Skip to main content

SUPABARN BROCHURE Available Wednesday 15th July until Tuesday 21st July 2026

Page 1

SAVE

40% $

17

99

$

ea

SAVE

SAVE OVER

30%

19

99

$

kg

SAVE $10.00 BORROWDALE ORGANIC PORK BELLY PORTIONS $19.99 per kg

SAVE OVER

$

49

2 $ FOR

kg

SAVE OVER

60%

$

18

99 ea

SAVE $31.01 FINISH POWERBALL ULTIMATE PRO & PLUS MATERIAL CARE DISHWASHER TABLETS 35 pack $0.54 each

25%

20%

35

$

99 kg

5

SAVE $2.00 BARILLA PASTA 500g SELECTED VARIETIES $0.50 per 100g

½ PRICE $

2

10 ea

SAVE $2.10 COCA-COLA, FANTA & SPRITE SOFT DRINKS 1.25L RANGE $1.68 per L

Available Wednesday 15th July until Tuesday 21st July 2026

9

99 kg

SAVE $3.00 INGHAM’S CHICKEN BREAST FILLETS $9.99 per kg

½

SAVE OVER

25%

SAVE $35.00 FROMAGER DAFFINOIS $49.99 per kg

SAVE OVER

SAVE $12.00 BEEF SCOTCH FILLET STEAK $35.99 per kg

40% 99

ea

GREAT VALUE ORANGES 3KG NET $1.33 per kg

SAVE $12.00 OCEAN KING SMOKED SALMON AND OCEAN TROUT 500g $35.98 per kg

$

3

99

½

PRICE

$

13

PRICE

50 ea

SAVE $13.50 SUNRICE JASMINE FRAGRANT RICE 5kg $0.27 per 100g

$

SAVE

40%

5

49 ea

SAVE $4.01 REMEDY KOMBUCHA 250ml x 4 pack SELECTED VARIETIES $5.49 per L

ea

SAVE $2.01 ARNOTT'S SHAPES 120-190g RANGE

SAVE OVER

$

1

99

85%

$

69

99 ea

SAVE $410.01 GREENOCK ESTATE MUSEUM RESERVE 2017 SHIRAZ 750ml


BUTCHERY, DELI & CHEESE SAVE OVER

30%

$

19

99

$

kg

39

$

ea

20%

99

$

kg

$

kg

6

25%

90

$

ea

kg

29

99

$

kg

SAVE $13.00 JARLSBERG SPECIAL RESERVE $29.99 per kg

SAVE $20.00 DI PRATO GRATED PARMESAN $19.99 per kg

ea

Great Value

30% $

5

99

SAVE $2.30 CHRISTIS CYPRIAN HALLOUMI 200g $29.95 per kg

SAVE

99

kg

SAVE OVER

SAVE $3.00 MERSEY VALLEY VINTAGE CHEDDAR 235g RANGE $29.36 per kg

½ PRICE

15

99

SAVE $5.00 PENDLE SHORTCUT BACON $15.99 per kg

30%

99

kg

SAVE $10.00 BASS STRAIT MSA GRASS FED RUMP CAPS $22.99 per kg

SAVE

SAVE $6.00 INGHAM’S OVEN ROASTED TURKEY $24.99 per kg

19

19

22

99

SAVE OVER

SAVE $7.00 PRIMO CHAMPAGNE HAM $19.99 per kg

Great Value

$

kg

25%

99

24

$

SAVE

SAVE $4.00 TANZI PROSCIUTTO CRUDO 100g $3.99 per 100g

$

99

SAVE $30.00 BASS STRAIT MSA GRASS FED SCOTCH FILLET PORTIONS $39.99 per kg

½ PRICE

3

30%

40%

SAVE $10.00 VALENCA ORGANIC PORK FILLET $19.99 per kg

$

SAVE

SAVE OVER

59

99 kg

SAVE $10.00 MAESE MIGUEL MANCHEGO $59.99 per kg

SEAFOOD SAVE

20%

$

39

99 kg

SAVE $10.00 ATLANTIC SALMON FILLETS SKIN ON $39.99 per kg

2

Follow us on:

Great Value

SAVE

20%

$

26

99 kg

SAVE $7.00 LING FILLETS $26.99 per kg

@supabarn.farmers.market or

$

29

Great Value

99 kg

SAVE $5.00 AUSTRALIAN COOKED TIGER PRAWNS LARGE $29.99 per kg

@supabarnfarmersmarket

$

18

99 ea

SAVE $3.00 BLUE WAVE COOKED PRAWNS TAIL ON 700g $27.13 per kg


½ PRICE $

1

Great Value

45

$

ea

SAVE $1.45 FARMERS UNION GREEK STYLE YOGHURT POUCH 130g RANGE $1.12 per 100g

99

$

ea

$

ea

3

50

$

ea

$

ea

SAVE $1.70 GIPPSLAND DAIRY TWIST YOGHURT 700g RANGE $0.93 per 100g

7

5

65 ea

SAVE $0.85 YUMI'S FALAFEL BALLS 200/225g RANGE

SAVE OVER

25%

50

ea

Great Value

SAVE OVER

20%

3

99

SAVE $2.76 PRIMO SHORT CUT RINDLESS BACON 175g $22.80 per kg

SAVE $2.60 PRIMO SLIM & COCKTAIL FRANKS 500g $7.00 per kg

SAVE

6

99

40%

SAVE $4.01 FLORA PROACTIV SPREAD 450/500g RANGE

$

40%

SAVE OVER

40%

5

5

SAVE

SAVE $1.41 DARI'S SOUP 550g RANGE $1.09 per 100g

SAVE

$

DAIRY

25%

99

$

ea

SAVE $3.01 LATINA FRESH PASTA 625g SELECTED VARIETIES $1.28 per 100g

5

50 ea

SAVE $2.00 LATINA FRESH PASTA SAUCE 425g SELECTED VARIETIES $1.29 per 100g

BREAKFAST SAVE OVER

30% $

3

99 ea

SAVE $1.96 PURE EDEN SPREADS 300g RANGE $1.33 per 100g

SAVE OVER

25% $

3

99 ea

SAVE $1.51 BORING OAT MILK UHT 1L RANGE $3.99 per L

Available Wednesday 15th July until Tuesday 21st July 2026

½

SAVE

20% $

7

99 ea

SAVE $2.01 MORNING MADE MATCHA LATTE POUCH 50g RANGE $15.98 per 100g

PRICE

$

3

99 ea

SAVE $4.01 NESCAFE COFFEE SACHETS 8/10 pack RANGE

3


FREEZER

½ PRICE

SAVE

40% $

7

80

$

ea

SAVE $5.20 CONNOISSEUR ICE CREAM TUBS 1L RANGE $0.78 per 100ml

5

50 ea

80

$

ea

2

ea

ea

11

4

80 ea

SAVE $1.20 MCCAIN PUB STYLE FRIES/WEDGES 750g SELECTED VARIETIES $6.40 per kg

Great Value

49

$

ea

99

c ea

SAVE $0.71 SPC DICED AND CRUSHED TOMATOES 400g $2.48 per kg

½ PRICE

99

$

SAVE $2.01 MASALA MAKERS BY SUMEET SIMMER SAUCE 500g RANGE $1.60 per 100g

Follow us on:

3

$

99

40%

20%

4

20%

SAVE OVER

10

ea

ea

SAVE

SAVE $2.00 FUEL FOODZ PROTEIN PIZZA 380g RANGE $3.02 per 100g

SAVE

7

90

6

79 ea

SAVE $0.70 POTATO UTOPIA POTATO GRATIN 400g $16.98 per kg

PANTRY

SAVE $2.10 MASTERFOODS TOMATO & BBQ SAUCE 475/500ml SELECTED VARIETIES

$

7

SAVE $3.60 PETERS MAXIBON 4 pack RANGE $1.41 per 100ml

Great Value

SAVE $2.20 MCCAIN PIZZA RUSTICA 335-460g RANGE

$

ea

SAVE $2.51 NANNA'S CRUMBLE APPLE/APPLE & RHUBARB 550g $0.73 per 100g

20%

½ PRICE

$

35% $

SAVE

8

25

SAVE OVER

SAVE $5.50 BULLA CREAMY CLASSIC STICK ICE CREAMS 4 pack RANGE $1.53 per 100ml

$

30%

SAVE $6.25 BULLA CREAMY CLASSIC SUNDAES 4 pack RANGE $1.08 per 100ml

½ PRICE $

6

SAVE OVER

1

30 ea

SAVE $1.30 GREENSEAS TUNA 95g RANGE $13.68 per kg

@supabarn.farmers.market or

SAVE

SAVE OVER

30%

30%

2

2 $ FOR

$

25 ea

SAVE $1.00 ROMANELLA PASTA 500g RANGE $0.45 per 100g

6

SAVE $3.00 CAMPBELL'S REAL STOCK 1L RANGE $0.30 per 100ml

SAVE

SAVE

30% $

3

50 ea

SAVE $1.50 MAGGI 2 MINUTE INSTANT NOODLES 5 pack RANGE

@supabarnfarmersmarket

35%

$

16

90 ea

SAVE $9.10 BERTOLLI OLIVE OIL 750ml RANGE $2.25 per 100ml


SNACKS & DRINKS SAVE

25% $

8

25%

99

$

ea

SAVE $3.00 YUMMY WALNUTS 400g $22.48 per kg

99 ea

30%

35%

4

$

99 ea

70

$

ea

SAVE $15.80 PEPSI, SOLO, SCHWEPPES, MOUNTAIN DEW AND SUNKIST SOFT DRINKS 375ml x 24 pack RANGE $2.63 per L

½ PRICE

3

ea

SAVE $3.50 KELLOGG'S COCO POPS, CRUNCHY NUT CORN FLAKES, FROOT LOOPS AND JUST RIGHT CEREAL 285-460g

$

2

ea

SAVE $1.60 ARNOTT'S SALADA CRISPBREADS 250g RANGE $0.96 per 100g

9

ea

SAVE $3.50 MALTESERS, M&M'S AND PODS SNACK BAG 125-180g RANGE

SAVE

12

$

60 ea

SAVE $8.40 COCA-COLA, FANTA & SPRITE SOFT DRINKS 375ml x 10 pack $3.36 per L

99 ea

20%

13

3

50

25%

SAVE OVER

$

ea

40%

SAVE $5.00 GOLDFIELDS MIXED BLOSSOM AUSTRALIAN HONEY 1kg $1.00 per 100g

40% 40

$

ea

30%

SAVE

$

99

SAVE OVER

50

50

½ PRICE

SAVE

40%

$

8

1

SAVE $1.50 SCHWEPPES SOFT DRINKS, MIXERS AND MINERAL WATER 1.1L $1.36 per L

SAVE $5.01 LINDT LINDOR CHOCOLATE POUCH 110-125g RANGE

SAVE

23

$

SAVE

SAVE $2.51 NESTLE CHOCOLATE BLOCKS 118-180g RANGE

$

11

PRICE

SAVE $4.00 YUMMY PISTACHIOS 375g $31.97 per kg

SAVE OVER

$

½

SAVE

50 ea

SAVE $4.00 NESTLE MILO 1kg $1.35 per 100g

Available Wednesday 15th July until Tuesday 21st July 2026

2

99 ea

SAVE $1.01 H2COCO COCONUT WATER PURE, LYCHEE AND CHOCOLATE 1L $2.99 per L

½ PRICE $

1

25 ea

SAVE $1.25 FANTASTIC RICE CRACKERS 100g RANGE $1.25 per 100g

SAVE

40% $

3

30 ea

SAVE $2.20 ARNOTT'S CHOCOLATE BISCUITS 160-250g SELECTED VARIETIES

PANTRY SAVE OVER

40%

7

2 $ FOR

SAVE $5.00 ARNOTT'S TIM TAM 165-200g SELECTED VARIETIES

SAVE

40% $

3

60 ea

SAVE $2.40 NESTLE BAKER'S CHOICE BAKING CHOCOLATE MELTS & BLOCKS 170/225g

5


HEALTH, BEAUTY & BABY ½ ½ PRICE PRICE $

3

99

$

ea

SAVE $4.01 GARNIER FRUCTIS SHAMPOO & CONDITIONER 315ml RANGE $1.27 per 100ml

14

75 ea

SAVE $4.75 DOVE BODY BAR 4 x 90g SELECTED VARIETIES $1.32 per 100g

½ PRICE

$

4

½ PRICE $

ea

20%

5

$

99 ea

SAVE $2.71 HYDRALYTE EFFERVESCENT TABLETS 10 pack RANGE $0.60 each

½

PRICE

11

$

ea

SAVE $14.01 COLD POWER ADVANCED CLEAN LAUNDRY LIQUID 2L SELECTED VARIETIES $6.00 per L

1

45%

ea

$

99

$

ea

SAVE $2.01 DAZZLE SUPER TOUGH CLEANING WIPES 60 pack $0.03 each

1

ea

$

$

15

20% $ 40

99 ea

SAVE $7.01 OPTIMUM DRY DOG FOOD 2.5-3kg RANGE

6

Follow us on:

99 ea

40%

8

ea

SAVE $2.10 OPTIMUM WET DOG FOOD 100g x 6 pack RANGE $1.40 per 100g

@supabarn.farmers.market or

$

11

ea

SAVE $5.51 REXONA AEROSOL DEODORANT 250ml SELECTED VARIETIES $2.00 per 100ml

SAVE OVER

25% $

15

90 ea

SAVE $5.75 HUGGIES BABY WIPES 400 pack SELECTED VARIETIES $3.98 per 100 units

½ PRICE $

5

99 ea

SAVE $6.01 MULTIX GREENER BROWN BAKING PAPER 40m x 30cm $0.15 per metre

35%

SAVE

SAVE

30%

1

4

99

SAVE OVER

SAVE $2.01 CLEANA SPRAY & WIPE MULTIPURPOSE CLEANING SPRAY 500ml RANGE $0.40 per 100ml

PET CARE SAVE

ea

½ PRICE

99

SAVE $2.01 CLEANA DISHWASHING LIQUID 500ml RANGE $0.40 per 100ml

3

49

SAVE $3.11 DOMESTOS DISINFECTANT BLEACH 1.25L RANGE $2.79 per 100ml

½ PRICE

½ PRICE $

9

ea

SAVE OVER

99

SAVE $10.01 VANISH GOLD PRO STAIN REMOVER 1kg RANGE $9.99 per kg

4

70

SAVE $1.20 VICKS VAPODROPS 24 pack SELECTED VARIETIES $0.20 each

½ PRICE

BELOW

99

ea

$

SAVE

HOUSEHOLD $

49

30% $

SAVE $15.01 GARNIER SKIN ACTIVE VITAMIN C SERUM CREAM 50ml $29.98 per 100ml

½

PRICE

SAVE $2.51 DOVE ROLL ON DEODORANT 40ml SELECTED VARIETIES $6.23 per 100ml

SAVE OVER

99

2

BELOW

99 ea

SAVE $8.01 PURINA ONE DRY CAT FOOD 1.4/1.5kg RANGE

@supabarnfarmersmarket

$

4

99 ea

SAVE $3.01 GREEN PLANET PAPER TOWEL XL ROLL 250 sheets $2.00 per 100 sheets

½ PRICE

95

c ea

SAVE $0.95 FANCY FEAST WET CAT FOOD 85g RANGE $1.12 per 100g


LIQUOR Great Value

$

52

Great Value

99

$

ea

SAVE $6.00 COOPERS DRY 4.2% LOW CARB LAGER BOTTLES 355ml x 24 pack & CANS 375ml x 24 pack

$

00

$

ea

99

$

ea

00

SAVE OVER

SAVE OVER

20%

ea

ea

$

99

$

ea

SAVE OVER

ea

SAVE OVER

SAVE

99

65%

SAVE UP TO $13.00 CHALKERS CROSSING CC2 HILLTOPS WINE 750ml RANGE AND GUDILLY ADELAIDE WINE 750ml RANGE

$

16

42

99 ea

SAVE $87.01

40%

$

42

99

SAVE OVER

25%

ea

SAVE UP TO $58.01 ALLEGIANCE THE ARTISAN MCLAREN VALE SHIRAZ 750ml AND MT BERA ADELAIDE HILLS BOUNDLESS HORIZONS MERLOT 2021 750ml

Available Wednesday 15th July until Tuesday 21st July 2026

SAVE OVER

25%

ea

Great Value

$

20

99 ea

SAVE $4.00 HARD RATED 4.5% 375ml x 4 pack RANGE

SAVE OVER

55%

30%

9

99 ea

Great Value

99

SAVE OVER

$

ea

SAVE $6.00

SAVE OVER

75%

18

99

SAVE UP TO $31.00 ARIANE VODKA 700ml, COUGAR BOURBON 700ml, BLACK DOUGLAS BLENDED SCOTCH 700ml AND MIDORI MELON LIQUEUR 20% 700ml

65%

45%

14

SAVE OVER

40%

SAVE OVER

SAVE $10.00 WOODSTOCK BOURBON & COLA RESERVE 12% 200ml x 10 pack

$

97 POINTS

RESCHKE ARMENTA CABERNET SAUVIGNON 2016 750ml

Great Value

54

20%

LOREM IPSUM LOREM IPSUM

MANAGER’S CHOICE

99

SAVE OVER

00

99

Wine of the Week

SAVE OVER

20%

ea

LITTLE YERING 750ml DRY ROSE, PINOT GRIS, CHARDONNAY, 99 $ PINOT NOIR, ea & SHIRAZ LOREM IPSUM

SAVE UP TO $21.00 PINK DOT VODKA 700ml, MALIBU WHITE RUM WITH COCONUT 700ml AND TIA MARIA COFFEE LIQUEUR 700ml

$

47

99

SAVE $18.00 TOOHEYS EXTRA DRY BOTTLES 330ml x 24 pack

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

35%

34

25%

SAVE $6.00 CORONA EXTRA BOTTLES 355ml x 24 pack

99

LOREM IPSUM LOREM IPSUM LOREM IPSUM

$

59

SAVE OVER

SAVE UP TO $5.01 NERICON WINE 750ml RANGE AND ISLAND TIDE MARLBOROUGH SAUVIGNON BLANC 750ml

$

12

SAVE

40%

99 ea

SAVE UP TO $17.01 MOONGLOW GRENACHE ROSE 750ml AND STONEHAVEN STEPPING STONE WINE 750ml RANGE

7


MARKET DAY SPECIALS ½ ½ PRICE PRICE

½ PRICE

$

14

99

$

ea

SAVE $15.01 LINDT LINDOR CHOCOLATE GIFT BOX 232/235g RANGE

2

30

$

ea

50

$

ea

75 ea

$

SAVE $8.25 MONSTER ENERGY DRINK 500ml x 4 pack RANGE $4.13 per L

36

99 ea

SAVE $63.01 PASHA MCLAREN VALE SHIRAZ 2021 750ml

2

75 ea

SAVE $2.75 LIPTON ICE TEA 1.5L RANGE $1.83 per L SAVE OVER

60%

$

ea

SAVE $7.25 MOCCONA INSTANT COFFEE 95/100g SELECTED VARIETIES

SAVE OVER

25 ea

2

7

25

½ PRICE

SAVE $2.75 COTTEE'S CORDIAL 1L RANGE $2.75 per L

½ PRICE

8

ea

$

½ PRICE

SAVE $3.50 UNCLE TOBYS QUICK OATS SACHETS BIG BOWL 8 pack RANGE $0.95 per 100g

$

1

ea

½ PRICE

99

SAVE $0.96 SIRENA TUNA 95g RANGE $20.95 per kg

2

75

SAVE $2.75 DARRELL LEA LIQUORICE ALLSORTS, BATCH 37 AND TWISTS 220-280g SELECTED VARIETIES

30%

½ PRICE

3

$

SAVE OVER

SAVE $2.30 DOLMIO PASTA SAUCE 490/500g RANGE

$

ea

SAVE $7.01 CADBURY FAVOURITES 264/265g RANGE

½ PRICE $

6

99

35%

$

50

99 ea

SAVE $32.00 KRONENBOURG 1664 BOTTLES 330ml x 24 pack

AVAILABLE FRIDAY 17TH JULY UNTIL SUNDAY 19TH JULY 2026

8

Find your nearest Supabarn or SupaExpress store at: www.supabarn.com.au Limited rights reserved. Pictures are illustrative only, not actual product and may vary from store to store. Only while stocks last. no further discounts apply. Supabarn reserves the right to correct errors and omissions. Not all items available at all stores. Liquor not available at Gymea and Annandale stores.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
SUPABARN BROCHURE Available Wednesday 15th July until Tuesday 21st July 2026 by Supabarn Farmers Market - Issuu