__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

PODSUMOWANIE GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 RELACJE Z IMPREZ


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – ŁÓDŹ 19 STYCZNIA 2016 Wielka inauguracja Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 za nami! Pierwsza spośród trzydziestu zaplanowanych w tym roku imprez odbyła się w Łodzi. Ponad dwieście Aktywnych Przedszkolaków uczestniczyło dziś w swojej pierwszej prawdziwej imprezie sportowej, zorganizowanej w hali Centrum Sportu Uniwersytetu Łódzkiego, we współpracy z Wydziałem Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, który od pięciu lat jest partnerem Przedszkoliada.pl w Łodzi.

Imprezę wsparli Partnerzy Sportowi Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, którymi w Łodzi byli w tym roku; jeden z najlepszych klubów siatkówki w Europie - PGE Skra Bełchatów, których reprezentowali; Wiktor Nowak, Bartosz Pełka i Kamil Ociepka.


Blokers Łódź, klub promujący futnet, czyli siatkonogę, dyscyplinę z ponad stuletnią tradycją na świecie, obecną w naszym kraju od 10 lat za sprawą Siatkonoga Polska. Blokersów reprezentowali; Ewa Tyll i Radek Goliński (reprezentanci Polski w Futnet).

Nie mogło zabraknąć gospodarza każdej imprezy, czyli kangura Przedszkoliada.pl


Dzieci uczestniczyły w imprezie bardzo aktywnie. Radość na ich twarzach to kultura fizyczna o jaką chodzi w Przedszkoliada.pl

Łódzkie Promuje aktywność wśród przedszkolaków i jest częścią Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w województwie łódzkim. Honorowy Patronat nad imprezą objął między innymi Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Witold Stępień.


Dwaj łódzcy Promotorzy Przedszkoliada.pl (od lewej; Rafał Niżnik i Bartosz Grelewski) dziękują Aktywnym Przedszkolakom za to, że są z nami i nieustająco sprawia to zarówno nam, jak i dzieciom przyjemność.


Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzy ogólnopolski rysunek w wykonaniu Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl „Pokoloruj Sport”. Dzieciaki rysują kolorowymi kredkami wszystko co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną. Ile metrów sportowych emocji zdołają pokolorować Aktywne Przedszkolaki w całym kraju?

Ceremonia wręczenia nagród jest bardzo ważną częścią naszych imprez. Dla Aktywnych Przedszkolaków jest to pierwszy medal i dyplom w życiu. W wielu domach zawiśnie na honorowym miejscu z czego bardzo dumny jest Kangur Przedszkoliada.pl.

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Łodzi.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – PABIANICE 20 STYCZNIA 2016 W hali MOSiR Pabianice odbyła się druga edycja największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków, Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016.

Cztery partnerskie kluby sportowe uczestniczyły w pabianickiej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Rozgrzewkę poprowadziła reprezentantka Polski w Futnet, grająca w siatkonogę w klubie Blokers Łódź - Ewa Tyll. Przy imprezie obecni byli także koszykarze PKK '99 i piłkarze ręczni Pabiksu Pabianice.


Siatkarze PGE SKRY Bełchatów rozpoczęli swoją przygodę z pabianicką edycją Grupa Azoty Przedszkoliada Tour od odprawy taktycznej z Aktywnymi Przedszkolakami Przedszkoliada.pl. Potem była już tylko zabawa poprzez sport.

Kangur Przedszkoliada.pl zawsze zmotywuje, przytuli i pomoże Aktywnym Przedszkolakom. Dzieciaki darzą Kangura ogromną sympatią i jak widać z wzajemnością.


W strefie Plastycznej Herlitza i Pelikana Aktywne Przedszkolaki kolorowały kolejne metry sportowych emocji w ramach akcji „Kolorujemy Sport”.

Radość dzieci i instruktorów Przedszkoliada.pl dokładnie oddaje panującą w hali MOSiR atmosferę sportowego święta jakim była obecność imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour.


Radość z otrzymanego medalu jest dla każdego Aktywnego Przedszkolaka momentem szczególnym. Dzieci i poza pamiątkowymi medalami otrzymały dyplomy i prezenty od firm Herlitz, Pelikan i Philipiak Milano, Partnerów wspierających Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016.


Imprezę zakończyła wspólna fotografia wszystkich organizatorów i uczestników. Do zobaczenia podczas cyklicznych zajęć Przedszkoliada.pl. Już teraz szykujcie się do przyszłorocznej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – SŁUPSK 2 LUTEGO 2016 Trzecia impreza z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 miała miejsce w Słupsku, w Hali Gryfia.

Wzięło w niej udział około 150 Aktywnych Przedszkolaków z czterech słupskich przedszkoli.


Dzieciaki w strefie piłki ręcznej bawiły się znakomicie. Uśmiech nie znikał z ich twarzy przez cały czas trwania imprezy.

W zmaganiach z najmłodszymi aktywnie wzięły udział piłkarki ręczne Słupii Słupsk - Katarzyna Janc, Aleksandra Wiśniewska, Jagoda Czyż, Nikola Nowak, Patrycja Tomaszewicz, Patrycja Łęcka.


Firma JULA - partner słupskiej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour - przekazała dzieciakom drobne upominki, w tym około 150 piłek dla przedszkoli.

Park Trampolin JumpIN zaproponował przedszkolakom zabawę na trampolinach. Urządzono dla nich specjalny pokaz oraz przygotowano specjalną poduszkę do podskakiwania. Ufundowano też dla wszystkich dzieciaków darmowe wejście do swojego Parku Trampolin.


Dzięki cennej pomocy wolontariuszy z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, wszystko odbyło się płynnie i sprawnie.

Od Aktywnych Przedszkolaków biło tyle energii, że na 15 minut w części hali… przygasło światło. Nie przeszkadzało im to jednak w doskonałej zabawie.


Tradycyjnie już na zakończenie imprezy wszyscy organizatorzy i uczestnicy (łącznie z Kangurem, który jest nieodłącznym elementem każdego wydarzenia) stanęli do wspólnego zdjęcia. Widzimy się na kolejnych zajęciach Przedszkoliada.pl, a Grupa Azoty Przedszkoliada Tour zawita do Słupska ponownie za rok!

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Słupsku.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – SOPOT 3 LUTEGO 2016 Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 nie zwalnia tempa. 3 lutego kolejna impreza z cyklu odbyła się w hali Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sopocie. Wzięło w niej udział ponad 100 dzieci z Aktywnych Przedszkoli. Razem z nimi trenowali szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk - Piotr Papaj, Patryk Abram, Patryk Skrzypczak i Michał Orzechowski. - Bawiliśmy się znakomicie. Przedszkolaki były bardzo chętne do zabawy. Każdy z nich dał z siebie wszystko i wykonywał wszystko najlepiej, jak tylko potrafił. Mieliśmy piłkę z Mistrzostw Europy, ale taką poklejoną, używaną, by dzieciaki mogły jej dotknąć i zobaczyć. Chwaliły się, że wraz z rodzicami oglądali tę imprezę w telewizji i kibicowali. Dzieciaki na pewno od małego już interesują się takim wydarzeniem, więc fajnie że mogliśmy w tym pomóc - powiedział Michał Orzechowski, lewoskrzydłowy zespołu.

Uczestnikom towarzyszył gorący doping rodziców, którzy przybyli razem z nimi na to wydarzenie. Są bardzo zadowoleni z tego, że przystąpili do Przedszkoliada.pl. - Dzieci są dzięki temu bardzo wysportowane. Uczestniczą nawet na terenie przedszkola w różnych zawodach, a my chcemy jak najbardziej dopingować nasze dzieci. Nasza grupa rodziców nie jest może liczna, ale z pewnością dość głośna - powiedziała Kamila Dyjewska, mama Majeczki Radzikowskiej z grupy Orły z przedszkola Ptasie Radio. - Dzieci były zachęcone poprzez przedszkole, Dużo się ruszają. Mają własną salę gimnastyczną, dzięki czemu uwielbiają aktywność fizyczną. W imprezie najfajniejsza jest moim zdaniem różnorodność zadań do wykonania. Bardzo dobrze jest to wszystko zorganizowane. Każdemu z nich może się to spodobać – przyznała Magdalena Komajda, mama Mileny także z grupy Orłów z Przedszkola Ptasie Radio.


Misja oraz wydarzenia organizowane przez Przedszkoliada.pl cieszą nie tylko same dzieciaki, ale również ich rodziców oraz pracowników przedszkoli. - Taka inicjatywa jest super. Dzięki niej nasi najmłodsi mają już pewne małe ukierunkowanie sportowe. Zajęcia fizyczne są im bardzo potrzebne, bo pozwalają im się uczyć, a także integrować. Najważniejsze, że jest wspólnie spędzony czas z nauczycielami i opiekunami. Takich imprez powinno być jak najwięcej – mówiła Izabela Maślak z Przedszkola nr 62 „Kraina Bajek” w Gdańsku. I dodaje: - Sama impreza jest bardzo atrakcyjna. Jesteśmy z prężną grupą wsparcia, bo poza dziećmi, które uczęszczają na zajęcia sportowe, są także dzieci, które kibicują na trybunach. Głównie chodzi o to, by promować sport, zdrowy styl życia. Dzieci uwielbiają grać, bardzo podobają im się te zajęcia, dlatego wzięliśmy w nich udział.


Podczas trójmiejskiej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour bardzo pomocni okazali się wolontariusze z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, którzy pomagali przy organizacji wydarzenia na miejscu. - My bardzo lubimy pracę z dziećmi. Przyszedł do nas organizator z propozycją, byśmy także przyjechały do Sopotu. Nawet się nie zastanawiałyśmy. Sport i zdrowe odżywianie to fantastyczna sprawa, o której należy pamiętać w każdym wieku – przypomniała Daria Kudlapska, uczennica II klasy w V LO.

Na czym dokładnie polega ich praca? - Na początku musimy oczywiście przyjść wcześniej i wszystko rozłożyć, wyjąć z samochodu. Gdy przychodzą przedszkolaki, idziemy na wydzielone sektory i im pomagamy – tłumaczyła Anna Jurak, także drugoklasistka ze słupskiego liceum. Jak mówiła, ma znakomity sposób, by znaleźć sposób na znakomity kontakt z przedszkolakami. Wystarczy miłe słowo i uśmiechy. Dzieci uwielbiają się śmiać. A jak już przybijesz z kimś piątkę, to już wiesz, że na pewno jest z tobą – zdradziła.


Każdy Aktywny Przedszkolak obecny na wydarzeniu w Sopocie otrzymał medal oraz kilka upominków od lokalnych partnerów – firm JULA, Pelikan, Herlitz oraz Pan Pomidor & Company. Na koniec wszyscy, którzy brali udział w zmaganiach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Trójmieście stanęli do wspólnego zdjęcia. Mamy nadzieję, że nadal będziemy się widzieć na zajęciach Przedszkoliada.pl i będziemy mogli powtórzyć tę imprezę za rok.

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Trójmieście.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – CHOJNICE 10 LUTEGO 2016 To już piąta impreza z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Tym razem gościła ona w Chojnicach, w Fitness Klubie KaNaMa.

W zmaganiach uczestniczyły Aktywne Przedszkolaki z chojnickich Aktywnych Przedszkoli.


Razem z przedszkolakami ćwiczyli futsalowcy Red Devils Chojnice - Oleg Zozulya, Wadim Iwanow, Sebastian Wojciechowski, Mario Modrusan.

Piłkarze Chojniczanki Chojnice (Damian Garbacik, Artur Haluch, Michał Dumieński i Damian Podleśny) także znaleźli chwilę, by pograć z naszymi uczestnikami.


Na stacji siatkarskiej pomagały siatkarki UKS „Ósemki” Chojnice - Maja Piechowska, Magda Ejsmont i Zuza Szczepańska.

Pomagali nam także harcerze z 40 drużyny harcerskiej im. Zawiszy Czarnego


Na stacji Herlitz & Pelikan dzieciaki mogły narysować swoje emocje.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy - przedszkolaki, zawodnicy i nasz Kangur stanęli do wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim naszym partnerom, dzięki którym chojnicka edycja Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 mogła się odbyć. Mamy nadzieję, że spotkamy się też w przyszłym roku!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – SZCZECIN I 20 LUTEGO 2016 Pierwsza z czterech szczecińskich edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 odbyła się 20 lutego. Wzięło w niej udział około dwustu dzieci, a dopingowała je liczna, ponad 700-osobowa grupa kibiców.

Poza standardowymi stacjami, w Szczecinie przygotowana została stacja gimnastyki sportowej, na której wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Szczecinie.


Jak wiadomo, każdy mecz czy trening powinna rozpocząć porządna rozgrzewka. Aktywne Przedszkolaki w rytmach zumby rozgrzała instruktorka klubu fitness Calypso, Marzena Sawicka.

Towarzystwo miała także nasza maskotka, Kangur. Wspólnie z nim do zabawy włączyli się Wilk Morski (King Wilki Morskie Szczecin), Gryf (Pogoń Szczecin) oraz Chemiczek (Chemik Police).


W konkursie na najlepiej kibicującą grupę zwyciężyli rodzice z Domowego Przedszkola, którzy przedstawili doping tematyczny pt. "Pozytywni Kibole".

Trybuny hali przy ul. Twardowskiego wypełniły się do ostatniego miejsca. Organizowano też mnóstwo konkursów dla żywiołowo dopingującej publiczności.


Jak zawsze, wszystkie przedszkolaki, które wzięły udział w wydarzeniu, otrzymały pamiątkowe medale.

Na koniec do wspólnego zdjęcia stanęli wszyscy uczestnicy wydarzenia - Aktywne Przedszkolaki, sportowcy, animatorzy, maskotki i kibice.

Na kolejne imprezy w Szczecinie zapraszamy jeszcze 27 lutego oraz 5 i 12 marca 2016 roku.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – SZCZECIN II 27 LUTEGO 201 Druga impreza z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Szczecinie za nami. Jak zwykle w Szczecinie było dużo zabawy, pełna widownia dopingujących rodziców i zadowolone dzieciaki.


W tym tygodniu kangurowi Przedszkoliada.pl udało się zaprosić do wspólnej zabawy Gryfusa Pogoni Szczecin i Chemiczek Chemik Police.


Z dzieciakami z aktywnych szczecińskich przedszkoli ćwiczyli dziś mistrzyni Europy w siatkówkę Joanna Mirek, olimpijczyk z Londynu w gimnastyce sportowej Roman Kulesza oraz zawodniczki Chemika Police i Pogoni Szczecin.

Na specjalnej gimnastycznej stacji dzieciakom pierwsze kroki w gimnastyce sportowej pomagali stawiać zawodnicy Zespołu Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej.


Specjalnym gościem na dzisiejszej imprezie była Monika Pyrek-Rokita nasza multimedalistka na najważniejszych imprezach świata i Europy w skoku o tyczce.

Dzieci na koniec dostały medale oraz upominki od sponsorów Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 firmy Herlitz/Pelikan oraz od urzędu marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego. Tradycyjnie już aktywne przedszkola dostały puchary na dowód uczestnictwa w imprezie.


Spośród zorganizowanych grup rodziców organizatorzy wybrali najlepiej kibicujących. Nagrodę ufundowaną przez bawialnię Tęczowa Planeta (wejściówka dla całego przedszkola) wygrali kibice przedszkola Kraina Uśmiechu. Dodatkową nagrodę w postaci asysty dzieci w wejściu na mecz ze szczypiornistami Pogoni Szczecin na prestiżowy mecz z Wisłą Płock przyznano Przedszkolu Kacper.


Kolejna impreza w Szczecinie już za tydzień czyli w sobotę o godzinie 13:30. Zapraszamy aktywnych przedszkolaków oraz całe rodziny do dopingowania swoim pociechom.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – BYDGOSZCZ 3 MARCA 2016 Trzeci rok z rzędu PRZEDSZKOLIADA.PL organizuje imprezę z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Bydgoszczy.

Oryginalną rozgrzewkę poprowadził kangur PRZEDSZKOLIADA.PL kończąc porządnym rozciąganiem. Po takiej rozgrzewce dzieci były już gotowe do sportowych zabaw.


Na stacji siatkarskiej Aktywne Przedszkolaki doskonale dawały sobie radę z prawidłowym odbiciem sposobem dolnym.

Mecze piłkarskie jak zwykle cieszyły się największym powodzeniem wśród dzieci, a poziom umiejętności piłkarskich był bardzo wysoki.


Dzieci dodatkowo na stacji spoczynkowo-żywieniowej miały malowane twarze. Dominowały barwy biało czerwone jak na stadionach sportowych.

Kilkunastu przyszłych pedagogów z Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy towarzyszyło dzieciom przez całą imprezę i bawiło się razem z naszymi Aktywnymi Przedszkolakami.


Na specjalnej stacji Pelikan/Helitz dzieci rysowały sportowe emocje i kangura PRZEDSZKOLIADA.PL.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe "medale" i dyplomy oraz torebki z upominkami od jednego z partnerów całego cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 firmy Herlitz/Pelikan.


Zadowolone dzieci wspólnym zdjęciem zakończyły trzecią już bydgoską edycję Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Do zobaczenia za rok!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – SZCZECIN III 5 MARCA 2016 Już trzeci raz w tym roku impreza z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 odbyła się w sobotę. 5 marca w szczecińskiej hali przy ulicy Twardowskiego 12 trybuny wypełniły się do ostatniego miejsca rodzinami Aktywnych Przedszkolaków, którzy z całych sił dopingowali swoje dzieci.

W imprezie wzięło udział blisko 250 Aktywnych Przedszkolaków ze szczecińskich przedszkoli. Aktywne Przedszkolaki mogły pokazać rodzicom, czego do tej pory nauczyły się na zajęciach Przedszkole i piłka w przedszkolach.


Tradycyjnie w Szczecinie gościmy gimnastykę sportową. Stacja gimnastyczna zorganizowana przez Zespół Szkół Sportowych i naszego olimpijczyka z Londynu w gimnastyce sportowej Romana Kuleszę budziła podziw dzieci i kibiców.

Ogólnopolskim partnerem cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 jest Herlitz/Pelikan na którego stacji dzieci malują sport i sportowe emocje.


Nie mogło zabraknąć honorowego gościa każdej przedszkoliadowej imprezy, czyli kangura PRZEDSZKOLIADA.PL, któremu w Szczecinie towarzyszył Chemiczek czyli maskotka siatkarskiej drużyny Chemika Police oraz Gryfuś piłkarskiej Pogoni Szczecin.

Rozgrzewkę poprowadziła doświadczona instruktorka Zumby, która pokazały dzieciakom oraz całej widowni jak rozgrzać się przed ćwiczeniami w rytm dynamicznej muzyki.


Dzieci uczestniczyły w imprezie bardzo aktywnie.

Imprezie towarzyszyły również liczne konkursy, w których rodzice mogli popisać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.


Na imprezie aż roiło się od sportowców szczecińskich drużyn: m.in. piłkarki ręczne Pogoń Baltica Szczecin, koszykarze KING Wilków Morskich Szczecin, siatkarki Chemika Police, szczypiorniści z Pogoni Handball Szczecin oraz piłkarze Pogoni Szczecin.


Na trybunach panowała niesamowita atmosfera. Rodzice poprzebierani, z transparentami, balonami i pomponami ogłuszająco dopingowali swoje pociechy. Takiego dopingu pozazdrościć nam może wiele „dorosłych” imprez sportowych. Nagrodę ufundowaną przez Krainę Uśmiechu dla najlepiej dopingującej grupy rodziców wygrało Plastusiowo ze Szczecina.


Na koniec wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale i dyplomy oraz torby z upominkami od sponsorów. Dzieci były tak zadowolone, że nie pozwalały sobie zdjąć medali z szyi nawet stojąc w kurtkach gotowe do wyjścia.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – STALOWA WOLA 8 MARCA 2016 To już czwarta impreza z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w historii Stalowej Woli.

Kangur przybił tysiące „kangurzych piątek” z Aktywnymi Przedszkolakami.


Na początku jak zwykle Aktywne Przedszkolaki zaczęły ćwiczenia od solidnej rozgrzewki. Rozgrzewkę poprowadziły siatkarki z Vega MOSiR Stalowa Góra, którym pomagał kangur Przedszkoliada.pl.

Lokalne drużyny sportowe reprezentowali koszykarze Stali Stalowa Wola, siatkarki Vega MOSiR Stalowa Wola, oraz liczna grupa młodych piłkarzy ze Stali Stalowa Wola.


Na Aktywne Przedszkolaki czekały różne stacje sportowe: mecz piłki nożnej, rzuty do kosza, rzuty na bramkę do piłki ręcznej, stacja siatkarska oraz stacja sztafetowa. Dodatkowo dzieci na specjalnej stacji mogły z pomocą kredek wyrazić jak rozumieją sportowe emocje.


Wszystkie mecze kończyły się sprawiedliwymi remisami a decyzją sędziów i organizatorów przyznano kilka równorzędnych pierwszych miejsc. Na Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 nie ma przegranych!

Siatkarki z zespołu Vega MOSiR Stalowa Góra są już na imprezach z cykli Grupa Azoty Przedszkoliada Tour kolejny raz z rzędu. Na stacji siatkarskiej, której partnerem jest Philipiak Milano, uczyły dzieci poprawnego odbijania piłki.


Dzieciakom energii do intensywnych ćwiczeń zapewniał zdrowy prowiant na stacji żywieniowo-regeneracyjnej. Oprócz świeżych owoców i wody do picia dzieci mogły spróbować pysznych suszonych moreli i żurawiny.

Dzieci na koniec na uroczystej dekoracji otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Jeden ze sponsorów całego cyklu Pelikan/Herlitz każdemu dziecku przekazał mały upominek a dla przedszkoli były przygotowane paczki sprzętu sportowego ufundowane przez sklep sportowy Maraton. Każde przedszkole dodatkowo na pamiątkę wzięcia udziału w imprezie otrzymało efektowny puchar.


Najmłodszy uczestnik imprezy nie miał jeszcze trzech lat. Z Adasiem z całą pewnością spotkamy się w przyszłości jeszcze nie raz na imprezach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Stalowej Woli. Najbliższa okazja już za rok!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – PAWŁOWICE 9 MARCA 2016 Już po raz piąty w Pawłowicach Aktywne Przedszkolaki z Górnego Śląska uczestniczyły w największym święcie każdego Aktywnego Przedszkolaka czyli imprezie z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016!

Na stacji siatkarskiej, której partnerem sieciowym jest Philipiak Milano, wraz z dziećmi ćwiczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla.


Widać było że dzieci wkładają w każde ćwiczenie dużo pasji i radości.

Strzelenie karnego...nic trudnego!


Przy imprezie pomagali również młodzi piłkarze z GKSu Pniówek. Zawodnicy z tego klubu są już z nami po raz piąty.


Na zmęczone dzieci na stacji spoczynkowo-żywieniowej czekały owoce oraz upieczone specjalnie na tę okazję, zdrowe ciasteczka owsiane.

Dla kibicujących rodzin na trybunach zorganizowano konkursy. Do wygrania były bilety na mecze Jastrzębskiego Węgla oraz vouchery przekazane przez sklep sportowy Decathlon. Kibice musieli wykazać się zarówno tężyzną fizyczną jaki i wiedzą teoretyczną z zakresu sportu.


Każde przedszkole na koniec otrzymało efektowny puchar za udział w imprezie. Dzieci tradycyjnie już dostały medale, dyplomy oraz paczki z upominkami od sponsorów.


Dwie tury imprezy z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 już za nami i nikt z obecnych nie wyobraża sobie żeby za rok mogłoby nas w Pawłowicach zabraknąć! Do zobaczenia za rok.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – DĄBROWA GÓRNICZA 10 MARCA 2016 Dużo śmiechu, zabawy, ruchu, prezentów i sportowcy z najwyższej półki oraz przeszło 200 rozochoconych i szczęśliwych dzieci z przedszkoli z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina i Katowic – tak w skrócie można podsumować imprezę z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 Dąbrowa Górnicza, która odbyła się w czwartek.

Jak na dłoni widać było efekty naszego programu. Pełna hala rozbawionych i aktywnych fizycznie przedszkolaków była tego dowodem, a zmagania w Dąbrowie Górniczej okazały się kolejnym dużym sukcesem cyklu imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour.


Wspólna rozgrzewka Kangura Przedszkoliada.pl i przedstawicieli świata sportu Dąbrowy Górniczej.

Na zawodach nie zabrakło gwiazd, a największymi były z pewnością siatkarki walczącego o najwyższe laury w Orlen Lidze Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza – Natalia Piekarczyk i Joanna Staniucha-Szczurek.


Z kolei swoją celność w rzutach do kosza przedszkolaki sprawdzały pod okiem, wzrostowo najbardziej wyróżniających się w tym towarzystwie Drago Pasalica oraz Patryka Wieczorka. Dwójka koszykarzy, choć najwyższa, potrafiła w szybki sposób znaleźć wspólny język z najmłodszymi.

Mecze piłki nożnej prowadziły Marta Pałgan i Karolina Kołdoń z zespołu Czarne Sosnowiec. Wszystkie mecze kończyły się remisami więc wszyscy zajęli pierwsze miejsca.


Pozytywną energią zarażały na swoich stacjach koszykarki z AZS UŚ Katowice Natalia Nowak i Anna Fiałkowska.

Po zajęciach sportowych, przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz okazałe upominki ufundowane przez lokalnego partnera, firmę produkującą zabawki Wader. Torby z prezentami dzieci odebrały od sportowców oraz przedszkoliadowego Kangura.


Po imprezie dzieci były zmęczone ale szczęśliwe. Wspólne zdjęcie na koniec będzie dla nich wspaniałą pamiątką uczestnictwa w Grupa Azoty Przedszkoliada Tour.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – SZCZECIN IV 12 MARCA 2016 Czwarta i ostatnia odsłona Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Szczecinie już za nami.

Już po raz czwarty dzieci wzięły udział w imprezie z Cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. W hali przy Twardowskiego w minioną sobotę spotkało się przeszło 250 dzieci wraz z rodzinami na trybunach.


Poprzebierani rodzice szczelnie wypełnili widownię w hali. Doping był bardzo żywiołowy a dzieci czuły się jak prawdziwe gwiazdy sportu.

Dzieciom na stacjach pomagali znani w Szczecinie sportowcy. King Wilki Morskie Szczecin reprezentowali dwaj amerykanie Brandon Brown oraz C.J. Aiken. Pomimo bariery komunikacyjnej bardzo szybko znaleźli z dziećmi wspólny język.


Lidera PGNiG Superligi Kobiet w Piłkę ręczną, SPR Pogoń Baltica Szczecin reprezentowały Kamila Szczecina oraz Adrianna Płaczek.

Nie zabrakło również piłkarzy z Pogoni Szczecin, siatkarek Chemika Police oraz szczypiornistów z Pogoń Szczecin Handball.


Miły akcentem była licytacja koszulki meczowej King Wilków Morskich Szczecin na rzecz Piotrusia walczącego z siatkówczakiem obuocznym. Piotrek dużo zdrowia od całej rodziny Przedszkoliada.pl.

Nagrodę ufundowaną przez Tęczową Planetę za najlepiej zorganizowany doping otrzymała grupa rodziców z Przedszkola Publicznego nr. 20.


Na dekoracji dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz drobne upominki od sponsorów a przedszkola pamiątkowe puchary oraz specjalne podziękowania od organizatorów.

Adrian Szpakowski Promotor Przedszkoliada.pl i główny organizator szczecińskich imprez powiedział: -Bardzo intensywny okres pracy za nami. Jesteśmy zbudowani tym, że udało się zorganizować w tym roku aż cztery imprezy z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, które odbiły się bardzo szerokim echem w naszym mieście. Kilkadziesiąt placówek reprezentowanych przez zawodników na co dzień biorących udział w zajęciach "Przedszkole i piłka" to wspaniały wynik, który niewątpliwie jest ogromną motywacją na przyszłość. Cieszy nas fakt, że nasi mali sportowy byli na każdej z imprez wspaniale dopingowani przez rzesze najwierniejszych fanów. Z całą pewnością było to pierwsze spotkanie dzieci z taką publicznością, co wywoływało u nich ogromne emocje. Zaangażowanie instytucji lokalnych a przede wszytkich klubów sportowych szczebla centralnego utwierdza nas w przekonaniu, że kroczymy dobrym szlakiem, na którego końcu będą stali Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata wychowani przez Przedszkoliada.pl. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour Szczecin, to dzięki Wam na tysiącach małych buziak było wiele radości.


Cały Szczecin będzie tęsknił za cotygodniowymi spotkaniami z Aktywnymi Przedszkolakami w czasie imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Do zobaczenia w Szczecinie za rok!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – PŁOŃSK 15 MARCA 2016 W samo południe w wyremontowanej hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku Aktywne Przedszkolaki efektowną defiladą rozpoczęły płońską edycję Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016.

Nie mogło zabraknąć honorowego gościa wszystkich naszych imprez - kangura Przedszkoliada.pl.


Kilka przysiadów w czasie rozgrzewki. Dzieciaki nie mogły się już doczekać ćwiczeń z na stacjach.

Bardzo cieszy zainteresowanie imprezą mediów lokalnych. Wywiadu dla telewizji udziela Promotorka Przedszkoliada.pl Marta Michalak.


Mecze piłkarskie w czasie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 były sędziowane przez profesjonalną Sędzię PZPN Kingę Lubelską. Przez całą imprezę nie pokazano ani jednej żółtej czy czerwonej kartki Mecze na boisku prowadzone były w duchu Fair Play.

Na stacji siatkarskiej wskazówek Aktywnym Przedszkolakom udzielały zawodniczki Legionovii Legionowo - Monika Bociek, Natalia Gajewska, Karolina Szymańska oraz Klaudia Grzelak.


Na stacji ogólnorozwojowej dzieciom pomagali członkowie Klubu Biegacza Im. Piotra Sękowskiego - Andrzej Świercz, Darek Murawski, Jan Opałka i Ania Bugajewska.

Oprócz już wspomnianych Aktywnym Przedszkolakom na stacjach asystowali również: młode siatkarki i siatkarze z PTS Płońsk, piłkarki DAF Płońsk oraz koszykarze KS Basket Płońsk.


Na stacji żywieniowej królowały świeże owoce i zdrowa marchewka.

Na koniec pozostało tylko wspólne zdjęcie i…można już zacząć przygotowywania do płońskiej imprezy z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – OLSZTYN 16 MARCA 2016 W środę 16 marca po raz pierwszy w Olsztynie odbyła się jedna z imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. W centrum zabaw dla dzieci Warmiolandia zebrały się Aktywne Przedszkolaki z liczną reprezentacją kibicujących rodziców.


Mecze piłki nożnej odbywały na specjalnym zabudowanym boisku z bandami. Przez całą imprezę nie zanotowaliśmy żadnego autu ani rzutu rożnego


Biegi sztafetowe na stacji ogólnorozwojowej były bardzo emocjonujące. Dzieci zgodnie z ideą Fair Play dopingowały wszystkich uczestników.


Na stacji Pelikan/Herlitz dzieci rysowały jak rozumieją sportowe emocje.

Na stacji pod patronatem firmy Philipiak Milano Aktywne Przedszkolaki ćwiczyły odbicia sposobem górnym oraz dolnym. Szło im tak dobrze że postanowiły wyzwać na siatkarski pojedynek drużynę złożoną z Kangura Przedszkoliada.pl, jednego ze szczypiornistów oraz prowadzącego imprezę.


Obowiązkowy taniec „ługi-bugi” do którego chętnie dołączyli się rodzice-kibice.


Rzuty do kosza szły dzieciom bardzo dobrze. Przeważały celne rzuty, a najlepsi próbowali nawet wsadów do kosza


Po zmaganiach sportowych do tańca porwała instruktorka Zumby z klubu Body Perfect. Dzieciom szczególnie spodobały się tradycyjne „kaczuchy” w wersji Zumba.


Na stacjach Aktywnymi Przedszkolakami opiekowali się piłkarze ręczni z Warmii Traveland Olsztyn. Mateusz Gawry, Paweł Deptuła, Kamil Sikorski oraz wielokrotny reprezentant Kraju Daniel Żółtak udekorowali wszystkich uczestników pamiątkowymi medalami.


Kangur Przedszkoliada.pl otrzymał dziesiątki uścisków. Widać było że szybko zaprzyjaźniły się z naszą maskotką.

Na koniec wspólne zdjęcie wszystkich uczestników olsztyńskiej edycji imprezy z cyklu Grupa Azoty przedszkoliada Tour 2016.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – PRUSZCZ GDAŃSKI 18 MARCA 2016 Aktywne Przedszkolaki z kolejnych miejscowości miały dziś możliwość wzięcia udziału w imprezie z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Dziś przyszła kolej na dzieciaki z Pruszcza Gdańskiego, Tczewa, Straszyna oraz Trąbek Wielkich.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 już minęła półmetek, w Pruszczu Gdańskim mamy już 17 imprezę w całego cyklu.


Rozgrzewkę poprowadziły zawodniczki Basket 90 Gdynia.

W czasie imprezy dziećmi opiekowały się studentki AWFiS Gdańsk. Przyszłe trenerki oraz pedagożki miały dobre przetarcie przed przyszłą pracą z dziećmi.


Stacja koszykarska była obsadzona koszykarkami Basket 90 Gdynia. Fachowych rad Aktywnym Przedszkolakom udzielały m.in. Agnieszka Bibrzycka, Justyna Grabowska, Marie Malone, Ashley Shields, Katarzyna Suknarowska, Kamila Podgórna, Jowita Ossowska, Aneta Kotnis, i Amalia Rembiszewska. Specjalnym koszykarskim gościem była trenerka Basket 90 Gdynia, Mistrzyni Polski i Europy oraz olimpijka z Sydney 2000 Katarzyna Dydek, której asystował II trener gdynianek Tomasz Cielebąk.

Widać było jaki pozytywny wpływ na dzieci miały zawodniczki Basket 90 Gdynia. Udało się nawet kilka dwutaktów!


Mecze piłkarskie prowadzili piłkarze Bałtyku Gdynia Piotr Wieczorek oraz Tomasz Piekarski.

Prawdziwą „gwiazdą” imprezy był „gwiezdny” prowadzący. Jego „gwiezdny” taniec poderwał do tańca nawet publiczność.


Spotkanie prawdziwych sportowców jest zawsze dla dzieci dużym przeżyciem. Kto wie, może za jakiś czas, któreś z nich wystąpi w podobnej roli prawdziwego sportowca na kolejnych edycjach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour.

Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia wszystkich uczestników imprezy. Będzie to wspaniała pamiątka dla dzieciaków. Do zobaczenia za rok!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – STARGARD 19 MARCA 2016 Kolejna pracowita sobota dla ekipy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Tym razem sportowe popołudnie spędziły Aktywne Przedszkolaki ze Stargardu.

Taneczną rozgrzewkę poprowadziła przedstawicielka instruktorek fitness Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie Marta Nowak.


Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Przygotowano konkursy dla publiczności, na których rodzice Aktywnych Przedszkolaków musieli popisać się podobnymi umiejętnościami jak ich dzieci na parkiecie. Był również quiz wiedzy o Pomorzu Zachodnim z nagrodami ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

W czasie meczów piłki nożnej wskazówek udzielali piłkarze KP Błękitnych Stargard. Drużyny wkładały dużo zaangażowania w każdy mecz. Oczywiście jak to na naszych imprezach, wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce


Pomimo ważnego meczu po południu, udało nam się namówić do udziału w imprezie koszykarzy Spójni Stargard. Oczywiście specjaliści od koszykówki zajęli się dzieciakami na stacji koszykarskiej.

Na stacji siatkarskiej Aktywne Przedszkolaki pokazywały rodzicom, zgromadzonym na trybunach, ile już zdążyły się nauczyć na cotygodniowych zajęciach w przedszkolach. Młode siatkarki ze Spójni Stargard były pod dużym wrażeniem.


Patronat nad stacją ogólnorozwojową objęło Pomorze Zachodnie. Biegi sztafetowe wymagały od dzieci umiejętności prowadzenia piłki pomiędzy pachołkami slalomem.

Pamiątkowe zdjęcie na tle kibicujących rodziców na koniec imprezy będzie doskonałą pamiątką tego aktywnie spędzonego popołudnia.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – OSTRÓW WIELKOPOLSKI 21 MARCA 2016 Sportowy początek tygodnia dla Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Od 10.00 rano impreza w Ostrowie Wielkopolskim.

Piąty rok z rzędu dzieci w Ostrowie Wielkopolskim miały okazję sportowo spędzić dzień z Grupa Azoty Przedszkoliada Tour.


Rozgrzewkę przy muzyce poprowadził kangur Przedszkoliada.pl. „Pajacyki” to ulubiony element rozgrzewki wśród Aktywnych Przedszkolaków.

Drużyny biorące udział w meczach piłkarskich prowadzone były przez piłkarzy Ostrovii Ostrów Wielkopolski: Kamila Cierniewskiego, Filipa Czerniewskiego oraz Macieja Kaniewskiego.


Umiejętności rzucania na bramkę uczyli dzieci szczypiorniści z zespołu KPR Ostrovia Mariusz Kuśnierczyk, Ksawery Gajek, Patryk Foluszny oraz Daniel Stempniak.

Do kosza Aktywne Przedszkolaki rzucały pod okiem koszykarek z TS Ostrovia Karolina Kaczmarek, Martyna Stelmech, Monika Jasnowska i Ewelina Jackowska.


Sportowe emocje są tematem przewodnim rysunków na stacji plastycznej, której patronuje Pelikan i Herlitz.

Obsługę stacji siatkarskiej, której partnerem jest Philipak Milano, zapewnili młodzi siatkarze Salosu SL Ostrów Wielkopolski, Stanisław Janczewski, Mateusz Kowalski, Hubert Fonienkiewicz oraz Albert Połomski.


Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz upominki przygotowane przez partnerów cyklu.

Zdjęcia na koniec imprezy wszystkich Aktywnych Przedszkolaków, wolontariuszy, zaproszonych sportowców oraz kangura Przedszkoliada.pl.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – KALISZ 22 MARCA 2016 Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 zawitała do Kalisza. Dwudziestego drugiego marca impreza odbyła się w hali Zespołu Szkół nr. 7 im. Marii Konopnickiej. Z Aktywnymi Przedszkolakami trenowali między innymi koszykarze i piłkarze MKS Drogbruk Kalisz – Mateusz Jędrusiak, Tomasz Bartkowski, Adam Wasiluk i Ivelin Kostov.

- Dzisiejsza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Kaliszu była rewelacyjnie przygotowana zarówno pod kątem organizacji jak i atrakcji dla uczestników. Bardzo dobrze, że istnieją takie projekty. Dzięki temu dzieciaki wcześniej zaczynają uprawiać sport, co bez wątpienia pozwoli rozwinąć im skrzydła w przyszłości. W końcu im wcześniej tym lepiej! - podsumował Mateusz Jędrusiak, koszykarz KKS Drogbud Kalisz.


Rodzice i wychowawcy zadbali o niepowtarzalną atmosferę na trybunach. Banery, pompony, jednolite barwy, to tylko kilka z cieszących oko elementów wizualnych. O ciszy nie było mowy. Doping i gromkie brawa zapewne słyszalne w całej okolicy.


- Bardzo dobra atmosfera, świetny pomysł, a jeszcze lepsze wykonanie. W dzisiejszych czasach, w dobie rozwoju techniki, ciężko zachęcić dzieci do aktywności ruchowej, która nie opiera się na wciskaniu odpowiednich klawiszy przed monitorem. W przypadku Przedszkoliada.pl dzieci nie odczuwają tego jako przymusowych zajęć. Jest to dla nich zabawa, w którą niesamowicie się angażują. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić ten event i zachęcić inne placówki do uczestnictwa. - powiedziała z uśmiechem Pilarska Małgorzata, wychowawca w przedszkolu nr. 19 w Kaliszu.

Podczas dzisiejszej imprezy niezwykle pomocni okazali się wolontariusze z miejscowego gimnazjum. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, od razu zakasali rękawy i pomogli w najdrobniejszych szczegółach aby wszystko przebiegło wzorowo.


- Bardzo się cieszę, że Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odbywa się już po raz czwarty. Do organizacji imprezy włączają się także uczniowie – zawodnicy, działającego przy szkole klubu UKS Nike, trenujący na co dzień piłkę ręczną. Uważam, że jest to bardzo dobra forma zachęcenia dzieci do aktywności ruchowej przez zabawę już od wieku przedszkolnego. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a dzisiejsze wydarzenie na pewno pomogło dokonać właściwego wyboru.


Dzięki opiekunom i prowadzącym wszyscy czuli się równi. "Przybita piątka" od razu wywoływała uśmiech na twarzy malucha i motywowała do dalszej zabawy.

Jak przy każdej imprezie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016, na zakończenie Aktywne Przedszkolaki otrzymał zasłużony medal a także pakiet upominków od naszych partnerów. Do zobaczenia za rok:)


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – BIAŁYSTOK 24 MARCA 2016 W Białymstoku sportowe święto dla wszystkich Aktywnych Przedszkolaków. Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 zawitała do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr. 50 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

Rozgrzewkę poprowadzili zawodnicy grający w zespole Rugby Białystok. Szybko dołączyli do nich kangur Przedszkoliada.pl oraz Pszczoła Jagiellonii Białystok.


Na stacji meczu piłkarskiego wraz z dziećmi bawili się: obrońca Jagiellonii Białystok Mateusz Maliszewski oraz futsalistki z Elhurt-Elmet Helios Białystok.

Tym razem za stację ogólnorozwojową odpowiedzialni byli rugbiści z drużyny Rugby Białystok. Biegi sztafetowe wykonywane z piłkami do rugby to naprawdę doskonała zabawa.


Specjalną stację Hokeja na lodzie stworzyli hokeiści ADH Białystok. W zeszłym roku tak się hokeistom spodobała zabawa z dzieciakami że obiecali odwiedzać imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Białymstoku już zawsze. Dzieci miały okazję przymierzyć ochraniacze i kaski hokejowe oraz wziąć do ręki kij hokejowy.

Kolejnym lokalnym partnerem sportowym który wziął udział w imprezie był zespół futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok.


Oprócz stałego już gościa wszystkich imprez Kangura Przedszkoliada.pl,, na białostockiej edycji nie mogło zabraknąć Pszczoły, maskotki Jagiellonii Białystok.

Aktywnymi Przedszkolakami opiekowali się studenci z Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.


Na dekoracji wysiłek dzieci został nagrodzony medalem, dyplomem oraz upominkami od sponsorów.

Tysiące strzałów, podań, rzutów i odbić na białostockiej imprezie cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 już za nami. W dwóch turach w sumie uczestniczyło kilkaset Aktywnych Przedszkolaków z Białegostoku i okolic. Do zobaczenia za rok!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – TYCHY 30 MARCA 2016 Dziś Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 po raz drugi odwiedziła Tychy. W hali sportowej przy al. Piłsudskiego 20, Aktywne Przedszkolaki kolejny raz mogły uczestniczyć w specjalnie przygotowanej dla nich imprezie sportowej.


Współorganizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach. Imprezę wspierało także Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach .


Aktywne Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach pod okiem zawodowych sportowców. Wśród nich znalazł się między innymi koszykarz GKS-u Tychy Wojciech Barycz oraz piłkarz Łukasz Krzycki.


Nie zabrakło też pięknej strony polskiego sportu. W hali sportowej pojawiły siatkarki miejscowego klubu TKS Tychy, Karolina Radziwon i Katarzyna Hawryło


Wejściówki na mecze kilku sekcji klubu GKS Tychy, wręczył rzecznik prasowy spółki Tyski Sport, Pan Krzysztof Trzosek.


Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i drobne upominki.

Zgodnie z tradycją Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 na koniec imprezy nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia wszystkich uczestników.

Tegoroczna edycja Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 jeszcze się nie zakończyła. Już drugiego kwietnia Kangur zawita do Warszawy. Widzimy się w Stolicy!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – WARSZAWA 2 KWIETNIA 2016 W sobotę o godzinie 16:00. w Hali Sportowej Warszawianka, Aktywne Przedszkolaki rozpoczęły warszawską edycję Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Wraz z dziećmi stawiła się spora grupa mocno dopingujących je rodziców.

Krótka rozgrzewka wśród profesjonalistów i dzieciaki były gotowe do rozpoczęcia zabawy. Jeszcze tylko kilka pajacyków i można było ruszać na stacje sportowe.


Na imprezie pojawił się Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka, który jak na prawdziwego sportowca przystało (reprezentant Polski w lekkoatletyce) wziął aktywny udział w naszej imprezie. Minister nie tylko zaprezentował swoje umiejętności koszykarskie, czy siatkarskie świetnie się przy tym bawiąc z naszymi Aktywnymi Przedszkolakami, ale także wziął udział w wyścigu z Promotorem Przedszkoliada.pl, dwukrotnym mistrzem Polski na 1500 metrów - Jakubem Fijałkowskim. Na koniec Minister Bańka oddał strzał "z bańki" kangurowi Przedszkoliada.pl. Na stacji piłki ręcznej pomagali młodzi zawodnicy Warszawianki Piłka Ręczna. Kilkunastoletni zawodnicy Warszawianki byli bardzo przejęci swoją pierwszą w życiu „pracą w roli instruktora piłki ręcznej”. Widać było że szybko znaleźli wspólny język z dzieciakami.


Innymi sportowymi gośćmi warszawskiej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour były siatkarki z Legionovii Legionowo oraz piłkarka, piłkarze i koszykarze AZS SGH Warszawa.

Na stacji żywieniowej jeden z Partnerów Lokalnych Pan Pomidor & Company przygotował poczęstunek dla dzieci w postaci świeżych warzyw. Producent zup przekazał również dla każdego uczestnika próbki swoich produktów. Przeprowadzono specjalny konkurs sprawności dla rodziców, w którym nagrodą był zapas pomidorowych z bazylią.


Jeden z Partnerów Lokalnych postanowił zafundować wszystkim aktywnym kibicom karty zakupowe KidsZone a Fun Park Digiloo zapewnił pulę darmowych wejściówek.

Wszyscy uczestnicy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki od sponsorów. W przyszłym tygodniu kangur Przedszkoliada.pl zawita do Tarnowa. Serdecznie zapraszamy!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – TARNÓW 6 KWIETNIA 2016 Drugi raz Tarnów, rodzime miasto naszego Partnera Tytularnego - Grupy Azoty, gościł u siebie imprezę z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Na hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Aktywne Przedszkolaki mogły zaprezentować rodzicom czego nauczyły się w czasie zajęć „Przedszkole i piłka”.

Na stacji piłki ręcznej wraz z Aktywnymi Przedszkolakami ćwiczyli piłkarze SPR Tarnów.


Warto wspomnieć o niezwykle pomocnej grupie wolontariuszy z XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej. Uczniowie pomagali Aktywnym Przedszkolakom na poszczególnych stacjach.

Uczniowie z klasy Ratownictwa Medycznego dbali o bezpieczeństwo uczestników. Obyło się bez kontuzji. Po ostatnim gwizdku widać było ogromne zmęczenie ale i ogrom szczęścia.


Jak zawsze wśród Aktywnych Przedszkolaków brykał Kangur Przedszkoliada.pl.

Zwierzak dwoił się i troił, aby poświęcić uwagę każdemu, kto chciał się do niego przytulić i przybić piątkę.


Panowała prawdziwa atmosfera Fair Play. Po meczu oprócz uścisków dłoni były też całusy:)

Piłkarze ręczni wręczyli dzieciom medale i pamiątkowe upominki. Każdy Aktywny Przedszkolak jest zwycięzcą!


Za nami dzień pełen sportowych emocji. Dziecięce twarze pełne uśmiechu utwierdziły nas w przekonaniu że impreza była bardzo udana. Następny przystanek: Kraków!


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – KRAKÓW 9 KWIETNIA 2016 Kolejna sobota, kolejna impreza z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Tym razem Aktywne Przedszkolaki bawiły się w Krakowie.

Kilka przysiadów na rozgrzewkę i możemy ruszać na stacje sportowe!


Instruktorzy dokładnie tłumaczyli dzieciom w jaki sposób należy pokonać tory przeszkód w czasie biegów sztafetowych.

Na stacji spoczynkowej świeże warzywa do przegryzienia zapewnił producent zdrowych zup Pan Pomidor & Company a wodę do popicia Żywiec Zdrój.


Wraz dziećmi na stacji koszykarskiej ćwiczyli dziś koszykarze AZS AGH Kraków. Zawodnicy byli pod wrażeniem umiejętności dzieci: - Jesteśmy zaskoczeni umiejętnościami dzieciaków. Okazuje się że nie trzeba było ich uczyć rzutów bo doskonale dają sobie radę! Super że dzieciaki już w tak młodym wieku mają styczność z koszykówką. – powiedział Bartosz Wróbel koszykarz AZS AGH Kraków.


Super strzał Szymon. Przybij „piątkę”!

Największe emocje wśród kibiców tradycyjnie wzbudzały mecze piłkarskie. Każdy celny strzał i każda udana parada bramkarska kwitowane były brawami. Dzieciaki czuły się jak by był to ich debiut na „narodowym”:)


Kangur Przedszkoliada.pl na imprezie oprócz ćwiczeń znalazł chwilę aby na stacji Pelikan i Herlitz z dziećmi porysować. Tematem prac był sport i sportowe emocje.

Aktywne Przedszkolaki, jak przystało na prawdziwe gwiazdy sportu, bardzo chętnie udzielały wywiadów.


Kangur Przedszkoliada.pl nie miał lekkiego życia. Tyle miłości i uścisków:)

Polscy piłkarze ręczni zapewnili sobie wieczorem występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio pokonując zespół Chile. Patrząc rano na ich następców, o kolejne sukcesy na kolejnych „olimpiadach” możemy być spokojni.


Przybita „piątka” po każdym dobrym odbiciu, rzucie i strzale to już tradycja naszych imprez.

Dekoracja to stały element naszych imprez. Wszystkie dzieci biorące udział w imprezie otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki od sponsorów. Puchary zostały wręczone każdemu przedszkolu które wzięło udział w imprezie.


Na koniec tradycyjne wspólne zdjęcie i…możemy zacząć odliczanie do kolejnej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w roku 2017.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – KIELCE 13 KWIETNIA 2016 W hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach gościła dziś impreza z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 – Kielce.


Rozgrzewkę poprowadzili zawodnicy Effectora Kielce.Na początku widać było trochę tremy po stronie dzieci ale niezawodne „pajacyki” rozkręciły wszystkich uczestników imprezy.

Gość specjalny każdej „przedszkoliadowej” imprezy Kangur Przedszkoliada.pl. Dziś między innymi na bramce bronił rzuty dzieciaków.


„Cieszynka” po zdobyciu gola wyćwiczona


Sportowym wsparciem dla Aktywnych Przedszkolaków byli zawodnicy siatkarskiej drużyny Effectora Kielce. Dominik Gałązka, Wojciech Dyk, Michał Kroć i Patryk Więckowski dwoili się i troili żeby nadążyć za dzieciakami.


Przy takim bramkarzu piłka nie ma prawa wpaść do bramki.


To nie pomyłka…PRZEDSZKOLE I PIŁKA!

Całoroczne lekcje na zajęciach „Przedszkole i piłka” nie poszły na marne. Aktywne Przedszkolaki prezentują prawidłowe ułożenie rąk przy odbici górnym w siatkówce.


Emocje w czasie biegów sztafetowych sięgały zenitu.


W czasie dekoracji dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz upominki od sponsorów imprezy. Gratulacje od prawdziwego sportowca – bezcenne


Dużym wsparciem dla organizatorów byli jak zwykle uczniowie VI Liceum z Kielc. Grupa uczniów-wolontariuszy pomagała dzieciom w czasie trwania imprezy na stacjach sportowych.

Najmłodsze pokolenie już nie może się doczekać swojej pierwszej imprezy sportowej


Zdjęcie na koniec imprezy będzie wspaniałą pamiątką dla wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 – Kielce.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – LEGNICA 14 KWIETNIA 2016 Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 na ostatniej prostej. Dziś Aktywne Przedszkolaki uczestniczyły w sportowej zabawie w Legnicy.

Sporą reprezentację wystawił nasz Lokalny Partner Sportowy Miedź Legnica i Akademia Miedzi Legnica. Młodzi piłkarze pokazali że są wszechstronnie uzdolnieni sportowo. Doskonale radzili sobie na stacji siatkarskiej, koszykarskiej oraz prowadząc biegi sztafetowe.


Kangur bawił się doskonale. Szybko znalazł wspólny język z dzieciakami.

Rozgrzewkę poprowadził instruktor Przedszkoliada.pl „Wujek Krzyś” wraz z kangurem Przedszkoliada.pl. U nas na imprezach rozgrzewka jest obowiązkowa dla wszystkich, bez różnicy sportowiec czy przedszkolak, wszyscy ćwiczą razem.


Oprócz zdrowych owoców i warzyw na stacji żywieniowej uruchomiono specjalne stanowisko do malowania twarzy i nauki skręcania balonów w żyrafy.

Na stacji piłki ręcznej liczą się odpowiednia technika i precyzje rzutu.


Nieważne kto strzelił więcej bramek, dla dzieci najważniejsza była dobra zabawa.

Bardzo dobra impreza pomagające promować sport wśród najmłodszych. Była to doskonała okazja dla naszych zawodników do spojrzenia na różne dyscypliny sportu oczami dzieci. Zgodnie z powiedzenie czym skorupka za młodu nasiąknie liczymy że dzieci w przyszłości zasilą legnickie drużyny sportowe i wzmocnią pozycje Legnicy na sportowej mapie Polski. – powiedział Krzysztof Skrzypek przedstawiciel Akademia Miedzi Legnica trener i pedagog.


Wolontariusze z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy zapienili obsługę imprezy na zasadzie wolontariatu. Opieka nad przeszło setką Aktywnych Przedszkolaków było poważnym zadaniem w ich drodze zawodowej pedagoga.

Dopingowanie kolegom z drużyny to kolejna ważna lekcja, którą odbierają przedszkolaki na zajęciach Przedszkoliada.pl.


Gratulacje chłopaki!


Medal należy się wszystkim Aktywnym Przedszkolakom, u nas wszyscy wygrywają.


Aktywne Przedszkolaki, wolontariusze, sportowcy i rodzice, wszyscy uczestnicy imprezy na jednym zdjęciu.


GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 – BEŁCHATÓW 19 KWIETNIA 2016 Tegoroczny cykl imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour zakończył się w Bełchatowie.

To pierwsza impreza w Bełchatowie, na której Aktywne Przedszkolaki mogły zaprezentować umiejętności, które nabywają na cotygodniowych zajęciach „Przedszkole i piłka”.


„Bzzzzzycząca” rozgrzewka sportowców oraz Aktywnych Przedszkolaków:)

Zagrzewający do gry okrzyk, „To nie pomyłka - PRZEDSZKOLE I PIŁKA!”


Na stacji koszykarskiej mieliśmy prawdziwy konkurs wsadów piłki do kosza. Rafał Niewiadomski ze streetballowej drużyny Ludowy Klub Sportowy Ku Chwale Basketball Zelów każdemu dziecku pomagał spełnić marzenia o lataniu nad obręczą:)

Na stacji żywieniowej zdrowe musy owocowe z naturalnym jogurtem cieszyły się największym powodzeniem.


Maskotka drużyny Piotrkowianina Piotrków Trybunalski pies Hans na pierwszym planie. Z Aktywnymi Przedszkolakami na stacji piłki ręcznej, oprócz wspomnianego Hansa, ćwiczyli rozgrywająca MKS Piotrkovia Piotrków Trybunalski Aleksandra Kucharska oraz Piotr Pakulski z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Na stacji siatkarskiej z aktywnymi przedszkolakami bawili się zawodnicy PGE Skry Bełchatów; Dawid Olszewski i Błażej Paszkiewicz.


Akademia Piłkarska SOCCER wydelegowała na imprezę legendy bełchatowskiej piłki nożnej; Jacka Popka, Jacka Berensztajna oraz Edwarda Cecota.

Na imprezach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour wszyscy są zwycięzcami. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.


Ostatnie już w tym roku wspólne zdjęcie wszystkich uczestników imprezy z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. Dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

Profile for PRZEDSZKOLIADA.PL

GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 - REALCJE Z IMPREZ  

GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016 - REALCJE Z IMPREZ  

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded