Page 1

2020

Product special

Polski


SŁOWO WSTĘPNE Drodzy przyjaciele, tegoroczne wydanie Product Special zawiera najciekawsze pozycje, jakie oferuje rynek marihuany Waszym roślinom, by pasja dla uprawy przerodziła się prosperującą działalność zawodową.

profesjonalnych produktów i sprzętu do wysoko wyspecjalizowanych upraw jest sposobem na wypełnianie naszej misji, którą jest zapewnienie Wam bogatych, pysznych i pachnących zbiorów.

Nie muszę chyba mówić, że rok 2020 będzie zapamiętany jako rok przełomowy z „przed” i „po”, które pozostaną w naszej pamięci jak obywateli i hodowców. Ten przeklęty wirus zmusił większość z nas do zmiany przyzwyczajeń i przeorganizował nasze życie. Obudziłyśmy się w smutnej sytuacji, w której ludzie są zdecydowanie wrażliwsi niż myśleliśmy, a nowoczesny system służby zdrowia, poza kilkoma wyjątkami, nie jest w stanie sprostać nowemu wyzwaniu.

Zdaliśmy sobie sprawę, że w sektorze uprawy marihuany, pasja i chęć ożywienia gospodarki praktycznie pokonały wirusa. Mając przed sobą niepewną przyszłość i niewiele punktów odniesienia, myśl ta przywraca nam nadzieję. Dzięki determinacji i chęci pokonuje się nawet najtrudniejsze przeszkody. Wierzcie w siebie biorąc z nas przykład. Uczcie się, czytajcie, próbujcie, popełniajcie błędy, próbujcie ponownie Ścieżka do idealnych zbiorów prowadzi przez ciągłą obserwację roślin, które uprawiacie.

Wirus uderzył i wciąż uderza z wielką siłą w wielu krajach Europy, lecz jeszcze nas nie pokonał. Wiosenny lockdown był bezprecedensowym doświadczeniem dla większości z nas. W najważniejszym okresie wysiewów wiosennych, wielu zamkniętych w domach hodowców zdecydowało się na „wolną od wirusa” uprawę indoor. Mówię „wolną od wirusa”, ponieważ jak bujnie rozkwitająca wiosna, nasza zielona pasja była nie do powstrzymania. Wręcz odwrotnie, odnotowaliśmy trend wzrostowy w liczbie hodowców, do czego przyczynił się z pewnością również kryzys gospodarczy na całym kontynencie. Łańcuch dostaw marihuany został przywrócony. Wraz z obowiązkowym zamknięciem naszych ukochanych sklepów ogrodniczych, zarówno sprzedawcy hurtowi, jak i właściciele sklepów niezwłocznie wykorzystali potencjał e-commerce i zapewnili dostawy wartościowych towarów hodowcom w całej Europie. Jak to przeważnie bywa w czasach wielkiej transformacji, dzisiejsze wyzwania często prezentują się z wysokimi rachunkami, lecz również z ogromnymi możliwościami, musimy je tylko wykorzystać. Żyjemy w okresie porównywalnym do początków życia, gdy to organizmy wodne zostały zmuszone do życia na lądzie. Podczas tej przemiany, płazy znalazły nowe źródła tlenu, co było kluczowe dla dalszej egzystencji gatunku. Specjalnie użyłem metafory ewolucji, by pokazać w jak trudnych czasach żyjemy i zdopingować Was do walki o przeżycie. Uprawy domowe i uprawa na własny użytek są punktami odniesienia dla naszej branży. To dlatego oferta

W tym roku wydanie Special Product proponuje Wam najnowocześniejszy sprzęt do analizy i uprawy marihuany. Życzymy przyjemnej lektury i wysiewów! Fabrizio Dentini Soft Secrets Włochy

Stopka redakcyjna:

Wydawca: Discover Publisher BV Adres: Postbus 362, 5460 AJ Veghel, Holandia Telefon: +31 (0)73 5498112 Strona internetowa: www.softsecrets.com E-mail: info@softsecrets.nl Zabrania się kopiowania lub powielania materiałów obecnych w niniejszej publikacji, chyba że za zgodą wydawcy lub właścicieli praw autorskich. Wydawca nie jest odpowiedzialny za treść i/lub opinie zawarte w reklamach. Wydawca zrzeka się jakiejkolwiek odpowiedzialności za teksty niepochodzące od redakcji.

3


Advanced Nutrients, bardziej niż kiedykolwiek gotowi do podbicia Europy

W 2020 roku, nasza linia nawozów do marihuany znalazła się na samym szczycie sprzedaży. Hodowcy w 107 krajach polegają na naszych nawozach pomagających uzyskać jak najlepszą uprawę marihuany. A przez najlepszą rozumiemy: najbezpieczniejszą, najczystszą, najsłodszą, najbardziej lepką, najsilniejszą i z najpiękniejszymi kwiatami, jakie tylko możecie sobie wyobrazić. Chcieliśmy z radością ogłosić, że dzięki nowemu, ulepszonemu, prawu, które zastąpiło archaiczne przepisy dotyczące marihuany, firma Advanced Nutrients zdecydowała się na poważne inwestycje mające na celu jej ekspansję w Europie.

www.advancednutrients.com

Tworzymy w Europie nasz drugi co do wielkości rynek. Rozwijamy naszą strategię dystrybucji w Hiszpanii oraz w całej Europie, by być w stanie dostarczać żądane ilości naszych składników odżywczych. Otwieramy nowy magazyn w Barcelonie, dziesięć razy większy od poprzedniego, ciesząc się z wyboru Barcelony na siedzibę naszego nowego zakładu produkcyjnego. Będzie on w stanie produkować wystarczającą ilość środków odżywczych, by sprostać zapotrzebowaniu klientów w całej Europie. W kolejnych tygodniach zostanie ukończona nasza Międzynarodowa Struktura Biznesowa, dając nam możliwość spełnienia wszelkich potrzeb krajów UE i ich sąsiadów. Dodatkowo każdy klient Advanced Nutrients w Europie będzie mógł liczyć na Wsparcie dla Hodowców, w celu uzyskania odpowiedzi na pytania techniczne dotyczące naszych produktów oraz sposobu ich używania dla uzyskania najlepszych rezultatów. Advanced Nutrients – ojczyzna wyczerpujących badań, sprawdzonych poglądów naukowych i nadzwyczajnych zbiorów! 5


BAC Frooting Power

BAC opracował nowy produkt stymulujący wzrost: Frooting Power. Frooting Power di BAC jest wysokiej jakości środkiem przyspieszającym wzrost, jednym zawierającym fosfaty, które stymulują podział komórkowy. W ten sposób roślina produkuje więcej kwiatów, które jednocześnie

stają się silniejsze. Frooting Power di BAC musi być stosowany w ostatnich 3-4 tygodniach kwitnienia waszych roślin. Stosujcie go tylko na zdrowych roślinach, gdyż jest to bardzo mocny nawóz, który wymaga dużej współpracy waszych roślin. W przypadku stosowania w połączeniu z waszym podstawowym nawozem, rezultat jest zdumiewający. Nie łączcie nigdy Frooting Power z innym środkiem przyspieszającym wzrost. Dostępny w opakowaniach o pojemności 325 gram, 1kg i 5 kg.

www.bac-online.pl BG Products BV Spectrumlaan 39 2665 NM BLEISWIJK Holandia

6


Bibułki Cones Flamez opakowanie 64 sztuk i bibułki Cones Flamez opakowanie 1000 sztuk Stożek dla każdego palenia Te wstępnie skręcone bibułki stożkowe z Niderlandów są znane ze świetnych cen i wysokiej jakości. Oferując od 2005 roku wysokiej jakości sprzęt do palenia, firma Flamez mistrzowsko opanowała produkcję bibułek i stożków. Ich stożki oferują uczucie posiadania idealnego jointa, bez konieczności skręcenia go własnoręcznie! Stożki są dostępne w rozmiarach 1 ¼ and King Size. Wykonane są one z regularnych bibułek z niewybielanego papieru. Flamez oferuje ci stożek na każde palenie!

Zaopatrz się, kup Flamez! Opakowanie zawierające 64 sztuki bibułek w kształcie stożków jest świetną okazją dla konsumentów i starczy na dobry miesiąc palenia. Natomiast coffeeshopy i apteki z pewnością docenią opakowanie zawierające 1000 sztuk. Stworzony z precyzją i z najlepszych dostępnych surowców jest to najwyższej jakości produkt. Stożki posiadają też inne zalety. Ustniki z filtrami są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. „System kodowania kolorów” jest świetnym sposobem na rozróżnienie ziół. Różne kolory i nadruki mogą być użyte dla rozróżnienia mieszanek. Już nigdy nie zdarzy Wam się sięgnąć po niewłaściwą odmianę marihuany dla Waszych klientów.

Dutch Leaf Valkenjachtstraat 17-19, 5042 WH Tilburg Holandia T: +31 (0) 13 57 22 959 www.dutchleaf.com info@dutchleaf.com

www.flamez.eu

@flamezproducts 7


Podłoże He

W celu uzupełnienia szerokiego zakresu nawozów do gleby i specjalnych środków wspomagających, firma Hesi w 2020 roku dodała do gamy swych produktów podłoże glebowe. Jesteśmy bardzo podekscytowani tę nowością i chcielibyśmy opowiedzieć wam o naszej drodze do znalezienia idealnego partnera oraz o wszystkich zaletach naszej GrowMix. Charakterystyki ilościowe gleby są bardzo ważne podczas produkcji: stabilność, przepuszczalność powietrza, zatrzymywanie wody i buforowanie pH. Lecz może jedną z najważniejszych cech jest zasada zrównoważonego rozwoju. Tak jak w przypadku nawozów i środków wspomagających, Hesi podąża swą unikalną ścieżką. Zamiast często stosowanego białego perlitu, GrowMix Hesi zawiera naturalne minerały ilaste, które oprócz ich funkcji retencyjnej, charakteryzują się również zdolnością wymiany, na przykład wiążą minerały i składniki odżywcze, uwalniając je, gdy potrzebują tego korzenie. Jednak glinka nie jest tylko buforem wody i składników odżywczych, stabilizuje również pH. Dodatkowo glinka pozostaje zmieszana z podłożem i nie wypływa na powierzchnię, co często zdarza się z perlitem.

www.hesi.nl 8


si GrowMix

Konsystencja GrowMix – co zawiera? GrowMix w 80% składa się z produkowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju mieszanki 50/50 białego i czarnego torfu, która posiada naturalnie wysoką zdolność wymiany wody i powietrza oraz jest wolna od zanieczyszczeń i zarazków. Pozostałe 20% to regionalny, wysoko organiczny humus, który z łatwością absorbuje tlen i wodę. Powoduje to, że podłoże GrowMix jest szczególnie oddychające. Kompostownie kory drzew iglastych uwalnia liczne składniki odżywcze podczas rozkładu oraz zapewnia fermentację niepożądanych tanin. Sprawia to, że gleba staje się bardziej urodzajna, a mikroflora ożywiona, a dodatkowo, jako efekt uboczny, zapewnia przyjemny, świeży zapach lasu. Wisienką na torcie jest wapno węglanowe, które zapewnia stabilność pH i poprawia strukturę cząstek. GrowMix zawiera podstawowe składniki odżywcze, azot, fosfor i potas oraz pierwiastki śladowe dla pierwszych dwóch tygodni wzrostu roślin. W zależności od rodzaju i rozmiaru rośliny, nawożenie powinno rozpocząć się od trzeciego tygodnia wzrostu. Dalsze informacje znajdują się na naszej stronie internetowej www.hesi.nl, natomiast wszystkie nowości, produkty, porady i konkursy znajdziecie na instragramie/facebooku @hesi_global, @hesi_dach, @hesi_france, @hesi_chile, @hesi_russia 9


Bibułki Greengo Kingsize opakowanie 3 sztuki i Bibułki 1 ¼ Greengo opakowanie 6 sztuk Greengo Cones Bibułki z najcieńszego naturalnego, niewybielanego, niechlorowanego papieru są obecnie dostępne w formie skręconych bibułek, gotowych do użycia. Rozpoznawalna dzięki swemu znakowi wodnego marka jest znana i kochana wśród miłośników marihuany. I to z dobrego powodu: bibułki Greengo są w 100% naturalne, produkowane bez szkodliwych substancji chemicznych czy dodatków. Bibułki Greengo są wykonane ze 100% naturalnej, niewybielanej masy papierniczej ze znakiem certyfikatu FSC™ Greengo, a ich ustniki wykonane są z papieru pochodzącego z recyklingu. Powolne palenie oraz niewybielany i niechlorowany papier zapewniają wyjątkowe doświadczenie palenia.

The Greengo Leaf Cone Filler Wiele bibułek jest trochę pogiętych po dostawie lub po otwarciu opakowania. Greengo znalazła świetne rozwiązanie tego problemu dzięki wyjątkowemu wypełnieniu bibuł Greengo Leaf Cone Filler! Wypełnienie Greengo Leaf Cone oferuje kilka rozwiązań. Leaf Cone Filler chroni stożkowy kształt bibułki i ułatwia wyciągnięcie jej z opakowania, zapewniając zawsze idealny kształt. Po wyjęciu z opakowania stożek może zostać wypełniony Waszymi ulubionymi ziołami.

3-pack Długość bibułki 109 mm Długość ustnika 26 mm Grubość 14 gr/m2 Liczba opakowań na stojaku ekspozycyjnym 35 Bibułki w opakowaniu 3

6-pack 84 mm 26 mm 14 gr/m2 21 6

Dutch Leaf Valkenjachtstraat 17-19, 5042 WH Tilburg Niderlandy T: +31 (0) 13 57 22 959 www.dutchleaf.com info@dutchleaf.com

www.greengoproducts.com 10

@greengoproducts


Green House Feeding BioEnhancer

Green House Feeding opracował bardzo wyjątkowy produkt do uprawy indoor, bardzo przypominający szwajcarski scyzoryk, gdyż może być on używany na każdym etapie uprawy roślin i ma wiele różnych zastosowań, począwszy od ukorzenienia klonów czy kiełkowania nasion, poprzez stosowanie dolistne, do podlewania mediów do uprawy. Będąc częścią linii ekologicznej Green House Feeding, ten ekologiczny stymulator zawiera kwasy humusowe i fulwowe, ekstrakty z alg, Trichoderma Harzianum i Bacillus Amyloliquefaciens. Unikalna kombinacja składników pomaga roślinom w absorpcji zamkniętych składników odżywczych poprzez pobudzenie pojemności wymiany kationowej i stymulację metabolizmu roślin.

www.greenhousefeeding.com

Dostarcza również dużą ilość mikroelementów oraz naturalnych fitohormonów, które ulepszają rozwój korzeni. Rośliny nawożone BioEnhancer są bardziej odporne na stres i szkodniki, a gleba jest bardzo wytrzymała na patogeny, dzięki kolonizującym korzenie Trichoderma Harzianum i Bacillus Amyloliquefaciens. Green House Feeding BioEnhancer może być stosowany w uprawach ekologicznych i posiada certyfikaty Control Union oraz OMRI.

Organic EU

Registration No: CU 855395 The product may be used in Organic Farming under the EU Regulation 834/2007 + 889/2008.

11


Najbardziej wydajne nawozy na świecie? Od początku lat dziewięćdziesiątych Bionova jest znana jako ogólnoświatowy producent najwyższej jakości nawozów, stymulatorów i podłoży. Zarówno dla małych hodowców, jak i dla operatorów komercyjnych na całym świecie. Za ich najwyższej jakości produktami stoją lata badań i rozwoju, połączone z praktycznym doświadczeniem, które sprawia, że Ty i Twoje rośliny mogą zawsze na nich polegać. Od małych hodowców do operatorów komercyjnych na całym świecie Bionova jest dostępna na całym świecie z certyfikowaną gamą produktów. Dostarcza ona bardzo stężone nawozy i stymulatory, dla małych hodowców i dla operatorów komercyjnych na całym świecie, w połączeniu ze swą wiedzą i dedykowaną obsługą klienta.

www.bionova.nl 12

Lepsze środowisko i lepsze zbiory Bionova dba o środowisko i przyszłość naszej planety będąc całkowicie neutralna od względem emisji CO². Jest to innowacyjna firma, która stale ulepsza własne produkty i opracowuje nowe produkty, takie jak VEGANICS, ekologiczne i wegańskie nawozy, bez zawartości składników pochodzenia zwierzęcego. Ich minerały są spożywcze lub neutralne i ekologiczne. Jest to więc w 100% czysta jakość wyprodukowana w Niderlandach. Certyfikowana i zarejestrowana, spełniając wymagania medyczne. Najbardziej wydajne nawozy na świecie? Głównym celem Bionova jest produkcja najbardziej wydajnych nawozów na świecie. Dostarcza ona najbardziej stężone nawozy i stymulatory, ponieważ żadnemu hodowcy nie opłaca się stosować mało stężonych nawozów, są one po prostu za drogie. Jesteśmy ciekawi jakie ilości nawozów zużywasz do swych upraw i jaki jest ich koszt? Skontaktuj się z naszym przedstawicielem.


The most cost-effective Bionova Silution Bionova X-ceL fertilizers in the world? for the highest yield

for XL flowers

Since the beginning of the 1990’s Bionova is worldwide well known as the manufacturer of premium fertilizers, stimulators and substrates. For small cultivators and commercial operations worldwide. The experience behind their premium products comes from years of studies and research, combined with practical experience which brings reliable products where you and your plants can rely on.

Bionova Silution dla największych plonów • Uprawy są bardziej wytrzymałe na negatywny wpływ stresu • Silniejsze ścianki komórkowe • Silniejsza obrona przed infekcjami i roślin i szkodnikami • Większa odporność na skoki temperatur i/ lub skrajne temperatury • Grubsze pnie i gałęzie z większą liczbą międzywęźli • Rośliny są lepiej przygotowane na utrzymywanie ciężaru gałęzi • Większa waga suszu produktu końcowego

Better environment and better harvest Bionova cares about the environment and future of our planet by being completely CO² neutral. It’s an innovative company, improving their products constantly and developing products w like VEGANICS, Bionova X-ceLnew dla kwiatów rozmiarze XL the organic vegan fertilizer free of animal Bionova X-ceL jest doskonałym stymulatorem ingredients. Their minerals are food-grade zapewniającym kwiaty w rozmiarze XL, który or natural and organic. So it’s 100% pure, może być stosowany na wszystkich rodzajach premium quality, made in Holland. Certified kwiatów, owoców, warzyw i ziół. Bionova and registered, meeting medical demands.

X-ceL znacznie zwiększa rozmiar oraz jakość plonów.

Most cost-effective fertilizers in the world? Main goal of Bionova is to provide the most Bionova X-ceL jest w 100% certyfikowanym cost-effective fertilizer in the world. They stymulatorem ekologicznym/wegańskim, supply maximum concentrated fertilizers który może być stosowany w każdym systemie and stimulators, as no cultivator benefits nawadniania lub w opryskach dolistnych. from low concentrated fertilizers because From small cultivators to commercial these are high in costs. Curious to see which operations worldwide quantities you need for your operation, and Bionova is available all around the world which costs will be involved? Get in touch with a certified product range. They provide with one of their professionals. Chcesz uzyskać Chcesz uzyskać kwiaty extremely concentrated fertilizers and stimnajwiększe plony? rozmiarze XL? ulators, from small cultivators to commercial Send an e-mailwto info@bionova.nl www.bionova.nl/Silution www.bionova.nl/X-cel operations worldwide with their dedicated call +31(0)416 65 00 82 or visit their service and knowledge. new webshop www.bionova.nl

www.bionova.nl bionovanutrients bionovanutrients

Wyślij e-mail na adres info@bionova.nl tel.kom. +31(0)416 65 00 82 lub odwiedź ich nowy sklep internetowy www.bionova.nl 13


Solux Galaxy Pro LED 1800E 630W System Galaxy Pro LED jest wysoko wydajnym rozwiązaniem pełnego cyklu oświetleniowego dla upraw profesjonalnych, które dostosowuje intensywność światła do zmieniających się potrzeb Waszych roślin podczas ich wzrostu i kwitnienia. System Solux Galaxy Pro LED posiada siłownik, który może być zamontowany na bocznej ramie lub na ścianie w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu z systemem. Zaletą posiadania oddzielnego siłownika jest zapobiegnięcie przegrzewaniu się systemu i utrzymanie pełnej wydajności. Dodatkowo oprawa oświetleniowa jest dużo lżejsza. Dla kontroli wszystkich opraw oświetleniowych, System Galaxy Pro LED może zostać podłączony do sterownika Solux Master. Został on zaprojektowany jako najlżejszy system LED na rynku dla profesjonalnych hodowców w celu stosowania zaawansowanych praktyk uprawy z wysoką gęstością strumienia fotosyntetycznych fotonów (PPFD) wraz ze złożoną suplementacją CO2. Wykorzystuje również wysokiej jakości chipy LED firmy Samsung. System Galaxy LED może oświetlać wszystkie rodzaje pionowych stojaków i stołów uprawowych poprzez szeroki zakres opcji montażowych, z precyzyjną, równomierną powierzchnią oświetlania roślin. Można

www.hortitec.es 14

wybrać różne poziomy wyjścia PPFD dla precyzyjnej, dynamicznej kontroli PPFD na każdym etapie uprawy. Bez względu na to czy uprawia się marihuanę, warzywa, owoce czy rośliny ozdobne, System Solux Galaxy Pro LED pozwala na optymalizację pomieszczeń uprawowych i uzyskanie najwyższych zbiorów z upraw, pryz jednoczesnym podniesieniu ich jakości. Charakterystyki • Wydajność: 2,7 μmol/j • PPFD: 1717 μmol/s • Pełne widmo • Rozsył światła: 120º • Napięcie wejściowe: 100-277V, 347V • Różne opcje montażu wspornika • Odpowiedni dla oświetlenia wszystkich rodzajów stojaków i stołów uprawowych • Precyzyjna i równomierna powierzchnia oświetlenia nad roślinami • Rozwiązanie oświetlenia upraw indoor dla wszystkich hodowców chcących poprawić ich system oświetleniowy i zmaksymalizować ilość i jakość upraw. • Wymiary: 119,5 x 111 x 6,7 cm • Waga: 12,5 kg


Gama produktów LED firmy Lumatek szturmem podbiła przemysł oświetleniowy w 2020 roku...

Pochodząca z Europy firma Lumatek od ponad 15 lat jest liderem innowacji w sektorze oświetlenia. Po wypuszczeniu na rynek, prawie dwie dekady temu, pierwszego statecznika elektronicznego HID, w tym roku przyniosła hodowcom najlepsze na rynku oprawy oświetleniowe LED. Pełne spektrum rozwiązań oświetlenia ogrodniczego LED firmy Lumatek równoważy jakość światła (widmo) z ilością światła (intensywność i długość) wystarczającą dla zapewnienia pojedynczego źródła światła dla całej uprawy, począwszy od klonowania, przez okres wegetacyjny, do kwitnienia. Oprawy oświetleniowe o mocy znamionowej ATS200W i 300W będą idealnym wyborem dla małych przestrzeni, do 1m2, podczas gdy nasz hit, linia Zeus (465W, 600W, 1000W) pokryje przestrzeń od 1m2 to 1,7m2.

Zapewniając największą wydajność opraw oświetleniowych równą 2,7-2,9 μmol/J, wraz z najniższym wskaźnikiem €/μmol, 5-letnią gwarancją i wieloma dodatkowymi, unikalnymi funkcjami, linia Zeus jest obecnie uznawana za najlepszą opcję na rynku pod względem stosunku ceny do jakości i do wydajności produktów LED. Rok 2021 nie będzie inny... Firma Lumatek właśnie zapowiedziała nowe niezwykłe produkty i innowacje, które podniosą standard przemysłu oświetleniowego. Na początku 2021 roku poznamy nowe produkty LED firmy Lumatek , taki jak Zeus 1000W Pro i Zeus 1000W Xtreme PPFD CO2, pełnospektrowe listwy100W, UV + listwy dodatkowe FarRed, ulepszoną gamę Attis Pro i dużo więcej! Bądźcie na bieżąco z nowościami i wprowadzanymi na rynek produktami dzięki naszym kanałom społecznościowym oraz stronie internetowej Lumatek - www.lumatek-lighting.com

www.lumatek-lighting.com 16


Mr.Hide Extracts

Mr. Hide Extracts®, urządzenia do ekstrakcji w obiegu zamkniętym wykorzystują jako rozpuszczalniki izobutan i propan. Zostały zaprojektowane do przetwarzania każdego rodzaju roślin w celu uzyskania skoncentrowanego BHO (Butanowego Oleju Haszyszowego) zawierającego aktywne substancje i terpeny. Gaz użyty do produkcji koncentratu jest oczyszczany i magazynowany w celu ponownego, wielokrotnego użycia, co zapobiega ciągłym zakupom gazu. Dodatkowo obieg zamknięty urządzenia Mr. Hide Extracts® zapewnia duże bezpieczeństwo działania. Nasze ekstraktory Mr. Hide Extracts® są wyprodukowane w całości ze stali nierdzewnej o stopniu sanitarnym 314 i 316l i poddawane są bardzo rygorystycznym kontrolom jakości. Po montażu, urządzenia są testowane przez 8 godzin w trybie roboczym pod ciśnieniem 8 barów. Komponenty ekstraktorów zawierają zbiornik z manometrem, zbiornik na zanieczyszczenia, kolumny na surowiec roślinny, uszczelki, zaciski, zestaw węży, filtrów i tacek.

Nasze najwyższej jakości, łatwe w obsłudze ekstraktory BHO zostały opracowane przez i dla profesjonalistów i posiadają następujące charakterystyki: • maksymalna wydajność • 99% odzysku gazu • usuwanie pozostałości rozpuszczalników • 8-godzinny test po montażu • zawór bezpieczeństwa • modele są wyposażone w okienko inspekcyjne • wyprodukowane w Hiszpanii

www.mrhideextracts.com

info@mrhideseeds.com 17


ercole pot

Wszystkie zalety uprawy w nowej, innowacyjnej donicy Ercole Po wysadzeniu, rośliny uprawiane w tych donicach nie tylko znacznie skracają czas do zbiorów, lecz również gwarantują szybkie ukorzenienie w podłożu i natychmiastowy wzrost. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi obiegu powietrza (dzięki otworom bocznym), gdy korzenie wchodzą w kontakt z powietrzem i światłem, zatrzymują swój okrągły kształt. W ten sposób system korzeni bocznych nie obciąża wzrostu łodygi głównej, która rośnie szybciej i energiczniej w stosunku uprawy w donicach tradycyjnych. • Szybszy rozwój systemu korzeniowego • Lepszy drenaż

www.pasquiniebini.com info@pasquiniebini.it

• Utrzymanie zdrowego systemu korzeniowego • Działanie zapobiegające plątaniu się korzeni • Poprawa wzrostu roślin • Redukcja stresu spowodowanego przesadzaniem Użyjcie prawidłowego podłoża dla uzyskania najlepszych rezultatów Poprawę rezultatów uzyskuje się również poprzez odpowiednie dobranie rodzaju podłoża do zastosowania w donicy Ercole. Kompaktowe i dobrze drenujące podłoże poprawia rozwój systemu korzeniowego rośliny rosnącej w donicy Ercole, gdyż donica tworzy środowisko podobne do tego, które znajduje na otwartym powietrzu. Najlepszym podłożem jest specjalna mieszanka torfu, włókien kokosowych, podłoża kokosowego i stopniowo uwalnianego nawozu. Włókno kokosowe pozwala na większą retencję wody i zapewnia podłożu stabilność strukturalną, zwiększa zdolność wzajemnej wymiany wody i powietrza. Wszystkie te czynniki pokazują jak mądry wybór podłoża wpływa w znaczny sposób na techniczne i komercyjne rezultaty uprawy w donicach Ercole. Odwiedź naszą stronę internetową i odkryj pełną gamę plastykowych donic i naszych nowych produktów.

NUOVA PASQUINI E BINI Spa • Loc. Tei – zona industriale La Galeotta 55011 Altopascio (LU) WŁOCHY • Tel: 0039 0583/264656 Fax 0039 0583/269115 18


LISTWY OŚWIETLENIOWE LED ATRIS FIRMY LEDEVEN

LEDEVEN to francuska firma wyspecjalizowana w projektowaniu oświetlenia LED dla profesjonalnych aplikacji w ogrodnictwie, uprawie warzyw, ośrodkach badawczych i laboratoriach. Linia ATRIS listew oświetleniowych LED jest profesjonalnym rozwiązaniem firmy LEDEVEN przeznaczonym dla oświetlania upraw indoor i namiotów. Listwy ATRIS posiadają pełne, wzmocnione widmo światła UV, odpowiednie dla wszystkich etapów uprawy roślin. Wzmocnienie widma światła UV zwiększa produkcję oleju i żywicy rośliny, rozmiar

korzeni i odporność na bakterie i pleśń oraz poprawia ugałęzienie. Dostępne w mocach znamionowych (320W / 480W / 660W) i 2 rozmiarach (73x73cm / 119x109cm), listwy ATRIS dostosowują się do wszystkich obszarów uprawy, od małych namiotów 80x80cm do dużych pomieszczeń uprawowych. Listwy oświetleniowe LED ATRIS są wyposażone w pokrętło regulujące intensywność światła i w porty RJ14 (wejście/ wyjście) dla podłączenia zewnętrznego sterownika 0-10V. Dodatkowo listwy oświetleniowe LED ATRIS LED stosują wyłącznie bryzgoszczelne oprawy LED Osram i objęte są 5-letnią gwarancją.

www.ledeven.net 19


Pro Organic Pro Organic Wzrost - Pro Organic Kwitnienie Silnie skoncentrowany, w pełni ekologiczny, 1-częściowy nawóz w płynie.

Pierwszy i jedyny w pełni certyfikowany ekologicznie nawóz dla wszystkich rodzajów podłoża. Skład Terra Aquatica Pro Organic został specjalnie opracowany dla spełnienia potrzeb wszystkich roślin podczas ich wzrostu, kwitnienia i owocowania. Opieramy nasze formuły na bezpiecznych dla środowiska zasadach ekologii, które dostarczają roślinom zrównoważonego i efektywnego odżywienia. Pro Organic aktywnie poprawia środowisko rozwoju korzeni poprzez odżywianie mikroorganizmów żyjących w harmonii z rośliną. Zapewnia to podstawowe odpowiednie środowisko dla zdrowego wzrostu, kwitnienia i owocowania. Pro Organic jest idealny dla wszystkich rodzajów roślin i świetnie pracuje jako jeden produkt. Kiedy mówimy „kompletny” oznacza to, że nie są potrzebne dodatkowe elementy odżywcze dla pomyślnej i urodzajnej uprawy. Nawóz Terra Aquatica Pro Organic jest całkowicie rozpuszczalny i

www.terraaquatica.com 20

dobrze dostosowuje się do systemów automatycznych, systemów nawadniania kropelkowego lub podlewania ręcznego w ogrodnictwie tradycyjnym. W celu dalszej poprawy wyników oraz w celu zapewnienia ogrodnikom większej elastyczności w optymalizacji upraw, linia Terra Aquatica zawiera również gamę uzupełniających dodatków organicznych. Sprzedajemy również wysokiej jakości mikroorganizmy użyteczne dla ogrodnictwa w przypadku mało urodzajnych gleb.


Smart Grow Controller

Smart Grow Controller jest Waszym osobistym serwerem Linux, który tworzy w pełni zautomatyzowane systemy uprawy indoor. Pomaga on uzyskać kwitnące uprawy, zapewniając hodowcom chwile relaksu.

Łatwo dostępny z każdego miejsca i w każdy czasie. Nie ważne jak bardzo dbacie o bezpieczeństwo waszego połączenia internetowego, SGC nie przyczyni się on do rozpowszechniania informacji. Dostosujcie indywidualnie wszystkie urządzenia do uprawy, by najbardziej odpowiadały Waszym preferencjom. Za bardzo skomplikowane? Poproście SGC o pomoc i otrzymacie bezpłatną, profesjonalną pomoc.

www.smartgrowcontroller.com

info@smartgrowcontroller.com 21


AGREGATY CHŁODNICZE DO UPRAW HYDROPONICZNYCH_TECOponic

TECO S.r.l włoska firma wyspecjalizowana w projektowaniu i produkcji wysoko wydajnych jednostek chłodniczych i dla różnych sektorów zastosowania, stworzyła ostatnio markę TECOponic rozwijając jednocześnie gamę produktów HY dla upraw hydroponicznych. Hydroponika zapewnia bardziej obfite, szybsze i zdrowsze plony w stosunku do jakichkolwiek innych upraw, będąc jednocześnie przyjazna dla środowiska. W UPRAWIE HYDROPONICZNEJ kontrola temperatury wody jest niezwykle ważna. Idealna temperatura wody musi być zawarta między 18°C a 22°C, w celu zapewnienia maksymalnej wydajności oraz obfitych i zdrowych plonów. W tym celu zostały zrealizowane modele HY150 – HY500 – HY1000 i HY2000, zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech przy użyciu materiałów i komponentów najwyższej jakości. Kanał odprowadzający umożliwia instalację chłodnicy wewnątrz grow box, w celu zagwarantowania odprowadzania ciepła z jej wnętrza.

www.tecoponic.com 22

NOWOŚĆ: Ograniczenia dotyczące stosowania niektórych czynników chłodniczych przyczyniły się do zastosowania przez firmę gazu ekologicznego R290, jednej z najlepszych alternatyw przyjaznych dla środowiska, nie mających bezpośrednich efektów na ocieplenie klimatyczne. Dzięki zastosowaniu R290 uzyskano znaczną redukcję zużycia energii w stosunku do agregatów chłodniczych R314a. Małe zużycie oznacza również oszczędność pieniędzy.

info@tecoonline.com


Seeds

NEW

Every Cannabis plant starts as a seed, take a look at our outdoor cannabis seeds.

MR K & MRS D Flow and Tips

Are you looking for medical seeds? Keraseeds has one selective but very qualitative range of medical cannabis seeds!

Thanks to our Autoflowering cannabis seeds, it is now even easier to grow cannabis plants in your own garden. Whether you have a long or short summer, your cannabis plant will be ready for harvest in 8-9 weeks!

Are you looking for medical seeds? Keraseeds has one selective but very qualitative range of medical cannabis seeds!

These cannabis seeds come directly from experienced growers and provide our customers with healthy and powerful plants that will produce a rich harvest.

Every Cannabis plant starts as a seed, take a look at our wide selection of California cannabis seeds.

Abc Cbd Oil The CBD oil from AbcCbd is an organic diet supplement, made of high quality European hemp.

KeraSeeds CBD Oil

MR K Truffles

CBD does not cause intoxication of some sort whatsoever. CBD is the third most common cannabinoids in cannabis, but it has none of the cognitive effects where his counterpart THC is notorious for.

Magic Mushroom BY

Web: www.keraseeds.com | T: +31 (0)13 879 5007 | Whatsapp: +31622037144 | Mail: info@keraseeds.com

Solutions per 100 ml Calibration solution EC 1413 Calibration solution pH 7.00 Calibration solution pH 4.01 Storage solution KCI € 5.95 per bottle

Combo pen P100 Pro pH, EC & temp.

Soil/Substrate meter S300 Pro pH & temp.

Combo meter P700 Pro 2 pH, EC, CF, PPM & temp.

€ 85.00

€ 119.00

€ 229.00

aquamastertools.com

When it has to be precise

Profile for SoftSecrets

2020  

2020  

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded