Skip to main content

Nr 7 aug pa lapam

Page 1

Piena produkti | Cīsiņi | Zivis | Saldējums | Brokastis | Mellenes | Paprika | Garšvielas | Zefīri

RIMI | AUGUSTS • 2015 Akcijas laiks 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos.


Piena produkti

Veselīgi

piena produkti

Lai nodrošinātu optimālu garīgu un fizisku attīstību, bērna uzturam jābūt pilnvērtīgam, kas nozīmē, ka ēdienreizēs jāuzņem ogļhidrāti, olbaltumvielas, tauki, vitamīni un minerālvielas, jo tādējādi bērns saņems nepieciešamo enerģiju un uzturvielas. Neatņemama bērnu uztura sastāvdaļa ir piens un piena produkti, jo to sastāvā ir tādas vērtīgas uzturvielas kā olbaltumvielas, vitamīni un mikroelementi. Tieši piens un piena produkti ir viens no galvenajiem kalcija un fosfora avotiem, kam ir svarīga loma stipru kaulaudu veidošanā. Izdzerot glāzi piena, tiek uzņemti 30% no kalcija dienas devas. Papildus tam der atcerēties, ka piens satur arī magniju, nātriju, kāliju, cinku un selēnu, kuri ir nepieciešami gan kaulu veselībai, gan organismam kopumā. Tāpat tā sastāvā ir A un B grupas vitamīni, kuri nepieciešami normālam vielmaiņas procesam. Vērtīgāki ir raudzēti piena produkti jeb skābpiena produkti, kā siers, kefīrs, jogurts, jo tos organismam ir vieglāk pārstrādāt, turklāt tie palīdz atjaunot baktēriju līdzsvaru zarnu traktā, tāpēc skābpiena produkti ir īpaši ieteicami cilvēkiem, kuri nevar dzert pienu. Un viens no tādiem produktiem ir jogurts, kuru gatavo, pienam pievienojot īpašas baktērijas Lactobacillus bulgaricus un Streptococcus termophilus. Pateicoties tām, piens pārvēršas jogurtā ar tam raksturīgo skābeno aromātu un garšu un sabiezē. Ja produktā nav šo baktēriju, tad tas vienkārši ir skābpiena produkts. Bieži vien pat nenojaušam, ka pat mililitrs jogurta satur vismaz miljonu dzīvu baktēriju, savukārt dažiem jogurtiem, neskaitot iepriekš minētās baktērijas, pievieno arī bifidobaktērijas un acidofilās baktērijas, ko nereti dēvē par „labajām baktērijām” un kuras jo īpaši iesaka bērniem, jo tās palīdz stiprināt imūnsistēmu un labvēlīgi ietekmē kuņģa un zarnu trakta darbību. Lietojot produktus ar „labajām baktērijām”, bērnu organismā tiek uzturēts veselīgs līdzsvars starp labvēlīgajām un kaitīgajām baktērijām zarnu traktā, tā stiprinot bērna dabiskās aizsargspējas. No raudzētiem piena produktiem bērni visvairāk iecienījuši jogurtus ar dažādām augļu un ogu piedevām, taču veselīgāki ir bezpiedevu jogurti, kurus var papildināt ar svaigām ogām vai augļiem.

2

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Piena produkti

KOMPLEKTS: BATONIŅI KINDER MILK SLICE, 5 x 28 g SIERA NŪJIŅAS PIK-NIK KIDS, 84 g € 1.39

€ 2.45

SALMIŅI PIENAM, dažādi veidi, 30 g € 0.79

10.60 €/kg

Cena: € 0.89

2.27 €/kg

Cena: € 1.59

19.67 €/kg

Cena: € 0.59

BIEZPIENA SIERIŅŠ BAKUŠ, dažādi veidi, 80 g

BIEZPIENA SIERIŅŠ BALTAIS EKO, 2 veidi, 38 g

JOGURTS PONY MIX VAI COWBOY MIX, 130 g

€ 0.39

€ 0.79

€ 0.69

Cena: € 0.59

7.63 €/kg

Cena: € 0.29

Cena: € 0.59

7.38 €/kg

Pērkot 4 un vairāk, maksā € 0.39/gab. PIENA DZĒRIENS MULLERMILCH, dažādi veidi, 400 g

JOGURTS BALTAIS EKO, dažādi veidi, 150 g € 0.52

no 2.60 €/kg

€ 1.29

DZERAMAIS JOGURTS ACTIVIA ZEMEŅU-KIVI, 300 g € 0.84

2.48 €/kg

Cena: € 0.99

2.30 €/kg

Cena: € 0.69

PIENA DZĒRIENS RASĒNS, dažādi veidi, 200 ml € 0.53

Cena: € 0.33

1.65 €/l

DZERAMAIS JOGURTS LAKTO, dažādi veidi, 100 g € 0.39

2.90 €/l

Cena: € 0.29

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

DZERAMAIS JOGURTS BALTAIS EKO, dažādi veidi, 290 g € 0.79

2.03 €/kg

Cena: € 0.59

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

3


Gaļas produkti CĪSIŅI BĒRNIEM DE LUKSS, 2 veidi, 270 vai 300 g € no 2.89

no 8.11 €/kg

Cena no: € 2.19

CĪSIŅI BĒRNIEM CĀLĪŠI, 320 g

CĪSIŅI BĒRNIEM RĪGAS MIESNIEKS, 360 g € 2.69

€ 1.95

4.97 €/kg

Cena: € 1.59

5.53 €/kg

Cena: € 1.99

CĪSIŅI ŅAM - ŅAM BEZ E VIELĀM, 310 g € 2.89

6.74 €/kg

Cena: € 2.09 SARDELES BĒRNIEM TĪĢERĪŠI, 310 g € 2.39

5.77 €/kg

Cena: € 1.79 CĪSIŅI BĒRNIEM BOSIX, 310 g € 1.69

3.84 €/kg

Cena: € 1.19

CĪSIŅI BĒRNIEM TĪĢERĪŠI, 310 g € 1.89

4.48 €/kg

Cena: € 1.39

4

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Gaļas produkti VĀRĪTA-KARSTI KŪPINĀTA DESA ŅAM - ŅAM, 170 g € 1.59

7.59 €/kg

Cena: € 1.29

KARSTI KŪPINĀTS ŠĶIŅĶIS ŅAM - ŅAM, 170 g € 1.79

VĀRĪTA DESA BĒRNIEM AR SIERU LIDO, 440 g € 2.92

8.18 €/kg

Cena: € 1.39

5.89 €/kg

Cena: € 2.59

MAIZES DONIŅAS FAZER SELECT, 2 veidi, 220 vai 280 g

DESA BĒRNIEM TĪĢERĪŠI, 400 g

€ 0.70

€ 2.25 4.48 €/kg

no 2.64 €/kg

Cena: no € 0.58

Cena: € 1.79

KŪPINĀTS ŠĶIŅĶIS ŠĶĒLĒS ZEMNIEKA, 105 g € 1.61

12.29 €/kg

Cena: € 1.29

DOKTORA DESA MĀRUPES DELIKATESES, 400 g € 2.35

4.48 €/kg

Cena: € 1.79

DOKTORA DESA ŠĶĒLĒS RAKVERES, 190 g € 1.41

5.74 €/kg

Cena: € 1.09

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

5


Zivis

Ciemos pie

„Annas Zivjaudzētavas”

zivīm Alūksnē

Latvijā top izcili, daudzveidīgi un interesanti produkti. Lai par šiem veselīgajiem, ekoloģiskajiem vai kā citādi unikālajiem produktiem un to ražotājiem vairāk uzzinātu Latvijas pircēji, programmas „Rimi Gardēži” ietvaros tiek veidota īpaša rakstu sērija „Latvijas gardākie stāsti”, kur tiek pieaicināti sabiedrībā populāri cilvēki, kuri palīdz atklāt šos fantastiskos produktus un ražotājus.

Un tā kādā saulainā maija dienā pavārmākslas eksperte Ilze Jurkāne, kas TV skatītāju uzmanību guvusi, piedaloties raidījumā „Mūsdienu Latvijas garša”, viesojās „Annas Zivjaudzētavā” Alūksnes novadā, kas tīros ūdeņos audzē augstākās kvalitātes foreles. Zivjaudzētavas dibinātājs un vadītājs Kristaps Romānovs Ilzei labprāt izrādīja ražotni un pastāstīja, kā zivis tiek audzētas un kā tiek panākta to lieliskā garša. Foreles tiek audzētas aptuveni 80 dīķos un divās lielās, īpaši pielāgotās ražotnēs. Savukārt zivju ikri tiek iepirkti Dānijā, ražotnē, kas īpaši specializējas tikai augstākās kvalitātes ikru ieguvē, līdz ar to „Annas Zivjaudzētavā” foreļu audzēšanas process sākas ar pašu pirmo posmu. Izcilās garšas dēļ „Annas Zivjaudzētavas” zivis jau ir iemantojušas pircēju atsaucību. Kā ciemakukuli Ilze Jurkāne „Annas Zivjaudzētavas” vadītājam pasniedza izmeklētāko „Rimi” privātās preču zīmes produktu komplektu un savu pavārgrāmatu. Apciemojums noslēdzās ar Ilzes un Kristapa kopīgi pagatavotu piknika maltīti – grilētām varavīksnes forelēm un vairāku veidu svaigajiem salātiem. „Garša – tās ir emocijas, kuras mēs ieliekam gan savā ēdienā, gan sadzīvē,” saka Ilze Jurkāne. Audzēšanas process „Annas Zivjaudzētavā” zivju audzēšanas process sākas ar ikru inkubāciju acs stadijā, šķilšanās process ilgst 10–20 dienas atkarībā no ūdens temperatūras. Pēc šķilšanās mazuļi tiek pārvietoti uz lielākiem baseiniem, kur augšanas procesā sasniedz 100 g svaru, un vēlāk tie tiek pārvietoti jau uz lielākiem baseiniem, kur sākas straujš pieaugums vidēji mēnesī no 80–150 g. „Annas Zivjaudzētavā” zivis 1 kg svaru sasniedz 12–14 mēnešu laikā no šķilšanās brīža, patērējot 0,9–1,2 kg augstvērtīgas barības. Procesa laikā zivju mazuļiem un zivīm tiek nodrošināta pastāvīga ūdens temperatūra 12–16 grādu robežās, kas ļauj produktīvi un vienmērīgi audzēt zivis lielā blīvumā.

ATDZESĒTA VARAVĪKSNES FORELE, AR GALVU, 1 kg

Cena: € 8.52

6

Gardēdis | Auguts 2015

Kristaps Romānovs teic, ka foreles tiek audzētas aptuveni 80 dīķos un divās lielās, īpaši pielāgotās ražotnēs. Zivju ikri tiek iepirkti Dānijā, ražotnē, kas īpaši specializējas tikai augstākās kvalitātes ikru ieguvē. Līdz ar to Annas zivaudzētavā foreļu audzēšanas process sākas ar pašu pirmo posmu.

Apciemojums noslēdzās ar Ilzes un Kristapa kopīgi pagatavotu piknika maltīti – grilētām varavīksnes forelēm un vairāku veidu svaigiem salātiem.


Zivis

Grilēta forele ar garšaugu sviestu Nepieciešams:

sauja garšaugu (baziliks, pētersīļi, dilles) 1 ķiploka daiviņa, nomizota, izspiesta caur ķiplokspiedi 1 ēd.k. mīksta sviesta 1 forele 400 g grilkukurūzas Rimi 200 g ķiršu tomātiņu Rimi 100 g zaļās paprikas Pimiento De Padron 140 g bazilika pesto Selection by Rimi 1/2 laima sula apslacīšanai olīveļļa ar citrona garšu pārsmērēšanai

Pagatavošana:

Gatavo garšaugu sviestu. Sakapā garšaugus, pievieno ķiploku un sajauc visu kopā ar mīkstu sviestu. Noskalo un nosusini zivi. Pildi to ar garšaugu sviestu un liec cepties uz sakarsēta grila vismaz 10–12 minūtes (no katras puses). Grilam jābūt iepriekš kārtīgi sakarsētam, bet bez uguns. Lai zivs āda nepieliptu pie restēm, pārsmērē zivi ar olīveļļu. Noskalo dārzeņus un apžāvē. Sagriez kukurūzas vālīti mazākos gabalos, liec bļodā, pievieno tomātus, papriku, pesto un visu samaisi. Tad liec uz grila cepties. Kad dārzeņi gatavi, liec tos traukā. Grilēto zivi nedaudz apslaki ar svaigu laima sulu un pasniedz kopā ar dārzeņiem.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

7


Saldējums

8

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Saldējums

JAUNUMS! AUGĻU SALDĒJUMS JUNGLE POP, dažādi veidi, 62 ml € 0.20

2.74 €/l

Cena: € 0.17

SALDĒJUMS KAKTUS UN PIRULO BANĀNU, 8 x 45 ml no € 2.59 no 5.53 €/l

Cena no: € 1.99

KRĒJUMA SALDĒJUMS AVEŅU GLAZŪRĀ**, 56 ml € 0.49 7.14 €/l

Cena: € 0.40

JAUNUMS! SALDĒJUMS TWISTER, 2 veidi, 80 vai 110 ml no € 0.41

no 3.36 €/l

Cena no: € 0.29

Cena: € 0.39

SALDĒJUMS DADU*, dažādi veidi, 80 ml

SALDĒJUMS ZEMNIEKU***, 3 veidi, 120 ml

SALDĒJUMS G7*, 2 veidi, 300 ml

Cena: € 0.59

SALDĒJUMS ZEMNIEKU***, 2 veidi, 200 ml € 0.49

SALDĒJUMS SNICKERS, BOUNTY, MARS VAI TWIX, dažādi veidi, 23.2, 51 vai 53 ml € 0.74 no 11.13 €/l

1.95 €/l

€ 0.49

Cena: € 0.29

2.42 €/l

€ 0.55

Cena no: € 0.39

no 4.88 €/l

€ 2.59

Cena: € 2.19

7.30 €/l

JAUNUMS!

JAUNUMS! SALDĒJUMU IZLASE PASAKA*, 225 ml € 1.79

Cena: € 1.29

PLOMBĪRA SALDĒJUMS PASAKA, 2 veidi, 90 ml

5.73 €/l

no € 0.49

Cena no: € 0.39

no 4.33€/l

SALDĒJUMS MAGNUM, 2 veidi, 300 ml

Cena: € 5.39

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. *Piedāvājums atšķirīgs Rimi hipermārketos Jēkabpils, Ogre un Gramzda. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos Jelgava, Spice, Alfa, Azur, Damme un Pulkvedis. ***Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos Ventspils, Jelgava, Spice, Alfa, Zoom, Azur, Mols, Olimpija, Stirnas, Valdemārs, Ostmala, Damme un Pulkvedis. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

17.97 €/l

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

9


Brokastis

SMALKMAIZĪTE AUSTIŅA, RIMI KULINĀRIJA, 60 g

4.67 €/kg

Cena: € 0.28

BIEZPIENMAIZE, RIMI KULINĀRIJA, 100 g

7.00 €/kg SVIESTA CEPUMI AR ŠOKOLĀDI, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg

Cena: € 0.70

Cena: € 8.89

MAIZE SPĒKA RIKA, RIMI KULINĀRIJA, 100 g

5.90 €/kg

Cena: € 0.59

SVAIGI SPIESTA APELSĪNU SULA, RIMI KULINĀRIJA, 300 ml € 1.84

4.97 €/l

Cena: € 1.49

ROMIEŠU SALĀTI AR VISTAS FILEJU, RIMI KULINĀRIJA, 160 g € 1.84

9.94 €/kg

Cena: € 1.59

KRAUKŠĶĪGĀS STANDZIŅAS, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg

BROKASTU MAIZE AR SIERU, RIMI KULINĀRIJA, 150 G € 0.99

Cena: € 6.39

5.93 €/kg

Cena: € 0.89

10

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Brokastis

MAIZE ENERĢIJAS RIKA, RIMI KULINĀRIJA, 100 g € 0.59

BROKASTU MAIZE, RIMI KULINĀRIJA, 2 veidi, 150 g

4.90 €/kg

Cena: € 0.49

€ 0.99

Cena: € 0.89

TORTILLA, RIMI KULINĀRIJA, 2 veidi, 200 vai 230 g

Cena: € 1.39

SALĀTI RASOLS, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg

€ 0.99

7.62 €/kg

Cena: € 0.99

LAVAŠS AR VISTAS FILEJU, RIMI KULINĀRIJA, 250 g

no 6.04 €/kg

Cena: € 4.11

5.93 €/kg

BAGETE, RIMI KULINĀRIJA, 2 veidi, 130 g

ŠĶIŅĶA RULLĪŠI AR SIERU, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg

7.96 €/kg

Cena: € 1.99

CŪKGAĻAS CEPEŠA ŠĶĒLES, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg

Cena: € 10.99

Cena: € 7.49

CEPTA KARBONĀDE OMLETĒ, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg € 9.59

Cena: € 8.99

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

11


Saldās metropoles

BRISELES ŠOKOLĀDES DESERTS, RIMI KULINĀRIJA, 165 g

12.06 €/kg

Cena: € 1.99

BRISELES ŠOKOLĀDES KŪKA, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg

Cena: € 12.99 BRISELES ŠOKOLĀDES KŪCIŅA, RIMI KULINĀRIJA, 100 g

17.90 €/kg

Cena: € 1.79

BRISELES ŠOKOLĀDES KŪKA, RIMI KULINĀRIJA, 800 g

13.74 €/kg

Cena: € 10.99

12

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Rimi kulinārija

ANANĀSU ŠĶĒLES, RIMI KULINĀRIJA, 1 kg

Cena: € 4.49

DESERTS ROMAS TIRAMISU, RIMI KULINĀRIJA, 165 g

Cena: € 1.99

Cena: € 1.19

12.06 €/kg

AUGĻU SALĀTI, RIMI KULINĀRIJA, 200 G

Cena: € 1.39

AUZU PĀRSLU KRĒMS AR SMILTSĒRKŠĶU ĶĪSELI, RIMI KULINĀRIJA, 200 g

6.95 €/kg

DESERTS PANNA COTTA, RIMI KULINĀRIJA, 170 g

Cena: € 1.59

5.95 €/kg

9,,35 €/kg

ŅUJORKAS SIERA KŪKAS DESERTS, RIMI KULINĀRIJA, 165 g € 1.99 9.03 €/kg

Cena: € 1.49

DESERTS CREME BRULEE, RIMI KULINĀRIJA, 170 g

Cena: € 1.59

9.35 €/kg

TURKU JOGURTS, RIMI KULINĀRIJA, 190 g € 1.39

Cena: € 0.99

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

5.21 €/kg

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

13


Mellenes

Tumši zilas, sulīgas un kārdinošas. Tādas, no kurām nav iespējams atteikties. Jā, mellenes gan lieliski papildinās salātus, kokteiļus, desertus, kūkas, brokastu ēdienus, gan būs veselīga uzkoda tāpat. Melleņu mētras ir daudzgadīgi, ziedoši augi, kas pieder Vaccinium ģintij. Interesanti, ka ģints nosaukums veidojies no vārda vacca, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē „govs”, jo, kā izrādās, 1700. gadā kapteinis Džeimss Kuks pamanīja, ka govis iecienījušas tieši šīs ogas. Lielākās melleņu audzētājvalstis pasaulē ir ASV un Kanāda, taču tās audzē arī Japānā, Austrālijā, Jaunzēlandē, Dienvidamerikā un daudzviet Eiropā. Arī Latvijā pēdējo gadu laikā popularitāti guvusi krūmmelleņu audzēšana, jo ogas ir stingrākas, līdz ar to tās ir vieglāk pārvadāt un tās ilgāk uzglabājas.

Ir sastopami trīs melleņu veidi:

Nav noslēpums, ka mellenes satur daudz vērtīgu vielu, vitamīnu un minerālvielu, kas palīdz uzlabot veselību (īpaši jāizceļ to nozīme redzes veselības uzlabošanā), kalpo kā labs līdzeklis pret organisma novecošanu, pazemina holesterīna līmeni, tās bieži izmanto arī tautas medicīnā. Mellenēs ir augsts C un K vitamīnu daudzums, tās satur daudz mangāna, kas ir ļoti svarīgs jebkurai dzīvības formai, savukārt, pateicoties lielajam tanīnu daudzumam, melleņu lietošana uzturā samazina risku saslimt ar vēzi. Un vēl mellenes izceļas ar to, ka satur vienu no ogās visretāk sastopamajām organiskajām skābēm – dzintarskābi, kam ir svarīga loma asinsvadu sieniņu elastības nodrošināšanā. Ja pats dodies uz mežu lasīt mellenes, neaizmirsti salasīt arī to lapiņas, jo tām ir tikpat daudz vērtīgu īpašību kā kaltētām mellenēm.

Tāpat kā daudzus augļus un ogas, arī mellenes ieteicams lietot svaigā veidā, tad tām ir vislabākās garšas īpašības un uzturvērtība. Pakļaujot mellenes temperatūrām, kas pārsniedz 175 grādus, tās zaudē lielu daļu antioksidantu, vitamīnu un enzīmu, bet, neskatoties uz to, melleņu izmantošanas un pagatavošanas iespējas ir visdažādākās, sākot ar svaigu ogu baudīšanu, beidzot ar sulu un ievārījumu gatavošanu. Senāk melleņu sulu izmantoja klepus ārstēšanai un pat audumu krāsošanai, savukārt kaltētas ogas var pievienot sautējumiem un zupām, bet, saberžot pulverī, izmantot kā garšvielu gaļas ēdieniem.

• Augstkrūmu mellenes – visizplatītākais un iecienītākais audzēto melleņu veids. Pateicoties selekcijai, ogas ir lielas, sulīgas un saldas. • Zemkrūmu jeb savvaļas mellenes – dabiskā vidē mellenāju augstums nepārsniedz 60 cm, ogas ir mazākas un savvaļā ir bieži sastopamas. • „Zaķacs” melleņu dabiskā vide ir ASV dienvidi, kur savvaļā tās mēdz izaugt pat 6 m augstos krūmājos. Rūpnieciskai audzēšanai tās izmanto retāk nekā augstkrūmu mellenes, un kultivējot krūmāju augstums sasniedz tikai 1,2–3 m.

MELLENES VERY BERRY, 500 g

4.98 €/kg

Cena: € 2.49

14

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Melleņu kūciņas

Mellenes

Inga iesaka pagatavot vegānu kūciņas ar mellenēm, jo tās nav jācep un ir veselīgas. Pēc viņas domām, svaigēšanas receptes ir liels izaicinājums ikvienam, un īpaši neierasti ir pagatavot ko līdzīgu maizei, kas nav cepta, bet izskatās kā cepta. Mandeles un dateles dod enerģijas trieciendevu, bet Latvijas mellenes (lielogu vai meža) ir lieliskas sezonas ogas un bagātīgs antioksidantu avots. Šo kūciņu garšas kombinācija ir izcila, tāpēc Inga tās noteikti iesaka pamēģināt.

Svaigās kūciņas ar mellenēm Nepieciešams:

200 g lielogu melleņu 2 tējk. svaigas apelsīnu sulas 1 tējk. svaigas citronu sulas 1/2 tējk. smalki sarīvētu apelsīna miziņu 4 tējk. brūnā cukura vaniļas cukurs pēc garšas 60 g mandeļu 100 g žāvētu dateļu bez kauliņiem eļļa trauka ietaukošanai

Pagatavošana:

Bļodā samaisi mellenes ar abu citrusu sulām, apelsīna miziņām, brūno cukuru un vaniļas cukuru. Pārklāj bļodu ar pārtikas plēvi un liec ledusskapī uz 2 h.

Inga Pūce, veselīga uztura māksliniece

Sablenderē mandeles un ieber traukā, kas nedaudz ieziests ar eļļu. Atsevišķā traukā sablenderē dateles, kas pārslacītas ar 1 tējk. ūdens. Ķepīgo masu pievieno sasmalcinātajām mandelēm un samaisi, līdz veidojas pastai līdzīga masa. Iegūto masu sadali 4 daļās un veido apaļas bumbiņas. Katru bumbiņu liec starp divām cepamā papīra kārtām, izrullē plācenīti apmēram 10 cm diametrā un uzrullē uz augšu apmēram 1 cm augstu apmalīti (bet vari izmantot arī silikona formiņas). Liec sagatavotās pamatnītes ledusskapī uz 2 h. Izņem pamatnītes no ledusskapja un pildi ar mellenēm un suliņu, kas izveidojusies bļodā. Pirms pasniegšanas vari ielikt kūciņas saldētavā uz 4 h.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

15


Paprika

Raibā

BALTĀ PAPRIKA, 1 kg

Cena: € 0.89

GRILLPAPRIKA RIMI, 350 g

paprikas pasaule

Sarkana, dzeltena, oranža, zaļa, violeta, kraukšķīga, liela un maza, gara un īsa. Jā, tāda ir paprika, kuru nereti dēvē arī par dārza piparu un par kuras dzimteni tiek uzskatīta Dienvidamerika, no kurienes tā tālāk izplatījās uz citām pasaules valstīm. Tāpat kā krāsas un izmēri, kas variē no 5–18 cm, atšķiras arī paprikas garšas nianses, kas var būt gan saldākas, gan asākas. Interesanti, ka tieši no krāsas atkarīga paprikas uzturvērtība un vitamīni, piemēram, dzeltenā un sarkanā paprika satur vairāk C vitamīna nekā upenes un citroni, zaļā paprika satur maz cukura, tāpēc to ieteicams lietot tiem, kas ietur diētas un rūpējas par veselīgu uzturu, savukārt oranžā paprika ir bagāta ar karotīnu, kā arī satur vielas, kas palīdz uzlabot redzi. Paprika satur kalciju, fosforu, cinku, jodu, magniju, daudz dzelzs, C un P vitamīnus, kuru kombinācija stiprina asinsvadus, daudz B vitamīna, bet A vitamīns tajā ir pat vairāk nekā burkānos. Tai piemīt ādu atjaunojošs un dziedinošs efekts, tā stimulē vielmaiņas procesus organismā, veicina ātrāku taukvielu sadedzināšanu. Regulāri ēdot papriku, var novērst bezmiegu, spēka zudumus, depresiju, izārstēt tūsku, uzlabot atmiņu. Papriku var lietot arī slāpju remdēšanai. Ēdienu gatavošanā noder visu veidu un krāsu paprika. To var pievienot salātiem, zupām un sautējumiem, sapildīt un cept cepeškrāsnī, svaigā veidā pasniegt uzkodās ar dip mērcītēm, marinēt, kā arī grilēt. Paprika labi sader ar dažādiem dārzeņiem, piemēram, tomātiem, gurķiem, burkāniem, kāpostiem, puraviem, un pat ar skābo šķirņu āboliem.

2.83 €/kg

Cena: € 0.99

ASIE PIPARI, 1 kg

Cena: € 4.99

SALDĀ, KONISKĀ PAPRIKA RIMI, 170 g

5.82 €/kg

Cena: € 0.99

MINI PAPRIKA RIMI, 200 g

6.45 €/kg

Cena: € 1.29

16

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Salāti vai zupa Nepieciešams:

Paprika

ar papriku

zupai: 100 g Indijas riekstu 280 g tomātu 1/2 čabatas maizes 200 ml ūdens 550 g paprikas, iztīrīta sarkanais čili pēc garšas 30 ml olīveļļas jūras sāls pēc garšas svaigi malti melnie pipari pēc garšas salātiem: 4 dažādu krāsu paprikas 2 palieli, gatavi avokado, nomizoti, sagriezti daiviņās 50 g valriekstu, rupji sakapāti 30 bazilika lapiņas 100 g saulē kaltētu tomātu eļļā, sagriezti strēmelītēs 200 g fetas siera, sadrupināts 25 ml extra virgin olīveļļa jūras sāls pēc garšas svaigi malti melnie pipari pēc garšas

Pagatavošana:

Gatavo zupu. Blenderī liec visas zupas sastāvdaļas un blenderē, līdz masa kļūst samtaina un viendabīga. Liec ledusskapī atdzesēties vai, ja vēlies ēst uzreiz, pievieno ledu. Pasniedz, pārberot ar bazilika lapiņām vai nedaudz pētersīļus. Gatavo salātus. Sakarsē grila pannu un liec cepties veselas paprikas. Grilē no visām pusēm, līdz tās ir melnas. Liec bļodā, uzreiz pārvelc bļodu ar pārtikas plēvi un atstāj uz 5 minūtēm. Tad noņem plēvi un nokasi paprikām miziņas. Sagriez strēmelītēs, liec bļodā kopā ar avokado, valriekstiem, pusi bazilika, tomātiem, pusi fetas siera, sāli, pipariem un eļļu. Sajauc. Liec šķīvī, pārber ar atlikušo baziliku un fetas sieru un pasniedz.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

17


Marinēšanai Eļļas

Garšu pazinēja un eksperimentētāja

Mārtiņa Sirmā ieteikumi marinēšanai Atkarībā no marinādes sastāvdaļām, marinēšanu var iedalīt trīs veidos – ar skābiem produktiem, ar svaigiem augļiem un ar dārzeņiem. Marinēšana ar skābi

Marinēšana ar dārzeņiem

Lai arī galda etiķis ir mums zināmākā un, visticamāk, arī biežāk lietotā sastāvdaļa marinējot, der atcerēties, ka etiķu klāsts ir ļoti daudzveidīgs, turklāt ēdiena garša mainīsies, ja izvēlēsies ābolu, vīnogu vai kādu citu ogu etiķi. Ļaujies garšu eksperimentiem un izmēģini savu pārbaudīto un klasisko recepti, piemēram, šašliku, papildināt ar aveņu etiķi, kas piešķirs patīkami svaigu garšu un aromātu.

Šis iedalījums dažiem varētu šķist kas nezināms un līdz šim neatklāts, taču, atceroties par gaļas marinēšanas klasiku – sīpoliem, katrā atmostas kulinārijas eksperts. Taču bez sīpoliem šajā kategorijā ietilpst arī selerija, pastinaki un pat burkāni, kas ne mazāk labi paveiks darāmo attiecībā uz marinēšanu. Starp citu, kas attiecas uz sīpolu izmantošanu marinēšanā, vislabāk noderēs tieši sīpolu sula, ko var iegūt ar sulu spiedes palīdzību.

Marinēšana ar svaigiem augļiem Mārtiņš Sirmais, garšvielu pētnieks

Varbūt paši ikdienā par to neaizdomājamies, taču marinēšanā itin bieži izmantojam svaigus augļus, un tas ir otrs populārākais marinēšanas veids. Augļi satur pietiekami daudz skābes, lai produkts iegūtu nepieciešamo konsistenci. Šajā kategorijā ietilpst arī jebkuras sezonā pieejamās ogas, tāpēc nebaidies eksperimentēt un izmanto ērkšķogas, jāņogas, upenes un citus skābenos vitamīnus marinēšanas vajadzībām. Neatņemama un garšas lietpratēju pārbaudīta vērtība ir citrusaugļi, piemēram, citroni, apelsīni, greipfrūti, kā arī cidonijas un smiltsērkšķi, no kuriem iegūtā sula pildīs visas nepieciešamās funkcijas.

Kad šie marinēšanas veidi un dažādības ir izmēģinātas, var pievērsties kam neparastākam un izmēģināt marinēšanu ar garšaugu eļļas, pienskābo baktēriju vai alkohola palīdzību. Lai arī mūsu platuma grādos šie eksperimenti nav lielā cieņā, citviet pasaulē tā ir tikpat iecienīta klasika kā mūsu šašlika marinēšana sīpolos un etiķī. Piemēram, Japānā marinēšanai visbiežāk izmanto sojas mērci, bet Ukrainā gulašs tiek marinēts alū, un tieši tāpēc mēs nespējam atdarināt šo ēdienu tradicionālās garšas savā virtuvē. Arī vīns, jogurts, kefīrs, majonēze un pat kola nav nekas svešs marinēšanā. Šī joma ietver daudz neatklātu nianšu, kuras šajā vasarā būtu vērts iepazīt ikvienam no mums.

Marinēta jēra gaļa

Tiem, kas vēlas paplašināt savu garšu pasaules skatījumu, iesaku pagatavot ļoti vienkāršo un izcili gardo jēru, kura pagatavošanai var izmantot grilu, bet, ja tā izmantošana jau kļuvusi apnicīga, cepeškrāsns būs lielisks sabiedrotais.

Nepieciešams:

1 kgJēra gaļa 7 vidēja izmēra sīpoli sāls pēc garšas smaržīgie pipari brūnais cukurs

Pagatavošana:

Nosusini gaļu. Nomizo sīpolus un izspied no tiem sulu. Liec gaļu marinēties sīpolu sulā uz 12 h, vislabāk noslēgtā traukā vai pārklājot trauku ar pārtikas plēvi. Kad sīpolu sula ir ievilkusies, pievieno sāli un piparus un atstāj uz brīdi, lai garšvielas ievelkas. Tad atkal gaļu kārtīgi nosusini, lai tā būtu sausa. Sagatavo cukura un sāls maisījumu attiecībā 4:1 un ierīvē ar to gaļu no visām pusēm. Šajā procesā vislabāk izmantot cimdus, lai nekairinātu roku ādu. Sakarsē krāsni uz maksimāli augstāko temperatūru (aptuveni 350 grādus karstu) un ieslēdz režīmu, kas cep no augšpuses. Krāsns augšējā daļā novieto plāti ar gaļu un ļauj tai cepties 8–15 minūtes, līdz cukurs ir viegli karamelizējies, bet vēl nav sadedzis. Pēc tam samazini krāsns temperatūru līdz 130 grādiem un uz krāsns pamatnes noliec karstumizturīgu bļodu ar ūdeni, kas veidos mitru gaisu. Liec gaļu cepties krāsns vidējā nodalījumā un ļauj tai gatavoties 2 h. Mitrais gaiss neļaus tai sadegt, bet izceps to vienmērīgi, padarīs sulīgu no iekšpuses un saldi kraukšķīgu no ārpuses.

18

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Marinēšanai

GARŠVIELU MAISĪJUMS SANTA MARIA, 2 veidi, 22 g € 0.88 31.36 €/kg

MARINĀDE VEGETA, dažādi veidi, 75 g € 0.99

ETIĶIS DI MODENA, 2 veidi, 250 ml

SEZAMA, VALRIEKSTU VAI LADZDU RIEKSTU EĻĻA PELZMANN, 250 ml

Cena: € 0.69

€ 1.84

Cena: € 1.49

5.96 €/l

Cena: € 0.79

€ 7.61

Cena no: € 6,49

10.53 €/kg

25.96 €/l

BALZAMIKO KRĒMS GOURMANTE, 250 ml € 3.99 9.96 €/kg

NERAFINĒTA ĶIRBJU SĒKLU EĻĻA, 250 ml € 5.99 19.96 €/l

EXTRA VIRGIN OLĪVEĻĻA SELECTION BY RIMI, dažādi veidi, 250 ml

IZSMIDZINĀMA OLĪVEĻĻA MANTOVA, dažādi veidi, 250 ml

Cena: € 2.49

€ 3.49

Cena no: € 2.99

11.96 €/l

Cena: € 4.99

€ 6.99

Cena: € 5.49

21.96 €/l

Pērkot 2 gab., saņem dāvanu!

RAPŠU EĻĻA I LOVE ECO, 500 ml

ĀBOLU ETIĶIS, 500 ml € 2.99

Cena: € 1.99

3.98 €/l

€ 3.51

Cena: € 2.99

5.98 €/l

EXTRA VIRGIN OLĪVEĻĻA I LOVE ECO, 500 ml € 4.82

Cena: € 4.49

RAPŠU VAI SAULESPUĶU EĻĻA RISSO, 1 l

6.98 €/l

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. *Piedāvājums atšķirīgs Rimi hipermārketā Mārupe. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos Jelgava, Spice, Alfa, Azur, Olimpija, Damme un Biķernieki. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

€ 2.35

Cena: € 1.89

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

19


Glutēns

Lai gan glutēns pazīstams jau gadsimtiem ilgi, tieši pēdējā laikā par to tiek runāts arvien biežāk, liekot aizdomāties, kāda tad ir glutēna nozīme mūsu dzīvē. Glutēnu jeb lipekli veido divas olbaltumvielas – gliadīns un glutenīns, un to visvairāk satur kvieši, mieži un rudzi, no kuriem gatavo maizi, pastu, brokastu pārslas, krekerus, alu, sojas mērci un citus produktus, kā arī pievieno daudziem gaļas, zivju, piena un konditorejas izstrādājumiem. Glutēns ir labs olbaltumvielu avots gan savā dabiskajā formā, gan pievienojot to kā pārtikas piedevu produktu ražošanas procesā. Bet šodien, kad daudzi beidzot ir atklājuši savas sliktās pašsajūtas iemeslu, kur pie vainas ir glutēns, jāatceras, ka to satur ne tikai iepriekš minētie produkti, bet arī daudzi citi, par kuriem pat iedomāties nevaram, jo ražotāji glutēnu izmanto arī kā stabilizatoru, piemēram, kečupu, salātu mērču un dažādu saldumu ražošanā.

kartupeļus, rīsus, griķus, pākšaugus, riekstus, augļus un dārzeņus var droši ēst. Iespējams, sākumā šāda ēdienkartes pārveidošana šķitīs par grūtu un sarežģītu, bet, tā kā šī problēma kļūst arvien aktuālāka, produkti, kas nesatur glutēnu, kļūst aizvien pieejamāki. Rimi veikalu plauktos var atrast gan ierasto produktu alternatīvas, gan citas gardas variācijas, piemēram, rīsu, griķu, mandeļu un kukurūzas miltus, cepumus, maizes, kūciņas, vafeles, saldos batoniņus, pastu, brokastu pārslas un pat picas bez glutēna. Izvēloties produktus, jāpievērš uzmanība zīmei gluten-free, kas nozīmē, ka tie nesatur glutēnu.

Liela daļa cilvēku spēj uzņemt un pārstrādāt glutēnu bez problēmām, bet pēdējo gadu laikā arvien vairāk kļūst to cilvēku, kuriem diagnosticēta ģenētiskā slimība celiakija, glutēna nepanesība vai alerģija uz glutēnu. Glutēnu saturošu produktu lietošana viņiem var izraisīt vēdera uzpūšanos, dermatītu, galvassāpes, nogurumu, anēmiju, depresiju un pat neauglību. Daudzi iepriekš nemaz nenojauta, ka pie vainas ir glutēns, dažiem šie simptomi izpaudās tikai stresa situācijās. Lai no tā izvairītos un uzlabotu pašsajūtu, jābūt gatavam ieviest kardinālas izmaiņas ēdienkartē, jāievēro stingra bezglutēna diēta, glutēnu saturošus produktus aizstājot ar tādiem, kas to nesatur dabiskā veidā, piemēram, gaļu, zivis,

20

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Bez glutēna

TĒJAS CEPUMI MARIA**, 125 g € 1.95

12.40 €/kg

Cena: € 1.55

no 16.50 €/kg

Cena no: € 1.65

Cena: € 3.99

15.95 €/kg

MAIZE BEZ GLUTĒNA SCHAER, 3 veidi, 200, 225 vai 400 g no € 4.08

14.51 €/kg

no 13.27 €/kg

Cena: € 1.99

€ 2.69

4.30€/kg

MAIZES NŪJIŅAS AR KAKAO KRĒMU MILLY**, 52 g € 2.29

13.27 €/kg

34.42 €/kg

no € 4.82

MAKARONI BEZ GLUTĒNA SCHAER, 2 veidi, 250 g € 2.25

7.16 €/kg

Cena: € 1.79

MAFINI AR APRIKOŽU PILDĪJUMU MAGDALENAS, 200 g € 3.99

MILTU MAISĪJUMS FARINA UN MAIZES MAISĪJUMS SCHAER, 1 kg

Cena no: € 3.65

Cena: € 1.79

SAUSMAIZĪTES SCHAER FETTE CROCCANTI, 150 g € 2.53

UNIVERSĀLI MILTI MIX IT!**, 500 g

Cena: € 2.15

Cena no: € 1.99

PILNGRAUDU SAUSIŅI SCHAER*, 275 g € 5.07

€ 3.99

Cena: € 3.19

CEPUMI SCHAER, 2 veidi, 100 vai 150 g no € 2.75

DAĻĒJI IZCEPTI MAIZES RULLĪŠI SCHAER, 200 g

15.95 €/kg

Cena: € 3.19

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. *Piedāvājums atšķirīgs Rimi hipermārketos Ventspils, Mīlgrāvis, Kauguri un Mārupe. **Piedāvājums atšķirīgs Rimi hipermārketos Ventspils, Mols, Mīlgrāvis, Ostmala, Kauguri, Biķernieki, Salaspils, Tukums, Jēkabpils, Rietumu centrs un Mārupe. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

BROKASTU PĀRSLAS AR VITAMĪNIEM SCHAER, 250 g € 2.99

9.56 €/kg

Cena: € 2.39

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

21


Smēriņi Eļļas

Krēmu

kārdinājumi

Nepieciešams:

sacepumam: 20 g sviesta pannas ietaukošanai 20 g sviesta cepšanai, istabas temperatūrā 16 šķēles tostermaizes 1 burciņa „Nuteko” zemesriekstu sviesta ar gabaliņiem 4 lielas ēd.k. aveņu ievārījuma 5 olas 250 ml piena 150 ml salda krējuma 3 ēd.k. brūnā cukura 10 g vaniļas cukura desertam: 560 g nomizotu banānu 300 g lazdu riekstu krēma „Vāverīte” 150 g saldā krējuma

22

Gardēdis | Auguts 2015

Pagatavošana:

Gatavo sacepumu. Ietauko pannu ar 20 g sviesta. Pārsmērē 8 maizes šķēles ar zemesriekstu sviestu un uzliec katrai virsū otru šķēli. Tad starp diviem sendvičiem iesmērē ievārījumu un salipini kopā. Sagriez katru maizi četrās daļās un kārto pannā, maizītes liekot pamīšus ar stūrīšiem uz augšu. Kad maizes saliktas pannā, bļodā liec olas, saldo krējumu, pienu, cukuru, vaniļas cukuru, ar putojamo slotiņu saputo un lej uz maizēm. Tad maizes viegli piespied, uzliec sviesta piciņas uz maizes stūrīšiem un liec cepties 200 grādos vidējā nodalījumā uz 40 minūtēm. Kad sacepums gatavs, izņem no krāsns un nedaudz atdzesē. Pasniedz siltu kopā ar pienu. Gatavo desertu. Sagriez banānus mazos gabaliņos un liec saldētavā, līdz tie ir daļēji sasaluši vai pat pilnībā sasaluši. Pēc tam blenderī liec krēmu, saldo krējumu, sasaldētos banānus, sablenderē un pasniedz uzreiz.


Smēriņi

ZEMESRIEKSTU SVIESTS NUTEKO, 2 veidi, 250 g € 3.69 9.69 €/kg

IEVĀRĪJUMS OGU SMĒRIŅŠ, dažādi veidi, 410 g € 2.99

LAZDU RIEKSTU KRĒMS RIMI DUO, 400 g

KAKAO KRĒMS RIMI, 400 g

Cena: € 2.49

€ 1.59

Cena: € 1.29

3.23 €/kg

ŠOKOLĀDES VAI KARAMEĻU MĒRCE ICA*, 2 veidi, 300 g € 2.19 5.63 €/kg

Cena: € 1.69

Cena no: € 2.49

€ 1.59

no 6.07 €/kg

Cena: € 2.19

3.23 €/kg

Cena: € 1.29

ŠOKOLĀDES KRĒMS LUKSS VAI VĀVERĪTE, 2 veidi, 300 g € 2.69 7.30 €/kg

ZEMESRIEKSTU SVIESTS BARNEY`S BEST, 2 veidi, 350 g € 3.26 7.97 €/kg

Cena: € 2.79

DŽEMS RIMI, dažādi veidi, 450 g € 1.69

Cena: € 1.29

2.87 €/kg

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. *Piedāvājums atšķirīgs Rimi hipermārketā Tukums. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

23


Ak, gardie zefīri!

Mēs pamatoti varam lepoties ar to, ka zefīru recepte izstrādāta Latvijā, „Laimas” saldumu fabrikā 70. gados. Šim saldajam, maigajam un gaisīgajam gardumam līdzīgu ir grūti atrast, un, lai arī mūsu veikalos ir pieejami pasaulē tik iecienītie marshmallows, kurus nereti dēvē par zefīriem, patiesībā tie ir kas pilnīgi atšķirīgs. Mūsu zefīri ir mitrāki par marshmallows, tie var saturēt augļu un ogu gabaliņus, kā arī tie tiek papildināti ar dažādām garšām, piemēram, saldā krējuma, kapučīno, vaniļas u.c. Lai arī abiem šiem gardumiem ir līdzīgs pagatavošanas process, galvenā atšķirība ir tā, ka zefīri tiek gatavoti no ābolu biezeņa, kas veido vairāk nekā 30% no to sastāva, turklāt biezenim jābūt tehnoloģiski pareizi sagatavotam. Vārīšanas laikā biezeni maisa un pievieno tam dažādas piedevas, tajā skaitā pektīnu, ko dietologi visā pasaulē atzīst par ļoti vērtīgu. Tas regulē gremošanas procesus, uzlabo vielmaiņu un palīdz izvadīt no organisma radioaktīvās vielas un smagos metālus. Zefīrus gatavo, ābolu biezenim pievienojot cukuru, cukura sīrupu un olu baltumus, kurus kārtīgi uzputo. Pateicoties pektīnam, zefīru masa ātri sacietē, tāpēc svarīgi bez kavēšanās izveidot vēlamo formu. Pēc tam zefīrus žāvē vienmērīgā temperatūrā, kas nedrīkst pārsniegt 30 grādus. Gatavās zefīru pusītes iemērc šokolādē vai papildina ar kādām piedevām, piemēram, vafeļu drumstalām, un saliek kopā. Zefīri ir vieni no veselīgākajiem našķiem, jo tie nesatur taukus un tajos ir maz kaloriju – 100 g zefīru satur tikai 330 kalorijas. To sastāvā ir arī vērtīgās minerālvielas – dzelzs un fosfors. Zefīrus, protams, var baudīt vienus pašus, bet tikpat labi tie iederēsies arī dažādos desertos. Sagriežot gabaliņos, ar tiem var papildināt krēmus un putukrējumu, dekorēt kūkas, pievienot augļu salātiem un pat karstam kakao. Ikviens saldumu cienītājs to novērtēs!

24

Gardēdis | Auguts 2015

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Kafija Zefīri

ZEFĪRS POESIA, 2 veidi, 200 g € 0.99

3.75 €/kg

Cena: € 0,75

ZEFĪRS AR VANIĻAS GARŠU ICA, 300 g € 1.79

4.63 €/kg

Cena: € 1.39 VANIĻAS ZEFĪRS MAIGUMS, 2 veidi, 185 vai 280 g € 3.89

no 10.68 €/kg

Cena no: € 2,19

ZEFĪRS AR PILDĪJUMU MAIGUMS, dažādi veidi, 140 g € 1.84

no 12.50 €/kg

Cena no: € 1,75

ZEFĪRS LAIMA, dažādi veidi, 200 g KRĒJUMA ZEFĪRS LAIMA, 500 g € 2.99

3.98 €/kg

no € 1.29

no 4.95 €/kg

Cena no: € 0.99

Cena: € 1.99

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

25


Vīns

Spāņu vīni

Spānija ir trešā lielākā vīna ražotājvalsts pasaulē, atpaliekot tikai no Francijas un Itālijas, bet pēc vīna dārzu platībām tā ieņem pirmo vietu. Vīnogulāji tiek audzēti, sākot no Galisijas ziemeļos līdz pat Andalūzijai, kas atrodas valsts dienvidu daļā, tādēļ spāņu vīni ir tik atšķirīgi un daudzveidīgi. Sausā un karstā klimata dēļ vīnogulāji tiek stādīti reti, ar lielām atstarpēm, lai to saknes saņemtu maksimāli daudz mitruma.

Viens no prestižākajiem spāņu vīna reģioniem ir Rjoha (Rioja), kur tiek darīti augstas kvalitātes Mārcis Mitrevics, vīnzinis vīni, tādēļ tas tiek uzskatīts par Spānijas sarkanvīnu etalonu un aizsargāts ar likumu. Spēcīgie sarkanvīni tiek izturēti gan mucās, gan pudelēs. Rjohas vīni tiek iedalīti pēc vecuma pakāpēm, ko norāda uz katras vīna pudeles etiķetes: • Rioja – vīns izturēts ozolkoka mucā mazāk nekā gadu; • Rioja Crianza – vīns vismaz gadu izturēts mucā un vēl gadu pudelē; • Rioja Reserva – vīns vismaz gadu izturēts mucā un divus gadus pudelē; • Rioja Gran Reserva – vīns vismaz divus gadus izturēts mucā un trīs gadus pudelē. Spānijā ir vairāk nekā 100 reģioni, kuros tiek darīti vīni, un katrs no tiem izceļas ar savu specifiku. Kā populārākos var minēt: • Heresa (Jerez) – visvecākais vīna reģions ar savām īpašajām vīndarīšanas metodēm, kas savu uzvaras gājienu sāka jau 16. gs., kad pirmās 2900 šerija (tā angļi sauc vīnu no Heresas) mucas viceadmirālis Dreiks nogādāja Anglijā kā trofeju no sakautās spāņu armādas. Heress jeb šerijs ir ar vīna destilātu stiprināts un īpaši izturēts vīns, kas var būt gan sauss, gan ļoti salds dzēriens, kas maltītes noslēgumu padarīs īpašu. • Penedesa (Penedès) – salīdzinoši neliels reģions Spānijas ziemeļaustrumu daļā, kur savu vīndarītavu izveidoja slavenā Torres ģimene, kuras darītie vīni ieņem nozīmīgu vietu katras attīstītas valsts restorānos un veikalos. Torres Sangre de Toro ir visatpazīstamākais spāņu vīns pasaulē.

26

• Katalonija (Catalunya) – ekonomiski attīstītākais Spānijas reģions, kurā ietilpst vairāki nelieli, bet visnotaļ nozīmīgi apakšreģioni, kuru vīni pieejami arī pie mums, – Priorat izceļas ar īpašiem sarkanvīniem, kuru gatavošanai paredzētās vīnogas tiek audzētas klinšu terasēs, Tarragona vīna reģions bija slavens jau Senās Romas laikos, savukārt Terra Alta vīni izceļas ar labu kvalitātes un cenas attiecību. • Rueda – viens no retajiem Spānijas baltvīnu reģioniem. Baltvīni, kas darīti no vietējās Verdejo šķirnes un pasaulslavenās Sauvignon Blanc šķirnes ogām, izceļas ar augstu skābuma līmeni, un tie ļoti labi papildinās visdažādākos ēdienus, īpaši jāizceļ to saderība ar spāņu aitas piena sieru Manchego. • Ribera del Duero – vēl viens prestižs sarkanvīnu ražošanas reģions, kur no Tinto Fino vīnogām tiek darīti unikāli, spēcīgi vīni ar bagātīgu garšu. Ļoti spēcīgi, tumši un piesātināti vīni tiek ražoti arī Lamančas (La Mancha) un Humiljas (Jumilla) reģionos. Rías Baixas reģions ir slavens ar viegliem un vasarīgiem baltvīniem, savukārt Valensijā (Valencia) vīni tiek gatavoti no muskatvīnogām, kas padara tos īpaši saldus un aromātiskus, ļaujot tos izbaudīt kopā ar desertiem. Runājot par spāņu vīniem, nevar nepieminēt kavu (Cava), kas ir spāņu atbilde franču šampanietim. Pieredzi elitārā dzirkstošā vīna darīšanas mākslā pirmais Spānijas pārstāvis Josep Raventós guva tieši Šampaņā. Kava ir tehnoloģiski līdzīgi darīts vīns, kas kvalitātes ziņā droši var sacensties ar prestižo franču šampanieti. Gandrīz jebkurai maltītei iespējams piemeklēt atbilstošu spāņu vīnu, īpaši, ja tiek gatavoti spāņu virtuves ēdieni, jo ēdiena un dzēriena vienādā izcelsme garantē to saderību.

SARKANVĪNS SANGRE DE TORO, 12,5% / 0,75 l

10.73 €/l

Cena: € 8.05

SARKANVĪNS TIERRA IMPERIAL SPNĀNIJA, 12% / 0,75 l

16.05 €/l

Cena: € 12.05

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME.

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un informācijai nodošanavar nepilngadīgām personām ir aizliegta. minētajai būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Gardēdis | Auguts 2015


Vīns Spānija

Spānija

Spānija

Spānija

Spānija

Spānija

BALTVĪNS JAUME SERRA CHARDONNAY BARRICA, SPĀNIJA, 12% / 0,75 l € 14.49 9.32 €/l

SARKANVĪNS PATA NEGRA CRIANZA, SPĀNIJA, 14% / 0,75 l

SARKANVĪNS CASTILLO 5 FINCAS CRIZANZA, SPĀNIJA, 14% / 0,75 l € 18.33 15.99 €/l

VĪNS GRAN CASTILLO FAMILY, SPĀNIJA, 2 veidi, 12 vai 12,5% / 0,75 l

VĪNS BERBERANA, SPĀNIJA, 2 veidi, 13 vai 13,5% / 0,75 l

VĪNS MARQUES DE CACERES, SPĀNIJA, 2 veidi, 12 vai 13% / 0,75 l

DZIRKSTOŠAIS VĪNS CANTI ASTI, 7% / 0,75 l

BALTVĪNS LAMBERTI, ITĀLIJA, 12.5% / 0,75 l

Cena: € 6.99

€ 11.49

9.32 €/l

Cena: € 6.99

Cena: € 11.99

€ 7.10

6.65 €/l

Cena: € 4.99

€ 7.10

7.99 €/l

Cena: € 5.99

no € 8.99

9.32 €/l

Cena no: € 6.99

Spānija

VĪNS CASA SAFRA, SPĀNIJA, 2 veidi, 12 vai 13% / 0,75 l € 5.69

5.99 €/l

Cena: € 4.49

SARKANVĪNS ANTINORI SANTA CRISTINA, ITĀLIJA, 13% / 0,75 l € 10.99

9.32 €/l

Cena: € 6.99

ŠAMPANIETIS VEUVE CLIQUOT, 12% / 0,75 l € 55.99

61.32 €/l

Cena: € 45.99

VĪNS MUD HOUSE, JAUNZĒLANDE, 2 veidi, 13% vai 13,5% / 0.75 l

no € 10.49 no 11.32 €/l

Cena no: € 8.49

€ 6.99

6.65 €/l

Cena: € 4.49

DZIRKSTOŠS VĪNS DEINHARD, 2 veidi, 11% / 0,75 l € 4.59

Cena: € 3.49

4.65 €/l

€ 8.38

7.99 €/l

Cena: € 5.99

VĪNS GALLO, ASV, 2 VEIDI, 11,5 vai 13% / 0,75l € 6.90

Cena: € 5.79

7.72 €/l

SARKANVĪNS ROPITEAU PINOT NOIR, FRANCIJA, 13% / 0,75 l € 8.99 9.32 €/l

SARKANVĪNS APOTHIC RED, ASV, 13,5% / 0,75 l

VĪNS ROBERTSON, DIENVIDĀFRIKA, 2 veidi, 12,5 vai 13,5% / 0,75 l

VĪNS CASILLERO DEL DIABLO, ČĪLE, 2 veidi, 13,5% / 0,75 l

Cena: € 6.99

€ 7.99

7.05 €/l

Cena: € 5.29

€ 16.49

16.65 €/l

Cena: € 12.49

€ 8.68

8.65 €/l

Cena: € 6.49

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

27


Burbons

Four Roses –

īsts burbons jau kopš 1888. gada!

Four Roses burbonu var raksturot ar diviem vārdiem – mežonīga garša. Garša, kuras dēļ Four Roses iemantojis iecienītākā burbona statusu visos ASV štatos un turpina iekarot burbonu kolekcionāru un cienītāju simpātijas visā pasaulē. Kā izrādās, šis ir vienīgais burbons, kura ražošanā tiek izmantoti pieci dažādi, īpaši Four Roses patentēti ieraugi, kas tad arī ir viens no lielākajiem šī dzēriena izsmalcinātās garšas trumpjiem. Savienojumā ar pamatsastāvdaļām – kukurūzu un graudaugiem – ieraugi tiek jaukti desmit dažādos veidos un pēc destilēšanas nogatavināti jaunās, apdedzinātās ozolkoka mucās, radot desmit unikālus burbonus, katru ar savu raksturu, garšas niansēm un intensitāti. Four Roses Yellow Label, kas radīts, apvienojot visas desmit burbona receptes, savas izsmalcinātās garšas dēļ ir iecienītākais burbons visā pasaulē. Pat iejaukts kokteiļos, tas nezaudē niansēto garšas buķeti. Savukārt Four Roses Single Barrel radīts, atlasot vienu no burbona receptūrām, un šis ir pavisam cits Premium klases burbons ar piesātinātu un tajā pašā laikā maigu garšu un neticami samtainu pēcgaršu. Burbona Four Roses burvība slēpjas ne vien tā izsmalcinātajā garšā, bet arī leģendā, kas šo burbonu apvij kopš 19. gs., kad aizrautīgais burbona destilētājs Pols Džonss juniors (Paul Jones Jr.) pārcēlās uz Kentuki štatu, lai nodarbotos ar burbona gatavošanu. Pavisam drīz viņš iemīlēja gan Mežonīgos rietumus, gan arī tajos sastapto daiļavu. Viņa tik ļoti apbūra jaunekli, ka drīz vien Pols viņu bildināja, taču meitene kavējās ar atbildes došanu, sakot, ka Pols to uzzinās gaidāmajā ballē – ja viņa piekritīs bildinājumam, viņas kleitu greznos četras rozes. Par atvieglojumu Polam, ballē meitenes kleitu rotāja grezna piespraude ar četrām rozēm. Uzplaukusī mīlestība kļuva par iedvesmas avotu Pola 1888. gadā dibinātā burbona zīmola nosaukumam Four Roses, simbolizējot Four Roses meistaru mīlestību un kaislību pret burbona ražošanu, kas izgaršojams ik malkā šī izsmalcinātā dzēriena.

VISKIJS KENTUCKY STRAIGHT BURBON, 40% / 0,7 l

26.64 €/l

Cena: € 18.65

28

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME.

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un informācijai nodošanavar nepilngadīgām personām ir aizliegta. minētajai būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Gardēdis | Auguts 2015


Alkoholiskie Vīns dzērieni

BURBONS FOUR ROSES SINGLE BARREL, 50% / 0,7 l € 37.99

39.99 €/l € 25.99

Cena: € 27.99

BRENDIJS TORRES, 40% / 0,7 l € 27.99

DŽINS BOMBAY SAPPHIRE, 40% / 0,7 l

71.41 €/l € 49.99

Cena: € 49.99

BRENDIJS JP CHENET RESERVA IMPERIAL, 38% / 0,5 l

KONJAKS MEUKOW VS, 40% / 0,7 l

57.13 €/l € 44.81

Cena: € 39.99

44.99 €/l

LIĶIERIS LIMONCINO GRAPPA, 30% / 0,7 l

Cena: € 34.99

STIPRS ALKOHOLISKS DZERIENS METAXA 12*, 40% / 0,7 l

42.84 €/l

DEGVĪNS NEMIROFF PREMIUM, 40% / 0,7 l

Cena: € 29.99

14.27 €/l

Cena: € 9.99

49.99 €/l

Cena: € 34.99

VISKIJS CHIVAS EXTRA, 40% / 0,7 l € 45.99

49.99 €/l

Cena: € 34.99

KONJAKS HENRI MOUNIER V.S.O.P., 40% / 0,7 l € 28.99

DEGVĪNS BELUGA NOBLE, 40% / 0,7 l

35.70 €/l € 42.99

Cena: € 24.99

19.27 €/l € 15.51

Cena: € 13.49

€ 36.98

VISKIJS MONKEY SHOULDER BLENDED MALT, 40% / 0,7 l

37.13 €/l € 29.99

Cena: € 25.99

21.98 €/l € 19.49

Cena: € 10.99

KONJAKS MARTELL V.S.O.P., komplektā 2 glāzes, 40% / 0,7 l

VISKIJS BENRIACH SINGLE MALT, 40% / 0,7 l

57.13 €/l € 32.99

Cena: € 39.99

22.84 €/l € 13.49

Cena: € 15.99

KONJAKS HINE RARE VSOP, 40% / 0,7 l

VISKIJS GLENMORANGIE ORIGINAL, 40% / 0,7 l

29.99 €/l € 56.90

Cena: € 20.99

28.56 €/l € 25.49

Cena: € 19.99

€ 64.99

BURBONS WILD TURKEY 81, 40,5% / 0,7 l

BRENDIJS ANI 6 YO, 40% / 0,7 l

32.84 €/l € 24.99

Cena: € 22.99

25.70 €/l

Cena: € 17.99

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

29


Virtuvei

Multivāres katli

Multivāres jeb multifunkcionālajā katlā iespējams cept, vārīt, tvaicēt un sautēt ēdienu. Pateicoties indukcijas karsēšanai un trauka hermētiskumam, tiek saglabātas produktu vērtīgās īpašības, vitamīni un minerālvielas. Šis katls ļauj ietaupīt laiku, jo saliekot iepriekš katlā produktus un uzliekot taimeri, maltīte būs gatava tieši laikā. Katlā var vārīt ne tikai zupas, putras, kartupeļus, bet arī cept ēdienu, gatavot pankūkas un kūkas, kā arī tam piemīt uzsildīšanas, siltuma uzturēšanas funkcija un daudz režīmu dažādu ēdienu pagatavošanai.

Multivārāmais katls SK-A11 LV Gatavošanas laika atlikšana un iestatīšana uz 24 stundām. Uzsildīšana līdz 12 stundām.

MULTIVĀRĀMAIS KATLS 6 l, 900 W, 1 gab.

Multivārāmais katls SK-A16 LV Gatavošanas laika atlikšana uz 16 stundām. Gatavošanas laika iestatīšana līdz 9 stundām. Uzsildīšana līdz 12 stundām.

€ 79.99

Cena: € 59.99

Abi šie katli aizstāj: elektrisko cepeškrāsni, pannu, tvaicēšanas katlu, plova gatavošanas katlu, biezputru gatavošanas katlu, elektrisko katlu un jogurta gatavošanas ierīci.

MULTIVĀRĀMAIS KATLS 5 l, 700 W, 1 gab. € 54.99

Cena: € 39.99

SALDĒŠANAS KASTĪTES dažādi veidi, 1 gab. no € 0.59

Cena no: € 0.35

30

Gardēdis | Auguts 2015

Traukiem LUMINARC

-40%

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.


Kafija Bērnu ballītei

Traukiem LUMINARC KOKTEIĻU SALMIŅI, 1 iepak.

-40%

no € 0.49

Cena no: € 0.35

SALVETES, dažādi veidi, 1 iepak.

Cena: € 0.99

Ballīšu piederumiem

-30%

Bērnu vienreizējās lietošanas traukiem

-30%

Akcijas laiks no 11.08.-24.08.2015. Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. Attēliem ir ilustratīva nozīme, reklāmā minētajai informācijai var būt operatīvas izmaiņas, par kurām informēsim pircējus veikalā.

Stikla traukiem DISNEY

-30%

Augusts 2015 | Gardēdis 2015

31


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Nr 7 aug pa lapam by Rimi - Issuu