1 minute read

A hét sportolója: Németh Béla fogathajtó

Legutóbb a hétfői lovas majálison láthattuk versenyezni az Orosházi Lovas Eg yesület fogathajtó versenyzőjét, Németh Bélát, akinek a g yermekeit is sikerült ezzel a szép sporttal megfertőzni.

Németh Béla Orosházán született 1969-ben, gazdálkodó szülők gyermekeként. Szüleinek, később neki magának is mindig voltak lovai.

– 2005-ben láttam Csorváson egy fogathajtó versenyt, amelyen egy betétfutamon indultam el. Ez volt a fuvarosok versenye, ahol még gumis lovas kocsival versenyeztünk. Nagyon tetszett a versenyzés, így nemsokára vettem egy hintót és a következő évben már azzal indultam. 2007 óta vagyok tagja az Orosházi Lovas Egyesületnek. Gerendáson nem volt egyesület, legközelebb Kondoroson vagy Orosházán, nekem pedig ide húzott a szívem – meséli a

Siker négyszáz szurkoló előtt

Győztes mérkőzéssel búcsúzott a hazai pályától az orosházi női kézilabdacsapat. Teljesen megtelt és kékbe borult az Eötvös csarnok lelátója.

Ingyen sörrel várta a szurkolókat az április 27-ei mérkőzésre a klub. A hivatalos adatok szerint négyszázan szorítottak a kézilabdázókért, akik eleinte ráijesztettek a népes publikumra. A Levendula Hotel Algyő kezdett jobban, majd Kenyeres Barbara vezérletével fokozatosan len- kezdetekről Németh Béla. 2010-től már nemcsak a szabadidős bajnokságban, de az országos C kategóriás bajnokság megyei versenyeiben is részt vesznek az orosházi fogathajtók.

Értékes győzelem

Ez utóbbi kategóriában nyert megyei bajnokságot főhősünk, és ezzel lehetősége volt az országos döntőben is rajthoz állni. Az ott versenyző ötven fogat közül a huszadik hely lett az övé, de mint mondja, lesz ez még jobb is.

– Az ebben a legszebb, hogy a versenyző összeszedettsége, teljes koncentrációja (legtöbbször itt csúszik be a hiba) mellett is előfordul a hibapont, hisz a versenytársak, a lovak is érző lények, különböző egyéniséggel. Az akadályok jó megközelítése mellett arra is ügyelni kell, hogy egyformán menjenek – avat be a hajtás titkaiba.

A jövőre nézve is vannak Bélának tervei. Szeretné, ha a gyerekek minél nagyobb sikereket érnének el ebben a sportban, és ő is szeretne még országos döntőben dobogóra állni...

Csányi József

A meg yei II/A csoport 24. fordulójában: Füzesgyarmati SK II. –OMTK-Rákóczi 2-4 (10). Füzesgyarmat, 40 néző. Vezette: László I. Rákóczi: Dobozi – Bok, Halász, Balog N., Kun, Janicsek, Kun Sz abó, Kocsis (Dobi N.), Sinkó, Endrefalvi (Polacsek), Csőke. Edző: Bodzás Ádám. Gólszerzők: Kiss B. (29.), Keresztesi (72.), ill. Kun Szabó (52., 91.), Halász (82.), Dobi N. (88.).

A hazaiak kétszer is vezettek, de a Rákóczi mindkétszer egyenlíteni tudott, majd a mérkőzés utolsó perceiben a maga javára fordította a mérkőzést. Bodzás Ádám: „A sors visszaadott valamit abból, amit az utóbbi időben elvett!”