1 minute read

medalje za drsalke in drsalca

Drsalni klub Jesenice je bil v januarju skupaj z Zvezo drsalnih športov Slovenije prireditelj mednarodnega tekmovanja za pokal Bielman. Poleg slovenskih klubov so nastopile tudi drsalke iz nekaterih italijanskih klubov. Domačini so spet pomembno obogatili zbirko medalj. Zlate so osvojile drsalke Manca Krmelj, Nika Novak, Izabela Grgurič, Loti Bernard, Lucija Sekardi,

Živa Aupič in drsalec Žiga Jevnik, srebrnih kolajn sta se razveselili Nina Aupič in Zoja Zupan Urh, bronaste medalje pa so osvojile: Lara Vidmar, Ula Zadnikar, Berima Turkušić in Klara Sekardi.

Šport na kratko

Parasmučanje

V veleslalomu osmi

Slovenski parasmučar Jernej Slivnik je pred svetovnim prvenstvom v španskem Espotu odlično tekmoval v Švici, v Veysonnazu. Nastopil je na treh tekmah za svetovni pokal, dvakrat v veleslalomu in v slalomu. Nastopil je odlično in trikrat osvojil četrto mesto. V Španiji je naprej nastopil v veleslalomu in osvojil osmo mesto. V slalomu je ostal brez uvrstitve.

Košarka

Preložena tekma konec februarja

Novo leto so košarkarji ekipe Chilli Jesenice začela z dvema porazoma. V 13. kolu so doma izgubili z Gorenjo vasjo s 77 : 72. Odločilna je bila zadnja četrtina, ki so jo izgubili s 25 : 10. Sledil je poraz v gosteh z ekipo Hidria z 78 : 64. Gostitelji so bili rezultatsko boljši v vseh četrtinah. V 15. kolu so doma premagali Koper s 77 : 66. Odločilno prednost so si nabrali v prvih 20 minutah. Na odmor so šli s prednostjo 39 : 28. V zadnjih 20 minutah je bil rezultat izenačen. Sobotna tekma v gosteh pri ekipi Leone Ajdovščina je prestavljena na 25. februar. Ta konec tedna doma gostijo ekipo Plama-pur Ilirska Bistrica.

Kegljanje

Dve zanesljivi zmagi kegljačev SIJ Acroni

Jeseniški kegljači SIJ Acroni odlično nadaljujejo tekmovanje v 2. ligi – zahod. V dveh tekmah so dosegli dve zmagi. V 10. kolu so doma z maksimalnim rezultatom 8 : 0 premagali Novo mesto. Sledila je še ena zanesljiva zmaga, še enkrat doma. S 6 : 2 so premagali Ljubelj. Na vrhu lestvice je ekipa Proteus 2 z 18 točkami. Štiri točke manj imajo Taborska jama 2, Slavija Štojs in SIJ Acroni. Ta konec tedna Jeseničani gostujejo pri ekipi Železniki 1.