__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR DIZAINO KOLEGIJOS STATYBOS FAKULTETO STATYBOS INŽINERIJOS KATEDRA

ARNETA NAVICKAITĖ SP17D gr. MIGLĖ MEILŪNAITĖ SP17D gr. LAIMIS AMBRASAS SP17D gr. DARIJUS KABOŠIUS SP17D gr. POVILAS APUOKAS SP17D gr.

„STRUCTUM“ KONKURSO „IŠMANUSIS MIESTAS V“ LEDO ARENOS STATYBA TAURAGĖS RAJONO TERITORIJOJE

Vadovai: Jelena Praniauskienė, Statybos fakulteto lektorė Lina Sakalauskienė, Statybos fakulteto dekanė

Vilnius, 2019


2 TURINYS

ĮVADAS ............................................................................................................................................. 3 TAIKOMASIS TYRIMAS ................................................................................................................ 5 LYGINAMOSIOS ANALIZĖS ANALOGAI ................................................................................. 17 PROJEKTINIAI SPRENDIMAI...................................................................................................... 20 PROJEKTAVIMO PROGRAMA.................................................................................................... 20 FUNKCINIS PLANINIS SPRENDIMAS ....................................................................................... 22 STOGAS .......................................................................................................................................... 24 GRINDYS ........................................................................................................................................ 24 LAIPTAI .......................................................................................................................................... 28 DURYS ............................................................................................................................................ 31 VARTAI ........................................................................................................................................... 36 LANGAI........................................................................................................................................... 36 PAMATAI........................................................................................................................................ 36 SIENOS ............................................................................................................................................ 37 RĖMĖJAI ......................................................................................................................................... 38 PRIEDAI .......................................................................................................................................... 48 IŠVADOS......................................................................................................................................... 54 INFORMACINIŲ ŠALTINIŲ SĄRAŠAS ...................................................................................... 55


3

ĮVADAS Visame pasaulyje visuomenė vis labiau linkusi integruotis į sveikesnę, aktyvesnę kasdieninę veiklą, kuri būtų draugiška ir darni aplinkai. Tad turi būti suteikiamos sąlygos, kurios leistų pasiekti greitesnius ir efektyvesnius rezultatus ne tik vasaros metu užsiimant aktyvia veikla gryname ore, bet ir ištisus metus patalpoje, kurioje būtų pastovi minusinė temperatūra, tinkamas mikroklimatas leidžiantis propaguoti užsiėmimus ant ledo. Aplinka turėtų būti ne tik saugi, nekenkianti sveikatai, funkcionali, bet ir inovatyvi bei moderni. Lietuvoje ledo arena nėra vienas dažniausiai statomų objektų, nes sunku gauti tinkamą finansavimą, o jei atsitinka taip, kad finansavimą pavyko gauti, statybos vykdomos atsižvelgus į tai ar bus paklausus ir pilnai išnaudojamas objektas, ar atitiks STR reikalavimus bei bus tvarus visuomenei ir atitiks A+ energinio naudingumo klasę, į kurią vis labiau orientuojama statybos įmonės. Ledo arenų įvaizdis Lietuvoje nėra įmantrus, atvirkščiai, labiau vyrauja subtilios formos, statūs kampai, kubo ar stačiakampių motyvo formos, manoma, kad taip yra puikiai išnaudojamas laisvas plotas. Dėl neišnaudojamo ploto ar patalpų dažniausiai renkamasi statmenų sienų išplanavimai, bet ne ovalios, kampuotos, destruktyvios formos, kurios pagyvintų pastatą, suteiktų jam žaismingumo ir patrauklumo. Šiuo metu Kaune tuščiame 2 hektarų sklype suplanuota dviejų ledo aikščių, daugiau kaip 7500 kvadratinių metrų ploto arena, kurios statybos galimai turėtų vykti 2020m vasara. Taigi matoma, kad ledo arenų paklausa ir jų statybos darbai nėra populiarūs Lietuvoje.

Tam, kad ledo arenų projektavimo formavimasis būtų nukreiptas teisinga linkme ir esamos spragos užpildytos, būtina išsamiai analizuoti modernius ir inovatyvius analogiškus šių objektų projektus, kurie vyrauja visame pasaulyje ir ieškoti idėjų bei inovatyvių konstrukcinių sprendimų. Todėl tyrimo metu norima nustatyti tokio pobūdžio objektų eksterjero ir konstrukcinius ypatumus, atliktos analogų analizės rezultatus pritaikyti taip, kad būtų galima sprendimus naudoti ir kituose, su ledo arenomis susijusiuose tyrimuose.

Darbo problema: Tauragėje nėra ledo arenos ir perspektyvūs ledo ritulininkai su kitais čiuožėjais vyksta į kitus miestus treniruotis.

Darbo objektas: Ledo arena Tauragės rajono teritorijoje


4

Darbo tikslas: Sukurti funkcionalią, originalią ir visuomenei patrauklią ledo areną.

Darbo uždaviniai:

1. Suprojektuoti patalpas, remiantis statybos techniniu reglamentu bei higienos normomis. 2. Racionaliai suprojektuoti patalpas, atsižvelgiant į jų paskirtį bei specifiką. 3. Sukurti eksterjero idėją, kuri tiktų pasirinktai vietovei. 4. Parinkti tinkamas konstrukcijas ir apdailos medžiagas. 5. Suprojektuoti tinkamą apšvietimą, kuris sukurtų ne ką prastesnį ir naktinį arenos įvaizdį.

Darbo eiga:

1. Apžvelgiami informaciniai šaltiniai 2. Atliekamas taikomasis tyrimas – analogų analizė ir anketavimas. 3. Analizuojama ledo arenų fasadų sprendimai, išskiriami aspektai, kuriais siekama nustatyti inovatišką sprendimą. 4. Remiantis gautais šaltinių ir tyrimo rezultatais, naudojantis kompiuterinėmis programomis, kuriamas ledo arenos konstruktyvas.

Darbo sudėtis:

1. Aiškinamasis raštas; 2. Brėžiniai, iliustruojantys projektinius siūlymus; 3. 3D modeliai


5

TAIKOMASIS TYRIMAS

Tyrimo problema: Visame pasaulyje visuomenė vis labiau linkusi integruotis į sveikesnę, aktyvesnę kasdieninę veiklą, kuri būtų draugiška ir darni aplinkai. Tad turi būti suteikiamos sąlygos, kurios leistų pasiekti greitesnius ir efektyvesnius rezultatus ne tik vasaros metu užsiimant aktyvia veikla gryname ore, bet ir ištisus metus patalpoje, kurioje būtų pastovi minusinė temperatūra, tinkamas mikroklimatas leidžiantis propaguoti užsiėmimus ant ledo. Aplinka turėtų būti ne tik saugi, nekenkianti sveikatai, funkcionali, bet ir inovatyvi bei moderni. Lietuvoje ledo arena nėra vienas dažniausiai statomų objektų, nes sunku gauti tinkamą finansavimą, o jei atsitinka taip, kad finansavimą pavyko gauti, statybos vykdomos atsižvelgus į tai ar bus paklausus ir pilnai išnaudojamas objektas, ar atitiks STR reikalavimus bei bus tvarus visuomenei ir atitiks A+ energinio naudingumo klasę, į kurią vis labiau orientuojama statybos įmonės. Ledo arenų įvaizdis Lietuvoje nėra įmantrus, atvirkščiai, labiau vyrauja subtilios formos, statūs kampai, kubo ar stačiakampių motyvo formos, manoma, kad taip yra puikiai išnaudojamas laisvas plotas. Dėl neišnaudojamo ploto ar patalpų dažniausiai renkamasi statmenų sienų išplanavimai, bet ne ovalios, kampuotos, destruktyvios formos, kurios pagyvintų pastatą, suteiktų jam žaismingumo ir patrauklumo. Šiuo metu Kaune tuščiame 2 hektarų sklype suplanuota dviejų ledo aikščių, daugiau kaip 7500 kvadratinių metrų ploto arena, kurios statybos galimai turėtų vykti 2020m vasara. Taigi matoma, kad ledo arenų paklausa ir jų statybos darbai nėra populiarūs Lietuvoje. Tauragės miestas kaip ir visi kiti siekia lygiuotis į nuopelnus Lietuvai suteikiančius sportininkus, tad jiems reikia skirti daugiau galimybių rezultatams įgyvendinti. Nenorint pakenkti miesto planavimo įvaizdžiui ir „įsipaišymo“ jame, ypatingai svarbu atsižvelgti į konstrukcines ir fasado medžiagas. Lietuva žengia kartu su augančiomis technologijomis, eksterjeras privalo atspindėti esamą vietovę. Taip yra, kad šiuo metu ledo arenų ir apskritai visų pastatų formos ir išplanavimai yra identiški ir banalūs, bijant, įmantrių, kampuotų ar ovalių detalių. Ledo arenos buvo projektuojamos kaip stačiakampis, siekiant nuo kampo iki kampo užpildyti erdves. Taip pat reikalingos erdvės sportiniams užsiėmimams, poilsiui ar laisvalaikio veiklai. Tam, kad ledo arenų projektavimo formavimasis būtų nukreiptas teisinga linkme ir esamos spragos užpildytos, būtina išsamiai analizuoti modernius ir inovatyvius analogiškus šių


6 objektų projektus, kurie vyrauja visame pasaulyje ir ieškoti idėjų bei inovatyvių konstrukcinių sprendimų. Todėl tyrimo metu norima nustatyti tokio pobūdžio objektų eksterjero ir konstrukcinius ypatumus, atliktos analogų analizės rezultatus pritaikyti taip, kad būtų galima sprendimus naudoti ir kituose, su ledo arenomis susijusiuose tyrimuose.

TYRIMO TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR OBJEKTAS

Tikslas – nustatyti kas žmones trauktų apsilankyti apart varžybų ledo arenoje.

Tyrimo uždaviniai:

1. Atskleisti žmonėms priimtiniausią patalpų zonavimą; 2. Apibrėžti dominuojančius konstrukcinius sprendimus; 3. Išanalizuoti šiuo metu derinamas konstrukcines ir apdailos medžiagas; 4. Apibūdinti interjere ir eksterjere vyraujantį apšvietimą.

Objektai:

1. Aikštelės planavimas; 2. Konstrukciniai sprendimai; 3. Konstrukcinės ir apdailos medžiagos; 4. Vyraujantis apšvietimas.

Tyrimo metodai: Lyginamoji analogų analizė, apklausa (anketavimas).


7 TYRIMO REZULTATAI

1. TYRIMO ANALOGŲ ANALIZĖ 1.1 Lyginamieji objektai

Analizuojama analogų grupė:

Ledo arenos:

1. Universiade sporto centras, Shenzhen, Kinija (2011m. Architektai: Gerkan, Marg ir partneriai) // http://simbiosisgroup.net/archives/24007

2. AT & T stadionas, Arlingtonas, Teksasas (2009m. architektai iš HKS įmonės) // https://www.eventticketscenter.com/blog/ultimate-guide-att-stadium/224/b

3. „Sonics” arena, Seattle, Washington, United States (2017m. Statoma, architektai iš „HOK“ įmonės)

//

https://sports.yahoo.com/blogs/nhl-puck-daddy/seattle-arena-look-nhl-team-

211646468--nhl.html?guccounter=1 4. Kauno ledo arena Girstučio gatvėje (Statoma, architektas: Gediminas Jurevičius) // http://www.kaunas.lt/2019/01/naujienos/kaunas-ruosiasi-naujosios-ledo-arenos-statybomsnetrukus-paaiskes-konkurso-laimetojas/?fbclid=IwAR1Yn03osKqE-mRMeTSIL2ZR6QuTONMEnZbnyce2xPN8cZ2jnaw-ejrPtI

Lygintinų objektų pasirinkimo pagrindimas

Siekiant sukurti kuo įdomesnę formą ledo arenai, patalpų išplanavimą, analizei atrinktos keturios gerai žinomos arba statybų eigoje esančioa ledo arenos, išsidėsčiusios visame pasaulyje, tai yra : Universiade sporto centras, Shenzhen, Kinija AT & T stadionas,


8 Arlingtonas, Teksasas „Sonics” arena, Seattle , Washington, United StatesKauno ledo arena Girstučio gatvėje.

Lygintinų kriterijų išskyrimas

Išskiriami šie lyginimo kriterijai: 

Aikštelės planavimas;

Fasado formos sprendimai;

Apdailos medžiagos;

Interjeras/eksterjeras.

Analogai pateikiami 1 Priede.

Analogų analizė

1. Aikštelės planavimas: Gana aiškiai nukreipiamas žiūrovų/sportininkų srautas įrengiant trumpus suolus tribūnose , numeraciją (3 pav.). Sėdimos vietos išdėstomos taip, kad nesusidarytų spūstys ir reikalui esant būtų nesunku pasišalinti. Žiūrovų vietos kuriamos taip, kad būtų patogu stebėti varžybas bet kuriuo kampu. Kadangi ledo arenose varžybų metu dažniausiai būna didelės eilės žmonių, formuojančių spūstis, ypač reikalinga ir laisva erdvė, nesuspaustos sėdėjimo vietos (3pav.).

Apibendrinimas: 

Beveik visais atvejais masėms suvaldyti pasirenkama trumpos sėdimų vietų tribūnos;

Galima sakyti, kad gaisriniai reikalavimai padeda išlaikyti sėdimų vietų planavimą;

Matyti, kad erdvė kuriama evakuacinėms spūstims išvengti.

2.

Formos sprendimai:

Visuose analoguose (1–4pav.) vyrauja griežti, įvairių laipsnių kampai, kurie pasitelkus apšvietimą, sudaro didelį įspūdį naktį. Tokia kampų dauguma juos jungiant sukuria aiškią


9 vienokią ar kitokią formą (1pav.), o kartais kampuoti elementai pasirenkami kaip akcento detalė fasade iš pradžių banaliai atrodančiam pastatui, tačiau vėliau palieka neišdildomą įspūdį savo specifiškumu.

Apibendrinimas: 

Ledo arenų formų sprendimai kuria pirmąjį įspūdį apie pastatą.

 

Kartais vien pasitelkiant kampus sukuriamas ištisas pastatas, o kartai tai tik akcento detalė. Jeigu pastatas žiūrint vienu kampu atrodo banaliai ir neįdomiai, apėjus jį gali nuomonė kardinaliai pasikeisti ir palikti neišdildomą susižavėjimą objektu.

3. Apdailos medžiagos Analoguose (1–2pav.) matyti, kad gausiai naudojama stiklo medžiaga, kaip konstrukcinis ir kartu architektūrinis elementas. Didelę dalį užpildant stiklu vengiama didelių elektros sąnaudų ypatingai vasaros metu, taip pat tai gali pasitarnauti ir kaip energiją ir šilumą kaupianti medžiaga. Taigi matoma, kad ir ledo arenų statyba linksta link tvarios ir gamtai draugiškos statybos. Karkasas plieninis, nesuteikiantis didelio svorio ir formuojantis pastatą.

Ledo arenos statomos atsižvelgiant ne tik iš estetiškosios pusės, bet ir iš ekologiškos.

Karkasui formuoti renkamos tvirtos, tačiau pastato neapsunkinančios konstrukcinės medžiagos.

4. Interjeras/ eksterjeras Analoguose (1–4 pav.) vyrauja geras dienos apšvietimas, jeigu jo nepakanka iš saulės, sukuriamas dienos apšvietimas šviestuvų pagalba. Geras apšvietimas būtinas produktyviam ir nevarginančiam darbui, ar tai būtų ledo arena, ar biuras. Interjere bus derinama šiuo metu vis labiau populiarėjanti betono ir medžio kompozicija prijungiant ir augalų žalumą (4pav.). Trūkstančiam apšvietimui parinkta LED juostos, kurios taupo elektros kaštus ir pasitarnauja kaip interjero detalė.


10 Apibendrinimas: 

Ledo arenose būtinas papildomas apšvietimas;

Jeigu šviesos nepakanka iš lauko, šviesos turi pakakti įrengiant šviestuvus.

Analizės apibendrinimas:

Beveik visais atvejais masėms suvaldyti pasirenkama trumpos sėdimų vietų tribūnos. Galima sakyti, kad gaisriniai reikalavimai padeda išlaikyti sėdimų vietų planavimą. Matyti, kad erdvė kuriama evakuacinėms spūstims išvengti. Ledo arenų formų sprendimai kuria pirmąjį įspūdį apie pastatą. Kartais vien pasitelkiant kampus sukuriamas ištisas pastatas, o kartai tai tik akcento detalė. Jeigu pastatas žiūrint vienu kampu atrodo banaliai ir neįdomiai, apėjus jį gali nuomonė kardinaliai pasikeisti ir palikti neišdildomą susižavėjimą objektu. Ledo arenos statomos atsižvelgiant ne tik iš estetiškosios pusės, bet ir iš ekologiškos. Karkasui formuoti renkamos tvirtos, tačiau pastato neapsunkinančios konstrukcinės medžiagos. Ledo arenose būtinas papildomas apšvietimas. Jeigu šviesos nepakanka iš lauko, šviesos turi pakakti įrengiant šviestuvus. VISUOMENINIŲ OBJEKTŲ PRIIMTINUMO VERTINIMO ANKETA VISUOMENINIŲ OBJEKTŲ PRIIMTINUMO VERTINIMO ANKETOS APŽVALGA

Tyrimo metodas priimta- anketavimas, kadangi buvo norima gauti tikslesnius ir greičiau susumuojamus duomenis. Internetine svetaine apklausos.lt buvo apklausta 145 asmenys. Apklausos rezultatams surinkti reikėjo 3dienų. Anketos sudarymo data: 2019-03-27. Sudarant anketą 1-2 klausimais, buvo siekiama išsiaiškinti apklaustųjų tikslinę grupę. 5-8 klausimu buvo siekiama sužinoti atsitiktinių asmenų nuomonę apie visuomeninių pastatų architektūros bruožus.


11 57,8% Korespondentų yra dirbantys asmenys ir tik 6,8% yra bedarbiai (1 pav.).

1 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal socialinę lytį

Daugiau negu pusė korespondentų, t.y. 75,5%, buvo moterys (2 pav.).

2 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal lytį


12 44,9% atsakiusiųjų lanko vieną ar kitą Lietuvos vietą dėl galimybės geriau pažinti Lietuvą ir tik 8,8% dėl galimybės pamatyti panoramą (3 pav.).

3 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal tai kas juos skatina atrasti naujas vietas

55,8% atsakiusiųjų rinkosi pramogauti neįprastoje ledo arenoje, o 42,2% pramogautų artimiausioje čiuožykloje (4 pav.).

4 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal pasirinktą vietą žiemos sportui


13 Net 69,4% korespondentų mano, kad visuomeninis pastatas turi atspindėti to krašto vardą ar istoriją ir tik 18,4% taip nemano (5 pav.).

5pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal tai ar objektai turi atspindėti to krašto vardą/istoriją

58,5% Korespondentų priimtinesni yra įmantrių formų visuomeniniai pastatai ir tik 9,5% Kubiniai (6 pav.).

6 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal priimtinas pastatų formas


14 Daugiausiai, t.y. 67,3%, buvo pasirinkta matomų konstrukcijų medžiagų kombinacija medisbetonas-stiklas, o tik 10,2% korespondentų pasirinko metalo-betono-stiklo kombinaciją (7 pav.).

7 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal matomų konstrukcijų medžiagų priimtinumą

Didžioji dalis, net 83,7% atsakiusių mano, kad visuomeninis pastatas turi būti multifunkcinis ir tik 16,3% taip nemano (8 pav.).

8 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal tai ar visuomeninis pastatas turėtų būti multifunkcinis


15

93,2% korespondentų mano, kad išskirtinis ir dėmesį prikaustantis objektas „atneštų“ pelną tam miestui ir tik 6,1% taip nemano (9 pav.).

9 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal jų nuomone ar dėmesį prikaustantis objektas „atneštų“ pelną miestui

62,2% korespondentai apsilankius mieste, kuriame yra įdomus ir dėmesį prikaustantis visuomeninis pastatas grįžtų dar kartą ir parodytų jį kitiems, o 37,4% negrįžtų (10 pav.).

10 pav. Korespondentų pasiskirstymas pagal jų veiksmus apsilankius mieste, kuriame yra įdomus, dėmesys prikaustantis pastatas


16

Anketą sudarė 10 klausimų. 1-2 klausimais, buvo siekiama išsiaiškinti apklaustųjų tikslinę grupę. Ją sudarė 57,8% dirbantys asmenys, bei 75,5% apklaustųjų buvo moterys. 5-8 klausimais buvo siekiama sužinoti atsitiktinių asmenų nuomonę apie visuomeninių pastatų architektūros bruožus. Didžioji dalis apklaustųjų pasisakė, jog visuomeninis pastatas turi atspindėti to krašto vardą ar istoriją. Daugumos pasirinkta matomų konstrukcijų medžiagų kombinacija buvo medis-betonas-stiklas. Korespondentams priimtinesni yra įmantrių formų visuomeniniai pastatai, kurie pagal juos turi būti multifunkciniai. Anketa pridedama 1 priede.


17

LYGINAMOSIOS ANALIZĖS ANALOGAI 1 analogų grupė – ledo arenos fasadas

11 pav. Ledo arenos fasadas // http://simbiosisgroup.net/archives/24007


18

12 pav. Stadiono fasadas //

https://www.eventticketscenter.com/blog/ultimate-guide-att-

stadium/224/b

Ledo arenos interjero analizÄ—

13 pav. Ledo arenos interjeras //

https://sports.yahoo.com/blogs/nhl-puck-

daddy/seattle-arena-look-nhl-team-211646468--nhl.html


19

Kauno ledo arena Girstučio gatvėje

14 pav. Ledo arenos interjeras // http://www.kaunas.lt/2019/01/naujienos/kaunas-ruosiasinaujosios-ledo-arenos-statyboms-netrukus-paaiskes-konkursolaimetojas/?fbclid=IwAR1Yn03osKqE--mRMeTSIL2ZR6QuTONMEnZbnyce2xPN8cZ2jnawejrPtI

15 pav. Ledo arenoje esančios kavinukės interjeras // http://www.kaunas.lt/2019/01/naujienos/kaunas-ruosiasi-naujosios-ledo-arenos-statybomsnetrukus-paaiskes-konkurso-laimetojas/attachment/ledo-arena-2-2/


20

PROJEKTINIAI SPRENDIMAI 2.1 SITUACIJOS ANALIZĖ

16 pav. Situacijos planas

Projektuojama ledo arena, kurią planuojama statyti Tauragės apskrityje, Vytauto gatvėje. Kadangi šioje apskrityje dar nėra tokios paskirties objekto, tai puiki pramoga gyventojams ir puiki proga pritraukti daugiau turistų apsilankyti Tauragėje. Iš plano galima matyti, kad iki ledo arenos nutiestas asfaltuotas kelias, todėl bus lengva ir patogu pasiekti objektą.

PROJEKTAVIMO PROGRAMA Tikslas: Šio projekto tikslas – suprojektuoti tvirto konstruktyvo bei įdomaus dizaino ledo areną. Pagal visus reikalavimus suprojektuoti tinkamo dydžio areną, paskirstyti patalpas ir sukurti modernų interjerą. Patalpos projektuojamos remiantis statybos techniniu reglamentu (STR) bei higienos normomis (HN).


21 Projektuojamos patalpos pirmame pastato aukšte: 1. Ledo arena; 2. Persirengimo kambariai (tualetai, dušo kabinos);

3. Tualetai (vyrams, moterims, neįgaliesiems); 4. Kavinukė/nedidelis restoranas; 5. Tarnybinės patalpos.

Projektuojamos patalpos antrame pastato aukšte: 1.

Sporto salė;

2.

Persirengimo kambariai (tualetai, dušo kabinos).

Abiejų aukštų plotas sudaro: 15 348 m2.


FUNKCINIS PLANINIS SPRENDIMAS Visi įėjimai ir išėjimai yra suprojektuoti taip, kad būtų patogu patekti į pastatą. Ledo arenos patalpos yra išskirstytos pagal paskirtį taip, kad kiekvienam lankytojui nesukeltų problemų ir būtų paprasta rasti norimą patalpą. Jog nekiltų nesklandumų su patalpų neradimu, ledo arenos personalas visada bus pasiruošęs pagelbėti. Keliai ir patekimas į tribūnas bus pažymėti rodyklėmis ir vietų numeriais, kad būtų lengviau rasti. Tai puiki vieta apsilankyti visai šeimai, kadangi tik įėjus pro pagrindines duris į ledo areną lankytojus kvies skaniai užkąsti nedidelis restoranas. Linksmai praleisti laiką galės ne tik tėveliai, bet ir jų vaikai „Vaikų žaidimo zonoje“. O moksleivių bei kitų lankytojų kasdien lauks „Chill“ zonoje stalo žaidimai, protmūšiai bei patogi ir erdvi aplinka.

Pirmame aukšte

didžiausią plotą užima ledo aikštelė ir aplink ją juosiančios tribūnos. Po tribūnomis iš abiejų pusių bus įrengiamos techninės patalpos, kuriose bus vėsinimo įranga. Netoli ten, bus lankytojams skirti tualetai ir personalui skirtos patalpos (restorano personalui, ledo arenos personalui, valytojų patalpos). Taip pat žmonės galės įsigyti bilietus į tuo metu vykstančias ledo ritulio arba krepšinio rungtynes. Sporto klubas leis aktyviai praleisti savo laisvalaikį, atsipalaiduoti arba visapusiškai išlieti energiją. Taigi užlipus į antrąjį aukštą registratūroje bus galima įsigyti sporto klubo abonementą, kuriame bus sporto salės treniruokliai bei funkcinių grupinių treniruočių salė. Po treniruočių lankytojai galės pasinaudoti dušais, kurie bus įrengti persirengimo kambariuose. Bus du persirengimo kambariai skirti vyrams ir moterims. Eidami į sale, sportuojantys žmonės ten saugiai galės palikti savo daiktus užrakintus spintelėse. Kadangi didžiąją dalį pastato karkaso sudaro stiklai, sportuojantys lankytojai galės grožėtis vaizdu esančiu už lango. Einant aplink antrąjį aukštą taip pat bus galima grožėtis vaizdu arba atsisėdus ant suoliukų ar sėdmaišių.


23

Šioje ledo arenoje norima įrengti kuo daugiau patalpų vykdančių skirtingų veiklų, kad žmonės galėtų atėję atsipalaiduoti ar rungtynių pertraukų metu praleisti smagiai laiką. Taip pat prioritetas yra tėveliams su vaikais, kad lengviau būtų laukti artėjančių rungtynių ar jų pertraukų metu, įrengiamos zonos vaikams ir tėveliams. Norima sukurti tokią atmosferą, kad lankytojai jaustųsi gerai ir išeitų patenkinti.

17 pav. Pirmojo aukšto planas


24

18 pav. Antrojo aukšto planas

STOGAS Projektuojamo pastato stogas yra išgaubtas. Aukščiausia vieta yra 26,05m. nuo žemės. Stogo karkasas prasideda 3,1m. nuo žemės. Stogas sudarytas iš plieninio karkaso 1.2m. pločio, kuris laiko visą stogo svorį. Stogą sudaro karkasas, aliuminiai rėmai, virš 1000 langu ir apie 1800 saulės panelių.

GRINDYS Projektuojamame pastate yra 5 rūšių grindys. Pirmame aukšte grindys dengtos laminatu,

vaikų

žaidimų

aikštelėje kilimine

danga,

virtuvėje, tualete ir vietose kur žmonės vaikščios dažnai plytelėmis ir ledo


25 arenoje. Antrame aukšte laminatas, plytelės ir sporto salėje guminė danga.

pav.

Grindų

Visos grindys yra šildomos šiluma gauta iš ledo arenos.

Eskizas

Pastabos 1. laminatas 2. 100mm g/b armuota grindų plokštė 3. Skiriamasis sluoksnis (betonavimo popierius arba PE plėvelė)

G1

4. 250mm. šilumos izoliacija 5. 1 sluoksnis ruloninės hidroizoliacijos 6. 60mm. betono išlyginamasis pasluoksnis 7. 150mm. antikapiliarinis skaldos sluoksnis 8. Sutankintas gruntas 1. Plitelės 2. 100mm g/b armuota grindų plokštė 3. Skiriamasis sluoksnis

G2

(betonavimo popierius arba PE plėvelė) 4. 250mm šilumos izoliacija 5. 1 sluoksnis ruloninės hidroizoliacijos


26

6. 60mm betono išlyginamasis pasluoksnis 7. 150mm antikapiliarinis skaldos sluoksnis 8. Sutankintas gruntas 1. kilimine danga 2. 100mm. g/b armuota grindų plokštė 3. Skiriamasis sluoksnis (betonavimo popierius arba PE plėvelė) G3

4. 250mm. šilumos izoliacija 5. 1 sluoksnis ruloninės hidroizoliacijos 6. 60mm. betono išlyginamasis pasluoksnis 7. 150mm. antikapiliarinis skaldos sluoksnis 8. Sutankintas gruntas 1. ledas 2. 100mm šaldimo sistema 3. 100mm g/b armuota grindų plokštė

G4

4. Skiriamasis sluoksnis (betonavimo popierius arba PE plėvelė) 5. 250mm šilumos izoliacija 6. 1 sluoksnis ruloninės hidroizoliacijos


27

7. 60mm betono išlyginamasis pasluoksnis 8. 150mm antikapiliarinis skaldos sluoksnis 9. Sutankintas gruntas 1. Plitelės 2. 100mm. g/b armuota grindų plokštė 3. Skiriamasis sluoksnis (betonavimo popierius arba PE plėvelė) G5

4. 250mm. šilumos izoliacija 5. 1 sluoksnis ruloninės hidroizoliacijos 6. 60mm. betono išlyginamasis pasluoksnis 7. monolitine perdanga 320mm. 1. guminė danga 2. 100mm. g/b armuota grindų plokštė 3. Skiriamasis sluoksnis (betonavimo popierius

G6

arba PE plėvelė) 4. 250mm. šilumos izoliacija 5. 1 sluoksnis ruloninės hidroizoliacijos 6. 60mm. betono išlyginamasis pasluoksnis


28

7. monolitinė perdanga 320mm. 1 lentelė. Grindų tipai

LAIPTAI Projektuojamame pastate yra trijų rūšių laiptai ir vienos rūšies liftas. Pagrindiniai laiptai iš pirmo aukšto į antrą. Prie laiptų liftas. Vienos rūšies laiptai tribūnose, kiekvienoje pusėje po 8 laiptatakius dviem aukštais. Ir laiptai iš antro aušto į tribūnų viršų po du laiptatakius abiejose pusėse. Pagrindiniai laiptai Laiptai iš pirmo aukšto į antrą auštą. Laiptai yra monolitiniai U formos, turėklai metaliniai 1 m. aukščio. Laiptuose yra 36 pakopos (18 pav.).

18 pav. Laiptai iš šono


29

19 pav. Laiptai iš viršaus

Liftas Liftas yra suprojektuotas viduryje pagrindinių laiptų. Pritaikytas žmonėms su negalia. Lifto matmenis 2000x3500mm.

Laiptai už tribūnų Monolitiniai laiptai skirti susisiekti erdvei už tribūnų antrame aukšte su tribūnų viršumi. Turėklų aukštis 1000mm. Šie laiptai tiesiausias kelias į tualetus (20 pav.).

20 pav. Laiptai iš šono


30

21 pav. Laiptai iš viršaus

Tribūnų laiptai Laiptai tribūnose po keturias eiles dviem aukštais kiekvienoje pusėje. Laiptai monolitiniai. Skirti pasiekti savo sėdimas vietas (22–23 pav.).

22 pav. Laiptai iš šono

23 pav. Laiptai iš viršaus


31 Tribūnos Tribūnos suprojektuotos iš didelių monolitinių laiptų. Pastate yra 12 15m. pločio ir 4 7m. pločio laiptai. Juose gali sėdėti iki 3480 žmonių.

DURYS Projektuojamame pastate yra 9 tipų durys ir 1 vartai. Durys D1 pagrindinis

įėjimas.

D2

durys

restorano

virtuvėje,

nuomojamose patalpose, bare ir persirengimo kambariuose sporto salėj. D3 durys persirengimo kambariuose į ledo areną. D4 durys ledo valymo mašinai ir žmonėm patekti į tribūnas. D5 durys į dušus ledo arenos persirengimo kambariuose ir patekimui į antro aukšto tualetų patalpą. D6 durys patekimui į pirmo aukšto tualetus ir sandėliukus. D7 durys tualetuose. D8 pastato Šonuose. D9 durys į sporto salę.


pav.

Durų

32

Eskizas

Kieki s

Pastabos

• Automatinės durys atsidarančios D1

2

į šonus. • Aliuminis rėmas. • Daug stiklo.

• Automatinis D2

mechanizma 11

s • Medinės

durys


33

• Automatinis mechanizma D3

2

s • Medinės

durys

• Automatinis mechanizma s D4

3

• Medines durys • Atsparios

drėgmei


34

• Automatinis mechanizma D5

10

s • Medinės

durys

• Automatinis mechanizma D6

10

s • Medinės

durys


35

• Automatinis mechanizma D7

81

s • Medinės

durys

• Automatines durys atsidarančios D8

4

į šonus. • Aliuminis rėmas. • Daug stiklo.

• Aliuminis rėmas D9

2

• Reaguoja į judėsį • Daug stiklo

2 lentelė. Durų tipai


36

VARTAI Vartu pav.

V1

Kiekis

1

Pastabos •

Atsparios dregmei.

Aliuminės durys

Durys važinėja į šonus Eskizas

3 lentelė. Vartų tipai

LANGAI Projektuojamame pastate yra apie 1400 vienetai langų. Langų didžiai svyruoja nuo 1200mm. x 900mm iki 3100mm x 1500mm. Langai įmontuojami į aliuminius profilius.

PAMATAI Išoriniai Išoriniai pamatai parinkti poliniai dėl savo didelės laikomosios galios. Šie pamatai perduos didžiulį stogo svorį tvirtiems gruntams. Poliai padaryti iš C20/25 klasės betono ir plieninės armatūros. Armatūra padės sustiprinti konstrukciją ir sujungs polius su išorine siena. Poliai gręžiami 1 m. atstumu vienas nuo kito.


37 Vidiniai Vidiniai pamatai sudaryti iš taurių, monolitinių pamatų ir termoblokelių užpildytų C16/20 klasės betonu. Po kolonomis yra įrengtos taurės, kurios perduoda aukšto svori į gruntą. Projektuojamame pastate yra 85 taurės. Monolitiniai pamatai į gruntą perduoda tribūnų svorį. Jų yra keturiose vietose. Tribūnų svorį perduoda nuo žemiausios ir aukščiausios tribūnų vietos. Aplink ledo arena pamatai iš termoblokelių, kurie neleis šalčiui išeiti pro kraštus. Termoblokelių vidus užpildytas C16/20 klasės betonu ir plienine armatūra, kuri sustiprins ir sujungs konstrukcija.

25 pav. Termoblokelių pamatas

24 pav. Pamato taurė

25 pav. Termoblokelių pamatas

SIENOS Išorinė siena Projektuojamame pastate yra 2 rūšių išorinės sienos. Monolitinė ir stiklinė. Monolitinė siena yra 1550 mm. pločio ir 3100 mm. aukščio . Ji perduoda visą stogo svori pamatams. Stiklinė siena pastato priekyje ir gale sudaryta iš maždaug 400 vienetų langų, kurie yra įvairių didžių. Langai yra įmontuoti į aliuminius profilius.


38 Vidinės sienos Projektuojamame pastate yra 2 rūšių vidinės sienos. Gipso kartono ir monolitinės sienos. Gipso kartono sienų yra daugiausia. Ši siena naudojama virtuvėje, nuomojamoje patalpoje, persirengimo kambariuose, tualetuose, dušuose ir valytojos kambariukuose. Gipso sieną sudaro gipso kartono

profilis,

du

gipso

kartono

lakštai

abiejų pusių,

šiltinimo medžiaga esanti viduje ir apdaila. Ledo arenos sienos yra monolitinės 200mm. pločio. Betono klasė C30/37. Siena sustiprinta plienine armatūra. Ši siena tribūnų ir žmonių svori perduos į pagrindą.

RĖMĖJAI Skaičiuojama kad pastato šildymui, šaldymui, vėdinimui ir apšvietimui sunaudojama apie 70% viso pastato sunaudojamos energijos. Taikant išmanias statinio valdymo technologijas galima žymiai sumažinti suvartojamos energijos kiekį. Tai yra ypač aktualu viešbučiams, biurams, visuomeniniams pastatams ir kitiems daug energijos sunaudojantiems pastatams, nes pritaikius išmanias statinio valdymo technologijas galima pasiekti didesnę ekonominę naudą. Vėdinimo sistemos gali būti skirtingų technologijų, bet siekiant įdiegti išmanaus valdymo technologijas, tinkamiausia yra kintamo šaltešio srauto technologija (Variable Refrigerant Flow). Ši technologija įgalina naudoti skirtingą vęsinimo galingumą skirtingose patalpose. Viena iš pasaulinių lyderių naudojanti kintamo šaltnešio srauto technologiją savo gaminiuose yra kompanije Samsung. Mūsų astate naudosime 360 kasetę (CAC, 360 CST) ir išorinį įrenginį DVM S (30HP, DVM S, Outdoor).

Vėdinimo sistemos Samsung 360 kasetė Kitaip nei naudojant 4 krypčių kasetinį oro kondicionierių, naudojant kasetinius oro kondicionierius atsiranda vietų, į kurias patenka nevienodas oro srautas ir kurių negali pasiekti vėsus oras. Per apskritą išleidimo angą


39 vėsus oras pučiamas visomis kryptimis, todėl kiekviename patalpos kampe yra tokia pati temperatūra. Dėl konstrukcijos be menčių patalpoje švelniai skleidžiamas vėsus oras. Naudojant šią technologiją jaučiama maloni vėsa, jokių šaltų skersvėjų. Kadangi nėra menčių, kurios blokuotų oro srautą, jis išpučia 25 % daugiau oro ir paskleidžia jį didesniu atstumu. Samsung 360 kasetės naujoviškas, apvalus dizainas tinka daugeliui interjero dizaino variantų, tad jis puikiai tinka visur. Minimalistinis, modernus stilius atrodo šiuolaikiškai, o apvali forma gražiai išsiskiria aplinkoje.

26 pav. 360 kasetė (CAC, 360 CST) // https://www.samsung.com/ph/business/air-conditioners/ac-cacacxxxkn4dkh/ac036kn4dkhtc/

Parinktas produktas turi galimybę būti valdomas tiek tiesiogiai patalpoje, tiek ir cantralizuotai. Tai būtina norint valdyti didelių pastatų oro vėsinimo sistemas. Šiame įrenginyje galima nuotoliniu būdu valdyti intensyvumą ir darbo rėžimus.


40 Techniniai parametrai: Svoris (kg)- 25.5 kg Matmenys (plotis x aukštis x gylis) (mm)-947 x 365 x 947 mm Naudingumo koeficientas (nominalus vėsinimas)- 3.01 Naudingumo koeficientas (nominalus šildymas)- 3.41 Vėsinimas [kW]- 3.50/13.40/15.50 kW Šildymas [kW]- 3.50/15.50/18.00 kW

Vėdinimo sistemos išorinis įrenginys DVM S Dėl pažangios technologijos, apimančios labai efektyvų šilumokaičio sukimosi kompresorių, novatorišką hibridinį šilumokaitį ir didelį talpos difuzorių, DVM S radikaliai sumažina švaistomą energiją ir pagerina našumą.

28 pav. DVM S vėsinimo įrenginys // https://www.samsung.com/sg/business/air-conditioners/ac-dvmamxxxxvagh/am300kxvagheu/

Mūsų pasirinktas produktas yra trečios kartos sistema (DSI), kuri naudoja dvigubą keitiklio kompresorių. Kompresorius atnaujina aušinimo


41 skysčio srautą ir variklio veikimą. Su šia sistema DSI pasiekia didelį energijos vartojimo efektyvumą. Du kompresoriai veikia vienodai, kad bendras kompresoriaus ilgaamžiškumas būtų ilgesnis. Taip pat DVM S užtikrina greitą aušinimo ir šildymo pradžią. Mūsų pasirinktas produktas yra draugiškas aplinkai ir padeda sumažinti toksiškas medžiagas naudojant ekologiškesnį šaldiklį R-410A.

Techniniai parametrai: Vėsinimas [kW]: 84.0 Triukšmo lygis (aukštas / /vidutinis / žemas) [dB(A)]: 69 Svoris (kg): 350 Matmenys (plotis x aukštis x gylis) (mm): 1295 x 1795x 765 Darbinė temperatūra: Vėsinimas (℃): 5 ~ 48 Šildymas (℃): 25 ~ 24

300W Saula LED LN šviestuvas su 30 laipsnių optikos opcija

Ecolight-lights kompanijos lyderiaujantis gaminys, SAULA LED LN šviestuvas yra plačiai vertinamas dėl savo išskirtinių savybių ir daugybės modifikavimo galimybių. „SAULA LED LN“ turi keletą optikos galimybių, gali būti padengtas skaidriais, matiniais (arba matiniais minkštais difuzoriais) arba nuo atspindinčiu apsaugančiu difuzoriumi. Šis šviesos diodų šviestuvas - tai patikimas pasirinkimas pramonės šakoms, kuriose susiduriama su itin aukšta temperatūra. Dėl unikalių techninių parametrų SAULA LED LN gali būti naudojama iki + 70 ° C temperatūroje (XT versija). Sistema tinka atlaikyti 4 kV virš įtampius. Dėl ypatingos paklausos apsaugą galima padidinti iki 10 kV. Mūsų pasirinkta šviestuvo modifikacija yra su 30 laipsnių optiką. Taip pat SAULA LED LN turi įvairias montavimo galimybes.


42

29 pav. Saula LED LN šviestuvas

30 pav. Saula LED LN šviestuvo LED komplonentai

Techniniai parametrai: Maitinimas (V): 220-240 Darbinė temperatūra (℃): -35 - +50 (+70)


43 Ĺ viesos spalva (K): 3000, 4000, 5000 Minimalus darbo laikas (val.): 50.000 Galia (W): iki 300 LED modulio efektyvumas (lm/W): iki 171 IĹĄmatvimai (mm): 1210 x 445 x 60


44 Švietuvai SL-PAN ROUND Biuro, kavinių ir kitų verso patalpų šviestuvų pasirinkimas SKY PANEL LED. Tai yra aukščiausios kokybės apšvietimo sistema, atitinkanti aukščiausius funkcionalumo ir saugos standartus. Į SKY PANEL LED gali būti montuojami aukščiausios kokybės „Philips Xitanium“, „Tridonic“ arba „Osram“ elementai. Sistema turi didelį galios koeficientą. Taip pat šie šviestuvai nemirga.

31 pav. Sky panel LED šviestuvas Techniniai parametrai: Maitinimas (V): 220-240 Darbinė temperatūra(℃): -25 – +25 Šviesos spalva (K): 2700-6500 Minimalus darbo laikas (val.): 50.000 Galia (W): iki 60 Korpuso medžiaga: aliuminis Išmatvimai (mm): 580 x 15


45 WICTEC 50 evo langų sistema Su WICTEC 50 evo langų sistema puikiai pritaikyta šiuolaikinio miesto architektūros iššūkiams. Ši technologija savyje apjungia puikias estetines ir unikalias technines savybes. Taip pat gali pasiūlyti gausią profilių ir spalvų įvairovę. WICTEC langų sistema turi geras garso izoliacijos savybes. Lankstus fasado dizaino pritaikymas priklausomai nuo pastato integravimo į aplinką. Fasadas gali būti kuriamas tiek kaip kontrastas aplinkiniams pastatams, tiek ir harmoniškai integruotas į jį supančią erdvę. Nesvarbu kurį integracijos į aplinką stilių pasirenka architektas- fasadas vis tiek turi novatorišką ir akį traukiančią išvaizdą. WICTEC 50 sistemos elementai gali būti naudojami labai dideliems fasadams. Patentuotų WICONA

elementų sistema turi drenažo

technologiją, kuri įgalina ne tik sienas bet ir stogus būti ypač sandarius. Platus profilių pasirinkimas laidžia sistemą naudoti įvairiems fasadams.

Privalumai: • Galimybė integruoti LED šviesos diodus. • Galimybė integruoti lygiagretaus atidalymo su varikliu versiją. • Platus profilių pasirinkimas ekonomiškam • Išoriniai stiklai su įvairių formų dangteliais, pagaminti iš aliuminio arba nerūdijančio plieno, su matomais arba paslėptais varžtai • Galimi dideli dydžiai, stoglangiai, kupolai, piramidės.

Techniniai parametrai: • Nelaidumas triukšmui: iki 43 dB su 40 mm stiklu • Oro vandens vėjo bandymai: - Oro pralaidumas: AE klasė - Vandeniui nelaidumas: klasė RE1200 - atsparumas vėjui: 2000 / –3 200 Pa, saugumas 3000 / - 4800


46

32 pav. WICTEC 50 evo langų profiliai su įmontuotu LED apšvietimu

33 pav. WICTEC 50 evo langų profilių pjūviai


47 Juostinių pamatų termo klojinys 420 A++ Pamatams pagal pastato perimetrą pasirinkome Termo blokelius. Šie blokeliai turi puikias termoizoliacines savybes ir yra greitai montuojami. Juostinių pamatų termo klojinio A++ privalumai: 

Galite statyti pamatus be pastolių.

Su betonu galima dirbti prie minusinės temperatūros.

Pamatas akimirksniu izoliuojasi nesukuria šalčio tiltelio.

34

pav.

Lengvas ir patogus montavimo ir darbo procesas.

Juostinių

pamatų

termo

klojinys

420

A++

https://www.termoblokeliai.lt/produktas/juostiniu-pamatu-termoklojinys-420-a/

//


PRIEDAI Priedas Nr.1 VISUOMENINIŲ OBJEKTŲ PRIIMTINUMO VERTINIMO ANKETA


49


50


51


52


53


IŠVADOS Projektuojamo pastato vietovė yra Tauragėje, todėl remiantis Tauragės simboliu kilo įdomi ir akiai neįprasta eksterjero idėja projektuojamai ledo arenai. Projektuojant buvo atsižvelgiama į ledo arenos funkcionalumą, originalumą ir visuomenei patraukli ledo arena Tauragėje. Fasado konstrukcijos parinktos pagal statybos techninį reglamentą. Kadangi ledo arenos fasadas susideda iš langų, buvo racionaliai apgalvota ledo šaldymo įranga ir apšvietimą patalpose. Ledo arena multifunkcinė, kurioje bus įrengtas sporto klubas, zonos žmonėms mėgstantiems ramybę arba kaip tik norimtiems pabendrauti. Patalpos taip pat buvo projektuojamos remiantis statybos techniniu reglamentu ir jų vietos pastate buvo nuspręstos pagal jų paskirtį ir reikiamo ploto įrengti joms. Patalpų paskirtys ir vietos pastate sugalvotos taip, kad pritrauktų ne tik jaunimą, bet ir pagyvenusių žmonių dėmesį. Interjero apdailos medžiagos parinktos modernios ir malonios žmogaus akiai, kad būtų jauku būti patalpose. Pastatas buvo suprojektuotas atsižvelgiant į duotą užduotį ir pritaikant naująsias išmaniąsias technologijas, todėl tai puiki pramoga ne tik mėgstantiems čiuožinėti ant ledo, bet taip pat ir pasportuoti, pabūti su žmonėmis ar tiesiog smagiai praleisti laiką su šeima. Neįprasta pastato architektūra gali pritraukti ne tik vietinių gyventojų akį, bet taip pat ir iš užsienio atvykusių turistų.


INFORMACINIŲ ŠALTINIŲ SĄRAŠAS 1. LEDO ARENOS FASADAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-02-15]. Prigeiga per internetą: https://www.eventticketscenter.com/blog/ultimate-guide-attstadium/224/b 2. STADIONO FASADAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-02-15]. Prigeiga per internetą: http://simbiosisgroup.net/archives/24007 3. LEDO ARENOS INTERJERAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-02-15]. Prigeiga per internetą: https://sports.yahoo.com/blogs/nhl-puck-daddy/seattle-arena-look-nhlteam-211646468--nhl.html 4. LEDO ARENOS INTERJERAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-02-15]. Prigeiga per internetą: http://www.kaunas.lt/2019/01/naujienos/kaunas-ruosiasi-naujosios-ledoarenos-statyboms-netrukus-paaiskes-konkursolaimetojas/?fbclid=IwAR1Yn03osKqE-mRMeTSIL2ZR6QuTONMEnZbnyce2xPN8cZ2jnaw-ejrPtI 5. LEDO ARENOS KAVINUKĖS INTERJERAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-02-15]. Prigeiga per internetą: http://www.kaunas.lt/2019/01/naujienos/kaunas-ruosiasi-naujosios-ledoarenos-statyboms-netrukus-paaiskes-konkursolaimetojas/?fbclid=IwAR1Yn03osKqE-mRMeTSIL2ZR6QuTONMEnZbnyce2xPN8cZ2jnaw-ejrPtI 6. LEDO ARENOS KAVINUKĖS INTERJERAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-02-15]. Prigeiga per internetą: http://www.kaunas.lt/2019/01/naujienos/kaunas-ruosiasi-naujosios-ledoarenos-statyboms-netrukus-paaiskes-konkursolaimetojas/attachment/ledo-arena-2-2/ 7. DVM S VĖSINIMO ĮRENGINYS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-04-06]. Prigeiga per internetą: https://www.samsung.com/sg/business/air-conditioners/ac-dvmamxxxxvagh/am300kxvagheu/ 8. JUOSTINIŲ PAMATŲ TERMO KLOJINYS 420 A++ [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-04-06]. Prigeiga per internetą: https://www.termoblokeliai.lt/produktas/juostiniu-pamatu-termoklojinys-420-a/ 9. PAMATAI [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-04-01]. Prigeiga per internetą: http://pamatumeistrai.lt/apie-pamatus/ 10. LEDO ARENOS ĮRANGA [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-04-01]. Prigeiga per internetą:


56 https://www.refrigerationschool.com/blog/hvacr/ice-hockey-rinkrefrigeration/ 11. GRINDYS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-04-01]. Prigeiga per internetą: https://www.paroc.lt/sprendimai/statybine-izoliacija/grindys/grindys-antgrunto 12. STATYBOS TEISINIS REGLAMENTAS [interaktyvus]. [žiūrėta 201901-03]. Prigeiga per internetą: https://vtpsi.lrv.lt/lt/teisine-informacija/teises-aktai-2/statybos-techniniaireglamentai 13. UNIVERSIADE SPORTO CENTRAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-0215]. Prigeiga per internetą: http://simbiosisgroup.net/archives/24007 14. AT & T STADIONAS [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-01-20]. Prigeiga per internetą: https://www.eventticketscenter.com/blog/ultimate-guide-attstadium/224/b 15. „SONICS“ ARENA [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-01-20]. Prigeiga per internetą: https://sports.yahoo.com/blogs/nhl-puck-daddy/seattle-arena-look-nhlteam-211646468--nhl.html?guccounter=1 16. KAUNO LEDO ARENA [interaktyvus]. [žiūrėta 2019-01-20]. Prigeiga per internetą: http://www.kaunas.lt/2019/01/naujienos/kaunas-ruosiasi-naujosios-ledoarenos-statyboms-netrukus-paaiskes-konkursolaimetojas/?fbclid=IwAR1Yn03osKqE-mRMeTSIL2ZR6QuTONMEnZbnyce2xPN8cZ2jnaw-ejrPtI

Profile for structum.structum

19. VTDKO - Ledo arenos projektavimas Tauragės rajono teritorijoje  

Visame pasaulyje visuomenė vis labiau linkusi integruotis į sveikesnę, aktyvesnę kasdieninę veiklą, kuri būtų draugiška ir darni aplinkai. T...

19. VTDKO - Ledo arenos projektavimas Tauragės rajono teritorijoje  

Visame pasaulyje visuomenė vis labiau linkusi integruotis į sveikesnę, aktyvesnę kasdieninę veiklą, kuri būtų draugiška ir darni aplinkai. T...

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded