Skip to main content

SUPABARN BROCHURE Available Wednesday 24th June until Tuesday 30th June 2026

Page 1

SAVE

30% $

8

99

$

kg

SAVE $4.00 INGHAM’S CHICKEN BREAST FILLETS $8.99 per kg

SAVE

40%

35

30%

99

$

kg

SAVE $24.00 YEARLING GRASS FED WHOLE EYE FILLET $35.99 per kg

SAVE OVER

55%

2

99 kg

SAVE $4.00 INGHAM’S CHICKEN WINGS $2.99 per kg

35%

$

10

ea

SAVE $15.01 COLD POWER ADVANCED CLEAN LAUNDRY LIQUID 2L SELECTED VARIETIES $5.50 per L

ea

BELOW

½

55% 99

45

99

SAVE $27.00 ARGOLIS EXTRA VIRGIN OLIVE OIL 4L $1.15 per 100ml

SAVE OVER

$

29

99 kg

SAVE $13.00 PORTERHOUSE STEAK $29.99 per kg

SAVE OVER

$

kg

GREAT VALUE NAVEL ORANGES $1.99 per kg

SAVE

$

1

99

29

25%

5

2 $ FOR

SAVE $2.00 BARILLA PASTA 500g SELECTED VARIETIES $0.50 per 100g

$

ea

SAVE $35.01 FINISH ULTIMATE ALL IN ONE POWERBALL DISHWASHER TABLETS 61 pack SELECTED VARIETIES $0.49 each

Available Wednesday 24th June until Tuesday 30th June 2026

$

4

95 ea

SAVE $3.30 REMEDY SODALY PREBIOTIC SODA 250ml x 4 pack SELECTED VARIETIES $4.95 per L

ea

SAVE OVER

40% 99

12

99

SAVE $13.01 BLU ESTATE EXTRA VIRGIN OLIVE OIL CLASSIC 750ml $1.73 per 100ml

SAVE

PRICE

$

½ PRICE

SAVE OVER

65%

$

19

99 ea

SAVE $45.01 ANGAS KING 1836 RESERVE CABERNET SAUVIGNON 750ml


BUTCHERY, DELI & CHEESE SAVE OVER

40%

$

39

99

$

kg

99

$

kg

99

$

kg

35%

99

$

ea

24

25%

99

$

kg

$

kg

SAVE $5.00 BERTOCCHI SMOKED HOCKS $9.99 per kg

5

29

99 kg

SAVE $11.00 L'AUTHENTIQUE FRENCH BRIE $29.99 per kg

SAVE OVER

20%

99

ea

SAVE OVER

SAVE

30%

10

99

SAVE $6.00 ZAMMIT RINDLESS SHORT CUT BACON 750g $14.65 per kg

SAVE $7.00 BERTOCCHI TRIPLE SMOKED HAM $24.99 per kg

SAVE OVER

kg

SAVE

20%

SAVE $4.00 PRIMO RINDLESS MIDDLE BACON $14.99 per kg

9

3

7

99

SAVE $3.00 PORK LEG ROAST $7.99 per kg

SAVE OVER

20%

$

kg

SAVE $4.00 TANZI PROSCIUTTO CRUDO 100g $3.99 per 100g

SAVE OVER

14

$

½ PRICE

SAVE $20.00 DI PRATO GRATED PARMESAN $19.99 per kg

$

22

99

SAVE $10.00 BASS STRAIT MSA GRASS FED RUMP CAPS $22.99 per kg

½ PRICE

19

25%

30%

SAVE $30.00 BASS STRAIT MSA GRASS FED SCOTCH FILLET PORTIONS $39.99 per kg

$

SAVE OVER

SAVE

25%

99

$

ea

SAVE $1.50 AMORE SCAMORZA BIANCA 275g $21.78 per kg

18

99 kg

SAVE $7.00 WARRNAMBOOL TASTY CHEESE $18.99 per kg

SEAFOOD Great Value 99 $

29

kg

$

SAVE $3.00 XL COOKED IMPORTED BLACK TIGER PRAWNS $29.99 per kg

2

Follow us on:

Great Value

Great Value

29

99 kg

$

18

SAVE OVER

30%

99 ea

SAVE $5.00 SWORDFISH STEAK $29.99 per kg

SAVE $3.00 BLUE WAVE COOKED PRAWNS TAIL ON 700g $27.13 per kg

@supabarn.farmers.market or

@supabarnfarmersmarket

$

14

99 ea

SAVE $7.00 OCEAN KING SMOKED SALMON 300g $49.97 per kg


DAIRY

Great Value $

6

SAVE

20%

45

$

ea

SAVE $1.04 DARI'S PWRD HIGH PROTEIN SOUP 480g RANGE $1.34 per 100g

75

$

ea

$

xx

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

$

3

20 ea

SAVE $3.20 TIP TOP ENGLISH MUFFINS 6 pack

SAVE

30% $

3

50 ea

SAVE $1.50 SANITARIUM WEET-BIX 575g $0.61 per 100g

5 0

25% $

ea

99

4

ea

SAVE $0.51 MARCEL'S BUTTERMILK PIKELETS 200g $2.50 per 100g

SAVE

40% $

5

40 ea

SAVE $3.60 KELLOGG'S COCO POPS, NUTRI-GRAIN & SPECIAL K 450-535g

Available Wednesday 24th June until Tuesday 30th June 2026

ea

SAVE $0.84 EOSS PREMIUM GREEK YOGHURT POUCH 130g RANGE $1.88 per 100g

$

xx

99

2

45

Great Value

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

$

ea

SAVE

25

Great Value

2

99

SAVE $1.00 MONJAY DIPS 200g RANGE $1.50 per 100g

Great Value

99

½ PRICE

ea

SAVE $1.35 DAIRY FARMERS THICK & CREAMY YOGHURT 550/600g RANGE

Great Value

0

$

20%

SAVE $0.80 TAMAR VALLEY DAIRY KIDS GREEK YOGHURT POUCH 110g RANGE $1.59 per 100g

$

70

SAVE

30%

1

25%

SAVE $1.20 WESTERN STAR BUTTER BLOCK 250g RANGE $1.88 per 100g

SAVE OVER

$

4

SAVE

0

99 xx

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

Great Value $

4

99 ea

SAVE $0.51 MR PITTA MILK BUNS 4 pack $1.47 per 100g

½ PRICE $

2

75 ea

SAVE $2.75 V8 JUICE 1.25L RANGE $2.20 per L

BAKERY SAVE

20% $

3

99 ea

SAVE $1.00 M&M COOKIES 10 pack $0.40 each

BREAKFAST SAVE OVER

25% $

3

99 ea

SAVE $1.51 BORING OAT MILK UHT 1L RANGE $3.99 per L

3


FREEZER

7

80

$

ea

SAVE $5.20 STREETS CREMISSIMO ICE CREAM TUBS 1L RANGE $0.78 per 100ml

8

40

$

ea

SAVE $3.60 MINI MAGNUM MULTI PACKS 6 pack RANGE $2.33 per 100ml

SAVE

5

99 ea

SAVE $4.01 GOLDEN GAYTIME MULTI PACKS 4 pack RANGE $1.50 per 100ml

SAVE OVER

SAVE

30%

30%

20%

6

$

7

$

$

90 ea

SAVE $3.00 DRUMSTICK MULTI PACKS 4/6 pack RANGE

90 ea

SAVE $4.10 CADBURY ICE CREAM MULTI PACKS 4/6 pack RANGE

7

20 ea

SAVE $1.80 SARA LEE CHEESECAKE 360-425g RANGE

SAVE

SAVE

SAVE

20%

20%

20%

6

$

4

$

$

99 ea

½ PRICE $

2

PANTRY

25 ea

SAVE OVER

40% $

1

99 ea

SAVE $1.51 RITZ CRACKERS 217/227g RANGE

Follow us on:

ea

½ PRICE $

SAVE $2.25 CAMPBELL'S CHUNKY & COUNTRY LADLE SOUP 495505g RANGE

80

SAVE $1.20 MCCAIN PUB STYLE FRIES/WEDGES 750g $6.40 per kg

SAVE $1.81 MCCAIN PIZZAS 490/500g SELECTED VARIETIES

4

40%

30%

40% $

SAVE

SAVE

SAVE

1

ea

1

30 ea

SAVE $1.30 GREENSEAS TUNA 95g RANGE $13.68 per kg

@supabarn.farmers.market or

40%

3

99

99 ea

SAVE $2.00 GUZZI'S PASTA 375g RANGE $1.06 per 100g

SAVE OVER

$

SAVE OVER

30% $

½ PRICE $

ea

SAVE $2.20 BIRDS EYE DELI FISH FILLETS 250g SELECTED VARIETIES $35.20 per kg

SAVE OVER

75

SAVE $1.75 GRAVOX SAUCE POUCH 165g RANGE $1.06 per 100g

8

80

c ea

SAVE $0.71 SPC DICED AND CRUSHED TOMATOES 400g $2.48 per kg

SAVE

35%

30%

16

$

99 ea

SAVE $11.01 BLU ESTATE EXTRA VIRGIN OLIVE OIL RESERVE 750ml $2.27 per 100ml

@supabarnfarmersmarket

2

25 ea

SAVE $1.00 ROMANELLA PASTA 500g RANGE $0.45 per 100g


SNACKS & DRINKS

½ PRICE $

2

SAVE

SAVE OVER

25%

75

$

ea

SAVE $2.75 THINS POTATO CHIPS 150/175g RANGE

8

30%

99

$

ea

SAVE $3.00 YUMMY WALNUTS 400g $22.48 per kg

SAVE OVER

10

99 ea

SAVE $5.00 YUMMY PISTACHIOS 375g $29.31 per kg

SAVE

SAVE

30%

40%

40%

5

$

1

$

$

50 ea

SAVE $2.50 CADBURY CHOCOLATE BLOCKS 150-190g RANGE

SAVE

40%

4

ea

SAVE $1.20 SCHWEPPES SOFT DRINKS, MIXERS AND MINERAL WATER 1.1L $1.64 per L

SAVE OVER

$

80

$

ea

SAVE $3.55 LINDT LINDOR TABLET CHOCOLATE BLOCKS 100g SELECTED VARIETIES $4.95 per 100g

2

ea

SAVE $2.01 ALLEN'S LOLLIES 140-200g RANGE

SAVE

25%

95

2

99

40%

99

$

ea

SAVE $1.01 H2COCO COCONUT WATER PURE, LYCHEE AND CHOCOLATE 1L $2.99 per L

2

25 ea

SAVE $1.50 PEPSI, SOLO, MOUNTAIN DEW, SUNKIST AND 7 UP SOFT DRINK 1.25L $1.80 per L

PANTRY SAVE

SAVE

20% $

7

99 ea

SAVE $2.01 MASALA MAKERS BY SUMEET SIMMER SAUCE 500g RANGE $1.60 per 100g

Great Value $

8

50 ea

SAVE $1.00 QUEEN PURE MAPLE SYRUP 250ml $3.40 per 100ml

$

40%

30%

15

2 $ FOR

50 ea

SAVE $10.50 BERTOLLI OLIVE OIL 750ml RANGE $2.07 per 100ml

½ PRICE $

3

50 ea

SAVE $3.50 WHITE WINGS BAKE MIX 230-560g RANGE

Available Wednesday 24th June until Tuesday 30th June 2026

½

SAVE OVER

PRICE

6

$

SAVE $3.00 CAMPBELL'S REAL STOCK 1L RANGE $0.30 per 100ml

SAVE OVER

30% $

3

99 ea

SAVE $1.96 PURE EDEN SPREADS 300g RANGE $1.33 per 100g

2

75 ea

SAVE $2.75 COTTEE'S CORDIAL 1L RANGE $2.75 per L

Try Me I’m New

SAVE

40% $

3

30 ea

SAVE $2.20 ARNOTT'S CHOCOLATE BISCUITS 160-250g

5


HEALTH, BEAUTY & BABY ½ 55% PRICE $

6

99

$

ea

SAVE $9.01 TRESEMME SHAMPOO & CONDITIONER 750ml RANGE $0.93 per 100ml

55%

50 ea

45%

30%

4

$

3

$

99 ea

35 ea

SAVE $3.05 U BY KOTEX EXTRA/MAXI PADS 10/16 pack SELECTED VARIETIES

½

PRICE

4

50

$

ea

SAVE $4.80 KLEENEX COMPLETE CLEAN TOILET PAPER 9 pack $0.29 per 100 sheets

SAVE OVER

4

$

ea

SAVE $4.51 MORNING FRESH DISHWASHING LIQUID 650/680ml SELECTED VARIETIES

3

$

49 ea

SAVE $3.11 DOMESTOS DISINFECTANT BLEACH 1.25L RANGE $0.28 per 100ml

4

99

$

ea

½

19

ea

$

SAVE $5.01 PRECIOUS PET PUPPY TRAINING PADS 100 pack $0.20 each

6

Follow us on:

3

50 ea

$

SAVE $3.50 PEDIGREE DENTASTIX ORAL CARE DOG TREATS 7 pack RANGE

@supabarn.farmers.market or

$

14

1

40 ea

SAVE $9.60 HUGGIES NAPPIES 32-54 pack SELECTED VARIETIES

½

99 ea

$

19

99 ea

SAVE $21.01 DYNAMO PROFESSIONAL LAUNDRY LIQUID 4L RANGE $5.00 per L

½ PRICE

99 ea

SAVE

PRICE

99

40%

PRICE

SAVE $2.01 DAZZLE ANTIBACTERIAL WIPES 100 pack RANGE $0.02 each

PET CARE 20%

SAVE

½ PRICE

SAVE $3.01 GREEN PLANET PAPER TOWEL XL ROLL 250 sheets $2.00 per 100 sheets

SAVE

9

ea

BELOW

SAVE $10.01 VANISH GOLD PRO STAIN REMOVER 1kg RANGE $9.99 per kg

SAVE OVER

35%

ea

4

99

SAVE $5.01 ORAL-B GUM CARE TOOTHPASTE 90/110g

½ PRICE

49

45%

4

50

SAVE $2.00 JOHNSON’S BABY SUNDRIES 200ml SELECTED VARIETIES $2.25 per 100ml

½ PRICE

BELOW

$

SAVE

HOUSEHOLD

$

ea

½

SAVE $5.51 REXONA AEROSOL DEODORANT 250ml RANGE $2.00 per 100ml

$

49

SAVE $10.51 DOVE BODY WASH 1L RANGE $0.85 per 100ml

SAVE OVER

PRICE

$

8

$

SAVE $10.50 PANTENE SHAMPOO & CONDITIONER 800/900ml SELECTED VARIETIES

BELOW

$

10

½ PRICE

SAVE

SAVE OVER

$

17

99 ea

SAVE $18.01 OMO ULTIMATE/EXPERT LAUNDRY LIQUID 2L SELECTED VARIETIES $9.00 per L

SAVE

20%

30%

11

$

60 ea

SAVE $2.90 WHISKAS WET CAT FOOD 85g x 12 pack SELECTED VARIETIES $1.14 per 100g

@supabarnfarmersmarket

3

90 ea

SAVE $1.70 FRISKIES DRY CAT FOOD 700g RANGE $0.56 per 100g


LIQUOR Great Value

$

59

20%

99

$

ea

SAVE $6.00 CORONA EXTRA BOTTLES 355ml x 24 pack

$

00

99

$

ea

$

ea

00

SAVE OVER

Great Value

99

$

ea

MANAGER’S CHOICE

99 ea

99

$

ea

SAVE

12 00

$

SAVE OVER

99 ea

SAVE UP TOIPSUM $22.00 LOREM STONEHAVEN STEPPING STONE WINE 750ml RANGE AND LAMBERT VINEYARD 750ml RANGE

30%

$

9

99 ea

BELOW

½

ea

SAVE UP TO $12.01 ISLAND TIDE MARLBOROUGH SAUVIGNON BLANC 750ml AND FARMERS LEAP RANDOM SHOT SHIRAZ 2022 750ml

Available Wednesday 24th June until Tuesday 30th June 2026

$

SAVE OVER

$

14 00

12

$

99 ea

SAVE $4.00

Great Value

SAVE OVER

20%

99 ea

24

99 ea

SAVE $6.00 WOODSTOCK BOURBON & COLA RESERVE 12% 200ml x 4 pack

40%

PRICE

99

20%

Great Value

SAVE $250.01

SAVE OVER

60%

69

42 00

SAVE OVER

40%

SAVE OVER

SAVE UP TOIPSUM $31.00 LOREM ST AGNES VS BRANDY 700ml, ARIANE VODKA 700ml, SOUTHERN COMFORT 30% WHISKEY LIQUEUR 700ml AND FRANGELICO LIQUEUR 700ml

75%

SAVE $10.00 VODKA CRUISER SUGAR FREE MIXED BOTTLES AND VODKA CRUISER MIXED CANS 275ml x 10 pack

$

97 POINTS

1847 GRAND PAPPY'S BAROSSA 2021 SHIRAZ 750ml

20%

99

Great Value

SAVE OVER

40%

00

Wine of the Week

SAVE OVER

20%

SAVE

39

ea

VARIETAL 750ml BLANC DE BLANCS, PROSECCO, CUVEE ROSE, PINOT GRIGIO, SAUVIGNON BLANC, VERDELHO, CABERNET MERLOT, CABERNET SAUVIGNON, ea TEMPRANILLO, MERLOT, LOREM IPSUM SHIRAZ, PINOT NOIR, LOREM IPSUM LOREM IPSUMCHARDONNAY, & ROSÉ

SAVE UP TO $19.00 SAILOR JERRY SPICED RUM 700ml, GRANTS SCOTCH 700ml AND FIREBALL CINNAMON WHISKY 700ml

$

48

99

SAVE $10.00 COOPERS DRY 3.5% LOW CARB CAN 375ml x 24 pack

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

25%

45

52

99

SAVE $14.00 GREAT NORTHERN BREWING CO SUPER CRISP LAGER 3.5% BOTTLES 330ml x 24 pack

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

$

Great Value

SAVE

SAVE OVER

99 ea

SAVE OVER

45%

SAVE UP TOIPSUM $13.00 LOREM ARROWFIELD CABERNET SAUVIGNON 2018 750ml AND CHALKERS CROSSING CC2 HILLTOPS WINE 750ml RANGE

20%

$

18

SAVE OVER

75%

99 ea

SAVE UP TO $61.01 ROBERT OATLEY SIGNATURE SERIES 750ml RANGE AND CURTIS SMALL BATCH PINOT NOIR 750ml

7


MARKET DAY SPECIALS ½ ½ PRICE PRICE

½ PRICE $

3

75

$

ea

SAVE $3.75 NESTLE CHOCOLATE BLOCKS 118-180g RANGE

2

75

$

ea

$

SAVE $6.01 CONNOISSEUR ICE CREAM STICKS 4/6 pack RANGE

1

40 ea

SAVE $1.40 FANTASTIC DELITES 100g RANGE $1.40 per 100g

25 ea

$

40%

25 ea

49

ea

SAVE $3.50 UNCLE TOBYS OATS QUICK SACHETS 8/10 pack SELECTED VARIETIES

4

2 $ FOR

SAVE $2.80 BEN'S MICROWAVE RICE POUCH 250g SELECTED VARIETIES $0.80 per 100g

Great Value

$

3

50

SAVE OVER

SAVE $6.25 BIRDS EYE AIR BAKED FISH 250/380g RANGE

½ PRICE $

6

ea

SAVE $2.50 THE NATURAL CONFECTIONARY CO. LOLLIES 130-230g RANGE

½ PRICE

99 ea

7

2

50

½ PRICE

SAVE $7.25 MOCCONA FREEZE DRIED INSTANT COFFEE 95/100g SELECTED VARIETIES

½ PRICE

5

$

½ PRICE

SAVE $2.75 PRINGLES POTATO CHIPS 118/134g RANGE

$

ea

SAVE $12.01 CADBURY FAVOURITES 470g RANGE $2.55 per 100g

½ PRICE $

11

99

Great Value

99 ea

SAVE $10.00 CARLSBERG DANISH PILSNER BOTTLES 330ml x 24 pack

$

53

99 ea

SAVE $13.00 SAPPORO PREMIUM BEER BOTTLES 355ml x 24 pack

AVAILABLE FRIDAY 26TH JUNE UNTIL SUNDAY 28TH JUNE 2026

8

Find your nearest Supabarn or SupaExpress store at: www.supabarn.com.au Limited rights reserved. Pictures are illustrative only, not actual product and may vary from store to store. Only while stocks last. no further discounts apply. Supabarn reserves the right to correct errors and omissions. Not all items available at all stores. Liquor not available at Gymea and Annandale stores.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
SUPABARN BROCHURE Available Wednesday 24th June until Tuesday 30th June 2026 by Supabarn Farmers Market - Issuu