OREGON Advantage Story

Page 1

SPOĽAHLIVÝ PARTNER PROFESIONÁLOV OD ROKU 1947ODHALENIE VÝHOD

HISTÓRIA

VÝNIMOČNOSŤ

UNIVERZÁLNOSŤ

SPOĽAHLIVOSŤ

PRIEKOPNÍK INOVÁCIÍ

VÝROBNÍ EXPERTI

PRVOTRIEDNE POKRYTIE REZNÝCHSYSTÉMOV

PROFESIONÁLNY PARTNER

+ Vynašiel modernú pílovú reťaz , ktorá spôsobila revolúciu v ťažobnom priemysle

+ Viac ako 350 funkčných a dizajnových patentov

+ Americký original — založený v roku 1947 v Portland, Oregon + Zaviedol normu v priemysle pre bezpečnosť a kvalitu, známu pod ANSI B175.1

+ Viac ako 200 milliónov stôp (60 milliónov metrov) predanej pílovej reťaze každý rok

+ Uznávaná značka s najširším pokrytím náhradných rezných častí pre reťazové píly a lesné stroje

+ Viac ako 25 noriem p re kontrolu kvality nožov kosačiek a pílových reťazí

+ Presné zhoda — vyrobené tak, aby vyhovovalo respektíve presiahlo pôvodné štandardy

+ 8 najmodernejších výrobných závodov po celom svete

+ Robustné a ľahko použiteľné vhodné diely

+ Originálny výrobca pílových reťazí, vodiacich líšt a nožov kosačiek pre 90% hlavných značiek + 3 zo 4 profesionálov preferujú značku OREGON + Predávaný vo viac ako 30,000 servisných strediskách + Etablovaný na 6 kontinentochHISTÓRIA PRIEKOPNÍK V INOVÁCIÁCH Joseph Buford Cox: Drevorubač, vynálezca, zakladateľ Spoločnosti pílových reťazí Oregon v roku1947.


JOSEPH B. COX | ZAKLADATEĽ

VZNIK LEGENDY

DREVOKAZNÝ CHROBÁK Inšpirácia pre dlátové zuby. Jedného dňa, keď bol Joe Cox v lese píliť drevo, si všimol ako sa larvy chrobáka prevrtávali starým drevom pohybom čelustí zo strany na stranu.

REGIONÁLNY VÝZNAM

ORIGINÁLNA PÍLOVÁ REŤAZ — 1947 Táto reťaz spôsobila revolúciu v ťažobnom priemysle a stanovila tak nové štandardy pre pílové reťaze. Reže rýchlejšie a oveľa efektívnejšie, ako predošlé, plus nevyžadovala tak časté brúsenie. Ušetrilo to drevorubačom nespočetné množstvo času. Do piatich či šiestich rokov od vynálezu, bol starý typ reťaz reťaze eť e úplne stiahnutý z trhu. eťaz

medzinárodný líder v obchode s drevom. V roku 1938 sa štát Oregon stal popredným výrobcom výrobkov z dreva. A je to tu, ten Joe Cox, ktorý pracoval profesionálne v drevárskom priemysle, vynašiel modernú pílovú reťaz a svoju spoločnosť pomenoval podľa svojho rodiska Oregon.


1940s

1980s

2000s

Joe Cox založil spoločnosť Oregon a zaviedol štandardy pre reťaze.

Super 70 Séria dlátovej reťaze, ktorá reže o 30% rýchlejšie, ako konkurenčné reťaze.

Bi-materiálové technické vyžínacie lanká pre krovinorezy: Duoline, Flexiblade™, Techni-blade™.

Joe Cox vynašiel dlátovú reťaz v pivnici svojho domu v Portlande.

1950s

Coxova dlátová reťaz dostala patent. 34 ďalších dlátových reťazí bolo vyvinutých na základe nej. Tržby presiahli $1 millión v roku 1951 a dosiahli 7 milliónov v roku 1955.

OSLAVUJEME NAŠE PRIEKOPNÍCKE MÍĽNIKY UŽ OD ROKU 1947

Ochranné články boli vytvorené proti spätnému vrhu. Stali sa kľúčovým bezpečnostným prvkom reťaze oproti tým, ktoré boli skopírované inými výrobcami.

1960s

Bol vynájdený PowerSharp, automatický ostriaci systém. Táto inovácia naostruje reťaz priamo na píle, čím sa dramaticky zvyšuje produktivita práce.

1970s

Micro Chisel, zrazený roh rezného zuba, bol navrhnutý pre dlhšiu životnosť zuba v drsných podmienkach. Vylepšené bezpečnostné vodiace články, ktoré poskytujú lepšiu bezpečnosť, pri zachovaní výkonu. Takmer každá pílová reťaz ich dodnes používa.

Pro-grade Power Match® vodiace lišty s vymeniteľným vrcholom uvedené na trh.

Rozšírenie produktov profesionálnej starostlivosti o exteriér: vyžínacie lanká, nože a hlavy krovinorezov. Éra reťazových píl ( predaj záhradnej a lesnej techniky) novinársky prieskum ohodnotil značku Oregon® #1 v kategórii produktov pílových reťazí, pred značkami Stihl™ a Husqvarna™.

Jet-Fit™ lišty značne zredukovali čas výmeny harvestorovej lišty.

Fusion® nože kosačiek s exkluzívnou plazmovou technológiou, zaisťujú trvanlivejšie ostrie čepeľe. 91VXL reťaz pre malé reťazové píly — rýchlejšie rezné rýchlosti, ideálne pre arboristov.

1990s

2010s

Zavedenie harvestorovej reťaze, ktorá je najrýchlejšia reťaz na trhu.

Oregon® patent pre odľahčené vodiace lišty, nová viacosová technológia brúsenia 95 TXL, 70EXL série.

Nože Gator® 3 v 1 navrhnuté pre vynikajúce mulčovanie, vyhadzovanie a plnenie koša.

Značka ICS® bola vytvorená a je svetovým lídrom v technológii rezania diamantovými reťazami. Prvá reťazová píla na rezanie betónu uvedená na trh. Nylium vyžínacie lanko s hlinníkovými čiastočkami uvedené na trh.

CS1500 výroba píly — označená ako najlepšia elektrícká píla v spotrebiteľskom prieskume.

LubriTec nový mazací systém. Uvedenie reťaze 19HX a SpeedMax XL vodiacich líšt pre harvestory. (95TXL, reťaze EXL série 70)

2020s SpeedCut Nano rezný systém poskytuje zvýšenú rýchlosť, hladké rezy, dlhšiu výdrž, a nezastaviteľný výkon na menších pílach. Dvojpolymérové vyžínacie lanko TerraMax, navrhnuté na dosiahnutie vysokého výkonu v drsnom, suchom a skalnatom . teréne.


VEĽKÝ DÔRAZ NA BEZPEČNOSTI STANOVENIE PRIEMYSELNÝCH NORIEM V rokoch 1970s, naši inižinieryi vytvorili testovací stroj, ktorý položil základy bezpečnostných požiadaviek. V spolupráci s U.S. Consumer Product Safety komisia, zaviedla “kick back” do noriem známych pod ANSI B175.1. — priemyselný štandard pre všetkých výrobcov. LÍDRI V PREVENCII SPÄTNÝCH NÁRAZOV Vynašli sme bezpečnostné nárazníkové vodiace články, a vylepšili vodiace lišty, ktoré celkovo poskytli nižšiu energiu spätného rázu, pri zachovaní vysokého výkonu.


VÝKON VÝROBNÍ EXPERTI

dizajnovali, vyrábali a testovali s neutíchajúcou vášňou a obetavosťou.


VÝROBNÉ ZÁVODY Všetko to začína u našich ľudí. Viac ako 3500 členný tím silných, zjednotených a neúnavných, ktorí majú vášeň pre kvalitu a hrdosť poskytovať špičkové produkty, podľa požiadaviek našich profesionálov. VÝZNAMNÉ ROČNÉ VÝROBNÉ KAPACITY

200 M STÔP PÍLOVÝCH REŤAZÍ KAŽDÝ ROK

To je dosť na to, aby ste opísali zemeguľu viac ako 1,5-krát ročne .

15M 12M VODIACICH LÍŠT

NOŽOV KOSAČIEK

To z nás robí svetového lídra.

Umiestnenie závodov vo svete

Pôsobíme v ôsmich najmodernejších továrňach po celom svete. Vyrábame vlastné pílové reťaze, vodiace lišty, nože kosačiek a iné doplnkové produkty.


INOVÁCIE

350 PATENTOV

PROCES PRINÁŠAJÚCI VÝSLEDKY

Doposiaľ 832 aktívnych patentov od roku 1947.

VÝKON Articulated Grind — poskytuje ten najlepší možný výkon po otvorení krabice, ako aj skúsenosti s preostrovaním, ako je vyznačené na 95TXL 72EXL a 80TXL.

NÁHĽADY

INŽINIERSTVO

TESTOVANIE

Profesionáli hovoria, my počúvame

Výkon a metalurgické laboratórne testovanie

Priemyselný líder kontroly kvality

Každý rok venujeme viac ako 25,000 hodín testovaniu produktov — ako v laboratóriu, tak aj v reálnych podmienkach.

Naša jedinečná inžinierska organizácia integruje viacero kompetencií a kreativity, aby mohli byť nápady testované a rýchlo integrované do podpory rýchleho vývoja produktov.

Sme veľmi hrdí na kvalitu našich produktov. Naše tímy prísnej kontroly kvality kontrolujú a overujú každý detail vrátane vyváženia, integrity materiálu, ostrosti a hodnoty spätného rázu.

Globálne prepojenie s lokálnymi® a profesionálnymi používateľmi sú rozhodujúcou procesnou časťou vývoja produktov Oregon.

BEZPEČNOSŤ Bumper Drive Link — ktorý poskytuje nižšiu energiu spätného rázu a tým znižuje riziko vážneho zranenia. To všetko pri zachovaní výkonu, ktorý je na nerozoznanie od pôvodnej reťaze, ako je uvedené na všetkých našich 91 reťaziach

ŽIVOTNOSŤ

HODÍN TESTOVANIA

38 √ 26 √

noriem kvality pre pílovú reťaz noriem kvality pre nôž kosačky

Dresser Link — umožňuje modernému 91 PowerSharp® ostriacemu systému dodržať vždy rovnomerné ostrenie, vďaka presnému zarovnaniu ostriacehokameňa.


LÍDER OSTROSTI

KONKURENT 1

Honba za najlepšou pílovou reťazou závisí od technológie brúsenia. Iní výrobcovia sa pokúšajú o replikáciu reťaze Oregon®, ale náš proces je osvedčený. Aj naďalej pokračujeme v zdokonaľovaní, čo je cesta k tomu, aby sme boli lídrami aj naďalej.

TAKTO VYZERÁ KVALITA

+ Rezná hrana bez otrepov + Konzistentná povrchová úprava + Nakoniec tryskanie guličkami

38 √

Kontrol kvality pílovej reťaze

KONKURENT 2


NA TRHU LÍDROM

85

%

PODIEL

PÍLOVÝCHREŤAZÍ U VÝZNAMNÝCH ZNAČIEK HARVESTOROV

65

KOMPLETNÉ REZNÉ SYSTÉMY Oregon je jediným výrobcom, ktorý navrhuje kompletný rezný systém, pílovú reťaz, vodiacu lištu a záberové koliesko pre harvestorovú techniku. Preto už generácie pracujeme na rýchlejších dodávkach, silnejšom reznom systéme s dlhšou životnosťou, pre najnáročnejšie harvestory na svete..

%

PODIEL VODIACICH LÍŠT U VÝZNAMNÝCH ZNAČIEK HARVESTOROV


VYŽÍNACIE LANKÁ + Celý rad vyžínacích laniek, ktoré spĺňajú požiadavky profesionálnych používateľov aj domácich majstrov + Viacero tvarov podporujúcich rôzne podmienky a použitie — tráva, burina, ostružiny, kamenistá pôda + Kompatibilné so všetkími značkami + Vyžínacie hlavy so širokým využitím vhodné pre zakrivené vyžínače, ako aj, pre priame krovinorezy


Ľahko kosí hustú vegetáciu v drsnom, suchom a skalnatom teréne. Úplne nová rada Oregon® TerraMax™ vyžínacích laniek, pre profesionálov pracujúcich v drsnom, suchom a skalnatom teréne. Vyrobené z vysokokvalitnej zmesi kopolymérov, ktorá mu dodá pre väčšiu pevnosť a tuhosť. Lanko je navrhnuté a skonštruované tak, aby vám pomohlo zvládnuť prácu v drsnom prostredí.

TOP LANKO

EFEKTÍVNOSŤ Ľahko prerezáva hustú a robustnú vegetáciu v drsnom, suchom, a skalnatom teréne.

Oregon® produkty sú naďalej uznávané ako lídri v tomto odvetví. Vysokoprofesionálne, duálne polymérové vyžínacie lanko vám zabezpečuje čistejšie, rovnejšie rezy s menšou námahou, s dlhou životnosťou bez zbytočných prestojov.

Vynikajúca odolnosť proti roztaveniu a zlepeniu v cievkach hláv.

ODOLNOSŤ Navrhnutý dizajn s rozšíreným tvarom poskytuje vynikajúcu stabilitu, maximálnu efektivitu a rýchlejšie kosenie. Používatelia hláv Tap-and-Go ocenia jednoduché vysúvanie lanka a optimálnu účinnosť.

SILA Vyrobené z vysoko kvalitných kopolymérov, pre večšiu pevnosť a odolnosť — odoláva oderu a rozstrapkaniu, tlmí nárazy a znižuje lámavosť.

APLIKÁCIE

SUCHÁ VEGETÁCIA

KAMENISTÁ PÔDA

NÍZKA TRÁVA

VYSOKÁ TRÁVA TVRDÁ VEGETÁCIAUNIVERZÁLNOSŤ VYNIKAJÚCE POKRYTIE REZNÝCH SYSTÉMOV Najväčšie pokrytie náhradných rezných častí v kategórii rezných systémov u rôznych výrobcov strojov.


NAJVÄČŠÍ OEM DODÁVATEĽ

Oregon® produkty sú tou správnou a preferovanou voľbou pre OEM výrobcov strojov.

90

%

HLAVNÝCHZNAČIEK

V skutočnosti sme „prvou montážnou voľbou“. pílových reťazí, vodiacich líšt a nožov kosačiek, pre 90% hlavných značiek.

Vyhľadávač vhodných dielov So 75-ročnými výrobnými znalosťami, poznáme náhradnédiely. Naša veľká a presná aplikačná databáza zaručí zákazníkom, že vždy nájdu ten správny diel bez námahy.

Prémiové náhradné diely, ktoré sedia ako uliate Pretože sme poskytli diely pre originálnu prvú montáž, môžeme zaručiť, že náhradné diely značky Oregon® budú presne sedieť.

PREDÁVANÉ GLOBÁLNE U VIAC AKO

DÍLEROV


LES + Široký sortiment vrátane pílových reťazí, vodiacich líšt osobných ochranných prostriedkov, nástrojov na ostrenie, elektrických píl a mazív + Podpora široké spektrum zákazníkov od prefesionálov po domácich majstrov - drevorubačov, arboristov a výrobcov palivového dreva + Prvá montáž na 90 % reťazových píl OEM + Najpoužívanejší rezný systém, vhodný pre viac ako 25 000 modelov reťazových píl + Líderstvo v bezpečnostných prvkoch veľmi oceňujú všetky skupiny používateľov


KOSAČKY + Popredný výrobca nožov kosačiek — výrobca originálneho mulčovacieho noža Gator® + Prémiový dodávateľ nožov pre hlavné OEM značky kosačiek na trávu + Silná pozícia na trhu, nože dodávané, pre viac ako 25,000 trávnych kosačiek, traktorov a riderov


ORIGINÁLNE GATOR MULČOVACIE NOŽE

39.362 (ft/s)

®

48.485 (ft/s)

62.632 (ft/s)

14.2984 (lbf/in2)

Naša vedúca pozícia v inováciách v segmente mulčovacích nožov, je vzorom a určuje štandardy ostatným výrobcom nožov kosačiek. Nože Gator® sú vďaka dobrému saciemu efektu, čistému rezu a výbornej mulčovacej schopnosti často napodobňované, no stále neprekonané. Naša dôkladná kontrola kvality pomáha tomuto „originálu“ robiť česť svojmu menu, znova a znova.

14.9451 (lbf/in2) 15.0165 (lbf/in2) 14.4739 (lbf/in2)

32.448 (ft/s)


SPOĽAHLIVOSŤ PROFI & OEM PARTNERI Zameraný na profesionálov, za 75 rokov si vybudoval seriózne krédo. Je mi cťou slúžiť vám.


Optimálna pílová reťaz uspokojuje potreby používateľov na šiestich kontinentoch Vyvinuli sme kompletné portfólio pílových reťazí navrhnutých pre rôzne podmienky, druhy dreva a tvrdosti.

DÔVERA SA ZÍSKAVA

SEVERNÁ AMERIKA Borovica 3.1 Tvrdosť podľa Janka

EURÓPA Breza 5.4 Tvrdosť podľa Janka

Či už ste v džungli na juhovýchode Ázie, alebo v lesoch Sibíru — Oregon® produkty sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky profesionálov.

ÁZIA Eben 14.0 Tvrdosť podľa Janka

Sme značkou prvej voľby, poskytujeme .

95

%

VERNOSŤZNAČKE

JUŽNÁ AMERIKA Hadie drervo 16.9 Tvrdosť podľa Janka

AFRIKA

AUSTRÁLIA

Čierne drevo 16.3 Tvrdosť podľa Janka

Eukalyptus 9.1 Tvrdosť podľa Janka

Zostávame v spojení s profesionálmi Zo 66 % profesionálov ktorí vyskúšali produkty Oregon®, 95% zostalo verných značke.

Komunita Crew™ je rôznorodá skupina pracovníkov z rôznych odvetví a disciplín, ktorí používajú produkty Oregon®, vrátane lesníctva, starostlivosti o stromy terénne úpravy a iné profesie v tejto oblasti starostlivosti o les a pôdu. Profesionáli, spolupracujte s našim tímom Oregon®, zdieľajte najlepšie postupy a návody, ako postupovať pri testovaní produktov a poskytujte spätnú väzbu, aby sme sa uistili, ženaše produkty spĺňajú vysoké požiadavky na kvalitu. Pre tých, ktorí potrebujú urobiť prácu správne hneď na prvý krát.


Oregon® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Oregon Tool, Inc. ©2023 Všetky ostatné značky sú majetkom ich príslušných vlastníkov.


Turn static files into dynamic content formats.

Create a flipbook
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.