Page 1

B

u t o l i s s k i a

s i d o Ju

Rob Scotton


UDK 821.111-93 Sc-82

Versta iš: Rob Scotton SCAREDY-CAT, SPLAT! HarperCollins Children‘s Books, New York, 2010

Skiriu Samantai. Mėgaukis! R. S.

Ypač dėkoju Marijai Ši knyga yra grožinės literatūros kūrinys. Dėl tikroviškumo įspūdžio pasakojant laisvai pasirenkamos nuorodos į realius žmones, įvykius ar vietoves. Visi kiti veikėjai, įvykiai ir dialogai sukurti autoriaus vaizduotės – jų nereikia laikyti tikrais. Spygly, turiu omeny tave.

ISBN 978-609-441-163-2

© Tekstas ir iliustracijos, Rob Scotton, 2010 Išleista susitarus su HarperCollins Publishers. © Vertimas į lietuvių kalbą, Viktorija Labuckienė, 2013 © Leidykla „Nieko rimto“, 2013


Rob Scotton

B Iš

I li

g an

us

ci t ra

lb ka

Vilnius 2013

jos

os

u t o l i s s k i a

or aut

t ver

ė

iaus

to Vik

rij

buck a L a

ienė

s i d o Ju


–M

ama! – suspigo Juodis. – Ant mano moliūgo žibinto tupi kraupus voras! Jis toks mažas, plaukuotas, labai juokingomis akutėmis. Juodžio balsas iš siaubo drebėjo. – Tu pats esi mažas, plaukuotas ir labai juokingomis akutėmis, – atsakė mama.


Juodis susimąstė. – Bet mano kojos ne aštuonios, – padvejojo. – Jei būtų aštuonios, gal ir tu būtum kraupus voras? – paerzino mama. Juodis nutaisė kraupaus voro miną.


Juodžio mama apvožė vorą stiklainiu. Juodis atidžiai įsižiūrėjo į voriuką. Dabar, pakliuvęs į spąstus, jis nebeatrodė toks kraupus.


– Gal galėčiau per Heloviną vorą nusinešti į mokyklą? – paprašė Juodis. – Mes iš moliūgų pasigaminome žibintus, visi kuo nors persirengs, o ponia Putlutė paseks pasaką apie vaiduoklius. Paskui bus apdovanotas pats baisiausias katinėlis, aš taip noriu juo tapti! Tai ar galiu nusinešti vorą į mokyklą? Labai prasau... – vienu gaistu išpyškino jis. – Gerai, – leido mama.


– O kur tavo Helovino kostiumas? – paklausė mama. Juodis išsitraukė iš spintos šluotą ir apžergė ją.

– Aha! Pažiūrėkit į mane. Aš šiurpus katinėlis raganius, – šuoliuodamas po virtuvę šaukė Juodis. – Tu išties šiurpus, – patvirtino mama.


Tada nutiko nelaimė. Juodis užkliuvo už savo uodegėlės, pargriuvo, o šluota tik

t s k a tr

ir perlūžo.

Šiurpusis raganiaus kostiumas buvo sugadintas.


Sc-82

Scotton, Rob Baikštuolis Juodis / Rob Scotton; iš anglų kalbos vertė Viktorija Labuckienė; iliustracijos autoriaus. – Vilnius: Nieko rimto, 2013. – 32 p.: iliustr.

Šiurpiai linksma britų iliustruotojo ir rašytojo Robo Scottono (g. 1960) istorija apie visus išgąsdinti ketinantį katinėlį Juodį. Helovino proga klasėje vyksta baisiausio katinėlio rinkimai. Jiems Juodis atsakingai rengiasi. Bet ar tikrai jam pavyks laimėti? Juk Spyglio ir Pagalio kostiumai atrodo tokie kraupūs...

Redaktorė Bronė Vinevičienė Korektorė Martyna Bražiūnaitė Maketavo „Nieko rimto“ dizaino grupė Tiražas 3500 egz. Išleido leidykla „Nieko rimto“ Dūmų g. 3A, LT-11119 Vilnius www.niekorimto.lt Spausdino UAB BALTO print Utenos g. 41A, LT-08217 Vilnius


Klasėje dega iš moliūgų pagaminti žibintai, stiklainyje tupi kraupus voras, visi kačiukai sėdi persirengę vienas už kitą baisiau, o mokytoja ponia Putlutė tamsoje seka pasakas apie vaiduoklius. Šiurpus vakaras mokykloje darosi dar baisesnis, kai po klasę ima svirduliuoti mažas, juodas, pūkuotas padaras didžiule moliūgo galva, kuri dėbso į mokinius ir keistai ūkauja: ūhū, ūhū.

Baisu-u-u-u?

O gal jau num anai, kas tas baisusis persirengelis?

lio Juod z io džiaugsmų ir rūpesčių: e n i t a k Daugiau

ISBN 978-609-441-163-2

El. knygynėlyje – geresnės kainos!

9 786094 411632

Baikštuolis Juodis  
Baikštuolis Juodis  

O gal jau numanai, kas tas baisusis persirengelis? Klasėje dega iš moliūgų pagaminti žibintai, stiklainyje tupi kraupus voras, visi kačiuka...

Advertisement