea

ESTATE 750ml SAUVIGNON BLANC, PINOT GRIS, 99 $CHARDONNAY, RIESLING, ea LOREM IPSUM & MERLOT

Wine of the Week

SAVE OVER

20%

SAVE UP TO $21.00 PINK DOT VODKA 700ml, MALIBU WHITE RUM WITH COCONUT 700ml AND TIA MARIA COFFEE LIQUEUR 700ml

$

47

99

SAVE $18.00 TOOHEYS EXTRA DRY BOTTLES 330ml x 24 pack

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

35%

34

25%

SAVE $6.00 CORONA EXTRA BOTTLES 355ml x 24 pack

99

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

$

59

SAVE OVER

SAVE OVER

ea

SAVE OVER

SAVE UP TO $5.01 NERICON WINE 750ml RANGE AND ISLAND TIDE MARLBOROUGH SAUVIGNON BLANC 750ml

55%

$

12

20%

99 ea

SAVE $110.01

30%

99

39

SAVE OVER

SAVE

ea

SAVE UP TO $17.01 MOONGLOW GRENACHE ROSE 750ml AND STONEHAVEN STEPPING STONE WINE 750ml RANGE

Available Wednesday 8th July until Tuesday 14th July 2026

55%

$

20

39

99 ea

SAVE $13.00 VODKA CRUISER SUGAR FREE MIXED BOTTLES AND VODKA CRUISER MIXED CANS 275ml x 10 pack

SAVE OVER

40%

99

$

½ PRICE

99 ea

SAVE UP TO $29.01 SCHILD EST OLD VINE BAROSSA SHIRAZ 750ml AND SORBY ADAMS CLASSIC WINE 750ml RANGE

SAVE OVER

40%

$

14

SAVE OVER

45%

99 ea

SAVE UP TO $13.00 ARROWFIELD CABERNET SAUVIGNON 2018 750ml AND CHALKERS CROSSING CC2 HILLTOPS WINE 750ml RANGE

7


MARKET DAY SPECIALS ½ ½ PRICE PRICE

½ PRICE $

3

50

$

ea

SAVE $3.50 MALTESERS, M&M'S AND PODS SNACK BAG 125-180g RANGE

1

45

$

ea

10

$

ea

ea

$

$

SAVE $3.50 VIOLET CRUMBLE BITES 130/150g RANGE

99 ea

36

ea

½ PRICE $

99 ea

SAVE $63.01 PASHA MCLAREN VALE SHIRAZ 2021 750ml

3

50 ea

SAVE $3.50 KELLOGG'S COCO POPS, CRUNCHY NUT CORN FLAKES, FROOT LOOPS AND JUST RIGHT CEREAL 285-460g SAVE OVER

60%

50

4

25

SAVE $4.25 HONG KONG DIM SIM KITCHEN 300/480g RANGE

SAVE OVER

55% ea

35

SAVE $4.01 NESCAFE COFFEE SACHETS 8/10 pack RANGE

SAVE OVER

2

3

ea

SAVE $5.50 SOLO ENERGY DRINK 250ml x 4 pack RANGE $5.50 per L

½ PRICE

SAVE $2.10 MASTERFOODS TOMATO & BBQ SAUCE 475/500ml SELECTED VARIETIES

$

3

5

50

½ PRICE

SAVE $3.40 PRIMO SHORT CUT RINDLESS BACON 175g $19.14 per kg

½ PRICE

2

$

½ PRICE

SAVE $1.45 FARMERS UNION GREEK STYLE YOGHURT POUCH 130g RANGE $1.12 per 100g

$

ea

SAVE $1.50 SCHWEPPES SPARKLING WATER 1.1L RANGE $1.36 per L

½ PRICE $

1

50

35%

$

50

99 ea

SAVE $32.00 KRONENBOURG 1664 BOTTLES 330ml x 24 pack

AVAILABLE FRIDAY 10TH JULY UNTIL SUNDAY 12TH JULY 2026

8

Find your nearest Supabarn or SupaExpress store at: www.supabarn.com.au Limited rights reserved. Pictures are illustrative only, not actual product and may vary from store to store. Only while stocks last. no further discounts apply. Supabarn reserves the right to correct errors and omissions. Not all items available at all stores. Liquor not available at Gymea and Annandale stores.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook