Page 1

Silver Alev

Kaks otsa

Estraadiintermeediumid


Toimetanud Mai Mesilane © Silver Alev, 2013 © Odamees OÜ, 2013 odamees@odamees.ee www.odamees.ee ISBN 978-9949-496-44-0


Sissejuhatuseks

Hulk aastaid olin kunagise ajalehe Edasi juures tegutseva TS (Tartu satiirisektsioon) “Herilane” esimees ja Eesti Huumori Liidu (EHL) juhatuse liige. EHL sai etteteatamata kokku Tallinna Psühhiaatriahaigla saalis, kui oli 13. reede ja kell näitas 13.00. Käesolev huumorikogumik kannab kirjastuste poolt avaldatud teoste hulgas järjekorranumbrit 10. Olen arvamusel, et see raamat jääb minult mahehuumori valdkonnas viimaseks. Hoiatuse sain armastatud kirjaniku Oskar Lutsu päevikut sirvides, kuhu pühapäevahommikul 5. oktoobril 1952 on kirjutatud: “Kellele kirjutada? Ma ei mõista kirjutada nii, nagu nõutakse praegusel ajal. Needki jupikesed, mida olen kirjutanud, kas “ei lähe” või tehakse põhjalikult ümber. Nüüd tuleb teha rist minu kirjanduslikule tegevusele.” Olen õnnelik, et senini on avaldatud (ka kordustrükke arvestades) ca 2000 minu naljapala. Loomingut on ilmunud Poolas, Rootsis, Saksamaal, Lätis ja Venemaal. Ühte naljapala 


SILVER ALEV

on tunnustatud isegi Eesti ainukesel naerupeol “Humoriina” Eesti Ajakirjanike Liidu peapreemiaga. Nüüd aga küsimused endale. * * * “Vabandage! Kas sina, tähendab mina, kui käesoleva raamatu autor võiksid öelda, mis siin Eestimaal ikkagi toimub?” “Küsimus on kahe otsaga. Kõik oleneb sellest, millisest otsast vaatame. Kuna Eestimaa on küllaldaselt väike, siis võime seda küsimust vaadelda kompleksselt, lähtudes 1938. aasta kodakondsusseadusest.” “Mida arvad, kui kaugele võib see asi minna?” “Hea küsimus. Saan aru, et küsimus on esitatud kahe otsaga, kuigi neid lahtisi otsi on isegi rohkem. See on maitse küsimus, nagu ütles kord üks punaparun ja suudles lehma. Loomulikult tuli olla väga ettevaatlik, sest ka lehmal on kaks otsa.” “Tänan meeldiva vestluse eest. Muide, ka sinu raamatus on kaks otsa. Üks on satiir ja teine mahehuumor. Kumb ots sulle rohkem meeldib?” “See on kahe otsaga küsimus... Olgu. Valin mahehuumori. Venelased armastavad sellistel juhtudel öelda, et asi on vossem, kuigi see on poliitiliselt kahe otsaga asi.” “Mida kavatsed edasi teha?” “Panen meie vestluse lõppu kaks suurt punkti ja kogu lugu.” “Miks kaks punkti?” “Et lugejad taipaksid, käesolev raamat on kahe otsaga.”

 


Pangarööv

“Tere! Käed üles! Toimub pangarööv!” “Kas teil kliendikaart on?” “Ei ole. Mul on püstol.” “Püstol ei ole dokument. Siin ilma kliendikaardi või vastava lepinguta ei teenindata.” “Saate aru, ma olen röövel!” “Kas te arvate, et meie ise ei oska klientidelt raha röövida? Kui raha soovite, siis võite meilt soodsatel tingimustel raha laenata. Näiteks kaks tuhat eurot viieteistkümneks päevaks ilma intressita. Loomulikult on iga laen ühtlasi finantskohustus. Palun, võtke istet!” “Vabandage! Ma olen vist pangaga eksinud.” “Ei ole. See siin on SMS laenupank. Kohe koostame laenulepingu!” “Ei-ei, kolleeg! Siit röövlikoopast põrutan ma kohe minema.” 


SILVER ALEV

“Halloo! Te unustasite püstoli maha!” “Võtke endale! Teil on seda siin rohkem vaja.” “Meil ei ole vaja püstolit! Meid kaitseb riigi seadusemüür.” “Mis nali see veel on?” “Hea nali ongi nagu pangarööv – kiire ja ootamatu.”
Suitsuandur

“Kelle püksitraksid riidekapist välja tolknevad?” “Sinu, kallis! Ostsin need koos pükstega. Miks sa ei ütle tere ega tule mind kallistama?” “Kellele kuulub esikus see meeste mantel?” “Sinule, kallis! Ostsin ka selle allahinnatud kaupade kauplusest. Proovi, ehk on paras!” “Miks on laual napsud ja sakummid?” “Sinule, kallis! Mul oli selline tunne, et sa saabud enneaegselt komandeeringust koju. Ise juba maitsesin veidi roogasid ja napse. Tule, ma kallistan sind!” “Miks sa rõduukse sulged?” “Kallis, me elame ju esimesel korrusel. Paljugi, mis võib juhtuda. Linn pätte ja kaabakaid täis.” “Siis muidugi.” “Muidugi, muidugi!” “Aga veel üks kontrolliv küsimus.” 


SILVER ALEV

“Jah, kallis!” “Miks on toas suitsulõhn ja sigaretipakk laual?” “Ostsin selle, et kontrollida, kas suitsuandur ikka töötab. Nii on julgem üksi magama minna.” “Kallis, meil ju ei ole suitsuandurit.” “Mis sa kostad! Seda ma ei teadnudki. Homme lähed ja ostad kohe suitsuanduri!” “Seda ma teen, muidu rikud veel oma tervise ära. Suitsetamine on ju kahjulik. Näe, üle poole paki oled juba ära tõmmanud.” “Jah, kallis! Mida ma küll ilma sinuta teeksin?”

10

Kaks otsa. Estraadiintermeediumid  
Kaks otsa. Estraadiintermeediumid