Pavasara garĹĄas
grÄ mata 2017
Sveicināti pavasarī Aiz loga putni sarīkojuši dziesmu karus, un tūlīt būsim liecinieki pumpuru visu toņu zaļajam salūtam. Mūsu zeme pamazām nomaina balto mēteli pret zaļajiem svārkiem, pagriež pulksteni par stundu uz priekšu, lai mums paliek vairāk laika baudīt. Šis ir laiks, kad baudīt sauli, zilās debesis, pavasara ziedu piebirušās pļavas, galu galā – baudīt dzīvi. Laiks pamodināt ziemas nogurdināto ķermeni un no rītiem palutināt sevi ar kādu sulu vai smūtiju. Pie mums vienmēr svaigs un bagātīgs augļu, dārzeņu un zaļumu klāsts, dažādas sulas, arī bio. Esam sarūpējuši labu cenu teicamam smūtiju taisītājam “Sencor” un iedvesmai receptes garšīgai veselībai rīta glāzē. Laiks nesteidzīgām ģimenes brokastīm ar pankūkām, krēmīgu riekstu sviestu vai mūsu pašu ceptām brokastu maizītēm. Sātīgo brokastu cienītāji, priecājieties, jo populārais zīmols “Lāči” laidis klajā kūpinājumu sēriju ar īsti latviskām garšām, arī piecu dažādu speķu izlasi. Viss jau ērtās šķēlītēs.
Sveces 2 gab. 2,4x25 cm dzeltenas
Svece 15x6 cm cilindr. dzeltena
Tase ELEGANCE, 90 ml Tikai XXX
2
[2]
2,19 €
1,64 €
Šķīvji ELEGANCE 20 cm cena 2,49 € 26 cm cena 4,69 € Tikai XXX
0,98 €
Laiks sapakot grozu ar visādiem labumiem, sasēdināt ģimeni uz riteņiem un, aidā, – laisties pirmajā piknikā. Esam sarūpējuši dāsnu Itālijas sieru izlasi un augstākās kvalitātes itāļu un spāņu vītinātu gaļu un desu klāstu. “Meistara markas” piedāvājumā jauni salāti un uzkodas. Bērniem patiks daudzveidīgais sulu klāsts, pieaugušajiem vaļa palutināt sevi ar kādu vīnu vai kokteili. Laiks atkal celt grilu saulītē un sākt grilēt. Sortimentu esam papildinājuši ar lieliskām vācu grila desiņām, tītara gaļu un jaunumiem no “Rakveres”. Mūsu pašu “Meistara markas” grila sortimentā arī visādi jaunumi, piemēram, sparģeļi cūkgaļas krūtiņā, ananasu gredzeni un pildītas portobello sēnes. Un zivis. Mūsu veikalos vienmēr svaigs zivju sortiments, šiem mēnešiem īpaši iesakām samu, sarkanasari un jūras velnu. Ja jau grils, tad alum neizpalikt. Šoreiz iepazīstinām ar plašu mazo alus darītavu klāstu – gan pašmāju “Labietis”, “Madonas” un “Saviešu”, gan plaša izlase no Beļģijas un Lielbritānijas. Atklājiet arī mūsu pašu “Sabiles” gardo sidru. Vegāni un veģetārieši – arī jums laiks priekam. Divās lielajās Maxima XXX nu jau kādu laiku ir stends īpaši jums. Dažādi vegāniskie sieri, deserti gan veģetāriešiem, gan vegāniem, arī uzkodas. Mēs iesakām šos produktus atklāt ne tikai vegāniem, jo tie ir tik tiešām gardi un veselīgi. Galu galā, laiks lieliem un maziem svētkiem. Kaut katru dienu, jo mūsu veikalos jaunumu tik daudz, ka pietiks katras dienas, katras dzīves stundas svinēšanai. Ir tikai jāatrod iemesls, ko šodien nosvinēt, jo mēs ticam – laimi veido daudzi mazi dzīves prieki. Lai jums ar tiem piepildīts viss pavasaris. Jūsu MAXIMA
Tējkanna ELEGANCE, 1 l Tikai XXX
8,99 €
Svece 8x5 cm cilindr. dzeltena
0,84 €
Piena trauks ELEGANCE, 245 ml Tikai XXX
2,19 €
[3]
3
Lieldienu tradicionālie
saldumi
*M afins ar šokolādes
Lieldienu pīrāgs Kuličs, 390 g
pildījumu, 105 g
5,62 €/kg
0,59 €
3,05 €/kg
0,75 €
1,19 € 1,55 €
*S malkmaizīte
ar persipānu, 50 g
5,80 €/kg
0,29 € 0,35 €
Kuličs ar žāvētiem augļiem, 420 g 4,02 €/kg
1,69 € 1,99 €
*S malkmaizīte
ar pekanriekstu pildījumu, 80 g
4,88 €/kg
*S malkmaizīte
ar bumbieru pildījumu, 90 g
5,44 €/kg
4
[4]
0,49 € 0,59 €
0,39 € 0,49 €
* Smalkmaizīte
saulespuķu, 80 g
3,13 €/kg
0,25 € 0,35 €
* Tikai XXX un Maxima XX Liepājā, Klaipēdas ielā 62 un Rīgā, A. Saharova ielā 20a
Melegatti kūkas Melegatti ir itāļu ģimenes uzņēmums, kas lepojas ar to, ka ir izgudrojis itāļu slavenās “zelta kūkas” Pondoro nosaukumu, formu un recepti. Ģimenes leģenda vēsta, ka izsūtāmais zēns, redzot pirmo jaunā produkta šķēli, tajā brīdī saules gaismas apstarotu, esot izbrīnā noelsies: “L’è proprio un pan de oro,” kas tulkojumā nozīmē – “tā tiešām ir zelta maize”.
Kūka COLOMBA ar Sambuca Molinari, 750 g
Jogurta kūka COLOMBA ar šokolādi, 750 g
14,07 €/kg 10,55 €
10,92 €/kg
13,35 €
8,19 € 10,39 €
Kūka COLOMBA classica, 750 g 9,99 €/kg
7,49 € 9,49 €
Kūka LA TIRAMISU, 400 g 11,73 €/kg
4,69 € 5,99 €
Kūka COLOMBADORO, 750 g 9,99 €/kg
7,49 € 9,49 €
Kūka ar Baileys liķieri, 750 g 14,33 €/kg
10,75 € 13,65 €
Kūka NOCCIOLINO, 400 g 12,13 €/kg
4,85 € 6,15 €
[5]
5
Pavasarīgās bērzu sulas Pavasaris ir īstais laiks, kad tecināt bērzu sulas. Lietuviešu zīmols Sip Sap to ir izdarījis mūsu vietā. Kaut arī sulu tecināšanas laiks ir ierobežots un parasti tas ir laika posmā no marta otrās nedēļas līdz marta beigām, Sip Sap rūpīgi izstrādātās ražošanas tehnoloģijas ļauj svaigai bērzu sulai līdz patērētājam nonākt visu gadu. Koka sulas nestie vitamīni un minerāli, papildināti ar lieliskām garšas niansēm, būs tieši laikā, lai stiprinātu organismu pēc ziemas.
“SIP SAP” bērzu sulas ar dažādām garšām: ar ingveru un laimu, ar piparmētru garšu, ar dzērveņu sulu un alveju. Stikla pudelē 1 l
2,79 €
2,79 €/l
3,99 €
Interesanti: Sezonas laikā no viena bērza var iztecināt gandrīz 100 litrus sulas.
Glāze 350 ml 4 gab.
6
[6]
3,29 € 5,99 €
Vasarīgas garšas minerālūdens
Jau iecienītais Alpu minerālūdens Evian nu ir pieejams ar augļu un dažādu augu papildinātām vasarīgām garšām. Evian Fruits & Plants pieejams ar citrona un plūškoka ziedu notīm, aveņu un vībotnes notīm un vīnogu un rožlapu notīm. Vesela vasaras simfonija jau tagad…
Dabīgais minerālūdens EVIAN dažādās garšās: citronu un laimu, rožu un vīnogu, aveņu, 370 ml 4,84 €/l
1,79 € 2,49 €
[7]
7
Sākam dienu ar smūtiju Smūtijs ir lielisks veids, kā sākt dienu veselīgi, nepārslogojot organismu, kā arī uzņemt daudz augļu, dārzeņu un salātlapu. Tikai jāsaliek sastāvdaļas blendera krūzē un jāsakuļ. Smūtijs ir arī laba ideja vieglai pusdienu maltītei, ko paņemt līdzi uz darbu vai sagatavot pēc fiziska treniņa sporta zālē.
Mango smūtijs ar ingveru
Viena ēdienreize glāzē
Zaļais salātu smūtijs
200 ml mango sulas 1 tējkarote rīvēta ingvera ½ svaiga vai saldēta mango (var būt arī banāns) 2 ēdamkarotes grieķu jogurta biezākai konsistencei 200 kcal
100–200 ml piena 100 g baltā skyr jogurta 1 banāns 1 ēdamkarote paštaisīta zemesriekstu sviesta 1 tējkarote medus papildu saldumam 500–600 kcal
200 ml ābolu sulas 3 saujas romiešu salātu lapu kviešu zelmenis sauja spinātu lapu 1–2 kāti selerijas svaigi spiesta sula no ½ citrona 5 stiebri svaigu pētersīļu sauja diedzētu graudu vai pākšaugu 200–300 kcal
Smūtiju pagatavotājs. Ideāli piemērots svaigu augļu, fitnesa dzērienu, piena kokteiļu, zupu, salsu, mērču un zīdaiņu barības pagatavošanai. Četri augstas kvalitātes nerūsējoša tērauda asmeņi ar titāna pārklājumu novērsīs fermentu un vitamīnu zudumu, kā arī samazinās smūtija oksidēšanos. Viegli un ērti lietojams. Blendēšanas pudele ir noņemama un izmantojama līdzņemšanai. Vāciņš ar atveri dzeršanai novērš dzēriena netīšu izlīšanu. Komplektā ietilpst viena 0,6 l pudele un viena 0,3 l pudele. Jauda: 250 W.
Smūtīju pagatavotājs Sencor SBL 2201 GR
8
[8]
zaļš sarkans
22,99 € 29,99 €
Bioloģiskas un garšīgas sulas “Mūsu bērniem tikai vislabākā kvalitāte ir pietiekami laba.” Kopš 1998. gada šis ir Hollinger – visaugstākās kvalitātes bioloģisko produktu ražotāja – moto. Šim uzņēmumam autentiski, reģionā audzēti produkti nav tikai modes lieta, bet pamatvērtība, kas nu jau bāzējas vairākās desmitgadēs veidotās tradīcijās. Produktus viņi iepērk tikai no vietējām bioloģiskajām saimniecībām. Sulās nav konservantu, krāsvielu, sintētisku garšvielu un garšas pastiprinātāju. Tikai dabiskas sulas un augļu dzērieni.
Sulas BIO HOLLINGER 1 l Persiku nektārs 50%, Mango nektārs 35%, Sarkano vīnogu sula 100%, Apelsīnu sula 100%, Ābolu sula 100%, Multi nektārs 60% no 2,49 € no 3,25 €
no 2,49 €/l
BIO HOLLINGER ābolu vai ķiršu sprizz un persiku ledus tēja, 500 ml 2,98 €/l Tikai XXX
1,49 € 1,89 €
[9]
9
Salāti un uzkodas Pupiņu salāti ar liellopu gaļu, kg
Pikanti salāti, kuru pamatā ir sarkanās pupiņas, vārīta liellopu gaļa un svaiga paprika. Īpašus garšas akcentus rada valrieksti, sarkanais sīpols un pikanta eļļas mērce. Tikai XXX un Maxima XX Rīga, A. Saharova 20a
8,25 €
Salāti ar turku zirņiem un bulguru, kg
Āzijas virtuves salāti, kuru pamatā ir rupja maluma bulgurs, kas bagātīgi papildināts ar sātīgiem turku zirņiem, ceptiem bakla žāniem, svaigu papriku, Balkankäse sieru un zemes-riekstiem.
5,99 €
Pikanti turku zirņu salāti Salāti ar tītara gaļu, kg
Pavasarīgi salāti, kuros salātu zaļumu papildina redīsi, vārīta ola, tītara filejas strēmelītes sezama sēklu panējumā un svaiga apelsīnu mērce.
6,35 €
Biešu rosols ar siļķi, kg Salātu trauki, dažāda izmēra no 17 cm līdz 24 cm no 1,79 € no 3,29 € 10
[10]
Vārītas bietītes, kartupeļi, burkāni, kas pikantumam papildināti ar marinētiem gurķīšiem, mazsālītu siļķi un svaigu sīpolu sātīgā majonēzes mērcē.
3,99 €
ar desu 'Servelāde " un svaigiem gurķiem, sarkanajiem sīpoliem un papriku sātīgā majonēzes mērcē, kg
4,75 €
“Meistara markas” produkti ir vienmēr svaigi un kvalitatīvi, jo tos gatavo veikalos uz vietas. Mūsu pieredze un receptes, kas laika gaitā sevi pierādījušas, garantēs lielisku garšu un ietaupīs jums laiku. Mūsu plašajā klāstā atradīsiet vairāk nekā 2400 produktu – no svaigiem salātiem līdz pat uzkodām, kas iederēsies gan uz ikdienas, gan svētku galda. Viltotais zaķis no tītara gaļas, kg Tikai XXX un Maxima XX A. Saharova ielā 20a
7,89 €
Siļķe ar svaigā siera krēma pildījumu, kg
8,29 €
Tītara gaļas iesmiņi, kg Tikai XXX un Maxima XX A. Saharova ielā 20a
11.45 €
Vistu kotletes ar aknām, kg
7,29 €
Lieldienu zaķis, kg
7,15 € [11]
11
Laiks grilam Paprikas gredzeni uz svara kg 3,99 €/kg
Pildītas portabello sēnes uz svara kg
Cukīni ripiņas uz svara kg
3,19 €/kg 3,19 € Tikai XXX 3,99 €
3,58 €/kg
3,99 € 4,99 €
3,58 € 4,48 €
Sparģeļi ar sieru bekonā uz svara kg 4,55 €/kg
4,55 € 5,69 €
Ananasu gredzeni ar cūkgaļas krūtiņu uz svara kg 3,99 €/kg
12
[12]
3,99 € 4,99 €
Pildīti tomāti uz svara kg 3,70 €/kg
3,70 € 4,62 €
Kā vēl labāk svinēt pavasari un sauli, ja ne ar grilu, ceptas gaļas smaržu un labu kompāniju?! Laiks atziemot grilu un uzaicināt draugus. Par pārējo parūpējusies “Rakvere”. Atliek vien izvēlēties, kas vairāk iet pie sirds: cūkgaļas spārniņi, gatavoti no lieliska cūkgaļas mīkstuma īstā BBQ marinādē, gaļa grilēšanai ar marinādi, kas gatavota no īstām mellenēm vai ķiršiem un ruma, vai varbūt sulīgs un mīksts liellops ar zaļumiem. Baudiet kopā ar ģimeni vai draugiem!
Cūkgaļas karbonāde ķiršu ruma marinādē, 580 g 6,47 €/kg
3,75 € 4,99 €
Liellopu īsās ribiņas ar zaļumiem, 700 g 10,70 €/kg
7,49 € 9,99 €
Cūkgaļas steiks TOMAHAWK fas. 6,75 €/kg
6,75 €
8,99 €
Cūkgaļas kakla karb. melleņu marinādē,500 g 6,18 €/kg
3,09 € 4,15 €
Cūku spārni BBQ marinādē, 360 g 10,42 €/kg
3,75 € 4,99 €
Cūkgaļas fileja BBQ marinādē, 700 g 7,50 €/kg
5,25 € 6,99 €
[13]
13
Ik dienu svaigi salāti un zaļumi Pētersīļi Spinātu lapiņas Puravi
Lociņi
Dažādas diedzētas sēklas kā šīs – saulespuķu
Sparģeļi
Kale kāposti
Salātu baldiņi Mini sparģeļi
Rukola
Romiešu salāti “Galander” Jauno biešu lapiņas Sniega zirnīši
14
[14]
Romiešu salāti
Pusdienas steidzīgajiem Jaunais lietuviešu zīmols Dos Pollos būs kā radīts jauniem, steidzīgiem cilvēkiem, kas nevēlās daudz laika pavadīt virtuvē. Gatavošanai un ēšanai gatavie augstākās kvalitātes produkti no liesas vistas pieejami vairākos veidos – BBQ, ar tempura mīklas vai rīvmaizes pārklājumu u.c.
Cāļa nageti rīvmaizē, 600 g 4,98 €/kg Tikai XXX
2,99 € 3,99 €
Ceptas cāļa spārnu daļas, 600 g 4,98 €/kg 2,99 € Tikai XXX 3,99 €
Cāļa fileja Cordon Bleu, 550 g 6,35 €/kg Tikai XXX
3,49 € 4,59 €
Vācijas vispārdotākie kečupi un mērces Hela ir garšīgi un vācu augstās kvalitātes standartus atspoguļojoši. Tie lieliski papildinās gaļu, desas, kartupeļus un pastu, kā arī būs ideāla sastāvdaļa pie mērcēm, zupām un marinādēs. Kečups HELA šašliku, ar kariju un asais ar kariju, 930 g 3,22 €/kg
2,99 € 3,99 €
[15]
15
Kvinojas un tītara salāti ar sezonāliem
dārzeņiem
Šie ir ātrie salāti, kad mājās pēkšņi sarodas negaidīti ciemiņi. Dārzeņus var variēt pēc sezonalitātes.
Gatavo Baiba Sipeniece
Sastāvdaļas 200 g kvinojas 0,5 kg tītara šķiņķa 200 g sēņu – šampinjoni, baravikas 1 paprika 1 liels vai 2 mazi sarkanie sīpoli pāris sauju zaļumu – pētersīļi, kinza, piparmētras 1 čili Mērcei 200 ml burciņa ar saulē kaltētiem tomātiem eļļā 1 čili 2 daiviņas ķiploku sāls pēc garšas sviests vai eļļa cepšanai
Pagatavošana 1. Gaļu atdala no cīpslām, sagriež mazos gabaliņos un uz pannas apcep nelielā eļļas daudzumā. Saceptai pievieno sāli un svaigi maltus melnos piparus. 2. Kvinoju novāra pēc instrukcijas uz iepakojuma. 3. Sēnes sagriež nelielos gabaliņos un uz pannas apcep sviestā vai olīveļļā. 4. Papriku, sīpolus un zaļumus smalki sakapā. 5. Traukā liek kvinoju, gaļu, saceptās sēnes, papriku, sīpolus un zaļumus. 6. Pesto mērcei sablendē saulē kaltētos tomātus, ~ ½ eļļas no tomātu burciņas, ķiplokus un čili. Ja nepieciešams, pievieno sāli. Pesto jābūt diezgan biezā konsistencē, lai ir smērējams nevis lejams. 7. Pesto pievieno bļodas saturam, un visas sastāvdaļas samaisa kopā. Pasniedz siltu vai aukstu.
16
[16]
Veselīgā un liesā tītara gaļa Tītara gaļa ir lieliska izvēle vairāku iemeslu dēļ. Tā satur daudz organismam nepieciešamo olbaltumvielu – vairāk nekā vistas, liellopu vai cūkas gaļa. Olbaltumvielām bagātā tītara gaļa satur maz kaloriju, tauku, nātrija un holesterīna, bet lieliski rada sāta sajūtu. Vēl viena tītara gaļas laba īpašība ir tā, ka tā ir hipoalerģiska.
Tītara spārnu vidusdaļas Tex Mex marinādē, 900 g 3,99 €/kg
3,59 €
4,79 €
Tītara fileja ķiploku marinādē, 900 g 7,50 €/kg
6,75 € 8,99 €
Tītara šķiņķa gaļa BBQ marinādē, 900 g 5,83 €/kg
5,25 € 6,99 €
[17]
17
Vācu cepamdesas Dažāda veida cūkgaļas grila desiņas iepakojumā WOLF NÜRNBERGER no 8,98 €/kg
Interesanti: Ģimenes uzņēmums jau ceturtajā paaudzē Wolf Wurstspezialitäten GmbH gadā saražo ap 200 miljoniem desiņu, kas iemantojušas popularitāti visā pasaulē.
18
[18]
no 2,79 € no 3,49 €
Beļģu un angļu alus Alus HOBGOBLIN 5,2% 500 ml 3,78 €/l 1,89 € Tikai XXX 2,49 €
ml Alus WYCHWOOD DR THIRSTY’S 4,1% 500 ml 7,17 €/l Tikai XXX
Alus GOLIATH 4,2% 500 ml 4,18 €/l Tikai XXX
2,69 € 3,16 €
Alus WYCHWOOD IMPERIAL RED 4,7% 500 ml
Alus HOBGOBLIN GOLD ALE 4,5% 500 ml
4,18 €/l 2,09 € Tikai XXX 2,89 €
2,69 €
3,98 €/l Tikai XXX
2,09 € 2,89 €
1,99 €
Alus BACCHUS FRAMBOISE aveņu 5% 375 ml 7,71 €/l Tikai XXX
2,89 € 3,50 €
Alus WYCHWOOD BLACK WYCH, 5% 500 ml 3,98 €/l Tikai XXX
Alus FRULI zemeņu 4,1% 330 ml 6,03 €/l Tikai XXX
1,99 € 2,49 €
Alus GOUDEN CAR. Cuvee De Keizer 11% 750 ml
Alus GOUDEN CAROLUS Classic 8,5% un alus GOUDEN CAROLUS Tripel 9% 330 ml 6,33 €/l Tikai XXX
2,09 € 2,69 €
9,05 €/l Tikai XXX
1,99 € 2,69 €
Interesanti: Angļi vairāk mīl dzīvo alu, kas beidz raudzēties kroga pagrabā, savukārt beļģiem alus ir nacionālais dzēriens, kaislība un bezgalīgas jaunrades joma.
6,79 € 7,39 €
Alus DUCHESSE DE BOURGOGNE 6,2% 750 ml 7,59 €/l Tikai XXX
5,69 € 6,39 €
19
Neparasts Latvijas alus Tālavas ķēniņa alu ražo mikro alus darītava, kas atrodas Gulbenes novada Lizumā. Tā piedāvā jaunas, bet tajā pašā laikā ļoti senlatviskas garšu sajūtas, kas vienaldzīgus neatstāj pat tādus, kuri sakāmies alu negaršojot. Tālavas ķēniņa alus nav ne pasterizēts, ne filtrēts, ne arī mākslīgi gāzēts. Šādu īpašību kopums mūsdienu pasaulē ir liels retums. Tālavas ķēniņa alus darītāji īpašu uzsvaru liek tieši uz latviskajām alus darīšanas tradīcijām, kas gadu simteņos izkoptas tikai mūsu tautai raksturīgās niansēs. Rezultāts ir katram baudāms, un paši alus darītāji par saviem brūvējumiem saka: “Sidraba putas, ķēniņa alus!”
Alus SAVIEŠU ALUS 6,7% un alus GAIŠĀ VASARA 5,5% 500 ml 2,50 €/l Tikai XXX
1,80 €
Alus VILKAČU ALUS 6,8% 500 ml
1,25 €
2,50 €/l Tikai XXX
1,25 € 1,80 €
Alus PĒRKONA VASARA 5,8% 500 ml 2,50 €/l Tikai XXX
1,25 € 1,80 €
Alus MADONAS nefiltrēts 5,2% 500 ml 2,70 €/l
Madonas alus darītavā alus brūvēšana tika uzsākta vairāk nekā pirms simt gadiem akmens ēkā, kas ir saglabājusies un joprojām ir darbojošās alus darītava. Zem tās ir saglabājušies senie pagrabi, kuros simt gadu tālā pagātnē ziemā tika vests ledus no tuvākajiem ezeriem, lai palīdzētu saglabāt aukstumu visu vasaru un uz tā varētu lāgerēt alus mucas. Pirms gada alus darītava ieguva jaunu elpu, jo pie alus vārīšanas katliem stājās jauns aldaris Rolands Zaharovs, kurš alus darīšanas mākslu vairākus gadus mācījās Austrālijā un tagad apvieno modernās, globālās un tieši šai vietai raksturīgās, vēsturiskās alus brūvēšanas tradīcijas.
20
1,35 € 1,89 €
Alus MADONAS 5,6% 500 ml 2,70 €/l
1,35 € 1,79 €
Agrākajos laikos uz ģimenes godiem pašu darināts alus bija kā likums. To baudot, visi dzēra un sprieda, kam labāks, kam – ne tik labs alus izdevies. Šī tradīcija Latvijā bija dzīva vēl pagājušā gadsimta 70. gados. Tagad tā uzplaukst no jauna – cita pēc citas veras vaļā mazas alus darītavas, kas ar lielu degsmi un azartu metas alus brūvēšanā un eksperimentos ar garšu. Alus ARONIJU RAGANA 5,1% 500 ml 4,38 €/l Tikai XXX
Alus darbnīca “Labietis” aizsākās Rīgā, Aristīda Briāna iela 9a-2, ar krogu un nelielu alus darītavu, kur, baudot alu, bija iespējams vērot, kā vārtelpā rosās aldari. Tagad Labietis ir audzis un nopērkams arī lielveikalos. Lai neapjuktu vairāk nekā 30 alus šķirnēs, tās sadalītas piecās ar krāsu apzīmētās saimēs, kas nozīmē iekļaušanos zināmā alus stiprības rāmī. Pelēkie ir vienkāršāki ali līdz 5 %, dzeltenā saime pulcēs garšā bagātākus alus līdz 6 %, sarkanajā saimē ali būs starp 6 un 8 %, melnajā virs 8 %, bet lillā saime rezervēta mūsu dullākajiem aliem virs 10 procentiem. Lai varētu labāk izprast, kā garšos tas vai cits Labieša alus, mēs norādām arī beigu blīvumu, rūgtumu un krāsu.
Alus MEŽS 5,5% 500 ml Alus TRĪS INDIĀŅI 5% 500 ml
2,19 €
4,18 €/l Tikai XXX
2,69 €
2,09 € 2,55 €
Alus SOHO ŠVĪTIŅŠ 4,4% 500 ml 3,98 €/l Tikai XXX
1,99 € 2,35 €
Alus PELAŠĶU VELNS 9,9% 500 ml 4,78 €/l Tikai XXX
2,39 € 2,89 €
21
Iliada olīvas un olīveļļa Salātu recepte Sastāvdaļas 100 g svaigu salātu 1 avokado 1 gurķis Mērcei 1 ēdamkarote ILIADA eļļas 2 tējkarotes apelsīnu sulas šķipsniņa sāls svaigi malti melnie pipari
Pagatavošana Visas sastāvdaļas sagriež un kārto lēzenā traukā. Mērces sastāvdaļas sakuļ kopā un pārslaka pāri salātiem. Visu viegli sacilā kopā.
Zaļās olīvas ILIADA bez kauliņiem, 370 g 5,11 €/l
2,49 €
ILIADA Extra virgin olīveļļu pamatoti uzskata par vienu no vislabākajām Grieķijas eļļām. Šie augstvērtīgie produkti nāk no Kalamatas reģiona Grieķijas dienvidos. Olīveļļa ir sulīgi zaļā krāsā, ar robustu svaigu zāļu smaržu, kas mutē atstāj patīkamu, mazliet asu pēcgaršu. Ideāli piemērota salātos un marinādēs, vienkārši pārslakot svaigi ceptai gaļai, zivij vai dārzeņiem.
Olīveļļa E. V. Kalamata ILIADA, 250 ml 15,16 €/l
1,89 €
3,79 €
4,99 €
Olīveļļa E. V. Kalamata ILIADA, 750 ml 11,45 €/l Tikai XXX
8,59 € 9,99 €
Olīvas Kalamata ILIADA bez k., 370 g 6,46 €/l
2,39 € 3,25 €
Padoms: Šo eļļu ieteicams uzglabāt tumšā vietā, bez saules gaismas. Neglabāt ledusskapī. Aukstumā eļļa sabiezē un paliek dūmakaina, bet siltumā atgūst sākotnējo izskatu un īpašības.
22
[22]
Citas labās eļļas EXTRA VIRGIN OLĪVEĻĻA
MANDEĻU EĻĻA
LINSĒKLU EĻĻA
Šī eļļa tiešām ir spiesta Jau gadu tūkstošiem zināmas no mandelēm. To bieži linsēklu eļļas ārstnieciskās īpašības. Extra virgin olīveļļa iegūta lieto aknu attīrīšanas Šī eļļa ir nenovērtējama sirds un no bioloģiskās saimniecībās procedūrās, lai tiktu vaļā asinsvadu slimību ārstēšanā. Tā audzētām olīvām. Tā ir no toksīniem. Eļļu lieto palīdz samazināt asinsspiedienu un aukstā spieduma eļļa. masāžai, lai mitrinātu ādu, holesterīna līmeni asinīs. Linsēklu Olīvas vāktas ar rokām atslābinātu ķermeni un arī eļļu lieto arī kā dabiskos vitamīnus visoptimālākajā ražas laikā. mazinātu muskuļu sāpes. matiem un acu gaišumam. Šī eļļa Šai eļļai piemīt skaista Ar mandeļu eļļu apstrādātas stiprina imunitāti. Ieteicams lietot dzidra krāsa un brīnišķīgs, brūces dzīs ātrāk. 1 līdz 2 ēdamkarotes dienā. Nedrīkst tikai labai olīveļļai raksturīgs karsēt un lietot cepšanai. aromāts.
SEZAMA EĻĻA
Daudzi uzskata sezama eļļu par zālēm un pamatoti. Sezama eļļu lieto skaistai un veselīgai ādai. Sezama eļļu izmanto arī mutes dobuma higiēnā, jo tā palīdz atbrīvoties no aplikuma un baktērijām un padara zobus baltākus. Ir pierādīts arī, ka sezama eļļa samazina asinsspiedienu un glikozes līmeni asinīs. Vēl tā uzlabo sirdsdarbību, aizsargā no radiācijas, un vēl ir 100 iemeslu to lietot katru dienu.
KAŅEPJU SĒKLU EĻĻA
Kaņepju sēklu eļļu iesaka lietot sirds veselībai. Lietojiet šo eļļu, lai uzlabotu matu, nagu un ādas stāvokli, jo kaņepes samazina ādas sausumu. Tā ir lieliska barība smadzenēm. Eļļas sastāvā ir zinātniski atzītas vielas, kas attīsta smadzenes. Grūtnieces, kas lietojušas šo eļļu gaidību laikā, uzņem eļļā esošās labās vielas arī savam topošajam mazulim. Tāpat pētījumi rāda, ka šī eļļa lieliski ceļ imunitāti, tādēļ to iesaka vīrusu laikā, arī skolas vecuma bērniem.
ĶIRBJU SĒKLU EĻĻA
Ķirbju sēklu eļļa tiek iegūta no grauzdētām ķirbju sēklām, un tai ir raksturīga tumši zaļa krāsa. Eļļu bieži lieto sirds veselībai. To arī iesaka labam miegam. Arī šo eļļu nav ieteicams karsēt, bet lietot aukstajiem ēdieniem. Tai ir spēcīgs aromāts un garšas īpašības, tādēļ ieteicams to pievienot ēdienam pamazām, lai eļļa nepārmāktu pašu ēdienu.
VALRIEKSTU EĻĻA
Šo eļļu kulinārijā lieto tikai aukstajās mērcēs, salātos, kopā ar pastu vai pārslakot grilētai zivij un gaļai īsi pirms pasniegšanas. Tā ir lieliska desertos, jo piešķir brīnišķīgu riekstainu garšu.
Eļļām BIO GUSTI ITALIA
-20%
kaņepju, mandeļu, ķirbju Tikai XXX
Olīveļļa
Mandeļu eļļa
Sezama eļļa
Linsēklu eļļa
Kaņepju eļļa
Ķirbju eļļa
Valriekstu eļļa [23]
23
Grand Cru sāls kolekcija Gourmet Studio zīmols Latvijas tirgū piesaka izsmalcinātu sāls kolekciju – “Grand Cru” sāls. Dažādas krāsas, dažādas tekstūras, katram sava izcelsme un savs stāsts, kā arī daudzveidīgas lietojuma iespējas. Jūras sāls ar trifeļu miziņu Šis trifeļu sāls ir pagatavots no jūras sāls un melno vasaras trifeļu miziņas. Tam piemīt intensīvs aromāts – ar mazītiņu šķipsnu pietiek, lai pat vienkāršu ēdienu padarītu par smalku. Ierīvējiet ar to cepamo zivi vai gaļu; ideāls ar mērcēm, salātiem, pastām, dārzeņiem, olām un pat uzkaisīts uz dekadenta “Asiņainās Mērijas” glāzes maliņas. Lielisks uz frī kartupeļiem un krēmīgā kartupeļu biezputrā.
Kūpinātais sāls Nerafinētu jūras sāli plānā kārtā izklājot virs īpašām kurtuvēm, ļauj sālij uzsūkt dabīgu ozola skaidu dūmu aromātu, neizmantojot nekādus mākslīgos aromatizētājus. Lieliski sader ar grilētiem ēdieniem – dārzeņiem, pākšaugiem, zivīm un gaļu. Izmanto kā aizdaru zupām, pastām, sieriem, salātiem, vaniļas saldējumam.
Melnais sāls Melnais lavas sāls rodas, aktivētu ogli sajaucot ar jūras ūdeni. Tas ir slavens ar okeāna un minerālu garšu, un tam ir kraukšķīgi kristāli ar īstu tekstūru. Tradicionāli to lieto servēšanai, pārkaisot grilētai zivij vai pat grilētam ananasam. Ir spilgts dekors neizteiksmīgiem ēdieniem, piemēram, mocarellai vai vārītām olām.
Piramīdpārslu sāls ar safrānu Jūras kristāliskā sāls ar safrānu īpaši labi iederas pie dārzeņiem, grilētas zivs, sautētas gaļas, risoto, paeljas, zupām, jūras veltēm. Un pat “Asiņainās Mērijas” kokteilī.
Sarkanais sāls Reti sastopamais sarkanais alaea sāls ir izgatavots no attīrītas jūras sāls un ceptiem vulkāniskajiem māliem. Tajā ir 80 dažādi minerāli ar sevišķi augstu dzelzs saturu, kas piešķir krāsu. Tradicionāli to izmanto pārtikas konservēšanai, bet sarkanā krāsa un vieglā riekstu pieskaņa labi kalpo kā nobeiguma sāls jau gatavam ēdienam – zivij, gaļai, sieram, olai.
Dažādi sāls veidi GOURMET, no 55–90 g no 31,00 €/kg
no 2,79 € no 3,45 €
Tikai XXX
24
[24]
Tikai XXX
Tikai XXX
Jauna garšvielu maisījumu kolekcija Gourmet Studio zīmols piesaka tirgū jaunu sešu izcilu garšvielu maisījumu kolekciju, ko radījis šefpavārs Kaspars Jansons. Vieglas un svaigas zivij, eksotiskas burgeriem, ar Āzijas virtuves notīm vistai un tītaram, ar Karību ietekmi un kakao pulveri jēram, itāļu un meksikāņu virtuves apvienojums dārzeņiem, svaigas un auglīgas garšvielas cūkgaļas šašlikam.
Tikai XXX
Tikai XXX
Pavasara dārzeņu sacepums Sastāvdaļas 2 krāsainas paprikas 1 cukīni 1 kabacis 1 baklažāns 2 saujas ķiršu tomātiņu 2 ēdamkarotes olīveļļas ½ paciņas GOURMET STUDIO garšvielu maisījuma dārzeņiem Pagatavošana 1. Dārzeņus sagriež ripiņās, sajauc kopā ar olīveļļu un garšvielām un atstāj uz 30 minūtēm, lai garšas savilktos. 2. Tad kārto traukā citu aiz cita, lai ir krāsaini, un cep 180 °C temperatūrā 30 minūtes. Pasniedz ar kazas sieru vai kā piedevu pie pamatēdiena.
Garšvielu maisījumi GOURMET jēram, vistai, burgeram, šašlikam, dārzeņiem, zivīm, no 40 līdz 50 g no 49,80 €/kg
2,49 € 2,99 €
Tikai XXX
[25]
25
Vērtīgie putni paipalas Paipalas ar burkānu un zirnīšu sautējumu Pie paipalu olām pircējs jau ir pieradis. Tās esam iecienījuši kā veselīgu piedevu salātiem un labu brokastu ēdienu, taču retāk lietotā paipalu gaļa arī ir vērtīgs produkts, ko iekļaut maltītēs. Paipalu gaļu var izmantot kā lielisku alternatīvu ikdienā tik ierastai un bieži lietotai vistas gaļai. Paipalu gaļa ir liesa – 100 gramos paipalas filejas ir vien 110 kilokaloriju. Mazajā putniņā ir gan visvairāk olbaltumvielu, gan arī vismazāk taukvielu (paipalas filejā olbaltumvielas veido 22,4 % masas, bet taukvielas – vien 2,3 %).
Sastāvdaļas 4 paipalas 5 burkāni 400 g saldētu zirnīšu 2 ēdamkarotes sviesta 1 ēdamkarote miltu Mērcei 2 ēdamkarotes olīveļļas 2 ēdamkarotes sojas mērces rīvēta miziņa un sula no ½ citrona 2 rīvētas ķiploku daiviņas svaigi malti melnie pipari
Svaiga paipalu gaļa, 560 g 9,45 €/kg Tikai XXX
5,29 €
Stampa ar trauciņu
26
[26]
7,39 € 8,69 €
Pagatavošana 1. Visas mērces sastāvdaļas samaisa kopā un iemasē paipaliņās. Atstāj uz pāris stundām iemarinēties, un tad cep 180 °C temperatūrā 20 minūtes. 2. Tikmēr sagatavo burkānu un zirnīšu sautējumu. Burkānus sagriež ripiņās un vāra sālsūdenī, kamēr tie ir mīksti, tad pievieno saldētus zirnīšus un vāra vēl 5 minūtes. 3. U z pannas izkausē sviestu, un tajā iemaisa miltus. No dārzeņiem nolej šķidrumu, atstājot vien tik, lai būtu nosegta puse dārzeņu, un strauji iemaisa miltu un sviesta maisījumu.
Itāļu krāsainā pasta Pipari NERI ar tunča pildījumu, 190 g
2,99 €
15,74€/kg
3,99 €
Pesto NERI Rosso vai Alla Genovese, 190 g 10,48 €/kg
1,99 € 2,49 €
Padoms: Pagatavojiet spinātu pastu ar tikpat zaļu bazilika pesto. Al dente gatavības pastā iemaisiet pesto un pasniedziet ar svaigu baziliku un grauzdētiem pīnijas riekstiem, bagātīgi pārkaisītu ar labu Parmas tipa sieru.
Pasta DE CECCO spageti un penne rigate ar spinātiem, 500 g no 3,59 €/kg
no 1,79 € no 2,39 €
Interesanti: Lai iegūtu pilngraudu miltus, no kuriem ražo pilngraudu pastu, tiek samalts viss grauds – gan grauda dīglītis, gan kodols, kā arī graudapvalks. Līdz ar to šie milti salīdzinājumā ar citiem ir bagātāki šķiedrvielām, vitamīniem un minerālvielām.
Pasta DE CECCO pilngraudu spageti un penne rigate, 500 g no 3,58 €/kg
1,79 € no 2.29
[27]
27
Svaigas zivis Ķemmītes gliemežvākos, 1 kg 19,99 €/kg
Jūras velna fileja, bez ādas, 500 g+, atk., uz svara kg
19,99 €
37.99 €/kg Tikai XXX
22,99 €
37,99 € 42,99 €
Ērgļzivs (Corvina), neķidāta, 1,5–2,00 kg, uz svara kg 12,99 €/kg
12,99 € 15,99 €
Āfrikas sama fileja, ar ādu, 300–500 g, uz svara kg
Garneles VANNAMEI 30–40 gab./kg uz svara kg 15,49 €/kg
10,99 €/kg
10,99 €
15,49 €
12,99 €
16,99 € Austeres FINE DE CLAIRE DE MAR, 1 gab. 0,89 € Tikai XXX
0,89 € 1,25 €
Sarkanasara fileja ar ādu, 400 g+, uz svara kg 16,99 €/kg
Garneļu iesmiņi marinādē, 1 kg 25,99 €/kg
28
[28]
25,99 € 29,99 €
Kalmāri mazie 25-45 g, atkauloti, kg uz svara kg 7,79 €/kg
7,79 € 8,49 €
16,99 € 21,99 €
Sams mārrutku un šampinjonu mērcē
ar biešu sulā vārītiem rīsiem Pagatavošana 1. Katliņā uzvāra ūdeni un biešu sulu, pievieno sāli un liek vārīties rīsus. Vāra pēc instrukcijas uz iepakojuma. 2. Šalotes sīpolu un šampinjonus smalki sasmalcina un uz pannas apcep dzidrinātā sviestā. Pievieno sāli un svaigi maltus melnos piparus. Pievieno saldo krējumu un mārrutkus. Kad saldais krējums ir uzvārījies, pievieno grauzdētas mandeļu skaidiņas. 3. Sama fileju sagriež porciju gabalos, nedaudz apsāla un liek mērcē sautēties. Zivtiņai ir jābūt apsegtai ar mērci. Pannas saturu pārkaisa ar pētersīļiem un nogriež liesmu. 4. Pasniedz nekavējoties. Dekorē ar svaigiem pētersīļiem.
Gatavo Lauris Aleksejevs, restorāna “36. līnija” šefpavārs
Sastāvdaļas 300 g sama filejas 1 šalotes sīpols 100 g šampinjonu 2 ēdamkarotes dzidrināta sviesta 2 ēdamkarotes mārrutku 100 ml saldā krējuma 2 ēdamkarotes sakapātu lapu pētersīļu 2 ēdamkarotes grauzdētu mandeļu skaidiņu 250 g rīsu 200 ml biešu sulas 200 ml ūdens sāls, cukurs, olīveļļa
Argentīnas garneles čaulā, ķiploku marinādē, 500 g 29,98 €/kg
14,99 € 17,99 €
Zilais krabis, 1 kg 14,49 €/kg
14,49 € 16,99 €
Rīsi DECECCO tvaicēti, 1 kg 2,99 €/kg
2,99 € 3,99 € [29]
29
Oscarsfish
produkti
OSCARSFISH ir 100 % Latvijas zīmols, kas pelnīti uzskatāms par visaugstākās kvalitātes zivju produkciju. Visas pārstrādātās zivis tiek zvejotas aukstos, tīros un nepiesārņotos okeāna ūdeņos netālu no Islandes krastiem. Apstrādē tiek izmantots tikai kristāldzidrs un tīrs Islandes ūdens. Zemā okeāna ūdens temperatūra, zivs ilgais augšanas periods, dabīgie produkti, ar ko tās barojas, un kopumā ekoloģiski tīrā vide – ir tie iemesli, kas veido mūsu zivs produkcijas labās garšas īpašības.
Pikšas smalkmasa (vak.), 450 g 6,38 €/kg
2,87 € 3,59 €
Mencas smalkmasa (vak.), 450 g 5,85 €/kg
Arktikas palija piparu mērcē, 190 g 16,38 €/kg
3,11 € 3,89 €
2,63 € 3,29 €
Visiem
OSCARFISH produktiem
Islandes jūras zeltplekste uz svara kg 10,31 €/kg
– 20%
10,31 €
12,89 €
Auksto ūdeņu garneles, 200 g 23,96 €/kg
4,79 € 5,99 €
Mencu aknas savā sulā, 121 g 10,18 €/kg
1,23 € 1,54 €
Kūpināta Arktikas palija eļļā, 190 g 16,80 €/kg
Islandes Arktiskā palija, 300 g 38,11 €/kg
30
[30]
11,43 €
14,29 €
3,19 € 3,99 €
Pikšas fileja bez ādas un asakām, 900 g 17,14 €/kg
15,43 € 19,29 €
Pikšas fileja
ar kraukšķīgiem kartupeļiem un avokado mērci Sastāvdaļas 900 g saldētas pikšas filejas, atlaidinātas aukstā ūdenī 9 vidēja izmēra kartupeļi 2 vidēji vai viens liels avokado 1 mazs vai ½ vidēja sīpola citronu sula Garšvielas zivij ½ tējkarotes saldās paprikas pulvera ⅓ tējkarotes ķiploku pulvera šķipsna maltu melno piparu ⅓ tējkarotes sāls ½ tējkarotes Kajennas piparu vai smalki kapāta čili (pēc izvēles) šķipsna svaiga timiāna, smalki sakapāta 1 tējkarote rīvētu citrona miziņu Garšvielas kartupeļiem 1–2 tējkarotes saldās paprikas pulvera 1–2 tējkarotes smalki sakapātu diļļu ½ tējkarotes ķiploku pulvera 4 ēdamkarotes olīveļļas
Pagatavošana 1. Sakarsē cepeškrāsni līdz 180 °C temperatūrai. Nomizo kartupeļus un sagriež tos daiviņās. Kartupeļu garšvielas sajauc kopā ar eļļu un apviļā tajās kartupeļu daiviņas. 2. U z cepešpannas izklāj cepamo papīru, izkliedē kartupeļus, lai tie nesaskartos, un cep sakarsētajā krāsnī 25–40 minūtes. Ja cepoties tie kļūst sausi, var apmaisīt, lai tie būtu eļļaini (tas neļaus kartupeļiem izžūt). Kad kartupeļi gandrīz gatavi, ieslēdz krāsni uz 2–4 minūtēm grila režīmā, lai kartupeļus apbrūninātu (tiem jābūt eļļainiem). Kartupeļiem sāli pievieno tikai tad, kad tie jau ir gatavi. 3. K amēr kartupeļi cepas, smalki sakapā sīpolu. Piestā vai ar dakšu saspaida avokado un sajauc tos, pievienojot sulu no ½ citrona. Pēc garšas pievieno mazliet sāli un piparus. 4. Sajauc visas garšvielas zivij. Zivi noslauka, lai tā būtu sausa, un apviļā to garšvielu maisījumā. 5. Uz pannas izklāj cepamo papīru, uzlej tam eļļu un uzkarsē. Kad panna ir uzkarsusi, liec cepties zivi. Atkarībā no tās biezuma cep 3–4 minūtes no katras puses.
[31]
31
Spāņu vītinātā gaļa un vīns Nico Jamones ir ģimenes uzņēmums, kas jau vairāk nekā 50 gadu nodarbojas ar spāņu kultūrai būtisku sastāvdaļu – šķiņķa un vītinātas gaļas – ražošanu. No paaudzes paaudzē nodotas tradīcijas un mūsdienu tehnoloģijas sajaukums ir pamatā šim veiksmes stāstam. Jamones šķiņķi un pleca daļas tiek iedalīti pēc to nogatavināšanas ilguma: bodega ir 9–11 mēnešus noturēti; reserva – 12–15 mēnešus noturēti; hembra un duroc – ilgāk nekā 15 mēnešus noturēti. Hembra būs sulīgāka, aromātiskāka un saldāka gaļa, bet duroc šķirne būs treknāka. Un nekas tik labi nepapildinās lielisku spāņu šķiņķi kā spāņu vīns.
Vītināta cūkgaļas lāpstiņa, komplektā statīvs un nazis
Vītināts cūkgaļas šķiņķis, komplektā statīvs un nazis
39,99 €
59,99 €
49,99 €
89,99 €
Interesanti:
Vīns ALTOS DE TAMARON CRIANZA 13,5% 0,75 l, Spānija
Vīns ALTOS DE TAMARON RESERVA 14% 0,75 l, Spānija
7,49 €
17,32 €/l 12,99 € Tikai XXX 17,03 €
9,99 €/l Tikai XXX
32
10,03 €
Grieķu vēsturnieki jau 1. gs. p.m.ē. savos rakstos min spāņu šķiņķi. Romiešu laikos esot pastāvējusi profesija vicarius supra cenas – pavāri, kas specializējušies šķiņķa un desu gatavošanā. Nico Jamones ik gadu saražo ap 400 000 šķiņķu un pleca daļu.
Vīni no Itālijas Itāliju, tāpat kā Franciju, noteikti var dēvēt par vīnu zemi, kā nekā vīnogas Itālijā tiek audzētas gandrīz visās no 95 provincēm. Senatnē grieķi to esot tā arī saukuši par Oenotriju, kas tulkojumā nozīmē “vīna valsts”. Itālijas vīna darīšanas tradīcijas ir divus tūkstošus gadus senas un to daudzveidība ir tik liela – sākot no galda vīniem, līdz pat elitāriem un ļoti izmeklētiem vīniem, ka izdibināt visu par tiem būtu gandrīz neiespējami. Taču viens ir skaidrs – vislabāk vīnu var saprast, to baudot. Vīns GRIFO Nero di Troia 12,5% 0,75 l
Vīns Fazzoletto Piemonte DOC, 14% 0,75 l 7,99 €/l
6,39 €/l
5,99 €
4,79 € 6,85 €
Vīns GRIFO Castel del Monte Rosso, 12,5% 0,75 l 6,39 €/l
4,79 € 6,85 €
8,49 €
Vīns GRIFO Bombino Bianco 11,5% 0,75 l 6,39 €/l
Vīns Nero Marone Primitivo di Salento 13,5% 0,75 l 8,65 €/l
6,49 € 8,99 €
4,79 € 6,85 €
Vīns NERO MARONE 14% 0,75 l 8,65 €/l
6,49 €
9,03 € Vīna glāzes sarkanvīnam 450 ml un baltvīnam 250 ml 4 gab.
4,19 € 6,99 €
33
Gaļas plate un piedevas gurmāniem Interesanti: Neri zīmola aizsākumi meklējami 1947. gadā ar Toskānas olīvu ražošanu. Mūsdienās olīvām piebiedrojušies daudzi citi produkti, kā gurķīši, marinēti dārzeņi, pākšaugi, augļu mērces un arī kaperi, kas īpaši lieliski piestāvēs dažādām gaļas platēm.
Kaperi NERI, 100 g 10,90 €/kg
1,09 € 1,39 €
Kaperi NERI ar kātiņiem, 200 g 8,95 €/kg
1,79 € 2,29 €
Mērce HERITIER ar mango un garšvielām, 180 g 20,50 €/kg 3,69 € ražots Beļģijā 4,99 €
Mērce HERITIER ar vīģēm un portvīnu, 180 g 20,50 €/kg ražots Beļģijā
Dažāda veida vītinātas un vārītas desas, vītināti liellopa un cūkas šķiņķi, ruletes BONTA iN TAVOLA, 80 g no 12,38 €/kg
34
[34]
no 0,99 € no 1,29 €
Interesanti: Héritier čatniji tiek gatavoti jau vairāk nekā gadsimtu. Rūpīgi atlasītas sastāvdaļas un tradīcijās balstītas receptes sniedz tiem tik piesātināto garšu. Viens no mazajiem Héritier noslēpumiem ir lēnais gatavošanas process atvērtā, sarkanā vara katlā. Tie lieliski piestāvēs pīrāgiem, terīnēm, fuagrā, dažādiem sieriem un arī gaļai.
3,69 € 4,99 €
Kā īstiem itāļiem pienākas, viss aizsākās ar ģimeni, kad 1927. gadā tika dibināts neliels ģimenes uzņēmums Salumificio Simonini, kas tālāk nonāca pārvaldībā nākamajai paaudzei – dēliem Raimondo un Luidži. Tieši Luidži apņēmības dēļ daudzus gadus vēlāk nelielais ģimenes uzņēmums izauga par mūsdienās pasaulē tik labi zināmo un novērtēto zīmolu Salumificio.
Vītināts, auksti kūpināts cūkgaļas šķiņķis SPECK, uz svara kg 11,99 €/kg
11,99 € 14,99 €
Vītināta desa SALAMI NAPOLI, uz svara kg 10,49 €/kg
Vītināts cūkgaļas šķiņķis PROSCIUTTO, uz svara kg 14,39 €/kg
14,39 € 17,99 €
10,49 € 12,99 €
Vītināts cūkgaļas šķiņķis PROSCIUTTO PIATTO, uz svara kg 11,99 €/kg
11,99 € 14,99 €
Vītināta desa SALAME MILANO, uz svara kg 8,99€/kg
8,99 €
11,99 €
[35]
35
Maizītes Maizes un maizītes. Iemīļots veids, kā gardi, ātri un sātīgi paēst kā lieliem, tā maziem. Ja vēl pašu taisītas, gandarījums ir vēl lielāks. Ņemam kādu no gardajām “Meistara markas” maizītēm un liekam virsū visu, ko sirds kāro. Vai tas būtu veselīgais redīss un avokado, vai pavasarīgais burgers ar Streetburger karamelizētiem sīpoliņiem, vai interesantā ievārījuma un norvēģu brūnā siera Gudbrandsdalen maizīte – tas katra paša ziņā. Lielākajiem ēdājiem klāt lieliski iederēsies piesātinātais sarkanvīns no saulainās Dienvidfrancijas Entrecote pays D`oc ar visu laba steika recepti uz etiķetes.
Svaigi ceptas maizītes – graudu, turku, griķu, kviesu batoniņš, no 55 līdz 60 g no 1,64 €/kg no 0,09 €
no 0,11 €
Vīns ENTRECOTE PAYS D’OC 13% 0,75 l 7,32 €/kg
5,49 € 8,03 €
Karamelizēti sīpoli STREET BURGERS 2 veidi, 245 g 9,76 €/kg
Siers Norvēģijas brūnais GUDBRANDSDALEN 250 g 15,56 €/kg
36
3,89 € 4,99 €
2,39 € 2,99 €
Pavasara burgers 1 “Meistara markas” burgera maizīte 1 “Meistara markas” liellopu gaļas burgers 1 ēdamkarote karamelizētu sīpolu STREETBURGER ½ tomāta ½ avokado 1 salātlapa 2 šķēlītes bekona Mērcei 2 ēdamkarotes krējuma, 1 ēdamkarote krēmsiera, sāls un pipari
Pagatavošana 1. Burgeru apcep uz karstas pannas no katras puses ~ 3 minūtes. 2. Bekonu uz pannas izkraukšķina. 3. Krēmsieru sajauc ar krējumu, sāli un pipariem. 4. Maizīti pārgriež uz pusēm, tomātu – ripiņās, avokado – šķēlītēs. 5. Uz apakšējās maizītes daļas uzziež mērci, liek salātlapu, tad gaļu, tomātu, bekonu, avokado, karamelizētus sīpolus. Otru maizītes pusīti apziež ar mērci un liek pāri visai kaudzītei. Saspiež un, ja nepieciešams, sastiprina ar kociņu.
Garneļu un zemeņu maizītes 1 “Meistara markas” graudu maizīte 100 g vārītu garneļu 4 zemenes zariņš piparmētru 3 ēdamkarotes krēmsiera 1 ēdamkarote apelsīnu sulas, nedaudz norīvētas apelsīnu miziņas sāls, pipari
Pagatavošana 1. Maizīti pārgriež uz pusēm, zemenes – ceturtdaļās, piparmētru zariņam noplēš lapiņas. 2. Krēmsieru sajauc ar apelsīnu sulu un miziņām, pēc garšas pievieno sāli un svaigi maltus melnos piparus. 3. Maizītes bagātīgi apziež ar krēmu, tajā sasprauž garneles, zemenes un piparmētru lapiņas.
Redīsu un avokado maizītes 1 “Meistara markas” sēklu maizīte 200 g vājpiena biezpiena 100 ml bezpiedevu jogurta vai liesa krējuma 2–3 ēdamkarotes sakapātu zaļumu – lociņi, dilles vai pētersīļi sāls, pipari 1 tējkarote medus buntīte redīsu 1 avokado
Pagatavošana 1. Biezpienam pievieno zaļumus, sajauc kopā ar krējumu vai bezpiedevu jogurtu, sāli, pipariem un medu. 2. Maizīti pārgiež uz pusēm un bagātīgi apziež ar biezpienu. 3. Redīsus sagriež ripiņās, avokado – šķēlītēs. Abus pamīšus izkārto virs biezpiena.
Launaga maizes ar auksti kūpinātu lasi 1 “Meistara markas” maizīte 100 g auksti kūpināta laša 1 avokado 3 ēdamkarotes krēmsiera 2 ēdamkarotes bezpiedevu jogurta vai liesa krējuma 2 ēdamkarotes diļļu sāls, pipari
Pagatavošana 1. Maizīti pārgriež uz pusēm. 2. Krēmsieru samaisa kopā ar jogurtu un zaļumiem. Pēc garšas pievieno sāli un piparus. Apziež bagātīgi abas maizes pusītes. 3. Uz vienas pusītes kārto avokado, uz otras – lasi. Abas pusītes saliek kopā un sagatavo līdzi ņemšanai. Var apēst arī uzreiz.
Maizītes ar vītinātu gaļu un karamelizētām plūmēm 1 “Meistara markas” griķu maizīte 3 plūmes 100 g vītinātas gaļas 3 ēdamkarotes krēmsiera 1 ēdamkarote brūnā cukura 1 ēdamkarote šķidra medus (pēc izvēles)
Pagatavošana 1. Maizīti pārgriež uz pusēm un apziež ar krēmsieru. 2. Plūmes sagriež daiviņās un uz sausas karstas pannas apcep. Kad sāk sasprāgt miziņa, pārber ar brūno cukuru un ļauj izkust. Tad noņem no plīts. 3. Uz maizītes virs krēmsiera pamīšus kārto vītinātās gaļas šķēles un plūmju daiviņas. Ja ir vēlēšanās, var pārliet ar šķidru medu.
Norvēģu brokastu maizītes 1 “Meistara markas” maizīte 4 ēdamkarotes aveņu ievārījuma 100 g norvēģu brūnā siera
Pagatavošana Maizīti pārgriež uz pusēm. Uz katras puses liek aveņu ievārījumu, ko pārsedz ar plānām brūnā siera šķēlītēm.
[37]
37
“Lāču” gaļas gardumi “Lāčiem” viss ir pa īstam. Ja viņi ko dara, tad ar sirdi, dvēseli, prātu un paši savām rokām. Kad Lāču maizes klaips izcepies, ir gana smaržīgs un gards, tas tiek celts galdā. Ar saldu ievārījumu, medu vai citu gardumu, bet vislabāk – ar īstu gaļas kumosiņu, kas spēcina un dod vairāk spēka mūsu ļaudīm paveikt lielākus darbus. Tāpēc īsta latviešu maize nav iedomājama bez garda gaļas kumosiņa, kas gatavota uz alkšņu malkas, ilgi gatavināta un no dabīgām izejvielām. Katrā produktā ir augsts gaļas saturs, kūpināšana notiek ar īstu alkšņu malku, bez kūpināšanas aromatizētājiem. Garšai tiek izmantotas maksimāli dabīgas garšvielas. Gardie produkti ir šķēlītēs un fasēti ērtā 70–100 g iepakojumā. Baudiet. Pa īstam! Un no sirds!
Speķis sagriezts, dažāda veida: ar lauru lapām, ar ķiplokiem un papriku, ar rozmarīnu, sālīts un kūpināts, “LĀČI” 100 g 15,50 €/kg
Interesanti: Paši “Lāču” ļaudis saka – mūsu maize ir nopietnākā lieta pasaulē, ko ir izdevies radīt. Īsta un patiesa, bet daudz gardāka un vēl vērtīgāka ar “Lāču” gaļas gardumiem.
1,55 € 1,99 €
Vītināta cūkgaļas krūtiņa,“LĀČI” 80 g sagr., 29,88€/kg
“Lāči” piedāvā piecu dažādu veidu speķi: īsti kūpinātu, īsti sālītu, sālītu un papildinātu ar rozmarīnu, ar ķiplokiem un papriku vai ar lauru lapām.
38
[38]
2,29 € 2.99 €
Karsti kūpināta cūkgaļas kadiķu gaļa šķēlītēs, “LĀČI” 80 g 19,38 €/kg
1,55 € 1,89 €
Servelāde ar valriekstiem šķēlītēs, “LĀČI” 70 g 22,71 €/kg
1,59 € 1,99 €
Kūpinātas zivis Saira, a/k, kg 4,99 €/kg
4,99 € 5,59 €
Baltijas plekste, a/k, kg 3,99 €/kg
3,99 €
5,99 €
Stavrida, a/k, kg 5,99 €/kg
5,99 € 6,29 €
Raibā vilkzivs gab., k/k 5,99 €/kg
5,99 € 6,49 €
[39]
39
Augļi un dārzeņi sulās
no Aizkarpatu reģiona
Polza ir ukraiņu un latviešu kopprojekts, kas dibināts 2015. gadā. Augļi un dārzeņi tiek audzēti Aizkarpatu reģionā, kas ir slavens ar skaisto dabu un tīro vidi. Pašlaik augļu un dārzeņu platība aizņem jau 360 ha, un uzņēmums aizvien domā par sortimenta paplašināšanu un jaunu garšu piedāvāšanu. Sula tiek izspiesta no augļiem, tad tūlīt termiski apstrādāta un salieta pudelēs.
Dažādas sulas POLZA NFC: ābolu – biešu, ābolu – bumbieru, ābolu – ķirbju un ābolu – ingvera, 1 l 1,39 €/kg
Dažādas sulas POLZA NFC: ābolu – biešu, ābolu – bumbieru, ābolu – ķirbju un ābolu – ingvera, 300 ml 1,97 €/kg
40
[40]
0,59 € 0,89 €
1,39 € 1,99 €
Lutinām sevi ar īstu tēju un gardiem itāļu kruasāniem Melnās tējas audzēšana Ceilonā (tagad Šrilanka) aizsākās pēc tam, kad 1860. gadā sēnīte iznīcināja lielāko daļu kafijas ražas. Kafijas plantāciju īpašnieki nonāca pie secinājuma, ka nav prātīgi paļauties tikai uz vienu kultūraugu. 1867. gadā tika iestādīti pirmie 8 hektāri tējas krūmu. 1890. gadā Ceilonā izaudzēja jau 22 900 tonnu tējas, un mūsdienās Šrilanka ir trešā lielākā tējas ražotājvalsts pasaulē. Basilur tēja ekskluzīvi tiek audzēta, savākta un pat iepakota skaistajos un īpaši rūpīgi dizainētajos iepakojumos tieši Šrilankā, tādā veidā nodrošinot tās svaigumu un augstos kvalitātes standartus, ko zīmols pārstāv. Tējai lieliski piestāvēs kādi no Melegatti – itāļu ģimenes uzņēmuma ar vairāk nekā 120 gadu vēsturi un tradīcijām – kruasāniem. Tie tiek gatavoti no jogurta ar zemu tauku saturu, tāda veidā saturot par 30 % mazāk tauku un par 70 % mazāk cukura. Viegli un gardi.
Tējas BASILUR: zāļu tēja “Moringa”, melnā tēja “Sweet cherry”, zaļā tēja “Cream fantasy” 15 x 2 g 98,33 €/kg
Kruasāns MELEGATTI dažādi 6 x 40 g 7,46 €/kg
1,79 € 2,29 €
2,95 € 3,99 €
Kruasāns GRANDLEGGERI ar jogurta 6 x 40 g vai apelsīna pildījumu 6 x 45 g no 7,96 €/kg
2,15 € 2,69 €
[41]
41
Pankūkas brokastīs Brokastis, kā zināms, ir vissvarīgākā ēdienreize dienā. Kaut arī nekas nevarēs aizstāt pašu gatavotas pankūkas, reizēs, kad mājās nav visu nepieciešamo sastāvdaļu vai nav ietrenētu prasmju ideālo pankūku pagatavošanai, bet nu ļoti gribās tieši tās – gatavie Gourmet Studio pankūku maisījumi būs īsti vietā un nāks kā gards glābiņš. Vai tās būtu klasiskās, ar kakao vai veselīgās griķu miltu… un, ja vēl papildinātas ar pašmāju veselīgo našķi – kādu no Nutego zemesriekstu sviestiem, diena būs sākusies lieliski kā lieliem, tā maziem.
Zemesriekstu sviests ar medu NUTEGO, 255 g 9,76 €/kg
3,69 €
Zemesriekstu sviests ar riekstu gabaliņiem NUTEGO, 350 g
Griķu miltu pankūku maisījums GOURMET STUDIO, 320 g 9,98 €/kg
2,49 €
7,11 €/kg
3,19 €
2,49 € 3,69 €
3,99 €
Pankūku maisījums ar kakao GOURMET STUDIO, 295 g 11,83 €/kg
Klasisks pankūku maisījums GOURMET STUDIO, 315 g 9,49 €/kg
2,99 € 3,79 €
Zemesriekstu sviests ar riekstu gabaliņiem, krēmīgais vai ar tumšo šokolādi NUTEGO, 255 g 9,76 €/kg
42
[42]
2,49 € 3,69 €
3,49 € 4,39 €
Lielisks deserts Beldessert ir jaunākais papildinājums beļģu ģimenes uzņēmuma Galana saldēto produktu klāstā. Starp uzņēmuma ražotajiem saldajiem – mafiniem, kapkeikiem un tartletēm – ir arī lavas kūkas. Lavas kūku pamatā ir ideja par šķidro viducīti, kas slēpjas kūciņas centrā. Kūku pamatnēs ir izmantota labākā beļģu šokolāde, un tās pieejamas vairākos veidos – ar šokolādes, šokolādes un karameļu, šokolādes un aveņu vai šokolādes un bumbieru garšām.
Tikai XXX Tikai XXX
Dažāda veida lavas kūkas BEL DESSERT: ar sāļo karameli, ar bumbieru pildījumu, ar melno šokolādi un ar aveņu pildījumu, 2 x 90 g 13,28 €/kg
2,39 € 2,99 €
Padoms: Lavas kūkas īpaši lieliski garšos, pasniegtas ar saldējumu vai labu kafiju.
[43]
43
Laba kafija un deserts burciņā Katru rītu, ejot uz darbu, mēs ceram baudīt labu kafiju ar draugiem un padarīt pasauli kaut nedaudz labāku. Šī atziņa bija patiesa tad, kad 1971. gadā atvērās pirmais Starbucks, un tā ir patiesa arī mūsdienas – pēc 46 gadiem un 22 519 Starbucks. Šo visā plašajā pasaulē mīlēto zīmolu, kura nosaukums ir iedvesmojies no Mobija Dika, varam baudīt arī mēs. Vai tas būtu karameļu macchiato, caffe latte vai cappuccino. Labai kafijai piestāvēs arī lielisks deserts. Igauņu kompānijas Vigala Piimatööstus pirmsākumi meklējami tālajā 1925. gadā. Šis zīmols lepojas ar to, ka 100 % viss piens nāk no vietējām nelielajām fermām, kurās augstu vērtē tīru un ekoloģisku vidi, kurās visas gotiņas tiek sauktas vārdos un var ganīties brīvā dabā. Vai jūsu sirdij tuvāks būs tradicionālais itāļu saldais ēdiens tiramisu vai priekšroku dosiet mandeļu vai kokosriekstu garšām krēmīgā saldajā, vai varbūt ļausieties igauņiem raksturīgā kamas saldā ēdiena versijai ar ķiršu ievārījumu – tas jau paliek jūsu ziņā.
Auksts kafijas dzēriens STARBUCKS ar dažādām garšām: Caramel Machiato, Cappuccino un Latte, 220 ml 9,05 €/l
Deserti VIGALA ar tiramisu garšu, ar kama miltiem un ķiršu ievārījumu, ar mandeļu garšu un ar kokosa garšu, 90 g 14,33 €/kg
44
[44]
1,29 € 1,69 €
1,99 € 2,89 €
Itāļu un spāņu cepumi un našķi Jau kopš 1970. gada Dolciaria Gadeschi specializējas tradicionālo itāļu cepumu Amaretti, Amarettini, Cantuccini un Meringues ražošanā. Īsti, gardi itāļu brīnumi, kas paši kusīs mutē. El Almendro ir spāņu uzņēmums, kas jau kopš 1883. gada īpaši specializējies spāņu tradicionālo saldumu turron ražošanā. Turron parasti tiek gatavoti no medus, cukura un olu baltuma, ar grauzdētām mandelēm vai citiem riekstiem. Kaut arī tradicionāli tie saistās ar Ziemassvētkiem, lieliskās garšas un pieprasījuma dēļ šie saldumi tiek patērēti visu gadu.
Cepumi CANTUCCINI ar 19% vai 25% mandeļu, 250 g
Bezē cepumi NOSTALGIC 120 g kārbā 36,58 €/kg
no 6,20 €/kg
4,39 € 5,59 €
no 1,55 € no 1,95 €
Cepumi AMARETTI un CANTUCCI skārda cilindrā, 300 g vai 350 g no 20,83 €/kg 7,29 €
9,25 €
Cepumi GADESCHI AMARETTI metāla kārbā, 250 g 19,96 €/kg
Kraukšķīgi mandeļu Turron ar dažādām garšām: klasiskais, šokolādes, karameļu, apelsīnu un ar jūras sāli EL ALMENDRO, 75 g 31,87 €/kg Tikai XXX
2,39 € 2,69 €
4,99 € 6,35 €
Cepumi CANTUCCINI ar mandelēm, 150 g 7,00 €/kg
1,05 € 1,35 €
[45]
45
Sieri vegāniem Vegāni ir cilvēki, kas ēdienkartē neiekļauj gaļu, olas, pienu, kā arī citus dzīvnieku valsts produktus. Taču tas nenozīmē, ka vegāni nevar baudīt saldējumu, pienu vai sieru. Tas tikai nozīmē, ka šiem produktiem ir jābūt gatavotiem no citām sastāvdaļām. Piemēram, sojas, augu taukiem, riekstiem u.c. Un, ticiet vai ne, par kvalitatīviem un augstvērtīgiem vegānu sieriem nezinātājam būs grūti pateikt atšķirību garšas ziņā.
Veģertārais siers GREEK STYLE, WENSLEYDALE STYLE vai CHEDDAR STYLE, 200 g 15,95 €/kg
3,19 € no 3,69 €
Vegānu siers VIOLIFE oriģinālais vai ar garšaugiem, šķēlītēs, 200 g 12,45 €/kg
2,49 € no 2,79 €
Tofu deserts ar ananasiem un ar mandarīniem 130 g 14.54 €/kg
1,89 € 2,25 €
Tofu ar ķiplokiem, ar fetas un paprikas garšu vai ar maurlokiem, 130 g
46
[46]
14,54 €/kg
1,89 € 2,25 €
Piedāvājums spēkā tikai Maxima XXX Rīgā, K. Ulmaņa gatvē 88a un Slokas ielā 115
Dārzeņu čipsi KUHNE ar jūras sāli, ar zaļumiem vai ar papriku, 75 g 21,20 €/kg
1,59 € 1,99 €
Vegāniski dārzeņu čipsi Kāpēc gan nepamēģināt čipsus, kas pagatavoti no citāda dārzeņa, nevis kartupeļa. Maigi cepta biete, pastinaks un saldais kartupelis plānās, plānās šķēlītēs, tik plānās, ka kūst uz mēles. Kad garšu vēl pastiprina jūras sāls, paprikas pulveris vai zaļumi. Mmmm, mēli var norīt. Lieliska dabiskas izcelsmes uzkoda.
[47]
47
Kūkas veģetāriešiem un vegāniem Veģetārisms un vegānisms ir uztura sistēma, kas izslēdz gaļas un dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu. Daudziem tā ir vienkārši diēta un organisma attīrīšana. “Vegetarian FOODS” konditores veģetārismā un vegānismā saskata apzinātu dzīvesveidu, kas ved uz veselīgu un laimīgu nākotni. Veģetārieši ir lieli saldummīļi, tādēļ “Vegetarian FOODS” ir izstrādājuši speciālu toršu receptūru, kas nesatur konservantus, olas, produktus, kas iegūti vardarbības rezultātā pret dzīvniekiem. Šo saldumu pamatā un mūsu toršu sastāvā ir tikai dabīgi komponenti. Kūka SIERA KRĒMA, 260 g 9,96 €/kg
Kūka MEDUS, 260 g
2,59 €
3,26 €
Kūka SIERA KRĒMA ar piparm., mohito, 260 g 9,96 €/kg
2,59 €
9,96 €/kg
2,59 € 3,26 €
Kūka SIERA KRĒMA ar iebiezināto pienu un valriekstiem, 260 g
2,59 €
9,96 €/kg
3,26 €
3,26 €
Kūka CRAZY CAKE, 260 g
2,59 €
9,96 €/kg
3,26 €
Saldās krējuma bumbiņas, 270 g 14,78 €/kg
Piedāvājums spēkā tikai Maxima XXX Rīgā, K. Ulmaņa gatvē 88a un Slokas ielā 115, un Maxima X Rīgā, P. Brieža ielā 7, izņemot Kūka SIERA KRĒMA 260 g Kūka SIERA, ar iebiezināto pienu,valriekstiem 260 g Mini kūciņu izlase 270 g
48
[48]
3,99 € 4,99 €
Mini kūciņu izlase, 270 g 14,78 €/kg
3,99 € 4,99 €
Tapas Sastāvdaļas
Pagatavošana
1. tapai
1. tapa
3 burkāni 200 ml cidoniju sīrupa 130 g humusa
Nomizo un sagriež burkānus palielos gabalos, liek tos mazā katliņā un aplej ar cidoniju sīrupu. Vāra burkānus uz lēnas uguns 15–20 minūtes vai kamēr mīksti. Atdzesē un pasniedz kopā ar humusu.
2. tapai
2. tapa
1 cukīni 1 gurķis 200 g ķirbja 200 ml cidoniju sīrupa
Dārzeņus sagriež palielos gabalos un aplej ar cidoniju sīrupu. Ļauj dārzeņiem marinēties vismaz 1 stundu.
3. tapai
3. tapa
150 g cietā tofu siera 100 g panko rīvmaizes 1 paprika 1 tējkarote Kajennas piparu sula no ⅓ citrona sāls, pipari buntīte kinzas eļļa
Ar rokām sadrupina tofu smalkā, vienmērīgā, rīvmaizei līdzīgā masā. Pievieno smalki sakapātu papriku un kinzu. Pieliek rīvmaizi, Kajennas piparus un citronu sulu. Pievieno sāli un piparus pēc garšas, un visu ar rokām kārtīgi samīca. No tofu masas veido mazas bumbiņas un cep eļļā, līdz tās ir brūnas no visām pusēm.
[49]
49
Izcils sidrs Sidrs ir viegli dzirkstošs vīns, kas ražots no āboliem. Tas ir ļoti populārs gan Anglijā, gan Francijā, kā arī daudzās citās valstīs visā pasaulē. Un tagad – arī pie mums! Latvijas āboli ir izcili, lai ražotu sidrus. ABAVAS ģimenes vīna darītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu izveidots un attīstīts uzņēmums, kas nodarbojas ar kvalitatīvu dzērienu ražošanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. ABAVAS dzērienu pamatā ir četras lieliskas Latvijas augļu un ogu kultūras – āboli, aronijas, upenes un rabarberi. Siltajos mēnešos tie sasmeļas Latvijas vasaras sauli un smaržu, rudenī tiek pārvērsti sulās, tad gadu gatavināti vīna mucās, lai kā augstvērtīgi un ļoti kvalitatīvi dzērieni iepriecinātu garšas baudītājus, ikdienu pārvērstu svētkos, bet svētkus darītu neaizmirstamus. Visi vīna darītavas ABAVAS dzērieni nemainīgi izceļas ar augstu kvalitāti, bagātīgu garšu buķeti un izteiksmīgu aromātu.
Interesanti: Šie abi sidri Vācijas ābolu dzērienu izstādē/konkursā “Apfelwein Weltweit” jau vairākus gadus pēc kārtas iegūst augstākos novērtējumus 16 valstu konkurencē.
ABAVAS Ābolu sidrs Medium 0,75 l, 7,5% 6,39 €/l
50
4,79 € 5,99 €
ABAVAS Ābolu sidrs Medium 0,375 l, 7,5% 6,37 €/l
2,39 € 2,99 €
ABAVAS Ābolu sidrs Premium Brut 0,75 l, 8,5% 8,20 €/l
ABAVAS Ābolu sidrs Premium Brut 0,375 l, 8,5%
6,15 € 7,65 €
7,97 €/l
2,99 € 3,89 €
Burgundijas vīni Burgundija ir viens no senākajiem vīna darināšanas reģioniem Francijā, un tā vīnus atpazīt ir samērā grūti, jo reģionā apvienojušās daudzas mazas vīna darītavas. Taču orientēties palīdz Burgundijas vīna pudeles īpašais dizains. Baltvīnus Burgundijā darina no Chardonnay un Aligote, savukārt sarkanvīnus – no Pinot Noir un Gamey vīnogu šķirnēm. Vīns Le Vieux Quartier Chardonnay Bourgogne AOC 13,13 €/l Tikai XXX
9,85 € 14,03 €
Vīns Le Vieux Quartier Pinot Noir Bourgogne AOC 13,13 €/l Tikai XXX
9,85 € 14,03 €
Vīns Raoul Clerget Chardonnay Bourgogne AOC 11,27 €/l Tikai XXX
8,45 € 12.03 €
Vīns RAOUL CLERGET BOURG. PIN.N.,12% 0,75 l 12,20 €/l Tikai XXX
9,15 € 13,03 €
51
Siers GOODA ar melnajām trifelēm, kg Tikai XXX
27,99 € 35,99 €
Siers VASTERBOTTENSOST iepakojumā 165 g, 450 g un 1 kg no 27,21 €/kg no 4,49 € no 5,99 €
Kazas siers GOODA ar medu, kg
Siers GOODA ar kokosu, kg
52
[52]
12,99 € 16,99 €
19,99 € 25,99 €
Izcils siers Truffe Noire ir gards, krēmīgi maigs Gouda tipa siers ar smalkajām, melnajām itāļu vasaras trifelēm, ko novērtēs īsti gardēži. Senā Eiropas tradīcija – pasniegt siera plati ēdienkartes nobeigumā – izplatās pa visu pasauli. Truffe Noire ir viens no tiem, kas šajās platēs ir īpaši iecienīts. To lieliski papildinās arī kāds no Pinot Noir vīniem. Västerbottensost ir viens no Zviedrijas vecākajiem un pazīstamākajiem zīmoliem. Uzņēmuma vēsture aizsākās jau 19. gadsimtā. Siera recepte, kas tiek ļoti rūpīgi glabāta noslēpumā un zināma vien dažiem cilvēkiem, gandrīz nav mainījusies no tās, ko Ulrika Eleonora Lindstrēma radīja 1872. gadā. Zīmolu tik raksturojošais burts “W” kopš 1910. gada bijis labi zināma kvalitātes zīme. Šī zīmola cietais siers ir graudains, vismaz 14 mēnešus noturēts un ar tam raksturīgu spēcīgu, asu aromātu, trifeļu notīm un piena doto saldumu.
Siers GOODA ar sinepju sēklām, kg
11,99 € 15,99 €
Interesanti: Katru dienu Västerbottensost
no vietējiem lauksaimniekiem savāc 79 000 litru piena. Tiek patērēti nedaudz vairāk kā 10 l piena, lai saražotu vienu kilogramu šī siera. Siera unikālās garšas noslēpums varētu slēpties arī siera rituļu izmērā – tie ir 42 cm diametrā, būdami lielākie siera rituļi Zviedrijā.
[53]
53
Cietā tipa siers
pēc labākajām itāļu tradīcijām Brazzale ir viens no vecākajiem Itālijas piena uzņēmumiem, kas nodots jau astotajai paaudzei un ražo sieru un sviestu kopš 1784. gada. Brazzale ražotais Gran Moravia cietā tipa siers, kas gatavots pēc labākajām itāļu nogatavinātā siera tradīcijām, būs lielisks gan kā uzkoda, gan rīvētā veidā pie ēdieniem. Siers GRAN MORAVIA skaidiņas, 500 g 11,98 €/kg
5,99 € 7,99 €
Siers GRAN MORAVIA šķēles, 90 g 13,22 €/kg
1,19 € 1,59 €
Siers GRAN MORAVIA mini, 100 g 18,90 €/kg
1,89 € 2,49 €
Siera uzkoda “Cri cri” GRAN MORAVIA, 15 g Siers GRAN MORAVIA, 200 g 12,45 €/kg
39,33 €/kg
2,49 € 3,29 €
Siers GRAN MORAVIA kubiņi, 250 g 11,96 €/kg
2,99 € 3,89 €
Siers GRAN MORAVIA rīvēts,100 g
54
[54]
11,90 €/kg
1,19 € 1,59€
0,59 € 0,79 €
Siers un citi našķi Viens no garšīga un vērtīga siera stūrakmeņiem ir labs piens. Tieši ar to – labu pienu no mazām ekoloģiskām saimniecībām – lepojas igauņu kompānija Vigala Piimatööstus, kas ar sieru un citu piena produktu ražošanu nodarbojas jau kopš 1925. gada. Siers ir lielisks ne tikai uz maizītes vai pie vīna, bet arī kā gards našķis, bagātināts ar dažādām garšām. Vigala Cool cheese pieejami ar čili, ķiploku un kūpinājuma garšu. Bet mocarellas bumbiņas būs garda delikatese gan pasniegšanai uz viesību galda, gan kā viegla uzkoda vakarā. Savukārt plūmes, vīģes un kastaņi no pašas gardēžu valsts Francijas nespēs atstāt vienaldzīgos un lieliski piestāvēs dažādiem sieriem. Kastaņi ST. DALFOUR, 200 g 14,25 €/kg
2,85 € 4,39 €
Siers COOL BABY MOZZARELLA kūpināts, 100 g
Žāvētas vīģes ST. DALFOUR, 200 g 14,25 €/kg
12,90 €/kg
2,85 € 4,39 €
1,29 € 1,69 €
Žāv. plūmes ar un bez kauliņiem ST. DALFOUR, 200 g 14,25 €/kg
Siers MOZZARELLA dažāda veidu: ar olīvām, ar saulē kaltētiem tomātiem un ar sinepēm, 240 līdz 260 g no 8,42 €/kg
2,19 € 2,89 €
2,85 € 3,89 €
Siera uzkoda COOL dažādu veidu: ar dabīgo dūmu, ar ķiploku dūmu un ar čili un ķiploku dūmu, 100 g 12,90 €/kg
1,29 € 1,69 €
[55]
55
Tekila DON JULIO BLANCO, 38% 0,7 l 35,70 €/l Tikai XXX
Tekila DON JULIO REPOSADO, 38% 0,7 l 39,99 €/l Tikai XXX
Tekila LUNAZUL BLANCO 40% 0,7 l 25,70 €/l
17,99 €
25,99 €
27,99 € 47,99 €
42,84 €/l Tikai XXX
29,99 € 50,99 €
Meksiku visraksturojošākais dzēriens tekila tiek gatavots no zilās agaves sulas un nebūt ne kaktusiem, kā cilvēki mēdz domāt. Dzēriena nosaukums ir radies no Meksikas pilsētas ar tādu pašu nosaukumu – Tekila, tāpēc tikai loģiski, ka pēc Meksikas likumiem to atļauts ražot tikai atsevišķos reģionos. Parasti tekilā ir no 35 līdz 55 % alkohola. Tekilu var baudīt kā tīrā veidā, tā arī kokteiļos. Populārākie kokteiļi ar tekilu kā sastāvdaļu ir “Margarita” un “Tequila Sunrise”. Jāteic gan, ka tekilas dzeršanas rituālu ar sāli un citronu bauda ārpus Meksikas, bet pašā Meksikā to visbiežāk izvēlas dzert tīrā veidā.
62,84 €/l
25,70 €/l
56
17,99 € 25,99 €
44,99 €
Tekila DON JULIO ANEJO, 38% 0,7 l
Tekila PATRON SILVER 40% 0,7 l
Tekila LUNAZUL REPOSADO 40% 0,7 l
24,99 €
43,99 € 65,99 €
Tekila PATRON REPOSADO 40% 0,7 l 68,56 €/l
47,99 € 65,99 €
Meksikas simbols tekila
Tekila TRES SOMBREROS REPOSADO 38% 0,7l 27,13 €/l Tikai XXX
Tekila OLMECA ALTOS REPOSADO 38% 0,7 l 24,99 €/l
17,49 € 26,99 €
18,99 € 27,99 €
Tekila OLMECA ALTOS BLANCO 38% 0,7 l 24,99 €/l Tikai XXX
17,49 € 26,99 €
Tekila TRES SOMBREROS ANEJO 38% 0,7 l 31,41 €/l Tikai XXX
Tekila TRES SOMBREROS BLANCO 38% 0,7 l
21,99 € 30,99 €
27,13 €/l 18,99 € Tikai XXX 27,99 €
Tekila SIERRA MILENARIO BLANCO 41,5% 0,7 l 39,99 €/l Tikai XXX
27,99 € 39,99 €
Tekila SIERRA MILENARIO REPOSADO 41,5% 0,7 l 39,99 €/l Tikai XXX
27,99 € 39,99 €
57
Džins dzīves baudītājiem Džins HENDRICKS 41,4% 0,7 l 39,99 €/l
27,99 € 36,99 €
Džina pirmsākumi meklējami 17. gadsimtā Holandē, kur ārsts Francisks Silvijs, strādājot ar kadiķogu ekstraktu, to radīja kā ārstniecības līdzekli. Drīz vien džinu baudīja ne tikai tā ārstniecisko īpašību dēļ, bet arī garšas un alkoholiskā efekta dēļ. 18. gadsimta vidū džins kļuva par populārāko alkoholisko dzērienu Lielbritānijā. 18. gadsimtā Vestminsterā katrā ceturtajā mājā atradies džina krogs, no kurienes arī cēlušies slavenie džina kokteiļi, turklāt ieviesušas tos ir sievietes. Klasiskais kokteilis – džins ar toniku ir angļu vēsturiskais izgudrojums. Koloniālajos laikos briti Indijā dzēra toniku ar hinīnu, lai pasargātos no malārijas. Garša tam bija trakoti rūgta, un, lai to uzlabotu, piejauca klāt džinu. Mūsdienās bāros džinu ar toniku jauc attiecībā 1:6 vai 1:3, lej uz ledus un izrotā ar citrona vai laima šķēlīti.
Džins TANQUERAY 43,1% 0,7 l 22,84 €/l Tikai XXX
Džins CRAFTERS LONDON DRY 43% 0,7 l 25,70 €/l
17,99 € 25,99 €
Džins THE BOTANIST 46% 0,7 l 51,41 €/l
35,99 € 54,99 €
15,99 €
27,99 €
Džins TANQUERAY TEN 47,3% 0,7 l 35,70 €/l Tikai XXX
24,99 € 39,99 €
Džins MASTER’S LONDON DRY GIN 40% 0,7 l 18,56 €/l
12,99 € 18,49 € Džins GORDON’S CRISP CUCUMBER 37,5% 0,7 l 17,13 €/l Tikai XXX
58
11,99 € 19,99 €
Rums īstiem jūras vilkiem Īstu jūras vilku un pirātu dzērienu rumu iegūst no saraudzētas cukurniedru sulas, ko pārtvaicē un pēcāk vairākus gadus iztur ozolkoka mucās. Lielāko daļu pasaules ruma vēl joprojām saražo Karību reģionā un Dienvidamerikā. Tas iedalās gaišajā, kas īpaši lieliski iederas kokteiļos, kā arī zelta un tumšajā rumā. Tie, tāpat kā īpaši ilgi izturētie premium klases rumi, neatkārtojami būs tīrā veidā vai baudot ar ledu. Rums MOUNT GAY Rums MOUNT GAY Rums SAILOR XO 43% 0,7 l BLACK BARREL JERRY SPICED 58,56 €/l 40,99 € 43% 0,7 l 40% 0,7 l Tikai XXX 59,99 € 35.70 €/l 24.99 € 24,27 €/l 16,99 € 35.99 € 23,99 €
Rums APPLETON ESTATE 12YO 43% 0,7 l 34,27 €/l
Rums MATUSALEM GRAN RESERVA 40% 0,7 l 32,84 €/l
23,99 € 34,99 €
22,99 €
33,98 € Rums ZACAPA XO 40% 0,7 l 114.27 €/l
Tikai XXX
79.99 €
114.99 €
Rums CONTRA-BANDO 38% 0,7 l 19,99 €/l 13,99 €
20,99 €
Rums MOUNT GAY ECLIPSE 40% 0,7 l
Rums PLANTATION GRANDE RESERVA 40% 0,7 l 22,84 €/l
24,27 €/l
16,99 € 24,99 €
15,99 € 23,49 €
Rums MOUNT GAY SILVER 40% 0,7 l 24,27 €/l
16,99 € 24,99 €
59
Fentimans limonādes
Dažādi FENTIMANS dzērieni, 0,5 l 4,78 €/kg
2,39 € 2,99 €
Interesanti: Senāk Fentimans ingvera limonāde uzglabājās paštaisītās akmens kannās, kas ir pazīstamas kā “pelēkās vistas” (grey hens), uz kurām tika attēlota Tomasa suņa ģīmetne, kura vārds bija “Bezbailīgais”.
60
[60]
Dažādi FENTIMANS dzērieni, 275 ml 5,42 €/kg
1,49 € 1,99 €
Izbaudiet Fentimans kokteiļos 1905. gadā pie Tomasa Fentimana, dzelzs ražotnes strādnieka no Klekītonas (Cleckheaton) Lielbritānijā, vērsās tāds pats strādnieks ar lūgumu pēc aizdevuma. Tika noslēgts darījums, un kā nodrošinājums iesniegta ingvera alus (limonādes) vārīšanas recepte. Tā kā aizdevums netika atmaksāts, Tomass kļuva par šīs unikālās receptes īpašnieku. Viņš sāka lietot šo recepti un ražot ingvera limonādi, ko klientiem pieveda līdz pašām namdurvīm, kā transportu izmantojot zirgu un ratus. Kopš tiem laikiem bizness ir daudzkārt audzis un, laikiem ejot, mainījies līdzi, tomēr dažas lietas palikušas nemainīgas. Bizness joprojām pieder Fentimana ģimenei, un tā īpašnieks ir Tomasa Fentimana mazmazdēls. Gluži tāpat kā agrāk, viņi dzērienus ražo, izmantojot laikos pārbaudītu augu vārīšanas metodi un labākās dabiskās sastāvdaļas.
FENTIMANS Cherry Cola ar rumu 40 ml tumšā ruma 140 ml Cherry Cola 10 ml laima sulas Pasniedz zemā glāzē ar ledu.
FENTIMANS Mandarin and Seville Orange Jigger ar kampari 30 ml Campari liķiera 140 ml Mandarin and Seville Orange Jigger
FENTIMANS Rose Lemonade ar džinu 150 ml Rose Lemonade 50 ml džina Pasniedz lielā vīna glāzē ar ledu.
Pasniedz lielā glāzē vai vīna glāzē ar ledu.
Ginger Beer and Muddled Lime ar vodku
Curiosity Cola ar viskiju
40 ml vodkas
40 ml viskija 150 ml Curiosity Cola
150 ml Ginger Beer
Pasniedz zemā glāzē ar ledu.
Pasniedz zemā glāzē ar ledu.
FENTIMANS Sparkling Lime and Jasmine ar balto vermutu 50 ml Bianco vermuta 140 ml FENTIMANS Sparkling Lime and Jasmin Pasniedz lielā glāzē ar ledu.
[61]
61
Bezgrēka vīns Lieliska garša un vīna baudījums, kas neierobežo. Ir divi galvenie procesi bezalkoholisko vīnu ražošanā – vakuuma destilācija un reversā osmoze. Labā ziņa ir tā, ka abi šie procesi sākas ar īstu, garšas piesātinātu, alkoholu saturošu vīnu, kas procesa beigās kļūst par zemu alkoholisko grādu saturošu vai pilnībā bezalkoholisku vīnu. Dārgāks un ilgāks ir reversās osmozes princips, taču tas arī ir daudz labāks un gala produkts būs neskaitāmas reizes piesātinātāks garšās un aromātos. Vadošie bezalkoholisko vīnu zīmoli ražošanas procesā gandrīz vienmēr izmanto tieši šo veidu.
Bezalkoholiskais vīns DR. ZENZEN DORNFELDER un DR. ZENZEN RIESLING, 0,75 l
4,49 €
5,99 €/l
Bezalkoholiskais vīns BON VOYAGE Sauvignon Blanc, 0,75 l 5,32 €/l
62
[62]
3,99 € 5,49 €
6,03 €
Bezalkoholiskais dzirkstošais vīns BON VOYAGE Chardonnay, 0,75 l 5,99 €/l
4,49 € 5,99 €
Bezalkoholiskais vīns BON VOYAGE Cabernet Sauvignon, 0,75 l 5,32 €/l
3,99 € 5,49 €
Augļu vīni un kokteiļi Katlenburger vīna darītava ir ģimenes uzņēmums un Eiropas galvenais augļu vīnu ražotājs. Jau trīs paaudzēs šī darītava ražo alkoholiskus un bezalkoholiskus dzērienus – augļu vīnus, medalu, kokteiļus un augļu karstvīnus no pašmāju un arī eksotiskiem augļiem.
Katlenburger Tropica kokteiļi jūs aizvedīs eksotiskā garšu ceļojumā uz Karību reģionu. Vislabāk tos būs baudīt atdzesētus, ar lielu daudzumu sasmalcināta ledus.
Vīna dzēriens Sparkling Pink Grapefruit un Sparkling Mango 8,5% 0,75 l
Katlenburger dzirkstošajos augļu vīnos atspoguļojas vīna darītavas 80 gadu pieredze, un tie būs lieliska alternatīva jau ierastajiem klasiskajiem dzirkstošajiem vīniem vai šampanietim.
5,53 €/l
4,15 € 5,49 €
Vīna dzēriens Tropica Exotic un Tropica Cosmopolitan 7% 0,75 l 4,52 €/l
3,39 € 4,49 €
Glāzes 360 ml 4 gab.
3,29 € 5,99 €
63
Kūka SAKURA sverama 6,25 €/kg
6,25 €
Torte BIEZPIENA BANĀNU sverama 7,35 €/kg
7,35 €
Servējamais trauks PALLADIO
Servēšanas kompl. BORGONOVO 6 in 1
64
[64]
12,99 € 22,99 €
15,99 €
Mango kūka ar vaniļas krēmu sverama 5,55 €/kg
5,55 €
Meistara markas kūkas Negaidiet īpašus notikumus, arī ikdienai jābūt saldai. Izvēlieties, ko vien sirds kāro no mūsu “Meistara markas” svaigāko desertu klāsta, un katra diena jums būs kā svētki. Plašais sortiments apmierinās pat lielākos saldummīļus.
Torte ROŽU PARADĪZE sverama 6,95 €/kg
6,95 € Torte LIENĪTE sverama 8,79 €/kg
8,79 €
Kūka PANNA COTTA sverama 7,85 €/kg 7,85 € Tikai XXX un Maxima XX Rīgā, A. Saharova 20a
Zefīra groziņš, 70 g 9,29 €/kg
0,65 € [65]
65
Ledenes
saldummīļiem
Karameles metāla kārbiņās ar dažādām garšām: ICE DROPS, CLEAR MINTS, SOUR CHERRY, MULTIVITAMIN, WILD BERRY un MANGO-KIVI, 175–200 g no 8,45 €/kg
1,69 € 1,89 €
LUKUMA ASORTI sverami 5.49 €/kg
5,49 € 5,99 €
Jau vairāk nekā 30 gadu Cavendish & Harvey ir veltījuši šo gardo ledeņu ražošanai, jaunu garšu meklēšanai un esošo pilnveidošanai, lai līdz mums nonāktu šie mazie brīnumi, kas patiks kā lieliem, tā maziem. Ik gadu pasaules saldummīļiem tiek saražoti vairāk nekā 2,2 miljardi ledeņu vairāk nekā 25 miljonos kārbiņu. Vai tā būtu klasiskā piparmētra, meža ogas, ķirši vai eksotiskākas garšas, kā mango un kivi – par katra gaumi būs padomāts.
66
[66]
Mūsu mīļākie saldumi saldējumos Saldējums – tas ir tas brīnums, kas priecē mūs jau kopš antīkiem laikiem. Pirmās ziņas par piena un krējuma saldējumu nāk no Ķīnas ap 2.–3. gs. p.m.ē. Grieķi 5. gs. p.m.ē. esot ēduši sniegu, kas sajaukts ar medu un augļiem. Karalis Čārlzs I no Anglijas ir bijis tik sajūsmināts par “sasaldēto sniegu”, ka apsolījis saldējuma gatavotājiem mūža pensiju, ja tie nosargās recepti un saldējums paliks pieejams tikai augstdzimušajiem. Kā zinām – tā nenotika, un mēs visi varām to baudīt. Tagad arī ar mūsu iemīļotāko saldumu Daim, Oreo un Milka garšām vai Pavlovas, šokolādes trifeļu un pistācijas riekstu notīm. Tikai XXX
Populāru saldumu zīmolu saldējumi: MILKA ar Indijas riekstiem, MILKA ar brauniju un ogām, DAIM un OREO, 480 ml 7,27 €/l
3,49 € 3,99 €
Tikai XXX
Saldējumi GOURMET CLUB ar dažādām interesantām garšām: pavlova ar citronu krēmu, pistāciju ar riekstu kraukšķiem un šokolādes trifeļu, 150 ml 6,60 €/l
0,99 € 1,39 €
[67]
67
Veselīgi gardumi mazākiem un lielākiem Igauņu kompānija Vigala Piimatööstus lepojas ar to, ka 100 % viss piens nāk no nelielām vietējām fermām, kurās augstu vērtē tīru un ekoloģisku vidi, kurās visas gotiņas tiek sauktas vārdos un var ganīties brīvā dabā. Kad bērniem gribas kādu nesaldu našķi – siera standziņas būs īstā izvēle, savukārt rīsu pudiņi ar dažādām ogu garšām bērniem būs gan veselīga izvēle, gan arī gards našķis, ja gribas ko saldu. Ovko pirmsākumi meklējami 1975. gadā, kad tika dibināta pirmā ražotne Nove Zāmkos Slovākijā. Tradīciju un inovāciju simbioze ražošanas procesā apvienojumā ar ekoloģiskām sastāvdaļām Ovko zīdaiņu pārtikā ir rezultāts tam, ka šos produktus iesaka gan pediatri, gan slavē māmiņas.
Interesanti: Siera standziņas jeb nūjiņas parasti gatavo no mocarellas siera vai mocarellas un Čedaras siera kopā, un izgudrotas tās esot 1976. gadā.
Siera nūjiņas JANKU JUSSI klasiskās un kūpinātas, 140 g 12,79 €/kg
68
[68]
1,79 € 2,29 €
BIO biezeņi OVKO ērtā iepakojumā, dažādu veidu 6 m+: bumbieru, āboluburkānu un ābolu-burkānu-banānu, brokoļi ar kartupeļiem, kartupeļi-zirņi-cukīni, dāzeņi ar rīsiem no 8 m+, 90 g no 7,70 €/kg
no 0,69 € no 0,99 €
Interesanti: Marshmallow saldums, kas ienācis no Rietumu pasaules un īpaši slavens ir ASV kā neatņemama pikniku un pārgājienu tradīcija, būtība sastāv tikai no četrām komponentēm – cukura, ūdens, gaisa un želatīna (citos gadījumos olas). Kad tas gatavs, to sagriež cilindriskas formas gabaliņos un pārkaisa ar kukurūzas cieti. Kaut arī sastāvdaļu ir ļoti maz, katrs ražotājs izstrādā savu īpašo “perfekto marshmallow” formulu.
Padoms: Ja gribas pašmāju saldumiņu, tad “Karameļu darbnīcas” putotās konfektes būs īstā alternatīva. Dabīgas izejvielas, maiga un gaisīga struktūra, dažādas garšas – patiks kā mazajiem, tā lielajiem.
Zefīri BBQ MARSH MALLOW 250 g un MINI MARSHMALLOW 150 g no 4,76 €/kg no 0,99 €
no 1,29 €
Interesanti: 30. augusts ir nacionālā Marshmallow diena.
Rīsu pudiņš VIGALA ērtās stikla burciņās ar vāciņu, dažādu veidu: ar upeņu, melleņu-aveņu un aveņu-kazeņu ievārījumu, 100 g 8,90 €/kg
0,89 € 1,19 €
Putotā konfekte KARAMEĻU DARBNĪCA, 175 g 14,23 €/kg
2,49 € 3,29 €
[69]
69
Veselīgi ābolu čipsi Bērniem našķus kārojas vienmēr, un šos kārumus mammas var dot bez bažām par kaitīgumu. Garden Snack ābolu čipsu ražošanā nav izmantota tik ierastā eļļa, sāls un aromatizētāji. Tie ir īpašā tehnoloģijā žāvēti āboli, kam pievienotas tikai dabiskas piedevas – rieksti, maltas dzērvenes, kakao, kanēlis. Īsti veselīgie čipsi – trausli un kraukšķīgi! Ābolu čipsi GARDEN SNACK ar dažādām piedevām: ar kakao, ķirbju sēklām, kanēli, mandelēm un klasiskie, 50 g 35,00 €/kg
Interesanti: Lūk, ar LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes zinātnieku palīdzību radīts produkts, kas ir ne tikai garšīgs, bet arī veselīgs un ražots no mūsu pašu āboliem.
70
[70]
1,75 € 2,49 €
71
72