Page 1

suveraamat

Teemalehe koostas Õhtulehe reklaamiosakond Projektijuht Assol Aru, tel 614 4042, assol.aru@ohtuleht.ee

Suvi 2014

HAARAV SUVELUGEMINE! õ mEST Rõ GEMIS LU

Ma elan üks nädal ema, teine isa juures, ja suveks on nad teinud plaani, et lähen nende mõlemaga puhkama... Ja siin tuleb mängu minu suur plaan. Ja rauatangid. Selle raamatu tellimisel kasuta www.egmont.ee veebipoe ostukorvis sooduskoodi INGEL ja saad raamatupaki ilma postikuludeta! Sooduskood kehtib 31. juulini 2014.

www.egmont.ee


Õpetame välja: PUNAKIVI ASJATUNDJAD!

MEISTEREHITAJAD!

EKSPERDID!

www.egmont.ee


Svetlana Alekšijevitš

Pruugitud aeg. Punainimese lõpp Kõva köide, 432 lk

Raamatus sisalduvad monoloogid on kirjutatud kümne aasta jooksul mööda endist Nõukogude Liitu reisides, need on teravmeelsed ja mõnevõrra murelikud tähelepanekud inimestest, millist ei tunne ka läänemaailm. Seitsmekümne aastaga aretati marksismi-leninismi laboratooriumis välja omaette inimtüüp – homo soveticus. Mulle tundub, et ma tean seda inimest, tunnen hästi, elasin aastaid tema lähedal, külg külje kõrval. Mina olengi tema. Need on mu tuttavad, sõbrad, vanemad.

Karen Le Billon

Kuidas Prantsuse laste kombel sööma õppida Pehme köide, 220 lk

Karen kolib koos perega abikaasa Põhja-Prantsusmaal asuvasse kodukülla ja üllatub nii talle kui ka tema perele osaks langevast toitumisharidusest. Prantsuse lapsed, mitte nagu Kareni tütred, söövad korralikult ja rõõmsal meelel kõike – peetidest spargelkapsani, salatist spinatini ja rannakarpidest müslini. Saate teada, mis aitavad prantslastel kujundada tervislikke toitumisharjumusi ja katsetage nõuandeid, nippe, harjumusi ja retsepte, mille abil saavad ka teie lastest õnnelikud tervislikult sööjad.

Dmitri Gluhhovski

Metro 2033

Kõva köide, 510 lk Aasta 2033. Kogu maailm on varemeis. Inimkond on peaaegu hävitatud. Moskva on muutunud radiatsioonist mürgitatud ja koletistega asustatud viirastuslinnaks. Vähesed ellujäänud inimesed on varjunud Moskva metroosse, maailma suurimasse tuumavarjendisse. Metroojaamad on muutunud linnriikideks ning tunnelites valitseb pimedus ja õudus. Artjomil, VDNH elanikul, tuleb minna läbi terve metroosüsteemi, et päästa kohutavast õnnetusest oma jaam, aga võib-olla ka terve inimkond. "Metro 2033" on uskumatult suure menuga – seda on müüdud enam kui pool miljonit eksemplari ning see on olnud juba poolteist aastat bestsellerite esikümnes.

Gordon Ramsay

Sõpradega köögis Kõva köide, 269 lk

Gordon Ramsay näpunäidete abil saab koos sõpradega valmistatud söök hoopis teise meki. Tegelikult ei peagi kogu aeg täpselt retsepti jälgima ja iga kokk saab roa kohandada vastavalt oma maitsele.

Raamatud müügil Rahva Raamatu ja Apollo poodides.

www.tnp.ee


Ira Lember

W. Somerset Maugham

VILLA JÄRVE ÄÄRES

KARUSSELL

Kõvad kaaned 234 lehekülge

Kõvad kaaned 450 lehekülge

www.canopus.ee

www.canopus.ee

Autor on ka käesolevas romaanis läinud ajas tagasi selle põlvkonna juurde, kelle noorus ja kujunemisaastad sattusid saatuse tahtel Eesti Vabariigi hävingu ning okupeerimise ajale, selle põlvkonna üleeelamiste ja elamata elude juurde. Romaan algab sõjaeelses Eesti Vabariigis, kui peategelane Maret Kolk kutsutakse koos emaga elama sugulaste juurde idüllilisse villasse järve ääres. Seal sõbruneb ta villa omaniku tütre Violetaga, keda ta küll imetleb, ent ka kadestab. Elu on ilus ja tulevik paistab avanevat ahvatlevana tema ees. Varsti aga muutub kõik, vene vägede sissetung ja okupatsioon kehtestab hoopis teised mängureeglid, mil eestlased võisid omaks pidada vaid oma unistusi... Lugu saab üllatava järje pool sajandit hiljem samas Järvepilgu villas, kus kõik kunagi alanud oli, ja siis selgub ka, kas Maret ja Violeta suutsid oma unistused ka täide viia...

Inglise keelest tõlkinud Mare Lepik

Romaan „Karussell” on Maughami jaoks haruldase vormilise eksperimendi tulemus, sisaldades tegelikult endas kolme iseseisvat romaani. Lugusid, mis käsitlevad kivinenud tavade tugevust ning inimsuhete keerukust, ühendab üks Maughami läbi aegade kõige veetlevamaid karaktereid. Lugejale ees avaneb meeldivalt vaimuka ja iseseisva vanatüdruku miss Ley silmade kaudu inimliku armastuse ja mõtlemisviisi kaootilisus: praosti tütre lühike, kuid õnnelik abielu sureva poeediga; suurilmadaam, kelle abielurikkuv kirg noore kelmi vastu ta veelgi armastavamaks abikaasaks muudab; ja Maughami lemmikteema – aumehe otsus vooruslikkus eneses äärmuseni viia. Ja veel, Maughami kaasaegsed kriitikud ei jäta mainimata, et noore kirjaniku peen stiil ja sõnaseadmise oskus võtab lihtsalt tummaks!


Saa osa 22 tegija loomerõõmust

Lastest inspireeritud ja lastele mängimiseks loodud

Palju kasulikku nii algajale kui ka professionaalile

illtakjas, maasa app – Villtakjas, maasapp ka need on ravimtaimed d

VARRAKULT KOJU, AEDA JA LOODUSESSE

Ehita om oma ma aed aeed d kauniks kaun nikks Sisaldab rohkesti uusi sorte ja liike

Avasta kaunid ning looduslikud orhideed

Lisa oma aiale põnevaid varjundeid

Mine loodusesse taimi korjama

Puhasta oma aed kahjuritest

Müügil kõigis suuremates raamatukauplustes. Vaata ka www.varrak.ee

Joo vaid tervislikku allikavett Põhjaalik alikk jjaa haruldaste haru r ldasste te Põhjalik foto tood deeggaa raamat raa aam maat fotodega


6 SUVERAAMAT Lugedes viibid alati parimas seltskonnas

Nadežda Kaarma NADJA ŠOKOLAADIKOOGID Koogivõlur Nadežda Kaarma sulest on varem ilmunud: “Nadja koogid”, “Nadja koogid 2”, “Nadja väike koogiabi” ja “Nadja Viinis. Koogid ja elamused”. Šokolaadikookide raamatu kohta ütleb autor: “ Mulle meeldib teha erinevaid kooke, aga ikka ja jälle tõden, et just šokolaadikoogid kukuvad kõige maitsvamad välja!”

Maailma südamlikem raamat suvest

Humoorikas maagiline realism kahe geeniuse elust

Võrratu armastuslugu, mis algab püssilasuga ja lõpeb uue plekk-katusega

Age Viimsalu SAHVER.

Külmutamine, kuivatamine, pastöriseerimine... Treppoja Sahvri perenaine on kokku kogunud pea 60 lemmik hoidisteretsepti. Raamatust leiab nii pikaajaliseks säilitamiseks mõeldud hoidiseid, kuid ka neid, mille võib nädalavahetusel valmis teha ja siis paari nädala jooksul ära tarbida.

Tiit Kändler KÖÖGIFÜÜSIKA.

Kokanduse kuuemõõtmeline maailm

Eepiline ja liigutav romaan, mis hoiab lugejat enese kütkes viimse tähemärgini

Linnatüdruku põnevad seiklused maal, mis linnas kunagi tõeks ei saaks

Sõprusest, mõistmisest ja armastusest igale eale

S a a d a v a l p a r i m a t e s r a a m a t u k a u p l u s t e s ü l e E e s t i j a w w w. h e a l u g u . e e

Köögis kehtivad samad füüsikaseadused nagu garaažis, saunas ja jalgpallistaadionil. See raamat püüab köögifüüsikat seletada, olemata tapvalt tõsine. Teadmine annab vabaduse – ka köögis.

www.menuk.ee


IDAMAA MUINASJUTUD

MINEVIKUST OLEVIKKU

ÕNDSAD NUTJAD LILLED ÕNNELIVarvara Rjazantseva KULE PRINTSILE

Mahukas kogumik "Idamaa muinasjutud" annab ülevaate nii rahvamuistenditest, nalja- ja mõistulugudest ning ka imekaunitest armastuslugudest. „Idamaa muinasjutud“ pakub äratundmisrõõmu lugejale, kes on Usbeki, Tadžiki, Pärsia ja araabiamaade eluga hästi kursis ning avastamisrõõmu neile, kes seni neid maid vaid maakaardilt teavad. Põnevates lugudes tegutsevad võimukad šahhid ja kaunid šahhitütred, mitut sorti jumala- ja teadmamehed, juhmivõitu logardid ning kavalad petised. Nagu muinasjuttudes ikka, võidab hea kurja ning töökus laiskuse. Raamat on suureformaadiline ja ilusate illustratsioonidega. Kentaur 2014, 224 lehekülge

Kadi Tombre on noor ja ilus ning nii edukalt abiellunud, et teda võiks lausa kullakaevajaks pidada. Praegu on tema elus on pingeline periood: abikaasa Tõnis kandideerib peaministriks ning kogu kodune elu on allutatud valimisvõitlusele. Lisaks ilmneb, et mehe poeg eelmisest abielust omas mingit valget pulbrit ning tuleb nüüd isa juurde ümber kasvama. Kasvatajaks aga peab hakkama Kadi, sest mehel pole aega. Kogu see kõrgel seltskondlikul tasemel melu on siiski vaid pealispindne tühi-tähi, saab Kadi ootamatult teada. Võõras, kellega ta rahumeeli vestlusse astub, kannab kaasas kohutavaid saladusi ning Kadist saab olude sunnil eradetektiiv, kel tuleb silmitsi seista inimloomuste kõige vastikumate tahkudega. Kentaur 2014, 280 lehekülge

Varvara Rjazantseva on Venemaal populaarne ja armastatud autor. Tema lugude kangelannad on tugeva iseloomuga naised, kelle ette saatus veeretab üha uusi katsumusi, kuid just nende ületamine teeb nad veel tugevamaks, paremaks ja eelkõige - puhtamaks. Meisterliku sulega kirja pandud saatus(lik)e keerdkäikude jälgimine annab hea võimaluse hinnata lugeja enesegi elu ja suhteid. Rjazantseva jutustustes on palju elutarkust, kurbust, aga ka saatusemärke ja ennustuslikke unenägusid. Selleks, et unes nähtut tõsiselt võtta ja õigesti lahti mõtestada, tuleb aga korraks argipäevane "pikamaajooks" katkestada ja ringi vaadata...

Kui kirjandusõpetaja klassitäie teismelisi ooperit vaatama viis, tekitas see esimese hooga vaid põlgust ja naeruturtsatusi. Ent vähe sellest, et teatril tundub siiski mõte sees olevat... Peategelased hakkavad lisaks teatrimaailma tundma õppimisele sammhaaval avastama ka fännide keerukat elu lava ees ja teatri tagaukse ümbruses. Milliseid lollusi andunud austajad on valmis tegema? Kas elu ja teater õnnestub lahus hoida? Kas ja kuidas toimub omaloodud iidolitest ülekasvamine, selgub juba loo käigus. Suurepärane noorsoolugemine nii poistele kui ka tüdrukutele!

Kentaur 2014, 180 lehekülge

Kentaur 2014, 68 lehekülge

Tõlkinud Nargiz Kuut

Jaan Mikweldt

Tõlkinud Reet Kudu

www.kirjastuskentaur.ee

Marika Malmsten


8 SUVERAAMAT MINU FILIPIINID

Ühel külmal veebruarikuu õhtupoolikul arvutist lohesurfipilte vaadates tegin maailma kõige ebaratsionaalsema otsuse: minust saab lohesurfar! Pärast esimest vapustavat sõidukogemust keerlesid kõik mu mõtted vaid surfamise ümber. Kuna Eesti suvi on üürike, lendasin surfiaega pikendama Filipiinidele. Nautisin ööelu pealinnas Manilas, elasin vulkaanijalamil kohalikus kogukonnas, õppisin djembe-mängu ja osalesin draakonipäise paadiga võistlustel. Leidsin Filipiinidelt täieliku lohesurfarite paradiisi. Adrenaliin on ülepurjestuses ja maatuulega sõites põhjas mis põhjas. Elul oli mulle varuks veel üks kannapööre: endalegi ootamatult loovutasin oma südame kohalikule noormehele ning sündis imearmsate pruunide mandlikujuliste silmadega plikatirts. Paraku jäi meie pisikese eesti-filipiini segaperekonna elu aga bürokraatia masinavärgi hammasrataste vahele…

MINU ISTANBUL

Kui Istanbul oleks inimene, oleks ta suur, kõhukas, hiljuti taasrikastunud, ülimalt intensiivne ja kohati pealetükkiv mees. Mõne nurga alt tunduks tema šarmantne profiil ilus, lausa naiselike joontega, kuid teisel pool oleks mitu koledat karvadega sünnimärki. Vahel oleks ta mahe ja tüüne, vahel valjuhäälne ja tüütu. Ta oleks inimene, keda sa kas armastad või vihkad, kuid kes ei jäta sind iial ükskõikseks. Mõte, et mina, võrdõiguslane ning pühendunud tele- ja turundustöötaja, koliksin elukaaslase karjääri tuules Istanbuli, ei mahtunud algul mu maailmapilti. Mida ma seal tegema hakkan? Kas suudan keelt oskamata ja kohalikke olusid tundmata leida sobivat tööd? Lisaks, tunnistan ausalt, oli mul Türgi ja türklaste suhtes hulk eelarvamusi. Nüüd tean, et tegin ainuõige otsuse. Me oleme siin olnud väga õnnelikud. Töid ja tegevusi jätkub ning varsti on mul ka türgi keel täielikult suus. Istanbulis elatud aastad on laiendanud mu silmaringi ning kasvatanud sümpaatiat islami kultuuri ja siinse rahva vastu. Olen alati soovinud endale kirjut, seikluste ja väljakutsetega elu. Tänan Istanbuli, sest ta on mulle seda heldelt pakkunud.

www.petroneprint.ee


ÜLE 18 A

Algab põrgulikult põnev seiklus. Lubage tutvustada, Luuker Leebesurm – tarkpeast detektiiv, kõikvõimas maag, räpaste trikkide ja murdvarguste meister. Ahjaa, ja surnud. Koos ebatavalise ja salapäraselt andeka Stephanie Edgleyga moodustavad nad liidu, mis peab jagu saama kõikematvast iidsest kurjusest. Kas kurjus võidab ja saabub maailma lõpp? Või suudavad Stephanie ja Leebsurm omavahelise nääklemise lõpetada ja vastu astuda?

KEELAT

Värsked noorteraamatud nüüd müügil!

UD!

New York Timesi bestseller. Gallagheri Akadeemia on väidetavalt tütarlastekool geeniustele. Tegelikkuses tähendab seal kehaline kasvatus süvenemist võitluskunstide saladustesse, reaalained annavad ülevaate keemiasõja trendidest ja kodutööde hulka kuulub salakoodide murdmine. Ehkki Cameron Morgan oskab 14 keelt ja suudab tappa oma paljaste kätega, pole tal aimugi, mida ette võtta, kui ta kohtab tavalist poissi, kes peab teda tavaliseks tüdrukuks.

Avasta uskumatu füüsikamaailm. Kuulus teadlane Onu Albert ning tema nõbu Gedanken kasutavad mõttemulli lahendamaks Aja ja Ruumi suurimaid müsteeriume. Nende seiklusloos avastad, miks ei saa liikuda kiiremini kui valgus, kuidas vananeda kiiremini kui su ema, kuidas võtta kaalus juurde ilma paksuks minemata ning kuidas elada igavesti, ilma ise sellest teadmata.

— Kõik Pikoprindi raamatud on trükitud keskkonnasõbralikule paberile —


Georgette Heyer FREDERICA Frederica Merriville on saabunud koos oma õe ja kahe vennaga Londonisse säravat hooaega veetma, et anda noorele ja ilusale Charisile võimalus endale sobiv abikaasa leida. Frederica ise on sõnakas ja võluv neiu, kes on veendunud, et temal endal on juba liiga hilja abielluda – ta on juba kahekümne nelja aastane. Ent kui kauge “nõbu” lord Alverstoke neid Londoni seltskonda viib, avastab Frederica endalegi üllatuseks, et ta on armunud. Samal ajal on ka külm aristokraat Alverstoke lummatud nii Fredericast kui ka tema noortest üleannetutest vendadest. Amanda Hocking ÄRAVAHETATUD Amanda Hocking on kirjanduse sensatsioon – tema romaanid on müünud miljoneid koopiaid üle kogu maailma. Ja just „Äravahetatud” on raamat, millest see fenomen alguse sai. Kui Wendy Everly oli kuuene, püüdis ema teda tappa, kuna arvas, et Wendy on koletis. Üksteist aastat hiljem avastas Wendy, et emal võis tõepoolest õigus olla. Ta ei olnudki inimene, kelleks oli end kogu elu pidanud – ja kõike seda ainult Finn Holmes’i pärast. Wendyle tundub, et Finn on mõistatuslik mees, kes teda pidevalt jälgib. Iga kohtumine jätab Wendyle sügava mulje. Ei lähe kaua, kui mees tõe paljastab – Wendy vahetati sündimisel ära ja Finn tuli teda koju viima. Mari-Liis Ilover PIKNIKULE Piknikke armastavad ühtviisi nii täiskasvanud kui lapsed. Nii et paki toidud korvi, haara kaasa piknikutekk, sõida loodusesse ja meeldejääv puhkusepäev on garanteeritud! Toidukirjutaja ja kokaraamatute autor Mari-Liis Ilover pakub Eesti esimeses piknikutoitude raamatus innustavaid ideid, mida võtta kaasa eri aastaaegadel piknikku pidades. Lisaks ligi 80-le retseptile leiab veel kasulikke nõuandeid väljasõidu planeerimise, toitude eripära ning nende pakkimise ja säilitamise kohta.

Sophie Kinsella OSTUHULLU PIHTIMUSED Becky Bloomwoodil on kõik, mida üks kahekümne viie aastane tütarlaps võiks elult tahta – üürikorter Londoni trendikas linnaosas, trobikond heal järjel sõpru ja viimase moe järgi garderoob. Paraku ei saa Becky seda kõike endale lubada. Becky töö finantsajakirjanikuna Eduka Säästmise ajakirjas on surmigav ja väikesest palgast ei jätku elamisekski, ent ei saa ju ükskõikselt mööda kõndida ideaalselt sobivast kingapaarist või jumalikust siidsallist! Viimasel ajal pommitavad pangad Beckyt masendavate kirjadega – paljalt oma võlasummade nägemisest tabab ajakirjanikku paanikahoog. Kerli Moon ARMASTA MIND, PALUN „Kirelõksu langenud naine on eneseanalüütiliselt ning pealtnäha ausalt kirja pannud oma katsumused ja kogemused kooselust võimuka armukadeda mehega. Suhte lootusetust mõistes lööb ta korduvalt selja sirgu – ja satub taas ning taas oma armastuse-sõltuvuse vangiks. Päevikuvormis kirjadest selgub, kuidas tulla koos kolme lapsega välja olukorrast, mil oled meestelt petta saanud nii era- kui ärieluliselt. Raamat võiks olla kohustuslik hoiatav lugemisvara neil hetkedel, mil tundub, et kõik on liiga ilus, olemaks tõsi. Siis enamasti nii ongi, tõdeb ka autor.“ Aita Kivi,Eesti Naise peatoimetaja, kirjanik Sirli Kolu MEIE, RÖÖBELID, ja SUUR-HEMMI AARDEKIRST Vilja Vainisto ja Rööbelid on kõigi aegade kõige tähtsama röövliöppetuse kannul, kuid seda otsivad ka kõik teised maanteeröövlite perekonnad. Helmeri Kvisti saja-aastane Öppetus peidab endas röövlikuninga tarkust ja väge, ning otse loomulikult tahavad kõik seda endale saada.Helmeri Kvist aga nägi seda kõike ette ja tegi nõnda, et Öppetuse leiab vaid tõeline meister. Vilja peab nüüd kokku võtma kogu nutikuse ja vapruse, et leida üles aare ja võistlevate röövliperede käest eluga pääseda. Vilja ja Rööbelite eelnevatest seiklustest jutustavad raamatud „Meie, Rööbelid” (2012) ja „Meie, Rööbelid, ja Pätikaroke” (2013).

Müügil suuremates raamatupoodides. Tellimine www.raamat24.ee


SUVERAAMAT 11 Miss Peregrine’i kodu

EBAHARILIKELE LASTELE

Esoteerilised raamatud ja ingliteraapia kaardid tue Vir een Dor

Ransom Riggs

344 lehekülge, Kirjastus Tiritamm

ti ja skaar s nustu petu 4 4 eansutamisõ k

Salapärane saar. Mahajäetud lastekodu. Kummaline kollektsioon väga ebaharilikke fotosid. Meeldejäävate vanade fotodega illustreeritud närvekõditavalt põnev fantaasialugu peaks pakkuma lugemisrõõmu ühtviisi nii teismelistele kui täiskasvanutele – kõigile, kes armastavad salapäraseid seiklusi.

Vaata lähemalt

www. tiritamm.ee

stusEnnuardid ka

LOITSUKELLERis

Riina Rossa

MÕÕKNAINE I 168 lehekülge, värvilised pildid 20 tk

Autor elas mõnda aega Eestimaa ääremaal, kus nägi igapäevast külaelu – kaugel K-külas Tartumaal Peipsi järve lähedal.

suv

o s t l ise

! t l a ods

Sündisid illusoorsed tõsielulood „Kassimoor“, „Puuga puskleja“, „Käkikeerajad“ jt. Tegevustik toimub nõukogude ajast kuni praeguse Eesti vabariigini välja.

Tallinnas – Müürivahe 17 tel 644 2838 Tartus – Küüni 2 tel 743 0374


ReisikalendeR täieneB pideValt!

ReisikalendeR 2014 Reisid:

teateR ja kontseRt:

19.07

(L) imavere üllatused. Arne Timm Lisareis! (Jaanalinnufarm. Piimandusmuuseum, Võhma küünlavabrik jpm.)

13.07

(P) kell 19 Lahemaal Tooma talus „Üks pealuu Connemaras“ uus! 6 kohta!

02.08

(L) nostalgiline retk palamuse mail. Arne Timm (Kassinurme mäed, Jääaja teemapark, Luua arboreetum, Palamuse jpm.)

03.08

(P) kell 15 Tapa raudteejaamas „titanicu orkester“ Lisareis! 8 kohta!

17.08

(P) kell 14 Alatskivil „kus sa oled, juhan liiv“ uus! (Alatskivi loss, teater, lõnasöök, Kolkja muuseum ja sibulate ost)

10.08

(P) Virumaa kõrgeimad tipud. JAAn mAsing uus!

06.09

(L) kell 17 suure-Lähtru mõisas Prantsuse chansonide õhtu „Beau soir“ uus!

16.08

(L) torupillitalu ja mulgimaa pärlid. mArT HeLme (suure-Kõpu mõis, murri häärber, Taulide torupillitalu jpm.)

27.09

(L) kell 14 Ugala teater „lovesong“ uus!

23.08

(L) lüübnitsa sibula- ja kalalaat. (tagasiteel mooste mõisa külastus)

30.08

(L) pühad paigad Virumaal. Arne Timm 6 kohta! ( Kuremäe ja Vasknarva klooster, Järuska katusega puusild jpm.)

06.09

(L) teekond vanausuliste juurde. (Alatskivi loss, Kallaste, Kolkja, Varnja jpm.) (L) narva. 1-päevane. JAAn mAsing (sillamäe kultuurimaja, narva Kolledzi külastus, narva Jõesuu jpm.)

26.07

13.09

(L) Vormsi–ormsö. ene sArAPUU 4 kohta! (rannarootslaste külaarhitektuur jpm.)

02.08

13.09

(L) militaarne lätimaa. mArT HeLme (Vienkoci park, Ligatne maa-alune punker, Lustuza veinikelder)

(L) kihnu, kui unikaalne kultuuripärandi kandja. 12 kohta (folkloorkontsert, ekskursioon veoautoga mööda saart jpm.)

10.08

(P) pakri–Rukkisaar. 1-päevane. 8 kohta!

20.09

(L) suur paunvere väljanäitus ja laat palamusel. Arne Timm ii buss

23.08

(L) prangli–Rango. 4 kohta! (ekskursioon veoautoga mööda saart koos kohaliku giidiga)

SeptembriSt oktoobriS tulekul: Vanemuine kell 16 „fanny ja alexsander“ ja „madisoni maakonna sillad“

saaRed: 21.06

(L) abruka. 1-päevan. 4 kohta!

11.-13.07 (r-P) Ruhnu saar. (laulvad liivad, ainulaadne puukirik jpm.) 6 kohta!

Rohkem infot Reiside ja hindade kohta: marje@raetravel.ee või telefonil 6654 104, 5249 430 või Estonia pst. 5, kabinet 209. RaeReiside täpsed pRogRammid leiate ReisikalendRist www.raetravel.ee


KAUGREISID: MIAMI. KARIIBIMERE KRUIIS MAAILMA SUURIMA KRUIISI LAEVAGA 3.-14.12 AUSTRAALIA - UUS-MEREMAA 15.-30.11 USA LÄÄNERANNIK: NEW YORK - LAS VEGAS - SUUR KANJON - SAN FRANCISCO HAWAII - LOS ANGELES 20.09-4.10 UUS! LAS VEGAS - SUUR KANJON - SAN FRANCISCO - LOS ANGELES 20.-28.08 SINGAPUR - SUMATRA SAAR - LANGKAWI - KUALA LUMPUR 27.02-12.03.2015 VIETNAM - KAMBODŽA 15.-28.11.2014/ 17.-30.O4.2015 HONG KONG - MACAU - TAIWAN - FILIPIINID 8.-22.05.2015 SUUR INDOHIINA RINGREIS: VIETNAM - LAOS -KAMBODŽA 20.03-3.04.2015 KUUBA, KARIIBIMERE PÄRL - CANCUN - MEXICO CITY 22.11-5.12.2014 / 27.03-10.04.2015 ARGENTIINA - BRASIILIA 25.10-7.11 EKSOOTILINE LÕUNA-AAFRIKA - VICTORIA KOSK 4.-18.10 SALAPÄRANE TAI JA KULDSETE TEMPLITE BIRMA 20.02-5.03.2015 KULDSETE TEMPLITE BIRMA 15.-25.11 HAWAII SAARED 15.-23.11 EKSOOTILINE LÕUNA-INDIA JA SRI LANKA 18-29.10.2014 / 6.-17.03.2015 RANNAPUHKUS JA RINGREIS EKSOOTILISEL SRI LANKAL 20.-29.10.2014 / 9.-17.03.2015

H: 2999 € H: 4589 € H: 2999 € H: 2199 € H: 2890 € H: 2899 € H: 2999 € H: 2999 € H: 3220 € H: 3699 € H: 4299 € H: 2995 € H: 2699 € H: 2999 € H: 1999 € H: 1599 €

LÄHIREISID: SOOME JÄRVEDE VÕLU JA IMATRA KOSE VETEMÄNG 8.-10.08 UUS! SOOME: HIIDENLINNA JA DISAINIKESKUS - FIKARS - RUUKKI 27.07 UUS! HORVAATIA: DUBROVNIK - SPLIT - DROGIR - LJUBLJANA 20.-27.09 HISPAANIA (ANDORRA) - PORTUGAL - GIBRALTAR 28.09-9.10 GOTLAND, ROOSIDE SAAR 3.-8.08

H: 219 € H: 128 € H: 980 € H: 950 € H: 569 €

UUS! GOTLANDI KRUIIS - ROOSIDE LINN VISBI 6.-08.07 / 27.-29.07 UUS! SITSIILIA - SARDIINIA - KORSIKA 8.-19.10 VELIKIJE LUKI 27.-29.06 / 25.-27.07 / 22.-24.08 UUS! KALININGRAD - NIDA 11.-13.07 / 8.-10.08 LOODUSKAUNIS JA LUMMAV PÕHJA-POOLA 12.-17.08 LÕUNA POOLA - VARSSAV - KRAKOV - ZAKOPANE 12.-17.07 UUS! VAHEMERE KRUIIS OASIS KRUIISI LAEVAGA 12.-18.09 RÜGEN - VALGETE KALJUDE SAAR 25.-31.08

H al: 198 € H: 1250 € H: 240 € H: 248 € H: 370 € H: 385 € H: 1999 € H: 555 €

EESTI REISID UUS! ROMANTILINE VORMSI 26.07 RUHNU SAAR 13.-14.08 RÄPINA MÕISA AIAD - PABERIVABRIK - PIUSA KOOPAD - SETO KUNINGRIIK 19.-20.07 HIIUMAA KOHVIKUTE PÄEVAD 2.-3.08 UUS! MUHUMAA - SAAREMAA - VILSANDI 12.-13.07 KUREMÄE KLOOSTER - ALATSKIVI LOSS - SIBULATEE 30.-31.08 LÕÕGASTAV PÄEV KIHNU SAAREL 20.07 PÕHJA-EESTI MÕISAD: KILTSI - PALMSE - VIHULA 16.08

H: 39 € H: 99 € H: 89 € H: 92 € H: 109 € H: 75 € H: 75 € H: 36 €

LINNAPUHKUS LONDON - WINDSORI LOSS 16.-20.07/ 20.-24.08 / 10.-14.09 MAAILMALINN PARIIS 23.-26.07 / 22.-25.10 ANTIIKNE ROOMA 10.-14.09 / 10.-14.12 UUS! PUNANE IGAVIKULINN MARRAKECH 24.-29.10 UUS! PÄIKSELINE BARCELONA 6.-09.09 UUS! DUBAI - ABU DHABI - ARAABIA ÜHENDEMIRAADID 10.-17.11

Lõunamaa reisipaketid, soodsad lennuki- ja laevapiletid, reisikindlustus. Grupireisid vastavalt tellimusele. Lisainfo tel 644 4744, 641 8350, 641 8285 • Rüütli 14, Tallinn 10130 • e-mail: info@mainedd.ee • www.mainedd.ee

H: 565 € H: 650 € H: 650 € H al: 989 € H: 650 € H: 1399 €


TULE REISIMA COMTOURIGA! 11.-12.07 Kihnu merepäevad Hind 180 € (laev, majutus, buss, 4 sööki, kontsert)

11.-13.07 2 reisi abruKa, vilsandi 15.-17.08 Hind 225 € (laevad, majutus, 6 sööki, giid, buss)

18.-20.07 2 reisi ruhnu 08.-10.08 Hind 190 €. (laev, majutus, buss, 6 sööki, giid)

25.-26.07 Kultuurilooline viljandimaa (Paistu, Helme, Karksi, Tarvastu kihelkonnad) Giid Ott Sandrak

Hind 99 €

(buss, majutus, giid, 2 toitu)

25. REIsIHOOAEG

25.-27.07 laevasõit emajõel, peipsil, piirissaare ja staroverid Giid Toomas Jüriado

Hind 210 €

12.-16.08 Kaliningradi oblast, Kura säär ja Klaipeda – Kunagine ida-preisimaa tänase venemaa ja leedu Koosseisus Giid Ott Sandrak

Hind 330 € + viisa 62 € 16.-19.10 eestlus peterburis Hind 215 € + viisa 62 € (buss, majutus hotellis Grand Nevsky, giid)

Lauteri 7c, Tallinn, tel 645 5925, 522 0009 e-post comtour@comtour.ee

VAATA lIsA

www.comtour.ee


Suveraamat 2014