4 minute read

Kovačević: Za pobjedu je nedostajalo hrabrosti u završnici

Nakon 29 odigranih kola varaždinski nogometaši imaju 39 bodova i drže 5. mjesto. Isti broj bodova osvojio je i četvrtoplasirani Osijek, a trećeplasirana Rijeka osvojila je 41 bod.

Četvrti međusobni susret momčadi koje se bore za Europu – Varaždina i Istre 1961 završio je bez golova (0:0). Bio je to ujedno i drugi remi istih momčadi ove sezone.

Prvi su zaprijetili Puljani u 5. minuti. Bakrar je napravio pomutnjuuvaraždinskom kaznenom prostoru i bio je vrlo blizu gola, no njegov pokušajizblizineotišao je pored vrata.

U 11. minuti korner na drugojstrani izveo je Drožđek. Elezi je pucao, ali s crte su izbili gostujući igrači. Samo nekoliko sekundi kasnije Varaždinci sudobrokombinirali,odnosno Puclin,loptajedošladoStanića kojeg je u kaznenom prostoru srušio Boultam. Sudac Bebek pokazao je na bijelu točku, no nakon VAR provjere dosuđeno je zaleđe.

njegov udarac otišao je preko gola. Četiri minute kasnije pokušao je i Bakrar, ali varaždinski vratar Zelenika bio je koncentriran.

Opasnost

U 11. minuti dosuđen je penal za Varaždince, no nakon VAR provjere sudac Bebek označio je zaleđe kasnije Drožđek je iz kornera pogodio gredu. U 68. odlično su kombinirali Pilj i Drožđek kojijeuposlioBrodića,noudarac varaždinskog napadača s ruba kaznenog prostora otišao je pored gola.

U39.minutimoglojebitivrlo opasno u varaždinskom kaznenom prostoru. Ipak, ispred Bakrara u korner je očistio Jelenić. Zadnji priliku u prvom dijelu imali su Varaždinci. U 2. minuti sudačke nadoknade prvog dijelaŠegoje opasno zavrnuo,lopta je došla do Drožđeka čiji je udarac od gostujućeg bloka završio u korneru. U drugi dio obje ekipe krenule su rezervirano, a prvu priliku imali su gosti. U 60. minuti opasno je tukao Hujber, no na visini zadatka bio je Zelenika. I od tada započela je apsolutna varaždinska dominacija.

U 27. blizu pogotka bio je Boultam nakon kornera, no

U 62. minuti najbolja prilika za Varaždince. Iz kornera je nabacio Teklić, točno na glavu Brodića čiji je pokušaj otišao tik uz vratnicu. Pet minuta

U 76. minuti gosti su ostali s igračem manje. Pilja je na 18 metara srušio Iovu. Sudac Bebek pokazao mu je drugi žuti karton. Iz slobodnjaka je pokušao baš Pilj, ali bio je zamalo neprecizan.

U83.minutiKovačevićjesve

Najbolje prilike na susretu imao je varaždinski napadač Fran Brodić u 62. i 68. minuti, no nije bio precizan karte stavio u napad uveviši DomjanićaiBanovca.Ubrzose ozlijedio Banovec, pa ga zami- jenio Belcar. Ipak, do pobjede Varaždinci nisu uspjeli doći.

Žal

–Ostaježal.Htjelismopobijediti dobru Istru. Naš pritisak urodio je plodom u 11. minuti kada na kraju nije dosuđen kazneniudaraczbogminimalnog zaleđa.Kasnijesmoseispuhali. Cijelo drugo poluvrijeme smo dominirali. Uglavnom prijetili iz prekida, imali situacija, ali nedostajalo je malo konkretnosti u završnici, malo više

ELITNA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA hrabrosti. Žao mi je mojih igrača i navijača – ističe Mario Kovačević čija ekipa trenutno drži 5. mjesto SuperSport HNL-a s istim brojem bodova kao i trećeplasirani Osijek. – Ma mi smo presretni što se borimo za Europu, ali time se previše ne zamaramo. Slijedi nam težak raspored Hajduk, DinamopaOsijek.No,pokazali smo da imamo moć – dodao je Kovačević.

U 30. kolu SuperSport HNL-a varaždinski nogometaši gostuju kod Hajduka

Dojam je u posljednjih nekoliko utakmica da na razini iz prvog dijela sezone nije Tonio Teklić, varaždinska desetka. – Ma jedna situacija će to okrenuti. Možda da je on u boljoj formi, danas bi riješio neke stvari. Čekat ćemo ga naravno. Prvu prilika da okrene stvari u svoju korist imat će već protiv Hajduka u Splitu – zaključio je Kovačević.

Varaždinci u Splitu u sklopu 30. kola gostuju u subotu, 22. travnja.

Vodeća Bednja u derbiju kola bolja od prvog pratitelja

Derbi 20. kola Elitne ŽNL Varaždin odigran je u Nedeljancu, gdje je istoimeni domaćin ugostio vodeću Bednju. U uzbudljivom susretu slavili su gosti rezultatom 3:2. Bednja je povela u 22. minuti preko Dominika Božaka.Dvijeminutekasnije na 1:1 poravnava Tomislav Medved, a tim se rezultatom otišlo i na odmor. U nastavku susreta ponovno gosti prvi dolaze do vodstva. Igrala se 65. minuta kada za 2:1 pogađa Richard de Paula. Ključnu prednost Bednja stvara u 79. minuti koja drugim golom Božaka bježidomaćinimanavodstvo od 3:1. U samoj završnici susreta poraz Nedeljanca ublažio je Medved svojim drugim pogotkom.

Beletinčani sada imaju osam bodova više od drugoplasiranog

Nedeljanca

Na klupi Jalžabeta pobjedom je debitirao novi trener Đuro Kolonić. Jalžabet je s 2:0 bio bolji od Zelengaja, a golove su postigli Mario OršićiMarkoLučić.Mladost jeuMargečanusminimalnih 1:0 slavila protiv Plitvice. Utakmica dvaju Poleta, tuhovečkog i cestičkog je odgođena zbog lošeg stanja travnjaka. U subotu je Ivančica kod kuće slavila 2:1 protiv Novog Marofa, dok je Dubravka-Zagorac upisala domaću 3:1 pobjedu protiv vidovečke Budućnosti. UidućemkoluvodećaBednja igra derbi kola protiv trećeplasirane Ivančice, dok drugoplasirani Nedeljanec odlazi u goste vidovečkoj Budućnosti. (rp)

OD VODEĆEG TROJCA SAMO JE MEĐIMUREC STIGAO DO BOD(OV)A U 21. KOLU MEĐIMURSKE PREMIJER LIGE

Odigrano je 21. kolo Međimurske premijer lige, a od vodećeg trojca samo je drugoplasirani Međimurec stigao do pozitivnog rezultata. Momčad Jurice Vručine gostovala je kod Podturna i završilo je 3:3. Međimurec je poveo preko Bojana Vručine u 5. minuti i gostujuće vodstvo povisio je Kento Suzuki 12 minuta kasnije. U 21. minuti domaćin je preko Lovra Koščaka smanjio na 2:1, da bi Igor Šegović u 59. pogodio za 2:2. Vodstvo Međimurcu vratio je Diego Armando Campos da Silva 74.

miuti, no za konačnih 3:3 strijelac je ponovno bio Šegović. Međimurec tako drži 2. poziciju Lige s 37 osvojenih bodova, odnosno jednim bodom više od trećeplasiranog Nedelišća koje je poraženo od Mladosti u Sv. Mariji. Međimurec ima sedam bodova manje od vodećeg Graničara koji je u 21. koluporaženkodJedinstvauGornjemMihaljevcu. Gornjomihaljevčane u vodstvo je doveo Mihael

Ladić u 40. minuti, da bi Ervin Sokač u 83. minuti postavio konačnih 2:0. U preostalim utakmicama

BSK je s 2:1 svladao Bratstvo u Jurovcu, Centrometal je s minimalih 1:0 pobijedio Naprijed u Cirkovljanu, dok je Mladost Komet s 3:2 svladala Galeb iz Oporovca. Još dva susreta završila su bez pobjednika. Sloga i Draškovec u Štrigove odigrali su 1:1, dok je utakmica Bratstva i palovečkog Dinama završila 2:2. U idućem kolu vodeći Graničar gostuje u Oporovcu, drugoplasirani Međimurec dočekuje Mladost Komet, a trećeplasirano Nedelišće dočekuje jurovečko Bratstvo.