2 minute read

niz

Vladimira Canjuge

U prvom susretu 21. kola 1. hrvatske rukometneligezažene,upetak,14.travnjarukometašice KokeugostilesuPodravkaVegetu.Koprivničanke su slavile 41:16 i prekinule niz uspjeha Koke od kada je došlo do trenerske smjene na klupi. Od početka do kraja susreta bila je to jednosmjerna ulica. Podravka je silovito otvorila utakmicu i vrlo brzo povela 1:4. Koka je na kratko uhvatila priključak (3:4) pa zatim opet otišla u minus od četiri pogotka (3:7). A onda je uslijedilakanonadaPodravkašicaod1:9iKokaje na poluvremenu zaostajala 11 pogodaka (5:16). Pri tome je domaći sastav punih 15. minuta bio bez pogotka.

Nisu gošće smanjile gas ni u drugom poluvremenu. Dapače, zabile su još više pogodaka. Premda je Antonio Pranjić rotirao cijelu ekipu, to ni jednog trenutka nije utjecalo na predstavu hrvatskog rekordera po broju naslova. Na kraju je završilo s plus 25, što je još jedna rekordna pobjeda Podravka Vegete. Kod Varaždinki najbolja je bila Lara Perić sa šest pogodaka iz šest pokušaja. Do vrijedne pobjede u 21. kolu stigao je Zrinski koji je u gostima kod Umaga slavio s 35:22. U idućem kolu šestoplasirani Zrinski ugošćuje Zamet, dok osmoplasirana Koka dolazi u goste Splitu. (it)

Pripremali Se U Trako Anu I Monte Gordu

I ove godine Atletski klub Sloboda proljetne praznike iskoristio je za pripreme za novu sezonu. Veći dio ekipe bio je na Trakošćanu gdje je odradio treninge uz nadzor trenera Nenada Pavličeka, Damira Pascuttinija i Marinka Šipoša.

Četvero atletičara Martin

Mlinarič, Klara i Jana Koščak te Roko Farkaš trenirali su u sunčanom Monte Gordu s trenerom Patrikom Koščakom. – Svim atletičarima želimo uspješne pripreme, puno dobrih treninga i znoja a posljedično i dobre rezultate – stoji nastranicamaAKSloboda.(it)

Ko Arka I

DONJEG KRALJEVCA U SARAJEVU

Biti dio takvog događaja zaista je neprocjenjivo!

Košarkaški klub Donji

Kraljevec uskrsni je vikend proveo onako kako najbolje zna, igrajući košarku! Naime, sa svojom U16 ekipom bio je dio prestižnog turnira Basket kupa o čijoj jačini i ozbiljnosti dovoljno govori podatak da je na njemu sudjelovalo ukupno 140 ekipa iz osam zemalja, odnosno da je više od tisuću djece u osam dvorana u Sarajevu testiralo je svoje znanje i umijeće loptanja pod obručima.

– Biti dio takvog događaja za jedan mali (ali veliki!) klub poput našeg zaista je neprocjenjivo! Obzirom na mladost naše ekipe, ozljede koje su nas zadesile prije i tijekom turnira, ali i ozbiljnost protivnika, rezultat nam je ovaj put bio u drugom planu. Glavni cilj nam je bio skupiti što više znanja i iskustva i možemo reći da smo njega itekako ostvarili – ističu iz Košarkaškog kluba Donji Kraljevec.

Naime, donjokraljevečki košarkaški s većinom protivnika u prvom dijelu utakmice mogli su se nositi, no kasnije je do izražaja došla njihova snaga i fizička pripremljenost. – Osim košarkaškog djela, otkrivali smo čari Sarajeva, prošetali poznatom Baščaršijom, posjetili Avaz twist tower i zaista uživali u svakom trenutku provedenom kod naših susjeda. Ovakvi događaji od iznimne su važnosti za djecu i mlade jer sudjelujući stječu nova iskustva, prijateljstva i uspomene za cijeli život, a to je neprocjenjivo – zaključuju. (it)