Page 1

Číslo 2

December 2011

1. ročník

NOVÉ RUBRIKY

KOMIKS Ako to dopadne?

Časopis nájdeš vždy na blogu používateľa mato324.


OBSAH Strana

Názov

3

Úvod

4-5

Zaujímavosti

6

Rozhovor

7

Vianočné básničky

8

Avatar móda

9

KOMIKS

10

Zasmejme sa!

11

Mňam

12

Súťaž – fotohádanka

2


Ahoj kamaráti! Tak, máme tu už koniec roka... a s ním je tu aj posledné tohtoročné číslo časopisu MAXoviny! Je to zároveň už druhé číslo. V druhom čísle nájdete veľa nových rubrík a zaujímavostí. Dúfam, že sa Vám časopis páčil a teším sa na Vás v novom roku 2012! Váš MAX

3


Zaujímavosti Rekordy, záhady, zaujímavosti...

4


5


S kým sme si pre Vás pripravili decembrový rozhovor? No predsa s víťazkou našej súťaže, ktorou je krista.hat! Rozhovor je písaný v Slovensko-Českom jazyku.  1.) Ako si sa dostala na stránky twisteru? (www.algida-twister.sk) - Zaujala mě tehdejší soutěž a mrkla jsem na stránky. Byly zajímavé a proto jsem se registrovala. 2.) Ako dlho si na týchto stránkach? - Na twistru jsem něco přes dva roky a jsem ráda, protože mohu být společenstvím něčeho velkého a zajímavého. 3.) Páči sa ti na stránkach twisteru? -Ano na twistru se mi líbí a to hlavně kvůli blogům a tomu, že mohu poznat jiné lidi a to třeba i ze Slovenska. :) 4.) Ktorá je tvoja najobľúbenejšia hra na twisteri? -Favoritů mám více a těmi jsou Válečné lodě, Kuličky, Komáři a kupodivu i Fotbálek. 5.) Píšeš rada blogy? -Blogy píšu ráda ale je pro mě obtížné vždy vymyslet nějaké téma. 6.) Páčia sa ti blogy používateľa mato324? Ano, vždy se těším kdy zase tento uživatel (jako spousta dalších mých favoritů) napíše blog. ;) 7.) Páči sa ti časopis MAXoviny? -MAXoviny..... Zajímavý název který tomuto časopisu dal uživatel mato324......... MAXoviny jsou super, ale vadí mi že vychází jednou za dva měsíce.No nic třeba si na to zvyknu..... 8.) A na koniec, ktorú príchuť twisteru máš najradšej? -Samo sebou že Twister green.

6


Hurá už sú Vianoce, tešia sa aj slonice. Tešíme sa všetci, ale najmä deti. Vianoce sú predo dvermi, tešíme sa na ne veľmi. Je to veľmi pekný sviatok, a možno vyjde na piatok. A zasneží k tomu, anjel vojde do domu. Čert sa k nemu pridá, Mikuláš nám kýva. Pozrime sa na stromček, pri ňom leží košíček. V košíčku sú sladkosti, čo sú dobré na kosti.

Jedna vločka, druhá vločka, Teta zima žmúri očká. Sánky si hneď osedláme A letíme k starej mame. Na dvore nás sniežik zláka, Postavíme snehuliaka. Starká ešte mrkvu dá A snehuliak noštek má. Poďme domov, už sa zmráka, Lyžovačka zajtra čaká.

Stromček svieti krásne, jasne, je to celé ako vo sne. Stromček krásne veselo, čo to žiari spod neho? Pod stromčekom máme darček, je tam veľa hračiek. To je krása, to je jas, Vianoce sú tu už zas!

7


Na čo sa môžeš tešiť v tejto NOVEJ časti časopisu? No predsa na hodnotenie AVATAROV!

Farba vlasov je veľmi pekná a štýlová. No nie? A modré oči sa k nej úplne hodia!

Tričko má výstižnú farbu. Ladí s ostatným oblečením! Kraťasy sa hodia k tričku. Ladia aj s topánkami! Sú štýlové.

Dnešný AVATAR od nás dostáva 10 bodov z 10. Je oblečený štýlovo a vkusne. A všetko oblečenie mu spolu ladí!

Chceš aby tu bol tvoj AVATAR? Stačí napísať používateľovi mato324 do správy: „Chcem, aby bol v časopise môj AVATAR.“ O ostatok sa už postaráme.

8


Tak a máme tu pokračovanie nášho komiksu!

Tak, lepšie je naučiť sa!

9


Zasmejme Sa!

10


JEDNOHUBKY Čas prípravy: 10 minút

Potrebujeme: piškóty, banány, čokoládu a špáradlá

5.) Čokoládu si dáme roztopiť

3.) Napichneme na špáradlá.

4.) Banány si nakrájame na kolieska a vkladáme ich medzi piškóty.

1.) A na koniec omočíme do čokolády.

2.)

Dobrú chuť!

11


A máme tu Vianočnú súťaž! Stačí ak spočítaš úplne všetkých snehuliakov, ktorý sú v časopise! Tak neváhaj a zapoj sa! 

Správne odpovede zasielajte do 31.1.2012 na e-mail: maxoviny@gmail.com Výhra: Rozhovor v časopise, diplom + 3krát karma!

12

tgx  
tgx  

fg gfggrgr