Page 1

ORAVALAPSED TALVISES METSAS


Järgmisel hetkel lendab käbi kõrges kaares allapoole. Raki vaatab nõutult käbile järele. Kuhu käbi kukkus?

Raki, Kuki ja Muki hüppavad kuusepuu okstel ringi ja otsivad käbisid. „Kes leiab kõige ilusama käbi?” hüüab Raki. Ta sirutab oma käbi kõrgele pea kohale.


Oravalapsed ronivad kribinalkrabinal mööda tammepuu tüve üles. „Meie ema ütleb, et selle tamme sisse lõi välk. Kaua-kaua aega tagasi,” seletab Kuki. Raki, Kuki ja Muki vaatavad kartlikult puuõõne sisse.

Suure kuuse kõrval seisab vana, murdunud tüvega tammepuu. Äkki maandus käbi tammepuu õõnsusse?


„Mina ei näe küll mitte midagi,” ütleb Raki. Puuõõne sees on pilkane pimedus. „Lähme alla tagasi, mina kardan. Seal elavad tondid ja kummitused!” sosistab Muki.

„Rumal, see on ju lihtsalt üks auk!” naerab Raki. „Mu käbi kukkus sinna sisse.”


Raki hakkab tammepuu serval turnima. „Puuõõs, puuõõs, mina sind ei karda! Puuõõs, puuõõs, ma ei tule alla!” laulab Raki kõva häälega. „Hüppa nüüd maha, Raki, sa võid ju niimoodi kukkuda,” hüüab Kuki. Raki püüab kitsal serval ühe jala peal hüpata – ja kukub puuõõne sisse.


Äkitselt lendab kännule suurte süngete silmadega öökullipoeg. „Kes siin karjub päise päeva ajal? Miks ma ei saa rahus magada?” Öökullipoeg põrnitseb kurjalt Mukit ja Kukit ja lendab siis aeglaselt tiibu lehvitades minema.


Samast sarjast ilmunud raamatud:

V채rviraamat:

ISBN 978-9985-9997-9-0

9 789985 999790

Oravalapsed-talvises-metsas  

ORAVALAPSED TALVISES METSAS Järgmisel hetkel lendab käbi kõrges kaares allapoole. Raki vaatab nõutult käbile järele. Kuhu käbi kukkus? Raki,...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you