3 minute read

STG alakult Orosházán

kapta, a legjobb női versenyzőnek járó serleget a szintén makói Szalai Anita nyerte el. A legeredményesebb 14 év alatti sakkozó Győri Bálint (Makói SVSE) lett. Betkó Tamás

Beleértve azokat a szülőket és edzőket is, akik a fiúcsapatokkal érkeztek hozzánk. Mindenki számára ismert

Kick-box éremeső

Nádudvaron

Egy újabb küzdelmes hétvégén vannak túl a Contact K.T.H.E. egyesület kick-boxolói, akik ezúttal Nádudvaron mérettették meg magukat a hetedik alkalommal megrendezett Gasztro Kupán.

Ezúttal két kategóriában is indultak orosházi versenyzők. A formagyakorlatos versenyzőket Puravecz Péter, míg a küzdelmi kategóriában versenyző sportolókat Friedl Flórián vezette. Előbbi kategóriában 4 orosházi ezüst- és 1 bronzérem született, a küzdelmek során pedig 5 ezüst- és 1 bronzérem. Az eredmények alapján elmondható, hogy a kezdő fiatalok is bőven várakozáson felüli teljesítményt nyújtottak. Bojtor Zalán

Birkózó országos bajnokság

Szombaton a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont a felnőtt országos bajnokságnak, amelyen összesen 196 birkózó küzdött az érmekért.

Az orosházi birkózást a Spartacusból a 79 kilósok versenyében induló Jochim Márk és a hölgyek között az újdonsült U23as Európa-bajnok Szél Anna, valamint az OBE két szabadfogású versenyzője Kránitz Adri- án és Molnár Tibor képviselték. Szél Anna magabiztos birkózással nyerte meg újabb magyar bajnoki címét. A férfiak mezőnyében, a még juniorkorú Jochim Márk is szépen menetelt. A döntőben a honosított orosz, Kuramagomedov tudta csak megállítani.

Az OBE versenyzői közül Kránitz Adrián 79 kilóban az ötödik, a 74 kilósok versenyében Molnár Tibor a hatodik helyet szerezte meg. CSJ már, hogy egy klubként működik Orosházán a fiú és a lány utánpótlás. Az elején voltak zökkenők, de ezen gyorsan túlléptünk, könnyen beilleszkedtek hozzánk. Ezt bizonyítja, hogy a gyerekek fejlődtek és jöttek a jó eredmények is. A város és a Magyar Kézilabda Szövetség támogatásával nyugodtan tervezhetünk és haladhatunk tovább azon az úton, amit elkezdtünk közösen. Azt hiszem, szép jövő előtt állunk – fogalmazott Dancsó Attila, a klub elnöke.

A családi nap egyben az utánpótlás záróeseménye is, ilyenkor időt szakítanak arra is, hogy értékeljék az elmúlt idényt. Nagy Ferenc utánpótlás vezető szerint a fiúcsapatokkal kiegészülő klub minden szinten megfelelt a kihívásoknak, sikeres évet zárt.

További részletek az OrosCafén. Patakfalvi Ádám

Számos dobogós, köztük hét győzelem

Május 13-án r endezték meg a 2. FISAF Hungary Országos Bajnokságot, ahol a CSI KO BOAT SE aerobikosai is részt vettek.

Összesen 18 versenyző vagy formáció állhatott dobogóra, 7 esetben a legfelső fokára. – Kezdjük felvenni az ütemét az új versenyrendszernek, a tanítványok pedig eg yre stabilabb koreográfiákat mutatnak be a színpadon. A csapatszellem, ami kör ülvesz minket, még sosem volt ilyen erős, mint most – nyilatkozta az egyesület vezetőedzője, Németh-Csiki Rebeka.

Ho zzátette, hogy a következő hetekben sem állnak meg , június 1-én Prágába utaznak Európa-bajnokságra, nyáron pedig az őszi világbajno kságra készülnek majd. BZ

Győzelem a rangadón

A 25. fordulót rendezték meg a megyei I. o. labdarúgó-bajnokságban.

OMT K-ULE – Nagyszénás SE 2-0 (2-0). Orosháza, 300 né ző. Vezette: Barta T. Orosháza: Bordás D. – Rau, Szabó Ákos, Harangozó, Darida, Selmeczy, Endrefalvi E., Gedó (Halász), Miszlai, Szabó Áron (Endrefalvi T.), Papp M. (Janicsek).

Edző: Buza Barnabás. Az 1. percben Szabó Áron két remek csel után lőtte ki a jobb felső sarkot, 1-0. A 20. percben Harangozó szögletét a hosszú oldalon érkező Papp Máté fejelte a kapuba, 2-0. Buza Barnabás: „Amit kellett, azt megcsináltuk. Már csak Szeghalmon kell győzni és azután remélhetőleg bajnoki döntőt tudunk játsz ani a Végegyházával.”

Juhász Norbert: „Az első félidő katasztrofális volt, a második játékrész csak szimplán rossz. Ilyen futballal, ilyen támadójátékkal nem lehet mérkőzést nyerni még a megye I-ben sem.” Az ULE a g yőzelmével két pontra megközelítette a listavezető Végegyházát a tabellán. A csapat május 20-án, 17 órakor Szeghalmon lép pályára. A meg yei II/A csoportban: Békés – Rákóczi 5-0. A Rákóczi május 20-án Dobozon játszik. BT

A legjobban adogató

Az első Spartan Training Groupok, vagy röviden STG-k 2014-ben születtek meg, főleg nagyvárosokban, önkéntesek közreműködésével, azóta viszont a számuk folyamatosan növekszik.

Az orosházi edzőcsoport 2021 szeptemberében alakult, most vált hivatalos STG-vé. Mint mondták, egy olyan közösséget szerettek volna létrehozni, mely terepakadály-futó ver- senyeken szerepel, együtt edz és segít megtalálni a sporthoz vezető utat a hétköznapi emberek számára.

– Azonnal magával ragadott minket a közeg, személy szerint kihívást éreztem a versenysorozatban. Az első tapasztalatszerző versenyünk óta kiemelt fig yelmet fordítunk mind az akadályok gyakorlására, mind a futóteljesítmény javítására – árulta el Szikszai Márk. BZ

A MOATSZ a hétvégén a budapesti Ormai László Asztalitenisz Csarnokban rendezte meg két korcsoportban a Nebuló Kupát, amelyen az ASE Orosháza egyik versenyzője elsöprő sikert aratott.

– A verseny célja az volt, hogy felmérje az indulók különböző képességeit az alábbi versenyszámokban: egyéni főverseny, összevont villámverseny fiúklányok részére, ötirányú futás időre, az U9-es korosztályban pörgetőverseny, az U10-ben két fonák-két tenyeres kontra. A pörgetőversenyben és a kontrában két kísérletből a legtöbb jó megoldást vették figyelembe – nyilatkozta Bogdánffy Csaba szakreferens. – Az U10-es korcsoportban Sánta Elena a főversenyben második lett, még a tenyeres -fonák kontra variációt fölényes biztonsággal megnyerte. A napi teljesítmények során kiemelkedőt produkálóknak különdíjakat is odaítéltek, melynek eredményeként Elena kapta a legjobban adogatónak járó címet. BSZA