Magazín the World of OOOOX - 01/2020

Page 1

2 0 2 0 Z I M A 0 1

T H E

W O R L D

O F

-

-

-

-

-

OSICE

TORLEIDI

STA R É M Ě STO

LUGI

V-TOW E R

Interiér rodinného domu

Zimní Island

Re ko n st r u kc e m ezo n etové h o by t u

Černá Sekvoj

Industriál

1


Ú VOD

INTRO

Když se jednou vydáte na cestu, musíte jít. Platí to u vašeho vysněného domu nebo bytu, stejně jako na cestě, kterou podniknete třeba po Islandu. My jsme si vybrali interiérový design. K tomu cestujeme, poznáváme, fotíme, zkoumáme, kreslíme a promýšlíme. To je naše cesta k tomu, abychom pro ty, kteří jdou s námi, zrealizovali nejlepší interiéry. Rodinné domy nebo byty. Interiérový design vypreparovaný na samou svoji podstatu. Jdeme cestou, která není pro každého. A stejně jako expediční výprava potřebujeme dobrou přípravu, abychom došli do cíle.

CREDIT: Z uzana Ves elá

2


Ú VOD

INTRO

THE WORLD OF OOOOX je naše cesta. Je to časopis o světě, do kterého vás čtyřikrát v roce

Žijeme designem, mluvíme o něm, natáčíme videa,

zveme. Je to váš boarding ticket na palubu, kde platí

fotíme… A skládáme svět, který na následujících

naše pravidla. Ukážeme vám, že interiérový design

stránkách otevíráme i vám. Nejsme žádní snílci nebo

je krásná a okouzlující disciplína. Že práce, kterou od

Kerouacové interiérového designu, jsme pevně na

OOOOX můžete dostat, vám změní život. Samozřejmě

zemi a THE WORLD OF OOOOX je průvodce, který je

k lepšímu.

praktický, inspirující, okouzlující… Nabitý informacemi. A krásou. Protože krásný a nekompromisní design je to, co nás odlišuje od ostatních. Sledujte také náš pravidelný podcast na Youtube, Spotify nebo ve vašich podcastových aplikacích. Přidejte se k nám na Facebooku nebo Instagramu. Vítejte.

Radka & Jakub CREDIT: Radka

3


D E S I G N : O O O OX | I N G. A R C H . R A D K A VA LOVÁ , I N G. A R C H . PAV L A D O L E Ž A LOVÁ

FOTO: MARTIN ZEMAN

V I D E O : PAV E L R A E V

01

O S I C E

I N T E R I É R R O D I N N É H O D O M U

PROHLÉDNĚTE SI VIDEO

4


O S I OC SE I C E

„Jak to dopadne, když vstoupíme do už rozpracovaného projektu?“ SKVĚLE! Architekt Aleš Gadlina pro klienta navrhl rodinný dům. Když došlo na interiér, rozhodli se nás klienti oslovit, protože chtěli, aby Alešův návrh dostal nový úhel pohledu. Jak se vypořádat s tím, že dva architekti „úřadují“ na jednom písečku? Jak vlastně funguje naše práce, když pracujeme v domě, který je už navržený od jiného architekta?

5


OSI CE

„Byla to výzva. Pro všechny strany“ My v OOOOX jsme neměnili dispozice, nebourali dům, ale naopak jsme se snažili jen lehce upravit a navázat na práci autora domu. Celé spodní patro jsme otevřeli do jednoho prostoru a vzali to nejlepší z architektova návrhu ve fázi hrubé stavby. Celý dům tvoří dvě, do sebe „zakousnuté“ hmoty. Jedna je litá a druhá zděná. Klienty jsme přesvědčili, ať část z pohledového betonu přiznáme, protože se nám materiál a jeho struktura líbí. Naopak zděnou část jsme celou omítli. Tak vznikly krásné kontrasty například na sloupech nebo stěna u schodiště.

6


OSI CE

Beton na pohled Betonovat. Rozhlédnout se. A rozhodně neomítat! Tenhle interiér sjednocuje beton. Konstrukce jsme nechali přiznané tak, aby kontrastovaly s bílými omítanými stěnami u zděných konstrukcí. Na podlaze náš betonový minimalismus doplňují cementové stěrky, v koupelnách jsou pak probarvené. Abychom odlehčili monochromatickou betonovou nálož, obložení a obklad jídelního stolu jsou z mořené dýhy a prken. V horním patře jsou z galerie přístupné jednotlivé ložnice, z nichž každá má vlastní koupelnu. Osice – to jsou valéry šedé po bílou a černou s drobnými akcenty dřeva a skla. Pojďte na prohlídku.

A doplňky? Celý dům jsme vybavili doplňky značky LOOOOX, které podtrhují charakter interiéru jak materiály, tak barevností.

7


OSI CE

Kuchyně Majitelé měli původně objednanou jinou kuchyňskou linku se zaoblenými rohy. Trochu jsme „zamíchali“ i tímto důležitým prvkem společenské části domu a nechali pouze vysokou část s logickou návazností na oblouk šatny. Oblý ostrůvek linky jsme nahradili jednoduchým hranatým tvarem, na který přímo navazuje vykonzolovaný jídelní stůl. Nad varným ostrůvkem pak visí tzv. „lustrová“ digestoř, která slouží i jako osvětlení prostoru kuchyně. Na kuchyni navazuje spižírna a místnost pro domácí práce.

8


OSI CE

Levitující jídelní stůl navazuje na kuchyňskou linku a nese ho ocelová konstrukce skrytá uvnitř. K tomu jsme přidali plastové jídelní židle s prošívaným polstrováním a kovovým podnožím. Nad jídelním stolem je zavěšeno dlouhé svítidlo Jamaica od Foscarini. Na jídelnu navazuje knihovna z ocelových polic na dřevěném obložení nosného pilíře.

Jídelna 9


OSI CE

Obývací pokoj V podlouhlém obývacím pokoji jsme umístili oboustrannou sedačku, kterou je možné podle potřeby otáčet. Z jedné strany se díváte na televizi a krb, z druhé směrem k jídelně. Nábytek kolem televize tvoří velmi jednoduchá hmota a v rohu místnosti je krb na dřevo. V rohu je také široký vstup s posuvnými dveřmi do kuřárny s vinotékou. Prostor pak doplňují dvě retro křesla Butterfly chair s potahem z kravské kůže.

10


OSI CE

Vzali jsme náš oblíbený materiál

návrhů od bambusových plexi, přes

beton, odlili z něj atypické umyvadlo

soustavu ocelových lanek s textilním

do koupelny a v prostoru relaxační

závěsem uvnitř šatny až po vítězné

části tak vznikl zajímavý soliér. Šedivý

řešení se skleněným obloukem na

beton kontrastuje s černými stěrkami

míru, opět z kouřového skla, které

na stěnách. Železobetonové schodiště

ponechává šatně svou intimitu

se skleněným zábradlím je kotvené

a zároveň umožňuje její prosvětlení

pomocí ocelové zubatice a v horní

denním světlem.

AT Y P I C K Ý O D L I T E K

Beton & stěrka

části navazuje na celoskleněnou příčku s dveřmi od vstupu. Jednou z dominant a ve výsledku i technickou výzvou našeho interiérového řešení, byl oblouk šatny. Původní vitráž jsme nahradili variací

11


OSI CE

Ložnice a koupelna Hlavní ložnice je přímo propojena s koupelnou, od které je oddělena příčkou z kouřového skla s posuvnými dveřmi. Ložnici dominuje stropní svítidlo od Ingo Maurera La Crime del Pescatore – tedy rybářská síť. Síťovina je zdobena skleněnými krystalky, které jsou nasvětleny bočním reflektorem a díky tomu vzniká na stropě hra drobných barevných odrazů. Zajímavostí je masážní černá říční mozaika, kterou jsme vybrali vedle vany. Volně stojící umyvadla jsou doplněna nezvykle velkou úložnou zrcadlovou stěnou, ve které jsme zkombinovali otevřené police ze surové oceli a nerezové plochy pro vyústění nástěnných baterií.

12


T O R L E I D I T

Z I M N Í

I S L A N D

GULLFOSS

6 4 ° 1 9 ‘ 3 7. 5 “ N 2 0 ° 0 7 ‘ 1 1 . 4 “ W

02

PROHLÉDNĚTE SI VIDEO

13


TOR L E IDI

TORLEIÐI je islandské označení pro neupravené cesty těžkým terénem, plných překážek a výzev a pouze pro super jeepy. Tak to máme rádi.

14


TOR L E IDI

Na našem webu najdete spoustu dalších cest, reportáží a videí. Jdeme neupravenými cestami, stejně jako po dlažbě krásných měst. Užíváme si výhledy do krajiny, stejně jako detaily kamenické práce v historických centrech metropolí. Jednou jsme v divočině bez lidí, podruhé v divočině plné lidí. Pokaždé jinak.

VÍCE NAJDETE NA W W W.TO R L E I D I .CZ

STEINAR

6 3 ° 3 2 ‘ 3 1 . 6“ N 1 9 ° 4 2 ‘ 1 2 . 3 “ W

15


TOR L E IDI

SVÍNAFELL

6 3 ° 5 8 ‘4 3 . 1 “ N 1 6° 5 3 ‘ 2 6 . 3 “ W

16


TOR L E IDI

DY R H Ó L A E Y

63°23‘58.5“N 19°07‘36.7“W

17


6 4° 3 2 ‘ 5 2 . 7 “ N 1 7 ° 1 4‘ 3 6 . 7 “ W

Zimní Island

Nejlepší na zimní Islandu je rozhodně světlo. V lednu tady vychází slunce kolem desáté ráno a zapadá o pět hodin později. Celý den je vlastně takový západ slunce. Dost nás překvapilo, že teploty tady nejsou nijak dramatické… Náš zimní Island byla tak trochu spontánní akce. Snili jsme o tom vidět ledovcovou jeskyni, což jde jen v zimě, když netaje ledovec. Jaké to bylo? Vrstva ledu nad hlavou,

TOR L E IDI

VAT N A J Ö KU L L

křišťálová čistota, síla okamžiku. V zimě je ledovec modrý, v létě pak bílý a modrá je vidět jen v puklinách ledu.

R E Y N I S FJ A R A

6 3° 2 4‘ 2 0. 5 “ N 1 9 ° 0 4‘ 1 6. 4“ W

18


TOR L E IDI

NÁŠ FUCKUP: Poslední den před odletem se jedeme podívat na vodopád. Máme naplánováno, že náš odlet stihneme včas. Navigace nás poslala na křižovatce druhou odbočkou, což na Islandu znamená zajížďku asi 200 km. Spěcháme, nestíháme, jedeme po ledové pláni. Auto ve smyku, točíme hodiny. Vracíme se na silnici, jedeme, jedeme, běžíme… S jazykem na vestě vbíháme na letiště, plné ruce stativů (z nich jsme fotili tuhle reportáž), baterek a bund. Vrátili jsme se a náš zimní Island sdílíme s vámi.

19


DA LŠ Í V Ý L E T Y A I NS P I R AC E Z C E ST N A J D E T E N A W W W.TO R L E I D I .CZ

TOR L E IDI

BEHIND THE SCENES:

Znáte to: krásné, čisté záběry, jedna silueta člověka proti vstupu… pusto a prázdno. To prostě musí být paráda. A skutečnost? Když jsme dojeli na místo, stálo před jeskyní 10-15 aut a nám bylo jasné, že tohle není tichá procházka ledovou zahradou. „Třeba je tam těch jeskyní víc a nějak se to rozptýlí,“ říkáme si. Marně, protože skutečnost je taková, že jeskyně je plná Asiatů s fotoaparáty a kamerami. I to je náš zážitek. Real.

20


D E S I G N : O O O OX | I N G. A R C H . R A D K A VA LOVÁ , M GA . A N D R E J T U ŠA N

FOTO: KIVA PHOTOGRAPHY

03

S T A R É R E K O N S T R U K C E

M Ě S T O

M E Z O N E T O V É H O B Y T U

21


STA R É

MĚ STO

Dva v jednom (mezonetu)

22


STA R É

MĚ STO

„CO SE STANE, KDYŽ PROPOJÍTE DVA BYTY?“ V centru Prahy, na Starém Městě se vám to nestane moc často. Byli jsme u toho, když se rekonstruoval dům, ve kterém se daly dva byty nad sebou propojit. Když jsme začali bourat, objevili jsme železobetonový strop. Skvělá výzva! Klienty jsme přesvědčili, aby stropy zůstaly přiznané a kontrastovaly tak s dalšími původními prvky v bytě. Dispozici mezonetu jsme navrhli tak, že uliční část bytů v obou patrech je „společenská“ a schody vedou z obývacího prostoru do kuchyně v horním patře. Do obou pater směrem do dvora jsme pak umístili ložnice a další pokoje. „Černobílý“ mezonet byste v téhle lokalitě vymýšleli opravdu složitě. Nám se to povedlo.

23


STA R É

MĚ STO

Vybourali jsme sádrokartonové podhledy a našli pod nimi hrubé betonové stropy. Krása! Proto jsme je v interiéru přiznali a vznikl tak zajímavý kontrast mezi historickými detaily, jako jsou profilace, obložení kolem, a právě tímto drsným betonem. Celý interiér jsme ladili do monochromatických barev s drobnými akcenty mosazi.

Monochrom & detaily 24


Ve spodním, vstupním patře je obývací pokoj s hostinským pokojem a zázemím, v horním pak kuchyně s jídelnou a ložnice. Na každém patře jsme navrhli samostatnou koupelnu.

MĚ STO

Obývací pokoj, orientovaný do ulice, je největším prostorem v celém bytě. Arkýř jsme využili pro

STA R É

vestavěné sezení, které doplňuje sedačku. Středem místnosti prochází schodiště do kuchyně v horním patře: vzniká tak optický předěl pro domácí pracovnu. Na protilehlých stěnách jsme osadili mohutné ocelové knihovny, které jsou v dolní části doplněné mramorovými uzavíratelnými skříněmi. Schodiště tvoří zavěšená ocelová konstrukce, která nad spodním patrem levituje, první stupně jsou naopak tvořeny mohutnou vyzděnou hmotou. Nosné zábradlí je kotvené do betonových stropů. Kuchyně je od schodiště oddělena skleněnou příčkou: celý prostor je koncipován jako světlý, tedy nábytek i mramorové podlahy. Na varný ostrůvek navazuje široký jídelní stůl s atypickou kovovou podnoží, která se propisuje skrz desku stolu.

25


26 STA R É

MĚ STO


STA R É

MĚ STO

BÍLÁ, ŠEDÁ… ČERNÁ

Hlavní ložnice je v šedých tónech, stěna za postelí je opatřena stěrkou. Na ložnici přímo navazuje šatna. Černobílá kombinace koupelen je tvořená mramorem a černou mozaikou. Všechen nábytek jsme navrhli na míru jako subtilní ocelová konstrukce se vsazenými skříňkami. V detailech je ocelový rám doplněný rošty a držáky na toaletní papír.

27


28 STA R É

MĚ STO


D E S I G N : O O O OX | I N G. A R C H . R A D K A VA LOVÁ V E S P O LU P R ÁC I S LU G I S. R .O.

FOTO: OOOOX

VIDEO: OOOOX

04

L U G I Č E R N Á S E K V O J

PROHLÉDNĚTE SI VIDEO

29


LU GI

„SNAŽÍM SE VYHÝBAT SVĚTU KOMPROMISŮ“

LUGI je český výrobce nábytku, se kterým spolupracujeme při zakázkové výrobě interiérových řešení. Také prodává kurátorsky sladěnou kolekci nábytku a interiérových doplňků, na které spolupracuje s architekty a designéry. I s námi. „Snažím se vyhýbat světu kompromisů tím, že jsem založil firmu, kde dělám nábytek tak, jak si představuju,“ říká Michal Peřina, majitel LUGI.

30


LU GI

Sekvoj & cín

Vzácné sekvojové dřevo a cín. Že to je velmi zvláštní kombinace? Ano, je. Náš stůl, který pro nás vyrobili v LUGI, kombinuje exotické dřevo s cínem. Masivní kovová podnož a tmavé dřevo kontrastují s cínem, který vyplňuje popraskané mezery desky. Tenhle stůl stojí opravdu pevně na podlaze…

KOV, EXOTICKÉ DŘEVO A PRECIZNÍ RUČNÍ PR ÁCE. TO JE LUGI STŮL.

31


Radka: „Tohle je v mnoha ohledech prostě unikátní stůl. Sekvoje se nesmí těžit a získat vzácné dřevo jde v podstatě jen tehdy, když tenhle strom někde spadne. Bylo mi čtyřicet. A můj Jakub se rozhodl, že mi dá jako dárek stůl. Ano, stůl. Stůl od Lugi a sekvoj od Torapo, kteří mají skvělá dřeva. Tak začal příběh stolu sekvoj & cín.“

LU GI

VZÁCNÉ DŘEVO A RUČNÍ PR ÁCE DALI VZNIKNOUT JEDINEČNÉMU VÝSLEDKU.

32


LU GI

Dřevo sekvoje je červené: to se nám do černobílého interiéru nehodilo. Zkoušeli jsme šedou barvu, ale nakonec jsme došli k tomu, že černá je nejlepší. A co takhle vyplnit spáry cínem? Takže 10 kilogramů cínu a… cínová premiéra v Lugi. Jak se lije cín do sekvojového stolu?

POMALU A HODNĚ OPATRNĚ. 33


34 LU GI


Rozměrný solitér ze tří krásných fošen masivního amerického ořechu se sametovým olejovaným LU GI

povrchem a kovovou podnoží bude dominantou vašeho prostoru.

VÍCE ZDE

U LUGI SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT A OBJEDNAT TAKÉ NÁŠ STŮL BUTTERFLY

35


D E S I G N : O O O OX | I N G. A R C H . R A D K A VA LOVÁ , I N G. A R C H . M A RT I N A S P U R N Á

FOTO: KIVA PHOTOGRAPHY

VIDEO: SILENCIO

05

V - T O W E R I N D U S T R I A L

PROHLÉDNĚTE SI VIDEO

36


Fantastický výhled z ikonické stavby na pražské Pankráci. Byt v novostavbě, kde jsme měli pevně danou dispozici. Dominantou tohoto interiéru je téměř 360° panoramatický výhled. Při vstupu čeká hosta otevřený V-TOW ER

koncept kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kromě toho má byt dvě koupelny, šatnu a ložnici s výhledem na Pražský hrad.

Láska k Manhattanu – byt s výhledem 360° 37


V-TOW ER

Současnost & 400 let historie

Tenhle byt není k trvalému bydlení, proto jsme mohli dost odvážně vybírat materiály. Dominujícím materiálem je šedá betonová stěrka na podlaze, stěnách i nábytku. Stolovou a barovou desku vyrobili truhláři ze 400 let starého dřeva, získaného ze staré stodoly z Rakouska. Dovezené dřevo bylo speciálně stařeno pro tento projekt a jeho skladba byla provedena až na místě.

38


KDYŽ MILUJETE MANHATTAN... DOK ÁŽETE TEN VÝHLED DOSTAT I DO INTERIÉRU. Surovou ocel jsme použili na ocelovém ostrůvku a nábytku. A pro pocitové změkčení pak doplňujeme sametem na sedací soupravě a polstrování u postele. Tmavé barvy V-TOW ER

simultánně podporují dojem nočního města. Kuchyně s úložnými prostory až ke stropu je v dekoru tmavé betonové stěrky. Zabudovaná vinotéka v ocelovém rámu koresponduje s ocelovým ostrůvkem a barem s místem pro sezení až šesti osob. Masivní jídelní stůl z trámů s ocelovou podnoží pohostí deset osob a doplňují ho drátěné židle. Osvětlení koresponduje s materiálem židlí a vybrali jsme ho od Foscarini. Vestavěná světla dodala firma DeltaLight. Díky unikátním výhledům jsme chtěli zajistit pohled z každého místa sedačky, proto jsme zvolili pohodlnou sametovou sedací soupravu. Pro doplnění jsme použili taburet z přírodního nubuku.

39


Ložnice a koupelny s kamennými povrchy byly navrženy klienty ještě před naším návrhem, nicméně ladí se současnou podobou interiéru. Ale ten výhled na Pražský hrad! Postel s důmyslně vytvořeným úložným prostorem byla vyrobena na míru. Dubový rám postele doplňuje čelo V-TOW ER

ze surové oceli, v kombinaci se sametovým polstrováním. Ocelový štendr u stěny slouží jako odkládací stojan na oblečení. Součástí ložnice je přilehlá koupelna propojena kouřovým prosklením. Naše autorská lavice byla vyrobena z ocelových prutů a je dominantním prvkem hned při vstupu do bytu. Přilehlá šatna nabízí jednoduchou ocelovou konstrukci, s dostatečným úložným prostorem, podsvícenými dubovými policemi a velkým zrcadlem, které opticky celou místnost zvětšuje. Unikátním prvkem jsou „neviditelné“ skříně na opačné straně kuchyně. Neviditelnost spočívá v použití dekoru betonu vytvořené pomocí stěrky, která skříně ukrývá nenápadnými a působí jako jednolitá stěna. Úchytky na míru jsou totožné s kováním v kuchyni.

40


V-TOW ER

A doplňky? V celém interiéru jsme použili interiérové doplňky ze sortimentu našeho showroomu LOOOOX.

41


Video kanál OOOOX P OS L E C H N Ě T E S I N AŠ E P O D CAST Y

OOOOX K AN ÁL

Jak se navrhuje bydlení? Co to znamená rekonstruovat byt? Kolik to všechno stojí? Jak dlouho trvá taková spolupráce s architektem? Jak se při stavbě nerozvést? A kdy se rozhodně nestěhovat? Takových otázek jsme

VI D EO

PODÍVEJTE SE N A N ÁŠ E P O D CAST Y

PR AVIDELNÉ PODCASTY O ARCHITEKTUŘE, INTERIÉRECH A BYDLENÍ za léta praxe slyšeli tisíce… A tak jsme vzali kamery, mikrofony, světla… a taky dron. A postavili si vlastní studio, kde na všechny tyhle – a taky spoustu dalších podobných otázek – odpovídáme. Naše podcasty můžete vidět jako seriál na Youtube, můžete si ho stáhnout jako MP3 do svého přehrávače. Pokud nás sledujete na Facebooku nebo Instagramu, neminete nás tam. Sledujte The World of OOOOX také v televizi, počítači, na tabletu, v telefonu. Naše studio různě stěhujeme, takže po úvodních dílech natočených v černobílém interiéru na kopcích nad Libercem přeletíme dál. Kam to bude? Nechte překvapit. Chcete se nás zeptat? Chcete konkrétní téma? Nebo nám jen říct k našemu kanálu svůj názor? Do toho! Těšíme se na vaše komentáře.

42


LOOOOX SELECTION

S E L E C T I O N

Jsme architekti a značku LOOOOX jsme založili s jednoduchým záměrem. Aby naše realizace byly vyladěné do posledního detailu. Inspirujte se, zamilujte se, poleťte s námi do online světa LOOOOX.

Pro každý jednotlivý kus interiérového vybavení v LOOOOXu jsme se někde ve světě osobně nadchli. Vlastně většina našeho cestování se točí právě kolem hledání nových doplňků, které se u nás ani na obvyklých prodejních místech sehnat nedají. Jsme na lovu v podstatě všude, kam vyrazíme. V LOOOOXu se pak s vámi dělíme o to, co bychom si jinak sami nejraději nechali. Většinou jde o unikáty, vyrobené v omezeném počtu, na které velmi pravděpodobně jinde nenarazíte. Vybíráme Jsme seversky ledoví. A všechny naše kousky máme skladem. v Osadní ulici.

VÁ Z A Kouřové sklo. V Ě ŠÁ K S E Z R CA D L E M Pravý úhel a kruh.

LOOOOX

Přijďte do našeho showroomu první továrny na pražskou šunku

SE L ECT I ON

je samozřejmě pod vlivem vlastního vkusu. Jsme minimalisté.

43


S E L E C T I O N P Ř E H OZ N A P OST E L Měkký a lákající.

P O D LOŽ K Y P O D S K L E N I C E Ka m e n n é k u l a té p o d l ož ky

STOJA N N A D Ř E VO Pečlivě vyrovnané a připravené

P O LŠTÁ Ř Mě k ký a p ř í j e m ný

LU C E R N A P E R F O R OVA N Á Č E R N O Z L ATÁ Retro se zlatými prvky

AT Y P I C K Á VÁ Z A Ne p rav i d e l ný t va r

SE L ECT I ON

Z R CA D LO S e z l a t ý m o k ra j e m

N ÁST Ě N N É H O D I N Y M i n i m a l i s t i c ký c i fe rn í k

LOOOOX

STO L N Í L A M P I Č K A Retro se zlatými prvky.

Š E DÝ P Ř E H OZ S T Ř ÁS N Ě M I Šedá barva

44


V YC H Á Z Í Č T Y Ř I K R ÁT R O Č N Ě | S TA H U J T E N A W W W.O O O O X .C O M

OOOOX pro vás

ČÍSLO 1

R A D K A VA LOVÁ R A D K A@ O O O OX .C O M +420 603 703 475

ZIMA 2020

JA KU B VA L A JA KU B @ O O O OX .C O M +420 737 639 666

THE WORLD OF OOOOX

SLEDUJTE NÁS

CREDIT: arc hiv O O O OX

45