Page 1

První efektivní formule od společnosti Nutrend zaměřená hlavně na spalování tuků. Na rozdíl od běžných spalovačů neobsahuje produkt FAT DIRECT stimulující látky a jeho využití je vhodné zejména ve večerních hodinách. Většina spalovačů tuků může vzhledem k obsahu těchto stimulujících látek organismus stresovat, a to rozhodně není žádoucí v situacích, kdy usilujeme o kvalitní spánek. FAT DIRECT je složen z vybraných ingrediencí, které nemají vliv na kvalitu spánku.

HLAVNÍ ÚČINNÉ LÁTKY: EXTRAKT Z WAKAME Extrakt z jedlých mořských řas s vysokým obsahem pigmentu fukoxanthinu. Dle metabolických a nutričních studií vykazuje tento pigment pozitivní účinek na redukci tuků. Následné studie tyto benefity potvrdily. EXTRAKT Z GARCINIA CAMBOGIA Další z důležitých účinných látek, která je velmi oblíbená nejen u sportovců, ale i u široké veřejnosti a do podobného typu produktů je často přidávána. EXTRAKT ZE ZELENÉ KÁVY Třetí účinnou látkou, kterou mají lidé spojenou s dietním režimem, je extrakt ze zelené kávy, který spolu s výše jmenovanými látkami uzavřenými do softgelových kapslí zvyšuje efektivitu směsi. Použití produktu FAT DIRECT nemusí být spojeno výhradně s večerním užíváním, nicméně na rozdíl od běžných spalovačů je použití produktu FAT DIRECT v těchto situacích možné a z toho důvodu nese označení „night formula“.

CO VŠECHNO MŮŽE OVLIVŇOVAT NECHTĚNÝ VZESTUP HMOTNOSTI?

1. 2.

Prvním faktorem, který je třeba zmínit, je nepoměr mezi příjmem a výdejem energie. V případě váhových přírůstků dochází právě k neúměrnému energetickému příjmu. Energetický příjem představuje směs základních živin, mezi které řadíme sacharidy, tuky a bílkoviny, jež se po konzumaci stanou součástí našeho těla. Nevhodná úprava těchto živin nebo jejich nevhodná forma se též významně podepisují na vzhledu a zdravotním stavu našeho těla. Ne nadarmo vzniklo tvrzení, že člověk se ve skutečnosti stává tím, čím se v průběhu svého života stravuje!

Druhým faktorem je vhodný pohyb a jeho vliv na délku a kvalitu života, což bylo popsáno v nejedné klinické studii. Pokud nemáme dostatek pohybu, dochází u nás k povolení a ochabnutí svalstva, což vede ke špatnému držení těla a souvisejícím bolestem, nejčastěji v oblasti páteře. Nedostatek pohybu je také jednou z příčin špatné látkové výměny v organismu, a když se k těmto faktorům přičte stres a nevhodná strava, máme spolehlivý recept, jak si zkomplikovat zdraví. Jak lze tuto situaci řešit? Dodržovat správné stravovací návyky a zařadit do stravy vhodné suplementy.

JAK SI V TĚCHTO SITUACÍCH POMOCI? Správným pomocníkem je na prvním místě vhodný pohyb, který eliminuje negativní vlivy nevhodného životního stylu a současně také jednostranné zatížení těla způsobené například každodenní prací. Správně zvolený pohyb navíc podporuje produkci takzvaných „dobrých“ hormonů, ovlivňujících i naši náladu. Díky dobře zvolené fyzické aktivitě získáme mimo jiné pozitivní myšlení a pocit vnitřní pohody. Mezi vhodné sportovní aktivity lze zařadit zejména takové, při kterých se aktivuje celé tělo, ale současně nedochází k neúměrnému zvýšení tepové frekvence. Právě dodržení vhodné tepové frekvence při sportovní aktivitě je velmi důležité pro snadnou a účinnou redukci nežádoucí tělesné hmoty. Pokud se nezaměřujeme na posílení nebo zpevnění určité svalové partie, nelze určit ideální cviky pro hubnutí. Naopak je vhodné vybrat oblíbený pohyb, při kterém udržíme tepovou frekvenci po delší dobu v rozsahu nad 50 % našeho tepového maxima (TM) ale současně výrazně nepřesáhneme 60 % TM.

50–60 % TM

Pokud se totiž dostaneme do vyšších tepových frekvencí, začne tělo používat primárně jako zdroj energie glukózu a tuková tkáň zůstane téměř nepovšimnuta. další zdroje tuku 80

volné mastné kyseliny v plazmě glukóza v krevní plazmě

Výdej energie (kj min-1)

FAT DIRECT

60

svalový glykogen

40

20

0

rest 40 55 Intenzita fyzické aktivity (% Wmax)

75

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2278845/

Z uvedeného vyplývá, že sportovní aktivity, při kterých sotva lapáme po dechu, nejsou ideálním pomocníkem při hubnutí a z hlediska nízké efektivity bychom se jim měli vyhnout. Naopak zařazení aktivního plavání, jízdy na kole nebo rychlé chůze v terénu může přinést výsledky v relativně krátkém čase a bez velkých nároků na kloubní aparát.


KOMBINACE PRO ZVÝŠENÍ EFEKTIVITY

ÚČINNÉ, ALE STÁLE ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ

Pokud máme nastavený denní režim tak, že oblíbenou a vhodnou stravu rádi obohatíme o sportovní doplňky, stane se produkt FAT DIRECT efektivním pomocníkem našeho jídelníčku.

Při rozvržení stravy bychom měli zohlednit zejména náš bazální metabolismus a energetický výdej, který nás v daný den čeká. O bazálním metabolismu se můžeme informovat na webu společnosti Nutrend v sekci poradna.

Významného efektu lze dosáhnout například při jeho užívání v kombinaci s produktem DIET PROTEIN, a to zejména v takzvaných volných dnech, kdy nepočítáme s fyzickou aktivitou. V těchto volných dnech může představovat produkt DIET PROTEIN skvělou náhradu běžné stravy a ještě zvýší efektivitu FAT DIRECTu.

VOLNÝ DEN

=

+

Naopak denní režim se sportovní aktivitou, který nabízí zvýšený energetický výdej, je ideální pro použití produktu FAT DIRECT v kombinaci s L-karnitinem obohaceným o vitaminy řady B pro zvýšení energetického metabolismu a efektivity pohybu v rámci redukce hmotnosti. AKTIVNÍ DEN

=

+

DOPORUČENÉ STRAVOVÁNÍ V DEN BEZ SPORTOVNÍ AKTIVITY DOPOLEDNÍ SVAČINA: — syrový ananas — bílý jogurt – do 3,5 % tuku — neslazený zelený čaj

BMR (ženy) = 655,0955 + (9,5634 × váha v kg) + (1,8496 × výška v cm) - (4,6756 × věk v letech)

35 %

10 %

BMR (muži) = 66,473 + (13,7516 × váha v kg) + (5,0033 × výška v cm) - (6,755 × věk v letech) Energetický výdej představuje jakýkoliv náš běžný pohyb navýšený zejména při vhodné sportovní aktivitě. Předpokládaný energetický výdej odvíjející se mimo jiné od hmotnosti sportujícího jedince nalezneme opět na webu společnosti Nutrend v sekci poradna.

OBĚD: — treska – filet — neloupané brambory — lžíce margarínu — řepkový olej — zelenina čerstvá / mražená – mix — neslazená minerální voda

10 %

OPTIMÁLNÍ ROZDĚLENÍ ENERGIE

20 % Pro maximální efektivitu stravy musíme zohlednit denní dobu, kdy se zvýšené fyzické aktivitě věnujeme, a pochopitelně i délku a intenzitu fyzické aktivity. Sport zařazený po ránu nebo v dopoledních hodinách vyžaduje i v souvislosti s redukcí hmotnosti příjem odlišných živin v této době, než kdyby ke sportovní aktivitě došlo odpoledne či k večeru a zase naopak.

SNÍDANĚ: — čerstvá ovocná šťáva (popř. kvalitní džus) ředěná vodou — vícezrnné pečivo — sýr cottage — avokádo

ODPOLEDNÍ SVAČINA: — vícezrnné pečivo — tvarohová pomazánka — dětská šunka — čerstvá zelenina — pramenitá voda s citrónem a mátou

25 % VEČEŘE: — DIET PROTEIN — pramenitá voda s meduňkou a mátou — Fat Direct

PRŮVODCE SPALOVÁNÍM TUKŮ

Fat direct letak hubnuti cz 1806 verze2  
Fat direct letak hubnuti cz 1806 verze2