Považskobystrické novinky č. 43/2022

Page 1

ŠPORTOVÝ AREÁL PRI ZÁKLADNEJ ŠKOLE ŠKOLSKÁ MÁ NOVÚ TARTANOVÚ DRÁHU

príspevku z Fondu na podporu športu v rámci výzvy Výstavba, modernizácia a rekonštrukcia športovej infraštruktúry. Vďaka získaným financiám sa kompletne obnovuje športový areál pri ZŠ Školská.

Hlavným cieľom projektu je jednoznačne zlepšenie športových podmienok pre žiakov Základnej školy Školská, taktiež pre športovú verejnosť a v neposlednom rade poskytnutie kvalitného zázemia pre prípravu športových klubov v meste, - uviedol primátor Karol Janas. Podľa jeho slov sa aj touto investíciou zvýši záujem o atletiku a jednotlivé atletické disciplíny, ale aj o futbal, keďže sú na „trojke“ futbalové triedy.

CHÝBALA STABILIZAČNÁ PODLOŽKA

Práce na obnove športoviska začali už dávnejšie, no museli byť pozastavené. Mali sme na to objektívne príčiny. Keď sme začali s rekonštrukciou, zistili sme, že chýba stabilizačná podložka, teda podkladový materiál popod atle-

tickú dráhu. Žiaľ, keď ho v roku 2008 robili, tak ju tam nedali, aj keď v projektovej dokumentácii bola. Firma, ktorá mala robiť tartan a umelú trávu, sa preto na čas „stiahla“ a mesto muselo túto vrstvu dorobiť, - vysvetlil okolnosti zdržania primátor.

ŠIROKÉ VYUŽITIE

Zrekonštruované športovisko bude ponúkať široké spektrum možností na športové vyžitie pre profesionálov aj amatérov. - V multifunkčnom komplexe vzniká viacúčelová bežecká dráha s povrchom z tartanu s doskočiskom, sektor pre vrh guľou, sektor pre skok do výšky s povrchom z tartanu a obnovené budú tiež multifunkčné ihriská s novým syntetickým povrchom. Na tento zámer sme vďaka úspešnému

25. 10. 2022 Číslo 43 Ročník XXVI. 25. október 2022 Cena 0,30 € Pokračovanie na 4. strane CESTOVNÁ KANCELÁRIA ARTravel Púchov Tel. č.: 0907 074 694 www.artravel.sk ADVENTNÉ ZÁJAZDY 2022 19. 11. - Adventný MARIAZELL a pochod čertov, cena 49 € 20. 11. - Adventná VIEDEŇ a Zámok Schönbrunn, cena 42 € 25. - 27. 11.- Adventný SALZBURG + Hallstatt + Wolfgangsee, cena 225 € 29. 11. - SND, SALEMSKÉ BOSORKY + adventné trhy v Starom Meste Bratislava, cena 26 € + vstupné 2. 12. - Adventná BUDAPEŠŤ + Oceanarium a Tropicarium, cena 42 € 3. 12. - Adventná JUŽNÁ MORAVA (Zámok Lednice a adventné Brno), cena 36 € 4. 12. - Adventné trhy na zámku SCHLOSS HOF (Rakúsko) a v Starom meste Bratislava + skvelá komédia v SND TAK SA NA MŇA PRILEPILA, cena 32 € + vstupné 6. 12. - Adventný KRAKOW a Kráľovské interiéry hradu Wawel, cena 38 € 9. 12. - Advent v údolí WACHAU, Göttweig a Grafenegg, cena 45 € 10. - 11. 12. - Adventná PRAHA, 125 € 13. 12. - SND, vianočný balet LUSKÁČIK + adventné trhy Bratislava, cena 38 € 16. 12. - Adventná VIEDEŇ a PARNDORF, cena 42 € 17. 12. - Adventná BUDAPEŠŤ (organizované) 18. 12. - Adventný KRAKOW a Wieliczka, cena 38 € Mesto Považská Bystrica bolo úspešné so žiadosťou o udelenie finančného

Hasiči

Dňa 19. 10. príslušníci hasičského a záchranného zboru zasahovali krátko po 14. hodine popoludní na ceste II/507 za Považským Podhradím pred odbočkou na mestskú časť Šebešťanová v Považskej Bystrici, kde došlo k dopravnej nehode osobného automobilu Škoda Octavia a nákladného automobilu Tatra 815. Hasiči pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia vyslobodili z osobného vozidla zakliesnenú osobu, ktorá bola v bezvedomí a nejavila známky života, odovzdali ju posádke zdravotníckej záchrannej služby, ktorá pokračovala vo vykonávaní KPR. Lekár u osoby neskôr skonštatoval exitus. Pri nehode bol zranený takisto spolujazdec z osobného vozidla. Príslušníci zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a uniknuté prevádzkové kvapaliny odstránili z vozovky pomocou absorpčného prostriedku.

Dňa 20. 10. príslušníci hasičského a záchranného zboru zasahovali v bytovom dome na Tatranskej ulici v Považskej Bystrici pri umožnení vstupu do bytu, v ktorom sa mala nachádzať staršia osoba. Hasiči otvorili vchodové bezpečnostné dvere pomocou špeciálnej planžety. Po vstupe do bytu našli osobu, ktorá nejavila známky života. Príslušníci začali s okamžitou resuscitáciou pomocou automatického defibrilátora AED do príchodu posádky rýchlej zdravotníckej pomoci. Lekár u osoby neskôr musel skonštatovať exitus. Príslušníci popoludní asistovali zdravotníckym záchranárom pri transporte pacientky pomocou evakuačnej plachty z rodinného domu v Považskej Bystrici - Dolnom Milochove do sanitného vozidla rýchlej zdravotníckej pomoci.

Mestská polícia 159

Dňa 17. 10. boli riešené tri priestupky podľa §22/1l zákona o priestupkoch a dva podľa §47/1c zákona o priestupkoch. Okrem toho hliadky preverovali päť telefonických oznámení.

Dňa 18. 10. bolo riešených šesť priestupkov podľa §22/1l zákona o priestupkoch a tri podľa §47/1c zákona o priestupkoch. Okrem toho hliadky preverovali sedem telefonických oznámení.

Dňa 19. 10. boli riešené štyri priestupky podľa §22/1l zákona o priestupkoch a jeden podľa §48 zákona o priestupkoch. Okrem toho hliadky preverovali päť telefonických oznámení.

Dňa 20. 10. bolo riešených šesť priestupkov podľa §22/1l zákona o priestupkoch a jeden podľa §47/1c zákona o priestupkoch. Okrem toho hliadky preverovali sedem telefonických oznámení.

PO DRUHEJ SPLÁTKE SÚ MIESTNE DANE UHRADENÉ TAKMER NA DEVÄŤDESIAT PERCENT

Miestne dane a poplatky tvoria významnú časť mestského rozpočtu, z ktorej sa hradia ďalšie dôležité položky. Rozhodnutia s pokynmi k úhrade dostali Považskobystričania ešte v júni, pričom termín úhrady druhej splátky pre fyzické osoby bol stanovený na mesiac september. Zatiaľ je uhradených takmer deväťdesiat percent.

Pre rok 2022 boli miestne dane vyrubené vo výške približne 5,4 milióna eur. Je tesne po druhej splátke. Aktuálne je zaplatených asi 4,7 milióna eur a zo starších daní, ktoré boli predpisom z minulých rokov, sme vymohli približne 215-tisíc eur. Máme však skúsenosť, že daňovníci realizujú platby priebežne do konca roka, - priblížil Anton Martaus, prednosta Mestského úradu v Považskej Bystrici.

DÔLEŽITÝ ZDROJ ROZPOČTU

Miestne dane sú dôležitým zdrojom rozpočtu mesta. Najväčšiu váhu z nich má daň z nehnuteľnosti. Veľkou položkou je aj poplatok za komunálny odpad a drobné stavebné odpady, ale samozrejme, dôležité sú aj ďalšie. Poplatok za komunálny a drobný stavebný odpad sa používa na pokrytie nákladov na zber a likvidáciu komunálneho odpadu. Platí však zásada, že obec nesmie vybrať viac, ako sú samotné náklady, - vysvetlil A. Martaus. Ako dodal, príjem z tohto poplatku do mestskej kasy predstavuje približne 1,3 milióna eur, náklady sa však pohybujú vo

výške 2,6 milióna eur. V praxi to znamená, že nevyberieme ani polovicu z toho, a teda všetci máme svojím spôsobom každoročne 50 % zľavu z poplatku, - skonštatoval prednosta.

ZÁKONNÁ AJ MORÁLNA

POVINNOSŤ

Do termínu druhej splátky si svoju povinnosť zatiaľ nesplnili všetci občania. V mnohých prípadoch je dôvodom zábudlivosť, preto radnica vyzýva k úhrade v čo najskoršom termíne. Miestne dane sú potrebné pre rozpočet mesta. Je potrebné pokrývať položky ako zber, likvidácia a uskladnenie komunálneho odpadu, svietenie, čistenie, sociálne dávky či originálne kompetencie pre školy. Zabezpečuje sa z nich aj zimná a letná údržba, školské zariadenia a iné položky. Pokiaľ chceme tieto služby využívať, musíme za ne aj platiť. Nie je to teda len zákonná, ale aj morálna povinnosť, - vyzval prednosta. Ako dodal, úhradu je možné zrealizovať bankovým prevodom, prípadne na pošte či osobne v pokladni mestského úradu. D. Šípková

TRAGICKÁ DOPRAVNÁ NEHODA OCHROMILA DOPRAVU

V stredu 19. októbra sa v Považskom Podhradí stala vážna dopravná nehoda. Vyžiadala si život mladého vodiča a uzavretú cestu na viac ako dve hodiny.

Na základe doterajších zistení, vodič osobného motorového vozidla Škoda Octavia z doposiaľ presne nezistených príčin na rovnom úseku cesty prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde sa čelne zrazil s nákladným vozidlom Tatra. Napriek snahe všetkých záchranných zložiek, 20-ročný vodič Škody na mieste podľahol svojim zraneniam. Jeho spolujazdec bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice. Dychová skúška vodiča vozidla Tatra bola negatívna, - informovala Katarína Kuzmová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

UZAVRELI CESTU

Nehoda sa stala v popoludňajších hodinách, pričom cestu II/517 v Považskom Podhradí museli uzavrieť. Premávka bola odklonená smerom na Plevník - Drienové a Bytču. Dopravu počas dokumentovania havárie riadili policajti, - ozrejmila K. Kuzmová. Ako dodala, na miesto nehody bol privolaný aj znalec z odboru cestná doprava. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu z Považskej Bystrice začal v súvislosti s touto udalosťou trestné stíhanie vo veci

prečinu Usmrtenie. Príčiny a okolnosti tejto tragickej nehody budú predmetom vyšetrovania,dodala na záver hovorkyňa.

OZNÁMENIE O PRERUŠENÍ DISTRIBÚCIE ELEKTRINY

Dňa 9. 11. 2022 od 7:00 do 19:30 Hliny (1402 - 1408, 2667), bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa spoločnosti Stredoslovenská distribučná a.s

Dňa 16. 11. 2022 od 7:00 do 17:30 Lánska (949), bude prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa spoločnosti Stredoslovenská distribučná a.s

25. 10. 2022 TÝŽDENNÝ DISPEČING 2 AKTUÁLNE
150
Foto: KR PZ Trenčín

DOPRAVNÉMU PODNIKU PRIBUDNE DO TESTOVACEJ PREVÁDZKY DVANÁSŤMETROVÝ MESTSKÝ AUTOBUS

Do vozového parku Dopravného podniku Mesta Považská Bystrica pribudne v najbližších dňoch nové vozidlo. Autobus bude jazdiť na trasách liniek mestskej hromadnej dopravy v testovacej prevádzke.

TÝŽDENNÝ DISPEČING

Dňa 21. 10. bolo riešených šesť priestupkov podľa §22/1l zákona o priestupkoch a dva podľa §47/1c zákona o priestupkoch. Okrem toho hliadky preverovali päť telefonických oznámení.

Dňa 22. 10. boli riešené dva priestupky podľa §22/1l zákona o priestupkoch a dva podľa §47/1c zákona o priestupkoch. Okrem toho hliadky preverovali päť telefonických oznámení.

CEZ VÍKEND NÁS ČAKÁ ZMENA ČASU

Zo soboty 29. októbra na nedeľu 30. októbra nastane zmena letného času na zimný. Ručičky na hodinách si posunieme o hodinu dozadu.

Ide o nový, dvanásťmetrový mestský autobus IVECO STREETWAY EURO 6 STEP, model 2022 Bol poskytnutý do testovacej prevádzky od spoločnosti IVECO za účelom sledovania technických parametrov v prevádzke. Tieto údaje budú slúžiť dopravcovi aj výrobcovi k vyhodnoteniam viacerých štatis-

tických ukazovateľov, - uviedla Michaela Lieskovská z DPMPB, s.r.o.. Ako dodala, vozidlo bude premávať na všetkých linkách dopravného podniku tak, aby získané údaje poskytovali reálny pohľad na prevádzku nového typu autobusu. Rad Streetway je vyrábaný v Turecku výrobnými kapacitami Otokaru. Výrobca

sa ním chce presadiť najmä vo východnej a južnej Európe, Afrike, Ázii či na Blízkom východe. Hlavnou prednosťou tohto modelu sú nízke prevádzkové náklady, jednoduchá údržba a podpora servisnej siete Iveco Bus, - dodala na záver M. Lieskovská.

BÁBÄTKÁM Z NOVORODENECKÉHO ODDELENIA SLÚŽIA NOVÉ MONITORY DYCHU Syndróm náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) je diagnóza, ktorá postihuje najčastejšie bábätká v prvých mesiacoch života. Ide o prípady, keď náhle bez zjavných príčin zomrú, pričom obvykle prestanú v spánku dýchať a udusia sa. Aj napriek snahe lekárov sú jeho konkrétne príčiny stále neznáme, preto je veľkou pomocou práve monitor dychu. Je to elektronický prístroj, ktorý zachytáva srdcovú činnosť a dych bábätka. Pri náhlom zastavení dýchania okamžite upozorní rodičov zvukovým a svetelným signálom. Pri rýchlom poskytnutí prvej pomoci môžu teda svoje dieťatko včas zachrániť.

Novorodenecké oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici sa už niekoľko dní teší novému „prírastku“. Do materiálneho vybavenia pribudlo ďalších deväť monitorov dychu. Moderné prístroje sú darom od nadácie Križovatka.

DLHODOBÁ SPOLUPRÁCA

Moderné prístroje na kontrolu dýchania bábätiek využívajú aj na novorodeneckom oddelení Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici, kde už niekoľko rokov spolupracujú s nadáciou Križovatka. Tá v rámci projektu Mamička, dýcham darovala monitory značky Babysense aj tentoraz. Nezisková organizácia vznikla pred pätnástimi rokmi a jedným z jej cieľov je pomá-

hať vybaviť pôrodnícke či novorodenecké oddelenia slovenských nemocníc monitormi dychu. Počas svojej existencie darovali viac ako dvetisíc monitorov dychu, pričom niekoľko desiatok putovalo aj do nášho mesta. Druhou časťou poslania projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach. Výnimkou nie je ani považskobystrická nemocnica, ktorá je jedným zo šesťdesiatky výpožičných miest na Slovensku. Vďaka prospešnej spolupráci si môžu novopečení rodičia zapožičať monitor dychu pre bábätko aj po návrate domov z pôrodnice na nevyhnutne potrebný čas. Nadácii Križovatka putuje srdečné poďakovanie za deväť monitorov dychu, ktoré darovali nášmu novorodeneckému oddeleniu. Pomáhajú chrániť životy našich najmenších detí tým, že snímajú dychové pohyby a v prípade potreby privolajú našu pomoc, - uviedol riaditeľ považskobystrickej nemocnice Igor Steiner.

D. Šípková

25. 10. 2022 3AKTUÁLNE/OZNAMY

ŠPORTOVÝ AREÁL PRI ZÁKLADNEJ ŠKOLE ŠKOLSKÁ MÁ NOVÚ TARTANOVÚ DRÁHU

Dokončenie z 1. strany

projektu získali 80 000 eur, rovnakou sumou prispelo aj mesto, - zdôraznil.

Z investície sa teší aj riaditeľka ZŠ Školská. - Budeme mať novú tartanovú dráhu, ako aj nový umelý trávnik. K ihriskám, ktoré sme už mali, pribudnú športoviská na vrh guľou a skok do výšky. Verím, že to pomôže našim športovým triedam v skvalitnení prípravy na rôzne atletické súťaže, - dodala Soňa Kovárová. (mkoll)

HASIČI V HORNOM MOŠTENCI OSLÁVILI STOROČNICU SVOJHO VZNIKU

Dobrovoľné hasičstvo má v meste a najmä v jeho prímestských častiach postavené pevné základy. Jeho členovia roky ochraňujú zdravie a majetky svojich spoluobčanov a pomáhajú, kde je treba. Hornomoštenskí hasiči toho majú za sebou naozaj mnoho, nakoľko nedávno oslávili 100. výročie založenia.

Dobrovoľný hasičský zbor v Hornom Moštenci oslávil výnimočný deň, sto rokov od jeho založenia. - Je to príležitosť, kedy treba pospomínať na všetkých dobrovoľných hasičov, ktorí tu takto dlho udržiavajú hasičský zbor pri živote, ktorí pomáhali a nasadzovali svoje zdravie a životy pre pomoc druhým, - uviedol primátor Karol Janas. DHZ Horný Moštenec vznikol pred sto rokmi ako reakcia na veľmi časté požiare vo vtedajšej obci. - Založilo ho asi dvanásť nadšencov, postupne bojovali s ekonomickými problémami, prešli si vojnovými rokmi. Potom bolo všetko utlmené

a rozvoj nebol taký rozsiahly ako teraz, kedy máme päťdesiatku aktívnych členov. Z toho 21 máme zaslúžilých (na dôchodku) a dvadsať detí, čiže generáciu, ktorá by mala tvoriť našich nasledovníkov, - uviedol Peter Belák. Zároveň vyzdvihol aj podporu mesta v oblasti DHZ a pochválil novú zbrojnicu. - Doteraz sme mali priestory, ktoré nevyhovovali. Nemohli sme schovať techniku, pred vplyvmi zlého počasia. Sme za to veľmi vďační, - skonštatoval. Ku krásnemu jubileu zablahoželal členom DHZ aj Martin Opoldík, predseda Územnej organizá-

cie Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky Považská Bystrica. Chcel by som im popriať, aby naďalej vychovávali mladú generáciu a z nej svojich nasledovníkov. V tom majú skvelé výsledky. Mal som možnosť zúčastniť sa na celoslovenskej súťaži v Lipanoch, kde reprezentovali mesto a musím povedať, že naozaj so cťou. Venujú veľkú pozornosť mládeži a sú najstarším a najaktívnejším zborom v rámci mesta, - doplnil.

25. 10. 20224 AKTUÁLNE/OZNAM
Od pondelka 24. októbra začina výmena verejného osvetlenia na sídlisku SNP. Rekonštrukcia zároveň naďalej pokračuje aj v ďalších lokalitách. Prosíme vlastníkov vozidiel, aby neparkovali v blízkosti stožiarov verejného osvetlenia. V blízkosti vykonávaných prác je potrebné zvýšiť
opatrnosť VÝMENA VEREJNÉHO OSVETLENIA POKRAČUJE NA SNP

NAŠE MESTO JE LÍDROM V ČERPANÍ EUROFONDOV

Mesto Považská Bystrica sa dlhodobo snaží získavať rôzne eurofondy, granty či dotácie. O tom, na čo sa pridelené finančné prostriedky môžu využívať, rozhodujú jednotlivé ministerstvá, magistrát sa snaží zapájať predovšetkým do infraštrukturálnych projektov.

V poslednej dobe sa najmä na internete objavilo viacero zavádzajúcich materiálov, ktoré porovnávajú čerpanie eurofondov v našom meste s mestami ako Dubnica nad Váhom, Púchov, Bytča či Rajec. Nevedno, odkiaľ autori získali sumy, ktoré naše mesto čerpá, nakoľko nikdy nepožiadali radnicu o poskytnutie informácií. Dúfame len, že takéto nezmyselné čísla neboli uverejnené so zlým úmyslom pred blížiacimi sa komunálnymi voľbami, - skonštatoval vedúci Odboru kancelárie primátora na Mestskom úrade v Považskej Bystrici.

VÝSLEDKY NÁŠHO MESTA

Aká je teda skutočnosť? Podľa verejne publikovaných informácií v rokoch 2018 - 2022 čerpala Dubnica nad Váhom 6 714 469 eur, čo je 301 eur na obyvateľa, Púchov 4 380 313 eur, čo je 254 eur na obyvateľa. Rajec mal čerpanie vo výške 1 373 254 eur, čo je 234 eur na obyvateľa a Bytča v danom období čerpala 1 268 405 eur, čo je 111 eur na obyvateľa mesta. V našom meste sa eurofondy, granty a dotácie vykazujú po jednotlivých odboroch, ktoré ich v praxi realizujú, ale aj po jednotlivých mestských spoločnostiach. Špecifikum Považskej Bystrice je práve to, že na rozdiel od iných miest má viacero samostatných obchodných spoločností, ktoré taktiež čerpajú granty. V iných mestách takéto čerpanie zastrešujú mestské úrady a to štatistiku výrazne skresľuje, - vysvetlil M. Hamar s tým, že čerpanie nášho mesta na jedného Považskobystričana predstavuje takmer 320 eur. Oddelenie projektového manažmentu získalo alebo realizovalo v danom období eurofondy a iné dotácie v celkovej výške 9 223 957,20 eur, organizačný odbor za 68 896,13 eur, oddelenie

komunikácie, kultúry a medzinárodnej spolupráce získalo dotácie za 29 909,34 eur, odbor prevádzky, údržby a služieb mesta 937 852,81 eur, odbor školstva a sociálnych vecí 1 227 890 eur, Mestské športové kluby 497 751,15 eur, Mestské lesy 119 060,99 eur, PX Centrum 31 070,26 eur. Celkovo je to 12 136 387,90 eur, čo je 318,33 eur na obyvateľa. Uvedené výsledky jednoznačne ukazujú, že Považská Bystrica je v regióne jednoznačným lídrom v čerpaní eurofondov, grantov a dotácií. A to napriek tomu, že ministerstvá súčasnej vlády už niekoľko mesiacov žiadne grantové schémy nevypísali. Chceme len veriť, že autori rôznych nezmyselných čísel ich uvádzajú len z neznalosti danej problematiky a nie zo zlého úmyslu, - skonštatoval na záver M. Hamar. (ds)

ZBERU KUCHYNSKÉHO OLEJA

VYNOVENÝ PRIESTOR PRED POŠTOU NA ROZKVETE

Schody, ktoré vedú k pobočke pošty na najväčšom považskobystrickom sídlisku, slúžili obyvateľom niekoľko desaťročí. Ich obnova bola už nevyhnutná, a tak magistrát v spolupráci s výborom mestskej časti pristúpili ku kompletnej rekonštrukcii. Nový šat dostal aj priestor pred budovou.

Priestor pred budovou predajne potravín a pošty na Východnej ulici a priľahlé verejné schodisko slúžili obyvateľom sídliska Rozkvet viac ako tridsať rokov. Počas tohto obdobia sa prirodzene fyzicky aj morálne opotrebovali a vyžadovali obnovu, - priblížil poslanec Juraj Pekár. Podľa jeho slov bol veľkým problémom aj prejazd záchranných zložiek. Pôvodné riešenie priestoru pred obchodom neumožňovalo prejazd väčším vozidlám, ako sú vozidlá hasičského a záchranného zboru, ale aj iné vozidlá, ktoré zabezpečujú pravidelný, či nepravidelný technický servis bytových domov na Východnej. Vozidlá pri prejazde okolo obchodu ničili verejnú zeleň i zariadenia sídliska, - upozornil.

KOMPLEXNÁ OBNOVA PRIESTORU

Dnes je už situácia úplne iná. S pochopením a podporou vedenia mesta sa pristúpilo ku komplexnej obnove priestoru, ktorý je okrem iného aj malým komunikačným centrom tejto časti sídliska. Rozšíril sa spevnený priestor pred predajňou a poštou, vytvoril sa objazd okolo budovy, pričom zásah do verejnej zelene bol len nevyhnutne potrebný a šetrný k okolitým drevinám, - uviedol poslanec s tým, že sa kompletne obnovilo verejné schodisko k bytovým domom číslo 2045 a 2044 a tiež bolo doplnené zábradlím. V obnovenom priestore pribudla nová informačná skrinka mesta, vymenili sa všetky asfaltové povrchy spevnených plôch. Priestor opeknel a omladol aj vďaka kvalitnej remeselnej práci zhotoviteľa. V blízkej budúcnosti, v rámci prebiehajúcej komplexnej rekonštrukcie mestského verejného osvetlenia, pribudnú na schodisku a priestore pred obchodom ešte tri svietidlá verejného osvetlenia, čím sa priestor stane bezpečnejším aj v noci. Veríme, že obnovený komunikačný priestor a nové schodisko spríjemnia bývanie v tejto časti sídliska Rozkvet a budú dlho slúžiť obyvateľom k ich spokojnosti, - dodal na záver J. Pekár. (ds)

25. 10. 2022 5AKTUÁLNE/OZNAM
HARMONOGRAM

POVAŽSKOBYSTRIČANIA SI OŽIVILI SPOMIENKY NA SLÁVNE ČASY DOMU KULTÚRY

V sobotu 22. októbra sa brány Domu kultúry opäť otvorili pre verejnosť. Honosná budova po niekoľkých desiatkach rokov ožila tým, kvôli čomu ju naši predkovia s láskou postavili. Podujatie Živé spomienky prinieslo nostalgiu, príjemné spomienky, vtipné zážitky i milé stretnutia.

Nechýbali zaujímavé diskusie, dobové zábery či výstava historických fotografií. Spolu s pamätníkmi Miladou Ostrolúckou a Karolom Miškovskýmsme si zaspomínali aj pri premietaní filmov z archívu RTVS. Najmenších zlákali tvorivé dielne, ktoré radnica pripravila v spolupráci

s MG ART Galériou. Atmosféru podujatia vyšperkovalo vystúpenie sláčikového kvarteta a večernou bodkou na záver bol koncert vokálnej skupiny AcaPeople. (r)

25. 10. 20226 FOTOREPORTÁŽ

v posledných týždňoch sa v predvolebnej kampani čím ďalej, tým viac stretávame so spochybňovaním všetkého, čo sme za posledné roky v meste vybudovali. Snáď nikto, kto nás osočuje, klame verejnosť a zavádza občanov, si nevie predstaviť, koľko energie, sily, námahy denne venujeme riešeniu problémov, projektom, mestu a ľuďom, ktorí tu žijú. Spoločne sme dokázali naše mesto vytiahnuť z depresívnych deväťdesiatych a nultých rokov, keď upadalo a bolo rozkrádané. Považskú Bystricu sme nastavili na cestu rozvoja, spoločne s pracovníkmi mestského úradu, členmi výborov mestských častí a mnohými aktívnymi občanmi. Už roky sa opierame o dobrovoľné hasičské zbory, úzko spolupracujeme s folklórnymi súbormi, dychovými hudbami, športovými klubmi. Jednoducho so všetkými, čo si nemyslia, že tu „SKAPAL PES“. Práve naopak, sú to ľudia, ktorí sa snažia naše mesto denne skrášliť, ktorí sú pyšní na to, čo sme pri jeho rozvoji za posledné roky dosiahli. My, na rozdiel od tých, ktorí nás osočujú, nepracujeme len pred voľbami, ale SÚSTAVNE. Keďže viem, že len spoločnou prácou môžeme DOSIAHNUŤ

VIAC, ponúkam Vám SKÚSENOSTI, VIDITEĽNÉ

VÝSLEDKY a reálne PLÁNY ako má Považská

Bystrica v ďalších štyroch rokoch napredovať. Tak, ako život človeka, aj život mesta prináša mnohé kritické a krízové situácie. My sme dokázali, že ich vieme riešiť. Dali sme do poriadku rozvrátené mestské financie. Keď štát úplne zlyhal pri riešení kovidovej a ukrajinskej krízy, opäť tu bolo mesto a radnica, ktorá to vzala do svojich rúk. Zároveň sme nezabúdali na rozvoj. Vybudovali a obnovili sme desiatky športovísk, školských budov, opravili kilometre ciest a chodníkov, revitalizáciou prechádzajú parky, vnútrobloky. Taktiež podporujeme kultúru, šport a spoločenský život. Záleží nám na kvalitnom a dostupnom školstve. Preto túto oblasť budeme aj naďalej výrazne podporovať. Nedovolíme zatvoriť ani jednu základnú či materskú školu.

Je len na Vás, akú budúcnosť si pre naše mesto vyberiete. Rozhodnutie bude na Vás už túto sobotu 29. októbra 2022. Chcem Vás požiadať, aby ste všetci prišli k voľbám a nedopustili v našom meste podobný hazard a úpadok, ako nastal na Slovensku po posledných parlamentných voľbách.

Zároveň sa uchádzam o podporu pri kandidatúre na poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja. Málokto si uvedomuje význam Trenčianskeho samosprávneho kraja pre naše mesto a okres. Kraj zriaďuje stredné školy, nemocnicu, knižnicu, kultúrne ustanovizne a v jeho majetku sú všetky cesty II. a III. triedy. Je preto nesmierne dôležité, kto nás na kraji zastupuje. Ak nie je poslancom primátor, riaditeľ nemocnice či starosta veľkej obce, hrozia nezvratné následky. V Handlovej takýchto zástupcov nemali a zanikla tam nemocnica aj gymnázium, v Novákoch zaniklo gymnázium, v Brezovej stredná škola, v Ilave nemocnica aj obchodná akadémia. U nás sme napriek veľkým tlakom nedovolili zlikvidovať ani jednu strednú školu, nemocnica zažíva zo strany kraja rekordné investície a krajské cesty sa opravujú v rozsahu, že nám iné okresy závidia. Bolo by hazardom ohroziť tieto výsledky.

Objednávateľ: Karol Janas, I. Krasku 251/5 - 8, 01701 Považská Bystrica Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky, Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica

NENECHAJME SA ZNECHUTIŤ NEGATÍVNYMI KAMPAŇAMI

Komunálne voľby sa nezadržateľne blížia a korektná kampaň asi skončila. Tak, ako každé voľby sa do nej opäť raz zamiešal miestny privatizér Miroslav Stacho a ním kontrolované subjekty. Z jeho dielne vychádzajú špinavé útoky na internete a rôzne letáky s absurdnými obvineniami na adresu mesta a mojej osoby.

Rozumiem tomu, že tento pán nemôže zniesť fakt, že na rozdiel od neho, my máme byť na čo pyšní. Za roky, ktoré vediem naše mesto, sú za nami výsledky. Považská Bystrica je finančne stabilizovaná, realizujú sa tu rozvojové projekty, budujú a rekonštruujú sa parky, verejné priestory, športoviská a desiatky tisíc m2 ciest a chodníkov. Iste by sa dalo robiť viac. Nikto nie je dokonalý, no pri porovnaní s okolitými mestami či predchádzajúcimi obdobiami môžeme byť spokojní, akým tempom sa naše mesto posúva dopredu. Navyše Považská Bystrica je aj regionálnym lídrom v čerpaní eurofondov a grantov.

KTO JE MIROSLAV STACHO? Je nositeľom pravidelnej antikampane v meste Považská Bystrica. Aj tentokrát na to využíva podivné občianske združenie, ktoré sa vydáva za zástupcu podnikateľov nášho mesta. Podivné je preto, že sa od neho dištancuje Obchodná a priemyselná komora ako aj okresná Pobočka Združenia podnikateľov Slovenska. Každá firma, každý živnostník, ktorého sme sa na toto združenie spýtali, o ňom buď nič nevie alebo s týmto jeho združením nechce mať nič spoločné. Jedinými známymi členmi sú totiž firmy Miroslava Stacha a Ľubomíra Osrmana, ktorý je jeho konateľom a ktorý je tentokrát nositeľom negatívnej kampane. Ľubomír Osrman je práve tá osoba, ktorá priviedla ako nájomca Dom kultúry do stavu, že ho odborári radšej predali mestu. Po pôsobení Ľubomíra Osrmana v Dome kultúry ostali obrovské dlhy,

odstavené energie pre nezaplatené faktúry a schátraný kedysi výnimočný kultúrny stánok s deravou strechou. Mimochodom, určite netreba zabudnúť na to, že práve Ľubomír Osrman sa už v minulosti uchádzal o post poslanca mestského zastupiteľstva v „tíme“ pod názvom Lepšia Považská Bystrica. Aká hrôzostrašná budúcnosť by naše mesto čakala, sa dnes každý môže pozrieť v Dome kultúry.

Miroslav Stacho je privatizér, ktorý zbohatol na prevodoch verejného majetku do súkromných rúk. V deväťdesiatych rokoch sprivatizoval prosperujúci obchodný reťazec ZDROJ. Po pár rokoch riadenia týmto manažérom, ktorý nás dnes poučuje, ako riadiť mesto, ZDROJ zanikol a ostali po ňom len budovy. Miroslav Stacho sa v našom meste preslávil tým, že za čias primátora Ľuboša Lackoviča kúpil od mesta za vtedajších 10 slovenských korún (dnes 34 centov) obrovský športový areál v Orlovom o rozsahu takmer 150 000 m2 Rovnako za 10 slovenských korún za m2 kúpil aj tenisové kurty, vrátane stavieb. Šialená a netransparentná kúpa bez akéhokoľvek znaleckého posudku, bez akejkoľvek verejnej súťaže. Dnes má tento majetok hodnotu minimálne 15 000 000 EUR. Dodnes neuveriteľný príbeh, nad ktorým sa musí každému slušnému Považskobystričanovi zdvihnúť žalúdok. Mesto má však predkupné právo a odmietame sa ho vzdať a prá-

ve to je asi dôvodom všetkých tých očierňovaní, zavádzania a klamstiev. Skrátka Miroslav Stacho veľmi potrebuje zmenu vo vedení mesta.

ČO NÁM VLASTNE TOTO PODIVNÉ ZDRUŽENIE VYČÍTA?

Prvým naším hriechom je to, že v roku 2006 údajne ako prvý znak nekalého konania bola založená Mestská dopravná spoločnosť. Chcel by som pánov Stacha a Osrmana upozorniť, že v roku 2006 bol primátorom Ľuboš Lackovič. Takže ak sa im zdá, že to bolo netransparentné, mali by sa obrátiť na neho. Avšak asi to nebude možné, nakoľko v tých rokoch kúpil škandalózne Stacho tenisové kurty a orlovské pozemky. Ďalším naším údajným hriechom je prevod všetkých pozemkov a stavieb autobusového nástupišťa Mestskej dopravnej spoločnosti za 34 centov v roku 2007. Opäť by som pánom Stachovi a Osrmanovi rád osviežil pamäť a pripomenul im, že tento prevod bol pripravovaný za primátora Lackoviča a zrealizoval sa za Miroslava Adameho, ktorý bol primátorom v rokoch 2006 - 2010. Takže so svojimi útokmi sa musia obrátiť na inú adresu. Naše vedenie nastúpilo v januári 2011. V tom čase sa udial údajný posledný hriech vedenia mesta. V roku 2018 sa predával spoločnosti MDS ďalší pozemok. Išlo o pozemok tesne susediaci so Stachovým, kedysi mestským, tenisovým areálom. Tento pozemok bol dovtedy využívaný ako nelegálne parkovisko pre tenisové kurty. Pozemok

sa predal, na rozdiel od minulosti, za cenu určenú znaleckým posudkom. Odsúhlasili to jednohlasne všetci poslanci mestského zastupiteľstva, vrátane opozičných. Bolo to logické, nakoľko pozemok MDS potrebovala, aby sa mohla uchádzať o eurofondy na rekonštrukciu autobusového nástupištia. Rekonštrukcia sa následne aj úspešne zrealizovala. Miroslav Stacho sa pokúsil predaj pozemku a rekonštrukciu autobusového nástupišťa v roku 2019 napadnúť cez ním kontrolované a spriaznené subjekty postupne na okresnej prokuratúre, okresnom riaditeľstve policajného zboru, krajskej prokuratúre, Národnej kriminálnej agentúre, ale aj na okresnom či krajskom súde. Výsledok je úplne jednoznačný. Všetky podnety podané ním kontrolovanými subjektami a spriaznenými osobami boli zamietnuté a Miroslav Stacho si musel pre tenisové kurty postaviť vlastné parkovisko. Jednoducho všetko to, čo sa snaží vo svojej tohtoročnej kampani Považskobystričanom podsunúť ako zlyhania mesta bolo už dávno právoplatne rozhodnuté a odmietnuté ako nezmyselné a neopodstatnené. Záverom treba povedať len to, že ak nám vyčítajú manažérsku neschopnosť práve Miroslav Stacho a Ľubomír Osrman, je to dôkaz, že veci, ktoré robíme, sú správne a naše mesto naozaj kráča správnym smerom.

Objednávateľ: Karol Janas, I. Krasku 251/5 - 8, 01701 Považská Bystrica

Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky, Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica

25. 10. 2022 7POLITICKÁ REKLAMA
VÁŽENÍ POVAŽSKOBYSTRIČANIA,
Karol Janas
*******************
25. 10. 20228 POLITICKÁ REKLAMA Objednávateľ: Karol Janas, I. Krasku 251/5 - 8, 017 01 Považská Bystrica Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky, Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica
25. 10. 2022 9POLITICKÁ REKLAMA
Objednávateľ: František Matušík Rozkvet 2011/27, 01701 Považská Bystrica. Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky, Centrum 2/3,
017 01
Považská Bystrica
Objednávateľ: František Matušík, Domaniža 463, 018 016 Domaniža Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky, Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica Objednávateľ: Andrej Meszároš, Moyzesova 4997/127, 01701 Považská Bystrica.Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky, Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica Objednávateľ: Karol Janas, I. Krasku 251/5 - 8, 01701 Považská Bystrica Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky, Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica VOĽ 2022 POVAŽSKA BYSTRICA

Náš rodák županom

25. 10. 202210 POLITICKÁ REKLAMA
25. 10. 2022 11POLITICKÁ REKLAMA Objedn á vate ľ : Ing. Jozef Keruľ, Rozkvet 2031/6011, 017 01 Považská Bystrica Dod á vate ľ : Mesto Pova ž sk á Bystrica, Pova ž skobystrick é novinky, Centrum 2/3, 017 01 Pova ž sk á Bystrica Objedn á vate ľ : Ján Zlocha, Moyzesova 2995/117, 017 01 Považská Bystrica Dod á vate ľ : Mesto Pova ž sk á Bystrica, Pova ž skobystrick é novinky, Centrum 2/3, 017 01 Pova ž sk á Bystrica Objedn á vate ľ : Mgr. Mikuláš Prokop, Hliny 1418/12, 01707 Považská Bystrica Dod á vate ľ : Mesto Pova ž sk á Bystrica, Pova ž skobystrick é novinky, Centrum 2/3, 017 01 Pova ž sk á Bystrica Objedn á vate ľ : Viera Zboranov á , Papradno 119, 018 13 Papradno Dod á vate ľ : Mesto Pova ž sk á Bystrica, Pova ž skobystrick é novinky, Centrum 2/3, 017 01 Pova ž sk á Bystrica
25. 10. 202212 POLITICKÁ REKLAMA Objednávateľ: ZA ĽUDÍ, Ružinovská 5889/42 82101 Bratislavamestská časť Ružinov Dod á vate ľ : Mesto Pova ž sk á Bystrica, Pova ž skobystrick é novinky Centrum 2/3, 017 01 Pova ž sk á Bystrica Objednávateľ: Andrej Péli, Považská Bystrica Dodávateľ: Mesto Považská Bystrica, Považskobystrické novinky Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica 29.OKTÓBER VOĽBY 2022

Už o niekoľko dní voľby rozhodnú o tom, kto po štyroch rokoch za sadne do mestských a obecných zastupiteľstiev a kto obsadí primá torské a starostovské kreslá. Redakcia Považskobystrických noviniek ponúkla rovnaký priestor na bezplatnú politickú inzerciu všetkým kandidátom na poslancov do Mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici. Prinášame vám vyjadrenia tých, ktorí sa rozhodli priestor vy užiť.

5. Silvia Budayová, Mgr., 38 r., klinická psychologička, HLASsociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Síce som vyrastala na Rozkvete, no so Strojárenskou štvrťou mám spojené detstvo. Hliníky a Jelšové boli pre mňa vždy časti, kde som chcela žiť, osud ma však zavial do Kolónie. Som veľmi aktívna, ak sa do niečoho pustím, idem si za svojím cieľom. Ak mi prejavíte dôveru, rovnako chcem pomôcť naším mestským častiam.

6. Katarína Drevenáková, Ing., 59 r., konateľka spoločnosti, Kresťanskodemokratické hnutie

Som matka, babička, manželka a dcéra, ktorá vyrastala a dodnes býva v tejto štvrti, dve volebné obdobia som pracovala pre vás ako vaša poslan kyňa. Posledné obdobie vnímam problémy občanov a najmä nespokojnosť občanov strojárenskej časti a kolónie, nakoľko nemali poslanca, ktorý by sa im venoval a riešil ich problémy. Som pripravená opäť aktívne pomáhať, počúvať a venovať sa všetkým občanom.

7. Katarína Dudrová, PhDr., 47 r., riaditeľka obchodnej akadémie, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Mala som to šťastie, že som mohla vyrastať v Strojárenskej štvr ti. Tu som prežila nádherné detstvo, mladosť a v dospelosti sa stala mojím pracovným domovom. Napriek tomu by som v prí pade zvolenia na pozíciu poslankyne nezabúdala ani na Jelšo vé a Hliníky. Aj tu predsa žijú občania, ktorí majú svoje potreby.

VOLEBNÝ OBVOD Č. 2 STRED

2. Monika Kocianová, Mgr., 46 r., učiteľka, organistka, Kresťanskodemokratické hnutie

Na sídlisku Stred som prežila takmer celý život. Tu som vyrastala, chodila do školy a po skončení VŠ vydala. Od malička mi boli vštepované tradičné kresťanské hodnoty a už takmer 30 rokov slúžim ako organistka v našom farskom kostole. Som pripravená podporovať všetko dobré a hodnotné pre nás a ako poslankyňa budem s pokorou pracovať pre vás.

5. František Martaus, Ing., PhD., číslo: 5, 65 r., riaditeľ zariadenia sociálnych služieb, HLAS – sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Chcel by som pokračovať v doterajšej práci. Mojimi prioritami sú bez pečnosť a verejný poriadok, vnútrobloky na sídlisku, cesty, chodníky, do pravná a parkovacia politika, bezplatná MHD, cyklodoprava, Dom kultú ry, verejné osvetlenie a tiež efektívne sociálne služby a rodinná politika.

8. Marta Škuláňová, 64 r., predavačka, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

Vyčerpali sme už všetky možnosti. Volili sme červených, modrých, ružo vých, ľavých, pravých, konzervatívnych či liberálnych. Čo keby sme sa konečne chytili rozumu? Voľme JAROSLAV ŠEVČÍK - primátor, MARTA ŠKULÁŇOVÁ - Stred, DUŠAN LETAŠI - Lány, MIRO BRIGANT, JÚLIA FINDROVÁ, MIRO MARŠO, VILIAM NOVOSÁD-všetci Rozkvet!

9. Róbert Zadňančin, Mgr., 27 r., generálny štátny radca, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Chcem využiť moje odborné vzdelanie a pracovné skúsenosti vo verejnej správe pre rozvoj nášho mesta a Stredu. Moje priority: bezpečnosť, par kovacia politika, cyklodoprava, revitalizácia vnútroblokov, vybudovanie wor koutového ihriska a oploteného výbehu na venčenie psov a rekonštrukcia podchodu a domu kultúry.

VOLEBNÝ OBVOD Č. 3 LÁNY

3. Jaroslav Belás, Mgr., 51 r., technik, HLAS - sociálna demokracia, SMER sociálna demokracia, Slovenská národná strana Lánska je LÁ♥SKA. Avšak záleží mi na tom, aby sa nám tu žilo ešte lepšie, aby naša časť prekvitala, rástla, napredovala. Preto som sa rozhodol kandidovať v nasledujúcich komunálnych voľbách. Verím, že budeme môcť kontinuálne pokračovať v začatých projektoch a naše spoločné plány a vízie pretavíme do reality.

4. Filip Chudý, Ing., 34 r., živnostník, novinár, nezávislý kandidát Už viac ako 6 rokov sa aktívne zaujímam o dianie v meste. Navštevujem zastupiteľstvá a odborné komisie, vďaka čomu vidím veci do hĺbky a poznám problémy mesta. Mám dopravné vzdelanie a vyznám sa v témach ako parkovanie, cyklotrasy, MHD atď. Mám citový vzťah k Lánom, keďže tu žijem celý život, ako aj moja rodina.

5. Rudolf Karas, MUDr., 63 r., lekár, Kresťanskodemokratické hnuti Kandidujem za poslanca MZ v PB pod číslom 5 v obvode Lány. A za poslanca TSK pod číslom 13. Mnohí z vás ma poznajú ako lekára aj ako poslanca a vedia, že sa snažím pracovať systematicky, zodpovedne, ľudsky. Svoje vedomosti, skúsenosti a schopnosti ponúkam do komu nálnej politiky.

6. Stanislav Kardoš, Dis. art., 63 r., riaditeľ školy, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Mnohí ma poznajú nielen z umeleckej sféry, ale aj ako poslanca mestské ho zastupiteľstva. Viaceré požiadavky Lánštiarov, ktoré sme spoločne s výborom a mestom počas uplynulých rokov riešili, sa podarili. Stále sú pred nami výzvy a projekty, s ktorými mám chuť a odhodlanie sa popasovať.

7. Martin Kerepecký, Ing., 53 r., ekonóm, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Vážení občania, blíži sa čas komunálnych volieb. Touto cestou by som Vás chcel požiadať, aby ste prišli k volebným urnám a uplatnili si svoj volebný hlas, lebo rozhodujete o smerovaní nášho mesta a štvrte, kde žijete. Zároveň by som Vás chcel požiadal o podporu, nakoľko Lány a Dedovec sú moja srdcová záležitosť.

9. Lenka Križko Verešová, Mgr., 38 r., pedagogička, HLASsociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Milí priatelia, rozhodla som sa kandidovať v komunálnych voľbách za mestskú časť Lány-Dedovec. Chcem pomôcť našej mestskej časti, pri ložiť ruku k jej rozvoju, vytvoriť lepšie podmienky pre naše deti, stred nú, ale aj staršiu generáciu. Som jedna z Vás.

10. Dušan Letaši, 57 r., živnostník, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

Vyčerpali sme už všetky možnosti. Volili sme červených, modrých, ružo vých, ľavých, pravých, konzervatívnych či liberálnych. Čo keby sme sa konečne chytili rozumu? Voľme JAROSLAV ŠEVČÍK - primátor, MARTA ŠKULÁŇOVÁ - Stred, DUŠAN LETAŠI - Lány, MIRO BRIGANT, JÚLIA FINDROVÁ, MIRO MARŠO, VILIAM NOVOSÁD všetci Rozkvet!

11. Milan Oršula, Ing., 39 r., senior projektový koordinátor, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, ZA ĽUDÍ, Demokratická strana

Stabilita, istoty a kvalitný život pre naše zelené mesto. Poďme voliť všetci a dajme silný mandát našim zástupcom. Vybudujem komunitné centrum v KINE MIER, aby obyvatelia žili lepšie v našom meste, aby sa ľudia nevy čleňovali zo spoločnosti. Budujme priateľstvá, vzájomnú pomoc a sociálne istoty seniorom i rodinám.

25. 10. 2022 13BEZPLATNÁ POLITICKÁ REKLAMA
VOLEBNÝ OBVOD Č. 1 STROJÁRENSKA ŠTVRŤ, JELŠOVÉ, HLINÍKY

13. Terézia Sárincová, Mgr., 70 r., klinická logopedička, Kresťanskodemokratické hnutie

Predsedníčka únie klinických logopédov na Slovensku, voľnočasová umel kyňa - maliarka, poslankyňa MZ za Lány. Zaujíma sa o moje okolie, ktoré chcem, aby kvitlo do krásy a aby boli riešené požiadavky našich občanov. Budem presadzovať aby Domanižanka, ktorá spája naše mesto bola cen trom pozornosti, naša nemocnica kvalitná a okolie nemocnie dôstojné a re prezentatívne.

15. Pavel Smatana, Ing., 71 r., riaditeľ spoločnosti, Kresťanskodemokratické hnutie

Celý profesijný život pracujem v obchodnej spoločnosti COOP Jednota Slovensko. Som ženatý mám dve deti a 5 vnúčat. Na mojej mestskej časti mi záleží, roky pracujem ako predseda výboru mestskej časti a denne riešim množstvo požiadaviek vás - našich obyvateľov v oblasti parkovania, zlepšo vania životného prostredia, úpravy okolia a lepšieho života nás všetkých.

16. Peter Wallenfels, MUDr., 44 r., lekár, Kresťanskodemokratické hnutie Pracujem ako lekár ORL v ambulancií v Považskej Bystrici a na Jednodňovej ambulantnej chirurgii v NsP v Považskej Bystrici. Zaujímam sa o svoje okolie a aktívnu pomoc občanom v súčasnej zložitej situácií. Rád by som presadzoval serióznosť a kresťanské hodnoty ako poslanec v mestskom zastupiteľstve pre mestskú časť Lány, Dedovec.

VOLEBNÝ OBVOD Č. 4 ROZKVET

2. Marcel Belás, Mgr., 38 r., referent, SME RODINA

Rozkvet je mestom v meste. Vyrástol a prežil som v ňom svoje det stvo. Pre mňa ako mladého otca je prvoradé zabezpečiť dostatok miest v jasliach a materskej šklke pre obyvateľov Rozkvetu. Nové detské ihriská, parkovacie mestá, fungujúce osvetlenie, bezplatná MHD pre Považskobystričanov sú mojimi hlavnými cieľmi.

10. Martin Jágrik, 41 r., vykupovač, Socialisti.sk

Chcete ZMENU? Tak ju voľte... Nová krv medzi doterajší prepletenec zástupcov záujmových skupín a firiemnapojenýchnarozpočet.Chráňte si peniaze, voľte ľudí s hodnotami. Socialisti.sk zodpovedajú za svojich kandidátov, ale kto zodpovedá za NEZÁVISLÝCH s drahou kampaňou? Ponúkame ZMENU, je to vo vašich rukách.

12. Alojz Kľučka, Ing., 62 r., predseda predstavenstva akciovej spo ločnosti, manažér, nezávislý kandidát

Moje priority: ochrana životného prostredia, uplatňovanie Princípu prí rode blízkej, tzv. diferencovanej starostlivosti a ochrany zelene a údržby zelene; parkovacia politika; efektívne využívanie finančnýchprostried kov, presadzovanie tzv. pozitívnej diskriminácie pri zákazkách financo vaných mestom alebo TSK.

14. Darina Korbašová, MUDr., 65 r., lekárka, nezávislá kandidátka

Uchádzam sa opätovne o dôveru občanov sídliska Rozkvet. Teší ma, že mnohé menšie, či väčšie investície sa zrealizovali. Avšak stále je mnohé pred nami. Mám silu a chuť pokračovať. Zakrúžkovaním čísla 14 dáva te zelenú skúsenosti, slušnosti, zodpovednosti. Ja na oplátku ponúkam záruku pomoci pri riešení problémov.

15. Gabriela Lukáčová, Mgr., 62 r., riaditeľka centra sociálnych služieb, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Som rodená Považskobystričanka a na sídlisku Rozkvet bývam viac ako 35 rokov. Chcela by som prispieť svojou troškou, aby sa život na sídlisku zlepšil, aby bolo krajšie a čistejšie. Celý život som naučená snažiť sa veci zlepšovať, rozhýbať, posúvať sa vpred a v tom by som chcela pokračovať aj z pozície poslankyne.

5. Miroslav Brigant, 51 r., živnostník, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

Vyčerpali sme už všetky možnosti. Volili sme červených, modrých, ružo vých, ľavých, pravých, konzervatívnych či liberálnych. Čo keby sme sa konečne chytili rozumu? Voľme JAROSLAV ŠEVČÍK - primátor, MARTA ŠKULÁŇOVÁ - Stred, DUŠAN LETAŠI Lány, MIRO BRIGANT, JÚLIA FINDROVÁ, MIRO MARŠO, VILIAM NOVOSÁD všetci Rozkvet!

17. František Matušík, 64 r., živnostník, nezávislý kandidát Rozkvet je špecifickýsvojouveľkosťou,polohouasvahovitýmterénom. Podarilo sa nám zrealizovať mnohé priority. Teší ma výstavba nových parkovacích miest, oprava chodníkov, komunikácií, ale aj začatie vý stavby lesoparku. Vo svojej práci poslanca by som chcel pokračovať a dokončiť rozbehnuté projekty.

18. Jozef Matušov, Ing., PhD., 35 r., generálny riaditeľ, Kresťanskodemokratické hnutie

Viac ako 30 rokov bývam na Rozkvete a taký istý čas tu pôsobím aj ako detská lekárka. Som v priamom kontakte s ľuďmi. Denne počúvam ich názory a potreby, ktoré sa snažím premieňať na skutočnosť. Verím, že aj naďalej budem ako poslankyňa nápomocná pri riešení problémov obyva teľov sídliska.

7. Júlia Findrová, 51 r., ekonómka, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

Vyčerpali sme už všetky možnosti. Volili sme červených, modrých, ružo vých, ľavých, pravých, konzervatívnych, či liberálnych. Čo keby sme sa konečne chytili rozumu? Voľme JAROSLAV ŠEVČÍK - primátor, MARTA ŠKULÁŇOVÁ - Stred, DUŠAN LETAŠI - Lány, MIRO BRIGANT, JÚLIA FINDROVÁ, MIRO MARŠO, VILIAM NOVOSÁD všetci Rozkvet!

Vážení spoluobčania, obraciam sa na Vás so žiadosťou o podporu vo voľ bách. V budúcom období chcem byť Vašim partnerom pri presadzovaní spoločných záujmov a to vzdelávania detí a mládeže, podpora rozvoja voľ nočasových aktivít, podpora a rozvoj priemyslu pre udržanie zamestnanosti v našom meste. Ďakujem.

19. Andrej Meszároš, 37 r., športový manažér, nezávislý kandidát

Celé detstvo a dospievanie som prežil na Rozkvete, potom moje kroky smerovali tam, kam ma zaviala hokejová kariéra. Avšak nikdy som ne zabudol na klub, ktorý mi položil pevné základy a mesto, ktoré bolo mo jím domovom. Keď som sa do Považskej Bystrice vrátil, chcem tomuto mestu a môjmu sídlisku splatiť “dlh”.

8. Richard Gajdošík, Ing., 55 r., manažér reštauračného zariadenia, Socialisti.sk

Len Socialisti.sk s podporou občanov Považskej Bystrice dokážu mesto prebrať z letargie a vytiahnuť ho z marazmu v ktorom sa nachádza. Dajme spoločne zelenú projektom na Rozkvete: parkovací dom-športo vá hala-kultúrne stredisko-prírodný amfiteáter-asanáciabytovky2068a v meste 100% osvetlenie a kamerový dozor.

20. Pavol Mičúch, PaedDr., 69 r., pedagóg, Kresťanskodemokratické hnutie

Som pedagóg s dlhoročnou praxou v oblasti fyziky a techniky. Kandidujem za poslanca MsZ v PB za obvod Rozkvet pod číslom 20. V práci poslanca chcem aktívne prispieť k zvýšeniu úrovne vzdelávania techniky na školách zriadením okresného materiálovo - technického strediska. Prácu poslanca budem brať zodpovedne a urobím všetko, čo je v mojich silách, aby sa v na šom meste lepšie žilo.

25. 10. 202214 BEZPLATNÁ POLITICKÁ REKLAMA
6. Ľudmila Čičková, MUDr., 63 r., lekárka, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

21. Viliam Novosád, 34 r., programátor, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

Vyčerpali sme už všetky možnosti. Volili sme červených, modrých, ružo vých, ľavých, pravých, konzervatívnych či liberálnych. Čo keby sme sa konečne chytili rozumu? Voľme JAROSLAV ŠEVČÍK - primátor, MARTA ŠKULÁŇOVÁ - Stred, DUŠAN LETAŠI Lány, MIRO BRIGANT, JÚLIA FINDROVÁ, MIRO MARŠO, VILIAM NOVOSÁD-všetci Rozkvet!

23. Juraj Pekár, Ing., 66 r., technik, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Dlhodobo obhajujem a presadzujem záujmy obyvateľov a sídliska Rozkvet v mestskom zastupiteľstve. Venujem sa problematike rozvoja mesta, dopravy a životného prostredia, ako poslanec som sa podieľal na príprave a realizácii mnohých projektov. Kandidujem za poslanca, pretože verím, že spolu vieme urobiť ešte viac.

24. Andrej Péli, Mgr., 34 r., projektový koordinátor, nezávislý kandidát

8 rokov na Vašej strane, pridáme ďalšie? Som jeden z mála skutočne nezávislých kandidátov, nikdy som nebol členom politickej strany. Dve vo lebné obdobia Vás zastupujem v mestskom zastupiteľstve a rád Vám po núknem svoje služby i v rámci kraja. Bližšie informácie nájdete na webe: www.andrejpeli.sk, resp. facebooku: Andrej PÉLI politika & blog.

25. Renata Petrášová, 53 r., administratívna pracovníčka, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Som rodená Považskobystričanka a na sídlisku Rozkvet bývam viac ako 35 rokov. Chcela by som prispieť svojou troškou, aby sa život na sídlisku zlepšil, aby bolo krajšie a čistejšie. Celý život som naučená snažiť sa veci zlepšovať, rozhýbať, posúvať sa vpred a v tom by som chcela pokračovať aj z pozície poslankyne.

26. Iveta Pospíšilová, PhDr., 58 r., riaditeľka, Sloboda a Solidarita Celý svoj profesijný život sa venujem dlhodobo chorým a seniorom. Pre vy sokú dávku empatie a vieru v spravodlivosť potrebujem pomáhať ľuďom, musím byť užitočná a neustále aktívna. Ctím každého, kto rešpektuje nu lovú toleranciu klientelizmu, korupcie a dodržiava morálne zásady ako ja. Kandidujem, lebo mi záleží na spokojnom živote Považskobystričanov.

28. Andrea Tamajková, Ing., 39 r., účtovníčka, Kresťanskodemokratické hnutie

Som šťastná manželka a hrdá matka troch detí. Záleží mi na mieste, v ktorom žijem. Ako matka a bývalá dobrovoľníčka pre naše okolie viem, čo potrebuje naše okolie a najmä naše sídlisko, ktoré máme my, občania sídliska Rozkvet vo svojom srdci. Budem rada slúžiť pre spoločné dobro, ďakujem za prípadnú podporu.

29. Monika Turányiová, 47 r., štatutárka občianskeho združenia, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Na sídlisku Rozkvet žijem 22 rokov. Mám štyri deti a snaha o ich, ale aj môj rozvoj, ma priviedla do Materského centra Včielka, kde som aktívnou členkou už osemnásť rokov. Snažím sa byť oporou pre túto komunitu ľudí na Rozkvete. Rada by som svoje skúsenosti zúročila aj v poslaneckej práci.

SNP, ZAKVAŠOV, HLINY

1. Soňa Bandúrová Kardošová, Dis. art., 41 r., pedagogička, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana Tí, čo ma poznajú vedia, že som človek aktívny, mám chuť a energiu robiť zmysluplné veci, mám rada nové výzvy. Chcela by som prispieť k tomu, aby sa naša mestská časť SNP, Zakvašov a Hliny ešte viac rozvíjala, a aby si tu aj kultúrne a športové podujatia našli oveľa väčší priestor ako majú v súčasnosti.

3. Stanislav Grejták, Ing., 68 r., informačný technológ, Kresťanskodemokratické hnutie

Som občanom SNP, šťastne ženatý otec dvoch synov, pracujem ako infor mačný technológ. Spolu s manželkou aktívne pomáhame seniorom, žijúcim v našom meste. Organizujeme množstvo podujatí, ktoré prispievajú k aktív nemu životu našich občanov. Kandidujem v mestskej časti na pozíciou po slanca a verím, že budem prínosom pre naše sídlisko.

6. Peter Máťoš, PhDr., PhD., 35 r., viceprimátor mesta, Kresťanskodemokratické hnutie

Vážení obyvatelia našej časti SNP, Hliny a Zakvašov. Vždy som sa snažil byť poslancom pri ľuďoch, na telefóne a pri vás. Pracujem v našej mestskej časti ako poslanec druhé volebné obdobie a som rád, že sa mi ako poslancovi podarilo zmeniť množstvo vecí. Je pred nami ešte množstvo práce a som pripravený pokračovať v mojom poslaní ďalej. Ďakujem za dôveru.

8. Martin Opoldík, 40 r., údržbár, NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

V našej mestskej časti som vyrastal a žijem celý život. Rád si vypoču jem každého z vás, aby sme našli spoločnú cestu na riešenie podnetov. Dlhodobo sa venujem dobrovoľnému hasičstvu v okrese. Som členom VMČ. Som pripravený podporovať projekty, ktoré súvisia z rozvojom mesta a mestskej časti. Ďakujem vám za dôveru.

10. Mikuláš Prokop, Mgr., 35 r., právny asistent, nezávislý kandidát Vážení Považskobystričania, veľa vecí sa nám podarilo zmeniť, oveľa viac vecí ešte zmeniť vieme. Je čas robiť veci od začiatku kvalitne a odborne, nie ich len naprávať. Touto cestou vás preto žiadam, príďte 29. 10. 2022 voliť. Na vašom hlase záleží. Ovplyvní fungovanie a sme rovanie nášho mesta na ďalších 1460 dní.

11. Marián Sopčák, Mgr., 47 r., štátny zamestnanec, lektor, HLAS - so ciálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Moja priorita je investícia do infraštruktúry, verejného osvetlenia, školstva, našich občanov, bezpečnosti sídliska, kultúry na SNP, Hliny a Zakvašov. Podporujem finančnústabilitumestabezzvyšovaniadaníapoplat kov a rozumné vyrovnané hospodárenie podporené externými zdrojmi. Podporujem skúsenosť a odbornosť.

12. Igor Steiner, MUDr., MPH, 56 r., lekár, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Milí obyvatelia mestských častí SNP, Zakvašov a Hliny. Za uplynulé ob dobie som sa z pozície poslanca snažil presadiť investície z mestského rozpočtu do ciest, chodníkov, ihrísk a športovísk, aby sme našu mestskú časť urobili krajšou, príjemnejšou a lákavejšou. Záleží nám na tom, aby sa Vám tu dobre žilo.

13. Anna Vallová, MUDr., 66 r., lekárka, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Vážení občania, rozhodla som sa kandidovať na post poslankyne za mestské časti SNP, Zakvašov a Hliny. Okrem toho, že tu bývam, dlhé roky táto časť patrí do môjho obvodu všeobecného lekára pre dospe lých. Denne počúvam ľudí, ktorí tu žijú, ich námety a pripomienky. Rada by som im pomohla v ich riešení.

16. Taťjana Žikavská, MUDr., 67 r., lekárka, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Uplynulé štyri roky som pôsobila ako poslankyňa mestského zastupiteľstva za mestské časti SNP, Zakvášov a Hliny. Práve tu žijem celý svoj život, rovnako tak aj moje deti a vnúčatá. Záleží mi na tom, aby sme tieto naše sídliská zveľaďovali a skrášľovali. Je dôležité, aby tu svoje miesto našli všetky generácie.

25. 10. 2022 15BEZPLATNÁ POLITICKÁ REKLAMA
VOLEBNÝ
OBVOD Č. 5

VOLEBNÝ OBVOD Č. 6 DOLNÝ MOŠTENEC HORNÝ MOŠTENEC, ZEMIANSKY KVAŠOV

1. Jaroslav Briestenský, 36 r., samostatne zárobkovo činná osoba, nezávislý kandidát

Vážení obyvatelia Moštencov a Zem. Kvašova, po dlhých úvahách som sa rozhodol uchádzať sa o post poslanca. Verím, že mnohé veci sa dajú robiť inak, niektoré lepšie. Preto budem rád ak mi dáte Vašu dôveru. NESKLAMEM.

2. Peter Zvak, 51 r., živnostník, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Milí občania, 8 rokov som mal možnosť zastávať funkciu poslanca oboch Moštencov a Zemianskeho Kvašova. Za ten čas sa toho veľa urobilo. Investície do kanalizácie, ciest, cintorínov, odvodnenia, ihrísk, domov kultúry či hasičských zbrojníc sú viditeľné. Ponúkam výsledky a skúsenosti. Som tu pre Vás 24 hod. denne.

VOLEBNÝ OBVOD Č. 7 MILOCHOV, ORLOVÉ

1. Pavol Bazala, 55 r., živnostník, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana Napriek tomu, že bývam v Orlovom, určite sa Milochovci nemusia báť, že sa na nich zabudne. Dôležitá je spolupráca s výborom mestskej časti, ktorý keď má chuť pracovať a robiť zmysluplné veci, dokáže v spolupráci s poslancom a mestom presadiť zmysluplné zámery.

VOLEBNÝ OBVOD Č. 8 POV. PODHRADIE, PODVAŽIE, SEBEŠŤANOVÁ

2. Ľuboš Drblík, 61 r., živnostník, Kresťanskodemokratické hnutie

Som občan mestskej časti Podvažie. Vnímam, že naša mestská časť, ale aj mestské časti Považské Podhradie a Šebešťanová strácajú svoju úroveň na živote. Potrebujeme v mestskom zastupiteľstve počuť náš hlas, ktorý za posledné roky nie je počuť. Podporujem futbal a šport, kvalitné cesty a kultúru, ktorú chcem vrátiť do každej mestskej časti.

3. Ladislav Holák, Bc., 63 r., výsluhový dôchodca, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Nebudem sľubovať vzdušné zámky, ale len to, čo reálne môžeme urobiť. Osem rokov práce ukázalo, čo sa nám podarilo. Nikdy som neuprednostňoval len jednu mestskú časť, záleží mi na všetkých občanoch rovnako. Ďakujem vám za dôveru.

VOLEBNÝ OBVOD Č. 9 POVAŽSKÁ TEPLÁ

2. Ján Panák, 67 r., zástupca primátora, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Za posledných 10 rokov začalo mesto v Považskej Teplej výrazne investovať. Zmenila sa do krásy, pribudla občianska vybavenosť, zlepšil sa komfort bývania a života v nej. Som človek, za ktorým zostávajú výsledky. Verím, že spoločnými silami budeme pokračovať v zveľaďovaní našej mestskej časti.

VOLEBNÝ OBVOD Č. 10 PODMANÍN, PRAZNOV

1. Jarmila Tomanová, 57 r., finančná sprostredkovateľka, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana

Vážení občania mestských častí Praznov a Podmanín. Za obdobie pôsobenia poslankyne za tieto časti, som sa snažila riešiť požiadavky občanov v oblasti športu, kultúry či opravy ciest. Som si vedomá, že neustále je a aj bude čo budovať, opravovať, zlepšovať. Záleží mi na tom, aby sa v našich mestských častiach žilo tak dobre a spokojne, ako by si želali samotní občania.

V SOBOTU NÁS ČAKAJÚ KOMUNÁLNE AJ ŽUPNÉ VOĽBY, BUDEME VOLIŤ DO DVOCH FAREBNE ODLÍŠENÝCH OBÁLOK

Sobota bude mať na Slovensku prívlastok volebná. Voliť budeme zástupcov nielen do miestnych samospráv, ale aj vyšších územných celkov. Prinášame vám podrobný návod, ako vo volebnej miestnosti postupovať a na čo si dať pozor.

Sobota 29. október od 7.00 do 20.00 hod., volebný okrsok, ku ktorému patríte podľa vášho trvalého pobytu

Volebné tlačivá pre spojené voľby budú farebne odlíšené. Pre komunálne voľby je určená biela obálka, Pre župné voľby bude slúžiť modrá obálka.

KOMUNÁLNE VOĽBY biela obálka

• Hlasovací lístok pre voľby poslancov mestského zastupiteľstva - môžete zakrúžkovať najviac toľko poradových čísiel kandidátov, koľko poslancov má byť v príslušnom volebnom obvode zvolených (počet poslancov vo volebnom obvode je uvedený na hlasovacom lístku).

• Hlasovací lístok pre voľby primátora - môžete zakrúžkovať poradové číslo len jedného kandidáta.

Ak označíte viac kandidátov, ako je maximálny počet pre váš obvod, váš hlasovací lístok bude neplatný. Do bielej obálky vložíte hlasovací lístok pre voľby do mestského zastupiteľstva a hlasovací lístok pre voľby primátora mesta.

VOĽBY DO VÚC modrá obálka

• Hlasovací lístok pre voľby do zastupiteľstva samosprávneho kraja - môžete zakrúžkovať najviac toľko poradových čísiel kandidátov, koľko poslancov má byť v príslušnom volebnom obvode zvolených (počet poslancov, ktorý sa volí vo volebnom obvode je uvedený na hlasovacom lístku).

• Hlasovací lístok pre voľby župana - môžete zakrúžkovať poradové číslo len jedného kandidáta. Ak označíte viac kandidátov, ako je maximálny počet pre váš obvod, váš hlasovací lístok bude neplatný. Do modrej obálky vložíte hlasovací lístok pre voľby do zastupiteľstva samosprávneho kraja a hlasovací lístok pre voľby predsedu samosprávneho kraja.

Modrú obálku vložíte do modrej schránky na hlasovanie pre voľby do orgánov samosprávnych krajov a bielu obálku vložíte do bielej schránky na hlasovanie pre voľby do orgánov samosprávy obcí. Vloženie hlasovacích lístkov do správnej obálky je mimoriadne dôležité, inak je hlas neplatný. V prípade, že sa rozhodnete voliť len v jedných voľbách, je to vaše právo. Prevezmete si len obálku a hlasovacie lístky pre jedny voľby.

Prenosná volebná schránka Právo voliť majú aj občania, ktorým zdravotný stav nedovoľuje prísť do volebnej miestnosti. Musia však vopred požiadať o prenosnú hlasovaciu schránku. Členovia komisie s ňou v deň volieb prídu za ním, ale len v územnom obvode volebného okrsku podľa miesta svojho trvalého pobytu. O prenosnú schránku môžete požiadať osobne alebo prostredníctvom iného občana do 28. októbra do 12.00 hodiny na mestskom úrade, číslo dverí 225 alebo telefonicky na číslach 042/4305225 alebo 0918 180 029.

PRE COVID POZITÍVNYCH VOLIČOV

V prípade, že ste covid pozitívni, alebo žijete v domácnosti s covid pozitívnym pacientom a na deň volieb máte nariadenú karanténu alebo izoláciu, môžete požiadať v termíne od 24. októbra do 28. októbra do 12.00 hodiny o špeciálny spôsob hlasovania. Žiadosť je možné podať výlučne telefonicky v úradných hodinách mesta na číslach 042/4305223 alebo 0918 180 022.

web: www.povazska-bystrica.sk

25. 10. 202216 BEZPLATNÁ POLITICKÁ REKLAMA/VOĽBY 2022

8.50 Don Matteo VII.Komediálny krimiseriál Tal. 9.55 Horskí záchranári V. 10.55 Duel. 11.20 5 proti 5. 12.00 Správy RTVS 12.25 Dámsky klub. 13.50 Dedovizeň 14.25 Derrick (35.).Krimiseriál Nem. 15.30 Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou. 16.00 Správy RTVS 16.25 Destinácie. 16.45 Don Matteo VII. 17.45 Duel. 18.10 Krátke správy RTVS 18.20 5 proti 5. 19.00 Správy RTVS 19.55 Góly - body - sekundy 20.15 Počasie 20.30 Na jeho mieste.Komédia Tal. 22.10 Columbo II. (7.)Detektívny seriál USA 23.25 Vraždy v Pas-de-Calais. Detektívny film Fr. 1.05 Správy RTVS 1.55 Góly - body - sekundy 2.10 Počasie 2.20 Derrick

JOJ PLUS

7.30 Profesionáli III. 8.40 Neuveriteľná premena II. 9.25 Stratené duše IV. 10.15 Stratené duše IV. (12.) 11.15 Divoké kone (71.) 12.30 Skutočné príbehy.Hraný seriál SR 13.55 Riskuj! 14.30 Dr. House V. (15.) Dramatický seriál USA 15.30 Dr. House V. (16.) 16.30 Moja mama varí lepšie ako tvoja. 17.30 Stratené duše IV. 18.30 Stratené duše IV. 19.30 Profesionáli III. (10.) 20.30 Vládca Paríža.Dobrodružný historický krimifilm Fr. 23.00 Ebigejl. Rodinný dobrodružný fantazijný film Rusko 1.25 Čo čas nezahojil.

DISCOVERY

8.00 Ako sa to robí 8.30 Ako sa to robí 9.00 Schované v kôlňach 9.30 Bitky o batožiny 10.00 Zlato z Beringovho mora 11.00 Lovci odpadu 12.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 13.00 Lovci odpadu: Klasické autá 14.00 Lovci odpadu: Klasické autá 15.00 Lovci odpadu: Klasické autá 16.00 Bitky o batožiny 16.30 Bitky o batožiny 17.00 Lovci odpadu 18.00 Ako sa to robí 18.30 Ako sa to robí 19.00

Rodení obchodníci: Vysnívané auto 20.00 Schované v kôlňach 20.30 Schované v kôlňach 21.00 Lovci odpadu: Reštaurátori 22.00 Lovci odpadu: Klasické autá 23.00 Lovci odpadu 0.00

Lovci odpadu: Reštaurátori 1.00 Schované v kôlňach 1.30 Schované v kôlňach 2.00 Lovci odpadu: Reštaurátori 3.00 Lovci odpadu 4.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto

DVOJKA

8.00 Dobrý deň, Patria.Hírek 8.05 Dobrý deň, Patriarómsky 8.30 Romano Hero 9.00 Správy RTVS z regiónov 9.15 Regina. 10.00 Súkenníci. 10.20 Muži s plnou mocou 11.30 Obedníček 11.35 Tri mačiatka. 11.40 Čo rozprávala teta Srna. 11.50 Pa a Pi. 12.00 Živá panoráma 12.35 Vysoké Tatry. 13.05 Do kríža. 14.10 Treska - nádej Baltského mora. 15.10 Dokonalá planéta 16.00 Sirotinec pre zvieratá III. 16.30 Regina. 17.10 Správy RTVS z regiónov 17.30 Retro noviny 18.00 Hľadanie stratených svetov.Nepriateľ za bránami 18.30 Večerníček 18.35 Tri mačiatka. 18.40 Trpaslíci. 18.45 Macko Uško. 18.55 Fidlibumove pokusy. 19.00 Supersob Jeremy. 19.10 Lassie - Nové dobrodružstvá 19.35 Odkaz vo fľaši II. 19.45 Zázračný miniateliér 20.00 Správy RTVS v slovenskom posunkovom jazyku 20.07 Informácia pre tipujúcich: KENO 10, Keno Joker 20.10 Jan Werich: Když už člověk jednou je. 21.55 SK dejiny. 22.50 Prvá.Izabela Textorisová.Prvá botanička 23.30 Retro noviny 0.00 Správy RTVS 0.50 Správy RTVS z regiónov 1.00 Hírek

MARKÍZA

8.25 Extrémne premeny Slovensko - Druhá šanca na život. 10.40 Rodinné prípady. 12.00 Televízne noviny 12 12.10 Kobra 11 XXI. (13.)Krimiseriál Nem. 13.15 Kobra 11 XXI. (14.) 14.15 FARMA. 15.45 Rodinné prípady. 17.00 Prvé televízne noviny 17.25 Reflex. 17.55 Rodinné prípady. 19.00 Televízne noviny 20.05 Počasie 20.20 Športové noviny 20.30 Chatári (1.) Rodinný komediálny seriál SR 21.55 FARMA. 23.00 Pán profesor IV. Rodinný komediálny seriál SR 0.10 Kobra 11 XXI. (13.) 1.15 Kobra 11 XXI. (14.) 2.20 Zámena manželiek. 3.40 Rodinné prípady.

PRIMA PLUS

8.30 Babicove dobroty XI. 8.45 Ulica 10.25 MasterChef Česko VI. 11.30 Riskuj! 12.00 Poludňajšie Televízne noviny. 12.30 Babicove dobroty 13.00 Tescoma s chuťou 13.05 Specialisté 13.55 Ulica 14.40 Ordinace v růžové zahradě 16.57 Popoludňajšie Počasie 17.00 Popoludňajšie Televízne noviny.Športové noviny 17.30 Na love II. 18.20 Tescoma s chuťou 18.35 Ulica19.30 Televízne noviny. Športové noviny, Počasie 20.20 Doktoři z Počátků 21.35 Love Island II. 22.40 Život vo hviezdach. 23.10 Ulica (2671.) 23.55 Ordinace v růžové zahradě 2

NOVA HBO

6.00 Mesto Ember. 7.35 Paralelné matky. Dráma Špan./Fr. 9.35

Zamračené, občas fúriky. 11.05 Stratené mesto. 12.55 France. 15.05 Konečne s tebou. 16.45

Most do zeme Terabithia. 18.20 Toubab. 20.00 Juno. 21.35 Na konci sveta 22.30 Spomienky na vraždu 23.30 The Craft: Mladé čarodejnice.1.05 Zvrátená 2.45 Oddaná

7.15 Show Jana Krausa. 8.00 Cesty domů (1.)Pôvodný rodinný seriál 9.20 Přístav (1.)Komediálny seriál 10.40 Show Jana Krausa. 11.45 Dobré zprávy (1.)Dramatický seriál 13.15 Gondíci s. r. o. 14.25 Cesty domů (2.) Pôvodný rodinný seriál 15.45 Nikto nie je dokonalý 16.55 Prostřeno! 17.50 Show Jana Krausa. 18.55 Hlavné správy. 19.40 Krimi správy. 19.55 SHOWTIME 20.15 Áno, šéfe! 21.25 ZOO (61.)Dramatický seriál ČR 22.45 Pípšoubazar. 23.50 Přístav (2.) 1.05 Prostřeno!

DOMA

6.10 Divoký anjel (145.)Romantická telenovela Argent. 6.50 Divoký anjel (146.) 8.10 Dobrý doktor IV. (3.)Dramatický seriál USA 9.15 Dobrý doktor IV. (4.) 10.25 Cennet (33.)Romantický seriál Turecko 11.20 Cennet (34.) 12.20 Reflex. 13.10 Láska, rozum, pomsta (91.)Romantický seriál Turecko 13.55 Láska, rozum, pomsta (92.) 14.55 Koleso šťastia. 15.55 Divoký anjel (147.) 16.50 Divoký anjel (148.) 17.45 Dobrý doktor IV. (5.) 18.35 Dobrý doktor IV. (6.) 19.30 Divoký anjel (149.) 20.30 Divoký anjel (150.) 21.25 Láska, rozum, pomsta (93.) 22.25 Láska, rozum, pomsta (94.) 23.20 Zachránené životy (91.)Dramatický seriál Turecko 0.20 Dobrý doktor IV. (5.) 1.10 Dobrý doktor IV. (6.) 1.50 Zachránené životy (91.) 2.35 Cennet (33.) 3.15 Cennet (34.) 3.55 Reflex. 4.20 Smotánka.

6.15 Rann é noviny 8.40 Prestret é XXII. 9.45 Bez serv í tky. 10.50 S ú dna sie ň 12.00 Noviny o 12:00 12.30 Top Star. 12.50 Nemocnica. Dramatick ý seri á l SR 13.55 Inkognito. 15.00 GeissenovciŤ a ž k ý ž ivot milion á rov XI.Dokument á rna reality 16.00 Prestret é XXII. 17.00 Udalosti 17 17.15 Riskuj! 17.50 Bez serv í tky. 19.00 Krimi 19.30 Noviny TV JOJ 20.25 Š port 20.30 Najlep š ie po č asie 20.35 Nemocnica. 21.45 Na hrane.Politickodiskusn á rel á cia SR 22.25 Krimin á lka Kraj (12., 13.)Krimiseri á l SR 0.35 Skuto č n é pr í pady I. (4.) Dokument á rny krimiseri á l USA 1.35 S ú dna sie ň 2.40 Z á chran á ri. Dramatick ý seri á l SR 3.20 Riskuj! 3.50 Policajti v akcii. Dramatick ý seri á l SR

SPEKTRUM

7.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 8.00 Utajený šéf - USA 9.00 Fantastické inžinierstvo 10.00 Na 18 kolesách v Amerike 10.55 Pohľady do histórie 11.00 Utajený šéf – USA 12.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 13.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 14.00 Fantastické inžinierstvo 15.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 16.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 17.00 Utajený šéf – USA 18.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 19.00 Lovci opálov 20.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 21.00 Charles a Kamilla - Čakanie na trón 22.00 Hitlerove utajené zlato 23.00 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 0.00 Vojny v znamení drog 0.25 Život v zovretí mrazu: Kanada 1.20 Dejiny v číslach 2.15 Motýlí efekt 2.45 Charles a Kamilla - Čakanie na trón 3.30 Pohľady do histórie 3.40 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 4.30 Katastrofy, ktoré otriasli svetom 5.15 Dejiny v číslach

9.00 Na krok od neba III.Detektívny seriál Tal. 9.55 O líné Nitce a prstýnku s rubínem.Rozprávka ČR 10.30 Čo naše babičky vedeli a na čo my sme zabudli 11.00 Všetko, čo mám rada. 11.30 AZ-kvíz. 12.00 Správy o 12. 12.20 Predpoveď počasia, športové správy. 12.30 Černovláska.Rozprávka ČR 13.00 O vysoké věži.Rozprávka ČR 14.15 Pečenie na nedeľu 14.55 F.L. Věk (8.)Dramatický seriál ČR 15.50 Na krok od neba III. 16.45 Všetko, čo mám rada. 17.15 AZ-kvíz. 17.40 Čierne ovce. 18.00 Udalosti v regiónoch. 18.25 Kde domov môj? 18.55 Udalosti za okamih a počasie 19.00 Udalosti. 19.56 Góly, body, sekundy 20.10 Inšpektor Max (8.)Krimiseriál ČR/SR 21.10 Potulky Českom budúcnosti II. 21.35 Máte slovo s M. Jílkovou 22.34 Výsledky žrebovania Šťastných 10 22.35 Na stope 23.00 Detektív Endeavour Morse V.Krimiseriál VB 0.35 AZ-kvíz 1.05 "Kuklovice" z pálenice 1.30 Raňajky pre Dobré ráno 1.55 V kondícii 2.15 Dobré ráno 4.45 Hobby našej doby 5.15 Čierne ovce 5.30 Udalosti v regiónoch

2

8.30 Krajinou príbehov českých hradov známych i neznámych IV. (6.) 8.55 Svet zvierat: Medvede 9.50 Objavovanie sveta II.: Istria 10.45 Rybie farmy - pre a proti. 11.40 Leteckí stíhači v boji II.: Porážka Luftwaffe 12.25 Kráľovstvo divočiny: Zo života levíčat, Tanzánia. 12.50 Krásy európskeho pobrežia: Slzy, hviezdy a dych 13.00 Vek prírody: Prebudenie (1.)Dokument z cyklu BBC Earth 13.55 Zázračná planéta: Posledné raje na Zemi - Luangwa 14.50 Na huby (6.) 15.15 Pešo pekne česky (1.) 15.35 Európa dnes 16.05 Legendárne obrovské stavby Francúzska: Paríž Napoleona I. 17.00 Boží dar - príbehy českých potravín (2.) 17.25 Divoká príroda Číny: Jün-nan - Království divočiny (2.) 18.15 Herbár 18.45 Auto moto svet 19.15 Uchom ihly 19.40 Postrehy odinakiaľ 19.50 Správy v českom znakovom jazyku 20.00 S kuchárom okolo sveta: Madagaskar 21.05 Magické hlbočiny II. (1.) 21.35 Manu a Matej na ceste do Apulie (4.) 22.00 Rodina (2.) Dramatický seriál Srbsko 22.50 Besa (8.)Krimiseriál Srbsko 23.50 Queer: Intímne osvietenie 0.20 Až tam nezostal žiadny (1.)Dráma VB 1.45 Stopy, fakty, tajomstvá: Lynč 2.15 Ignis Brunensis 2009 2.40 Buddhizmus 3.10 Žijeme s vierou 4.10 História. cs 5.00 Babylon 5.30 Kresťanský magazín

25. 10. 2022 17ŠTVRTOK 27. 10. 2022
JOJ 27. 10. 2. 11. 2022 ČT 1 JEDNOTKA
ČT

JEDNOTKA DVOJKA

7.00 Ranné správy RTVS 8.30 Destinácie. Cestopisný seriál Fr./Nem. 8.55 Don Matteo VII.Komediálny krimiseriál Tal. 9.55 Horskí záchranári VI. 10.50 Duel. 11.20 5 proti 5. 12.00 Správy RTVS 12.25 Dámsky klub. 13.50 Dedovizeň 14.25 Derrick (36.)Krimiseriál Nem. 15.25 Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou. 16.00 Správy RTVS 16.25 Destinácie. 16.40 Don Matteo VII. 17.45 Duel. 18.15 Krátke správy RTVS 18.20 5 proti 5. 19.00 Správy RTVS 19.55 Góly - body - sekundy 20.15 Počasie 20.30 Milujem Slovensko. 22.00 Serpico. Kultový film o nepodplatiteľnom newyorskom policajtovi, inšpirovaný skutočným príbehom USA/Tal. 0.05 Správy RTVS 0.55 Góly - body - sekundy 1.10 Počasie 1.20 Na jeho mieste.Komédia Tal.

JOJ PLUS

7.35 Profesionáli III. (10.)Komediálny seriál z policajnej stanice SR 8.45 Neuveriteľná premena II. (7.)Dokumentárna reality šou USA 9.30 Stratené duše IV. (13.)Mysteriózny seriál USA 10.20 Stratené duše IV. (14.) 11.20 Divoké kone (72.) 12.40 Skutočné príbehy. 13.55 Riskuj! 14.30 Dr. House V. (17.)Dramatický seriál USA 15.30 Dr. House V. (18.) 16.30 Moja mama varí lepšie ako tvoja. 17.30 Stratené duše IV. (15.) 18.25 Stratené duše IV. (16.) 19.25 Profesionáli III. (11.) 20.30 James Bond: Spectre. Akčný dobrodružný špionážny triler VB/USA 23.35 Všetky prachy sveta.Životopisný krimitriler USA/Tal./VB 2.20 Vládca Paríža

DISCOVERY

7.00 Rodení obchodníci 8.00

Ako sa to robí 8.30 Ako sa to robí 9.00 Schované v kôlňach 9.30 Bitky o batožiny 10.00 Zlato z Beringovho mora 11.00 Lovci odpadu 12.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 13.00 Rodení obchodníci 14.00 Rodení obchodníci 15.00 Rodení obchodníci 16.00 Schované v kôlňach 16.30 Bitky o batožiny 17.00 Lovci odpadu 18.00 Ako sa to robí 18.30 Ako sa to robí 19.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 20.00 Najsmrteľnejší úlovok: Návrat vikingov 21.00 Najsmrteľnejší úlovok 22.00 Výprava do neznáma 23.00 Lovci odpadu 0.00 Lovci odpadu: Reštaurátori 1.00 Najsmrteľnejší úlovok: Návrat vikingov 2.00 Lovci odpadu 3.00 Lovci odpadu 4.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 5.00 Lovci odpadu

7.30 Živá panoráma 8.00 Dobrý deň, Patria.Hírek 8.05 Gabčíkovo 30 rokov po 9.00 Správy RTVS z regiónov 9.15 Regina. 9.55 Sirotinec pre zvieratá III. 10.25 Muži s plnou mocou 11.30 Obedníček 11.35 Tri mačiatka. 11.40 Pa a Pi. 11.55 Živá panoráma 12.35 Ľudovít Štúr. 13.05 SK DEJINY. 14.15 Rok 1918ilúzie a skutočnosť 15.05 Muži roku 1938. 16.00 Sirotinec pre zvieratá III. (12.) 16.30 Hranica v srdci. 16.55 Metropola. 17.10 Správy RTVS z regiónov 17.35 Zázračný ateliér 18.00 Fidlibum 18.30 Večerníček 18.35 Tri mačiatka. 18.40 Trpaslíci. 18.45 Macko Uško. 18.55 Supersob Jeremy. 19.05 Lassie - Nové dobrodružstvá II. 19.25 Odkaz vo fľaši II. 19.45 Správy RTVS v slovenskom posunkovom jazyku 19.52 Informácia pre tipujúcich: KENO 10, Keno Joker 20.00 Svetlé miesto.Príbeh města 20.50 Trančík.Dokumentárny film Erika Prausa 21.55 Trochu inak s Adelou. 22.55 Mám rozprávkový dom.Záznam megakoncertu pri príležitosti 50. výročia československej autorskej súťaže Bratislavská lýra 0.55 Správy RTVS

MARKÍZA JOJ ČT 1

8.25 Varte s nami. 8.40 Zámena manželiek. 9.50 Rodinné prípady. 10.55 Policajné prípady. 12.00 Televízne noviny 12 12.10 Kobra 11 XXI. (15.) Krimiseriál Nem. 13.15 Kobra 11 XXI. (16.) 14.15 FARMA. 15.45 Rodinné prípady. 17.00 Prvé televízne noviny 17.25 Reflex. 17.55 Rodinné prípady. 19.00 Televízne noviny 20.05 Počasie 20.20 Športové noviny 20.30 FARMA. 22.20 Love Island II. 23.30 Love Island II. 0.45 Kobra 11 XXI. (15.) 1.45 Kobra 11 XXI. (16.) 2.30 Zámena manželiek. 3.45 Policajné prípady. 4.30 Rodinné prípady.

PRIMA PLUS

NOVA DOMA

8.30 Čtveráci 9.00 Ulica 9.45 Ulica (4353.) 10.35 Doktoři z Počátků 11.40 Riskuj! 12.05 Babicove dobroty 13.05 Tescoma s chuťou 13.10 Specialisté 14.00 Ulica (2672.) 14.45 Ordinace v růžové zahradě 2 15.50 Ordinace v růžové zahradě 2 (430.) 16.55 Nová cestománia. USA: Skvosty severozápadu 17.25 Nová cestománia.Kostarika: Bohaté pobrežie 18.00 Nová cestománia.Indonézia: Sumba - Ostrov duchov 18.30 Tescoma s chuťou 18.35 Ulica (4355.) 19.30 Televízne noviny.Športové noviny, Počasie 20.20 Drazí sousedé 21.20 Love Island II. (28., 29.) 23.20 Ulica (2672.) 0.05 Ordinace v růžové zahradě 2 2.10 Televízne noviny.Športové noviny, Počasie 3.00 Tenkrát na východě 4.10 Riskuj! 5.00 Áčko. 5.40 Kolotoč

HBO

7.40 Toubab.Komédia Nem./ Senegal 9.15 LEGO príbeh. 10.55 LEGO príbeh 2. 12.40 Blade Runner 2049. 15.20 Pred kamerou XIX. 15.50 Triumf. 17.40 Rob Roy. 20.00 Jeho temná esencia II. 20.55 Equalizer. 23.10 Úniková hra: Turnaj šampiónov. 0.45 Každý tvoj nádych.Psychologický triler USA 2.30 Pokolenie.Mysteriózny psychologický horor VB 4.10 Triumf.

6.15 Ranné noviny 8.40 Prestreté XXII. 9.45 Bez servítky. 10.50 Súdna sieň 12.00 Noviny o 12:00 12.30 Top Star. 12.55 Kriminálka Kraj (12.)Krimiseriál SR 14.00 Inkognito. 14.55 Geissenovci - Ťažký život milionárov XI.Dokumentárna reality-šou Nem.

16.00 Prestreté XXII. 17.00 Udalosti 17 17.15 Riskuj! 17.50 Bez servítky. 19.00 Krimi 19.30 Noviny TV JOJ 20.25 Šport 20.30 Najlepšie počasie 20.35 Hranica II. Komediálny seriál SR 21.40 Inkognito. 22.50 Sedem. Zábavná talkšou SR 23.50 Láska na chate. 1.55 Súdna sieň 3.00 Krimi 3.25 Riskuj! 3.50 Policajti v akcii. Dramatický seriál SR

6.40 Chudák muzika.Rozprávka ČR 7.45 Děda.Rodinný film ČR 9.40 Bota jménem Melichar.Komédia ČR 10.50 Křesadlo. Rozprávka ČR 11.50 O nejchytřejší princezně.Rozprávka ČR 13.15 O moudré Sorfarině.Rozprávka ČR 14.25 Slasti Otce vlasti.Historická komédia ČR 16.05 O Janovi a podivuhodném příteli.Rozprávka ČR 17.35 Tři srdce.Rozprávka ČR 18.55 Udalosti za okamih a počasie 19.00 Udalosti. 19.49 Góly, body, sekundy 20.00 Udeľovanie štátnych vyznamenaní prezidentom republiky. Priamy prenos 21.00 Žrebovanie Športky a Šance 21.05 Hlas pro římského krále.Výpravný historický film ČR 22.49 Výsledky žrebovania Šťastných 10 22.50 Návrat Sherlocka Holmesa. Detektívny seriál VB 23.40 Návrat Sherlocka Holmesa. 0.45 AZ-kvíz. 1.10 Na stope 1.50 Reportéri ČT 2.30 Túlavá kamera 3.10 Objektív 3.40 13. komnata Martina Huba 4.15 Banánové rybičky 4.45 Kde bývali princezné 5.05 V kondícii 5.20 Ignis Brunensis 2010 5.50 Sviatočné slovo pravoslávneho kňaza Miroslava Kudlu

2

6.50 Divoký anjel (148.) 8.10 Dobrý doktor IV. (5.)Dramatický seriál USA 9.15 Dobrý doktor IV. (6.) 10.25 Cennet (35.)Romantický seriál Turecko 11.20 Cennet (36.) 12.20 Reflex. 13.10 Láska, rozum, pomsta (93.)Romantický seriál Turecko 13.55 Láska, rozum, pomsta (94.) 14.50 Koleso šťastia. 15.55 Divoký anjel (149.) 16.50 Divoký anjel (150.) 17.45 Dobrý doktor IV. (7.) 18.35 Dobrý doktor IV. (8.) 19.30 Divoký anjel (151.) 20.30 Divoký anjel (152.) 21.25 Láska, rozum, pomsta (95.) 22.25 Láska, rozum, pomsta (96.) 23.25 Zachránené životy (92.)Dramatický seriál Turecko 0.25 Dobrý doktor IV. (7.) 1.15 Dobrý doktor IV. (8.) 2.10 Zachránené životy (92.) 2.55 Cennet (35.) 3.40 Cennet (36.) 4.20 Smotánka.

SPEKTRUM

7.25 Show Jana Krausa. 8.10 Cesty domů (2.)Pôvodný rodinný seriál 9.35 Přístav (2.)Komediálny seriál 10.55 Áno, šéfe! 12.00 ZOO (61.) Dramatický seriál ČR 13.15 Pípšoubazar. 14.25 Cesty domů (3.)Pôvodný rodinný seriál 15.45 Nikto nie je dokonalý 16.50 Prostřeno! 17.45 Show Jana Krausa. 18.55 Hlavné správy. 19.40 Krimi správy. 19.55 SHOWTIME 20.15 Prima Partička. 21.10 Dvojka na zabitie (3.)Krimiseriál ČR 22.30 Autosalón.tv. 23.45 Přístav (3.) 0.55 Prostřeno! 7.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 8.00 Utajený šéf - USA 9.00 Fantastické inžinierstvo 10.00 Na 18 kolesách do Vietnamu 11.00 Utajený šéf – USA 12.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 13.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 14.00 Fantastické inžinierstvo 15.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 16.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 17.00 Utajený šéf – USA 18.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 19.00 Lovci opálov 20.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 21.00 William a Kate - Kráľovský pár budúcnosti 22.00 Hitlerove utajené zlato 23.00 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 0.00 Vojny v znamení drog 0.25 Život v zovretí mrazu: Kanada 1.20 Dejiny v číslach 2.15 Motýlí efekt 2.45 William a Kate - Kráľovský pár budúcnosti 3.30 Pohľady do histórie 3.40 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 4.30 Hrdinovia a tí, ktorí prežili 5.15 Dejiny v číslach

7.35 Britská pevnosť proti Hitlerovi: Boj na poliach 8.20 Život v pampe 8.35 Vlčia odysea.Dokument Fr. 9.30 Boj o prežitie. Dokument Fr. 10.25 Bedeker VIII.: Split 10.55 Cyprus, ostrov bohyne Afrodity 11.50 GEN - Galéria elity národa: Zdeněk Sternberg 12.05 Ako sa búra monarchia 13.00 Modlitba za domov 2022.Priamy prenos slávnostnej ekumenickej bohoslužby 14.05 Tomáš Garrigue Masaryk 14.45 Rodina Aloisa Rašína.Dokudráma ČR 15.40 Odkaz Jiřího Stránskeho 15.55 Osudy československých odbojárov v spomienkach pamätníkov 17.00 Na huby (6.) 17.30 Postrehy odinakiaľ 17.40 Najúžasnejšie diela ľudských rúk: Pamätníky a dominanty 18.30 Svet na tanieri: Marrákeš (8.) 19.00 Boží dar - príbehy českých potravín (2.) 19.20 Pešo pekne česky (1.) 19.40 Postrehy odinakiaľ 19.50 Správy v českom znakovom jazyku 20.00 Sicílsky klan.Dráma Fr./Tal. 22.05 Strážca zákona. Triler Fr. 0.05 Balthazar III. (7.)Krimiseriál Fr. 1.00 Starostlivosť o dušu: O moci, bezmocnosti a rovnováhe (3.) 1.30 Nebo.Dokument 2.40 Fargo III. (9.)Krimiseriál USA 3.30 Růža a Karel 3.55 Strážnické črepinky 2010 4.20 Rodinné križovatky: Amen, tati 4.45 Európa dnes 5.20 Auto moto svet 5.45 Majáky (8.)

25. 10. 202218 PIATOK 28. 10. 2022
ČT

JEDNOTKA DVOJKA

7.50 Levík Raa Raa II. 8.00 Táraninky. 8.15 Fidlibum 8.40 Poštár Pat: Špeciálna zásielková služba III. 8.55 Koya. 9.00 Údolie Muminovcov III. 9.20 Čo budeme robiť 9.35 NAJpátrači I. 9.50 Naj škola. Zábavno-súťažná šou pre žiakov 10.25 PsychoMiro(v)lóg - Ako sa rozísť 10.40 Operácia AU! IV. 11.10 Nájdi si ma v Paríži II.11.45 Kultúra SK. 12.15 On air. 12.40 Milujem Slovensko. 14.10 "Kukačky" 15.10 Columbo II. 16.20 Pečie celé Slovensko. 17.40 Cestou necestou. 18.20 Postav dom, zasaď strowm. 19.00 Správy RTVS 19.55 Góly - body - sekundy 20.15 Informácia pre tipujúcich: KENO 10, Keno Joker, Euromilióny, Euromilióny Joker 20.17 Informácia pre tipujúcich: Eurojackpot, Eurojackpot Joker 20.20 Počasie 20.30 Záhady tela.Zábavný kvíz o zdraví 21.40 Komunálne a krajské voľby 2022 0.15 Neskoro večer. 1.10 Správy RTVS 2.00 Góly - body - sekundy 2.20 Serpico.

PLUS

7.30 Lovci ostrovov III. (12.) 8.15 Na chalupe. 9.00 Nové bývanie. 10.25 Nové bývanie - dizajn. 11.40 Bez servítky. 14.50 Nemocnica.Dramatický seriál SR 16.00 Nemocnica. 17.05 Králi hôr.Rodinný dobrodružný film Rak. 19.15 Kinosála.Publicistika SR 19.30 Profesionáli III. (12.) Komediálny seriál z policajnej stanice SR 20.30 Taxi 4.Akčná komédia Fr. 22.35 Záhadné zmiznutia.Triler USA 1.00 Halloween II.Horor USA 2.55 Profesionáli III. (11.) 3.40 Profesionáli III. (12.)

DISCOVER

7.00 Ako sa to robí 7.30 Ako sa to robí 8.00 Lovci odpad 9.00 Zničená minulosť 10.00 Rodení obchodníci 11.00 Rodení obchodníci 12.00 Lovci odpadu 13.00 Lovci odpadu 14.00

Recyklačný tím 14.30 Recyklačný tím 15.00 Recyklačný tím 15.30 Recyklačný tím 16.00

Lovci odpadu: Reštaurátori 17.00 Lovci odpadu: Reštaurátori 18.00 Cesta Indie 19.00

Zlato z Beringovho mora 20.00

Najsmrteľnejší úlovok 22.00

Najsmrteľnejší úlovok: Návrat vikingov 23.00 Najsmrteľnejší úlovok 0.00 Nahí a vystrašení XL 2.00 Rodení obchodníci 2.00 Rodení obchodníci 3.00

Zlatá horúčka: Stratená baňa Davea Turina 4.00 Lovci odpadu 5.00 Lovci odpadu

7.15 Hranica v srdci. 7.40 Metropola. 8.00 Živá panoráma 8.30 Extrémne v horách. 8.55 Cesty Čínou s Pavlom Dvořákom. 9.10 Cyklopotulky. 9.20 HiSTORY. 9.25 Noc v archíve. 10.30 VAT. 10.55 Autosalón. 11.20 Generácia. 11.50 Cesta. 12.15 Moja diagnóza. 12.55 Taliansko - krajina pokladov. 13.45 Taliansko - krajina pokladov. 14.40 Kvarteto. 15.15 Farmárska revue. 15.40 Halali. 16.10 NeCelebrity.Ján Pisančin - zabávač Ander z Košíc 16.20 Herecké legendy. Stano Dančiak 16.35 Doktor. 17.20 Ktosi je za dverami. 18.00 Čekyho hudobný labák. 18.30 Večerníček 18.35 Tri mačiatka. 18.40 Trpaslíci. 18.45 Macko Uško. 18.55 Fidlibumove pokusy. 19.00 Supersob Jeremy. 19.10 Lassie - Nové dobrodružstvá II. 19.35 Odkaz vo fľaši II. 19.45 Zázračný miniateliér 20.00 Správy RTVS v slovenskom posunkovom jazyku 20.10 Božská Ema. 22.00

El presidente (1.) Dramatický seriál Čile/Arg./USA 22.50 Nakupovači peria.Filmová dráma Juhos. 0.15 Správy RTVS

NOVA

7.55 Víkendové Raňajky 12.40 Babicove dobroty XI. 12.55 Ulica (4346.)Pôvodný seriál ČR 13.40 Ulica (4347.) 14.30 Ulica (4348.) 15.15 Ulica (4349.) 16.05 Ulica (4350.) 16.50 Rady ptáka Loskutáka. 17.45 Víkend. 18.25 Drazí sousedé (7.)Dramatický seriál ČR 19.30 Televízne noviny. Športové noviny, Počasie 20.20 Na love: Hviezdny špeciál. 21.50 Love Island II. (30.) 22.30 Život vo hviezdach. 23.20 Tele Tele. 23.50 Mr. GS II. 0.20 Country estráda. 1.20 DO-RE-MI 2.05 Televízne noviny. Športové noviny, Počasie 2.50 Tele Tele. 3.20 Mr. GS II. 4.00 Country estráda. 4.55 DO-RE-MI 5.35 Kolotoč

MARKÍZA JOJ ČT 1

7.30 Tom a Jerry 7.40 Ninja korytnačky 2.Dobrodružný film US 9.50 Pán profesor IV. Rodinný komediálny seriál SR 11.00 Tvoja tvár znie povedome. 13.55 VOYO News. 14.00 Dvanásť do tucta 2.Rodinná komédia USA 16.10 Psia duša. Rodinný film USA 18.20 Smotánka. 19.00 Televízne noviny 20.05 Počasie 20.20 Športové noviny 20.30 FARMA - DUEL.Reality šou SR

23.00 Život.Triler USA 1.05 Dvanásť do tucta 2.Rodinná komédia USA 2.45 Psia duša Rodinný film USA 3.20 Rodinné prípady. 4.10 Rodinné prípady.

PRIMA PLUS

7.25 Show Jana Krausa. 8.20 Cesty domů (3.)Pôvodný rodinný seriál 9.40 Přístav (3.)Komediálny seriál 10.50 Prima Partička. 11.55 Dvojka na zabitie (3.)Krimiseriál ČR 13.10 Autosalón.tv. 14.15 Cesty domů (4.)Pôvodný rodinný seriál 15.30 Nikto nie je dokonalý 16.45 Tescoma Prima vařečka 17.15 Tescoma Prima vařečka 17.50 Show Jana Krausa. 18.55 Hlavné správy. 19.40 Krimi správy. 19.55 SHOWTIME 20.15 Polda IV. (8.)Krimiseriál ČR 21.30 Temný kraj II. (9.)Dramatický seriál ČR 22.50 Telebazár. 23.55 Přístav (4.)Komediálny seriál 1.10 Tescoma Prima vařečka 1.35 Tescoma Prima vařečka

7.05 Labková patrola II. (17.) 7.35 SpongeBob v nohaviciach IX. (15.) 7.55 Naši III. (9. Rodinný komediálny seriál SR 8.40 Hranica II. Komediálny seriál SR 10.50 Česko-Slovensko má talent.Súťažno-zábavná šou SR/ČR

13.00 Tajomstvo domu s hodinami.Rodinný fantazijný mysteriózny komediálny triler USA

15.10 Polina a jej magické dobrodružstvo. Rodinný dobrodružný fantazijný film Ukrajina/Belg./Fr.

17.10 Shrek.Animovaná rodinná komédia USA 19.00 Krimi 19.30 Noviny TV JOJ 20.25 Šport 20.30 Najlepšie počasie 20.35 Ako dostať deda z domu.Rodinná komédia USA/ VB/Kan.

22.45 Skala.Akčný film USA 1.40 Chlapské hry Komédia USA

2.30 Krimi

2.50 Noviny TV JOJ

3.25 Nemocnica.Dramatický seriál SR

7.30 Kalif čápem.Rozprávka ČR 8.00 Usmívat se, prosím. Rozprávka ČR 8.45 Bez práce nejsou koláče.Rozprávka ČR 9.10 Úsmevy Theodora Pištěka ml. 9.50 Potulky Českom budúcnosti II. 10.20 Prípady sestry Bonifácie.Detektívny seriál VB 11.05 Všechnopárty. 12.00 Z metropoly 12.25 Hobby našej doby 12.50 Postrehy odinakiaľ 13.00 Správy 13.05 Zachýsek, zvaný Rumělka. Rozprávka ČR 14.15 Sedm sestřiček.Rozprávka ČR 14.55 Báječní muži s klikou. Komédia ČR 16.25 Hercule Poirot XII. Detektívny seriál VB 17.55 Zázračné bylinky 18.25 Chlapci v akcii 18.55 Udalosti za okamih a počasie 19.00 Udalosti. 19.52 Góly, body, sekundy 20.10 Zázraky prírody.Zábavná show 21.20 Pavel Vítek: Mám svoj deň.Koncert k 60. narodeninám Pavla Vítka vo Veľkej sále Paláca Lucerna 22.39 Výsledky žrebovania Šťastných 10 a Euromilióny 22.40 Noční jazdci. Dobrodružný film SR/ČR 0.10 Miesto činu - Drážďany.Krimiseriál Nem. 1.35 Bývanie je hra 2.00 Manéž Bolka Polívku 2.10 Na forbíne TM 2.50 Autobusy a električky 3.20 Salón 3.50 Zavinieme, obalíme 4.15 Kačacia paštéka 4.40 Bývanie je hra 5.00 Herbár

SPEKTRUM HBO

8.00 Deti sú v pohode.Komédia Špan. 9.30 Legendárna partia. 11.10 Stratené mesto. 13.05 Mrazivá pasca. 14.55 Posledný čas na lásku.Romantická dráma USA 16.30 Hotel pre psov. Dobrodružná rodinná komédia USA/Nem. 18.10 Plní milosti.Rodinná komédia Špan. 20.00 Husia kože 2: Ukradnutý Halloween.Hororová rodinná komédi USA/VB 21.30 Stratené mesto.Akčná dobrodružná komédia USA 23.20 Paradox času.Psychologický akčný sci-fi triler Austr./USA 0.55 Prirodzené svetlo.Vojnová dráma Maď./Fr./Lot. 2.35 Baumbacherov syndróm.

DOMA

7.05 Smotánka. 8.10 Reflex. 10.10 Láska, rozum, pomsta (87.)Romantický seriál Turecko 11.10 Láska, rozum, pomsta (88.) 12.10 Láska, rozum, pomsta (89.) 13.05 Láska, rozum, pomsta (90.) 14.15 Extrémne premeny Slovensko - Druhá šanca na život. 16.15 Druhá šanca II. (8.) Dramatický seriál SR 17.45 Zámena manželiek. 19.10 Zámena manželiek. 20.30 Duch.Romantický film USA 23.10 Mama, smiem spať s netvorom?Triler USA 1.10 Kniha spomienok.Romantický film USA 2.50 Mama, smiem spať s netvorom? 4.10 Let's Dance 5.Romantický film USA 5.55 Adela show

7.00 Impossible Engineering 8.00 Svetovo známe vynálezy 9.05 Na 18 kolesách v Indonézii 10.00 Na 18 kolesách v Indonézii 11.00 Utajený šéf 12.00 Utajený šéf 13.00 Sily formujúce prírodu 14.00 Život v zovretí mrazu 15.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 16.00 Sedem svetov, jedna planétav zákulisí 16.10 Sedem svetov, jedna planéta - v zákulisí 16.20 Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 17.10 Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 18.00 Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 18.50 Ako sa nakrúcal Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 19.45 Greta Thunberg - Dobrý dôvod k rebélii 20.50 Rojko John Lennon 22.00 Fikcia alebo pravda 23.00 Abrakadabra - v čom je kúzlo kúziel 0.00 Vražedný národ 0.50 Julian Assange - zloduch alebo hrdina? 2.00 Rojko John Lennon 2.00 JFK - Rodený prezident 3.00 Legendárne prvé dámy 3.45 Človek menom princezná Diana 4.30 Anna Franková a Eva Schlossovápríbeh dvoch sestier 5.15 Ako sa nakrúcal Život vo farbe s Davidom Attenboroughom

7.35 Krásy severnej Európy: Švédsko 8.30 Cyklopotulky 8.40 S kuchárom okolo sveta: Madagaskar 9.35 Manu a Matej na ceste do Apulie 10.05 Letecké katastrofy: Tragický vzlet 10.50 Auto moto svet 11.20 Magické hlbočiny II. (1.) 11.45 Okavangské krokodíly 12.15 Krásy európskeho pobrežia: Kréta 12.25 Babylon 12.50 Jednotriedka 13.45 Plávaj ticho, plávaj hlboko.Dráma USA 15.20 Kamera na cestách: Nevšedné krásy Egypta (1.) 16.05 Svet na tanieri: Marrákeš (8.) 16.35 Vek prírody: Poznanie (2.)Dokument z cyklu BBC Earth 17.25 Zázračná planéta: Posledné raje na Zemi - Galapágy 18.25 Svet zvierat: Veľké mačkovité šelmy 19.20 Na huby (6.) 19.50 Správy v českom znakovom jazyku 20.00 Tri dni Kondora.Triler USA 22.00 Elser.Vojnová dráma Nem. 23.55 Rodina (2.)Dramatický seriál Srbsko 0.40 Besa (8.)Krimiseriál Srbsko 1.40 Benito Mussolini: Sila slova a sila palice (1.) 2.35 Odvaha 2.45 Surfovanie s Evou a Vaškom 3.10 Rodinné križovatky: Ahoj armáda! 3.40 Na moll 4.20 Bola svadba, bola 4.45 Ing. Karel Holomek, ochranca slabých 5.00 Cesty viery: Najdôležitejšia je vytrvalosť 5.30 Uchom ihly

25. 10. 2022 19SOBOTA 29. 10. 2022
ČT 2 JOJ

JEDNOTKA DVOJKA

7.15 Čas na plastelínu. 7.20

Včielka Maja - Nové dobrodružstvá 7.30 Levík Raa Raa II. 7.40

Poštár Pat: Špeciálna zásielková služba III. 7.55 Karavan. 8.10 Údolie Muminovcov III. 8.30

Zázračný ateliér 9.00 Čekyho hudobný labák. 9.35 Autosalón. 10.00 Gérard Depardieu a chute Európy.Dokumentárna séria Fr. 11.00 Slovensko v obrazoch 11.25 Svet v obrazoch 11.55 O 5 minút 12 14.30 Občan za dverami 15.00 Peniaze. 15.40 Agatha Christie: Poirot IX.Detektívny seriál VB 16.35 Cigáni idú do neba.Romantická muzikálová dráma Rus. 18.15 Tajomstvo mojej kuchyne. 19.00 Správy RTVS 19.55 Góly - body - sekundy 20.15 Informácia pre tipujúcich: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 20.20 Počasie 20.30 Pečie celé Slovensko. 21.45 Tajné životy (5.)Úspešný seriál 22.50 Cigáni idú do neba.Romantická muzikálová dráma Rus. 0.25 Správy RTVS 1.20 Góly - body - sekundy 1.40 Počasie

JOJ PLUS

7.00 Lovci ostrovov III. (13.) 7.35 Lovci ostrovov III. (14.) 8.20 Dom snov do 100 dní 9.20 Nové bývanie. 10.25 Blázni do zrubov II. 11.40 Bez servítky. 13.50 Inkognito. 15.00 Kráľ Ralph. 17.05 Ebigejl. 19.30 Profesionáli III. 20.30

Klondike (1.)Životopisný dobrodružný film USA 23.30 Oktagon magazín.Športová publicistika SR 0.10 Záhadné zmiznutia. Triler USA 2.30 Všetky prachy sveta. Životopisný krimitriler USA/Tal./VB 4.30 Kinosála. 4.40 Lovci ostrovov III. (14.)

DISCOVERY

7.00 Ako sa to robí 7.30 Ako sa to robí 8.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 9.00 Ako sa to robí 9.30 Ako sa to robí 10.00 Lovci odpadu 11.00 Schované v kôlňach 11.30 Schované v kôlňach 12.00 Bitky o batožiny 12.30 Bitky o batožiny 13.00 Bitky o batožiny 13.30 Bitky o batožiny 14.00 Lovci odpadu 15.00 Recyklačný tím 15.30 Recyklačný tím 16.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 17.00 Rodení obchodníci 18.00 Bitky o batožiny 18.30 Bitky o batožiny 19.00 Zlatá horúčka: Parkerova cesta 20.00 Estónia: Nová kapitola 21.00 Ted Bundy: Špeciál o falošnosti 22.00 Cesta Indie 23.00 Zlatá horúčka: Stratená baňa Davea Turina 0.00 Najsmrteľnejší úlovok 1.00 Neobjasnené akty NASA 2.00 Estónia: Nová kapitola 3.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto

7.30 Extrémne v horách. 8.00 Živá panoráma 8.30 Slovenčina na slovíčko 8.35 Chochmesovci. 8.40 Kapura. 9.30 Farmárska revue. 10.00 Čriepky. Ľanové plátno 10.05 Halali. 10.30 Hľadanie stratených svetov.Smrť kráľa Ľudovíta 11.00 Martinská deklarácia 1918. 11.30 Koncerty komornej hudby 11.40 Família. 12.10 Vodník a Zuzana. 12.50 Anjeli strážni Dušana Jamricha. 13.15 Genius loci. 13.30 Odhodlaní putovať 13.55 Orientácie 14.35 Folklórny festival Detva 15.35 Len rieka nestarne - Dunajec. 16.05 Budujeme Slovensko III. - Príbeh Meriny 16.30 Fashion Ballet. 16.55 Trochu inak s Adelou. 17.55 Fenomén21. Súťažná hra 18.30 Večerníček 18.35 Tri mačiatka. 18.40 Trpaslíci. 18.45 Macko Uško. 18.50 Supersob Jeremy. 19.05 Lassie - Nové dobrodružstvá II. 19.25 Odkaz vo fľaši II. 19.40 Zázračný miniateliér 19.50 Slovo. 20.00 Správy RTVS v slovenskom posunkovom jazyku 20.10 Moje miesta - príbeh mesta. - Košice. 20.35 Krajinka 21.45 Krajinka (2.) 22.55 Takí normálni zabijaci.Akčná dráma USA 0.50 Správy

NOVA

6.20 Rady ptáka Loskutáka. 7.55 Víkendové Raňajky 12.05 Babicove dobroty 12.35 Víkend. 13.15 Ulica 17.10 Doktoři z Počátků 18.15 Na love: Hviezdny špeciál 19.30 Televízne noviny. Športové noviny, Počasie 20.20 Doktoři z Počátků (22.) 21.20 Kriminálka Anděl IV. (9.)Krimiseriál ČR 22.35 Črepiny. 23.05 Tele Tele. 23.35 Mr. GS II. 0.00 Country estráda. 1.05 DO-RE-MI 1.45 Televízne noviny.Športové noviny, Počasie

HBO

8.15 Jeden deň navždy.Romantická komédia Nem. 9.50 Piráti odvedľa.Rodinná komédia Holand. 11.25 Je to len úlet, miláčik. Romantická komediálna dráma Nem. 13.15 Sherlock

Holmes: Hra tieňov.Detektívny akčný triler USA 15.25 Belle. Animovaný sci-fi film Jap. 17.30 Spider-Man: Bez domova.Komiksový akčný sci-fi film USA 20.00 DC Liga supermaznáčikov. Animovaná komiksová rodinná komédia USA 21.45 Rod Draka (10.)Fantazijný seriál USA 22.50 Batman.Komiksový akčný krimitriler USA 1.40 30 minút alebo menej. Akčná krimikomédia USA/Nem./Kan. 3.00 Biely lotos II. (1.)Satirický komediálny seriál USA 4.00 Spider-Man: Paralelné svety.

MARKÍZA JOJ ČT 1

6.00 Televízne noviny 6.55 Priatelia Toma a Jerryho 7.25 Tom a Jerry 7.35 Scooby-Doo 2: Nespútané príšery Dobrodružná komédia USA 9.30 Mimoriadne Televízne noviny - Voľby 2022 9.50 Policajná akadémia: Moskovská misia. Komédia USA 11.35 Chatári (1. Rodinný komediálny seriál SR 13.00 Na telo. 14.00 Rodina Addamsovcov 2.Komédia USA 16.10 Horná Dolná VIII. (11.)Komediálny seriál SR 17.30 Horná Dolná IX. (15.) 19.00 Televízne noviny 20.05 Počasie 20.20 Športové noviny 20.30 Tvoja tvár znie povedome. 23.00 Love Island II. 0.30 Duch. Romantický film USA 2.55 Život.Triler USA 5.00 Televízne noviny

PRIMA PLUS

6.55 Show Jana Krausa. 7.45 Cesty domů (4.)Pôvodný rodinný seriál 8.55 Přístav (4.)Komediálny seriál 10.10 Polda IV. (8.)Krimiseriál ČR 11.25 Receptár prima nápadov. 12.20 Vychytávky Ládi Hrušky. 13.00 Temný kraj II. (9.)Dramatický seriál ČR 14.15 Cesty domů (5.)Pôvodný rodinný seriál 15.30 Nikto nie je dokonalý 16.40 Tescoma Prima vařečka 17.15 Tescoma Prima vařečka 17.45 Show Jana Krausa. 18.55 Hlavné správy. 19.40 Krimi správy. 19.55 SHOWTIME 20.15 Ako sa stavia sen 21.25 7 pádů Honzy Dědka. 22.35 Prima SVĚT. 23.00 Přístav (5.) 0.20 Tescoma Prima vařečka 0.55 Tescoma Prima vařečka

DOMA

8.30 Reflex. 10.25 Láska, rozum, pomsta (91.)Romantický seriál Turecko 11.25 Láska, rozum, pomsta (92.) 12.25 Láska, rozum, pomsta (93.) 13.25 Láska, rozum, pomsta (94.) 14.30 Láska, rozum, pomsta (95.) 15.30 Láska, rozum, pomsta (96.) 16.25 Kniha spomienok. Romantický film USA 18.20 Zámena manželiek: USA. 19.20 Zámena manželiek: USA. 20.25 VOYO News. 20.30 Psia duša.Rodinný film USA 22.45 Druhá šanca žiť.Romantický film USA 0.50 Psia duša.Rodinný film USA 2.25 Druhá šanca žiť 3.55 Adela show

6.35 Noviny TV JOJ

7.25 Labková patrola II. (18.)

7.50 SpongeBob v nohaviciach IX. (16.)

8.20 Veľké želanie. 10.25 Taxi 4

Akčná komédia Fr. 12.30 James Bond: Spectre. Akčný dobrodružný špionážny triler VB/USA

15.45 Nová záhrada. 16.50 Na chalupe. 17.50 Nové bývanie. 19.00 Krimi

19.30 Noviny TV JOJ 20.25 Šport

20.30 Najlepšie počasie 20.35 Česko-Slovensko má talent.

22.40 Halloween.Horor USA

0.55 Skutočné príbehy.Hraný seriál SR

3.00 Nová záhrada.

3.45 Na chalupe.

4.45 Nové bývanie.

SPEKTRUM

7.00 Impossible Engineering 8.00 Svetovo známe vynálezy 9.00 Dunaj - proti prúdu 10.00 Michael Palin: Nezabudnuteľné cesty 11.00 Abrakadabra - v čom je kúzlo kúziel 12.00 Sily formujúce prírodu 13.00 Sily formujúce prírodu 14.00 Život v zovretí mrazu 15.00 Nastupovať! Vlakom okolo světa 16.00 Michael Palin: Nezabudnuteľné cesty 17.00 Abrakadabra - v čom je kúzlo kúziel 18.00 Európske rieky 19.05 Európske rieky 20.10 Sedem svetov, jedna planétav zákulisí 20.20 Sedem svetov, jedna planéta - v zákulisí 20.30 Epidémie, ktoré otriasli svetom 22.00 Fikcia alebo pravda 23.00 Dejiny v číslach 0.00 Vražedný národ 0.50 Miliardár Elon Musk - vždy s predstihom 1.55 Fikcia alebo pravda 2.40 Dobrodružné výlety 3.25 Sily formujúce prírodu 4.15 Sily formujúce prírodu 5.05 Attenborough - Život v divočine

6.25 Báječní muži s klikou. Komédia ČR 7.50 Pomeranč a kachna.Rozprávka ČR 8.10 Pečenie na nedeľu 8.50 Polopate 9.45 Kalendárium 10.00 Túlavá kamera 10.30 Objektív 11.05 F.L. Věk (9.)Dramatický seriál ČR 12.00 Otázky Václava Moravca 13.00 Správy 13.05 O myrtové panně. Rozprávka ČR 14.05 Putování za měsíční nitkou.Rozprávka ČR 14.55 Pošťácká pohádka.Rozprávka ČR 15.30 Typicky ženská reakce.Komédia ČR 16.40 Rozpaky kuchaře Svatopluka (5.)Komediálny seriál ČR 17.55 Herbár 18.25 Čo naše babičky vedeli a na čo my sme zabudli 18.55 Udalosti za okamih a počasie 19.00 Udalosti. 19.52 Góly, body, sekundy 20.05 Žrebovanie Športky a Šance 20.10 S písní v tísni. Komédia ČR 21.10 168 hodín 21.44 Výsledky žrebovania Šťastných 10 21.45 Jak přijít o život.Krimifilm ČR 23.05 Prípady detektíva Murdocha XV.Krimiseriál VB/ Kan. 23.55 Detektív Endeavour Morse V.Krimiseriál VB 1.25 13. komnata Martina Huba 1.55 Bolkoviny 2.40 Banánové rybičky 3.05 Sviatočné slovo lekárky Aleny Paříkovej 3.10 Hobby našej doby

2

8.10 Majáky 8.20 Československý filmový týždenník 1972 8.30 Hľadanie strateného času: Pouličné výjavy z prvých dní republiky 8.50 Britská pevnosť proti Hitlerovi: Boj na poliach 9.40 Veľké stroje zblízka III.: Supertransportér 10.25 Krásy európskeho pobrežia: Portugalské útesy 10.35 Divoká príroda Číny: Jün-nanKráľovstvo divočiny (2.) 11.25 Nedaj sa plus 11.50 Nedaj sa: Sad ako organizmus 12.20 Uchom ihly 12.50 Sviatočné slovo lekárky Aleny Paříkovej 12.55 Kresťanský magazín 13.20 Cesty viery: Smrť je len začiatok 13.50 Boží dar - príbehy českých potravín (3.) 14.10 Na plavárni s Mahanom Esfahani 14.40 8 dní, ktoré stvorili Rím (7.) 15.25 Dobrodruh (7.) 15.55 Vzácne živočíchy čínskej prírody. 16.50 Krajinou príbehov českých hradov známych i neznámych IV. (7.) 17.15 Dynastia Windsorovcov: Nová generácia (6.) 18.00 Bedeker VIII.: Split 18.30 Najúžasnejšie diela ľudských rúk: Posvätné miesta 19.20 Zaujímavosti z regiónov 19.50 Správy v českom znakovom jazyku 20.00 Od dvanástej do tretej. 21.45 Tisíc miliárd dolárov.Kriminálna dráma Fr. 23.55 Potešenie i bolesť - veda lásky. 0.50 Leteckí stíhači v boji II.: Porážka Luftwaffe

25. 10. 202220 NEDEĽA 30. 10. 2022
ČT

JEDNOTKA DVOJKA

7.00 Ranné správy RTVS 8.30 Destinácie. 8.45 Don Matteo VII. 9.55 Horskí záchranári VI. 10.50 Duel. 11.20 5 proti 5. 12.00 Správy RTVS 12.25 Dámsky klub. 13.50 Dedovizeň 14.25 Derrick 15.25 Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou. 16.00 Správy RTVS 16.30 Destinácie. 16.45 Don Matteo VII. 17.50 Duel. 18.15 Krátke správy RTVS 18.20 5 proti 5. 19.00 Správy RTVS 19.55 Góly - body - sekundy 20.15 Počasie 20.30 Tancovať ďalej. 22.30 Kriminálka Staré Mesto II. (1.)Krimiseriál zo súčasnosti z prostredia starej Bratislavy SR/ČR 23.30 Agatha Christie: Poirot IX.Detektívny seriál VB 0.25 Správy RTVS 1.15 Góly - body - sekundy 1.30 Počasie 1.40 Derrick 2.40 Horskí záchranári VI.

JOJ PLUS

7.30 Profesionáli III. (13.)Komediálny seriál z policajnej stanice SR 8.40 Neuveriteľná premena II. (8.)Dokumentárna reality šou USA 9.25 Stratené duše IV. (15.)Mysteriózny seriál USA 10.15 Stratené duše IV. (16.) 11.15 Divoké kone (73.) 12.30 Skutočné príbehy. 13.50 Riskuj! 14.30 Dr. House V. (19.)Dramatický seriál USA 15.30 Dr. House V. (20.) 16.30 Moja mama varí lepšie ako tvoja. 17.30 Stratené duše IV. (17.) 18.25 Stratené duše IV. (18.) 19.30 Profesionáli III. (14.) 20.30 Klondike (2.)Životopisný dobrodružný film USA 23.30 Halloween.Horor USA 1.45 Halloween II. 3.35 Kinosála.Publicistika SR 3.45 Moja mama varí lepšie ako tvoja. 4.30 Poklady z blšáku III.Súťažná reality šou USA

DISCOVERY

7.00 Rodení obchodníci 8.00 Ako sa to robí 8.30 Ako sa to robí 9.00 Schované v kôlňach 9.30 Bitky o batožiny 10.00 Zlato z Beringovho mora 11.00 Lovci odpadu 12.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 13.00 Lovci odpadu 14.00 Lovci odpadu 15.00 Lovci odpadu 16.00 Schované v kôlňach 16.30 Bitky o batožiny 17.00 Lovci odpadu 18.00 Ako sa to robí 18.30 Ako sa to robí 19.00

Rodení obchodníci: Vysnívané auto 20.00 Nahí a vystrašení 22.00 Nahí a vystrašení XL 23.00 Lovci odpadu 0.00 Lovci odpadu: Reštaurátori 1.00 Nahí a vystrašení 2.30 Ako to robia? 3.00 Lovci odpadu 4.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 5.00 Lovci odpadu

8.00 Dobrý deň, Patria.Hírek 8.05 Dobrý deň, Patria - národnostný Srbský 8.30 Od prameňa - národnostný magazín 9.00 Národnostné správy 9.05 Generácia. 9.35 Orientácie. 10.05 Cesta. 10.30 Panda.11.30 Obedníček 11.35 Tri mačiatka. 11.40 Čo rozprávala teta Srna. 11.45 Pa a Pi. 12.00 Živá panoráma 12.25 Cyklopotulky. 12.35 Peniaze. 13.00 5peňazí: Problémová Snehulienka. 13.05 SK DEJINY. 14.10 Moje miesta - príbeh mesta.Košice 14.40 Sola gratia - jedine milosťou. 15.05 Sola scriptura - jedine písmo. 16.05 Sola scriptura - film o filme. 16.20 Po stopách Martina Luthera. 17.00 Služby Božie na Pamiatku reformácie.Priamy prenos 18.30 Večerníček 18.35 Tri mačiatka. 18.40 Macko Uško. 18.50 Fidlibumove pokusy. 19.00 Supersob Jeremy. 19.10 Lassie - Nové dobrodružstvá 19.30 Odkaz vo fľaši II. 19.45 Zázračný miniateliér 19.50 Sviatočné slovo na Pamiatku reformácie - ECAV. 20.00 Správy RTVS v slovenskom posunkovom jazyku 20.07 Informácia pre tipujúcich: KENO 10, Keno Joker 20.10 Moja diagnóza. 20.35 Záhady gigantov praveku 21.30 Experiment. 22.05 Luther a ja.Príbeh manželky Martina Luthera Kathariny von Bora Nem. 0.00 Správy RTVS 0.50 Hírek

NOVA

8.20 Volajte Novu. 8.35 Babicove dobroty 9.05 Ulica 10.35 Specialisté 11.30 Riskuj! 12.00 Poludňajšie Televízne noviny.Športové noviny, Počasie 12.20 Babicove dobroty XI. 12.40 Tescoma s chuťou 12.50 Doktoři z Počátků 13.50 Ulica (2673.) 14.40 Ordinace v růžové zahradě 2 15.45 Ordinace v růžové zahradě 2 (431.) 16.57 Popoludňajšie Počasie 17.00 Popoludňajšie Televízne noviny.Športové noviny 17.30 Na love II. 18.20 Tescoma s chuťou 18.35 Ulica (4356.) 19.30 Televízne noviny.Športové noviny, Počasie 20.20 Specialisté 21.25 Specialisté 22.30 Kriminálka Anděl IV. 23.35 Ulica (2673.) 0.20 Ordinace v růžové zahradě 2

MARKÍZA JOJ ČT 1

6.00 Teleráno. 8.20 VOYO News. 8.30 Zámena manželiek. 9.45 Rodinné prípady. 10.55 Policajné prípady. 12.00 Televízne noviny 12 12.10 FARMA. 13.40 FARMA - DUEL. 15.45 Rodinné prípady. 17.00 Prvé televízne noviny 17.25 Reflex. 17.55 Rodinné prípady. 19.00 Televízne noviny 20.05 Počasie 20.20 Športové noviny 20.30 Druhá šanca II. (9. Dramatický seriál SR 22.00 FARMA. 23.10 Love Island II. 0.20 Život.Triler USA 2.20 Zámena manželiek. 3.30 Policajné prípady. 4.15 Rodinné prípady. 5.00 Televízne noviny

PRIMA PLUS

8.20 Show Jana Krausa. 9.05 Cesty domů (5.)Pôvodný rodinný seriál 10.25 Přístav (5.)Komediálny seriál 11.40 Ako sa stavia sen 12.50 7 pádů Honzy Dědka. 13.55 Prima SVĚT. 14.30 Cesty domů (6.)Pôvodný rodinný seriál 15.45 Nikto nie je dokonalý 16.50 Prostřeno! 17.50 Show Jana Krausa. 18.55 Hlavné správy. 19.40 Krimi správy. 19.55 SHOWTIME 20.15 Autosalón.tv. 21.25 Vinaři II. (12.)Komediálny seriál ČR 22.50 PARTIA Terezie Tománkovej. 23.50 Přístav (6.)Komediálny seriál 1.05 Prostřeno!

7.05 Noviny TV JOJ 7.50 Bez servítky. 9.00 Naši III. (11., 12. Rodinný komediálny seriál SR 10.20 Polina a jej magické dobrodružstvo. Rodinný dobrodružný fantazijný film Ukrajina/Belg. 12.15 Rodina Addamsovcov. Animovaná fantazijná komédia USA 14.00 Deväť životov pána Fúzika.Rodinná fantazijná komédia Fr./Čína/Kan. 15.50 Začarovaná Ella. Rodinná fantazijná romantická komédia ISA/Írsko/VB

17.50 Bez servítky. 19.00 Krimi

19.30 Noviny TV JOJ 20.25 Šport 20.30 Najlepšie počasie 20.35 Hranica II Komediálny seriál SR 21.40 Inkognito. 22.50 Colombiana.Akčný krimitriler USA/Fr.

1.05 Súdna sieň 2.20 Noviny TV JOJ 3.00 Záchranári

Dramatický seriál SR 3.40 Policajti v akcii. Dramatický seriál SR 5.30 Riskuj!

9.00 Prípady sestry Bonifácie. 9.45 Rohožka. Poviedka z obľúbeného cyklu Bakalári 1973 10.00 168 hodín 10.35

Po stopách hviezd.Obrazový životopis slávnych - tentoraz Marie Rottrovej 11.05 Hercule Poirot. Detektívny seriál VB 12.00 Správy o 12. 12.20

Predpoveď počasia, športové správy. 12.30 Sama doma. 14.00 Abiturientský večierok. Poviedka z obľúbeného cyklu Bakalári 1980 14.25 Jak přijít o život.Krimifilm ČR 15.45 Na krok od neba III. Detektívny seriál Tal. 16.45 Cestománia. Argentína: V rytme tanga 17.15 AZ-kvíz. 17.40 Čierne ovce. 18.00 Udalosti v regiónoch. 18.25 Kde domov môj? 18.55 Udalosti za okamih a počasie 19.00 Udalosti. 19.56 Góly, body, sekundy 20.10 Případy 1. oddělení III. (9.)Krimiseriál ČR 21.15 Reportéri ČT 21.55

Legendy kriminalistiky 3. 22.29 Výsledky žrebovania Šťastných 10 a Extra Renty 22.30 Miesto činu - Drážďany.Krimiseriál Nem. 0.10 AZ-kvíz 0.35 Na forbíne TM 1.15 Sviatočné slovo lekárky Aleny Paříkovej 1.25 Z metropoly 1.50 Kalendárium 2.20 Dobré ráno 4.50 Na stope 5.15 Čierne ovce

2

SPEKTRUM HBO

8.10 Daj mi krídla. 9.40 Belle. 11.40 Ochutnávka lásky. Dráma Poľsko 13.05 Stratený transport. 14.45 Paralelné matky. 16.45 DC Liga supermaznáčikov. 18.30 Rodičia III. 19.00 Honba za láskou 20.00 Biely lotos II. 21.00 Príbeh služobníčky V. 22.00 C'mon C'mon.23.50 Equalizer. 2.05 Sin City - mesto hriechu. 4.10 Plán A.Historická dráma Nem./Izrael

DOMA

6.10 Divoký anjel (149.)Romantická telenovela Argent. 6.55 Divoký anjel (150.) 8.10 Dobrý doktor IV. (7.)Dramatický seriál USA 9.15 Dobrý doktor IV. (8.) 10.25 Cennet (37.)Romantický seriál Turecko 11.20 Cennet (38.) 12.25 Varte s nami. 13.00 Láska, rozum, pomsta (95.)Romantický seriál Turecko 13.45 Láska, rozum, pomsta (96.) 14.35 Koleso šťastia. 15.35 Divoký anjel (151.) 16.35 Divoký anjel (152.) 17.30 Dobrý doktor IV. (9.) 18.30 Dobrý doktor IV. (10.) 19.25 Varte s nami. 19.40 Divoký anjel (153.) 20.40 Divoký anjel (154.) 21.40 Láska, rozum, pomsta (97.) 22.35 Láska, rozum, pomsta (98.) 23.35 Zachránené životy (93.)Dramatický seriál Turecko 0.40 Dobrý doktor IV. (9.) 1.25 Dobrý doktor IV. (10.) 2.10 Zachránené životy (93.) 2.50 Cennet (37.) 3.40 Cennet (38.) 4.20 Smotánka.

7.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 7.55 Utajený šéfUSA 8.50 Expedícia na mesiac v ôsmych dňoch 9.50 Expedícia na mesiac v ôsmych dňoch 10.45 Sedem dní na Marse 11.45 Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 12.35 Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 13.20 Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 14.05 Ako sa nakrúcal Život vo farbe s Davidom Attenboroughom 15.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 16.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 17.00 Utajený šéf – USA 18.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 19.00 Lovci opálov 20.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 21.00 Chyby a katastrofy 22.00 Ben Fogl - Týždeň v Černobyle 23.00 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 0.00 Vojny v znamení drog 0.25 Život v zovretí mrazu: Kanada 1.20 Dejiny v číslach 2.10 Motýlí efekt 2.40 Po stopách stratených umeleckých diel 3.25 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 4.15 Hrdinovia a tí, ktorí prežili 5.00

On The Spot - Reportéri v akcii 5.50 Pohľady do histórie

8.30 Guatemala - Mayovia, šamani a kúzelníci 9.25 Vek prírody: Poznanie (2.)Dokument z cyklu BBC Earth 10.20 Divoká príroda Číny: Jün-nan - Kráľovstvo divočiny (2.) 11.10 Babylon 11.40 Dedinopis 12.00 Objavovanie sveta II.: Istria 12.50 Televízny klub nepočujúcich 13.20 Svet zvierat: Veľké mačkovité šelmy 14.15 Cesty viery: Smrť je len začiatok 14.40 Cyprus, ostrov bohyne Afrodity 15.40 Starostlivosť o dušu: O moci, bezmoci a rovnováhe (3.) 16.05 Dobrodružstvá vedy a techniky 16.35 Rakúsko na železnej opone: Na konci sveta (1.) 17.20 Letecké katastrofy: Tragický vzlet 18.05 Manu a Matej na ceste do Apulie (4.) 18.35 Ako továrne zmenili svet: Autá 19.30 Československý filmový týždenník 1972 (1433.) 19.40 Postrehy odinakiaľ 19.50 Správy v českom znakovom jazyku 20.00 8 dní, ktoré stvorili Rím (8.) 20.55 10 chýb: 11. september 2001.Dokumentárny cyklus BBC 21.40 Zahraničné misie (3.) 22.40 Všetci prezidentovi muži.Triler USA 0.55 Ponorka II. (8.)Dramatický seriál Nem. 1.55 Zašliapané projekty: Stop pre "čezetu" 2.10 Hranice dokorán - Rozmówki polsko-czeskie 2.40 Cesta do hlbín študentovho vrecka 3.05 Sabotáž 3.30 Hmyz na tanieri

25. 10. 2022 21PONDELOK 31. 10. 2022
ČT

MARKÍZA JOJ ČT 1JEDNOTKA DVOJKA

7.15 Jurošík 7.25 Malý rytier Trenk.Animovaný film Nem. 8.45 Sokoliarova dcéra.Tajomná povesť o hrade Súľov ČSR 10.00 Slávnosť Všetkých svätých.Priamy prenos 11.30 Páter Pio (1.)Životopisný film o uctievanom talianskom kapucínovi pátrovi, vyhlásenom roku 2002 za svätého Tal. 13.15 Páter Pio (2.) 15.00 Agatha Christie: Poirot XII.Detektívny seriál VB 16.35 Rozprávky bratov Grimmovcov: Šťastný Janko. 17.35 Popolvár najväčší na svete. Filmová rozprávka o kráľovi a jeho troch synoch Nem./ČSR 19.00 Správy RTVS 19.55 Góly - body - sekundy 20.15 Počasie 20.30 Ranger (3.)Rodinný seriál Nem. 22.00 Miesto zločinu Ostrava (9.)Krimiseriál ČR 23.00 Tancovať ďalej.Komédia o tom, že nikdy nie je neskoro začať si plniť svoje sny Fr. 0.25 Správy RTVS 1.20 Góly - body - sekundy 1.35 Počasie 1.45 Kriminálka Staré Mesto II. (1.)Krimiseriál zo súčasnosti z prostredia starej Bratislavy SR/ČR 2.40 Slovensko v obrazoch

7.10 Šarkan. 7.25 Film o filme: Šarkan 7.45 Živá panoráma 8.15 Blízko je tak ďaleko Herečka Naďa Hejná spomína na významných rodákov pochovaných na Národnom cintoríne 8.50 Žiť pre vášeň 9.50 Vynes na horu svoj hrob. 11.05 Vo vetre kopýt. 11.35 Čenkovej deti. 12.50 Exponáty alebo príbehy z kaštieľa. 14.00 Posledná cesta. 14.55 Živý bič (1.) 16.05 Živý bič (2.) 17.15 Starý včelár.Televízny film ČSR18.15 Šarkan. 18.30 Večerníček 18.35 Tri mačiatka. 18.40 Trpaslíci. 18.45 Macko Uško. 18.55 Fidlibumove pokusy. 19.00 Supersob Jeremy. 19.10 Lassie - Nové dobrodružstvá II. 19.35 Odkaz vo fľaši II. 19.50 Sviatočné slovo 20.00 Správy RTVS v slovenskom posunkovom jazyku 20.07 Informácia pre tipujúcich: KENO 10, Keno Joker, Euromilióny, Euromilióny Joker 20.10 Biskup Michal Buzalka. 21.05 Magický hlas rebelky. 22.35 Posledná cesta. Dokument Fr. 23.25 Medzinárodný ekumenický koncert 0.40 Správy

PLUS NOVA

7.15 Súdna sieň 8.20 Súdna sieň 9.15 Nikto nie je dokonalý.Súťažno-zábavná šou SR 10.45 Kráľ Ralph. Romantická komédia USA 12.45 Králi hôr. Rodinný dobrodružný film Rak. 14.50 Návrat hrdinu.Historická komédia Fr. 16.45 Rodina Addamsovcov.Animovaná fantazijná komédia USA 18.25 Veľké želanie.Animovaný rodinný fantazijný film Mexiko 20.30 Skala. Akčný film USA 23.25 Chlapské hry.Komédia USA 1.30 Klondike (1.)Životopisný dobrodružný film USA 3.50 Nové bývanie. 4.35 Súdna sieň

DISCOVERY

7.00 Rodení obchodníci 8.00 Ako sa to robí 8.30 Ako sa to robí 9.00 Schované v kôlňach 9.30 Bitky o batožiny 10.00 Zlato z Beringovho mora 11.00 Lovci odpadu 12.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 13.00 Rodení obchodníci 14.00 Rodení obchodníci 15.00 Rodení obchodníci 16.00 Schované v kôlňach 16.30 Bitky o batožiny 17.00 Zlato z Beringovho mora 18.00 Ako sa to robí 18.30 Ako sa to robí 19.00 Rodení obchodníci 20.00 Zlatá horúčka 22.00 Zlato Hoffmanovej rodiny 23.00 Zlatá horúčka 1.00 Zlatá horúčka 3.00 Lovci odpadu 4.00 Rodení obchodníci 5.00 Lovci odpadu

5.55 Raňajky. 8.30 Korenie. 8.50 Babicove dobroty 9.05 Ulica 9.50 Ulica (4355.) 10.40 Specialisté (184.)Krimiseriál ČR 11.30 Riskuj! 12.00 Poludňajšie Televízne noviny.Športové noviny, Počasie 12.20 Babicove dobroty XI. 12.40 Tescoma s chuťou 12.45 Kriminálka Anděl IV. 13.50 Ulica (2674.) 14.40 Ordinace v růžové zahradě 2 15.50 Ordinace v růžové zahradě 2 (432.) 16.57 Popoludňajšie Počasie 17.00 Popoludňajšie Televízne noviny.Športové noviny 17.30 Na love II.Svetovo úspešný televízny kvíz 18.20 Tescoma s chuťou 18.35 Ulica 19.30 Televízne noviny.Športové noviny, Počasie 20.20 MasterChef Česko VI. 21.40 Súboj na tanieri II. 22.40 Víkend. 23.20 Ulica (2674.) 0.10

Ordinace v růžové zahradě 2 2.15 Televízne noviny.Športové noviny, Počasie 3.00 Raňajky. 3.55 Riskuj! 4.50 Áčko.

HBO

7.45 Pred kamerou XIX 8.15 Amorov šíp. 9.40 Deti sú v pohode. 11.10 Predtým ako som ťa spoznala. 13.00 Respect. 15.25 Salt-N-Pepa. 17.35 Juno. 19.15 Superman a Lois II. 20.00 Skúška 20.35 Avenue 5 II. 21.10 Severné vody 22.10 Iná svorka. 23.50 Baader Meinhof Komplex.Dobová kriminálna politická dráma Nem./Fr./ ČR 2.20 Jackass Forever. 3.55 Dcéra.Triler Špan.

7.15 Zajac Bugs a káčer Duffy. 6.35 Tom a Jerry 6.40 Monštrá verzus votrelci. Akčná animovaná komédia USA

8.40 Matilda Rodinná komédia USA 10.45 Husia koža. Dobrodružná rodinná komédia USA

12.50 Šmolkovia: Strašidelný špeciál Animovaný film USA 13.20 Duch.Romantický film USA

16.10 Hotel Transylvánia. Rodinná animovaná komédia USA

17.55 Rodinné prípady. 19.00 Televízne noviny 20.05 Počasie 20.20 Športové noviny 20.30 Pán profesor IV. Rodinný komediálny seriál SR 21.50 FARMA. 23.00 Chatári 0.10 Druhá šanca žiť 3.30 Policajné prípady. 4.15 Rodinné prípady.

PRIMA PLUS

7.20 Show Jana Krausa. 8.05 Cesty domů (6.)Pôvodný rodinný seriál 9.15 Přístav (6.)Komediálny seriál 10.35 Autosalón.tv. 11.50 Vinaři II. (12.)Komediálny seriál ČR 13.10 PARTIA Terezie Tománkovej. 14.15 Cesty domů (7.) 15.35 Nikto nie je dokonalý 16.50 Prostřeno! 17.50 Show Jana Krausa. 18.55 Hlavné správy. 19.40 Krimi správy. 19.55 SHOWTIME 20.15 Áno, šéfe! 21.25 ZOO (62.)Dramatický seriál ČR 22.45 Receptár prima nápadov. 23.40 Vychytávky Ládi Hrušky. 0.10 Přístav (7.) 1.25 Prostřeno!

DOMA

6.10 Divoký anjel (151.)Romantická telenovela Argent. 6.55 Divoký anjel (152.) 8.10 Dobrý doktor IV. (9.)Dramatický seriál USA 9.15 Dobrý doktor IV. (10.) 10.25 Cennet (39.)Romantický seriál Turecko 11.20 Cennet (40.) 12.25 Reflex. 13.10 Láska, rozum, pomsta (97.)Romantický seriál Turecko 14.05 Láska, rozum, pomsta (98.) 15.00 Koleso šťastia. 16.00 Divoký anjel (153.) 17.00 Divoký anjel (154.) 17.55 Dobrý doktor IV. (11.) 18.55 Dobrý doktor IV. (12.) 19.40 Divoký anjel (155.) 20.40 Divoký anjel (156.) 21.40 Láska, rozum, pomsta (99.) 22.40 Láska, rozum, pomsta (100.) 23.35 Zachránené životy (94.) Dramatický seriál Turecko 0.35 Dobrý doktor IV. (11.) 1.25 Dobrý doktor IV. (12.) 2.10 Zachránené životy (94.) 2.55 Cennet (39.) 3.40 Cennet (40.) 4.20 Smotánka.

7.25 Noviny TV JOJ 8.15 Deväť životov pána Fúzika.

Rodinná fantazijná komédia Fr./Čína/Kan. 10.00 Začarovaná Ella. Rodinná fantazijná romantická komédia ISA/Írsko/VB 12.00 Ako dostať deda z domu.

Rodinná komédia USA/VB/ Kan.

14.15 Shrek.Animovaná rodinná komédia USA 16.05 Dívka na koštěti. Rodinná dobrodružná fantazijná komédia ČSR 17.50 Bez servítky. 19.00 Krimi

19.30 Noviny TV JOJ 20.25 Šport 20.30 Najlepšie počasie 20.35 Nemocnica

Dramatický seriál SR 21.45 Jedna za všetky. Romantická komédia USA 23.55 Spackané plastické operácie V. (7.)Dokumentárna reality-šou USA 0.55 Súdna sieň 2.05 Krimi 2.35 Ochrancovia

Dramatický seriál SR 3.25 Policajti v akcii. Dramatický seriál SR 4.15 Riskuj!

SPEKTRUM

7.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 8.00 Utajený šéf - USA 9.00 Fantastické inžinierstvo 10.00 Na 18 kolesách vo Vietname 11.00 Utajený šéf – USA 12.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 13.00 Nastupovať! Vlakom okolo sveta 14.00 Fantastické inžinierstvo 15.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 16.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 17.00 Utajený šéf – USA 18.00 S otcom okolo sveta 18.30 S otcom okolo sveta 19.00 Lovci opálov 20.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 21.00 Chyby a katastrofy 22.00 Born In Auschwitz 23.05 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 0.05 Vojny v znamení drog 0.30 Život v zovretí mrazu: Kanada 1.25 Chyby a katastrofy 2.15 Motýlí efekt 2.45 Zrútenie Tretej ríše 3.40 Hrdinovia a tí, ktorí prežili 4.25 S otcom okolo sveta 4.50 Autá na zbláznenie 5.15 Na 18 kolesách vo Vietname

5.59 Štúdio 6. 9.00 Na krok od neba III. 10.10 Chlapci v akcii 10.40 Chlapec z Louky. Veľká hokejová legenda Ivan Hlinka v spomienkach manželky, spoluhráčov a kamarátov 11.30 AZ-kvíz. 12.00 Správy o 12. 12.20 Predpoveď počasia, športové správy. 12.30 Sama doma. 14.00 Všetko, čo mám rada. 14.30 Hercule Poirot.Detektívny seriál VB 15.20 Kde bývali princezné 15.45 Na krok od neba III. 16.45 Cestománia. Bhútán: posledné rozprávkové kráľovstvo 17.15 AZ-kvíz. 17.40 Čierne ovce. 18.00 Udalosti v regiónoch. 18.25 Kde domov môj? 18.55 Udalosti za okamih a počasie 19.00 Udalosti. 19.56 Góly, body, sekundy 20.10 Všechnopárty. 21.05 Magický hlas rebelky.Neuveriteľný príbeh speváčky Marty Kubišovej 22.34 Výsledky žrebovania Šťastných 10 a Euromilióny 22.35 Hercule Poirot XII.Detektívny seriál VB 0.05 AZ-kvíz 0.35 Bolkoviny 1.25 Zaujímavosti z regiónov 1.50 Pod pokrievkou 2.15 Dobré ráno

8.30 Kúpele v pohybe 8.40 Zázračná planéta: Posledné raje na Zemi - Galapágy 9.40 10 chýb: 11. september 2001. Dokumentárny cyklus BBC 10.25 Veľké stroje zblízka III.: Supertransportér 11.10 S kuchárom okolo sveta:Madagaskar 12.05 Nedaj sa plus 12.35 Nedaj sa: Sad ako organizmus 13.00 Maledivy vo vode 13.25 Zbrane 2. svetovej vojny (1.) 14.15 Leteckí stíhači v boji II.: Porážka Luftwaffe 15.00 Kráľovstvo divočiny: Hyeny škvrnité, Tanzánia 15.25 Divočina v mestách. 16.20 Zahraničná misia (3.) 17.15 Bangkok, mesto zrodené z vody 18.05 Jednotriedka.Dokument 19.00 Cyklopotulky 19.15 Kresťanský magazín 19.40 Postrehy odinakiaľ 19.50 Správy v českom znakovom jazyku 20.00 Na dosah.Dráma USA 22.00 Na vlastnú dušu.Dokument 23.00 Letecké katastrofy: Stopka pre Boeing MAX 82 23.45 Benito Mussolini: Pád (2.) 0.40 Fargo III. (10.)Krimiseriál USA 1.30 Legendárne obrovské stavby Francúzska: Haussmannova veľkolepá premena Paríža 2.30 Cesty viery: Smrť je len začiatok 2.55 Zašliapané projekty: Lokomotíva "pri ľade" 3.15 Krásy európskeho pobrežia: Severné Nórsko 3.20 Hranice dokorán - Rozmówki polsko-czeskie 3.50 Kam zmizli Rýchle šípy 4.15 Vymeniť dres za sutanu 4.40 Na Bludove 5.10 Pešo pekne česky (1.) 5.25 Dobrodružstvá vedy a techniky

25. 10. 202222 UTOROK 1. 11. 2022
ČT 2 JOJ

JEDNOTKA DVOJKA

7.00 Ranné správy RTVS 8.30 Destinácie. 8.50 Don Matteo VII. 9.55 Horskí záchranári VI. 10.50 Duel. 11.20 5 proti 5. 12.00 Správy RTVS 12.25 Dámsky klub. 13.50 Dedovizeň 14.25 Derrick 15.25 Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou. 16.00 Správy RTVS 16.25 Destinácie. 16.40 Don Matteo VII. 17.40 Duel. 18.10 Krátke správy RTVS 18.14 Kniha dňa 18.15 5 proti 5. 19.00 Správy RTVS 19.55 Góly - body - sekundy 20.12 Informácia pre tipujúcich: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 20.15 Informácia pre tipujúcich: Eurojackpot, Eurojackpot Joker 20.20 Počasie 20.30 Vraždy v Le Havre. Fr. 22.05 ŠTB: Prísne tajné: Aktívne opatrenia/dezinformácie. 22.35 Skôr než zomrieme II 23.40 Správy RTVS 0.30 Góly - body - sekundy

7.30 Živá panoráma 8.00 Dobrý deň, Patria.Hírek 8.05 Dobrý deň, Patria - maďarsky 8.30 Laboda 9.00 Miestopis cechov a manufaktúr.Liptovskí kožiari 9.15 Miestopis cechov a manufaktúr.Kysuckí drotári 9.40 Miestopis cechov a manufaktúr.Turčianski olejkári 10.00 Vo vetre kopýt. 10.30 Spoločník pána veľkomožného. 1.30 Obedníček 11.35 Tri mačiatka. 11.40 Pa a Pi. 11.55 Živá panoráma 12.20 Cyklopotulky. 12.30 Záhady gigantov praveku 13.25 Experiment. 14.10 Vetrom ošľahané, dažďom obmývané 14.35 Magický hlas rebelky. 16.00 Nápady a vynálezy. 16.30 Regina. 17.10 Správy RTVS z regiónov 17.30 Autosalón. 17.55 VAT. 18.30 Večerníček 18.35

JOJ PLUS NOVA

6.20 Skutočné príbehy. 7.45 Profesionáli III. 8.55 Neuveriteľná premena II. 9.40 Stratené duše IV. 10.30 Stratené duše IV. 11.30 Divoké kone 12.55 Skutočné príbehy. 13.55 Riskuj! *14.30 Dr. House V. 15.30 Dr. House V. (22.)16.30 Moja mama varí lepšie ako tvoja. 17.30 Stratené duše IV. (19.) 18.25 Stratené duše IV. (20.) 19.30 Profesionáli III. (15.) 20.30 Colombiana. 22.45 Návrat hrdinu.Historická komédia Fr. 0.45 Klondike 3.10 Nové bývanie. 3.55 Moja mama varí lepšie ako tvoja. 4.35 Neuveriteľná premena II. (9.)Dokumentárna reality šou USA 4.55 Poklady z blšáku V.Súťažná reality šou USA

DISCOVERY

7.00 Rodení obchodníci 8.00 Ako sa to robí 8.30 Ako sa to robí 9.00 Schované v kôlňach 9.30 Bitky o batožiny 10.00 Zlato z Beringovho mora 11.00 Lovci odpadu 12.00 Rodení obchodníci: Vysnívané auto 13.00 Zlatá horúčka: Stratená baňa Davea Turina 14.00 Zlatá horúčka: Stratená baňa Davea Turina 15.00 Zlatá horúčka: Stratená baňa Davea Turina 16.00 Schované v kôlňach 16.30 Bitky o batožiny 17.00 Lovci odpadu 18.00 Ako sa to robí 18.30 Ako sa to robí 19.00 Rodení obchodníci 20.00 Autá za milión dolárov 21.00 Rodení obchodníci 22.00 Lovci odpadu: Klasické autá 23.00 Autá za milión dolárov 0.00 Rodení obchodníci 1.00 Lovci odpadu: Klasické autá 2.00 Autá za milión dolárov 3.00 Lovci odpadu 4.00 Rodení obchodníci

Tri mačiatka. 18.40 Trpaslíci. 18.45 Veselá farma V. 18.50 Fidlibumove pokusy. 18.55 Supersob Jeremy. 19.10 Lassie - Nové dobrodružstvá II. 19.30 Medvedí les. 19.35 To sú veci. Detská relácia 19.40 Zázračný miniateliér 20.00 Správy RTVS v slovenskom posunkovom jazyku 20.10 Záchrana raja 21.00 Mikrobióm: úžasná sila brušnej dutiny. 22.00 Do kríža. 22.55 Kinorama 23.20 Umenie. 23.50 Gruzínska čítanka. 23.55 Rumunská čítanka.Publicistický cyklus 0.05 Správy RTVS

MARKÍZA JOJ ČT 1

8.25 Zámena manželiek. 9.45 Rodinné prípady. 10.55 Policajné prípady. 12.00 Televízne noviny 12 12.10 Kobra 11 XXI. (17.)Krimiseriál Nem. 13.15 Kobra 11 XXI. (18.) 14.15 Chatári (1.)Rodinný komediálny seriál SR 15.45 Rodinné prípady. 17.00 Prvé televízne noviny 17.25 Reflex. 17.55 Rodinné prípady. 19.00 Televízne noviny 20.05 Počasie 20.20 Športové noviny 20.30 Extrémne premeny Slovensko - Druhá šanca na život. 22.30 Druhá šanca II. (9.)Dramatický seriál SR 24.00 Love Island II. 1.10 Love Island II. 2.15 Kobra 11 XXI. (17.) 3.00 Kobra 11 XXI. (18.) 3.55 Rodinné prípady. 5.00 Televízne noviny

PRIMA PLUS

8.35 Bez servítky. 10.50 Súdna sieň 12.00 Noviny o 12:00 12.30 Top Star. 12.55 Hranica II. Komediálny seriál SR 14.05 Inkognito.Súťažnozábavná šou SR 15.10 Láska na chate. 15.55 Geissenovci - Ťažký život milionárov XI.Dokumentárna reality-šou Nem.

8.30 Korenie. 8.50 Ulica 10.25 MasterChef Česko VI. 11.30 Riskuj! 12.00 Poludňajšie Televízne noviny. Športové noviny, Počasie 12.30 Babicove dobroty 13.00 Tescoma s chuťou 13.05 Súboj na tanieri II. 13.55 Ulica (2675.) 14.40 Ordinace v růžové zahradě 2 16.57 Popoludňajšie Počasie 17.00 Popoludňajšie Televízne noviny.Športové noviny 17.30 Na love II. 18.20 Tescoma s chuťou 18.35 Ulica 19.30 Televízne noviny. Športové noviny, Počasie 20.20 MasterChef Česko VI. 21.40 Love Island II. 23.35 Ulica 2.30 Televízne noviny.

HBO

8.25 Husia kože 2: Ukradnutý Halloween. 10.00 Juno. 11.40 Film roku. 13.35 Festival pána Rifkina. 15.10 Iná svorka. 16.55 Spider-Man: Homecspoming.19.10 Príbeh služobníčky V. 20.00 DC Liga supermaznáčikov. 21.45 Biely lotos II. 22.50 Dcéra.Triler Špan. 0.50 Film roku. 2.45 Môj syn.Triler VB/Fr./Nem. 4.25 Festival pána Rifkina.Romantická komédia USA/Špan./Tal.

7.10 Show Jana Krausa. 7.55 Cesty domů (7.)Pôvodný rodinný seriál 9.10 Přístav (7.)Komediálny seriál 10.30 Áno, šéfe! 11.45 ZOO (62.) Dramatický seriál ČR 13.00 Receptár prima nápadov. 13.55 Vychytávky Ládi Hrušky. 14.30 Cesty domů (8.)Pôvodný rodinný seriál 15.45 Nikto nie je dokonalý 16.50 Prostřeno! 17.50 Show Jana Krausa. 18.55 Hlavné správy. 19.40 Krimi správy. 19.55 SHOWTIME 20.15 Show Jana Krausa. 21.20 Dobré zprávy (2.)Dramatický seriál 22.50 Gondíci s. r. o. 0.00 Přístav (8.) 1.10 Prostřeno!

DOMA

6.15 Divoký anjel (153.)Romantická telenovela Argent. 6.55 Divoký anjel (154.) 8.10 Dobrý doktor IV. (11.)Dramatický seriál USA 9.15 Dobrý doktor IV. (12.) 10.25 Cennet (41.)Romantický seriál Turecko 11.20 Cennet (42.) 12.25 Reflex. 13.10 Láska, rozum, pomsta (99.)Romantický seriál Turecko 14.10 Láska, rozum, pomsta (100.) 15.00 Koleso šťastia. 16.00 Divoký anjel (155.) 16.55 Divoký anjel (156.) 17.50 Dobrý doktor IV. (13.) 18.50 Dobrý doktor IV. (14.) 19.40 Divoký anjel (157.) 20.40 Divoký anjel (158.) 21.40 Láska, rozum, pomsta (101.) 22.35 Láska, rozum, pomsta (102.) 23.35 Zachránené životy (95.) Dramatický seriál Turecko 0.35 Dobrý doktor IV. (13.) 1.25 Dobrý doktor IV. (14.) 2.05 Zachránené životy (95.) 2.45 Cennet (41.) 3.30 Cennet (42.) 4.10 Smotánka.

17.00 Udalosti 17 17.15 Riskuj! 17.50 Bez servítky. 19.00 Krimi 19.30 Noviny TV JOJ 20.25 Šport 20.30 Najlepšie počasie 20.35 Láska hory prenáša. Romantická komédia ČR/SR 22.30 Láska na chate. 23.50 Spackané plastické operácie V. (8.)Dokumentárna reality-šou USA

0.50 Súdna sieň

2.00 Noviny TV JOJ

2.40 Ochrancovia.Dramatický seriál SR

3.25 Policajti v akcii. Dramatický seriál SR 4.15 Riskuj!

SPEKTRUM

6.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 7.00 S otcom okolo sveta 7.30 S otcom okolo sveta 8.00 Utajený šéf - USA 9.00 Fantastické inžinierstvo 10.00 Na 18 kolesách vo Vietname 11.00 Utajený šéf – USA 12.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 13.00 S otcom okolo světa 13.30 S otcom okolo světa 14.00 Impossible Engineering 15.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 16.00 Ben Fogl a ľudia žijúci v divočine 17.00 Utajený šéf – USA 18.00 S otcom okolo sveta 18.30 S otcom okolo sveta 19.00 Lovci opálov 20.00 Život v zovretí mrazu: Kanada 21.00 Chyby a katastrofy 22.00 Vojna Adolfa Hitlera 23.05 Za mrežami: Najkrutejšie väznice sveta 0.05 Vojny v znamení drog 0.30 Život v zovretí mrazu: Kanada 1.25 Chyby a katastrofy 2.15 Motýlí efekt 2.45 Vojna Adolfa Hitlera 3.40 Hrdinovia a tí, ktorí prežili 4.25 S otcom okolo sveta 4.50 Autá na zbláznenie 5.15 Na 18 kolesách vo Vietname

9.00 Na krok od neba III.Detektívny seriál Tal. 10.00 Túlavá kamera 10.30 Objektív 11.00 Abiturientský večierok.Poviedka z obľúbeného cyklu Bakalári 1980 11.25 Postrehy odinakiaľ 11.30 AZ-kvíz. 12.00 Správy o 12. 12.20 Predpoveď počasia, športové správy. 12.30 Sama doma. 14.00 Zázračné bylinky 14.35 Rozpaky kuchaře Svatopluka (5.)Komediálny seriál ČR 15.50 Na krok od neba III.Detektívny seriál Tal. 16.45 Cestománia.Cookove ostrovy: Kvety Pacifiku 17.15 AZ-kvíz. 17.40 Čierne ovce. 18.00 Udalosti v regiónoch. 18.25 Kde domov môj? 18.55 Udalosti za okamih a počasie 19.00 Udalosti. 19.56 Góly, body, sekundy 20.05 Žrebovanie Športky a Šance 20.10 Četnické humoresky (35.)Krimiseriál ČR 21.40 13. komnata Reginy Řandovej 22.09 Výsledky žrebovania Šťastných 10 22.10 Já, Mattoni. Historický seriál ČR 23.10 Maigret a vzpurní svedkovia.Kriminálny seriál Fr. 0.40 Kde bývali princezné 1.00 AZ-kvíz. 1.25 Záhrada je hra 1.50 Chalupa je hra 2.15 Dobré ráno 4.45 Chlapci v akcii 5.15 Čierne ovce

2

5.59 Dobré ráno 8.30 Magické hlbočiny II. (1.) 9.00 Najúžasnejšie diela ľudských rúk: Posvätné miesta 9.50 Divočina v mestách.Dokument Nem. 10.45 Vzácne živočíchy čínskej prírody.Dokument Rak. 11.35 Cyprus, ostrov bohyne Afrodity 12.30 Ako továrne zmenili svet: Autá 13.20 Dynastia Windsorovcov: Nová generácia (6.) 14.10 Továrne na nevedomosť 15.05 Kľúč 15.35 Príbeh česko-nemeckého neporozumenia (1.) 15.55 Na vlastnú dušu. Dokument 16.50 8 dní, ktoré stvorili Rím (8.)Dokumentárny cyklus 17.35 Majáky (9.) 17.45 Vojta Náprstek a dom U Halánkovcov 18.20 Vlčia odysea. 19.15 Babylon 19.40 Postrehy odinakiaľ 19.50 Správy v českom znakovom jazyku 20.00 Kamera na cestách: Nevšedné krásy Egypta (2.) 20.55 Svet na tanieri: Gruzínsko (9.) 21.25 Bedeker VIII.: Korčula 21.50 Starostlivosť o dušu: Mária v hlave (4.) 22.20 Čtyři slunce. Dráma ČR 0.00 Balthazar III. (7.)Krimiseriál Fr. 0.55 Dobrodruh (7.) 1.20 Na huby (6.) 1.50 Jednotriedka 2.40 Zašliapané projekty: Kontaktné šošovky profesora Wichterleho 3.00 Hranice dokorán - Rozmówki polsko-czeskie 3.25 Amatéri 3.55 Pred polnocou 4.20 V zajatí železnej opony: Náhradný život Františka Zahrádku 4.35 Moreplavec na suchu

25. 10. 2022 23STREDA 2. 11. 2022
ČT

SPOMIENKY

Dňa 18. októbra uplynulo 19 rokov, keď nás navždy opustil

Dňa 17. 10. 2022 sme si pripomínuli 5 rokov od úmrtia našej mamy a starej mamy

Gabriely ČIŽMÁROVEJ

z Visolají.

S láskou a úctou spomína syn Radoslav s rodinou.

Dňa 23. 10. sme si pripomenuli 13 rokov od úmrtia

MUDr. Milan FOLTIN.

S láskou spomína brat s rodinou.

S láskou a úctou si dňa 27. 10. pripomíname 15. výročie, čo nás opustil Jozef JURKEMÍK, dňa 21. 11. si pripomíname 5. výročie od úmrtia Matildy JURKEMÍKOVEJ a dňa 30. 11. uplynie 37 rokov od smrti

Karolíny CABAJOVEJ z Papradna. Na našich drahých spomína celá rodina.

Dňa 27. 10. uplynie rok, čo nás nečakane navždy opustil manžel, otec, dedko, brat, švagor, krstný

Pozeráme hore ku hviezdam a vieme, že ste niekde tam. Slzy po tvári stekajú a ústa pokojný spánok želajú. Aj keď už nie ste medzi nami, v našich srdciach žijete stále s nami.

Dňa 29. 10. si pripomenieme 1. výročie úmrtia našej drahej mamy, babky a prababky

S láskou spomína smútiaca rodina.

Nie smrť našich blízkych, ale spomienka na nich nás ničí...

Dňa 5. 7. to bolo už deväť rokov, čo nie je medzi nami naša drahá mama, babka a prababka

Už len kyticu kvetov a horiace sviečky na hrob Ti môžeme dať a vo svojom srdci si Ťa navždy zachovať. Dňa 23. 10. uplynul rok, čo nás navždy opustila naša drahá

Keď nádeje zhasnú a človek zostáva sám, je nadovšetko krásne vrátiť sa k spomienkam. Dňa 26. 10. si pripomíname druhé výročie úmrtia nášho drahého manžela, otca a dedka

a dňa 14. 11. uplynie 9 rokov, čo nás opustil náš drahý otec, dedko a pradedko

Karola ŠINKOVIČA.

S úctou a láskou spomínajú synovia s rodinami.

Odišla si cestou, ktorou ide každý sám, len brána spomienok ostala dokorán... Ten, kto Ťa poznal, si spomenie a ten, čo Ťa mal rád, nikdy nezabudne!

Dňa 28. 10. uplynie smutný rok, čo nás navždy opustila naša drahá

Hanka BOBÁŇOVÁ.

pred 14 rokmi dňa 27. 10. nás opustil milovaný otec a brat

Ing. Ján BOBÁŇ.

Dňa 2. 11. si pripomenieme 12. výročie úmrtia nášho otca, dedka a pradedka

Kto Ťa poznal, spomenie si, kto Ťa mal rád, nezabudne.

Dňa 29. 10. si pripomenieme 4. výročie úmrtia nášho milovaného

Róberta HLUCHÁŇA. S láskou spomína a za tichú spomienku ďakuje manželka a syn Róbert s rodinou.

S láskou a úctou spomínajú deti a vnuci s rodinami.

Evka ČELKOVÁ z Dolnej Marikovej. S láskou spomína manžel, dcéra Evka s Jurajom, syn Michal s Luckou a ostatná rodina.

Miroslava BOBÁŇA.

S láskou v srdci spomína celá rodina.

Vladimíra MOJŽIŠA. S láskou a úctou spomína družka Helena a celá rodina.

Osud Ti nedoprial s nami dlhšie byť, ale v našich srdciach budeš večne žiť.

Dňa 29. 10. si pripomíname 15. výročie, čo nás navždy opustil náš manžel, otec, dedko a pradedko

Hoci Ti osud nedoprial dlhšie s nami byť, v našich srdciach a mysliach zostávaš navždy s nami. Dňa 15. 9. sme si pripomenuli 95. nedožité narodeniny nášho drahého manžela, otca, dedka a pradedka

Karola ŠARDZÍKA z Papradna a 23. 10. sme si pripomenuli 30. výročie úmrtia. S láskou spomína celá rodina.

25. 10. 2022SPOLOČENSKÁ KRONIKA24
Stanislav MATUŠOV. Andrej REZÁK. S láskou a úctou spomína celá rodina. Mariana KALASOVÁ z Považskej Bystrice. S láskou spomína celá rodina. Antónie KOSTREJOVEJ Ján KOSTREJ.
Pokračovanie na 25. strane

Dokončenie z 24. strany

S tichou spomienkou k Tvojmu hrobu chodíme a pri plamienku sviečky sa za Teba modlíme. Čas plynie ako tichej rieky prúd, kto Ťa mal rád, nemôže zabudnúť.

Dňa 27. 10. uplynú štyri roky, čo nás navždy opustil manžel, otec, dedko

KRONIKA

Rok s rokom si ruky podáva, čas tíško bolesť hojí, spomienka na Teba zostáva v srdciach tých, ktorí Ťa radi mali.

Dňa 25. 10. si pripomíname 1. smutné výročie, čo nás navždy opustil náš drahý manžel, otec, dedko a brat Jozef ŽILINČÍK.

S láskou a úctou spomína celá rodina.

Dni utekajú, roky pribúdajú, ale spomienky na Teba v našich srdciach stále zostávajú.

Dňa 20. 10. sme si pripomenuli 10. výročie úmrtia našej mamy

Kto Ťa poznal, spomenie si, kto Ťa mal rád, nezabudne.

Dňa 26. 10. uplynie 20 rokov, čo nás navždy opustila moja mama, svokra, babka

SMÚTOČNÉ OZNÁMENIA

Mal som vás všetkých rád, chcel som ešte žiť, ale prišla chvíľa, keď musím do večnosti odísť. Neplačte, nechajte ma tíško spať, čo mi bolo súdené, muselo sa stať. Dňa 14. 10. vo veku 57 rokov nás navždy opustil náš drahý otec, dedko a brat

Neplačte, že som vás opustil, to ticho a pokoj mi prajte, len v srdci večnú spomienku si na mňa zachovajte. To dobré srdce, čo pre nás bilo, navždy zrazu doslúžilo. Dňa 15. 10. vo veku 86 rokov nás navždy opustil drahý manžel, otec, dedko a svokor Emil ČIŽMÁR.

Anton DVORŠČÍK z Prečína. Kto ste ho poznali a mali radi, venujte mu spolu s nami tichú spomienku a modlitbu. S láskou a úctou spomína manželka, syn a dcéry s rodinami.

Spomienky a smútočné oznámenia môžete podať vždy do štvrtka do 12.00 hodiny na klientskom centre mestského úradu, alebo elektronicky e-mailom.

Ako ticho žila, tak tíško odišla, skromná v živote, veľká v láske a dobrote. Dňa 27. 10. si pripomenieme 27 rokov od odchodu našej drahej mamičky, babičky, prababičky a švagrinej

S láskou spomínajú syn Peter a dcéra Marta s rodinami.

Terka ŽELEZNÁ, rod. Lazarová. Spomína syn Stanko s rodinou.

Utíchlo srdce, utíchol hlas, mala si rada život a všetkých nás. Hoci si odišla a niet Ťa medzi nami, v našich srdciach zostaneš navždy s nami.

Dňa 29. 10. si pripomenieme 10. výročie od úmrtia našej babky a svokry

HAŠŠÍKOVEJ.

S láskou spomína „zaťko“, vnučka Marika, vnuk Dodo s rodinami.

Alexander ŠKULAVÍK.

Ďakujeme všetkým za prejavy sústrasti, kvetinové dary a účasť na poslednej rozlúčke. Smútiaca rodina

Vďaka vám všetkým za prejavenie sústrasti, kvetinové dary a účasti na poslednej rozlúčke.

Smútiaca rodina

Poďakovanie rodiny Vaňkovej „Kto žil v srdciach tých ktorých opustil, ten nezomrel“.

Magdalény GARDIANOVEJ z Podmanína. S láskou v srdci spomínajú syn a dcéry s rodinami.

Hoci si odišiel bez slova a na rozlúčku nebol čas, spomienky na Teba zostávajú navždy v nás.

Dňa 27. 10. si pripomenieme 6. smutné výročie, čo nás navždy opustil náš manžel, otec a dedko

Jozef KALLO.

S láskou a úctou spomína manželka a dcéry s rodinami.

Nechajte ma ísť... Najviac mi dokážete lásku, keď ma necháte žiť vo svojich srdciach, mysliach a dobrých skutkoch. S hlbokým žiaľom oznamujeme, že nás navždy dňa 5. 10. vo veku 76 rokov opustila naša milovaná mama, babka, prababka

J. V .Sládek Vo štvrtok 13. 10. nás vo veku 75 rokov navždy opustil náš drahý otec, manžel a brat Ing. Milan Vaňko, CSc. Ďakujeme rodine, príbuzným, priateľom, kolegom a všetkým ostatným za účasť na rozlúčke, kvetinové dary a že sú v týchto ťažkých chvíľach s nami. Naša vďaka patrí aj firme Pieta v Považskej Bystrici za dôstojné odprevadenie nášho drahého otca, manžela a brata dňa 17. 10. na novom cintoríne Jelšové v Považskej Bystrici, ako aj pani Kukurovej z Mestského úradu Považská Bystrica za krásny a dôstojný obrad. Ešte raz všetkým úprimne zo srdca ďakujeme.

Smútiaca rodina

Láska nezomiera, ľudia áno. Smútiaca rodina

25. 10. 2022 25SPOLOČENSKÁ
Márie MIŠÍKOVEJ. Emília JÁGRIKOVÁ

SMÚTOČNÉ OZNÁMENIA

Mala som vás všetkých rada, chcela som ešte žiť, ale prišla chvíľa, keď musím do večnosti odísť. Neplačte, nechajte ma tíško spať, čo mi bolo súdené, muselo sa stať. Dňa 15. 10. vo veku 84 rokov nás navždy opustila drahá manželka, mama, babka a prababka

To dobré srdce, čo pre nás bilo, navždy zrazu doslúžilo.

Dňa 19. 10. vo veku 87

rokov nás navždy opustila drahá mama, babka a prababka

Odišla, zhasli oči, ktoré vždy len s láskou hľadievali. Zmĺkli ústa, ktoré nevedeli raniť. Dotĺklo srdce najláskavejšie. Dňa 19. 10. vo veku 86 rokov nás navždy opustila naša drahá

Už utíchlo všetko vôkol a srdce prestalo biť. My musíme sa s Tebou na tomto svete rozlúčiť.

Dňa 16. 10. nás vo veku 64 rokov navždy opustila drahá manželka, mama, babka, sestra Oľga MAJKOVÁ, rod. Valientová z Predmiera.

Ďakujeme všetkým za prejavy sústrasti, kvetinové dary a účasť na poslednej rozlúčke. Smútiaca rodina

CESTY

Mária ANDRÁŠKOVÁ

z Orlového.

Vďaka vám všetkým za prejavenie sústrasti, kvetinové dary a účasti na poslednej rozlúčke. Smútiaca rodina

Eva HLAVÁČKOVÁ, rod. Kučerová. Ďakujeme všetkým za prejavy sústrasti, kvetinové dary a účasť na poslednej rozlúčke.

Smútiaca rodina

Helena HAJDÍKOVÁ

z Pružiny.

Vďaka vám všetkým za prejavenie sústrasti, kvetinové dary a účasti na poslednej rozlúčke.

Smútiaca rodina

Tíško žil, tíško odišiel, skromný vo svojom živote, veľký vo svojej láske a dobrote.

Dňa 17. 10. vo veku 85 rokov nás navždy opustil náš drahý manžel, otec, dedko, pradedko a brat

Neplačte nado mnou, len tichý sen mi prajte, len spomienky si na mňa v srdci zachovajte. Dňa 15. 10. nás navždy opustil náš drahý otec, brat, ujo a strýko

Koľko ciest vedie do správneho cieľa? Jedna, dve či ich je veľa? Treba ísť pomaly alebo rýchlo ako strela? Neviditeľná ručička hodín života čas rovnako každému meria. No po jeho chodníkoch treba ísť pomaly. Sklamanie sa totiž ťažko zberá. Nie je dobré na ňom blúdiť a na poplach býva už väčšinou neskoro trúbiť. Ktovie, prečo si dokáže človek sám sebe neprekonateľné prekážky hĺbiť. Možno nám dávajú znamenia naši naj-

milší z druhej strany, ktorí nás neprestali ľúbiť, že za všetko sa budeme len sami súdiť. Ty sám si zberáš zlo aj dobro, niečo ako včielka, ktorá má nôžky pokryté peľom. Nebudeš však včielkou ani voňavých lúk majiteľom. No staneš sa svojím katom aj spasiteľom. Divadlo sa tam hrať nedá ani dušou, ani telom. Najviac si to uvedomujeme vtedy, keď pokladáme na hrob kvety a zapaľujeme sviečky, ktorých hrejivé svetielka spájajú oba svety.

Sú chvíle, na ktoré nikdy nezabudneme, sú okamihy, na ktoré stále spomíname. Kto bol milovaný, zostane v našich srdciach.

Dňa 19. 10. vo veku 68 rokov nás navždy opustila naša drahá mama, babička, sestra a svokra

Elemír LUČANSKÝ.

Ďakujeme všetkým za prejavy sústrasti, kvetinové dary a účasť na poslednej rozlúčke.

Smútiaca rodina

Ladislav ĎURKECH z Plevníka - Drienového. Ďakujeme všetkým za prejavy sústrasti, kvetinové dary a účasť na poslednej rozlúčke.

Smútiaca rodina

Leto v Trenčianskom kraji patrilo výletom po neprebádaných miestach regiónu, hojdačkám v prírode a pátračom všetkých vekových kategórii. Hojdačková pátračka, ako súťaž nazvala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, motivovala množstvo pátračov, aby v termíne od 1. júla do 30. septembra našli desať unikátnych hojdačiek ukrytých v rôznych častiach regiónu.

Anna ŠÍPKOVÁ, rod. Kadlečíková. Ďakujeme všetkým za prejavy sústrasti, kvetinové dary a účasť na poslednej rozlúčke. Smútiaca rodina

To dobré srdce, čo pre nás bilo, navždy zrazu doslúžilo...

Dňa 13. 10. vo veku 75 rokov nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec a brat

Ing. Milan VAŇKO, CSc.

Ďakujeme všetkým za prejavy sústrasti, kvetinové dary a účasť na poslednej rozlúčke.

Smútiaca rodina

Podobne ako v uplynulých rokoch, aj toto leto sme sa snažili pripraviť pútavú letnú hru, ktorá by motivovala rodiny s deťmi cestovať po Trenčianskom kraji a spoznávať známe i menej známe lokality. Myslím, že tento cieľ sme splnili, nakoľko sa do súťaže zapojilo viac ako tisíc súťažiacich a z toho súťaž úspešne absolvovalo až 450 účastníkov v 105 tímoch, ktorí splnili všetky podmienky súťaže, - priblížila pointu hry výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Dudová Frývaldská. Všetkých súťažiacich sprevádzala počas výletov ilustrovaná mapka s indíciami k hľadaniu hojdačiek s milým príbehom o škriatkovi Trenčankovi a víle Hojdalke. Každá hojdačka ukrývala jedno písmenko, ktoré bolo potrebné zaznačiť na prísluš-

né miesto. Vyplnená mapka, ktorá ukrývala rozprávkové pomenovanie Trenčianskeho kraja Hojdačkovo, bola podmienkou pre úspešné absolvovanie súťaže.

MOTIVÁCIOU BOLI AJ ZAUJÍMAVÉ CENY

Odmenou pre každého úspešného bádateľa boli originálne ponožky. Každý pátrací tím bol zaradený do losovania o 28 hodnotných cien. Losovanie výhercov a uskutočnilo na príznačnom mieste - hojdačke, ktorú KOCR Trenčín región osadila na Trenčianskom hrade, pri príležitosti uvedenia Hojdačkovej pátračky. Všetci výhercovia sa dozvedeli o svojej cene z video záznamu losovania, ktoré je zverejnené na webovom sídle www.trencinregion.sk a facebookovej stránke Trenčín región.

25. 10. 202226 SPOLOČENSKÁ KRONIKA/NAPÍSALI STE NÁM/SPEKTRUM
PRÁZDNINOVÁ HOJDAČKOVÁ PÁTRAČKA MÁ SVOJICH VÍŤAZOV
(ds)

SLUŽBY

•AKCIA! Zľava 20% do konca roka 2022 !!! RENOVÁCIA nemeckou technológiou vám ponúka čisté riešenie pre vaše staré dvere, zárubne, vstavané skrine a kuchynské linky. Všetko v širokej škále farieb a štruktúr.

Tel. 0907 422 113

•požičovňa tepovačov. Tel. 0903 148 282

•Advokát JUDr. Karol Porubčin, Centrum 27/32 PB, poskytuje bezplatné právne poradenstvo každý štvrtok 9:00 - 11:00 h.

Tel. 0911 475 596 0903 475 596

•prenájom tepovačov. Tel. 0949 395 094

•maľujem,natieram. Tel. 0944 484 794

•zubná ambulancia zazmluvnená s poistovňami, prijíma nových pacientov. Krátke termíny. Tel. 0948 035 132

•betónové výrobky Bírošík – dlažby, terasové, chodníkové, zámkové, našlapy, podvaly, obrubníky, striešky, obklady Tel. 0950 820 214

•umyjem vám okná a akékoľvek práce na záhrade i doma, rýľovanie.

Tel. 0950 517 201

•Zubná ambulancia prijíma pacientov. Preventívne prehliadky treba urobiť do konca roku! Tel. 0948 035 132

•upratovanie firiem a domácnosti. info@saderu.sk, www.saderu.sk

PREDÁM

•tatranský obklad od 5,90 € zrubový – polguľatý profil, hranoly aj podlaha. Tel. 0907 233 415

•Ponúkame BIO teľacie mäso priamo od farmára, ponúkame teľacie polovičky (váha cca 80kg) po 6,50Eur/kg alebo 5kg balík (predné, zadné, polievka) za 50 EUR/ks. Kontakt: EKOFARM Podskalie. Tel. 0915 754 837

•od 3. októbra predávame rezanú a kyslú kapustu v priestoroch u Zaťka oproti KAUFLANDU. Ponúkame aj sviečky, vence na Všetkých svätých, neskôr aj vianočné živé stromčeky. Tel. 0908 522 607

•včelí med agátový - 8 €/kg, med pastovaný - 7 €/kg, med zmiešaný kvetovo-lesný 7 €/kg, peľ obnôžkový sušený 150g - 3 €, propolis na tinktúru zdarma, ďalej pre sezonu 2023 prijmem po dohode začínajúcich včelárov na teoretickú výučbu o včelárstve a prax počas sezony 2023 zdarma. Med je po dohode možné doviezť do PB a okolia.

Tel. 0903 761 496

•tuje výška 80 cm + kvetináč, cena 5,- €. Tel. 0902 670 632

•orechy lúpané - 11 €/1kg. Tel. 0918 542 376

•oberané chemicky neošetrené jablká, rôzne druhy 0,50 €/kg. Tel. 0904 393 538

•padané jablká samo - zber 0,20 €, oberané samo - zber 0,50 €, dulu 1kg/0,80 €, orechy 3 € - všetko nestriekané.

Tel. 0902 036 489

KÚPIM

•výkup parožia. Tel. 0904 834 937

•súrne potrebujem športový kočík. Len lacno alebo darom. Tel. 0940 632 410

AUTO - MOTO - kúpa

•KÚPIM - NOVÉ - DIELY na - BABETTY, KORÁDO, JAWA 90, 05, 550, 20-23, MANET, TATRAN A AJ INÉ MOTO VYRÁBANÉ v STROJÁRŇACH. - KÚPIM AJ ZACHOVALÉ MOTOCYKLE - Dohoda istá. Tel. 0910 904 599

NEHNUTEĽNOSTI - predaj

•ponúkame na predaj pozemky v Papradne – smer koliba priem. zóna pri ceste 3 990 m2 nad cestou 3 985 m2 za kolibou 2 830 m2, cena dohodou.

Tel. 0949 344 701 0911 066 767

NEHNUTEĽNOSTI - kúpa

•garáž celá PB. Tel. 0949 634 246

•stavebný pozemok, ornú pôdu, záhradu. PB + okolie. Tel. 0949 634 246

NEHNUTEĽNOSTI - prenájom

•dobrú garáž na Novom Dedovci. Tel.: 0903 532 607 •od 15/11 dám do prenájmu 2-izb. byt na SNP, pekne prerobený. Tel. +421 948 141 675

RÔZNE

•muž 57 rokov hľadá ženu. Tel. 0911 962 789

•odstúpim prázdne jednohrobové miesto s obrubou v hornej časti cintorína Lány v Pov. Bystrici. Tel. 0949 251 851

OZ HAFKÁČI

Tel.: 0915 737 176 0911 290 983 hafkacipb@gmail.com www.hafkaci.sk

STRATY A NÁLEZY

•po dňoch mesta sa v CMZ na lavičkách našli hodinky, kľúče... veci sa nachádzajú v redakcii.

•našla sa dopravná karta - študentská, nachádza sa v redakcii.

•dňa 29. 8. 2022 sa našla na Lánskej pri ZŠ Nemocničnej zlatá náušnica.

Tel. 0902 303 880

Inzerciu môžete podať vždy do štvrtka do 12:00. hod. v klientskom centre mestského úradu, alebo elektronicky na email: pbn@povazska-bystrica.sk

MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA

Mesto Považská Bystrica v súlade so zákonom č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov a podľa platných Zásad hospodárenia s majetkom Mesta Považská Bystrica zverejňuje zámer prenájmu nehnuteľného majetku vo vlastníctve Mesta Považská Bystrica formou priameho nájmu, a to: časti pozemku E KN parc. č. 377/1, druh pozemku zastavaná plocha a nádvorie o celkovej výmere 11389 m2, o prenajatej rozlohe 2,6 m2, zapísaného na LV č. 4009 v katastrálnom území Orlové

Účelom využitia časti pozemku je vybudovanie žľabu a vjazdu z miestnej komunikácie k stavbe polyfunkčného objektu.

Minimálna cena nájmu je stanovená cenou v mieste obvyklou vo výške 1,42 €/m2/rok.

Cenové ponuky jednotlivých záujemcov musia byť predložené písomne v uzatvorenej obálke označenej heslom: „PRIAMY PRENÁJOM, časť pozemku E KN parc. č. 377/1 v k. ú. Orlové – NEOTVÁRAŤ“. na adresu: Mesto Považská Bystrica, Mestský úrad Považská Bystrica, oddelenie nakladania s majetkom, Centrum 2/3, 017 01 Považská Bystrica, počas lehoty 15 dní od zverejnenia tohto zámeru, t. j. do 10. 11. 2022 do 12.00 hod.. Vyhodnotenie bude písomne oznámené všetkým uchádzačom v termíne do 10 dní od termínu vyhodnotenia ponúk.

Záujemcovia spolu s návrhom cenovej ponuky doložia aj čestné vyhlásenie, že nie sú osobou uvedenou v § 9a ods. 6 a 7 zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov a čestné vyhlásenie, že v čase podania žiadosti o prenájom nemajú žiadne záväzky voči Mestu Považská Bystrica, štátu, daňovému úradu a poisťovniam po lehote splatnosti, prípadne ak má takéto záväzky, uviesť ich výšku, veriteľa a stručné odôvodnenie záväzku.

Mesto Považská Bystrica si vyhradzuje právo odmietnuť všetky cenové ponuky, neuzatvoriť nájomnú zmluvu s úspešným uchádzačom, resp. tento zámer prenájmu nehnuteľného majetku zrušiť

Bližšie informácie možno získať na tel. č. 042/4305307 alebo osobne na Mestskom úrade v Považskej Bystrici, oddelenie nakladania s majetkom, 2. poschodie č. dv. 307.

25. 10. 2022 27INZERCIA/OZNAM
sa v na lavič
www.povazska-bystrica.sk www.facebook.com/mestoPB

OVS-1/2022 - oznámenie o predĺžení lehoty na predkladanie ponúk

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA, Spoločnosť MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA, s.r.o., Ulica Odborov 244/8, 017 01 Považská Bystrica, IČO: 31 637 655

ako vyhlasovateľ obchodnej verejnej súťaže OVS-1/2022 vyhlásenej dňa 13. 09. 2022 v zmysle § 9a ods. 1 písm. a) v spojení s § 9a ods. 9 zákona SNR č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov s použitím § 281 a nasl. Obchodného zákonníka na podávanie najvhodnejšieho návrhu na uzatvorenie zmluvy o podnájme nehnuteľného majetku časti nebytových priestorov a časti pozemku vo vlastníctve Mesta Považská Bystrica nachádzajúceho sa na letnom kúpalisku v Považskej Bystrici v súlade s čl. VI ods. 3 podmienok súťaže oznamuje, že predlžuje lehotu na predkladanie ponúk do 07. 11. 2022 do 15:00 hod. Verejné otváranie obálok s cenovými ponukami a vyhodnotenie návrhov sa uskutoční dňa 07. 11. 2022 v čase o 15:10 hod. v sídle vyhlasovateľa. Podmienky obchodnej verejnej súťaže sú zverejnené na webovom sídle vyhlasovateľa www.msk.sk.

MESTO POVAŽSKÁ BYSTRICA

príjme do zamestnania

REFERENTA ODDELENIA STAVEBNÉHO PORIADKU s nástupom od 1. decembra 2022.

Požadujeme:

• VŠ vzdelanie stavebného, architektonické prípadne právnického zamerania alebo ÚSOV stavebného zamerania,

• výhodou prax vo verejnej správe – najmä v stavebnom odbore, • znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov z oblastí správneho práva (najmä stavebný zákon, správny poriadok, vyhláška 532/2002 Z.z., vyhláška 453/2000 Z.z., cestný zákon, zákon o cestnej doprave, ...),

• ovládanie práce s počítačom (WORD, internet, elektronická pošta...),

• vodičský preukaz skupiny B,

• osobnostné predpoklady: komunikatívnosť, samostatnosť, precíznosť, zodpovednosť pri plnení zverených úloh, • trestná bezúhonnosť

Uchádzač, ktorý chce byť zaradený do výberového konania musí predložiť: • žiadosť o prijatie do pracovného pomeru, • profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením celkovej doby dosiahnutej praxe, • fotokópiu dokladu o najvyššom dosiahnutom stupni vzdelania v požadovanom odbore (nevyžaduje sa, aby bola úradne overená), • fotokópiu vodičského preukazu skupiny B.

Nástupný plat: VŠ – od 994 € brutto, ÚSOV – od 878 € brutto Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru spolu s požadovanými dokladmi doručte do 14. 11. 2022 do 12,00 hod. na adresu: Mestský úrad Centrum 2/3 017 13 Považská Bystrica

Bližšie informácie získate na t. č. 042/4305225 a na e-mailovej adrese daniela.bubakova@povazska-bystrica.sk

Poznámka: Informácie o spracúvaní osobných údajov podľa článku 13 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a zákona NR SR č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov sú zverejnené na webovom sídle prevádzkovateľa www.povazska-bystrica.sk

V DOLNEJ MARIKOVEJ SÚ UŽ PRIPRAVENÍ NA BUDÚCOROČNÚ CYKLISTICKÚ SEZÓNU

Trendom posledných rokov je zdravší životný štýl a ochrana a skvalitňovanie životného prostredia. Výraznou mierou k tomu prispieva aj nahrádzanie autodopravy vhodnými alternatívami.

PODPORA Z KRAJA

-Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) výrazne podporuje cyklodopravu aj cykloturistiku a o to snažíme aj v našej Marikovskej doline. Týmto spôsobom sa výrazne podporuje rozvoj aj rozvoj vidieka. V posledných rokoch aj u nás pozorujeme výrazne zvýšený počet ľudí, ktorí prekrásnu prírodu obdivujú aj zo sedla bicykla. V regióne je viacero vyznačených cyklistických trás, po ktorých vyrážajú na výjazdy aj e-bajkeri jednotlivo alebo v skupinkách. Vďaka elektrickému pohonu, môžu tento druh či už dopravy alebo turistiky využívať aj občania staršej generácie a vrátiť sa tak do rokov mladosti. Ponúka im to možnosť rýchlejšie prekonať dlhšiu trasu po obci do práce, na nákupy alebo návštevu prírody do vzdialeností, kam by to pešo nezvládli. Preto je potrebné pokračovať v budovaní kvalitnej cyklistickej infraštruktúry a zabezpečovať doplnkové služby s tým súvisiace. Keďže elektromobilita napreduje rýchlym tempom aj v oblasti cyklistiky, je nutné vytvárať pre jej rozvoj podmienky aj v takých zaujímavých lokalitách, akou je Marikovská dolina. Z toho dôvodu sa naša obec rozhodla pre realizáciu projektu Podpora cykloturistickej infraštruktúry v obci Dolná Mariková. Žiadosť o osemstoeurovú dotáciu na TSK sme poslali 30. marca a 10. mája prišla kladná odpoveď, - povedal starosta Peter Šujak.

NABÍJANIE SPOJENÉ S OBČERSTVENÍM

Po schválení dotácie bolo najdôležitejšie vybrať vhodné miesto na

umiestnenie nabíjacej stanice pre najpoužívanejšie elektrobicykle. Pri výbere bolo dôležité, aby sa záujemcovia dostali ku káblom, ktoré nemôžu byť uložené voľne pri stanici. Počas druhého októbrového týždňa ju pracovník obecného úradu nainštaloval na stenu kultúrneho domu. Káble si môžu cyklisti požičať v reštaurácii Vabic, ktorá je vzdialená iba niekoľko metrov, súčasne sa môžu nabíjať štyri bicykle. Jednou výhodou je dlhý otvárací čas od 8. do 21. h, v piatok a v sobotu do 23. h, druhou to, že z okna vidieť priamo na bicykle a ďalšou možnosť dostupného občerstvenia, - dozvedáme sa. OBEC JE SÚČASŤOU

-Dolná Mariková je od polovice októbra súčasťou navzájom poprepájanej siete, ktorú na Slovensku aj v pohraničí buduje dodávateľská spoločnosť NabiBajk, s.r.o. Projekt v celkovej hodnote 2 243 eur bol zrealizovaný s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorého príspevok činil 800 eur. Na internetovej stránke www.nabibajk.sk. Sa sa zaregistrovaní majitelia elektrobikov dozvedia informácie o všetkých nabíjacích staniciach na Slovensku aj s prehľadnou mapou. Stanici sa už potešili naši občania, pretože „elektrických tátošov“ v obci pribúda. Nabíjanie je zdarma, podľa dodávateľa je spotreba elektrickej energie na nabíjanie zanedbateľná, - doplnil starosta Peter Šujak.

25. 10. 202228 OZNAMY/SPEKTRUM Obec
Mariková

ŽIACI SI NA VLASTNEJ KOŽI VYSKÚŠALI, AKO MÔŽU POMÔCŤ PRI ZÁCHRANE ĽUDSKÉHO ŽIVOTA

Študenti Strednej zdravotníckej školy v Považskej Bystrici majú okrem bežného vyučovania množstvo aktivít, ktorými môžu inšpirovať ostatných. Jednou z nich sú ukážky prvej pomoci v materských i základných školách.

RUŽOVÁ STUŽKA N. F. EUROPA DONNA SLOVAKIA V HORNEJ MARIKOVEJ

Horná Mariková - malebná dedina, vymaľovaná bohatými farbami jese ne. Po dlhšie trvajúcich uplakaných dažďových dňoch krásna slnečná nedeľa babieho leta akoby chcela vzdať hold nastávajúcemu podujatiu, zameranému na zachovanie zdravia - prevenciu, skríning, zdravú výživu a pri hrozbe rakoviny prsníka na zdôraznenie potreby vedomej starostlivosti každej ženy o svoje zdravie.

Praktické ukážky študentov stred nej zdravotníckej školy pomáhajú viesť žiakov k tomu, aby dokázali poskytnúť prvú pomoc a zachrániť život v kritických situáciách. „Zdravoťáci“ navštívili začiatkom októbra Materskú školu Grznára. Deti sa mohli vcítiť do úlohy malých záchranárov. Pripravili sme pre ne aktivity na precvičovanie prvej pomoci. V úvode sme im vysvetlili základné životné funkcie, ukázali model srdca a pľúc. V ďalšej časti sme si pripravili ukážky prvej po moci pri krvácaní, zlomeninách či dusení. Deti poznajú záchranné

zložky a s radosťou si všetko pre cvičili na medvedíkoch a našich modeloch, - priblížila riaditeľka „zdravotky“ Katarína Podolanová. Prakticky si vyskúšali poskytnu tie prvej pomoci aj v Základnej škole Nemocničná. Tu sme pri pravili ukážky pre žiakov druhého stupňa, ktorí sa učili podať prvú pomoc pri dusení, krvácaní, ale aj kardiopulmonálnu resuscitáciu u detí a dospelých. Žiaci si aktívne precvičovali prvú pomoc na resus citačných modeloch, - doplnila K. Podolanová.

(ds)

V nedeľu 9. októbra sa po svätej omši presúvali hornomarikovské ženy z kostola do kultúrneho domu, aby sa zúčastnili na peknej a užitočnej akcii, ktorú pripravili Maruška Gachulincová - Lokajová a členky Ružovej stužky n.f. Europa Donna Slovakia pod ve dením Aleny Kállayovej, správkyne Ružovej stužky n.f. Europa Donna Slovakia, podporenej výstavkou prác onkopacientiek a ich rodinných príslušníkov. Pre každú účastníčku podujatia boli pripravené letáky o sa movyšetrovaní prsníkov, životosprá ve a zdravom životnom štýle a taktiež letáky s receptami na prípravu zdra vých nátierok zo zeleniny, strukovín, či húb.

Jaroslav Vrchlický, český básnik a dramatik nám zanechal peknú myš lienku: Ten nikdy veľa nevykoná, kto len svoje slzy počíta. Ženy onkopa cientky, ktoré boli účastníčkou tohto stretnutia svoje slzy nepočítajú, bo jujú a svoj boj vyhrávajú. Ich aktivity, ktorých súčasťou je odovzdávanie skúseností v boji so zákernou choro bou, využívanie byliniek, využívanie receptov starých a vymýšľanie no vých zdravých jedál, maľovanie, šitie, tvorba bytových dekorácií a mohla by som vymenúvať ďalšie a ďalšie akti vity týchto úžasných žien, ktoré našli nový zmysel života, obohatili svojou výstavkou a radami toto spomínané veľmi vydarené stretnutie. Úžasná, empatická pani doktorka Alena Kállayová zahájila podujatie rozda ním milých darčekov, poďakovala tak tým, ktoré boli pri príprave podujatia tiež nápomocné. Predstavila tvorkyne zdravých nátierok, koláčikov a ostat ných zdravých maškŕt. Postupne sa rozbehla rozprava na tému samo vyšetrovania, mamografie,liečby prsníkov a následnej správnej životo správy a zdravej výživy, počas ktorej sme každú chvíľu ochutnávali asi zo 6-7 druhov veľmi chutných nátierok, ktoré na akciu pripravila Maruška

Gachulincová - Lokajová, tiež vlast noručne v nedeľu ráno uvarená maš krta hríbové halušky a zemiakovo - pohánková vrchárska pochúťka od najstaršej účastníčky, 90-ročnej pani Márie Gachulincovej, zaujala chuťové bunky zúčastnených. Naše priebež né ochutnávanie a maškrtenie sledo vala aj pravnučka pani Gachulincovej 9-ročná Emka, ktorá starostlivo na taniere dopĺňala rožteky so zdravými nátierkami od babky Marušky.

Po skupinkách sme si „privlastňovali“ pani doktorku, zahŕňali ju otázkami ku tejto téme, otázkami o šanci na uzdravenie, na ktoré fundovane, ob šírne a hlavne povzbudivo odpove dala. Pritom sme vďaka nej postupne nadobúdali vnútorné presvedčenie a nádej, že všetko sa dá zvládnuť !!! ĎAKUJEME, PANI DOKTORKA

ALENA KÁLLAYOVÁ. Paulo Coelho, brazílsky spisovateľ napísal: Dávajte pozor, keď rozplačete ženu. Boh po číta jej slzy. Milá pani doktorka, Vašou prácou sa celý život usilujete, aby tých sĺz bolo čo najmenej. Úprimne vám želám, aby vám boli pripočítané k dobru všetky slzy, ktoré sa vám po darilo zastaviť, alebo Vašou zásluhou vôbec z oka nevypadli. Ďakujeme Maruške Gachulincovej - Lokajovej aj ostatným účastníčkam, ktoré sa po starali o výbornú úroveň celej akcie. Spoločne sme na podujatí vytvorili atmosféru dobre fungujúcej rodiny. Rodina - miesto lásky a života, mies to, kde láska rodí život. Rímsky sudca Ulpianus vyslovil krásnu myšlienku, že žena je počiatkom i koncom rodi ny. Nedovoľme, aby našou nedbalos ťou k sebe samým, zanedbaním pre ventívnych prehliadok, či nedostat kom sebadisciplíny došlo v dôsledku choroby ku žiaľu a skaze v našich rodinách. Ďakujem organizátorom podujatia i všetkým zúčastneným. NA

ZDRAVIE !!!

25. 10. 2022 29SPEKTRUM
25. 10. 202230 OZNAMY

BLAHOŽELÁME

Si náš poklad, si náš svet, si pre nás ten najkrajší kvet. Nech Tvoju tváričku len úsmev hreje a Tvoje srdiečko sa iba šťastím smeje.

Dňa 27. 10. oslavuje svoje 5. narodeniny

Miroslava

BRIESTENSKÁ

z Pov. Bystrice. Veľa zdravia, šťastia, lásky a radosti zo života Ti prajú mamina, tatino, starí rodičia, teta Zuzka a Tatiana, Matej a veľký božtek na líčka Ti dáva sestrička Laurinka.

Dňa 27. 10. oslávi svoje 73. narodeniny Marta GABANOVÁ. Pre mamičku našu milú, ktorú nadovšetko radi máme, veľké srdce kvetov k sviatku s láskou posielame. Všetko najlepšie želajú dcéry Renáta s manželom Róbertom, Marta s priateľom, syn Ivan s priateľkou, vnúčatá Nikol, Marko, Ivonka a pravnučka Sárka.

PROGRAM KINA MIER

Štvrtok 27.10. o 18:30 hod.: BLACK ADAM akčný, dobrodružný, vstupné 6 eur Piatok 28.10. o 16:00 hod.: PRINC MAMÁČIK rozprávka, rodinný, vstupné 6 eur/deti 5 eur Piatok 28.10. o 18:30 hod.: BANGER tínedžerská dráma, komédia, vstupné 6 eur Nedeľa 30.10. o 16:00 hod.: KROKODÍL LYLE animovaný, komédia, vstupné 6 eur/deti 5 eur Nedeľa 30.10. o 18:30 hod.: KLAMÁR NA PLNÝ ÚVÄZOK komédia, vstupné 6 eur Pondelok 31.10. o 18:30 hod.: DIABLOVA KORISŤ horor, vstupné 6 eur Streda 2.11. o 18:30 hod.: PIARGY milostná dráma, vstupné 6 eur Štvrtok 3.11. o 18.30 hod.: ARVÉD dráma, vstupné 6 eur

NÁKUPNÝ ZÁJAZD DO POĽSKA – JABLONKA

ZO SZZP č.1 Považská Bystrica, predsedníčka p.Marta Kučíková, organizuje dňa 23. 11. 2022 nákupný zájazd do Poľska - Jablonka. Odchod autobusu o 6.00 hod. spred Strednej priemyselnej školy v Považskej Bystrici (zastávka autobusov). Záujemcovia sa môžu prihlásiť v kancelárii ZO SZZP č.1 v stredu od 9.00 - 12.00 v budove MsÚ - prízemie.

NÁKUPNÝ ZÁJAZD DO POĽSKA

Slovenský zväz zdravotne postihnutých Základná organizácia 02 pod vedením Strakovej Milady Považská Bystrica uskutoční dňa 30. novembra nákupný zájazd do Poľska. Záujemcovia sa musia prihlásiť v kancelárii na Mestskom úrade, prízemie v pondelok, stredu a piatok. Bližšie informácie pri prihlásení.

25. 10. 2022 MIX 31
PX CENTRUM oznamuje, že od 20. 11. 2020 sa upravujú otváracie hodiny Turistickej informačnej kancelárie nasledovne: Pondelok - Piatok: 8.00 hod. - 16.00 hod. ZMENA ČASU PREMIETANIA V KINE

POV. BYSTRICA PREHRALA S PRVOLIGOVÝMI ZLATÝMI MORAVCAMI PO PENALTOVEJ DRÁME

Lukáč vyrazil a prvoligista s odretými ušami postúpil do semifinále, kým domáci sa s pohárom rozlúčili so cťou.

Góly: 50. Nagy, 90. Boris 73. Niarchos, 80. Suľa.

Penalty: Ďubek 0:1, L. Slávik 1:1, Čonka 1:2, Demjan 2:2, Suľa 2:3, Vaculík 3:3, Duga 3:4, Zuziak 4:4, Mondek 4:5, Petruš 5:5, Niarchos 5:6, Begáň 6:6, Vikri 6:7, Boris 7:7, Bednár 7:8, Matejčík nedal 7:8. Pov. Bystrica: Radovan Hodál Gajdoš (46. Vaculík), Matejčík, Gabriš, Petruš, Nagy, Begáň, Gamboš (46. Zuziak), Hapal (66. Boris), Hundák (79. Demjan), S. Čiernik (60. L. Slávik).

Zl. Moravce: Lukáč Múdry (64. Bednár), Vestenický (46. Mondek), Niarchos, Duga, Suľa, Alves (46. Vikri), Brenkus (46. Ďubek), Toml. Pintér (46. Šuvalija), Čonka. ŽK: Čonka, Niarchos.

MŠK POV. BYSTRICA - VION ZL.

MORAVCE 2:2 (0:0), P. K. 7:8

Slovnaft cup pokračoval v utorok 18. októbra zápasom 4. kola. Pred zápasom to vyzeralo skôr na duel domácej rezervy s prvoligistom, pretože tréner Jakuš nechal na lavičke bratov Slávikovcov, Zuziaka, Demjana, Borisa, Kucharčíka a Vaculíka. Hostia sa od úvodu nasťahovali pred domácu šestnástku, no kľúč k jej odomknutiu nenachádzali.

Až v 12. min prvýkrát hlavičkoval Niarchos vedľa a o dve minúty nebol presný ani priamy kop Brenkusa. Domáci sa poriadne do súperovej šestnástky pozreli až v 22. min, no Matejčík ani Gamboš neboli úspešní. Hodál chytil Niarchosovu strelu v 25. min a o minútu si poradil aj s Čonkovým pokusom z 25 metrov. Úspešný nebol ani Vestenický v 33. min, ktorý trafil priestor ovládaný Hodálom. Priamy kop Hapala v 36. min skončil na hornej sieti a ten istý hráč po rýchlom protiútoku pálil nepresne spoza šestnástky. Hodál

si v 39. min poradil s prízemnou Brenkusovou strelou. Záver polčasu patril MŠK, keď v 44. min Petruš netrafil bránu z priameho kopu a v 45. min po Hapalovom rohu hlavičkoval Nagy tesne vedľa. Hostia po prestávke výrazne posilnili ofenzívu štyrmi striedaniami, domáci reagovali polovičným počtom. Hra sa zrýchlila a v 50. min po rohu sa najprv domáci dožadovali jedenástky za ruku, čo si nevšímal Matejčík. Jeho tvrdú strelu zblokovanú obrancom stačil Lukáč premiestňujúci sa k opačnej žrdi v poslednej chvíli vyraziť, ale dobiehajúci Nagy loptu nekompromisne napálil do siete 1:0. Hosťom chvíľu trvalo, kým sa spamätali, ale opäť začali útočiť. V 60. min Ďubekov prudký trestný kop nadvihnutý L. Slávikom Hodál s námahou vyboxoval a v 70. min osamotený Ďubek zblízka poslal loptu vedľa. Po nedôraze domácej obrany nasledoval v 73. min roh, na Niarchosovu prudkú hlavičku si Hodál siahol, ale lopta skončila

v bráne 1:1. Domáci brankár v 74. min vyrazil Mondekovu tvrdú strelu. O päť minút mohlo byť veselo, keď Demjan vysunul L. Slávika, ktorého prudký tečovaný center Lukáč zachytil tesne pred dobiehajúcim Zuziakom. V 80. min sa k lopte dostal Suľa a parádnou delovkou z 20 metrov nedal Hodálovi šancu 1:2. O dve minúty mohlo byť hotovo, no Vikri trafil zo skrumáže iba do žrde po predchádzajúcom reflexívnom zákroku domáceho brankára. Považskobystričania sympaticky bojovali do posledných chvíľ a v nadstavenom čase sa dočkali. Zuziakov falšovaný center neskončil v šibenici, loptu pred čiarou zachytil Vaculík, neunáhlil sa a poslal ju do päťky, kde číhal Boris, ktorý vyrovnal na 2:2. V rozstrele mali hráči MŠK smolu, keď prví siedmi strelci nedali Lukáčovi najmenšiu šancu, kým Hodál mal na ruke pokusy Suľu, Dugu aj Mondeka, no prudké strely skončili za jeho chrbtom. Za stavu 7:8 Matejčíkov pokus

Rozhodoval: Ochotnický. BREZNO PÚCHOV 1:3 (0:2)

Púchov potvrdil úlohu favorita, keď vyradil účastníka 6. ligy a postúpil do osemfinále.

Góly: 75. Piešikov (11 m) - 9. Kaufman, 38. Pavlovič, 73. Biricz. Zápas Dubnica - Michalovce sa hrá v stredu 25. 10.

25. 10. 202232 ŠPORT
FUTBAL SLOVNAFT CUP Slovnaft cup pokračoval v utorok 18. októbra zápasom 4. kola. Považskobystričania potrápili prvoligové Zlaté Moravce a so súťažou sa rozlúčili so cťou až po penaltovej dráme. Obrovská radosť Považskobystričanov z vedúceho gólu, ktorý dal Tomáš Nagy (vpravo v červenom). Spolu s ním sa teší aj spoluhráč Daniel Hundák (vľavo) Mário Boris (v červenom) vyrovnal v poslednej minúte na 2:2

POVAŽSKOBYSTRIČANIA VYBOJOVALI DOMA S VLAŇAJŠÍM PRVOLIGISTOM REMÍZU

V 2. futbalovej lige hráči MŠK

Pov. Bystrica dokázali dvakrát zmazať jednogólové manko a získali ďalší bod.

MŠK POV. BYSTRICA - POHRONIE 2:2 (0:0)

Domáci nastúpili proti kvalitnému súperovi, ktorý ešte vlani hral najvyššiu súťaž. V 6. min unikol po krídle Blahút, ale Tatarovu strelu v poslednej chvíli zrazil Gajdoš na roh. O sedem minút vyslal prvý propagačný pokus na Slančíka zdiaľky Boris. V 17. min M. Slávik robinzonádou vyrazil zo šibenice priamy kop Steinhübela. Po Borisovom centri v 21. min kryl Slančík Kucharčíkovu hlavičku a o minútu po rohu sa v šanci ocitol znova Kucharčík, ale obranca hostí tesne pred bránkovou čiarou loptu odkopol. Nepríjemný Krenov center v 27. min preletel ponad brvno a o minútu krížna strela Blahúta preletela pozdĺž domácej brány. Do šance sa v 30. min dostal L. Slávik, lenže z uhla netrafil vzdialenejší kút brány. M. Slávik vyrazil v 40. min Blahútovu nebezpečnú strelu a v 45. min bravúrne zasiahol po tutovke Barboru, ktorú vyrazil mimo brány. Po prestávke pohrozili domáci, keď v 46. min po centri striedajúceho S. Čiernika skončila Zuziakova strela rohom, po ktorom Matejčík v páde hlavičkoval tesne vedľa. Po priamom kope zabudla domáca obrana v 51. min na Živkova Puškarova, ktorý hlavičkoval presne k žrdi 0:1. Domáci zvýšili úsilie a po rohu v 55. min po obrovskom závare pred bránou neprestrelili obranný val Kucharčík ani Boris, ale Matejčík trafil presne 1:1. V 62. min si domáci znova nedali pozor pri priamom kope od autovej čiary a Čunta hlavičkoval do siete 1:2. Striedajúci Hapal v 63. min obaľovačkou tesne minul brá-

nu hostí. Pohronie pohrozilo v 67. min, ale Steinhübelova strela z uhla letela mimo. V 69. min vychytal M. Slávik Abraháma. Pov. Bystrica sa snažila o vyrovnanie, no v 80. min po rohu skončila hlavička na hornej sieti. Hostia mohli v 84. min rozhodnúť, keď Abrahám získal v strede ihriska loptu, vysunul Blahúta, ale ten bránu netrafil. Štyri minúty pred koncom obranca hostí skopol v rohu šestnástky S. Čiernika a Hapal jedenástku s istotou premenil 2:2. Domáci dokázali podobne ako v Slovnaft cupe proti Zl. Moravciam bojovnosťou v závere zachrániť remízu.

Góly: 55. Matejčík, 86. Hapal (11 m) - 51. Živkov Puškarov, 62. Čunta. Pov. Bystrica: M. Slávik Gajdoš (76. Begáň), Matejčík, Kucharčík, Vaculík, Boris, Nagy (76. Hundák), Gamboš (62. Hapal), L. Slávik (46. S. Čiernik), Demjan (90. Gabriš), Zuziak.

Pohronie: Slančík Kren (66. Štrba), Puškarov, Holub, Čunta, Ožvolda, Steinhübel (78. Laktionov), Urgela (64. Brodziansky), Barbora,

Blahút, Tatar (64. Abrahám). ŽK: Gamboš, Vaculík - Holub, Brodziansky, Rozhodoval: Dzivjak.

PÚCHOV ŠAMORÍN 0:1 (0:1)

O výhre hostí rozhodol Csóka, ktorého prvú strelu brankár vyrazil, ale na dorážku nestačil. Púchov nevyrovnal, keď Pavlovič zblízka hlavičkoval vedľa a Biriczovu hlavičku vyškriabal spod brvna gólman hostí. Gól: 17. Csóka.

Púchov: Strelčík Pavlovič, Slovák, Lacko, Kopičár, Loduha, Biricz, Kaufman, Holiš, Mráz (46. Martinček), Kapusniak (71. Holáň).

DUBNICA PETRŽALKA 1:0 (1:0) Hostia mohli vyhrávať, ale Brigantovu šancu v 25. min zmaril Vavrúš. O päť minút trafil zblízka k žrdi Bagrincev 1:0. V 50. min bol po druhej žltej karte v priebehu minúty vylúčený domáci Kramár. Gól: 30. Bagrincev.

Dubnica: Vavrúš Kramár, Pagáč, Levai, R. Štefánek, Bílovský, Bagrincev (90. Kotlár), Nomilner (54. Šljachov), Švec (46. Martinek), Isaac (83. Matúš), Vujoševič.

14. kolo: Prešov - D. Kubín 2:0 (2:0), 30. Dolný (11 m), 45. Horváth, Myjava - FC Košice 0:1 (0:0), 59. Sagna, Rača Komárno 1:0 (0:0), 78. Lörincz, Slovan B Humenné 0:1 (0:0), 76. Jančo, TrebišovŽilina B 0:1 (0:0), 59. Krstič.

1. Prešov 13 10 0 3 24:10 30

2. FC Košice 14 8 3 3 25:13 27

3. Komárno 14 6 5 3 17:11 23

4. Šamorín 12 7 1 4 19:17 22

5. Púchov 14 6 2 6 21:17 20

6. Slovan B 14 6 2 6 17:23 20

7. Pohronie 14 4 7 3 21:20 19

8. P. Bystrica 14 5 3 6 24:24 18

9. Myjava 13 5 3 5 16:16 18

10. Dubnica 15 5 3 7 16:17 18

11. Trebišov 13 5 3 5 12:13 18

12. Humenné 14 4 5 5 9:15 17

13. Žilina B 13 5 1 7 26:25 16

14. Rača 14 4 2 8 16:26 14

15. D. Kubín 14 4 1 9 12:24 13

16. Petržalka 13 3 3 7 16:20 12

15. kolo 29. 10. o 10.30 h Žilina B - Dubnica, 14.30 h: Komárno - Pov. Bystrica, Pohronie - Prešov, Šamorín - Slovan B, Humenné Myjava, 18. h FC Košice Rača, 30. 10. o 10.30 h Petržalka Púchov, 13.30 h D. Kubín - Trebišov.

J. Šprocha

ŽENY POV. BYSTRICE VYHRALI V DUN. LUŽNEJ

V 2. lige žien hráčky Pov. Bystrice uspeli u súperiek.

DUN. LUŽNÁ - POV. BYSTRICA 1:2 (0:0)

Považskobystričanky aj bez Valovej mali viac z hry a do prestávky nevyužili dve šance. Po chybe obrany mali domáce výhodu jedenástky, ktorú však v 39. min poslal Nagyová vedľa brány. Aj po prestávke boli hráčky MŠK lepšie a ujali sa vedenia Pohorelcovou. O sedem minút Horváthová vyrovnala z priameho kopu na 1:1, no Pohorelcová druhým gólom zaistila MŠK výhru.

Góly: 55. Horváthová - 48. a 68. Pohorelcová.

MŠK: Kostelanská D. Uríková, Kapráliková, Gunišová, Drábiková, Pohorelcová, Miháliková, Hunanová (70. A. Kresáňová), Čelková, Sirvoňová (86. Domanická), Lenčešová.

ZL. MORAVCE - BELUŠA 3:2 (0:1) Belušanky skórovali v závere prvého polčasu, no domáce v priebehu minúty otočili na 2:1. Gabrišová vyrovnala, ale Urblíková zaistila domácim tesnú výhru.

Góly: 57. Bučková, 58. Škulová, 78.

a

-

Nitra

25. 10 2022
Po veľkom tlaku MŠK hráči Pohronia zblokovali strely Kucharčíka (druhý zľava v červenom) a Borisa (č. 27), no gól na 1:1 dal až Matejčík (vpravo)
Urblíková 45.
69. Gabrišová. 9. kolo: Kozmos
ČFK
1:4 (1:2), Komárno - ŠK 2011 Pečeňady 2:0 (1:0). 1. Komárno 9 8 0 1 58:5 24 2. ŠK 2011 9 8 0 1 43:4 24 3. P. Bystrica 9 6 0 3 26:15 18 4. D. Lužná 9 3 2 4 17:24 11 5. Zl. Moravce 9 3 2 4 19:33 11 6. ČFK Nitra 8 2 2 4 14:30 8 7. Beluša 9 1 1 7 17:30 4 8. Kozmos 8 0 1 7 4:57 1 10. kolo 29. 10. o 15. h: Beluša - Dun. Lužná, 30. 10. o 15. h Pov. Bystrica Kozmos J. Šprocha

DORASTENCI AJ ŽIACI MŠK VYHRALI OBA DUELY

Vt. 3:4 (3:1), Kanianka - N. Dubnica 1:9 (0:2), L. Rovne - Dubnica B 2:4 (2:1)

(1:0)

7.kolo: Skalica Púchov 3:0 (1:0).

1. HA B. Bystrica 11 7 3 1 19:10

Šamorín 10 6 2 2 24:10

Karl. Ves 10 6 2 2 20:7

Lok. Trnava 10 6 0 4 23:12

Púchov 11 5 3 3 27:18

Domino 10 5 2 3 18:9

Skalica 10 4 5 1 16:11

Dubnica 10 4 4 2 21:8 16

9. Martin 10 5 1 4 27:23 16

10. ČFK Nitra 10 4 3 3 19:17 15

11. Inter 10 4 0 6 9:14 12

12. Komárno 11 2 4 5 19:19 10

13. Partizánske 10 1 3 6 11:27 6

14. Prievidza 11 1 2 8 13:43 5

15. Malacky 10 0 0 10 5:43 0

2. LIGA ML. DORAST

11.kolo: Skalica Dubnica 0:3 (0:1), ČFK Nitra Púchov 1:1 (1:1)

7.kolo: Skalica Púchov 2:2 (2:0)

1. Púchov 11 9 2 0 40:11 29

2. Karl. Ves 10 8 1 1 22:11 25

3. Domino 10 8 0 2 34:14 24

4. Lok. Trnava 10 7 1 2 19:3 22

5. Dubnica 10 7 0 3 33:7 21

6. ČFK Nitra 10 6 2 2 19:11 20

7. Komárno 11 4 1 6 20:19 13

8. Martin 10 4 1 5 19:23 13

9. Šamorín 10 4 1 5 18:26 13

10. Inter 10 3 3 4 17:19 12

11. Skalica 10 2 3 5 20:21 9

12. HA B. Bystrica11 2 3 6 13:21 9

13. Prievidza 11 1 2 8 11:36 5

14. Partizánske 10 1 1 8 6:38 4

15. Malacky 10 0 1 9 5:36 1

3. LIGA ST. DORAST

12. kolo: Bánovce - Pov. Bystrica 0:2 (0:1), 45. Ernek, 82. Chupáč, MŠK: Bačík G. Kostelanský, Krasňan, Kaniak, Prášek, Chupáč, Ernek, Urgoš, J. Mitaš, Jurík (74. Kohút), M. Ragula (67. Mičúch).

1. P. Bystrica 13 10 2 1 49:12 32

2. Gabčíkovo 14 10 2 2 43:11 32

3. Levice 13 10 1 2 26:10 31

4. Galanta 14 10 0 4 29:19 30

5. H. Saliby 13 7 4 2 22:9 25

6. Sereď 13 7 2 4 42:19 23

7. Myjava 13 7 1 5 31:16 22

8. Topoľčany 13 6 1 6 24:27 19

9. N. Zámky 13 5 3 5 23:29 18

10. Častkovce 13 5 2 6 26:20 17 11. Hlohovec 13 5 1 7 23:27 16 12. Krakovany 14 5 1 8 21:29 16 13. Piešťany 13 5 0 8 28:31 15 14. Senica/Kunov13 4 2 7 29:27 14 15. Bánovce 13 2 2 9 16:41 8 16. N. Mesto 13 1 1 11 5:67 4 17. Šaľa 13 1 0 12 8:51 1

3. LIGA ML. DORAST

12. kolo: Bánovce - Pov. Bystrica 1:3 (1:2), 33. Pecháč - 4. Britvík, 40. Říčka, 50. A. Baštek, MŠK: M. Hradňanský (41. M. Baštek) Dudek, Škripek (41. Slašťan), Britvík, Tänzler (41. A. Hradňanský), Řáčka, Holjenčík, Šarlay, Tomana, Vavro (41. Chudý), A. Baštek.

1. Senica/Kunov 13 12 1 0 45:5 37 2. Galanta 14 12 1 1 45:8 37

3. P. Bystrica 13 12 0 1 58:11 36 4. Piešťany 13 8 2 3 32:15 26

5. Levice 13 8 1 4 27:13 25

6. Krakovany 14 8 1 5 33:29 25

7. Topoľčany 13 8 0 5 56:24 24 8. N. Mesto 13 6 1 6 27:21 19 9. H. Saliby 13 5 2 6 13:23 17 10. Sereď 13 5 1 7 42:28 16

11. Šaľa 13 5 1 7 24:34 16

12. N. Zámky 13 4 1 8 40:40 13

13. Myjava 13 3 2 8 27:31 11 14. Hlohovec 13 2 5 6 16:41 11 15. Bánovce 13 2 2 9 16:39 8 16. Častkovce 13 1 1 11 19:42 4

17. Gabčíkovo 14 0 0 14 5:122 0

4. LIGA DORAST

12. kolo: Púchov B - Kamenec p/

9. kolo: Lehota p/Vt. - N. Dubnica 3:2 (3:1)

3. LIGA ST. ŽIACI

12. kolo: Pov. Bystrica Záblatie 6:1 (2:0), 33., 53. a 70. Klužák, 4. Kresáň, 41. Kubiš, 57. Bakala 65. Vlk, MŠK: Wallenfels Ružička, Kresáň, Ovčík, Panáč (58. Meliš), Škulec (54. T. Kvaššay), Š. Bednár (59. Hoferica), Bakala, Klužák, Bodzan (54. Motošický), Kubiš (54. Petrík), Holíč - L. Rovne 0:4 (0:1), Častkovce – Beluša 4:0 (1:0), N. Dubnica - N. Pravno 1:2 (0:1), Samul (11 m).

1. P. Bystrica 12 12 0 0 49:3 36

2. Myjava 12 10 1 1 46:3 31

3. FŠ R. Hanka 12 9 1 2 76:12 28

4. Častkovce 12 9 1 2 44:8 28

5. Senica Kunov 12 9 0 3 61:8 27

6. L. Rovne 12 6 2 4 27:21 20

7. Piešťany B 12 6 1 5 30:21 19

8. Nováky 12 5 2 5 27:18 17

9. N. Dubnica 12 5 1 6 22:22 16

10. N. Pravno 12 4 1 7 35:36 13

11. Lehota 12 4 1 7 13:55 13

12. Malženice 12 4 0 8 11:29 12

13. Holíč 12 3 1 8 11:33 10

14. Beluša 12 2 0 10 17:78 6

15. Záblatie 12 1 2 9 18:47 5

16. Kanianka 12 0 0 12 4:97 0

3. LIGA ML. ŽIACI

12. kolo: Pov. Bystrica Záblatie 8:0 (4:0), 16., 28. a 58. Žilinský, 20., 34. a 40. Filípek, 24. L. Nosáľ, 53. Sárinec, MŠK: Čižmár L. Nosáľ, Jahôdka, J. Šutara, Žilinský, Filípek, Sárinec, M. Križan, Ondrejčák, Vrbani, F. Kvaššay, Hromadík, T. Ďurica, Černošík, O. Križan, Šelkovin, Ozcan, Hudec, Valášek, Čerňan, Holíč - L. Rovne 4:1 (2:1), Častkovce Beluša 9:0

(5:0), N. Dubnica - N. Pravno 2:2 (0:1)

1. P. Bystrica 12 11 1 0 86:6 34

2. Senica Kunov 12 10 1 1 84:10 31

3. Myjava 12 9 0 3 37:15 27

4. Častkovce 12 8 1 3 44:23 25

5. Holíč 12 6 3 3 33:19 21

6. Kanianka 12 7 0 5 35:30 21

7. Záblatie 12 6 1 5 33:26 19

8. Malženice 12 5 1 6 29:25 16

9. N. Pravno 12 5 1 6 33:44 16

10. Lehota 12 5 1 6 25:36 16

11. Piešťany B 12 5 0 7 31:45 15

12. Nováky 12 3 4 5 28:36 13

13. N. Dubnica 12 4 1 7 30:55 13

14. Beluša 12 2 1 9 10:66 7

15. FŠ R. Hanka 12 1 0 11 24:71 3

16. L. Rovne 12 1 0 11 11:66 3

1. LIGA PRÍPRAVKY U 11

Pov. Bystrica Prievidza 0:2.

Pov. Bystrica Myjava 4:5, Švehla, Martinka, Krčmárik, Garaj.

1. LIGA PRÍPRAVKY U 10

Pov. Bystrica – Prievidza 5:6, Anton Červenec 2, Adrián Červenec, Čapliar, Danielčík.

Pov. Bystrica Myjava 0:3.

1. LIGA PRÍPRAVKY U 9

Pov. Bystrica Prievidza 15:12, Philipová 4, Malík 3, Tvrdoň 2, Masaryk, Emir, Mišáni, Ščotka, Blaško, Škulec.

Pov. Bystrica Myjava 3:22, Mišáni, Masaryk, Blaško.

REZERVA HÁDZANEJ MŠK PRVÝKRÁT VYHRALA

Ďalším kolom pokračovali hádza nárske súťaže mužov a dorastu.

1. LIGA MUŽI

MŠK POV. BYSTRICA B - ŠTART MALACKY 34:27 (15:16) Domáci otočili z 1:2 na 5:3 a v 15. min vyhrávali 10:7. Súper štyrmi gólmi otočil na 10:11, a hoci MŠK B znova viedli 14:12, do polčasu boli vpredu znova Záhoráci - 15:16. Za stavu 18:18 domáci dali dva góly20:18 a v 48. min zvýšili náskok na 27:21.

Malackám sa podarilo znížiť na 28:24. no domáci prvú výhru v sú ťaži ešte navýšili.

MŠK B: Školník, L. Janík, Ľ. Chabada Ďurana 10/1, M. Roman 9, Barčák, Ševčík, Lagíň 2, Lovíšek 2, Kocifaj, Podstrásky 1, Cifra, Chovanec 3, Kašuba 2, Porubec 1,

Urík 4. Malacky: Michálek, Hollý - Bízek 2, Rummel, Oslej 1, Havlík, Krajčír, D. Stachovič 6, Planka 1, Galovič 8, T. Stachovič 2, Waschek, Stejskal 3, Dobrocký 4/2.

5.kolo: Pezinok - Trnava 26:27, Kolárovo Cífer 40:30, BHA Bratislava - D. Streda 43:25, Záhoráci Stupava/Malacky B Vajnory 41:26.

1. Záhoráci B 5 4 1 0 166:128 9

Trnava 5 4 1 0 148:133 9

BHA 5 4 0 1 180:123 8

4. Pezinok 5 4 0 1 175:136 8

5. Kolárovo 5 2 0 3 175:179 4

6. D. Streda 5 2 0 3 164:183 4

7. P. Bystrica B 5 1 0 4 144:154 2

8. Cífer 5 1 0 4 134:164 2

9. Vajnory 5 1 0 4 129:169 2

10. Malacky 5 1 0 4 137:183 2

6. kolo 29. 10. o 18. h VajnoryMŠK Pov. Bystrica B.

1. LIGA ST. DORAST

5.kolo: MŠK Pov. Bystrica Bojnice 34:25 (18:13), MŠK: L. Janík, Školník, Ľ. Chabada Petrík, Ševčík 1, Podolák, Porubec 1, Ďurana 11/1, M. Roman 12/1, Barčák 1, Lagíň 1, Skáčik 1, J. Janík 1, Podsedlý 5, ŠKP Bratislava - N. Zámky 32:26, Prešov Košice 48:24, Modra Záhoráci 35:33, Trebišov Topoľčany 32:32, Hlohovec Martin 53:21.

1. Prešov 5 5 0 0 259:99 10

2. P. Bystrica 5 5 0 0 170:135 10

3. ŠKP 5 4 0 1 206:113 8

Trebišov 5 3 1 1 152:144 7

5 3 0 2 159:149 6

Zámky 5 3 0 2 176:179 6

5 2 1 2 203:169 5

5 2 0 3 171:143 4

5 1 2 2 159:166 4

Záhoráci 5 0 0 5 120:143 0

Bojnice 5 0 0 5 89:214 0

Martin 5 0 0 5 86:298 0

1. LIGA ML. DORAST

5.kolo: MŠK Pov. Bystrica Bojnice 33:21 (19:13), MŠK: Kročil, Mlyniský Brandibur 2, Dzurjaník 2, Dudr 2, Podolák 3, Skáčik 6/1, Fekeč, J. Janík 2, Podsedlý 12, Tichý 1, Riljak 3, Martiška, ŠKP Bratislava - N. Zámky 32:30, Prešov Košice 39:13, Modra Záhoráci 29:41, Trebišov Topoľčany 47:25, Hlohovec Martin 40:21.

J. Šprocha

1. Prešov 5 5 0 0 203:100 10

2. ŠKP 5 5 0 0 182:136 10

3. Hlohovec 5 5 0 0 181:143 10

4. Trebišov 5 4 0 1 173:116 8

5. N. Zámky 5 3 0 2 179:141 6

6. P. Bystrica 5 2 0 3 149:145 4

7. Záhoráci 5 2 0 3 164:165 4

8. Modra 5 2 0 3 156:166 4

9. Topoľčany 5 1 0 4 169:224 2

10. Martin 5 1 0 4 89:200 2

Bojnice

0 0 5 117:156 0

0 0 5 100:170

25. 10. 202234 FUTBAL/HÁDZANÁ
Dorastenci Pov. Bystrice zvládli zápasy v Bánovciach a udržali si prvú priečku. Žiaci nedali šancu Záblatiu a sú bez straty bodu. Z prípraviek uspeli iba najmladší chlapci doma proti Prievidzi.
2.
3.
4.
5. Košice
6. N.
7. Modra
8. Hlohovec
9. Topoľčany
10.
11.
12.
11.
5
12. Košice 5
0 2. LIGA ST. DORAST 11.kolo: Skalica Dubnica 0:0, ČFK Nitra Púchov 3:2
24 2.
20 3.
20 4.
18 5.
18 6.
17 7.
17 8.

PANTERI NEDALI ŠANCU TOPOĽČANOM, ALE NENAŠLI RECEPT NA MARTINČANOV

Hokejisti HK´95 Považská Bystrica odohrali doma opäť dva zápasy. Topoľčanom vyšli v ústrety výmenou hracej plochy, ale proti Martinu zlyhali v koncovke. Juniori v derby v Púchove vyhrali jeden z dvoch zá pasov, ale utrpeli prvú prehru. Dorastenci mali zápasy v Topoľčanoch preložené na november.

SHL

HK ´ 95 POV. BYSTRICATOPOĽČANY 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) Zápas, kde si tímy vymenili domáce prostredie, bol v prvej tretine nezá živný. Hostia dokázali, že sa strelec ky trápia, pokusy Piačku a Zekuciu zlikvidoval Lamper. Domáci nevyu žili šance Dmitrieva a Cígera a po tom odolali päťminútovej presilovke pri vylúčení J. Zlochu. V 22. min sa Zaťko ešte nepresadil, ale panteri sa dočkali v prvej presilovke v 27. min. Tománkovu strelu Kompas vyrazil a J. Zlocha poslal puk do prázdnej brány 1:0. Po vzájom nom vylúčení J. Zlochu a Laurenčí ka hostia opäť faulovali v útočnom pásme a prišiel ďalší trest. V 39. min po Zaťkovej prihrávke Kompas vyrazil tvrdú strelu Cígera pred Ligasa, ktorý pohodlne zvýšil na 2:0. Uplynulo iba 23 sekúnd, J. Ďurkech vysunul Urbánka, kto rý zakončil únik gólom na 3:0. V záverečnej časti panteri hru kon trolovali, Kompas pochytal šance Vilčinského a Urbánka, domáci Lamper si udržala čisté konto, keď ho nedokázal z dvoch tutoviek prekonať Vybíral. Dve minúty pred koncom hostia odvolali branká ra, no Ligas vypichol váhajúcemu Hrebíčkovi na modrej čiare puk a sólo zakončil strelou do prázdnej brány 4:0.

Góly: 39. a 59. Ligas, 27. J. Zlocha, 39. Urbánek.

HK ´ 95: Lamper Cebák, Zaťko, J. Ďurkech, L. Ďurkech, Martiška, K. Meszároš, Omelka, A. Zlocha Cíger, Ligas, Rufati, Tománek,

Pšurný, Urbánek, Krieger, Dmitriev, Vilčinskij, Turan, J. Zlocha, Šamaj. 8.kolo: Trnava Žilina 4:3, Skalica Levice 4:2, Martin Žiar 1:2, Brezno Modré krídla Slovan 0:3, Humenné Dubnica 3:2 pp.

HK ´ 95 POV. BYSTRICA MARTIN 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Pri presilovke mali domáce šan ce, no Urbánek v 4. min mieril nad a strelu L. Ďurkecha v 5. min vyrazil brankár. O minútu Lamper zneškod nil únik Nauša a v 9. min v tutovke Tománek netrafilbránu.Toma,ktorý v 13. min nestihol vystriedať, za útočil a prekvapil Lampera spoza Cebáka 0:1.

Nauš v 16. min vypichol puk L. Ďurkechovi, pri úniku ho fauloval J. Ďurkech a Tyczynski s istotou premenil trestné strieľanie 0:2. Domáci ďalšie dve presilovky za hrali zle a v 18. min Lamper zmaril únik Petrana. Tománek v 22. min minul bránu a v 25. min po ideálnej prihrávke Urbánka šancu zblíz ka nezakončil. Glosár chytil v 31. min strelu Sádeckého a na druhej strane neprekonal gólmana Dírer. Pri vylúčení Tománka mali hostia tri tutovky. Paulíny v 32. min trafil bočnú sieť a o minútu veľké šan ce Poliačka a Nauša chytil domáci Lamper.

Gólom neskončila ani bomba Dmitreva v 35 min a v 39. min pri oslabení Tománek nezakončil únik gólom. Glosára neprekonali v 44. min Cebák so Zaťkom, o chvíľu Sokoli neuspel proti Lamperovi. Panteri nevyužili ani 68 sekundovú presilovku 5:3, lebo hostia dobre

bránili. J. Zlocha v 53. min prestre lil a o minútu osamotený Pšurný zle spracoval puk. Pri presilovke Paulínyho strelu v 56. min zasta vila žrď. V závere domáci odvolali brankára, no početná prevaha, po dobne ako sedem predchádzajú cich, skončila neúspešne a trinásť sekúnd pred koncom trafilTiainen prázdnu bránu - 0:3.

Góly: 13. Toma, 16. Tyczynski (tr. strieľanie), 60. Tiainen.

HK ´ 95: Lamper Cebák, Zaťko, J. Ďurkech, L. Ďurkech, K. Meszároš, A. Zlocha, Migila, Omelka Cíger, Rufati, Ligas, Urbánek, Tománek, J. Zlocha, Dmitriev, Vilčinskij, Pšurný, Krieger, Sádecký, Komloš.

9.kolo: Humenné Trnava 5:3, Žiar Brezno 2:0, Modré krídla Slovan Žilina 2:3, Skalica Dubnica 5:3, Levice Topoľčany 4:2.

7.kolo: Topoľčany Martin odlože né na 11. 11.

50. kolo: Slovensko U 18 Trnava 3:4 sn.

1. Humenné 10 7 2 1 43:27 25

2. Skalica 10 7 2 1 38:25 24

3. Žilina 10 5 2 3 31:24 19

4. Trnava 10 5 2 3 42:34 18

5. Žiar 10 5 2 3 35:32 17

6. P. Bystrica 9 5 1 3 31:25 16

7. Dubnica 9 4 1 4 25:28 13

8. Martin 8 3 2 3 24:21 12

9. Levice 9 3 1 5 33:33 11

10. Modré krídla 9 3 1 5 23:27 11

11. Brezno 10 2 1 7 19:34 7

12. Topoľčany 8 1 0 7 9:26 3 SR U 18 6 0 1 5 12:29 1

Streda 26. 10. 18. h: Pov. Bystrica - Levice, piatok 28. 10. o 18. h Pov. Bystrica Dubnica.

1.LIGA JUNIORI

11.kolo: Púchov - Pov. Bystrica 2:3 (1:2, 0:1, 1:0), Šamaj, J. Michalík, Migila, Dubnica - Trenčín B 0:5, D. Kubín Prievidza 3:8.

12.kolo: Púchov - Pov. Bystrica 7:1 (3:0, 1:1, 3:0), J. Michalík,

Dubnica - Trenčín B 1:5, D. Kubín Prievidza 3:2 sn.

1. P. Bystrica 12 11 0 1 42:20 33

2. Púchov 12 9 0 3 57:24 27

3. Trenčín B 12 7 0 5 47:25 21

4. Prievidza 12 3 2 7 43:61 12 5. D. Kubín 12 2 3 7 28:47 10 6. Dubnica 12 1 1 10 25:65 5

1.LIGA DORAST

11.kolo: Topoľčany - Pov. Bystrica odložené na 12. 11., Prievidza D. Kubín 8:2, Žiar Partizánske 0:7. 12.kolo: Topoľčany - Pov. Bystrica odložené na 13. 11., Prievidza D. Kubín 4:3, Žiar Partizánske 4:1. 1. Prievidza 12 10 1 1 65:33 32 2. P. Bystrica 10 7 0 3 52:34 21 3. Partizánske 12 6 1 5 55:34 19 4. Topoľčany 10 6 1 3 42:33 19

5. D. Kubín 12 2 1 9 33:59 8 6. Žiar 12 1 0 11 27:81 3 LIGA SŽ 9 + 8

7.kolo: Pov. Bystrica – Púchov 4:7 (0:2, 3:2, 1:3), Ševčíková, M. Demáček, Kubiš, M. Tamáši, Dubnica Prievidza 6:5, L. Mikuláš Zvolen 5:5, Žilina B. Bystrica 1:3, Ružomberok Martin 6:4. 1. B. Bystrica 7 7 0 0 35:10 14 2. Zvolen 7 5 1 1 44:19 11 3. Žilina 7 5 0 2 46:26 10 4. L. Mikuláš 7 4 1 2 41:39 9 5. Martin 7 4 0 3 28:33 8 6. Ružomberok 7 3 1 3 24:29 7 7. Dubnica 7 2 1 4 30:45 5 8. Púchov 7 2 0 5 28:38 4

9. Prievidza 7 1 0 6 18:28 2 10. P. Bystrica 7 0 0 7 18:45 0

LIGA MŽ 7

7.kolo: Pov. Bystrica – Púchov 7:9 (4:1, 1:2, 2:6), Fajth 2, Vallo, Jurkovič, Slaninka, Podoláková, J. Tamáši, Dubnica Prievidza 9:2, L. Mikuláš Zvolen 4:4, Žilina B. Bystrica 5:7, Ružomberok Martin 7:3.

LIGA MŽ 6

4.kolo: Brezno - Pov. Bystrica 17:3 (5:2, 6:0, 6:1), Hlavatý, Stráňovská, Brigant. J. Šprocha

DOUBLE TEAM ROZHODOL AŽ V ZÁVERE

Považskobystrickí hokejbalisti sa predstavili v Nitre.

MUŽI NITRA - PROTEF POV. BYSTRICA (1:1, 2:2, 2:0)

Hostia trikrát viedli, ale domáci tro ma gólmi za päť minút skóre otočili. Góly: 15., 19. a 33. Kolenčík, 30. Petrovič, 35. Tóth - 11. Hryzák, 16. Straka, 23. Slaninka, PROTEF: Buliš (Mališ) – Bušovský, Korbáš, Hryzák, Miške, Ondrúšek, Piják, Andráško, Kráľ, Bujdák, Tománek, Slaninka, Straka, Slanička.

10. kolo: LG Bratislava Pruské 4:5, Poprad Košice 5:4 pp, Vrútky Skalica 2:12, Sp. Belá Vranov 2:6, Led.sk Bratislava mala voľno.

1. Skalica 10 8 0 2 55:24 24

2. Pruské 9 6 2 1 43:23 22

3. LG BA 9 7 0 2 43:17 21

4. Nitra 9 5 3 1 34:20 20

5. Košice 9 4 4 1 32:33 17

6. Poprad 9 3 3 3 32:34 13

7. Vranov 9 3 2 4 31:37 12

8. P. Bystrica 9 2 3 4 34:21 11

9. Led BA 9 1 2 6 17:30 6

10. Vrútky 9 0 2 7 17:48 3

11. Sp. Belá 9 0 1 8 15:66 1

11. kolo: 29. 10. o 13.. h LG Brati slava - PROTEF Pov. Bystrica.

U 20

NITRA - DT POV. BYSTRICA 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Považskobystrickí juniori si udržali vedenie po góle Zajaca iba minútu, ale po druhej tretine viedli 1:2. Nitra opäť vyrovnala, ale hostia v posled ných dvoch minútach dali dva góly. Góly: 8. Žigmond, 34. Derlich7. a 25. Zajac, 44. Zambori, 45. Galovič.

Double team: Mališ - Koka, Zajac, Porubský, Tichý, M. Melichcerčík, Hanák, Martincová, Zambori, Baculák, Jakubík, Galovič, Hrivnák,

Haviar, Dejl, Rufati.

10. kolo: Poprad Košice 3:1.

3. kolo: Poprad Petržalka 3:1.

1. P. Bystrica 7 7 0 0 38:10 21

2. Nitra 8 4 2 2 31:10 16

3. Martin 9 4 1 4 31:24 14

4. Košice 8 4 1 3 31:18 13

5. Poprad 8 4 1 3 22:17 13

6. Sp. Belá 7 3 2 2 28:16 11

7. Petržalka 7 3 1 3 28:18 11

8. Pruské 7 3 0 4 24:30 9

9. Vranov 7 2 0 5 18:24 6

10. Trebišov 8 0 0 8 8:92 0

11. kolo 29. 10. o 10. h: Petržalka - DT Pov. Bystrica.

25. 10 2022 35
HOKEJ/HOKEJBAL
J.

ÚTLA POVAŽSKOBYSTRIČANKA SI MUSELA NÁJSŤ KLUB, ABY ZÍSKALA SLOVENSKÝ TITUL

V nedeľu 2. októbra dobehla do cieľa Medzinárodného ma ratónu mieru v Košiciach ako najrýchlejšia Slovenka v osob nom rekorde 2:54,16, 33 - ročná Považskobystričanka Ivana Lišková.

Kde ste začínali s atletikou?

- O začiatkoch je ťažko hovoriť, pretože až do tohto leta som ne bola registrovaná v žiadnom klube. Kamaráti mi ponúkli, aby som be hala za ŠKP Bratislava, tak som viac ako dva mesiace jeho člen kou. Bolo to preto, aby som mohla oficiálnesúťažiťnamajstrovstvách Slovenska. Dovtedy som behala pod hlavičkou Vereda sport, ktorí mi pomáhali s oblečením a obutím. Behanie ma vždy bavilo, no vždy som ho brala ako koníček.

Drobná postava vás predurčuje k behom na dlhšie trate, je to dô vod, prečo na nich štartujete?

- Neviem presne, ale od začiatku ma bavili dlhšie behy, nie naháňať sa napríklad na päť či desaťkilometro vej trati. Dlhšie trate sú náročnejšie, ale sú väčšinou v krásnom prostre dí a oveľa viac si ich užívam. Kedy ste prvýkrát bežali mara tón?

- Najprv to boli rôzne polmaratóny, tým som začínala aj v Košiciach. Prvý ozajstný maratón som zvlá dla pred troma rokmi v Prahe. Bolo to úžasné, desaťtisíc ľudí, krásne prostredie. Pre mňa to bol nezabud nuteľný zážitok s výsledným časom tri hodiny a deväť minút. Čo je najdôležitejšie pri dlhých behoch?

- To záleží aj od toho, či sa rozprá

vame o cestnom alebo trailovom behu. Maratón je cestná disciplína a to je veľký rozdiel oproti desiatke či polmaratóne najmä v čase, ktorý strávite na trati. Dôležité je rozumne rozložiť si sily, nepodceniť príjem te kutín. Treba dodržiavať stanovené tempo, ak sa to náhodou nedarí, tak nepanikáriť.

Na maratónskej trati strávite pri bližne tri hodiny, nad čím rozmýšľate?

- Vždy sa snažím mať čistú hla vu, čo mi veľmi pomáha. Ak be žím niektoré preteky opakovane, chcem dosiahnuť lepší čas, tak si sledujem tempo. Popritom však stí ham vnímať aj okolie kadiaľ bežím.

V Košiciach behám rada, je tam vždy super atmosféra a diváci bež cov neustále povzbudzujú. Spomínate zlepšovanie sa, pre začínajúcich maratóncov je veľakrát cieľom dobehnúť do cieľa. Čas tri hodiny síce nepatrí k sve tovým a európskym rekordom, ale je pre mnohých métou, na ktorej dosiahnutie treba veľa tré ningu a i tak ju nedosiahnu, najmä medzi ženami. Kedy sa Vám to podarilo?

- Výsledok tri hodiny bol na začiatku aj môj sen. Ale tým, že som začí nala postupne, s kratšími trasami a mala nabehané objemy kilometrov, nebol ani môj prvý maratón ďaleko od tohto času. Povedala som, že ak sa mi podarí pokoriť tento čas, s be hom skočím (smiech). Vysnívaná méta padla na jar tohto roku na ČSOB maratóne v Bratislave, kde som dobehla v čase 2:56. Vtedy som si povedala, že už nebudem behať po ceste na tvrdom podklade,

ale budem behať už iba po horách. Ale v duchu ma ešte niečo nakoplo, že tento čas nie je mojím maximom a skúsim ho ešte „skresať“.

Ako Považskobystričanka máte výhodu, že neďaleko, v Rajci, sa beháva tradičný maratón. - Rajecký maratón je moja srdco vá záležitosť, no paradoxne sa mi nikdy nepodarilo dostať sa na ňom pod tri hodiny. Je to najmä preto, že jeho náročnosť patrí medzi obtiaž nejšie. Rozhodujúce je najmä časté horúce počasie, keďže sa beží v le te, presnejšie začiatkom augusta a teploty posledné ročníky dosahovali aj 35°C. Zároveň aj prevýšenie je väčšie ako na iných cestných ma ratónoch. Mne viac vyhovuje chlad nejšie počasie, preto aj výsledný čas 3:02 na týchto pretekoch má pre mňa veľkú cenu. Ako sa vám bežalo na košickej trati?

- Od začiatku som sa vo svojej ka tegórii držala na čele, no trať v Ko šiciach je známa vetrom. Ten ma začal trápiť od 35. kilometra, keď fú kal nepríjemne oproti. V prvom kole som sa snažila držať v skupine me dzi mužmi, no po obrátke do druhé ho kola som už bežala osamote, čo bolo ťažšie, pretože sa nebolo za kým držať v závetrí. (smiech)

Na takto dlhej trati je kríza pravid lom, ako ste ju prekonali?

- Prišla sedem kilometrov pred cieľom, pretože až do konca som kvôli protivetru cítila každučký me ter trate. Ako som však spomínala, Košický maratón je známy svojou výbornou atmosférou a úžasnými divákmi popri trati. A práve povzbu dzovanie od detí, s ktorými som si dávala “ťapy”, mi pomáhalo ju pre konať.

Mali ste pod kontrolou slovenské

súperky?

- Vedela som, že som prvá, pretože predo mnou išiel neustále cyklista so slovenskou vlajkou, označujúci prvú slovenskú ženu na maratón skej trati. V polovici pretekov som mala pred najväčšou súperkou pri bližne polminútový náskok. Priebeh sa mi darilo kontrolovať a s blížiacim sa cieľom som druhú ženu stratila z dohľadu a nakoniec som náskok navýšila ešte o minútu.

V celkovom hodnotení ženskej kategórie vás ako slovenskú majsterku predbehli iba africké bežkyne. Registrovali ste ich na trati?

- Nie, pretože štartovali z prvého koridoru, kým my s nahlásenými časmi okolo troch hodín sme boli až v tom ďalšom. Tri Keňanky a štyri Etiópčanky, ktoré obsadili prvých sedem miest, som pred štartom vi dela iba na fotografiáchapotomaž večer v televízii. Na trati vôbec v cie li boli asi o polhodinu skôr (smiech). Na ôsmom mieste ešte predo mnou dobehla Češka Filipiová, s násko kom približne osem minút, ja som bola celkovo deviata zo žien.

Verili ste vo víťazstvo?

- Mojím cieľom nie je vyhrať, ale zlepšovať sa. Na Slovensku je veľa dievčat, ktoré behajú maratóny. Je to dlhá trať, stať sa môže všetko, tak že súperkou bola každá. Konečne som sa dočkala, vlani som skončila ako druhá najlepšia Slovenka, len že z medaily nič nebolo, keďže som nebola registrovaná v žiadnom klu be. Striebro získala tretia v poradí, bronz štvrtá, mne ostal iba dobrý pocit (smiech).

Chceli by ste sa ešte zlepšiť?

- Určite by som sa rada zlepšovala, ale to by som musela veľa zmeniť.

25. 10. 202236 ATLETIKA
Pokračovanie na 37. strane
Ivana Lišková v cieli Medzinárodného maratónu mieru Foto: Archív I. L.iškovej Na ultrabehoch bežci zdolávajú aj náročný terén Foto: Archív I. Liškovej

MEDEKO A TTC POV. BYSTRICA V KRAJI VÍŤAZILI

štvorhra, Dubnica Nozdrovice 14:4, Sedmerovec A - Beluša A 18:0.

1. Sedmerovec A 5 5 0 0 70:20 15

2. Udiča A 6 4 0 2 64:44 14

3. Slovan PB B 5 4 0 1 57:33 13

4. JoLA DCA 5 4 0 1 52:38 13

5. Papradno A 6 2 2 2 58:50 12

3. LIGA

2, TTC Pov. Bystrica A STK Prievidza A

A Chocholná Velčice 13:5, D. Breznica Bystričany B 13:5, Ladce A Lazany B 7:11, Pruské A N. Mesto C 5:13, D. Kočkovce A Tr. Jastrabie 10:8, Lysá A Chocholná Velčice 13:5.

1. N. Mesto C 4 4 0 0 51:21 12

2. Lazany B 4 3 1 0 41:31 11

3. Medeko A 3 3 0 0 36:18 9 4. Pruské A 4 2 1 1 40:32 9 5. D. Kočkovce A 3 2 1 0 32:22 8

2. Dubnica 5 5 0 0 64:26 15

3. D. Kočkovce B 6 4 0 2 64:44 14

4. Dohňany A 6 4 0 2 63:45 14

5. Pruské B 6 4 0 2 63:45 14

6. Slovan PB A 6 3 1 2 55:53 13

7. TTC PB B 6 2 1 3 47:61 11

8. D. Mariková A 6 2 0 4 51:57 10 9. N. Dubnica A 5 2 1 2 39:51 10

6. Pruské C 5 3 0 2 44:46 11

7. Beluša B 5 2 1 2 45:45 10

8. Miracles 6 1 1 4 45:63 9

9. Šebešťanová 6 1 1 4 44:64 9

10. Medeko B 5 1 0 4 33:57 7

11. Pružina A 5 0 0 5 20:70 5

7. LIGA

9

6. TTC PB A 4 2 0 2 43:20 8

7. Bošany B 4 2 0 2 39:33 8

8. Tr. Teplá B 4 2 0 2 38:34 8

9. Uhrovec 3 1 1 1 30:24 6

10. Lazany A 4 0 2 2 31:41 6

11. Drietoma 3 1 0 2 29:25 5

12. STK PD A 4 0 0 4 25:47 4

13. Handlová 4 0 0 4 16:56 4

14. Keraming B 3 0 0 3 9:45 2

4. LIGA

2. kolo: D. Moštenec - Medeko

Pov. Bystrica A 5:13, Kmecík

3, Baláž 1, Kvaššay 1 Fapšo 4, Gulač 3, Lipa 3, Lauš 1, 2 x štvor hra, D. Breznica Lazany B 8:10, Ladce A Bystričany B 13:5, Pruské

A Tr. Bohuslavice 15:3, Lysá A

Tr. Jastrabie 10:8, D. Kočkovce

6. Lysá A 3 2 1 0 32:22 8 7. D. Breznica 4 2 0 2 39:33 8 8. Tr. Teplá C 4 1 0 3 39:33 6 9. Tr. Jastrabie 4 1 0 3 38:34 6 10. Ladce A 4 1 0 3 32:40 6

11. Bystričany B 4 1 0 3 27:45 6 12. Chocholná 4 1 0 3 25:47 6

13. D. Moštenec 3 1 0 2 24:30 5 14. Tr. Bohuslav. 4 0 0 4 12:60 4 5. LIGA

6. kolo: Dohňany A - Slovan Pov. Bystrica A 5:13, Bačík 4, Šuba 3, Ľ. Višenka 3, Hlubina 2, štvorhra, D. Kočkovce B - Milochov A 15:3, Kunovský 2, B. Mihálik, Ladce BTTC Pov. Bystrica B 9:9, D. Kulich 4, F. Kulich 3, Kulichová 2, Pruské B - D. Mariková A 11:7, Žiačik 2, Striženec 2, V. Melicherík 1, 2 x

10. Nozdrovice 5 1 0 4 34:56 7 11. Ladce B 6 0 2 5 39:69 7 12. Milochov A 5 1 0 4 30:60 7 13. Beluša A 5 1 0 4 29:61 7 6. LIGA

6. kolo: JoLA Dubnica Šebešťanová 11:7, Mroščák 2, Mitaš 2, Šesták 2, Zaukolec 1, Udiča A - Slovan Pov. Bystrica B 10:8, Kostka 3, Peter Ignácik 3, Pavel Ignácik 1, Šuška 1, 2 x štvor hra Jurčík 2, J. Gálik 2, P. Gálik 2, Ľ. Višenka 2, Papradno A - Medeko Pov. Bystrica B 10:8, Krátky 4, Říčková 3, Záhorec 2, štvorhra Herco 3, Ľ. Melicherík 2, Pauer

1, Hedera 1, štvorhra, Pružina A - Sedmerovec B 2:16, Topor 1, štvorhra, Pruské C - Miracles Dubnica 11:7.

1. Sedmerovec B 6 5 1 0 78:30 17

6. kolo: Milochov B - TTC Pov. Bystrica C 12:6, M. Mihálik 4, Duško 3, Maňák 2, Sádecký 2, štvorhra M. Zvak 3, Martišík 2, štvorhra, Papradno B - Dohňany B 4:14, Granec 1, Miroslav Žilinčík 1, Grbál 1, štvorhra, Udiča BD. Kočkovce C 13:5, Kališík 3, Harvánková 3, Hruška 3, Lecák 2, 2 x štvorhra, Beluša B Sedmerovec C 6:12.

J. Šprocha

1. Sedmerovec C 5 5 0 0 66:24 15

2. Dohňany B 5 4 0 1 61:29 13

3. Milochov B 4 3 1 0 47:25 11

4. D. Kočkovce C 5 3 0 2 55:35 11

5. Udiča B 6 2 1 3 49:59 11

6. TTC PB C 5 2 0 3 37:53 9

7. N. Dubnica B 5 2 0 3 32:58 9

8. Beluša B 4 2 0 2 41:31 8

9. Lednica 5 1 0 4 33:57 7

10. Papradno B 6 0 0 6 29:79 6

Behám, keď mám chuť (čo je sko ro stále), nemám trénera, nemám tréningový plán. Behám vo voľnom čase, lebo pracujem v Žiline v zdra votnej poisťovni. Behom sa snažím relaxovať a vyvetrať si hlavu. Beh ma musí hlavne baviť. Kde získavate kondíciu?

– V lete behám menej, skôr trailo vé behy, radšej sa venujem cestnej cyklistike, aj tak však nabehám týž denne okolo 70 kilometrov. Rada behám na Manín a v jeho okolí, mám obľúbený približne osemkilo metrový okruh okolo vodného diela v Žiline, niekedy to potiahnem až do Varína. Som individualista, naj radšej trénujem sama. Nemusím sa spoliehať na druhých, idem kedy a kam chcem. Občas si zabehnem aj s partiou, ale väčšinou sama. Neskúšali ste kombináciu bicy kel a beh v duatlone, prípadne triatlon?

- Duatlon možno skúsim o rok, triat lon nie, nie som dobrý plavec. Maratóny však nie sú vaším ma ximom, akú najdlhšiu trať ste ab solvovali?

- V rámci Slovak Ultra trail sa zú

častňujem trailových behov dlhších ako päťdesiat kilometrov, kde mám už zopár úspechov. Na jeden záťah som najviac absolvovala sto kilo metrov bolo to v začiatkoch môjho behania, preteky Javornícka stovka a Trnavská stovka, ktorú som ab solvovala s kolegom asi za šestnásť hodín. Samozrejme, že sme všetko nebežali, veľkú časť sme absolvo vali chôdzou. Dvakrát som bola s čisto ženským tímom aj na štafe tovom behu Od Tatier k Dunaju. Stalo sa vám niekedy, že ste preteky nedokončili?

- Nikdy som nevzdala iba pre to, že by som nevládala. Iba na Javorníckej stovke som musela odstúpiť na Kohútke, asi dvadsať kilometrov pred cieľom, pre veľkú bolesť v kolene.

Dlhé behy vyžadujú iste aj životo správu. Dokážete občas aj „zhre šiť“ pri jedle?

- Mojou povolenou “drogou” sú gu mové cukríky, tie dokážem zjesť na kilá (smiech). Približne päť dní pred pretekmi si však dávam pozor a vyhýbam sa ťažšie stráviteľným jedlám. Mäso nie je pre mňa tabu.

V Košiciach som si vystačila celé tri hodiny s troma energetickými gélmi

a jedným magnéziom proti kŕčom. Samostatnou kapitolou je pitný re žim, ale na trati sú občerstvovacie stanice každých päť kilometrov. Keď behám dlhšie behy v prírode, vždy mám so sebou aspoň liter vody a nejaké RAW alebo müsli tyčinky. Aké máte ciele do budúcnosti? - Ak budem zdravá, skúsila by som opäť Košice, kde bude 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru,

samozrejme Rajec. Rada by som absolvovala trailový ultra beh v Slo vinsku alebo Francúzsku, kde je veľ mi krásna príroda a hory. Behanie ma stále baví, ale nechcem ho robiť na plný úväzok a podriadiť mu všet ko. Takto mi to vyhovuje a nemusím sa stresovať. Úspech poteší, ale niet nad dobrý pocit z behu.

25. 10 2022 37STOLNÝ TENIS/ATLETIKA
Dokončenie z 36. strany Ivanu Liškovú ocenil primátor Považskej Bystrice Karol Janas Ďakovným listom Ďalšími zápasmi pokračovali krajské a oblastné stolnotenisové súťa že. V 3. lige si hráči TTC A pripísali prvé dve výhry, v 4. lige je Medeko A bez straty bodu. Darilo sa aj Udiči, keď vyhrali jej obe družstvá.
2. kolo: TTC Pov. Bystrica A Handlová 14:4, F. Kulich 4, Ďurana 4, M. Višenka 4, Velič
13:5, M. Višenka 4, D. Kulich 3, F. Kulich 3, Ďurana 2, štvorhra. 1. St. Turá 4 4 0 0 53:19 12 2. N. Mesto B 4 4 0 0 51:21 12 3. Tevos B 4 3 0 1 34:38 10 4. Prusy B 3 3 0 0 34:20 9 5. V. Uherce B 4 2 1 1 36:36
ÚTLA POVAŽSKOBYSTRIČANKA SI MUSELA NÁJSŤ KLUB, ABY ZÍSKALA SLOVENSKÝ TITUL

UDIČAN TOMÁŠ DRBLÍK DAL PÄŤ GÓLOV

Domaniža zdolala v 5. lige vlaňajšieho treťoligistu, Plevníčanom po mohol Smataník, ktorý prišiel na zápas z oslavy synových krstín.

3. LIGA

GALANTA – BELUŠA 1:0 (0:0)

V súboji o druhú priečku boli na tom dlho lepšie hostia, ktorí držali bezgólový stav, no štvrťhodinu pred koncom potešil Galantu víťazným gólom Dibala. Gól: 75. Dibala.

12. kolo: N. Mesto - N. Zámky 1:1 (0:1), Hamšík Academy B. Bystrica Bánová 1:1 (0:0), Sereď - V. Ludince 3:3 (2:1), Šaľa Martin 3:1 (2:0), Podkonice Vrakuňa 5:1 (2:0), Kalná Inter 1:0 (1:0), Častkovce Malženice 0:0.

1. Malženice 12 10 2 0 25:7 32

2. Galanta 12 6 4 2 23:13 22

3. Sereď 11 6 3 2 20:10 21

4. Beluša 12 6 2 4 24:15 20

5. Častkovce 11 5 4 2 16:13 19

6. Šaľa 12 6 1 5 16:18 19

7. Podkonice 12 4 5 3 15:13 17

8. N. Mesto 11 4 4 3 17:15 16

9. V. Ludince 12 4 4 4 17:16 16

10. Kalná 12 4 3 5 14:21 15

11. Martin 12 4 1 7 21:19 13

12. Bánová 12 3 3 6 22:19 12

13. HA B. Bystrica12 3 3 6 12:12 12

14. Inter 12 3 3 6 13:20 12

15. N. Zámky 11 2 4 5 11:21 10

16. Vrakuňa 12 0 2 10 7:41 2

13. kolo: 30. 10. o 13.30 h Beluša - Šaľa.

4. LIGA

L. ROVNE - LEVICE 3:2 (1:0) Sklári sa po polhodine ujali vede nia gólom R. Čiernika. Hostia udreli hneď po prestávke a Petrík svojim druhým gólom ich v 62. min dostal do vedenia 1:2. V 72. min domáci D. Vavruš vyrovnal a o tri minúty dal víťazný gól Radič. Góly: 32. R. Čiernik, 72. D. Vavruš, 75. Radič 49. a 62. Petrík.

12. kolo: Pata - Lehota p/Vt. 3:2 (2:1), Zl. Moravce B Gbely 0:1 (0:1), Boleráz Kolárovo 3:0 (1:0), Imeľ Gabčíkovo 2:1 (1:0), Marcelová - ŠKP Blava 0:4 (0:2), Kozárovce Hurbanovo 0:3 (0:1),

FC Nitra Trebatice 4:4 (3:1).

1. Lehota 12 9 1 2 32:6 28

L. Rovne 12 7 2 3 25:11

Gabčíkovo 12 7 2

Levice 12 7 1

riť skóre domáci, ale Pilný v tutovke minul bránu. Prečín sa snažil o stre lene gólu, no Pavlík nemal stre leckú mušku. Keď prestrelil bránu z výhodnej pozície bránu J. Valient, súperi si body podelili.

Kvašov: Šmulík Čačko, Kadlec, A. Ambrož, Zita (86. R. Ambrož), Amrich, Zajac, Kodaj, Pilný, Vaňovič (73. Líška), Kukučka.

Prečín: F. Čiernik Masaryk, Čillík (73. Zlatoš), Slančík (88. Jurkech), Michalec, Herco (46. Pavlík), Novisedlák, J. Valient, A. Valient, Hybben, Gažo.

DOMANIŽA PARTIZÁNSKE

2:0 (1:0)

V 16. min si na Augustínovu pri hrávku za obranu nabehol Čelko a obstrelil gólmana - 1:0. V 27. min priamy kop Augustína z 25 metrov Belohorec vyrazil. Ďalšia Augustínova strela v 43. min tes ne minula cieľ. V 63. min po fau le na najlepšieho hráča zápasu Augustína premenil Čelko pokutový kop. Deväť minút pred koncom sa ešte Sochova strela obtrela o žrď. Góly: 16. a 66. Čelko (druhý z 11 m).

Domaniža: Zdurienčík Michal Petrík, Michal Haviar, F. Krčmárik, Braciník, Čelko (80. Lednický), Socha (86. Seko), Augustín, Vápeník (68. Masničák), Cúg, Sádecký.

BRVNIŠTE – HLOHOVEC 2:0 (2:0) Domáci privítali posledný tím ta buľky a už v 8. min viedli gólom Deckého. Brvnište malo ďalšie prí ležitosti, no využilo iba jedinú, keď v 29. min presne trafilE.Slámka. Góly: 8. Decký, 29. E. Slámka. Brvnište: Mário Hároník Mário Zelenák, Klabník (85. Pauer), E. Slámka, Gabriš, Kincl, Decký (70. Matúš Hároník), Ofori, A. Slámka, Ľ. Hároník (68. P. Chovančík), Hrbek (85. T. Kramarík).

LADCE MALI VOĽNO

13. kolo: 29. 10. o 14. h Ladce Domaniža, Partizánske Brvnište, Chynorany Kvašov, 30. 10. o 14. h Prečín - Tr. Stankovce.

6. LIGA PLEVNÍK - CHOCHOLNÁVELČICE 3:1 (1:1)

Plevníčania nastúpili na zápas s od hodlaním prerušiť sériu nepriazni vých výsledkov. Napriek oklieštenej zostave, do ktorej sa vrátil aspoň S. Buday a po prestávke aj A. Buday, podali bojovný výkon. Po polhodi ne hry vyšla hosťom akcia, z ktorej skóroval Suchánek 0:1. Tri minú ty pred prestávkou vyrazil brankár hostí priamy kop J. Kremeňa a po hotový Nemčík vyrovnal. V druhom polčase autora gólu vystriedal Miroslav Smataník, ktorý spolu hráčom pomohol, keď si na zápas odskočil z krstín svojho syna. O päť minút našiel Buntu, ktorý dal dru hý gól a v 79. min pekným lobom uzavrel výhru 3:1. Góly: 42. Nemčík, 62. Bunta, 79. Smataník - 31. Suchánek. Plevník: Motúz Martin Zelenák, Butko, Uriča, T. Ďurkech, J. Kremeň, S. Buday, Čičut (55. A. Buday), Bunta (80. Hrubo), Nemčík (57. Nemčík), Dodek (90. Špitalný).

UDIČA – UHROVEC 6:0 (3:0) Prvú šancu mali hostia, keď sa ich útočník prehnal pomedzi dvojicu obrancov, no zbrklo zakončil ved ľa. Trest prišiel ihneď z kopačky T. Drblíka. Domáci kanonier bol pri chuti a do prestávky bolo vďaka jeho čistému hetriku 3:0. Udiča po kračovala v dobrom výkone aj po pauze. Rak zvýšil na 4:0 a neúnav ný T. Drblík pridal do konca ešte dva góly, čím zaokrúhlil zápasový výkon na päť presných zásahov. Domáci mohli dať aj ďalšie góly, no Chochel a M. Drblík šance nevyužili.

Góly: 5., 29., 39., 67. a 88. T. Drblík, 60. Rak.

Udiča: Rosina Rak, T. Drblík, Chochel, Šútorík, Vaštík, Škrabák (63. Harušinec), N. Beník, M. Drblík (69. Habáň), Strnad, J. Trško (49. Pacek).

KANIANKA - H. PORUBA 2:0 (2:0)

Skóre otvoril v 33. min hlavičkou Strečanský a druhý gól dal po pek nom uvoľnení sa strelou zo šest nástky v 41. min Stehlík. Hostia od 55. min dohrávali bez vylúčeného Majeríka po druhej žltej karte.

Góly: 33. Strečanský, 41. Stehlík

PRUSKÉ KOŠECA 2:1 (1:0)

V súboji o prvú priečku už v 14. min hosťujúci Dzurik nepremenil jede nástku. Prušťanov dostal do vede nia Lukáč, ale po prestávke vyrov nal Bielik na 1:1. O výhre domácich, ktorá ich posunula na prvú priečku, rozhodol minútu pred koncom z je denástky Bér 2:1.

Góly: 31. Lukáč, 89. Bér (11 m)

55. Bielik.

D. VESTENICE BOLEŠOV 0:0

12. kolo: H. Streda Nováky 1:0 (0:0), Zem. Kostoľany - Melčice Lieskové 1:0 (0:0).

1. Pruské 12 8 1 3 28:22 25

2. Melčice 12 7 3 2 22:13 24

3. Košeca 12 7 2 3 26:15 23

4. Bolešov 12 6 3 3 23:13 21

5. Kanianka 12 6 2 4 27:18 20

6. Z. Kostoľany 12 6 0 6 18:19 18

7. H. Streda 12 4 3 5 18:20 15

8. Plevník 12 5 0 7 18:26 15

9. Udiča 12 3 5 4 22:21 14

10. Chocholná 12 4 2 6 18:24 14

11. Uhrovec 12 4 1 7 19:25 13

12. D. Vestenice 11 3 3 5 15:21 12

13. H. Poruba 11 3 2 6 16:21 11

14. Nováky 12 3 1 8 16:28 10

13. kolo 30. 10. o 14. h H. Poruba

Plevník, Košeca Udiča, Bolešov - Pruské

DRUHÁ VÝHRA IMC

22

5. Hurbanovo 12 6 3 3 26:12 21

6. Pata 12 6 3 3 24:11 21

7. Boleráz 12 6 3 3 20:12 21

8. Kozárovce 12 6 0 6 29:24 18

9. Z. Moravce B 12 5 2 5 20:17 17

10. ŠKP Blava 12 5 2 5 22:20 17

11. Imeľ 12 5 2 5 21:19 17

12. Gbely 12 5 2 5 14:16 17

13. Trebatice 12 4 2 6 20:19

12. kolo: Vrbové Piešťany 1:4 (0:2), Tr. Stankovce Podolie 3:1 (2:1), V. Uherce H. Krupá 3:0 (1:0), Prievidza Chynorany 2:1 (2:0).

1. Prievidza 11 8 2 1 37:10 26

2. Prečín 12 7 3 2 23:12 24

3. Tr. Stankovce 11 7 1 3 21:11 22

4. Vrbové 11 7 1 3 19:11 22

5. Domaniža 11 7 1 3 19:12 22

6. Chynorany 12 6 2 4 32:13 20

7. Partizánske 11 5 3 3 22:12 18

8. Piešťany 11 6 0 5 23:19 18

9. Brvnište 11 5 0 6 18:26 15

10. V. Uherce 11 4 2 5 14:19 14

11. H. Krupá 11 4 0 7 16:21 12

12. Kvašov 11 2 3 6 13:24 9

13. Ladce 11 3 0 8 14:35 9

Pod košmi pokračovali súťaže mužov aj mládeže v basketbale. 1.LIGA MUŽI

IMC POV. BYSTRICA - SLÁVIA KOŠICE 83:78 (42:39)

IMC: Zemánek 20, Zachar 17, Drbul 15, Štefek 13, Peťovský 0 (Žilinčík 16, Tomáško 2, Kukučka 0, Belúch 0).

2. kolo: Trenčín U 23 Levice jun. 60:97, Levoča Nitra 63:111, Žilina

Žiar 84:97, Svit mal voľno.

Nitra 2 2 0 202:128 4

Bystrica 2 2 0 171:165 4

2 1 1 184:148 3

Košice 2 1 1 155:154 3

Svit 1 1 0 148:61 2

Žiar 1 1 0 97:84 2

KVAŠOV PREČÍN 0:0

vyrovnanom zápase mohli otvo

14. Podolie 12 2 1 9 9:29 7

15. Hlohovec 11 1 1 9 6:32 4

2 0 2 149:188 2

Levoča 2 0 2 134:188 2

9. Trenčín 2 0 2 121:245 2 ŽIACI

IMC Pov. Bystrica - Handlová 15:80 (8:42), Rusnák 6, Torda 4, Pepich 2, Černý 2, Lapuník 1, Haljak, R. Letko, M. Letko, Vician, Stano.

STARŠÍ MINI

IMC Pov. Bystrica Trnava 45:16 (24:7), Torda 21, Golier 6, Pepich 6, Chudovský 5, Jandačka 5, Barták 2, Macúch, Žabka, Sojčík, Štrichel, F. Brojo.

IMC Pov. Bystrica - Handlová 43:25 (22:15), Torda 29, Chudovský 6, Sojčík 2, Pepich 2, Golier 2, Jandačka 2, Macúch, Žabka, F. Brojo, Štrichel, Barták. (pr)

25. 10. 202238 FUTBAL/BASKETBAL
2.
23 3.
3 22:11 23 4.
4 22:18
14 14. FC Nitra 12 2 2 8 19:28 8 15. Kolárovo 12 2 1 9 10:31 7 16. Marcelová 12 0 0 12 0:71 0 13. kolo: 29. 10. o 14. h Kolárovo - L. Rovne. 5. LIGA
Vo
J. Šprocha
-
1.
2. P.
3. Levice
4.
5.
6.
7. Žilina
8.

PODMANÍN JE PO VYSOKEJ VÝHRE PRVÝ

V 7. lige predĺžilo Papradno víťaznú sériu v súboji s Praznovom gólom v závere. V 8. lige dosiahlo Trstie dvojcifernú výhru s Orlovým.

7. LIGA MUŽI 12. KOLO N. DUBNICA D. KOČKOVCE 2:0 (0:0)

Líder úlohu favorita nezvládol, keď sa nedokázal presadiť strelecky. Domáci pozorne bránili a štvrťhodinu pred koncom sa ujali vedenia gólom Vojvodíka. O štyri minúty dal druhý gól Rekem a prekvapenie bolo na svete.

Góly: 74. Vojvodík, 78. Rekem.

LYSÁ JASENICA 6:2 (2:1)

Favorizovaní domáci začali útočne a už v 17. min viedli po góloch Chodúra a Bezáka 2:0. Hostia v závere prvej polhodiny dali kontaktný gól Hlušekom na 2:1, ale opäť nezvládli vstup ani do druhého polčasu.

Za desať minút sa presadili opäť Chodúr s Bezákom a bolo 4:1. Piaty gól pridal o deväť minút D. Panáček a v 72. min sa tešil z hetriku Chodúr 6:1. V 82. min sa presadil P. Moravík a aspoň trochu zmiernil prehru Jasenice na 6:2. Góly: 7., 50. a 72. Chodúr, 17. a 55. Bezák, 64. D. Panáček 29. Hlušek, 82. P. Moravík.

PODMANÍN ŠEBEŠŤANOVÁ 8:1 (5:0)

Hostia nastúpili s vysokým vekovým priemerom hráčov a už v 8. min si po centri zrazil loptu do vlastnej brány Nemec 1:0. Podmanín, ktorý sa vrátil na prvú priečku, chcel tento fakt potvrdiť a v 11. min Otradovec zvyšoval na 2:0. Potom prišli veľké chvíle kanoniera Petra Gardiana, ktorý za štyri minút dosiahol čistý hetrik. Najprv skóroval hlavou, potom vystihol nepresnú malú domov a na 5:0 zvyšoval po sóle z polovice ihriska.

Po prestávke hostia pribrzdili domáci tlak a v 73. min Nemec z jedenástky znížil na 5:1. O dve minúty bol za faul vo vyloženej šanci vylúčený hosťujúci S. Petrík a jedenástku premenil Michal Gardian 6:1. V závere skóroval Kubiš, ktorý striedal P. Gardiana a ôsmy gól dal v 88. min Otradovec.

Góly: 8. vlastný Nemec, 11. a 86. Otradovec, 36., 38. a 40. P. Gardian, 75. Michal Gardian (11 m), 80. Kubiš - 73. Nemec (11 m).

STREŽENICE SVEREPEC 1:1 (1:0)

V prvom polčase mali viac z hry do-

máci, ktorí sa ujali vedenia v 27. min pekným gólom Trníka. Sverepčania po prestávke prevzali iniciatívu a desať minút pred koncom Illo vyrovnal na 1:1. V závere mohol dať Sverepec aj víťazný gól, no Kuric nemal presnú mušku. Góly: 27. Trník - 80. Illo.

TUCHYŇA DOHŇANY 5:3 (1:1) Tuchyňa, ktorej chýbal strelec Štefula, inkasovala v 20. min od Janoška. Snaha o vyrovnanie bola využitá až v závere prvého polčasu, keď T. Suchánek premenil jedenástku 1:1. Po prestávke sa presadil Adamovic a T. Suchánek premenil v 58. min aj druhú jedenástku 3:1. Po Adamovicovom góle na 4:1 bol vzápätí vylúčený domáci Daňo po druhej žltej karte. V 77. min D. Štrbák znížil na na 4:2, no Adamovic o tri minúty dosiahol hetrik 5:2. Snaživí hostia sa dve minúty pred koncom tešili zo zásahu Pavlisa na 5:3. Góly: 54., 67. a 80. Adamovic, 45. a 58. T. Suchánek (oba z 11 m) - 20. Janoško, 77. D. Štrbák, 88. Pavlis.

PAPRADNO PRAZNOV 2:1 (1:0)

Vo veľmi dobrom zápase, o čo sa postarali oba tímy, sa domáci ujali vedenia v 30. min, keď sa po spätnej prihrávke presadil Bulík. V 43. min domáci M. Gardoň trafil z jedenástky iba žrď.

Praznov bojoval a v 68. min M. Hrnčík z jedenástky vyrovnal na 1:1. V 85. min hosťujúci Galát obišiel aj brankára, avšak domáci obranca vykopol jeho strelu smerujúcu do prázdnej brány. V 89. min si J. Cabadaj odtlačil v súboji obrancu a dal víťazný gól, čím predĺžil víťaznú sériu na šesť zápasov. Góly: 30. Bulík, 89. J. Cabadaj 68. M. Hrmčík (11Mň.

VISOLAJE - K. PODHRADIE 0:1 (0:0)

Visolaje podali proti súperovi snaživý výkon, no strelecky sa nepresadili. V 41. min domáci Kalma chytil jedenástku M. Bartošovi, ktorý svoje zaváhanie napravil a v 73. min dal víťazný gól K. Podhradia, ktoré je ako jediné stále bez prehry. Gól: 73. M. Bartoš

1. Podmanín 12 10 1 1 45:12 31

2. D. Kočkovce 12 9 1 2 42:17 28

3. Lysá 12 8 2 2 41:18 26

4. K. Podhradie 12 7 5 0 34:14 26

5. Papradno 12 7 3 2 34:20 24

6. Šebešťanová 12 5 2 5 26:31 17

7. Visolaje 12 4 2 6 24:26 14

8. Tuchyňa 12 3 4 5 28:38 13

9. N. Dubnica 12 3 4 5 25:36 13

10. Praznov 12 3 2 7 22:25 11

11. Streženice 12 2 4 6 20:33 10 12. Jasenica 12 0 6 6 13:26 6 13. Dohňany 12 1 3 8 17:41 6 14. Sverepec 12 1 3 8 10:44 6 13. kolo 30. 10. D. KočkovceVisolaje, Jasenica - Streženice, K. Podhradie Podmanín, Šebešťanová - Lysá, SverepecPapradno, Dohňany - N. Dubnica, Praznov - Tuchyňa. 8. LIGA MUŽI

12. kolo: Vrchteplá - Udiča B 1:2 (0:2), 68. Motlo - 14. vlastný Michalík, 25. Melicherík (11 m), Prejta Horovce 4:1 (1:0), 56. a 82. Rýdzi, 9. Kováčik, 46. Kulešov 80. Hudák (75. Hofierka nepremenil 11 tku), Bodiná Č. Kameň 3:1 (3:0), 9. a 43. M. Fapšo, 26. Boško 78. T. Gažo, Trstie Orlové 12:0 (4:0), 15., 23. a 47. Brezničan, 66., 83. a 87. Seko, 74. a 77. Baránek, 39. Hrenák, 40. Hrkota, 74. Turičík, 88. R. Polník, Pružina Dulov 1:3 (1:0), 21. Križan 50. Michal Rác, 58. Bujnoch, 64. Strapko, Kameničany Kolačín 0:13 (0:4), 32., 36., 46., 67., 84. a 85. Kollman, 14. vlastný Hutyra, 19. L. Burdej, 48. Žiaček, 61. Cyprian, 66. Marušinec, 70. Mallo, 88. Mojto, Lednica mala voľno.

1. Dulov 11 9 0 2 43:17 27 2. Trstie 11 7 3 1 45:14 24 3. Kolačín 11 7 2 2 59:16 23 4. Lednica 11 6 2 3 26:23 20 5. Udiča B 11 5 3 3 20:17 18 6. Bodiná 11 4 5 2 20:18 17 7. Vrchteplá 11 5 2 4 33:35 17 8. Horovce 11 5 1 5 21:21 16 9. Pružina 11 4 2 5 21:23 14 10. Orlové 12 2 3 7 17:48 9 11. Prejta 11 1 4 6 18:30 7 12. Č. Kameň 11 1 2 8 13:30 5 13. Kameničany 11 0 3 8 8:52 3 13. kolo: 30. 10. Horovce Vrchteplá, Udiča B - Trstie, Lednica Bodiná, Č. Kameň - Pružina, Dulov Kameničany, KolačínPrejta, Orlové má voľno. 6. LIGA DORAST 10. kolo: Košeca - D. Kočkovce 2:0 (1:0), vlastný Vrábel, Rafaj, Podmanín – Kvašov 3:2 (1:1), Boško, Pavlík, G. Kostelanský Hruška, Červený, D. Mariková Jasenica 3:0 (2:0), Orgoník, M. Bizub, Sefia (Žbodák D. Mariková, nepremenil 11 - tku), Domaniža

mala voľno.

1. Kvašov 8 6 0 2 38:13 18

2. Košeca 9 6 0 3 25:17 18

3. D. Mariková 9 6 0 3 23:15 18

4. Podmanín 8 6 0 2 16:13 18

5. D. Kočkovce 9 2 1 6 16:16 7

6. Domaniža 7 2 1 4 14:23 7

7. Jasenica 8 0 0 8 6:41 0

4. LIGA STARŠÍ ŽIACI

9. kolo: Lysá Plevník 0:8 (0:5), R. Haladej 3, Ondrejčák 2, Tomaník 2, M. Kresáň.

6. kolo: Domaniža Lysá 2:1 (1:1), N. Čelko 2 Lysý.

5. kolo: Udiča Košeca 1:0 (1:0), L. Cigánik.

1. Plevník 9 9 0 0 63:3 27

2. Domaniža 9 8 0 1 54:14 24

3. Papradno 9 6 1 2 29:13 19

4. Lysá 8 5 1 2 26:15 16

5. Udiča 9 3 2 4 10:22 11

6. Ladce 9 3 1 5 20:35 10

7. D. Mariková 9 2 3 4 12:22 9

8. H. Poruba 8 2 2 4 9:20 8

9. Ilava 9 1 0 8 4:49 3

10. Košeca 9 0 0 9 5:39 0

4. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

9. kolo: Praznov Plevník 2:3 (2:0), Vitko, L. Šurabová Húšťava, Vrbata, Kypus, FC Púchov Ladce 0:0.

7. kolo: Praznov Brvnište 6:1 (3:1), Miškech 2, Iščenko 2, M. Gardian, L. Šurabová Papulák.

1. Plevník 8 8 0 0 36:3 24

2. Praznov 8 5 1 2 23:14 16

3. Pruské 8 4 2 2 23:16 14

4. Ladce 8 3 3 2 12:12 12

5. Sverepec 8 2 3 3 22:19 9

6. FC Púchov 8 2 3 3 18:18 9

7. Košeca 7 1 3 3 10:14 6

8. Prečín 8 1 1 6 8:37 4 9. Brvnište 7 1 0 6 14:33 3

PRÍPRAVKY U 11

SKUPINA B

5. a 10. kolo: Kvašov - L. Rovne 2:3 (1:1), Červený, Kalma Sahaj, Jurga, Prezent a 0:5 (0:2), Jurga 2, Sahaj 2, Mališ.

1. Tuchyňa 10 9 1 0 44:14 28

2. L. Rovne 10 7 0 3 41:21 21

3. Pruské 10 7 0 3 40:31 21

4. Kvašov 10 4 0 6 19:36 12

5. Dulov 10 2 1 7 15:32 7

6. Bolešov 10 0 0 10 10:35 0

SKUPINA E

5. a 10. kolo: MŠK Púchov B Beluša 3:1 (2:1), Egly, Ciesar, Rafaj a 3:4 (2:4), Ciesar 2, Egly Hija 2, Kudlejová, Belobrad.

J. Šprocha

1. Beluša 10 7 2 1 38:17 23

2. Lysá 10 6 3 1 40:13 21

3. D. Kočkovce 10 5 2 3 34:25 17

4. Visolaje 10 5 0 5 40:35 15

5. MŠK PU B 10 2 1 7 13:44 7

6. Dohňany 10 0 2 8 13:44 2

Považskobystrické novinky, týždenník pre mesto a okolie - vydáva Mesto P. Bystrica, Centrum 2/3, 017 01 P. Bystrica, IČO 00317667, ISSN 13377485, EV 3073/09. Vlastnícka štruktúra týždenníka Považskobystrické novinky: Mesto P. Bystrica, Centrum 2/3, 017 13 P. Bystrica je 100 percentným vlastníkom.Sídlo a adresa redakcie: Centrum 2/3, 017 13 P. Bystrica Mestský úrad. Tel.: 042 / 432 76 13, šport: 4305 125, fax: 4326613, E-mail: pbn@povazska-bystrica.sk Šéfredaktorka: Mgr. Miluše Kollárová, redaktori: Daniela Šípková, Ing. Jozef Šprocha, grafik: Bc. Peter Kocan Elektronická sadzba: DTP štúdio vydavateľa. Kultúrnu prílohu, ktorá je súčasťou novín graficky spracováva PX Centrum. Tlač: MAFRA, a.s., Pavelkova 7, Olomouc. Registrácia: KÚ Trenčín, reg. číslo: 04-99/A 10. Rozširuje: TOPAS, JEDNOTA, KORUNA a súkromní distribútori. Uzávierka inzercie, blahoželaní, spomienok je vo štvrtok do 12. hodiny. Nevyžiadané rukopisy nevraciame a nehonorujeme, uverejňujeme aj príspevky, ktoré nie sú v súlade s názorom redakcie. Texty z týždenníka PBn je možné preberať len so súhlasom redakcie.

25. 10 2022 39FUTBAL

HÁDZANÁRI MŠK VYHRALI V N. ZÁMKOCH

V 7. kole extraligy nastúpili Považskobystričania v Nových Zámkoch, ktoré boli v tabuľke na tretej priečke. Hráči MŠK po vyrovnanom prvom polčase v druhom súpera rozstrieľali.

N. ZÁMKY - MŠK POV. BYSTRICA 22:33 (9:12)

Domáci sa v úvode nedokáza li presadiť. Tri strely kryl výborný Kovačin, ktorý mal spolu 19 úspeš ných zákrokov, ale nad vodou ich držal dobre chytajúci Bako. Skóre otvoril až v 6. min Vallo 0:1 a v 8. min MŠK viedli po Ďurišovom góle 0:3. Novozámčania dali prvé dva góly zo sedmičiek Tilandym 2:4, no Pov. Bystrica zakončovala s pre hľadom a v 15. min Kovačin po úspešnom zákroku skóroval cez celé ihrisko do prázdnej brány 3:7. Nové Zámky bojovali, lenže výbor ná obrana hostí bola často nad ich sily. V 18. min znížili na 5:8, ale Ďuriš po zahodenej šanci zložil re parát a M. Briatka zo sedmičky zvý šil v 22. min už na 5:10. Kovačin po tom minul prázdnu bránu, Hozman trafilbrvnoaďalšípokusmuchytil Bako. Domáci to využili a po troch góloch Tilandyho v rade (prvý zo

sedmičky), v 26. min znížili na 8:10. Kovačin vyrazil Salgóovú strelu na žrď a streleckú smolu pretrhol až tečovanou strelou Bystrický 8:11. Za stavu 9:11 trafilTilandyzosed mičky iba do žrde a sekundu pred prestávkou zvýšil Žilinčík na 9:12. Považskobystričania na domácich po prestávke „vybehli“ a gólmi M. Briatku a Hozmana za 35 sekúnd viedli 9:14. Za stavu 10:16 Kovačin vygumoval Tilandyho z krídla a Vadkertiho z náskoku, no Štart sa dokázal v 37. min priblížiť na 12:16.Štefinapotomdvakrátkrásne zakončil z krídla 12:18. Hostia si kontrolovali šesťgólový náskok, ale od stavu 16:21 troma gólmi defini tívne zlomili domáci odpor 16:24. Náskok narastal a po Štefinovom góle v 48. min bolo 17:27 a Vallo v oslabení zvýšil o minútu na 17:28. Hozman v 52. min dosiahol tridsiat ku a Sloboda s Plškom navýšili rozdiel na trinásť gólov v 56. min 19:32. Novozámčania v presilovke troma gólmi stiahli na 22:32, keď ich posledný gól dal do prázdnej brány gólman Bako. Záverečné slovo mal Sloboda – 22:33. N. Zámky: Bako 1, Pavlovič Kocák

1, Krajčír, Demčák 1, Illés, Dévai 5/2, Magdolen 2, Molnár, Vaderti 2, Lukačin, Kucsera 1, Lužica 1, Salgó 1, Juhás 2, Tilandy 5/3.

MŠK: Kovačin 1, Dobroň Plšek 1, Sloboda 2, Bystrický 1, Hozman 5, Petrík, Jurák 4, Ďuriš 4, Štefina 3, Urík, M. Briatka 4/2, Podstrásky, Vallo 6/2, Žilinčík 2, Gardian.

Sedmičky: 6/5 4/4.

Vylúčení: 4:7.

7. kolo: ŠKP Bratislava Šaľa 42:10, Martin Prešov 19:35, Hlohovec Modra 41:33, Bojnice - Košice 28:26, Záhoráci Stupava/

Malacky Topoľčany 35:34.

1. P. Bystrica 7 7 0 0 238:159 14

2. Prešov 7 6 0 1 253:168 12

3. Bojnice 7 5 1 1 199:176 11

4. N. Zámky 7 4 1 2 201:185 9

5. Košice 7 4 0 3 239:214 8

6. Hlohovec 7 4 0 3 216:216 8

7. ŠKP 7 2 1 4 178:154 5

8. Topoľčany 7 2 1 4 210:218 5

9. Záhoráci 7 2 1 4 205:220 5

10. Martin 7 2 0 5 199:247 4

11. Modra 7 1 0 6 168:231 2

12. Šaľa 7 0 1 6 148:266 1

8. kolo 25. 10. o 18.30 h: MŠK

Pov. Bystrica - Záhoráci Stupava/ Malacky J. Šprocha

POVAŽSKÚ BYSTRICU ČAKÁ SÚPER Z BOSNY

V sobotu 29. 10. o 18. h nastúpia hráči MŠK Považská Bystrica doma na úvodný duel 2. kola Eurocupu EHF proti HK Izvidac z Bosny a Hercegoviny.

POSTUP PO SEDMIČKÁCH

V súčasnosti vedúci tím bosnian skej ligy vyhral zo siedmich zápasov šesť a jeden remizoval. V minulej sezóne obsadil tretiu priečku za Boracom Banja Luka a Sloboda Tuzla. V tomto ročníku Eurocupu EHF nastúpil už v 1. kole (Pov. Bystrica mala voľno, pozn. autora) proti rakúskemu HC Linz. Po pre

hre v Linzi 32:34 vyhral doma 33:31 a v sedmičkovom rozstrele uspel 5:4.

HRÁČI Z TROCH KRAJÍN

- O súperovi sme sa snažili získať čo najviac informácií. V tíme sú reprezentanti troch krajín Bosny, Čiernej Hory a Srb Kos, ktorý však v minulých dňoch prestúpil do klubu účastníka Ligy majstrov, chorvátske ho PPD Záhreb. Okrem nich je tam viacero legionárov z Chorvátska. Hráči sú vysokí, okolo 190 a viac centimetrov. Vlani hral Izvidac proti Dukle Praha, s ktorou vypadol, ale vtedy mal úplne iné mužstvo. Verím,

že nastúpime v kompletnom zlože ní, pomôžu nám aj diváci, aby sme do Bosny odchádzali s čo najlep ším výsledkom. Súper má miernu výhodu v tom, že odvetu hrá doma, o búrlivom prostredí na Balkáne sa netreba zmieňovať, - povedal tréner Václav Straka.

S BOSNIAKMI EŠTE NEPREHRALI

Pre Považskú Bystricu to bude už druhý štart proti súperovi z Bosny a Hercegoviny. V roku 2015 v Chal lenge cupe vypadli MŠK s Vogošča Poljine Hills, keď po domácej remíze 29:29 remizovali aj u súpera 22:22 a v ich neprospech hovoril menší

počet strelených gólov vonku. POHÁROVÍ PAMÄTNÍCI

Okrem trénera Václava Straku a manažéra Petra Valáška zo sú časného kádra vtedy nastúpili Tomáš Vallo, v prvom zápase dal šesť a v druhom jeden gól, Marián Gardian skóroval v oboch dueloch raz a v prvom zápase hral aj Peter Jurák, ktorý sa medzi strelcov ne zapísal.

ROZHODCOVSKÉ DVOJICE

Prvý zápas v Pov. Bystrici rozhodu jú arbitri z Ukrajiny, odvetu v Bosne rozhodcovia z Kosova.

25. 10. 202240 HÁDZANÁ
Brankár lMŠK Ladislav Kovačin podal v Nových Zámkoch výborný výkon a zapísal sa aj do streleckej listiny. Foto: Archív B. Talačová