The Gate to Life / Ukrainian

Page 1Б І Б Л І Й Н І

К Л Ю Ч І

Ворота в

ЖИТТЯБ І Б Л І Й Н І

К Л Ю Ч І

Ворота в

ЖИТТЯ


ВОРОТА В ЖИТТЯ Copyright © 2015 Victura & FL Media Усі права захищено Опубліковано MediaServe www.mediaserve.org ISBN 978-1-906389-50-5 Ukrainian Надруковано в Україні, 2015 «Ворота в життя» також доступна в Інтернеті: www.biblekeys.org


Ворота в життя • Вступ

Вітаємо Вас на курсі Ворота в життя! Перш ніж приступити до першого уроку, будь ласка, прочитайте цей короткий вступ. Він пояснює мету курсу Ворота в життя й те, як використовувати ці уроки.

Що таке курс Ворота в життя? Ворота в життя - це серія уроків із фундаментальним навчанням Біблії. Кожен урок закладає тверду основу для Вашого життя. Курс Ворота в життя навчить Вас користуватись Вашою Біблією й одержувати все, що Бог приготував Вам.

Як користуватись брошурою Ворота в життя? • Постійно шукайте вірші у своїй Біблії. • Позначайте вірші у своїй Біблії. • Носіть із собою записник, щоб занотовувати там свої спостереження, питання й відповіді. • Вивчайте деякі вірші напам’ять, хоча б ті, що на останній сторінці кожного уроку.

Розділи та їх значення Біблійне навчання Ось значення поняття «біблійне навчання» – Розділ на початку кожного уроку. Він викладає мету предмету, який ми вивчаємо.

Пошук у Біблії: самостійне вивчення У цьому розділі є те, що Ви можете зробити самостійно. Це допоможе Вам дізнатись, що говорить Біблія, так, щоб Ви могли застосувати це у своєму житті.

5


Ворота в життя! • Вступ Розділи та їх значення

(продовження)

Час дій: Застосовуй Слово! Віра без діл мертва. До того ж ми заохочуємо Вас завжди щось РОБИТИ після кожного уроку. Коли Ви працюєте над тим, що вивчили, тоді Боже благословення стане реальним для Вас.

Час пам’яті: запам’ятайте вірші з Біблії У кожному уроці ми вибрали один або два важливі вірші з Біблії, щоб Ви могли їх вивчити. Найкращий спосіб це зробити – читати їх голосно доти, доки не вивчите їх напам’ять. Роздумуйте над ними постійно та дозвольте їм стати частиною Вашого життя.

Час хвали Тут ми заохочуємо Вас хвалити та прославляти Бога. Скажіть Богові, який Він чудовий, або співайте хвалу Його імені! Вітаємо Вас на курсі «Ворота в життя», і нехай Бог благословить Вас!

6


Ворота в життя! • Вступ Біблійні скорочення Старий Заповіт:

Новий Заповіт

Буття

Бут

Осії

Ос

Матвія

Мт

Вихід

Вих

Йоіла

Йоіла

Марка

Мр

Левит

Лев

Амоса

Ам

Луки

Лк

Числа

Чис

Овдія

Овд

Івана

Ів

Повторення Закону Повт Зак

Йони

Йона

Дії

Дії

Ісуса Навина

Іс Нав

Михея

Мих

Римлянам

Рим

Суддів

Суд

Наума

Наум

1 Коринтян

1 Кор

Рут

Рут

Авакума

Ав

2 Коринтян

2 Кор

1 Самуїла

1 Сам

Софонії

Соф

Галатам

Гал

2 Самуїла

2 Сам

Огія

Ог

Ефесянам

Еф

1 Царів

1 Цар

Захарія

Зах

Филип’янам

Фил

2 Царів

2 Цар

Малахії

Мал

Колосянам

Кол

1 Хроніки

1 Хр

1 Солунян

1 Сол

2 Хроніки

2 Хр

2 Солунян

2 Сол

Ездри

Езд

1 Тимофія

1 Тим

Неємії

Неєм

2 Тимофія

2 Тим

Естер

Ест

Тита

Тит

Йова

Йов

Филимона

Фил

Псалми

Пс

Євреям

Євр

Приповісті

Пр

Якова

Як

Екклезіястова

Еккл

1 Петра

1 Пет

Пісня над піснями Пісн

2 Петра

2 Пет

Ісаї

Іс

1 Івана

1 Ів

Єремії

Єр

2 Івана

2 Ів

Плач Єремії

Плач

3 Івана

3 Ів

Єзекиїля

Єз

Юди

Юд

Даниїла

Дан

Об’явлення

Об

7


Ворота в життя! • Зміст Зміст Урок перший Бог – неймовірний Батько .............................

9

Урок другий Ісус – дивовижний Спаситель ......................

17

Урок третій Вас може наповнити Святий Дух! . .............. 29

Урок четвертий Слово Боже – Правда, яка звільнить тебе! 41.

Урок п’ятий Ваше нове життя! ............................................ 49

8

41


Урок перший Бог – дивовижний Батько

Бог – дивовижний Батько Про цей урок: Вітаємо Вас на першому уроці курсу Ворота в життя. Сьогодні Ви вивчите фундаментальні біблійні істини, які стосуються Бога. Усі відповіді на запитання є в Біблії – у Слові Божому, яке розповідає всю істину, яка Вам потрібна. Питання на сьогодні: • Хто є Бог? • На що схожий Бог? • Як я можу пізнати Бога?

l Хто є Бог?

1

Бог є Творець Бут 1:1

Бут 1:3 (Прочитайте повністю Буття 1!)

Біблія каже: “Напочатку Бог створив небо і землю”. Був час, коли ні світ, ані небеса не існували. Не було дня й ночі, не було живих створінь. Єдиною живою істотою був Бог сам по собі. Але Бог захотів створити чоловіка й жінку та прекрасний світ, у якому вони могли б жити. Він просто сказав: «Нехай буде світло», і стало світло. Коли Він створив світ, тоді прийшов час творити Адама та Єву, перших людей.

Бог є Єдиним Богом Повт. Зак. 6:4 Пс. 115:2-8 1 Кор 12:2

Є тільки Один Бог, про Якого йдеться в Біблії. “Господь Бог наш, Господь Один”. Однак люди постійно створювали собі власних богів та ідолів, не зважаючи на те, що вони не такі,

9


Ворота в життя! Хто є Бог?

(продовження)

як Бог. Він може говорити – вони німі. Він може бачити – вони сліпі. Він допомагає тобі – вони ні. Можливо Ви не вірите в ідолів із дерева, землі або металу. Але що є бог? Це те, на що Ви покладаєте свою довіру: Ваші гроші, Ваш соціальний статус, Ваші традиції, себе самих. Все це є боги, яких ми самі створюємо. Але Бог не був створений людьми, як ідоли чи інші наші «боги». Він створив усе та є нашим Творцем і Єдиним Богом. Ідолопоклоніння

Своє «Его» Хіть

Робота

?

Вірте в Єдиного Бога!

Наркотики

Майно

Я твій Бог і я врятую тебе, зцілю тебе благословлю тебе!

Гроші

Що є Вашим ідолом? Ідол ніколи нічого тобі не дасть. Але Бог любить тебе й віддає тобі все найкраще, що в Нього є!

Бог є Батько Лк 3:38

Бог дивовижний, люблячий Батько. Біблія каже, що Адам був «сином Божим». Отже, Боже ставлення до нас, нащадків Адама, батьківське. Він робить те, що й батько:

Пс 139:13-16

• Він Ваш пращур – навіть якщо не фізично – і Він запланував, що Ви повинні народитись собою, а не кимось іншим.

Мт 6:25-33

• Він піклується про Вас; Він хоче, щоб Ви мали їжу, одяг та були захищені.

Мт 6:26

• Ви важливі для нього! Він вважає, що Ви варті більшого, аніж інші живі істоти, і Він дав Вам честь і владу керувати іншими створіннями.

Пс 8:3-8

10


Бог – дивовижний Батько • Він любить Вас, і Він щасливий, коли Ви щасливі. • Він дуже прагне мати стосунки з Вами щодня.

l На що схожий Бог?

2

Біблія говорить багато про Бога. Найкращий спосіб більше дізнатись про Нього – це й далі читати Біблію. Сьогодні Ви вивчите декілька важливих фактів про Нього.

Бог добрий 1 Ів 4:8

Бог добрий. Він любить усіх. Біблія каже нам, що Він є любов! Він знав про Вас, Він любив Вас і мав плани на ваші життя навіть до того, як Ви народились. Тому Ви можете довіряти Йому. До того як Ви подумаєте про щось, Він уже знає, про що Ви подумаєте. У Біблії ми можемо прочитати про багатьох людей, які дякують Богові за Його доброту:

Пс 136:1

”Дякуйте Господу, добрий бо Він. І любов Його навіки”. Книга Псалмів наповнена такими чудовими піснями хвали!

Бог чудовий

Іс 40:10-15

Пс 46:1 Лк 10:19

Бог є кращим, аніж ми можемо собі уявити. Послухайте слова пророка Ісаї: «Хто води виміряв своєю долонею, а п’ядею виміряв небо…? Таж народ, як крапля з відра». Це означає, що якщо Ви є другом Бога, дитиною Божою, то у Вас є дуже могутній Батько й Друг. Він Ваш притулок і сила, і Він завжди готовий допомогти Вам.

11


Ворота в життя! На що схожий Бог?

(продовження)

Бог святий і справедливий

Повт Зак 4:24

Бог водночас і святий, і справедливий. Це означає, що Він ненавидить усе неправильне й гріховне. Він створив світ і знає, як ми можемо жити в гармонії з природою та один з одним. Ми не маємо права нищити цей світ чи інших людей. Окрім того, Бог дав нам закони, щоб захистити світ та людське життя й уберегти нас від зла. Біблія говорить, що Бог є вогонь: «Бог Господь, Бог твій, Він палючий огонь». Ніхто не може зустрітись із Ним і жити, тому що всі люди грішні. Що це означає? Чи хтось має шанс пізнати Бога й жити? Так! Через Ісуса Христа: Бог створив шлях для нас, щоб жити в тісних стосунках із Ним, незважаючи на все неправильне в наших життях (це буде пояснено в наступному уроці).

l Як я можу пізнати Бога?

3

• Через Біблію

Пс 119:130

Найважливіше джерело наших знань про Бога – це Біблія. Біблія – Слово Боже, і вона розповідає нам усе, що потрібно знати про Нього. Якщо вивчати Боже Слово, то Воно дає світло. Окрім того, усе в цих уроках засновано на Біблії. Біблія говорить істину, і ми можемо покладатись на неї.

• Через Святого Духа

Ів 16:13

Дух Святий – це Бог. Він Той, Хто дозволив Вам почати вивчати цей курс. Він розгортає Біблію, коли Ви читаєте її, допомагаючи зрозуміти її. «Дух Святий буде вести вас по всій істині». Від сьогодні Ви можете молитись: «Духу Святий, відкрий мені Слово Боже, щоб я міг розуміти його та рости у вірі. В Ім’я Ісуса. Амінь».

Вітаємо! Ви пройшли свій перший урок. А тепер пропонуємо Вам дещо зробити. Біблійне завдання допоможе вам знайти істину для себе та застосувати те, що Ви вивчили.

12


Бог – дивовижний Батько Бібілійне завдання Вправа 1: Випишіть усі характеристики Бога з Псалмів 62 та 103.

Вправа 2: «Бог» – це той чи те, кому чи чому Ви довіряєте. Хто або що є Вашими богами сьогодні?

13


Ворота в життя! Біблійне завдання

(продовження)

Вправа 3: Прочитайте дуже важливу історію про творіння в Бутті 1–2. Напишіть свій висновок тут:

Вправа 4: Бог Отець піклується про Вас. Нижче наведено місця з Писання про особисті потреби та проблеми. Виділіть (або підкресліть) ці уривки у Вашій Біблії та запишіть їх. Мир: Ів 14:27 Зцілення: Вих 15:26, Мт 8:17, 1 Пет 2:24 Їжа й житло: Мт 6:25-33 Прощення: 1 Ів 1:9 Страх: Іс 41:10 Радість: Іс 61:3 Самотність: Мт 28:20 Сила: Рим 8:11

Добре! А тепер настав час застосувати все, чого ми навчились, у житті.

14


Бог – дивовижний Батько Час діяти Віра проявляється у ділах (Якова 2:17). У кожному уроці ми виконуватимемо практичні завдання, бо, якщо ви просто читаєте, говорите або думаєте й не застосовуєте цього практично, Ваша віра не буде дійсною.

• Школа Хвали Дуже важливо славити Бога та дякувати Йому. А тепер навчіться славити Його: 4 Відкладіть свої книжки та роботу. 4 Якщо можете, стійте на ногах або станьте на коліна на знак глибокої поваги до Бога. 4 Підніміть свої руки, заплющте очі й почніть говорити: «Дякую Тобі, Боже, за…”; подякуйте Йому своїми словами за все чудове, що Він зробив для Вас. 4 Якщо хочете, можете використати слова із Псалма 63: Боже, Ти Бог мій, я шукаю від рання Тебе, душа моя прагне до Тебе, тужить тіло моє за Тобою… (Знайдіть його в Біблії. Потім Ви можете використати Пс 23, Пс 91, Пс 150 та ін.) Робіть це щонайменше один раз на день до кінця Вашого життя. Найкраще почати день із прославлення Бога. Поставте будильник завтра на 15 хвилин раніше й проведіть цей час, прославляючи Бога! Він Вас не розчарує.

Славте Його разом! Намагайтесь приєднатися до інших людей, які вірують, та почніть славити Бога разом. Можливо, Ви можете робити це постійно – це змінить Ваше життя! (Дії 2:46,47)

15


Ворота в життя! Час запам’ятати Запам’ятай та промов Боже Слово Кожен урок завершується біблійними віршами для запам’ятовування. Напишіть їх на аркуші паперу й читайте багато разів протягом дня – в автобусі, на перерві або разом зі сім’єю під час їжі.

“Дякуйте Господу, Добрий бо Він, бо навіки Його” (Пс 136:1). “Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Свого Сина вблаганням за наші гріхи” (1 Ів 4:10).

16


Урок другий Ісус – дивовижний Спаситель

Ісус – дивовижний Спаситель Про цей урок: Вітаємо Вас на другому уроці курсу Ворота в життя. Ми віримо в те, що Бог промовляв до Вас через Біблію. Він, без сумніву, говоритиме й далі до Вас! Дух Святий тут, щоб допомогти Вам. Теми на сьогодні: • Бог бажає, що Ви стали його дитиною! • Гріх тримає Вас на відстані від Бога. • Урятувати Вас може тільки Ісус !

l Бог хоче, щоб Ви стали Його дитиною

1

Бог дійсно хоче, щоб Ви стали Його дитиною! 1 Тим 2:4 Об 20:15 Лк 10:20 Ів 11:25

Бог – дивовижний Батько. Він хоче, щоб кожен чоловік, жінка й дитина прийшли до Нього та були спасенні. Він хоче записати Ваше ім’я в Книгу Життя й подарувати Вам вічне життя. І тоді, навіть якщо Ви помрете сьогодні, Ви будете врятовані. Ціль сьогоднішнього уроку в тому, щоб Ви знали, глибоко в серці, що Бог прийняв Вас. Але спочатку ми повинні пояснити деякі біблійні істини, які змінять Ваше життя!

Бог хоче врятувати Вас від Вашого ворога

Ів 10:10

Бог і Ви маєте ворога. Він завжди протистоїть Богові, і його ім’я – сатана. Його ім’я означає «ворог». Сатана не хоче, щоб Ви стали вільною, щасливою, сильною дитиною Божою. Він приходить тільки для того, щоб украсти, убити та знищити. Але не хвилюйтесь. Бог знає, як перемогти сатану. Перемогу вже 17


Ворота в життя! Бог хоче, щоб Ви стали Його дитиною (продовження)

здобув Ісус, і Він прийшов, щоб подарувати Вам вічне життя! Це життя для всіх, зокрема й для Вас. Щоб це було зрозуміло, ми спершу пояснимо, як сатана запанував над людьми, а відтак – як Ви можете повністю звільнитись від його влади! Прочитайте до кінця й Ви побачите, яке дивовижне рішення має Бог для Вас!

l На початку все було бездоганним

2 Бут 1:26,27 Бут 1:31 (Прочитайте повністю Буття розділи 1–2)

На початку не було гріха. Бог створив чоловіка й жінку, Адама та Єву. Вони були вінцем усіх чудових речей, які Він створив. І побачив Він, що добре воно! Він дав Адамові та Єві повну свободу. Він дав їм чудовий світ і задовольнив усі їхні потреби. Вони мали щастя, здоров’я, дивовижне місце, щоб жити, та сад із плодовими деревами, якими вони могли насолоджуватись стільки, скільки б захотіли. І найкращим було те, що вони мали глибоке, постійне спілкування з самим Богом. Адам і Єва були дітьми Божими та Його друзями! Біблія також говорить нам, що Бог навіть прогулювався разом із ними в прохолоді дня. Зупиніться та уявіть прогулянку в гарному саду – з БОГОМ!

Свобода діяти правильно та l неправильно

3

Бог веде Вас правильно!

Бут 2:8

Я хочу, щоб Ви обрали Вічне Життя! См ер т ь

Жит тя

Бут 2:17

Повт Зак 30:19 18

Бог – дивовижний Батько, і Він хоче, щоб Його діти були вільними. Крім того, Він дав їм вільний доступ до всього, що Він створив на землі: усі мальовничі дерева та всі джерела води. Він дав їм владу керувати тваринами та насолоджуватись Його творінням. Був лише один виняток – вони не повинні були їсти з дерева пізнання добра й зла. Це дерево було особливим. Якщо їстимуть із нього, то помруть. Бог знав, що це знищить їх, і Він хотів захистити їх. Це єдине, просте правило з тих


Ісус – дивовижний Спаситель усіх. Але якщо Вам встановлюють правила, то дають і вибір. Ви можете або підкорятись, або не підкорятись. Ви можете вибирати, але, звісно, наслідки не забаряться. І з цього місця починається сумна частина історії.

l Сатана обманув їх, і вони згрішили

4 Бут 3:1-6

Як 1:14

Сатана прийшов в образі змія. Він скористався своїм шансом! Якщо він обдурить Адама та Єву, вони повстануть проти Бога! Він збрехав їм про те, що сказав Бог. Він змусив їх повірити, що якщо вони їстимуть із цього дерева, то будуть як Бог. Це була неправда. Але щось усередині них зацікавилось тими лукавими речами, про які він говорив! Це було саме те, про що Бог хотів попередити. Адам і Єва вибрали забути все, що Бог зробив для них і що сказав їм. Вони послухались голосу сатани замість голосу їхнього чудового Батька й Друга. Їхнє зле бажання відкинуло їх. Бог не хотів, аби вони постійно були зв’язаними та духовно мертвими, тому Він зупинив їх, коли вони їли з дерева пізнання добра і зла. Гріхопадіння відбулось, і це було катастрофою.

l Відділені від Бога

5

Як 1:15

Негайно Адам і Єва повинні були покинути чудовий сад. І, щонайгірше, вони більше не мали Гріх особистих взаємин із відділяє Богом. Смерть прийшла не через фізичну смерть, Людину від Бога але через смерть Життя Божого всередині них. Це було схоже на вимкнення Бог світла. План сатани & зазнав успіху: «Коли Вiчне зароджується бажання, Життя то це дає початок гріху, коли воно росте – це дає Смерть початок смерті».

19


Ворота в життя! Відділені від Бога

Кол 1:13,14

Еф 2:1,2

Бут 4:1-12

(продовження)

Відтоді існують два протилежні царства: Боже та ворога. Від Царство Боже того часу як Адам і Єва Темряви Царство Світла були відділені від Бога, вони почали належати до царства темряви. Біблія говорить нам: «Ви були мертві у своїх злочинах та гріхах… коли ви слідували… за керівником царства, що панує в повітрі повітря, за духом, Бог хоче, щоб усі ми прямували в який зараз працює в тих, Його Царство Світла! хто не підкоряється». Неймовірне життя, яке Бог дав Адамові та Єві, змінилось. Робота стала тягарем, а їжу було важко добувати. Смерть почала панувати. Перший син Єви вбив свого брата через заздрість. Скоро всі думки людини стали лихими. Вони призводили до сексуальних гріхів, вони були наповнені гордістю. Епідемія гріха почала розповсюджуватись.

l Всі згрішили

6 Рим 3:23

Відтоді всі діти Адама – і це всі ми – згрішили. Біблія дуже ясно на цьому наголошує: «Усі згрішили і позбавлені Божої слави». Ви відчуваєте це всередині себе. Тому що «всі» означає «всі»: кожен чоловік, кожна жінка та кожна дитина. Залишившись у цьому стані, ми б назавжди померли, як це було з Адамом і Євою. Але Бог настільки добрий! Останнє слово було не за сатаною! Бог мав план спасіння, і останнє слово було – ІСУС!

l Ісус – довершене рішення!

7

І що тепер робити Богові? Він втратив своїх друзів і дітей; Адам і Єва покинули Його. І вони відправили всіх людей під владу темряви. Бог знав, що вони не зможуть втекти від влади диявола власними силами. І Він знав, що сатана має владу над ними, тому що вони згрішили.

20


Ісус – дивовижний Спаситель Лише один шлях!

Ів 3:16

Був лише один шлях, щоб Гріх урятувати людей від вічної смерті. Хтось повинен взяти їхні гріхи на себе й понести Вина їх. І була тільки одна Особа, яка могла зробити це. Син Божий – Ісус! Хвороба «Так бо Бог полюбив світ, що віддав Сина Свого Кол 2:13,14 Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього не загинув, але мав життя вічне». Ісус, Син Божий, помер на хресті Прославляйте Бога! замість Вас та мене. Бог віддав Свого Сина та змінив історію. Для нас стало можливим мати особисті стосунки з Богом через Ісуса!

Спасіння

2 Кор 5:21 1 Петр 2:24

Прочитайте Ісая розділ 53

Те, що Бог зробив через Ісуса, називається спасінням. Ісус був невинний, але Він помер жахливою смертю замість Вас. Ісус не мав жодного гріха, але Він поніс Ваші гріхи на собі. Ісус не мав жодної хвороби, але він поніс Ваші хвороби на собі. Ісус помер, щоб зробити Вас найвільнішою, найщасливішою та найобдарованішою людиною! Ви могли про це тільки мріяти! Ісус помер замість Вас. Він зробив це, щоб звільнити Вас від влади темряви, щоб перенести Вас із Царства Темряви в Царство Світла! Куди б Ісус не йшов, Він виганяв злих духів, які мучили людей страхом, нечистотою та хворобою (Мт 8:16). Ісус Той Самий сьогодні! Якщо Ви зв’язані злим духом, Він звільнить Вас зараз. Прокричіть: «Допоможи мені, Ісусе!» Накажіть сатані дати Вам спокій: «В Ім’я Ісуса, я наказую тобі, сатано, залиш мене! Я проголошую захист кров’ю Ісуса!» І подякуйте Богові за перемогу. Коли Ісус помер, Він звільнив Вас від усякого зла, який походив від Адамового гріха: • гріх • хвороба • злі духи • будь-що, що зв’язує Вас! 21


Ворота в життя! Біблійне завдання Ось, що Ви повинні зробити. Це допоможе Вам краще зрозуміти Боже Слово.

Вправа 1: Що таке гріх? Гріх – це непокора Богові. Бог говорить нам про те, що правильне, а що ні в Десятьох Заповідях (Вих 20:3-17). У вільних місцях нижче напишіть, як кожна з них стосується Вас. Вих 20:3. «Хай не буде тобі інших богів передо мною!»

Вих 20:4. «Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею».

Вих 20:7. «Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно» (що означає використання Його Імені без поваги).

Вих 20:8-10. «Пам’ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа Бога» (важливо: зазвичай, люди, які вірують виділяють Неділю як особливий день для хвали та відпочинку).

Вих 20:12 (Еф 6:2,3). «Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі».

Вих 20:13 (Мт 5:22). «Не вбивай!»

22


Ісус – дивовижний Спаситель Вих 20:14 (Мт 5:28). «Не чини прелюбу!»

Вих 20:15 (Еф 4:28). «Не кради!»

Вих 20:16 (Як 4:11, Кол 3:9). «Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!»

Вих 20:17 (Лк 12:15). «Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!»

Вправа 2: Корінь гріха Є й інші гріхи, не зазначені вище, але існує спільний корінь для всіх гріховних дій. Що є цим коренем? Прочитайте Ів. 16:9.

Для того, аби позбутись гріха, спершу треба повірити в Ісуса Христа!

Вправа 3: Хто є грішником? Прочитайте Рим 3: 23 та напишіть свою відповідь.

Вправа 4: Який результат гріха? Прочитайте Рим 6:23 та напишіть свою відповідь.

23


Ворота в життя! Біблійне завдання

(продовження)

Вправа 5: Бог пробачає Ваші гріхи Через Ісуса Ви маєте прощення гріхів. Алилуя! Прочитайте наступні вірші з Біблії та підкресліть слова – рятувати, прощення, гріхи:

Мт 1:21 (Ім’я «Ісус» означає спасіння). «І вона вродить Сина, ти ж даси Йому ймення Ісус, бо спасе Він людей Своїх від їхніх гріхів». Мт 26:28 «Бо це кров Моя Нового Заповіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів». Дії 10:43 «Усі пророки свідкують про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням».

Дії 13:38 «Отже, мужі-браття, хай відомо вам буде, що прощення гріхів через Нього звіщається вам».

Вправа 6: Бог ненавидить гріх, але любить грішника Що стається, коли грішник кається? Прочитайте Лк 15:10.

24


Ісус – дивовижний Спаситель Вправа 7: Ісус зробив все для Вас, щоб Ви могли спастись Прочитайте 1 Петр 2:24 та заповніть пропуски: Він (Ісус) тілом Своїм Сам підніс гріхи наші

щоб ми           для гріхів та          жили. Ів 1:29 говорить: Наступного дня Іван бачить Ісуса, що до нього йде, та й каже: «Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!» Чому Ісуса називають «Агнець Божий»?

Прочитайте Ів 3:16 та напишіть його нижче. Запам’ятайте цей вірш!

25


Ворота в життя! Час діяти Ісус помер за вас – Він може змінити ваше життя! Кол 1:14

напишіть своє ім’я:

Лк 15:20

Все, що зробив Ісус, Він зробив для Вас. Бог хоче, щоб Ви були спасенні, щоб Ви жили Боже Царство з Ним. Ісус зробив усі 100% Царство Темряви того, що повинен був зробити Світла заради Вашого спасіння. Послухайте! Зараз Бог пропонує Вам дивовижний подарунок. Ви можете стати дитиною Божою! Якщо Ви молились за своє спасіння раніше, але ніколи не були впевнені, що Ви дійсно його одержали, то Бог хоче, щоб Ви знали, глибоко всередині, що Сьогодні Ви можете Ви Його дитина. Водночас Він розпочати нове життя! хоче зцілити Вас. Бог чекав на Вас усе Ваше життя! І коли Ви прийдете, Він не буде ставити Вам тисячі питань! Лише одне: «Чи хочеш ти одержати цей подарунок?» Він хоче дати Вам чудове нове життя – зараз!

Зробіть це! Мт 7:7,8

• Говоріть із Богом – Він чує Вас! У Своєму Слові Бог пообіцяв, що Він почує, коли Ви будете говорити до Нього, або, біблійною мовою, молитись. Коли Ви молитесь, Він чує Вас. І Він робить те, що пообіцяв зробити.

• Слухайте Бога Дії 16:31 Ів 6:37

Об 3:20

«Віруй в Господа Ісуса, і ти будеш спасений». «Усе прийде до Мене, що Отець дає Мені, а того, хто до Мене приходить, Я не вижену геть». «Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною».

26


Ісус – дивовижний Спаситель Молись до Бога

СВОБОДА ВІД СТАРОГО ЖИТТЯ

БОЖІ ВІДПОВІДІ

Ісус «тілом Своїм Сам підніс гріхи наші на дерево, щоб ми вмерли для гріхів та для праведності жили». 1 Петр 2:24 «Він простив усі наші гріхи. Він знищив рукописання на нас, що наказами було проти нас, Він із середини взяв його та прибив на хресті». Кол 2:13,14

«Отче, я приходжу до Тебе. Дякую Тобі за те, що Ти пообіцяв провести мене від Царства Темряви до Царства Світла. Я знаю, що я грішний. Пробач мені. Прошу, прости мені мій гріх. Я залишаю своє старе життя та стаю на стежку нового життя з Тобою!»

Ска жіть голосно

ВИЗНАЙТЕ ІСУСА ЯК СВОГО ОСОБИСТОГО ГОСПОДА

БОГ ОБІЦЯЄ

Підпис

Дата

Бог підтверд ж ує ТАК!!!

«Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся, бо серцем віруємо для праведности, а устами ісповідуємо для спасіння». Рим 10:9,10 «Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, щоб ним би спастися ми мали». Дії 4:12

«Із цього дня я визнаю, що Ісус Христос із Назарета є моїм особистим Господом. Я залишаю всіх інших богів і хочу служити Ісусові всім своїм серцем до кінця мого життя!»

Бог відповідає ТАК!!!

Ви держ уєте!

ПОЧНІТЬ ДЯКУВАТИ БОГОВІ ЗА ВСЕ, ЩО ВІН ДАВ ВАМ •  Ви спасенні

Богові за зцілення у Вашому тілі! Скажіть: «Дякую тобі, Господи Ісусе, за те, що Ти поніс мої хвороби на хресті. Я приймаю зцілення від усіх хвороб! Алилуя!» (Мт 8:17).

Скажіть: «Дякую тобі, Господи, за те, що Ти врятував мене від мого старого гріховного життя. Алилуя!»

•  Ви ЗВІЛЬНЕНІ «Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні» (Ів 8:36). Скажіть: «Дякую тобі, Господи, за те, що я повністю звільнений від усякої сили, яка робить мене рабом! Я справді вільний!!!»

•  Ви зцілені Коли Ви одержали спасіння, Ісус також забрав Ваші немочі! «Його ранами ви вздоровилися» (1 Петр 2:24). Почніть дякувати 27


Ворота в життя! Час хвали А тепер прославте Бога. Подякуйте Йому за все, що Він Вам дав. Я славлю і дякую Тобі за все, що Ти зробив для мене! Ти такий добрий Бог! Дякую Тобі за те, що я спасенний, і якщо я помру сьогодні, Я знаю, що піду на Небеса, щоб бути з Тобою. Алилуя! (Бог допоможе вам знайти інші слова любові та подяки. Пам’ятайте: Час хвали – це будь-який час!)

Час запам’ятати Запам’ятайте та говоріть Божим Словом Ось вірш для запам’ятовування на цей тиждень. Прочитайте його голосно багато разів. Оберіть два інші вірші з цього уроку та вивчіть їх.

“Тому то коли хто (напишіть своє ім’я                 ) у Христі, він/вона створіння нове; стародавнє минуло, ото сталось нове!” (2 Кор 5:17))

Ча

28


третій Вас може наповнити Урок Святий Дух!

Вас може наповнити Святий Дух! Про цей урок: Біблія каже: «Наповнюйтесь Духом» (Еф 5:18). Це означає, що кожен послідовник Ісуса Христа потребує Святого Духа. Коли Ви наповнитесь Святим Духом, Ви одержите силу Божу й Ваше життя зміниться! Теми на сьогодні: • Хто такий Святий Дух? • Чому Вам потрібен Святий Дух? • Як наповнитись Святим Духом?

l Хто такий Святий Дух?

1

Прославте Бога! Тепер Ви спасенні! Ви прийняли Ісуса Христа вірою. Це найважливіше рішення, яке ви коли-небудь приймали. (Якщо Вам цікаво, чи Ви спасені, передивіться Другий Урок) Коли Ви прийняли Ісуса, щось одразу ж сталося з Вами, навіть якщо Ви не відчули нічого. Усього життя не вистачить, щоб дізнатись про все, що є Вашим У Христі. Сьогодні Ви увійдете в дивовижний світ Святого Духа; це можливо, тому що Ви прийняли Ісуса Христа та зробили Його Господом свого життя.

Дух Святий – це Бог, і Він працює у Вас! 2 Кор 3:16-18 Мт 28:19

Дух Святий – це Бог, і Він відіграє життєво важливу роль у Вашому житті. У перших трьох уроках Ви вивчите про всю Трійцю: Бога Отця, Бога Сина й Бога Духа Святого. Але жити з Богом – набагато більше, аніж просто знати про Нього. Дух Святий допоможе вам пізнати Бога та наблизитись до Нього. 29


Ворота в життя!

Д

Хто є Дух Святий?

(продовження)

Він уже робить дивовижні речі у Вас; Він привів Вас до Ісуса, і без Нього Ви б ніколи не визнали Ісуса Господом. Іти за Ісусом – це не низка розумових рішень, це духовне життя!

Старий Заповіт обіцяє нам Святого Духа

Го та

Творіння: Йосип: 70 старших чоловіків: Гедеон: Цар Давид: Ілля: Пророки пророкують: Очікування, яке зростає:

Йої л а

а ви да

в а ння

рі ї За ха

А до ві не

Очік у

Пр ор

оц т в а

Є зек і

оц т в а

Пр ор

Пр ор

оц т в а

Іс а йі

я

оц т в а

Пр ор

д

ок І л л

Д а ви

Пр ор

і: Гед

еон

Ц арі:

а р ійш

Суд д

70 с т

п Йо с и

Cr e a t

ion

ин

ї ля

Робота Духа перед приходом Ісуса Христа

Обітниця Духа - очікування

Ус іп їм Б ва зн Го

Ісус Христос

«Б

Бут 1:2 Бут 41:38 Чис 11:25 Суд 6:34 1 Сам 16:13 2 Цар 2:15,16 Іс 44:3,  Езек 36:26,27,  Зах 4 Мк 1:7,8

1 Бут 1:2 Чис 11:25 Езек 2:2 Йоіля 2:28,29 Езек 36:26,27

Почнімо спочатку! Дух Святий був присутній під час творіння. Він завжди є, коли Бог чинить великі дива. Він працював у лідерах Ізраїля та в пророках. Але сотні літ пророки говорили про щось краще. Вони пророкували, що Святий Дух зійде на всіх людей, чоловіків та жінок, навіть на хлопців і дівчат. І Дух Божий прийде й змінить наші життя та наповнить нас Собою, любов’ю, вірою й силою. Це так! Такими були Божі обітниці нам. І Він виконав їх через Ісуса!

Ісус Сам був наповнений Святим Духом Лк 1:35 Лк 4:1 Дії 10:38

Біблія ясно говорить, що Ісус Сам не просто народжений від Духа, але також наповнений та помазаний Святим Духом (що означає, що Дух наповнив Його та працював через Нього). Дух вів Його так само, як і нас Він може вести! 30


Ворота в життя! ДУХ СВЯТИЙ ЖИВЕ В МЕНІ Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав… Бо для вас ця обітниця, і для ваших дітей, і для всіх, що далеко знаходяться, кого б тільки покликав Господь, Бог наш.

Дії 2:4,39

Господь же то Дух, а де Дух Господній, там воля.

2 Кор 3:17

а надія не засоромить, бо любов Божа вилилася в наші серця Святим Духом, даним нам.

Слова Духа й Життя Бог посилає Своє Слово, щоб змінити Ваше життя й обставини! Ісус говорить: «То дух, що оживлює, тіло ж не помагає нічого. Слова, що їх Я говорив вам, то дух і життя…»

Рим 5:5

А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких!

Гал 5:22,23

«Бо радість у Господі це ваша сила!» Неєм 8:10 Місця Писання приведені із Біблії, переклад І. Огієнка

Вийміть цей додаток «Слова Духа та Життя» із книги й загніть, як показано. 1. Вирвіть з книги Ворота у життя 2. Зігніть так

3. Приготуйтесь...

4. ...використовувати

Ів 6:63

Ця істина могутня! Слово Боже проганяє темряву та відчай, та приносить зцілення, де є хвороба та біль. Довіряючи Його Слову, Ви відкриваєте Богові шлях у Ваше життя, щоб змінити його та обставини силою Його Слова! Слова Духа та життя - це колекція Біблійних віршів для Вас, які ви можете застосовувати у своєму житті. У першій частині деякі вірші було змінено на «Я» - форму, щоб допомогти вам індивідуалізувати їх. Ви можете застосовувати всі вірші до себе в такий самий спосіб. Запам’ятайте їх і вірте в те, що Бог стоїть за Своїми обіцянками; Він зробить саме те, що сказав! • Коли Вам потрібна впевненість, що Бог любить вас, тоді почніть із першого: Яку велику любов дав мені Отець, щоб я був дитиною Божою! І це те, ким я є! • Проговорюйте вірші з Біблії вголос і думайте про них. Дозвольте словам зануритись глибоко у Ваше серце.

Copyright © 2015 Victura & FL Media Усі права захищено www.biblekeys.org

8

• Роздумуйте над ними, йдучи по дорозі чи сидячи в автобусі; говоріть про них зі своєю сім’єю. 1

1.

..


• Згодом ці дивовижні вірші з Біблії будуть вашими, і Ви несвідомо згадуватимете про них, коли вони вам будуть потрібні. • Бог покаже, що Ви можете Йому довіряти: Він пильнує Свого слова, щоб справдилось воно (Єр 1:12).

Прийміть Слово Боже – воно змінить Ваше життя!

БОГ ДОБРИЙ, І ВІН ЛЮБИТЬ МЕНЕ Подивіться, яку любов дав мені Отець, щоб я був дітиною Божою, і нею я є. Світ мене не знає тому, що Його не пізнав!

1 Ів 3:1

Так бо Бог полюбив мене, що дав Сина Свого Однородженого, щоб я, який вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.

Ів 3:16

Він вічним коханням мене покохав, тому милість мені виявляє!

Єр 31:3

А Бог доводить Свою любов до мене тим, що Христос умер за мене, коли я був ще грішником.

Рим 5:8

Бог є любов.

1 Ів 4:16

Щедрий і милосердний Господь, довготерпеливий й многомилостивий, Господь добрий до всіх, а Його милосердя на всі Його творива. Пс 145:8,9

Бо я пересвідчився, що ні смерть, ні життя, ні Анголи, ні влади, ні теперішнє, ні майбутнє, ні сили, ні вишина, ні глибина, ані інше яке створіння не зможе відлучити нас від любови Божої, яка в Христі Ісусі, Господі нашім!

Коли я втомлений і обтяжений, я приходжу до Ісуса, тому що він каже: «Прийдіть до Мене, усі струджені та обтяжені, і Я вас заспокою! Візьміть на себе ярмо Моє, і навчіться від Мене, бо Я тихий і серцем покірливий, і знайдете спокій душам своїм. Бож ярмо Моє любе, а тягар Мій легкий!»

2

Х х т

Б

п

Мт 11:28-30

Це милість Господня, що ми не погинули, бо не покінчилось Його милосердя, нове воно кожного ранку, велика бо вірність Твоя! Плач 3:22,23

і Щ

а а а

в і д

«Бо зрушаться гори й холми захитаються, та милість Моя не відійде від тебе, і заповіт Мого миру не захитається», - каже твій милостивець, Господь. Іс 54:10

ГОСПОДЬ ПАСТИР МІЙ Господь то мій Пастир, тому в недостатку не буду, на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить!

і б В п

і н

Він душу мою відживляє, провадить мене ради Ймення Свого по стежках справедливости. Коли я піду хоча б навіть долиною смертної темряви, то не буду боятися злого, бо Ти при мені, Твоє жезло й Твій посох вони мене втішать! Ти передо мною трапезу зготовив при моїх ворогах, мою голову Ти намастив був оливою, моя чаша то надмір пиття! Тільки добро й милосердя мене супроводити будуть по всі дні мого життя, а я пробуватиму в домі Господньому довгі часи!

б н п н щ

л т

з з

я в в

і б

Пс 23

Рим 8:38,39

Г

3


я

0

3

0

ГОСПОДЬ МІЙ ЗАХИСТ

Я НЕ БОЯТИМУСЬ

Хто живе під покровом Всевишнього, хто в тіні Всемогутнього мешкає, той скаже до Господа:

«Не бійся, з тобою бо Я, і не озирайсь, бо Я Бог твій! Зміцню Я тебе, і тобі поможу, і правицею правди Своєї тебе Я підтримаю…»

Охороно моя та твердине моя, Боже мій, я надіюсь на Нього!

Іс 41:10

Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної, Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда. Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає, ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні, впаде тисяча з боку від тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, до тебе ж не дійде!…

Тебе зло не спіткає, і до намету твого вдар не наблизиться,

На лева й вужа ти наступиш, левчука й крокодила ти будеш топтати!

1 Ів 4:16,18

Тільки від Бога чекай у мовчанні, о душе моя, від Нього спасіння моє! Тільки Він моя скеля й спасіння моє, Він твердиня моя, тому не захитаюся дуже! Я СПАСЕННИЙ ВІРОЮ В ІСУСА ХРИСТА

[Бог] що хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди. «І нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали».

Дії 4:12

Ісус каже: «Не лякайся! Я перший і Останній, і Живий. І був Я мертвий, а ось Я Живий на вічні віки. І маю ключі Я від смерти й від аду!»

Об 1:17,18

Що бажав він Мене, то його збережу, зроблю його сильним, бо знає Ім’я Моє він; як він Мене кликатиме, то йому відповім, Я з ним буду в недолі, врятую його та прославлю його, і довгістю днів Я насичу його, і він бачити буде спасіння Моє!» Пс 91

4

Бог є любов... Досконала любов проганяє страх геть

1 Тим 2:4

бо Своїм Анголам Він накаже про тебе, щоб тебе пильнували на всіх дорогах твоїх, на руках вони будуть носити тебе, щоб не вдарив об камінь своєї ноги!

Іс 54:14

Пс 62:1,2

Тільки своїми очима подивишся, і заплату безбожним попобачиш, бо Господа, охорону мою, Всевишнього ти учинив за своє пристановище!

3

«Будеш міцно поставлена правдою, стань далеко від утиску, бо не боятимешся, і від страху, бо до тебе не зблизиться він…»

Тому то, коли хто в Христі, той створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!

2 Кор 5:17

Коли хто визнає, що Ісус то Син Божий, то в нім Бог пробуває, а він у Бозі. Ми познали й увірували в ту любов, що Бог її має до нас. Бог є любов, і хто пробуває в любові, пробуває той в Бозі, і в нім Бог пробуває!

1 Ів 4:15,16

5


Бог же, багатий на милосердя, через Свою превелику любов, що нею Він нас полюбив, і нас, що мертві були через прогріхи, оживив разом із Христом, спасені ви благодаттю, і разом із Ним воскресив, і разом із Ним посадив на небесних місцях у Христі Ісусі…. Еф 2:4-6

Отож, виправдавшись вірою, майте мир із Богом через Господа нашого Ісуса Христа, через Якого ми вірою одержали доступ до тієї благодаті, що в ній стоїмо, і хвалимось надією слави Божої.. Рим 5:1-2

[Він], що визволив нас із влади темряви й переставив нас до Царства Свого улюбленого Сина, в Якім маємо відкуплення і прощення гріхів.

Кол 1:13-14

Тепер [Бог] же примирив смертю в людськім тілі Його, щоб учинити вас святими, і непорочними, і неповинними перед Собою…. Кол 1:22

Я БЛАГОСЛОВЕННИЙ В ІСУСІ ХРИСТІ Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього? Рим 8:32

«Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні».

Ів 8:36

2 Кор 8:9

Ісус сказав: «Не лякайся, черідко мала, бо сподобалося Отцю вашому дати вам Царство…» Лк 12:32

Промовив до неї Ісус: «Я воскресення й життя. Хто вірує в Мене, хоч і вмре, буде жити. І кожен, хто живе та хто вірує в Мене, повіки не вмре. Чи ти віруєш в це?»

Ів 11:25,26

Скільки бо Божих обітниць, то в Ньому Так, і в Ньому Амінь, Богові на славу через нас. 2 Кор 1:20

«Усе, чого ви в молитві попросите, вірте, що одержите, і сповниться вам…»

Мк 11:24

Ісус сказав: «Ось Я владу вам дав наступати на змій та скорпіонів, і на всю силу ворожу, і ніщо вам не зашкодить». Лк 10:19

Ви від Бога, дітки, і ви перемогли їх, більший бо Той, Хто в вас, аніж той, хто в світі. І вони його [Сатану] перемогли кров’ю Агнця та словом свого засвідчення, і не полюбили життя свого навіть до смерти!

Об 12:11

Фил 4:13

Благословенний Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, що нас у Христі поблагословив усяким благословенням духовним у небесах… Еф 1:3

6

Фил 4:19

Бо ви знаєте благодать Господа нашого Ісуса Христа, Який, бувши багатий, збіднів ради вас, щоб ви збагатились Його убозтвом.

1 Ів 4:4

Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, в Ісусі Христі.

А мій Бог нехай виповнить вашу всяку потребу за Своїм багатством у Славі, у Христі Ісусі.

«Він [Ісус] узяв наші немочі, і недуги поніс».

Мт 8:17

Він [Ісус] тілом Своїм Сам підніс гріхи наші на дерево, щоб ми вмерли для гріхів та для праведности жили; Його ранами ви вздоровилися. 1 Петр 2:24

7


9

Вас може наповнити Святий Дух! 1 Ів 4:17 Ів 14:12

Ми ніколи не можемо бути тим, ким був Ісус, тому що Він – Бог. Але Він закликає своїх послідовників бути, як Він. Він навіть пообіцяв, що ми будемо робити ті ж речі, які Він робив – і навіть більші діла. Як? Через Святого Духа! Цей урок навчить, як це станеться.

9

Ісус Христос і Дух Ісус народився

2

• Зачатий Духом Святим • Народжений від Марії

Луки 1:35 Луки 2:7

• Ісус зростав у мудрості і послуху до 30 років Служіння у Дусі

6

0

Ісус дає Духа

• Ісус охрестився і наповнився Духом Святим • Три роки служіння у силі Духа • Обітниця послати Духа до нас • Ісус помер і воскрес

Луки 3:21,22,4:1 Дії 10:38 Івана 16:7 Івана 19-21

• Ісус дає Духа

Дії 2

4

Ісус пообіцяв дати нам Духа Святого! Ів 16:5-7 Ів 17:26

9

4

Лк 24:49 Ів 14:16

ю

1

Дії 1:4,5

Ісус сказав дещо суттєве своїм учням: «Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель (Дух Святий) не прийде до вас». Ви можете собі уявити щось краще, ніж бути з Ісусом в Ізраїлі у ті часи? Також Ісус пообіцяв, що через Святого Духа Він буде жити в нас увесь час! Під час своїх останній днів на землі Ісус пообіцяв послати Святого Духа: «І ось я посилаю на вас обітницю Мого Отця, а ви позостаньтеся в місті, аж поки зодягнетесь силою з висоти». Ясно, що Дух Святий був потрібний, щоб послідовники Христа після Його відходу виконали те, що Він хотів. Раніше Він казав їм: «Не відходьте від Єрусалиму, а чекайте обітниці Отчої, що про неї казав ви чули про неї». Він також сказав: «Через декілька днів, ви будете хрещені Святим Духом».

7

4

31


Ворота в життя!

l Ісус хрестить Духом Святим

2 Зах 4:6 Ів 16:7

Ісус знав, що без Духа, який би працював у його друзях, не було би Божої сили та Божої любові. Без Святого Духа Божі плани щодо людства ніколи не були б здійснені. Так само й для нас з вами: ми потребуємо Святого Духа, щоб жити так, як Бог запланував для нас. Погляньмо, що має на увазі Ісус, коли обіцяє послати Святого Духа.

1. Дух буде витікати, як потоки рік, із вашого внутрішнього світу

Ів 7:37-39

Зах 14:8 Іс 12:3 Дії 1:5

Ісус завжди сміливо говорив про Святого Духа, бо Він хотів, щоб люди знали про Нього. Коли Єрусалим був наповнений людьми, Він став і почав гучним голосом кричати про Святого Духа: «Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та п’є! Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його. Це ж казав Він про Духа, що мали прийняти Його, хто ввірував в Нього». Будь-хто, хто вірить, відчує силу Духа Святого, яка дає життя. І Ви відчуєте відмінність, коли Він прийде: могутні ріки Божого життя потечуть через Вас!

2. Ісус сказав: «Ви будете хрещені Святим Духом» Більшість Нового Заповіту було написано грецькою мовою. «Охрестити» грецькою означає «занурювати», «опускати». Це навіть може означати «тонути». Ісус хоче, щоб ви повністю були занурені у Святого Духа, щоб він був усередині та довкола вас. Коли це станеться, Ви побачите величезну відмінність у Вашому житті. Подивіться на дивовижні зміни, які Дух Святий приніс у життя Ісусових друзів, коли вони занурились у Нього:

Мт 26:69-75 Дії 2:14 ДІї 2:2-4

Дії 2:40,41 Дії 2:47; 6:7

• Петро, який був колись боягузом, став безстрашним служителем! І Ви можете стати ним! • Усі вони почали говорити іншими мовами. Ви так само можете! • Перша невелика група людей, які вірували, стала церквою, яка швидко зростала. Щодня приходили нові люди до Ісуса. Сьогодні й Ви можете приводити людей для Ісуса!

Дії 3:1-10

• Та сама сила, яку мав Ісус, відтоді була на всіх Його послідовниках! Це може статись і у Вашому житті!

Рим 5:5

• Найважливіше те, що тисячі людей, які вірують, почали жити в Божій любові. Вони всім ділились один із одним і практично 32


Вас може наповнити Святий Дух! Дії 4:32-35

допомагали один одному. Дух Святий приносить цю любов і у Ваше життя! Він є обіцяним подарунком від Батька та змінює світ!

3. Ера Святого Духа починається

ДІї 2:2-4

Дії 10:44-47

День, коли зійшов Дух Святий, став поворотним моментом у світовій історії. Що було обіцяно тисячі років до цього, стало дійсністю. Почалась нова ера – період Святого Духа. І Він досі живе в цьому періоді. «І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалась, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони… Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав». Дух Святий змінив їхні життя, і через них увесь Єрусалим було змінено. Любов та сила Духа Святого були неспинні! Ці події, що змінювали життя, відбувались знову й знову – навіть за межами Єрусалима. Корнилій, його друзі та родичі також були хрещені Духом. Ісус послав їм Духа, як Петрові й іншим. І це відбувається й надалі!

4. Дух Святий досяжний зараз

Дії 2:38,39

Лк 11:13 1 Кор 2:12

Відтоді, як Дух зійшов, він став доступним спрагненим, як і обіцяв Ісус. Якщо Ви хочете пити – п’єте. Якщо спрагнені Бога, попросіть Його про дар – Духа Святого. Прийміть Духа Святого так само, як Ви прийняли Ісуса. Попросіть Його ввійти у Ваше життя. Дух прийде так, як Ісус прийшов! Бог не виказує прихильності! Він шокував товаришів-проповідників Петра, несподівано давши Духа Святого таким відлюдькам, як гелени та самаритяни. Обіцянку дано всім, зокрема й нам із вами: «І дара Духа Святого ви приймете! Бо для вас ця обітниця, і для ваших дітей, і для всіх, що далеко знаходяться». Послухайте «Отож, коли ви, бувші злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?» Кожен, хто просить, – одержує! І Ви також. Яка чудова обіцянка від Бога Отця! Прославте Бога за Його дивовижну любов до нас!

33


Ворота в життя! Біблійне завдання На що схожий Святий Дух? Останні години Ісуса з учнями були особливими. Упродовж цього часу Він залишив їм Свій спадок, і це означало багато зробити зі Святим Духом. Його спадок був не лише для перших учнів, але також і для нас із вами. Ісус говорить нам в Івана 14:15 до 16:16, на що подібний Дух Святий. Опрацюймо цей уривок.

4 По-перше, прочитайте Ів 14:15 до 16:16 та підкресліть слова «Дух» та «Захисник». «Захисник» – це ще одне ім’я Святого Духа. 4 По-друге, випишіть те, що Ісус говорить Вам про Святого Духа. – Опишіть Святого Духа і напишіть, хто Він є :

– Запишіть слова Ісуса про те, що зробить Дух Святий:

34


Вас може наповнити Святий Дух! 4 По-третє, прочитайте ці вірші й запишіть, що сталось, коли Дух Святий зійшов на учнів: Дії 2:4 Дії 2:17 ДІї 5:32 Дії 7:55 Дії 8:15-17 Дії 8:29 Дії 9:31 Дії 10:44-46 Дії 11:28 Дії 13:52 Дії 19:6

35


Ворота в життя! Чому Ви маєте бути наповнені l Святим Духом?

3 Еф 5:18-20

Біблія говорить: «Будьте наповнені Духом». І перші люди, які ввірували, були наповнені! Але навіщо нам бути наповненими Духом Святим? Чесно запитаймо себе: • Чи люблю я досконалою, неегоїстичною любов’ю?

Ів 13:34 Рим 5:5 Гал 5:16-26

q Так q Ні

Любов – це плід Духа. Бог мріє, щоб ми були наповнені Його любов’ю. Ісус сказав: «Нову заповідь Я вам даю! Любіть один одного». Він допоможе Вам. Він каже, що Дух Святий – це рішення: «…бо любов Божа вилилась в наші серця Святим Духом, даним нам». Ріки любові потечуть з вас! Павло описує це як плід Духа. • Чи сміливо я свідчу про Ісуса?

Дії 1:8

q Так q Ні

Якщо Ви відповіли «Ні», то це зміниться, коли Ви дозволите Духові Святому підтримувати Ваше життя. Дух Святий дасть Вам сміливість розповідати про Ісуса. Ісус сказав: «То ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми свідками ви будете». Якщо Ви відповіли «Так», тоді Дух Святий дасть вам більшу сміливість, радість, яка дедалі зростатиме, й силу навертати людей до Ісуса. • Чи я повністю розумію Біблію та Божі обітниці, дані мені?

1 Кор 2:12 Еф 1:17,18

q Так q Ні

Дух Святий допомагає Вам розуміти Біблію та всі Божі обіцянки: ми прийняли «Духа, що з Бога, щоб знати про речі від Бога даровані нам». Дух мудрості та відкриття дає світло очам Вашого внутрішнього «я». Без Святого Духа Ви ніколи не зрозумієте планів та цілей Бога.

36


Вас може наповнити Святий Дух! 1 Кор 12:7-11

• Чи є у Вас духовні дари, про які говорить Павло? Чи зцілюєте Ви інших, маєте слова мудрості, або пророкуєте, чи говорите на мовах?

q Так q Ні

1 Кор 14:1

Дух Святий – саме Той, Хто дає ці дари людям, які вірують, які жадають їх. Біблія говорить: «Пильнуйте про духовні дари». Вони для Вас!

Як Ви відповіли? Якщо Ваш результат був чотири «НІ», не хвилюйтесь. Є рішення. Бог зробить Ваші негативні відповіді позитивними! Його рішення – це Дух Святий. Охрестіться Святим Духом та попросіть Святого Духа наповнювати Вас щомиті. Дух Святий – це Дивовижний Друг. Він Ваш Помічник та Заступник. Він Той, Хто веде Вас істинним шляхом. Святий Дух змінить Ваше життя, як тільки Ви дозволите Йому керувати щодня. Але спершу Ви повинні охреститись Духом Святим. Як це може статись? Читайте далі.

Час

37


Ворота в життя! Час діяти Віра відображається в діях Як 2:17

Дії 2:4

Якщо Ви тільки читаєте, говорите чи думаєте й ніколи не дієте, то Ваша віра не працюватиме! У цьому уроці ми закликаємо Вас одержувати те, що Бог обіцяє Вам. Ви відчуєте ту ж силу, яку відчували перші люди, хрещені Святим Духом: «Усі ж вони сповнились Святим Духом, і почали говорити іншими мовами».

1. Хрещення Святим Духом для «всіх» Сказано, що «всі» були наповнені Святим Духом. Було 120 людей, чоловіків та жінок у різних життєвих обставинах. Вам не потрібні спеціальні навички, щоб отримати Духа Святого. Усе, що вам потрібно – це визнати, що Ісус Христос – Господь.

2. «Наповнились всі…» Подякуйте зараз Богові: «Батьку, дякую Тобі, що я готовий прийняти Святого Духа, бо я вірю в Ісуса».

Дії 19:6

Лк 11:13

Коли Ви просите – одержуєте. Вам не потрібно чекати, тому що Дух вже був даний Вам. У БІблії часто людина, яка вірує, кладе руки на людей, які прагнули Святого Духа. Негайно вони прийняли та були цілковито наповнені. Ви прийняли Ісуса, зробивши вибір, не через якісь відчуття. Ви сказали: «Ісусе, я приймаю Тебе як мого Спасителя». Так само зробіть і з Духом Святим, і негайно Ви будете наповнені Ним. Деякі люди одразу відчувають могутню присутність, інші – ні. Але не йдіть за почуттями. Довіряйте Божим обітницям. Щойно Ви попросите Батька дати Вам Духа Святого, Він зробить це. Ви почнете відчувати присутність та силу Святого Духа.

Попросіть зараз Отця: «Батьку, я прошу Тебе наповнити мене Духом Святим. Я вже Його отримую. Амінь». Одразу ж почніть дякувати Йому.

38


Вас може наповнити Святий Дух! 3. «Вони почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав»

Дії 19:6 1 Кор 14:1-5

Ісус сказав, що люди, які вірують, будуть говорити новими мовами, і це саме те, що сталось. Дух Святий дав їм нову мову, якою вони ніколи раніше не говорили. У Книзі Дій люди, що увірували, одержали Духа, говорили мовами та проповідували. І ці дари є також для Вас!

4 Дар мов є надприродним

1 Кор 14:13-17

Коли Ви розмовляєте мовами, то говорите своїм духом за участі Духа Святого, який усередині Вас. Ви більше не говорите будь-якою мовою, яку знаєте. Ви говорите не своїм розумом, а своїм духом. Досить говорити власною мовою! Почніть прославляти Бога своїм духом. Це як слухати радіо: Вам треба вимкнути програму № 1, щоб мати можливість чути програму № 2. Отже, вимкніть свою мову. Припиніть говорити своїм розумом і почніть говорити в Дусі на мовах!

4 Ви говорите, не Дух Святий

Дії 2:4

Коли Ви почнете говорити та дякувати Богові, Дух Святий буде надприродньо давати нові, дивовижні слова. Погляньте знову на вірш. У ньому йдеться: ВОНИ почали говорити. ВИ повинні почати говорити. Якщо Ви не відкриваєте рота та не починаєте говорити, то ви не можете розмовляти навіть однією мовою, не те що іншими! Коли ви наповнюєте свої легені повітрям, відкриваєте свого рота, щоб видати звук, та починаєте вивільняти своє дихання, тоді Дух вкладе слова у Ваші вуста. Вивільняйте будь-які слова, які спершу вимовляються найлегше.

4 Дух Святий дає слова! Мт 7:9-11

Не бійтесь говорити неправильними словами. Якщо Ви попросите, тоді у Вас буде тільки Дух Святий і нічого більше. І Ви будете говорити новими, небесними словами!

4 Почніть зараз! Заплющте очі, підніміть руки й почніть прославляти Бога новими мовами. Це станеться! Не дозвольте дияволові вкрасти у Вас цей дар. Диявол – брехун. Він може спробувати сказати Вам: «Ти зробив це сам». Але Ви знаєте краще: Бог вірний перед Своєю обіцянкою! Говоріть мовами щодня, багато разів на день до кінця свого життя. Дехто починає з потоку слів. Дехто – із декількох простих складів. Це не важливо. Диво почалось! 39


Ворота в життя! Дорогі брати/сестри в Христі, Прославте Бога за дар Його Святого Духа! Він буде Вашим другом та захисником. Покладайтесь на Нього у всі часи, у будь-якій ситуації. Він наповнить Вас Божою любов’ю та силою, проведе Вас найкращою стежкою Вашого життя. Ви увійшли в дивовижні стосунки зі Святим Духом. Щодня просіть Отця наповнити Вас і наповнюйтесь ним знову й знову (Еф 5:18-20). Це тільки початок, але який дивовижний початок! Вам, можливо, знадобиться пройти цей урок ще раз. Те, що Ви одержуєте сьогодні, змінить Ваше життя назавжди!

Час запам’ятати Напишіть вірші з Біблії на листку паперу та читайте їх багато разів щодня – в автобусі, під час перерви або разом із сім’єю під час їди.

«Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Дії 2:4). «Любов Божа вилилась в наші серця Святим Духом, даним нам» (Рим 5:5).

40


Урок четвертий Слово Боже – Істина, яка звільнить Вас!

Слово Боже – Істина, яка звільнить Вас! Про цей урок: Справжня свобода приходить через життя за Словом Божим. Слово Боже – це Біблія, і воно вже працює у Вас. Біблія показує Вам істину, яка звільнить Вас. Ця істина змінить Ваше життя! Теми на сьогодні: • Що є Слово Боже. • Як воно працює. • Як воно може звільнити Вас.

l Що є Слово Боже?

1

1 Петр 1:23-25 Як 1:18

Слово Боже вже створило найкраще, що коли-небудь могло статись у Вашому житті – Ваше спасіння. Це сталось через слово Бога: • Ви чули Слово про Ісуса. • Ви отримали обіцянку в Слові. • Ви говорили згідно зі Словом. • Бог діяв саме так, як написано в Слові: «Бо народжені ви не з тлінного насіння, але з нетлінного, Словом Божим живим та тривалим». Біблія говорить, що вони були народженні знову через Слово. Чи бачите Ви, що Бог вже використав Слово, щоб урятувати Вас? Але це тільки початок: Ви житимете силою Слова до кінця своїх днів!

41


Ворота в життя! Що є Слово Боже?

(продовження)

Слово Боже – це Біблія, а Біблія – це Істина!

Ів 8:31

Слово Боже – це Біблія, книга, яку Ви можете мати й читати. Це чудовий подарунок. Ісус знав, що Він не зможе залишитись із нами й тому показав вирішення: «Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете». Ісусові вчення записано в Біблії.

Бог вдихнув Своє життя в Біблію 2 Тим 3:16,17

Новий Заповіт 27 книг

Біблія незвичайна книга. Дух Святий говорив через Божих посланців, а вони записували, що Він їм казав. «Усе писання Богом натхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності, щоб Божа людина була досконала, до всякого доброго діла готова».

Книга, яку Бог дав нам Те, що написано в Біблії – це Слово Боже. Через Біблію Бог говорив із людьми впродовж історії. Божа могутня істина, яка звільняє, розкривається в Біблії. Вона вчитиме Вас та допомагатиме Вам щоразу, як Ви розгортаєте її! Старий Заповіт 39 книг

Євр 4:12 Мт 5:18

Іс 40:8 Ів 8:31,32

З чого складається Біблія? Біблія має дві частини: Старий Заповіт та Новий Заповіт. Старий Заповіт був доступний у часи Ісуса, а Новий Заповіт було написано пізніше. Він пояснює нам Божу істину через вчення Ісуса та Його апостолів. Кожне окреме слово в ньому – це правда. Але воно не тільки правдиве, але й наповнене силою Бога. Ісус сказав: «Поправді ж кажу вам: доки небо й земля не минеться, ані йота єдина, ані жаден значок із Закону не минеться, аж поки не збудеться все». Підсумуймо, що ми вже вивчили: • Біблія – це Слово Боже, і воно ніколи не зміниться. • Біблія – це ключ до близькості з Ісусом.

42


Слово Боже – Істина, яка звільнить Вас!

l Ісус – це Слово Боже

2 Ів 1:1; Бут 1:2 1 Ів 1:1

Біблія, Слово Боже, це більше, аніж просто книга. Ісус – це Слово. Він був присутній, коли Бог створював світ. Коли Ісус народився, Слово Боже стало відчутною реальністю в людській подобі. Ісус - це Слово життя: «Що було від початку, що ми чули, що бачили власними очима, що розглядали, і чого руки наші торкались, про Слово життя».

Слово приходить у Ваш дім

Кол 3:16

Коли Ви впустите Боже Слово у Ваш дім, Вашу школу, Вашу роботу – Ісус прийде. Йому є що сказати про кожну деталь Вашого життя. Уявіть Ісуса, який іде за Вами впродовж дня: сидить з вами, працює з вами, говорить з вами! Це станеться тоді, коли Ви дозволите Слову наповнити Ваше серце й розум. Ісус, Слово Боже, ходитиме з Вами! Як? Через Біблію, де Ви знайдете живильні слова Ісуса.

Слово Боже – це Дух і Життя

Ів 6:63

Біблія – це не просто книга слів. Ці слова про життя, Божий стиль життя. Але Ви повинні розгорнути Біблію й прийняти істину. Тільки тоді істина почне жити у Вас. Якщо Біблія просто лежить на вашій полиці, вона все одно лишається істиною, але нічого не станеться. Ісус говорить: «Слова, що їх Я говорив вам, то дух і життя». Слова з Біблії відрізняються від усіх інших слів. Вони є Духом. А Дух є самим Богом. Це означає, що коли Ви приймаєте слова з Біблії, Дух Божий починає змінювати Вас. Божий стиль життя входить у Вас.

l Слово починає змінювати Вас

3 Пс 107:20

Ті складові Вашого життя, до яких доторкнулось Слово, почнуть змінюватись. Якщо Ви хворі й читаєте, що Бог говорить про зцілення, тоді зцілення прийде у Ваше життя через Слово: «Він послав Своє слово та їх уздоровив, і їх урятував з їхньої хвороби!» Ніщо більше не має такої сповненої хвилювання та доленосної сили! Отже, вивчайте Біблію, вимовляйте обіцянки та залишайтесь у Слові Божому.

43


Ворота в життя! Слово починає змінювати Вас (продовження)

Слово Боже: міцний фундамент

Мт 24:35 Пс 40:2 Пс 33:4 Мт 7:7 Ів 15:7

Наш світ тимчасовий, і все змінне: усі матеріальні речі, ідеї, системи та навіть знання. Однак Ісус говорить: «Небо й земля проминеться, але не минуться слова Мої!» Таким чином, Слово Боже – міцний фундамент, на якому Ви можете стояти. «Він поставив на скелі ноги мої, і зміцнив мої стопи». Ви можете ЗНАТИ, що Бог тримає свої обіцянки: «Бо щире Господнє слово, і кожен чин Його вірний!» Будьмо практичними, тому що Бог практичний. Якщо Ви маєте обіцянку з Божого Слова стосовно Вашої ситуації, то можете міцно стояти на цій обіцянці, незважаючи на те, що Ви відчуваєте або те, що говорять люди. Боже Слово навіть міцніше, аніж ґрунт під Вашими ногами. Одного дня БОЖЕ він зникне, але Боже Слово буде СЛОВО вічно! НАДІЙНЕ

Приклади стояння на Слові Божому 1 Кор 1:18

1 Ів 1:9

Гал 4:6,7

1 Петр 2:24

Дозвольте Божій силі увійти у Ваше життя! Апостол Пало каже: Слово про хрест (де Ісус помер за вас і за мене) це сила Божа для нас, що спасаємось. Овва! Кожне слово про хрест наповнене силою Божою. • Якщо Ви відчуваєте себе винним і не можете пробачити собі речі, які колись зробили, навіть тоді Вам треба просити Божого прощення, пам’ятати, що Ісус зробив на хресті та проголосити: «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої». • Якщо Ви відчуваєте себе самотнім і думаєте, що нікому нема діла до Вас, згадайте, що сталось на хресті та скажіть: Бог послав Дух Свого Сина у моє серце і я можу називати Бога «Любий Батьку». Я більше не раб, я – син Бога. • Якщо Ви хворі й потребуєте Божої допомоги, згадайте, що Ісус зробив на хресті для Вашого зцілення й скажіть: Його ранами я вздоровився. 44


Слово Боже – Істина, яка звільнить Вас! Ви чули, що Павло говорить: кожне слово про хрест – це Божа сила! Ця сила прийде у Ваше життя, коли Ви проголосите Божі обітниці й довірите Йому змінити Ваше життя згідно з Його Словом.

Боже Слово направляє нас Пс 119:105

Нам часто потрібен напрямок. Нас цікавить, що ми повинні робити та куди маємо йти. Слово Боже – це світильник для ваших ніг та світло для нашого шляху! Біблії є що сказати стосовно кожного аспекту життя. Що більше Ви вивчаєте Слово Боже, то більше допомоги та напрямку ви одержуєте. Бог навчить Вас через Своє Слово, як вести життя, сповнене любові та сили у Його дивовижній присутності.

Бібілійне завдання Вправа 1: Нижче наведені деякі вірші з Біблії, які описують Слово Боже. Пошукайте їх та запишіть, про що в них ідеться:я 2 Сам 22:31 Пр 30:5 Ів 17:17 Євр 4:12 Фил 2:16 Пс 119:103

45


Ворота в життя! Біблійне завдання

(продовження)

Пс 119:130 Як 6:63

Вправа 2: Запишіть три аспекти свого життя, де Ви потребуєте, щоб Бог змінив Вас та Ваші обставини: 1. 2. 3.

Тепер зверніться до листка «Слова Духа й Життя» та знайдіть вірші з Біблії до кожного з аспектів, які Ви записали. Занотуйте вірші нижче та довіртесь тому, що говорить Бог. Стійте на Його обітницях! 1. 2. 3.

46


Слово Боже – Істина, яка звільнить Вас! Час діяти Як може Слово Боже вплинути на Ваше життя та на Ваш дім? Через Вашу мову! Коли Ви говорите Божим Словом із вірою, сила Божа звільняється й стаються дива. Тому, якщо Ви нагадуєте собі говорити Божі істини, то Ваше життя ніколи вже не буде колишнім.

1. Наповніть Ваш дім Словом Божим Пр 4:20-22

2 Кор 5:17 1 Петр 2:24

Повісьте біблійні вірші на стінах. Носіть біблійні вірші для запам’ятовування у гаманці або сумочці – використовуйте їх як закладки. Нагадуйте собі істини зі Слова Божого, наприклад: Я є нове творіння в Ісусі Христі. Я зцілений ранами Ісуса та ін. Що більше біблійних віршів Ви посієте у своє життя, то більше буде зміцнюватись Ваша віра.

Ісус – мій Господь

2.Використовуйте свій листок «Слова Духа та Життя» Це невеличкий висновок у центрі курсу Ворота в Життя. Покладіть цей невеликий листок у свою Біблію, кишеню чи сумку. Він містить основні, але дуже могутні місця з Писання.

Як користуватись «Словами Духа й Життя»

Рим 10:9,10

1. Вийміть його з книги та помістіть так, щоб сторінки з’являлись у правильному порядку. 2. Носіть його з собою. 3. Голосно вимовляйте вірші з Біблії. Ваша віра та визнання Ваших уст змінять Ваше життя. Згодом Ви будете знати багато уривків з Біблії напам’ять. Дух Святий оживить їх для Вас, коли вони будуть Вам потрібні! 3. Приготуйтесь...

4. ...використовувати 2. Зігніть так

1. Вирвіть з книги Ворота у життя

47

І


Ворота в життя! Час запам’ятовувати Запам’ятайте та говоріть Божим Словом Запишіть біблійні вірші на листку паперу й читайте їх багато разів щодня – в автобусі, на перерві чи разом зі сім’єю під час їжі.

«Бо щире Господнєє Слово. і кожен чин Його вірний» (Пс 33:4)

«Небо й земля проминеться, але не минуться слова Мої!» (Мт 24:35)

48


п’ятий Ваше Урок нове життя!

Ваше нове життя! Про цей урок: Віра в Ісуса Христа – це не просто слова; це цілком новий та інший спосіб життя. Величезна сила Божа та благословення, які приходять із Євангелією Христа, є Вашими, не тільки тоді, коли Ви вперше увірували, але й коли Ви продовжуєте ЖИТИ життям, яке Бог Вам дав. Теми на сьогодні: • Ваше нове життя в Христі. • Кроки, які вам треба зробити, щоб утілити це в життя.

П’ять стовпів для Вашого Нового Життя 2 Кор 5:17 Кол 1:13

”Тому то, коли хто в Христі, то створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!” Алилуя! Це правда. Коли Ви прийняли Христа, Бог забрав Вас із Царства Темряви до Царства Ісуса. Навіть якщо Ви не відчуваєте цього, Ви вже в царстві. Уявіть людину, яка змінює громадянство однієї країни на інше; вона може не відчувати відмінності доти, поки не почне насолоджуватись перевагами свого нового громадянства. Тільки тоді зміна його особистості буде помітною. Те саме діє й для Вас! У цьому уроці Ви почнете вивчати, як жити в новому царстві. Розгляньмо п’ять важливих істин: хрещення, стосунки, біблійне навчання, молитва, прославлення й розповсюдження Вашої віри.

l Хрещення

1 Дії 2:14-41 ДІї 2:37,38

Коли Петро проповідував уперше в день П’ятдесятниці, люди були глибоко засмучені та хотіли змінитись. Його послання закликало до покаяння та віри, а люди питали: «Що нам треба зробити? Петро відповідав: «Покайтесь, і нехай же охриститься кожен із вас у ім’я Ісуса Христа

49


Ворота в життя! Хрещення

ДІї 2:38,41 Дії 8:38

(продовження)

на відпущення ваших гріхів, і дара Духа Святого ви приймете». Це ясно показує кроки, які вони робили, щоб стати громадянами в царстві Бога. По-перше, вони зробили крок покаяння – відвернулись від своїх гріхів та повернулись до Бога. По-друге, їх було охрещено – занурено у воду.

Що таке хрещення? Мт 28:19

Рим 6:3,4

Заклик охреститись походить безпосередньо від самого Ісуса: «Ідіть і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа». Через хрещення Ви з’єднуєтесь зі смертю Христа та його воскресінням – Ви помираєте для старого життя й воскресаєте для повного, нового життя з Ісусом! Павло вчить: «Ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христились. Отож ми поховані з Ним хрищенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в обновленні життя».

Хрещення відображається в трьох речах, які сталися з Ісусом Ісус забрав усі Ваші гріхи

1 l

Він помер і був похований

2 l

Він воскрес для нового життя

3 l

2 Кор 5:21

Рим 6:7

Рим 8:11 Євр 7:25

Ісус забрав усі Ваші гріхи та кару на Себе. Його було засуджено на смерть за нас. «Бо Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою в Нім!» оли Ісус помер і був похований, К Він зламав кайдани та силу гріха, «бо хто вмер, той звільнився від гріха». Ісус тепер був готовий до воскресіння! а третій день Ісус воскрес! Його Н оживив Дух. Тепер Він сидить по правицю від Отця та заступається за тих, хто приходить до Бога через Нього.

50


Ваше нове життя! Хрещення відображається в цих трьох ступенях Ваше старе життя в гріху

Eф 4:22-32 1 Сол 1:9

Старе життя Лк 9:23-25

Старе життя помирає під час хрещення

Могила    Ви занурюєтесь у воду – і Ваше старе життя поховано. Воно таке ж мертве, як і тіло в могилі! Силу гріха зруйновано, рабство гріха розбито, «щоб ми вмерли для гріхів та для праведності жили». Ніхто з тих, хто помер, не був звільнений від гріха. Ця смерть – це Ваша свобода!

1 Петр 2:24 Рим 6:7

Нове життя в радості та перемозі

Кол 2:12 Ів 11:25,26 Еф 1:19,20

Хрест     Хрест символізує смерть для Вашого старого життя в царстві Темряви. Це означає: •  Ви залишаєте Ваш старий спосіб життя, сповнений егоїзму. •  Ви залишаєте Ваших старих «богів» – речі, які керували Вами. •  Ви обираєте йти за Христом до кінця Вашого життя. Ви зачиняєте двері в старе життя позаду себе та ступаєте в нове життя.

2 l

Рим 6:6

2 Кор:17

1 l

3 l

Воскресіння   Ви піднімаєтесь із води для нового життя. Хрещення виражає чудо, яке сталось, коли Ви були спасенні. Ви – нове творіння. Ви воскресли з Христом й ожили з Ним, тому що повірили. Ви перейшли від смерті до життя. Сила Його надприродного воскресіння – Ваша!

Ісус хоче, щоб Ви охрестились Мк 16:16 Дії 2:41 Рим 10:9,10 Еф 2:8,9

Ісус каже: «Хто увірує і охриститься, буде спасений, а хто не увірує засуджений буде». Це означає, що кожен, хто вірує, повинен охреститись на знак послуху Ісусові. Хрещення саме по собі не рятує; ви спасетесь, коли ввіруєте та визнаєте, що Ісус – Господь. Хрещення – це зовнішнє визнання Вашого нового життя в Христі. Отже, якщо Ви ще не 51


Ворота в життя! Хрещення

(продовження)

були хрещені у воді в Ім’я Отця і Сина, і Святого Духа, тоді Ви повинні зробити цей крок. Зробіть це і Ви будете дивовижно благословенні!

Церковні взаємини з іншими l людьми, які вірують

2 Дії 2:41,42 Мт 28:20 1 Кор 12:12,13 1 Ів 4:19

Дії 2:44-47 ДІї 4:32-35

1 Кор 11:23-26

Стиль життя перших християн був радикально змінений: «Отож ті, хто прийняв Петрове слово, охристилися, і… вони перебували в науці апостольській та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах». Той, хто вірує, ніколи не буде самотнім; він завжди може мати тісні стосунки з Богом. Але є ще дещо: усі християни об’єднані, з’єднані разом так близько, як частини тіла. Між нами немає стін, тому що ми маємо новий орієнтир – Ісуса. Ми любимо один одного, бо спершу Ісус полюбив нас. Для перших християн ця любов була реальною та практичною. Вони щодня збирались, часто в домівках. Вони ділились своїм майном, тому серед них не було нужденних. Великою радістю було, коли вони збирались разом для молитви, для прославлення Бога та для ламання хліба. І вони подобались людям, що були довкола них. Погляньте, що ставалось, коли вони жили в тісному братерстві, зосередженому на Ісусі: люди спасались щодня! Це саме те, що Вам також потрібно: тісні стосунки з тими, хто також вірує. Попросіть Бога поєднати Вас із іншими, хто прославляє Його з радістю, і де є Божа сила, щоб спасати, зціляти та звільняти. Якщо Ви можете, відчиніть свій дім для братів-християн. Почніть випромінювати Божу любов, і інші будуть приваблені до Нього.

l Біблія: ваша щоденна їжа

3 ДІї 2:42

Перші християни перебували в науці апостольській, яка є на сторінках Біблії. Вони збирались разом, щоб слухати й учитись, ділились із іншими тим, чим духовно збагатились. Слово Боже – як їжа. Дитина потребує їжі 52


Ваше нове життя! 1 Петр 2:2

дуже часто. Так само й Ви! «І немов новонароджені немовлята, жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння». Християнин росте в силі та вірі, коли споживає Слово Боже та живе відповідно до нього. Нехай нічого не заважає Вам щодня читати Біблію. Читайте та вивчайте Слово Боже. Підкреслюйте та запам’ятовуйте певні вірші та місця, які промовляють саме до Вас. Якщо Ви проводите багато часу з Богом, то будете рости в Його подобі. Діліться з іншими тим, що Ви вивчаєте й будете благословенням для них!

l Молитва та поклоніння

4 ДІї 2:42 Дії 2:47

1 Кор 14:2,15

Мт 18:19,20

Перші християни перебували в молитві й прославляли Бога разом. Це частина нового стилю життя християнина. Молитва – це шлях до особистих стосунків із Господом. Ви можете молитись про те, що є у Вас на серці, говорячи з Богом так, як Ви б розмовляли з іншою людиною. Ви також можете молитись мовами, що є розмовою Вашого духа з Богом словами, які Ви не розумієте. Докладніше про це йдеться в третьому уроці. Перші християни молились разом і залишили нам вартий наслідування приклад. Сам Ісус дав особливу обіцянку про молитву згоди: «Ще поправді кажу вам, що коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, станеться їм від Мого Отця, що на небі! Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там Я серед них». Молитва згоди – могутня!

Молитва змінює обставини

ДІї 12:5

ДІї 4:24-31

Коли люди, які вірують в Ісуса, істинно моляться в єдності, тоді їхні молитви змінять обставини. Так само й для Вас! Коли Петро був у в’язниці, церква безперестанку молилась за нього. Він був у безвихідній ситуації: спав між двома солдатами, зв’язаний двома кайданами, із черговою охороною на вході. При цьому Бог послав Петру дивовижним чином відповідь на молитву. Ви так само можете побачити Божу силу, яка вивільняється, щоб змінити безвихідні ситуації, коли Ви молитесь. Інший приклад: коли влада погрожувала першим християнам та намагалась зупинити їхнє проповідування, «вони однодушно свій голос до Бога піднесли… Як вони ж помолились, затряслося те місце, де зібрались були, 53


Ворота в життя! Молитва та поклоніння

2 Хр 5:13,14 Пс 22:3

(продовження)

і переповнились всі Святим Духом, і зачали говорити Слово Боже з сміливістю!» Бог дав їм те, чого вони потребували, – сміливість! Наш Бог – великий і всемогутній, Він заслуговує нашої хвали та нашого захоплення! Приділіть час, щоб зібратись разом для прославлення Його. Співайте радісну хвалу своєму Богові й проголошуйте, що Він хороший, чудовий, та справедливий! Коли Ви прославляєте Господа, Він приходить. Де є хвала та поклоніння Богу, Господь займає Своє законне місце. Він приходить, щоб керувати та показати Свою силу! «Та ти Святий, пробуваєш на хвалах ізраїлевих».

l Розповідайте іншим про Ісуса

5 Дії 2:41,47 Дії 4:32,33 Дії 5:12-16

Стиль життя перших християн досягнув дивовижних результатів. Вони з радістю збирались по домівках, щоб славити Бога, і люди щодня спасались! Вони жили в любові та єдності й проповідували з великою силою. Бог творив дива, і «все збільшувалось тих, хто вірує в Господа, безліч чоловіків і жінок». Чи бачите Ви чудовий результат життя поряд із Богом та один з одним? У цій атмосфері було легко сказати сусідові «Приходь до мене додому й зустрінься з моїми друзями». Він (або вона) зустрічали не тільки друзів, але й Ісуса також. І це може бути Вашим стилем життя! Коли Ви ділитесь тим, що отримали від Бога, то матимете величезну радість, дивлячись, як інші переходять від смерті до вічного життя. Що більше Ви ділитесь, то сильнішими Ви зростатимете в Господі.

Вітаємо! Ви пройшли свій останній урок курсу «Ворота в життя» й добре з цим впорались. Те, що Ви вивчили матиме результат до кінця Вашого життя! Згодом присвятіть годину та пройдіть цю фундаментальну серію знову.

54


Ваше нове життя!

Біб

лі я

іншим Говорит и

Молитва та поклоніння

Бр а т ер с

ня щ ен Х ре

Так само, як рука має п’ять пальців, Ви щойно вивчили п’ять найважливіших аспектів, які Вам треба застосовувати та зробити частиною свого життя. Тільки хрещення Ви приймаєте один раз, але все інше є для Вашого щоденного життя, як для послідовників Господа Ісуса Христа.

т во

Біблійне завдання

Вправа 1: Хрещення a) Проаналізуйте ці місця з Біблії про хрещення, потім дайте відповіді на запитання: • Мт 28:18-20. Хто дав настанову приймати хрещення?

• Мк 16:16, Дії 2:38, 18:8. Що потрібно для того, щоб прийняти хрещення?

• Дії 8:36-38. Опишіть процедуру хрещення.

• Дії 16:14,15,30-34. Як сім’ї відповіли на слово про хрещення?

• Дії 16:34. Які емоції викликають віра та хрещення?

b) Прочитайте Римлянам 6:1-14 і напишіть короткий висновок у своєму зошиті

55


Ворота в життя! Біблійне завдання

(продовження)

Вправа 2: Ваше щоденне життя як християнина 2 Кор 5:17

Коли Ви стали спасенні, то перетворились на нову людину. «Стародавнє минуло, ото сталось нове!» Тепер Ви живете в дуже важливому союзі з самим Богом. Подивіться Дії розділи 2-4 й запишіть 8-9 речей, які були частиною життя християн у ранній церкві.

56


Ваше нове життя! Час діяти Віра без діл мертва. Тут є проста програма з 5-ти пунктів, які допоможуть Вам утілити в життя зміст цих уроків:

Як 2:26

1. Братерство: Знайдіть церкву або спільноту християн, де викладають Біблію та люблять Ісуса всім серцем. Із повагою приєднуйтесь до інших християн.

Дії 8:36,37

2. Хрещення: Якщо Ви відвернулись від своїх гріхів і вірите, що Ісус Христос – це Син Божий, тоді ніщо не повинно Вас зупиняти на шляху до хрещення. Зверніться до лідерів церкви – або до брата, який вірує, із проханням охрестити Вас. 3. Біблія: Починайте та закінчуйте свій день із читання Біблії. Почніть із Євангелія від Матвія, відтак переходьте до Дій святих апостолів. Далі просто читайте. Що стосується Старого Заповіту, то почніть читати з Буття та Псалмів. Записуйте те, що говорить Вам Бог. Очікуйте, що Він буде говорити до Вас щодня!

1 Сол 5:17

4. Молитва та прославлення: «Безперестанку моліться». Моліться про все, самі або зі своєю сім’єю. Починайте та закінчуйте свій день молитвою. Моліться з іншими християнами так часто, наскільки це можливо. Бог чує Ваші молитви й відповість вам! 5. Розказуйте іншим про Ісуса: Діліться Доброю Новиною Божої любові та сили. Почніть зі своїх родичів та друзів. Почніть сьогодні!

Ваше сповнене хвилювання нове життя в Ісусі Христі почалось. Алилуя!

Час запам’ятати Запам’ятайте та говоріть Словом Божим Ось біблійний вірш, який треба запам’ятати. Прочитайте його вголос багато разів! Виберіть інші два вірші з Біблії з цього уроку та запам’ятайте їх.

«Тому то, коли хто в Христі, той створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!» (2 Кор 5:17) 57


Нотатки Використовуйте ці сторінки, щоб записувати, що трапляється, коли Ви дієте згідно зі Словом Божим та втілюйте в життя те, чого Ви навчились.

58


Нотатки

59


Нотатки

Для докладнішої інформації просимо звертатись:

60
Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.