Page 1

ČERVENEC

SRPEN

ZÁŘÍ

ŘÍJEN

L I S T O PA D PROSINEC


DOPORUâUJEME

MOBA

DOPORUâUJEME

MOBA

âESK¯ BESTSELLER

VLASTIMIL VONDRU·KA

Kfii‰Èálov˘ klíã Nová historická sága Vlastimila Vondrušky se odehrává v době od třicetileté války až do revolučního roku 1848, kdy bylo zrušeno poddanství jako poslední bašta feudalismu. Rozsáhlá šestidílná kronika vypráví o osudech sklářského rodu Heřmanů na pozadí života v severních Čechách, které prošly na konci feudalismu nebývalým hospodářským vzestupem a později stejně rychlým úpadkem. Název „Křišťálový klíč“ symbolizuje rodinné tajemství, které se v rodu Heřmanů předává z generace na generaci, současně je kopec Klíč dominantou Nového Boru.

419 Kã • kód 7296 ISBN 978-80-243-8648-5 Titul jiÏ v prodeji

SVùTOV¯ BESTSELLER

KATE QUINN

Alicina síÈ

Rok 1915 Mladičká Eve Gardinerová zatouží vymanit se konvencím a přispět válečnému úsilí více, než umožňuje ženská role ošetřovatelky. Když ji osloví vysoce postavený důstojník britské armády a nabídne jí místo špionky v okupované Francii, nezaváhá ani vteřinu.

Rok 1947 Americká studentka vysoké školy Charlie St. Clairová má malý problém. Podařilo se jí neplánovaně otěhotnět a teď ji její francouzská maman vláčí na tajný zákrok do Evropy. Jenže Charlie má jiný plán. Touží najít svoji ztracenou sestřenici Eve Gardinerovou...

399 Kã • kód 8106 ISBN 978-80-243-8329-3 Titul jiÏ v prodeji

2


DOPORUâUJEME

MOBA

DOPORUâUJEME

MOBA

SVùTOV¯ BESTSELLER

ANTHONY DOERR

âtvero roãních období v ¤ímû Kniha plná mimořádných postřehů zobrazuje autorův pobyt v jednom z nejúchvatnějších měst na světě. Anthony Doerr čte Plinia Staršího i proslulé básníky, učí se italsky a navštěvuje náměstí, chrámy a pamětihodnosti, které v něm opakovaně vzbuzují údiv. Popisuje trable se svými ročními dvojčaty i přátelství s místními řezníky, zelináři a pekaři. K vrcholům knihy patří líčení pohřbu papeže Jana Pavla II., ale také úvahy o historii, tradici a plynoucím čase. Tato osobní kniha odhaluje mnohé, je oslavou Říma, úžasným pohledem na rodičovství i úchvatným příběhem...

299 Kã • kód 8104 ISBN 978-80-243-8323-1 Titul jiÏ v prodeji

SVùTOV¯ BESTSELLER

SUSAN FALUDI

Temná komora Když se americká spisovatelka a novinářka Susan Faludi dozví, že její šestasedmdesátiletý otec prodělal operativní změnu pohlaví, uvědomí si, že nebude mít klid, dokud jeho rozhodnutí nepochopí. Zkoumání nepříjemných, dlouho skrývaných zákoutí rodinné historie ji zavede až do Maďarska, kam její otec odešel. Jak tento její nový rodič, „skutečná žena“, souvisí s tím mlčenlivým, výbušným a někdy i násilnickým člověkem z její minulosti? Autorka se vydává do labyrintu vlastního dětství a hledá odpověď na otázku, kým byl a kým se stal její otec, ten americký tatínek, horolezec, dobrodruh zkoumající amazonský prales, originální fotograf a válečný uprchlík...

359 Kã • kód 8103 ISBN 978-80-243-8318-7 Titul jiÏ v prodeji

3


DOPORUâUJEME

MOBA

DOPORUâUJEME

MOBA

SVùTOV¯ BESTSELLER

JANE YOLEN

Mapa kostí Píše se rok 1942 a polská dvojčata Chaima a Gittel vyženou z krásného domova do lodžského ghetta. Žijí s rodiči v příšerných podmínkách a život je stále nebezpečnější. Rodina se rozhodne utéct do nedalekého Lagiewnického lesa, ale k partyzánům, shromažďujícím Židy k útěku za svobodou, se dostanou už pouze děti. Brzy se však všechno pokazí a dvojčata se ocitnou v koncentračním táboře Sobanek. Chaim je přemýšlivý básník a s Gittel často komunikuje jen tichými pohledy a vlastní vymyšlenou znakovou řečí. Jenže v Sobanku, kde panují odporné podmínky, bují choroby a stojí budova s kouřícím komínem, se jejich pouto stane břemenem...

399 Kã • kód 8110 ISBN 978-80-243-8633-1 Titul jiÏ v prodeji

ROMÁN

THOMAS MCCONNELL

Dfievûn˘ král Československo 1939. Město obsazují nacisté. Padá sníh. A než stačí roztát led, celá země se změní – a spolu s ní i život Viktora Trna. Zpočátku to není tolik vidět. Pochopit nepřijatelnost každodenní okupační reality chvíli trvá. Viktor Trn, přestože přišel o místo profesora historie, chce zůstat optimistou. Snaží se pro svou rodinu uchovat i to málo ze svobodného života, co ještě může. Do jejich malého bytu však z rádia znějí stále horší zprávy o tom, jak Evropa ustupuje Německu. Přátelé jsou zatýkáni, v místní škole je oběšeno několik mužů. Trn musí ochránit svého malého syna, zároveň ale dobře ví, jak může být útěk z vlasti nebezpečný...

359 Kã • kód 8114 ISBN 978-80-243-8649-2 Titul jiÏ v prodeji

4


DOPORUâUJEME

MOBA

DOPORUâUJEME

MOBA

âESK¯ BESTSELLER

HANA MARIE KÖRNEROVÁ

Hlas kukaãky Tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. Až na prahu dospělosti nedopatřením vyslechne rozhovor, jehož obsah si nedovede představit ani v nejhorším snu. Zná vůbec své nejbližší?

Silný, strhující příběh podle skutečných událostí

299 Kã • kód 5226 ISBN 978-80-243-8076-6 Titul jiÏ v prodeji

âESK¯ BESTSELLER

HANA MARIE KÖRNEROVÁ

Hefimánkové údolí Sedmnáctiletá Anna přijíždí krátce po druhé světové válce do Československa, do země, kterou zná jen z vyprávění, ale která je v jejích představách zemí zaslíbenou. Česky neumí a příbuzné zná jen z fotografií, přesto doufá, že u nich najde druhý domov. Všechno je však jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale vylidněné krajině Českého středohoří a záhy ji provdají za muže, o kterém vůbec nic neví. Anna se však ani navzdory nesnázím, které ji téměř denně provázejí, nevzdává. A hru zvanou život, jejíž scénář psal původně někdo úplně jiný, dokáže vyhrát.

289 Kã • kód 5245 ISBN 978-80-243-8490-0 Titul jiÏ v prodeji

5


P¤EDLOHA

K

ÚSPù·NÉMU

TV

SERIÁLU

BABYLON

BERLIN

SVùTOV¯ BESTSELLER

VOLKER KUTSCHER

Spis Vaterland Červenec 1932, berlínská policie stojí před záhadou: v nákladním výtahu v „Domě Vaterland“, legendárním chrámu zábavy na Postupimském náměstí, leží mrtvý muž. Vše nasvědčuje tomu, že se utopil. Komisař Gereon Rath nemá z nového případu velkou radost, má dost nepříjemností už tak. Jeho vyšetřování s cílem dopadnout neznámého nájemného vraha se už celé týdny nehýbá z místa. A to, že jeho velká láska Charlotte „Charly“ Ritterová se vrací z ročního studijního pobytu v Paříži a nastupuje jako komisařka čekatelka na Alex – na oddělení vražd, celou situaci zrovna neusnadňuje.

449 Kã • kód 4512 ISBN 978-80-243-8845-8 Titul jiÏ v prodeji

SVùTOV¯ BESTSELLER

VOLKER KUTSCHER

Goldstein Berlín 1931: Hospodářská krize, násilné střety mezi SA a Rudou frontou, mocenský boj berlínských gangů. Když Gereon Rath dostane za úkol sledovat amerického gangstera Abrahama Goldsteina, netuší, že z kolegiální výpomoci pro americkou Bureau od Investigation se brzy stane smrtící závod. Zatímco on se nudí na svém pozorovacím stanovišti v hotelu Excelsior, ozbrojený Goldstein se už dávno volně pohybuje po městě. Když pak Marlow, šéf podsvětí, donutí Ratha k soukromému pátrání, dostává se komisař mezi bojové linie ve válce zločineckých spolků.

449 Kã • kód 4495 ISBN 978-80-243-8625-6 Titul jiÏ v prodeji

6


P¤EDLOHA

K

ÚSPù·NÉMU

TV

SERIÁLU

BABYLON

BERLIN

SVùTOV¯ BESTSELLER

VOLKER KUTSCHER

Tich˘ zabiják Berlín 1930. Tragická smrt zbožňované herečky Betty Winterové přivádí Gereona Ratha do berlínských filmových ateliérů. Mladý kolínský komisař působící na berlínském oddělení vražd brzy pozná stinné stránky hvězdného prostředí a je svědkem přelomové fáze filmové branže. Svět dobývá zvukový film a mnohým méně úspěšným při tomto přerodu ujíždí vlak: producentům, majitelům kin – i hvězdám němého filmu. Rath se během vyšetřování ocitne mezi bojovými liniemi soupeřících filmových producentů, dostane se do berlínské čínské čtvrti, do podsvětí a na samou hranici zákona.

399 Kã • kód 4483 ISBN 978-80-243-8298-2 Titul jiÏ v prodeji

SVùTOV¯ BESTSELLER

VOLKER KUTSCHER

Mokrá ryba Kriminální komisař Gereon Rath zažívá město, které je v rauši. Kokain, ilegální noční kluby, politické pouliční bitvy – prostě tanec na sopce. Mladý, ctižádostivý komisař, který je ve městě nový a byl uklizen na mravnostní oddělení, se nikým nepověřen zapojí do vyšetřování, které vede oddělení vražd – a netuší, že píchl do vosího hnízda… Mrtvý bez identity a se stopami bestiálního mučení je pro oddělení vražd hádankou. Rath objeví pojítko se skupinou Rusů v exilu, kteří měli v plánu nakoupit zbraně za pašované zlato a připravit puč. Po zlatu a zbraních však pasou i jiní. Rath narazí na polovojenské jednotky i organizovaný zločin.

379 Kã • kód 4442 ISBN 978-80-243-7634-9 Titul jiÏ v prodeji

7


âERVENEC

MOBA

âERVENEC

MOBA

âERVENEC

SVùTOV¯ BESTSELLER

JO SPAIN

Pfiiznání Do luxusního domu zdiskreditovaného bankéře Harryho McNamary a jeho ženy Julie vejde pozdě v noci neznámý muž. Zaútočí na Harryho nepopsatelně brutálním způsobem a k smrti vyděšená Julie jen přihlíží, ztuhlá strachy. O hodinu později se útočník JP Carney vzdá policii. Přizná se, že Harryho ubil k smrti, nicméně tvrdí, že útok nebyl plánovaný a že identitu své oběti neznal. Detektivové však mají pochyby. Šlo opravdu jen o náhodné napadení, anebo Carneyho čin souvisí s některým z McNamarových hříchů – korupcí, chamtivostí, zradou?

cca 399 Kã • kód 4513 ISBN 978-80-243-8869-4

MIMO EDICE

JI¤Í KLUSÁâEK

Teorie beãky Po přečtení Teorie bečky pozvete své kamarády a narazíte sud s pivem! Takovou sílu má tato kniha, která vtipným způsobem popisuje český fenomén pořádání beček, sudů, soudků… tedy setkávání se lidí a jejich společné konzumace piva mimo běžné restaurace či domov. Bečka jako akce je svým způsobem rituál, má své zákonitosti, fáze, čas, prostor, osoby a role, a také energii, mystéria a tajemství… Všechny tyto aspekty jsou rozepsány ve více jak třiceti samostatných kapitolách. Pořádání těchto akcí je už dlouho pevnou součástí naší kultury, ale teprve v této knize je celý fenomén podrobně popsán.

cca 249 Kã • kód 8118 ISBN 978-80-243-8870-0

8


âERVENEC

MOBA

HISTORICKÉ KRIMI

âERVENEC

MOBA

âERVENEC

JAN BAUER

Tajemná alchymistka Písař zemského soudu s pověřením pro zvláštní úkoly Lukáš Trobl z Květnice vyšetřuje vraždu svého přítele alchymisty Valentina Weigela, někdo ho zabil zřejmě proto, aby se mohl zmocnit tajného receptu. Z případu je však odvolán. Má totiž zjistit, kdo ve skutečnosti je a co sleduje tajemná alchymistka Barbara, do níž se zamiloval sám císař Rudolf II. Údajně se jedná o neteř doktora Johna Dee, který byl kdysi na císařův příkaz vyhnán z Prahy... cca 269 Kã • kód 7300 ISBN 978-80-243-8871-7 ROMÁN

JAROSLAVA âERNÁ

DÛm v podhradí Která ze sester se rozhodne bydlet v domě po zemřelé matce, přestože žádná nemá na dětství ty nejlepší vzpomínky? Která jako první zažije neuvěřitelné příhody, nevysvětlitelné zážitky a životní zvraty, jaké by nikdy nepředpokládala? Obě sestry musí projít nevysvětlitelnou částí života, aby pochopily, čím pravděpodobně prošla i jejich matka a všichni, kteří před nimi v tom starém domě na kouzelném romantickém místě ve stínu hradní zříceniny bydleli. cca 249 Kã • kód 7301 ISBN 978-80-243-8872-4 POEZIE

JAN SKÁCEL

Kdo pije potmû víno

Celou noc čeká anděla čeká že přijde sepsat jeho při věří že anděl uvěří...

Jedna z nejkrásnějších básnických sbírek dvacátého století od jednoho z nejvýznamnějších českých básníků, jehož knihy byly přeloženy do mnoha jazyků. cca 219 Kã • kód 8111 ISBN 978-80-243-8636-2

Titul jiÏ v prodeji

9


âERVENEC

MOBA

âERVENEC

MOBA

âERVENEC

ROMÁN

JANA BENKOVÁ

Simonino tajemství Novinářka Simona si konečně udělala v životě pořádek, vdala se za Olivera a odolala bláznivému pokušení v podobě šarmantního souseda Daniela. Jenže ani ten největší optimista a chápavý partner, jakým je Oliver, nemůže očekávat, že jeho akční manželka bude pokorně sedět v redakci u počítače. Oliver se Simonou se vracejí z dvouletého pracovního pobytu v Los Angeles. S překvapením sledují, co všechno se doma změnilo. Dozví se o záhadných čipech, které dostávají lidé pod kůži a které jim prý mají usnadňovat život. Jenže je všechno tak růžové, jak se na první pohled zdá? A proč umírá stále více lidí?

cca 259 Kã • kód 5246 ISBN 978-80-243-8874-8

ROMÁN

ELIZABETH PEAK

Závazek Historická romance je zasazena do období dvanáctého století, kdy byla Anglie zasažena smrtí Viléma II. a na královský trůn nastupuje Jindřich I. Gillian nikdy nebyla obyčejná dívka. Její život byl už od raného dětství provázen viděním věcí budoucích. Její dar, skrývaný nevlastním otcem na hradě Moray, naplňoval všechny v jejím okolí strachem. Vše se ale změní v okamžiku, kdy je otec zatčen a Gillian musí jen se svými nejbližšími utéct do Skotské vysočiny, kde nalézá nejen mír, který doposud nepoznala, ale i něco, co si nikdy nemyslela, že zažije. Lásku. Štěstí je ale stále daleko...

cca 299 Kã • kód 5238 ISBN 978-80-243-8875-5

10


âERVENEC

MOBA

RETRO KRIMI

âERVENEC

MOBA

âERVENEC

OTOMAR DVO¤ÁK

Zloãin ‰tábního stráÏmistra Český četník Eda Ševčík v době německé okupace zastřelil odbojáře z výsadkové skupiny. Po válce byl odsouzen jako vlastizrádce, což mělo zničující dopad na jeho rodinu. Provinilcův vnuk však věří, že šlo o záludnou past, do níž byl jeho děda záměrně polapen a morálně zničen. Požádá novináře a známého spisovatele Hofmana, jehož předek sloužil na stejné četnické pátrací stanici v Táboře a s Ševčíkem se přátelil, aby mu pomohl očistit dědovu památku... cca 249 Kã • kód 4519 ISBN 978-80-243-8873-1 âESKÁ DETEKTIVKA

LUDùK KUBÁT

Krvavé peníze Bývalého příslušníka mírových sil OSN Richarda Hraběte požádá německý kolega, aby předal výkupné za jeho unesenou dcerku. Protože mu je Richard zavázán za záchranu života, samozřejmě prosbě vyhoví. Netuší ale, že se pouští do nebezpečné akce, únosci totiž operují i na druhé straně státní hranice. Dějištěm příběhu jsou opět Krušné hory, setkáme se i s postavami z autorových předešlých detektivních románů v čele s výtvarníkem Ctiradem Karafiátem. cca 259 Kã • kód 4514 ISBN 978-80-243-8876-2 âESKÁ DETEKTIVKA

LADISLAV BERAN

Kriminálka na tahu

Písecký autor, emeritní kriminalista, i tentokrát vychází ze své dlouholeté praxe. Jeho čtivé krimi povídky nepostrádají znalost kriminálního prostředí, způsob páchání trestné činnosti a profesionální nadhled. Už názvy povídek Polibek smrti, Kriminální rodeo, Rána na slepo, Neříkej mi poldo, Kateřino, Chvála zločinu, Ukradené váhy a meč či Nízká cena za perfektní alibi, Vůně zločinu a další slibují i tentokrát správné napětí, humor a člověčinu. cca 289 Kã • kód 4515 ISBN 978-80-243-8877-9

11


S R P E N

M O B A

S R P E N

M O B A

S R P E N

Jasná volba pro milovníky dobr ˘ch thrillerÛ SVùTOV¯ BESTSELLER

MICHAEL ROBOTHAM

Vykrvácet Když se Sienna Hegartyová, problémová kamarádka dcery Joea O’Loughlina, objeví u dveří jeho domu v šoku, neschopná říct, co se stalo, a celá od krve, Joe si slíbí, že odhalí temná tajemství, která se její mysl rozhodla pohřbít. U Sienny doma policie objeví zásadní díl celé skládačky: mrtvolu jejího otce, bývalého policisty. Testy potvrdí, že krev, kterou na sobě Sienna má, patří panu Hegartymu. Dívka tvrdí, že si nic nepamatuje, ale vyšetřovatelé se soustředí právě na ni. O’Loughlin cítí, že se se Siennou děje ještě něco. Možná je to jen v její hlavě. Anebo je to skutečné. Někdo skutečný. Někdo schopný spáchat tu nejodpornější a nejpříšernější vraždu vůbec, někdo, kdo se nebude bát vraždit znovu…

cca 399 Kã kód 4508 ISBN 978-80-243-8657-7

Tituly jiÏ v prodeji

12


S R P E N

M O B A

S R P E N

M O B A

S R P E N

Detektivka jen pro silné ner vy SVùTOV¯ BESTSELLER

TONY PARSONS

Tfiináctá obûÈ 12 mrtvých dívek Za rozbřesku jednoho zasněženého únorového rána je v centru londýnské Čínské čtvrti nalezen chladírenský kamion. V něm je dvanáct žen, které do země nepochybně přicestovaly nelegálně. 13 pasů V kabině opuštěného nákladního vozu ale detektiv konstábl Max Wolfe z centrály na West Endu najde třináct pasů. Kam zmizela? Hon za pohřešovanou ženou zavede Wolfa do samotného srdce temného světa soustředěného okolo pašování lidí, masové migrace a obchodu s masem dvacátého prvního století. A je přinucen položit si otázku, která sužuje dnešní dobu. Co byste udělali pro to, abyste našli nový domov?

cca 389 Kã kód 4517 ISBN 978-80-243-8878-6

Tituly jiÏ v prodeji

13


S R P E N

M O B A

S R P E N

M O B A

S R P E N

Extraliga severské krimi SVùTOV¯ BESTSELLER

HÅKAN NESSER

Úplnû jin˘ pfiíbûh Během dovolené ve Finistère i Bretagni se setká šest Švédů: dva manželské páry a dva muži. Koupou se, podnikají výlety a také trochu flirtují. Z tohoto pobytu pak zůstanou fotografie rozptýlené po albech, patrně také obraz namalovaný akvarelovými barvami, a především cosi jako deník, který podrobně líčí, co se během pobytu odehrálo. Uplyne pět let a někdo začne tyto lidi postupně zabíjet. Před první vraždou dostane inspektor Barbarotti dopis, v němž ho na ni pachatel upozorňuje. Netuší, proč se vrah obrací právě na něho. A nezůstane pouze u jednoho dopisu. Policejní tým se snaží zastavit vraha dřív, než vykoná to, čím ve svých dopisech vyhrožuje. Případ se komplikuje a mění se v sérii brutálních vražd a nevysvětlitelných záhad, na hru kočky s myší.

cca 449 Kã kód 4516 ISBN 978-80-243-8886-1

Tituly jiÏ v prodeji

14


S R P E N

M O B A

S R P E N

M O B A

S R P E N

HISTORICKÉ KRIMI

JAN BAUER

Záhady pro rychtáfie Nová vydání románů Výkupné za krále a Krvavý cejch se dvěma středověkými detektivy: novoměstským rychtářem Jakubem Protivou z Protivce a jeho přítelem mnichem Blasiem. Děj prvního se odehrává v neklidné době konce 14. století, kdy čeští páni zajali a věznili krále Václava IV. Kdosi neznámý totiž těchto poměrů využil k troufalé loupeži klášterního pokladu augustiniánů na Karlově. Druhý začíná v hostinci U Zlaté husy na Koňském trhu, kde je zavražděn bohatý benátský kupec Balbi. Zvláštní znamení – krvavý cejch, který má na těle, zavede Blasia i Protivu mimo Prahu, do hradu nad řekou Sázavou, jehož majitel je údajně stižen rodovým prokletím…

cca 369 Kã • kód 7303 ISBN 978-80-243-8879-3

HISTORICK¯ ROMÁN

FRANTI·EK NEUÎIL

¤ezenské ortely Historický román o životě a panování velkomoravského knížete Rostislava. O jeho snaze sjednotit a pozvednout zemi, o neustálém válčení s franckým králem Ludvíkem Němcem a bavorskými kněžími, o Svatoplukově zradě. Ale také o Rostislavově lásce ke krásné Korinně a o putování věrozvěstů Cyrila a Metoděje, jejichž úkolem bylo pozvednout vzdělanost moravského lidu, zavést písmo a křesťanskou nauku.

cca 349 Kã • kód 7302 ISBN 978-80-243-8880-9

15


S R P E N

M O B A

S R P E N

M O B A

S R P E N

ROMÁN

IVANA ONDRIOVÁ

VÛnû nebe Láska, vášeň i nebezpečí Křehká a zranitelná, zároveň však vášnivá Naďa hledá útěchu v náruči svého kolegy. Za chvíle zdánlivé romantiky však zaplatí téměř životem, když se kvůli vlastní nerozvážnosti dostane do rukou nebezpečného maniaka. Podaří se jí dostat ze svízelné situace? Dokáže zachránit své pošramocené manželství? A najde nakonec lásku tam, kde by ji nikdy nehledala?

cca 299 Kã • kód 5247 ISBN 978-80-243-8881-6

ROMÁN

VÁCLAV GRUBER

Hlavnû aÈ ti udûlá dítû Erika se s devatenáctiletým studentem Lukášem seznámila, když jí bylo skoro čtyřicet a pracovala jako primářka chirurgického oddělení. Bláznivě se do něj zamilovala, současně si ale uvědomovala, že to není perspektivní vztah. Také však věděla, že pokud chce mít děti, má nejvyšší čas. Její kamarádka, značně excentrická Lucie, začala ve stejné době žít s čerstvě rozvedeným architektem Kamilem. Doposud vedla pestrý život a ani teď moc neplánovala a snažila se užívat si, dokud to jde. Do jejího života však vstoupila vážná nemoc a než stačila Kamilovi o své chorobě říct, překvapila ho doma s mladou milenkou…

cca 259 Kã • kód 5248 ISBN 978-80-243-8882-3

16


S R P E N

M O B A

âESKÁ DETEKTIVKA

S R P E N

M O B A

S R P E N

NAëA HORÁKOVÁ

Vlk na vodítku Alan Malchow je zaměstnancem firmy, která organizuje jakési obskurní, náročné „hony na lišku“ po internetu, adrenalinový sport pro bohaté dobrodruhy. Nejprve hledá svou unesenou kolegyni, švagrovou a milenku v jedné osobě pomocí nápověd ve stylu logických her a zjišťuje, že obětí jejích únosců by mohl být i on sám. Později ho jeho bývalá kolegyně znovu kontaktuje a vtahuje do propletených intrik v rodině majitelů firmy. Opět nic není tak, jak se zdá... cca 259 Kã • kód 4520 ISBN 978-80-243-8883-0 âESKÁ DETEKTIVKA

JOSEF ·KVORECK¯, ZDENA SALIVAROVÁ

Setkání v Praze, s vraÏdou

Jak souvisí nejzlotřilejší muž v Londýně, vyděrač Milverton, s nímž se střetl Sherlock Holmes, s návštěvou Saxbandu v Praze? Co vypátrá Anna, hraběnka Lomnická ze Zhoře a na Klinštejně, ve své staré vlasti? Zapojí se do zahraničního spiknutí též inspektor Harold Sinclair z oddělení pro vyšetřování vražd kanadské Jízdní policie?

cca 289 Kã • kód 4518 ISBN 978-80-243-8884-7 âESKÁ DETEKTIVKA

PETR B¯M

VraÏda na svatbû

Násilná smrt jednoho z hostů na svatbě dcery vlivného podnikatele vyvolá mimořádný ohlas – také proto, že na místě byl redaktor bulvárního deníku a přímými svědky vraždy byli i dva nejvyšší představitelé pražské kriminálky. Vyšetřování se logicky ujímá jeden z nich, kapitán Petr Brandl. Zpočátku se zdá, že půjde o triviální případ, jehož osou je klasický milostný trojúhelník…

cca 259 Kã • kód 4510 ISBN 978-80-243-8885-4

17


Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Napínav˘ pfiípad královského prokurátora âESK¯ BESTSELLER

VLASTIMIL VONDRU·KA

Právo první noci Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije s rodiči na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího snoubence. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji. Panoš Ota se obrátí na svého pána, ale ten nemá chuť a ani pravomoc tu vyšetřovat. Jenže pak dojde k pokusu unést Miladu. To Oldřicha z Chlumu přesvědčí, že nejde o obyčejný zločin. Společně začnou rozplétat neuvěřitelný příběh, jehož nitky vedou hluboko do minulosti.

cca 319 Kã kód 7304 ISBN 978-80-243-8887-8

Tituly jiÏ v prodeji

18


Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Nov˘ pfiípad pro Bennyho Griessela SVùTOV¯ BESTSELLER

DEON MEYER

Îena v modrém plá‰ti Benny Griessel plánuje požádat Alexu Bernardovou o ruku. To znamená, že potřebuje koupit zásnubní prstýnek. A to znamená, že si na něj potřebuje půjčit. Benny má plnou hlavu soukromých problémů, když vtom ho zavolají k případu s nejvyšší prioritou. Našlo se tělo nějaké ženy, nahé a vymáchané v bělidle, vyvěšené na zdi u malebné silnice nad Kapským Městem. Identita oběti je záhadou a stejně tak důvod k vraždě. Benny a jeho kolega Vaughn Cupido se postupně začínají propracovávat ke kořenům příběhu, které sahají až do Anglie či Holandska… A také až kamsi do 17. století.

cca 279 Kã kód 4521 ISBN 978-80-243-888-5

Tituly jiÏ v prodeji

19


Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Technothriller s rychle bu‰ícím lidsk˘m srdcem SVùTOV¯ BESTSELLER

JULIAN GOUGH

Spojení Bioložka Naomi je rozvedená a stará se o dospívajícího syna Colta. Ten je mimořádně geniální. Umí programovat virtuální reality, které by si ostatní nedokázali ani představit, ale zároveň je natolik introvertní, že si sotva umí objednat pizzu. A když první romantické setkání s dívkou skončí naprostým fiaskem, začne mít pochybnosti, jestli mu jeho virtuální existence stačí. Potají odešle revoluční vědeckou studii své matky na biologickou konferenci v New Yorku. Ta je ukončena předčasně a Naominy nejhorší noční můry se stanou skutečností. Do jejich životů se znovu začne vměšovat Coltův otec a bezpečnostní agentura, kterou vede...

cca 449 Kã • kód 8119 ISBN 978-80-243-8889-2

„Román s neskuteãn˘m tempem a geniálními zvraty. Gough napsal hyperaktivní, adrenalinem pohánûn˘ dystopick˘ thriller, kter˘ si zaslouÏí senzaãní filmovou adaptaci.“ Laura Freeman, The Times „Román o obrovském nebezpeãí a riziku. Díky lehkosti, s jakou je kniha napsána, a pfiesvûdãivosti celého pfiíbûhu dokázal autor vytvofiit skuteãnû geniální dílo. Z Juliana Gougha se bezpochyby stal skuteãn˘ mistr v oboru.“ Michael Harding

„Spojení je opravdu geniální dílo. Napínavé, podmanivé, návykové.“

Donal Ryan, autor knihy Srdce na obrtlíku

20


Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

V˘pravn˘ a zároveÀ úÏasnû intimní pfiíbûh SVùTOV¯ BESTSELLER

JUDITH KINGHORN

Poslední léto Píše se rok 1914, začátek nádherného zlatého léta – a konec jedné éry. Na víkendovém večírku se Clarissa seznámí s Tomem Cuthbertem, studentem univerzity, který je na prázdninách u své matky, hospodyně Deyning Parku, a je jím naprosto okouzlená. Tom je pohledný a uhrančivý, ale taky ambiciózní, chytrý, rozhodnutý pro kariéru právníka, bystrý pozorovatel a muž, který dobře ví, co chce. A teď právě je tím, co chce, Clarissa. Zatímco se přátelství mezi oběma mladými lidmi prohlubuje, svět a politika kolem nich se mění. A zanedlouho světem – a vším, co znají – otřese válka, která jim navždy změní život.

cca 399 Kã • kód 5250 ISBN 978-80-243-8890-8

BESTSELLER

JUDITH KINGHORN

Ozvûna soumraku Pearl Gibsonová si zajistila místo komorné v bohaté šlechtické rodině, a to jí přinese nejen respekt, ale také možnost cestovat a žít v luxusu. Její nový život na skotském letním sídle u lady Ottoline Campbellové je smršť intrik a lesku, skandálů a důvěrností. Přesto se obě ženy důvěrně spřátelí. Ale když záhy v Evropě vypukne válka, životy obou se nezvratně změní. Pearl se se svou paní musí podělit ještě o jedno tajemství – takové, které je spojí navždy… 349 Kã • kód 5235 ISBN 978-80-243-8320-0 • Titul jiÏ v prodeji

21


Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

HISTORICKÉ KRIMI

JAN BAUER

Dvû císafiovny Pod tímto názvem vycházejí v novém vydání romány Pád císařova zetě a Svatý grál. Znovu se setkáváme s dominikánem Pavlem, obratným agentem císaře Karla IV. S mazaností sobě vlastní musí čelit intrikám vévody Rudolfa Habsburského, který se proti císaři neváhá spojit s uherským králem Ludvíkem I. i polským králem Kazimírem III. Navíc mu usiluje o život i tajné společenství Uhlířů. Ve druhém příběhu se dominikán Pavel ocitne v nepřízni čtvrté Karlovy manželky Alžběty Pomořanské a vydává se na cestu pro nejvzácnější relikvii, tzv. Svatý grál, pohár, z něhož prý pil Ježíš Kristus při poslední večeři...

cca 369 Kã • kód 7305 ISBN 978-80-243-8891-5

ROMÁN

ALENA JAKOUBKOVÁ

Hledám manÏela... dûti vítány Je vám čtyřicet, nemáte děti a váš manžel vám oznámí, že s mladou milenkou čeká dítě. A že chce rozvod. Tuhle situaci pláč nespraví. Sandra má naštěstí báječnou přítelkyni Pavlínu, která vymyslí plán. Začne Sandru seznamovat s muži, kteří se o své děti starají sami. Plán to není špatný, ženichové jsou sympatičtí, ale… Sandře se líbí Libor, a tak jednou v noci se za ním vydá a prožije s ním nejkrásnější noc svého života. Libor jí však ráno dá jasně najevo, že mezi nimi se o žádnou lásku nejedná… Bylo to hezké, ale city do toho tahat nebudeme...

cca 269 Kã • kód 5249 ISBN 978-80-243-8892-2

22


Z Á ¤ Í

M O B A

ROMÁN

Z Á ¤ Í

M O B A

Z Á ¤ Í

M O B A

NAëA HORÁKOVÁ

Tfii v kruhu Ovdovělá Mariana žije s nevlastním desetiletým synem v malém moravském městě. Cítí výčitky svědomí za tragickou smrt svého manžela Janka, myslí si, že k ní nevědomky přispěla i ona. Život plyne v únavném stereotypu až do chvíle, kdy ji navštíví bývalý snoubenec Milan, kterého kvůli Jankovi opustila. Činorodý právník je zděšený Marianiným psychickým stavem a začne pátrat v minulosti zemřelého manžela. Tuší totiž, že tam je klíč ke všem problémům… cca 239 Kã • kód 4524 ISBN 978-80-243-8893-9 âESKÁ DETEKTIVKA

LADISLAV BERAN

Nûkdo z vás je vrah, pánové!

O tom, že v dobových archivech a časopisech umí najít staré kriminální případy, které v třicátých letech minulého století vyšetřovala už legendární písecká četnická pátrací stanice, Ladislav Beran přesvědčil řadu spokojených čtenářů. Už názvy povídek, jako je Noc s vrahem, Zmeškaný funus, Stín pochybnosti, Někdo z vás je vrah, pánové!, Ukradená kasařská premiéra, Krysy se navzájem nepožírají, slibují napětí, humor a příjemné čtení. cca 289 Kã • kód 4522 ISBN 978-80-243-8894-6 âESKÁ DETEKTIVKA

VERONIKA âERNUCKÁ

Autogram pro vraha Sofie Hradecká má přezdívku Královna romantických příběhů. Čtenářky ji zbožňují, její příbuzní a kolegové nenávidí. V den svých narozenin oznámí změnu závěti a následující den je nalezena mrtvá. Vražd je v tomto příběhu mnohem víc a soukromá vyšetřovatelka Tara má plné ruce práce. Podaří se jí rozmotat klubko intrik, lží a falešných stop?

cca 259 Kã • kód 4523 ISBN 978-80-243-8895-3

23


¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

Globální bestseller zasáhne kaÏdého, i vás! SVùTOV¯ BESTSELLER

RACHEL CAINE

Proti proudu Gwen Proctorová vyhrála bitvu a vytrhla své děti ze spárů bývalého manžela, sériového vraha Melvina Royala, a party jeho psychopatických kompliců. Ale válka ještě neskončila. Ne když Melvin utekl z vězení. A Gwen dostala mrazivou zprávu… Z jejího útočiště u jezera Stillhouse se stala past. Gwen svěří svoje děti po zuby ozbrojenému sousedovi a s pomocí Sama Cadea, bratra jedné z Melvinových obětí, vyráží na lov. Ale to, proti čemu jde, je horší než cokoli, čeho se bála v nejhorších snech – důmyslná a krutá hra s jediným cílem: zničit ji. Gwen se přibližuje ke své kořisti, opřít se může jenom o svůj vztek a touhu po pomstě. A jedno je jasné. Jeden z nich zemře.

cca 379 Kã kód 4526 ISBN 978-80-243-8896-0

BESTSELLER

RACHEL CAINE

Na dnû

Gina Royalová vede průměrný život šťastně vdané americké hospodyňky se dvěma krásnými dětmi. Ovšem poté, co je při banální automobilové nehodě odhalen tajný život jejího manžela, z něhož se vyklube sériový vrah, se Gina musí stát Gwen Proctorovou – matkou-bojovnicí. Když je její bývalý muž konečně za mřížemi, najde Gwen nový domov na břehu odlehlého jezera Stillhouse. Jen co se věci začnou uklidňovat, objeví se v jezeře tělo... 379 Kã • kód 4492 ISBN 978-80-243-8617-1 • Titul jiÏ v prodeji

24


¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

Retro krimi, které bofií svûtové Ïebfiíãky prodejÛ SVùTOV¯ BESTSELLER

VOLKER KUTSCHER

První padlí Růžové pondělí 1933: Gereon Rath je v Kolíně na karnevalu a slaví, jak se patří. Další ráno pro něj začíná pořádnou kocovinou, nesprávnou ženou v posteli a telefonátem z policejního prezídia. Říšský sněm hoří! S okamžitou platností se ruší všechny dovolené! Rath se okamžitě vrací do Berlína. Je zapřažen do štvanice na komunisty vedené politickou policií a musí objasnit záhadnou sérii vražd, které padají za oběť další a další veteráni světové války.

Kutscher popisuje nástup nacistického režimu a konec demokratického Německa s citem a pohnutím nad osudem země.

Tagesspiegel

cca 449 Kã • kód 4525 ISBN 978-80-243-8897-7

© Monika Sandel

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 v Lindlaru v Severním Porýní-Vestfálsku, dětství strávil v Horním Rakousku. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu. Než se stal spisovatelem a scénáristou na plný úvazek, pracoval jako regionální novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě

své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi. Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem. V současnosti se po celém světě prodalo již více než milion výtisků a na motivy knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční seriál Babylon Berlin ověnčený řadou cen.

25


¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

Velkolep˘ román autora bestsellerÛ âESK¯ BESTSELLER

VLASTIMIL VONDRU·KA

Kronika zániku Evropy Román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Kniha je rozdělena na dvě části. První díl nazvaný „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhý díl „Jak by to celé mohlo skončit“ modeluje formou utopie jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020, který by mohl vést až k zániku evropské civilizace. Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá budoucí rozpad západoevropské demokracie, a proto s členy rodiny a přáteli budují malé chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a bojům o přežití.

cca 499 Kã • kód 8120 ISBN 978-80-243-8898-4 „Milado, jim pfiece nejde o lidi, ale o vlastní politické a hospodáfiské zájmy. Snad si nemyslí‰, Ïe americk˘ prezident usíná s hlavou plnou starostí, jak se dafií chudé vdovû na pfiedmûstí Tripolis s osmi dûtmi, které nedávno bombardéry NATO zniãily domov a zachránci demokracie jí zastfielili manÏela? Sly‰el jsem vtip, i kdyÏ je vlastnû smutn˘. Obama se ptá prezidenta jakési rozvojové zemû, zda se u nich tûÏí nafta. KdyÏ pfiisvûdãí, ostfie mu oznámí, Ïe v tom pfiípadû u nich není demokracie. Libye naftu tûÏila. Hodnû. Proã myslí‰, Ïe v ãele útoku proti Kaddáfímu stála Francie? ProtoÏe právû ta odtud naftu dováÏela. Teì ji tedy má, ale Evropa z toho ‰Èastná nebude.“ „Asi bychom mûli b˘t rádi, Ïe Ïijeme v âechách. Pûknû daleko od v‰ech tûch zmatkÛ.“ „âte‰ jeden utopick˘ román za druh˘m. âetla jsi âapkovu Válku s mloky?“ „Ve ‰kole. UÏ je to dávno.“ „Konãí tím, Ïe si pár ãesk˘ch mû‰ÈáãkÛ libuje, kdyÏ mloci systematicky niãí svûtové kontinenty, Ïe nás chrání hory a do âech nedojdou. Pfiitom z Vltavy vykukuje hlava mloka a sleduje je s potmû‰il˘m v˘razem v oãích...

26


¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

Fascinující pfiíbûh Ïeny, která pobláznila slavné ROMÁN

CAROLINE BERNARD

Múza z Vídnû Příběh jedné z nejkouzelnějších žen ve Vídni přelomu 19. a 20. století

cca 399 Kã kód 5252 ISBN 978-80-243-8899-1

Když vinou indiskrétnosti tisku vešly ve známost tajné zásnuby Gustava Mahlera, oslavovaného ředitele vídeňské Opery, a Almy Schindlerové, nejkrásnější dívky města, byla celá Vídeň rozčilením bez sebe. Její první láskou byl malíř Gustav Klimt, pro Gustava Mahlera byla múzou ‒ Alma Schindlerová vyrůstá mezi vídeňskou bohémou, je doma v salonech hýřící metropole, sleduje vzestup secese, inspiruje a svádí. A je umělkyně. Její vášeň patří hře na klavír, především ale komponování. To vše ale jen do té chvíle, než potká Gustava Mahlera a po uši se zamiluje. Při sňatku v roce 1902, po krátkém, ale bouřlivém období zasnoubení, věří dvaadvacetiletá Alma v zářnou budoucnost. Po boku Gustava Mahlera, velkého hudebníka své doby, vede život v mnohém odporující zavedeným, konvenčním a zkostnatělým společenským normám, o jakém sní mnoho žen. Přesto má i tento intenzivní život své stinné stránky. Almě nespadne štěstí jen tak do klína, musí neustále bojovat a především přinášet oběti. Protože se kvůli Mahlerovi musí vzdát své největší vášně ‒ komponování…

Ano, pomyslela si s hrdostí, mám schÛzku s malífisk˘m géniem Gustavem Klimtem. Polovina Vídnû se rvala o to, aby ji portrétoval. Opravdu polovina Vídnû, protoÏe v‰echny Ïeny snily o tom, Ïe budou zvûãnûné na jeho velkoformátov˘ch obrazech pln˘ch krásy a pokryt˘ch zlat˘m lakem. Druhá polovina Vídnû, manÏelé tûchto Ïen, za to draze platili. Jednou z posledních modelek byla manÏelka prÛmyslníka Sonja Knipsová, která byla jen o nûkolik rokÛ star‰í neÏ Alma. Klimt ji namaloval v rÛÏov˘ch tylov˘ch ‰atech s oãima, které ãlovûka pfiímo hltaly. Knipsová byla jednou z hvûzd vídeÀské bohémy. Nejen proto, Ïe byla známá sv˘m excentrick˘m Ïivotním stylem. Ve Vídni se totiÏ ‰u‰kalo, Ïe Klimt neoslavuje krásu Ïen jen na sv˘ch obrazech. ¤íkalo se o nûm také, Ïe pfii sezeních dochází k intimnostem...

27


¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

âESK¯ BESTSELLER

FRANTI·EK NIEDL

Inspektor s velk˘m ptákem Inspektor Prévit souhlasí s tím, že se stane volavkou a přiláká na sebe ty, kteří jsou přesvědčeni, že má u sebe něco, co se nemělo nikdy objevit na veřejnosti – flash disk. A tak mizí z povrchu země, mění si identitu, stěhuje se do malého městečka Chocowinity v Severní Karolíně, kde si na břehu pronajme domek. V okolí Prévitova domku, později na jeho verandě a nakonec i na jeho hlavě se začne objevovat velký pták – papoušek ara arakanga, který se rozhodne u inspektora ubytovat. Na protější straně zátoky se také ubytuje muž. Velel ostraze malé dešifrovací skupiny. Teď nepřetržitě sleduje Prévita. Je však obtížné odhadnout, zda ho má chránit, anebo odpravit.

cca 269 Kã • kód 4529 ISBN 978-80-243-8900-4

âESK¯ BESTSELLER

FRANTI·EK NIEDL

Inspektor Prevít Detektivovi 17. okrsku newyorské policie Timothymu Prévitovi se lepí smůla na paty. Jeho osobní život jde od desíti k pěti, mezi kolegy není moc oblíbený a jediný důvod, proč ho jeho nadřízení ještě trpí, je to, že i přes svou svéráznost má na kontě největší procento objasněných případů na celém oddělení. Když pak jednoho dne při procházce v Central Parku vytáhne z jezera tonoucí ženu, netuší, co všechno svým hrdinským činem způsobí. Kdyby to totiž tušil, nejspíš by se v tu osudnou chvíli raději vydal opačným směrem…

269 Kã • kód 4469 ISBN 978-80-243-8240-1 Titul jiÏ v prodeji

28


¤ Í J E N

M O B A

ROMÁN

¤ Í J E N

M O B A

¤ Í J E N

ANNE CARRÉ

Dámská jízda Ze sladké Paříže, města zamilovaných, přijíždí do Prahy šest dam velkého světa. Pět Francouzek a jedna Angličanka. Anne má jasný cíl – navštívit místa, kde pobývali její předkové z matčiny strany. Nachází však mnohem víc, stejně jako její přítelkyně. Ve vzduchu je cítit jaro. Zasáhne Amorův šíp některou z Pařížanek? Seznamte se s dámami velkého světa, jimž Paříž ležela u nohou, a nyní je ve stověžaté Praze čekají osudová setkání… cca 259 Kã • kód 5251 ISBN 978-80-243-8901-1 âESKÁ DETEKTIVKA

JARMILA POSPÍ·ILOVÁ

Li‰ákova pravda

Marie s Klenským chystají svatbu. Rozhodli se, že obřad i hostinu budou mít v penzionu U Dvou lišek. Ještě než pošlou pozvánky, chtějí si kvalitu zařízení ověřit a rozhodnou se strávit tam týden dovolené. Jenže většinu času však v penzionu tráví Marie sama. Rozhodne se odpočívat a užívat si klidu, ale taky se trochu nudí. Seznámí se s majiteli i s personálem a při náhodném rozhovoru zjistí, že tu před lety došlo k vraždě... cca 259 Kã • kód 4527 ISBN 978-80-243-8903-5 âESKÁ DETEKTIVKA

ROMAN CÍLEK

Copak jsem BÛh? Takhle, přesně takhle se vyjádřila hotelová manažerka Naděžda Jeremiášová, když se dozvěděla, jak nesnadný úkol jí její zemřelý otec, slovutný právník, svěřil ve své závěti. Ale tak jako tak věděla, že se k cíli musí prodrat. Táta, se kterým nikdy příliš nevycházela, si to přece přál, a bylo to poprvé, co od ní něco takhle naléhavě žádal. Již tento náznak děje svědčí o tom, že prostor pro šedivou nudu v této knize nebude. cca 259 Kã • kód 4528 ISBN 978-80-243-8904-2

29


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

Nov˘ román Vlastimila Vondru‰ky âESK¯ BESTSELLER

VLASTIMIL VONDRU·KA

Mstitel z Jen‰tejna Jiří Adam z Dobronína se na vyjížďce před pražskými hradbami setká s Václavem Hrzánem z Harasova, který nedávno koupil hrad Jenštejn. Ten se mu svěří s neurčitými obavami. Následujícího dne je zavražděn jeho bratr, a to přímo v budově Královské komory. Vyšetřením neslýchaného zneuctění královského úřadu je pověřen Jiří Adam z Dobronína. Zatímco ho pražský purkrabí nutí, aby pátral na Pražském hradě, zdá se, že stopy vedou spíše do okolí Jenštejna.

cca 299 Kã kód 7308 ISBN 978-80-243-8905-9

Tituly jiÏ v prodeji

30


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

Bar vit˘ a strhující historick˘ román HISTORICK¯ ROMÁN

FRANTI·EK NIEDL

Pach krve Píše se rok 1316. Boj o moc v Čechách neustává a ani uvěznění Jindřicha z Lipé na Týřově situaci nevyřešilo. Poměr sil se stále přeskupuje. Tu je silnější strana královská, tu strana Jindřicha z Lipé a král Jan Lucemburský je nucen opět povolat do Čech svoje rádce a podporovatele nejvěrnější, arcibiskupy a říšské kurfiřty Petra z Aspeltu a Balduina Lucemburského. Ti skutečně přijíždějí v čele těžkooděnců, ale pokud si Jan myslel, že mu pomohou protivnou stranu jednou provždy zlomit, musel být zklamán. I vzhledem k situaci v říši, kdy proti sobě stáli dva římští králové, z nichž se každý snažil získat moc na svoji stranu, nebylo možné riskovat v případě neúspěchu ohrožení lucemburské moci. Je nad slunce jasné, že České království nečekají klidné časy.

299 Kã • kód 7297 ISBN 978-80-243-8652-2 Titul jiÏ v prodeji

Doporuãujeme

31


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

Lond˘nské podsvûtí oÏívá. âtenáfii Sherlocka Holmese budou nad‰eni! SVùTOV¯ BESTSELLER

MICK FINLAY

Detektiv Arrowood Skončila anglo-afghánská válka a díky dohodě s Irskem to vypadá, že je konec i náboženskému násilí. Pozice Velké Británie ve světě je ale nejistá a propast mezi bohatými a chudými se pořád zvětšuje. V Londýně boháči pořádají opulentní večírky, zatímco ty nejchudší svádí svět zločinu, drog a prostituce. V ulicích řádí sériový vrah. Politikové jsou zapleteni do finančních a sexuálních skandálů. Píše se rok 1895. Policie neoplývá dostatečnými zdroji, aby zvládla ukočírovat vše, co se v hlavním městě děje. Lidé z vyšších vrstev si chodí pro pomoc ke slavnému soukromému detektivovi Sherlocku Holmesovi. Ale v přelidněném jižním Londýně, kde jsou zločiny špinavější a kam Holmes zavítá jen zřídka, se lidé obracejí na Arrowooda, vyšetřovatele, který nemůže vystát Holmese, jeho majetnou klientelu ani jeho okázalý forenzní přístup ke zločinu. Arrowood rozumí lidem, ne stopám. cca 399 Kã kód 4531 ISBN 978-80-243-8906-6

„Jestli vás nûkdy napadlo, Ïe by Sherlocku Holmesovi prospûlo, kdyby se naloÏil do ginu, vyválel se ve ‰pínû a pak se nûkolik t˘dnÛ nemyl… tak je viktoriánsk˘ debut Micka Finnlaye pfiesnû pro vás.“

Crime Scene

„Arrowood není dokonal˘m hrdinou, ale zcela si vás podmaní, jeho pfiíbûh je pln˘ nebezpeãí a zvratÛ, jimiÏ autor proplouvá s neuvûfiitelnou elegancí. FinlayÛv debut pfiedznamenává zaãátek nové série, o kterou se fanou‰ci historické detektivky poperou.“ 32

The Times of London


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

Pro v‰echny fanou‰ky kultovní Hr y o trÛny FA N TA S Y

JOHAN THEORIN

Jarmaland 2 Bitva o hrad Salajak proběhla, ale boj proti vittrům nekončí. Mnozí z nich po bitvě utekli do propasti Jarmaland, do říše temnoty a životu nebezpečných bytostí. Vitterská bojovnice Ristin a princ Dhor, kteří jen o vlásek unikli smrti, se pomalu vydávají do jejích hlubin, pronásledováni skupinou vojáků, rytířů a elfů. Vedou je bratři Niklis a Jöran, protože k tomu mají velmi osobní důvod: chtějí se pomstít. Jarmaland je pro ně zcela neznámý svět, kde vane ledový vítr a ve stínech číhá zlo. Všichni se musí ze všech sil snažit, aby tuto náročnou výpravu přežili.

cca 299 Kã kód 8121 ISBN 978-80-243-8907-3 Obálku pfiipravujeme

FA N TA S Y

JOHAN THEORIN

Bitva o Salajak V hradu jménem Salajak se probouzí královská garda bytostí zvaných mahry. Po zimním spánku čekají na návrat vittrů, bojovníků, kteří přinášejí ze světa lidí čerstvou potravu. Ze statku v jižním Smålandu ve stejnou dobu vyrazí tři bratři. Chtějí se připojit k armádě, která táhne celou zemí, aby zastavila krvavé řádění vittrů. Samuel sní o tom, že bude rytířem, Niklis touží stát se vojákem a Jöran si nejvíc přeje, aby se všichni tři vrátili domů, než si je najde smrt... 299 Kã • kód 8115 ISBN 978-80-243-8651-5 • Titul jiÏ v prodeji

33


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

Mrazivé napûtí na kaÏdé stránce SEVERSKÉ KRIMI

ARNALDUR INDRIÐASON

Stínov˘ vrah V bytě v centru Reykjavíku byla nalezena mrtvola obchodního cestujícího. Střela do hlavy, která jej usmrtila, nasvědčuje chladnokrevné popravě. Policie začne ihned podezřívat spojenecké vojáky, kteří během druhé světové války zaplnili ulice města. Thorson, kanadský voják s islandskými kořeny, a Flóvent z reykjavické policie zahájí vyšetřování. Na povrch začnou vyplouvat pochybné pokusy prováděné v minulosti na islandských dětech. A hlavní podezřelý je na útěku. Existuje spojitost mezi vraždou a špionážní činností na Islandu ve čtyřicátých letech 20. století? A jakou roli hraje v celé věci bývalá přítelkyně zavražděného?

cca 399 Kã kód 4530 ISBN 978-80-243-8908-0

Tituly jiÏ v prodeji

34


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

Vûtrná smr‰È odkr ˘vá dûsivé tajemství SVùTOV¯ BESTSELLER

LINDA CASTILLO

V troskách tornáda Na městečko Panters Mill v Ohiu, kde žije početná komunita amišů, udeří ničivé tornádo. Při odklízení následků je v pytli nalezena lidská kostra. Bez končetin. Něco je okousalo. Kate Burkholderová se pouští do vyšetřování třicet let starého zločinu či zamaskované nehody. A pátrání ji znovu přivádí mezi amiše, kteří bedlivě střeží své soukromí. Odhalení totožnosti oběti spouští další lavinu událostí, na Kate má navíc spadeno neznámý vetřelec. A aby toho nebylo málo, Kate zjišťuje, že je těhotná. Na to ani ona, ani John nebyli připraveni…

cca 339 Kã • kód 4535 ISBN 978-80-243-9055-0

Tituly jiÏ v prodeji

35


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

ROMÁN

LESLEY PEARSE

NezapomeÀ na mû Píše se rok 1786. Mary Broadová, dcera rybáře z Cornwallu, je za pošetilou krádež klobouku odsouzena k smrti oběšením. Nakonec je však ortel změněn a Mary je deportována do Austrálie s jednou z prvních várek trestanců. Už jen samotná plavba za děsivých podmínek si mezi vězni vyžádala mnoho obětí. Mary během plavby porodí dvě děti – nejprve dceru a později syna – a je oddána s jejich otcem, trestancem Willem Bryantem. Román plný srdceryvných zvratů a dojemných okamžiků vychází ze skutečného životního příběhu Mary Broadové-Bryantové.

cca 399 Kã • kód 5253 ISBN 978-80-243-8910-3

ROMÁN

JO THOMAS

Stín olivovníku Dnes si můžete koupit on-line téměř všechno. Ruthie Collinsová se rozhodla pro statek v Itálii. Když se Ruthie jednoho dne probudí a zjistí, že získala vysněný italský statek, její život se doslova obrátí vzhůru nohama. Okamžitě nasedne do auta a vydá se na cestu vstříc novému dobrodružství. Jakmile ale dorazí na místo, její romantické představy berou brzy za své. Vysněný dům je spíše polorozpadlá usedlost a sbližování se s novými sousedy, k nimž patří i bouřlivák Marco Bellanuovo, také není právě nejjednodušší. Romantický příběh plný vtipných situací od bestsellerové autorky.

cca 329 Kã • kód 5254 ISBN 978-80-243-8911-0

36


L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

SVùTOVÉ KRIMI

ANN GRANGER

Nezvykl˘ zájem o mrtvoly V roce 1864 přijme Lizzie Martinová místo společnice bohaté vdovy, majitelky domů v chudinské čtvrti. Lizzie zaujme zjištění, že její předchůdkyně zmizela, pravděpodobně na útěku s neznámým mužem. Když se ale tělo najde v troskách nedávno stržených domů v části chudinské čtvrti, jež přímo sousedí s novým prestižním nádražím na St Pancras, Lizzie začne vrtat hlavou, co se s dívkou doopravdy stalo. Spojí se s kamarádem z dětství, nyní policejním inspektorem Benjaminem Rossem, a s jeho pomocí začne případ vyšetřovat. Lizzie riskuje život, ale chce zjistit pravdu o smrti dívky, jejíž osud se zdá být spojený s tím jejím…

cca 349 Kã • kód 4532 ISBN 978-80-243-8909-7

HISTORICKÉ KRIMI

STANISLAV âE·KA

Pfiípad uprchlého biskupa Začalo poslední desetiletí 9. století. Východofranský král Arnulf se rozhodl zaútočit na Moravské království a podrobit si je tak, jak se to nepovedlo jeho dědovi Ludvíkovi. I v této pohnuté době však kvete normální život. Kníže nitravský, syn krále Svatopluka Mojmír II., chystá svatbu s Ivanou, dcerou bojnianského župana Kosory, přítele knížete Slavomíra. Slavomír, který je i přítelem Mojmírovým, samozřejmě se svými druhy na svatbě nemůže chybět. Snoubence má v nitravském biskupském kostele svatého Emmerama oddat Wiching, biskup nitravský. V předvečer svatby však záhadně mizí. A Slavomír s Erikem musí urychleně jednat.

cca 289 Kã • kód 7307 ISBN 978-80-243-8912-7

37


L I S T O PA D

MOBA

ROMÁN

L I S T O PA D

MOBA

L I S T O PA D

DARINA HAMAROVÁ

Slzy andûla

Mladičká Bea, dcera jednoho z nejvlivnějších a nejmocnějších mužů ve městě, zmizela za záhadných okolností bez jediné stopy, jako by se po ní slehla zem. Na první pohled neřešitelný hlavolam. Do pátrání se dají tři nerozluční přátelé: investigativní novinář Giu, Jana, šéfredaktorka prestižního časopisu, a Luky, renomovaný advokát, který se specializuje na trestní právo. Příběh plný napětí, lásky, ale i jemné erotiky a nevtíravého humoru. cca 299 Kã • kód 5255 ISBN 978-80-243-8913-4 âESKÁ DETEKTIVKA

STANISLAV âE·KA

Ukradená vraÏda

Další ze série románů inspirovaných skutečnými případy, které řešili brněnští kriminalisté. Hned dvakrát si u případů, které byly úspěšně vyřešeny, mohl plukovník Motl připsat poznámku „ukradená vražda“. Protože vrahové své činy úspěšně dokonali, a přesto za ně nebyli patřičně potrestáni. Prostě spravedlnost byla, alespoň podle Motlova názoru, dvakrát okradena...

cca 259 Kã • kód 4533 ISBN 978-80-243-8914-1 âESKÁ DETEKTIVKA

JITKA PTÁâKOVÁ

Homunkulus

V Praze je zavražděna bohatá podnikatelka a způsob jejího násilného usmrcení se podobá několika dalším z předchozích let. Vždy šlo o bohaté, už dávno ne mladé ženy a společným jmenovatelem je i vražedný nástroj, který je jedním velkým otazníkem. Tápající kriminalisté se obracejí na někdejší kriminalistickou legendu, Viktora Ereta, který přislíbí pomoc a pouští se do pátrání vlastními cestami. cca 249 Kã • kód 4534 ISBN 978-80-243-8915-8

38


INFORMACE

Nakladatelství MOBA, Koli‰tû 13a, 602 00 Brno tel.: 541 126 059, 604 262 112, SMS 604 262 112 e-mail: moba@mobaknihy.cz www.mobaknihy.cz www.facebook.com/moba.cz www.instagram.com/mobaknihy

KniÏní tituly z nakladatelství MOBA v elektronické verzi (e-knihy) si mÛÏete objednat online 24 hodin dennû 7 dní v t˘dnu u na‰ich partnerÛ: ➥ PALMKNIHY www.palmknihy.cz ➥ eReading www.ereading.cz ➥ KOSMAS www.kosmas.cz ➥ ALZA www.alza.cz ➥ eBUX www.ebux.cz ➥ KNIHCENTRUM www.knihcentrum.cz ➥ Martinus www.martinus.cz nebo www.martinus.sk E-knihy z nakladatelství MOBA mÛÏete ãíst ve va‰em poãítaãi ãi tabletu, na v‰ech dostupn˘ch ãteãkách elektronick˘ch knih a chytr˘ch telefonech s operaãním systémem Android, Windows Mobile a iOS. 31 39


Profile for Nakladatelství MOBA

Ediční plán Nakladatelství MOBA 2. pololetí 2019  

Ediční plán Nakladatelství MOBA 2. pololetí 2019

Ediční plán Nakladatelství MOBA 2. pololetí 2019  

Ediční plán Nakladatelství MOBA 2. pololetí 2019

Advertisement