Skip to main content

Rimi vinu katalogs Nr 2_2017

Page 1

P Vīnu avasara

katalogs

RIMI | Vīnu katalogs • 2017 Akcijas laiks 4.04. – 24.04.2017. Piedāvājumi nav spēkā Rimi veikalos Merķeļa un Grēcinieku ielā.

Pavasara vīni | Ciemos vīna darītavā | Vīna jaunumi Rimi | Vīni pie salātiem | Vīni pie grilētas gaļas


Ievads

Pavasarīgie vīni

Jūsu rokās ir nonācis otrais Rimi vīna dārzs “Vīnu katalogs” (pirmais iznāca iepriekšējā rudenī), kurā mēs vēlamies sniegt plašāku ieskatu Rimi vīna dārzs sortimentā. Pārtikas veikals ir vieta, kurā ļoti reti būs situācija, ka kāds eksperts, gluži kā restorānā, jums ieteiks tās dienas labāko ēdienu piedāvājumu un vienlaikus piemeklēs jūsu maltītei piemērotāko vīnu. Šis katalogs ir ceļvedis jūsu pašu restorānā, un Rimi ir vieta, kurā atrast jūsu maltītei vajadzīgākos produktus gan ikdienā, gan īpašos brīžos. Pateicoties visai Rimi Gardēži komandai, esam radījuši jaunas un ļoti pavasarīgas ēdienu receptes un piemeklējuši tiem saderīgākos vīnus, cenšoties pamudināt Rimi uzticamos pircējus gatavot pavasarīgas maltītes, protams, neaizmirstot tām izvēlēties vienu būtisku un neatņemamu Mārcis Mitrevics, sastāvdaļu – vīnu. Šajā izdevumā atradīsiet arī informāciju Rimi vīna dārzs vīnzinis par īpašiem jaunumiem mūsu vīna nodaļā, kurus es ieteiktu jums izmēģināt, paužot visai stipru pārliecību, ka šie vīni iekaros jūsu atzinību un, kas jo īpaši svarīgi, – jūsu garšu paleti. Šajā izdevumā iepazīstināsim ar ko pavisam īpašu – aristokrātiska šampanieša namu, ražotni, kuras produkcija ekskluzīvi grezno “Rimi” veikalu dzērienu klāstu. Tāpat izdevumā atradīsiet daudz un dažādu ideju un atklājumu. Lasiet, pētiet un eksperimentējiet – nav piemērotāka brīža šīm lietām kā pavasaris! Ko darīt ar vīnu pavasarī vai otrādi – ko pavasarī darīt vīnu? :) Vispirms vēlos uzsvērt, ka vīna baudīšanas paradumi jāmaina nevis atkarībā no gadalaika, bet gan attiecīgi jūsu ēšanas sezonalitātes maiņai vai tieši otrādi – nemainīgumam. Pavasaris ir jau klāt, un ko nu darīt ar vīnu izvēli? Vai esat gatavi mainīt savus iepriekšējo sešu mēnešu paradumus?

2

Vīnu katalogs | 2017

www.gardezi.lv/vinadarzs


Rimi vīnzinis Jebkura gadalaika nomaiņa mūsu platuma grādos norisinās pēc mums neizskaidrojamas loģikas un tik mātei dabai zināmas kārtības. Iespējas, ka jūs lasīsiet šo rakstu un ārā būs drēgns un lietains, ir tikpat lielas kā tas, ka aprīlī jau sauļosimies un staigāsim vasarīgās drēbēs. Bet zaļošanas laiks ir jau atnācis, ziedēšanas laiks jau klauvē pie durvīm, un psiholoģiski mēs gribam ko jaunu, svaigu un, galvenais, viegli saprotamu!... Es par vīnu runāju, ja nepamanījāt! :) Patlaban ir laiks, kad tiek organizēti pirmie pikniki, kad vīns tiek baudīts vairs ne tik ceremoniāli un svinīgi, kā tas bij’ ierasts ziemas laikā. Arvien biežāk varat novērot, ka vīns neticamā ātrumā izžūst jūsu un jūsu draugu glāzēs, maltīti atstājot otrajā plānā vai vienkārši to pat nesagaidot. Līdzīgi kā gadalaiki, kas starp pretpoliem ziema un vasara atstāj dabā vietu pārmaiņu laikam, tā arī optimālajā sezonālajā vīna izvēlē pamanāms šis pārejas jeb starpposma princips. Tas

3

nozīmē, ka nebūtu lietderīgi jau tagad pilnībā mesties iekšā tīro vasaras vīnu baudīšanā. Varbūt lai tie “blondie” Sauvignin Blanc, Chenin Blanc, Pinot Blanc, tāpat kā visi auksti burbuļojošie Champagnes, Prosecco, Cavas, Cremants, Sekt un Charmat vēl mazliet paciešas un pagaida saules svelmi.

reģiona struktūras pamatu. Šiem vīniem, kuru galvenā pamatvērtība ir to augļainums, sulīgums, vieglā, bet pārliecinoši raksturīgā struktūra, jāpiemīt spējai uzsūkties mūsos un iepatikties mums no pirmā saskarsmes brīža, neuzstājot uz kādu saderīgu specifisku un sarežģītu ēdienu.

Paskatieties apkārt – viss zaļo, viss plaukst, beidzot varam atvadīties no daudzajām silto drēbju kārtām un sākt domāt par pikniku. Bet kādu vīnu lai ņem uz to? Gatavas atbildes jebšu viena absolūti “universāla kareivja” vīna, kas derēs jebkuram piknikam, diemžēl nav. Tikpat dažādi kā pikniki ar ēdienu, vietas un kompānijas atšķirību ir arī labākie iespējamie piknika pavadoņi – vīni. Es vēlos ieteikt vīnus ar vienu piknikam svarīgu līdzīgu iezīmi – tiem visiem ir jābūt viegli baudāmiem, augļainiem, smaržīgiem, svaigiem un ilgstoši neizturētiem vīniem. Mans ieteikums ir izvēlēties vieglus, vienkārši baudāmus vīnus, bet ar stabilu pamatu zem kājām jebšu ar spēcīgu vīnogas vai konkrētā

Vēl viena ar katru gadu popularitāti audzējoša, ļoti laba iespēja, kā uzsākt pavasara sezonu, ir pievērsties rozā vīniem, kurus baudot ir tik vienkārši, bet tajā pašā laikā interesanti spēlēties ar sarkanā vai baltā vīna struktūru, mainot vien tik tā pasniegšanas temperatūru, ēdienu, glāzes un kompāniju. Katru mīļu dienu saule ilgāk un ilgāk aplaimo mūsu zemi ar gaismu, tas nozīmē, ka saulrieti ar katru dienu kļūst vēlāki, ļaujot mums vairāk izbaudīt dienu. Un no rītiem saullēkti ar katru rītu ir agrāki, dodot mums iespēju arvien agrāk ieraudzīt sauli, sajust tās siltumu, tās spēku un mums dodošo dzīvesprieku. Vai mēs mākam to saņemt un novērtēt?

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Gardēdis | Septembris 2015


Vīna ceļvedis

Champagne Veuve Doussot – šampanietis ar ideālu kvalitātes un cenas saderību

Pēc vairāku gadu meklējumiem Šampaņas pašā sirdī Rimi vīna dārzs vīnzinis Mārcis Mitrevics atklāja ideāli piemērotāko šampanieti – Champagne Veuve Doussot, ko ekskluzīvi piedāvāt tikai Rimi klientiem, Mārcis Mitrevics, šī izsmalcinātā Rimi vīna dārzs vīnzinis dzēriena mīļotājiem. Šī zīmola šampanieti novērtēt paspējusi arī Latvijas Gada vīns 2016 žūrija, piešķirot NV Champagne Veuve Doussot Brut Selection bronzas godalgu. Žolī ģimene, kas radīja Veuve Doussot zīmolu, ir vīnogu audzētāji vairākās paaudzēs. Vīndaru ģimene atbalsta ilgtspējīgu pieeju vīnogu audzēšanā, kas palīdz gadu no gada nodrošināt noturīgas garšas balansu, vienlaikus ievērojot vīna darīšanas tradīcijas. Katra šī dzēriena pudele ir baudījusi personīgu pieeju, jo ģimenes jaunākās paaudzes vīndaris Stefans Žolī, tāpat kā viņa priekšgājēji, pats piedalās visās šampanieša radīšanas fāzēs – vīnogu audzēšanā, vīna darīšanā, augstu produktu

4

Vīnu katalogs | 2017

standartu noteikšanā un ievērošanā, kā arī rūpīgā mazumtirdzniecības kanālu izvēlē. Francijas provincē Šampaņā Côte-des-Bar rajonā, kur atrodas Žolī ģimenes vīna dārzi un pagrabi, augsne ir bagāta ar mālu un kaļķakmeni, tāpēc šajā vietā vairumā tiek audzētas cēlās Pinot Noir šķirnes vīnogas. Lai šampanietim piešķirtu svaigumu un ziedu aromātu, šajos dārzos audzē arī Chardonnay vīnogas. Pats delikātākais process Champagne vīna darīšanā ir dažādu vīnogu vīna sajaukšana jeb kupāža. Katrai šampanieša darītavai ir sava slepenā recepte, kas raksturo tās stilu un turpina tās garšu tradīciju. Šajā procesā tiek sajaukti vīni, kas darīti no dažādiem vīnogulājiem vai auguši atšķirīgā augsnē. Tā kā proporcijas ir mainīgas, to kombinācija rada katra šampanieša unikalitāti. Kad šis smalkais process ir veikts, šampanietim mierīgi jānobriest pazemes pagrabos. Tas ļauj attīstīties šampanieša īpašajam raksturam.

www.gardezi.lv/vinadarzs


Šampanietis *ŠAMPANIETIS VEUVE DOUSSOT BRUT ROSÉ, 12,5% / 0,75 L € 39,09

36.39 €/l

Cena: € 27,29

Ekskluzīvi gatavots tikai no Pinot Noir vīnogām, kas novāktas sešos dažādos pakalnes dārzos. Elegantais sārtvīns iekārdinās tevi ar savu spilgto krāsu toni, dāsnajiem zemeņu, aveņu un svaigu vīnogu aromātiem. Ideāls aperitīvs vai ļoti labi saderēs ar svētku maltītē pasniegtiem karstajiem zivju ēdieniem vai svaigu sarkano ogu desertiem. Pasniedz atdzesētu 6–8ºC temperatūrā, bet ne ledusaukstu.

*ŠAMPANIETIS VEUVE DOUSSOT DEMI-SEC SÉLECTION, 12,5% / 0,75 L

*ŠAMPANIETIS VEUVE DOUSSOT BRUT SÉLECTION, 12,5% / 0,75 L

€ 35,09

€ 30,09

32.65 €/l

Cena: € 24,49

Gatavots no 85% Pinot Noir un 15% Chardonnay vīnogām, šis Demi-Sec atklāj visu savu maigumu ar vilinošu ziedu aromātu, kā arī ar gatavu augļu un grauzdētas maizes aromātu niansēm. Delikāti saldens, bet perfekti sabalansēts, tas būs ideāls gan ar šokolādes desertu, gan tīrai baudīšanai. Lai novērtētu šo šampanieti pilnībā, pasniedz atdzesētu 6–8ºC temperatūrā, bet ne ledusaukstu.

27.99 €/l

Cena: € 20,99

Šis šampanietis ir gatavots no perfektu Côte des Bar dārzu Pinot Noir un Chardonnay vīnogām. Ar saviem smalkajiem burbulīšiem un patīkamo garšas pilnību tas ievērojami uzlabos tavu svētku tostu vai aperitīvu, un ikviens tā malks vairos prieku. Lai novērtētu šo šampanieti pilnībā, pasniedz atdzesētu 6–8ºC temperatūrā, bet ne ledusaukstu.

* Pieejams tikai Rimi hipermārketos

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs 5 Gardēdis | Septembris 2015

Vīnu katalogs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām2016ir |aizliegta

5


Jaunumi Rimi vīna nodaļā Turpinot attīstīt unikālo, tikai Rimi pieejamo vīnu sortimentu, ar prieku vēlos paziņot, ka esam atveduši vīnus no diviem slaveniem vīndaru reģioniem Riohas (Rioja) Spānijā un Ronas (Rhone) Dienvidfrancijā. Abi reģioni lieliski papildinās Rimi unikālo vīnu klāstu. Rioha (Rioja) Spānijā pamatoti tiek pielīdzināta slavenajam Bordo reģionam Francijā. Riohas vīndaru visslavenākā ieviestā lieta – specifiska vīna izturēšana gan mucās, gan pudelēs pirms to pārdošanas. Mārcis Mitrevics, Speciāli tam ir radīta precīza klasifikācija, Rimi vīna dārzs kura garantē vīna nogatavināšanu vīnzinis noteiktā ilgumā. Lūk, piedāvāju tev lieliskus jaunumus no tradīcijām bagātā Vivanco nama – Lomas del Marqués (tulkojumā – Marķīza pakalni). Nosaukums piešķirts nelieliem pakalniem, kuri atrodas kādreizējā marķīza īpašumos. Šīs zemes, uzskatītas par visauglīgākajām, tika *SAUSS SARKANVĪNS L.MARQUES RIOJA GRAN RESERVA, 13% / 0,75 L € 14,99

Cena: € 10,49

Īpaši ilgi izturēts, darināts no Tempranillo, Garnacha un Mazzuelo vīnogām, izturēts 24 mēnešus amerikāņu un franču ozolkoka mucās, pēc tam vēl trīs gadus pudelēs! Vīns izceļas ar delikātu garšvielu struktūru un pilnīgu gatavo ogu smaržu buķeti, kas attīstās noturīgi patīkamā pēcgaršā. Ideāls vīns aļņa vai brieža gaļas cepešiem un lieliski baudāms vīns pie kamīna.

€ 9.65

9.00 €/l

Cena: € 6,75

6

Rona – viens no slavenākajiem un senākajiem vīndaru reģioniem Francijā, kura vīna dārzi atrodas tāda paša nosaukuma upes ielejā. Reģions ir ar dažādiem apakšreģioniem, dažādiem specifiskiem mikroklimatiem un izmantotām vīnogu šķirnēm - slavenākā tumšā vīnoga Syrah, super populāra sarkanā vīnoga Grenache, populārā Mourvédre jeb Monastrell. No gaišajām vīnogām jāpiemin Viognier, Roussanne, Marsanne un Grenache Blanc. Es tev piedāvāju iepazīties ar Ronas dienvidu vīniem no Ronas pakalniem (Cotes De Rhone) ar nosaukumu Leon Perdigal. Leons Perdigals bija atzīts 19.gs. vīndaris slavenajā Châteauneuf-du-Pape. Viņš pārzināja visus Ronas ielejas neparastā vīna darināšanas noslēpumus. Šie dažādo vīnogu vīna sajaukuma baltvīns un sarkanvīns ir radīts par godu viņam.

*SAUSS SARKANVĪNS L.MARQUES RIOJA RESERVA, 13% / 0,75 L 13.99 €/l

*SAUSS SARKANVĪNS L.MARQUES RIOJA CRIANZA, 12,5% / 0,75 L

izmantotas vīnogu un olīvu audzēšanai, savukārt īpašumu zemienē tika audzēta labība. Vairāk nekā pirms trim gadsimtiem Riohas apgabali Villamediana, Agoncillo, Murillo de Río Leza un Alberite atradās trīs marķīzu īpašumos.

€ 11,49

10.65 €/l

Cena: € 7,99

Vīns darināts no Tempranillo un Graciano vīnogām, izturēts 18 mēnešus amerikāņu un franču ozolkoka mucās un vēl 12 mēnešus pudelē, tas izceļas ar savu eleganci, izsmalcinātību un intensīvo tumšo ogu un garšvielu smaržu buķeti. Lieliski papildinās sarkanās gaļas maltīti, vai saderēs ar izturētiem cietajiem sieriem.

**SAUSS SARKANVĪNS LEON PERDIGAL COTES DU RHONE, 13.5% / 0,75 L € 9,09

9.07 €/l

Cena: € 6,35

Labi sabalansēta garšu struktūra un sarkano ogu pēcgarša, kas perfekti sader ar grilētu gaļu, putnu gaļu un cietiem sieriem.

**SAUSS BALTVĪNS LEON PERDIGAL COTES DU RHONE, 13.5% / 0,75 L € 9,09

Cena: € 6,35

Zeltainas, spīdošas nokrāsas vīns, kurš ataino persiku, gatavu bumbieru un akāciju aromātus. Pēc garšas atsvaidzinošs un sabalansēts. Pasniegts atdzesēts, tas perfekti derēs kā aperitīvs vai kopā ar jūras veltēm, zivīm, balto gaļu un pat ar saldskābiem desertiem.

*Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos, izņemot Dobele, Rēzekne, Ādaži, Zoom, Mīlgrāvis, Kauguri, Cietoksnis, Biķernieki, Bauska, Tukums, Jēkabpils, Salaspils, A7, Gramzdas, Deglava un Mārupe. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos, izņemot Rēzekne, Dobele, Mīlgrāvis, Kauguri, Cietoksnis, Bauska, Tukums, Jēkabpils, Salaspils, A7, Gramzdas un Deglava.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Gardēdis | Septembris 2015

9.07 €/l


Jaunumi Rimi vīna nodaļā Rimi ir uzsācis tiešo sadarbību ar vienu no visnozīmīgākajiem itāļu dzirkstošo vīnu ražotājiem – Donelli. Uzņēmums dibināts 1915. gadā un 60% saražotās produkcijas pārdod ārpus savas valsts robežām vairāk nekā 40 valstīs visā pasaulē. Nu šī vīndara īpašie vīni ir pieejami arī tev, Rimi veikalos. Turklāt abi Lambrusko tiek piedāvāti arī skārdenēs, lai tu varētu tos baudīt vēl ērtāk un šis tilpums lieliski papildinās piknika aukstumsomu vai ledusskapi. *PUSSALDS DZIRKSTOŠAIS VĪNS LAMBRUSCO, 7,5% / 0,75 L

*SAUSS DZIRKSTOŠAIS VĪNS PROSECCO BRUT, 11,5% / 0,75 L

€ 5,99

€ 10,09

7.25 €/l

Cena: € 4,19

Pussalds, viegli dzirkstošs baltvīns ar elegantu, augļainu un viegli saldenu garšu. Lielisks uzkodu partneris un viegli baudāmais aperitīvs.

9.32 €/l

Cena: € 6,99

Strauju popularitāti iekarojušais prosecco tipa dzirkstošais baltvīns. Bagāts ar balto ziedu notīm un patīkamiem smalkiem burbulīšiem. Lielisks aperitīvs.

*PUSSALDS DZIRKSTOŠAIS SARKANVĪNS LAMBRUSCO, 7,5% / 0,75 L € 5,99

7.25 €/l

Cena: € 4,19

Pussalds, viegli dzirkstošs rubīnsarkans sarkanvīns ar svaigu, viegli saldenu garšu. Ideāls aperitīvs un patīkams kompanjons visas maltītes garumā, vislabāk pie gaļas un desu uzkodām.

**PUSSALDS DZIRKSTOŠAIS VĪNS LAMBRUSCO DONELLI, 2 VEIDI 8% / 0,2 L € 2,05

8.52 €/l

Cena: € 1,45

*Piedāvājums atšķirīgs Rimi lielveikalos Zolitūde, Dzelzava, Saldus, Kuldīga, Madona, Rēzekne, un Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs 7 Gardēdis | Septembris 2015

Vīnu katalogs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām2016ir |aizliegta

7


Vīns pie uzkodām

Jean Marie Calvet

Jean Marie aizraušanās ar vīnu bija viņa liktenis! Bērnībā viņš ļoti bieži kopā ar tēvu devās pastaigās pa ģimenes īpašumā esošajiem vīna dārziem, kamēr citi puikas rotaļājās. Viņa tēvs Pierre Calvet nodeva dēlam visas savas zināšanas, un jau 19 gadu vecumā Jean Marie Calvet izveidoja Calvet kompāniju un, krājot pieredzi, kļuva par neapstrīdamu vīna ekspertu. 1823. gadā Jean Marie Calvet Bordo pilsētas centrā, Chartrons kvartālā atvēra vīna veikaliņu. 1870. gadā Octave Calvet (dibinātāju dēls) pārņema kompānijas vadību un uzņēmās Calvet kompānijas paplašināšanu. 1889. gadā Jean Calvet (dibinātāju mazdēls) nodibināja Calvet Beaune Burgundijā, paplašinot Calvet vīnu sortimentu ar citiem slaveniem vīnu reģioniem. Calvet Carte līnija ir vienkārši saprotama un pieejama ikvienam pircējam. *PUSSALDS BALTVĪNS CALVET CARTE D'OR MOELLEUX, 10,5% / 0,75 L

*PUSSAUSS SARKANVĪNS CALVET CARTE ROUGE, 11,5% / 0,75 L

€ 6,99

€ 6,99

6.65 €/l

Cena: € 4,99

Pussalds Francijas galda baltvīns ar izteiksmīgu, spilgti dzeltenu krāsu un svaigu aromātu paleti, īpaši izceļot citrusa un ziedu aromātu notis. Garšā ļoti maigs un patīkami salds. Vīns ideāli iederēsies pie vieglām uzkodām, desertiem, augļiem. Ieteicamā pasniegšanas temperatūra 8–10ºC.

6.65 €/l

Cena: € 4,99

Pussauss Francijas galda sarkanvīns, gatavots no Grenache, Carignan, Cinsault, Mourvèdre, Syrah un Cabernet šķirņu vīnogām, kas augušas saulainajos Bordeaux vīna dārzos. Rubīnsarkans, ar piesātinātu aromātu buķeti. Labi sader ar visu veidu gaļas ēdieniem, salami un siera uzkodām. Ieteicams pasniegt 14–16ºC temperatūrā.

PUSSAUS ROZĀ VĪNS CALVET ROSE D'ANJOU, 11% / 0,75 € 8,65

9.32 €/l

Cena: € 6,99

Pussauss franču rozā vīns patīkamā laša rozā krāsā. Vīns apbur ar izteikti augļaino aromātu, īpaši izceļot zemeņu, lazdu riekstu un nedaudz piparmētru aromātu nianses. Patīkami svaigs, noapaļots vīns ar īpaši augļainu raksturu. Izcils kompanjons pikantiem un eksotiskiem ēdieniem, kā arī pie picām. Vari pasniegt kā izcilu aperitīvu (8–10ºC temperatūrā) vai kompanjonu vasaras ballītēs. SAUSS SARKANVĪNS CALVET CABERNET SAUVIGNON VIN DE PAYS D’OC 13% / 0,75 L € 7,15

6.65 €/l

Cena: € 4,99

Sauss sarkanvīns, kas apbur ar savu tumši purpursarkano krāsu, grezno aromātu paleti un bagātīgo dažādu sarkano augļu un zaļo piparu garšu buķeti. Patīkami sabalansēts vīns ar elegantiem tanīniem un ilgu pēcgaršu. Pasniedz 16–18ºC temperatūrā pie dažāda veida sarkanās gaļas ēdieniem, kā arī ar dažādu veidu sieriem.

*Piedāvājums atšķirīgs Rimi lielveikalos Zolitūde, Dzelzava, Saldus, Kuldīga, Madona, Rēzekne, un Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta


Jaunumi Rimi vīna nodaļā

**DESERTA BALTVĪNS FRITZ HAAG 7,5% / 0,75 L € 27,99

**SAUSS BALTVĪNS SIMONSIG GEWURZTRAMINER, VĀCIJA 12,5% / O,75 L 26.65 €/l

Cena: € 19,99

Sonnenuhr ir viena no slavenākajām uz dienvidiem vērstajām Mosel ielejas nogāzēm. Pateicoties maigākam un siltākam klimatam, šeit iespējams radīt lieliskus Spatlese stila vīnus. Vīna aromātā jūtamas gatavu meloņu, balto persiku, dzelteno ābolu un medus šūnu notis. Garšā elegants ar patīkami vieglu un saldenu pēcgaršu. Lieliski baudāms pie zosu aknu pastētes, ābolu strūdeles un Āzijas virtuves ēdieniem.

€ 10,99

*SAUSS SARKANVĪNS CHOCOLATE TUBE PRIMITIVO, ITĀLIJA 14,5% / 0,75 L 10.65 €/l

Cena: € 7,99

Vīns aromātā izpauž austrumu saldumu, gatavu aprikožu, persiku un garšvielu notis. Garšā ļoti augļains ar viegli saldenu pēcgaršu. Lieliksi baudāms pie Āzijas virtuves ēdieniem vai baudāms kā aperatīvs.

€ 11,99

10.65 €/l

Cena: € 7,99

Primitivo vīnogu šķirnes sarkanvīns ar intensīvi tumšu toni, dzidru plūmju un kazeņu aromātu. Vīns ir bagātīgs, augļains, pilnīgs un aromātisks, ar samtainu miecvielu klātbūtni, vaniļas un grauzdēta ozolkoka notīm. Lieliski iederēsies pie sarkanās un baltās gaļas ēdieniem, medījuma, pastas un sieriem.

*Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos, izņemot Dobele, Tukums un Mārupe.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta


Vīns pie salātiem Svaigie zaļumu salāti

Vīns

BEZ PIEDEVĀM

Salāti ir tikpat dažādi, cik pavāri, kas tos gatavo. Domājot par ēdienu ar nosaukumu “salāti”, katram tas var nozīmēt dažādus ēdienus ar dažādām piedevām un dažādām salātu mērcēm. Tāpēc, mēģinot to visu apkopot un vienkāršot, esmu izveidojis vispārīgu zaļumu salātu un vīna saderības tabulu, par pamatu ņemot mērces un piedevas.

Piedevas salātiem

SAUVIGNON BLANC, VERDEJO, MUSCADET, TREBBIANO

JOGURTA

ANŠOVU (CĒZARA)

SYLVANER; RIVANER, AUXEROIS

PESTO

SALDSKĀBĀ

RIESLING, CHARDONNAY, SEMILION, CHARDONNAY, GEWURZTRAMINER, VERMENTINO, SOAVE, PINOT GRIGIO, GRUNER ALBARINIO, GROS MANSENG, ROSE, TORONTES VELTLINER COLOMBARD

BARDOLINO, CHIANTI, TREBBIANO

nerekomendē kombinēt

nerekomendē kombinēt

nerekomendē kombinēt

AR FETAS SIERU

SAUVIGNON BLANC, VERDEJO, MUSCADET

nerekomendē kombinēt

nerekomendē kombinēt

nerekomendē kombinēt

PINOT NOIR, CHIARETTO, CHARDONNAY

VERMENTINO, AR VĒŽVEIDĪGAJIEM CHARDONNAY, GRECO DI TUFFO AR BALTO ZIVI

ROSE, RIESLING, COLOMBARD,

RIESLING, SEMILION, CHARDONNAY, VERMENTINO; PINOT GRIGIO

SAUVIGNON BLANC, VERDEJO, MUSCADET, TREBBIANO

RIESLING, SEMILION, GEWURZTRAMINER, CHARDONNAY, ALBARINIO, GROS PINOT GRIGIO, GRUNER MANSENG, COLOMBARD VELTLINER

RIESLING, SAUVIGNON BLANC, SOAVE SYLVANER; RIVANER, AUXEROIS

AR SĀRTO ZIVI

AR KONSERVĒTU TUNCI AR SVAIGIEM AUGĻIEM

AR LIELOPU

ROSE, PINOT NOIR, GAMMAY

SYRAH, ROSE, PINOT NOIR

7.05 €/l

Cena: € 5,29

ROSE, PINOT NOIR

ROSE, RIESLING, COLOMBARD,

ROSE; PROSECCO, VOUVRAY, VIOGNIER

*SAUSS BALTVĪNS FABER, VĀCIJA, 12% / 0,75 L € 7,59

CITRONU

AR MOCARELLU

AR VISTU

Mārcis Mitrevics, Rimi vīna dārzs vīnzinis

Salātu mērces VĪNA ETIĶA UN EĻĻAS

ROSE, RIESLING, BARDOLINO

nerekomendē kombinēt

nerekomendē kombinēt

nerekomendē kombinēt

PINOT NOIR, MERLOT, VALPOLICELLA

nerekomendē kombinēt

ROSE, SYRAH, CHIANTI

**SAUSS BALTVĪNS COMTE DUMAS, FRANCIJA, 12% / 0,75 L € 7,15

6.65 €/l

Cena: € 4,99

*SAUSS BALTVĪNS ARTHUR METZ, FRANCIJA, 12% / 0,75 L

SAUSS BALTVĪNS LAROCHE SAUVIGNON BLANC, ČĪLE, 13% / 0,75 L

€ 8,99

€ 10,99

8.39 €/l

Cena: € 6,29

10.25 €/l

Cena: € 7,69

*Piedāvājums atšķirīgs Rimi veikalos Ventspils (Annas ielā) un Valdeķi. *Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos.

10

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2017


Svaigie pikšas salāti Sastāvdaļas

Signe Meirāne, ēdiena mākslas kritiķe

2 lielas ēd.k. gī sviesta 400 g pikšas filejas, sadalīta palielos gabalos 2 ķiploka daivas, nomizotas, sagrieztas plānās šķēlītēs 1 rozmarīna zariņš (var izmantot arī timiānu) 40 g I love eco mandeļu 400 g fenheļa, sagriezts ļoti plānās šķēlītēs

400 g I love eco gurķa, sagriezts plānās šķēlēs 8 ēd.k. Selection by Rimi olīveļļas ar baziliku 1 tējk. Selection by Rimi sinepju ar medu 120 g I love eco rukolas sauja bazilika lapiņu jūras sāls pēc garšas svaigi malti melnie pipari pēc garšas

Grilēta tunča salāti Sastāvdaļas

360 g jauno kartupelīšu 150 g haricot pupiņu 12 paipalu olas 3 ēd.k. olīveļļas cepšanai 2 šķēles (kopā 300 g) tunča filejas 1 liels gatavs avokado, nomizots, iztīrīts, sagriezts gabaliņos 200 g mini sparģeļu 60 g I love eco Kalamatas olīvu

Pagatavošana

Receptes

Pagatavošana Pannā liec gī sviestu, zivs gabaliņus, ķiplokus, rozmarīnu, pieber sāli un piparus. Uzgriez nelielu liesmu, ļauj, lai pavārās, līdz sāk burbuļot, un tad cep zivi apmēram 4 minūtes no katras puses. Nogriez liesmu un atstāj pannā. Citā pannā apgrauzdē mandeles, pēc tam uzber uz šķīvja, lai atdziest. Bļodā sajauc fenheli, gurķi, rukolu, eļļu, sinepes, sāli, piparus. Izkārto uz šķīvja, pa virsu liec pikšu un bazilika lapiņas. Uzber mandeles un pasniedz.

mērcei: 1,5 tējk. Dižonas sinepju 2 ķiploka daivas, nomizotas, izspiestas caur ķiplokspiedi 1 eko citrona miziņas, smalki sarīvētas 1 tējk. citrona sulas 40 ml Selection by Rimi olīveļļas ar citronu jūras sāls pēc garšas svaigi malti melnie pipari pēc garšas

Katlā uzvāri ūdeni. Kad tas vārās, pieber sāli un liec vārīties kartupeļus, līdz tie ir gatavi. Izņem ārā (bet ūdeni atstāj), ļauj padzist un sagriez gabalos. Tajā pašā ūdenī liec haricot pupiņas uz 1 minūti un pēc tam uzreiz pārliec ledusaukstā ūdenī (tādējādi tās beigs vārīties un paliks kraukšķīgas). Kā pēdējās tajā pašā karstajā ūdenī liec olas, vāri 4 minūtes, tad izņem no katla, liec aukstā ūdenī, lai atdziest, un nolobi čaumalas. Mērcei bļodā liec sinepes, ķiplokus, citrona miziņas un sulu un samaisi. Visu laiku maisot, lēnām lej klāt eļļu, līdz izveidojas krēmīga mērce. Pieber sāli un piparus pēc garšas. Pannā sakarsē eļļu un uz lielas liesmas liec cepties tunci. Cep 2–3 minūtes no katras puses, līdz tuncis ir zeltains. Nogriez liesmu, atstāj pannā vēl 1 minūti un tad izņem ārā. Traukā liec kartupeļus, pupiņas, avokado, sparģeļus, tunci (sagrieztu gabalos vai veselu šķēli), izkārto olīvas, uz pusēm pārgrieztas olas un uzlej mērci. Salātus var pasniegt gan siltus, gan remdenus, gan pilnībā atdzesētus.

www.gardezi.lv/vinadarzs

2017 | Vīnu katalogs

11


Vīns pie salātiem San Pedro nams nenoliedzami ir viens no slavenākajiem vīna namiem Čīlē, kurš ir aizsācis savu darbību 1865. gadā. Sākotnēji šis vīna nams sāk ražot daudz salīdzinoši vienkārša ikdienā dzerama vīna. Ar laiku vīndari iegūst vairāk zināšanas ne tikai par vīndarīšanu, bet arī par to, ko franči dēvē par Terroir. Terroir rada izpratni par vidi, kurā mēs audzējam vīnogas, saprotot šo vidi ir iespējams atrast vispiemērotāko vīnogu šķirni konkrētajai videi, tādejādi radot unikālu vīnu. 1865 sērija ir perfekts atspoguļojums tam, ka vīndaris ir atradis vislabāko vidi priekš konkrētās vīnogu šķirnes. Visi San Pedro 1865 sērijas vīni ir Single Vineyard, kas nozīmē, ka vīnogas, kuras tiek izmantotas , lai radītu šos vīnus, tiek ņemtas tikai no viena vīna dārza. Šobrīd galvenais 1865 Single Vineyard vīnu vīndaris ir talantīgais Matías Cruzat. *SAUSS SARKANVĪNS SAN PEDRO 1865 RESERVA SYRAH, ČĪLE 14,5% / 0,75 L € 17,99

16.79 €/l

Cena: € 12,59

Francijas Ziemeļronas reģionā no Syrah vīnogu šķirnes tiek radīti spēcīgi, bagāti un eleganti sarkanvīni. San Pedro vīndari tām atraduši karstāku vietu – Cachapoal ieleju. Šis sarkanvīns ir bagāts ar plūmju ievārījuma, meža ogu, garšvielu notīm. Garšā tas ir elegants, ar patīkami ilgstošu pēcgaršu. Šis vīns būs lielisks partneris jēra gaļas un medījuma ēdieniem.

Martín Códax dzimtene ir saulainās Spānijas Rías Baixas reģions, kas tiek uzskatīts par vadošo DO Galisijas teritorijā. Šajā Spānijas reģionā tiek radīti vissvaigākie un aromātiskākie baltvīni, kuru pamata vīnogu šķirne ir baltā Albariño, kas aizņem 90% no visām reģiona vīnogu šķirnēm. Klimatiskos apstākļus reģionā nosaka Atlantijas okeāna ietekme, līdz ar to klimats ir raksturojams kā vēss.

*BALTVĪNS SAN PEDRO 1865 SAUVIGNON BLANC, ČĪLE 13,5% / 0,75 L

*SAUSS SARKANVĪNS E.GUIGAL COTES-DU-RHONE, FRANCIJA, 14% / 0,75 L

*SAUSS BALTVĪNS MARTIN CODAX ALBARINO, SPĀNIJA, 12,5% / 0,75 L

€ 17,99

€ 13,99

€ 12,99

16.79 €/l

Cena: € 12,59

Aconcagua reģiona, Leyda ielejas vīns. Neskatoties uz to, ka Leyda ieleja ir viens no jaunākajiem Čīles vīnaudzēšanas reģioniem, tā jau ir ieguvusi plašu atpazīstamību ar saviem interesantajiem vīniem. Šeit radītais Sauvignon Blanc ir ļoti svaigs un aromātā atspoguļo tropisko augļu, zaļo sparģeļu, minerālu notis, saglabājot patīkamu un atsvaidzinošu skābuma līmeni. Lielisks pāris ar jūras velšu ēdieniem un kazas piena sieru.

13.05 €/l

Cena: € 9,79

Sauss sarkanvīns no Francijas, kas gatavots no Grenache, Syrah un Mourvedre vīnogām. Vīnam raksturīga piesātināta, tumši sarkana un spīdīga krāsa un svaigu augļu, sarkano ogu un nelielu piparu aromātu. Noapaļota, pilnīga garša ar tanīnu klātbūtni. Intensīvs un aromātisks vīns, kas lieliski saderēs ar sarkanās gaļas ēdieniem.

11.99 €/l

Cena: € 8,99

Martín Códax dzimtene ir saulainās Spānijas Rías Baixas reģions, kas tiek uzskatīts par vadošo DO Galisijas teritorijā, kuru pamata vīnogu šķirne ir baltā Albariño, kas aizņem 90% no visām reģiona vīnogu šķirnēm. Vīnu fermentē nerūsējošā tērauda tvertnēs, lai maksimāli saglabātu vīna svaigumu un patīkamo skābuma līmeni. Aromātā jūtami citrusaugļi, jasmīni, apelsīni un baltie pļavas ziedi. Garšā sabalansēts, svaigs, ar patīkamu skābuma līmeni un vieglu pēcgaršu. Vīnu ieteicams pasniegt ap 12ºC temperatūrā pie jūras veltēm, baltajām gaļām un svaigajiem sieriem.

*Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos.

12

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2016


Vīns pie salātiem

Itālijas produkts - MIONETTO

Pirmoreiz šis dzēriens minēts Senās Romas hronikās, kur apraksta, ka viens no izcilākajiem dzērieniem uz viesību galda bijis Prosecco, turklāt romieši ticēja, ka tā dzeršana spēj pagarināt mūža ilgumu. Šodien Prosecco ir otrs populārākais dzirkstošais vīns pasaulē, kas atpaliek vienīgi no šampanieša. Katru gadu tiek saražots ap 150 milj. Prosecco pudeļu. Tā ražošanā izmanto charmat metodi, kas no tradicionālās šampanieša metodes atšķiras ar to, ka vīna otrreizējā fermentācija nenotiek pudelē, bet gan lielās nerūsējošā tērauda **SAUSS DZIRKSTOŠAIS VĪNS MIONETTO VALDOBBIADENE D.O.C.G. PROSECCO SUPERIORE, 11% / 0,75 L € 12,05

11.19 €/l

Cena: € 8,39

Dzirkstošais vīns ar nepārprotamu eleganci, zaļo ābolu garšas niansēm, vieglu akāciju ziedu aromātu un smalku pēcgaršu. Lielisks aperitīvs, sader ar vistas aknu pastēti vai vidēji saldu desertu.

tvertnēs, kam pateicoties vīns mazāk saskaras ar rauga nogulsnēm, kas ļauj iegūt dzērienu ar izteiktāk jūtamu ziedu un augļu garšu un smaržu niansēm. Ar saviem augstākās kategorijas DOCG (kontrolētas cilmes vietas nosaukums) dzirkstošajiem vīniem var lepoties 1887. gadā Francesco Mionetto dibinātais uzņēmums Mionetto. Ar savu kaisli, tradīcijām, pastāvīgu pētniecību un izcilām pamatvērtībām šis unikālais zīmols pārstāv starptautisko nosaukumu no priviliģētas

*SAUSS DZIRKSTOŠAIS VĪNS MIONETTO VALDOBBIADENE PROSECCO SUPERIORE D.O.C.G. 11% / 0,75 L € 9,05

teritorijas Valdobbiadene, kas ir sinonīms vārdam Prosecco. Mionetto DOCG vīnogas audzē starp 50 un 500 m v.j.l. Vīnogu šķirne Glera (Prosecco), pateicoties ideālajiem laika apstākļiem (ziemas nav pārāk aukstas, vasaras – karstas, bet ne tveicīgas un svelmainas), iegūst bālu nokrāsu, maigu garšu un delikātu aromātu. Visi šie dzirkstošie vīni ir svaigi un viegli, un, pavasarim mostoties, tie lieliski saderēs ar svaigajiem salātiem un pirmajiem zaļumiem.

*SAUSS DZIRKSTOŠAIS VĪNS MIONETTO PROSECCO D.O.C. TREVISO BRUT, 11% / 1,5 L

8.39 €/l

Cena: € 6,29

Lielisks dzirkstošais vīns ar salmu zeltainu krāsu un zaļganu pieskārienu, zaļo ābolu un eksotisko augļu garšu buķeti, samtainu un ilgstošu pēcgaršu. Laba saderība ar dažādiem jūras velšu ēdieniem vai kā piedeva viegliem jūras velšu salātiem, var pasniegt arī ar vieglu pastas ēdienu vai risoto.

€ 21,49

Cena: € 14,99

SAUSS DZIRKSTOŠAIS VĪNS MIONETTO PROSECCO D.O.C. TREVISO BRUT, 11% / 0,75 L

9.99 €/l € 8,99

8.39 €/l

Cena: € 6,29

Šim dzirkstošajam vīnam piemīt intensīvs augļu aromāts ar zeltaino ābolu niansēm, tas ir līdzsvaroti sauss un svaigs. Pasniedz kā aperitīvu vai pie uzkodām un vieglajiem sieriem. *SAUSS DZIRKSTOŠAIS VĪNS MIONETTO PROSECCO D.O.C. TREVISO BRUT, 11% / 0,2 L € 2,99

10.45 €/l

Cena: € 2,09

*Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos, izņemot Dobele, Ādaži, Mīlgrāvis, A7, RAF Jelgavā un Rietumu centrs.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta


Vīns pie uzkodām

Vīns pie Rimi Mani Gardumi uzkodām

Mārcis Mitrevics, Rimi vīna dārzs vīnzinis

Nevēlies šodien gatavot vai tam vienkārši nav piemērotu apstākļu? Tomēr galds jāuzklāj un viesi jāsagaida pienācīgi? Bez pīrādziņiem un sālsstandziņām cauri netikt. Tas ir īstais brīdis, lai dotos uz Rimi kulinārijas nodaļu Mani Gardumi, kurā atradīsi jau sagatavotus dažnedažādus gardumus un uzkodas. Pie uzkodām ņem viegli baudāmus, nepretenciozus vīnus, kuriem nav izteikta spēja būt saderīgam tikai ar dažiem, noteiktiem ēdienu veidiem.

**PUSSAUSS SARKANVĪNS BIO BIO MERLOT ORGANIC, ITĀLIJA, 13% / 0,75 L € 8,15

Cena: € 5,69

7.59 €/l

**PUSSAUSS BALTVĪNS BIO BIO CHARDONNAY ORGANIC, ITĀLIJA, 12,5% / 0,75 L € 8,15

7.59 €/l

Cena: € 5,69

Tādi noteikti būs šie vīnu pāri: sarkanvīns Winemaker's Secret Barrels – sulīgs vairāku vīnogu vīnu sajaukums, radīts vienkāršai baudīšanai un draudzīgs dažādām gaļas uzkodām. Baltvīns Winemaker's Secret Barrels – augļains un svaigs baltvīns ar labi nogludinātu struktūru, labs sabiedrotais dažādām uzkodām no dārzeņiem vai baltās gaļas. Un otrs pāris - sarkanvīns Bio Bio Merlot Organic – viegli baudāms Itālijas sarkanvīns no bioloģiski audzētām vīnogām, saderēs ar dažādām gaļas uzkodām. Baltvīns Bio Bio Chardonnay Organic – viegli baudāms Itālijas baltvīns no bioloģiski audzētām vīnogām, saderēs ar dažādām zivju un dārzeņu uzkodām. *SAUSS SARKANVĪNS WINEMAKER`S SECRET BARRELS, ČĪLE, 13,5% / 1 L

*SAUSS BALTVĪNS WINEMAKER`S SECRET BARRELS, ČĪLE, 13% / 1 L

€ 10,09

€ 10,09

Cena: € 6,99

Cena: € 6,99

*Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums atšķirīgs Rimi lielveikalos Zolitūde, Dzelzava, Kuldīga, Madona un Mini Rimi veikalos.

14

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2016


Uzkodas

DĀRZEŅU IZLASE MANI GARDUMI, 500 G 7.98 €/kg

Cena: € 3,99

LAVAŠS AR ROSTBIFU MANI GARDUMI, 1 KG

Cena: € 11,99

UZKODU IZLASE, MANI GARDUMI, 500 G 13.38 €/kg LAVAŠU IZLASE, MANI GARDUMI, 600 G 19.98 €/kg

Cena: € 6.69

Cena: € 11,99

www.gardezi.lv/vinadarzs

2017 | Vīnu katalogs

15


Vīns pie zivju ēdieniem Vispārzināms apgalvojums, ka pie zivīm jāizvēlas baltvīns, bet ar to parasti ieteikumi beidzas. Zivis ir dažādas, atšķirīgi ir to pasniegšanas veidi un, vēl jo vairāk, arī balto vīnu ir daudz un dažādu. Ko izvēlēties un vai tiešām vienmēr der tikai un vienīgi baltvīns? Ne viss ir tik vienkārši jebšu ne visi baltvīni vienmēr der pie visām zivīm un to ēdieniem. Šoreiz mēs runājam par grilētām zivīm, tātad vairāk par to pagatavošanas veidu Mārcis Mitrevics, un iespējamo vīnu saderību. Rimi vīna dārzs vīnzinis Grilētas zivis ar krēmīgām mērcēm vai krēmīgām marinādēm, sader ar izteiktu smaržu un garšu vīniem, kas spēs noturēt līdztiesīgu pozīciju šajā laulībā. Kā arī ar pietiekamu skābuma līmeni, kas tiks galā ar zivju ēdiena veselīgo treknumu. Galvenais virziens – mucās izturēti baltvīni no visas plašās vīna pasaules, kā arī baltvīni, kas auguši karstajos nostūros, padarot tos par stipriem un piesātinātiem. Modernais ceļš – grilētas vai cepeškrāsnī ceptas baltās jūras zivis, ar svaigiem dārzeņiem, citrusaugu vai etiķa mērci (bez ceptiem kartupeļiem). Šeit piestāvēs svaigie, kraukšķīgie baltvīni, kuru vīnogulāji auguši jūrā skatoties. Tie ir Jaunzēlandes un Čīles Sauvignon, Vidusjūras reģiona svaigie citrusu baltvīni vai Jaunās pasaules vēsāko reģionu, mucās neizturētie baltvīni, ieskaitot Chenin Blanc no Āfrikas. Zivis sader arī ar rozā un sarkanajiem vīniem. Tradicionālākā saderība grilētam tuncim būs sauss sārtvīns jeb Rose, vēlams no Vidusjūrai piegulošajām zemēm vai salām. Tunča gaļa ir

sārta, to par balto zivs gaļu vairs nenosauksi, tāpēc Rose būs labākā izvēle. Retāk kultivēta saderība ir starp grilētām zivīm un sarkanvīnu. Tomēr grilēts laša steiks būs izcils pāris ar ozolkokā pabijušu sarkanvīnu no Pinot Noir. Šī ēdiena un vīna struktūra būs līdzīgi zīdaina, saskanēs arī dūmakainās smaržu nianses un vīna vieglais ogainums būs kā perfekta zoste jūsu grilētajam laša steikam! *PUSSAUSS ROZĀ VĪNS CHEMIN DES SABLES, FRANCIJA 12,5% / 0,75 L € 6,99

6.52 €/l

Cena: € 4,89

Vasarīgs sārtvīns ar balto augļu un citrusa aromātiem un izteikti atsvaidzinošu garšu. Lielisks aperitīvs vai pavadonis svaigiem salātiem, grilētam tuncim vai dārzeņiem. Pasniedz atdzesētu.

*SAUSS BALTVĪNS FOGGY RIVER SAUVIGNON BLANC, JAUNZĒLANDE, 13% / 0,75 L € 9,49

8.87 €/l

Cena: € 6,65

Svaigas, intensīvas marakuju un citronzāles aromāta notis, ar sausu un augļainu garšu. Labi sader ar zivs, baltās gaļas un pastas ēdieniem, salātiem un jūras veltēm.

**SAUSS SARKANVĪNS LES MOUGEOTTES PINOT NOIR, FRANCIJA 13% / 0,75 L € 8,09

7.59 €/l

Cena: € 5,69

Vidēji piesātināts, labi sabalansēts sarkanvīns ar sulīgu melno ķiršu un neuzmācv īgu upeņu struktūru. Pasniedz viegli atdzesētu ar putnu gaļu, mazajiem medījumiem, grilētu tunci vai lasi. **BALTVĪNS LES MOUGEOTTES CHARDONNAY 13,5% / 0,75 L € 9.15

8.60 €/l

Cena: € 6,45

Pilnmiesīgs un sulīgs Chardonnay vīns ar bagātīgu, krēmīgu struktūru un pārsteidzošām greipfrūtu un vaniļas aromātu niansēm. Pasniedz viegli atdzesētu ar grilētām zivīm un balto gaļu.

*Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos.

16

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2017


Receptes

Zivs ar tomātiem, kaperiem, olīvām un sīpoliem Šis būs īsts Vidusjūras zivju ēdiens. Interesants, pikants un veselīgs!

Sastāvdaļas Ilze Jurkāne, gardāko stāstu stāstniece

1 vidēji liels sīpols, nomizots, sakapāts 2 ķiploka daiviņas, nomizotas, sīki sakapātas 400 g konservētu tomātu, sakapāti 100 g kaperu 100 g melno olīvu bez kauliņiem, pārgrieztas uz pusēm

800 g baltās zivs filejas jūras sāls pēc garšas Vidusjūras garšaugu maisījums pēc garšas piparu maisījums vai čili skaidiņas pēc vēlēšanās svaigs baziliks pēc vēlēšanās olīveļļa cepšanai

Pagatavošana Mērcei mazā katliņā sakarsē olīveļļu, pievieno sīpolus un sautē 5 minūtes. Pievieno ķiplokus un turpini sautēt vēl 3 minūtes. Tad pievieno tomātus, kaperus, olīvas un garšvielas un visu sautē vēl pāris minūtes. Uzliec katlam vāku un atstāj uz mazākās liesmas. Pannā sakarsē olīveļļu uz lielas liesmas un cep zivi no abām pusēm apmēram 6–8 minūtes, līdz zivij izveidojas brūna, kraukšķīga garoziņa. Samazini liesmu līdz minimumam, pārkaisi zivi ar sāli, uzliec pannai vāku un sautē 5 minūtes. Kad viss gatavs, servē uz šķīvja pa porcijām, pārlej ar mērci, dekorē ar svaigu baziliku un pasniedz. Vari pasniegt kopā ar spageti vai cita veida pastu, rīsiem vai kartupeļiem, kā arī ar svaigiem salātiem.

Zivs ar Cajun garšvielām un pekanriekstiem

Cajun ēdieni nāk no Ņūorleānas, džeza dzimtenes. Kolorītai videi piestāv kolorīti ēdieni. Cajun garšvielu maisījums tagad nopērkams arī Rimi veikalos, un katrs var to izmēģināt.

Sastāvdaļas

50 g sviesta 2 ēd.k. olīveļļas cepšanai 75–100 g pekanriekstu, puse sakapāti, puse veseli 800 g baltās zivs filejas

1 ēd.k. jūras sāls 2–3 ēd.k. Cajun garšvielu maisījuma* 100–150 g majonēzes 100–150 g sinepju

Pagatavošana

Pannā sakarsē sviestu ar olīveļļu un apgrauzdē pekanriekstus. Noņem no pannas un liec riekstus mazā bļodiņā. Uz pannas liec zivi, apkaisi ar sāli un Cajun garšvielām un cep 3–4 minūtes. Apgrozi zivi, atkal uzber sāli un Cajun garšvielas, uzliec pannai vāku un sautē 5 minūtes. Tikmēr pagatavo mērci, bļodiņā sajaucot majonēzi ar sinepēm. Kad zivs gatava, liec uz kopējā šķīvja vai sadali pa porcijām. Pārkaisi ar pekanriekstiem, pievieno mērci un pasniedz ar vārītiem rīsiem. * Ja veikalā nav Cajun garšvielu maisījuma, pagatavo pats – sajauc kopā raudeni, romiešu ķimenes (kumīnu), timiānu, piecu piparu maisījumu, ķiploku pulveri, sīpolu pulveri, aromatizēto sāli un Kajennas piparus. Vissvarīgāk ir izmantot vismaz Kajennas piparus, raudeni un kumīnu. Sāc ar drusku no katra un tad pievieno pārējo pēc gaumes. Šis garšvielu maisījums ļoti labi sader arī ar vistas fileju.

www.gardezi.lv/vinadarzs

2017 | Vīnu katalogs

17


Vīns pie zivju ēdieniem

Cono Sur 20 Barrels

Šobrīd visi Čīles vīna reģioni ir klasificēti piecās zonās, no kurām trīs vissvarīgākās ir Aconcagua, Central Valley un Southern Region.

ir iespējams atrast izcilus Chardonnay, Sauvignon Blanc un Pinot Noir paraugus.

Aconcagua Valley atrodas starp Andu kalniem un okeāna piekrasti. Šī reģiona centrā ir vislabākie apstākļi, lai nodarbotos ar vīnogu audzēšanu un kultivēšanu. Aconcagua ieleja ir karsta vieta, bet, neskatoties uz to, šeit ir iespējams atrast izcilus Cabernet Sauvignon, Merlot, Carmenère paraugus. Šobrīd šajā reģionā sāk pārbaudīt, kādas ir iespējas audzēt Syrah vīnogas. Subreģionā Casablanca, kas ir krietni vēsāka vieta un atrodas tuvāk okeānam,

Jau no dibināšanas pirmsākumiem 1993. gadā galvenais Cono Sur vīndaru izvirzītais uzdevums bija radīt kvalitatīvus un interesantus Jaunās pasaules vīnus. Cono Sur vīna nams bija pirmais pasaulē, kurš no Čīles sāka eksportēt Viognier, turklāt šobrīd viņi ir lielākie Pinot Noir audzētāji pasaulē. Cono Sur pievērš ļoti lielu uzmanību dabai, kļūstot par Organic stila vīna namu.

*SAUSS SARKANVĪNS CONO SUR 20 BARRELS PINOT NOIR 13,5% / 0,75 L

*SAUSS BALTVĪNS CONO SUR 20 BARRELS CHARDONNAY 13,5% / 0,75 L

€ 24,99

€ 24,99

21.32 €/l

Cena: € 15,99

Vīnogas, no kurām tiek gatavots šis Pinot Noir, nāk no Casablanca ielejas El Triangulo un Campo Lindo vīna dārziem. Pirms pildīšanas pudelēs to 12 mēnešus iztur ozolkoka mucās. Aromātā jūtamas sarkano ķiršu, tumšo plūmju un kazeņu notis. Garšā elegants, ar patīkamu skābuma līmeni. Šis Pinot Noir būs lielisks partneris sarkanās gaļas un pastas ēdieniem.

21.32 €/l

Cena: € 15,99

Vīnogas, kuras tiek izmantotas, lai radītu šo Chardonnay, nāk no Casablanca ielejas El Centinela vīna dārziem. Pirms pildīšanas pudelēs vīns 8 mēnešus tiek izturēts ozolkoka mucās. Vīnā jūtamas laima, balto ziedu, citrusaugļu un vaniļas aromātu notis. Garšā elegants, ar viegli minerālu pēcgaršu. Šāda stila Chardonnay būs lielisks partneris pie pīles, cūkgaļas un laša ēdieniem.

*Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos Spice, Alfa, Damme un Valdemāra.

18

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2016


Las Moras vīni

Lielākā Argentīnas vīna darītava Finca Las Moras savus vīnus eksportē uz vairāk nekā 120 pasaules valstīm, un tā ir pionieris vīna darīšanā Argentīnā, jo atrod aizvien jaunas tehnoloģijas, lai saviem vīna baudītājiem sniegtu vislabāko vīna pieredzi un augstāko kvalitāti. Finca Las Moras dibināta 1992. gadā, bet pirmo vīnu eksportēja 2001. gadā. Vīndarītavas vīna dārzi

Vīns pie zivju ēdieniem

atrodas trīs dažādās ielejās – Zonda, Tulum un Pedernal. Ielejas atrodas no 600 līdz 1400 m v.j.l. Andu kalnos, kas piešķir vīnam tā īpašo raksturu. Las Moras piedāvāto vīnogu šķirņu spektrs ir ļoti plašs – Malbec, Chardonnay, Viognier, Syrah, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc u.c.

*SARKANVĪNS LAS MORAS RESERVA MALBEC, 13,5% / 0,75 L € 9,39

8.79 €/l

Cena: € 6,59

Sauss sarkanvīns no 100% Malbec šķirnes vīnogām. Izturēts franču un amerikāņu ozolkoka mucās 6–12 mēnešus atkarībā no konkrētā gada ražas. Vīns ir intensīvi sarkanā krāsā, ar bagātu meža ogu un augļu buķeti. Labi sader ar ceptiem un grilētiem gaļas ēdieniem, kā arī ar dažādiem nogatavinātiem sieriem. Vīns saņēmis sudraba medaļu konkursā „Latvijas Gada vīns 2016”, iekļuvis līderu pozīcijās kategorijā „TOP15 zem 15 €” un piedalījies Nordea Čempionu parādē. Citi apbalvojumi – International Wine Challenge 2010 (bronza), International Wine Challenge 2009 (bronza), Decanter World Wine Awards 2014 (bronza), Mundus Vini 2014 (sudrabs).

**SARKANVĪNS LAS MORAS MALBEC, 13% / 0,75 L € 6,99

6.65 €/l

Cena: € 4,99

**BALTVĪNS LAS MORAS CHARDONNAY, 12,5% / 0,75 L

Sauss sarkanvīns no 100% Malbec šķirnes vīnogām. Piesātināts vīns violetā nokrāsā. Tā buķete ir bagāta ar tumšo augļu aromātiem un maigām vaniļas un dūmu niansēm. Labi sader ar pastas ēdieniem un ceptu gaļu.

€ 6,99

6.65 €/l

Cena: € 4,99

*Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos.

Sauss baltvīns no 100% Chardonnay vīnogām. Tam ir zeltaina krāsa ar skaistu zaļganu nokrāsu. Vīna buķete ir bagāta ar ābolu un saldo augļu (persiku, bumbieru) niansēm. Labi sader ar jūras veltēm, uzkodām, baltās gaļas ēdieniem. Baudi atdzesētu 10–12ºC temperatūrā.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta


Vīns pie grilētas gaļas Grils jau kuras, ribiņas iemarinētas, labākais steiks sarūpēts, šķiet, viss ir gatavs laiskam pasākumam. Ko iesākt ar vīnu? Ierastie piknika vieglie dzērieni šoreiz nederēs, Mārcis Mitrevics, jo vēlamies ko Rimi vīna dārzs vīnzinis nopietnāku, īpašāku, izsmalcinātāku. Bet, kurus izvēlēties? Man gribas izcelt divus klasiskus steika un vīna “kopdzīves” stāstus, kā arī piedāvāt divus eksperimenta variantus, izvēloties vīnu pie gardi grilētām ribiņām. Filejas steiks un Bordo (Bordeaux) sarkanvīns - grūti iedomāties, kas varētu būt labāks par kumosu izcila steika, mazliet apdūmota, ar viegli kraukšķīgu maliņu un sulīgu, uz mēles kūstošu struktūru iekšienē, kopā ar malku spēcinoša, perfekti sabalansēta un eleganta Bordo sarkanvīna no prestižajām aizsargātajām ģeogrāfiskās izcelsmes vietām. Chevaux de Patache

d’Aux no Medokas (Medoc) būs īstais. Steiks ar vecu Riohu (Rioja) – spāņu izpratne par ideālo steika maltīti, kaut gan Ibērijas pussalā par steiku vēl populārāki ir dažādi liellopu gaļas sautējumi. Steiku viņi parasti marinē olīveļļā ar ķiplokiem, sīpoliem un tradicionālām garšvielām – rozmarīnu, raudeni, pētersīļiem. Ļoti bieži tam pievieno mērci ar tomātiem un zaļajiem pipariem. Bet neatņemama šādas maltītes sastāvdaļa ir gatavs sarkanvīns no Tempranillo vīnogām. Ar vārdu “gatavs” es domāju ilgstoši izturētu, vecu sarkanvīnu ar pilnībā nobriedušu raksturu, kas šo ēdienu paceļ citā harmonijas līmenī. Tieši tāpēc iesaku izvēlēties Lomas Del Marques Gran Reserva. Zaļumos marinētas ribiņas būs perfekts pāris ar sausu Gruzijas sarkanvīnu. Gruzīni gaļas grilēšanu ir izkopuši līdz perfektumam, protams, neaizmirstot šo ēdienu noskalot ar krietnu malku vietējā un kvalitatīvā sausā sarkanvīna. Es uzsveru – sausa Gruzijas sarkanvīna, nevis ar kādu populāru saldo Gruzijas vīnu. Manā skatījumā vispiemērotākais Gruzijas vīns saderībai ar grilētu (zaļumos marinētu gaļu) ir sauss vīns no Saperavi.

Tā ir unikāla vīnogu šķirne – viena no ārkārtīgi retajām, kurām tumša ir gan ogas miziņa, gan mīkstums un attiecīgi arī izspiestā sula. No tās tiek radīti spēcīgi, pilnmiesīgi un intensīvas krāsas un garšas sarkanvīni, piedevām ar augstu ilgstošas uzglabāšanas potenciālu. Lūk, īpašajā piedāvājumā tev Adati Saperavi. Sulīgas grilētas ribiņas un ogains sarkanvīns no Jaunās pasaules. Ļoti vispārīgs ieteikums, ņemot vērā gan tūkstošiem nianšu ēdiena pagatavošanā, gan Jaunās pasaules sulīgo sarkanvīnu tūkstošus. Tāpēc precizēšu – pie Mārtiņa pagatavotajām cūkas ribiņām citrusu mērcē es iesaku Čīles sarkanvīnu no Carmenere vīnogu šķirnes. Tā cēlusies Francijā, kas jaunu elpu un pasaules slavu ieguva, pateicoties tieši Čīles vīndariem. Čīlei šī vīnoga, kura ilgstoši kļūdaini tika uzskatīta par kādu no slavenā Merlot kloniem, nu ir kā unikalitātes vizītkarte – ar savu nepārspējami raksturīgo garšvielu un sarkano ogu aromātu buķeti un sulīgi augļaino, patīkami saldskābeno garšu. Manuprāt, lieliski sader kopā ar grilētu gaļu, īpaši, ja izvēlēsies slavenā franču Laroche nama Čīles filiāles radīto karmeneri no Colchagua ielejas - Laroche Carmenere Colchagua Valley.

**SAUSS SARKANVĪNS L.MARQUES RIOJA GRAN RESERVA, SPĀNIJA, 13% / 0,75 L

*SAUSS SARKANVĪNS LAROCHE CARMENERE COLCHAGUA VALLEY, ČĪLE 14% / 0.75 L

€ 14,99

€ 11,09

13.99€/l

Cena: € 10,49

Tas izceļas ar delikātu garšvielu struktūru un pilnīgu gatavo ogu smaržu buķeti, kas attīstās noturīgi patīkamā pēcgaršā – nekļūdīga izvēle pie ceptas vērša gaļas. **SAUSS SARKANVĪNS CHEVAUX DE PATACHE MEDOC, FRANCIJA 13% / 0,75 L € 14,99

13.99 €/l

Cena: € 10,49

Harmonisks Cabernet un Merlot vīnogu sajaukums, kurš iekārdinās ar savu izteikto sarkano ogu aromātu buķeti un pievilcīgiem tanīniem. Tie lieliski tiks galā ar steika sātīgumu, kopā radot garšas harmoniju. *Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos, izņemot Rēzekne, Dobele, Ādaži, Zoom, Ostmala, Mīlgrāvis, Gramzda, Deglava, Mārupe, Cietoksnis, Kauguri, Biķernieki, Bauska, Tukums, Jēkabpils, Salaspils un A7.

20

10.33 €/l

Cena: € 7,75

Tumši rubīnsarkans, ar intensīvu tumšo ogu, plūmju, melno ķiršu un melno piparu aromātu buķeti, spēcīgu kazeņu un mokas garšas struktūru, kā arī ar bagātīgiem un samtaini patīkamiem tanīniem. Tieši tas, kas nepieciešams grilētai gaļai. *SAUSS SARKANVĪNS ADATI SAPERAVI, GRUZIJA 13% / 0,75 L € 9,09

8.47 €/l

Cena: € 6,35

Sauss sarkanvīns, ražots Kahetijas reģionā no īpaši atlasītām Saperavi šķirnes vīnogām. Šis vīns precīzi attēlo šķirnei raksturīgo sarežģīto smaržu buķeti un skābo ķiršu, dūmakainas vaniļas garšu. Lieliski garšo pie grilētas gaļas zaļumu marinādē.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2016


Cūkas ribiņas citrusu mērcē Sastāvdaļas

Mārtiņš Sirmais, garšvielu pētnieks

3 laimi, sagriezti rupjos gabalos ar visu mizu 3 apelsīni, sagriezti rupjos gabalos ar visu mizu 3 citroni, sagriezti rupjos gabalos ar visu mizu 3 greipfrūti, sagriezti rupjos gabalos ar visu mizu

Receptes

4 citronzāles stiebriņi 100 g medus 3 kg liesu cūkas ribiņu 3 vidēji tomāti, pārgriezti uz pusēm pasniegšanai: pētersīļi dedzināti lociņi

Pagatavošana Sakarsē krāsni 120 grādus karstu. Katliņā liec citrusaugļus, pievieno citronzāli, medu un vāri bez ūdens, līdz augļu sula iegūst mērces konsistenci. Cūkas ribiņas pārlej ar citrusu mērci un liec krāsnī cepties uz 2 h (gatavošanas laiks atkarīgs no ribiņu treknuma). 20 minūtes, pirms ribiņas gatavas, pievieno tomātus, liec atpakaļ krāsnī un cep, līdz viss ir gatavs. Pasniedz ar saplucinātiem pētersīļiem un dedzinātiem lokiem.

Liellopa antrekots ar sparģeļiem un cigoriņiem Sastāvdaļas

400 g liellopa antrekota 1 bunte zaļo sparģeļu 300 g spinātu lapu 2 cigoriņu lapas, pārgrieztas uz pusēm eļļa cepšanai rupjais jūras sāls pēc garšas

svaigi malti melnie pipari pēc garšas sviestūdenim: 300 ml ūdens 150 g sviesta jūras sāls pēc garšas

Pagatavošana

Gaļu nosusini un mazliet apsāli. Tikmēr ieeļļo pannu un cep gaļu uz vidējas uguns no abām pusēm. Pārliec gaļu uz restītes, pārber ar sāli un pipariem un atstāj atpūsties apmēram 5 minūtes. Sparģeļus liec sviestūdenī, pievieno sāli un vāri, līdz sparģeļi ir gatavi. Pirms pasniegšanas sviestūdenī uz 15–20 sekundēm iemet spinātus. Sakarsē krāsni 180 grādus karstu. Cigoriņu lapas apsāli, ieeļļo un cep uz pannas, līdz tās kļūst zeltainas. Pēc tam liec krāsnī cepties uz 6–7 minūtēm. Pasniedz gaļu kopā ar sparģeļiem, spinātiem un cigoriņiem.

www.gardezi.lv/vinadarzs

2017 | Vīnu katalogs

21


Vīns pie grilētas gaļas Kā vēsta vietējā leģenda, GORU ir bijis reāls cilvēks, kurš dzīvojis Jumilla reģionā. Vīrs ar vienu aci bijis akls, bet, neskatoties uz to, ļoti iekārots sieviešu vidū. Viņam bijušas attiecības ar teju visām Jumilla sievietēm, taču neviena no viņām neesot bijusi greizsirdīga uz citām GORU mīļotajām, jo viņš bijis dziļi apbrīnots līdzcilvēku vidū un ar krietnu sirdi. Viņa vecā mājiņa joprojām atrodas un ir apskatāma Ego Bodegas vīna dārzos. Iedvesmojoties no šī stāsta, tika radīts GORU zīmols. *SARKANVĪNS GORU, 14% / 0,75 L € 7,99

*BALTVĪNS GORU EL BLANCO, 13% / 0,75 L 7.99 €/l

Cena: € 5,99

Ražas laikā tiek izraudzītas tikai labākās ogas, kuras spēj nodrošināt izcilu vīndara ieplānoto garšas un aromāta kombināciju. Vīns 4 mēnešus tiek izturēts amerikāņu ozolkoka mucās. Tam ir tumši sarkana rubīna krāsa. Garšā jūtamas grauzdējuma nianses, mazliet vaniļa. Vīnam piemīt patīkami tanīni, tas ir intensīvs, spēcīgs un nobriedis sarkanvīns. Ideāls kompanjons pie grilētas gaļas un nogatavinātiem sieriem.

€ 7,99

7.99 €/l

Cena: € 5,99

Vīnogu ražas novākšana notiek ar rokām laikā, kad vīnogas ir pilnībā nobriedušas. Vīnam ir salmu zeltaini dzeltena krāsa. Aromātā spēcīga augļu buķete, tropiskie augļi. Smaržā salds, bet garšā sauss. Augļains, patīkams, intensīvs vīns ar izcili sabalansētu skābuma līmeni. Ilgstoša pēcgarša. Ideāls kompanjons pie salātiem, zivīm, jūras veltēm un augļiem.

*Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos.

22

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2017


Vīns pie grilētas gaļas *SAUSS SARKANVĪNS TORRES GRAN CORONAS RESERVA, SPĀNIJA 14% / 0,75 L € 13,99

13.05 €/l

Cena: € 9,79

Pirms vairāk kā 40 gadiem, eksperimentējot ar dažādām vīnogu šķirnēm, tika radīts Cabernet Sauvignon un Tempranillo blends – Gran Coronas, kurš strauji kļuva par vienu no labākajiem Torres ģimenes vīniem. Šis Spānijas sausais sarkanvīns radīts, izmantojot Cabernet Sauvignon un Tempranillo vīnogu šķirnes, kuras augušas Penedès reģionā. Tas 12 mēnešus tiek izturēts jaunās franču ozolkoka mucās. Šo vīnu raksturo ķiršu tumšsarkanā krāsa, tas ir pilnmiesīgs un spēcīgs savā struktūrā, tomēr saglabājot eleganci. Galvenās dominantes ir tumšās ogas (ķirši, upenes), ko papildina zaļo kafijas pupiņu patīkamie aromāti un garšu nianses. Gran Coronas ir pilnīgs un samtains, ar blīviem, labi strukturētiem tanīniem. Ieteicams pasniegt 17ºC temperatūrā pie gaļas ēdieniem vai sieriem.

*SAUSS SARKANVĪNS TORRES CORONAS, SPĀNIJA, 14% / 0,75 L € 8,99

*SAUSS SARKANVĪNS TORRES ALTOS IBERICOS CRIANZA, SPĀNIJA 14% / 0,75 L 8.39 €/l

Cena: € 6,29

1907. gada 7. februārī Juan Torres Casals reģistrēja Coronas preču zīmi, tādējādi radot vīnu, kas atstājis neizdzēšamas pēdas Spānijas vēsturē. Šis Spānijas sarkanvīns radīts, izmantojot Tempranillo un Cabernet Sauvignon vīnogu šķirnes, kuras augušas Katalonijas reģionā. Vīnu 12 mēnešus iztur amerikāņu un franču ozolkoka mucās. Tam piemīt tumša rubīnsarkana krāsa, intensīvs, spēcīgs tumšo augļu (ķiršu) un apdedzināta ozolkoka aromāts, kā arī patīkami, maigi tanīni un ilgstoša pēcgarša. Coronas ieteicams baudīt pie gaļas, sautējumiem, tradicionālajām spāņu paeljām un krēmīgiem sieriem. Ieteicams pasniegt 17–18ºC temperatūrā.

€ 11,69

10.92 €/l

Cena: € 8,19

Ibéricos savu vārdu ieguvis no Ibērijas pussalas – zemes ar vientuļiem ozoliem un seniem vīna dārziem. Šis Torres ģimenes dižciltīgais vīns gatavots no Tempranillo vīnogu šķirnes, 12 mēnešus nogatavināts franču un amerikāņu ozolkoka mucās un vēl vismaz 12 mēnešus pudelē. Tādējādi vīns sniedz mums savas zemes un reģiona meža augļu un garšvielu aromātus. Elegants, maigs un ar ilgu pēcgaršu. Labi sader ar ceptu gaļu, sautējumiem, Ibērijas gaļas izstrādājumiem un kūpinātu sieru. Ieteicams pasniegt 17–18ºC temperatūrā.

*Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos, izņemot Dobele, Kauguri, Cietoksnis, Biķernieki, Bauska, Tukums, Ogre, Salaspils, A7 un RAF Jelgavā.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs 23 Gardēdis | Septembris 2015

Vīnu katalogs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām2017ir |aizliegta

23


Vīns pie picas Ja esi kādā no Itālijas slavenajām pilsētām un ir izstaigāti jau daudzi must see objekti, tad vēl noteikti jāuzmeklē kāda laba, citu tūristu pārpildīta picērijakrodziņš, kur izdarīgs viesmīlis ēdienkartes vietā atnes teju grāmatu ar dažādām Mārcis Mitrevics, picām un, izrādot Rimi vīna dārzs vīnzinis savas zināšanas, skaidrā angļu valodā jautā: “What would you like to drink?” (Kādus dzērienus jūs vēlaties?) Un tad tu iebrauc auzās, iedomājoties, ka proti itāļu valodu un skaļā balsī pasūtot: “Vino della casa!” (Mājas vīns jeb restorāna izvēlētais izlejamais vīns, ko pārdod pa glāzēm, ¼ l, *SAUSS BALTVĪNS VIGNE DEL SOLE SOAVE, ITĀLIJA 11,5% / 0,75 L €

6,99

6.52

€/l

Cena: € 4,89

Salmu dzeltena nokrāsa, pievilcīgs aromāts un sausa, harmoniska garša. Atdzesējot tas kļūst par īstu delikatesi. Brīnišķīgs aperatīvs vai pie uzkodām un zivju ēdieniem.

½ l vai litra karafē). Viesmīlis zibenīgi pārjautā: “Bianco o Rosso?” Un tu braši atbildi: “Bianco!”, bet viemsīlis turpina, lai noskaidrotu: “Fermo o frizzante?” Un, lūk, ar to arī beidzas vidējā Itālijas apmeklētāja valodas zināšanas! Atliek vien saminstināties un varbūt pat paspēt mazliet nosarkt. Kamēr viesmīlis žilbinoša uzvaras smaida grimasē, iepriekš iesāktajā angļu valodā uzsvērti skaļi pārjautā: “Sparkling or still?” (Dzirkstošo vai parasto?) Neuztraucieties un, pasarg’ die’s, neapvainojieties, jo esi uz pareizā ceļa – vino della casa visbiežāk arī ir prātīgākā un pat saderīgākā izvēle, ja pasūti picu. Picu pamatā ir liesa mīkla (sviesta vietā tai pievieno olīveļļu) un nenogatavināts siers. Tad ir picas ar vai bez īpašās tomātu mērces un tad seko jautrība jeb

simtiem produktu, ko var likt uz picas. Šodien itāliešu picu ēšanas tradīcijas liek domāt, ka viņi ir gatavi ēst jebko, ja vien tas ir uz picas - pica ar kartupeļu čipsiem, pica ar svaigiem zaļumu salātiem un picu viņi gatavo pat desertā! Bet kā atrast vīnu tradicionālai picai pie mums? Tie būs viegli baudāmi, universāli lietojami vīni, bez spēcīgi izteiktas, specifiskas smaržas un garšas. Vīnam jābūt sausam, augļainam un sabalansētam. Mans ieteikums ir raudzīties divos virzienos – Itālijas tradicionālo vīnu klāstā vai silto zemju vīnos, kuri darināti, sajaucot vairākas vīnogu šķirnes. Vēl der ielāgot tradicionālo garšvielu un to saderības principus, tāpēc priekšroka būs vīniem, kam piemīt saderība ar baziliku un ķiplokiem.

*SAUSS SARKANVĪNS VIGNE DEL SOLE PRIMITIVO, ITĀLIJA 12.5% / 0,75 L

**BALTVĪNS ANCIENS TEMPS SAUVIGNON BLANC, FRANCIJA 11,5% / 0,75 L

€ 6,99

€ 7,99

6.52 €/l

Cena: € 4,89

Intensīvi rubīnsarkans vīns ar patīkami sausu garšu. Perfekti saderēs ar pastas ēdieniem, picu, cepešiem un dažādiem sarkanās gaļas ēdieniem.

**SARKANVĪNS ANCIENS TEMPS MERLOT CABERNET, FRANCIJA, 13,5% / 0,75 L 7.45 €/l

Cena: € 5,59

Lielisks aromātisku vīnogu vīna sajaukums, kas izceļ tipiskas eksotisko augļu un greipfrūtu aromātu notis. Pasniedz atdzesētu ar jūras produktiem, svaigiem salātiem vai kā aperitīvu.

€ 7,99

7.45 €/l

Cena: € 5,59

Lielisks Cabernet un Merlot vīnogu sajaukums, kas sniedz pārsteidzošu upeņu un melno plūmju aromātu buķeti, papildinātu ar neuzmācīgām vaniļas niansēm un bagātīgu, koncentrētu garšu.

*Piedāvājums atšķirīgs Rimi veikalos Ventspils (Annas ielā) un Valdeķi. **PIedāvājums atšķirīgs Rimi lielveikalos Zolitūde, Dzelzava, Kuldīga, Madona, Rēzekne un Mini Rimi veikalos.

24

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2017


Pizza quattro formaggi (Četru sieru pica) Sastāvdaļas Normunds Baranovskis, Rimi šefpavārs

80 g picas mīklas 50 g Selection by Rimi tomātu mērces 125 g mocarellas siera 80 g kamambēra siera 50 g Danablu siera 50 g Grana Padano siera rukola dekoram

Pagatavošana

Mīklu izrullē apļa formā un noliec malā uz 10 minūtēm, apklājot to ar dvieli, lai neapkalst. Sakarsē krāsni 200 grādus karstu un tikai tad gatavo picu. Pārklāj picas pamatni ar tomātu mērci, atstājot nelielu maliņu brīvu. Sarīvē vai saplucini sieru. Sieru vari bērt vienu otram pa virsu vai veidot četras atsevišķas garšas. Cep picu 10–12 minūtes tuvāk krāsns apakšai, bet vislabāk uz sakarsētas akmens plāksnes. Pasniedz ar rukolu.

www.gardezi.lv/vinadarzs

Receptes

Pizza Capricciosa Sastāvdaļas

80 g picas mīklas 50 g Selection by Rimi tomātu mērces 100 g rīvēta picas mocarellas siera 8 melnās olīvas bez kauliņiem 3 šķēles marinēta artišoka 2–3 šķēlītes itāļu šķiņķa 5–6 šampinjoni svaigs baziliks dekoram

Pagatavošana

Mīklu izrullē apļa formā un noliec malā uz 10 minūtēm, apklājot to ar dvieli, lai neapkalst. Sakarsē krāsni 200 grādus karstu un tikai tad gatavo picu. Pārklāj picas pamatni ar tomātu mērci, atstājot nelielu maliņu brīvu. Pārkaisi ar 1/5 siera. Sagriez visas pārējās sastāvdaļas mazākos gabalos un kārto uz picas. Pārber ar atlikušo sieru un cep picu 10–12 minūtes tuvāk krāsns apakšai, bet vislabāk uz sakarsētas akmens plāksnes. Pasniedz ar svaigu baziliku.

2017 | Vīnu katalogs

25


Vīns pie picas

Zonin

Casa Vinicola Zonin ir viens no visnozīmīgākajiem Itālijas un vienlaikus arī globālajiem vīna ražotājiem. Zonin joprojām ir ģimenes uzņēmums, kura īpašnieks ir Džanni Zonins (Gianni Zonin) ar savu ģimeni. Katrai vīna muižai ir savi vīna dārzi, kas ir ģimenes īpašums un kur tiek audzētas reģionu tipiskās vīnogu šķirnes, kas spilgti atspoguļo to tradīcijas un veido

vīna raksturu. Zonin ģimene ar vīna ražošanu saistīta no 1821. gada, bet par patieso Casa Vinicola Zonin darbības sākumu uzskata 1921. gadu, kad Džanni tēvs Domeniko Zonins (Domenico Zonin) uzsāka ģimenes īpašumā esošo zemju un vīna muižu plašāku attīstību. Casa Vinicola Zonin veiksmīgi pielieto savu gadiem krāto pieredzi vīna biznesā, koncentrējoties uz vīna biznesa pastāvīgu attīstību un inovāciju, vienlaikus apzinoties tirgus tendences un iespējas.

*SAUSS SARKANVĪNS ZONIN SANGIOVESE MAREMMA TOSCANA, 13% / 0,75 L

*SAUSS SARKANVĪNS ZONIN RIPASSO VALPOLICELLA DOC, 14% / 0,75 L

*SAUSS SARKANVĪNS ZONIN REGIONS VALPOLICELLA 12% / 0,75 L

*SAUSS SARKANVĪNS ZONIN REGIONS CHIANTI 12.5% / 0,75 L

€ 10,99

€ 15,86

€ 8,99

€ 8,99

9.32 €/l

€ 6,99

14.65 €/l

Cena: € 10,99

Sarkanvīns no slavenā Toskānas reģiona. Šīs vīns ir veidots no tipiskajām Sangiovese vīnogām, kas saulainajā Maremma apvidū dod sulīgus sarkanvīnus ar daudz sarkanajām ogām un atsvaidzinošu skābumu. Labi papildinās ne pārāk smagus vidusjūras gaļas ēdienus no teļa, cūkgaļas vai jēra ar garšaugiem tomātu mērcē.

Ripasso ir tradicionāla vīna darināšanas metode, kas raksturīga Valpolicella reģionam Itālijas ziemeļos. Vīns tiek gatavots no daļēji vītinātām Corvina, Molinara un Rondinella vīnogām, kas piešķir vīnam papildus struktūru, biezāku tekstūru un žāvētu tumšo ogu raksturu. Tas spēs papildināt bagātīgākus gaļas ēdienus, kā piemēram, sulīgu grillētu brieža steiku pasniegtu ar biezu sarkanvīna un tumšo plūmju mērci un apceptām baravikām.

7.99 €/l

€ 5,99

Valpolicella apgabals atrodas Ziemeļitālijā blakus skaistajam Gardas ezeram, kur savu vietu ir atradušas Corvina, Molinara un Rondinella vīnogas, kas ir šī svaigā, vieglā un aromātiskā vīna pamatā. Labs partneris kraukšķīgajām itāļu picām ar vītināto jaunlopa gaļu bresaola, tomātiem, rukolu un parmezāna sieru.

7.99 €/l

€ 5.99

Toskānas apgabalā ražots kvalitatīvs sauss sarkanvīns. Tas ir izgatavots no Sangiovese (90%) un Canaiolo (10%) vīnogām, un 6 mēnešus izturēts Slavonijas ozolkoka mucās, kas papildina šo vīnu ar maigu garšvielu un kūpinājuma niansēm. Pamēģiniet ar kalsisko pappardelle pastu pasniegtu ar saldajiem tomātiem, vietējo Cinghiale (meža cūka) un aromātiskajiem vidusjūras garšaugiem.

*Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos.

26

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2017


Vīns pie picas

Barone Montalto – ar Sicīlijas garšu Kopš dibināšanas 2000. gadā Santa Ninfā (Sicīlija), Barone Montalto katru dienu cenšas izcelties vīndaru pasaulē. Viņi ir pārliecināti, ka tas iespējams tikai caur izpēti, radot inovācijas un patiesi rūpējoties par kvalitāti. Vieglas vēja brīzes, kas plūst caur vīnogulāju rindām un maigi glāsta vīnogas, kopā ar sauli, ūdeni, augsnes īpatnībām un cilvēku prasmju ieguldījumu ir pamatelementi, kas veido izcilu kvalitāti. Pasivento metode jeb ogu vītināšanas process iesākas jau vīnogulāju plantācijās un tiek pabeigts brīdī, kad speciāla ventilācijas kontrole vīnogām nodrošina ideālu dehidrēšanās līmeni, pirms tās tiek presētas. *SAUSS SARKANVĪNS BARONE MONTALTO MERLOT 15% / 0,75 L € 10,59

7.99 €/l

€ 5,99

Itālijas sarkanvīns no Sicīlijas reģiona. Elegants, sauss sarkanvīns, gatavots no Merlot šķirnes vīnogām. Vīnam raksturīga intensīva, tumši sarkana krāsa. Buķetē ķiršu, vaniļas un šokolādes notis. Ieteicams pasniegt 16-18°C temperatūrā pie gaļas ēdieniem, pastām vai picām.

Sagaidot vīnogu nobriešanu, ražas novākšana notiek tikai mazos un rūpīgi izvēlētos vīna dārzu zemes gabalos. Labākās vīnogas tiek noplūktas ar rokām un izkārtotas vienā slānī mazās kastēs ar maksimālo svaru līdz 5 kg. Tad notiek Fruttaia (uzglabāšana speciālās telpās). Vīnogas četras nedēļas tiek glabātas kontrolētā temperatūrā augļu kamerās. Dabīgais fermentācijas process attīsta savdabīgo aromātu un garšas īpašības. Tālāk vīnogas ir jāapstrādā ļoti uzmanīgi, lai tās saglabātu savu trauslo līdzsvaru. Vīns 8–10 mēnešus tiek izturēts vidēji apdedzinātās ozolkoka mucās. Četrus mēnešus pēc pārliešanas pudelēs vīns sāk izpaust savas labākās īpašības.

*SAUSS SARKANVĪNS BARONE MONTALTO NERO D`AVOLA 14% / 0,75 L € 10,59

7.99 €/l

Cena: € 5,99

Sausais sarkanvīns no Sicīlijas Nero D’Avola šķirnes vīnogām, kuras tiek daļēji kaltētas. Rezultātā tiek iegūts vīns tumšā rubīnsarkanā krāsā, ar bagātīgiem un augļauniem aromātiem. Jūtamas sarkano ogu un ozolkoka nianses. Lieliski sader ar liellopa un cūkgaļas ēdieniem, medījumiem, pastu un aromātiskajiem sieriem.

*SAUSS BALTVĪNS MONTALTO VIOGNIER, 12.5% / 0,75 L € 10,09

7.99 €/l

Cena: € 5,99

Sauss baltvīns, gatavots no Viognier šķirnes vīnogām. Vīnam ir dzeltena krāsa ar zaļganiem atspulgiem. Tas ir atsvaidzinošs ar dabisku skābumu un augļu garšu. Buķetē meloņu, mango un kivi aromāti ar medus notīm. Lielisks kā aperatīvs. Labi saderēs ar jūras velšu ēdieniem un sieriem. Ieteicams pasniegt 10-12°C temperatūrā.

*SAUSS BALTVĪNS MONTALTO COLLEZIONE 12,5% / 0,75 L € 10,45

7.99 €/l

€ 5,99

Sauss baltvīns no Sicīlijas. Gatavots no Cataratto, Viognier, Sauvignon un Moscato vīnogu šķirnēm, kuras tiek daļēji kaltētas. Rezultātā tiek iegūts vīns skaistā, salmu dzeltenā krāsā ar bagātīgu augļu garšu. Pasniegt 9-10°C temperatūrā pie zivju ēdieniem vai sieriem.

*Piedāvājums atšķirīgs Rimi viekalos Ventspils (Annas ielā), Valdeķi un Cēsis.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs 27 Gardēdis | Septembris 2015

Vīnu katalogs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām2017ir |aizliegta

27


Vīns pie deserta Kad iedomājos dažādus deserta ēdienus un vīnus, pirmie nāk prātā saldie stiprinātie vīni, saldās Riesling versijas, muskatvīnogas, saldie Gruzijas vīni un, piedodiet, kagora vīns. Piedodiet tāpēc, ka šī vīna tēls ir krietni sabojāts, pateicoties lētā, vienkārši saldinātā sarkanvīna straumēm no bijušajām saulainajām, brālīgajām republikām pēdējās pāris desmitgadēs, kuru pārdošanas veicināšanas vieglākais triks ir to nosaukt par kagoru. Mārcis Mitrevics, Un senais, dižciltīgais stāsts šim Rimi vīna dārzs vīnzinis unikālās pagatavošanas tehnikas vīnam ir aizmirsts. Īstais stāsts Dienvindfrancijas vīna provincē Kaorā (Cahors), karsēja Malbec vīnogu sulu, izdalot lieko mitrumu. Saražoto spēcīgi koncentrēto, saldo sarkanvīnu, kuru Francijā nogaršojis Pēteris I, iepircis un ieviesis Krievijā tikai pareizticīgās baznīcas vajadzībām. Līdzīgas ražošanas metodes vīni no citiem reģioniem ir retums. Viens

piemērs ir itāļu Vino Cotto (ceptais vīns – no it.val.). Pie mums, pietuvināts autentiski senajam Kaoras vīna stilam, ir pieejams Moldāvijas vīna darītavas biezs, salds un piesātināts sarkanvīns, kuru es iesaku pamēģināt pie deserta. Tāpat starp maniem īpašajiem ieteikumiem atradīsi šī paša vīndara stiprināto desertvīnu no super saldajām muskatvīnogām. Šī desertvīna sabalansētais saldums un piesātinātā rozīņu garšas struktūra lieliski saderēs ar pašiem saldākajiem desertiem. Ar desertiem sader arī Riesling saldās versijas. No šīs vīnogas vislabākie vīndari spēj darināt gan ārkārtīgi sausu un skābu, gan super saldu vīnu! Šī vīnoga ir unikāli aromātiska, ar dabiski augstu skābuma līmeni, kas ļauj vīnam saglabāt lielisku salduma un skābuma balansu. Šos Lienes pagatavotos desertus es iesaku pasniegt ar Mozeles rīslingu no Faber vai ļoti saldo Nachtgold Auslese, kuram vīnogas novāktas ar rokām pa vienam ķekaram mēneša garumā, tādējādi nodrošinot, ka katra vīnoga ir sasniegusi visnogatavinātāko pakāpi. Atceries, ka pārojot vīnu ar desertu, vēlams, lai vīns būtu vismaz tikpat salds vai nedaudz saldāks par pašu desertu!

**SALDS BALTVĪNS NACHT GOLD AUSLESE, VĀCIJA 9,5% / 0,375 L € 7,99

14.91 €/l

Cena: € 5,59

**STIPRINĀTS SARKANVĪNS KAGOR, 16% / 0,75 L € 6,99

6.52 €/l

Cena: € 4,89

*SALDS BALTVĪNS FABER RIESLING SWEET, VĀCIJA 9% / 0,75 L € 7,49

7.00 €/l

Cena: € 5,25

*STIPRINĀTS BALTVĪNS MUSCAT, 16% / 0,75 L € 6,99

6.52 €/l

Cena: € 4,89

*Piedāvājums atšķirīgs Rimi viekalos Ventspils (Annas ielā) un Valdeķi. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos.

28

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2017


Receptes

Karameļu Pavlovas ar citronu krēmu Liene Zemīte, delikatešu maģistre

Sastāvdaļas

Pagatavošana

Pavlovām: 4 olu baltumi 155 g brūnā cukura 10 g kukurūzas cietes 20 g vīna etiķa

Sakarsē krāsni 110 grādus karstu. Cepamo pannu izklāj ar cepamo papīru.

citronu krēmam: 120 ml citronu sulas 1 citrona miziņas, smalki sarīvētas 5 olu dzeltenumi 120 g baltā cukura 150 g sviesta, sagriezts gabaliņos 200 g maskarpones siera

Olu baltumus liec bļodā un puto, pakāpeniski pievienojot brūno cukuru. Pievieno cieti un etiķi un puto līdz stingrām putām. Ar karoti uz pannas veido olbaltuma pikas un cep krāsnī 2 h. Citronu krēmam bļodā liec citronu sulu un miziņas, olu dzeltenumus un cukuru un karsē ūdens peldē, visu laiku maisot, līdz krēma temperatūra sasniedz 85 grādus. Tad krēmu padzesē, pievieno sviestu, samaisi un liec vēsumā atdzesēties. Kad krēms pilnībā atdzisis, liec putojamajā traukā un ieputo maskarpones sieru.

dekorēšanai: 300 g dažādu ogu

Krēmu kārto uz gatavajām „Pavlovām”, dekorē ar ogām un pasniedz.

Sastāvdaļas

Pagatavošana

8 olu dzeltenumi 200 g pūdercukura 300 g dažādu ogu 200 g „Dāmu pirkstiņu” vai cantucci cepumu

Olu dzeltenumus sajauc ar pūdercukuru, pievieno vīnu un karsē ūdens peldē, līdz masa sabiezē un sasniedz 85 grādus. Noņem no uguns un atdzesē.

Zabaglione ar ogām dekoram: piparmētru lapiņas ogu pulveris

www.gardezi.lv/vinadarzs

Trauciņos kārto ogas, virsū lej krēmu. Dekorē ar piparmētru lapiņu un ogu pulveri. Pasniedz kopā ar cepumiem un deserta vīnu. Ēdot cepumus pamērcē krēmā.

2017 | Vīnu katalogs

29


Vīns pie deserta Hermann Sichel 1857. gadā nodibināja vīna uzņēmumu H. Sichel Söhne. 1921. gadā Vācijā tika radīts viens no pasaulē vecākajiem vīna zīmoliem – Blue Nun. Šodien Blue Nun piedāvā vīnus no Vācijas un Eiropas sirds. Visprogresīvākās tehnoloģijas un astoņu paaudžu pieredze vīnogu audzēšanā un vīna ražošanā garantē nemainīgi augstu produkta kvalitāti. Gadu desmitos Blue Nun ir iekarojis kulta dzēriena statusu. ***SALDS BALTVĪNS BLUE NUN RIESLING EISWEIN 7,5% / 0,5 L

**PUSSALDS DZIRKSTOŠAIS VĪNS BLUE NUN GOLD EDITION, 11% / 0,75 L

PUSSAUSS BALTVĪNS BLUE NUN QUALITATSWEIN 10% / 0,75 L

PUSSAUSS BALTVĪNS BLUE NUN GEWURZTRAMINER 11% / 0,75 L

€ 29,99

€ 8,45

€ 8,79

€ 8,79

41.98 €/l

Cena: € 20,99

Kvalitātes un izsmalcinātības ziņā šis ir absolūti dabīgs Vācijas ledus vīns. Pēc Vācijas likumdošanas, tikai tās vīnogas, kas novāktas vismaz –7ºC, tiek atzītas par atbilstošām Eiswein gatavošanai. Katra lāse šī ar rokām darinātā Eiswein ir patiesa vērtība. Ievēroti Sichel Superior vīna darīšanas standarti. Ideāls vīns svarīgiem svētkiem. Lieliski sader ar desertiem vai izsmalcinātai baudīšanai pēc maltītes.

Cena: € 5,95

7.93 €/l

Augstas kvalitātes dzirkstošais vīns ar pilnīgu un izteiksmīgu garšu, viegls un elegants. Īpašu savdabību vīnam piešķir smalkas 22 karātu zelta pārslas, kas ļauj izbaudīt ko patiesi īpašu un mirdzošu! Lielisks aperitīvs vai papildinājums vieglām maltītēm, uzkodām. Ideāls dzirkstošais vīns svinībām, īpašiem gadījumiem un dzīves zelta mirkļiem.

Cena: € 5,99

7.99 €/l

Aromāts, augļainums un enerģija – tās ir vērtības, ko patērētāji meklē vīnos no Reinas ielejas nogāzēm. Fantastiskas ābolu un citu augļu smaržas un garšas apvienotas aromātiskā un elegantā vīnā. Viegli minerāls un atsvaidzinoši skābens, tas sajūsmina ar rotaļīgi vieglu saldumu. Ievēroti Sichel Superior vīna darīšanas standarti. Lieliski sader ar viegliem sautējumiem, putnu gaļu, dārzeņiem un zivju ēdieniem.

Cena: € 5,99

7.99 €/l

Slavena vīnogu šķirne kā Elzasā, tā arī citos vīna reģionos Reinas krastos. Sichel Superior vīna darīšanas standarti garantē, ka ražošanā tiek izmantotas tikai vislabākās vīnogas no vislabākajiem vīna dārziem. Skaisti dzeltens vīns ar rožu un vaniļas aromātiem. Lieliski sader ar putna gaļas, cūkgaļas ēdieniem un ar pikantiem sieriem. Viegli baudāms, ar maigu skābumu, bet bagātīgām garšām.

*SALDS BALTVĪNS BLUE NUN SPATLESE, 9,5% / 0,75 L € 11,99

6.65 €/l

€ 4,99

Vīnā apvienotas vairāku balto vīnogu izcilākās īpašības. Ievēroti Sichel Superior vīna darīšanas standarti. Mirdzoši dzeltena krāsa. Maigi muskatrieksta un vīnogu aromāti, sajaucoties ar augļainu svaigumu, apvienojas harmoniskā garšā. Klasisks „vēlās ražas” vīns ar enerģisku skābumu. Brīnišķīgs kopā ar pikantām zivīm, jūras produktiem, vistas kariju un Āzijas virtuves ēdieniem.

*Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos. **Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos. ***Piedāvājums spēkā Rimi hipermārketos, izņemot Rēzekne, Ādaži, Zoom, Mīlgrāvis, Kauguri, Cietoksnis, Biķernieki, Bauska, Tukums, Jēkabpils, Salaspils, A7, Gramzda, Deglava un Mārupe.

30

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta

Vīnu katalogs | 2017


Vīns pie deserta Teritorijā, kurā atrodas mūsdienu Gruzija, vīns tiek gatavots vairāk kā 8000 gadus. Piecos reģionos (Kahetijā, Imeretijā, Kartlijā, RačaLečhumi un subtropu reģionā) ir izvietojušies vīna dārzi, kuros tiek audzēts ap 500 vīnogu šķirņu, galvenokārt vietējās izcelsmes. Vispopulārākās no tām ir sarkanā Saperavi un baltā Rkatsiteli, kas

tiek izmantotas visu salduma līmeņu vīnu pagatavošanai – gan sausu un pussausu, gan pussaldu un saldu. Pussaldu un saldu vīnu iegūšanai cukurs netiek pievienots. Saldums vīnā tiek saglabāts, pilnībā nepārraudzējot alkoholā visu vīnogu sulā dabīgi esošo cukuru. Visi četri piedāvātie vīni ir pussaldi, ar 30–45 g cukura uz litru.

*PUSSALDS SARKANVĪNS MARANI KINDZMARAULI 11,5% / 0,75 L

*PUSSALDS SARKANVĪNS MARANI AKHASHENI 11,5% / 0,75 L

*PUSSALDS SARKANVĪNS MARANI ALAZANSKAJA DOLINA, 11,5% / 0,75 L

*PUSSALDS BALTVĪNS MARANI ALAZANSKAJA DOLINA, 12% / 0,75 L

€ 12,29

€ 11,69

€ 9,09

€ 9,15

9.32 €/l

Cena: € 6,99

Kindzmarauli ir viens no atpazīstamākajiem Gruzijas vīniem, kurš savu nosaukumu ieguvis no Kindzmarauli apgabala. Tas tiek gatavots no Saperavi vīnogām, kas tiek audzētas Kahetijas reģionā. Vīnam ir purpursarkana krāsa, un tā aromāts atgādina tumšo ogu un garšvielu bagātīgās notis. Šim vīnam ir plašas saderības iespējas ar ēdienu, sākot no maigiem sieriem un grilētiem gaļas ēdieniem līdz augļu desertiem.

Cena: € 6,99

9.32 €/l

Vīns tiek gatavots no Saperavi vīnogām, ko audzē Kahetijā. Tam ir tumši sarkana krāsa un bagātīgi daudzveidīga aromātu buķete ar melleņu, ķiršu un lakricas niansēm. Vīna garša ir sabalansēta un viegli uztverama. Baudi ar kūpinātas gaļas uzkodām vai grilētu gaļu.

Cena: € 4,99

6.65 €/l

Vīna gatavošanai izmanto Alazani upes ielejā augušās Saperavi vīnogas. Vīns ir tumši sarkans ar violetu nokrāsu. Aromātā jūtamas upenes un izteikti gatavi tumšie ķirši, kas jūtami arī garšā. Pie vīna piemēroti grilēti un cepti gaļas ēdieni ar bagātīgu garšvielu devu.

6.65 €/l

Cena: € 4,99

Vīna gatavošanai izmanto Rkatsiteli un Mtsvane vīnogu šķirnes, kas audzētas Alazani upes ielejā. Vīnam ir gaiši dzeltena, mirdzoša krāsa, un tā aromātā ir jūtami gatavu dzelteno ābolu, cukurotu cidoniju un meloņu toņi. Vīns labi sader ar upju un ezeru zivīm.

*Piedāvājums atšķirīgs Mini Rimi veikalos.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME

www.gardezi.lv/vinadarzs 31 Gardēdis | Septembris 2015

Vīnu katalogs Alkoholisko dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām2017ir |aizliegta

31


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Rimi vinu katalogs Nr 2_2017 by Rimi - Issuu