SINGING ROCK climbing 2021/22 (CZ)

Page 1

PRODUKTOVÉ NOVINKY 2021/2022 |

CZ


SINGING ROCK byl založen v roce 1992 a během svého dosavadního fungování se postupně vypracoval na jednoho z předních světových výrobců lezeckého vybavení pro všechny aktivity ve vertikálním světě. Vysoce funkční a inovativní výrobky se vyvíjejí a vyrábějí v České republice a výrobky splňují příslušné zákonné požadavky Evropské unie i požadavky ostatních trhů. SINGING ROCK tedy nabízí vše, co potřebujete pro bezpečný pohyb ve vertikálním světě ať už při lezení na skalách, na umělé stěně či při lezení v horách.

Paralelní jádro Opletené jádro Přechodový oplet ze střižových vláken Single tech oplet

INOVACE

TESTOVÁNÍ

TECHNOLOGIE

O inovaci není třeba příliš hovořit, protože je nedílnou součástí všech našich výrobků

Splnění požadavků norem je samozřejmé – ale my jdeme dále a jako základ pro další vývoj provádíme testy simulující všechny druhy použití.

K výrobě prvotřídních produktů je nezbytná vhodná technologie a nástroje.


ZNALOSTI & ZKUŠENOSTI Naše produkty jsou důkladně ověřovány a testovány nejen v našich testovacích centrech, ale i našimi podporovanými lezci a horskými vůdci.

TRADICE & STABILITA Čerpáme z 27 let vlastních zkušeností, ale zároveň se rádi inspirujeme rozsáhlými znalostmi a zkušenostmi lezců z našeho regionu.

NADŠENÍ

VÝKON

Všichni jsme lezci a milujeme lezení. Naše inovace a vylepšení pohání nadšení.

Lezte bezpečně a pohodlně – my vám pro to poskytneme vybavení. Užívejte si lezení

EFEKTIVNOST

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Máme štíhlý systém řízení a horizontální organizační strukturu. Díky tomu jsme schopni reagovat okamžitě a přizpůsobit naše produkty a služby vašim konkrétním potřebám.

Je naší odpovědností uchovat planetu zelenou a zachovat její bohatství pro naše děti. SINGING ROCK je hrdým členem asociace EOCA (European Outdoor Conservation Association).

3


SINGING ROCK CLIMBING TEAM V ROCE 2020 Navzdory tomu, že byl rok 2020 dost nezvyklý a zvláštní, podařilo se našim lezcům několik pěkných projektů a úspěchů. Je třeba zmínit, že přitom vždy dodržovali pravidla a nařízení týkající se pandemie a dělali to, co mají nejraději: lezli tak jako předtím, než pandemie vypukla. Tady máte krátké shrnutí několika našich sportovců a jejich největší lezecké úspěchy v roce 2020. I naši další lezci, jako Felipe Camargo, Carlos Citro Logroño, Koen Baekelandt, Daria Brylova, Adam Karpierz, Štěpán Stráník a další lezli ze všech sil a vylezli pěkné cesty.

MARKÉTA JANOŠOVÁ Mladá talentovaná lezkyně začala soutěžit v kategorii dospělých. V sezóně 2020 jsem poprvé závodila v kategorii dospělých. Zažila jsem úžasné závody v téhle zvláštní době a stalo se spoustu nečekaných věcí. Nejprve jsem si zranila kotník, dostala se do repre, potom první lockdown, pár skvělých závodů, druhý lockdown, Mistrovství Evropy v Moskvě. Ne všechno fungovalo, jak jsem si přála, ale „Selhání je jen začátek úspěchu“ (Jay William). Dělám vše pro to, abych se příště připravila lépe, zvládla více a lépe lézt a navštívila více skal. Letos jsem si dala předsevzetí, že vylepším svůj trénink, životní styl, více se zaměřím na pozitivní věci a že budu prostě šťastná a půjdu za svými sny. Závody: Evropský pohár mládeže v lezení na obtížnost v Augsburgu – 2. místo (kategorie dívky A) Mistrovství ČR v lezení na obtížnost – 2. místo v kategorii žen (1. místo v kategorii dívky A) Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost v Moskvě – 8. místo v kategorii žen Skály: Ekspozytura Szatana 8b+, Pochylec, Polsko 2020

LUCKA HROZOVÁ Od cepínů přes lano k boulderingu. Většina zná Lucku jako naši nejlepší holku s cepíny, která má světové záseky v ledolezení i drytoolingu. Kvůli bolavým ramenům se ze zimy a ledu postupně přesunula na sportovky, na písek i do letních hor, kde se jí povedly mimo jiné přelezy Klondike Cat 11- (8c) ve Frankenjuře, V Číně jedí psy XIa v Labáku a Digital Crack 8a/+ v Chamonix. Loňský rok, však kvůli dalšímu zdravotnímu problému, musela přesedlat na další lezeckou disciplínu a to bouldering. „Bouldrista zrovna nejsem, vlastně jsem byla nucena začít, protože mě od ledna začal trápit kompartment syndrom, který se postupně stupňoval, až jsem nemohla ani psát na klávesnici a držet déle v ruce zubní kartáček. Po dvou a půl měsících absolutního klidu, jsem na doporučení fyzioterapisty a doktora začala s boulderingem“. I přesto, že Lucku stále trápí kompartment syndrom, stala se v loňském roce 4. Češkou, které se podařilo přebouldrovat obtížnost 8A+ a to bouldrem Napříč Amerikou 8A+ ve Sklapsku na Českomoravské vrchovině, kde později přidala další boulder problém Conquerer 8A+. Doufejme, že se Lucce ruce uzdraví a bude se moct vrátit zpět na lano a třeba i na cepíny.

4


MARTIN STRÁNÍK Martin Stráník, specialista na bouldery vylezl dvě 8C a 9a Specialista na bouldering, který v roce 2019 získal 11. místo ve Světovém poháru v lezení na obtížnost a v roce 2007 2. místo na Mistrovství světa, loni zdolal dvě 8C: prvovýstup boulderu Iceberg v Moravském krasu v ČR a Primitivo 8C ve Valle Bavona ve Švýcarsku. Ačkoli se specializuje na bouldery, počátkem října 2020 Martin zopakoval cestu s obtížností 9a od Adama Ondry s názvem Senzace v české lezecké oblasti Krkavka. Pro Martina to bylo první 9a v jeho kariéře. Třicetiletý Čech celkem vylezl 65 boulderů obtížnosti 8B+ a 8C. V ročním hodnocení webu 8a.nu je na čtvrtém místě, včetně 17 prvovýstupů s obtížností 8B a více. Loni také vylezl své první 8c+ a 9a, takže nás zajímalo jak to, že je poslední dobou tak produktivní? „Prostě trénuji a snažím se neztrácet motivaci. A možná jsem i trochu víc v klidu, co se týče mých lezeckých cílů, protože mám malá dvojčata a ta jsou zrovna teď ze všeho nejdůležitější.“

KLEMEN BEČAN Nový člen SINGING ROCK CLIMBING TEAMU Novým členem našeho mezinárodního lezeckého týmu se stal Klemen Bečan, profesionální lezec a trenér. Klemen pochází ze Slovinska a lézt začal v roce 1989. Lezení je jeho velká vášeň a hlavní cíl. Položili jsme Klemenovi pár otázek: Co tě na lezení baví? Všechno. Rád cestuji do dalekých míst, hledám skály, ztrácím se a zase se nacházím. Mám rád společnost ostatních lezců, ale úplně ze všeho nejraději mám lezení samotné. Líbí se mi, jak se při postupu vzhůru odpoutávám od skutečného světa a prostě si jen vychutnávám ten pohyb. Strašně rád se při lezení úplně vyšťavím. Rvu se, co to dá, až už se to nedá vydržet a pak za odměnu prchnu. S dokončováním cest jsem se nikdy moc nezabýval. Pořádný boj je pro mě ve skutečnosti mnohem důležitější než ty dvě vteřiny štěstí na vrcholu. I tak je ale občas prima něco poslat. Plány do budoucna? Od nepaměti jsem si chtěl dát onsight cesty s obtížností 9a. Doufám, že se toho jednou dočkám – no a kdyby ne, tak si prostě budu užívat ty pokusy. Také bych si rád vylezl nějaké 9b, protože už jsem jich pár skoro dal, ale vždycky jsem to z nějakého pitomého důvodu musel přestat zkoušet. Rád bych ostatním pomáhal plnit si své lezecké cíle. Proto jsem se dal na dráhu trenéra: abych mohl předávat své cenné znalosti jiným lezcům, kteří se chtějí zlepšovat. Vítej v týmu! Doufejme, že se ti letos tvůj první onsight cesty s obtížností 9a podaří.

5


ÚVAZKY

6

Skitouring v Tuxer Alpen, Rakousko • Foto: Jan Zámečník


VIA FERRATA, SKIALPINISMUS

TOP RENTAL

C5078RB Polstrovaný třísponový úvazek vhodný pro začínající lezce, do půjčoven lezeckých stěn a do lanových center. • nerozebíratelné spony usnadní oblékání úvazku • nastavitelné, odepínatelné gumičky na nohavičkách • jedno materiálové poutko s nosností 10 kN (1 tuna) pro zvýšenou bezpečnost v případě špatného navázání • popisovatelná část pod materiálovým poutkem umožňuje libovolné označení úvazku • 2 velikosti úvazku (XS–M; L–XXL) pro širokou škálu uživatelů • vnitřní síťovaný materiál výborně vstřebává pot a zároveň rychle schne ve vlhkých podmínkách • vyztužené navazovací oko pro větší odolnost a životnost úvazku • barevně zvýrazněné navazovací oko (bílé = vel. XS-M; červené = vel. L-XXL) pro rychlou orientaci při výběru velikosti Velikost: XS-M; L-XXL Hmotnost: 395 g [vel. XS-M] XCE 1019 • EN 12277 • XUIAA

SERAC

C5079WB Ultralehký úvazek pro skialpinismus, alpinismus a ledovcové túry. • rychlé a bezpečné obléknutí úvazku i s připnutými mačkami nebo lyžemi na nohou • konstrukce úvazku tvořena HMPE (high-modulus polyethylene) lemovkou, která zajišťuje nízkou váhu a vysokou pevnost • tkanina na úvazku z nylonové jemné síťky neabsorbuje vodu a je velmi prodyšná • navázání do dvou barevně odlišených ok s pevností 15 kN • zapínání a nastavování nohaviček pomocí patentované 12 mm Rock&Lock hliníkové spony, rychlá a snadná manipulace i v rukavicích • dvě materiálová poutka s nosností 5 kg, každé poutko je rozděleno do 3 sekcí pro lepší uspořádání materiálu • materiálové poutko je z tenkého popruhu a dostatečně prověšeno pod pas, aby s připnutým materiálem nepřekáželo při zapínání bederního popruhu batohu • 2 sloty na přídavnou plastovou karabinu “Porter” pro nošení ledovcových šroubů, nebo dalšího materiálu • zadní tahací oko s nosností 5 kg • dvě elastická oka na každé nohavičce pro zasunutí a pohodlné nošení ledovcového šroubu • transportní pytlík součástí úvazku • hmotnost pod 100 g a sbalitelnost do velikosti pěsti předurčuje tento úvazek pro nejnáročnější alpinismus a skialpové túry Velikosti: S, M, L, XL Hmotnost: 96 g (M) XCE 1019 • EN 12277 • XUIAA

7


LANA

8

Lanový park Rokytnice nad Jizerou • Foto: Jan Zámečník


STATICKÁ LANA

R0430BB černá R0430KK khaki R0430RR červená R0430WR bílá

STATIC R44 NFPA 10.5

Odolné statické lano pro každodenní použití při práci ve výškách. • lano typu A - pro technické použití pro práci ve výškách a záchranu • určené pro lanový přístup, záchranu zraněných, manipulaci s předměty a další činnosti při práci ve výškách • splňuje nejnáročnější požadavky severoamerické normy NFPA, která vyžaduje nejvyšší kvalitu při každodenním nasazení Hmotnost: 72 g/m Pevnost: 32 kN Délka: svazek: 46, 61, 92 m • cívka: 100, 183, 200 m Průměr: 10,5 mm Statický průtah: 3,5 % (při 1,35 kN, 300 lbs) 7,2 % (při 2,7 kN, 600 lbs), 9,9 % (při 4,4 kN, 1000 lbs) NFPA 1983 Technical use • EN 1891 • XCE 1019 • UIAA

STATIC R44 NFPA 11.0 / 7/16“

R0450BB černá R0450OO oranžová R0450RR červená R0450WG bílá

Odolné statické lano pro každodenní použití při práci ve výškách. • lano typu A - pro technické použití pro práci ve výškách a záchranu • určené pro lanový přístup, záchranu zraněných, manipulaci s předměty a další činnosti při práci ve výškách vyráběno patentovanou technologií pletení lan ROUTE 44 s ultrasonic zakončením konců lana Hmotnost: 77 g/m Pevnost: 33,5 kN Délka: svazek: 46, 61, 92 m • cívka: 100, 183, 200 m Průměr: 11.0 mm Statický průtah: 3,0 % (at 1,35 kN, 300 lbs), 6,8 % (at 2,7 kN, 600 lbs), 10,8 % (at 4,4 kN, 1000 lbs) NFPA 1983 Technical use • EN 1891 • XCE 1019 • XUIAA

STATIC R44 NFPA 13.0

R0460WB Odolné statické lano pro záchranu a každodenní použití při práci ve výškách. • lano typu A - pro všeobecné použití při práci ve výškách včetně záchrany • určené pro lanový přístup, záchranu zraněných, manipulaci s předměty a další činnosti při práci ve výškách • splňuje nejnáročnější požadavky severoamerické normy NFPA, která vyžaduje nejvyšší kvalitu při každodenním nasazení Hmotnost: 108,7 g/m Pevnost: 47 kN Délka: svazek: 46, 61, 92 m • cívka: 100, 183, 200 m Průměr: 13,0 mm Statický průtah 3,4 % (při 1,35 kN, 300 lbs), 5,4 % (při 2,7 kN, 600 lbs), 7,6 % (při 4,4 kN, 1000 lbs) NFPA 1983 General Use

9


KARABINY

10

Felipe Camargo, El bon combat 9b, Cova de Ocell, Španělsko • Foto: Bruno Camargo


DURALOVÉ KARABINY, EXPRESKY

MIRAGE ROVNÁ 6PACK

RK001EE63

Karabiny s drátovým zámkem pro široké využití. Vytvořeny s důrazem na nízkou hmotnost a ergonomii. • tělo kované za tepla a drátový zámek dělají karabinu velmi lehkou • drátový zámek v zimních podmínkách nezamrzá • drátový zámek se při nárazu o skálu setrvačností neotevře • široké zaoblení v místě průchodu lana šetří oplet i samotnou karabinu před opotřebením • kompaktní rozměry • eloxovaný povrch zvyšuje korozní odolnost • set obsahuje 3 černé a 3 stříbrné karabiny • vyrobeno v České republice • značení unikátním sériovým číslem Hmotnost: 31 g / 1 oz Materiál: dural Pevnost v podélné ose: 25 kN Pevnost napříč: 8 kN Pevnost s otevř. zámkem: 8 kN Světlost (d): 20 mm XCE 1019 • EN 12275 • XUIAA

MIRAGE 6PACK

K6722E611 Drátové expresky pro široké využití. Vytvořeny s důrazem na nízkou hmotnost a ergonomii. • ideální partner pro lehký styl a zimní výstupy • ergonomický design • dvě za tepla kované drátové karabiny MIRAGE • drátový zámek v zimních podmínkách nezamrzá a při nárazu o skálu se setrvačností neotevře • široké zaoblení v místě průchodu lana šetří oplet i samotnou karabinu před opotřebením • kompaktní rozměry • eloxovaný povrch zvyšuje korozní odolnost • PAD smyčka o šířce 16 mm a délce 11 cm • spodní karabina fixována ve správné poloze pomocí fixační gumičky • vyrobeno v České republice Hmotnost: 74 g Materiál: dural, polyamid Pevnost: smyčka: 22 kN, karabiny: 25-8-8 kN Šířka: smyčka: 16 mm Délka: smyčka: 11 cm Světlost (d): 20 mm XCE 1019 • EN 566 • EN 12275 • XUIAA

Rope park Rokytnice nad Jizerou, Czechia • Foto: Jan Zámečník

11


EXPRESKY

K6723E030 – 30 cm K6723E050 – 50 cm

MIRAGE LONG

Drátová expreska pro převislé cesty, sportovní vícedélky a horské lezení. Vytvořena s důrazem na nízkou hmotnost a ergonomii. • ideální partner pro lehký styl, převislé sportovní cesty, zimní výstupy, sportovní vícedélky nebo tradiční lezení po vlastním jištění • delší expresková smyčka snižuje tření lana v karabinách • dvě za tepla kované drátové karabiny MIRAGE • drátový zámek v zimních podmínkách nezamrzá a při nárazu o skálu se setrvačností neotevře • široké zaoblení v místě průchodu lana šetří oplet i samotnou karabinu před opotřebením • kompaktní rozměry • eloxovaný povrch zvyšuje korozní odolnost • Dyneema® smyčka o šířce 11 mm a délce 30 nebo 50 cm • spodní karabina fixována ve správné poloze pomocí fixační gumičky • vyrobeno v České republice Hmotnost: 79; 86 g Materiál: dural, Dyneema® Pevnost: smyčka: 22 kN, karabiny: 25-8-8 kN Šířka: smyčka: 11 mm Délka: smyčka: 30; 50 cm Světlost (d): 20 mm XCE 1019 • EN 566 • EN 12275 • XUIAA

MIRAGE ALPINE

K6724E016 Drátová expreska s 60 cm Dyneema® smyčkou pro horské lezení. Vytvořena s důrazem na nízkou hmotnost a ergonomii. • ideální partner pro lehký styl, horské lezení a zimní výstupy • 8 mm široká a 60 cm dlouhá Dyneema® smyčka je tenká, pevná a lehká což ji předurčuje pro použití ve vlhkých podmínkách v horském terénu • dlouhá smyčka snižuje tření lana v karabinách • smyčka umožňuje použít expresku ve dvou délkách v závislosti na charakteru lezené cesty • dvě za tepla kované drátové karabiny MIRAGE se jednoduše cvakají do skob, nýtů nebo smyček od vklíněnců a friendů • drátový zámek v zimních podmínkách nezamrzá a při nárazu o skálu se setrvačností neotevře • široké zaoblení v místě průchodu lana šetří oplet i samotnou karabinu před opotřebením • kompaktní rozměry • eloxovaný povrch zvyšuje korozní odolnost • vyrobeno v České republice Hmotnost: 82 g Materiál: dural, Dyneema® Pevnost: smyčka: 22 kN, karabiny: 25-8-8 kN Šířka: smyčka: 8 mm Délka: smyčka: 60 cm Světlost (d): 20 mm XCE 1019 • EN 566 • EN 12275 • UIAA

12


Lucie Hrozová, Baron Prášil IXb, Měsíční, Teplické skály • Foto: Jan Špiroch

13


PŘILBY

14

France ••Foto: Arête des Cosmiques, Aiguille du Midi, Chamonix, Francie Foto:Jan JanZahula Zahula


PŘILBY

HEX

C0900

Odolná plně odvětraná přilba pro horolezectví, alpinismus a další lanové aktivity. Pro svou odolnost, odvětrání a univerzálnost se hodí jak do hor, tak i na skály, via ferraty nebo do lanových parků. • odolná EPP + ABS skořepina chrání před padajícími předměty a zaručuje vysokou míru ochrany proti nárazu, včetně opakovaného nárazu • otevřená konstrukce „OPEN CELL“ s 35 větracími otvory o celkové ploše 108 cm2 zaručuje maximální odvětrání • snadné a rychlé nastavení velikosti otočným kolečkem • podbradní pásek z měkkého a širokého popruhu poskytuje maximální komfort • vnitřní polstrování je vyrobeno z jednoho kusu, čímž se zamezí ztrátě menších částí a lépe drží • vnitřní polstrování je odnímatelné a pratelné • integrované přední klipy „EASY CLIP“ pro spolehlivé upevnění čelové svítilny, jejich tvar zamezuje zasekávání kapuce/smyček • elastický systém „UNI FIX“ v zadní části jednoduše upevní jakoukoli čelovou svítilnu, nebo lyžařské brýle • dodávána ve dvou velikostech (M 52–58 cm a L 55– 61 cm) • moderní design a 5 barevných provedení Velikost M (52-58 cm): C0900WX03 ice white C0900YX03 arnica yellow C0900MX03 garish blue C0900AX03 mountain lake azure C0900RX03 fox red Velikost L (55-61 cm): C0900WX04 ice white C0900YX04 arnica yellow C0900MX04 garish blue C0900AX04 mountain lake azure C0900RX04 fox red Hmotnost: M 300 g, L 330 g (± 5%) XCE • EN 12492

15


CEPÍNY & MAČKY

16

Lucie Hrozová, Aljaška, USA • Foto: Timothy Thompson


CEPÍNY

BANDIT

s tloukem RK003 s lopatkou RK004 Multifunkční zbraň se širokým využitím. Cepín je určený zejména pro lezení obtížných ledopádů a technicky náročných horských cest, ale díky modulárnímu systému jej můžete přizpůsobit každému výstupu. • prohnutý tvar násady umožňuje jednodušší lezení v ledových boulích nebo ve skále a zároveň zaručuje optimální úhel úchopu. • kovaná hlava dovoluje použití hrotu ICE nebo DRY a také volbu mezi tloukem a lopatkou. Pro náročné mixové cesty může být cepín použit i bez tlouku / lopatky. • hlava cepínu je vytvarována tak, aby ji bylo možné zaklínit do spáry při mixovém lezení a zároveň aby poskytovala oporu při lezení v měkkém sněhu. Těžiště hlavy sleduje trajektorii záseku a takto vyvážený cepín proniká lehce i do tvrdého ledu. Otvor v hlavě je dost velký pro připojení karabiny nebo zavěšení cepínu na PORTER. • ergonomicky tvarovaná rukojeť vyrobena z dvoukomponentního plastu poskytuje bezpečný úchop a zároveň i tepelnou izolaci. Otvor ve spodním hrotu pro připojení karabiny nebo pružících popruhů BUNGEE. • chránič na prsty „Boxer” umožňuje jednodušší lezení bez poutek a zabraňuje otlučení prstů. • háček „Rhino” pro vyšší úchop při náročném ledovém/mixovém lezení a také pro lezení v položeném terénu. Boxer i Rhino lze zcela odejmout a tím získat lehký cepín pro technické lezení v horách. • odnímatelné extra závaží MASS pro silnější proniknutí hrotu do tvrdšího ledu • standardně dodáván s hrotem ICE Hmotnost: (zahrnuje hrot Ice, tlouk/lopatka, Boxer, Rhino, Mass): 660 g Délka: 50 cm Materiál: hrot – Cr-Mo ocel hlava, spodní hrot, násada – dural rukojeť – dvoukomponentní plast Mass – nerezová ocel XCE 1019 • EN 13089 hrot ICE/DRY typ 2 (T) násada typ 2 (T)

17


lopatka RK008SS00A tlouk RK009SS00H

EDGE

Materiál: hroty, tlouk/lopatka – CrMo ocel hlava, násada – dural Délka: 54 cm Hmotnost: 555 g (kompletní cepín s hrotem a lopatkou/tloukem; bez poutka)

WIZARD

Lehký cepín pro horské lezení. Kompromis mezi klasickým turistickým cepínem a moderní zbraní do ledu. Kombinuje výhody obou typů: prohnutou násadu, která vytváří více prostoru při náročném lezení, a hladký spodní hrot, který lehce proniká do sněhu při jištění nebo při lehčích výstupech. Ideální cepín pro strmé žlaby a klasické alpské lezení. • prohnutý tvar násady umožňuje jednodušší lezení v ledových boulích nebo ve skále a zároveň zaručuje optimální úhel úchopu • kovaná hlava dovoluje použití tlouku nebo lopatky a výměnu hrotu, pro maximální snížení hmotnosti může být cepín použit i bez tlouku/ lopatky • hrot je dostatečně agresivní pro lezení v tvrdém ledu nebo lehčím mixu; spodní zuby nesahají až k hlavě, což šetří rukavice při držení cepínu za hlavu • hlava cepínu je vytvarována tak, aby ji bylo možné zaklínit do spáry a zároveň aby poskytovala oporu při lezení v měkkém sněhu; otvor v hlavě je dostatečně velký pro připojení karabiny nebo zavěšení cepínu na PORTER • spodní hrot dobře proniká do sněhu a firnu a je k němu možné připojit karabinu nebo pružnou smyčku BUNGEE • cepín je dodáván s poutkem FIX PLUS XCE 1019 • EN 13089 EDGE hrot typ 2 (T) Násada typ 2 (T)

RK005

Lehký cepín určený pro klasické horské výstupy. • mírné zakřivení násady zajišťuje více prostoru při lezení v ledu nebo mixu a zároveň spodní část násady snadno proniká do sněhu. • násada je vyrobena z duralu třídy 7075. Spodní část násady je vybavena protiskluznou páskou pro jistější úchop. • hrot je vyroben z kvalitní kalené Cr-Mo oceli a snadno proniká to tvrdého sněhu nebo ledu. • lopatka navržená pro snadné sekání stupů nebo kopání plošiny. • ergonomicky tvarovaná hlava cepínu umožňuje jednodušší brzdění v případě pádu. • otvory v hlavě cepínu a spodním hrotu jsou dostatečně velké pro spojení s karabinou. • dodáváno včetně jednoduchého poutka FIX. Hmotnost: 445 – 495 g Délka: 55, 62, 69 cm XCE 1019 • EN 13089 Násada typ 1 (B)

18


CEPÍNY

WIZARD LIGHT

RK006

Náš nejlehčí cepín speciálně určený pro skialpinismus, výškové horolezectví a pro všechny aktivity, kde záleží na každém gramu. • mírné zakřivení násady zajišťuje více prostoru při lezení v ledu nebo mixu a zároveň spodní část násady snadno proniká do sněhu • hrot je vyroben z kvalitní kalené Cr-Mo oceli a snadno proniká to tvrdého sněhu nebo ledu • lopatka navržená pro snadné sekání stupů nebo kopání plošiny • ergonomicky tvarovaná hlava cepínu umožňuje jednodušší brzdění v případě pádu • otvory v hlavě cepínu jsou dostatečně velké pro spojení s karabinou • bez spodního ocelového hrotu • spodní část násady je ukončena záslepkou proti vnikání sněhu a otvorem pro připojení karabiny • kompatibilní s poutky FIX a BUNGEE SINGLE Hmotnost: 380, 405 g Délka: 52, 59 cm XCE 1019 • EN 13089 Násada typ 1 (B)

MERLIN

RK007

Lehký cepín pro ledovcové túry, VHT a jednoduché horské výstupy. • klasická rovná násada je vyrobena z duralu třídy 7075. • hrot je vyroben z kvalitní kalené Cr-Mo oceli a snadno proniká do tvrdého sněhu nebo ledu. • lopatka navržené pro snadné sekání stupů nebo kopání plošiny. • ergonomický tvar hlavy cepínu pro pohodlné držení při chůzi. • otvory v hlavě cepínu a spodním hrotu jsou dostatečně velké pro připojení karabiny. • dodáváno včetně jednoduchého poutka FIX. Hmotnost: 455 – 505 g Délka: 58, 65, 72 cm XCE 1019 • EN 13089 Násada typ 1 (B)

19


LUCIFER III TECH

RK207AX00T

III. vylepšená generace extrémně výkonných a lehkých lezeckých maček s vyměnitelnými a nastavitelnými předními hroty. Vyvinuty pro náročné lezení ledů, mixů a alpských stěn. • jedny z nejlehčích lezeckých maček na trhu, zároveň dostatečně odolné díky použité Cr-Mo oceli • excelentní sbalitelnost usnadní transport pod stěnu • modulární konstrukce pro mono hrot nebo dva přední hroty • nastavitelná délka předních hrotů • agresivní první pár hrotů poskytuje dodatečnou oporu a větší stabilitu v kolmém terénu • pár zpětných hrotů pro lepší stabilitu na volně visících ledových sloupech • svislé hroty ve středu špice usnadní stání na ledových boulích • jednoduché utažení a povolení popruhu díky patentované nerezové Rock&Lock sponě • nastavení velikosti bez nářadí • dodávány se dvěma páry předních hrotů a vyhazovači sněhu BOUNCER LUCIFER III • mačky jsou vyráběny s upínacím systémem pro tuhé lezecké boty s drážkou • možnost vyměnit přední třmen za třmen SEMI-CLASSIC pro boty s upínací drážkou pouze na patě nebo třmen SKI pro skialpinistickou obuv Hmotnost: 960 g (s mono hrotem 910 g) Velikost: EU 37 - 47 XCE • EN 893

FAKIR III CLASSIC

RK206AX00C

III. vylepšená generace víceúčelových dvanáctihrotých maček pro klasické horské výstupy. Vyvinuty zejména pro ledovcové túry a sněhové výstupy. • lehké, skladné mačky, které jsou zároveň dostatečně odolné díky použité Cr-Mo oceli • upravená konstrukce pro nižší váhu a delší životnost při opakovaném zatížení • snížený profil hrotů poskytuje lepší stabilitu při chůzi • umožňují nastavení velikosti bez nářadí • jednoduché utažení a povolení popruhu pomocí O kroužků • asymetrický tvar mačky optimálně kopíruje vaši botu a poskytuje maximální oporu v náročnějším terénu • spojovací plech z pružné nerez oceli usnadňuje chůzi • dodávány včetně vyhazovačů sněhu BOUNCER FAKIR III • upínací systém pro měkčí vysokohorskou obuv bez upínacích drážek Hmotnost: 810 g Velikost: EU 37 - 47 XCE • EN 893

20


MAČKY

FAKIR III SEMI-CLASSIC

RK206AX00S

III. vylepšená generace víceúčelových maček pro klasické horské výstupy. Vyvinuty pro všechny terény od ledovcových túr a sněhových výstupů až po ledové kuloáry. • lehké, skladné mačky, které jsou zároveň dostatečně odolné díky použité Cr-Mo oceli • upravená konstrukce pro nižší váhu a delší životnost při opakovaném zatížení • snížený profil hrotů poskytuje lepší stabilitu při chůzi • umožňují nastavení velikosti bez nářadí • jednoduché utažení a povolení popruhu díky nerezové patentované Rock&Lock sponě • asymetrický tvar mačky optimálně kopíruje vaši botu a poskytuje maximální oporu v náročnějším terénu • dodávány včetně vyhazovačů sněhu BOUNCER FAKIR III • upínací systém pro vysokohorskou obuv s tvrdou podrážkou a upínací drážkou na patě Hmotnost: 900 g Velikost: EU 37 - 47 XCE • EN 893

FAKIR III TECH

RK206AX00T

III. vylepšená generace víceúčelových maček pro klasické horské výstupy. Vyvinuty pro všechny terény od ledovcových túr a sněhových výstupů až po ledové kuloáry. • lehké, skladné mačky, které jsou zároveň dostatečně odolné díky použité Cr-Mo oceli • upravená konstrukce pro nižší váhu a delší životnost při opakovaném zatížení • snížený profil hrotů poskytuje lepší stabilitu při chůzi • umožňují nastavení velikosti bez nářadí • jednoduché utažení a povolení popruhu díky nerezové patentované Rock&Lock sponě • asymetrický tvar mačky optimálně kopíruje vaši botu a poskytuje maximální oporu v náročnějším terénu • dodávány včetně vyhazovačů sněhu BOUNCER FAKIR III • upínací systém pro vysokohorskou obuv s tvrdou podrážkou a upínacími drážkami • možnost vyměnit přední třmen za třmen SEMI-CLASSIC pro boty s upínací drážkou pouze na patě nebo třmen SKI pro skialpinistickou obuv Hmotnost: 880 g Velikost: EU 37 - 47 XCE • EN 893

21


NÁHRADNÍ DÍLY PRO CEPÍNY TLOUK

barva

hmotnost

dílů

popis

černá

44 g

1

tlouk pro cepín Bandit a Edge

černá

49 g

1

lopatka pro cepín Bandit a Edge

černá

12 g

1

podložka pod hrot pro cepín Bandit a Edge

černá

133 g

1

hrot pro cepín Bandit určený pro drytooling

černá

139 g

1

hrot pro cepín Bandit určený pro drytooling

černá

116 g

1

hrot pro cepín EDGE

nerez

50 g

pár

nerezové extra závaží pro hrot ICE

černá

2g

1

nalepovací protiskluzová páska pro všechny modely cepínů

černá

10 g

1

chránič prstů pro cepín Bandit

černá

7g

1

opěrka ruky pro cepín Bandit

RK105BB000

LOPATKA RK106BB000

PODLOŽKA POD HROT RK113BB000

HROT ICE RK107BB000

HROT DRY RK108BB000

HROT PICK RK116XX000

MASS RK115XX000

PROTISKLUZ RK114BB000

BOXER RK109BB000

RHINO RK110BB000

22


NÁHRADNÍ DÍLY

NÁHRADNÍ DÍLY PRO MAČKY BOUNCER FAKIR III

barva

hmotnost

dílů

popis

modrá

70 g

pár

vyhazovač sněhu pro mačky Fakir III

modrá

74 g

pár

vyhazovač sněhu pro mačky Lucifer III

černá

23 g

4

sada vyměnných hrotů pro mačky Lucifer III

černá

100 g

pár

spojovací díl pro mačky FAKIR III a LUCIFER III Vel.: M/L (EU 37-47), XL (EU 43-53)

stříbrná

80 g

pár

Pružný spojovací plech zlepšuje komfort při chůzi a zvyšuje životnost maček používaných s měkkou trekingovou obuví. Kompatibilní s mačkami FAKIR III a LUCIFER III Vel.: M/L (EU 37-47), XL (EU 43-5 3)

66 g

pár

Doplňkový přední třmen na mačky pro boty s upínací drážkou pouze na patě. Kompatibilní s Tech variantami všech generací maček FAKIR a LUCIFER.

40 g

pár

Doplňkový přední třmen na mačky pro skialpinistické boty. Kompatibilní s Tech variantami všech generací maček FAKIR a LUCIFER.

RK607AX000

BOUNCER LUCIFER III RK608AX000

PŘEDNÍ HROT LUCIFER III RK609YY000

SPOJOVACÍ PLECH III M/L RK610XX03 XL RK610XX05

SPOJOVACÍ PLECH III FLEX M/L RK611XX03 XL RK611XX05

TŘMEN SEMI-CLASSIC RK612XX000

TŘMEN SKI RK613XX000

23


PŘÍSLUŠENSTVÍ

BUNGEE

RK112WX000

Lehká pružná smyčka s dvěma rameny a malými karabinami k připojení cepínů k sedacímu úvazku. • zamezuje ztrátě či pádu cepínu • karabiny mohou být připojeny k hlavě nebo dolnímu hrotu cepínu • délka ramen eliminuje zauzlování a jejich pružnost umožňuje maximální dosah • pružný materiál prodlužuje délku z 80 až na 135 cm (včetně karabin) a tak ramena smyčky neomezují v pohybu • smyčka je vhodná pro lezení v ledu, kuloárů a mixových cest POZOR! Nepoužívat jako tlumič pádu! Nepoužívat jako odsedávací smyčku! Hmotnost: 90 g Materiál: 35% PAD, 5% elastické vlákno, 60% dural Pevnost: 300 kg Délka: 80 - 135 cm (včetně karabin) Světlost (d): 12 mm

BUNGEE SINGLE

RK117WX000 Lehká pružná smyčka k připojení cepínu k sedacímu úvazku. • zamezuje ztrátě či pádu cepínu • šroubovací karabina může být připojena k hlavě nebo dolnímu hrotu cepínu • délka ramena eliminuje zauzlování a jeho pružnost umožňuje maximální dosah • pružný materiál prodlužuje délku z 85 až na 145 cm (včetně karabiny) a tak smyčka neomezuje v pohybu • smyčka je vhodná pro ledovcové túry a alpinismus POZOR! Nepoužívat jako tlumič pádu! Nepoužívat jako odsedávací smyčku! Hmotnost: 47 g Materiál: 35% PAD, 5% elastické vlákno, 60% dural Pevnost: 300 kg Délka: 85 - 145 cm (včetně karabiny) Světlost (d): 12 mm

KRYTKA NA ŠROUB

RK352XX000 Plastová nasazovací čepička pro ochranu ostrých zubů na šroubech do ledu. • chrání vaše oblečení a jiné vybavení, když jsou šrouby volně ve vašem batohu • vhodné i pro jiné na trhu dostupné šrouby do ledu • prodáváno v balení po 5 ks Rozměr: 30 mm délka, 20 mm průměr Hmotnost: 4 g Materiál: plast

24


Lucie Hrozová, Aljaška, USA • Foto: Timothy Thompson

25


OBLEČENÍ & PŘÍSLUŠENSTVÍ

26

Markéta Janošová, závod v boulderingu Žilina, Slovensko • Foto: Petr Hlawiczka


OBLEČENÍ

TRIKO BLUE MOUNTAIN

pánské C1013BB dámské C1014BB Pohodlné triko navrhnuté lezci pro lezce. Vyrobeno z kvalitní bavlny s příměsí elastanu, zaručuje volnost pohybu ať už ve skalách nebo na horách. • pohodlný střih regular • tištěné označení velikosti • klasický kulatý, lemovaný výstřih • vyrobeno v České republice Barva: modrá Velikost: S, M, L, XL Materiál: 96% bavlna, 4% elastan Gramáž: 170 g/m2

TRIKO MONKEY

C1030Y

Veselé, pohodlné lezecké triko vyrobené z kvalitní bavlny pro vaše nejmladší lezecké hvězdy. • vhodné jak pro kluky, tak i holky • tištěné značení velikosti • pohodlný střih • vyrobeno v České republice Barva: žlutá Velikost: 128 (7-8 let), 140 (9-10 let) Materiál: 100 % bavlna, (170 g/m²)

27


OBLEČENÍ

DĚTSKÁ MIKINA

C1031M

Teplá, příjemná a pohodlná mikina pro vaše nejmladší lezecké hvězdy. • vhodná pro kluky i holky • s velkou kapsou a kapucí • vyrobeno v České republice Barva: modrá Velikost: 128 (7-8 let), 140 (9-10 let) Materiál: 90 % bavlna 10 % polyester (300 g/m²)

KŠILTOVKA TRUCKER

C0089SX00 Trucker kšiltovka pro běžné nošení, práci nebo na lezecké výjezdy. • středně hluboká kšiltovka v šesti panelovém designu • originální výšivka Singing Rock • snadno nastavitelná velikost Hmotnost: 82 g Barva: šedá Materiál: kšilt 97 % bavlna, 3 % elastan, přední panel 100 % bavlna, síťka 100 % PES

BEANIE PRO Technická čepice do chladných a větrných podmínek. • horní část vyrobena z prodyšného, teplého a jemného funkčního mikrovlákna • dolní část vyrobena z větruodolného microfleesu pro ochranu proti větru a chladu • vhodná pod přilbu • boční otvory v oblasti uší zajišťují prostupnost zvuku při práci nebo jiných aktivitách • možnost prát v pračce do 30 °C, není vhodné sušit v sušičce • dostupná ve dvou velikostech Velikost: S-M (49-53 cm), L-XL (54-58 cm) Barva: černá Hmotnost: 21 g Materiál: 100 % Polyester

28


Laguna Sucia pod horou Fitz Roy, Patagonie, Argentina • Foto: Jan Zahula

29


PLAKÁTY

P0027CX00

1

Motivy: 1) FELIPE CAMARGO FORTALEZA V15 2) ICE CLIMBING ISLAND 3) ICE CLIMBING ALJAŠKA 4) LUCIE HROZOVÁ ALJAŠKA 5) MARTIN STRÁNÍK 6) ŠTĚPÁN STRÁNÍK 7) MARTIN STRÁNÍK TICINO 8) ŠTĚPÁN STRÁNÍK TICINO 9) SANDSTONE 10) FELIPE CAMARGO EL BON COMBAT 11) AMA DABLAM

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11 Lezecké plakáty s námi podporovanými sportovci. Rozměr 690 x 480 mm

30


PROMO

SAMOLEPKY SINGING ROCK

P0025XX00

Samolepky s logy Singing Rock lepící na zadní straně.

SAMOLEPKA AUTORIZOVANÝ PRODEJCE

P0025XX02

Samolepka Autorizovaný prodejce s lepidlem na přední nebo zadní straně pro umístění na vstupních dveřích, výloze nebo v prodejně. Velikost: 14,5 cm

BANERY

P0020

Singing Rock banery vyrobeny z lehkého PES materiálu s díry po obvodu na uchycení. Velikost: P0020BB02 P0020BB03 P0020BB04 P0020BB05

malý: 60 x 60 cm střední: 150 x 30 cm velký: 200 x 100 cm extra velký: 150 x 150 cm

31


MUG

P0012BB00

Thermo hrnek s plastovou rukojeti a uzávěrem na víčku udržuje kávu nebo čaj horký. Objem: 400 ml, hmotnost: 250 g

0.5 l P0010X050 0.3 l P0010X030

PITCHER

Klasický půllitr 0,5 l nebo 0,3 l pro všechny, co rádi lezou.

MESSENGER BAG

P0041XX00

Unikátní up-cycle messenger bag využívající nepotřebné reklamní bannery. Každý kousek je tak originální. • velká vnitřní kapsa • dvě vnitřní kapsy na poznámkový blok, průvodce, tablet nebo knihu • úzká kapsa na propisku nebo kartáček • ramenní popruh se systémem rychlého nastavení • zavírání na suchý zip • vyrobeno v České republice Materiál: použité reklamní bannery Rozměry: 41 x 9 x 31 cm Objem: 11 l Hmotnost: 420 g

32


PROMO

PAPÍROVÁ TAŠKA

P0033XX00

Ekologicky šetrná papírová taška. • kroucené papírové madlo • podporuje ohleduplný přístup k životnímu prostředí Velikost: 35 x 44 x 18 cm

KÁVA OUTDOOR MLETÁ

P0038GU01 krabička P0038GB10 Mletá káva pro outdoorové nadšence a milovníky kávy. Vychutnej si kávu před/po lezeckém nebo pracovním dni. • každý sáček obsahuje filtr s kávou, který lze dát na jakýkoliv hrnek • pro nejjemnější chuť vždy použijte čistou, filtrovanou vodu; zalijte 180-220 ml, nechejte 5 minut odstát a vychutnejte si svou kávu • sáčky jsou plněné kávou A1 a Brazil • A1 (80 % Arabica/20 % Robusta) s výraznou, plnou, středně hořkou chutí s příjemnou dochutí, vhodná i pro úpravy s mlékem • 100 % Arabica Brazil Pergamino Sul de Minas má velmi dobře vyváženou, jemnou, nasládlou chuť s lehkou aciditou, s náznakem čokolády a mandlí • balení v krabičce obsahuje 5 sáčků směsi A1 a 5 sáčků 100 % Arabica Brazil (označeno razítkem na sáčku) Hmotnost: 10 g (sáček) Káva: A1 (80 % Arabica/20 % Robusta), Brazil (100 % Arabica)

33


34

Markéta Janošová, Singing Rock athlete • Foto: Petr Piechowicz


SINGING ROCK JE LEZENÍ V Singing Rocku stále platí, že lezecké vybavení vyrábějí Lezci pro Lezce. Sídlo naší firmy leží v podhůří Krkonoš, poblíž Českého ráje, který byl a je kolébkou českého horolezectví. Většina z nás jsou horolezci, sportovní lezci nebo skialpinisté. Blázni s cepíny, tahačáky a lyžemi. Za celý rok společně nalezeme desítky kilometrů a napadáme stovky pádů. Tedy dříve než se sedák, lano nebo karabina dostane k Vám, projde si opravdovým očistcem. Díky podporovaným špičkovým lezcům, jako jsou Felipe Camargo, Carlos Logrońo, Dušan „Stoupa” Janák, Lucka Hrozová, bratři Stráníkovi, Pavel Vrtik, čeští horští vůdci a další, dokážeme testovat a zlepšovat naše produkty, rozvíjet jejich funkčnost, jakož i kvalitu horolezeckého vybavení.

Carlos „Citro“ Logroño, • Foto: David Munilla

SINGING ROCK byl založen v roce 1992 a během svého dosavadního fungování se postupně vypracoval na jednoho z předních světových výrobců lezeckého vybavení pro všechny aktivity ve vertikálním světě. Vysoce funkční a inovativní výrobky se vyvíjejí a vyrábějí v České republice a výrobky splňují příslušné zákonné požadavky Evropské unie i požadavky ostatních trhů. SINGING ROCK tedy nabízí vše, co potřebujete pro bezpečný pohyb ve vertikálním světě ať už při lezení na skalách, na umělé stěně či při lezení v horách. SINGING ROCK TEAM

www.singingrock.com


Upozornění: Horolezectví, bouldering, canyoning, výškové práce a podobné aktivity jsou životu nebezpečné a mohou přivodit úraz nebo smrt. Za správné a bezpečné používání všech výrobků určených pro tyto aktivity zodpovídá každý uživatel sám. Informace a rady zde uvedené, nenahrazují zkušenosti ani řádný výcvik. Zvládnutí a osvojení příslušných technik a zásad bezpečnosti je vaší odpovědností. Informace uvedené v tomto katalogu představují stav vědění a skutečnosti v době vydání katalogu. Z tohoto důvodu nelze zaručit, že jsou to informace vyčerpávající, přesné a Singing Rock si vyhrazuje právo kdykoliv změnit obsah těchto informací. Věnujte dostatek času informacím v tomto katalogu a rovněž návodům k použití, které jsou součástí každého výrobku Singing Rock. V případě pochybností kontaktujte Singing Rock nebo jeho zástupce.

Kontakt:

Singing Rock Poniklá 317 512 42 Poniklá Česká republika

tel.: +420 481 585 007 e-mail: info@singingrock.com www.singingrock.cz

Carlos „Citro“ Logroño, El templo del café 8c+, Alquezar, Španělsko • Foto: Javi Pec

Adresa:

Social: singingrock.page singingrock_official user/sigrvideo


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.