Aiškinamasis raštas

Page 1

Vilniaus dailės akademija Kauno fakultetas Architektūros katedra

AKMENĖS GAMTOS IR KULTŪROS CENTRAS

Komandos nariai :

Vilija Revaitytė, architektūra Raminta Sinkevičiūtė, architektūra Modestas Žukauskas, architektūr

Komandos projekto vadovas:

Mindaugas Butvila, VDA KF lektorius, architektas

2017


ISTORIJA..... Į vakarus nuo Akmenės miesto, siaura juosta Dabikinės upės kairiuoju slėniu driekiasi Akmenės gamtos ir kultūros parkas (1pav.). Į parko teritoriją patenka pušynas, Dabikinės upės slėnis, buvęs smėlio karjeras ir tvenkinio pakrantė. Bendras parko plotas – 66,95 ha. Svarbiausia Gamtos ir kultūros parko rekreacinė naudmena – pušynas su jau susiformavusiais takais ir erdvėmis, tvenkinys, Dabikinės upės slėnis, karjeras. Parkas turi didžiulę kultūrinę bei poilsinę reikšmę – čia rengiami įvairūs miesto ir rajono šventiniai renginiai, koncertai, meno plenerai. Miesto ir viso rajono gyventojai čia aktyviai leidžia laisvalaikį, pramogauja. Pirmieji renginiai Gamtos ir kultūros parke buvo pradėti rengti jau 1965 metais. Anuomet ren nginiams buvo pastatomos laikinos estrados ir žiūrovų sėdėjimo vietos. 1971 metais buvo surengta pirmoji tradicinės liaudiškos muzikos kapelų šventė „Žemaitiškas smuikelis“. Šis ilgametis, savo 40 metų jubiliejaus sulaukęs renginys, buvo pirmasis, davęs pradžią kitiems panašaus pobūdžio renginiams Lietuvoje. 1972 metais, aktyvių miesto gyventojų bei vietos menininkų iniciatyva buvo pradėti kurti gamtos ir kultūros parko lauko estrados statiniai, savo unikalumu garsinantys Akmenės miestą ir visą Akmenės rajoną.

1pav. Parko teritorija Parke numatomos trys funkcinės zonos : jaunimo,senjorų/šeimos ir Įspūdžių.

2


MAŽOJI ARCHITEKTŪRA

Akmenės parke siūloma suprojektuoti suoliukus - iliuzines svarstykles (2pav.). Suoliukas yra masyvus, stačiakampio formos, o dėl patogumo sėdėti yra padengtas medienos lentomis. Pagrindinė jo idėja, kad lengvesnio svorio žmogui rodo didesnį, o tuo tarpu sunkesniam parko lankytojui – mažesnį. Jame įmontuotas mechaninis įrenginys, kurio rodyklė parodo netikrą svorį (3pav.).

2pav. Projektuojamas suoliukas

3pav. Suolas svėrimo mechanizmu

Taip pat yra siūlomas unikalus dviračių takas (6pav.), kadangi juo važiuojant, pakraunami jame esantys šviestuvai (4pav.) ir piešimo lenta (5pav.), kuri reaguoja į žmogaus šilumą, todėl nereikia kitų priemonių joje piešiant. Piešimo metu, siekiant patogumo, lenta suprojektuota su sėdima vieta.

3


4pav. Siūlomi šviestuvai

6pav. Įkraunami šviestuvai

5pav. Piešimo lenta

4


Taip pat parke siūloma suprojektuoti tamsiuoju paros metu nušvintantį pėsčiųjų taką, kai juo pradeda eiti lankytojai (7pav.).

Nušvintančiam takui pasirinktos UAB „Fima“ bendrovės paslaugos. Piešimo lentai – „Samsung“ produktai, tuo tarpu dviračių takui, pakraunančiam jame esančius šviestuvus naudojamos „Solet technics“ įmonės paslaugos. Suoliuko medžiagom renkamasi „In Pleno“ teikiami produktai, o mechaninam įrenginiui parodančiam netikrą svorį – „Samsung“.

5